DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Za ile sprzedalibyście swoje Dacie?

dudu$ - 2021-11-13, 22:38
Temat postu: Za ile sprzedalibyście swoje Dacie?
Zakładam taki temat ponieważ zastanawiam się ile może być faktycznie warte moje auto. Samochody idą w górę to wiem, dzisiaj rano kiedy wstałem z łożka na lekkim kac postanowiłem wystawić Dustera na sprzedaż, a co tam może ktoś będzie zainteresowany. Kwota jaką wpisałem w ogłoszeniu to 42,500zł i myślałem, że będzie mało zainteresowanych lub wcale a tu jest na odwrót, jeden człowiek już oglądał a inny chce przyjechać jutro i zastanawiam się czy przypadkiem nie dałem za niskiej kwoty. Patrząc w necie niektórzy krzyczą sobie za Dustery z podobnego rocznika 35tyś a inni 47tyś zł i teraz nie wiem czy za takie pieniądze sprzedawać czy nie. A wy za mile sprzedali byście swoje Dacie? Moja ma równe 5 lat wersja OPEN + dodatki i przebieg niespełna 62tyś km
Dymek - 2021-11-13, 23:22

Dla mnie pytanie jest potwornie abstrakcyjne... 5 lat to minimum połowa okresu użytkowania samochodu. Mój poprzedni samochód właśnie przekroczył 15 lat i dopiero przymierzam się do jego sprzedaży... Poprzedniego pozbywałem się po 10 latach. 😇
czco - 2021-11-14, 09:36

Człowiek dwa razy się cieszy raz jak kupi drugi raz jak sprzeda ,ja swojego dustera wystawiłem [listopad 2020] to dzwonili handlarze z taką propozycją że nic tylko kij baseballowy i w łeb .Samochodem jezdzi syn ,a ja nowym hyundajem.
dudu$ - 2021-11-14, 11:13

Na sprzedaży mi specjalnie nie zależy dlatego też ogłoszenie wystawiłem tylko na Marketplace. W sumie tak samo pozbyłem się poprzedniej swojej Dacii :) Mój Duster jest niemal, że w idealnym stanie z chęcią zamieniłbym go na coś gdzie można bez problemu założyć i instalację LPG. Myślałem, żeby zostać z dacią ale tutaj bym musiał dalej jeździć na PB, poza tym ogłoszeń tych aut jest bardzo mało, Dokkerów w benzynie nie ma w ogóle, lodgy z 2-3 sztuki i to z LPG a MCV II mają duże przebiegi rzędu 150-200tyś km. Pozostaje konkurencja typu Fiat Tipo 1.4 95km ale Fiat w tym silniku zrobił zmianę głowicy i na LPG pada szybciej niż 1.6 Sce bo już przy przebiegu 20-50tys trzeba wymieniać zawory z gniazdami więc trzeba by jeździć tylko na PB. Podoba mi sie Skoda Rapid w liftbacku ale przebiegi ponad 120tyś km i TSI. Znalazłem ciekawą ofertę i gdybym sprzedał Dustera to chyba bym sie skusił na Renault Megane Grandtour III z 2015 roku i silnikiem K4M 110km, przebieg 90 tyś km i silnik idealny do LPG, po zakupie, przerejestrowaniu i montażu LPG zostało by cos jeszcze na serwis i waciki :)
Jan Dusigaz - 2021-11-14, 20:36

Cenę raczej uczciwą dałeś, po prostu nic nie opuścisz jak będzie klient :-) ja swojej daćki za mniej niż 45 tys bym nie sprzedał... w sumie jeszcze z rok i będzie więcej warta niż w dniu zakupu :-P niestety to tylko pozory... inflacja robi swoje...
Prezes - 2021-11-14, 20:45

Ja swoją wyceniam na 60 tys. :mrgreen:
Chciałbym coś w automacie, nowy Duster w automacie wydaje się za drogi,90 kPLN mi się nie uśmiecha, kredytując się lepiej dołożyć 20 patoli do Arcany, ale to już ponad 100 patoli, więc bez sensu się to robi..
Jest opcja z używanym starszym Kadjarem w automacie, do którego i tak trzeba dołożyć ok. 13 kafli.. a stan to zawsze zagadka.. więc lepiej dwa stare automaty za 20-30 kPLN kupić i mieć jednego w zapasie i kasę na naprawy ;-)
Albo wymiana na nowego Dustera manuala, ale na to mam jeszcze czas do 2023, bo w 2024 znów będą mega podwyżki, a potem elektryfikacja na siłę.. Ciekaw jestem czy w Joggerze dadzą "automata"

Mariusz_84 - 2021-11-14, 23:50

Mam Lodgy 1.6 SCe bez LPG w najbogatszej wersji TechRoad z dodatkami jak hak, przyciemniane szyby oraz 5 lat darmowych przeglądów. Rocznik 2019 przebieg 22 tys i cena przy obecnych tendencjach to około 60 tys.
gg - 2021-11-15, 00:27

Mariusz_84 napisał/a:
Mam Lodgy 1.6 SCe bez LPG w najbogatszej wersji TechRoad z dodatkami jak hak, przyciemniane szyby oraz 5 lat darmowych przeglądów. Rocznik 2019 przebieg 22 tys i cena przy obecnych tendencjach to około 60 tys.


Powiedz to ubezpieczycielom bo coś rozmijają się ich tabele z rynkiem, szczególnie jeśli chodzi o wypłatę ubezpieczeń.

MartinezTychy - 2021-11-15, 11:12

Lodgy Techroad 7 miejsc 1.6 SCe rok 2019 przebieg 20 tyś pełna historia serwisowa wyceniam na kwotę 55 tyś zł.
Oczywiście rozmawiamy w kategoriach czysto hipotetycznych.

EBmazur - 2021-11-15, 13:06

za nic na świecie nie sprzedałbym swojej kochanej daćki - rozumiemy się jak stare dobre małżeństwo
Czajo - 2021-11-15, 13:35

Mariusz_84 napisał/a:
Mam Lodgy 1.6 SCe bez LPG w najbogatszej wersji TechRoad z dodatkami jak hak, przyciemniane szyby oraz 5 lat darmowych przeglądów. Rocznik 2019 przebieg 22 tys i cena przy obecnych tendencjach to około 60 tys.

O masakra, moja Sandra nawet roku jeszcze nie ma a już ma nabite prawie 23kkm :shock:

uno0 - 2021-11-15, 14:13

EBmazur napisał/a:
za nic na świecie nie sprzedałbym swojej kochanej daćki - rozumiemy się jak stare dobre małżeństwo


Po 30 latach może i nie ale tak po 3 to Daćkonkubinę, mało używaną oddam w dobre ręce :-)

mercurysable - 2021-11-16, 15:40

Pierwszego Dustera lifta kupiłem w grudniu 2013 r , a sprzedałem pod koniec października 2021 r , z przebiegiem 146tyś za 30tyś zł i dołożyłem drugie tyle i mam od listopada 2021 , dustera II w wersji prestige i z napędem 4wd , z automatów się wyleczyłem, 4 amerykańce , 2 Volva - tu skrzynie Asisin Wagner do 250tyś i remont . W amerykańcach trzeba dokładać dodatkowe chłodnice oleju . Daster że skrzynią EDC - dwusprzęgłowa , tylko nowy . Pierwsza tego typu to patent Porsche .
michauek22 - 2021-11-17, 13:52

mercurysable napisał/a:
Daster że skrzynią EDC - dwusprzęgłowa , tylko nowy . Pierwsza tego typu to patent Porsche .

eeee... że jak ... ? :shock:

eplus - 2021-11-18, 20:37

Za ile sprzedalibyście swoje Gacie :?: :lol:
corrado - 2021-11-19, 09:57

Ja mam z gratisem i chce więcej za nie :lol:
EBmazur - 2021-11-19, 14:04

eplus napisał/a:
Za ile sprzedalibyście swoje Gacie :?: :lol:

przed czy po praniu ?

Kubuch - 2021-11-21, 00:45

eplus napisał/a:
Za ile sprzedalibyście swoje Dacie :?: :lol:


Obojętnie, byleby się gruza pozbyć... Poważnie to kupiłem za 55 a po dwóch latach sprzedałem za 44. DD2FL 1,6 z max dostepnym wyposażeniem.

dudu$ - 2021-11-21, 15:13

Duster nadal w moich rękach, pokonuje kolejne km. W piątek robiłem przegląd Techniczny swojego i teściowej dustera. Mój starszy o równe 2 lata i przebieg 3 razy większy ( 21 vs 62) ale stan porównywalny dlatego też nie mam zamiaru pozbywać się go za grosze. Na chwile obecna dostałem 2 podpozycje zakupu w ciemno bez oglądania za 40tyś zł ale oczywiście taka kwota mnie nie interesuje.
Prezes - 2021-11-21, 19:50

Aż kusi trochę by wziąć kredyt i odmłodzić auto.. dokładając 20 kPLN po 4 latach wychodziłby koszt 417 pln / mc za jeżdżenie nowym autem + pewnie ok. 90 pln za droższe ubezpieczenie.. i tylko lać paliwo i aso raz w roku, ciekawe do ilu km mój tak będzie miał :roll:
Z drugiej strony laisar przejechał 99kkm bez wymiany klocków, chciałbym pobić jego rekord :mrgreen:

yeti65 - 2021-11-21, 20:49

Teraz jest dobry moment na sprzedaż auta. Ja za Outlandera z 2019r wziąłem niemal tyle ile kosztował w salonie-93%,(malowany błotnik) a sprzedawałem tydzień.
Tyle, że i nowe poszły w górę.
Ja Dustera zamówiłem w sierpniu, a teraz musiałbym dołożyć 3800 do swojej wersji.

SWilk - 2021-11-22, 15:58

MartinezTychy napisał/a:
Lodgy Techroad 7 miejsc 1.6 SCe rok 2019 przebieg 20 tyś pełna historia serwisowa wyceniam na kwotę 55 tyś zł.
Oczywiście rozmawiamy w kategoriach czysto hipotetycznych.


Ja swojej nie sprzedam jeszcze kilka lat, ale jakiś miesiąc temu zaglądałem na otomoto, żeby zobaczyć ile mój rocznik stoi... były dwie Lodgy Outdoor 2017, obie wycenione na kwotę ponad 50000, bardzo bliską mojej kwocie zakupu z przed czterech lat... A mówili, że będzie tracić połowę za sam wyjazd z salonu :D

pawel1313 - 2021-11-22, 17:28

Trzeba być naprawdę mocno zdesperowanym wg mnie aby za prawie 5 letnią lodgy wyłożyć ponad 50 tys :mrgreen: bez urazy oczywiście dla tego auta i ich właścicieli ;-)
Mam nadzieję że ta chora sytuacja na rynku będzie się powoli stabilizować 8-)

defunk - 2021-11-23, 09:26

SWilk napisał/a:
dwie Lodgy Outdoor 2017, obie wycenione na kwotę ponad 50000, bardzo bliską mojej kwocie zakupu z przed czterech lat... A mówili, że będzie tracić połowę za sam wyjazd z salonu :D


Ale na wartości ona traci, z tym, że tracą wartość także nasze pieniądze; jakby 4-letnia Dacia wartości nie traciła, to po jej sprzedaniu kupiłbyś nową... a to jednak niemożliwe.


pawel1313 napisał/a:
Trzeba być naprawdę mocno zdesperowanym wg mnie aby za prawie 5 letnią lodgy wyłożyć ponad 50 tys :mrgreen: bez urazy oczywiście dla tego auta i ich właścicieli ;-)
Mam nadzieję że ta chora sytuacja na rynku będzie się powoli stabilizować 8-)


Nawet jeśli kiedyś inflacja ustąpi, to ceny nie wrócą do poziomu sprzed 2-3 lat, więc trzeba się przyzwyczaić do tego, że chcąc kupić używane auto będzie trzeba przyjść z taką właśnie kasą.

Najlepsze: kilka dni temu ubezpieczałem 4-letniego Dustera, w ofercie wyliczyli wartość na 32 tys. złotych. Mówię, że to śmieszne i pokazuję, że po tyle chodzą 8-9 letnie, a oni na to, że takie cyfry mają zapisane w swoich wykazach.
Jak widać dynamiczna sytuacja gospodarcza (tj. pikowanie) niektórych nawet przegoniła.

Mariusz_84 - 2021-11-23, 10:31

Wycena mojej Lodgy 2019 1.6 TechRoad 23 tys km na stronie Dacii to aż 38 500 zł :-) Zdecydowanie Dacia nie DOCENIA swoich aut ;-)
Dymek - 2021-11-23, 11:35

defunk napisał/a:
Najlepsze: kilka dni temu ubezpieczałem 4-letniego Dustera, w ofercie wyliczyli wartość na 32 tys. złotych.
Właśnie ubezpieczam swoje Sandero Stepway 2017- wyceny mam dokładnie na poziomie 32 tys...
franius - 2021-11-23, 13:26

defunk napisał/a:


Nawet jeśli kiedyś inflacja ustąpi, to ceny nie wrócą do poziomu sprzed 2-3 lat, więc trzeba się przyzwyczaić do tego, że chcąc kupić używane auto będzie trzeba przyjść z taką właśnie kasą.


Inflacja to jest tylko jeden z czynników. Drugi to problemy z komponentmi a trzeci to kary za CO2 dla producentów i na to wszystko dodatkowe wymagania co do wyposażenia w EU. To musi skutkować sporymi podwyżkami cen.

Szacuje się że w 2025/6 ceny elektryków zaczną się zrównywać z ICE ale zapomnieli powiedzieć że nie przez to że te pierwsze będą tanieć.... :roll: :lol:

jurek - 2021-11-23, 14:27

Niedługo za milion. Średniacy niech zapomną o samochodzie. Jak za komuny. Unia im zorganizuje zeroemisyjny transport zbiorowy. Czas się zbierać. :shock: pozdr
eio - 2021-11-23, 15:44

defunk napisał/a:
Najlepsze: kilka dni temu ubezpieczałem 4-letniego Dustera, w ofercie wyliczyli wartość na 32 tys. złotych. Mówię, że to śmieszne i pokazuję, że po tyle chodzą 8-9 letnie, a oni na to, że takie cyfry mają zapisane w swoich wykazach.

To mniej wiecej tyle wychodzi mi dla mojego auta - 31,7 kPLN, ale w cenach stalych 2020 r. A dla cen prognozowanych 2021F już 33,3. Za miesiac będę ubezpieczał, ciekawe jak bardzo będzie ich wycena odbiegać od szac. wartości... nominalnej 30,0.

eio - 2021-11-23, 15:46

jurek napisał/a:
Niedługo za milion. Średniacy niech zapomną o samochodzie.
Niedlugo wszyscy znowu bedziemy milionerami :mrgreen:
yeti65 - 2021-11-23, 20:27

Ubezpieczyciele, tak jak i salony(odkup), biorą wyceny z eurotaxu. Dla nich im niżej wycenione auto, tym lepiej. A to są średnie ceny rynkowe. A do średniej wliczane są zarówno perełki od pierwszego właściciela, jak i trupy złożone z kilku aut.
dudu$ - 2021-11-23, 21:37

No i przy wycenie wartości auta brane pod uwagę jest tylko seryjne wyposażenie dla danej wersji wyposażenie oferowane przez producenta tz. wartość Dustera w wersji Esentiale bez żadnych dodatków to 35 tyś. zł , Comfort około 39 tyś. zł natomiast Prestige 43tyś zł. Ubezpieczyciela nie obchodzi, że nasz pojazd to np Duster Comfort doposażony fabrycznie w nakładki drzwiowe i nakładki na nadkola za 1500zł, lakier metaliczny za 2000zł, alufelgi za 2000zł czy grzane siedzenia za 600zł. Wartość auta i tak zostanie ustalona od średniej wartości podstawowej wersji Comfort i tak np jestem w trakcie szukania ubezpieczenia dla teściowej. Samochód to Duster II listopad 2018 roku, silnik 1.6 Sce, wersja wyposażenia Comfort doposażona w nakładki na drzwi, nadkola oraz chlapacze, grzane fotele, Medianav Evolution z czujnikami parkowania i kamerą cofania, lakier metaliczny, podłokietnik kapitański. Przebieg na dzień dzisiejszy 21 tyś zł a wartość auta według ubezpieczyciela to 39tyś zł gdzie bez problemu auto to mogło by być sprzedane za 53-55tyś zł
eio - 2021-12-18, 10:20

PZU wyceniło mojego niespełna 4-latka na 28,3 kPLN. Powiedziałem, że to mniej niż wychodzi z moich szacunków (z uwzglednieniem inflacji; ale także w c.bż). Posrednik sprawdzil kilka dodatkowych elementów z tabeli PZU, ktore moglyby dodatkowo podnieść wartość mojego auta ponad wersję Laureate. Mimo że grubo brakowało, przystałem na tę wycenę. Myślę że aktuariusze ubezpieczeniowi w szacunkach wykorzystują amortyzację degresywną, a ja bralem liniową. Stąd głownie jest różnica z moimi obliczeniami. Skumulowana różnica wyceny wyzeruje się za 10 lat. Inna sprawa to wycena wartości na rynku - zależy głównie od popytu (podaży). Moje auto jest dla mnie warte wiecej niż wycena PZU, moja wycena, czy srednia wartość rynkowa. Jest zadbane i nie zawodzi mnie. Za srodki ze sprzedazy nie kupiłbym takiego samego.
toka93 - 2021-12-18, 10:39

Ja przy opłacie akcyzy miałem odwrotnie :D kupione za 43 a według katalogu 55, a przy ubezpieczeniu wartość 47 :-/
michauek22 - 2021-12-28, 14:52

jurek napisał/a:
Średniacy niech zapomną o samochodzie.

Średniacy... czyli kto? Bo to się zmienia co trochę...

velomar - 2021-12-28, 18:18

https://img.besty.pl/images/407/50/4075052.jpg

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group