DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Problem z radiem i nadmuchem w Sandero 3

dawtaj94 - 2021-12-06, 14:56
Temat postu: Problem z radiem i nadmuchem w Sandero 3
Witam. Dziś rano jechałem na zakupy i wszystko było okej z samochodem. Później chcąc jechać do pracy mam taki problem, odpalam auto wszystko chodził ładnie, natomiast jak ruszę minimalnie do przodu wyłącza się całkowicie radio i nadmuchy(ikony odnośnie stopni i gdzie ma dmuchać są, ale sama dmuchawa przestaje działać) i już się nie włącza. Wyłączając samochód i włączając sytuacja się powtarza na luzie wszystko działa, a ruszając do przodu gasnie radio i nadmuch. Wie ktoś co to może być. Czyżby zawilżało, ale auto stoi cały czas w garażu? Pozdrawiam
chrom6 - 2021-12-06, 15:13

usterka taka że nikt nie wywróży co się stało. może być wszystko od luźnego bezpiecznika przez pogryzione kable przez kuny po rozjechane oprogramowanie sterowników , nowe auto daj serwisowi zagadkę do rozwiązania
jas_pik - 2021-12-06, 18:22

Sprawdź bezpieczniki , ale z mojego doświadczenia w innych samochodach taki objawy wskazują że problem jest z połączeniem masy .
Bez dokładnego przejrzenia instalacji a w szczególności mas trudno to będzie znaleźć

Krystian67 - 2021-12-06, 19:42

Nic nie grzeb . Jest ASO. Masz gwarancje .
dawtaj94 - 2021-12-06, 20:38

Krystian67 napisał/a:
Nic nie grzeb . Jest ASO. Masz gwarancje .


Tak też zrobiłem, niestety tydzień trzeba czekać dopiero na 14 grudnia termin. Jak wrócę to dam znać co było winne 😉

Łukasz_M - 2021-12-07, 13:38
Temat postu: Re: Problem z radiem i nadmuchem w Sandero 3
dawtaj94 napisał/a:
Witam. Dziś rano jechałem na zakupy i wszystko było okej z samochodem. Później chcąc jechać do pracy mam taki problem, odpalam auto wszystko chodził ładnie, natomiast jak ruszę minimalnie do przodu wyłącza się całkowicie radio i nadmuchy(ikony odnośnie stopni i gdzie ma dmuchać są, ale sama dmuchawa przestaje działać) i już się nie włącza. Wyłączając samochód i włączając sytuacja się powtarza na luzie wszystko działa, a ruszając do przodu gasnie radio i nadmuch. Wie ktoś co to może być. Czyżby zawilżało, ale auto stoi cały czas w garażu? Pozdrawiam

Od radia do dmuchawy to 'daleka' droga. Zgadzam się że to może być masa, ale posprawdzał bym również inne mniej widoczne odbiorniki prądu bo ciężko zakładać że radio i wentylator są tutaj odosobnione, skoro problem tyczy dwóch całkiem różnych odbiorników. Tzn. chodzi mi oto że intencjonalne, fabryczne spięcie radia i wentylatora jedną masą wydaje się wątpliwe i problem z masą może być ogólny tj. wpływający np. na oświetlenie, klakson, ogrzewania etc.

dawtaj94 - 2021-12-07, 15:33
Temat postu: Re: Problem z radiem i nadmuchem w Sandero 3
Łukasz_M napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Witam. Dziś rano jechałem na zakupy i wszystko było okej z samochodem. Później chcąc jechać do pracy mam taki problem, odpalam auto wszystko chodził ładnie, natomiast jak ruszę minimalnie do przodu wyłącza się całkowicie radio i nadmuchy(ikony odnośnie stopni i gdzie ma dmuchać są, ale sama dmuchawa przestaje działać) i już się nie włącza. Wyłączając samochód i włączając sytuacja się powtarza na luzie wszystko działa, a ruszając do przodu gasnie radio i nadmuch. Wie ktoś co to może być. Czyżby zawilżało, ale auto stoi cały czas w garażu? Pozdrawiam

Od radia do dmuchawy to 'daleka' droga. Zgadzam się że to może być masa, ale posprawdzał bym również inne mniej widoczne odbiorniki prądu bo ciężko zakładać że radio i wentylator są tutaj odosobnione, skoro problem tyczy dwóch całkiem różnych odbiorników. Tzn. chodzi mi oto że intencjonalne, fabryczne spięcie radia i wentylatora jedną masą wydaje się wątpliwe i problem z masą może być ogólny tj. wpływający np. na oświetlenie, klakson, ogrzewania etc.


Dzisiaj auto odpaliłem i wszystko chodzi normalnie, sam nie wiem już, może coś zawilżało? Mimo wszystko do ASO pojadę jak było coś nie tak to jakieś błędy w komputerze powinny zostać, mam nadzieję.

SilverTM - 2023-06-09, 14:01

Dzisiaj również miałem identyczny problem tj. wyłączony nawiew i martwy ekran od radia. Przy ponownym włączeniu samochodu nawiew na chwilę się uruchamiał i wyłączał. Żadnych błędów a wyświetlacz od klimy normalnie działał. Po kolejnej próbie wyłaczenia silnika i włączeniu doszło do tego że silnik sam się wyłączał jak by pod obciążeniem. Po awaryjnym odłączeniu akumulatora na chwilę problem ustąpił...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group