DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dawne modele Dacii - Dacia 1310 TLX z 1990 roku - demon prędkości!

daciowy - 2021-12-19, 19:44
Temat postu: Dacia 1310 TLX z 1990 roku - demon prędkości!
Witajcie!
Może nie widzieliście to zobaczcie, auto z potworem pod maską i wcale nie żartuję bo to można zrobić prawie bez żadnych przeróbek, trzeba jedynie zdobyć silnik 1.6 i taki gaźnik od R12 TS co nie jest łatwe ale możliwe. Jak widać dzięki takiej małej modyfikacji nasze powolniaki nie będą ustępować współczesnym żwawszym autkom plastikowo - elektronicznym i będziemy mieli nad nimi przewagę bo jedziemy wspaniałym klasykiem i robimy wrażenie na gawiedzi. :shock:
-------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=3Yqkb5fsaSw

michal22 - 2021-12-23, 14:03

Filmik super, fajnie się go oglądało, auto z tymi modyfikacjami robi wrażenie. Szacun dla właściciela.
daciowy - 2021-12-25, 12:52

Tak, masz rację auto z takim silnikiem z pewnością jeździ znacznie lepiej niż z oryginalnym nawet gdyby był to 1.4. Szkoda że tu w klubie jakoś ostatnio mało ludzi bierze udział.
Byłoby fajnie żeby właściciele starych modeli Daci umieścili zdjęcia swoich bolidów z opisem np. stanu technicznego etc.
Wtedy można wymieniać poglądy i uzupełniać wiedzę. Przykład to klub Forda, link poniżej.
Jak widać na razie tylko ja się trochę udzielam. I tak zastanawiam się czy tylko ja kocham ten model auta?
Z pewnością nie tylko, ale gdzie reszta fanów? :roll:
----------------------------------------------------------------
https://www.capri.pl/club/cars?car=transit

Marek1603 - 2021-12-25, 20:24

Może ty sie znacznie udzielasz ale fanów jest więcej.
Ja niestatey ale na razie nie mam sie czym pochwalić ponieważ stanąłem na remoncie blacharki. Jak to w życiu bywa brak czasu.

Pomysł fajny z utworzeniem przez każdego z włascicieli własnej galerii, bez wzgledu w jakim stanie jest aktualnie autko.

daciowy - 2021-12-25, 20:59

Fajnie że się ujawniłeś, to czekamy na następnych miłośników dawnych modeli.
Jan Dusigaz - 2021-12-26, 21:43

He he, też jestem miłośnikiem, niestety już nie posiadam, ale było to moje ulubione auto, 1310P z rocznika 1983...pierwszy samochód... technicznie był bajka, żółty... ech... to był samochód który najmilej wspominam z moich aut, zjechałem nim całą Polskę, biła komfortem i charakterystyką silnika fiaty 125 i polonezy... przywiozła w bagażniku zwłoki WSK-i którą po odbudowaniu mam do dnia dzisiejszego..., w technikum kumpel też miał po dziadku daćkę 1300 więc mieliśmy team daćkowców ;-) Fajne młodzieńcze czasy...w sumie jest plan aby kupić kiedyś starą daćkę i cieszyć się jazdą :mrgreen:
Marek1603 - 2021-12-27, 06:37

Czasami pojawiają się na allegro czy FB.
Michał B24 - 2021-12-27, 10:25

Ja miałem jako pierwsze auto 1300 73'. Koledzy, jeśli jeździli czymkolwiek to były Trabanty i PF125P. Tylko autami rodziców, mogli sie równać tej hybrydzie francusko-rumuńskiej motoryzacji. Dziadek ją kupił nową, a ja odziedziczyłem. Piękne czasy i prawie 100000km wygodnym, żwawym i ekonomicznym autem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group