DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Problem z otwieraniem drzwi

ricken - 2022-01-21, 16:55
Temat postu: Problem z otwieraniem drzwi
Mam zagadkę.
Zamknąłem drzwi z pilota w swoim sandero 1.4 wersja laurent poszłem na zakupy wracam chce otworzyć a tu nie otwiera drzwi słychać jakieś pojękiwanie :)
I tak se klikam w pilota i nic dostać się do auta nie idzie. Bateria była nowa w pilocie w końcu udało się po jakimś czasie.
Ma ktoś pomysł jak dostać się do auta bo ręcznie nie można otworzyć? Gdzie szukać problemu by przywrócić otwieranie z pilota?
A jak ja wejdę do auta jak zgubię ten kluczyk? :) (2 kluczyk nie ma blokowania i odblokowania)

eio - 2022-01-21, 17:15
Temat postu: Re: Problem z otwieraniem drzwi
ricken napisał/a:
Ma ktoś pomysł jak dostać się do auta bo ręcznie nie można otworzyć?
Na drzwiach kierowcy nie masz wkładu zamka? Kiedyś w innym aucie przez lata korzystałem tylko z pilota. To się zemściło później, kiedy aku padł. Nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy z klucza. Pozostała klapa bagażnika zamykana na klucz. I tak wchodziłem, odblokowywalem drzwi od srodka, wyciagałem i ładowałem aku. Później u kogoś na prawilem wkładkę zamka
laisar - 2022-01-21, 17:16

ricken napisał/a:
słychać jakieś pojękiwanie

Brzmi jak padnięty siłownik - ale żeby we wszystkich drzwiach naraz?

ricken napisał/a:
jak dostać się do auta

Otworzyć drzwi kierowcy lub pasażera kluczem, jak w średniowieczu.

ricken napisał/a:
przywrócić otwieranie z pilota?

A skąd wiadomo, że problemem jest otwieranie pilotem?

DrOzda - 2022-01-21, 17:19

Mógł zamarznąć mechanizm od skroplonej wilgoci.
ricken - 2022-01-21, 17:27

Jak zamknę drzwi z pilota nie można otworzyć drzwi ręcznie kluczykiem.
Ani drzwi kierowcy ani pasażera. Drzwi są zablokowane kompletnie.
Dobrze, że za którymś razem pilot zadziałał.
Ma ktos sandero laurent i moze mi potwierdzic ze nie otwierają sie u niego recznie drzwi jak ma zamkniete na pilocie?

laisar - 2022-01-21, 18:36

Nie trzeba mieć sandero, wszystkie daćki I generacji mają identyczne zamki - i otwierania z pilota oraz kluczykiem jest niezależne, można otwierać i zamykać w dowolnej kombinacji.
EBmazur - 2022-01-21, 19:45

ricken napisał/a:

Ma ktos sandero laurent i moze mi potwierdzic ze nie otwierają sie u niego recznie drzwi jak ma zamkniete na pilocie?

Miałem przez nieostrożność rozładowany akumulator - wszedłem otwierając z kluczyka

Kauris - 2022-01-22, 00:14

Kręcenie kluczykiem w zamku nie daje u mnie żadnego doznania czuciowo-dźwiękowego sygnalizującego, że coś się zadziało i raz się tak bardzo na tym skupiłem, że byłem pewny awarii (a kręciłem kluczykiem nie w tę stronę co trzeba). Nie twierdzę, że nie umiesz używać kluczyka, ale może nie jestem jedyny? ;)
ricken - 2022-01-22, 10:04

dzis podszedzlem na spokojnie bez nerwów dziala otwieranie reczne.
A jaki numer ma ten silownik w drzwiach w sandero?

laisar - 2022-01-22, 11:11

ricken napisał/a:
jaki numer ma ten silownik w drzwiach w sandero?

W katalogu występuje wyłącznie jako element składowy zamka (8200735225 / 8200735227), ale na 99% jestem przekonany, że faktyczny siłownik jest demontowalny i będzie pasował 7701029259 / 7702127962 / 7701039565.

ricken - 2022-01-22, 13:27

ok. dzieki mozna zamknac temat

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group