DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Bezprzewodowe AppleCar/AndroidAuto - adapter MN/MediaDisplay

marcin486 - 2022-02-05, 18:10
Temat postu: Bezprzewodowe AppleCar/AndroidAuto - adapter MN/MediaDisplay
Hej,
Czy ktoś z Was testował podpinanie carlinkit 3.0 do media Nav aby automatycznie i bezprzewodowo uruchamiane było na radiu Apple car lub android auto?

marcin486 - 2022-02-09, 18:18

Temat wydaje się być ogarnięty - za kilka dni urządzenie będzie u mnie i wrzuce filmik jakie efekty, ale powinno działać :)
cns80 - 2022-02-10, 11:45

Koniecznie daj znać jak działa.
topdrive - 2022-02-14, 11:34

Ja używam w 500 Carlinkit 2.0 - działa super.

Mam też CPlay2Air, którego wcześniej używałem we Fiacie (też działało super), a teraz planuje dolutować druty do MNE3 i wyprowadzić USB tyłem, zeby to podpiąć ;)

Od uruchomienia potrzebuje 30-45 sekund, żeby mieć ekran CP na radiu.

Zmiana piosenek ma drobny lag, takie pół sekundy...

aska1307 - 2022-02-18, 23:41
Temat postu: Bezprzewodowe Android Auto w Media Display
Hej, a czy wiecie, czy mozna zmienic ustawienia media display zeby miec AA bezorzewodowo? Jak w media nav ?
topdrive - 2022-02-21, 11:15

aska1307, ustawień nie zmienisz, ale można "rozszerzyć" o funkcjonalność adapterem od carlinkit czy podobnymi...
robox5 - 2022-02-22, 19:50

topdrive napisał/a:
aska1307, ustawień nie zmienisz, ale można "rozszerzyć" o funkcjonalność adapterem od carlinkit czy podobnymi...

Czy ktoś podłączył taki adapter do Media Display? Z tego co czytałem to większość takich adapterów do prawidłowego działania potrzebuje radia na androidzie.

aska1307 - 2022-02-23, 09:05

topdrive napisał/a:
aska1307, ustawień nie zmienisz, ale można "rozszerzyć" o funkcjonalność adapterem od carlinkit czy podobnymi...


Dziekuje za informacje:)
Spróbuje.
Załuje ze nie wzielam media nav - ale nie doczytałam że AA jest tam bezprzewodowy a Media Display tylko po kablu - mój bład.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2022-03-11, 23:54 ]
O różnicach w wyposażeniu - http://www.daciaklub.pl/f...1831056#1831056.

Czajo - 2022-02-23, 09:24

właśnie tak działa AAWireless - podłączasz pod USB radia tak jak podłącza się telefon. To bzdura, że trzeba mieć auto z Androidem do obsługi tego (wszak radio z Androidem na bank ma wbudowane wifi)
tomkasz - 2022-02-23, 11:41

A ten dongle bezprzewodowy działa tez na 2,4 (jak rozumiem)? Bo AA w wersji bezprzewodowej wymaga w telefonie 5 GHz (czyli sporo średnich telefonów się "nie łapie").
topdrive - 2022-02-23, 12:44

Są 2 rodzaje donglów:
1. jedne są tylko do chińskich radyjek z androidem (te nie zadziałają z Media Nav!), one są tańsze
2. takie, co udają telefon i oferuja łączność bezprzewodową z praktycznie każdym radiem, które wspiera AA po kablu

Ja o AA się nie wypowiem, ale o CP już tak i moje dongle maja WiFi 867mbps, więc spokojnie sobie radzą ze wszystkim...

radwoc - 2022-06-15, 09:47

marcin486 napisał/a:
Temat wydaje się być ogarnięty - za kilka dni urządzenie będzie u mnie i wrzuce filmik jakie efekty, ale powinno działać :)


Cześć! Jak testy CarLink 3 z MediaNav?
Udało Ci się uruchomić?
Jak szybko się parują?
Czy stabilne połączenie?

Daj koniecznie znak, bo nic o Carlinkit 3 + Apple Carplay + Dacia + medianav nie ma w sieci

pozdrawiam

robox5 - 2022-06-23, 15:04

Po długi poszukiwaniach zdecydowałem się na zakup AAWireless, aby mieć bezprzewodowy Android Auto. Po tygodniu użytkowania muszę przyznać, że to działa. Czyli po otworzeniu drzwi kierowcy urządzenie dostaje prąd i zaczyna szukać sparowanego z nim urządzenia. Po włączeniu silnika dosłownie 10 sekund zajmuje podłączenie AAWireless z moim smartfonem Pixel 3XL (Android 12). Telefon jest w kieszeni, a funkcjonalność AA działa na Media Display. Nie zauważyłem problemu z działaniem. Połączenie jest stabilne (jeździłem tylko po mieście około 400km przez 7dni). Nie przejechałem jakieś długiej trasy, także nie mogę nić powiedzieć o szybkości rozładowywania smartfona, która na pewno jest.
Podłączenie mojego Google Pixel 3XL do AAWireless nie było takie szybkie jak na filmikach, ponieważ dopiero po doczytaniu na stronie Indiegogo, że aby smartfon został zobaczony trzeba włączyć w ustawieniach programisty AA możliwość podłączenia bezprzewodowego. Dopiero po tym, połączył się mój smartfon z urządzeniem i działa do tej pory po wejściu do Auta.
Chociaż AAWirelss nie należy do najtańszych na rynku (430 zł z przesyłką tj. 85$ urządzenie 15$ przesyłka) jak na razie sprawdza się w moim Sandero III.
Zakupiłem go na oficjalnej stronie Indiegogo, przesyłka przyszła po 12 dniach z Holandii (bez cła). Co prawda można kupić szybciej na aukcjach, ale ceny są o 200-500 złoty większe niż na oficjalnej stronie.

Gagman - 2022-06-23, 16:04

Cytat:
Telefon jest w kieszeni, a funkcjonalność AA działa na Media Display. Nie zauważyłem problemu z działaniem.


I chcesz powiedzieć, że przy bezprzewodowym AA telefon w kieszeni się nie grzeje?
Mój był mocno ciepły już po 15 minutach z włączonym Yanosikiem i Tidalem.

Nic w ustawieniach programisty nie trzeba włączać dla Androida powyżej 11. Projekcję bezprzewodową ustawiasz w samej aplikacji AA.

Cytat:
Nie przejechałem jakieś długiej trasy, także nie mogę nić powiedzieć o szybkości rozładowywania smartfona, która na pewno jest.

Ogólnie muszę stwierdzić, że AA wireless jest jak dla mnie po wielu testach bez sensu
Już samo bezprzewodowe AA strasznie grzeje telefon.
Do tego bezprzewodowe ładowanie baterii + Tidal, Mapy Google i Yanosik w tle i po przejechaniu 60km ładowanie się rozłącza a telefon parzy jak się go dotknie.

Natomiast bezprzewodowe AA z przewodowym ładowaniem wypacza kompletnie sens połączenia bezprzewodowego.

Dopóki Google nie poprawi AA a producenci telefonów ładowania qi zostanę przy kablu.

Teraz na jazdy po mieście odkładam telefon na tackę do ładowania qi, a poza miasto podpinam kabelek, co rozłącza automatycznie ładowanie bezprzewodowe i przełącza na przewodowe oraz włącza AA.

robox5 - 2022-06-23, 19:19

Gagman napisał/a:
I chcesz powiedzieć, że przy bezprzewodowym AA telefon w kieszeni się nie grzeje?
Mój był mocno ciepły już po 15 minutach z włączonym Yanosikiem i Tidalem.


Nie zauważyłem aby Telefon w kieszeni się jakoś mocno grzał. A jakoś specjalnie nie oszczędzam go. Jest cały czas połączony ze smartwatchem, a w trakcie połączenia z AA włączam Waze, Spotify i czasami jeszcze google maps. Mocniej się rozgrzał w holterze na podszybiu od słońca gdy stałem w korku, ale to nie wpłynęło na działanie.

Gagman napisał/a:
Nic w ustawieniach programisty nie trzeba włączać dla Androida powyżej 11. Projekcję bezprzewodową ustawiasz w samej aplikacji AA.


No ja musiałem włączyć tą projekcję bezprzewodową a mam Androida 12. Bez tego zaznaczenia w ustawieniach programisty AA nie łączył się bezprzewodowo.

Gagman napisał/a:
Dopóki Google nie poprawi AA a producenci telefonów ładowania qi zostanę przy kablu.

Teraz na jazdy po mieście odkładam telefon na tackę do ładowania qi, a poza miasto podpinam kabelek, co rozłącza automatycznie ładowanie bezprzewodowe i przełącza na przewodowe oraz włącza AA.

jak pisałem wcześniej jeżdżę na krótkich trasach (5-7km, max 20km) głównie po mieście i w korkach. Połączenie bezprzewodowe dla mnie jest zbawienne. Nie muszę co chwilę wyjmować telefonu podpinać, a później odpinać. Ile razy zapomniałem zabrać z samochodu to już nie zliczę. Albo po ruszeniu chciałem sprawdzić jaki jest ruch na ulicach i którędy jechać najlepiej. Wyjmowanie telefonu w trakcie jazdy nie należy do wygodnych. Teraz to inna bajka nie muszę myśleć o tym, a działa!. Nie mam potrzeby ładowania na tych krótkich odcinkach.

radwoc - 2022-07-10, 12:03

Urządzenie Carlinkkit 3.0 model CPC200-U2W Plus testowane i DZIAŁA w DACIA DUSTER 2 (wersja na 2019 rok) na nawigacji MediaNav w wersji oprogramowania 1.0.15.1 (oraz 1.0.15.3).

PAROWANIE:
Parowanie jest bardzo proste i polega na potwierdzeniu kilku zgód na ekranie telefonu. Urządzenie łączy się przez Bluetooth, a następnie zestawia połaczenie Wifi - można je wtedy konfigurować pod adresem 192.168.50.2. A w MediaNav pojawi się nowy sparowany telefon o nazwie "Phone" - tej nazwy nie można zmienić w konfiguracji.

KONFIGURACJA:
Po wejściu w ustawienia Carlinkit wpisując 192.168.50.2 w przeglądarkę telefonu można przede wszystkim zmienić nazwy sieci Bluetooth i Wi-fi oraz zaktualizować oprogramowanie, ostatnie jest z 8 czerwca 2022 roku.

SZYBKOŚĆ POŁĄCZENIA I DZIAŁANIA:
Urządzenie jest gotowe do pracy po 10-15 sekundach od uruchomienia.
Jest natomiast zauważalny spadek szybkości odświeżania na ekranie MediaNav, zwłaszcza widać to przy GoogleMaps z widokiem mapy satelitarnej. W uproszczeniu, mapa odświeża się tak szybko przy połączeniu CarPlay na kablu z widokiem satelitarnym, jak przy połączeniu przez Carlinkit bez zdjęć satelitarnych. Słowem: tyłka nie urywa, ale da się żyć. Nie zauważyłem opóźnień podczas działania Spotify czy podczas rozmów telefonicznych.

STABILNOŚĆ POŁĄCZENIA:
Póki co nie zauważyłem "zrywania" komunikacji, ale mam dość krótko urządzenie, żeby to ostatecznie ustalić.

DODATKOWE GNIAZDO USB:
Carlinkit 3.0 posiada dodatkowe gniazdo USB, które niejako duplikuje zajęte przez urządzenie gniazdo USB, czyli można nadal ładować telefon (chociaż nie wiem, czy zużycie prądu przez Carlinkit nie jest na tyle wysokie, że nie naładujesz telefonu). Można śmiało podłączyć pendrive z muzyką itp.

PODSUMOWANIE:
No cóż, ten "klocek" to prawdziwy game changer dla posiadaczy CarPlay - po prostu robisz upgrade swojej nawigacji do jej droższej wersji, czyli takiej, która posiada bezprzewodowe CarPlay :-) Wreszcie możesz podróżować z telefonem w kieszeni lub ładować telefon w samochodowych ładowarkach indukcyjnych.
I aż się prosi wyprowadzić to gniazdo USB gdzieś z tyłu MediaNav i wbudować urządzenie na stałe pod deskę rozdzielczą.

topdrive - 2022-07-13, 07:34

radwoc napisał/a:

I aż się prosi wyprowadzić to gniazdo USB gdzieś z tyłu MediaNav i wbudować urządzenie na stałe pod deskę rozdzielczą.


Popieram. Ja to już zrobiłem, schowałem Carlinkit pod tunelem środkowym (żeby w razie czego był łatwy dostęp do odpięcia go, bo kabelek jest dostępny za plastikami przy kolanie pasażera). Działa doskonale ;).

Polecam też zrobić aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania, przyspiesza łączenie z telefonem!

BLACHA_997 - 2022-07-20, 19:05

Naczytałem się waszych postów i nie wytrzymałem :mrgreen: Najpierw wymieniłem standardowe radio na MNav3, a dzisiaj dołożyłem Carlinkit w wersji 4. No powiem, że urządzonko robi robotę i w końcu nie trzeba bawić się telefonem, żeby korzystać z AA. Jedno spostrzeżenie. Carlinkit nie chciał się sparować przy włączonym jedynie MNE (klucz w stacyjce w położeniu początkowym). Niezbędne było przekręcenie kluczyka stacyjki do położenia skrajnego poprzedzającego aktywację rozrusznika.
kkkamil - 2022-08-23, 07:09

Czy ktoś ma porównanie aawireless z carlinkit? Cena dość podobnawiec wiadomo że wolałbym mieć lepsze urządzenie. 😉
Chodzi mi o szybkość działania i brak zawiech. Z tego co czytałem to przy jednoczesnym słuchani muzyki i włączonej nawigacji carlinkit zauważalnie przycina. Czy aawireless jest lepsze pod tym względem?

Dodam tylko ze jestem uczulony na punkcie lagów, jak mi sprzęt muli to dostaję białej gorączki. Więc nie ukrywam że mam lęki jeśli chodzi o ten zakup.

BLACHA_997 - 2022-08-23, 16:47

Od jakiegoś czasu używam Carlinkit w MNE 3. Po sparowaniu (co trwa ok. 20-30 sek) nie zauważyłem żadnego spowolnienia w stosunku do połączenia kablowego. Z reguły włączone Waze, AllPlayer. Połączenie tel., powiadomienia i wiadomości bez problemów. Jeśli BT jest aktywny pozostałe, tj. WiFi i GPS włączany jest w telefonie automatycznie, co jest fajnym udogodnieniem.
pastp - 2022-08-23, 16:59

Testuję Carlinkit 4.0 i po jakimkolwiek komunikacie z Navi zawiesza się radio. Trzeba wyjść z nawi włączyć radio i ponownie do navi.
BLACHA_997 - 2022-08-23, 18:53

pastp napisał/a:
Testuję Carlinkit 4.0 i po jakimkolwiek komunikacie z Navi zawiesza się radio. Trzeba wyjść z nawi włączyć radio i ponownie do navi.


Może spróbuj zaktualizować Carlinkit?

dewil - 2022-08-24, 12:53

ja mam AAWireless (Android 9) połączony z MNE 3 soft 1.0.15.1.19 i mogę polecić :)
kkkamil - 2022-08-25, 19:45

dewil napisał/a:
ja mam AAWireless (Android 9) połączony z MNE 3 soft 1.0.15.1.19 i mogę polecić :)


Zamówiłem 😉
Revolutem wyszło 427,40.

kkkamil - 2022-09-01, 13:34

dewil napisał/a:
ja mam AAWireless (Android 9) połączony z MNE 3 soft 1.0.15.1.19 i mogę polecić :)


A możesz podpowiedzieć jak to skonfigurować?
Podłączyłem, apka to znalazła, zrobiłem update, mam połączony telefon z magicznym pudełkiem po BT, pudełko jest wpięte do usb w aucie i auto nie widzi android auto.
Pudełeczko miga 2 razy na zielono i przerwa.

Ok. Sprawa załatwiona. Musiałem wejść w ustawienia programisty w android auto. Nie miałem aktywnego wireless android auto w telefonie.

To jak już tak pięknie się udało to może ktoś podpowie jak to estetycznie schować? Myślałem o schowaniu usb z aawireless pod plastiki i wyprowadzeniu sobie usb do ładowania tylko.

kkkamil - 2022-09-05, 18:50

Pojawił się problem. Ktoś może podpowie jak wybrnąć. Telefon Huawei p30 pro. Niestety pomimo włączenia funkcji wifi+ i zmia y stałe aktywnego LTE w ustawieniach programisty mam problem z dostępem do internetu w momencie połączenia z WiFi AAWireless.
Czasami jest idealnie a czasami nie mam dostępu do internetu. Czyli mapy tylko offline i brak np Spotify.

Drugi problem niezależnie czy bezprzewodowo czy przewodowo zdarza się ze nie wyświetla mi się mapa googla. Mam wtedy czarny ekran. Są wtedy aktywne powiadomienia o skrętach, ale mapy nie widać.

Trzeci problem wynika trochę z pierwszego. Gniazdo jest zasilane nawet po zamknięciu samochodu. Więc siedząc jeszcze w domu nie mam w telefonie jeszcze przez jakiś czas połączenia z internetem.

Jak ktoś byłby w stanie coś mi podpowiedzieć to bardzo proszę.

Pozdrawiam. Kamil

chrom6 - 2022-09-06, 07:52

po pierwsze Huawei, po drugie - nie masz przypadkiem rejestratora jazdy z transferem po wi-fi?
Czajo - 2022-09-06, 08:38

akurat p30 pro był ostatnim z usługami google, więc nie doszukiwałbym się w tym. Nie masz tam czegoś takiego jak asystent sieci wifi?
Jarekf3d - 2022-09-06, 09:22

chrom6 napisał/a:
po pierwsze Huawei, po drugie - nie masz przypadkiem rejestratora jazdy z transferem po wi-fi?

Co z tego że to p30 z usługami googla ?
Sam miałem problem z moim p40 pro ( oficjalnie bez usług googla, ale sobie dograłem i śmiga bez problemu po kablu)

kkkamil - 2022-09-06, 09:42

Znalazłem opis na jakiejś obcojęzycznej stronie i faktycznie wina huawei. Trzeba przy połączeniu się z WiFi aawireless zignorować info o tym że nie ma połączenia z internetem. Czyli nie klikać ani tak ani nie, po prostu z tego wyjść. Wtedy wszystko działa. Jeden zawodnik twierdzi że mu pomogło dopisanie jakiegoś lewego proxy. Ale u mnie to nie zadziałało akurat.
Czajo - 2022-09-06, 09:44

czyli asystent sieci wifi. Mam to samo w Xiaomi :)
chrom6 - 2022-09-06, 09:48

Czajo napisał/a:
akurat p30 pro był ostatnim z usługami google, więc nie doszukiwałbym się w tym. Nie masz tam czegoś takiego jak asystent sieci wifi?


to czy był z usługami czy bez nie ma znaczenia, po prostu nie chce działać z niektórymi usługami. To samo zdarza się na xiaomi, niby pełne wsparcie a jednak z aa działało w kratkę, i niestety musiałem przesiąść się na samsunga. co ciekawe z poco F1 i F2 pro działa bez problemu.

Mam dziwne wrażenie że soft w AA jest niedopracowany, za dużo dziwnych problemów z tym jest. Dużo ludzi ma problemy z połączeniami bez znaczenia czy po kablu czy po wifi.

kkkamil - 2022-09-06, 10:01

chrom6 napisał/a:
Czajo napisał/a:
akurat p30 pro był ostatnim z usługami google, więc nie doszukiwałbym się w tym. Nie masz tam czegoś takiego jak asystent sieci wifi?


Mam dziwne wrażenie że soft w AA jest niedopracowany, za dużo dziwnych problemów z tym jest. Dużo ludzi ma problemy z połączeniami bez znaczenia czy po kablu czy po wifi.


Ja się doczytałem że huawei odpowiedział że nie daje wsparcia dla android auto bezprzewodowego. Więc tu akurat chyba wina huaweia

sp3c0r - 2022-09-08, 11:38

marcin486 napisał/a:
Temat wydaje się być ogarnięty - za kilka dni urządzenie będzie u mnie i wrzuce filmik jakie efekty, ale powinno działać :)


i jak tam urządzonko działa poprawnie?

Kamazzo - 2022-09-26, 11:36

Jakiś czas temu zakupiłem Carsifi (klon AAwireless) i mogę potwierdzić, że dobrze działa. Ale z jednym zastrzeżeniem, android musi być co najmniej 11. Przynajmniej jeśli chodzi o telefony Xiaomi. Na 10 niby działa, ale jest problem z danymi mobilnymi, którego ja mimo przegrzebania chyba wszystkich możliwych ustawień, nie potrafiłem przeskoczyć. Na andku 11 odpala się w zasadzie bez żadnej konfiguracji.
kkkamil - 2022-09-28, 06:57

Ja przeskoczyłem problem z danymi. Jak wyskakuje komunikat o tym, że połączone wifi nie ma dostępu do internetu to nie wciskasz ani tak ani nie. wychodzisz z tego "domkiem", czy "kółeczkiem". U mnie wtedy wszystko gra i buczy.

Niestety Android Auto jest nieco drażniący na moim telefonie. Nie można grzebać w mapach - chociaż na obcym terenie łatwiej coś wyszukać na telefonie niż na wyświetlaczu samochodu. Na Apple jest to lepiej rozwiązane.

No i drugi temat że robienie różnych rzeczy na telefonie w czasie pracy android auto bywa męczące, mam jakieś natarczywe komunikaty, albo niespodziewane wyłączanie różnych aplikacji.

ale ogólnie w 95% jestem zadowolony ;)

Dymek - 2022-10-01, 19:13

Jako, że również nabyłem moduł AAWireless, mogę tylko potwierdzić- działa i robi swoją robotę.
W MN3 podłączam moduł zarówno do standardowego, jak i do dorobionego, tylnego gniazda USB.
Sprawdzone w boju 2 telefony:
Motorola G6 z Androidem 9;
Realme9 z Androidem 12.
Na razie mam od 3 dni, więc póki co nijakich problemów nie wychwyciłem, ale żadnych "opóźnień" w nawigacji nie widzę.

yeti65 - 2022-10-02, 20:07

Ja ostatnio zmieniłem tel na samsunga M23-android 12. Parowanie niezwykle intuicyjne, hula bezprzewodowo aż miło.
Kamazzo - 2022-10-03, 09:30

Z bezprzewodowym AA jest problem w telach Xiaomi z MIUI 13. Działa, ale wywala na chwilę przy zmianie rodzaju sieci (np. z LTE na 3G) albo połączeniu na sim z którego nie czerpie danych mobilnych.
Trzeba czekać na aktualizację MIUI ale korzystać się da.

Robson68 - 2022-10-15, 10:28

Zastanawiam się nad zakupem modułu Wifi i mam dylemat czy moduł AAWireless czy Carlinkit 4.0. Ten drugi ma podobno port USB czyli mógłbym tu wpiąć pendrive z muzyką. Mój telefon Xiaomi właśnie dostał aktualizację do Androida 11. Który z modułów polecacie? Ceny chyba są podobne?
BLACHA_997 - 2022-10-22, 10:34

Robson68 napisał/a:
Zastanawiam się nad zakupem modułu Wifi i mam dylemat czy moduł AAWireless czy Carlinkit 4.0. Ten drugi ma podobno port USB czyli mógłbym tu wpiąć pendrive z muzyką?


Istotnie Carlinkit posiada drugie gniazdo USB (duże) jednak z tego co mi wiadomo służy ono jedynie do podłączenia telefonu w celu ewentualnego ładowania. Nigdy nie podłączałem tam pena (tym bardziej z plikami mp3) i myślę, że Carlinkit nie ma takiej funkcjonalności - przynajmniej filmy na YT na to nie wskazywały.

Robson68 - 2022-10-22, 12:22

A mógłbyś sprawdzić ?
BLACHA_997 - 2022-10-22, 14:55

Robson68 napisał/a:
A mógłbyś sprawdzić ?


Dam znać.

Robson68 - 2022-10-22, 16:27

Czekam na informację i z góry dziękuję.
BLACHA_997 - 2022-10-22, 17:09

Niestety włożenie pendriva nic nie daje. Tak jak sądziłem, Carlink nie może się połączyć z telefonem, a tym samym jest nieaktywny i częściowo niewidoczny dla MNE. Podłączenie telefonu kablem z Carlink umożliwia jedynie jego ładowanie. Jeśli chcesz słuchać muzyki to umieść sobie muzykę w folderze na telefonie i odtwarzaj ją z telefonu sparowanego z Carlinkiem. Masz wówczas pełną obsługę telefonu za pomocą AA.
Robson68 - 2022-10-22, 18:00

Dziękuję za wyjaśnienia. Chyba kupię mimo wszystko Carlinka bo jest trochę tańszy
Dymek - 2022-10-22, 19:52

Ja używam AAWireless i korzystam jednocześnie z pendrive'a z MP3, ale ja mam w MediaNav dwa wejścia USB (drugie dorobione), więc nie ma problemu.
tacin - 2023-01-19, 22:22

Witam, czy udało się komuś podłączyć do Dustera Carlinkit A2A? Urządzenie po podłączeniu miga na zielono, telefon odczytuje Android Auto, ale samochód nie chce pokazać przycisku do AA.
BLACHA_997 - 2023-01-20, 17:42

Jakiej wersji androida używasz? Z tego co widzę to Carlinkit A2A działa od 11 wzwyż.
tacin - 2023-01-20, 19:01

Mam Xiaomi Mi9t z Androidem 11.
Vector - 2023-02-01, 19:43

Witam, czy te adaptery o których piszecie są również kompatybilne z radiem które nie ma nawigacji tylko tzw replikację smartfona?
Black Dusty - 2023-02-01, 20:21

Vector napisał/a:
Witam, czy te adaptery o których piszecie są również kompatybilne z radiem które nie ma nawigacji tylko tzw replikację smartfona?

Działają z każdym radiem które obsługuje AA.

Vector - 2023-02-01, 21:28

Black Dusty napisał/a:
Vector napisał/a:
Witam, czy te adaptery o których piszecie są również kompatybilne z radiem które nie ma nawigacji tylko tzw replikację smartfona?

Działają z każdym radiem które obsługuje AA.

Dziękuję za odpowiedź

sasio - 2023-02-02, 10:07

Jakby ktoś pytał, na Allegro pojawiły się moduły do MN obsługujące CarPlaya na MN3.

Model : ATOTO AD3-B

Cena koło 200zł, niestety działają tragicznie.
Wbicie wstecznego powoduje brak aktywacji kamery i zmniejszenie ekranu wyświetlanego na MediaNav do 3/4, bardzo często laguje, nie chce się łączyć, łapie zawiechy i ogólnie jest wart może 50zł

Black Dusty - 2023-02-02, 10:24

sasio napisał/a:
Jakby ktoś pytał, na Allegro pojawiły się moduły do MN obsługujące CarPlaya na MN3.

No pojawiły się i to bardzo dawno temu. Jaka cena takie działanie. Jest tego cała masa do wyboru.

pskul - 2023-02-04, 19:01

Jak podłączyliście Carlinkitin'a 4.0 do telefonu? We wszystkich tutorialach jakie widziałem, ikonka jaka się pojawia w telefonie (urządzenia bluetooth) to zestaw słuchawkowy, a u mnie paruje się, ale ikonka to komputer - mam na ekranie w samochodzie komunikat, żebym wybrał urządzenie i tyle. Aktualizowałem soft do najnowszego itp. - mogę tylko sparować urządzenie, ale nie mogę się połączyć. Sprawdzane na Redmi Note 8 i Realme Master Edition.

Czyli mam na ekranie ekran z Carlinktin'a - mam po prawej urządzenia, ale nie idzie podłączyć Android Auto.

Black Dusty - 2023-02-04, 21:39

Wifi masz włączone? Według instrukcji min. Android 10 a jeżeli nie dostałeś instrukcji to pobierz
https://www.carlinkit.com/carlinkit4.0-cp2a

pskul - 2023-02-05, 13:41

Tak, włączone. Instrukcję widziałem wielokrotnie - chyba mam wadliwy egzemplarz, ponieważ wygląda, że moduł nie przedstawia się prawidłowo, tj. w aplikacjach do skanowania urządzeń bluetooth jest opisany jako unknown device (tj. nie ma żadnych profili), stąd nie mogę się pewnie połączyć. Jeszcze wczoraj próbowałem tabletem - też nic. A duża różnica w stosunku do instrukcji (i filmów w necie to ikonka urządzenia - u mnie komputer, a wszędzie zestaw handsfree). Miałem tylko obawy, że może nasze Dacie wpływają na to, jak widoczny jest ten moduł (tj. jak "przenoszone" są oczekiwania systemu multimedialnego na profile Bluetooth). Małe uściślenie: nie mogę się połączyć oznacza, że jak kliknę to nie ma próby łączenia (jakbym klikał w nieklikalny element), zupełnie inaczej niż jak w przypadku zestawu handsfree samochodu.
Black Dusty - 2023-02-05, 15:39

Podłącz się może tak jak do aktualizacji i sprawdź czy jest jakaś aktualizacja, zrób reset ustawień czy może coś tam jeszcze innego da się zmienić.
Vector - 2023-02-14, 19:20

pskul napisał/a:
Tak, włączone. Instrukcję widziałem wielokrotnie - chyba mam wadliwy egzemplarz, ponieważ wygląda, że moduł nie przedstawia się prawidłowo, tj. w aplikacjach do skanowania urządzeń bluetooth jest opisany jako unknown device (tj. nie ma żadnych profili), stąd nie mogę się pewnie połączyć. Jeszcze wczoraj próbowałem tabletem - też nic. A duża różnica w stosunku do instrukcji (i filmów w necie to ikonka urządzenia - u mnie komputer, a wszędzie zestaw handsfree). Miałem tylko obawy, że może nasze Dacie wpływają na to, jak widoczny jest ten moduł (tj. jak "przenoszone" są oczekiwania systemu multimedialnego na profile Bluetooth). Małe uściślenie: nie mogę się połączyć oznacza, że jak kliknę to nie ma próby łączenia (jakbym klikał w nieklikalny element), zupełnie inaczej niż jak w przypadku zestawu handsfree samochodu.


Ja niedawno zakupiłem takie samo urządzenie jak twoje, poza Wi-Fi uruchom również Bluetooth a nawet lokalizację a wcześniej jeśli już parowałeś swój telefon to go "zapomnij" i od nowa spróbuj oczywiście na oryginalnym kablu i pamiętaj że do prawidłowego działania pojawi się CarPlay nie Android Auto.

pskul - 2023-02-16, 12:59

Vector napisał/a:
pskul napisał/a:
Tak, włączone. Instrukcję widziałem wielokrotnie - chyba mam wadliwy egzemplarz, ponieważ wygląda, że moduł nie przedstawia się prawidłowo, tj. w aplikacjach do skanowania urządzeń bluetooth jest opisany jako unknown device (tj. nie ma żadnych profili), stąd nie mogę się pewnie połączyć. Jeszcze wczoraj próbowałem tabletem - też nic. A duża różnica w stosunku do instrukcji (i filmów w necie to ikonka urządzenia - u mnie komputer, a wszędzie zestaw handsfree). Miałem tylko obawy, że może nasze Dacie wpływają na to, jak widoczny jest ten moduł (tj. jak "przenoszone" są oczekiwania systemu multimedialnego na profile Bluetooth). Małe uściślenie: nie mogę się połączyć oznacza, że jak kliknę to nie ma próby łączenia (jakbym klikał w nieklikalny element), zupełnie inaczej niż jak w przypadku zestawu handsfree samochodu.


Ja niedawno zakupiłem takie samo urządzenie jak twoje, poza Wi-Fi uruchom również Bluetooth a nawet lokalizację a wcześniej jeśli już parowałeś swój telefon to go "zapomnij" i od nowa spróbuj oczywiście na oryginalnym kablu i pamiętaj że do prawidłowego działania pojawi się CarPlay nie Android Auto.


Dziękuję wszystkim za podpowiedzi,
Zwróciłem do Sprzedającego, przestowali i faktycznie okazało się, że wadliwa sztuka. Dziś dostałem nowy egzemplarz - podłączyłem w niecałą minutę i działa. I różnica jest taka, że teraz urządzenie telefon widzi jako zestaw handsfree, a wcześniej jako urządzenie nieznane (ikonka komputerka).

miet55 - 2023-05-04, 11:31

AAWireless czy może tańszy CarlinKit 4,0 Co wybrać?
miet55 - 2023-05-05, 11:31

Dymek napisał/a:
Jako, że również nabyłem moduł AAWireless, mogę tylko potwierdzić- działa i robi swoją robotę.
W MN3 podłączam moduł zarówno do standardowego, jak i do dorobionego, tylnego gniazda USB.

W jaki sposób dorobiłeś tylne gniazdo USB?
Czy korzystając z AA, mając 2 gniazda możesz również używać pena z MP3?

BLACHA_997 - 2023-05-05, 15:54

miet55 napisał/a:
W jaki sposób dorobiłeś tylne gniazdo USB?


Info jak dorobić USB jest na tym forum. Nie pamiętam wątku.
Co do Twojego dylematu, to na korzyść Carlinkit przemawia to, że można z niego ładować telefon, a także, że jest uniwersalny ponieważ obsługuje zarówno telefony z androidem jak i z jabłuszkiem czego nie potrafi AAwireless. Korzystanie i funkcjonalności jednego i drugiego są niemal identyczne. Zdarzają się problemy z łączeniem z niektórymi telefonami (też opisywane na tym forum) głównie chińskimi. Ja łączyłem Samsunga i nie było kłopotów.

By the way - pisałem Ci na priv. Mam do sprzedania używanego Carlinkita 4,0 ma jeszcze 14 m-cy gwarancji.

Dymek - 2023-05-05, 22:39

[quote="miet55"]
Dymek napisał/a:
W jaki sposób dorobiłeś tylne gniazdo USB?
Czy korzystając z AA, mając 2 gniazda możesz również używać pena z MP3?
Jest osobny wątek na ten temat: TUTAJ
Tak- mogę słuchać z pendrive podczas pracy AA, w zasadzie właśnie po to dorabiałem to gniazdo. Nie ma znaczenia do którego USB podłączony jest pendrive a do którego moduł wireless. Jedyna niedogodność, że odtwarzanie z pendrive musi być włączone ZANIM uruchomi się AA. Bo po uruchomieniu połączenia AA nie ma takiego skrótu aby uruchomić odtwarzanie z USB- standardowy kafelek Multimedia uruchamia wtedy aplikację muzyczną z AA, zazwyczaj Spotify. Ale jeśli odpalimy MP3 wcześniej, to działa normalnie w tle a pilot pod kierownicą obsługuje pliki MP3 z pendrive.

miet55 - 2023-05-06, 10:25

Dymek napisał/a:

Tak- mogę słuchać z pendrive podczas pracy AA, w zasadzie właśnie po to dorabiałem to gniazdo.


Dzięki za wskazówki. Niestety ta operacja przerasta moje umiejętności. Myślałem, że w plytce sa jakieś piny w które się wepnę bez lutowania. Cóż pozostanie "dyndający" się kabelek od gniazda do schowka. Tam zamierzam mieć moduł wireless. Oryginalne kabelki są o wymiarze 30cm. Czy przewód 50cm będzie poprawnie współdzałał?

BLACHA_997 - 2023-05-06, 12:11

miet55 napisał/a:
Czy przewód 50cm będzie poprawnie współdzałał?


Powinien, ale zależy na jaki kabek trafisz. Nie kupuj "no name", a bardziej coś firmowego.

miet55 - 2023-05-06, 12:20

Mam taki:
link

BLACHA_997 - 2023-05-06, 12:27

Ten wtyk kątowy (mam na myśli usb c) może nie podejść do Carlkinkit'a bo, zauważ na zdjęciach, gniazdo w adapterze umieszczone jest głęboko w obudowie więc nie każdy kabel podchodzi. Osłona plastikowa wtyku musi zmieścić się w otwór adaptera, albo sama końcówka wtyku musi być dłuższa - są dostępne takie o długości 8 mm zamiast standardowych 6.
miet55 - 2023-05-06, 12:42

No to zaczynają się schody... końcówka USB C może byc prosta ale USB do MN musi być kątowa taka jak mam.
Podaję wymiary.

BLACHA_997 - 2023-05-06, 15:05

Otwór gniazda w Carliknkit ma 6x12 mm. Zmierz sobie ten plastik wtyczki z kabla jeśli ma trochę mniej będzie pasować. Cały wtyk "chowa się" w otworze adaptera na około 10-11 mm więc po odliczeniu samego wtyku 6mm ok. 4-5 plastiku wchodzi w gniazdo adaptera.
Dymek - 2023-05-07, 13:32

miet55 napisał/a:

Dzięki za wskazówki. Niestety ta operacja przerasta moje umiejętności. Myślałem, że w plytce sa jakieś piny w które się wepnę bez lutowania. Cóż pozostanie "dyndający" się kabelek od gniazda do schowka. Tam zamierzam mieć moduł wireless. Oryginalne kabelki są o wymiarze 30cm. Czy przewód 50cm będzie poprawnie współdzałał?
Ja nigdy nie miałem żadnego problemu z kablami do AA, mam kilka kabelków od oryginalnych smartfonowych przez kable od ładowarek samochodowych Samsunga do tanich uniwersalnych i każdy działał mi z telefonami (Motorola G6, potem realme 9). Ale z aaWireless też próbowałem z długim, niemarkowym kablem i hulało.
Druga i łatwiejsza opcja dorobienia gniazda USB z tyłu, to po prostu dolutowanie 4 przewodów kabla USB do czterech dużych punktów lutowniczych na płytce pionowej w MediaNav- tak jak ja dolutowałem te 2 przewody zasilające. Po prostu do pinów oryginalnego gniazda USB, tylko od tyłu. I wtedy masz to gniazdo po prostu zdublowane równolegle. Oczywiście wtedy z przodu już jednocześnie niczego nie podłączysz, bo nie będzie działać.

Batatek - 2023-05-07, 17:50

Z racji ze mam problemu w świeżym aucie aby Carplay działało dłużej niż 2 minuty po kablu zakupiłem do testów carlinkit 4.0.

I teraz mam dwa pytania :
Z racji że nawigacji będę używał okazjonalnie co za tym idzie całego CarPlay czy istnieje szansa aby urządzenie było podłączone ale po odpaleniu auta odpalało się menu radia Dacia ?
Czy za każdym razem będzie wiązało się to z tym menu carlinkit ? z info o podłączeniu do auta ? (jeśli oczywiście nie zaznaczę opcji automatycznego logowania) Najzupełniej w świecie chce aby było jak od nowości a decyzje o przeniesieniu się do menu Carplay chce podjąć sam a nie urządzenie .

2.Z racji że urządzenie pracuje u was też widać jak po kilkunastu / kilkudziesięciu minutach jazdy bez używania Carplay bateria w telefonie leci sporo w dół ?


Dymek napisał/a:
miet55 napisał/a:

Dzięki za wskazówki. Niestety ta operacja przerasta moje umiejętności. Myślałem, że w plytce sa jakieś piny w które się wepnę bez lutowania. Cóż pozostanie "dyndający" się kabelek od gniazda do schowka. Tam zamierzam mieć moduł wireless. Oryginalne kabelki są o wymiarze 30cm. Czy przewód 50cm będzie poprawnie współdzałał?
Ja nigdy nie miałem żadnego problemu z kablami do AA, mam kilka kabelków od oryginalnych smartfonowych przez kable od ładowarek samochodowych Samsunga do tanich uniwersalnych i każdy działał mi z telefonami (Motorola G6, potem realme 9). Ale z aaWireless też próbowałem z długim, niemarkowym kablem i hulało.
Druga i łatwiejsza opcja dorobienia gniazda USB z tyłu, to po prostu dolutowanie 4 przewodów kabla USB do czterech dużych punktów lutowniczych na płytce pionowej w MediaNav- tak jak ja dolutowałem te 2 przewody zasilające. Po prostu do pinów oryginalnego gniazda USB, tylko od tyłu. I wtedy masz to gniazdo po prostu zdublowane równolegle. Oczywiście wtedy z przodu już jednocześnie niczego nie podłączysz, bo nie będzie działać.


Chciałem taką opcje na doposażeniu auta . Port USB ukryty właśnie do takich urządzeń.
Powiedzieli mi że nie ma takiej opcji . Znaczy się zrobią port ale będzie służył tylko do ładowania ale nie do przesyłu danych.

Idac z waszym tematem jeśli ogarnie mi to jakiś dobry elektronik co z gwarancją auta ?

miet55 - 2023-05-07, 18:07

Prawdopodobnie stracisz gwarancję na panel multimedialny. Serwis nie dopuszcza jakiejkolwiek ingerencji. Wymieniłem panel na nowszy (MNE3) to nie chcieli dokonać zmiany lini pomocniczych od kamery cofania. Ustawienia były dla Renault Trafic. Wchodząc w Micom nie mogłem zatwierdzić ustawień dla Captura
Dymek - 2023-05-07, 21:08

To nie jest tak, że po ingerencji tracisz z automatu gwarancję na cokolwiek. Tylko jeżeli coś się zepsuje i pojedziesz na naprawę gwarancyjną, to mogą odmówić naprawy gwarancyjnej tego elementu, w którym znajdą ingerencję- w tym wypadku na wiązkę gniazda USB i panel multimedialny. W takim wypadku swoją ingerencję należy po prostu wcześniej usunąć.

Nie mam Carlinkit i nie wiem o co chodzi z tą baterią... Używam aaWireless i nie zauważyłem jakiegoś szczególnego zużycia baterii po połączeniu z AA a jeśli żadna aplikacja AA nie jest w ogóle używana pomimo połączenia, to w ogóle nie widzę wpływu. Przykładowo spokojnie przejeżdżam z Wawy do Terespola (to 200km i co najmniej 2,5h jazdy) na mapach AA bez ładowania telefonu i zostaje mi jeszcze z 1/4 energii (realme 9).

topdrive - 2023-05-08, 13:11

Bateria leci dość szybko jak na ekranie MNE jest wyświetlona mapa. Telefon wtedy cały czas rysuje, może używać GPSu, do tego leci wszystko po WiFi co Carlinkit'a.

Jak na ekranie CarPlay jest coś bardziej statycznego zjawisko nie występuje (przynajmniej z moim starym iPhone 8).

Dlatego polecam, do całości komfortu użytkowania dołożyć gdzieś ładowarkę indukcyjną. Ja to zrobiłem i jak jadę dalej albo mam mało baterii, to na wrzucam telefon na ładowarkę i jadę.

Batatek - 2023-05-08, 18:36

Dymek napisał/a:
To nie jest tak, że po ingerencji tracisz z automatu gwarancję na cokolwiek. Tylko jeżeli coś się zepsuje i pojedziesz na naprawę gwarancyjną, to mogą odmówić naprawy gwarancyjnej tego elementu, w którym znajdą ingerencję- w tym wypadku na wiązkę gniazda USB i panel multimedialny. W takim wypadku swoją ingerencję należy po prostu wcześniej usunąć.

Nie mam Carlinkit i nie wiem o co chodzi z tą baterią... Używam aaWireless i nie zauważyłem jakiegoś szczególnego zużycia baterii po połączeniu z AA a jeśli żadna aplikacja AA nie jest w ogóle używana pomimo połączenia, to w ogóle nie widzę wpływu. Przykładowo spokojnie przejeżdżam z Wawy do Terespola (to 200km i co najmniej 2,5h jazdy) na mapach AA bez ładowania telefonu i zostaje mi jeszcze z 1/4 energii (realme 9).



Jak już wszystko ogarnę z autem to może komuś zlecę taką robotę.Bo nie ukrywam że zależy mi na tym schowanym USB.


topdrive napisał/a:
Bateria leci dość szybko jak na ekranie MNE jest wyświetlona mapa. Telefon wtedy cały czas rysuje, może używać GPSu, do tego leci wszystko po WiFi co Carlinkit'a.

Jak na ekranie CarPlay jest coś bardziej statycznego zjawisko nie występuje (przynajmniej z moim starym iPhone 8).

Dlatego polecam, do całości komfortu użytkowania dołożyć gdzieś ładowarkę indukcyjną. Ja to zrobiłem i jak jadę dalej albo mam mało baterii, to na wrzucam telefon na ładowarkę i jadę.


Przetestowałem na trasie 20 km słuchając tylko radia. nie korzystając z Carplay. I uciekło 5 % (jazda około 15-20 minut) zaskoczyło mnie . Gdy popatrzyłem na baterie jak zaparkowałem to iphone pokazywał że używa GPS w mapach google mimo ze z nich fizycznie nie korzystałem podczas jazdy.


Mam jeszcze inne pytanie jest opcja jakaś używania nawigacji od google maps i informacji o zagrożeniach z yanosika jednocześnie ? Czy to kwestia iOS ? i tego przeskoczyć nie można ?

topdrive - 2023-05-09, 08:21

Batatek, ogólnie da się dwie nawigacje jednocześnie ustawić i powiadomienia są z obu. Ja u siebie przypadkowo kilka razy miałem na raz ustawione Waze i Google Maps. Jednak nie wiem jak Yanosik się zachowa, bo przestałem go używać i przesiadłem się na Waze.
Czajo - 2023-05-09, 08:26

topdrive, na androidzie może i da się ustawić (w janosiku chyba trzeba zmienić kanał audio na inny niz domyslny), ale na iOS to nie mam pojęcia czy to zadziała, nie używam japka :mrgreen:
topdrive - 2023-05-09, 09:37

Ja u siebie na iPhone 8 przez zupełny przypadek ustawiałem w taki sposób, ale navi musi móc działać w tle. Obie nawigacje gadały przez "kanał domyślny", czyli głośniki auta w trakcie połączania CarPlay.

Androida nie używam, nie znam, nie wypowiem się o jego siłach i słabościach.

Dymek - 2023-05-09, 10:04

topdrive napisał/a:
...nie wiem jak Yanosik się zachowa, bo przestałem go używać i przesiadłem się na Waze.
Otóż to! Po ostatniej aktualizacji androidowe Waze dostało nową grafikę i jest jeszcze fajniejsze. Działa też wreszcie "coolwalk". Ja Yanosika zainstalowałem kiedyś, próbowałem używać, ale zupełnie mi to nie podeszło- ani grafika ani funkcje. Nie wiem skąd popularność tego kombajnu. Wywaliłem...
A co do jednoczesnej pracy dwóch nawigacji, to ja chciałbym mieć jednocześnie aktywne np. Waze i ekran z fabryczną nawigacją z MediaNav żeby to szybko zamiennie przełączać, ale... tak to się niestety nie da :lol:

miet55 - 2023-05-11, 09:03

Szkoda, że Waze nie pokazuje numerów ulicznych.
Batatek - 2023-05-12, 18:18

Wracam z kolejnym pytanie :) Odnośnie carlinkit 4.0.

Pod dłuższym używaniu ( 15-20 minut ) o ile to długim można nazwać. Jadąc na nawigacji google maps,yanosik,waze. Łapie takie przymulenie ze na nawigacji auto jest o km w tyle co do realnej jazdy. Jak coś chce na ekranie kliknąć to po 10 sekundach wskakuje.

Przegrzanie ? mimo ze nie jest wystawiony na słońce.

Po odłączeniu i ponownym podłączeniu kabla znowu działa normalnie do czasu .

Zwrócić czy wymienić model ?

Sklep odpisał aby zaktualizować tylko czy to coś realnie da.

BLACHA_997 - 2023-05-13, 10:06

Jeśli jeździsz na 3 navi jednocześnie to raczej nie wina adaptera, a telefonu. Podczas dużego obciążenia procesora, co związane jest z obsługą GPS. Blurtooth i włączonych aplikacji procek się nagrzewa i aby nie doszło do jego uszkodzenia system zmniejsza taktowanie, a co za tym idzie wydajność telefonu spada i nie ogarnia wszystkich aplikacji. Jeśli korzystasz z tylko jednej aplikacji sprawdź czy nie ma ona żadnych ograniczeń w ustawieniach i spróbuj podłączyć telefon do ładowania. Ja używałem Carlinkita max z 2 aplikacjami (navi i odtwarzacz audio) nawet na odcinkach 800 km i żadnej zawieszki nawet przy wykonywaniu połączeń czy odbieraniu powiadomień - fakt, telefon był cały czas ładowany.
topdrive - 2023-05-13, 11:31

Batatek, a robiłeś update carlinkit? Nowsze oprogramowanie w nim potrafi poprawić wydajność.
Batatek - 2023-05-13, 19:10

BLACHA_997 napisał/a:
Jeśli jeździsz na 3 navi jednocześnie to raczej nie wina adaptera, a telefonu. Podczas dużego obciążenia procesora, co związane jest z obsługą GPS. Blurtooth i włączonych aplikacji procek się nagrzewa i aby nie doszło do jego uszkodzenia system zmniejsza taktowanie, a co za tym idzie wydajność telefonu spada i nie ogarnia wszystkich aplikacji. Jeśli korzystasz z tylko jednej aplikacji sprawdź czy nie ma ona żadnych ograniczeń w ustawieniach i spróbuj podłączyć telefon do ładowania. Ja używałem Carlinkita max z 2 aplikacjami (navi i odtwarzacz audio) nawet na odcinkach 800 km i żadnej zawieszki nawet przy wykonywaniu połączeń czy odbieraniu powiadomień - fakt, telefon był cały czas ładowany.


Bardziej przełączałem się na starcie którą wybrać i używałem tylko waze.

topdrive napisał/a:
Batatek, a robiłeś update carlinkit? Nowsze oprogramowanie w nim potrafi poprawić wydajność.

I dochodzimy do finału rozmowy . Padł pomysł aktualizacji.

zassałem z tego linku https://drive.google.com/file/d/1O9B8WHwjPdCulZFBQnsL3qOEHoK53Llg/view

I za każdym razem gdy chce odpalić aktualizacje wywala mnie do menu radia i sprawdza USB w celu wyszukania plików multimedialnych. Czy to grzebie w Carplay w menu czy jeszcze nie połączyłem się z Carlinkit 4.0.

Szukałem w opcjach radia i nic nie znalazłem .



Odłączę pendrive z carlinkit i ponownie widzę połączenie CarPlay.

Co ja robię żle :lol:


p.s.Cała instrukcja
1、Przygotuj pamięć flash USB, która ma mniej niż 32 GB i sformatuj ją do FAT32.
2、Umieść oprogramowanie sprzętowe, które ci wysłałem, do katalogu głównego dysku USB
3, podłącz produkt do samochodowego portu USB, produkt nie łączy się z telefonem, po prostu pozostań przy interfejsie użytkownika.
4、Podłącz pamięć flash USB do portu USB produktu, wyświetli się aktualizacja i proszę nie wyłączaj zasilania podczas aktualizacji, wtedy pojawi się informacja, że aktualizacja została zakończona.
5、Wyjmij pamięć flash USB, odłącz i ponownie podłącz produkt do samochodu.

topdrive - 2023-05-13, 21:48

Batatek, wszystko robisz źle :D

A tak serio, to najprostszy update:
1. odpal auto
2. niech się telefon sparuje z Carlinkit
3. na telefonie sparowanym wejdź na stronę: 192.168.50.2
4. tam znajdź w menu update i klikaj
5. czekasz aż update się skończy
6. jak wszystko od nowa się sparuje i będzie sprawnie działało, to warto odczekać jeszcze ze 2 minutki
7. zgaś auto :)

Auto odpalone, zeby radio nie poszło spać i nie wyłączyło carlinkit albo cplay2air (mają taki sam mechanizm update'u).

Batatek - 2023-05-14, 18:01

topdrive napisał/a:
Batatek, wszystko robisz źle :D

A tak serio, to najprostszy update:
1. odpal auto
2. niech się telefon sparuje z Carlinkit
3. na telefonie sparowanym wejdź na stronę: 192.168.50.2
4. tam znajdź w menu update i klikaj
5. czekasz aż update się skończy
6. jak wszystko od nowa się sparuje i będzie sprawnie działało, to warto odczekać jeszcze ze 2 minutki
7. zgaś auto :)

Auto odpalone, zeby radio nie poszło spać i nie wyłączyło carlinkit albo cplay2air (mają taki sam mechanizm update'u).


Rany boskie jakie to banalne :roll: (ten opis co wstawiałem wcześniej podał mi sprzedawca)

Ogromnie ci dziekuje za pomoc no ,ale są kolejne ciężary.

Odpaliłem z w/w adresu widziałem wszystko.
Okazało się ze wersja jest najnowsza no wiec zacząłem sprawdzać wszystko a jak nie pomagało przywróciłem poprzednią wersję softu i od tego czasu nic nie widzę na stronie



Rozłączałem urządzenie ,parowałem jeszcze raz i za każdym razem taki widok na stronie. Co można teraz zrobić ?

miet55 - 2023-05-15, 09:52

Kupiłem CPC200-A2A, cena fajna na Ali bo wyszlo z wysyłką 200pln. Zobaczymy jak będzie się spisywał.
miet55 - 2023-05-31, 16:59

Dziś przyszed do mnie Carlinkit CPC200-A2A i niestety nie mogę sobie z nim poradzić. Parowanie Bluetooth wykonałem, widzę urządzenie w telefonie AutoKit-5E7C (taką ma nazwę) i komunikat " Aby kontynuować, wybierz Android Auto na ekranie w samochodzie" Niestety na ekranie nie pojawia się ikona AA. Kiedy wszedłem w ustawienia Wi-Fi nie mogę włączyć AutokitE9. Sieć zamknięta, czasem udaje się włączyć opcje do podania hasła. Hasło 8 literowe (chyba). Proszę o pomoc!!!
Robson68 - 2023-05-31, 18:43

Spróbuj magicznego hasła
12345678.

miet55 - 2023-05-31, 18:50

Próbowałem i lipa. Bluetooth też się włącza i wyłącza, tak na przemian. Wi-Fi podobnie, cały czas próbuje nawiązać połączenie.
miet55 - 2023-05-31, 21:29

Niestety, wielkie G. Podłączylem do Forda Kuga, kilka kliknięć w ekran i zadziałał. Nie bylo okazji dłużej potestować. Nie wiem jakim cudem zadziałal u mnie na MNE3
Jednak po wyłączeniu i ponownym włączeniu już nie działał. Spędziłem pół dnia w aucie, mam już dosyć tego G. Pójdzie na OLX

topdrive - 2023-05-31, 21:39

A w MNE i telefonie usunąłeś sparowanie? Bo takie dziwne rzeczy dzieją się, jak telefon próbuje łączyć się z radiem bezpośrednio po BT, ale łapie też carlinkit'a (przynajmniej dawno temu ja miałem przez moment takie cuda, dopóki nie usunąłem sparowania między urządzeniami).
miet55 - 2023-05-31, 22:08

topdrive napisał/a:
A w MNE i telefonie usunąłeś sparowanie?


No to się przeszedłem
Usunąłem i w telefonie i w MNE w sekcji połączenia.
Dalej to samo.

miet55 - 2023-06-01, 07:59

Ktoś napisał "Trzeba pamiętać żeby w telefonie wejść w tryb programisty w android auto i uruchomić łączność bezprzewodową" Mogę prosić o dokładniejszy opis jak to zrobić.
Dymek - 2023-06-01, 11:17

miet55 napisał/a:
Ktoś napisał "Trzeba pamiętać żeby w telefonie wejść w tryb programisty w android auto i uruchomić łączność bezprzewodową" Mogę prosić o dokładniejszy opis jak to zrobić.
Ale to tylko dla starszych AA, które nie miały tej opcji (wireless) włączonej domyślnie i jej nie widać w głównym menu- np. w telefonach z Android 9...
Uruchomić AA, na dole ekranu mamy wersję AA z jej numerkiem- kliknąć 10x w tym miejscu i zatwierdzić ustawienia programistyczne.
Teraz z opcji na górnym pasku (kropki) wybrać Ustawienia programisty i zaznaczyć Android Auto bezprzewodowo- opcja pojawi się w głównym menu AA. Tyle w temacie.

miet55 - 2023-06-01, 15:21

Czyli wszystko jasne, ja mam andka 12 i dlatego mnie nie dotyczy.
miet55 - 2023-06-02, 15:17

Nie ma się co łudzić!!! Carlinkit CPC200-A2A, nie będzie działał z MediaNav Evolution3. Podekscytowany testami na YT, że właśnie ten model jest najszybszy, dokonałem zakupu. Nie zależało mi na komunikacji z iPhone więc wybrałem A2A. Być może model CPC200-CP2A by działał. Nie będę jednak ryzykować z kolejnym zakupem. Możliwe, że inne "pudełka" współdziałają z MNE3. @Dymek ma AAWireless i podobno działa z MNE3.
BLACHA_997 - 2023-06-02, 17:24

Ja mam model CPC200-CP2A i działa z MNE bezproblemowo.
miet55 - 2023-06-02, 20:19

Czytałem w opiniach, że model dla androida i dla iOS dłużej się łączy. Dlatego wybrałem ten. Niby miało być to samo tylko dla jednego systemu. Nikt dotąd nie potwierdził działania z MNE3.

BLACHA_997 napisał/a:
Ja mam model CPC200-CP2A i działa z MNE bezproblemowo.


Czy to napewno MNE3 ?

topdrive - 2023-06-03, 12:18

MNE2 nie ma AA ani CP, dlatego ja sam wymieniałem na MNE3.

Mój model zgłasza się jako HW version: UW3082200. Obecnie mam SW 2023.05.18.1835.

Nie testowałem AA, ale CP działa nad wyraz dobrze.

Istotne, w ustawieniach mam wyłączone "Auto sync" i "background mode". Dodatkowo jakość domyślnie na DVD, ale opóźnienie zmniejszone na 300ms (minimum). Łączność z telefonem na WiFi 5gHz na kanale 36.

To jest zestawienie działające super z moim wiekowym już iPhone 8, jak i małżonkowym iPhone 8 Plus.

miet55 - 2023-06-03, 12:59

Tak jak wcześniej pisałem mój model przeznaczony jest tylko dla AA. Już wystawiony na OLX.
Chyba u mnie nie ma tych ustawień

Dymek - 2023-06-03, 14:52

miet55 napisał/a:
@Dymek ma AAWireless i podobno działa z MNE3.
I to działa bez najmniejszych problemów, zawieszeń, rozłączeń, opóźnień itp. Po prostu jest niezauważalny- wsiadam i działa, pomimo ciagłych aktualizacji AA, jak i telefonów. A używałem dwóch: Motorola Moto G6 (Android 9) i Realme 9 (Android 12 i 13).
miet55 - 2023-06-03, 18:46

Moja puszka już sprzedana.
miet55 - 2023-06-03, 21:06

Dymek napisał/a:
...to działa bez najmniejszych problemów, zawieszeń, rozłączeń, opóźnień itp.


Powiedz gdzie można to w miarę tanio kupić. Poniżej 4 stówek nie widzę. Czy jest tylko jeden model, czy może więcej. Nie chce popełnić ponownie błędu...

Dymek - 2023-06-04, 16:05

miet55 napisał/a:
Powiedz gdzie można to w miarę tanio kupić. Poniżej 4 stówek nie widzę. Czy jest tylko jeden model, czy może więcej. Nie chce popełnić ponownie błędu...
Jest jeden model i właściwie jedno źródło: Oficjalny sklep Jak ja kupowałem to było 10 Euro drożej... Wystarczy znaleźć tani serwis wymiany waluty, ja użyłem Revolut.
miet55 - 2023-06-04, 18:00

Źródło mi znane, aczkolwiek nie wiem jak mój bank i operator karty to przeliczy. Czy przed "ostatnim" klepnięciem powinienem poznać całkowity koszt operacji? Kupowalem kiedyś z Amazon, ale tam były przeliczniki od razu w PLN.
Dymek - 2023-06-04, 19:35

Tak, za pomocą Revolut nic przed transakcją cię nie zaskoczy, bo wpłacasz złotówki, które od razu są wymienione na euro i sama transakcja jest już w euro. Czyli jakby wirtualne konto w euro na które możesz wpłacać i wypłacać PLN z wymianą w obie strony. We wrześniu przy cenie 89,99euro wyniosło 429,10 zł.
miet55 - 2023-06-12, 11:48

Dymek napisał/a:
. We wrześniu przy cenie 89,99euro wyniosło 429,10 zł.


Coś dziś u nich drgnęło :-P Można było kupić za złótówki i całkowity koszt z wysyłką to 378zł. Było też napisane, że mozna spodziewać się dostarczenia w ciągu tygodnia.

miet55 - 2023-06-12, 19:38

Już widzę w tracking'u DPD :-) :-) :-) czyli błyskawiczna wysyłka.
Dymek - 2023-06-13, 07:15

miet55 napisał/a:
Coś dziś u nich drgnęło :-P Można było kupić za złótówki i całkowity koszt z wysyłką to 378zł.
Obecnie taka jest cena, czy to za złotówki, czy z wymianą- po prostu moduł jest tańszy a dodatkowo Euro spadło.
Cytat:
Już widzę w tracking'u DPD :-) :-) :-) czyli błyskawiczna wysyłka.
To nie Aliexpress- to przychodzi zwykle w ciągu tygodnia, u mnie było chyba 4-5 dni... :lol:
miet55 - 2023-06-13, 14:30

@Dymek, już mam info, że jutro dostawa. Niecałe 2 dni trwało. A chciałem kupić z OLX, cena kosmos.
Martin81 - 2023-06-13, 19:01

Mam pytanie na stronie Daci Media Display jest opisane ze Apple CarPlay nie dziala z iPhone 12/13/14 czyli co nie bedzie replikacji smartfona na wyswiedlaczu radia?
miet55 - 2023-06-14, 11:48

@Dymek, dzięki za pomoc w wyborze. Działa jak powinno. Powiedz mi jeszcze co daje aplikacja, na razie nie instalowałem. Coś kiedyś czytałem, że dzięki zmianie DPI można mieć pokazaną temp. Podaj swoje ustawienia. Czy warto wogóle ją instalowac?
MASMIx0912 - 2023-06-14, 14:44

Martin81 napisał/a:
Mam pytanie na stronie Daci Media Display jest opisane ze Apple CarPlay nie dziala z iPhone 12/13/14 czyli co nie bedzie replikacji smartfona na wyswiedlaczu radia?


CarPlay działa z iPhone 12/13/14 ale rozłącza się co 2-3 minuty i po upływie 2-3 minut się znów łączy i tak w kółko.

Na iPhone 11 działa bez rozłączania iPhone SE2020 też działa płynnie bez rozłączania.
Sprawdziłem to na 14, 13 mini, 11 i SE2020 na oryginalnym przewodzie od Apple.

AndroidAuto działa bez zarzutu.

Temat dotyczy tylko MediaNav w samochodach z 2023 roku z tego co wiem.

Ponadto w 2023 roku powróciło MediaNav bezprzewodowe, ale podobno tylko dla AndroidAuto.
Próbowałem znaleźć więcej informacji na tym forum, ale nikt się na ten temat nie wypowiada.
Chyba jest mało osób, które mają samochód z 2023 roku.

Potwierdza to też filmik na YT: https://www.youtube.com/watch?v=SF-RZVcT_C4
Mówią o tym w 5 min 50 s filmiku.

Ja mojego Dustera odbieram dopiero za 3 tygodnie, ale CP i AA testowałem na mojej mamy Sandero 2023 i jest tak jak napisałem powyżej.

Datex - 2023-06-14, 19:41

MASMIx0912, Duster 2023 - bezprzewodowy AndroidAuto jest obecny.
Dymek - 2023-06-14, 19:51

miet55 napisał/a:
Powiedz mi jeszcze co daje aplikacja, na razie nie instalowałem. Coś kiedyś czytałem, że dzięki zmianie DPI można mieć pokazaną temp. Podaj swoje ustawienia. Czy warto wogóle ją instalowac?
Apkę to ja użyłem na dzień dobry- nawet przed podłączeniem modułu w samochodzie. Zresztą bez tego wcale nie chciało mi to tak od razu bez zgrzytów zadziałać. Przede wszystkim weszła aktualizacja firmware w aaWireless, poza tym jest tam sporo ustawień którymi można się pobawić, niektóre wpływają na działanie modułu a wpływu innych nie widać.
Co do temperatury obecnie to nie wiem, gdy się bawiłem tymi ustawieniami, to temperatura na AA jeszcze była widoczna. Dopiero później "ulepszyli" tak, że temperatura zniknęła.

miet55 - 2023-06-14, 20:16

W takim razie skoro wszystko działa bez apki, niech tak pozostanie. Ostatnio czytałem, że ktoś odkrył w kodzie powrót pogody. Poczekamy, zobaczymy...
Dymek - 2023-06-15, 14:55

Pobawiłem się trochę rozdzielczością... Możemy ciut poskalować ekran- pomniejszyć lub powiększyć poszczególne sekcje ekranu, co wpłynie najwyżej na przerzucenie dolnej "belki" ze skrótami na lewy bok ekranu lub dezaktywację funkcji "coolwalk", ale w żaden sposób w aaWireless nie wywołamy tym funkcji, które nie istnieją. Wartość domyślna jest najlepsza. W przypadku pogody może chodziło o zmianę rozdzielczości w ustawieniach programisty w AA na smartfonie?
Czajo - 2023-06-16, 08:53

chodzi o to, że na ekranach o niestandardowych proporcjach (np r-link gdzie kafelki od muzyki i podpowiedzi z mapy sa pod mapą) pojawia się widżet pogody
miet55 - 2023-06-17, 09:51

Dymek napisał/a:
I to działa bez najmniejszych problemów, zawieszeń, rozłączeń, opóźnień itp. Po prostu jest niezauważalny- wsiadam i działa, pomimo ciagłych aktualizacji AA, jak i telefonów.


Po pierwszej jeździe, małe rozczarowanie. Rozłączył 4 razy, mniej więcej w tych samych miejscach. Przypomniałem sobie, że ktoś pisał o rozłączaniu Carlinkit i o zmuanie kanału. W miejscu gdzie mi rozłączał, nieopodal była Straż pozarna. Moze interferencja ich nadajników? W każdym bądź razie z kanału fabrycznie ustawionego na 149 przeszedłem na 165. Pokonalem ten sam odcinek tam i spowrotem i było już dobrze.
Teraz z innej "beczki". Dziś spróbowałem podłączyć Hub USP. Od razu pojawił się komunikat, że urzadzenie multimedialne nie jest obsługiwane. Tak więc do pełnego zadowolenia, żeby był obslugiwany pen z MP3, pozostaje założyc dodatkowe gniazdo USB.
@Dymek, powiedz jak obsługujesz wbudowany w panel odtwarzacz do plikow MP3. Chodzi o kolejność włączania. Czy jak masz włączony AA możesz przejśc na Pliki MP3 z pena?

BLACHA_997 - 2023-06-17, 12:57

miet55 napisał/a:
....odtwarzacz do plikow MP3. Chodzi o kolejność włączania. Czy jak masz włączony AA możesz przejśc na Pliki MP3 z pena?


A nie lepiej i prościej załadować cały pakiet mp3 na kartę telefonu i jeśli potrzebujesz odtwarzać przy okazji połączenia AA i Bluetooth np. za pomocą domyślnego odtwarzacza w telefonie, który i tak będzie współpracował i będzie wyświetlany na ekranie AA. Ja tak zrobiłem i żadnych innych "pendrivów" nie potrzebuję. Zawsze łatwiej jest przełączać źródło muzyki np. między Spotify, a plikami w pamięci telefonu - gdy skróty do aplikacji są na pasku AA.

Dymek - 2023-06-17, 14:58

miet55 napisał/a:
Po pierwszej jeździe, małe rozczarowanie. Rozłączył 4 razy, mniej więcej w tych samych miejscach.
Wcześniej pisałem też, że nie od początku mi wszystko idealnie działało... I faktycznie, przez jakiś tydzień -dwa miałem dziwne rozłączenia i połączenia, też często w tych samych miejscach, ale nie zawsze. Grzebałem w ustawieniach, parowałem ponownie i nie wiem- wszystko zniknęło samo nagle, od wielu miesięcy hula bez żadnych sensacji, nawet na kilkuset kilometrowych trasach, także zapominam że mam coś podłączone. 😇
Cytat:
@Dymek, powiedz jak obsługujesz wbudowany w panel odtwarzacz do plikow MP3. Chodzi o kolejność włączania. Czy jak masz włączony AA możesz przejśc na Pliki MP3 z pena?
Tak to nie zadziała. Odtwarzanie z pendrive musi być odpalone zanim nastąpi aktywacja połączenia AA. Wtedy obsługa i przełączanie plików odbywa się normalnie, pilotem pod kierownicą. Po uruchomieniu AA nie ma możliwości odpalenia pendrive.
miet55 - 2023-06-17, 18:53

BLACHA_997 napisał/a:


A nie lepiej i prościej załadować cały pakiet mp3 na kartę telefonu.

Mam załadowany, aczkolwiek nie zawsze zabieram telefom a poza tym interfejs odtwarzacza jest ładniejszy. Jestem wzrokowcem...😜

Dymek - 2023-08-31, 12:26
Temat postu: AAWireless obsługuje już CarPlay
Mała aktualizacja jeśli chodzi o moduły AAWireless. W ostatnich dniach moduły otrzymały aktualizację firmware do wersji 3.0.0. (póki co "beta"), umożliwiającą współpracę z CarPlay a więc telefonami z jabłuszkiem. W apce również pojawiło się nowe menu z opcjami dotyczącymi CarPlay.
Tylko informuję- nie ocenię jakości tej współpracy i nie przetestuję, bo iPhone to miałem chyba w ręku raz w życiu... :mrgreen:

uno0 - 2023-09-19, 19:56

działa :-)
https://www.youtube.com/watch?v=ZdK6B9e_2G8

Czajo - 2023-10-12, 07:42

jest promocja na AA Wireless z kodem ze screena wychodzi 291 zł


Aczkolwiek ja zamawiałem 2 dni temu po cenie regularnej z kuponem bez "systemowej" obniżki o 13% :(
Złożyłem zamówienie o 14:46 10.10.2023 (co ważne), a dostałem numer trackingowy, z którego wynika, że "moja" paczka została dostarczona 14:45 10.10.2023 :lol: :mrgreen:

Ale trzeba przyznać, support dość sprawnie odpowiada na wiadomości :)

martin288 - 2024-01-20, 12:06

A czy taki moduł będzie współpracował https://allegro.pl/oferta/carlinkit-5-0-2air-bezprzewodowy-carplay-android-13850096371
?

miet55 - 2024-01-20, 12:13

Mialem ten model Carlinkit CPC200-A2A i niestety z MNE3 nie dzialał.
marwisn - 2024-01-20, 12:30

martin288 napisał/a:
A czy taki moduł będzie współpracował https://allegro.pl/oferta/carlinkit-5-0-2air-bezprzewodowy-carplay-android-13850096371
?


Ja korzystam z tego modułu w SS III. Działa perfekcyjnie. Mam Iphone 13 i na kablu zrywał mi połączenie po około minucie. Nie pomogło przejście na IOS17 i kolejne aktualizacje. Teraz wszystko śmiga.

BLACHA_997 - 2024-01-20, 13:30

Korzystałem z "Carlinkita" w MNE 3 i nie było żadnych problemów. Trochę długo "parował się" z MNE, ale winię za to fakt, że system musiał sobie określić, czy łączy z Aplem, czy Androidem. Teraz (z racji tego, że używam wyłącznie andka korzystam z AAWireless, a Carlink leży mi w szufladzie.
"miet55" - spróbuj zresetować MNE (usuń wszystkie telefony z pamięci MNE), zresetuj Carliknita i sparuj ponownie urządzenia. No chyba, że moduł jest uszkodzony, o takim przypadku pisał już ktoś na tym forum. Pamiętam, że po wymianie modułu u sprzedającego problem braku współpracy z MNE zniknął.

miet55 - 2024-01-21, 10:28

BLACHA_997 napisał/a:

"miet55" - spróbuj zresetować MNE (usuń wszystkie telefony z pamięci MNE), zresetuj Carliknita i sparuj ponownie urządzenia. No chyba, że moduł jest uszkodzony, o takim przypadku pisał już ktoś na tym forum. Pamiętam, że po wymianie modułu u sprzedającego problem braku współpracy z MNE zniknął.


Specjalnie wybrałem model który działa tylko z andkiem, żeby łączył się jak najszybciej. Niestety chińska lipa. Mam teraz AAWireless i działa bardzo dobrze. Dodam, że moduł był dobry, u znajomego w Ford Kuga działał.

BLACHA_997 - 2024-01-21, 11:30

Też uważam, że jeśli korzysta się tylko z Androida AAWireless jest lepszym rozwiązaniem od Carlinkita.
miet55 - 2024-01-28, 11:43

Czy ktoś przetestował AAWireless jak działa z iPhonem?
miet55 - 2024-01-28, 18:44

uno0 napisał/a:
działa :-)
https://www.youtube.com/watch?v=ZdK6B9e_2G8


Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat.

Dymek - 2024-01-28, 20:22

Działa (podobno) bardzo dobrze. Z jedną uwagą- nie ma chyba apki konfiguracyjnej "AAWireless" dedykowanej dla IOS, co oznacza, że w celu jakiejś ewentualnej modyfikacji ustawień, aktualizacji firmware itp, trzeba użyć smartfona na Androidzie. Ale jeżeli wszystko działa OK na ustawieniach domyślnych, to jakakolwiek modyfikacja apką jest zbędna.
miet55 - 2024-01-28, 21:57

Wyszystkie ustawienia ma domyślne poza kanałem. Musialem zmienić bo się rozłączał. Chyba jakieś nadajniki mialy na to wpływ.
miet55 - 2024-01-29, 17:04

Hmm, dziala CarPlay bezprzewodowo z AAW. Niestety funkcjonalnoscia mnie nie powalił. Zostaję jednak przy Samsungu i AA.
labondz - 2024-02-13, 10:21

Cześć
użytkuję od około dwóch miesięcy aaw zakupiona na dalekim wschodzie.
Ze względu na fakt iż w moim dusterze mam tylko jeden port usb (ten w radiu MN3) nie chciałem kupować aaw na kabelku bo by mi to latało w czasie jazdy. Niestety w formie pena w europejskiej dystrybucji nic nie znalazłem. Więc zaryzykowałem zakup urządzenia w postaci pena. Cena 120 pln ale w okresie świątecznym można było wyłapać w okolicach 90 pln. Wszelkie ustawienia tylko poprzez witrynę (brak aplikacji).
Działanie na razie bez zarzutów aczkolwiek nie użytkuję tego codziennie. Łączy się szybko i jak na razie zawsze. Zauważyłem że przy youtubie bywają lagi ale możliwe że to przez sam internet. Nawigacje działają bez problemu i tak samo jak po kablu.
Pozdrawiam

Dymek - 2024-02-13, 10:27

labondz napisał/a:
użytkuję od około dwóch miesięcy aaw zakupiona na dalekim wschodzie...
Ze względu na fakt iż w moim dusterze mam tylko jeden port usb (ten w radiu MN3) nie chciałem kupować aaw na kabelku bo by mi to latało w czasie jazdy. Niestety w formie pena w europejskiej dystrybucji nic nie znalazłem. Więc zaryzykowałem zakup urządzenia w postaci pena...
To napisz konkretnie co używasz (link jakiś). No i żeby nie wprowadzać w błąd, nie nadużywaj nazwy aaw, bo to skrót konkretnie od jednego urządzenia "AAWireless", które tak właśnie się nazywa.
labondz - 2024-02-13, 10:47

oto link - https://pl.aliexpress.com/item/1005006128419504.html

Co do nazwy to z mój błąd oczywiście. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie podać iż na tych aukcjach nazwę AAW wplatają w co drugim ogłoszeniu
Ceny są bardzo płynne jak widać. Ale jak pisałem powyżej można poszukać i może udałoby się kupić taniej.
Pozdrawiam

miet55 - 2024-02-26, 18:51

Czy poprawnie działa Wam wybieranie głosowe w WhatsApp?
Dymek - 2024-02-27, 08:46

miet55 napisał/a:
Czy poprawnie działa Wam wybieranie głosowe w WhatsApp?
Szczerze, to nigdy nie używałem, bo zawsze SMSy... Ale teraz sprawdziłem- działa 👍
miet55 - 2024-02-27, 09:37

Dymek napisał/a:
Ale teraz sprawdziłem- działa 👍

Pobawiłem się wczoraj i zauważyłem, że jest to zależne od modelu tel. i wer. AA. Mój S23+ AA beta nie chce odnaleźć kontaktu. Ręcznie idzie wybrać z listy kontaktów i dalej już działa. Z kolei żony S10+ poprawnie działają polecenia ale nie pokazuje listy kontaktów. Oj dużo jeszcze prac przy AA.

Czajo - 2024-02-27, 10:26

a AA ma dostęp do kontaktów u żony? może nie mieć uprawnień do czytania kontaktów...
miet55 - 2024-02-27, 12:12

Kontakty dla telefonu są widoczne w AA.
miet55 - 2024-02-27, 12:44

Kontakty telefoniczne wyświetla. Przed chwilą zainstalowałem nową wersję AA (beta) I nic się nie zmieniło. Jedynieco to zauważyłem problem z odbiorem SMS'ów. Nie dochodzą. Napewno kiedys to działało, nie powiem do kiedy. Wiadomości pisane na WhatsApp dochodzą i automatycznie są odczytywane.
gardi1 - 2024-02-27, 19:25

labondz napisał/a:
oto link - https://pl.aliexpress.com/item/1005006128419504.html



jaki masz rok auta i oprogramowanie auta - carlink poległ - wole się upenić ze to cudo z chin zadziała...

labondz - 2024-02-28, 12:12

Cześć
Chodzi Ci zapewne o radio, jest to MN3 z najnowszym oprogramowaniem (musiałbym sprawdzić w radiu jaki to jest nr ale nic nowszego nie ma, sprawdzałem ). telefon oppo reno 3 pro z androidem 12, a Android Auto w wersji 11.1.

Na stronie urządzenia, są podane koniczne wymogi, cytujęi:

1. Upewnij się, że radio samochodowe nie jest system Android
2. Upewnij się, że twój samochód fabryczny ma OEM (oryginalny) Android auto funkcji.
3. Twój system telefon z systemem Android jest Android 11.0 powyżej.
4. Twój telefon z systemem Android obsługuje 5GHz WIFI
5. Nie obsługuje telefon HuaWei.
6. Nie może wspierać BMW samochód.

miet55 - 2024-02-28, 18:35

miet55 napisał/a:
...zauważyłem problem z odbiorem SMS'ów. Nie dochodzą...

Problem opanowaany, czyszczenie, nowa instalka etc. Pozostał jeszcze problem WhatsApp który postaram się dokładniej niż poprzednio opisać.
Nie działają polecenia głosowe do nawiązania połączenie lub wysłania wiadomości. Żeby wykonać połączenie lub wysłać wiadomość, muszę wejść do WhatsApp i tam wybrać wiadomość lub rozmowę i tak działa. Kiedy robię to z poziomu mikrofonu mam komunikat "nie masz przypisanego żadnego konta WhatsApp dla kontaktu xxx". Wydaje mi się, że nie mam gdzieś czegoś włączonego. Zainstalowałem ponownie WhatsApp i było jeszcze gorzej bo nie mogłem nawet z poziomu aplikacji dzwonić i wysyłać. W tym przypadku dostawałem komunikat o braku uprawnień. Powłączałem z poziomu ustawienia/aplikacje/WhatsApp/uprawnienia aplikacji i to skutkowało ponowną możliwością tego co było. Niestety w dalszym ciągu komendą whatsapp/napisz do lub zadzwoń nic nie mogę zrobić. Liczę na Waszą pomoc.

gardi1 - 2024-02-28, 19:23

labondz napisał/a:
Cześć
Chodzi Ci zapewne o radio, jest to MN3 z najnowszym oprogramowaniem (musiałbym sprawdzić w radiu jaki to jest nr ale nic nowszego nie ma, sprawdzałem ). telefon oppo reno 3 pro z androidem 12, a Android Auto w wersji 11.1.

.


dzieki!
Przyjdzie zwrot dudków z Carlink'a o zamówie to cudo ;)

Dymek - 2024-02-29, 09:17

miet55 napisał/a:
Niestety w dalszym ciągu komendą whatsapp/napisz do lub zadzwoń nic nie mogę zrobić.
Może głupie pytanie, ale na telefonie, gdy wejdziesz w poszczególne kontakty telefoniczne z poziomu zwykłej książki telefonicznej, to masz ikonki WhatsApp przy tych kontaktach, które obsługują WhatsApp?
Bo normalnie, gdy wydam tylko podstawowe polecenie głosowe typu "napisz Ania" czy "wyślij wiadomość Ania" system pyta mnie wtedy "czy chcesz użyć SMS czy WhatsApp?" Jeżeli chcę wysłać do kontaktu, który nie używa WhatsApp, to tego pytania nie ma. Czyli z poziomu kontaktów ta informacja musi być widoczna.

miet55 - 2024-02-29, 11:12

Pytasz o to czy widzę to w telefonie, tak, widzę Ikonki WhatsApp I adresy e-mail. Na polecenie "napisz do B..." otwiera SMS. Na polecenie "WhatsApp napisz do B..." otrzymuję wiadomość o tym że konto nie jest przypisane... Kiedy wejdę w kontakty WA i kliknę zadzwoń lub napisz mam pytanie co dalej robić i już wszystko działa jak powinno.
@DYMEK, jaki masz telefon? Mój to S23+. Kiedy testuję te funkcje żony S10+ to wybiera mi wysłanie wiadomości przez WhatsApp. Niestety nie widzę listy kontaktów aplikacji WhatsApp, więc też nie wszystko w nim działa jak powinno. Nie idzie wybrać rozmowy głosowej przez WhatsApp.

Dymek - 2024-02-29, 12:15

miet55 napisał/a:
jaki masz telefon? Mój to S23+. Kiedy testuję te funkcje żony S10+ to wybiera mi wysłanie wiadomości przez WhatsApp. Niestety nie widzę listy kontaktów aplikacji WhatsApp, więc też nie wszystko w nim działa jak powinno. Nie idzie wybrać rozmowy głosowej przez WhatsApp.
Ale... u mnie od zawsze WhatsApp przez AA obsługuje tylko wiadomości tekstowe. Nie da się zainicjować połączenia głosowego przez WhatsApp nawet ręcznie- nie ma takiej ikonki na ekranie WhatsApp... Natomiast nie wiem co się dzieje, gdy ktoś do mnie zadzwoni z użyciem WhatsApp podczas połączenia z AA i jak jest zestawiane takie połączenie, bo nigdy nie miałem takiej sytuacji.
Ja obecnie używam Realme 9, na Motoroli G53 działa mi wszystko tak samo.

miet55 - 2024-02-29, 13:35

Dymek napisał/a:
Nie da się zainicjować połączenia głosowego przez WhatsApp nawet ręcznie- nie ma takiej ikonki na ekranie WhatsApp...

Jak widać u mnie, prawa strona odpowiada za wysłanie wiadomości a lewa za nawiązanie połączenia.

Link

Dymek - 2024-02-29, 14:12

miet55 napisał/a:
Jak widać u mnie, prawa strona odpowiada za wysłanie wiadomości a lewa za nawiązanie połączenia.
To jest normalna lista kontaktów wywołana ikonką "niebieskiej słuchawki", czy masz jakąś osobną listę dla WhatsApp? Moja jedyna lista wygląda inaczej. Mogę z niej tylko normalnie zadzwonić, wiadomości SMS ani WhatsApp stąd nie zainicjuję... Wiadomości tekstowe wywołam tylko głosowo, albo "z palca" otwierając okna Wiadomości lub WhatsApp i dalej głosowo.
miet55 - 2024-02-29, 15:30

To co widzisz u mnie, zostało wywołane zieloną słuchawką (ikona WhatsApp).
Dymek - 2024-02-29, 15:41

miet55 napisał/a:
To co widzisz u mnie, zostało wywołane zieloną słuchawką (ikona WhatsApp).
Ikona WhatsApp wywołuje u mnie tylko poniższy ekran, na którym pojawiają się tylko wiadomości tekstowe WhatsApp. Analogiczny ekran dla SMSów jest osobno po wywołaniu ikoną Wiadomości. Nie mam żadnej osobnej listy kontaktów dla WhatsApp... :roll:
miet55 - 2024-02-29, 15:46

No widzisz, tak samo widzę na żony S10+
Dymek - 2024-02-29, 15:49

Ale wtedy działa głosowy wybór wiadomości dla WhatsApp :lol:
miet55 - 2024-02-29, 16:20

Po kliknięciu na ikonę zadzwoń, od razu wybiera wołanie, zaś po kliknięciu na wiadomości jest pytanie o treść. I dalej standardowo co zrobić.
miet55 - 2024-03-01, 20:57

@Dymek, chyba wiem dlaczego nie widzisz tego co u mnie jest npo otwarciu WhatsApp. Po co masz to widzieć skoro działa z polecenia głosowego. Jak otworzę wiadomości SMS, też nic nie widzę bo działają z poleceń głosowych.
labondz - 2024-03-03, 13:45
Temat postu: zdjęcia bezprzewodowego aa
Cześć
zrobiłem parę zdjęć urządzenie z chin do bezprzewodowego aa.
Dioda gdy jest połączony świeci na niebiesko, gdy niepołączony na czerwono. W przypadku podpięcia bezpośrednio do MN to i tak nie widać (dioda od spodu).
W pudełku są dwie przejściówki do usb c i a oraz micro instrukcja.

miet55 - 2024-03-03, 16:48

Ochydnie to wystaje. Może warto pomyśleć o kablu USB kątowe/USB żeńskie i włożyć do schowka.
labondz - 2024-03-03, 17:30

😃 ....no to chyba kwestia gustu.
Dlatego to kupiłem abym kabla nie widział ... bo właśnie wiszący kabel jest dla mnie niepraktyczny.

miet55 - 2024-03-03, 18:02

Gustu ale też funkcjonalności. Znam takich co mieli wyłamane peny. USB kątowe 0,8cm
labondz - 2024-03-03, 18:35

....a już nie chciałem nic pisać..😀 Właśnie takiego rozwiązania chciałem uniknąć...
Chyba właśnie po to jest forum abyśmy np mieli alternatywy i dochodzili do celu w szybszym tempie 😁
Teraz jest wybór 😃

marwisn - 2024-03-05, 17:04

Można przy odrobinie zdolności manualnych wyprowadzić sobie USB na tył i schować moduł ;-)

https://youtu.be/NiBA5GgvjkU?si=FGnFzlgvMkgJlHcC

miet55 - 2024-03-05, 18:09

marwisn napisał/a:
Można przy odrobinie zdolności manualnych ...

Dymek już to dawno opisywał, jest nawet inne miejsce skąd można wyprowadzić i będą w tym przypadku obydwa działać. Ten myk pozwala na działanie albo/albo...

marwisn - 2024-03-05, 19:59

miet55 napisał/a:
marwisn napisał/a:
Można przy odrobinie zdolności manualnych ...

Dymek już to dawno opisywał, jest nawet inne miejsce skąd można wyprowadzić i będą w tym przypadku obydwa działać. Ten myk pozwala na działanie albo/albo...


Podeślesz linka do tego wątku? Akurat jutro chciałem lutować to gniazdo.

miet55 - 2024-03-05, 20:43

marwisn napisał/a:


Podeślesz linka do tego wątku? Akurat jutro chciałem lutować to gniazdo.

Spróbuję to znaleźć, wstrzymaj się bo działające dwa gniazda to nie jedno. Z tego co pamiętam to nie trzeba rozłączać modułu żeby korzystać z pena. Jest tylko jakaś tam zależność.

https://www.daciaklub.pl/...1826786#1826786

marwisn - 2024-03-05, 20:51

miet55 napisał/a:

Spróbuję to znaleźć, wstrzymaj się bo działające dwa gniazda to nie jedno. Z tego co pamiętam to nie trzeba rozłączać modułu żeby korzystać z pena. Jest tylko jakaś tam zależność.


Jeżeli mowa o tym wątku to znalazłem.

https://www.daciaklub.pl/...er=asc&start=25

I chyba zostanę przy rozwiązaniu ze zdublowaniem portu. Do radia i tak będzie podłączony tylko Carlink. To wewnętrzne gniazdo ma tak małą wydajność prądową, że w sumie tylko pendrive można tam podpiąć. A w dobie Spotify stał się on dla mnie zbędny już kilka lat temu.

miet55 - 2024-03-05, 21:02

marwisn napisał/a:
...w dobie Spotify stał się on dla mnie zbędny już kilka lat temu.

Powiedz mi dlaczego w Spotyfi w biblotece nie widzę katalogu z muzyką którą mam w telefonie. Dodane listy widzę.

marwisn - 2024-03-05, 21:17

miet55 napisał/a:

Powiedz mi dlaczego w Spotyfi w biblotece nie widzę katalogu z muzyką którą mam w telefonie. Dodane listy widzę.


Ja korzystam tylko z playlist, lub ewentualnie konkretne albumy. I tylko w trybie on line. Nie pobieram nic na telefon.

Z ciekawości jutro sprawdzę. Ja mam MN4.

miet55 - 2024-03-05, 21:57

W biblotece jast jako pliki lokalne, widzę folder w telefonie, niestety w AA nie widzę. Żeby wogóle to było widoczne należy w ustawieniach włączyć pliki lokalne.
Dymek - 2024-03-06, 10:49

marwisn napisał/a:
I chyba zostanę przy rozwiązaniu ze zdublowaniem portu. Do radia i tak będzie podłączony tylko Carlink. To wewnętrzne gniazdo ma tak małą wydajność prądową, że w sumie tylko pendrive można tam podpiąć. A w dobie Spotify stał się on dla mnie zbędny już kilka lat temu.
A ja tam mam na pendrive ulubione nagrania, których próżno szukać w Spotify. Spotify jest bardzo "dziurawe" jeśli chodzi o polskie treści, wielu- szczególnie starych albumów nie znajdziemy. Także aaWireless mam na stałe podłączony do portu tylnego a mikro-pendrive siedzi sobie w gnieździe przednim, też na stałe.
Ale tak czy tak, żeby nic nam nie sterczało albo nie zwisało z przodu, wyprowadzenie gniazda USB na kabelku z tyłu MN3 polecam, niezależnie od metody dolutowania.

Batatek - 2024-03-08, 15:46

Posiadam Carlinkit 4.0 (sandero 2023 + iPhone )

Wiadomo każdy zna plusy i minusy .

Mam okazje za grosze odkupić wersje 5.0 czy są jakieś sensowne przesłanki aby przeskakiwać na ten model ?

Lub może jest coś na rynku lepszego innej firmy idąc już za tym tematem .

marwisn - 2024-03-08, 23:20

Batatek napisał/a:
Posiadam Carlinkit 4.0 (sandero 2023 + iPhone )

Wiadomo każdy zna plusy i minusy .

Mam okazje za grosze odkupić wersje 5.0 czy są jakieś sensowne przesłanki aby przeskakiwać na ten model ?

Lub może jest coś na rynku lepszego innej firmy idąc już za tym tematem .


5.0 względem 4.0 ma dodaną obsługę AA bezprzewodowo. Jak korzystasz tylko z Iphone to nie warto.

marwisn - 2024-03-10, 11:11

No i muszę odszczekać to co powyżej napisałem..

Dotarł do mnie właśnie Carlink 5.0. I nie działa z MN3. Wpada w jakąś pętle. Co chwile łączy i zrywa połączenie z radiem.

Żeby wykluczyć, że to wada tej konkretnej sztuki przyniosłem z auta drugi (używam go na co dzień z MN4) to samo. Może to kwestia wersji systemu w telefonie. Samsung FE20.

Z iphonem 13 łączy się bez problemu.

miet55 - 2024-03-10, 14:21

Swego czasu kupiłem CPC200-A2A do MNE3, niestety nie działał. W Ford Kuga działał. Chciałem taniej a to nie zawsze znaczy lepiej. Teraz mam AAWireless i działa z AA i od niedawna z CP.
marwisn - 2024-03-11, 12:00

miet55 napisał/a:
Swego czasu kupiłem CPC200-A2A do MNE3, niestety nie działał. W Ford Kuga działał. Chciałem taniej a to nie zawsze znaczy lepiej. Teraz mam AAWireless i działa z AA i od niedawna z CP.


Dzięki za info. Zależy mi na tym bezprzewodowym AA. Poszukam więc tego AAWireless. Widzę, że kosztuje prawie 3 x tyle co Carlink. Lepiej żeby dzialał z MN3 ;-)

miet55 - 2024-03-11, 12:24

305zł to chyba jednak nie 3X więcej. Kupuj u źródła a nie od lichwiarzy.
https://www.aawireless.io/shop

Czajo - 2024-03-11, 12:28

ja mam przy MN3 i działa
marwisn - 2024-03-11, 12:51

miet55 napisał/a:
305zł to chyba jednak nie 3X więcej. Kupuj u źródła a nie od lichwiarzy.
https://www.aawireless.io/shop


Dzięki za linka :)


Czajo napisał/a:
ja mam przy MN3 i działa

Masz i phone czy androida? U mnie samsungiem S20FE dwie sztuki nie chciały zadziałać.

miet55 - 2024-03-11, 15:20

Gwoli ścisłości powiem, że S9+ i S10+ u mnie na CPC200-A2A nie zadziałały. AAWireless na obydwu działa. Od zeszłego miesiąca mam S23+ I też bez problemu. Kiedy dowiedziałem się, że nowy soft wspiera iPhone, sprawdziłem na 15Pro i też działa.
Czajo - 2024-03-11, 15:47

Mam poco x5 pro android 14. Śmiga nawet fermata :lol: :mrgreen:
Dymek - 2024-03-11, 15:52

Potwierdzam, że aaWireless niezmiennie i bezproblemowo działa z MN3. Dość często są aktualizacje firmware z poprawkami i zmianami, które nic nie psują przy okazji w działaniu i nie trzeba od nowa wszystkiego ustawiać, jak to niekiedy bywa w takich urządzeniach. ;-)
miet55 - 2024-03-11, 19:07

Czajo napisał/a:
Mam poco x5 pro android 14. Śmiga nawet fermata :lol: :mrgreen:

Może po bliskiej znajomości jakoś się dogadują... 😂

miet55 - 2024-03-13, 16:04

Czajo napisał/a:
Śmiga nawet fermata :lol: :mrgreen:

Próbowałem z FremataAuto i nic nie wyświetla na ekranie. Początkowo wogóle jej nie widziałem w AA. Po przyznaniu uprawnień w ustawieniach programisty dla nieznanych żródeł pojawia się na panelu ikona. Ani z poziomu telefonu ani w panelu MNE3 nic nie mogę zrobić. W FA włączyłem wydaje się wszystko co mogłem. Będę wdzięczny za pomoc.

miet55 - 2024-03-13, 17:40

Już nie mogę edytować więc dodam, że przez fremata idzie dźwię np. z YT lub moich filmików, jednak obrazu nie ma. Dźwięk mam w standardowym odtwarzaczu.
marwisn - 2024-03-13, 17:56

Za poleceniem kolegów zamówiłem aaWireless. Dzisiaj dotarło. Ruszyło od strzała i śmiga bez problemów.

Good job Panowie :-D

Czajo - 2024-03-14, 08:16

miet55 napisał/a:
Już nie mogę edytować więc dodam, że przez fremata idzie dźwię np. z YT lub moich filmików, jednak obrazu nie ma. Dźwięk mam w standardowym odtwarzaczu.


a jak instalowałeś fermatę? najlepiej pobrać z githuba: https://github.com/AndreyPavlenko/Fermata/releases/download/1.9.9/fermata-1.9.9-auto-universal-arm64.apk
musisz jeszcze włączyć w AAWireless opcje programisty

miet55 - 2024-03-14, 12:47

Czajo napisał/a:


a jak instalowałeś fermatę?

Niepamiętam skąd pobierałem w każdym bądź razie pobrałem jeszcze dodatkowo carstream I zaczeły się schody.
5 wirusów do tego stopnia, że przywracałem fabryczne ustawienia. Napewno miałem ustawione opcje programisty, w AA widziałem fermate, na panelu radia też. Chyba sobie odpuszczę bo boję się ponownego resetu. Tak jak pisałem wcześniej miałem u siebie dźwięk bez obrazu.

Dymek - 2024-03-14, 12:47

marwisn napisał/a:
Za poleceniem kolegów zamówiłem aaWireless. Ruszyło od strzała i śmiga bez problemów.
Aktualizacje zrób- najnowsza wersja firmware była dosłownie kilka dni temu.
Czajo - 2024-03-14, 15:12

miet55 napisał/a:
Czajo napisał/a:


a jak instalowałeś fermatę?

Niepamiętam skąd pobierałem w każdym bądź razie pobrałem jeszcze dodatkowo carstream I zaczeły się schody.
5 wirusów do tego stopnia, że przywracałem fabryczne ustawienia. Napewno miałem ustawione opcje programisty, w AA widziałem fermate, na panelu radia też. Chyba sobie odpuszczę bo boję się ponownego resetu. Tak jak pisałem wcześniej miałem u siebie dźwięk bez obrazu.

żeby działało chyba musi być w AA nieznane źródła w ustawieniach AA, ale też włączone opcje programisty w aplikacji AAWireless

miet55 - 2024-03-14, 17:54

Czajo napisał/a:

żeby działało chyba musi być w AA nieznane źródła w ustawieniach AA, ale też włączone opcje programisty w aplikacji AAWireless

To wszystko miałem bo inaczej nie byłoby widać aplikacji. Niestety tylko sam dźwięk miałem.

Czajo - 2024-03-15, 08:21

spróbuj wersji z githuba a nie przez jakieś lewe sklepy z apkami
miet55 - 2024-03-15, 11:50

Czajo napisał/a:
spróbuj wersji z githuba a nie przez jakieś lewe sklepy z apkami

Niestety nie mam obrazu. Włączyłem ustawienia programisty, dodałem nieznane źródła, Fermata pojawia się w AA i odtwarza tylko dźwięk. Tak się dzieje z YT jak również z moimi filmami które mam w telefonie.

Batatek - 2024-03-16, 10:12

marwisn napisał/a:
Batatek napisał/a:
Posiadam Carlinkit 4.0 (sandero 2023 + iPhone )

Wiadomo każdy zna plusy i minusy .

Mam okazje za grosze odkupić wersje 5.0 czy są jakieś sensowne przesłanki aby przeskakiwać na ten model ?

Lub może jest coś na rynku lepszego innej firmy idąc już za tym tematem .


5.0 względem 4.0 ma dodaną obsługę AA bezprzewodowo. Jak korzystasz tylko z Iphone to nie warto.



Jesteś pewien że poza AA nic nie wnosi wersja 5.0 ?

Śmigam na tym ponad tydzień testując go .

Na pierwszy rzut oka działa o wiele wiele płynniej , mniejszy lag .

Nie znam się na specyfikacji , ale dużo wyżej oceniam wersje 5.0


P.s. AAWireless jest bogiem wśród tych urządzeń ? Pytam bo jak coś to zakręcę się w tym temacie i kupię .
Inaczej może zapytam w czym jest lepsze np od Carlinkit 4.0. , 5.0 ?

(Mam Iphona 13mini )

miet55 - 2024-03-16, 13:39

Jak na razie nie mam odpowiedzi od kolegi o niku Czajo, więc spytam pozostałych tu użytkowników MNE3, czy przypadkiem za to, że nie wyświetla mi obrazu jest odpowiedzialny jakiś parametr.w ustawieniach MICOM? Dodam, że analogicznie po włożeniu pena też mi nie wyświetla filmów.
Dymek - 2024-03-16, 15:00

Jeśli o mnie chodzi to ostatnią rzeczą jaka jest mi potrzebna w samochodzie, jest wyświetlanie jakichś filmów... Czysta abstrakcja... nie wiem do czego to używacie. Jednak Fermatę miałem wgraną na próbę kiedy zacząłem przygodę z AA i wtedy w ramach testu miałem odbiór stacji TV. Odinstalowałem śmiecia i więcej nie włączałem. Oglądania czegoś z pendrive nigdy nie próbowałem i nie zamierzam 🙃
miet55 - 2024-03-16, 16:01

Dymek napisał/a:
Jednak Fermatę miałem wgraną na próbę kiedy zacząłem przygodę z AA i wtedy w ramach testu miałem odbiór stacji TV.

No właśnie, próby.... Skuszony jakimś tam wpisem postanowiłem przetestować. Nie wiem czy bym używał, czy nie, może oczekując na postoju za kimś... Skoro jednak piszesz, że testowałeś to powiedz czy był obraz TV i skąd link do wklejenia. Próbowałem przed chwilą na telefonie jednak coś robię nie tak.

cinek - 2024-04-15, 15:43

Cześć, czy jest możliwość rozbudować MediaNav 1 (Dacia 2014) o jakieś urządzenie aby mieć CarPlay w nawigacji. Telefon iPhone.
miet55 - 2024-04-15, 20:58

Ja wymieniłem 1 na 3. Kosztowało mnie to 200zł. MNE3 kupiłem za 600 a swoją 1 sprzedałem za 400 :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group