DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Naprawa gwaracyjna

NoName - 2022-03-09, 12:43
Temat postu: Naprawa gwaracyjna
Mam następujące pytania czy te usterki podlegają naprawie gwarancyjnej:

- czy lampy w Dacii Sandero mogą parować i zachodzić wodą? Wodą gromadzi się w lampie tylnej.
- bardzo :-x irytują mnie trzaskające plastiki w klapie bagażnika oraz deski rozdzielczej.

Pytam bo umówiłem temat w ASO ale spodziewam się, że będą chcieli temat "spuścić", że tak ma być itp. Dlatego proszę o wasze zdanie.

bartos123 - 2022-03-09, 14:13

- lampa jak najbardziej tak
- trzaski też zgłosić, coś będą się starali zrobić ale pewnie nieskutecznie

chrom6 - 2022-03-09, 14:14

Jeśli lampa jest zaparowana to jest ok, ale jeśli stoi woda to już nie jest ok i lampa powinna być wymieniona.
Trzaskanie plastików też jest dziwne, Sandero jest dobrze spasowane i nic nie powinno trzeszczeć jeśli nie było demontowane

Krystian67 - 2022-03-09, 15:09

Ja mam dacke ponad 4 lata . Poprzednie autko 15 lat. W żadnym z nich nie było mowy o parze lub w wodzie. Dla mie to ewidenta wada czesci.Głoś to jak mantre .Walcz o siebie bo serwisy bazują na miekkim sercu klienta.Przeżyłem co nie co wz aso. Trzaski zalezy jakiej maści. Tu sie nie okresle , bo mam wielką bude , gdzie takie zjawiska to normalnosć.
tomkasz - 2022-03-09, 17:19

Parować mogą, ale powinny "odparowywać". To zjawisko jest uwzględnione w instrukcji obsługi, więc nie podlega gwarancji. Chyba, że jest woda (za dużo pary zostaje i są niedrożne otwory odpowietrzające), ale światło/reflektor nie może być uszkodzony/pęknięty/itd. bo wtedy jest podstawa do odmowy wymiany. Było już o tym w innym wątku na forum.
Krystian67 - 2022-03-09, 19:10

Instrukcja obsługi to jedno , a życie to drugie . Rece mi opadają , jesli faktycznie tak pisza to ta fabryka skonczy jak te reflektory. Gdzie stwierdzam ze są wadliwe
tomkasz - 2022-03-09, 19:17

Wrzuć fotkę tego zaparowania/zalania.
DrOzda - 2022-03-10, 09:53

Lampy powinny być prawidłowo zamontowane i wszelkie uszczelki i otwory odpowietrzające w nienagannym stanie , tu jest bardzo dobry artykuł jak zdiagnozować i naprawić takie przypadki:

https://www.hella.com/tec...eflektorze-836/

Nikita_Bennet - 2022-03-11, 12:52

chrom6 napisał/a:
Jeśli lampa jest zaparowana to jest ok, ale jeśli stoi woda to już nie jest ok i lampa powinna być wymieniona.
Trzaskanie plastików też jest dziwne, Sandero jest dobrze spasowane i nic nie powinno trzeszczeć jeśli nie było demontowane

Trzaskanie w dacii - po 10 latach w logan pickup i jeździe po dziurach jest odczuwalne. W dusterze zaczęło się po wymianie czegoś pod kierownicą i sprawdzaniu zapachu palonej elektryki oraz czyszczeniu dmuchawy, wszystko robione w ASO. Póki nikt nie grzebał było dobrze a teraz trzeszczy na dziurach.

Co do lamp - przytrafiło się mi raz (tylna na dole, przeciwmgłowa z tego co kojarzę) woda skroplona w dusterze z tyłu - odpiąłem i wyjąłem lampę - umyłem i wysuszyłem, założyłem i jest OK. Była źle założona.

eio - 2022-03-11, 15:46

Nikita_Bennet napisał/a:
W dusterze zaczęło się po wymianie czegoś pod kierownicą i sprawdzaniu zapachu palonej elektryki oraz czyszczeniu dmuchawy, wszystko robione w ASO. Póki nikt nie grzebał było dobrze a teraz trzeszczy na dziurach.

(...) Była źle założona.

Mogę się mylić, ale sprawdzilbym, czy to nie ten sam problem co z lampą. W ciepły dzień lub w ogrzewanym garazu rozkręcilbym kazdy element (srubki nie do konca, spinki) i ponownie go dopasował kolejno do nadwozia i stopniowo dokrecał każdą srubkę, by wyeliminować naprężenia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group