DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Dacia Jogger. Pierwsza jazda i pierwsze problemy po 2 tyś

Sonar - 2022-06-21, 19:44
Temat postu: Dacia Jogger. Pierwsza jazda i pierwsze problemy po 2 tyś
Właścicielem Joggera jestem od miesiąca. W zeszłym tygodniu zrobiłem nim pierwszą dłuższą podróż. Niemcy - Polska - Niemcy 2400 km. Autostrada w 80% . Teraz na liczniku 2700 km. Spalanie: Niemcy Polska max 130 km/h i 3500 obr/min na pusto 5,3 litra .
Polska - Niemcy podobna prędkość na pokładzie 3 dorosłe osoby i sporo bagażu + okropne korki spalanie średnio 5,9l
Po drodze miałem dwie sytuacje które muszę zgłosić w serwisie.
W czasie jazdy autostradą nagle włączyło mi się awaryjne hamowanie, całe szczęście że za mną nikt nie jechał. Trwało to chwilkę ale nieźle mnie przestraszyło.
Drugie to przestało działać radio i odtwarzacz multimediów . Nawigacja i głośno mówiący działało normalnie. Po nocy wszystko wróciło do normy zn. sie działa.
Niestety nie działa Android Auto bezprzewodowo . Sprawdzałem na 3 telefonach z androidem 11.

temporar - 2022-06-22, 08:16

Dzięki za raport. Daj znać co ASO na to.

Sam niedługo wybieram się Joggerem do Chorwacji i wolałbym uniknąć podobnych niespodzianek.
Polska-Niemcy w weekend? Czy wysoka temperatura/słońce mogły mieć wpływ?

Spalanie całkiem niezłe. U mnie po 500 km (50% miasto, 50% wycieczki podmiejskie) 6,5 litra.

Kauris - 2022-06-22, 19:22

Samo ci się włączyło?
rafalm1978 - 2022-06-22, 20:09

temporar napisał/a:


Sam niedługo wybieram się Joggerem do Chorwacji i wolałbym uniknąć podobnych niespodzianek.

Spalanie całkiem niezłe. U mnie po 500 km (50% miasto, 50% wycieczki podmiejskie) 6,5 litra.


U mnie już również 500km na liczniku ze średnią 5,7 Pb .

Mam nadzieje ,że do sierpnia trochę nastukam kilometrów , wymienię olej i również odwiedzę Chorwację ...
bez problemów , bo do tej pory przez 9 lat posiadania Dacii żadna mnie nie zawiodła. :-D

Sonar - 2022-06-22, 20:24

temporar napisał/a:
Dzięki za raport. Daj znać co ASO na to.

Sam niedługo wybieram się Joggerem do Chorwacji i wolałbym uniknąć podobnych niespodzianek.
Polska-Niemcy w weekend? Czy wysoka temperatura/słońce mogły mieć wpływ?

Spalanie całkiem niezłe. U mnie po 500 km (50% miasto, 50% wycieczki podmiejskie) 6,5 litra.


Dzisiaj rozmawiałem z facetem z serwisu powiedział że powodem załączenia hamowania awaryjnego mógł być przelatujący przed samochodem ptak. Jednak w raz z hamowaniem nie było żadnego sygnału dźwiękowego. Mam podjechać do nich na sprawdzenie komputerem.
Powiedział również że takie bardzo wysokie temperatury jak były w niedzielę również mogą powodować jakieś nieprawidłowości jak to nie działające radio.

Sonar - 2022-06-22, 20:30

Dalej będę walczył z tym Android Auto bezprzewodowo. Takie ciągłe ładowanie telefonu przy podłączeniu przez kabel rozwali szybko baterię.
Jarekf3d - 2022-06-23, 19:31

Mój jogger aktualnie 8200 przebiegu 1.0 tce lpg . Z tempomatem 120-125 w 2 dorosłe osoby i klimatyzacją spalanie lpg komputer pokazuje około 7.5-8 litra lpg (sporo też staliśmy w korku na trasie chyba 30 min) Trasa - Bratysława-Warszawa. Przy tych 120 moim zdaniem jest bardzo ekonomiczny. Można spokojnie ponad 500km zrobić na samym gazie (realne spalanie jest jeszcze troszkę mniejsze bo komputer zawyża około powiedzmy 0,2-0,3 lpg). Gdy jedzie się 140-150 spalanie jest chyba 2-3 litra lpg więcej (jeszcze dokładnie tego nie sprawdzałem, chociaż kila razy tak cisnąłem) No ale ja jednak zostaje przy tych 120-130 max. Przy wyższych prędkościach już ciężko nawet z kimś normalnie rozmawiać i ten szum jest już męczący na dłuższą trasę. Dlatego wolę już jechać troszeczkę wolniej.
Sonar - 2022-06-23, 19:54

Ja mam wersję tylko benzynową. Miałem kilka dni na próbę wersję z gazem i wydawało mi się że ten silniczek jest troszkę za słaby. Wydawało by się że te 10 PS i 30 Nm więcej to niewiele, ale wierzcie mi jest różnica.
uno0 - 2022-06-23, 20:23

Sonar napisał/a:
Ja mam wersję tylko benzynową. Miałem kilka dni na próbę wersję z gazem i wydawało mi się że ten silniczek jest troszkę za słaby. Wydawało by się że te 10 PS i 30 Nm więcej to niewiele, ale wierzcie mi jest różnica.


Na pewno to pewnie możliwe do ogarnięcia programowo.....po gwarancji kto wie czy już się na to nie skuszę

Jarekf3d - 2022-06-24, 14:43

Sonar napisał/a:
Ja mam wersję tylko benzynową. Miałem kilka dni na próbę wersję z gazem i wydawało mi się że ten silniczek jest troszkę za słaby. Wydawało by się że te 10 PS i 30 Nm więcej to niewiele, ale wierzcie mi jest różnica.

Sam nie jeździłem 110 konną wersją, ale wystarczy chociażby zobaczyć jaka jest różnica do 100 w obu wersjach. Dla mnie dacia bez lpg to nie dacia.

velomar - 2022-06-24, 15:24

No ale przecież wersja 1.0 110 KM ma wtrysk bezpośredni, więc to już trochę inny silnik.
https://www.youtube.com/watch?v=qW_Bf6sZhFU

Jarekf3d - 2022-06-24, 15:28

velomar napisał/a:
No ale przecież wersja 1.0 110 KM ma wtrysk bezpośredni, więc to już trochę inny silnik.
https://www.youtube.com/watch?v=qW_Bf6sZhFU

Zupełnie inny bo on bazuje na 1.3 tce a nie na 0.9

Rysiob - 2022-06-25, 14:14

Sonar napisał/a:
Dalej będę walczył z tym Android Auto bezprzewodowo. Takie ciągłe ładowanie telefonu przy podłączeniu przez kabel rozwali szybko baterię.


Wiem, że może pytanie głupie, ale aktywowane masz WiFi w MediaNav? Bo jak będzie wyłączony, to nie ma szans na bezprzewodową pracę AA.

Drugi temat, usunąć powiązane urządzenia i spróbować dodać bez podłączenia kablem.

Sonar - 2022-06-25, 21:56

Rysiob napisał/a:
Sonar napisał/a:
Dalej będę walczył z tym Android Auto bezprzewodowo. Takie ciągłe ładowanie telefonu przy podłączeniu przez kabel rozwali szybko baterię.


Wiem, że może pytanie głupie, ale aktywowane masz WiFi w MediaNav? Bo jak będzie wyłączony, to nie ma szans na bezprzewodową pracę AA.

Drugi temat, usunąć powiązane urządzenia i spróbować dodać bez podłączenia kablem.

Próbowałem wszystkiego i nie chce mi się łączyć AA przez wifi. Mają mi wgrać nowy soft do auta. Może to pomoże.

Rysiob - 2022-06-26, 08:07

Sprawdź jeszcze w ustawieniach systemowych, pozycja Android Auto czy masz zaznaczona obsługę wersji bezprzewodowej:




Celudor - 2022-08-31, 07:26

Moj Jogger aktualnie stoi w ASO i czeka na nowy wentylator, który rozpadł się w czasie jazdy przy 5 tys. przebiegu. Niestety jest problem z dostępnością części i nie wiadomo kiedy będą :(
Poza tym auto jak dla mnie super jako auto rodzinne (2+2). Komputer pokazuje średnie spalanie na poziomie 7,1 litra ale głównie jeżdżę po mieście.

Paweł - 2022-08-31, 10:38

Sonar napisał/a:
Próbowałem wszystkiego i nie chce mi się łączyć AA przez wifi. Mają mi wgrać nowy soft do auta. Może to pomoże.

A jaką wersję andka masz na telefonie jak 10 to nic nie zrobisz, dopiero od 11 chodzi bezprzewodowo, przećwiczyłem to rok temu w swoim sandero

Dymek - 2022-08-31, 11:32

Paweł napisał/a:
A jaką wersję andka masz na telefonie jak 10 to nic nie zrobisz, dopiero od 11 chodzi bezprzewodowo...
Przeczytaj może pierwszy wpis w tym wątku... :roll:
Poza tym temat był z czerwca... być może jest już rozwiązany...

michauek22 - 2022-09-05, 18:18

No właśnie... jest?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group