DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Hałasujący silnik

xsadusx - 2022-09-29, 10:54
Temat postu: Hałasujący silnik
Nie wiem nawet jak opisać ten hałas https://www.youtube.com/watch?v=M_jGuelqsRo, pojawił się nagle. Przebieg 107k km, olej wymianiany 7k km temu. Ktoś spotkał się z takim dźwiękiem ?
DrOzda - 2022-09-29, 14:23

Wymieniałeś już pasek wielorowkowy osprzętu ?
dudu$ - 2022-09-29, 21:31

Podstawowe pytanie, czysta benzyna czy zasilany LPG? Motor ma moc czy nie próbowałeś nim jeździć? Dla mnie to coś z zaworami / głowicą lub łańcuchem rozrządu
xsadusx - 2022-09-30, 08:15

Drozda napisał/a:
Wymieniałeś już pasek wielorowkowy osprzętu ?

Jeszcze nie, umówiony jestem za 3 tygodnie

dudu$ napisał/a:

PostWysłany: Wczoraj 22:31 Temat postu:
Podstawowe pytanie, czysta benzyna czy zasilany LPG? Motor ma moc czy nie próbowałeś nim jeździć?


Silnik czysta benzyna, brak jakichkolwiek infomacji na desce rozdzielczej, auto ma moc. To burczenie po przejechaniu około 1.5km ustało - miało to miejsce w drodze do mechanika. Mechanik nic nie był wstanie powiedzieć bo silnik już pracował normalnie.

Będę raportował co dalej.

DrOzda - 2022-09-30, 08:21

Pasek może wydawać podobne odgłosy na zimno gdy zaczyna się kończyć.
Ja bym przy okazji zdjął osłony i obejrzał stan łańcucha i napinacza rozrządu.

MartinezTychy - 2022-09-30, 08:50

Obstawiam luźne sprzęgło kompresora klimatyzacji.
Mar - 2023-07-17, 16:30

Cześć, czy wiadomo co to było bo mam to samo?
Z góry dzięki

dudu$ - 2023-07-17, 18:59

Mar napisał/a:
Cześć, czy wiadomo co to było bo mam to samo?
Z góry dzięki


Winną tych stuków jest alternator a dokładni jego łożyska. Ostatnio coś dużo pojawia się tych usterek.

Mar - 2023-07-17, 20:10

Dzięki, tak myślałem ale odgłos dochodzi jakby z silnika. Co tam jeszcze trzeba wymienić od razu przy przebiegu 85tyś km jeżeli to faktycznie łożysko, chyba tylko pasek osprzętu bo napinaczy żadnych chyba nie ma?
dudu$ - 2023-07-17, 22:13

Mar napisał/a:
Dzięki, tak myślałem ale odgłos dochodzi jakby z silnika. Co tam jeszcze trzeba wymienić od razu przy przebiegu 85tyś km jeżeli to faktycznie łożysko, chyba tylko pasek osprzętu bo napinaczy żadnych chyba nie ma?


tak jak piszesz, pasek osprzętu i regeneracja alternatora. Renault w tym silniku zrezygnował z napinacza który był w nissanowskiej wersji HR16DE.

xsadusx - 2023-10-10, 11:46

Wymieniłem alternator, stary czeka na regenerację. Po wymianie te zgrzyty się nie pojawiają obecnie. W ASO mówili, że takie historie zdarzają się już przy 60-70k km przebiegu, czyli faktycznie lipa.

PS. warto byłoby zmienić tytuł wątku na bardziej pasujący jak awaria alternatora.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group