DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Wymiana paska osprzętu 1,6 SCE

Maniekgda - 2022-10-27, 21:51
Temat postu: Wymiana paska osprzętu 1,6 SCE
Witam Koleżanki i Kolegów. Mam pytanie. Jak przeprowadzić wymianę paska osprzętu, czy ktoś już to robił? Nie ma tam fizycznie napinacza, pasek idzie od koła zamachowego poprzez kompresor klimatyzacji, alternator i pompę wody.Jakieś narzędzie do naciągu? Pasek 7PK1051.
Lelupi - 2022-10-27, 22:02

Tam jest pasek tzw elastyczny, np 7PK1051SF Gatesa, możesz poradzić sobie metodą "na wkrętak" itp. :)
Ale najlepiej za kilka złotych kupić przyrząd do demontażu/montażu paska, lub skorzystać z usług warsztatu.

DrOzda - 2022-10-28, 10:42

https://www.youtube.com/watch?v=mYybshWnduY
santakulos - 2022-12-03, 23:11
Temat postu: pasek osprzętu w 1.6 SCe
Hej,
mam Loddy 1.6 Sce. 42K na blacie i zbliża się 6 rok użytkowania ( luty). Do tej pory był pełny serwis ASO. Ten rok już wymiany na mój koszt.
Stad pytanie, wedle zaleceń serwisowych powinienem wymienić pasek osprzętu. Pytanie czy to jest naprawdę konieczne biorąc pod uwagę rocznik + śmiesznie niski przebieg?
Oprócz standardowej wymiany oleju + jego filtra coś jeszcze powinienem uwzględnić w serwisie?
Dodam iż auto jeździ po mieście głownie ( jeśli to cokolwiek pomoże).

laisar - 2022-12-04, 01:03

santakulos napisał/a:
czy to jest naprawdę konieczne biorąc pod uwagę rocznik

Tak - i śmiesznie niski przebieg nie ma nic do rzeczy, bo części oprócz przebiegu najzwyczajniej na świecie starzeją się po prostu z upływem czasu.

Black Dusty - 2022-12-04, 10:46

eplus napisał/a:
A w Sce 1,6 jest chyba łańcuch? Guma z czasem parcieje, żelazo - najwyżej rdzewieje. :mrgreen:

Tyle że kolega zastanawia się właśnie nad wymianą paska osprzętu który jest z gumy,która parcieje jak sam zauważyłeś gdybyś czytał z zrozumieniem
santakulos napisał/a:
Stad pytanie, wedle zaleceń serwisowych powinienem wymienić pasek osprzętu.

Lelupi - 2022-12-04, 18:17

Sześć lat, wymieniłbym pasek, wydatek stosunkowo nieduży. Jak się zerwie masz jakiś tam kłopot, ale może się rozwarstwić, powkręcać się i bałaganu narobić. A stanie się to w najmniej odpowiednim momencie. :)
santakulos - 2022-12-08, 21:17

Hej, dzięki za opinie.
Co ze świecami i innymi elementami osprzętu ( wiadomo filtr powietrza, kabinowy, olej, olej do wymiany + pasek osprzętu)?

laisar - 2022-12-08, 22:26

Tak samo - wymienia się po przebiegu albo po czasie, co wypadnie pierwsze.

Czasem niektóre elementy można chwilę przeciągnąć, nie trzeba niczego wymieniać na gwałt co do dnia i kilometra, ale próby np podwojenia interwałów to po prostu proszenie się o poważne problemy...

santakulos - 2022-12-18, 10:24

Hej, dzięki za info.
Ale doprażę temat dalej. W takim razie gdzie znajdę rozpiskę interwał/lata na wymianę poszczególnych elementów?

Dymek - 2022-12-18, 11:12

Np. w aplikacji MyDacia na smartfona- po zarejestrowaniu tam samochodu jest dostępny plan obsługi i interwały.
camelg - 2022-12-18, 21:27

Nie wiem nad czym się "spuszczać". Pasek PK wytrzyma z 200 000 spokojnie.
Prędzej rolka napinająca pada (łożysko) z mojego doświadczenia, niż pasek PK.

Zobacz czy nie jest spękany i zadecyduj.

PS
Pasek na 1 montaż jest 2-3 razy lepszy niż każdy inny zamiennik :) (patrząc jakie przebiegi pokona).

keikan - 2022-12-19, 11:18

Dymek napisał/a:
Np. w aplikacji MyDacia na smartfona- po zarejestrowaniu tam samochodu jest dostępny plan obsługi i interwały.


Mam apkę od roku na telefonie, ale od kilku tygodni po kliknięciu na "kalendarz dla samochodu" wyskakuje błąd:

"Przepraszamy, ale pojawiłs ię błąd. Prosimy o odświeżenie przez kliknięcie ODŚWIEŻ"

i tak bez przerwy..


u Ciebie apka działa normalnie?

Czajo - 2022-12-19, 12:05

spróbuj wyczyścić dane aplikacji
Dymek - 2022-12-19, 12:23

keikan napisał/a:
Mam apkę od roku na telefonie, ale od kilku tygodni po kliknięciu na "kalendarz dla samochodu" wyskakuje błąd: "Przepraszamy, ale pojawiłs ię błąd. Prosimy o odświeżenie przez kliknięcie ODŚWIEŻ"
i tak bez przerwy..
u Ciebie apka działa normalnie?
Tak- działa bez problemów. Aktualizacje aplikacji regularnie robisz?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group