DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Jakie są żarówki w Dacia Duster II?

iLuminary - 2022-12-03, 13:11
Temat postu: Jakie są żarówki w Dacia Duster II?
Cześć

Gdzieś mi mignęła informacja, że Dacia Duster II (po lifcie, z tymi światłami w kształcie "Y"), ma światła LED do jazdy dziennej, światła LED mijania oraz żarówkę halogenową w światłach drogowych (długich)

Czy to prawda?
Chciałem wymienić żarówkę do świateł długich, drogowych na jakaś lepszą typu Osram 200%, natomiast teraz nie jestem pewny czy tam na pewno jest halogen, i jeśli tak - to jaki? H4, H1, czy H7? W sklepie z częściami mówili, że H1.

Black Dusty - 2022-12-03, 13:21

Czy w instrukcji nie ma tej informacji.
iLuminary - 2022-12-03, 13:34

Black Dusty napisał/a:
Czy w instrukcji nie ma tej informacji.

Auto odbieram we wtorek. Chciałem od razu sobie wymienić żarówki. Nie mam jeszcze instrukcji.
Jeśli to nie jest kłopot ogromny dla Was, prosiłbym jednak o odpowiedź...

Kupiłem Osramy H7 i nie wiem, czy teraz nie powinienem ich wymienić na H1.

Z góry wielkie dzięki

Black Dusty - 2022-12-03, 14:52

iLuminary napisał/a:
W sklepie z częściami mówili, że H1.

No i raczej mieli rację (większosć samochodów nie ledowych ma drogowe na H1) tak też wychodzi z tej tabliczki.
Ja polecam Philips X-Treme, sprawdzana przez lata i trwałe.

iLuminary - 2022-12-03, 15:00

Black Dusty napisał/a:
iLuminary napisał/a:
W sklepie z częściami mówili, że H1.

No i raczej mieli rację (większosć samochodów nie ledowych ma drogowe na H1) tak też wychodzi z tej tabliczki.
Ja polecam Philips X-Treme, sprawdzana przez lata i trwałe.


Super, dzięki wielkie.

Pytanie dodatkowe, dlaczego to H1 jest oznaczone jako LED, skoro Duster II ma na długich halogen?

Black Dusty - 2022-12-03, 22:41

iLuminary napisał/a:
Pytanie dodatkowe, dlaczego to H1 jest oznaczone jako LED, skoro Duster II ma na długich halogen?

Może jednak to oznacza H1 i LED.

laisar - 2022-12-04, 01:14

@iLuminary: DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Instrukcje obsługi » Duster II - faza 2 - http://www.daciaklub.pl/u..._1271_9_PLK.pdf
tomkasz - 2022-12-05, 20:26

iLuminary napisał/a:
Auto odbieram we wtorek. Chciałem od razu sobie wymienić żarówki. Nie mam jeszcze instrukcji.
Jeśli to nie jest kłopot ogromny dla Was, prosiłbym jednak o odpowiedź...

Kupiłem Osramy H7 i nie wiem, czy teraz nie powinienem ich wymienić na H1.

Z góry wielkie dzięki

Tak prawdę powiedziawszy to zamiast H7 teraz są niewymienne ledy w Duster (światła mijania). A drogowe są na H1, tyle że używa ich się na tyle rzadko i można dojechać bez tego do domu/stacji że w zapasie to tylko dla tych co robią długie trasy z małą ilością stacji. Fabryczne u mnie w DII f1 są Osramy.
Zmiana w "długich" na te 200% to raczej zbędny wydatek. Po pierwsze z racji tego, że same w sobie świecą całkiem dobrze, a po wtóre mam niemiłe wspomnienia z Philips Extreme +130% H4 w T6 - zadymiły odbłyśniki od góry. A w związku z tym, że mijania są na niewymiennym LED i też są podobno całkiem niezłe ... to raczej nie ma sensu przeprowadzać zmian w oświetleniu.

Michał B24 - 2022-12-06, 11:53

Ale on chce zmienić już, bo słyszał że słabo świecą
michauek22 - 2022-12-08, 20:45

tomkasz napisał/a:
zamiast H7 teraz są niewymienne ledy w Duster (światła mijania).

Normalnie seryjnie we wszystkich wersjach? :shock:

tomkasz - 2022-12-08, 20:54

Tak, we wszystkich nowych są jednakowe reflektory. Mijania na niewymiennych ledach + drogowe H1.
Michał B24 - 2022-12-08, 21:30

Wkładanie mocniejszej żarówki do drogiej lampy plastikowej, zespolonej z ledem, jest dość ryzykowne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group