DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Portal - 5. rocznica Logana

laisar - 2009-06-04, 10:27
Temat postu: 5. rocznica Logana
2 czerwca 2004 roku, w Paryżu, miała miejsce premiera Logana, który w sprzedaży pojawił 1 września tego samego roku. Było to ukoronowanie prawie 5-letniego programu badawczego X90, rozpoczętego po przejęciu Dacii przez Renault.

I bez względu na to, jak się ocenia ten samochód oraz jaka będzie jego przyszłość, jedno jest pewne - zdobył sobie miejsce w historii.


Przez ten czas nabywców w 70 krajach znalazło 1 mln 300 tys. egzemplarzy Logana, zarówno pod marką Dacia, jak i Renault, pochodzących z 9 zakładów w 8 krajach.

Dodatkowo sprzedało się 140 tys. Sandero, modelu opartego na platformie Logana.

(Źródło: DaciaGroup.com).

DUCATI - 2009-06-04, 10:54

Cos slaba wydajnosc maja te zaklady...

Kolega gacekpc ma w takim razie wersje przedpremierowa, bo twierdzi, ze z maja 2004 :)

laisar - 2009-06-04, 20:04

Konkretnie to chyba 2x więcej? Nie miało to być 3 mln do końca 2010?

Faktycznie, wygląda na to, że tyle nie będzie, ale kto wie, na ile blisko tego celu firma się znajdzie...

borys68 - 2009-06-04, 20:49

Ahoj!
Mnie drażni kiepsko zrobione w fotoszopie "zdjęcie".
Borys

wieza - 2009-06-18, 15:32
Temat postu: 5 urodziny :)
http://moto.onet.pl/15619...kul.html?node=2 az milo jest czytac
dogberry - 2009-06-19, 21:17

Komentarze mnie znowu rozbawiły...
Beckie - 2009-06-20, 17:38

No, ale to ratowanie mechanika, który żyje z niemieckich aut - coś w tym jednak jest. :mrgreen:
laisar - 2011-01-12, 10:28

Cytat:
Nie miało to być 3 mln do końca 2010?

Faktycznie, wygląda na to, że tyle nie będzie, ale kto wie, na ile blisko tego celu firma się znajdzie...

No więc w efekcie było to 2 mln. 513 tys. 149 szt. - blisko czy nie, to już każdy sam musi ocenić, ale jak na dalekosiężne plany sprzed ponad 10 lat to MSZ wiele się jednak Renault nie pomyliło...

piotrres - 2011-01-12, 11:35

Komentarze, jak zwykle, bezcenne:

"...Dziwi mnie to lansowanie Logana w naszych mediach. Koniec z tym... trochę patriotyzmu. Chcecie żeby ludzie kupowali Logany, a co zrobi mój sąsiad mechanik ,który żyje z niemieckich aut? Ilu takich mechaników straci pracę. Nie kupować badziewia z Rumunii - po auto do Niemiec. Wspierajcie polskiego mechanika , który żyje z Niemca!!!..."

A ja się lansowałem w Loganie przez 5+
roku 8-)

TD Pedro - 2011-01-12, 11:41

piotrres napisał/a:


"Nie kupować badziewia z Rumunii - po auto do Niemiec. Wspierajcie polskiego mechanika , który żyje z Niemca!!!..."

BINGO!!!
no to pojechałeś "po bandzie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

piotrres - 2011-01-12, 11:48

TD Pedro napisał/a:
BINGO!!!
no to pojechałeś "po bandzie"

Nie ja!
Ja tylko cytuję patriotycznie nastawionego osobnika z ŁO!netu !!!

A wybrałem ten komentarz, bo słyszałem parę opinii w ten deseń

Kratylos napisał/a:
na rynkach wschodniej europy itp za mało prestiżowe


No i słusznie, bo nic tak nie dodaje prestiżu w Bolanda jak 10 letni der Fahrgerat® po nawróconym dziadku z Waffen SS czy Wermachcie co to nim do kościółka i do Lidla jeździł, a wsiadał po dywaniku....
Od razu wszyscy widzą żeś wielkie panisko!

P.S.:

Skąd we mnie tyle żółci ?

TD Pedro - 2011-01-12, 12:25

piotrres napisał/a:
TD Pedro napisał/a:
BINGO!!!
no to pojechałeś "po bandzie"

1) Nie ja!
Ja tylko cytuję patriotycznie nastawionego osobnika z ŁO!netu !!!

A wybrałem ten komentarz, bo słyszałem parę opinii w ten deseń


2) Skąd we mnie tyle żółci ?


ad 1) cieszy :-P , że nie podzielasz (?) poglądu tego patryjota...
ad 2) to chyba (czytając Twoje dotychczasowe psoty) nietrudno zrozumieć... :lol:

krakry1 - 2011-01-12, 15:55

piotrres napisał/a:
Nie kupować badziewia z Rumunii - po auto do Niemiec. Wspierajcie polskiego mechanika , który żyje z Niemca!!!..."
Z cytatu wynika obok tego, że zakup używki z zachodu to czyn patriotyczny ;-) , czy wręcz heroiczny jeszcze jedna ważna rzecz. Wygląda na to, że Dacie się nie psują - no bo polski mechanik nie ma przy nich pracy. :mrgreen:
piotrres - 2011-01-12, 23:28

krakry1 napisał/a:
Z cytatu wynika obok tego, że zakup używki z zachodu to czyn patriotyczny ;-) , czy wręcz heroiczny jeszcze jedna ważna rzecz


Ja bym dodał wątek martyrologiczny... jak się trupka z Reichu sprowadza.... :mrgreen:
Bo nekrofilii nie biore pod uwagę. :mrgreen:

krakry1 napisał/a:
Wygląda na to, że Dacie się nie psują - no bo polski mechanik nie ma przy nich pracy. :mrgreen:

Była kiedyś taka reklama Toyoty w TV,gdzie mechanik z ASO Toyoty zapomniał już do czego służą narzędzia :shock: A może serwis był za drogi? :lol:

stempik - 2011-01-13, 09:36

krakry1 napisał/a:
Wygląda na to, że Dacie się nie psują

się nie psuje, ..... jeszcze.
Bo średni wiek dacii jest jednak kapkę inny niż np. VW (tych w użyciu w Polsce oczywiście)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group