DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Dacia SS3 po trzecha latach

uno0 - 2024-02-04, 14:53
Temat postu: Dacia SS3 po trzecha latach
Niedługo kończy mi się wynajem i powoli zaczynam rozważać co dalej. Na pewno nie oddam do dealera bo znając życie rozjebią g....no na atomy byle obniżyć cenę odkupu. Więc albo zostawię ją dalej sobie albo sprzedam na dalej bo z przebiegiem 30000 km po 3 latach będzie dobrą okazją i będę myśleć co dalej....I tu moje pytanie....jesteście w 100% zadowoleni z jej zakupu? Kupilibyście ją jeszcze raz?
pastp - 2024-02-04, 19:28

Ja jak najbardziej tak. Z drugiej strony 30 tysi to żaden przebieg. Ja mam też 3 rok i też ok. 32 tys. Choroby wieku dziecięcego wymieniony modem SOS- dwa razy i silnik dmuchawy w pierwszym roku użytkowania. Do teraz banan na ustach jak tankuję do pełna za 80 zł - LPG.
Teraz to chyba nowy DD też w gazie. Ma to co brakowło w DSSIII grzana kiera. Chińczyki dbają by opamiętali się przy cenniku.
Z drugiej strony elektryk MG4 - gdyby w podstawie miał grzaną kiera i siedzenia oraz kamerę cofania, byłby to numer 1

uno0 - 2024-02-04, 20:13

pastp napisał/a:
Ja jak najbardziej tak. Z drugiej strony 30 tysi to żaden przebieg. Ja mam też 3 rok i też ok. 32 tys. Choroby wieku dziecięcego wymieniony modem SOS- dwa razy i silnik dmuchawy w pierwszym roku użytkowania. Do teraz banan na ustach jak tankuję do pełna za 80 zł - LPG.
Teraz to chyba nowy DD też w gazie. Ma to co brakowło w DSSIII grzana kiera. Chińczyki dbają by opamiętali się przy cenniku.
Z drugiej strony elektryk MG4 - gdyby w podstawie miał grzaną kiera i siedzenia oraz kamerę cofania, byłby to numer 1


kiery podgrzewanej mi brakuję to fakt. Nic ż twoich napraw nie miałem...uffff :-) Za to banan przy tankowaniu jest mi nieznany. Urok wyższego spalania automatu , a z gazem był niedostępny. Niestety elektryk na osiedlu nie wchodzi w rachubę dla mnie. Myślałem ewentualnie o zamianie na DD II z 2022 roku. Ale to tylko dywagacje

marwisn - 2025-02-13, 12:54

Mi zaraz stuknie czwarty rok użytkowania. Przebieg niewielki bo 32k km. Totalnie bezproblemowe auto. Tylko leje lpg i śmiga.

No dobra. Oiszczą hamulce, ale to na własne życzenie trochę bo więcej na rowerze jeżdżę niż samochodem.

Zaczynam myśleć na co by tu zamienić, ale za bardzo nie widzę konkurencji dla tego auta. Duster fajny, ale wielki (a wozić powietrze bez sensu). W innych markach juz wszędzie silniki z wtryskiem bozpośrednim, elektroniki jak na promie kosmicznym i wszystko jakieś takie nijakie.

Za rok mają pokazać nowe Sandero. Będzie z lpg, hybryda, elektryk. Liczę, że zaskoczą tak samo jak z nowym Sandero czy Dusterem :-)

nullander - 2026-04-27, 02:12

Powiem tak – u mnie po 2–3 latach zawsze zaczyna się moment zastanowieniaю Na początku zachwyt, później przychodzi codzienność i zaczynasz widzieć plusy i minusy.

Czy kupiłbym jeszcze raz? Jeśli auto spełnia Twoje potrzeby i nie sprawia problemów, to zazwyczaj tak - bo wiesz już, czego się spodziewać. Ale z drugiej strony po 3 latach i ~30 tys. km to idealny moment na sprzedaż, bo auto jest jeszcze „świeże”, a największa utrata wartości już za Tobą.

Ogólnie dziś wiele aut jest projektowanych tak, żeby pierwsze 2-3 lata były bezproblemowe, a potem zaczynają się pierwsze koszty i drobne usterki , więc Twój moment na decyzję jest wręcz książkowy.

Ja bym to rozpatrywał prosto:
– jeśli Cię dalej cieszy → zostaw
– jeśli już myślisz „co dalej” → sprzedawaj, bo to najlepszy moment finansowo

Bo jak zaczynasz się zastanawiać, to zwykle decyzja już gdzieś z tyłu głowy zapadła.

Michał B24 - 2026-04-29, 14:21

Moja dobiega piatego roku, przekroczone 80 tysiecy km. Awarie były: brak wentylacji, przelutowana wtyczka na gwarancji, osłona amortyzatora gumowa, gwarancja, stelarz fotela kierowcy nie wytrzymał, mój koszt 1800PLN. Ciężki jestem.

Z auta bardzo zadowolony jestem, generalnie pojemne i dość wygodne, mało pali, wystarczajace osiagi. Jak zmienie to na cos droższego, bo mi sie sytuacja finansowa poprawiła, albo nowszy model, bo ten mi po prostu leży.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group