DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - czujnik pokrywy maski przód - Logan II

Hubert! - 2024-02-07, 20:03
Temat postu: czujnik pokrywy maski przód - Logan II
Dziś przypadkowo zwróciłem uwagę, że w trakcie otwarcia maski z przodu nie pali się kontrolka ostrzegająca niedomknięcie. Próbowałem różnych wariantów z odpalonym silnikiem, zgaszonym i nic.
Czy ktoś miał coś takiego?
W przypadku niedomkniętych drzwi kontrolka świeci, po zamknięciu gaśnie.
Czy mój Logan może być tak okrojoną wersją i jest brak tak owego czujnika?

Dymek - 2024-02-08, 09:06

Spokojnie- czujnik otwarcia maski nie powoduje zapalania się kontrolki otwarcia drzwi bo nie jest podpięty do tego obwodu. U mnie też otwarcie maski kontrolki nie zapala a czujnik działa i swoje robi.
Czujnik na pewno jest. Po prostu przyjrzyj się dokładnie zamkowi, najlepiej patrząc od strony silnika- z zamka wychodzi kabelek z wtyczką, który jest obok przypięty spinką do blachy nadwozia. Oczywiście- dalej też powinna być do tego podpięta wiązka 😉

Hubert! - 2024-02-08, 18:21

Cześć Dymek
Dziękuję, za zainteresowanie się tematem. Zaoszczędziłeś mi czasu na wizytę w aso oraz parę groszy.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Z ciekawości, do czego ten czujnik służy skoro nie pokazuje ( ostrzega ) o otwartej masce??

Pozdrawiam

Dymek - 2024-02-08, 18:59

Czujnik przy otwartej masce dezaktywuje system Start&Stop i uruchamia silnik jeżeli został wcześniej wyłączony przez system S&S. Takie zabezpieczenie np. dla mechanika- grzebanie przy silniku, który może sam w każdej chwili odpalić byłoby b. niebezpieczne.
Ale uświadomiłem sobie teraz, że ja mam autoalarm zamontowany w ASO przy zakupie i być może u mnie czujnik działa inaczej niż normalnie, bez alarmu. Widzę, że alarm jest podpięty także pod wiązkę czujnika. Otwarcie maski uruchamia u mnie też alarm jeżeli jest na czuwaniu... Dlatego najlepiej jakby ktoś bez alarmu jeszcze potwierdził zachowanie czujnika.

Dardus - 2024-02-08, 19:01

Czujnik tem po otwarciu maski silnika dezaktywuje system S&S.
Co ciekawe w moim programie diagnostycznym jest informacja o otwarciu maski. Samochód sygnalizuje tylko otwarcie drzwi i tylnej klapy.

Hubert! - 2024-02-09, 20:00
Temat postu: Czujnik
Dzięki chłopy za pomoc i rozwinięcie tematu...
Jeszcze raz dziękuję!
Pozdrawiam...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group