DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

ASO - KATOWICE - Auto-Zięba

mgg - 2007-09-16, 13:06
Temat postu: KATOWICE - Auto-Zięba
Zakup auta , 1 przegląd
Zakup - Co do dilera wszystko OK można było dobrze ponegocjować i zaptyać o szczegóły techniczne. Czekałem na samochód w mojej konfiguracji prawie 1,5m-ca. Odebrałem go , a obsługa zasugerowała tankowanie paliwa na pobliskim LOTOSIE po bak był praktycznie suchy. Niestety wcisneli mi dywaniki uniwersalne nie nadające się do logana (brak wycięcia na pedał gazu) po kilku zawisach pedału gazu wyrzuciłem.

Dobra obsługa w zakresie ubezpieczenia - dobre doradztwo pełna informacja - wybrałem Allianz.
Dobra obsługa w zakresie załatwiania kredytu i mozliwość negocjacji stopy procentowej.

1 przegląd po 7tyś km (po roku) z wymianą oleju 375zł lotos 10W40 - trochę drogo , ale człowiek był naiwny. usunięto kilka drobnych usterek typu piszczenie fotela i skrzypienie w drzwiach , dokonano na moje życzenie testu podwozia (jazda+wytrząsarka). NIestety wymiana skrzypiących wycieraczek nie darmowa , chcieli fortunę ok. 100zł więc zrezygnowałem, podobnie jak za czujnik parkowania ok. 1000zł i hak holowniczy też coś k. tego.
Jedna rzecz zła przegląd nie wiem dlaczego i z jakich przyczyn trwał 4 godziny!!!!.

Wręczono mi także kartę stałego klienta która miała dawać jakieś rabaty , ale ich nie zauważyłem.

2 przegląd zaproponowali mi cenę 680zł mimo że na bonie serwisowym mam 500zł i zrezygnowałem , u konkurencji w Siemianowicach 470zł zobaczymy jadę 25 czerwca.

majkhell - 2007-09-18, 07:30

Gdzie w Siemcach ??
Black Eryk - 2007-09-18, 08:02

Polecam ten serwis.

Wszystko co do tej pory robiłem przy Logance to u nich i nigdy nie narzekałem, zawsze szybko i w terminie wykonywali usługi - co do cen to się nie orientowałem nawet ile by to kosztowało gdzie indziej. Ogólnie na odbiór auta czekałem coś koło 9 dni - więc też super - auto musieli sprowadzić - a że stare auto już sprzedałem i potrzebowałem Daci bardzo szybko więc się pospieszyli :D. Za co jestem im wdzięczny :) . Gdyby nie to że musieli je sprowadzać (czyli wysyłać lawetę po jedną sztukę ) to dostałbym dodatkowy upust na cenę, ale za to dali mi spory plecak różnych rupieci do auta :D

DomBad - 2007-10-15, 10:44

Witam.Odradzałbym serwis dacii u Zięby w Katowicach z powodu wygórowanych cen za usługi bo reszta jest ok.podam przykład który może służyc jako ostrzezenie :
Koszt pierwszego przeglądu po 30 tyś Zięba 670zł Pietrzak Świętochłowice 345zł oraz wszystkie inne ceny zawyzone czasami o 100%.
Pozdrawiam :-D

Black Eryk - 2007-10-15, 11:10

Auto Zięba podaje najwyższą cenę tak aby klient sie nie zdziwił jak będzie więcej rzeczy do wymiany, a najlepiej gdybyście zadzwonili i spytali o usługę wymiany czegoś tam i o jakąś część i wtedy będziecie wiedzieć czy ceny czymś się różnią. Ja pytałem się kiedyś o wymianę oleju w kilku salonach Daci na śląsku i usługa kosztowała tyle samo...
DomBad - 2007-10-16, 06:23

Auto Zięba tak jak pisałem wczoraj ceny ma 100% drożej niz inni następny przykład:
Wymiana klocków hamulcowych Zieba 350zł Dąbrowscy Zabrze 175zł pisze tu o klockach z gamy moto a kiedy spytałem sie dlaczego mają tak drogo odpowiedż była taka ze tyle kosztuje u nich moto godzina. Wracając jeszcze raz do ceny przeglądu przy zakupie logana sprzedawaca wręczył mi kupon upoważniający do cen zryczałtowanych nie objatych podwyższką i dlatego było jeszcze większe moje zdziwienie kiedy podali mi tą cene bo auto zakupiłem u nich w salonie tłumacząc sie tym ze ceny przeglądu poszły do góry. radze wam koledzy przed każdą wizytą serwisową podzwowić po dilerach i popytać o ceny bo poco przepłacać jak można tą kase wykorzystać w inny sposób np. zatankować do dacii co napewno sprawi nam większą przyjemnośc :-D .Pozdrawiam

Black Eryk - 2007-10-16, 08:36

No to będę musiał znowu podzwonić bo naprawdę jak ja robiłem przegląd przy 10 tys. km nie było żadnej różnicy.
Pablo78 - 2007-10-16, 15:01

DomBad napisał/a:
pisze tu o klockach z gamy moto


zapewne chodziło koledze o motrio, rzeczywiście drogawo...

Black Eryk - 2007-10-18, 08:37

Zadzwoniłem dzisiaj spytać o wymianę opon na zimówki i zażyczyli sobie 90zł, a Dąbrowscy w Zabrzu 85zł, Autocentrum w Wodzisławiu 80zł, im niższy prestiż salonu tym taniej - ale dla 5 zł nie pojechałbym z Katowic do Zabrza, ciekawe jak z innymi cenami usług, też kiedyś sprawdzę :)
Black Eryk - 2007-10-18, 12:01

Kratylos napisał/a:
ze zmiana na zimowki to bym juz nie przesadzal z aso ja zmieniam u zwyklego gumiarza cena 50-60zl razem z wyważeniem..


Ja też ale chciałem tylko sprawdzić ile taka przyjemność kosztuje :)

U mnie w J-biu także cena 50zł łącznie z wymianą wentyli i napełnianiem gazowym.

Pablo78 - 2007-10-18, 15:15

Black Eryk napisał/a:
Zadzwoniłem dzisiaj spytać o wymianę opon na zimówki i zażyczyli sobie 90zł, a Dąbrowscy w Zabrzu 85zł, Autocentrum w Wodzisławiu 80zł, im niższy prestiż salonu tym taniej - ale dla 5 zł nie pojechałbym z Katowic do Zabrza, ciekawe jak z innymi cenami usług, też kiedyś sprawdzę :)


We wtorek zmieniam Renault Głowacz, to dam znac ile wzięli.

[ Dodano: 2007-10-18, 16:16 ]
W zeszłym sezonie zapłaciłem 50 zł z wyważeniem.

Black Eryk - 2007-10-19, 07:22

Ja bym najpierw zadzwonił, bo możesz się zdziwić...
Gość - 2008-03-19, 16:40

Nie wiem co powiedzieć bo też kupiłem moją daćkę u Zięby. Jestem zadowolony z obsługi podczas sprzedaży, dużych upustów i ogólnie traktowania. Byłem w Krakowie w salonie to nawet panowie widząc moje zainteresowanie Loganem nie pofatygowali się, żeby podejść. Mieli w końcu pewnie przerwę a potem przyszedł ktoś oglądać prawdziwy samochód czyli Renaulta. U Zięby robiłem też naprawę zdeżaka i halogena i paru innych rzeczy po "spotkaniu" z kotem. :mrgreen: kot też zresztą nieźle oberwał ale tak bywa z kotami w marcu. Pieniądze szły z AC więc mnie nie zależało a panowie z serwisu to biegali obok mnie jak koło jakiegoś szejka. Więc było OK. Co do cen to nie mam porównania. Mam na zegarku ok 2,5kkm więc do przeglądu jeszcze chwilka ale na pewno napiszę jak to było z tym wspomnianym bonem rabatowym (a jakże, dostałem takowy) i jakie ceny ... Na razie go będę polecał :lol:

Pozdrawiam

marcio - 2008-04-01, 10:14
Temat postu: Auto Zięba
Też kupiłem swojego Logana MCV ( model z 2008 r. ) u Zięby, nawet częściowo na uproszczone raty. Przyznam, że nie mam większego doświadczenia w kupowaniu samochodów, ale obsługą sprzedażną jestem usatysfakcjonowany ( chciałem, a nie dostałem tylko relingów zamiast radia, ale nie można mieć wszystkiego ), na samochód czekałem ok.1,5 mies. Później montowałem dodatkowo tylko blokadę skrzyni biegów ( Misia ), co kosztowało mnie w całości 402 zł, montaż po uzgodnieniu mailem "na miejscu", czekałem w salonie ( coś ok. 2 godzin ).
waldemar - 2008-10-22, 15:55
Temat postu: zieba
salon ok kupić auto ale nie serwisować na dzień dobry okuto mnie na 50 zł. policzono serwis do kitu odradzam chyba że macie kupe kasy
jacek - 2008-10-23, 21:39

waldemar napisał/a:
okuto mnie na 50 zł

proszę o wersję dla mniej rozwiniętych

waski - 2008-10-24, 18:09

No ja też bym chętnie dowiedział się czegoś więcej, bo miałem zamiar zostawić im auto do malowania.
I o co chodzi z tą kasą na dzień dobry

waldemar - 2008-10-27, 09:30

nie dowiedziałem się ile trzeba wlać oleju od minimum do max stanu gościu twierdził że poziom oleju wyświetla komputer i uwaga mamy filtry przeciw pyłowe w daci serwisant nie zna auta
jacek - 2008-10-29, 22:07

Ja również byłem u zięby skasowali mnie normalnie czyli według kuponu ( pierwszy przegląd) wymieniłem również olej cena akceptowalna. Co prawda o filtr przeciwpyłkowy i wyświetlanie oleju na komputerze nie pytałem.
Staram się nie zadawać kłopotliwych pytań :mrgreen:

A4kadiusz - 2008-12-11, 21:35

I ja u nich byłem, ale nie byli za bardzo zainteresowani sprzedażą samochodu. Przy bardzo konkretnej rozmowie o sensownym rabacie więcej niż sugerowane 2% nawet nie chcieli słyszeć. Pochwalić nie mogę. Kupiłem gdzie indziej.
flowerman - 2009-07-17, 07:09

No i ja w końcu zakupiłem Daćkę MCV u Zięby - nie ukrywam że demo car-a z przebiegiem 1,4 kkm

Jeśli chodzi obsługę przy zakupie - piątka z plusem.

Pan Oskar człowiek do rany przyłóż - wystawiam mu jak najbardziej pozytywną ocenę

Pełne informacje o aucie zostały udzielone, wszystkie sprawy pozałatwiał sam (łącznie z drobnym

kredytem).

Przy odbiorze samochód umyty i wysprzątany (jak nówka z salonu).

Bon na przegląd oczywiście dołożony.

Jeśli chodzi o rabat za demo - b. duży :roll:

Seal - 2009-07-17, 20:38

flowerman napisał/a:
No i ja w końcu zakupiłem Daćkę MCV u Zięby - nie ukrywam że demo car-a z przebiegiem 1,4 kkm
Jeśli chodzi o rabat za demo - b. duży :roll:

Jeżeli przebiłeś tą ofertę http://otomoto.pl/dacia-l...5-C9204754.html to jeszcze raz gratuluję :lol:

flowerman - 2009-07-19, 20:08

Seal napisał/a:


Przepraszamy - ogłoszenie nie zostało znalezione.

Mogło zostać już usunięte lub podany numer ogłoszenia jest nieprawidłowy.

Zobacz ogłoszenia podobne lub wróć do strony głównej.


Podaj cenę to potwierdzę

Konrad - 2009-07-19, 20:21

Tam była MCV po lifcie w wersji Laureate w Dieslu za 46 000, demo car. Sprzedawali ją Przyguccy. Więcej nie pamiętam.
wox - 2009-07-19, 20:26

Potwierdzam to co napisał Konrad - też zdążyłem zobaczyć to ogłoszenie. Dodam, że to był ten mocniejszy dCi z klimatyzacją.
flowerman - 2009-07-20, 06:30

1k niżej :mrgreen:
Seal - 2009-07-20, 08:55

flowerman napisał/a:
Seal napisał/a:


Przepraszamy - ogłoszenie nie zostało znalezione.

Mogło zostać już usunięte lub podany numer ogłoszenia jest nieprawidłowy.

Zobacz ogłoszenia podobne lub wróć do strony głównej.


Podaj cenę to potwierdzę

Cena tak jak koledzy podali, 4 tyś. przebiegu, 5 osobowa, 85 dCI, kolorek beżowy metalik.
Pozdr.

flowerman - 2009-07-20, 09:33

No to u mnie tak jak opisałem.

1000 złociszy niżej



aktualizacja 01-09-2009

Wizyta w serwisie - regulacja drzwi kierowcy.

Przebieg:

1. 16.50 - przyjęcie do serwisu
2. 16.58 - oględziny auta przez pracownika serwisu przed wjazdem do serwisu.
3. 17.00 - folie na siedzeniu i kierownicy
4. 17.02 - informacje, że o 18.00 auto powinno być przygotowane do odbioru.
5. 17.56 - telefon serwisanta, że można odebrać
6. 18.10 - odbiór naprawionego i umytego (łącznie z wycieraczkami) samochodu

Ogólna ocena: -5 - szkoda, że umyte wycieraczki położyli je na zapiaskowane dywaniki.

Po wszystkim - krótka rozmowa o ewentualnym chip - tuningu i do domu.

Kierownik serwisu - na początek piątka z plusem


Pozdrowienia

Gość - 2009-10-31, 16:42

Auto-Zięba Katowice. Jeśli chodzi o obsługę 5+. Pan Oskar człowiek do rany przyłóż - wystawiam mu jak najbardziej pozytywną ocenę. Pełne informacje o aucie zostały udzielone. Auto zostało umyte i posprzątane. Bon na przegląd oczywiście dołożony. :)
Beckie - 2009-10-31, 21:43

Jacek1036 napisał/a:
Auto zostało umyte i posprzątane.

Nówkę musieli sprzątać :?:

Mariusz - 2009-10-31, 21:46

No właśnie
laisar - 2009-10-31, 22:42

. Nawet jak stoi niezbyt długo, to może się skurzyć (zwłaszcza, że przecież w końcu zapewne z otwartym obiegiem wentylacji).

A może to po prostu demówka?

Beckie - 2009-10-31, 22:45

160 km przebiegu - coś słabo by demonstrowali.
laisar - 2009-10-31, 22:50

Myślałem: "wystawowy", nie "do jazd próbnych" d(;
flowerman - 2010-01-05, 19:18

Akurat piszę z serwisu Auto Zięby w Katowicach.

Olej zalany - Elf Excellium LDX 5w40 ok. 4,5 l.

Reszta zastała mi oddana i schowana do bagażnika.

Informacje podawane na bieżąco.

"Świerszcz" się pojawił i został od razu usunięty (sprawdzę na trasie powrotnej).

Podobno to była jakaś luźna obudowa metalowa - info od serwisanta.

Koszty podam po rozliczeniu i po powrocie.

Atmosfera w serwisie bardzo miła, auto obserwuję zza szyby salonu.

Ciśnienie kół sprawdzone i dopompowane do 2,6 atm (moje życzenie).

Na razie tyle.

P.S. Serwis zaleca wymianę po "dotarciu": pytałem - potwierdzili.

EDIT: suma 359,03 zł.

Więcej info: Auto Zięba

flowerman - 2010-01-05, 21:53

Pierwszy przegląd za mną.

Olej zalany - Elf Excellium LDX 5w40 ok. 4,5 l.

Reszta zastała mi oddana i schowana do bagażnika.

Informacje podawane na bieżąco.

"Świerszcz" się pojawił i został od razu usunięty (sprawdzę na trasie powrotnej).

Podobno to była jakaś luźna obudowa metalowa - info od serwisanta.

Koszty podam po rozliczeniu i po powrocie.

Atmosfera w serwisie bardzo miła, auto obserwuję zza szyby salonu.

Ciśnienie kół sprawdzone i dopompowane do 2,6 atm (moje życzenie).

Koszty:

1. a. Olej ELF Excellium LDX 5W40 4l - 108,10 zł (własny)
b. Olej ELF Excellium LDX 5W40 1l - 30,50 zł (własny)

2. Wymiana oleju z filtrem (oryginał) i uszczelką - 131,43 zł

3. Przegląd po 10 kkm - 89,00 zł;

Suma = 359,03 zł.

Wrażenia ogólne bardzo dobre.

Auta nie myłem (chcieli), ale było za zimno: - 5oC.

Duży plus dla Auto Zięby.

P.S. Dla firm rabat 5% na części z automatu

Domel - 2010-01-06, 21:53

4,5l troche duzo, wg ksiazki z filtrem powinno byc 4,1l.
Chociaz ja pewnie tez Ziebe odwiedze na przeglad i wymiane.

flowerman - 2010-01-06, 22:29

Rozmawiałem z mechanikiem i powiedział, że przeważnie "wchodzi" od 4,4 do 4,6 l.

Sprawdzę dokładnie stan jutro po krótkiej przejażdżce.

BTW. Wspomniałem o klubie i co do rabatów mam się spotkać z szefem serwisu i przegadać temat.

KaS602 - 2010-01-07, 00:46

flowerman napisał/a:
Sprawdzę dokładnie stan jutro po krótkiej przejażdżce.


Poziomu oleju nie sprawdza się bezpośrednio po jeździe. Najlepiej przed "przejażdką" lub z 10 minut po niej.

flowerman - 2010-01-07, 08:00

KaS602 napisał/a:
flowerman napisał/a:
Sprawdzę dokładnie stan jutro po krótkiej przejażdżce.


Poziomu oleju nie sprawdza się bezpośrednio po jeździe. Najlepiej przed "przejażdką" lub z 10 minut po niej.


Akurat takie informacje zostaw dzieciom kolego. :-P

Za długo jeżdżę, żeby tego nie wiedzieć.

Sam pewnie wiesz, że sprawdzanie oleju po nocy (-8 na dworze nie ma sensu) i będzie niższy stan

niż na przykład po 15 - 20 minutowym postoju. :roll:



EDIT: Sprawdziłem - olej zalany do max (i nic powyżej wskaźnika)

W butelce została lekko ponad połowa - czyli ok. 0,6 litra.

Znaczy się - weszło coś koło 4,4 litra oleju

Beckie - 2010-01-07, 09:45

flowerman napisał/a:
Akurat takie informacje zostaw dzieciom kolego.

Za długo jeżdżę, żeby tego nie wiedzieć.


Może nie zauważyłeś ale nie jesteś jedyną osobą, która czyta to forum (zapewne dzieci odwiedzają je również) więc takie uwagi mógłbyś sobie darować. :-P

KaS602 - 2010-01-07, 12:12

flowerman, bez urazy, ale już niejedne teorie słyszałem, a to co napisałeś wyżej wydało mi się niezbyt jednoznaczne, a zdaje się, że nawet był opisany u nas na forum przypadek mechanika z ASO, co to chciał mierzyć poziom oleju zaraz po wyłączeniu silnika... :)
Pawlo - 2010-01-07, 19:30

A no był w ASO Lisowski w Krakowie.
A ja powiem tak kupiłem 4l oleju i tyle wlali po nocy sprawdziłem na bagnecie i do max brakuje ok. 2-3mm więc uważam że chyba jest ok. A te brakujące mm to pewnie ta różnica 0,1l która jest podana w książce czyli 4,1l.
Tak się zastanawiam dlaczego teraz olej sprawdza sie po odczekaniu ok 10min (w instrukcji warsztatowej takie sprawdzanie stoi jako serwisowa i dopuszczalna metoda na sprawdzanie oleju po wymianie) ale zalecane jest sprawdzanie po dłuższym postoju i chyba prawidłowo bo ten rozchlapany olej musi cały spłynąć. I wtedy będzie go więcej niż po tych 10min.
Mnie jak zalali prawie 5litrów to na tą potrzebę chwili zaraz po zgaszeniu silnika sprawdzali poziom oleju twierdząc że jest dobrze a po nocy miałem 5mm ponad max.
W instrukcji pojazdu jest jak byk że zabronione jest nawet uruchamianie silnika jeśli poziom oleju przekracza maximum.
Olej z łaski odessali.
Potem znajomy mechanik stwierdził że może by się nic nie stało bo ew nadmiar oleju silnik wyrzucił by co mogło by uszkodzić katalizator albo w najgorszym przypadku wyszło by przez uszczelkę pod głowicą :mrgreen: ale w ASO by im to nie przeszkadzało nie ich samochód

tabbert - 2011-02-08, 15:02
Temat postu: zamówienie
Dziś zamówiłem swojego " Dasterka " u Zięby, negocjacje ok ( chyba ) obsługa na 6. Duży upust i dodatki. Co do cen przeglądów to faktycznie cena wyższa o ok. 100% niż np. w Zabrzu z tym że nie wiem czy podana cena w Zabrzu jest tylko ceną robocizny bez części.
Pozdrawiam wszystkich

benny86 - 2011-03-18, 21:49

Mam pytanko do Kolegów którzy zamawiali Sandero Arctica u Auto-Zięby - dużo można wytargować? Z opcji jedynie lakier metalik wchodziłby w grę, może szyby elektryczne z przodu. Z akcesorii: nadkola (jeśli są dostępne)+chlapacze na 4 koła...
Da radę coś gratis wyrwać albo jakiś nieduży rabacik chociaż?

wat - 2011-03-18, 21:53

jak szukałem swego sandacza to koles twierdził ze da dywany chlapacze i radio albo upust i dywany i nie zalezy mu czy weźmiesz nie ty to innhy zaraz przyjdzie :-/ u Dąbrowskiego wziołem goscia pod włos ze zięba daje w tajlach 200 pln wiecej to sie oburzył i powiedział ze jak biore co jest to on daje 300 ale przy pisaniu umowy wyszło 500 ;-)
wojtek_pl - 2012-02-11, 18:01

W sumie mogę polecić warsztat bo mi w sobotę poza kolejnością wymienili zapchany filtr paliwa. Nie wiem tylko czy nie przepłaciłem... 390 zł łącznie z komputerową diagnostyką bo mi się kontrolki paliły...
wat - 2012-02-11, 21:59

wojtek_pl napisał/a:
.. 390 zł łącznie z komputerową diagnostyką bo mi się kontrolki paliły...

masakra ktoś chyba pisał gdzieś 210 zł chyb a że się myle

benny86 - 2012-02-11, 22:00

wat, mekintosz chyba w sandero tyle zapłacił
wat - 2012-02-11, 22:02

to są chyba identyczne filtry wiec chyba ktoś przegiął,
no chyba że są inne pewnie laisar wyjaśni

laisar - 2012-02-11, 22:12

Nieprędko, bo jeszcze kilka dni będę poza domem i nie mam przy sobie "bazy danych" o daćkach /:

Natomiast nie sądzę, żeby faktycznie była to różnica - najprawdopodobniej po prostu Cię "ogolili"...

wojtek_pl - 2012-02-11, 22:26

170 zł diagnoza komputerowa błędów w kompie silnika + kasowanie, filtr 164 zł, reszta wymiana. Czy to na pewno za dużo ?

Ja wiem, że zawsze mogło by być mniej... :roll: ;-)

wat - 2012-02-11, 22:34

no ja Cie przepraszam na gwarancji kroić klienta za diagnozę komputerową?
świetny :roll: żart w mojej ocenie należy Ci się diagnoza za fri bez łachy w końcu wróżem nie jesteś skąd masz wiedzieć co się stało, a gwarancja po coś jest ja jeżdżę błędy kasują każą jeździ dalej ale nikt łapki po nic nie wyciąga

Lukas87 - 2012-02-12, 11:47

Cytat:
no ja Cie przepraszam na gwarancji kroić klienta za diagnozę komputerową?


śmiech na sali, byłem u pietrzaka świętochłowice na podpięcie komputera bez umawiania przyjęto mnie i od ręki sprawdzili to co trzeba było w ramach gwarancji!!!!zerowe koszta
wg mnie po coś kupiłeś nowe autko z gwarancją a nie teraz płacić dodatkowo jakaś paranoja trzeba domagać swego koniec kropka

lisek - 2012-02-21, 00:52

Z opinią czekałem do pierwszego przeglądu po 15000, także z perspektywy czasu jedziemy:
Ogolnie jestem bardzo zadowolony z salonu widac ze zalezy na kliencie nie tylko przed sprzedaza auta ale tez po.

Przed zakupem:
Jako jedyni mieli stepwaya do jazd próbych z okolicy. Sprzedawca nie dosc ze mily to jeszcze kompetentny, ogolnie polecam kupowac u pana Arkadiusza ma bardzo dobre podejscie.

Zakup:
Maly poslizg z terminem, pani od kredytow troche sie mieszala, ale w sumie poszlo wszystko sprawnie.

Serwis i gwarancja:
Tu polecam zglaszac sie do pani Moniki zawsze fajnie ogarnie temat.
Na gwarancji byla wymieniana lista progowa i termostat - bez problemow poszlo wszystko, szybko i sprawnie.

hehe wyszlo jak reklama ale naprawde jestem zadowolony 8-)

dystrykt9 - 2012-04-18, 08:17

Znam ten salon tylko z bogatej korespondencji mailowej podczas poszukiwań daćki do kupienia.
Dobry kontakt, szybkie i rzeczowe odpowiedzi i największy rabat już na wejściu, kiedy dopiero zaczynaliśmy rozmowę o potencjalnym zakupie.
Dobre rabaty i upusty otrzymałem zarówno na wersję Ambiance jak i Laureate (duster).
Osobą kontaktową był pan Roman.

Lukas87 - 2012-10-17, 14:09

Kolejny minus dla tego warsztatu usterka zgłoszona została potwierdzona "że tak ma być" natomiast w innym ASO od razu potwierdzili "że nie powinno się tak dziać"
darsy - 2013-03-30, 10:23

Właśnie zakupiłem Dustera w AZ w Katowicach i pojechałem do nich 350km bo naprawdę się opłaciło. W moich stronach gdy podawałem cenę za taką wersję słyszałem - Za taką kwotę niech Pan jedzie bierze :) Obsługa super, dodatki i gratis gwarancja mechaniczna na 5lat.
skajter - 2014-09-24, 13:35

Witam,

ja zamówiłem stepway'a u auto-zięby kilka tygodni temu, jestem zadowolony zarówno
z obsługi jak i z rabatu - utargowałem opony zimowe na felgach i lepsze warunki gwarancyjne, z autem do przejażdżki nie było najmniejszego problemu, polecam; zobaczymy jak będzie podczas wizyt przeglądowych.

Draco - 2015-03-04, 21:27

Osobiście polecam Salon Auto-Zięba Katowice

Na forum pojawiłem się niedawno jednak śledziłem większość tematów od kilku lat auto zamawiałem w 2013 roku w w/w salonie

Zamówienie DUSTER 1.6 rok produkcji 2014 wersja LAUREATE + czujniki cofania kolor metalic szary COMETA

Doradca p.Roman bardzo polecam udało się kupić samochód z dużym rabatem .

Teraz dosłownie 2 godziny temu wróciłem z pierwszego przeglądu gwarancyjnego

negocjacje na miejscu jeżeli chodzi o cenę przeglądu przez telefon ciężko :)

ostatecznie olej własny kupiony w Katowicach elf evolution 900NF 5w40 5 l za 80 zł + filtr kabinowy+filtr oleju+uszczelka zakupione w polecanym na forum sklepie za 82 zł

na początku przez telefon oferowana cena 460 zł sama robocizna, ostatecznie robocizna 326zł brutto wynegocjowana cena na miejscu przed oddaniem auta byłem tam kilka dni wcześniej :) dodatkowo auto umyte w środku i na zewnątrz +bańka płynu 5l do spryskiwaczy gratis w bagażniku (pewnie uwzględniają to w kosztach ale miłe zaskoczenie :) )

Polecam

skajter - 2015-03-09, 13:10

Witam wszystkich,

zauważyłem z rozbawianiem, że mój dość negatywny post dotyczący auto-zięby został usunięty - to tyle.

pozdrawiam
Jarek

Marek1603 - 2015-03-09, 18:27

A może po prostu go nie wysłałeś.
skajter - 2015-03-10, 08:53

był i sobie poszedł - magia...
walter_g - 2015-09-21, 21:06

No to teraz ja wrzucę swoje 3 grosze w temacie salonu Auto Zięba w Katowicach.

Co prawda w Bielsku jest salon Dacii, ale swego czasu wracając z Kato zatrzymałem się u nich i wydawało mi się że miła, profesjonalna obsługa. W tym roku byłem tam na pikniku i nadal myślałem, że mam do czynienia z profesjonalistami.

Niestety kubeł zimnej wody spadł mi na głowę po podpisaniu zamówienia na samochód.

Poniżej opis sytuacji:
1) zakup auta
- pan z salonu niechętnie przyjmował informację, o tym, że chciałbym zlecić auto do produkcji, a nie kupić tego co stał na parkingu (chciałem bez metaliku, a takich nie mieli)
- po wielu odmowach w końcu przyjął to do wiadomości
- negocjacje cenowe takie sobie - niczego nie dostaliśmy poza rabatem (ok. 1800 zł.)

2) zamówienie + czas oczekiwania
- zamówienie złożone w pierwszym tygodniu czerwca (wg obietnic samochód miał być końcem lipca)
- koniec lipca - brak telefonu
- początek sierpnia - brak telefonu
- w końcu zacząłem się interesować i dzwonić z pytaniem, a tu informacja, że przesunięta produkcja ze względu na nowy silnik (auto będzie w połowie sierpnia)
- połowa sierpnia - brak telefonu,
- kolejny telefon do nich - "niestety koniec sierpnia, bo na fabryce wakacje" (zaczęło się robić ciekawie)
- kolejne tygodnie oczekiwań - i co? a jakże, brak telefonu
- początkiem września znów musiałem do nich dzwonić, bo sami nie zadzwonili i jaka odpowiedź - "wczoraj przyjechał" - (kurczę, nie łaska była zadzwonić)
- w międzyczasie cennik auta zdążył się 3 razy zmienić (auto potaniało wg cennika o 1000,00 zł.)
- niestety mega problem z negocjacjami w związku z tym, że cennik się zmienił - salon nie chciał w ogóle iść na ugodę, żadnych dodatków, gratisów, słowem - NIC - po wielkich bojach zaproponowali ubezpieczenie za 1 zł.
- pan który sprzedawał - masakra, pani z ubezpieczeń - powinna chyba iść na wcześniejszą emeryturę
- jedyny który tam ma olej w głowie to kierownik salonu - z nim to można coś załatwić, ale pracownicy działają na szkodę marki Dacia i Auto-Zięba
- odbierając samochód okazało się, że nie ma ubezpieczenia za 1 zł. bo to wiąże się z inną promocją (przedłużoną gwarancją) za 499 zł. - a więc mało, że nie obniżyli ceny, to jeszcze zażądali 500 zł. za "promocyjne" ubezpieczenie

Reasumując - czas oczekiwania na samochód - 3,5 miesiąca
jakość obsługi - zamiast jakości w tym salonie jest jakoś, byle do następnego miesiąca

Słowem - ja nie polecam tego salony - sorry

Ajgor - 2015-09-22, 22:06

Jak ma na imię Pan z salonu ?
walter_g - 2015-09-22, 22:32

Pan Sławomir
Ajgor - 2015-09-26, 08:21

Mnie obsługiwał pan Przemek- do rany przyłóż
walter_g - 2015-09-26, 22:41

Niestety miałem pecha i trafiłem na gościa, który na szkoleniach z profesjonalnej obsługi klienta odsypiał imprezy... :evil:

Na kolejce mam teraz zakup Dusterka - będę musiał sobie poszukać innego salonu - może ktoś poleci dobry salon dla takiego "upierdliwego" klienta jak ja? :-D

arczi_88 - 2015-09-26, 23:37

A u Pietrzaka w Kato byleś? Zaraz przy A4. Skoro nie pasuje Ci u Zięby a pasuje miasto to Pietrzak ma salon całkiem niedaleko. Co prawda nie jeżdżę tam z Dokkerem ale serwisujemy tam firmowe Mastery.
walter_g - 2015-09-27, 22:26

Pietrzak udostępniał nam na 2 tygodnie Dusterka w ramach nagrody (Piknik Dacia 2015) :mrgreen:

Akurat było to po podpisaniu zamówienia u Zięby, więc nie dało się już u nich zamówić naszego Logana.

Dusterka odbieraliśmy i zdawaliśmy w salonie Renault, więc nie wiem jak tam u nich wygląda obsługa sprzedażowa w Dacii.

Trzeba będzie i do nich zawitać :-)

podsiar - 2016-03-14, 20:34

Jestem w trakcie załatwiania formalności w AZ na 4-ro letnią Lodgy (używka).
Póki co idzie bez przeszkód tj. miła obsługa, profesjonalne podejście, przygotowanie do jazdy testowej, negocjacje tak sobie ale myślę, że na nówka można więcej wynegocjować.
Są małe niedomówienia z uruchomieniem leasingu (dwukrotna pomyłka przy wynegocjowanej cenie na korzyść salonu) ale mam nadzieję dopiąć temat.

saren - 2016-03-21, 16:01

Kupiłam w Auto-Zięba Logana MCV 0.9 TCe.

W zasadzie chciałam full opcje Laureate ze wszystkim z cennika, ale połączona perspektywa oczekiwania do maja plus dochodówka przekonały mnie do zakupu "od ręki" doposażonego w klimę i dwa gratisowe pakiety Open z LPG.

Formalności załatwiłam szybko, leasing zewnętrzny- wszystko trwało około 5 dni do odbioru auta, auto na czas. Jeden zonk, że trumna dachowa pęknięta była i trzeba poczekać na nową. Poza tym- polecam- składowa upustu plus gratisów wyszła coś cą 3700pln.

gregorexon - 2017-05-05, 15:28
Temat postu: Auto Zięba Katowice.
Dzien dobry.
Jakie macie doświadczenie z tym dealerem?

Waski78 - 2017-05-05, 15:38

Ja zamówiłem u nich Dustera bo była konkretna rozmowa. Mam nadzieję że przy odbiorze też nie będzie problemów.
arczi_88 - 2017-05-05, 17:13

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=22 tu trochę więcej.
luk006 - 2017-05-17, 20:53

Ja mam dobre doświadczenia. Polecam. Dostałem u nich największy rabat, a wysłałem ze 20 zapytań ofertowych do różnych dealerów. Opłacało mi się przejechać w sumie 500 kilometrów, żeby u nich kupić.
brzuch0 - 2018-07-21, 17:08

Nie polecam . Dwa razy w ciągu 7 miesięcy wymieniali mi uszczelkę szyby w drzwiach L+P. Po dwóch tygodniach znowu jedna zaczyna się odkształcać. Podejrzewam, że zatrudniają tam piekarzy z zawodu a nie mechaników.
Tym razem jadę do Katowic

jammo - 2018-07-24, 18:48

A może to nie wina mechaników ale materiałów na uszczelkach. Czasem w oryginalnych częściach trafiają się jakieś felerne serie.
Mil4n - 2018-07-25, 10:40

Cytat:

Ja mam dobre doświadczenia. Polecam. Dostałem u nich największy rabat, a wysłałem ze 20 zapytań ofertowych do różnych dealerów. Opłacało mi się przejechać w sumie 500 kilometrów, żeby u nich kupić.

U mnie podobna historia zakupu, z tą tylko różnicą, że musiałem dojechać autostradą 80km. Póki co nalatane 1000 km od zakupu i polecam ten salon :-)

brzuch0 - 2018-07-25, 19:43

jammo napisał/a:
A może to nie wina mechaników ale materiałów na uszczelkach. Czasem w oryginalnych częściach trafiają się jakieś felerne serie.

Po komentarzu wpisanym w sobotę na Google, rano w poniedziałek zadzwonił Pan serwisu. Zaprosił mnie jak będę miał czas, porobią zdjecia i wyślą do serwisu Reno, dlaczego tak się dzieje z uszczelkami.

RowerekCombi - 2018-07-26, 08:37

Mnie tez uszczelki się pofalowały i wymienili. Za jakiś czas ta sama sytuacja znów pofalowało. Byłem w Aso i stwierdzili ze wszystkie auta tak mają a jak nie wieże to niech sobie idę na salon pooglądać :shock: i nie wymienili więcej. No cóż słów brak .
metalic - 2018-11-27, 23:27

Polecam ten salon. Dobry rabat dostałem, do tego bez problemu zrealizowali voucher. Kontakt z klientem rewelacyjny. Na każdym etapie zamówienia mogłem liczyć na pomoc sprzedawcy. Mimo komplikacji z odbiorem samochodu ( wina producenta) ostatecznie ocena na duży plus dla salonu.
Polecam kontakt z Panią Dominiką. Pełen profesjonalizm i dużo cierpliwości 8-)

brzuch0 - 2019-01-20, 20:27

RowerekCombi napisał/a:
Mnie tez uszczelki się pofalowały i wymienili. Za jakiś czas ta sama sytuacja znów pofalowało. Byłem w Aso i stwierdzili ze wszystkie auta tak mają a jak nie wieże to niech sobie idę na salon pooglądać :shock: i nie wymienili więcej. No cóż słów brak .

W końcu pojechałem usunąć awarii
-rdza pod śrubami wlewu paliwa
-skrzypiący fotel i wentylator
- uszczelki drzwi
Wszystko naprawione , uszczelki podklejone zobaczymy jak długo wytrzymają .

brzuch0 - 2023-01-13, 14:47

Duster 1.0 LPG. Przegląd przy 30 tyś , czas wykonania 4.5 godziny :-x
Wymiany
-olej+ filtr
-filtr gazu
-wymiana śrubek przy wlewie gazu
- podłączenie do komputera ( silnik dławi sie / gaśnie na zimnym), nic z tym nie zrobiono.
Przy tych pracach pracownik zapomniał o plastiku blokującym mocowanie obudowy wentylatora chłodnicy, przez co wydobywają się hałasy jak diesla.
Za miesiąc czeka mnie kolejna wizyta przegląd roczny + montaż plastiku mocującego wentylator, ciekawe ile godzin będą znowu mnie trzymać.

dovectra - 2023-02-02, 16:15

brzuch0 napisał/a:
Duster 1.0 LPG. Przegląd przy 30 tyś , czas wykonania 4.5 godziny :-x
Wymiany
-olej+ filtr
-filtr gazu
-wymiana śrubek przy wlewie gazu
- podłączenie do komputera ( silnik dławi sie / gaśnie na zimnym), nic z tym nie zrobiono.

Pewnie był jeden pracownik który tego nie robił nigdy i był pijany...

Dariusz77 - 2023-07-20, 08:42
Temat postu: Wycena wymiany rozrządu w Logan 2 MCV 1.0 SCE
Wycena wymiany rozrządu w Logan 2 MCV 1.0 SCE ich przerosła. (czyli łańcuch napinacz prowadnice zębatki na wariatorach itd.) Poprosiłem o wycenę takiej usługi, żeby się orientacyjnie przygotować na ewentualną wymianę/kontrolę rozrządu w silniku mojego samochodu. Pracownicy serwisu mechanicznego – szczególnie Pani około 50 z tatuażami nie ogarnia tematu. W Końcu po wielu próbach i konsultacjach z innym Pracownikiem wyszło im około 7000zł za tą usługę. Pomijając już fakt że taka czynność nie jest ujęta w ramach standardowo zdefiniowanej usługi, tylko trzeba „na piechotę” w różnych programach wyliczać ile to będzie. Co do ceny to jest grubo orientacyjna, także jeśli planujesz np. profilaktycznie wymienić łańcuch w samochodzie dacia (np. bo masz nalatane koło 150 000, lub coś stuka, itd.) to możesz od razu sobie darować szukanie tam pomocy.
P.S
Podczas wyceny miałem nieodparte wrażenie że przeszkadzam tym ludziom z moimi fanaberiami, że „zawracam cztery litery”.
Żeby nie być niesprawiedliwy wobec całej firmy, mogę polecić Pana z działu części zamiennych (taki koło 30 w okularach) bardzo kompetentny, uczynny i sympatyczny.

eplus - 2023-07-20, 08:50

Hahaha a nie prościej cały silnik wymienić? Bo jak jeszcze wyskoczy jakaś uszczelka albo poduszka, to może wyjść kwota sześciocyfrowa. :?: :idea: :lol: :lol: :lol:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group