DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Kratka oddzielająca bagażnik / siatka zabezpieczająca

Gość - 2009-07-30, 11:36
Temat postu: Kratka oddzielająca bagażnik / siatka zabezpieczająca
Witam
Czy ktoś z kolegów klubowiczów używa siatki oddzielającej przestrzeń bagażową od pasażerskiej? Ciekaw żem jak to wygląda i czy się sprawdza.
Pozdro
Radek

dogberry - 2009-07-30, 20:11

Czasami zakładam. Jest OK, jak coś jest wyżej niż kanapa to bez obaw można hamować.
antropolog - 2009-08-18, 08:17

rozumiem ze mówicie o modelu Dacia LOGAN MCV (?)

A czy używacie metalowej sztywnej kratki czy elastycznej siatki?

W serwisie mówili, ze jest tylko metalowa, ale ostatnio widziałem Logana MCV na niemieckich blachach i miał elastyczną siatkę zwijana. Plotki głoszą, iż pasuje siatka od Kangoo - czy ktoś to przetestował lub ma taką siatkę?

widziałem w necie tez 2 patenty:
siatka zwijana w rolce, tak jak zasłona części bagażowej, oraz patent z siatką zapinana o zaczepy u dołu foteli - kto z jakim patentem sie spotkał na żywo?

laisar - 2009-08-18, 12:30

Aktualnie dostępna "krata oddzielająca" wygląda tak:



- nr ref 6001998197, cena 296zł brutto.



Natomiast stara kosztowała 479zł (ale widziałem parę razy na Allegro za chyba niecałe 200zł), miała nr 6001549455 i wyglądała następująco:

Seal - 2009-08-18, 14:48

Laisar ta stara była elastyczna a nowa jest sztywna bo jakoś niedowidzę :lol:
laisar - 2009-08-18, 15:33

Dokładnie tak - stara ma oczka "tekstylne".
gigi303 - 2009-08-18, 18:45

choroba będę musiał przerobić obecną kratę aby mi pasowała do przekładki :lol:
antropolog - 2009-08-19, 09:08

Dzięki, Laisar :!:

z tego co widzę tekstylna nie jest zwijana (jak roleta) tylko podwieszana :-)

...a czym była spowodowana zamiana z miękkiej na sztywną?
- czy ładunek przebijał lub zrywał tekstylną?

Dzwoniłem do serwisu, potwierdzam: tekstylna kosztuje ~500zł , metalowa ~300zł
Na allegro jednak widzę, ze łudząco podobne są do R. Kangoo i C. Berlingo - ciekawe czy pasują...

Yoda - 2009-08-19, 10:51

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem siatki tekstylnej (z Allegro, kosztowała wówczas niecałe 50 PLN łącznie z przesyłką).
A teraz po kolei odpowiadając na pytania:
Radek napisał/a:
Ciekaw żem jak to wygląda i czy się sprawdza.
Na szczęście nie miałem okazji "testować" tej siatki w ekstremalnych warunkach. Jednakże jak jest założona to nic dużego do kabiny nie ma prawa wpaść, więc można ładować bez obaw pod sufit.
Mocowanie tej siatki jest bardzo pewne. Najpierw zaczepia się górny pręt w specjalnych gniazdach w samochodzie. Górny pręt z dolnym łączą 4 paski (trochę cieńsze niż pasy bezpieczeństwa), dzięki czemu np. walizka nie rozerwie siatki i nie ma prawa wlecieć do środka. Te paski ledwo widać na rysunku wrzuconym przez laisar-a. Od dolnego pręta idą dwa pasy mocujące, które zakończone są haczykami zaczepianymi pod środkową kanapę. Mają one regulowaną długość i praktycznie nie ma możliwości ich zdjęcia (lub założenia) bez podniesienia środkowej kanapy.

Siatka ta nie przeszkadza w posiadaniu trzeciego rzędu foteli - oczywiście chcąc posadzić tam kogokolwiek należy ją zdemontować (30 sekund), ale siatka i trzeci rząd nie wykluczają się wzajemnie.
Na pas do środkowego siedzenia jest w siatce specjalne "okienko".
Wadą siatki jest, niestety, nienajlepsze wykonanie. Sznureczki mogą na końcach wysuwać się z obszycia. Trzy tubki kleju "Kropelka" i godzina roboty rozwiązują ten problem.
antropolog napisał/a:
z tego co widzę tekstylna nie jest zwijana (jak roleta) tylko podwieszana :-)
Jak jest zamontowana to nie da się jej zwinąć (ale za to, jak pisałem, zaczepiona jest solidnie).
A jak siateczkę zdejmiesz, to wówczas możesz ją zwinąć ;-) w przeciwieństwie do kratki.
antropolog napisał/a:
Na allegro jednak widzę, ze łudząco podobne są do R. Kangoo i C. Berlingo - ciekawe czy pasują...

Postaram się wkrótce zrobić jakieś zdjęcia i je tutaj wrzucę, mogę ją również pomierzyć, jeśli ktoś chce porównać z siatką od od Kangoo/Berlingo.

antropolog - 2009-08-19, 13:33

Yoda, cennych wiele informacji zamieściłeś ty :)

Czekam zatem na fotki i wymiary :)

tomzoo - 2009-08-19, 21:43

Hej, też jestem zainteresowany taką siateczką - przed wyjazdem na urlop trzeba się będzie zabezpieczyć przed fruwającymi pieluchami ;)
Pozdrawiam

Gość - 2009-08-20, 12:02

Hej
Dzięki koledzy za info. Przydatne bardzo i obrazujące.
Yoda - czekamy na fotki.

Pozdro
Radek

Gość - 2010-07-26, 12:26
Temat postu: Kratka roletka
Czy można zakupić kratkę materiałową rozwijaną tak aby oddzielała przestrzeń bagażową od pasażerskiej? Mam takie coś w C5. Wówczas można załadować bagażnik po sam dach. I pytanie czy są uchwyty lub miejsca pod uchwyty aby zaczepić ewentualnie samoróbkę.
Beckie - 2010-07-26, 18:08

Było już kiedyś pytanie o kratkę roletkę: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2325
bebe - 2011-02-25, 16:34

Odgrzebuję trupka. :)

Zastanawiałem się nad jakimś patentem na odgrodzenie bagażnika od reszty kabiny, a to w celu załadowania bagażnika pod sufit.

Pierwszy pomysł był taki, żeby zaadaptować rozwiązanie z lepsiejszych kombi (widziałem w Audi A6 i Mercedesie E), czyli zamocować oryginalną roletę pionowo. W przypadku Dacii rozwiązanie takie miałoby dwie wady. Po pierwsze, ponieważ zwijadełka otulają roletę tylko na jej końcach, nie bardzo da się wyciągnąć roletę do góry przy poziomym jej zamocowaniu. Z kolei dorobienie mocowania pionowego wiązałoby się z chechłaniem nowych dziur w boczkach i mogłoby osłabić czy to istniejące otwory, czy nowe - za złożonym trzecim rzędem siedzeń. Po drugie - wolna krawędź rolety jest co prawda usztywniona, ale jest o 10 cm węższa niż rozstaw mocowań koło sufitu, więc nie da się zrobić prostych adapterów na same końcówki, konieczna byłaby jakaś rozpórka na całą szerokość kabiny i dopiero do niej mocowanie rolety. Strasznie dużo kombinowania. Z zalet - i poziome, i pionowe oddzielenie części bagażowej opędzamy jedną roletą.

Szukając zupełnie innej siatki do bagażnika znalazłem niechcący siatkę oddzielającą od Renault Kangoo. Górne mocowania wyglądają znajomo, z zaczepieniem jej do czegoś na dole również nie powinno być problemu. Napisałem do sprzedającego i górny pałąk jest wciskany teleskopowo w zakresie 115-121 cm. Z moich pomiarów wynika, że w Dacii rozstaw mocowań wynosi 116 cm, czyli powinno wejść na styk.

Pomierzę jeszcze raz wszystko i jeśli mi się zgodzi, to siatkę nabędę i podzielę się wrażeniami.

Beckie - 2011-02-25, 21:30

bebe napisał/a:
órny pałąk jest wciskany teleskopowo w zakresie 115-121 cm

A w co chciałbyś go wcisnąć w MCV?

bebe - 2011-02-25, 21:33

Beckie napisał/a:
bebe napisał/a:
órny pałąk jest wciskany teleskopowo w zakresie 115-121 cm

A w co chciałbyś go wcisnąć w MCV?

W fabryczne mocowania. Są takowe, ze znaczkiem Renault, za stylowymi zaślepkami. Nie wyglądają tak jak na zdjęciu z aukcji, ale idea jest podobna, stąd pomysł zastosowania siatki z Kangoo. Myślałem, że w każdej MCVce są. Jak nie zapomnę, zrobię im zdjęcie.

Beckie - 2011-02-25, 22:43

Jak nie zapomnę, to jutro rzucę okiem. :mrgreen:
A zatrzyma to to ładunek w razie jakbyco?

bebe - 2011-02-26, 02:07

Beckie napisał/a:
A zatrzyma to to ładunek w razie jakbyco?

A skąd mi to wiedzieć? :) Stąd właśnie piszę, z nadzieją, że może ktoś ma/miał taką siatkę w Kangoo/Partnerze/Berlingo/MCVce i może ma z nią jakieś doświadczenia. Siatka jest (chyba) oryginalna, więc (chyba) ma jakieś atesty, określoną wytrzymałość, cokolwiek. Ze zdjęć na aukcji wynika, że mocowana jest raczej solidnie. Spojrzałem raz jeszcze w MCVce i szału nie ma, jeśli chodzi o mocowanie na dole. Na pewno nie ma takich stalowych uszu w podłodze w tamtych okolicach, ale chyba da się zaczepić za zawias trzeciego rzędu siedzeń, a po jego wyjęciu - za konstrukcję oparcia kanapy.

Na chwilę obecną nie kupuję siatki, a to dlatego, że Najwspanialsza Z Żon obiecała, że tym razem bambetle zmieszczą się pod roletą. :> Pażywiom - uwidim, jak mawiali starożytni Rosjanie. :] Najwyżej będę kupował w trybie nagłym przed samym wyjazdem. :/

Beckie - 2011-02-26, 08:09

bebe napisał/a:
Najwspanialsza Z Żon obiecała, że tym razem bambetle zmieszczą się pod roletą.

Ja się zazwyczaj pakuję w walizki i stawiam je pionowo - zostaje więcej miejsca na to, co nie w walizkach. :idea:

antropolog - 2014-02-01, 10:22

Właśnie kupiłem z wtórnego obiegu metalową kratkę, niestety bez instrukcji montażu. Teraz będę ją montował. Ma ktoś może taką instrukcję, albo wie dokładnie, jak montujemy śruby w podłogę i na wysokości zaczepów górnych od siedzeń ?
laisar - 2014-02-01, 12:20

Wszelkie instrukcje powinny być tutaj:

DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Akcesoria oryginalne » Montaż: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4089

gbyrka - 2014-08-11, 10:07

Odświeżę temat.

Czy ktoś montował jakąś siatkę do poliftowego dustera?
Na allegro nie widzę dedykowanych siatek do dustera.

Czy taka z Kangoo będzie nadal pasowała? A jeśli nie z Kangoo, to czy z jakiegoś innego da radę?

Karenzo - 2014-08-11, 10:59

ja kupowałem ori metalową kratę za ok 300 zł w ASO .
Krata jest mocowana do plastikowych boczków (tam gdzie mocujesz półkę/roletę bagażnika ) na 99 % będzie pasować .
Zadzwoń do ASO najwyżej podjedziesz i sprawdzisz na miejscu czy pasuje .
Nie zgadzaj się na montaż (chyba że gratis )
Polega on na zdjęciu 2 plastików na 3 śrubach i nawierceniu w nich otworów na śruby mocujące kratę i to koniec montażu :mrgreen:

arturro_w - 2014-08-11, 13:50

Jeśli ktoś potrzebuję kraty do dustera - to z chęcią odsprzedam moją - mi jest nie potrzebna .

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10724

gbyrka - 2014-08-14, 20:27

Ostatecznie zdecydowałem się na uniwersalną przegrodę. Może nie utrzyma ciężkich rzeczy w razie wypadku, ale pamiętając by pakować lekkie rzeczy na górę, bez obaw można pakować się pod dach.

Wygląda znośnie, a i półka normalnie wchodzi.

sc203 - 2015-03-02, 09:07
Temat postu: Przegroda, siatka - Logan MCV II
Witam, jestem szczęśliwym nabywcą Dacia Logan MCV potrzebuję nabyć siatkę zabezpieczającą część pasażerską od bagażowej, jeśli ktoś, coś wie na ten temat proszę o info.
laisar - 2015-03-21, 14:04

sc203 napisał/a:
Dacia Logan MCV potrzebuję nabyć siatkę zabezpieczającą część pasażerską od bagażowej

Nr OEM 8201529614, cena... ??? zł - trzeba pytać w ASO.

(W Słowenii 170 €, w Holandii 225 €, to u nas pewnie ze 600-700 zł...).

Instrukcja montażu: http://www.tech-accessoir...ocument_id=4435

skylar - 2015-03-21, 16:29

Euro powyżej 4 zł tak, że u nas pewnie min 700-800zł.

Fajna rzecz tylko trochę droga jak na nasze warunki, szczególnie jak się weźmie pod uwagę, że nawet po założeniu producent nie przewiduje możliwości załadunku powyżej rolety (strona 4 podanej instrukcji). Chyba że to chodzi tylko o ciężkie bagaże (ale nic o tym w instrukcji nie ma) bo inaczej to niebardzo wiem po co taką siatkę zakładać. No ewentualnie na psa mogłaby być żeby nie przełaził do przodu ;-) .

laisar - 2015-03-21, 17:00

skylar napisał/a:
Euro powyżej 4 zł tak, że u nas pewnie min 700-800zł.

Renault nie stosuje do swoich wewnętrznych rozliczeń oficjalnego kursu NBP - ceny części i akcesoriów są "dostosowane" do danego kraju. (Dlatego właśnie podałem ceny znalezione w innych państwach).

skylar napisał/a:
po co taką siatkę zakładać

Bo krzywdę może zrobić nawet litrowa butelka czy parasolka.

Używanie wszelkich akcesoriów zawsze polega na indywidualnej ocenie ich efektywności.

Karenzo - 2015-03-22, 11:38

do dustera kupowałem metalową dałem ok 300 zł w aso
skylar - 2015-03-23, 11:36

I to rozumiem. Dostaje się w pełni funkcjonalną przegrodę w dwa razy niższej cenie. Zresztą nie rozumiem czemu te siatkowe tak podrożały w stosunku do MCV I. Zgodnie z tym co pisał laisar w innym temacie
Cytat:
- nr ref 6001998197, cena 296zł brutto.
Natomiast stara kosztowała 479zł (ale widziałem parę razy na Allegro za chyba niecałe 200zł), miała nr 6001549455

matuVet - 2015-11-05, 00:48
Temat postu: Nowy Logan MCV - siatka bagażnika
Witam. Dacia stoi już pod oknem, dziś odebrana - wrażenia i zdjęcia porobię w weekend. Na razie szybkie pytanko bo sprawa dla mnie pilna. Gdzie można dokupić ewentualnie z jakiego innego samochodu dobrać siatkę oddzielającą przestrzeń bagażnika od przedziału pasażerskiego? Mam 3 psiaki które wożę w bagażniku i taka siatka to niezbędna rzecz. Dacia ma normalne zaczepy i maskownice w podsufitce, natomiast ani w salonie u dilera ani w google nie znalazłem informacji gdzie taką siatkę można dokupić. Zastanawiam się czy by nie podeszła z Megane II - samochód wielkością jak i kształtem bardzo przypomina Renault wiec może dało by radę. Pozdrawiam
Karenzo - 2015-11-05, 01:38

kup sobie krate metalowa w ASO
ja tak zrobiłem do wożenia psa .

matuVet - 2015-11-05, 01:41

Kratka metalowa jest mało poręczna. Jak ferajna nie jeździ to demontowałem siatkę bo ogranicza widoczność do tyłu. Jak nie będzie innego wyjścia to pozostanie kratka - już widzę swoją bokserkę ładującą się przez cały samochód bo chce prowadzić :D
laisar - 2015-11-05, 01:43

Nie trzeba kombinować skoro istnieje oryginał - http://www.daciaklub.pl/f...1665570#1665570
PiotrWie - 2015-11-05, 09:09

Do kraty przyzwyczaisz się po dwóch dniach - jeździłem z kratą kilkanaście lat, przeszkadzała kilka dni. Krata jest bardziej praktyczna - ta którą miałem w Lagunie była dołem bardzo masywna, w razie kolizji dodatkowo zabezpieczała siedzenia przed przełamaniem.
matuVet - 2015-11-05, 14:15

Dzięki wielkie za pomoc :)
shrek - 2016-07-27, 14:52

Mam takie pytanie: Czy do mojej lodgy wystepuje siatka zabezpieczajaca bagaz w wersji 5 os.? Znalazlem tylko kratke metalowa, ale jakos to mnie nie interesuje.
laisar - 2016-07-27, 17:29

shrek napisał/a:
Czy do mojej lodgy wystepuje siatka zabezpieczajaca bagaz

Oficjalnie tylko kratka, ale istnieje spora szansa, że będzie pasować ta z MCV I - lodgy ma bardzo zbliżone wymiary wewnętrzne.

SWilk - 2018-03-15, 11:55

Hej,

Przepraszam, że odgrzebuję tak stary temat, ale też jestem zainteresowany siatką oddzielającą przestrzeń pasażerską od bagażowej.

W katalogu akcesoriów widnieje tylko metalowa krata do wersji 5-osobowej. Patrząc na zdjęcie montowana jest wyłącznie do ścian bagażnika. Nie mam jednak gdzie trzymać takiego żelastwa i wolałbym kupić siatkę. Tu jednak pojawia się problem.

Patrząc na instrukcję montażu siatki do Logana, którą podlinkował Laisar w 2015 w MCV były uchwyty przy dachu.
Mam Lodgy w wersji 7-osobowej z 2017 roku. Nie ma żadnych uchwytów pod sufitem w okolicy słupka C, ale podsufitka jest wyprofilowana tak, jakby coś tam miało być.

Czy ktoś z Was podczas demontażu podsufitki np. do wygłuszenia zwrócił uwagę, czy może są tam takie uchwyty, a tylko Dacia pożałowała kasy na plastikowe zaślepki i dało by się dostać do tych uchwytów i dopasować plastiki z MCVki?

SWilk - 2018-09-11, 08:37

Dziś widziałem Lodgy z przed liftu z zamontowaną siatką. W podsufitce były zamontowane estetyczne klapki maskujące otwory na siatkę w czasie gdy jest zdemontowana.

Zdjęcie niestety robione przez szybę i niezbyt wyraźne. Mam nadzieję, że spotkam właściciela i dowiem się gdzie kupował to cudo i czy maskownice punktów montażu siatki były fabrycznie, czy dołączone do siatki. A może te punkty montażowe to cecha wersji 5-osobowej?

bartos123 - 2018-09-11, 08:45

W MCV II też są takie uchwyty ukryte pod plastikowymi klapkami.
SWilk - 2018-09-11, 11:14

No właśnie a u mnie nie ma. Czyli uchwyty muszą być fabrycznie w samochodzie? Czy ktoś z Was ma Lodgy 5-osobowe i może potwierdzić istnienie uchwytów na siatkę w podsufitce?
route2000 - 2018-09-11, 11:58

U mnie tez nie ma.
Podejrzewam, że to jest przeróbka, zamontował takie uchwyty z klapkami od MCV. ;-)

SWilk - 2018-09-11, 12:07

Pewnie siatka też z mcv. Spróbuję dopytać, jeżeli spotkam właściciela.

Akurat na takiej siatce mi zależy.
Często jeżdżę z niezłożonym wózkiem i rowerkiem z tyłu, więc wszystkie bagaże w razie W będą leciały nad siedzeniami na nas...

SWilk - 2018-09-11, 14:20

Dogrzebałem się na Catcar do opisu takiej siatki do Lodgy, tyle że wybrałem "losowy" typ - JSMW...

wwwcatcar.info

Wygląda to tak:


Czy dobrze rozumiem, że elementy, które w opisie mają "with luggage retaining net" wchodzą w skład zestawu tej siatki? Jeśli tak, to uchwyty montażowe były by w komplecie - o ile gdzieś to się da kupić w europie i nie trafiłem na zestaw np. z Indii.

Dymek - 2018-09-11, 19:03

Nawet gdyby elementy 4 i 5 stanowiły komplet z siatką, to i tak nie są możliwe do zamontowania bez demontażu tapicerki. Dlatego najlepiej tam zajrzeć wcześniej czy są tam odpowiednie punkty montażowe.
Zajrzałem do nowej Lodgy, jaka przybyła u mnie na parkingu- niestety nie ma widocznych takich mocowań.
To, co jest najbliżej poszukiwań, czyli elastyczna siatka do Logan MCV Ph2: KLIK
I na koniec- temat jakby już rozkminiony przez Niemców: LINK
Z treści wynika, że każda pierdółka jest do kupienia osobno a koszt kompletu dochodzi tam do 400 Euro... A u nas jeśli sama siatka jest taka sama jak w MCV, to mamy cenę siatki 570 zł plus mocowania.

lukee88 - 2018-09-12, 08:03

Ostatnio ściągając podsufitkę w Dusterze zwróciłem uwagę że pod spodem jest specjalne miejsce na wkręcenie czegoś co by mogło trzymać kratkę (bo też się nad jakąś zastanawiam).
Niestety wiąże się to z upierdliwym demontażem podsufitki, ale plus jest taki że da się montować do elementów konstrukcyjnych auta.

Dymek - 2018-09-12, 08:16

Wygląda na to, że system został zachowany w różnych modelach Dacii, ale fabrycznie mocowania zakładają tylko w Loganie MCV.
W innych modelach musiały by być gwintowane otwory do zamocowania tego "dynksa":


SWilk - 2018-09-12, 09:38

Mnie najbardziej niepokoi estetyczne wycięcie otworów na te punkty montażowe w podsufitce. Czym można to bezpiecznie ciąć? I ciekawe, czy bez problemu dokupię te zaślepki, żeby to ładnie wykończyć.

Jak w ogóle zabrać się za zdejmowanie podsufitki? Oprócz widocznych spinek i uchwytów nad drzwiami co trzeba zdjąć? Osłony słupków też trzeba?

matysz - 2018-09-24, 16:24
Temat postu: Siatka oddzielająca bagażnik od przedziału osobowego Lodgy
Siema

Czy ktoś może interesował się bardziej instalacją siatki oddzielającej bagażnik?

Mam siatkę z MCV I i w sumie z szerokosci by pasowała. Pytanie tylko czy są mocowania w dachu do tego typu akcesorium. Może ma ktoś zdjęcia dachu bez podsufitki?

SWilk - 2018-09-25, 08:12

Coś być musi, bo widziałem na parkingu Lodgy z założoną siatką.

Znalazłem też w dokumentach instrukcję montażu siatki, ale być może dotyczyła Lodgy na inne, niż polski, rynki.

matysz - 2018-09-25, 20:59

Dzięki za naprowadzenie na temat.
Będę go drążył bo nie nie umiem za bardzo jeżdzić bez siatki ( 6 lat jeździłem w MCV I) i ta też siatkę spróbuje dopasować.

Pierwszy ruch to spróbuje zorganizować uchwyty z mcv I. i sie zobaczy ;)

GRL - 2018-09-25, 23:23

Może być różnie.
Krata akcesoryjna do Logdy najprawdopodobniej mocowań przy podsufitce nie ma => 82 01 297 967

Dymek - 2018-09-26, 08:31

GRL napisał/a:
Krata akcesoryjna do Logdy najprawdopodobniej mocowań przy podsufitce nie ma => 82 01 297 967

Dlatego nasze rozważania dotyczą konkretnej siatki o numerze 849352391R a nie kraty.




GRL - 2018-09-26, 09:58

Jasne.
Chodziło mi o to, że skoro istniałyby takie zaczepy u góry, to (na logikę) krata też by z nich korzystała.
Zdjęcia zamontowanej kraty wskazują, że jest mocowana tylko na dole.
Dla mnie to jakiś drogowskaz jest, ale może błądzę.

Swoją drogą w cennikach akcesoriów krata do Logdy i siatka do Logana kosztują praktycznie tyle samo.
Ale to tylko taka nic nie wnosząca ciekawostka. :->

SWilk - 2018-09-26, 11:59

GRL,

Na własne oczy widziałem Lodgy z siatką zamontowaną do uchwytów miejscu, gdzie u mnie w podsufitce są płaskie wgłębienia. W tamtej Lodgy uchwyty miały eleganckie, odchylane w stronę sufitu, beżowe maskownice plastikowe.

To sugeruje, że przynajmniej pod podsufitką musi być miejsce na zamocowanie uchwytów, tylko trzeba je z czegoś dobrać.

Niestety, mijam się nieraz z właścicielem rzeczonej Lodgy, ale nie mogę go spotkać na żywo, żeby dopytać.

route2000 - 2018-09-26, 12:06

SWilk napisał/a:
GRL,

Na własne oczy widziałem Lodgy z siatką zamontowaną do uchwytów miejscu, gdzie u mnie w podsufitce są płaskie wgłębienia. W tamtej Lodgy uchwyty miały eleganckie, odchylane w stronę sufitu, beżowe maskownice plastikowe.

To sugeruje, że przynajmniej pod podsufitką musi być miejsce na zamocowanie uchwytów, tylko trzeba je z czegoś dobrać.

Niestety, mijam się nieraz z właścicielem rzeczonej Lodgy, ale nie mogę go spotkać na żywo, żeby dopytać.

To zostaw mu kartkę z nr telefonem za wycieraczką... :mrgreen:

Dymek - 2018-09-26, 14:53

GRL napisał/a:
Jasne.
Chodziło mi o to, że skoro istniałyby takie zaczepy u góry, to (na logikę) krata też by z nich korzystała.

O ile pamiętam, sztywna krata dedykowana do obecnego Logana MCV również nie jest mocowana na górze. A górne mocowania w MCV istnieją.

michele - 2018-09-26, 15:10

Ale mówimy o wersji 7 osobowej, czy 5. Ponoć w 5 osobowej, z tego co mi mówiło dwóch dealerów (różnych miejscach) są dodawane fabryczne mocowania. W wersji 7 osobowej ich nie ma, więc nawet tej kratki ponoć nie da się zamontować.
Kauris - 2018-09-26, 21:45

http://lodgy-club.de/inde...077593f#msg6746
catcar
W mcv mam pod dachem uszka z grubego drutu. Prawdopodobnie przyspawane (okleiłem wygłuszeniem i nie mam pewności). Na pewno nie taki dynks jak w linkach - przykręcany.

Dymek - 2018-09-27, 09:40

Małe porównanie z fabrycznych materiałów... Lodgy za tylną kanapą ma "wklęśnięcia" podsufitki, gdy w MCV w miejscu tylnych zaślepek takich wklęśnięć nie widać. Mając Lodgy zamiast snuć domysły na pewno bym tam już zajrzał 8-)
SWilk - 2018-09-27, 10:22

Dymek Jeżeli podpowiesz mi jak zajrzeć w tamte okolice bez rozbierania połowy samochodu, to z przyjemnością to zrobię i wrzucę zdjęcia dla wszystkich.

Tylko nigdy nie zdejmowałem podsufitki w żadnym pojeździe i nie wiem jak się do tego zabrać.

matysz - 2018-09-27, 20:36

A więc drodzy koledzy sytuacja wygląda następująco:



W łikend zajrzymy pod podsufitkę i jedziemy z koksem

michele - 2018-09-27, 20:49

no jestem ciekaw, bo mi mówili, że w 7 os. nie ma uchwytów do tej siatki :)
Kauris - 2018-09-27, 20:51

SWilk napisał/a:
Jeżeli podpowiesz mi jak zajrzeć w tamte okolice bez rozbierania połowy samochodu
Jeśli chcesz szukać tam otworów pod mocowanie zaczepu, to po zdjęciu maskownicy słupka (i odkręceniu cykorek) być może uda ci się wsunąć paluchy miedzy dach a podsufitkę i wymacać czy jest "garb" i "dziury".
Można też zacząć od kupna zaślepek, zrobienia otworów pod nie i też trochę się wyjaśni co tam jest pod spodem :)
Tu masz fotki co tam powinno/może być schowane do wymacania -> http://lodgy-club.de/index.php?topic=622.0

matysz - 2018-09-27, 20:54

No własnie mam już to co na zdjęciu ;)
Licze że otwory pod śruby są więc tak naprawdę tylko trzeba wkrecić uchwyty

przemoc84 - 2018-09-28, 09:58

ale pogiął podsufitkę....
Fruxo - 2018-09-28, 12:11

Ale narzekacie
ja 3 razy zdejmowałem podsufitkę i to jest 30 min pracy.
Odkręcasz uchwyty , słupki i słoneczniki.
Prałem ja kercherem i zawsze one ładnie się naprostowuje po zamontowaniu wszystkiego.
Ja już się już ją zdejmie to warto wygłuszyć dach , naprawdę dużo to daje bo nie słychać relingów od 120.

matysz - 2018-09-29, 16:29

A więc moi drodzy udało się ;)

Zamontowałem siatkę z Dacii Logan MCV ph1 do Dacii Lodgy 2013 7os :D

Fabrycznie w lodzi sa tylko otwory na śruby od tych blach.

Jedyny problem to otwór na środkowy pas. Ale rzadko kogoś wożę więc problemem to dla mnie nie bedzie.

A tak to wygląda:




ord


PS Roleta po przycięciu też pasuje z MCV do Lodgy!

SWilk - 2018-10-01, 12:12

Gratuluję udanego montażu.


U mnie z tym pasem będzie kiepsko, bo środkowe siedzenie jest okupowane non stop :/

Mógłbyś w wolnej chwili zobaczyć czy wtyczki od środkowego pasa przejdą przez oczka siatki w miejscu prowadnicy przy siedzeniach i będzie w ogóle możliwe bezpieczne korzystanie z niego?

Dymek - 2018-10-01, 13:33

SWilk napisał/a:
U mnie z tym pasem będzie kiepsko, bo środkowe siedzenie jest okupowane non stop :/

Zawsze możesz się do jakiejś krawcowej uśmiechnąć żeby zapodać "okienko" we właściwym miejscu.

matysz - 2018-10-03, 10:20

SWilk napisał/a:
Gratuluję udanego montażu.


U mnie z tym pasem będzie kiepsko, bo środkowe siedzenie jest okupowane non stop :/

Mógłbyś w wolnej chwili zobaczyć czy wtyczki od środkowego pasa przejdą przez oczka siatki w miejscu prowadnicy przy siedzeniach i będzie w ogóle możliwe bezpieczne korzystanie z niego?


Cześć.
Dzięki lekko nie była głównie dlatego że łap mam spore a po odgięciu podsufitki nie było zbyt dużo miejsca.

Zdjęcia z pasem:





Myślałem że będzie to gorzej wyglądać ale myślę że spokojnie da się jechać.

michele - 2018-10-03, 12:16

tak, średnio na jeża, bo przy blokadzie pasa, to będzie luz z jakieś 10cm...
SWilk - 2018-10-03, 13:19

Też jestem przekonany, że przy wypadku tak poprowadzony pas będzie zupełnie nieskuteczny.

Wychodzi na to, że trzeba by robić nową "dziurę" na wtyczki pasa we właściwym miejscu i jakoś umiejętnie ją pozszywać, żeby nie osłabić siatki za bardzo.

Albo zamontować w podsufitce tylko jakieś "oczka" zamiast tych oryginalnch blaszek - byle się mieściły pod zaślepkami, a siatkę zamówić na wymiar w Autosiatki.pl, od razu z otworem we właściwym miejscu.

Matysz, pamiętasz może na jaki gwint były przykręcane te blaszane uchwyty?
Osłonki podsufitki i uchwyty siatki to jeden komplet, czy kupuje się oddzielnie osłonki i oddzielnie uchwyty?

Nikita_Bennet - 2018-11-05, 19:43
Temat postu: duster 2018 montaż kratki za tylnymi siedzeniami.
Witajcie.
Jest sobie gadżet: 8201698193 (Kratka oddzielająca przestrzeń bagażową)
Mam dusterka 2018r i myślę to zamontować. Tylko czy montując to będę musiał wywalić tę nazwijmy to pokrywkę co zasłania obecnie rzeczy w moim bagażniku??

pzdrwm Nikita_Bennet

Fruxo - 2018-11-05, 20:11

Ja montowałem
Demontujesz plaski pod oknem (kup spinki bo pare się połamie na pewno)
Potem nawiercasz/wycinasz otwory na bardzo duże śrub chyba 16 ?
i bardzo ważne (po to właśnie demontujesz plastiki) podklejasz śruby od dołu czym tylko masz.
Klej na gorąco taśma , klej montażowy. Czym mocniejsze tym lepiej.
Jeżeli tego nie zrobisz to po pierwszym odkręceniu kraty śruby włożone od dołu radośnie spadną w dół.
I mała uwaga je przesunąłem kratę milimetr do przodu bo mi stukała tym zagięciem w dół

shrek - 2018-11-05, 21:42
Temat postu: Re: duster 2018 montaż kratki za tylnymi siedzeniami.
Nikita_Bennet napisał/a:
. Tylko czy montując to będę musiał wywalić tę nazwijmy to pokrywkę co zasłania obecnie rzeczy w moim bagażniku??


Najprawdopodobniej Tak.

Nikita_Bennet - 2018-11-06, 19:59

no to lipa bo myślałem, że da się ją wkręcić dosłownie za zagłówki tak aby zostawić sobie tę pseudopółkę co obecnie zasłania to co mam w bagażniku ;(
Fruxo - 2018-11-06, 20:12

relete zamontuj albo przytnij półkę
PiotrekMG - 2018-11-06, 22:31

Dlatego właśnie zamówiłem kratkę od razu, żeby nie zastanawiać się jak to ma być zrobione :D
Ma być i koniec :)

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o pseudopółce, ale jeśli chodzi Ci o tę część, która nie podnosi się wraz z klapą, to nie wydaje mi się żeby była modyfikowana.

L3sh3q - 2018-11-07, 11:58

Mam tę kratkę zamontowaną jeszcze u dilera.
Pierwsze co zrobiłem to wywaliłem półkę do garażu, ale nie była on w żaden sposób przycinana/modifikowana. Nie przypominam sobie żeby był z tym jakiś problem.

Nikita_Bennet - 2018-11-07, 12:46

no to mnie pocieszyłeś bo chciałbym mieć i kratkę i półkę ;)
Andrzej333 - 2019-03-24, 11:54

A czy używacie metalowej sztywnej kratki czy elastycznej siatki?

witam,
jak sądzicie/wiecie?
czy kratką metalową można oddzielić dwa przednie miejsca od paki w dokker laurete - po zdemontowaniu siedzeń pasażerów?

eplus - 2019-03-24, 12:07

Już tu ktoś pisał, że nie wolno, bo liczba miejsc jest wbita w dowód. Nawet tylnej kanapy nie wolno zostawić w pralni. :-D
laisar - 2019-03-24, 12:51

Andrzej333 napisał/a:
czy kratką metalową można oddzielić dwa przednie miejsca od paki w dokker laurete - po zdemontowaniu siedzeń pasażerów?

Tak - instrukcja, str. 3.26:

https://www.cdn.daciagrou...71BK/manual.pdf


eplus napisał/a:
nie wolno, bo liczba miejsc jest wbita w dowód

Bynajmniej - wolno, inaczej wszystkie składane, a tym bardziej wyjmowalne fotele i kanapy byłyby zakazane.

eplus napisał/a:
tylnej kanapy nie wolno zostawić w pralni

Można, obowiązkowo trzeba ją mieć tylko na OBT.

Klutom - 2019-06-30, 11:24

Dzień dobry. Chciałem zadać pytanie uściślające. Posiadam Dacię Logan MCV 7 osób, w której są zaczepy na kratkę i używałem przez lata sztywnej kratki. Zamierzam zbyć ten samochód, bo kupiłem Lodgy 7 os. Niestety nie ma ona zaczepów pod sufitem, a jedynie wklęśnięcia w podsufitce w tym miejscu. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ale czy mogę wykręcić z Logana zaczepy kratki (po zdjęciu podsufitki), i wkręcić je do Lodgy (też po zdjęciu podsufitki) i dalej używać swojej kratki?
laisar - 2019-06-30, 11:33

Klutom napisał/a:
czy mogę wykręcić z Logana zaczepy kratki (po zdjęciu podsufitki), i wkręcić je do Lodgy (też po zdjęciu podsufitki) i dalej używać swojej kratki?

Zaczepy są te same, a szerokość aut w tym miejscu zbliżona - ale nie ma pewności, czy na tyle, że sama kratka będzie pasować, trzeba po prostu przymierzyć.

Albo poprosić kogoś o wymiary kratki z lodgy i porównać.

Klutom - 2019-06-30, 12:09

Zatem zmierzyłem. Niestety może zaczepy są te same, ale kratka nie zagra. W loganie odległość między wklęśnięciami podsufitki (porównywałem tak jakby zaczepów nie było, bo w lodgy nie jestem inaczej zmierzyć), czyli szerokość auta w tym miejscu, to około 115 cm. W Lodgy z powodu tego że w tym miejscu są w podsufitce takie jakby "buły" to 105 cm. Zatem kratka musiała by być zmodyfikowana. Sam kształt kratki miej więcej pasuje. Jednak jej trzpienie mocujące musiały by być w innym miejscu. Dzięki.
laisar - 2019-06-30, 22:05

Skoro trzpienie są zbyt długie, to może udało się je skrócić i wygiąć?

W drugą stronę - gdyby okazały się za krótkie - byłoby znacznie gorzej coś dosztukować...

subiel - 2019-12-02, 08:26
Temat postu: krata bagażnika, przegroda, wożenie psa - duster
dorobiliśmy się psa. pies jest dziki, pies jest zły, pies ma bardzo ostre kły. a do tego jest duży, i jeździ w bagażniku.

i

duster jest super do wożenia psa:
1 - przy burcie bagażnika są dwie metalowe pętle do których można przypiąć smycz (dzięki czemu pies nie wylatuje w sposób niekontrolowany z bagażnika po otwarciu)
2 - fabryczne przyciemnienie szyb skutecznie go maskuje i ludzie nie pukają w szybkę, nie dostarczając psu niepotrzebnych wrażeń, jednocześnie chroni pieseła przed ostrym słońcem, które to o tej porze roku świeci stosunkowo nisko
3 - oryginalna guma bagażnikowa ma wypustki, idealnie pokrywa całą podłogę - pies się nie ślizkga, i też nie ufajda nigdzie bagażnika

jedyne czego nam brakowało, to krata, bo piesek starał się przejść do przodu. jakaś dobra dusza żeniła akcesorium przez allegro, w stanie prawie idealnym, metodą kupna uzyskaliśmy, na kolanie wyprostowałem nieco jedną rurkę i natychmiast przystąpiłem do montażu.

w nubirze miałem kratę, mocowana była do dachu (były przygotowane wypusty), a od dołu do stalowych elementów za fotelami. był panzer. tutaj kratę się montuje do plastikowych boczków (tuż za pasami). jako przegroda wystarczy, ale nie liczyłbym na przytrzymanie bagaży przy wypadku. jest to raczej koncepcja pozorowa, a nie faktycznie zabezpieczenie.

tak czy siak, montaż zajął 20-30 minut, jest prosty. wymaga wiertarki, dwóch rąk i klucza z dwoma nasadkami. przyda się też marker to zaznaczenia miejsc otworów do wywiercenia.

laisar - 2019-12-02, 15:04

subiel napisał/a:
nie liczyłbym na przytrzymanie bagaży przy wypadku

Wcale nie została do tego zaprojektowana, o czym sam producent lojalnie uprzedza w instrukcji montażu, nakazując ograniczenie ładowania bagaży wyłącznie do wysokości oparć tylnej kanapy - http://www.tech-accessoir...ocument_id=5491 (str. 6).

subiel - 2019-12-03, 14:42

widzę że kolega laisar przepiął temat. no cóż, przepraszam za niepotrzebne bałaganienie :oops:

oczywiście, w instrukcji jest zaznaczone, że kratka nie służy zabezpieczeniu bagaży. co nie zmienia faktu, że liczyłem na nieco solidniejsze mocowanie. sam boczek trzyma się tak naprawde na zatrzaskach + dwie śrubki (małe :) dopiero przy montażu zwróciłem uwagę "faktycznie, wisi na plastiku".

martinez19 - 2020-06-22, 18:34

Witam wszystkich,
czy udało się komuś zamontować kratkę bagażnika do dokkera?

laisar - 2020-06-23, 18:09

subiel napisał/a:
przepraszam za niepotrzebne bałaganienie

Niezamaco przepraszać, nowy temat to żaden bałagan - w razie potrzeby łatwo go scalić z jakimś starym.

Bałagan to jest fafnaście różnych spraw w jednym poście...


Ad rem:
subiel napisał/a:
liczyłem na nieco solidniejsze mocowanie

W innych daciach jest metalowe ucho mniej więcej nad oknem bagażnika - teoretycznie solidniejsze, ale zastrzeżenia instrukcji montażu są takie same: "bagaże ładować tylko do wysokości oparć kanapy".

Ale może warto sprawdzić, może w dusterze też jest miejsce na nie?

Bo np w lodgy są obie wersje:






martinez19 napisał/a:
czy udało się komuś zamontować kratkę bagażnika do dokkera?

Wygląda na to, że jest klasyczna daciowa:


olga - 2020-07-21, 10:02

laisar napisał/a:

Wygląda na to, że jest klasyczna daciowa


A da rade ją jakoś kupić gdziekolwiek? To jest to czego mi trzeba.

laisar - 2020-07-21, 10:59

olga napisał/a:
kupić gdziekolwiek?

Na pewno ASO (1000 PLN...), poza tym jak zwykle Allegro itp - nr ref. 849352391R, nr 6:

http://www.catcar.info/renault/?lang=en / Dokker / KEAH / Upholstery - Electricity / 71 Roof trim / Luggage retention system

olga - 2020-07-21, 11:06

Coś nie moge tgo linka otworzyć. To jeszcze mocowanie trzeba kupic, czy ten numer to już jest komplet?
laisar - 2020-07-21, 11:17

Link działa tylko w pierwszej części - http://www.catcar.info/renault/?lang=en

Resztę trzeba sobie wyklikać wg podanej ścieżki.

Mocowanie trzeba sprawdzić, czy już jest w aucie - jeśli nie, to wtedy dokupić, ilustracja z dokkera jest 4 posty wcześniej, numerki będą w wyklikanej ścieżce w CatCarze.

olga - 2020-07-21, 11:27

laisar napisał/a:
Mocowanie trzeba sprawdzić
Nie ma mocowania dlatego pytam. Nie wiem czy w dokerze w ogóle robią te mocowania, może w wersji van, bo ja już kolejnym jeżdze i nie widziałam.
laisar - 2020-07-21, 11:54

W lodgy, mimo braku uchwytów i otworów w podsufitce, były przygotowane gwinty w karoserii, więc niemal na pewno tak samo będzie w dokkerze - http://www.daciaklub.pl/f...1766962#1766962

(A jeszcze 2 posty wcześniej - fotka zestawu mocującego).

olga - 2020-07-21, 12:15

Cytat:
W lodgy, mimo braku uchwytów i otworów w podsufitce, były przygotowane gwinty w karoserii

Tak tak, już przejrzałam cały ten temat na forum. Tez tak myśle że pewnie sa gwinty.
Znalazłam juz nawet niektóre cześci. Problem mam tylko z uchwytami, chyba zupełnie bez ASO sie nie obejdzie ;-)

Dzieki za pomoc.

ziaro - 2020-08-01, 14:06

Temat wiele razy odgrzewany i mnie by się też taka kratka przydała lecz na necie coś ciężko znaleźć. Na przewożenie psa to jeszcze ale jakieś coś solidne to lipa.
laisar - 2020-08-01, 22:27

ziaro napisał/a:
coś solidne

Do czegoś takiego potrzebna jak normalna krata lub przegroda ładunkowa jak w dostawczakach - mocowana solidnie na obwodzie w wielu miejscach.

Żadna kratka lub siatka trzymające się w porywach w czterech punktach nie została w ogóle zaprojektowana, żeby zatrzymywać cokolwiek ciężkiego.

martinez19 - 2021-02-15, 14:51
Temat postu: Siatka bagażnika Dokker
Hej, pochwalę się moim wykonaniem montażu siatki w dokkerze.
route2000 - 2021-02-19, 08:56

martinez19, a gdzie kupowałeś te zaczepy? Jaka jest ich cena o ile nie jest tajemnicą?
Czy mógłbyś podać dokładnie numery referencyjne tych zaczepów i zaślepek dla potomności (zdjęcia nie da się powiększyć by odczytać te numery)?

Dymek - 2021-02-19, 09:10

route2000 napisał/a:
zdjęcia nie da się powiększyć by odczytać te numery...

Nie żartuj... wyraźne jak byk:
8200596662
8200596663
i 2 sztuki 8200186000
Tylko śrubki bez numeru, ale katalogowo to 7703602192 (gwint M6)

route2000 - 2021-02-19, 10:58

Dymek, ledwo to odczytałem, ale dzięki. ;-)
Śruby trochę inaczej wyglądają niż co podałeś wg nr katalogowego, ale mało ważne, najważniejszy jest rozmiar M6.

martinez19 - 2021-02-20, 22:04

Jasne że to nie problem, części do kupienia w ASO:

Uchwyty 820059662 i 820059663 34zł/szt
Gniazdo+klapka 8200186000 39 zł/szt
Śruby RLX M6X100-20 7703008162 5,94 zł/szt

Siatka kupiona na allegro z przesyłką 361 zł

A w razie jak by ktoś potrzebował mam na zbyciu dwa uchwyty co prawda na jeną stronę o nr 820059663.

r70 - 2022-06-28, 11:59
Temat postu: Przegroda bagażnika Duster 2 za 60zł (albo jeszcze taniej)
W związku z potrzebą wykorzystania bagażnika "po dach" (wyjazd na rodzinny urlop) i bezpiecznego przemieszczania się z takim ładunkiem, pomyślałem o zakupie przegrody do bagażnika. Przejrzałem oferty - oryginalna kosztuje ok 350zł, alternatywne (do przewozu zwierząt) ok. 150-300zł. Dużo i nie dużo - przyszło mi do głowy że można to zrobić taniej i chyba wystarczająco dobrze - najlepiej z tego co mam, albo można relatywnie tanio kupić (przegroda nie będzie wykorzystywana zbyt często, więc im mniejszy wydatek tym lepiej).
Okazało się że bardzo dobrze nadaje się do tego siatka ekspozycyjna - sklepowa o rozmiarach 100x80 która poniewierała się w mojej piwnicy. Być może równie dobrze sprawdziłaby się mniejsza - 100x50. Zdaję sobie sprawę że nie każdy może takową posiadać, ale można ją kupić w marketach, albo w necie za ok 50-60zł. Być może jeszcze taniej - używaną. Poza siatką wykorzystałem jeszcze kilka "trytytek".
Siatka w rozmiarze 100x80 jest dobrze dobrze dociśnięta przez tylną kanapę, od góry usztywniają ja wyciągnięte zagłówki, a "trytytkami" zamocowana jest tylko dla ustabilizowania jej pozycji. Oczywiście ze względów zarówno prowadzenia samochodu jak i bezpieczeństwa w czasie hamowania, albo co gorsza stłuczki, warto powyżej zagłówków przewidzieć rzeczy większe, ale lekkie - ewentualnie miękkie ( u mnie to były koce, śpiwory, duże ręczniki, zabawki plażowe itp.
Po założeniu wygląda to jak na zdjęciach.

temporar - 2022-06-28, 12:09

Fajny patent. Dzięki za info. Sam niedługo wybieram się na dłuższy, rodzinny urlop, prawdopodobnie załadowany 'pod dach', więc niewykluczone że wykorzystam.
Marrtin - 2022-06-30, 18:52

Spoko patent, też mam coś takiego - właśnie w celach wyjazdowych, aby nie bać się zapakować bagażnika pod korek. Oczywiście nad linią siedzeń znajdują się zawsze tylko lekkie przedmioty. typu koce, jaśki czy pluszaki.
matysz - 2022-07-05, 14:53

Ale Wy wiecie że te siatki nie służą jedynie by móc załądować pod dach?
Służą też temu by to co załadowane w bagażniku nie przedostało się do części pasażerskiej.

Dlatego siatki są solidnie zamocowanei testowane na wypadek obciążenia.

Nie chciałbym zobaczyć waszych patentów w razie dachowania :(

Inwestując te 400zł na allegro w zestaw z jakiegoś rozbitka inwestujecie w bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny!

sobol1976 - 2022-07-05, 15:08

matysz napisał/a:
...Dlatego siatki są solidnie zamocowanei testowane na wypadek obciążenia.
Nie chciałbym zobaczyć waszych patentów w razie dachowania :(


Też to chciałem napisać... To trochę druciarstwo i mam nadzieję, że nikt z was nie będzie musiał tego testować w akcji. Tak siatka w sekundę może znaleźć się w przestrzeni pasażerskiej i wtedy wyrządzi sporo krzywdy. Myślicie, że trytytki są w stanie tu pomóc?

r70 - 2022-07-05, 15:51

będę pisał o swojej;
siatka jest jak widać na zdjęciu wzmocniona - jest solidniej wykonana niż nie jedna siatka w samochodach osobowych typu VAN - miałem kilka więc wiem, nawet niektóre siatki mam.
Dociśnięta do oparć siedzeń zatrzaskami tychże - podobnie jak w niektórych VANach. W zasadzie się nie przesuwa - trytytki jak napisałem są "na wszelki wypadek - przy dociekaniu siedzeniami.
Od dołu siatka oparta jest o dno bagażnika - od góry ma margines ok 10cm od podsufitki. za mało żeby mogła się w jakikolwiek sposób wpaść do kabiny (przyciśnięta oparciami i przedmiotami w bagażniku, za solidna żeby wygiąć się ponad zagłówkami. W sytuacji krytyczne, przy dachowaniu raczej dach trafi w siatkę niż odwrotnie, ale nawet jeśli - to siatka przesunie się o to 10cm i nic więcej. Generalnie przy dachowaniu, większe zagrożenie sprawiały by cięższe przedmioty pod ruchomą półką bagażnika nie oddzielonego siatką niż ta siatka. Oczywiście jest możliwość że siatka razem z siedzeniami wpadnie do samochodu - ale w takiej kryzysowej sytuacji, podobne zagrożenie starzałby każdy element fabryczny samochodu - w tym wspomniane siedzenia.
Przemyślałem to rozwiązanie (daje większe bezpieczeństwo niż większość dostępnych alternatywnych siatek sprzedawanych necie w cenie 150-300zł, które mocowane są na uchwytach - najczęściej z tworzywa do zagłówków.
Z chęcią jednak przeczytam sobol1976,matysz, jak wyobrażacie sobie scenariusz kiedy moja siatka, przeciśnięta od dołu bagażami z jednej strony, z drugiej dociśnięta siedzeniami do ramy bagażnika - na sztywno, mogła by w sekundę znaleźć się w przestrzeni pasażerskiej ? A w którym siatka którą można kupić w kacesoriach nie stwarzałaby takiego zagrożenia ?

matysz, Użyłem skrótu myślowego, nie podejrzewając że ktokolwiek będzie miał wątpliwości dlaczego wybrałem stalową siatkę między przestrzenią bagażową a pasażerską. Gdybym nie widział, to zastosowałbym na pewno lżejszą i łatwiejszą w montażu elastyczną siatkę - same zagłówki by wystarczyły. A co do samej wytrzymałości tej siatki - to sprawdzona. Inną sztukę chciałem wygiąć pod kątem prosty - tworząc zabudowę do Jimnego - w warunkach warsztatowych nie udało mi się. Potrzebna była potężna giętarka do blachy z zaprzyjaźnionej fabryki wyrobów metalowych ;)

uno0 - 2022-07-14, 16:19

Ja zainwestowałem w coś takiego. Z góry założyłem ze nie będę sklafac foteli. Psy grzeczne, a i wygląda dobrze

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group