DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Osłona / pokrowiec na koło zapasowe

ADAM 12 - 2009-01-14, 21:19
Temat postu: Osłona / pokrowiec na koło zapasowe
http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23296#23296
Paf napisał/a:
Święte słowa, nie jest to skomplikowane, próbowałem tylko raz ale bez problemu. Jedyna trudność to włożenie koła do "koszyka". Strasznie ciasno i nie da się bez całkowitego pobrudzenia się. Przy okazji polecam włożyć kółko do jakiegoś pokrowca ochronnego. Ja to zrobiłem prawie od razu, oczywiście po dokładnym umyciu koła. Inaczej aż strach je wyciągać.

Ja w bagażniku wożę tekturę i kilka par rękawic roboczych, i choć koła na drodze nie zmieniałem chyba nigdy,przydaje się w różnych celach.Często "służę" jako pomoc drogowa .

p.s
Jakoś tak w moich autach koła są dobrze wychowane i nierobią mi przykrości.
Ostatnio pomagałem sympatycznym dziewczynom,które nawet niewiedziały gdzie jest schowane koło zapasowe i lewarek.

Mariusz - 2009-01-14, 21:23

ADAM 12 napisał/a:
Paf napisał/a:
Święte słowa, nie jest to skomplikowane, próbowałem tylko raz ale bez problemu. Jedyna trudność to włożenie koła do "koszyka". Strasznie ciasno i nie da się bez całkowitego pobrudzenia się. Przy okazji polecam włożyć kółko do jakiegoś pokrowca ochronnego. Ja to zrobiłem prawie od razu, oczywiście po dokładnym umyciu koła. Inaczej aż strach je wyciągać.

Ja w bagażniku wożę tekturę i kilka par rękawic roboczych, i choć koła na drodze nie zmieniałem chyba nigdy,przydaje się w różnych celach.Często "służę" jako pomoc drogowa .

p.s
Jakoś tak w moich autach koła są dobrze wychowane i nierobią mi przykrości.
Ostatnio pomagałem sympatycznym dziewczynom,które nawet niewiedziały gdzie jest schowane koło zapasowe i lewarek.

A odwdzięczyły się jakoś? :-P :mrgreen:

ADAM 12 - 2009-01-14, 21:27

Tak, miłym uśmiechem i serdecznymi podziękowaniami. Mnie to wystarczyło.
Paf - 2009-01-14, 21:43

To zazdroszczę. Miło to pomóc takim paniom.
A co do zmiany koła, to jeszcze podczas jakiejś wyprawy z rodzicami w zamierzchłej przeszłości złapaliśmy gumę na granicy Rumuńsko-Radzieckiej (lata 80-te). Byliśmy chyba 6 lub 7 samochodem przed odprawą. Błyskawiczna akcja - na pobocze, wywalenie bagażnika, zmiana koła, powtórne ładowanie. Czas chyba 5 minut (duży fiat) - prawie jak w F1. Granicznicy już tylko spojrzeli na nas i od razu kazali jechac dalej. Opłacało się :lol:

Mariusz - 2009-01-15, 09:35

ADAM 12 napisał/a:

Ale szczęściarz z Ciebie! Ale tak zupełnie poważnie fajnie ,że są tacy kierowcy na drogach jak Ty Adamie! :-D

jackthenight - 2009-01-15, 09:42

Mariusz napisał/a:
ADAM 12 napisał/a:

Ale szczęściarz z Ciebie! Ale tak zupełnie poważnie fajnie ,że są tacy kierowcy na drogach jak Ty Adamie! :-D

Tam szczęściarz od razu , narobił się i tylko dostał dziękuję i uśmiech.
Szkoda że nie sprawdził z dziewczynami tylnego siedzenia podśpiewując
"Będę brał cię w aucie" - wtedy faktycznie byłby szczęściarz :)

PS. Mam nadzieje że moja żona nie będzie czytać tego forum :) hihi

jacek - 2009-01-15, 20:21

ADAM 12 napisał/a:
Tak, miłym uśmiechem i serdecznymi podziękowaniami. Mnie to wystarczyło

Daj namiary jak będę miał problem to się do Ciebie zwrócę - w podzięce masz jak w banku seeeerdeczny uśmiech :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

LEON - 2010-07-10, 21:45
Temat postu: Osłona zapasu
Mam sandero laureate - z kołem zapasowym w standarcie. Czy najlepszym wyjściem zabezpieczenia jest montaż osłony jak w stepwayu?
Worek? Czy też blacha?
Najlepsza byłaby osłona tylko gdzie taką kupić poza ASO?
Pozdrawiam LEON[/b]

Beckie - 2010-07-10, 22:11

Przed czym chcesz ochronić zapas?
adams - 2010-07-10, 22:33

czy w Sandero zapas nie jest w bagazniku?
emka - 2010-07-11, 07:41

No właśnie to koło zapasowe teraz jeszcze czyste ale niech przyjdzie jesień to chyba zanim je odkręcę to będę odkopywać :evil: :evil: :evil: poza tym u mnie jakoś dziwnie jest zamocowane- jakby od strony przy śrubie jest mocno zaciśnięte a już dalej nie- czy to nie doprowadzi do deformacji opony tudzież felgi??

Adams zapas w Sandero jest pod maską.

czaju - 2010-07-11, 09:22

załóżcie LPG, dostaniecie ładny pokrowiec i kółko do bagażnika ;D
A tak serio to myślę że taki pokrowiec od gazownika na koło będzie i tani i dobry.

Beckie - 2010-07-11, 10:20

emka napisał/a:
zapas w Sandero jest pod maską.

Co prawda nie posiadam Sandero ale... nie sądzę. :mrgreen:

krakry1 - 2010-07-11, 10:59

Ja wpakowałem koło w normalny pokrowiec na koła kupiony na allegro. Co do odkształcenia opony - nie trzeba za mocno ściskać i od czasu do czasu przekręcić oponę o parę stopni. Niektórzy radzą także pokrowiec po nowych oponach - są nieraz takie.
laisar - 2012-03-14, 12:28

LEON napisał/a:
Czy najlepszym wyjściem zabezpieczenia jest montaż osłony jak w stepwayu?

Osłona jest wyłącznie w dusterze: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=54364#54364