DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - PROPOZYCJA PORZĄDKÓW NA FORUM

Black Eryk - 2008-01-11, 10:48
Temat postu: PROPOZYCJA PORZĄDKÓW NA FORUM
Proponuje opisać nowe działy bo bajzel robi się nie przeciętny, i proponuję pilnować postów i jak są w złym miejscu - usuwać lub przenosić. O to moja propozycja:

FORUM OGÓLNE:
---forum ogólne
---rozrywka
---nasze samochody
---nasza twórczość
---Zloty
---Dealerzy i warsztaty
---Przegląd prasy


FORUM TECHNICZNE:

---dacia logan- Zagadnienia Techniczne
---- podział na :
Silnik, zespół napędowy, alternatywne układy zasilania paliwowego, Elektryka i zabezpieczenia, Zawieszenie, Hamulce, Felgi i Ogumienie, Blacharka, lakier, elementy zewnętrzne i wyposażenie wnętrza., Pozostałe, nie wymienione powyżej.


---dacia logan- FAQ - Rozwiązania problemów
---- podział na :
Silnik, zespół napędowy, alternatywne układy zasilania paliwowego, Elektryka i zabezpieczenia, Zawieszenie, Hamulce, Felgi i Ogumienie, Blacharka, lakier, elementy zewnętrzne i wyposażenie wnętrza., Pozostałe, nie wymienione powyżej.



---Tuning
Tuning - Dyskusje ogólne, Car Audio i CB Radio, Tuning silnika i układu napędowego, Tuning zawieszenia i układu hamulcowego, Tuning elektryki i elektroniki, Tuning wnętrza i blacharki


---inne auta - Techniczne zapytania



GIEŁDA:
---kupie
---sprzedam
---zamienie
---transport

psur - 2008-01-11, 11:44

Moja opinia na ten temat:

1) Popieram Black Eryka jeśli chodzi o większy porządek w wątkach. Uważam, że jesteśmy okropni jeśli chodzi o pisanie nie na temat (sam tak robiłem) i to jest bardzo uciążliwe. Jak jest temat to piszemy tylko posty jego dotyczące, a jak mamy jakieś inne uwagi to zakładamy nowy temat (wątek). Myślę, że do tego potrzebny by był jeszcze jeden moderator, bo to dużo pracy.

2) Porządek w działach - j.w. tylko tym razem wątki nie pasują do działu, ale to się rzadko zdarza.

3) Strukturę działów zaproponowaną przez Black Eryka nie uważam za dobrą. Przede wszystkich za dużo jest tych działów, forum zrobi się mało przejrzyste. Bez sensu dzielić dział "problemy techniczne" na "silnik, zespół napędowy" itp. Często nie wiemy co jest przyczyną usterki (coś stuka) i gdzie to wtedy trzeba wpisać?

Moim zdaniem wystarczy lekko zmodyfikować obecną strukturę (co np. robi Technika Jazdy czy Ubezpieczenia w dziale Dacia?):

Dacia
- Logan
- Logan MCV
- Dealerzy i warsztaty
- Przegląd prasy
- Spotkania i zloty
- Tuning
- Zrób to sam
- Nasze samochody
- Różne tematy, ale tylko o Dacii i Loganie (np. nowe modele)

Dział ogólny
- Technika jazdy
- Kredyt, leasing, UBEZPIECZENIA też tu dodać
- Powitania
- Na każdy temat (polityka itp.)

Giełda
- Kupię
- Sprzedam
- Zamienię

Kosz

Marcin - 2008-01-11, 12:25

Forum w najblizszych dniach bedzie gruntownie uporzadkowane i wszystkie tematy znajda sie tam gdzie maja byc ;-) Najprawdopodobnie dzialy LOGAN i LOGAN MCV zostana połączone w jeden, bo i tak poruszane tam problemy dotycza tak naprade dwoch modeli jednoczesnie. Nawet jezeli problem wystepuje tylko w MCV, albo sedanie forumowicz moze w temacie zawrzec w jakim modelu wystepuje problem.
Mysle ze na dzien dzisiejszy tworzenie osobnego forum technicznego z rozgraniczeniem poszczegolych podzespolow nie jest potrzebne.
W kazdym razie czekam na dalsze sugestie co zmienic, usunac, albo dodac ;-)

psur - 2008-01-11, 12:28

To ja się jeszcze powtórzę: uważam, że dość ważne jest, aby do dział "Kredyty, leasing" nazwać "Kredyty, leasing, ubezpieczenia". Z tym się chyba wszyscy zgadzają i nie jest to też chyba duży nakład pracy.
Marcin - 2008-01-11, 17:36

Z tym nie ma najmniejszego problemu :) Dopiszemy do dzialu kredyty, leasing pozycje ubezpieczenia ;-)
Pablo78 - 2008-01-11, 20:10
Temat postu: Re: PROPOZYCJA PORZĄDKÓW NA FORUM
Black Eryk napisał/a:
Proponuje opisać nowe działy bo bajzel robi się nie przeciętny, i proponuję pilnować postów i jak są w złym miejscu - usuwać lub przenosić. O to moja propozycja:

FORUM OGÓLNE:
---forum ogólne
---rozrywka
---nasze samochody
---nasza twórczość
---Zloty
---Dealerzy i warsztaty
---Przegląd prasy


FORUM TECHNICZNE:

---dacia logan- Zagadnienia Techniczne
---- podział na :
Silnik, zespół napędowy, alternatywne układy zasilania paliwowego, Elektryka i zabezpieczenia, Zawieszenie, Hamulce, Felgi i Ogumienie, Blacharka, lakier, elementy zewnętrzne i wyposażenie wnętrza., Pozostałe, nie wymienione powyżej.


---dacia logan- FAQ - Rozwiązania problemów
---- podział na :
Silnik, zespół napędowy, alternatywne układy zasilania paliwowego, Elektryka i zabezpieczenia, Zawieszenie, Hamulce, Felgi i Ogumienie, Blacharka, lakier, elementy zewnętrzne i wyposażenie wnętrza., Pozostałe, nie wymienione powyżej.



---Tuning
Tuning - Dyskusje ogólne, Car Audio i CB Radio, Tuning silnika i układu napędowego, Tuning zawieszenia i układu hamulcowego, Tuning elektryki i elektroniki, Tuning wnętrza i blacharki


---inne auta - Techniczne zapytania



GIEŁDA:
---kupie
---sprzedam
---zamienie
---transport


Jestem za, prproczo dodał bym jeszcze (lub zostawił miejsce) na Dacie Sandero, no chyba,że nie dzielimy na modele, j/w

Pablo78 - 2008-01-11, 23:53

Niniejszym chciałem tylko powiedzieć, że prezes naszego klubu Marcin nigdy nie przeprowadza podządków sam, tylko zawsze pyta klubowiczów o radę.

Łubudubu, łubudubu niech nam żyje Prezes naszego Klubu, niech zyje nam...

to pisałem ja Pablo78 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;-)

laisar - 2008-01-12, 00:27

To ja jeszcze zaproponuję, żeby połączyć działy "Zrób to sam" z "Tuning"...

I jeszcze: "Porady" z "Dacią" i zmienić całość np na "Samochód" (per analogiam do "Klub").

Uważam, że nie ma co mnożyć bytów - i szufladek - ponad potrzebę, bo i tak potem tego nikt nie przestrzega, co tylko wywołuje frustrację. Maksimum prostoty to jest to! (;

Borowik - 2008-01-12, 21:39

Porządki są najlepsze na wiosnę ale ogólnie jestem za.Ma być prosto i czytelnie.
Black Eryk - 2008-01-14, 07:43

Jeżeli byłby potrzebny dodatkowy moderator to w tygodniu w godz od 8 do 12 (dlatego że neta mam tylko w dni robocze w trakcie pracy) mogę trochę pomóc i poprzeglądać posty ,itp...
psur - 2008-01-14, 07:45

Nowy układ działów całkiem mi się podoba. Dzięki Marcin!
Black Eryk - 2008-02-08, 10:27
Temat postu: Propozycja nowego działu
Mam propozycję aby założyć osobny dział to tematów związanych z linkami do części/akcesoriów do Logana/MCV, lub adresami firm które sprzedają jakieś podzespoły. Np w dziale giełda - jakiś dział sklepy z akcesoriami - ewentualnie w innym miejscu to umieścić. Co o tym myślicie?

Np. przypadek z forum - temat linkiem do firmy która sprzedaje owiewki - można by było go wrzucić do takiego działu. Myślę że podobnie można by było tam umieścić tematy dotyczące np pokrowców i pewnie jeszcze sporo by się znalazło takich tematów.

W temacie byłyby tylko informacje o linku/adresie bez zbędnych wypowiedzi.

laisar - 2008-02-08, 10:50

To się chyba nadaje najbardziej do istniejącego działu "Dodatkowe akcesoria, tuning ".

Albo "Dilerzy i warsztaty" - może tylko należałoby zmienić nazwę, np "Dilerzy, warsztaty i sklepy (części / akcesoria)".

laisar - 2008-11-28, 02:13

Klikam dziś zawzięcie, więc w ramach nowych doświadczeń oraz z perspektywy ponad roku działania nowego forum odświeżę temat (:

* Podtrzymuję propozycję połączenia działów "Zrób to sam" i "Dodatkowe akcesoria, tuning" (ten pierwszy i tak najczęściej łączy się z pierwszą połową drugiego).

* Zmieniłbym nazwę podforum "Porady" na "[Sprawy / Forum?] Ogólne" i przesunął do niego dział "Na każdy temat" (bo dotyczy on nie tylko Dacii).

* Do nazwy działu "Dealerzy, warsztaty" dodałbym jeszcze "i sklepy".

* Proponuje połączyć działy "Powitania" i "Nasze samochody" (najwięcej fotek aut jest przy okazji powitań).

* Zmieniłbym kolejność głównych podforów na następującą:
DACIA
OGÓLNE
KLUB
PORTAL
GIEŁDA
KOSZ
(wg ważności i popularności).

Marek1603 - 2008-11-28, 06:12

Jeżeli będzie podział na Logan i Sandero to nie możemy także zapomnieć o naszych starszych braciach i siostrach ;-) , np: POZOSTAłE MODELE DACII.
laisar - 2008-11-28, 08:23

Nieee, od tego (chyba słusznie) jak widać odeszliśmy [:
Black Eryk - 2008-12-01, 06:39

Takie porządki to tylko na wiosnę ;-)
laisar - 2008-12-08, 14:05

Czy oprócz ostatniej uwagi Eryka Czarnego (; moje propozycje powinny zostać potraktowane - zgodnie ze stara starą zasadą: "milczenie oznacza zgodę" <; - jako poparte? (((:
Black Eryk - 2008-12-13, 10:07

Zróbmy tak żeby zostawić tylko to co jest wartościowe i zawierające jakieś ważne informacje a resztę na śmietnik ( az do wątków z wakacjii ), ewentualnie zrobić archiwum
Black Eryk - 2008-12-13, 10:22

No to lecimy :-)


Moja propozycja

Dodatkowe akcesoria, tuning - zrobić podział wg części ---> czyli jeśli znajdą się 2 tematy na temat wycieraczek to zrobić od razu osobną kategorie wycieraczki i tam wrzucić te tematy

Tak samo postąpiłbym w Kategorii Zrób to sam oraz Przegląd artykułów w prasie i internecie ---> podział wg nazw gazet lub witryn internetowych.

I jeszcze podobnie mozna podzielić wątki w tematach Kredyty, leasing, ubezpieczenia robiąc podział na krydyty/leasing i osobno ubezpieczenia a dodatkowo w tych kategoriach jezeli sie da to jeszcze wg nazw ubezpieczycieli i banków


Do każdej z tych proozycji podziałów jezeli zastosujemy to co zaproponowałem to to co nie pasuje można by wrzucać do kategorii Inne / Other / Pozostałe ....

laisar - 2008-12-15, 11:29

Black Eryk proponuje coś zupełnie przeciwnego niż ja (((: zamiast scalania podobnych rzeczy w jednym miejscu - jeszcze większe uszczegółowienie kategorii, a co za tym idzie: rozdrobnienie...

Oczywiście - można i tak, ale co wtedy robić z tematami, które pasują po trochu do różnych kategorii? A to częsty przypadek - np w działach "Dodatkowe akcesoria" i "Zrób to sam" (kupujemy coś dodatkowo i sami montujemy).

* * *

Cytat:
zostawić tylko to co jest wartościowe i zawierające jakieś ważne informacje a resztę na śmietnik ( az do wątków z wakacjii ), ewentualnie zrobić archiwum

To z kolei byłoby chyba jednak bardzo... drastyczne posunięcie - znacznie lepsza wydaje się następująca propozycja:

(fragment przeniesiony z http://www.daciaklub.pl/f...p?p=21708#21708 )

kier napisał/a:
Powiem nawet wiecej, watki szczegolnie wiele wnoszace, do ktorych nikt nie dopisał czegos powiedzmy w ciagu 6 miesiecy przenosic do jakiegos super działu, typu: encyklopedia ;)
Tak samo jakies szczegolowe opisy :]
(oczywiscie bez mozliwosci dopisywania kolejnych postów)

* * *

A może przydałoby się po prostu przeprowadzić jakieś większe głosowanie w którą stronę zmieniać forum?

I np rozesłać prywatną wiadomość z linkiem do niego?

Albo po prostu ewentualnie jakoś je uobligatoryjnić? Obowiązkowe, nieomijalne zagłosowanie przed wysłaniem kolejnego postu / po następnym logowaniu / itp?

jacek - 2008-12-21, 17:34

Panowie ale żeście namieszali połapać się nie idzie
laisar - 2008-12-21, 17:37

W czym? [:
jacek - 2008-12-21, 22:32

W tematach, dotychczas robiłem to automatycznie teraz muszę si przestawić. Jednym słowem było wygodniej. ( siła przyzwyczajenia)
laisar - 2008-12-21, 22:40

Ale może jakoś konkretniej? Wprowadzone zmiany pomysłodawcom wydawały się słuszne, ale zawsze może się okazać, że świeże spojrzenie wniesie coś cennego do idei [:

Jeśli chodzi o zmiany w tematach - przeniesienia / wydzielenia, zmiany tytułów itp - to są one nieuniknione, bo forumowicze już tak miewają, że ładują wszystko wszędzie, jak ten przysłowiowy groch z kapustą... (; no i czasem trzeba coś uporządkować.

jacek - 2008-12-24, 07:39

spoko już się przyzwyczaiłem, po prostu nie lubię zmian
maciek - 2011-07-30, 12:17
Temat postu: Propozycja porządków na forum
Proponuję parę zmian na forum bo ja sam mam czasem problem gdzie co napisać i w którym dziale.
Po kolei
1. w dziale "Galeria naszych samochodów" niech każdy wpisuje w tytule model i silnik a w pod opisie tytułu np. Opalony Wampir. Dlaczego taka zmiana ostatnio chciałem zobaczyć jak coś jest zrobione w Stepwayu i nie mogłem znaleźć tego szybko bo 30-40% tematów jest nieczytelnie opisana.

2. Proponuje zostawić Dział ogólny ale też dodać Dział techniczny w którym były by jeszcze działy jak Silnik i osprzęt mechaniczny, skrzynia biegów, wydech, Nadwozie, podwozie, wnętrze, Układ chłodzenia, ogrzewania i klimatyzacji, Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy, Elektryka, elektronika.
Pozwoliło by to szybciej znaleźć odpowiednią informację, bo często niektóre tematy się dublują i to kilkanaście razy.

3. Przegląd artykułów w prasie i internecie podzielić na tematy z związane z Dacią i inne bo nie wiadomo czy dawać do działu ogólne czy do na każdy temat.

Taką proponuję reorganizację na forum. Jeśli by była przyjęta to ofiaruję swoją pomoc.

Beckie - 2011-07-30, 19:13

maciek napisał/a:
3. Przegląd artykułów w prasie i internecie podzielić na tematy z związane z Dacią i inne bo nie wiadomo czy dawać do działu ogólne czy do na każdy temat.

IMHO wiadomo...
Wg opisu działu:
Kod:
Wszelkie artykuły dotyczące Dacii znalezione w prasie oraz na innych stronach internetowych

maciek - 2011-07-30, 20:26

Beckie napisał/a:
maciek napisał/a:
3. Przegląd artykułów w prasie i internecie podzielić na tematy z związane z Dacią i inne bo nie wiadomo czy dawać do działu ogólne czy do na każdy temat.

IMHO wiadomo...
Wg opisu działu:
Kod:
Wszelkie artykuły dotyczące Dacii znalezione w prasie oraz na innych stronach internetowych

a gdzie inne nie zwiazane z Dacia?

Beckie - 2011-07-30, 23:07

Na każdy temat?
Albo gdzie tam pasuje...

Zdzicho - 2011-07-31, 00:12

maciek napisał/a:
Beckie napisał/a:
maciek napisał/a:
3. Przegląd artykułów w prasie i internecie podzielić na tematy z związane z Dacią i inne bo nie wiadomo czy dawać do działu ogólne czy do na każdy temat.

IMHO wiadomo...
Wg opisu działu:
Kod:
Wszelkie artykuły dotyczące Dacii znalezione w prasie oraz na innych stronach internetowych

a gdzie inne nie zwiazane z Dacia?


Do kosza :-D co nie dotyczy Daci najlepszej bryczki w galaktyce :!:

ian - 2011-09-05, 15:24

Zakładając, że forum będzie działało jeszcze przez minimum 2 lata, to już wkrótce mogą pojawić się spore kłopoty organizacyjne, techniczne i powiedzmy objętościowe. Niech tylko koncern Dacia wprowadzi do sprzedaży kolejne samochody (dużego Logana, miejski, van), skokowo zwiększy się liczba użytkowników i przeglądających to forum i nagle może zabraknąć tutaj miejsca, albo nastanie czas twórczego bałaganu, lub pojawiać się coraz częściej hasło "strona czasowo niedostępna". Czy ktoś jest na tyle przewidujący i patrzy tak dalekowzrocznie :lol: ?
laisar - 2011-09-05, 19:09

Tak.
chriskb - 2011-09-06, 17:07

Mam jeszcze jedną propozycję dotyczącą porządków na forum.

Nowi użytkownicy przedstawiają się na forum i wtedy mamy liczną ilość postów w stylu "witam" itp. Może na wzór składania życzeń urodzinowych wprowadzić taką samą zasadę do powitań. Mógłby być tekst standardowy i własny przesyłany w ten sam sposób jak życzenia urodzinowe. W ten sposób uda się zaoszczędzić miejsca na serwerze oraz pozwoli na indywidualne podziękowania za powitanie.

eplus - 2011-09-06, 17:46

No to ja też jestem archeologiem i w starych gazetach wykopałem trik, jakiego używali telegrafiści amerykańscy w początkach linii kolejowej Atlantyk-Pacyfik. Gdy pan Henry Brown ze Springfield chciał wysłać do San Francisco telegram (oczywiście było to wtedy w najlepszym tonie) o treści:
Cytat:
Mr. Winston Grisham/Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności dla Szanownego Wuja z okazji urodzin, wielu szczęśliwych chwil życzy pamiętający i szczerze oddany siostrzeniec Henry"

to ci gamonie kasowali gościa za pół strony, po czym na kilkudziesięciu odcinkach przesyłali jak w głuchym telefonie tylko:
Cytat:
Winston Grisham/wuj/urodziny/Henry

a ostatni w łańcuszku nadawał telegramowi stosowną formę w rodzaju:
Cytat:
Drogiemu Wujowi Winstonowi Grishamowi z okazji rocznicy urodzin wszystkiego, co w życiu najlepsze...

i po takiej obróbce kierował do rąk adresata. :mrgreen: :mrgreen:
Coś podobnego funkcjonowało 40 lat temu w książkach telefonicznych - standardowe telegramy. A teraz standardowe życzenia na forum. :mrgreen: :mrgreen:

PS. Tym z lekka spamowatym tekstem pozwoliłem sobie z góry wykorzystać zaoszczędzone w ten sposób miejsce na serwerze. :mrgreen: :mrgreen:

48piotr - 2011-09-06, 19:50

eplus napisał/a:
Coś podobnego funkcjonowało 40 lat temu w książkach telefonicznych

Stare może być jare! :mrgreen:

chriskb - 2011-09-06, 20:47

eplus,

Cytat:
A teraz standardowe życzenia na forum. :mrgreen: :mrgreen:


Ja jakbym się mianował "koneserem" tobym dokładnie czytał posty. :roll:

eplus - 2011-09-07, 18:53

chriskb napisał/a:
Może na wzór składania życzeń urodzinowych wprowadzić taką samą zasadę do powitań. Mógłby być tekst standardowy i własny przesyłany w ten sam sposób jak życzenia urodzinowe. W ten sposób uda się zaoszczędzić miejsca na serwerze oraz pozwoli na indywidualne podziękowania za powitanie.

Po wiążącą wykładnię tego tekstu udaję się do Trybunału Konstytucyjnego i z tego powodu do jutra nie będę obecny na forum. :idea:

laisar - 2011-11-24, 23:14

http://www.daciaklub.pl/f...p=108669#108669
bebe napisał/a:
nadawanie laisarowi "zastępcy administratora" to IMHO pudrowanie trupa, przy czym nie mam na myśli laisara, tylko forum. :) Administrator-administrator forum nie udziela się, bo przestał bawić się w Dacię, sprawy rodzinne, itp. Technologicznie forum (silnik) jest sto lat za Murzynami. O porządkach na forum słyszę Od Przed Wojny™, i na słyszeniu się kończy. Tym bym proponował się zająć, jeśli już koniecznie trzeba się sprawami technicznymi na forum zajmować - a nie klepaniem po plecach.

W zasadzie racja - zmiany niewątpliwie są potrzebne, ale z tym trupem to jednakowoż lekka przesada d: Co by nie mówić, to forum jednak bez większym problemów działa, nawet jeśli tu i tam brakuje jakichś bajerów... (TSD zupełnie jak w naszych daćkach, nie? (; ). To już prędzej przydałyby się pewne reformy w układzie for i działów, więc zaraz coś zaproponuję pod tym kątem.

Mariusz - 2011-11-25, 00:05

Nie mam zdania, natomiast Dacia to prosty samochód więc ma proste forum :mrgreen:
Marmach - 2011-11-25, 00:08

bebe napisał/a:
Technologicznie forum (silnik) jest sto lat za Murzynami.


Tylko nie zmiany i ulepszenia, lepsze jest wrogiem dobrego!

Takie dobre, archaiczne phpBB by Przemo to najlepsze, na czym można robić forum (sam byłem adminem na dwóch takich forach ;P). Nic się nie tnie, wszystko jest proste, jasne, bez zbędnych wodotrysków, tylko mechanizm wyszukiwania kiepawy :mrgreen:

chriskb - 2011-11-25, 08:55

Marmach napisał/a:
bebe napisał/a:
Technologicznie forum (silnik) jest sto lat za Murzynami.


Tylko nie zmiany i ulepszenia, lepsze jest wrogiem dobrego!

Takie dobre, archaiczne phpBB by Przemo to najlepsze, na czym można robić forum (sam byłem adminem na dwóch takich forach ;P). Nic się nie tnie, wszystko jest proste, jasne, bez zbędnych wodotrysków, tylko mechanizm wyszukiwania kiepawy :mrgreen:


Tutaj się całkowicie zgadzam z opinią kol.Marmach, i raczej pewne uporządkowanie forum jakie według zapewnień kol. Laisar się pojawi powinno w znaczący sposób poprawić nasze Forum, które notabene wśród nowych użytkowników otrzymuje wysokie noty.

Tak na koniec moje osobiste odczucie do wypowiedzi kol. Bebe przypomina mi ludzi, którzy mają wysokie ego (co jest pozytywną cecha) i też chcieliby być nagrodzeni za aktywność jakąś funkcją.

bebe - 2011-11-25, 09:06

Ale ja chcę Tapatalka. :> Chcę! chcę! chcę! chcę! chcę! :] (Mogę jeszcze tupać nóżką. :> ) A Tapatalk bangla tylko na phpBB 3.0.x. Poza tym szukajka ssie. Poza tym skórka jest paskudna. Poza tym sesje wygasają bez sensu. Poza tym nie ma faviconki. :> Pomijam już fakt, że w nowszym silniku jest też (chyba :) znacznie lepsiejszy i fajniejszy i w'ugle panel administratora, przyjemniej się zarządza wątkami, i co ino. :]

To wszystko jest w miarę proste do zrobienia, ale trzeba: a) chcieć, b) mieć uprawnienia.

maciek - 2011-11-25, 10:28

mam pomysła :-D
Co nowy Logan poważne zmiany na forum. Silnik, skórka itp. jako że Dacia ociąga się ze zmianami więc będzie wychodziło że zmiana raz na 7-8lat.

bebe i tak tutaj zagościła nowoczesność na forum :mrgreen: chyba nie widziałeś logan.fora.pl :-P

laisar - 2011-11-25, 12:33

@bebe: Po zmianach też będą osoby niezadowolone z różnych rozwiązań - tylko że inne i z innych powodów niż obecnie... (To oczywiście nie jest argument przeciw unowocześnianiu, ale jedynie do rozważenia jego sensu / sposobu / zakresu).
ajax - 2011-11-25, 14:43

IMHO opakowanie ma pewne znaczenie, ale jego zawartość jest znacznie ważniejsza ;-)
Wolę forum bez wodotrysków ale takie gdzie będę chciał bywać niż pełne bajerów lecz gdzie nie mam ochoty się logować.
Oczywiście ideałem jest super zawartość w genialnym opakowaniu :mrgreen:

bebe - 2011-11-25, 14:56

laisar napisał/a:
@bebe: Po zmianach też będą osoby niezadowolone z różnych rozwiązań - tylko że inne i z innych powodów niż obecnie...

No właśnie o to się rozchodzi, żeby były inne (niż ja). :]

A serio - są już od jakiegoś czasu pierwsze smartfony z Andoidem za złotówkę, iPhone'y również przestają być ewenementem - Tapatalk przydałby się.

eplus - 2011-11-25, 15:11

Pewnie zamierzasz sobie, Kolego, umilać podróże przeglądaniem forum na smartfonie :?:
Bebe, Matyldo, ostrzegam was, nie jedźcie tą drogą :!: :!: :!:

maciek - 2011-11-25, 15:22

ja na swoich Smartfonach lubię korzystać z pełnej wersji forum, a nie jakiś udziwnień jak mobilna wersja czy jakieś inne. może dla tego że korzystam z dziadowskiego i mulastego Symbiana, ale ten system i tak jest fajniejszy od IOS-a i Androida :-D
akofreda - 2011-11-25, 16:00

Ja przeglądam w domu rylko za pomocą galaxy S2. Mimo posiadania 3 laptopów i stacjonarnego.
ajax - 2011-12-11, 17:12

Forum może i niewielkie, ale jednak kilka modeli dacii mamy. Proponuję tematy dotyczące awarii czy opisów typowych dla jednego, konkretnego modelu nie zaś dal wszystkich dacii podzielić na modele, lub choćby narzucić wymóg podawania modelu w nagłówku. W przypadku braku takowej informacji admin miałby prawo (nie obowiązek lecz prawo) kierować post do kosza. Będzie łatwiej szukać. (np. bez sensu dla użytkowników Logana czy Sandero będzie szukanie w postach dotyczących przeniesienia napędu w Dusterze 4X4. A jeśli zechcą to i tak znajdą w sekcji "dusterowskiej")
Dalej - sekcja "Archiwum" - tematy nieaktywne przez dłuższy czas - pół roku po ostatnim poście, rok? nie mam pojęcia. Można ewentualnie dodać (wiem, opisuję niefachowo) coś w rodzaju "poddziału" archiwalnego przy każdym dziale, gdzie będą trafiać starocie.

maciek - 2011-12-11, 17:25

ajax, jestem za już od dawana :mrgreen:
laisar - 2011-12-11, 17:28

@ajax: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3466 + http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3990 = nie widać najmniejszego sensu podziału na modele: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=55742#55742 albo http://www.daciaklub.pl/f...p?p=55835#55835

Dusterowe 4x4 to właśnie chyba jedyna rzecz, która nie ma odpowiednika w reszcie modeli - trochę mało, MSZ...

maciek - 2011-12-11, 18:09

i tak będę fanatycznie popierać ajaxa
Dar1962 - 2011-12-11, 18:19

migrowałem tu z forum nissana, którego zresztą siłą przyzwyczajenia nadal jestem uczestnikiem (nie lubię jak ktoś nazywa mnie członkiem :-P ) - proponuję zobaczyć - organizacja jest wzorowa:
http://forum.nissanklub.pl/

ajax - 2011-12-13, 17:02

Nie upieram się przy podziale. Ale będę się upierał przy jakimś wyróżnianiu modelu. Dlatego propozycja aby w nagłówku (oczywiście dotyczy napraw, modyfikacji, usterek itp a nie spraw ogólnych, spotów, imprez itp) narzucić wymóg podawania modelu. Będzie łatwiej szukać. I ponownie - admin miałby prawo nie opisany odpowiednio post skierować do kosza. Nauczymy się szybko. Nawet ci najbardziej oporni na wiedzę ;-)
Fakt 4X4 jest zasadniczą różnicą, ale są drobiazgi - np. różne rodzaje dywaników, wykładzin czy kuwet w bagażnikach, chlapaczy czy przednich świateł albo opon. Niby drobiazgi, ale dlaczego szukając doświadczeń koleżeństwa na temat opon do dustera mam czytać o (równie ważnych dla właścicieli, choć dla mnie nie) opon do logana? Może drobiazg, faktycznie nie wymagający modyfikacji struktury forum tylko odrobinę dyscypliny od nas wszystkich. Z pewnością będzie to łatwiejsze od zdania egzaminu na prawko jazdy, a mamy chyba wszyscy :-D

laisar - 2011-12-13, 17:48

ajax napisał/a:
dlaczego szukając doświadczeń koleżeństwa na temat opon do dustera mam czytać o (równie ważnych dla właścicieli, choć dla mnie nie) opon do logana?

Akurat tego typu tematy już teraz funkcjonują z odpowiednimi wyróżnikami - więc oczywiście nie widzę problemu w szerszym ich stosowaniem.

(Aczkolwiek moderowanie czasami będzie się sprowadzało do usuwania tych wyróżników - bo np komputery wtrysku są jednakowe, więc jak ktoś sobie otaguje temat "[Duster] Padnięty komputer silnika" to odpowiedzi mogą dotyczyć wszystkich benzynowych daciek).

Pozostaje tylko drobniusieńka kwestia egzekucji wymagań - ale tak naprawdę to jednak inny temat, więc proponuję poruszać go ewentualnie w innym wątku...

Mariusz - 2011-12-13, 19:07

Tak się zastanawiam czy nie byłoby ogromnego bałaganu jak powstałby podział na modele. MSZ jeżeli chcielibyśmy zrobić taki podział to trzeba stworzyć forum do każdego modelu Dacii. Czy ma sens :roll: ? Chyba nie, bo troszkę nas jako właścicieli Dacii jest mało. Ja osobiście nie spotkałem się z problemem w wyszukiwaniu interesującego mnie tematu, a jeżeli chodzi o nr katalogowe i schematy zawsze można skorzystać z uprzejmości kol JackTheNigt i Laisara
ajax - 2011-12-13, 19:38

Moją intencją było zarówno ułatwienie wyszukiwania dla nas jako "urzyszkodników" ;-) , jak i dla "WADZY" ;-) w ewentualnym porządkowaniu. Dla każdego z nas nie będzie chyba wielkim problemem wpisać w temacie postu kilka słów. Np: Duster 1,5 dci 4x4 - fałduje się uszczelka przy relingach dachowych.
A potem normalnie jak dotychczas. Admini i moderatory mogą zostawić jak jest, mogą w ramach swoich uprawnień zmienić. Dla mnie kilka sekund, inni może oszczędzą kilka minut lub (oby nie) godzin. Z mojej strony kończę zgodnie z sugestią laisara :-) Pa. Pa :!:

Dzisiaj pierwszy post wg proponowanej zasady wyróżniania w temacie: Duster 1,5 dci 4x4 - fałduje się uszczelka przy relingach dachowych.
Admini niech decydują czy zostawić, czy zmieniać

Dar1962 - 2011-12-13, 21:04

mogę powiedzieć,że testuję problem na własnej skórze- czekając na odbiór dustera intensywnie studiuję wszelkie informacje na jego temat. Wyszukiwarka sprawdza się nie do końca, bo wywala masę tematów i wątków, w których hasłowo, choćby przypadkiem lub dla uczynienia jakiegoś porównania użyto hasła "duster". Więc często przekopuję się przez wątki napisane przez użytkowników sandero czy logana. Nie twierdzę,że taka wiedza jest zbędna, ale zabiera to często wiele czasu. Z uporem wracam do porównania z forum nissana http://forum.nissanklub.pl/ gdzie poza grupą tematów ogólnych dotyczących wszystkich modeli w obrębie marki istnieje podział na modele a w nich na konkretne tematy i podtematy. Znalezienie interesującego wątku jest bezproblemowe.
laisar - 2011-12-13, 23:03

@Dar1962: Być może masz rację - ale w takim razie proszę o odpowiedzi na zadane onegdaj pytania, bo coś nie mogę się doczekać. Może wreszcie ktoś np ze świeżym spojrzeniem da radę:

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=55742#55742

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=55835#55835

PiotrWie - 2011-12-19, 11:55

A ja proponuję z działu ogólnego wyłączyć jak konkretny dział "awarie" - na szczęście Dacie są na tyle nowe że się rzadko psują, ale w dziale ogólnym przewagę maja wątki "ogłnofilozoficzne" na temat utraty wartości czy przeznaczenia Dacii - dla bogaczy czy biedaków, jeśli ktoś będzie miał rzeczywiście konkretną awarię i będzie chciał sprawdzić czy ktoś miał podobną wcześniej i jak sobie poradził to nie będzie się przekopywał przez takie tematy - a przy okazji po wielkości takiego działu będzie łatwo ocenić czy Dacia jest awaryjna. :mrgreen:
TD Pedro - 2011-12-19, 12:06

PiotrWie napisał/a:
A ja proponuję z działu ogólnego wyłączyć jak konkretny dział "awarie" ............... przy okazji po wielkości takiego działu będzie łatwo ocenić czy Dacia jest awaryjna. :mrgreen:

dobry pomysł... jestem za

mrówa - 2011-12-19, 13:46

O to to! To akurat chyba da się zrobić.
laisar - 2011-12-20, 23:56

Jak szaleć - to na całego (; dlatego chcę zaproponować po Nowym Roku w ogóle nieco większą (r)ewolucję forumową.

(Teraz i tak pewnie nikt nie będzie miał do tego ani czasu, ani głowy...).

monopios - 2011-12-21, 13:06

laisar napisał/a:
Jak szaleć - to na całego

a kawior i szampan będzie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ajax - 2011-12-21, 17:46

A to ja znów się wetnę w temat. Skoro ubyło nam moderatorów, to może laisarze mocą admina powołasz z niebytu do bytu forumowego jakiegoś nowego/jakichś nowych :?:
Nie można przecież dopuścić aby całe forum było na łasce i niełasce miłościwie nam adminującego laisara ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
(a na poważnie, to na jednej tylko głowie - laisarowej)

laisar - 2011-12-21, 18:07

Pewne działania zostały podjęte już miesiąc temu, ale nie znam ich wyniku - ogłosi je Marcin.
Marcin - 2011-12-23, 19:32

Spieszę z odpowiedzią, że na nowych moderatorów zostali mianowani Marek1603 oraz bebe,
Jeśli chodzi o większe zmiany na forum, to wprowadzimy je razem z Laisarem po nowym roku ;-)

maciek - 2011-12-23, 19:48

No to pozostaje pogratulować Marek1603 oraz bebe :-D
TD Pedro - 2011-12-23, 21:26

Marcin napisał/a:
zostali mianowani Marek1603 oraz bebe

gratuluję i o wyrozumiałość proszę... :-)

Marek1603 - 2011-12-23, 21:49

Podziękować za gratulacje i ja się starać jak tylko móc. :-) :-D 8-)
bebe - 2011-12-24, 16:18

Ku chwale Daczyzny! :]
benny86 - 2011-12-24, 16:24

Również Gratuluję Nominowanym do nie zawsze wdzięcznej pracy. Nie wiem czemu ale wydawało mi się że Marek1603 już pełni funkcję moderatora :lol:
TD Pedro - 2011-12-24, 22:19

benny86 napisał/a:
już pełni funkcję

pewnie intuicja... :lol:

krakry1 - 2011-12-25, 21:55

Gratulacje: Marek1603 i bebe - owocnej pracy. :-D
ajax - 2011-12-29, 23:47

Gratulieren meine Herren.
A co? Podlizać się (z jęzorkiem :-P ) nie można :?: ;-)

monopios - 2012-02-08, 12:05

laisar napisał/a:
chcę zaproponować po Nowym Roku w ogóle nieco większą (r)ewolucję forumową

Pułkowniku gdzie ta rewolta :?:

48piotr - 2012-02-08, 13:01

monopios napisał/a:
No i gdzie ta rewolta

A ACTA -to pies? :mrgreen: :oops:

laisar - 2012-02-08, 14:37

monopios napisał/a:
Pułkowniku gdzie ta rewolta

Na razie w szpitalu d:

Marek1603 - 2012-02-08, 16:38

To szybkiego powrotu do zdrowia i na forum.
monopios - 2012-02-08, 23:43

laisar napisał/a:
monopios napisał/a:
Pułkowniku gdzie ta rewolta

Na razie w szpitalu d:

Pułkownik?
To szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

Rewolta ?
To kiedy będzie D DAY?

jacenty_m - 2012-03-22, 20:04

A tak nawiasem mowiac, to chyba najwyzszy czas na PORZADKI - trudno cos znalezc, wszystko wymieszane. Rozumiem, ze wiele tematow jest wspolnych dla wszystkich Dacii, ale to przeciez nie problem. Praktycznie caly czas trzeba analizowac kto ma jakie auto i o czym tak naprawde pisze. Stad mysle problem z moim postem.
jkab - 2012-03-22, 20:37

Czyżbyś proponował wydzielenie działów "Duster", "MCV" "Sondero" itp? Chyba jednak to bez sensu. Zbyt wiele tematów jest wspólnych. Te nasze daćki znów ta bardzo się nie różnią.
laisar - 2012-03-22, 21:16

jacenty_m napisał/a:
A tak nawiasem mowiac, to

...największy bałagan powoduje pisaniu o zupełnie różnych sprawach w jednym poście d:

Co oczywiście nie zmienia faktu, że masz 110% racji:
jacenty_m napisał/a:
najwyzszy czas na PORZADKI

- tyle że wszelki uwagi "jak to zrobić" są najmilej widziane w innych, poświęconych temu tematach.

(W których akurat panuje całkiem przyzwoity porządek, więc bez wykrętów d: ).

jacenty_m - 2012-03-22, 21:23

Chyba zapedzamy sie w OT - zaraz nas pogonia... :-)

Na koniec...mysle, ze narazie nie potrzeba robic duster.daciaklub.pl lub oddzielnych dzialow, ale np. w dziale Dodatkowe akcesoria i modyfikacje lub innych zrobic watki dot. poszczegolnych modeli - to by zdecydowanie uporzadkowalo informacje. Niestety obecnie mimo dosc szczegolowego przeszukiwania forum trudno znalezc, to czego sie szuka.

Pozdrawiam.

laisar - 2012-03-22, 22:27

jacenty_m napisał/a:
zaraz nas pogonia

Za późno <;

jacenty_m napisał/a:
zrobic watki dot. poszczegolnych modeli

MSZ: nie warto - dopiero będzie bajzel jak w dziesięciu tematach obok siebie będzie trwała dyskusja na dokładnie te same tematy... :shock:


monopios napisał/a:
kiedy będzie D DAY?

Nadchodzi [:

monopios - 2012-03-23, 00:02

laisar napisał/a:
monopios napisał/a:
kiedy będzie D DAY?

Nadchodzi [:


A czy można coś więcej. No chyba, że to jest "tajne przez poufne" :-/ :?:

laisar - 2012-03-23, 00:04

Nie będzie nic tajnego, bo nie będzie żadnych poważnych samowolnych zmian - najpierw propozycja, potem dyskusja, potem czyny.

Mam nadzieję, że uda mi się przysiąść nad tym do niedzieli...

monopios - 2012-03-23, 00:07

laisar napisał/a:
najpierw propozycja, potem dyskusja

no to będzie dużo ciekawych wypowiedzi i milion propozycji, mam nadzieje że szybko dojdziemy do zgodności ;-)

chriskb - 2012-03-23, 09:56

Nie lepiej zostawić tak jak jest. Łatwo jest znaleźć, jest ciągłość tematów. Jedyna rzecz, co wymaga dużego wkładu pracy to scalenie tematów. Jest ich za dużo i różnią się tytułem. Duże pole popisu dla moderatorów.
monopios - 2012-04-02, 11:33

laisar napisał/a:
monopios napisał/a:
kiedy będzie D DAY?

Nadchodzi [:

Z której mańki, bom jo nic nie wypatrzał :?: ;-)

A tak swoją drogą, to miłe by było wydzielić w którymś temacie np: Dział ogólny pod tematy np: elektryka, zawieszenie, układ napędowy, inne - w tedy użytkownicy mogli by szybciej zlokalizować temat z nurtującym zagadnieniem i opisać swoje spostrzeżenia i problemy w danej kategorii.

Marek1603 - 2012-04-25, 05:31

Chyba ktoś wprowadza zamiany na forum. ;-)

Pojawiła się szybka rejestracja na stronie głównej albo ja coś przeoczyłem wcześniej.

jackthenight - 2012-04-25, 06:42

Tylko teraz ta szybka rejestracja tak powiększyła okno forum na szerokość, że nie mieści się na monitorze 15calowym i trzeba dolnym paskiem przesuwać aby przewijać okno po szerokości.
maciek - 2012-04-25, 07:58

jaka szybka rejestracja?? , ale ktoś wczoraj kombinował coś z forum ;-)
maciek - 2012-04-27, 21:25



co to za grupa??

Marek1603 - 2012-04-27, 21:39

VON to jest admin klubu renault PIKUR i współorganizator http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=6372.

Aktualnie klub jest stowarzyszeniem od lutego albo marca 2012.

maciek - 2012-04-27, 21:53

ale dlaczego jest na żółto? prawie taki sam kolor jak admin
laisar - 2012-04-28, 00:17

maciek napisał/a:
co to za grupa??

[Inne] Kluby Reno, Ty paplo d(;

Cytat:
prawie taki sam kolor jak admin

(I daltonisto!).


Piszę info...

maciek - 2012-04-28, 08:19

laisar bez epitetów proszę ;-)
laisar - 2012-04-28, 08:47

Sorry! (;
monopios - 2012-04-28, 20:22

laisar napisał/a:
monopios napisał/a:
kiedy będzie D DAY?

Nadchodzi [:

Widzę, że małymi kroczkami kampania zmian rozpoczęta. A sądziłem, że będzie wielkie łubudubu i znienacka forumek zaatakuje.

laisar - 2012-04-28, 23:30

Nieee, to niestety jeszcze nie to... (Choć to też nadciąga).
uran - 2012-06-27, 11:05

Widzę że dawno nikt nie pisał w tym temacie i sprawa chyba umarła śmiercią naturalna, ale dodam iż osobiście jestem za podziałem na modele. Wtedy na pewno wszystko będzie czytelniejsze nie każdy wie jakie części są zgodne w danych modelach, a z tego co widzę gama modelowa będzie się tylko powiększać. Dodam że właśnie dziś przeglądałem temat o tym co w czym może pomóc, grono informatyków jest sporę i każdy może w jakimś stopniu pomóc. A moim zamysłem jest:
Zmiana silnika forum na coś nowszego PHBB by przemo raczej aktualnym nie jest
Może z zamiast kompendium stworzyć coś ala wiki page czyli jeśli dany problem znalazł rozwiązanie dodać owo rozwiązanie na stronę wiki, użytkownik miał by gotowe rozwiązanie bez przeglądania iluś tam postów. A bądźmy szczerzy funkcja szukania nie jest mocna strona dużej rzeszy userów (nie obrażając tu nikogo).
Mam jeszcze parę pomysłów ale jako że jestem w pracy nie będę za bardzo się rozwijał :D

kapelusznik - 2012-06-27, 12:45

zamiast osobnych działów (jak będzie już z 15 modeli to będzie problem) - sugerowałbym tagi - można by je wybierać przy zakładaniu tematu - predefiniowana lista tagów dla każdego działu - doklejana do tytułu wątku

uran napisał/a:
Zmiana silnika forum na coś nowszego PHBB by przemo raczej aktualnym nie jest

nie ma sensu raczej
co jakiś czas na forum gdzie moderuję (na oko 5x więcej postów i użytkowników, 8x więcej odwiedzin), wraca jak kometa temat przenosin z przema na coś innego - po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw - zawsze wychodzi, że za dużo roboty, za duże ryzyko wywalenia forum, za małe zyski ze zmiany - jedyny zauważalny plus to byłaby obsługa Tapatalka, ale to mamy ogarnięte przy pomocy skórki dedykowanej do urządzeń mobilnych - nie jest idealnie, ale imho sprawdza się świetnie

wiki - mamy - problem jest taki, że zbytnio nikt nie chce się udzialać, więc projekt jest w stanie rozkładu

bebe - 2012-06-27, 13:59

kapelusznik napisał/a:
uran napisał/a:
Zmiana silnika forum na coś nowszego PHBB by przemo raczej aktualnym nie jest
nie ma sensu raczej

Ma. :> Ja chcę TapaTalka! :> Pomijając już fakt, że PHPBB v. 1.0.przemo jest starsze od węgla i brzydsze od g..na - moderowanie to droga przez mękę, części rzeczy nie da się zrobić (albo da się, ale prawą ręką przez lewe ramię), a te, co da się, robi się w sposób, nazwijmy to, daleki od wygody. Dość powiedzieć, że ostatnio na spocie laisar zapowiadał, że na okoliczność porządków na forum będzie brał urlop. ;)

A przenosiny to owszem, wyzwanie, ale spokojnie do ogarnięcia. Umówmy się, że nie takie rzeczy w pracy przenoszę. ;) Poza tym jakiś czas temu na domowych serwerach przemigrowałem MySQLa z 3.x na 5.x z jednoczesną przesiadką z ISO-8859-2 na UTF8, nie wydaje mi się, żeby PHPBB było w stanie mnie jeszcze czymś zaskoczyć. :>

maciek - 2012-06-28, 22:08

a może zrobić tak jak jest na SkyscraperCity prosty ale ma się Tagi, i jest aplikacja na androida do przeglądania forum ;-) na technikaliach to ja się nie znam, ale wiem że Tagi to dobra rzecz ;-)
bebe - 2012-06-28, 22:17

maciek napisał/a:
a może zrobić tak jak jest na SkyscraperCity prosty ale ma się Tagi, i jest aplikacja na androida do przeglądania forum ;-)

SSC stoi na vBulletin. Nie znam tego zupełnie, nie wiem jak z migracją z PHPBB na vBulletin, więc na potrzeby ćwiczenia możemy uznać, że to ZUOOO! :]

kapelusznik - 2012-06-28, 22:20

na phpBB też można zrobić tagi ;-)

no i vBulletin jest płatny (może nie jakaś straszna kwota, ale zawsze - my mamy za to hosting na kwartał), a wcale nie lepszy

maciek - 2012-09-15, 15:35

Marcin napisał/a:

Jeśli chodzi o większe zmiany na forum, to wprowadzimy je razem z Laisarem po nowym roku ;-)


ZMIANY :!: ,ZMIANY :!: :mrgreen:

monopios - 2012-09-16, 13:10

maciek, bądź cierpliwy, do nowego roku już niedaleko, a później 365 dni i znowu nowy rok. Może któryś będzie tym nowym, ze zmianami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Andrzej Zajczuk - 2012-09-27, 18:57

Witam!
Moja propozycja to uporządkowanie wg konstrukcji samochodu:
silnik i sterowanie
instalacja elektryczna
napęd, koła, ogumienie
zawieszenie
nadwozie
tuningi i własne przeróbki
akcesoria,
audio
przeglądy i obsługa
opinie
każdy otwierający wątek podaje na początku model auta np DD, DL ...

keikan - 2012-10-30, 08:08
Temat postu: pomysł - dział OPONY
Witajcie koledzy
Tak myślałem trochę na ten temat - może zrobić coś takiego jak dział OPONY.
Z podziałem na zimowe, letnie, całoroczne, terenowe.
I osobno markami opon w tych podkategoriach.
Każdy kto ma jakieś opony (i te dawane do Dacii jako wyposażenie podstawowe i te zakładane już samodzielnie) - mógłby się w tych tematach wypowiadać.. Wrzucać ich zdjęcia na samochodzie, testy - jak się jeździ zimą , latem, w śniegu, w błocie, na pisaku itp.)

Po jakimś czasie powstałaby fajna baza danych dla potomnych.

Testy ContiCrosContact LX mamy w tym temacie.
Można założyć nowy - Michelin Latitude HP - też montowane oryginalnie...
Ktoś ma uniroyale zimowe - niech opisze je w czasie zimy.
ktoś inny Yokohamy Geolandary i tak dalej i tak dalej..

Dar1962 - 2012-10-30, 08:44

to temat do przemyśleń dla admina, bo roboty trochę będzie, sporo się tego uzbierało ;-)
laisar - 2012-10-30, 10:51

keikan napisał/a:
może zrobić coś takiego jak dział OPONY

Zasadniczo, tematy o nich znajdą się po prostu w przyszłym dziale technicznym, gdzie zapewne znajdzie się również osobny podział "zawieszenie". Jak już do tego dojdzie (; to będzie się można zastanowić czy rozwijać dalej drzewo działów...

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już teraz tworzyć tematy poświęcone konkretnemu modelowi opon - ale nie wiem, czy to się sprawdzi, bo takie dyskusje w naturalny sposób mają tendencję do stawania się porównaniami różnych produktów (dokładnie jak ten oryginalny temat poświęcony dusterowym Contim). Ewentualnie trzeba by wprowadzić mocniejszy zamordyzm w pilnowaniu trzymania się tematu d:

wojtek_pl - 2012-10-30, 10:55

Dział OPONY owszem. Podział na zimowe, letnie, wielosezonowe, terenowe... już nie bardzo. Nie zawsze wiadomo gdzie wrzucić dane opony i utrudni to trochę wyszukiwanie. Takie fabryczne Micheliny czy Continentale w Dusterze są formalnie rzecz biorąc oponami letnimi, w praktyce wielosezonowymi oraz można by je wrzucić do kategorii SUV/terenowe bo nie są to stricte opony drogowe. Trzy kopie wątków o tych oponach w każdym dziale ? Przesada.
keikan - 2012-10-30, 14:23

Dobrze gadasz Wojtku_pl
Więc zamiast dzielić opony na podkategorie po prostu twórzmy watki będące nazwami opon.
Wtedy każdy kto używa/używał danej opony będzie mógł się wypowiedzieć
Prawdą jest to co mówili także koledy wyżej - nie można by w tych topikach opisywac innych opon na zasadzie porównana lub sprzeczki "która lepsza"
Po prostu jest temat:
Michelin latitude HP - i tylko tej opony dotyczy wątek. Wpisy mają dać czytającemu ogląd o tej oponie a to czy jest dobra/zła i czy warto ją kupić/założyć na auto czytający musi wywnioskować sam z treści i opinii użytkowników.

Wpadłem na ten pomysł, bo aktualnie sam jestem na etapie przeszukiwania różnych for (np. Jeep, Subaru Land Rover) w poszukiwaniu opon typu AT do Dustera.
A na tych forach można znaleźć wątki dotyczące poszczególnych opon i na końcu podjąć decyzję która spełni moje oczekiwania (np. głośniejsza na asfalcie ale "dzielniejsza" w terenie czy na odwrót)

Dar1962 - 2012-10-30, 14:39

a ja myślę,że takie rozdrabnianie i szatkowanie tego dość obszernego przecież zagadnienia nie ma racjonalnego uzasadnienia .Nie sposób wydzielić podtematów dotyczących rozmiarów, rodzajów, producentów itd. w końcu to nie forum o ogumieniu. Sądzę,że w jeden temat powinny po prostu trafiać chronologicznie uwagi użytkowników, opinie,kolejne testy, porównania, adresy atrakcyjnych cenowo sklepów itp. A każdy czytający wybierze sobie to, co go interesuje.
keikan - 2012-10-30, 17:18

Dar1962 napisał/a:
a ja myślę,że takie rozdrabnianie i szatkowanie tego dość obszernego przecież zagadnienia nie ma racjonalnego uzasadnienia .Nie sposób wydzielić podtematów dotyczących rozmiarów, rodzajów, producentów itd. w końcu to nie forum o ogumieniu. Sądzę,że w jeden temat powinny po prostu trafiać chronologicznie uwagi użytkowników, opinie,kolejne testy, porównania, adresy atrakcyjnych cenowo sklepów itp. A każdy czytający wybierze sobie to, co go interesuje.


A wiesz przez ile stron trzeba się przebić żeby np. w temacie o oponach zimowych znaleźć interesujący Cię model?
Jedni piszą o Uniroyalach, inni o Yokohamach, jeszcze ktoś o Michelin Alpin.. Więc chcąc nie chcą musisz czytać cały temat (np. 21 stron) żeby wreszcie znaleźć informację w stylu "założyłem Uniroyale na zimę" ... a potem następne kilka stron czytania żeby doczytać " w zimie są fajne - daje radę na ubitym i kopnym śniegu".. bo pomiędzy tymi wpisami jest kilka stron przemyśleń na temat opon całorocznych itd...

A tu chodzi o to, że ktoś ma ochotę kupić np. Micheliny Alpiny i w jednym temacie czyta wszystko TYLKO o tym modelu słabe i mocne strony opisane przez ludzi, którzy te opony mają.
Oczywiście nie mówię tu o rozdrabnianiu się na rozmiary opon.. Chodzi tylko o konkretny bieżnik.

Myślę, że po jakimś czasie byłoby to fajne kompedium wiedzy co warto, a czego nie warto zakładać na felgi.

Piszę tylko, to co widziałem na innych forach i prawdę mówiąc tam szukałem info jakie opony typu AT założyć...po przebiciu się przez kilka for - już wiem...

Oczywiście nic na siłe ale uważam, że to by się sprawdziło po jakimś czasie rzetelnych opisów użytkowników i pomagało następnym w dokonywaniu wyboru.

marszelest - 2012-10-30, 18:29

keikan, ma racje bo znaleźć jakiś konkretny model w danym dziale to jest zgroza ,a "szukajka" wcale w tym nie pomaga

Cytat:
Tak myślałem trochę na ten temat - może zrobić coś takiego jak dział OPONY.
Z podziałem na zimowe, letnie, całoroczne, terenowe.
I osobno markami opon w tych podkategoriach.


dzial opony
sub-dzial letnie zimowe całoroczne terenowe
w każdym dziale temat danej opony
przynajmniej byłoby przejrzyście

Mariusz - 2012-10-30, 19:00

To, że jest bajzel na forum to sami jesteśmy sobie winni. Nie ma wątku, żeby nie wystąpił jakiś off. Zwracałem już na to uwagę. Brak regulaminu, oj brak
kapelusznik - 2012-10-30, 19:17

Mariusz napisał/a:
Nie ma wątku, żeby nie wystąpił jakiś off.

to akurat nie zawsze jest złe

na forum gdzie moderuję off jest solą - ale nie w oku
i ludzie jakoś żyją i się połapują ze wszystkim :-)

wat - 2012-11-29, 22:58

http://www.daciaklub.pl/f...p=149947#149947
bebe napisał/a:
[...]pod warunkiem, że kiedykolwiek zupgrade'ujemy silnik forum (obecny jest starszy od węgla). :>

a to jest jakiś problem z tym upgrade'm?

bebe - 2012-11-29, 22:59

wat napisał/a:
a to jest jakiś problem z tym upgrade'm?

Jest.

wat - 2012-11-29, 23:00

ale mamy tu tylu hakerów że chyba nie powinno to byc zbyt skomplikowane
TD Pedro - 2012-11-29, 23:04

wat napisał/a:
ale mamy tu tylu hakerów

ale MSZ "mamy" też właściciela Forum i to chyba od niego zależy...

bebe - 2012-11-29, 23:04

wat napisał/a:
ale mamy tu tylu hakerów że chyba nie powinno to byc zbyt skomplikowane

Strona techniczna jest do ogarnięcia, problemem jest czynnik ludzki. Szczegóły zna laisar. :]

laisar - 2012-11-29, 23:07

bebe napisał/a:
wat napisał/a:
a to jest jakiś problem z tym upgrade'm?

Jest.

Tzn.? Myślisz o znanym czasowo-osobowym, czy o jakimś faktycznie poważnym, technicznym?

wat - 2012-11-29, 23:08

no lipa :cry:
bebe - 2012-11-29, 23:13

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
wat napisał/a:
a to jest jakiś problem z tym upgrade'm?

Jest.

Tzn.? Myślisz o znanym czasowo-osobowym, czy o jakimś faktycznie poważnym, technicznym?

O czasowo-osobowym. Techniczne w sumie nie są znane, bo dopiero mając dostęp do kopii całego forum (php i dump bazy) można trenować migrację, ale bez przesady, ludzie w kosmos polecieli to i phpbb v. '39 powinno dać się zmigrować. :]

laisar - 2012-11-29, 23:35

bebe napisał/a:
phpbb v. '39 powinno dać się zmigrować

Dobra, to kujmy żelazo: na co?

wat - 2012-11-29, 23:56

może na podkowy dla konia żeby dał rade to pociągnąć ;-)
Mariusz - 2012-11-30, 08:59

TD Pedro napisał/a:

ale MSZ "mamy" też właściciela Forum i to chyba od niego zależy...


My wszyscy jesteśmy właścicielami forum 8-) :mrgreen:

bebe - 2012-11-30, 11:00

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
phpbb v. '39 powinno dać się zmigrować

Dobra, to kujmy żelazo: na co?

Wszystko! :D Cokolwiek! Byle nie ten stary trup! :>

Naturalnym wyborem jest phpBB3, jeśli oczywiście nie zostanie na wstępie pożarty przez spam. :> Ja się jednak zastanawiam, czy nie fajnie byłoby przejść na vBulletin - znacznie fajniejszy od strony moderatorskiej, ma tagi i inne fajne rzeczy. Z wad - jest płatny, ale w skali forum nie jakoś strasznie dużo.

A masz jeszcze jakiś kontakt z Marcinem, czy tak sobie akademicko dywagujemy? :)

TD Pedro - 2012-11-30, 12:52

Mariusz napisał/a:
My wszyscy jesteśmy właścicielami forum

masz rację... :-) wyraziłem się nieprecyzyjnie, miałem na myśli Najgłówniejszego Administratora Marcina (no, ale kto mogł wiedzieć co miałem na myśli :-( )

laisar - 2012-11-30, 13:59

bebe napisał/a:
Naturalnym wyborem jest phpBB3, jeśli oczywiście nie zostanie na wstępie pożarty przez spam

Nie znam się, oczywiście, ale chyba można go po prostu połatać zanim zostanie wystawiony frontem do cyberświata?


bebe napisał/a:
vBulletin - znacznie fajniejszy

Na tyle, żebyś był w stanie przekonać kolektyw, że jest wart 250 zielonych, które musielibyśmy zebrać z góry, zanim z czymkolwiek ruszymy?

TSD tagi itp w phpBB też przecież są - kwestia rozszerzeń (czy jak to się nazywa).


(Nie mam nic przeciwko komercyjnym rozwiązaniom, po prostu pytam).


bebe napisał/a:
masz jeszcze jakiś kontakt z Marcinem

Tak.

kapelusznik - 2012-11-30, 14:13

a vBulletin też wcale taki świetny nie jest - przynajmniej nie jest magicznym rozwiązaniem wszelkich problemów - płacisz 250 zielonych baksów i spokój

robiliśmy przymiarki do zmiany silnika z phpBBv2 by Przemo na coś nowszego
pod uwagę brany był phpBBv3 i vBulletin i wyszło na to, że to tylko jak zwykle u sąsiada jest trawa bardziej zielona ;-)

jedynym plusem który ewentualnie widzieliśmy, była możliwość wrzucenia plugina tapatalkowego - tyle tylko, że mamy skórkę mobilną, która się całkiem dobrze sprawdza

bebe - 2012-11-30, 14:37

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
Naturalnym wyborem jest phpBB3, jeśli oczywiście nie zostanie na wstępie pożarty przez spam

Nie znam się, oczywiście, ale chyba można go po prostu połatać zanim zostanie wystawiony frontem do cyberświata?

Teoretycznie już z pudełka jest połatany, tyle, że z tego co czytam - niewiele to daje. Oczywiście to tylko opowieści dziwnej treści z internetów, ale chyba coś na rzeczy jest.

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
vBulletin - znacznie fajniejszy

Na tyle, żebyś był w stanie przekonać kolektyw, że jest wart 250 zielonych, które musielibyśmy zebrać z góry, zanim z czymkolwiek ruszymy?

Nie wiem, czy akurat teraz zaraz natychmiast vBulletin jest nam potrzebny, ale w przyszłości - kto wie. Ma sporo rzeczy rozwojowych.

laisar napisał/a:
TSD tagi itp w phpBB też przecież są - kwestia rozszerzeń (czy jak to się nazywa).

Powiedzmy, że mam nienajciekawsze doświadczenia z rozszerzeniami (modami) phpBB. :) Naturalnie, jest niezerowa szansa, że ten akurat mod działa bez walki, robi to co chcemy, fajnie integruje się z silnikiem forum, nie rozwala skina w drobny mak, działa ze skinem mobilnym i Tapatalkiem. W końcu w totolotka też ktoś wygrywa. :]

kapelusznik napisał/a:
a vBulletin też wcale taki świetny nie jest - przynajmniej nie jest magicznym rozwiązaniem wszelkich problemów - płacisz 250 zielonych baksów i spokój

robiliśmy przymiarki do zmiany silnika z phpBBv2 by Przemo na coś nowszego
pod uwagę brany był phpBBv3 i vBulletin i wyszło na to, że to tylko jak zwykle u sąsiada jest trawa bardziej zielona ;-)

No widzisz, to już są jakieś konkrety. Chętnie poczytam, dlaczego zdecydowaliście tak a nie inaczej.

kapelusznik napisał/a:
jedynym plusem który ewentualnie widzieliśmy, była możliwość wrzucenia plugina tapatalkowego - tyle tylko, że mamy skórkę mobilną, która się całkiem dobrze sprawdza

Do phpBB3 jest plugin tapatalkowy. Skórka skórką, ale dla mnie główną siłą Tapatalka są powiadomienia i korzystanie z API do komunikacji z silnikiem.

kapelusznik - 2012-11-30, 16:04

pamiętam że były badane Invision Power Board i vBulletin
zysk ponoć mógłby być w lepszej atomizacji uprawnień administratorów, co akurat u nas problemem nie jest, bo granulacji żadnej nie stosujemy - każdy odpowiada za to samo ;-)

ogólny zarzut dotyczył jakości i bezpieczeństwa dodatków do silników forum - jest ponoć jakiś problem z łataniem na bieżąco dziur które pojawiają się w dodatkach, a z racji tego, że silniki jak i dodatki są płatne i zamknięte to wsparcia nie ma tak dobrego jak przy phpBB

stąd upadł pomysł migracji na rozwiązania płatne, natomiast phpBBv3 znacząco się nie różni od phpbbv2 na sterydach, żeby był sens ponoszenia wysiłków migracji ;-)

u nas problemem przez który temat został rozpoczęty były czkawki w działaniu silnika - powodem było działanie mechanizmu wyszukiwania - pomogła zmiana planu hostingowego - szybsze procki, więcej ramu i mała ilość miejsca na dyskach ssd zamiast dużej, niepotrzebnej ilości na zwykłych talerzowcach) za podobną cenę co poprzednio

maciek - 2012-11-30, 18:24

tak się zapytam z czego korzystają
megane.com.pl
:?:
mi się podoba obsługa tego forum

bebe - 2012-11-30, 19:18

maciek napisał/a:
tak się zapytam z czego korzystają
megane.com.pl
:?:

IPB. Też płatny, nie tak popularny jak vBulletin.

monopios - 2012-11-30, 20:07

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
phpbb v. '39 powinno dać się zmigrować

Dobra, to kujmy żelazo: na co?

Widzę, że przy okazji wywołałem niezamierzenie lawinę, która może skutkować tak hucznie niegdyś zapowiadanymi zmianami przez:
laisar napisał/a:
Jak szaleć - to na całego (; dlatego chcę zaproponować po Nowym Roku w ogóle nieco większą (r)ewolucję forumową.

TD Pedro - 2012-11-30, 23:40

monopios napisał/a:
Widzę, że przy okazji wywołałem niezamierzenie lawinę, która może skutkować tak hucznie niegdyś zapowiadanymi zmianami

ale jesteś konsekwentny w swoich dążeniach i zaczyna to powoli przynosić efekty... (coś drgnęło :-P )...

monopios - 2012-12-24, 13:54

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
phpbb v. '39 powinno dać się zmigrować

Dobra, to kujmy żelazo: na co?

Czy coś drgnęło, w tym temacie?

marszelest - 2012-12-24, 19:19

żelazo wystygło....
maciek - 2012-12-25, 16:48

pewnie się nie che :-P
laisar - 2013-01-02, 11:53

Dajcie się ogarnąć poświąteczno-noworocznie i zaatakujemy temat z nowymi siłami [:
monopios - 2013-01-02, 13:54

Obiecanki cacanki, a ... . :->
monopios - 2013-01-03, 21:44

Dobra, coś nowego.

Zastanawiam się nad działem, a może tematem podwieszonym gdzieś na stałe typu "zrób to sam", chodzi oto że, byłby to jeden temat gdzie były by tylko opis zagadnienia i link bezpośredni do tutorial -a np:

montaż świateł dziennych w miejscu przeciw mgielnych
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=288

montaż świateł dziennych z dwoma przewodami.
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=917

montaż dodatkowego filtra przeciw pyłkowego tzw. moskitiera itp. itd.

Wiem, jest szukaj -ka :lol: i kompendium, ale tam są odnośniki do całego tematu, a tu można mieć szybki dostęp dla majsterkowicza. Były by tam tylko prace udokumentowane i ogólnie cieszące się częstym zastosowaniem przez forumowiczów.

laisar - 2013-01-03, 22:52

monopios napisał/a:
kompendium, ale tam są odnośniki do całego tematu

Nie tylko i niekoniecznie - już dawno proponowałem, że gdyby się komuś chciało opracować jakiś temat właśnie do postaci zgrabnego pojedynczego postu, to można by takowy przenieść do kompendium...

monopios - 2013-01-04, 16:43

laisar, problem może polegać na tym, że jeden autor raczej nie ogarnie całego forum wstecz w jeden post, a po dwa z czasem pomysłów będzie więcej i pojedynczy pisarz może to przegapić. Ale jakby zrobić jeden temat roboczy np: "propozycje do zrób to sam" to wtedy autor/moderator/admin mogli by taką propozycje przenieś do właściwego punktu i było by w jednym ładnym poście.

Jeżeli jest oczywiście wola.

laisar - 2013-01-04, 18:41

@monopios: Przepraszam, ale nie zrozumiałem - przecież nie chodzi o ogarnianie całego forum, tylko żeby wybrać sobie właśnie jedno zagadnienie, pod jego kątem dopiero przeszukać forum i opisać wnioski w jednym poście. Jeżeli nawet coś zostanie pominięte - to zupełnie nie szkodzi, być może ktoś inny o tym wspomni i pisarz będzie mógł później uzupełnić.


(Miałem nawet pomysł, żeby zrobić z tego konkurs, ale zeszły rok miałem bardzo ciężki i po prostu nie dałem rady, ledwie ogarniając - albo i nie - codzienne życie forumowe. Stąd też zresztą masa opóźnień także w różnych innych sprawach i tematach /: ).

monopios - 2013-01-04, 20:36

laisar, chyba nie w tym kierunku podążamy co do tego tematu.
- Chodzi oto, że tak jak zauważyłeś, w jednym poście/temacie było by zagadnienie i link bezpośredni do techniki jak to się je. Tak jak wyżej podałem, może to być sposób montażu DRL (fotorelacja i nic więcej) albo coś takiego co też z pewnością jest ciekawym patentem:

Jak zrobić sypialnie z Duster -a
:arrow: http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=72

TEMAT → LINK → i majster wie jak to się robi, bez czytania gatki gawędziarzy-bajarzy.

laisar - 2013-01-04, 22:38

Ależ akurat w tym samym kierunku (: - tylko ja mam na myśli, że najlepsze byłoby coś takiego: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3811

Natomiast http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1524 - gdzie jest właśnie bezpośrednia linka - to mimo wszystko opcja trochę gorsza, bo trzeba wykonać jeszcze jeden skok. Tyle że lepsze to niż nic, więc też póki co stosujemy.

A najsłabszy jest link do całego, czasem szerokiego tematu - ale to właśnie wynik braku kogoś, kto by się przez niego przebił i wyciągnął najistotniejsze informacje. Przynajmniej w postaci linku do postu, a najlepiej w postaci nowego postu z wnioskami (też z podaniem źródeł linkami).




(TSD Twój sposób linkowania, że temat wyświetla się od któregoś postu, wydaje mi się niezbyt dobry, bo ktoś może nie zauważyć, że to nie jest całość wątku. Dlatego namawiam i sam podaję bezpośrednie linki do konkretnego postu - np http://www.daciaklub.pl/f...p=109646#109646 Wtedy majster też dostaje właściwie miejsce prosto pod oczy, ale od razu widzi także, że jest coś przed tym).

monopios - 2013-01-04, 23:06

Spróbuje jeden temat ogarnąć na próbę, zobaczymy jaki będzie finał.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2013-01-06, 00:44 ]
Efekt wydzielony to nowego tematu: http://www.daciaklub.pl/f...p=153886#153886.

maciek - 2013-01-16, 14:47

ja powtarzam jeszcze raz stworzyć TAGi i połowa roboty z głowy + sensowne nazywanie tematów i przeniesienie wyszukiwarki forumowej na google ;-)
laisar - 2013-01-16, 15:02

Widzę dwa rozwiąznia:

https://przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=65253
i
https://przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=81622

- ktoś się zna, które lepsze?

maciek - 2013-01-17, 21:21

laisar, jaki jest poziom trudności zmiany phpBB na phpBBV2?? jeśli na poziomie łatwe/da rade to nie ma co się zastanawiać i czas spróbować na jakieś kopi ;-)
jak co to mogę pomóc w nadawaniu Tag-ów ;-)

kapelusznik - 2013-01-17, 21:33

Przemo to jest phpBB2

kwestia to raczej przejście na phpBB3 lub coś całkiem innego

bebe - 2013-01-17, 21:36

Mam serwer, na którym mogę przetestować migrację z Przemo '39 na cokolwiek. Tylko dump bazy byłby potrzebny i najlepiej też obecny kod forum, bo nie wiem, czy gdzieś w naturze znajdę jeszcze taki zabytek. :>
laisar - 2013-01-17, 21:47

Mamy 1.12.6, więc oba mody można zainstalować bez zmian phpBB - więc ja się pytam, który mod jest lepszy?
monopios - 2013-01-19, 02:24

http://www.daciaklub.pl/f...t=8288&start=25

laisar napisał/a:
Natomiast byłoby oczywiście szkoda, gdyby mimo przebrnięcia przez jakiś temat, ktoś nie napisał takiego podsumowania-poradnika u nas - ale to już jego prawo i wola.


Coś takiego próbowałem i co? zostało zepchnięte w otchłań.

laisar - 2013-01-19, 02:37

W żadną otchłań! Przecież jest normalnie widoczne...

A do kompendium też oczywiście trafi - ale nie skończyłem jeszcze czytać tematu o dziennych i robić notatek, a tym razem nie będę się bawił w rozgrzebywanie roboty w połowie. Jak widać powyżej - pewnie słusznie d:

monopios - 2013-01-19, 02:47

laisar napisał/a:
W żadną otchłań! Przecież jest normalnie widoczne...

Kwestia czasu.
laisar napisał/a:
ale nie skończyłem jeszcze czytać tematu o dziennych i robić notatek, a tym razem nie będę się bawił w rozgrzebywanie roboty w połowie. Jak widać powyżej - pewnie słusznie d:

Tylko, że tych tematów nieukończonych/za poczętych/deklarowanych gdzieś "w notatniku" całkiem sporo się wzięło.

laisar - 2013-01-19, 02:57

monopios napisał/a:
Kwestia czasu

???

Zapewniam Cię, na pewno nie zniknie.


monopios napisał/a:
tematów nieukończonych/za poczętych/deklarowanych gdzieś "w notatniku" całkiem sporo się wzięło

Owszem, mam teraz do odpisania 247 postów. I niektóre jeszcze trochę pewnie poczekają - na znalezienie informacji z innych źródeł, na wenę, na wolny czas itp - a inne napiszę dziś-jutro-pojutrze. Chcesz to zrobić za mnie, mam składać pisemne usprawiedliwienia ze szpitala lub od pracodawcy, czy jeszcze coś innego, bo nie kumam...?

monopios - 2013-01-19, 03:05

Chodzi mi o systematykę i branie na bary tylko tyle ile można teraz unieść, bo te później to już wiemy co oznacza.
monopios - 2013-01-19, 03:09

laisar napisał/a:
Chcesz to zrobić za mnie

Nie, ja z własnych deklaracji wywiązuje się.

maciek - 2013-01-19, 09:54

laisar napisał/a:
Widzę dwa rozwiąznia:

https://przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=65253
i
https://przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=81622

- ktoś się zna, które lepsze?


mi się wydaje że chyba ten

https://przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=81622&postdays=0&postorder=asc&start=0

ale ja się nie znam ;-)

laisar - 2013-01-19, 10:40

monopios napisał/a:
ja z własnych deklaracji wywiązuje się

A gdzie ja niby coś deklarowałem a propos tamtego tematu?

monopios napisał/a:
branie na bary tylko tyle ile można teraz unieść

Od ponad 1,5 roku w ogóle nie powinienem zajmować się forum - łącznie z czytaniem.

Mam się wypisać? Wystarczy jedno słowo i kasuję swoje konto - piszę absolutnie serio.

wielgibolo - 2013-01-19, 12:11

hehehe - a jakie to słowo?
wat - 2013-01-19, 12:12

czy to jest szantaż?
Mariusz - 2013-01-19, 13:40

Laisar nie ma co strzelać focha. Możesz przecież być z nami na forum, ale nie koniecznie adminem skoro nie ogarniasz obowiązków
jackthenight - 2013-01-19, 14:26

Mariusz napisał/a:
skoro nie ogarniasz obowiązków

Co ty piszesz za głupoty. Laisar w 100% ogarnia swoje obowiązki, a nawet w 130% normy.
Ale samemu ciężko jest zapanować na wszystkim, dlatego do pomocy ma moderatorów.
Tylko właśnie moderatorzy śpią na tym forum, nic nie robią. Gdyby moderatorzy robili tyle co Laisar, to by było wszystko świetnie ogarnięte. Ale moderatorzy śpią, nieraz tylko krzykną na forum na kogoś, pokazując kto rządzi, ale nic więcej. Moderatorzy są do zmiany moim zdaniem. Dlatego ja np. też zrezygnowałem z moda, bo mi się niechciało aż tyle pracować na forum, co Laisarowi, który dużo czasu poświęca forum, ale samemu nie jest w stanie tego ogarnąć, bo jedna osoba nie jest w stanie tego ogarnąć.
Mody do roboty się weźcie wreszcie.

monopios - 2013-01-19, 14:28

laisar napisał/a:
A gdzie ja niby coś deklarowałem a propos tamtego tematu?

Nie, tamtego tematu nie ale kilka innych ... .

To nie jest tak, że nie doceniam Twojego zaangażowania. Tylko bierzesz nadmiar zadań na siebie, a możecie razem z moderatorami rozgraniczyć część zadań np: działami.

laisar napisał/a:
Od ponad 1,5 roku w ogóle nie powinienem zajmować się forum - łącznie z czytaniem.

:?:

Mariusz - 2013-01-19, 14:59

Ja zasugerowałem się wypowiedzią Laisara cyt:,,Od ponad 1,5 roku w ogóle nie powinienem zajmować się forum - łącznie z czytaniem". jackthenight piszesz że cyt,,samemu ciężko jest zapanować nad wszystkim" czyli inaczej mówiąc nie ogarniasz? Skoro jest tak jak piszesz to trzeba w takim wypadku zmienić modów. Z tym pomysłem to raczej powinien chyba Laisar wyjśc jako pierwszy skoro nie ma pomocy :roll:
Mariusz - 2013-01-19, 15:03

jackthenight napisał/a:

Co ty piszesz za głupoty. Laisar w 100% ogarnia swoje obowiązki, a nawet w 130% normy.



ale samemu nie jest w stanie tego ogarnąć, bo jedna osoba nie jest w stanie tego ogarnąć.

Teraz to ja już też nie ogarniam :mrgreen:

chriskb - 2013-01-19, 15:44

Jak przekupki. Dajcie spokój. Kol Laisar ma według mnie wszystko pod kontrolą. Lepiej ci nie zadowoleni niech sprawdzą ile Laisar poświęca czasu na Forum. A ci racjonalizatorzy co nie chce im się szukać informacji nich sami zaczną coś robić dla społeczności a nie tylko krytykować.
Mariusz - 2013-01-19, 16:10

chriskb napisał/a:
A ci racjonalizatorzy co nie chce im się szukać informacji nich sami zaczną coś robić dla społeczności a nie tylko krytykować.

Nie wiem czy kolega zauważył, ale tą wypowiedzią sam w ten sposób krytykuje ;-) :mrgreen: :lol:

laisar - 2013-01-23, 02:05

wielgibolo napisał/a:
a jakie to słowo?

"Tak".

wat napisał/a:
czy to jest szantaż?

Nie.

Mariusz napisał/a:
nie ma co strzelać focha

Nie strzelam - dopytuję się uprzejmie o co chodzi.

Mariusz napisał/a:
Możesz przecież być z nami na forum, ale nie koniecznie adminem skoro nie ogarniasz obowiązków

Odpisywanie na zwykłe posty (np rozmiar felg, numer części takiej, sposób demontażu owaki) to nie są obowiązki admina - i rezygnacja z tej funkcji niczego tu u mnie nie zmieni. Ale jeśli uważasz, że faktycznie nie ogarniam, to cały czas jestem oddany do dyspozycji kolektywu klubowego - w każdej chwili można wnioskować o moja rezygnację z funkcji.

Admin jest od naprawiania problemów, kiedy coś nie działa (czyjeś konto, dział, baza danych, ataki spamu i wirusów) oraz technicznego zarządzania strukturą forum.

Co do drugiej kwestii: już dawno temu mógłbym zmienić układ, nazwy i rozmieszczenie for i działów - sam, wg własnego uznania. Uważam jednak, że forum to nie jest moja zabawka. Jeśli ktoś widzi pilną konieczność zmian - nie ma przeszkód do dyskusji i ustaleń beze mnie.


jackthenight napisał/a:
moderatorzy śpią na tym forum, nic nie robią

To jest nieprawda - robią, ile mogą, ale po prostu zazwyczaj nie oznaczają swojej pracy tak, jak ja. I nie mają takiego obowiązku.


monopios napisał/a:
tamtego tematu nie ale kilka innych

Zacząłeś pisać o tamtym temacie - skąd ma być wiadomo, że po drodze zmieniłeś cel zastrzeżeń?

monopios napisał/a:
nie jest tak, że nie doceniam Twojego zaangażowania

Będąc brutalnie szczerym: nie zależy mi na docenianiu - to bardzo miłe, gdy się tak dzieje, ale przede wszystkim piszę, bo po prostu lubię. A robię to, kiedy mogę.

To samo dotyczy moderowania.

monopios napisał/a:
bierzesz nadmiar zadań na siebie

Tzn.?

Czytanie i dyskutowanie to nie jest żaden obowiązek - ani mój, ani nikogo innego.

monopios napisał/a:
możecie razem z moderatorami rozgraniczyć część zadań np: działami

Nie ma co rozgraniczać - każdy moderuje wtedy, kiedy natknie się na coś wymagającego interwencji i gdy ma czas się tym zająć.

(Inna rzecz, że w bardzo wielu przypadkach mieszanie w jednym temacie kilku różnych kwestii albo utrudnia, albo uniemożliwia jegi uporządkowanie - bez względu na pracę modów).

monopios napisał/a:
laisar napisał/a:
Od ponad 1,5 roku w ogóle nie powinienem zajmować się forum - łącznie z czytaniem.

:?:

Życie składa się niestety również z innych rzeczy niż przyjemności - i to czasem głównie. W tym np z pracy oraz problemów zdrowotnych.

(I NIE, FORUM TO NIE JEST MOJA PRACA d: ).


chriskb napisał/a:
a nie tylko krytykować

Ależ krytyka może być bardzo pomocna! Nikt z nas nie ma monopolu na rację, nawet jeśli jest przekonany, że czyni słusznie. Tylko niech to będą konkrety...

maciek - 2013-01-23, 08:58

będzie się coś działo z Tagami :?: ;-)
laisar - 2013-01-23, 10:12

maciek napisał/a:
będzie się coś działo z Tagami

Tak.

bebe - 2013-01-23, 15:48

laisar napisał/a:
Mamy 1.12.6, więc oba mody można zainstalować bez zmian phpBB - więc ja się pytam, który mod jest lepszy?

Właśnie się brałem za stawianie dwóch Przemów celem przedstawienia obu modów do testów, ale to chyba nie ma sensu - ten ło na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie lepszego (w tym sensie, że lepiej indeksowanego przez gógla).

Jak już tak pudrujemy trupa ;) , to może jeszcze ten?

kapelusznik - 2013-01-23, 15:51

fajna funkcjonalność - o ile dużo osób tu korzysta z wykrzykników
bebe - 2013-01-23, 15:52

kapelusznik napisał/a:
fajna funkcjonalność - o ile dużo osób tu korzysta z wykrzykników

Trochę korzysta, niestety zazwyczaj nie wiem, o co im chodzi. :)

kapelusznik - 2013-01-23, 15:55

ja może nie zazwyczaj, ale rzeczywiście zdarza mi się, że nie wiem o co autorowi kliknięcia chodziło

już podrzuciłem do mojego admina :-P

bebe - 2013-01-23, 17:30

Zainstalowałem ten mod z tagami na swoim testowym Przemie. Trwało to jedynie godzinę, gdyby chcieć to zrobić porządnie (w połowie wymyśliłem, jak :), to pewnie drugie tyle.

Sam mod fajny (chyba) - robi to co trzeba ale nie rzuca się do gardła (na pierwszy rzut oka właściwie go nie widać :), potrafi sam otagować istniejące posty (po prostu przerabia temat na tagi), przy tworzeniu nowego posta automagicznie wypełnia pole tagów (zawartością tematu), oczywiście można je sobie edytować. Swoją drogą, może to prowadzić albo do zaśmiecania chmury tagów, albo do maniery tworzenia tematów w stylu "Kali ukraść światła do jazdy dziennej drl", chociaż może przesadzam. :)

Przy okazji przypomniałem sobie, za co tak strasznie nienawidziłem phpBB. :> Pomijam już muzeum w postaci ISO-8859-2 (na testowym forum może być kaszana z polskimi znakami, trzeba przełączać w menu przeglądarki, nie chce mi się grzebać w konfiguracji apache'a żeby to poprawiać), ale "instalacja" modów to po prostu kpina i prowokowanie katastrofy, z każdym kolejnym modem większej. :| Jak sobie pomyślę, jak ten temat rozwiązuje się we współczesnym sofcie (chociażby Wordpressie), chce mi się wyć. :/

laisar - 2013-01-23, 19:58

bebe napisał/a:
przypomniałem sobie, za co tak strasznie nienawidziłem phpBB

No i to są jakieś argumenty przeciwko pudrowaniu - bo jak trzeba włożyć 174 MJ w modowanie, to chyba lepiej zużyć tę pracę od razu na apgrejd całego forum. Co powraca nas do kwestii: na co zmigrować?

(Modowanie w phpBB3 jest lepsze?).

bebe - 2013-01-23, 21:00

laisar napisał/a:
No i to są jakieś argumenty przeciwko pudrowaniu - bo jak trzeba włożyć 174 MJ w modowanie, to chyba lepiej zużyć tę pracę od razu na apgrejd całego forum.

Z drugiej strony - jeśli nie moduje się forum co miesiąc, to raz na ruski rok można się pomęczyć. Problem jest raczej w ilości modów (więcej niż jeden i kończy się robienie na pałę, trzeba zacząć myśleć) oraz w fakcie, że świat idzie naprzód, pojawiają się rozmaite smartfony, ajpady, cuda na kiju, więc prędzej czy później i tak dobrze by było przesiąść się na coś nowszego.

laisar napisał/a:
Co powraca nas do kwestii: na co zmigrować?

Ba. :/

laisar napisał/a:
(Modowanie w phpBB3 jest lepsze?).

Nie, jest mniej więcej takie samo. Znaczy, niby jest jakiś automat, który robi to co zawsze (modyfikuje kod forum), ale małe są szanse, że jakoś to działa. (Przy większej ilości modów niż jeden robi się ciekawie, bo instrukcja instalacji każdego zakłada, że jest instalowany na kodzie niezmodyfikowanym.)

laisar - 2013-02-01, 01:35

Nasz hosting umożliwia w miarę szybkie i łatwe (podobno...) zmigrowanie do następujących forów:

    phpBB 3.0.11
    Simple Machines Forum 2.0.3
    MyBB 1.6.9
    Advanced Electron Forums 1.0.9
    Vanilla 2.0.18.4
    PunBB 1.4.2
    XMB 1.9.11.13
    Phorum 5.2.19
    FluxBB 1.5.2
    bbPress 1.2
    FUDforum 3.0.4.1
    miniBB 3.0


Jakieś recenzje?

maciek - 2013-02-01, 10:28

laisar nie znam się ale fajnie by było żeby stronka była przyjazna telefonom ;-)
bebe - 2013-02-01, 11:21

laisar napisał/a:
Nasz hosting umożliwia w miarę szybkie i łatwe (podobno...) zmigrowanie

Ale faktycznie oferuje jakieś wsparcie przy migracji danych? Bo zmigrować sam silnik to żadna filozofia...

Z zaproponowanych Tapatalka wspierają:
    phpBB 3.0.11
    Simple Machines Forum 2.0.3
    MyBB 1.6.9
    Vanilla 2.0.18.4
    bbPress 1.2


laisar napisał/a:
Jakieś recenzje?

Te co darmowsze mogę postawić u siebie i będzie można sobie chwilę poklikać, ale zajmie mi to trochę czasu i w sumie nie wiem, czy jest sens.

laisar - 2013-02-01, 12:26

bebe napisał/a:
faktycznie oferuje jakieś wsparcie przy migracji danych?

Sprawdziłem na chybił-trafił dwa silniki i pojawia się opcja zassania danych bazy.


(Oczywiście, może się wysypać milijon rzeczy, żadnego helpa też nie czytałem, ale daję po prostu znać co mamy do dyspozycji na odległość jednego kliknięcia).

Dyziek - 2013-02-15, 15:54

Tu z Laisarem sie zgodze.
Moze zrobic inaczej? Nie po modelu, a po grupach podzespolow?
Naped 4x2
Naped 4x4
Silniki
Elektryka / Elektronika
Karoseria

maciek - 2013-02-15, 16:50

po pierwsze prefiksy przed tytułem wątku np.
[Lodgy], [Logan IphI] , [Logan IIphI] , [Sandero I] , itd.

po drugie
podział na
Mechanika - ogólne
Silnik i osprzęt mechaniczny, skrzynia biegów, wydech
Nadwozie, podwozie, wnętrze
Układ chłodzenia, ogrzewania i klimatyzacji
Zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy
Elektryka, elektronika - ogólne
Akumulator i alternator
Osprzęt elektryczny silnika
Oświetlenie
Car Audio (nagłośnienie, nawigacja)
CB Radio
Felgi i opony
Diagnostyka
Tuning
LPG
Informacje (wszystkie modele)

po trzecie
TAGi

po czwarte
nowa Szukajka , laisar już skończyły się czasy gdy by coś znaleźć na Google trzeba było tworzyć specjalny kod by uzyskać dane informacje. ;-)

BogdanK - 2013-02-16, 00:04

Moim skromnym zdaniem, prefiks to przydatna rzecz (najlepiej, gdyby go można było ustawić np. w swoim profilu i wyświetlał by się tylko w dziale technicznym).
Dział Ogólny zamieniłbym na Dział Techniczny (po "kliknięciu" na ten dział) wyświetlałyby się np. Poddziały:
- Układ Napędowy (Silnik i układ przeniesienia napędu),
- Zawieszenie i Układ Kierowniczy (Zawieszenie, układ hamulcowy oraz felgi),
- Nadwozie, Karoseria i Wnętrze (Wszystko co dotyczy nadwozia i napraw karoseryjnych oraz wnętrza samego pojazdu),
- Elektryka i Elektronika (Problemy z elektryką, elektroniką lub oświetleniem),
- Eksploatacja i Utrzymanie (Jak prawidłowo użytkować i serwisować auto).

Obecnie w Dziale ogólnym jest 60 stron po 25 tematów na każdej (łącznie ok. 1500 tematów - nawet czasami "szukajka" nie wiele pomoże).

Wiem, że dobrze się tak proponuje - ale jaka to byłaby ogromna praca dla osób funkcyjnych, tj. przenosić tematy do nowych działów.

monopios - 2013-02-23, 21:04

bebe napisał/a:
silnik forum (obecny jest starszy od węgla). :>

Widzę jakieś zmiany na stronach forum, czy ten silnik jest w remoncie/wymianie ?

laisar - 2013-02-23, 21:27

monopios napisał/a:
czy ten silnik jest w remoncie/wymianie ?

Tylko tjuning <;

maciek - 2013-02-23, 22:00

laisar napisał/a:
monopios napisał/a:
czy ten silnik jest w remoncie/wymianie ?

Tylko tjuning <;


będziesz robił SWAP-a ?

laisar - 2013-02-25, 15:25

Cytat:
maciek napisał/a:
Obrazek
co to za grupa??

Kluby Reno
(...)
Piszę info...

Napisałem!

(Tak, można się spodziewać dalszych wykopalisk. Nie, nie wiem kiedy... <<<: ).

laisar - 2013-02-25, 15:26

maciek napisał/a:
będziesz robił SWAP-a ?

Taki jest plan, nie? Co nie przekreśla sensu okazjonalnej dłubaniny...

laisar - 2013-02-25, 15:45

bebe napisał/a:
Z zaproponowanych Tapatalka wspierają:
    phpBB 3.0.11
    Simple Machines Forum 2.0.3
    MyBB 1.6.9
    Vanilla 2.0.18.4
    bbPress 1.2

A jesteś w stanie chociaż z grubsza ocenić jak np z pluginami / rozszerzeniami?

Albo inne istotne kwestie, które nie przychodzą mi teraz do głowy, a które być może kogoś zakłują na pierwszy rzut oka?


phpBB to chyba największe podobieństwo do aktualnego silnika - co ma swoje zalety (większość użytkowników przynajmniej z grubsza powinna się dość szybko oswoić), ale i wady (stare przyzwyczajenia).

Na wygląd podoba mi się SMF, a rozumowo próbuję sam siebie przekonać, że może warto się przyjrzeć jeszcze czemuś zupełnie skromnemu wizualnie, jak np bbPres...

Gasnik - 2013-03-04, 16:34

Tak sobie myślę... Przydałby się przycisk łączący post pod postem od jednego autora. Kiedyś na jakimś forum spotkałem się nawet z automatem. Wyglądało to tak, że do iluśtam godzin (chyba 48) posty tego samego autora, pisane jeden pod drugim były automatycznie łączone, i dopisywała się notatka "DODANO PO XX MINUT/Y" przed postem nr. 2. Po tym okresie tych 48h, można było skorzystać z przycisku który łączył duble.
laisar - 2013-03-04, 17:13

@Gasnik: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=450

Na razie nie ma opcji guzika ani automatu - oprócz powyższego można jedynie w ogóle zablokować możliwość edycji.

Karenzo - 2014-01-26, 04:25

Ja proponuje taki układ z forum

"Dział techniczny"

-Benzyna & LPG
(Dyskusje o silnikach zasilanych benzyną lub LPG)

-Diesel
(Dyskusje o silnikach zasilanych ON)

-Elektryka
(Wszystkie zagadnienia związane z elektryką samochodową)
Podziały w elektryka )
Car Audio• CB oraz Nawigacje• Alarmy, Piloty, Centralne zamki• Licznki i lampki kontrolne• Elektryczne szyby, lusterka• Światła i oświetlenie

-Przeniesienie napędu
(Modyfikacja i naprawa układu przeniesienia napędu)

-Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy
(Modyfikacje zawieszenia, tuning i naprawa hamulców oraz układu kierowniczego)

-Nadwozie i wnętrze
(Naprawy i modyfikacje nadwozia i wnętrza)

-Felgi, opony

-Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja
(Rozwiązywanie problemów naprawa i konserwacja klimatyzacji)

Do tego do działu ogólnego dodać
-Instrukcje, poradniki (dział kontrolowany )

-Pielęgnacja auta
(Dział poświęcony tematyce autodetailingu)
Podziały :
Wnętrze• Lakier oraz elementy zewnętrzne• Pielęgnacja felg i opon•

Taki podział działa na 3 forach na których biorę udział i działa bardzo sprawnie .
Dział z poradnikami powinien być z prawdziwego zdarzenia tzn. każdy temat zawiera tylko 1 post z poradnikiem a na końcu znajduje się link do tematu dyskusyjnego .Każdy nowy poradnik jest zatwierdzany przez moderatora . Jeżeli takie zmiany weszły by w życie jestem wstanie na początek napisać poradnik ze zdjęciami odnośnie wygłuszania duster

Karenzo - 2014-01-26, 05:28

Proponuje także aby niektóre działy miały swoich wyjątkowych moderatorów .
Osoba która ponadprzeciętnie udziela się danym dziale otrzymuje moderatora tylko tego działu .
np działu elektronika bo nie każdy musi się na wszystkim znam

Większość pomysłów bezczelnie skopiowana z innego forum na którym się udzielam :-P
ale jest to na prawdę przejrzyste forum http://klubseata.pl

Karenzo - 2014-03-11, 01:24

Podbijam moją prośbę
na razie wystarczy otworzyć dział DIY / Zrób to sam
bo mnóstwo świetnych pomysłów się marnuje i ląduje w czeluściach forum
a to są najbardziej wartościowe tematy

Lza - 2014-11-19, 23:02

Nie obraźcie się, ale to wasze forum powinno stać w muzeum - 11 letni kod.. (?)
ajax - 2014-11-21, 20:10

Lza napisał/a:
Nie obraźcie się, ale to wasze forum powinno stać w muzeum - 11 letni kod.. (?)

Masz możliwość przeprowadzenia/zorganizowania migracji na coś lepszego? Jeśli tak, to proponuję kontakt z laisarem :-)
Nie obrażam się, kod faktycznie stary. Natomiast zasadnicze jest to, że działa

Prezes - 2014-11-22, 09:13

Nowy kod ma system czytania danych PKW :lol: :lol: :lol:
Co by było, jakby używali starego sprawdzonego kodu?
Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

Karenzo - 2014-11-22, 16:34

Kod jest jak dacia przestarzały ale niezawodny
Lajkonik - 2014-11-24, 07:15

A w czym przeszkadza ten stary kod? A jeżeli przejście na jakiś nowy kod oznacza zmianę formy funkcjonalnej forum, to jestem stanowczo przeciw.
Jedyne co bym chciał tu poprawić, to możliwość umieszczania grafiki lub sygnatur w podpisie.

mekintosz - 2014-11-26, 23:19

Karenzo napisał/a:
Kod jest jak dacia przestarzały ale niezawodny

;-) Lubie to ;-) !

DD - 2014-12-04, 14:24

Kod stary, ale jary :mrgreen: . Nie zmieniać go!
kapelusznik - 2014-12-04, 15:52

można mieć animowane avatary ?

bo mi się aż w głowie zakręciło - dobrze że nie mam epilepsji

Prezes - 2014-12-05, 09:23

Właśnie, mekintosz, jak Cię lubię, tak ten twój nowy avatar zniechęca do forum..
laisar - 2014-12-05, 10:53

http://www.daciaklub.pl/forum/customize.php - Pokazuj avatary: odptaszkować i po ptokach (:
Prezes - 2014-12-05, 12:11

A ja lubię avatary, ale ten jest paskudny i wali po oczach.
laisar - 2014-12-05, 12:25

Prezes napisał/a:
ten jest paskudny i wali po oczach

AdBlock + "Blokuj obrazek".

shrek - 2015-02-08, 00:01

Prosz o zalozenie dzialu Car Audio
pawel1313 - 2016-02-10, 21:09

Jeśli temat aktualny to proponowałbym reorganizację w kategorie jak to jest np w www.zafiraklub.pl ;-)
route2000 - 2016-02-10, 21:58

A kto w to będzie się bawił? Już dużo osób się przyzwyczaiło do takiego układu forum... ;-)
pawel1313 - 2016-02-11, 07:35

Przyzwyczajenie fajna sprawa ale jak to mawia mój kierownik: "lepsze jest wrogiem dobrego" :-)
Z perspektywy nowej osoby na forum pierwsze co to gdy chciałem przejrzeć wątki tematyczne związane np. z lodgy to właśnie brakowało mi takiego jasnego podziału - tak tak wiem jest szukajka ale to nie to samo ;-)
Napisałem to bardziej jako propozycje na przyszłość w przypadku zmian ;-)

route2000 - 2016-02-11, 08:54

Kiedyś była mowa o podziale na modele, ale upadła śmiercią naturalną, bo wiele modeli ma takie same rozwiązania i czasami nie warto jest powielać by nie zaśmiecać forum.
Dacia jest prostym autem aż do bólu.... ;-)

pawel1313 - 2016-02-11, 09:44

route2000 napisał/a:
Dacia jest prostym autem aż do bólu.... ;-)


Dlatego jest w kręgu moich zainteresowań :-D

laisar - 2016-02-11, 09:54

pawel1313 napisał/a:
brakowało mi takiego jasnego podziału

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3466

zdzisiu27 - 2016-03-29, 09:00
Temat postu: Kilka pomysłów dot. forum
może warto by przemyśleć:

1. Zakaz podawania linków do Allegro - linki do Allegro mają to do siebie, że po jakimś czasie są niedostępne.

2. wprowadzenie zasad dla firm, które chciałyby się ogłaszać na forum, żeby nie było takich sytuacji jak z tymi tempomatami,

Marcinbzyk - 2016-03-29, 09:45

A czemu zakaz linków do allegro. Wygasną to wygasną, może pojawią się nowe, a jak inaczej odnosić się do rzeczy tam sprzedawanych? Ściągać stronę na swój serwer?? Tak samo można zakazać umieszczania obrazków na serwerach bo mogą serwer skasować itp.
Co do firm to fakt można wprowadzić jakiś ujednolicony jasny i czytelny regulamin.

imachine - 2016-09-30, 00:23

Ja mam prośbę o aktualizację skóry i wersję mobilną optymalizowaną na słuchawkę bądź tableta, korzystam na codzień z 4" wyświetlacza i głównym powodem dla którego tworzę znacznie większą ilość treści na forum Renault miast tutaj jest brak dostosowania forum do urządzeń mobilnych.

Ew moduł do obsługi TapaTalk rozwiąże sprawę.

Pozdro Dacia

tosiek - 2016-09-30, 06:08

Zauważyłem, że jak szukam tematów przez google to sa zaindeksowane adresy bez przedrostka www i po wejściu nie jest się zalogowanym na forum.

Proponuję wymusić zmiane w google dla webmasterów na adres z www i dodanie do .htaccess:
Kod:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
#RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,NC,NE,L,QSA]
</IfModule>

Druga prosa to włączenie łączenia postów bo już któryś raz moiderator musi poprawiać :)

laisar - 2016-09-30, 10:15

tosiek napisał/a:
włączenie łączenia postów

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=450

tosiek - 2016-10-06, 06:47

Ok poprawka, trafiłem znowu na inny adres z google:
Kod:
http://www.forum.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php


Poprawiony wpis do przkierowania:
Kod:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
#RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.daciaklub\.pl [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.daciaklub.pl/$1 [R=301,NC,NE,L,QSA]
</IfModule>

laisar - 2016-10-06, 09:41

Przekazałem sprawę bebemu.
pixa - 2016-10-06, 10:47

A ja mam sprawe z anty-botem przy rejestracji - liczene tych kropek to jakas pomylka. Nie wiadomo, ktore liczyc. Musialem probowac chyba z 10 razy, zeby mi wyszlo.
laisar - 2016-10-06, 11:02

http://www.daciaklub.pl/f...1691515#1691515

Przed "szalonymi kropkami" były zwykłe (a la domino), a wcześniej 4-cyfrowe kody niby-CAPTCHA (cha cha). Efekt: w szczycie niemal po 100 rejestracji spam-botów _dziennie_...

Przy aktualnym rozwiązaniu pojawia się 2-3 spamerów miesięcznie.

Wiem, że to trochę dziwne i może upierdliwe, ale nic lepszego na razie nie mamy. Gdyby jednak ktoś miał pomysł, to niech się nim podzieli, zobaczymy, co da się zrobić.


(TSD liczba nowych użytkowników nie spadła po wprowadzeniu kolorowej rejestracji, więc większość chyba zdaje to badanie wzroku łączone z testem na inteligencję (((; ).

pixa - 2016-10-06, 11:11

Ze mna formularz wypelnialy 3 osoby i kazda miala inny pomysl, ktore kropki liczyc. Bardzo to nieprecyzyjne i upierdliwe :-)

Na innym forum widzialem proste zadania matematyczne do rozwiazania. Moze by sie sprawdzilo?

laisar - 2016-10-06, 12:44

pixa napisał/a:
ktore kropki liczyc

Przecież to nie ma znaczenia - na każdym obrazku jest ich taka sama liczba w każdym z kolorów [:

pixa - 2016-10-06, 13:42

Wszystko mi sie zlewalo na moich 12 calach :-)
mojo - 2017-01-22, 21:15

Drodzy Admini zacznijcie pilnować trochę forum. To co się dzieje w tematach to anarchia do kwadratu. Temat o wymianie wycieraczek a 50% dyskusji o kolorze felg (przykład z głowy bo nie chcę nikomu sprawiać przykrości ze pisze nie na temat).
Sam zacząłem na tym forum pisać "od czapy".
Nie o umoralnianie mi chodzi ale jak wchodzę na temat o np konkretnym silniku tzn że nie interesują mnie "tpisy czyjejś żony". Czytanie wątków zaczyna być wówczas stratą czasu a nowy użytkownik będzie miał mega trudności albo coś wartościowego z tematu wybrać i się zniechęci do tego forum.
Niech każdy pisze co mu ślina na język przyniesie byle w temacie.

Józef - 2017-01-24, 17:28

Przeglądając forum czasami w chodzę w dyskusję tak daleko posunięte, że wspólnego wpisów odnośnie tematów nie ma nic wspólnego a tylko zajadła polityka góruje.
eplus - 2017-01-24, 17:57

Jaka polityka? Na politykę jest ogólny ban, spróbuj kawał o Leninie wstawić, albo ocenić Władka Jagiełłę!
Fruxo - 2018-05-27, 14:47

Czy ktoś może zrobić porządek z tym spamem i multikonciarstrem z kuponami na dacie ?
pan_dziobak - 2018-06-05, 20:55

A ja mam pomysł na stworzenie i przypięcie, np. w dziale ogólnym, tematu "Krótkie pytanie - szybka odpowiedź"

Użytkownicy mogli by tam zadawać proste, często powtarzające się pytania typu "jakie wycieraczki do Dustera?" albo "jak sterowane jest sprzęgło w moim aucie? hydraulicznie czy na linkę?" itp.
W tym temacie pytania mogły by się powtarzać oczywiście, ważne aby były to stosunkowo proste pytania na które można udzielić szybkiej, nie długiej podpowiedzi.

Odciążyło by to wiele wątków z offtopu oraz ograniczyło tworzenie nowych krótkich tematów.

shrek - 2018-06-05, 20:59

Powstawaly by zapytania:
Przyszlem rano do auta, a ten przestal palic.
Temat rzeka.

przemoc84 - 2018-06-29, 09:30

czy może zrobić porządek z userami odnośnie akcji "voucher" ilu jest takich którzy jedyne co napisali to tam i nic poza tym to jawne wyłudzanie i tyle... o martwych duszach nie mówiąc już którzy albo nigdy się nie zalogowali albo ostatnio kilka ładnych lat temu
Marek1603 - 2018-06-29, 16:01

Zgłaszasz się na ochotnika posprzątać? ;-) :mrgreen:
przemoc84 - 2018-06-29, 17:18

Marek1603 napisał/a:
Zgłaszasz się na ochotnika posprzątać? ;-) :mrgreen:


czemu nie spamu nie lubię a tu widać że niektórzy nawet Daćki nie mają a tylko żerują na voucher...

Mamert - 2018-08-21, 21:00

przemoc84 napisał/a:
albo ostatnio kilka ładnych lat temu

Trochę poczułem się wywołany do wytłumaczenia się z kilkuletniej przerwy... Moja MCVka nie ma jakichś ciekawych przypadków do opisania, jest obdrapana, tu i ówdzie łapie ją korozja, mechanicznie w bardzo dobrym stanie, a to żeby ją w takim stanie utrzymać generuje koszty. Przed urlopem po raz pierwszy od 10lat wezwałem do niej lawetę, stanęła pompa paliwa z powodu LPG. Przelało to trochę czarę goryczy i zapadła o wymianie auta, na początku na jakąś używaną Mazdę 5, ale problemy z zagazowaniem i cena zmusiły mnie syna marnotrawnego do powrotu do Dacii, a to znowu do powrotu na Forum, żeby obczaić jak się dzisiejsze DRAKULE zachowują. Fakt trochę przysępiłem, ale w końcu 800 zł piechotą nie chodzi, za to Daćką jeździ... :oops: 8-)

przemoc84 - 2018-08-22, 07:59

Mamert, zauważ całą mą wypowiedź Ty masz 776postów mnie chodziło o tych co 2-3 posty razem w dziale witam jak się przypadkowo zdarzy i w voucherze 2 kolejne...
benny86 - 2019-04-15, 19:11

Cześć :)
Jakiś czas temu w dziale "Kupię" wyrzuciłem ogłoszenie dotyczące chęci zakupu Logana. Obecnie jest ono już nieaktualne, więc temat chyba można usunąć - pozostawiam do decyzji osób funkcyjnych.

laisar - 2019-04-15, 19:25

benny86 napisał/a:
temat chyba można usunąć

Takie rzeczy najlepiej zgłosić przez PW, natomiast niezależnie od tego ogłoszenia kasują się automatycznie po 30 dniach.

latirro - 2019-05-12, 22:24

Witam, ja również z prośbą o wersję mobilną.. strona forum zupełnie nie konwertuje się na mały ekran, pomimo powiększenia tekstu trzeba całą stronę przesuwać lewo-prawo aby przeczytać post.. i sugeruję dodanie odnośnika do strony głównej w pasku obok FAQ u góry. obrazki weryfikujące z kropkami.. mogłyby być ciut większe, ta zabawa ortograficzna trochę niepoważnie wygląda, może z czasem uda się wymyśleć coś nowego, pozdrawiam
laisar - 2019-05-13, 07:41

latirro napisał/a:
obrazki weryfikujące z kropkami.. mogłyby być ciut większe

Zrobione.

latirro napisał/a:
zabawa ortograficzna trochę niepoważnie

To nie żadna zabawa, tylko próba oszukania co głupszych botów.

laisar - 2020-12-13, 20:17

Limes napisał/a:
A może mod. zrobi dział:
Samopomoc ... co zrobiłem w swoim aucie ... zrób to sam ... zrobimy to razem.

To są przecież najzwyklejsze działania techniczne, więc pasujące do takiego właśnie działu, w odpowiednim temacie - oczywiście może być nowy, jeśli sprawa nie została jeszcze poruszona.

Limes - 2020-12-13, 21:19

OK. Zrozumiałem . Co zbędne a zaśmieca forum proszę o usunięcie .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group