DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Wybór telefonu

Calfy - 2011-01-03, 22:59
Temat postu: Wybór telefonu
Witam,

poszukuję jakiegoś telefonu. Szukam czegoś używanego. Przeznaczone na ten cel mam jakieś 300, maksymalnie, ale to naprawdę maksymalnie mogę się szarpnąć do 400 zł ;-)
Telefonu potrzebuję głównie do dzwonienia (ot, nowość ;-) ) , pisania sms, czasem coś sprawdzić w necie, albo posłuchać muzyki. Fajnie, gdyby miał WiFi, a jeszcze fajniej jakby miał GPS, choć nie jest to konieczne. Ważne, żeby był w miarę solidny, niezawodny, z w miarę wytrzymałą baterią.
Nie chce nic dotykowego, nie potrzebuje tudzież jakichś inszych wodotrysków :-)
Najlepiej gdyby to było coś z Nokii lub SE.

Z góry dzięki za wszelki propozycje :-)
Pozdrawiam
Calfy.

flowerman - 2011-01-03, 23:18

Poszukaj C905

Dane

Marek1603 - 2011-01-04, 06:02

Zamiast C905 polecę ci C702 ponieważ robi o wiele lepsze zdjęcia (porównywałem z kumplem) chociaż ma gorszy aparat, a poza tym ma GPS-a. Może się przydać. Ja na przykład używam i dość dobrze działa.
flowerman - 2011-01-04, 07:38

Porównanie telefonów
marektbg - 2011-01-04, 08:01

Jak chcesz tani dobry wszystko mający telefon to poluj na używanego Samsunga i5700 z Androidem (procesor 800Mhz, 256MB Ramu - zdecydowanie lepsze parametry niż większość 5 a nawet 7 calowych nawigacji na rynku, do tego GPS, WiFi i wszystko co potrzeba) - do 400zł dostaniesz - to był mój pierwszy telefon z tym systemem bo kilku latach przygód z Nokią i jej Symbianem. Jak zależy Ci na nawigacji to raczej korzystanie z niej na wyświetlaczach poniżej 3 cali to chyba jednak sztuka dla sztuki. Ewentualnie jak chcesz Nokię to może używaną 5800 - miałem ją to był mój pierwszy dotykowiec - jednak jest to telefon zdecydowanie wolniejszy i ma dużo gorszy wyświetlacz niż Samsung - Nokia ma jednak ten plus, że dają darmowy program do nawigacji - w Androidach trzeba kombinować z mapami albo kupić abonament roczny w NaviExpert - do kupienia na Alledrogo za 50zł - mam tą mapę w obecnym Samsungu Galaxy S i jest bardzo dobra.
MarkD - 2011-01-04, 08:14
Temat postu: Re: Wybór telefonu
Calfy napisał/a:
Witam,
Nie chce nic dotykowego, nie potrzebuje tudzież jakichś inszych wodotrysków :-)
Najlepiej gdyby to było coś z Nokii lub SE.

Jak z GPS to polecam Nokie E52 (sam teraz używam). Jak bez GPS to E51.

marektbg - 2011-01-04, 08:32

Szybko czytałem - przeoczyłem, że nie chcesz dotykowców. Też kiedyś nie chciałem :-P
Marek1603 - 2011-01-04, 08:59

Jeżeli chodzi o naviexperta to też mogę polecić zwłaszcza na funkcję korki-online. W dużych aglomeracjach i w szczycie ruchu rewelka. No i aktualizacje oprogramowania za free nie mówiąc o mapach, remontach itp.
Calfy - 2011-01-04, 13:58

C905 właśnie patrzę. C702 odpada. Miał go brat i jakoś nie był zbytnio zadowolony (choć jakiś czas jednak mu służył). Jeżeli chodzi o jakość zdjęć to jakoś nie zależy mi na tym szczególnie.
Telefonu dotykowego nie chcę :) Przez ostatni czas posługiwałem się takim (plamfonem na Windows Mobile) i niezbyt mi to odpowiada. Pisze sporo smsów i jakoś wolę normalną klawiaturkę. ;-) A właśnie, zależy mi żeby telefon miał wygodną klawiaturę :-D

Za E52 się rozglądam, ale wszystkie aukcje kończą powyżej 400. Poobserwuje jeszcze trochę, może uda się coś wyrwać poniżej ;-) Rozglądam się jeszcze za E66.

Dzięki za odpowiedzi. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, to bardzo chętnie poczytam :-)

Pozdrawiam

maciek - 2011-01-04, 15:37

ja polecam Nokie e51, e63, aktualnie tego korzystam, obydwie mają wifi i nie mają gps(ale można dokupić nadajnik zewnętrzny który jest lepszy niż wbudowany) aktualnie pisze z noki e63 i jestem z niej bardzo zadowolony, nokia e51 ma mocniejszą kartę wifi niż e63.

Jak by cię interesowała nokia 5530 to mogę sprzedać też ma wifi

MarkD - 2011-01-07, 09:33

Calfy napisał/a:


Za E52 się rozglądam, ale wszystkie aukcje kończą powyżej 400. Poobserwuje jeszcze trochę, może uda się coś wyrwać poniżej ;-) Rozglądam się jeszcze za E66.

Miałem do wyboru E66 lub E52. E66 odpadła ze względu na słaba baterie i obudowę typu slider. Z E52 jestem naprawdę zadowolony, bateria trzyma długo, wyświetlacz ok, GPS ok, do tego modelu są bezpłatne mapy i nawigacja Nokii. W przeglądarce internetowej działa nawet konfigurator ze strony dacia.pl :lol:
Może warto jeszcze dołożyć 50 dych albo poczekać na aukcje do 400 PLN.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group