DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Dziwny Stepway...

derkin - 2011-01-17, 19:55
Temat postu: Dziwny Stepway...
Witam znalazłem takiego oto dziwnego Stepway`a na allegro : http://otomoto.pl/dacia-s...-C14737278.html

Jakiś on dla mnie dziwny : grill w kolorze nadwozia a kierownica nie wygląda na obszytą skórą chociaż to przecież w standardzie jest.
Orientujecie się czy to jakaś inna wersja Stepway`a czy może powypadek jakiś?

maciek - 2011-01-17, 20:06

po wypadek, albo tunning 8-)
mekintosz - 2011-01-17, 20:12
Temat postu: Re: Dziwny Stepway...
derkin napisał/a:


Jakiś on dla mnie dziwny :... nie wygląda na obszytą skórą chociaż to przecież w standardzie jest.
Orientujecie się czy to jakaś inna wersja Stepway`a czy może powypadek jakiś?


Na rynku Niemieckim stepway nie mial skorzanej kierownicy. Potwierdzaja to opbserwacje stepwayow zza Odry na allegro. Ten czerwony grill to jakis tuning wlasciciela. W sumie nie najgorzej wyglada.

maciek - 2011-01-17, 20:15

za czysta jest komora silnika wypucowana ale śrubki od amortyzatorów już pordzewiały. Przebieg 5tys :mrgreen:
maciek - 2011-01-17, 20:16

a żeby było śmieszne to samo ogłoszenie
http://moto.archiwumalleg...w_polsce_fa_vat

matucha - 2011-01-17, 20:17

Biorąc pod uwagę, gdzie stoi to auto, to w 99% jest to powypadek. Znam ten komis bardzo dobrze i niestety raczej ze złej strony. Wogóle przy kupnie auta Gniezno należy omijać szerokim łukiem.
maciek - 2011-01-17, 20:19

mekintosz napisał/a:
Potwierdzaja to opbserwacje stepwayow zza Odry na allegro


może wszystkie są powypadkowe ;-)

jackthenight - 2011-01-17, 20:32

maciek127 napisał/a:
ale śrubki od amortyzatorów już pordzewiały. Przebieg 5tys


A może są zakonserwowane smarem miedziowym ?
Te śruby lubią zachodzić rudawym nalotem właśnie po kilku tysiącach kilometrów - u mnie było podobnie - a teraz są wysmarowane smarem miedziowym.

maciek - 2011-01-17, 20:38

jackthenight napisał/a:

maciek127 napisał/a:
ale śrubki od amortyzatorów już pordzewiały. Przebieg 5tys


A może są zakonserwowane smarem miedziowym ?
Te śruby lubią zachodzić rudawym nalotem właśnie po kilku tysiącach kilometrów - u mnie było podobnie - a teraz są wysmarowane smarem miedziowym.


mówię to co zauważyłem

derkin - 2011-01-17, 20:42
Temat postu: reflektory
Zauważyłem jeszcze że reflektory w tym Stepway`u nie mają czarnych obudów ( dziwnie odmieniłem to słowo ) tylko takie jak w zwykłym Sandero
jjmalin - 2011-01-17, 20:44

reflektory nie są z serii black line
maciek - 2011-01-17, 20:48

nie ma naklejki Stepway na drzwiach
Cendra - 2011-01-17, 20:56

Na moje kiepskie oko spasowanie błotników i maski pozostawia sporo do życzenia, do tego wymiana lamp na zwykle i kierownicy... Ja stawiam na powypadek, gość nawet nie próbował zaznaczyć, że auto jest bezwypadkowe więc to wszystko wyjaśnia :)
mekintosz - 2011-01-17, 20:56

W świetle Waszych cennych spostrzezen ( kolor lamp, brak naklejek , majac na uwage wylizana komore silnika, i natłuszczone na maxa "twarde polastiki" oraz sprzedawce - komis trzeba byc ostroznym. Moze to byc odpicowana sztuka po dzwonie. Z braku oryginalnych czesci lub nieoplacalnosci zdobycia ich warsztat picujacy autko uzyl elementow zwyklego sandero.
Beckie - 2011-01-17, 20:58

matucha napisał/a:
Wogóle przy kupnie auta Gniezno należy omijać szerokim łukiem.

To samo słyszałem o Trzemesznie.

maciek - 2011-01-17, 21:00

Beckie napisał/a:

matucha napisał/a:
Wogóle przy kupnie auta Gniezno należy omijać szerokim łukiem.

To samo słyszałem o Trzemesznie.


a ja o Szczecinie :mrgreen:

Seal - 2011-01-17, 22:05

A tak na logikę to który Niemiec sprzedaje dobre auto z przebiegiem 5000 km :lol:
Ammianus - 2011-01-17, 22:35

No tak, mówicie że źle spasowane błotniki i maska, co sugeruje uderzenie od przodu. A skoro tak, to po co pakować niestandardowy grill?
WhiteDragon - 2011-01-17, 22:36

Może ten, co po pijaku walnął w drzewo. :-P
maciek - 2011-01-17, 22:38

Ammianus napisał/a:
No tak, mówicie że źle spasowane błotniki i maska, co sugeruje uderzenie od przodu. A skoro tak, to po co pakować niestandardowy grill?


bo ktoś się nie kapnie. Tak jak ja że w Megane powinienem mieć światła mgłowe, dowiedziałem się po fakcie

Cendra - 2011-01-17, 22:42

Ammianus napisał/a:
A skoro tak, to po co pakować niestandardowy grill?


Może dlatego, że taki od stepway'a jest trudno dostępny, tak samo jak lampy z czarnym wnętrzem...

matucha - 2011-01-18, 17:59

Ammianus napisał/a:
No tak, mówicie że źle spasowane błotniki i maska, co sugeruje uderzenie od przodu. A skoro tak, to po co pakować niestandardowy grill?


Na moje grill jest oryginalny, ale był pęknięty. Został "pospawany"/poszpachlowany, a później pomalowany, żeby nie było widać naprawy.

Znam te komisy z autopsji i naprawdę wiele rzeczy tam widziałem 8-)

maciek - 2011-01-18, 18:12

przydał by się dział Pomoc przy kupnie używanego
Mariusz - 2011-01-19, 18:45

Panowie to jaki w końcu ma ta Dacia przebieg? :roll: . U góry w ogłoszeniu 5000 tys, a w opisie 370? Przejżałem wszystkie STEPWAYE na AUTOSCOUT i nie zauważyłem STEPWAYA z białymi reflektorami. Spójrzcie na spasowanie klapy, błotnika ze zderzakiem. Jakie spasowanie na nakładkach na błotniku i zderzaku. Wszystkie STEPWAY mają naklejki. No chyba, że jest to model na specjalnie zamówienie :lol: Aha jeszcze jedno. Pewnie grill był posklejany i założony ma specjalną folię tuningową
Jarosław P - 2011-01-19, 20:43

Z tym spasowaniem maski z błotmikami nie zgadzam się , moja sandi też ma z jednej strony większą szpare. Kiedys o tym pisałem , później zwróciłem uwagę na to będąc w salonie tu i tam i nie tylko w daci są odchylenia zreszta są one dopuszczalne i dokumentacja to dopuszcza : 2-4 mm
maciek - 2011-01-19, 20:58

dlaczego zakładacie że ten samochód jest bezwypadkowy skoro w ogłoszeniu nic nie piszę że jest bezwypadkowy :?:

kto napisze w ogłoszeniu napisze np. samochód powypadkowy, walnąłem przodem w słup, wymieniłem to i tamto, a przebieg 50tys km w 1 rok, co to jest ?

Mariusz - 2011-01-19, 21:17

maciek127 napisał/a:
dlaczego zakładacie że ten samochód jest bezwypadkowy skoro w ogłoszeniu nic nie piszę że jest bezwypadkowy :?:



Wręcz przeciwnie.

laisar - 2011-01-20, 12:11

maciek127 napisał/a:
kto napisze w ogłoszeniu napisze np. samochód powypadkowy, walnąłem przodem w słup, wymieniłem to i tamto, a przebieg 50tys km w 1 rok

Uczciwy?

Mikele - 2011-01-20, 13:17

Niestety po doświadczeniach epoki słusznie minionej w naszym kraju słowo "uczciwy" często utożsamiane jest ze słowem "frajer"...
krakry1 - 2011-01-20, 18:32

laisar napisał/a:
maciek127 napisał/a:
kto napisze w ogłoszeniu napisze np. samochód powypadkowy, walnąłem przodem w słup, wymieniłem to i tamto, a przebieg 50tys km w 1 rok

Uczciwy?
... albo głupi. :!:
benny86 - 2011-01-20, 18:36

I taka jest właśnie mentalność narodu. Jak ktoś podaje otwarcie wady oferowanego auto to jest głupim frajerem. Zawsze lepiej przecież kupić inny samochód, ślicznie błyszczący i z rewelacyjnym opisem, który posiada bardzo podobną przeszłość 8-)
bebe - 2011-01-20, 19:44

benny86 napisał/a:
I taka jest właśnie mentalność narodu.

Na cały naród bym nie uogólniał. :)

Sprzedałem już trzy swoje samochody. Nigdy nie ukrywałem ich wad i przeszłości (znajomi przysłuchujący się moim rozmowom z potencjalnymi kupującymi twierdzili potem, że nie dość, że nie sprzedam, to chyba dopłacę żeby ktoś to auto wziął :), może faktycznie mógłbym je wszystkie sprzedać drożej. Ale pieniądze zawsze można zarobić, a ładu moralnego we mnie, nieba gwiaździstego nade mną i poczucia ogólnej zajebistości kupić się nie da. :]

A co do wstawiania kitu, to niestety popyt kreuje podaż. :( Ludzie szukają "igiełek" w cenie złomu, więc handlarze im je sprzedają. Gdyby był popyt na auta droższe, ale w lepszym i przede wszystkim weryfikowalnym stanie, przekręty stanowiłyby margines, nie normę.

laisar - 2011-01-20, 19:58

Mikele napisał/a:
słowo "uczciwy" często utożsamiane jest ze słowem "frajer"...

Z tym to już każdy musi sobie radzić sam - czy woli być nazywany frajerem, czy oszustem...

48piotr - 2011-01-20, 20:02

bebe napisał/a:
benny86 napisał/a:
I taka jest właśnie mentalność narodu.

Oszukać można tylko pazernego na "super okazję" :roll:
Normalny szuka normalnego i płaci"normalnie"

benny86 - 2011-01-20, 22:07

bebe napisał/a:
Nigdy nie ukrywałem ich wad i przeszłości (znajomi przysłuchujący się moim rozmowom z potencjalnymi kupującymi twierdzili potem, że nie dość, że nie sprzedam, to chyba dopłacę żeby ktoś to auto wziął :), może faktycznie mógłbym je wszystkie sprzedać drożej.

Przypomina mi się ogłoszenie sprzed 3 lat w lokalnej prasie o treści: "sprzedam wartburga, stan beznadziejny, tel *** *** ***" :mrgreen:
bebe napisał/a:
Ale pieniądze zawsze można zarobić

Tak do sprawy podchodzisz Ty i każdy uczciwy człowiek, niestety w branży samochodowej nie brakuje cwaniaków którzy chcą zarobić zawsze, na wszystkim i bez względu na nic
bebe napisał/a:
poczucia ogólnej zajebistości kupić się nie da. :]

No teoretycznie nie, choć po pewnym osiedlu w moim mieście chodzi koleś który po kilku piwach twierdzi że potrafi latać i jest bogiem. Na potwierdzenie tego już odstawił kilka, nieudanych prób podboju przestworzy jako pas startowy korzystając z daszku and wejściem do bloku 8-)

Beckie - 2011-01-22, 19:24

krakry1 napisał/a:
laisar napisał/a:
maciek127 napisał/a:
kto napisze w ogłoszeniu napisze np. samochód powypadkowy, walnąłem przodem w słup, wymieniłem to i tamto, a przebieg 50tys km w 1 rok

Uczciwy?
... albo głupi. :!:


krakry1, że się tak spytam: dobrze się czujesz?

krakry1 - 2011-01-23, 18:24

Ostatnio świetnie :-D , więc nie rozumiem Twojego pytania? :roll:
48piotr - 2011-01-23, 18:56

krakry1 napisał/a:
Ostatnio świetnie , więc nie rozumiem Twojego pytania?

W/g Ciebie uczciwy=głupi?
Tego ja nie rozumiem :evil:

krakry1 - 2011-01-23, 19:04

Oczywiście, że nie - ale gdzie znaleźć uczciwych sprzedających? :?:

To może być b. trudne. :cry:

Beckie - 2011-01-23, 19:19

Skoro uczciwy = głupi frajer, to rzeczywiście nie zachęca. :-/

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group