DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Ogrzewanie przedniej szyby

jjmalin - 2011-01-23, 09:20
Temat postu: Ogrzewanie przedniej szyby
Witam. Czy jest możliwość montażu czegoś takiego?? Na forum forda czytałem że trzeba szybę całą przednią wymienić i nie ma czegoś takiego jak np naklejenie bezbarwnej maty na szybę która by grzała ...
mekintosz - 2011-01-23, 10:36

W fordzie sa w szybe wtopione przewody oporowe ktore nagrzewajac sie odmrazaja szybe. Widac je nawet , choc sa duzo ciensze niz klasycznie na tylnej szybie. Nieststy ale z tego co wiem jedynie zamienniki do samochodow posiadajacych fabrycznie isntalacje ogrzewania przedniej szyby sa dostepne w handlu. Szkoda, fajnie by bylo przy okazji np wymiany szyby w Sandero zamontowac podgrzewana i podpiac to do ogrzewania tylnej i lusterek.
maciek - 2011-01-23, 11:40

mekintosz, w Megankach i Scenicach I były podgrzewane szyby z przodu jeśli szyba pasuje od tych dwóch modeli do jakiegoś Dacia-na (ale odmieniłem ) to chyba było by super. ogrzewanie szyby w renault beże prąd bezpośrednia z akumulatora
benny86 - 2011-01-23, 14:35

Maciek ale o której generacji megane mówisz? Dziś na parkingu przy tesco w wodzisławiu spotkałem megane II i logana i nie trzeba być super spostrzegawczym żeby zauważyć że szyby z pewnością nie będą pasować...
maciek - 2011-01-23, 14:39

benny86 napisał/a:
Maciek ale o której generacji megane mówisz? Dziś na parkingu przy tesco w wodzisławiu spotkałem megane II i logana i nie trzeba być super spostrzegawczym żeby zauważyć że szyby z pewnością nie będą pasować...


Megane I miało podgrzewane szyby w opcji
w Lagunie I też na pewno było podgrzewanie i jeszcze wzmocniony nadmuch
w Megane II miał tylko wzmocniony nadmuch na przednią szybę
w Megane III nie wiem ale pewnie tak samo jak w Megane II

Mikele - 2011-01-23, 15:16

Jeśli ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł jak wspomóc ogrzewanie i nadmuch przedniej szyby, bo mnie już to doprowadza do szału...

Wystarczą cztery osoby na pokładzie i na przykład wilgotne dywaniki i szyby przednie też parują. Nadmuch na drugim biegu nie ogrzewa samych boków szyb na dole, co co prawda nie przeszkadza za bardzo, ale denerwuje. Może ktoś ma pomysł jaką przeróbkę trzeba wykonać, żeby można było skierować nadmuch jednocześnie na przednią szybę oraz szyby boczne ? Teraz jak jadę z kilkoma osobami to mogę co najwyżej wybrać które szyby mi nie będą parowały...

Ja jestem z góry chętny do wszelkich przeróbek tego typu, niestety wiedzy na ten temat nie posiadam żadnej...

maciek - 2011-01-23, 16:04

jedynie znalazłem coś takiego http://allegro.pl/mata-gr...1348680811.html trzeba będzie wykombinować jak zrobić te podgrzewanie przedniej szyby
laisar - 2011-01-23, 16:34

maciek127 napisał/a:
jeśli szyba pasuje od tych dwóch modeli do jakiegoś Dacia-na

Żadna nie pasuje.

laisar - 2011-01-23, 21:35

Mikele napisał/a:
eśli ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł jak wspomóc ogrzewanie i nadmuch przedniej szyby

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=72213#72213 ? (((;



Cytat:
jaką przeróbkę trzeba wykonać, żeby można było skierować nadmuch jednocześnie na przednią szybę oraz szyby boczne ?

Niestety, nie udało mi się znaleźć nigdzie schematów działania rozdzielacza w daciach, ale obawiam się, że w samym bloku wentylacji to wiele się zmienić nie da - wydaje się mało rozbieralny /:

Można by natomiast pomyśleć o ingerencji w same przewody wentylacyjne, tyle że to wymaga wyjęcia całej deski, co już nie jest trywialne...

W każdym razie spróbuję się temu przyjrzeć w dokumentacji.

PiotrWie - 2011-01-23, 21:37

Mikele napisał/a:
Jeśli ktoś wpadnie na jakiś genialny pomysł jak wspomóc ogrzewanie i nadmuch przedniej szyby, bo mnie już to doprowadza do szału...

Wystarczą cztery osoby na pokładzie i na przykład wilgotne dywaniki i szyby przednie też parują. Nadmuch na drugim biegu nie ogrzewa samych boków szyb na dole, co co prawda nie przeszkadza za bardzo, ale denerwuje. Może ktoś ma pomysł jaką przeróbkę trzeba wykonać, żeby można było skierować nadmuch jednocześnie na przednią szybę oraz szyby boczne ? Teraz jak jadę z kilkoma osobami to mogę co najwyżej wybrać które szyby mi nie będą parowały...

Ja jestem z góry chętny do wszelkich przeróbek tego typu, niestety wiedzy na ten temat nie posiadam żadnej...

A masz wtedy włączoną klimatyzację?

maciek - 2011-01-23, 21:49

może zamontować jakąś grzałkę którą by mogła ogrzewać powietrze które by leciało od razu z dysz. Można wymyślić jakiś oddzielny przycisk by włączać kiedy by się chciało
leo - 2011-01-24, 01:11

Mikele napisał/a:
Ja jestem z góry chętny do wszelkich przeróbek tego typu, niestety wiedzy na ten temat nie posiadam żadnej...


To może dwie porady z innej strony (bez przeróbek):
1. stary sposób samochodziarzy - gazety na dywanikach (takie zwykłe, chłonące wodę). Estetyczne to nie jest, ale skuteczne - rozkładasz gazety pod nogami swoimi i pasażera (mogą też być z tyłu), gdy będą już całe mokre, wymieniasz na nowe;
2. nowy sposób, testowany obecnie przeze mnie w tico (bo w dusterze nie mam najmniejszego kłopotu z zaparowanymi szybami): kupujesz... drobny silikonowy żwirek dla kota (ok. 15 zł) :mrgreen: i... tanią pończochę damską :mrgreen: (ok. 2 zł). Odcinasz jedną nogę :mrgreen: i wsypujesz do niej ów żwirek. Zawiązujesz na supeł. Taką kichę kładziesz pod szybą i ona chłonie wilgoć. UWAGA - z kichy mogą się sypać drobinki silikonu, wielkości kryształków soli (zależy to od jakości żwirku), więc nastaw się na późniejsze odkurzanie lub po prostu rozwiąż problem poprzez podstawienie czegoś pod kichę (jeśli w MCVce deska pod szybą jest tak samo pochylona, jak w Dusterze, to łatwo nie będzie). Ale przemyśl sprawę, może uda Ci się ją jakoś rozwiązać. Aha, kicha jest wielokrotnego użytku: gdy żwirek nasiąknie już wilgocią i przestanie ją wchłaniać, wygrzewasz kiszkę w piekarniku lub mikrofalówce i rozkładasz znowu pod szybą. :mrgreen:

jjmalin - 2011-01-24, 14:39

w Jeździe Polskiej na TVN Turbo testowali właśnie specyfiki na parowanie i wyszło że szampon np bambino jest dobry
RnR - 2011-01-24, 19:20

Jesli masz to w odparowaniu czesto pomaga wlaczenie klimy
jjmalin - 2011-01-24, 21:19

no mam
WojaK - 2011-01-24, 21:41

Jak ktoś ma znajomego w wojsku, to polecam fular przeciwzaroszeniowy od maski pgaz np. MP - 4. Należy przetrzeć szybę od wewnątrz i do następnego mycia szyby starcza.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group