DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Warszawka

maciek - 2011-08-17, 19:51
Temat postu: Warszawka
Mam 2 pytania do warszawiaków i nie tylko gdzie można bezpiecznie samochód zostawić w stolicy, i żeby w pobliżu był dobry transport miejski do centrum (stare miasto, centrum Kopernik) ,bo nie chce szukać parkingu w centrum warszawy.
Jeśli jakiś parking to jakie tam linie jeżdżą żeby szybko dojechać do centrum miasta.

sereq - 2011-08-17, 20:54
Temat postu: Re: Warszawka
maciek napisał/a:
Mam 2 pytania do warszawiaków i nie tylko gdzie można bezpiecznie samochód zostawić w stolicy, i żeby w pobliżu był dobry transport miejski do centrum (stare miasto, centrum Kopernik) ,bo nie chce szukać parkingu w centrum warszawy.
Jeśli jakiś parking to jakie tam linie jeżdżą żeby szybko dojechać do centrum miasta.


może rozwiązanie pod nazwą "Park&Ride"? Musisz mieć bilet dobowy na komunikację za 12 zł i możesz za darmo korzystać z parkingów, które są ulokowane przy metrze albo przy innych liniach komunikacyjnych do Centrum.

tu masz listę parkingów P&R
Lista parkingów P&R

maciek - 2011-08-17, 21:42
Temat postu: Re: Warszawka
sereq napisał/a:
maciek napisał/a:
Mam 2 pytania do warszawiaków i nie tylko gdzie można bezpiecznie samochód zostawić w stolicy, i żeby w pobliżu był dobry transport miejski do centrum (stare miasto, centrum Kopernik) ,bo nie chce szukać parkingu w centrum warszawy.
Jeśli jakiś parking to jakie tam linie jeżdżą żeby szybko dojechać do centrum miasta.


może rozwiązanie pod nazwą "Park&Ride"? Musisz mieć bilet dobowy na komunikację za 12 zł i możesz za darmo korzystać z parkingów, które są ulokowane przy metrze albo przy innych liniach komunikacyjnych do Centrum.

tu masz listę parkingów P&R
Lista parkingów P&R


ciekawe rozwiązanie

Seal - 2011-08-17, 22:14

Na Kabatach przy stacji metra jest TESCO tam na parkingu za darmo możesz zostawić auto i udać się metrem do centrum.
janekboss - 2011-08-18, 08:56
Temat postu: Re: Warszawka
maciek napisał/a:
ciekawe rozwiązanie

może i ciekawe, ale kilka parkingów jest ulokowanych w dość przypadkowych miejscach,
np. P+R Połczyńska, więc część miejsc parkingowych przeznaczyli dla mieszkańców okolicznych bloków.

maciek - 2011-08-22, 11:05

Jak wygląda parking Real Praga ul. Jubilerska, i jaki jest dojazd stamtąd co Centrum Kopernik lub Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak wygląda bilet dzienny i gdzie można go kupić. Czy on jest przypisywany imiennie? I czy trzeba go kasować? czy tylko się okazuję że się go ma. Może to są głupie pytania ale w każdym mieście jest inaczej. A czy na bilecie dziennym będę mógł jeździć wszystkim co popadnie czyli Tramwaj, autobus, metro :?:

Prezes - 2011-08-22, 11:41

maciek napisał/a:
Jak wygląda parking Real Praga ul. Jubilerska, i jaki jest dojazd stamtąd co Centrum Kopernik lub Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wygląda dobrze, miejsce zawsze jest, teraz trochę remontują i tłoczno się do niego wjeżdża.
Jak dojechać - najlepiej sobie obrać drogę za pomocą strony: ZTM

maciek napisał/a:
Jak wygląda bilet dzienny i gdzie można go kupić. Czy on jest przypisywany imiennie? I czy trzeba go kasować? czy tylko się okazuję że się go ma. Może to są głupie pytania ale w każdym mieście jest inaczej. A czy na bilecie dziennym będę mógł jeździć wszystkim co popadnie czyli Tramwaj, autobus, metro :?:

Bilet kupisz w kiosku lub biletomacie. Jeździć będziesz mógł czym popadnie, skasować trzeba w pierwszym busie/tramwaju/metrze, nie jest imienny, trzeba go mieć do okazania. Dużo informacji i wzory biletów znajdziesz też na stronie ZTM

maciek - 2011-08-22, 16:14

nic nie rozumiem z tego planowania trasy. chce z grochowskiej przyjechać do Centrum Nauki? czym ?
bebe - 2011-08-22, 17:28

maciek napisał/a:
nic nie rozumiem z tego planowania trasy. chce z grochowskiej przyjechać do Centrum Nauki? czym ?

125. :]

Tu masz trochę przyjaźniejszą stronę: http://warszawa.jakdojade.pl/

W pole Z:/Do: możesz wpisać nazwę przystanku, adres albo nazwę obiektu ("Real Praga", "Centrum Nauki Kopernik") i strona pokaże Ci, czym i kiedy możesz sobie przyjechać.

Seal - 2011-08-22, 20:39

maciek napisał/a:
Jak wygląda parking Real Praga ul. Jubilerska, i jaki jest dojazd stamtąd co Centrum Kopernik lub Muzeum Powstania Warszawskiego.

Możesz jeszcze zaparkować na Warszawa Wileńska a tam tylko przez most i już masz Centrum Kopernik.
Moim zdaniem szybciej i lepiej niż tłuc się z Jubilerskiej.

bebe - 2011-08-22, 20:58

Seal napisał/a:
Możesz jeszcze zaparkować na Warszawa Wileńska a tam tylko przez most i już masz Centrum Kopernik.
Moim zdaniem szybciej i lepiej niż tłuc się z Jubilerskiej.

...z wyjątkiem faktu, że od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do CNK jest dziki hektar do przejścia. :/

Seal - 2011-08-22, 21:01

bebe napisał/a:
Seal napisał/a:
Możesz jeszcze zaparkować na Warszawa Wileńska a tam tylko przez most i już masz Centrum Kopernik.
Moim zdaniem szybciej i lepiej niż tłuc się z Jubilerskiej.

...z wyjątkiem faktu, że od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do CNK jest dziki hektar do przejścia. :/

No bez przesady z tym dzikim :mrgreen:
Kolega młody jest nogi nie odpadną mu.

bebe - 2011-08-22, 21:03

Seal napisał/a:
bebe napisał/a:
Seal napisał/a:
Możesz jeszcze zaparkować na Warszawa Wileńska a tam tylko przez most i już masz Centrum Kopernik.
Moim zdaniem szybciej i lepiej niż tłuc się z Jubilerskiej.

...z wyjątkiem faktu, że od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do CNK jest dziki hektar do przejścia. :/

No bez przesady z tym dzikim :mrgreen:

No może nie dziki, ale mi by się nie chciało, bo okolica spacerowo nie porywa, poza tym po drodze jest Cud Nad Wisłą i tam bym już pewnie utknął. :)

maciek - 2011-08-22, 21:05

Seal napisał/a:
bebe napisał/a:
Seal napisał/a:
Możesz jeszcze zaparkować na Warszawa Wileńska a tam tylko przez most i już masz Centrum Kopernik.
Moim zdaniem szybciej i lepiej niż tłuc się z Jubilerskiej.

...z wyjątkiem faktu, że od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do CNK jest dziki hektar do przejścia. :/

No bez przesady z tym dzikim :mrgreen:
Kolega młody jest nogi nie odpadną mu.


no mi nie odpadną, ale sam nie jadę tylko z rodzicami bo chcą coś zobaczyć na tym świcie ;-)

Seal - 2011-08-22, 21:09

Tak po jeździe z Lublina to by było dobre na rozprostowanie kości.
Jak uważasz dla mnie to żadna odległość ale wybór należy do Ciebie ja tam wolę iść niż stać w korku jadąc z Jubilerskiej ;-)

maciek - 2011-08-22, 21:13

Seal, powiedź mi jaki jest powód korku, bo ja nie tutejszy i nie muszę wszystkiego wiedzieć :mrgreen:
Seal - 2011-08-22, 21:20

Kolega Bebe proponował tobie autobus 125 wsiądź i sam się przekonaj.
Ja Tobie zaproponowałem inną trasę którą bym wybrał ale jak wcześniej napisałem wybór należ do Ciebie.

maciek - 2011-08-22, 21:24

Seal, ale co to za korki? Roboty drogowe? Czy normalne podczas szczytu?
Seal - 2011-08-22, 21:35

Jeżeli masz zamiar odwiedzić Wa-wę we wrześniu to korki będą jeszcze większe.
Mimo, że mieszkam w stolicy to wolę w centrum poruszać się metrem lub tramwajami a nawet piechotą niż autem ( no chyba jak muszę) ale to jest moje zdanie.

bebe - 2011-08-22, 23:25

maciek napisał/a:
Seal, powiedź mi jaki jest powód korku, bo ja nie tutejszy i nie muszę wszystkiego wiedzieć :mrgreen:

Powód: tak chce przyroda. :) Odkąd się wyprowadziłem, na złym brzegu Wisły bywam bardzo sporadycznie, więc nie powiem Ci, gdzie się obecnie korkuje i czemu akurat tam. Kliknij sobie na zakładkę Traffic na http://mapa.targeo.pl , i tam jak sobie poruszasz suwaczkiem, to będziesz miał dane historyczne/prognozy dla danej pory, to da Ci mniej więcej pojęcie, gdzie się nie pchać. Generalnie - nie ma reguły. W weekend, kiedy "Warszawiacy" wyjeżdżają do domów ;) , Warszawa jest zasadniczo miastem wymarłym i w ciągu dnia jeździ się raczej swobodnie. W piątek po fajrancie/niedzielę wieczorem bywa masakra na wylotówkach. Jak jest mecz/fontanny, bywa zakorkowana wieczorami Wisłostrada. Ponoć robią się korki na Trasie Łazienkowskiej o dziwnych porach w weekendy, alem jeszcze nie doświadczył. A, w ostatni piątek miesiąca jest masa kretyniczna, dobrze jest obczaić trasę i trzymać się od niej z daleka. W weekendy często też zamykane są rozmaite ulice na okoliczność frezowania nawierzchni (info tutaj).

Generalnie - nie przesadzaj, nie jedziesz na Syberię, głowy Ci nie urwie. :)

maciek - 2011-08-23, 07:23

z Lublina wyjeżdżam o 6, więc myślę być w Warszawie o 10, przybywam w środę ;-)
Prezes - 2011-08-23, 09:32

maciek napisał/a:
przybywam w środę
Korki są zawsze, najlepiej być w niedzielę :) No ale już pora 10:00 trochę ratuje. Nie wiem jak z Wileniakiem, ale dojechać tam może być ciężko, bo mieli jakoś teraz drugą nitkę metra budować i kopią. Ja ze strachu tam nie jeżdżę, więc pewności nie mam. Z Jubilerskiej, żeby się nie korkować można tramwajem do Czerniakowskiej podjechać i tam jakiegoś busa wziąć do CNK.
maciek - 2011-08-23, 12:19

hmm, ten parking przy realu to czasem jest podziemny? i czy będę mógł wjechać autem z LPG?
Jest gdzieś jeszcze po drodze jakiś parking przy centrum handlowym?

bebe - 2011-08-23, 12:30

maciek napisał/a:
hmm, ten parking przy realu to czasem jest podziemny?

Można sobie sprawdzić na zdjęciach satelitarnych. :) Przy Jubilerskiej są w sumie trzy parkingi pod chmurką. Parking w centrum Wileńska jest podziemno-piętrowy, ale kryty w każdym bądź razie, więc z LPG chyba nie wjedziesz.

maciek - 2011-08-23, 13:09

przejrzałem parkingi i jeszcze mi zostało CH Promenada - czynny 7-22, Ostrobramska 75 c, 2000 miejsc;
bebe - 2011-08-23, 13:19

maciek napisał/a:
przejrzałem parkingi i jeszcze mi zostało CH Promenada - czynny 7-22, Ostrobramska 75 c, 2000 miejsc;

Ale tam to jest ugór, krzaki i wilkołaki, tramwajów nima, a Ostrobramska słynie z korków. Promenada sux. ;)

Kristoff - 2011-08-23, 13:25

Drogi Kolego,

Skoro jedziesz z Lublina, to moja propozycja jest taka, abyś zostawił auto na parkingu P+R Anin SKM - http://www.ztm.waw.pl/par...z.php?c=116&l=1

Jadąc z Lublina DK 17 skręcasz w lewo w miejscowości Zakręt na DK 2 i dalej zobacz sobie na mapie, jak dojechać do stacji PKP Anin, ale daleko nie masz. Tam w biletomacie lub kiosku kupujesz bilet dobowy ZTM na 1 strefę (12 zł) i na jego podstawie zostawiasz samochód na parkingu P+R, a sam wsiadasz do pociągu SKM (kierunek Pruszków) lub Kolei Mazowieckich (kierunek Warszawa Zachodnia lub Grodzisk Maz.), przy czym obaj przewoźnicy honorują bilety ZTM, a następnie wysiadasz na stacji Warszawa Powiśle, skąd do Kopernika masz kilka minut spacerkiem. Czas przejazdu Anin - Warszawa Powiśle to rozkładowo 20-23 minuty. Parking jest pod chmurką, więc LPG nie będzie tu przeszkodą.

Pozdrawiam,
Kristoff

Prezes - 2011-08-23, 13:26

maciek napisał/a:
hmm, ten parking przy realu to czasem jest podziemny?
I naziemny i podziemny. Zdecydowanie bardziej polecam niż Promenadę. Ale jak o 22:00 chcecie wracać, to tam trochu niebezpiecznie i w tramwajach okradają.
laisar - 2011-08-24, 13:57

maciek napisał/a:
Jak wygląda bilet dzienny i gdzie można go kupić.

Np komórką: mPay.pl - korzystam, chwalę sobie.

maciek - 2011-08-24, 21:16

laisar napisał/a:
maciek napisał/a:
Jak wygląda bilet dzienny i gdzie można go kupić.

Np komórką: mPay.pl - korzystam, chwalę sobie.


nigdy więcej mpay w Lublinie chciałem kupić bilet przez komórkę bo przy sobie ani grosza miałem wysyłam tego sms a tu informacja że błąd systemu, po chwili wchodzą kanary i ich to g!@#$ obchodziło że system nie działał.


No i byłem w Warszawie, wyruszyłem o 6 z Lublina (+ tankowanie LPG) przybyłem na Parking King Cross o 9.30 myślę że w miarę sprawnie,
po mieście poruszałem się tylko autobusem 125, resztę drogi wspomagałem się nawigacją pieszą w Noki, niestety deszczyk popadał i popsuł trochę plany.
Centrum Nauki Kopernik 3,5h godziny czekania do Kas, a przy kasie się dowiedziałem że skoro mama ma oświadczenie o Inwalidztwie to wchodzi bez kolejki :-x , 3,5 godziny w plecy.

Z Powrotem wyjechałem o 19 i przywitał mnie korek do Zakrętu, przybyłem około 21.40 do Lublina jak na pierwszą już trasę po zmierzchu myślę że całkiem nieźle.

Każe dzięki za pomoc uzyskaną na forum, jutro poczytam jeszcze raz i po naciskam POMÓGŁ :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group