DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Kod do radia

wlodek67 - 2011-10-01, 13:03
Temat postu: Kod do radia
Witam, potrzebna pomoc jak w temacie. Musiałem odłączyć akumulator, by wyczyścić komorę silnika i po podłączeniu na radiu mam tylko 4 zera. Radio jest fabryczne. Z góry wielkie dzięki za pomoc.
benny86 - 2011-10-01, 13:17

W chevroletach i fiatach w podobnych sytuacjach wystarczyło podjechać do ASO - po przedstawieniu dowodu rejestracyjnego i dokumentu tożsamości właściciela, podawali bezpłatnie kod.
wlodek67 - 2011-10-01, 13:22

W zupełności masz rację, ale serwis który mam w pobliżu w soboty i niedziele nie pracuje.
chriskb - 2011-10-01, 13:24

wlodek67,

Przejrzyj dokumenty zakupu tam powinien być zapisany kod.

wlodek67 - 2011-10-01, 13:39

To było pierwsze co zrobiłem, ale w instrukcji napisali by kod przechowywać w bezpicznym miejcu, co też uczyniłem, a że jem dużo masła to mi się na pamięć rzuciło, pewnie za jakiś czas znajdę go w najbardziej oczywistym miejcu, lecz na chwilę obecną, jakby się pod ziemie zapadł. To nie jest tak, że przydarzył się problem i odrazu napisałem prośbę o pomoc. ;-)
chriskb - 2011-10-01, 13:40

spróbuj 1234
benny86 - 2011-10-01, 14:01

wlodek67 napisał/a:
serwis który mam w pobliżu w soboty i niedziele nie pracuje

wlodek67 napisał/a:
w instrukcji napisali by kod przechowywać w bezpicznym miejcu, co też uczyniłem, a że jem dużo masła to mi się na pamięć rzuciło, pewnie za jakiś czas znajdę go w najbardziej oczywistym miejcu, lecz na chwilę obecną, jakby się pod ziemie zapadł.

w takim razie widzę tylko dwa rozwiązania:
a)wizyta w innym, czynnym w weekendy ASO (np. gdybyś planował jakąś wycieczke weekendową, choć często jest tak że w niedziele pracuje tylko salon sprzedaży, a serwis zamknięty)
b)odczekać do początku przyszłego tygodnia.

eplus - 2011-10-02, 07:04

Jak odzyskasz kod, to zapisz go na obudowie radia. :mrgreen:
benny86 - 2011-10-02, 11:51

A może po prostu w telefonie :?:
wlodek67 - 2011-10-02, 17:07

@chriskb Dzięki, ale kod nie działa, straciłem wszelką nadzięję, jutro skontaktuję się z serwisem, mam nadzieję że przynajmiej oni pomogą.
Pawlo - 2011-10-02, 21:06

Pomogą pomogą, jak się nie zmieniało samemu kodu bo podobno można, to kasują 50zł brutto
wlodek67 - 2011-10-03, 11:05

Jeszcze jedno, no dwa pytania. Jestem po lekturze serwisówki, wygląda na to że kod jest na tabliczce znamionowej, jeśli ktoś wie to prosiłbym o weryfikację, drugie jak zdemontować radio, bo niestety ale nie znalazłem tego w instrukcji.
@Pawlo po kontakcie z serwisem, koszt 50-60pln.
@benny86 jeśli możesz pomóc, to zrób to, a nie wykorzystuj sytuacji do nabijania postów.
Dzięki wszystkim za okazaną pomoc.

Cendra - 2011-10-03, 11:49

Zazwyczaj jest w książce gdzie instrukcja obsługi itp.
benny86 - 2011-10-03, 11:59

wlodek67 napisał/a:
@benny86 jeśli możesz pomóc, to zrób to, a nie wykorzystuj sytuacji do nabijania postów.

Kiedy niby wykorzystałem okazję do nabijania postów:
1)sugerując kontakt z serwisem (jak widać okazało się to skuteczne, tyle że płatne)
2)wskazując pożyteczne miejsce gdzie warto zapisać kod (po co płacić drugi raz gdy zechcesz np. podładować zimą akumulator?)

Swoje żałosne aluzje zachowaj do siebie, tak się składa że jakiś czas temu już pisałem co sądze o liczniku postów (w skrócie, jeśli o mnie chodzi to kasujcie go sobie kiedy chcecie, albo np. raz na X miesięcy/tygodni itp.).

wlodek67 napisał/a:
jeśli możesz pomóc

Widząc kolejy temat twojego autorstwa nawet gdy będe na 1000% pewny rozwiązany nie pofatyguje się, jak widać niektórym ludziom po prostu nie warto pomagać i lepiej mieć ich w głębokim poważaniu

eplus - 2011-10-03, 12:39

Kolego, a jak zapomnisz pinu do karty bankowej, to też zapytasz na forum? Gdyby kod był obok VINu to też by było śmiesznie, bo złodziej radia mógłby sobie przy okazji odpisać. 1234 działa w urządzeniach przemysłowych albo w tunerach satelitarnych, ale wtedy jest możliwość zmiany na jakiś bardziej skomplikowany. Znane mi modele radii mają kod niezmienny. Rozkodowanie zwykle polega na ingerencji w elektronikę, np. przeprogramowanie pamięci (wtedy oryginalny kod może ulec zmianie). Jeśli samochód jest z salonu, to należy wziąć ze sobą wszystkie papiery - niech wskażą, gdzie jest kod. Jeśli się zgubiło - trzeba zapłacić za odświeżenie, niestety.
Aha, i jeśli zrobisz np. 10 nieudanych prób z rzędu, to w niektórych radiach nawet serwis nie poradzi.

wlodek67 - 2011-10-03, 13:48

@benny86 nie irytuj się, bo nie warto, fakt mogłem napisać, jakie czynności podjąłem, zanim poprosiłem o pomoc na forum, dlatego stwierdziłem, że Twoje posty nic nie wnoszą do mojej sprawy, fakt spojrzałem na ilość postów i stąd wzięła się moja irytacja.
@eplus serwisówka MR453X7986A000:
„pre-kod jest odzyskiwany poprzez wysunięcie radia, zwrócić uwagę na cztery znaki nad kodem kreskowych, które są po literze T”, co prawda moja znajomość angielskiego jest mierna(oryginał: the pre-code is recovered by removing the radio and noting the four characters on the barcode that follow the letter T) i mogłem coś pokręcić, stąd moje pytanie.
Jeśli uważacie, że moje pytania są „poniżej pępka”, to „sorty menory, jedynaczkę z przodu…”
Po rozmowie z serwisem doszedłem do wniosku, że kod nie został mi dany, serwisant powiedział żeby sprawdzić w schowku, co też uczynię po powrocie do domu, a jakoś nie uśmiecha mi się „bulić” 5 dych za kod, który mi się chyba należy, stąd następne pytanie do właścicieli Daciek, tych którzy mają firmowe radio czy dostali rzeczony kod

akofreda - 2011-10-03, 13:53

Dostałem i został wypisany w którejś książeczce. Moge sprawdzić w domu;)
benny86 - 2011-10-03, 16:17

wlodek67 napisał/a:
@benny86 nie irytuj się, bo nie warto

nie irytuje się, lecz mówie tylko/aż jak sprawa wygląda z mojego punktu widzenia
wlodek67 napisał/a:
fakt spojrzałem na ilość postów

jakby nie patrzeć to zawsze będzie ona wprost proporcjonalna do "stażu" na forum

DUCATI - 2011-10-03, 16:34

Cytat:
jakby nie patrzeć to zawsze będzie ona wprost proporcjonalna do "stażu" na forum


Co najwyzej proporcjonalna.

Pawlo - 2011-10-03, 17:05

Mnie też kod wpisali do książeczki ale to był kod klucza i powiedzieli że to ważne.
Wpisane to mam na pierwszej stronie książeczki gwarancyjnej tam gdzie odbierasz auto i akceptujesz warunki gwarancji.
Nie w książce przeglądów.

eplus - 2011-10-03, 17:23

Ten pre kod po literze T to prawdopodobnie fragment nru seryjnego. Na jego podstawie, po zweryfikowaniu legalności Twojego tytułu do posiadania radia, serwis skontaktuje się z centralą i z jej bazy danych lub za pomocą specjalnego "kalkulatora" uzyska właściwy kod. Wpisanie prawdziwego kodu na obudowie radia przez fabrykę nie ma sensu, to nie child lock, to jest przeciw bezwzględnym, wstrętnym złodziejom :lol: :evil: Zdarzają się wycieki z bazy producenta lub "cracki" do programów wyliczających kody, ale z tym nikt się nie zechce ujawnić, tym bardziej za darmo. ;-)
Edit: właśnie to masz w manualu na str. 86A-9.

wlodek67 - 2011-10-03, 19:06

Jeden z naszych kolegów zwrócił mi uwagę, że w książce przeglądów na str.2 na dolejest pole kod radia, i teraz mam dylemat czy mam domagać się by mi ten kod wpisali?
@Pawlo ja dostałem na spejalnej karce kod do kluczyka.

jackthenight - 2011-10-03, 19:45

A ja znam metodę na uzyskanie kodu za darmo.
Wystarczy zarejestrować się na tym forum :

http://forum.eserviceinfo.com/viewforum.php?f=8

Podobnie ta tym forum polskim : http://forum.kody-radio.pl/index.php


i w tym dziale poprosić o kod do radia.
Należy podać jaki auto posiadamy, zrobić zdjęcia naklejkom na radiu i wstawić na forum.

PS. Kody do radia to teraz w ogóle śmieszna sprawa, gdyż wygenerować sobie kod to teraz żaden problem. Można skorzystać z w/w forum, gdzie podadzą ci kod do twojego radia, albo skorzystać z generatorów kodów, które również można pobrać z netu.
Także kod to raczej problem dla właściciela niż dla złodzieja.

eplus napisał/a:
ale z tym nikt się nie zechce ujawnić, tym bardziej za darmo

Eeee tam, są fora na których ludzie, którzy mają dostęp generują kody do radia. :)

Piotrek721015 - 2011-10-04, 04:39

Mi jak po wymianie akumulatora w VW zakodowało sie radio to pojechałem do pana co naprwia RTV i za 10 złmi rozkodował podając kod i technikę wprowadzania kodu na przyszłość. Dlamnie to alternatywa servisu w takim przypadku, do którego mam 100 km.
eplus - 2011-10-04, 08:10

"Bitwa pod Grunwaldem"? Wiele rozkodowywanych radii VW dostawało nowy kod "1410". Opisy które guziki naciskać po kolei to już rzecz jawna.
Kiedyś też miałem jakiś problem z kodem, ale chyba nawet eserviceinfo nie było w stanie pomóc. Kod kodowi nie równy - jak zamki: jeden otworzysz zagiętym gwoździem, z innym nawet kasiarz się namęczy.

jackthenight - 2011-10-05, 20:46

Najśmieszniejsze w tych kodach radia jest to, że najwięcej problemów sprawiają samemu właścicielowi radia a nie złodziejowi :)
jackthenight - 2012-01-25, 12:17

wlodek67 masz już ten kod ?
Jeśli nie to wysuń radio, z boku radia będzie naklejka z danymi radia. Spisz te dane, albo zrób zdjęcie tej naklejki, a wtedy powiem ci jaki jest kod radia.

okey32 - 2012-05-15, 16:31

Pogrzebałem dzisiaj w swoim radiu i te nowe radia to Daewoo AGC-1220RF-a
Poźniej powstawiam fotki .
A teraz niech mi ktos powie jak odkodowac to cudo bo odłaczyłem go od prądu a teraz jakiegos kota chce :mrgreen: . wieczorem powstawiam fotki to moze ktos mi powie gdzie mam wetknąć kabelki żeby mi tylne głosniki dzialały :-)

[img][/img]



[img][/img]




[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

jaru - 2012-05-15, 19:24

okey32, a możesz podać "Part Code" z naklejki na radio?
okey32 - 2012-05-15, 19:53

kod jest 4 cyfrowy i niby wpisywałem ten kod z naklejki
Part code 2811 55052R ( wpisywałem 4 pierwsze liczby) ale to chyba było by za proste :-D

jaru - 2012-05-15, 20:07

..eee.. ja w sumie pytałem z ciekawości ;-)

Co do kodu blokady radia to są 3 wyjścia:
1. ASO - na pewno podadzą, ale i na pewno skasują odpowiednią sumkę (coś mi świta, że nawet 100zł).
2. Są stronki, gdzie za ok. 25zł podadzą kod odblokowujący na podstawie cyferek podanych na naklejce na radio.
3. Są kalkulatory do obliczania kodu na podstawie jw. lub fora, na których dobrzy ludzie gratisowo podają kody :-P

okey32 - 2012-05-15, 20:23

w instrukcji jest napisane .
W celu uruchomienia systemu audio należy wprowadzic poufny kod skladajacy sie z 4 cyfr
Nalezy zapisać ten kod i przechowywać w bezpiecznym miejscu. W przypadku utraty skontaktowac sie z przedstawicielem producenta.


problem w tym ze ja tego radia nie kodowałem a i przy odbiorze auta nie dostalem takowego. a chyba powinienem bo nie będę leciał do nich za każdym razem gdy sam odłacze radio czy przepali sie bezpiecznik. Jutro do nich zadzwonie i sie dowiem co i jak

uran - 2012-05-15, 20:52

Powinieneś mieć kod w instrukcji gdzieś raczej, LINK tu był ten problem poruszany. Heh daewoo a mi sprzedawca kiedyś w dekarze mówił że to będzie clarion i takie tam bzdury, a tu ktoś pisał (w tym temacie) że w jakimś daewoo miał podobną kostkę co by się teraz zgadzało :D. Okey32 dzięki za info, btw jak nie dali Ci kodu to dzwoń do nich za darmo powinni udostępnić.

Ps. zastanawia mnie też mniejsza ilość kabli u Ciebie ZDJĘCIE .

okey32 - 2012-05-16, 14:19

No to sprawa z kodem załatwiona. Ale konieczny był tel. do serwisu i jak by sie uparli to konieczna był aby wizyta u nich ale udało sie załatwić telefonicznie :-D .

Teraz niech mi ktos powie gdzie mam wetknąć kabelki od tylnych głośników.
uran moze Ty masz głośniki z tyłu dlatego masz więcej kabelków ?

jackthenight - 2012-05-16, 15:11

Wcale niekonieczny jest telefon do ASO :)
Wystarczy jakbyś podał "Part Code" z naklejki
Ty podałeś 2811, a nie masz czasem napisane Z811 i wtedy
twój kod do radia to : 0138 :)
Tam masz 2811 czy Z811 ?

okey32 - 2012-05-16, 17:24

jackthenight napisał/a:
Wcale niekonieczny jest telefon do ASO :)
Wystarczy jakbyś podał "Part Code" z naklejki
Ty podałeś 2811, a nie masz czasem napisane Z811 i wtedy
twój kod do radia to : 0138 :)
Tam masz 2811 czy Z811 ?


Niezgadłeś :mrgreen:
Może i ten Part Code ma cos wspólnego z kodem radia bo wszystkie cyfry kodu radia są w Part code, ale jaki jest klucz generowanie tego kodu to juz nie wiem .

Potrzebuje teraz pomocy z podłaczeniem kabelków. Głosniki juz na miejscu kabelki też podciagniete tylko trzeba je wetknać w odpowiednie miejsce. ;-)
Na kostkach nie ma żadnych oznaczeń a jak to wyglada widać na zdjeciach które wcześniej wkleiłem

chriskb - 2012-05-16, 17:53

okey32,

Popatrz tutaj http://www.forum-auto.com...jet110-3255.htm

jackthenight - 2012-05-16, 18:04

okey32 napisał/a:

Niezgadłeś :mrgreen:
Może i ten Part Code ma cos wspólnego z kodem radia bo wszystkie cyfry kodu radia są w Part code, ale jaki jest klucz generowanie tego kodu to juz nie wiem .


Ja nic nie zgaduje :) Poprostu mam generator kodów ale do radii Renault robionych przez
Blaupunkta, a ty masz Daewoo.

A co do kabelków to już o tym była mowa : http://www.daciaklub.pl/f...p=127770#127770
i post następny.

Ale w skrócie powtórzę :




Ty masz podłączone teraz kable : 5, 6, 9, 10 - przednie głośniki
Brakuje ci kabli nr : 3, 4, 7, 8

3. Zielony = minus głośnika tylnego prawego
4. Szary = plus głośnika tylnego prawego
5. Szary z czerwonym paskiem = minus głośnika przedniego prawego
6. Zielony z czarnym paskiem = minus głośnika przedniego lewego
7. Brązowy = plus głośnika tylnego lewego
8. Żółty /wpadający w beż/ = minus głośnika tylnego lewego
9. Biały = plus głośnika przedniego lewego
10. Szary = plus głośnika przedniego prawego

Nie patrz na kolory, bo masz inne, ważne są miejsca pinów kabli we wtyczce.

okey32 - 2012-05-17, 10:50

No gotowe, wszystko gra i buczy :mrgreen:
Dzięki wszystkim za pomoc szczególnie dla jackthenight w razie problemów z kodem myśle ze kolega bedzie mógł pomóc ;-)

jackthenight - 2012-05-17, 11:21

okey32 napisał/a:
jackthenight w razie problemów z kodem myśle ze kolega bedzie mógł pomóc ;-)

No właśnie, już mam generator kodów do radia Daewoo montowanego w nowych Daciach :)

Stepway - 2012-10-13, 16:09

No to teraz kolej na mnie i mojego-nie mojego Dustera.

Po odpięciu klem od akumulatora, radio strajkuje i wyświetla 0 0 0 0 :evil:
W sobotę ASO mnie nie obsłuży, w niedzielę tym bardziej. Czy ktoś z Kolegów może mi wygenerować kod na podstawie np. numeru seryjnego? (przy czym będę prosił o pomoc w opisie bezinwazyjnego wysunięcia radia)

Czy dobrze zrozumiałem, że ASO odpłatnie odblokuje mi radio w przypadku gdy nie znalazłem w dokumentach (instrukcje, broszurki) zapisanego kodu?

Chosek - 2012-10-13, 17:00

Miałem podobny problem-musiałem osobiscie pofatygować się do servisu-kod otrzymałem bezpłatnie,
Po za tym powinieneś otrzymać kod przy zakupie auta,co prawda mi też zapomnieli dać-ale jest to ich obowiązek

TD Pedro - 2012-10-13, 17:03

Stepway napisał/a:
Czy dobrze zrozumiałem, że ASO odpłatnie odblokuje mi radio w przypadku gdy nie znalazłem w dokumentach (instrukcje, broszurki) zapisanego kodu?

ASO powinno bezpłatnie podać kod do odblokowania radia, jeżeli chcesz to zlecić (odblokowanie przez ASO) to za to mogą parę luidorów krzyknąć (chociaż też nie powinni)...

Cendra - 2012-10-14, 12:29

Nie macie kodu zapisanego gdzieś w instrukcji? Ja do Scenica mam zapisany w książeczkach z instrukcjami itp...
Stepway - 2012-10-14, 20:22

Ja akurat nie znalazłem wśród dokumentów jakie posiadam, w tym w instrukcji obsługi radia.

Zastanawiam się czy muszę podjechać konkretnie Dusterem czy wystarczą dokumenty, by podano mi kod.

TD Pedro - 2012-10-14, 22:38

Stepway napisał/a:
czy wystarczą dokumenty, by podano mi kod

wystarczy dokument (chociaż i to nie powinno być potrzebne), wszystkie dane samochodu (w tym również kod dostępu do fabrycznego radia) znajdują się w systemie, wystarczy identyfikacja właściciela (uprawnienia)...

McRap - 2012-10-15, 11:57

Kod do radia powinni podać Ci przez telefon lub mailem. Przynajmniej w Warszawie na Puławskiej nie było z tym problemu (tam kupowałem autko).
Stepway - 2012-10-16, 20:26

Dziękuję. Podano telefonicznie.

Po raz kolejny okazało się, że gro zabezpieczeń ma przede wszystkim służyć jako przeszkoda użytkownikowi, bo dziś pewnie i dziewięciu na dziesięciu złodziei, nie robi to wrażenia. A tak żona przez weekend, gdy serwisy nieczynne, zmuszona była wsłuchiwać się w dźwięki silnika... :-P

pol34 - 2013-02-23, 10:57

Od świeże temat jak wpisać kod do radia co po kolei trzeba robić,bo po odpięciu aku woła o kod,autko jak z profilu?
BMH - 2013-05-15, 21:23
Temat postu: Media Nav kod
Witam zostawiłem samochód przez cały dzień na światłach :oops: rozładował mi się akumulator i chcąc włączyć media nav wyskakuje mi wpisz kod uwierzytelniania gdzie mam go szukać nic takiego nie dostałem?
Pshemo - 2013-05-15, 21:55

Poszukaj na dokumentach ktore dostales przy odbiorze auta. Zapewne tam bedzie ten kod napisany dlugopisem. Ja tam mam :-)
BMH - 2013-05-15, 21:56

w którym miejscu bo ja nie mam,ja przeszukałem wszystko i mam brak kodu do radia mam do alarmu
DrOzda - 2013-05-16, 05:48

Ja mam nad wydrukiem rozpiski przeglądów.
BMH - 2013-05-16, 11:15

zadzwoniłem dzis do serwisu podali kod bez problemowo i wszystko ok
Pshemo - 2013-05-16, 11:26

To teraz zapisz sobie :) tak żeby nie było już potrzebne dzwonienie :)
kilazz - 2013-08-01, 13:40

A ja odswieze temat bo odpinalem akumulator i teraz wola o kod, podalem kod, ktory mialem wpisany dlugopisem w jednej z ksiazeczek na pierwszej stronie jako radio code i kod nie dziala :( wpisywalem dwa razy i boje sie to robic po raz kolejny.

Ale pytanie brzmi inaczej - jak wyciagnac radio zeby spisac numery?

chriskb - 2013-08-01, 13:49

Najprościej użyć można drucianego wieszaka do ubrań. Po bokach radia są z każdej strony są dwa otwory. Robimy narzędzie w kształcie litery U. Na końcach podpiłowujemy drobne zacięcia, które będą służyły jako zaczep do wyciągnięcia. Wkładamy oba dorobione U narzędzia i po zachaczeniu po obu stronach wyciągamy radio.
kilazz - 2013-08-01, 14:42

czyli te kluczyki nie sa dodawane fabrycznie do radia? bylem zapytac u znajomego ale on kupil dustera bez pakietu z radiem.. sam patent znam, gdzies mialem uszka do blaupunkta, musze poszukac,
Edit: dzwoniłem do Renault Pietrzak, koszt kodu 100zł brutto, robią od ręki na miejscu, z dowodem rejestracyjnym.

Wolałbym tego uniknąć, udało mi się wyciągnąć radio jakimiś śrubkami ale numerów nie widać, są w środku pod kolejną obudową:/

kilazz - 2013-08-01, 15:56

Kod odzyskany w minute dzieki http://koddoradia.pl/ (zrobione za free) wystarczyl kod nadrukowany na obudowie radyjka. Co ciekawe w ksiazce zapisali mi numer 1369 a poprawny to 1368..
McRap - 2013-08-02, 09:56

kilazz napisał/a:
,
Edit: dzwoniłem do Renault Pietrzak, koszt kodu 100zł brutto, robią od ręki na miejscu, z dowodem rejestracyjnym.


Koszt?? Jaki koszt??W Ranault Puławska Warszawa bezproblemowo wysłali mi kod mailem. Oczywiście za nic nie płaciłem ... bo i za co!

pepan - 2014-04-17, 20:05
Temat postu: Prośba o kod
Witajcie koledzy.

Dziś montowałem głośniki w mojej Daci Sandero Stepway 2012.

Podpiąłem okablowanie, włączam radio i mam CODE...

Auto kupiłem w salonie w Poznaniu (a jestem teraz w Skarżysku-Kam)... Powidzieli, że musze przyjechać do nich.

Czy możecie jakoś pomóc? To radio z bluetooth i usb.

W linku poniżej zrobiłem zdjęcie tego radia.



Serdecznie proszę o pomoc

Zdjęcie radia

corrado - 2014-04-17, 20:48

Wyślij te numery 28...
i seryjny typu na stronie http://koddoradia.pl
Sam tam odzyskałem CODE bez opłat. Ktoś się ogłaszał nawet z nr GG to mu przelałem chyba z 5pln :-)

pepan - 2014-04-17, 20:54

Dziękuje serdecznie kolego za instrukcje.

Tak zrobiłem i po minucie otrzymalem kod do swojego radyjka: 8143 :)))

Z glosnikami z tylu JBL moje Stepway naprawde zaczelo dobrze w srodku brzmiec :)


Pozdrawiam wszystkich :)

janzet - 2014-04-18, 08:55

Ciekawy wątek. Raz kody odpłatnie a raz za free.
Jak auto jest kupione z radiem to kod ma wpisany w książce gwarancyjnej z innymi danymi jak np numer nadwozia itd. U mnie przynajmniej tak jest.(Zresztą to oryginalne radio wystawiłem do sprzedania razem z kodem i kopią ksiazki gwarancyjnej oraz w opcji z pilotem).

Serwis nie powinien pobierać dodatkowej opłaty tylko za podanie parametru (numeru) oryginalnie przypisanego do auta. Przecież nie sprzedają żadnej dodatkowej usługi, uzupełniają brakujące dane.

Jak widać strony www też pomagają :-)

grapess - 2014-04-18, 09:55

Mam kod zapisany w instrukcji do radia :mrgreen:
Józef - 2014-04-18, 11:17

Pytanie do klubowiczów? Mam w swojej daci radio blaupunkt nie znam kodu ani nie wiem jaki to typ radia zrobiłem zdjęcie naklejki radia.
janzet - 2014-04-18, 17:24

Witaj

Odpłatnie pewnie gdzieś za ok 30 PLN możesz spróbować uzyskać kod na:

www.radiocode.ivgsoft.com

Tam jest chyba większość kodów świata..... :lol:
Dacie można szukać pod Renault
numer radia jest, jeszcze model/typ, nie ma innych oznaczeń :?:

Twój numer znalazłem jako radio RO CD MP3
Wpisz numer (ten po BP) podaj mail i dostaniesz dostepność i cenę za kod.

Używałem, działa.

Józef - 2014-04-18, 17:42

Dzięki za poradę.
eastcowboy - 2014-04-18, 20:16

próbować
z 3169

jas_pik - 2014-04-18, 20:22

To radio to model : RENAULT BP 6500 a Blaupunkt 7646500591,
Uważaj bo po czterech błędnych próbach konieczny będzie serwis nastąpi CODE ERR

krakry1 - 2014-04-23, 18:56

To ja się podepnę pod pytanie kolegi Józefa. Jak w tym radyju wprowadza się kod (jak już wyskoczy "0000") - planuje zmianę aku (kod już mam :mrgreen: ). Ja posiadam instrukcje owego ustrojstwa, ale o wprowadzaniu kodu, ani mru mru.
d3mol3k - 2014-04-23, 20:21

Powiem tak - mam model niższy bez MP3 i wypinałem to radio z kostek przy zamianie radyjek. Po ponownym podpięciu (sprzęt był odłączony od zasilania jakieś 10 minut) nie wołał o kod.
Marmach - 2014-04-23, 20:29

krakry1 napisał/a:
To ja się podepnę pod pytanie kolegi Józefa. Jak w tym radyju wprowadza się kod (jak już wyskoczy "0000") - planuje zmianę aku (kod już mam :mrgreen: ). Ja posiadam instrukcje owego ustrojstwa, ale o wprowadzaniu kodu, ani mru mru.

Moim zdaniem też kodu brak. Sprzedałem ostatnio to radio i kupujący ani mru mru, że coś musi wpisywać, w serwisie też się dziwili na pytania o kod.

Józef - 2014-04-23, 20:39

Ja nabyłem sandero z radiem i sprzedającego też pytałem o kod do radia. Odpowiedział mi że radio jest niekodowane, nie próbowałem odpinać zasilania i tego sprawdzać. Wprawdzie przeglądałem strony internetowe i tez przeczytałem, że jest niekodowane.Więc możliwe że nie pyta o kod.
krakry1 - 2014-04-23, 21:16

Ha, ha, ha - jeżeli rzeczywiście jest nie kodowane ... to po co ja się rejestrowałem na dwóch forach i pytałem o kod do tego radia? :lol:

Wielkie dzięki za odp. :mrgreen:

Józef - 2014-04-23, 21:28

Nie tylko ty ja też prosiłem o kod radia i otrzymałem po zapłacie małej kwoty. Wcześniej nadmieniałem, że nie próbowałem jeszcze odpinać radia.
krakry1 - 2014-04-25, 14:22

Tak czy siak - kod na wszelki wypadek mam ... jak powiadali starożytni Indianie: od przybytku głowa nie boli. 8-) :-P :-D
Józef - 2014-04-25, 14:47

Ale chciałbym wiedzieć czy potrzeby jest kod czy nie? Może ktoś wie czekam na odzew.
Przemek77 - 2014-04-28, 08:11

Józef napisał/a:
Ale chciałbym wiedzieć czy potrzeby jest kod czy nie? Może ktoś wie czekam na odzew.

Z tego co wiem, ten Blaupunkt nie potrzebuje kodu...

Józef - 2014-04-28, 08:36

Dziękuję za odzew, że te Blaupunkty nie potrzebują kodów.
czopek - 2014-06-28, 11:54

https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_chunkster29.Radiocalc_v2&hl=pl

Polecam u mnie zadziałało bez probemu

wojtasm91 - 2014-07-24, 15:00

Jakby co służe pomocą w rozkodowaniu radyjek z dacii w większości wypadków da się go wygenerować na podstawie danych z nalepki na radiu sam zmagam się z Radyjkiem LG w nowym sandero z 2013 roku. Na serwisie w Pile Pani chce 50zł za kod i całe auto do serwisu dobrze że nie powiedziała mi że ścieżkę diagnostyczną muszę przejść za 500zł Auto z końcówki 2013 roku i jeszcze pin tym bardziej w radiu które ma niby nawigacje zdziwiło mnie to nieco. Ma ktoś jakiś znajomości na serwisie?
grapess - 2014-08-20, 11:57

http://www.daciaklub.pl/f...1649212#1649212
Sandy napisał/a:
jak z kodami do radia, których pracownicy Dacia nie wpisują w książce serwisowej,


Nieprawda, mam wpisany na okładce instr. do radia.

benyo - 2014-08-20, 11:58

grapess napisał/a:
Nieprawda, mam wpisany na okładce instr. do radia.


Też mam :-)

Sandy - 2014-08-20, 12:14

A ja nie mam i nie jestem jedyny.:)
grapess - 2014-08-20, 13:37

Sandy napisał/a:
A ja nie mam i nie jestem jedyny.:)


Hmm, to oznacza, że nie wydali ci w całości auta,
Nie wyobrażam sobie aby Renault domagał się zapłaty za wydanie czegoś za co zostało już zapłacone.

szczemar - 2014-09-12, 12:54

jackthenight napisał/a:
okey32 napisał/a:
jackthenight w razie problemów z kodem myśle ze kolega bedzie mógł pomóc ;-)

No właśnie, już mam generator kodów do radia Daewoo montowanego w nowych Daciach :)


Witam serdecznie . Jestem posiadaczem Dustera sprowadzonego zNiemiec. Ostatnio po odłączeniu aku zakodowało mi sie radio Daewoo Anatel AGC 1220 RF. Niestety nie mam ksiazki serwisowej. Czy użytkownik Jackthenight byłby w stanie mi pomóc ?
Pozdrawiam Marek

wojciech_69 - 2014-11-12, 13:10

Dzięki laisar, ale w linku który podrzuciłeś nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie...

Zadzwoniłem do serwisu który po dwugodzinnej przerwie oddzwonił do mnie podając kod do radia. (powód wpisania kodu: niedomknięte drzwi - rozładowany akumulator ;-) )

Wiem, że temat kodu jest trochę OT ale czy to możliwe że kod był generowany na podstawie numeru nadwozia auta? (gdy zapytałem na podstawie czego był generowany, Pani ze słuchawki odpowiedziała że na podstawie numeru nadwozia, bo jeżeli radio jest oryginalne kupione wraz z autem to ten kod jest prawidłowy - w razie czego dzwonić bo radio trzeba będzie wyciągać i generować - zapewne na podstawie naklejki?). Aha, też byli zdziwieni że kod nie został zapisany "długopisem" na okładce instrukcji...

laisar - 2014-11-12, 13:21

wojciech_69 napisał/a:
Dzięki laisar, ale w linku który podrzuciłeś nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie

Jak nie jak tak?

http://www.daciaklub.pl/f...p=129835#129835
okey32 napisał/a:
No to sprawa z kodem załatwiona. [...] udało sie załatwić telefonicznie



wojciech_69 napisał/a:
Wiem, że temat kodu jest trochę OT

Jak już się to wie, to się powinno pisać we właściwym temacie d((;


wojciech_69 napisał/a:
czy to możliwe że kod był generowany na podstawie numeru nadwozia auta?

Nie - wyjaśnienie też jest w tym temacie: jest generowany na podstawie numeru samego radia.

wojciech_69 - 2014-11-12, 14:00

Przepraszam laisar rzeczywiście jest ta informacja, nie wiem jak mogłem ją przeoczyć...

1. To jak wytłumaczyć to co mi powiedziano (telefonicznie) w serwisie? Pani była słabo zorientowana, czy Renault/Dacia ma bazę aut (a wiadomo że ma :lol: ) w której są podane wszystkie numery auta w tym radia jakie zostało założone i to właśnie na jego podstawie zostało to wygenerowane? Bo w końcu skądś musieli na podstawie jakiegoś numeru wziąć ten kod...
2. A czy można wygenerować kod na podstawie numeru SWID albo nr ID MediaNav który jest na stronie https://dacia.naviextras.com/ po zalogowaniu na swoje konto/urządzenie...?

laisar - 2014-11-12, 20:19

wojciech_69 napisał/a:
czy Renault/Dacia ma bazę aut (a wiadomo że ma :lol: ) w której są podane wszystkie numery auta w tym radia jakie zostało założone i to właśnie na jego podstawie zostało to wygenerowane?

Tak.

wojciech_69 napisał/a:
czy można wygenerować kod na podstawie numeru SWID albo nr ID MediaNav

Tego nie wiem.

DrOzda - 2015-10-27, 11:35

Spamerom dziękujemy ....
Kod do radia generujemy na własnym telefonie:
https://play.google.com/store/apps/details?id=akerssies.dev.renaultcodescanner&hl=pl

laisar - 2015-10-27, 11:39

DrOzda napisał/a:
Spamerom dziękujemy

Czujność jest wporzo, byle nie była zbyt rewolucyjna (; - w linku podanym przez kol. jarecky'ego kody także są za darmo, więc chyba nie ma co wpadać w paranoję.

DrOzda - 2015-10-27, 11:47

Wiesz jak ktoś się rejestruje dzień wcześniej a potem odgrzebuje temat sprzed roku i wsadza tam link do jakiegoś zewnętrznego serwisu to zaczyna mi to śmierdzieć. Nie mam czasu na śledztwa ale kto wie czy ta bezpłatność nie kończy się żądaniem przesłania SMS premium na przykład .....
laisar - 2015-10-27, 12:34

DrOzda napisał/a:
kto wie czy ta bezpłatność nie kończy się żądaniem przesłania SMS premium na przykład

Tego nie wiem, ale jestem optymistą, wierzę w ludzi i zasadniczo przyjmuję domniemanie niewinności - jak jest napisane "Kod przesyłamy BEZPŁATNIE !" to w to wierzę.

...Ale na fali walki ze spamerami sprawdziłem nowego kolegę jeszcze zanim opublikował linkę <: - i ani IP, ani mail nigdzie nie wyskoczyły, więc istnieje niezerowa szansa, że podzielił się z nami informacją rzeczywiście z czystej życzliwości.

Dlatego: czujność - tak, ale paranoi mówimy gromkie "nie"! [:

jarecky - 2015-10-27, 12:38

Cytat:
ale kto wie czy ta bezpłatność nie kończy się żądaniem przesłania SMS premium na przykład .....

to jak nie wiesz to po co się wypowiadasz, snując jakieś teorie spiskowe. Co za kraj, co za ludzie.... no comment

DrOzda - 2015-10-27, 12:50

Jak to mówił klasyk , "Kraj wspaniały , tylko ludzie k...." zresztą serwis oferuje płatne zapewne sprawdzanie VIN samochodu. Mam już dosyć rozplenionego do granic absurdu marketingu szeptanego na wszystkich niemal forach i listach dyskusyjnych , marzę o roku 1995 - gdy wtedy ktoś rozpoczynał spamowanie na listach mailingowych czy usenecie to po pół godzinie administrator jego konta pocztowego / unixowego odcinał go od netu po jednym mailu do abuse@ ....
laisar - 2015-10-27, 13:18

jarecky napisał/a:
co za ludzie

Zmęczeni, po prostu.

Jeśli nie jesteś spamerem, to nie masz powodu brać tego do siebie...

mariuszy - 2015-12-21, 22:26

Dzięki za ten temat, udało się odzyskać kod do radia. Jedyne w czym musiałem wspomagać się youtubem to jak wprowadzić kod:

Kod wprowadzamy przyciskami 1-4 (1 - ustawia pierwszą cyfrę kodu, 2 - drugą itd). Wprowadzony kod zatwierdza się wciskając dłużej przycisk 6.

Przynajmniej w moim radiu Renault podpisanym przez Daewoo.

W razie gdyby aplikacje na telefon zniknęły gdzieś w odmętach internetu, wrzucam ściągnięte APK w załączniku - oczywiście jestem nowy na forum, nie trzeba mi ufać itd, więc lepiej używajcie z linków do google play zamieszczonych we wcześniejszych postach.

(prośba do modów: plik jest za duży żebym mógł go załączyć https://mega.nz/#!VYRBEKrA!m13nZyoPtK7Jsg5-x52unrALOs8lwDDgPgslHD1uyOY )

mekintosz - 2015-12-22, 23:55

https://play.google.com/store/apps/details?id=akerssies.dev.renaultcodescanner

Renault Radio Code Generator

kaczor4444 - 2016-01-13, 17:12
Temat postu: kod do media nav
Witam
Mam problem po podłaczeniu kamery i uruchomieniu zablokowało mi nawigację , probujac ratowac wgrałem plik upgrade_root.lgu, poczym media zażadało kodu, wpisuje kod a tu informacja ze jest nie poprawny , ratujcie przyjaciele .

jas_pik - 2016-01-13, 17:24

Najprostsza i najdroższa opcja - "call servis"
Prosta ale trudniejsza - wygeneruj kod na podstawie numeru radia z naklejki.
Prosta ale dłuższa - jeśli kupiłeś z drugiej reki dzwoń do dostawcy - wykorzystaj gwarancję.

DrOzda - 2016-01-13, 17:27

A co to był za plik z jaką wersją? Trzeba było czytać forum, kilka razy wspomniano że pomaga 2GB full restore. ..
kaczor4444 - 2016-01-13, 17:31

nie kod mam działał wcześniej i było ok tylko po wgraniu tego pliku pojawiło sie ze mam wpisać pin, wpisuje ten co miałem i pisze ze nieprawidłowy, jest to możliwe żeby wysypał mu sie kod w pamięci ?
kaczor4444 - 2016-01-14, 11:09

nikt nie miał podobnej sytuacji?
jas_pik - 2016-01-14, 12:14

Takiej nie.
Wgraj ten plik 2 GB może wróci standardowy kod.

kaczor4444 - 2016-01-14, 12:16

no tak ale jak go wgrać jak nie mogę wejść do Micom , czy on odpala automatycznie z pen driva ? a gdzie znajde ten 2 gb plik do daci
DrOzda - 2016-01-14, 12:35

https://mega.co.nz/#F!jw80mBYI!hr6GdCjyrYUIISiEcq6tlg
Ale chyba musisz niestety wpisać jakoś kod do radia żeby uruchomił się tryb upgrade .....
Sprawdzałeś czy kod który posiadasz zgadza się z wygenerowanym tutaj:
https://play.google.com/store/apps/details?id=akerssies.dev.renaultcodescanner

jas_pik - 2016-01-14, 12:57

JAk dobrze pamiętam ( ale mogę się mylić upgrade da się wgrać bez kodu) , nie musisz wchodzić do Micommanagera
kaczor4444 - 2016-01-14, 15:26

ok problem z kodem rozwiązany , wstyd sie przyznać ale wklepywałem go od tyłu bo ma takie cyfry ze pasuje z dwóch stron :), ściągam upgrade i będę walczył dalej dzięki za pomoc
DrOzda - 2016-01-14, 15:45

Pamiętaj że będziesz miał wgrane mapy z Q4.2012 po tej aktualizacji.
kaczor4444 - 2016-01-15, 08:36

a jest jakaś aktualizacja z nowszymi mapami, bo kupowałem tego media nav chyba nawet od forumowicza i wgrał mi najnowsze, szkoda byłoby to stracić .
DrOzda - 2016-01-15, 10:11

Musisz go uwolnić po tej operacji , czytaj w wątku o MediaNav - jest opis i linki - tylko dokładnie bo łatwo zrobić cegłę nie do uratowania dla amatora ....
maczek - 2016-04-22, 20:42

Panowie, gdzie mogę znaleźć kod kreskowy żeby wygenerować sobie klucz do radia? Trzeba coś rozkręcać/wyjmować? Dzisiaj żonie padł akumulator i radio pyta o kod, przejrzałem książeczki i papiery i nigdzie tego nie mam :( Z góry dzięki! :)

Pozdrawiam
maczek

jas_pik - 2016-04-22, 21:27

Numer pod kodem kreskowym na górnym odkręcanym panelu
Tak jak na zdjęciu
Litera i trzy cyferki wystarczą do obliczenia kodu

justme - 2017-06-19, 10:21
Temat postu: Pietrzak - za co się płaci?
Tak jak pozostali klubowicze, nie mogłam znaleźć kodu. W tym celu udałam się do serwisu Dacii. W mojej okolicy mam dwa serwisy - jeden w Jaworznie (Pietrzak), a drugi w Oświęcimiu (Wektor). Wracając z pracy po drodze miałam do Pietrzaka. Jak usłyszałam cenę podania kodu, kopara do podłogi mi opadła. Koszt ten usługi u Pietrzaka wynosi 150 zł! :shock: :shock: :shock: Od razu wyszłam z salonu i zadzwoniłam do Wektora. Serwisant telefonicznie poinformował mnie, że koszt podania kodu wynosi 50 zł. Bezpośrednio z Pietrzaka udałam się do Wektora. Jako, że tego dnia mieli dużo klientów na serwisie, musiałam dość długą chwilę czekać na swoją kolej. Po wykonanej usłudze nie zapłaciłam nic w ramach rekompensaty za czas oczekiwania. Za usługę trwającą maksymalnie 3 minuty Pietrzak inkasuje 150 zł?! Oni liczą sobie chyba za samo wejście do salonu 100 zł gratis. :shock: :shock: :shock:
jas_pik - 2017-06-19, 18:25

Ale po co płacić skoro masz bezpłatną aplikację na antka ?
dacia - 2018-01-26, 21:30

I mnie pech dopadł z radiem. Kod mam ,ale do starego radia, w serwisie wymieniali mi radio i nawet nie pomyślałem o kodzie. Teraz mam problem,bo serwis chce abym zapłacił im 150zł za ten kod. W życiu im nie zapłacę bo już raz płaciłem. Czy są jakieś inne metody odblokowanie radia bez wyciągania jego ?
jas_pik - 2018-01-26, 21:35

Poza wyciągnięciem ( przeciez to aż 4 śrubki) nie ma innej znanej.
Skoro Ci wymienili radio to są zobowiązani do podania bez płacenia. Jest na gwarancji czy nie ?

dacia - 2018-01-26, 21:44

Nie jest już na gwarancji. W poprzednim radiu miałem przypięty kod do teczki z dokumentami. Radio było wymieniana na gwarancji bo coś nie chodziło. Teraz odłączyłem aku aby podładować i cyrk gotowy. Dla mnie w tym momencie nie ważne czy jest na gwarancji czy nie, robiłem to w serwisie a nie u ,,Cześka" w garażu i takie dane powinni mieć (dane co włożyli , bo ktoś za to zapłacił itp). Kasy nie mam zamiaru płacić bo to tak jak by ktoś sprzedał drzwi bez klucza. Co do 4-rech śrub to nie wiem czy tak łatwo,radio mam oryginalne ładnie zabudowane
jas_pik - 2018-01-26, 22:00

To oryginalnie ładne zbudowanie to maskownica która jest na zatrzaskach .
Wystarczy ją delikatnie pociągnąć i wyskoczy.
A zdejmujesz ją i masz dostęp do 4 wkrętów ( albo krzyżaki albo fabryczne torx 15) .
To już wszystko.
Wyciągasz odrobinę aby się dało odczytać ostatnie 4 znaki kodu pod kodem kreskowym już :)
No chyba że chcesz tracić czas czy tez iść do sądu w tak błahej sprawie.
Po prostu opiszesz ich na klubie jako firmę która najlepiej omijać z daleka .

dacia - 2018-01-26, 22:37

:) do sądu to mnie podadzą,bo im zwyczajnie nie zapłacę bo już na wstępie ich po informowałem.Nie chodzi o kasę tylko o zasadę. Zlecam coś w serwisie ,a nie u garażowca. Skoro mają dokładną datę z opisem co robili (i ja to też mam) to powinni mieć też ten kod , którego mi nie dali. Szkoda tylko mojego czasu bo pewnie pół dnia zejdzie
kiniu_tar - 2018-01-27, 07:31

Nie zejdzie. Wyciągaj 10 min i po kłopocie.
hoti - 2018-01-27, 15:23

jas_pik napisał/a:
Poza wyciągnięciem ( przeciez to aż 4 śrubki) nie ma innej znanej.
Skoro Ci wymienili radio to są zobowiązani do podania bez płacenia. Jest na gwarancji czy nie ?


Mozna jeszcze zczytac kod w Micom,zakladka ULC.

jas_pik - 2018-01-27, 15:43

Przecież to radio a nie MN :!:
d3mol3k - 2018-01-27, 16:38

jas_pik napisał/a:
Przecież to radio a nie MN :!:

Czyli Dacia Plug&Radio? Jeśli tak to w serwisie w Szczecinie (Polmotor Struga) taka informację otrzymałem za darmo po przybyciu do nich z dowodem i autem. Pracownik sprawdził kod wpisał na karteczce i poszedł go wprowadzić do radia. Radio zadziałało a ja zapisałem kod do książki serwisowej. I tyle.

dacia - 2018-01-27, 22:46

Słuchajcie: dziś podróż z rodziną na zakupy. 200km bez radia w jedną stronę, dziecko buczy,że cicho , nie ma czym go zagłuszyć:),żona uparcie wpisuje kod ,ale lipa:). Parking przed ,,oszołomem" wyrwałem kratkę tą od radia. Schodzi szybko,zacząć od dołu !!!!!. Po zdjęciu osłony widoczny kod . Końcówkę 4-rech cyfr wprowadziłem do strony znalezionej w sieci : renaultradio.cba.pl . Wprowadziłem kod i radio działa:). Dosłownie 4 minuty. Dzięki Panowie za mobilizację , bo tak bym zdrowie tracił szarpiąc się z serwisem i musiałbym słuchać nie stworzonych rzeczy na temat tego kodu.Dodam tylko,że te patałachy mogę tylko takie naprawy robić i oleje zmieniać. Na innych rzeczach się nie znają . Jeszcze raz dzięki.
jas_pik - 2018-01-27, 23:48

Dlaczego nas nie słuchasz? Mogłeś to zrobić już dawno ale się uparłeś.
Opisz teraz na forum którego serwisu nie polecasz i dlaczego.
Zrób dobrze innym żeby inni tez nie mieli problemów w przyszłości.

dacia - 2018-01-28, 00:43

Opisane tak więc niech będzie to dla ,,potomnych "
eplus - 2018-01-28, 06:21

Dawno wiadomo, że kod nie sprawia żadnych problemów złodziejowi, natomiast właścicielowi - co nieco. :mrgreen: w :lol: :idea:
hoti - 2018-01-28, 08:32

jas_pik napisał/a:
Przecież to radio a nie MN :!:


A MN to nie radio ?

jas_pik - 2018-01-28, 08:59

hoti napisał/a:
A MN to nie radio ?

Radio to tylko radio a MN to kombajn multimedialny z nawigacją a radio to tylko jedna z funkcionalności

michele - 2018-01-30, 07:53

A MN też ma kod :?:
Dymek - 2018-01-30, 08:28

Oczywiście. Odłącz akumulator... ;-)
Ja mam kod wpisany w papierach auta- odręcznie przez sprzedawcę, bo nigdzie w dokumentacji nie ma dedykowanego miejsca na kod "dla klienta". Mam go też zawsze przy sobie w notesie na wszelki wypadek...

pixa - 2018-01-30, 08:28

Mi informację o kodzie za darmo podali w ADD Motor Wro. Choć fakt, auto było wtedy na gwarancji.
michele - 2018-01-30, 08:31

No to bez sensu na maksa jak tego kodu nie znam i muszę teoretycznie udać się do ASO, albo wymontowywać radio.
Dymek - 2018-01-30, 08:44

Bo takie rzeczy powinny być dostępne przez "MyDacia", podobnie jak wszelkie instrukcje- i samochodu i sprzętu audio (co prawda samochodu już były ale obecnie nie działają).
DrOzda - 2018-03-15, 11:28
Temat postu: Kod do radia - bez demontażu !!!!
Do sprawdzenia w Daciach:

http://forum.gazeta.pl/fo...ult_Clio_3.html

Cytat:
Może komuś się przyda jak znaleźć kod do radia jak w tytule (może i do innych Renault), trochę opisane jest tego na sieci, ale trzeba wyciągać radio, żeby odczytać tzw. precode a mi się nie chciało wyciągać radia. :-)
A więc jak mamy na wyświetlaczu '0000' (pytanie o kod) to wciskamy jednocześnie 1 i 6 na panelu radia i przytrzymujemy chwilkę, aż piknie i pokaże się precode, u mnie np. N307. Później z Tabelki odczytujemy kod 2608, który wprowadzamy albo z klawiatury, czyli 1 to pierwsza cyfra (naciskamy tyle razy aż pojawi się właściwa cyfra), 2 - druga cyfra itd., zatwierdzamy 6 (trzeba przytrzymać aż zapika). Można to zrobić pokrętłem przy kierownicy, wtedy kręcimy kółeczkiem aż pojawi się właściwa cyfra kodu, przechodzimy do następnej wciskając kółeczko do siebie i po ustawieniu czwartej cyfry zatwierdzamy naciskając kółeczko do siebie przez chwilę i puszczamy jak zapika.

route2000 - 2018-03-15, 11:39

Niech moderatorzy przeniosą ten wątek do Kompendium Dacii, by na przyszłość ułatwić szukanie tego. ;-)
michele - 2018-03-15, 11:52

No może nawet tabelkę przekopiować, bo jest w dziwnym miejscu, jak można.
tosiek - 2018-03-15, 12:29

Tabelka
lajo - 2018-03-16, 16:16

Odczytaj prefiks za pomocą ddt4all, a następnie odszukaj tutaj:

https://github.com/Joyez/renault-radio-code-list

eio - 2018-11-12, 22:49

Ciekawe. Dealer na moje pytanie odpowiedział że radio nie ma kodu. Hm, jeszcze nie odłączałem aku :roll:
Mamert - 2018-11-12, 23:18

No właśnie... co z tym kodem, jak w sierpniu byłem zamawiać moją Lodówkę, to siadałem do MCV II i Sandero, no i tamte radia bez CD były zabezpieczone kodem. Teraz się okazuje, że nie mają kodu (zresztą ten kod jest bez sensu, bo na komórki można ściągnąć aplikację, która generuje kod na podstawie kodu kreskowego na radiu).
eio - 2018-11-12, 23:20

Dealer nie podał kodu do mojego radia, twierdząc że to radio nie ma kodu. Na wszelki wypadek zachowam sobie podaną tutaj instrukcję odzysku kodu.
eio - 2018-11-12, 23:23

Nie wiem o co chodzi z aplikacją. Jak z niej skorzystać. TUTAJ NA FORUM znalazłem jak odnaleźć ten kod.

ed. Już wiem. Tutaj wpisuję cyfry wyczytane z nalepki radia do wygenerowania kodu: http://renaultradio.cba.pl
Sorki za off-top. Już nie zaśmiecam tematu kodem.

eio - 2018-11-12, 23:49

Mamert napisał/a:
No właśnie... co z tym kodem, jak w sierpniu byłem zamawiać moją Lodówkę, to siadałem do MCV II i Sandero, no i tamte radia bez CD były zabezpieczone kodem. Teraz się okazuje, że nie mają kodu (zresztą ten kod jest bez sensu, bo na komórki można ściągnąć aplikację, która generuje kod na podstawie kodu kreskowego na radiu).

Może to zależy od modelu radia. Może jest tak: pierwszy model (1) z/bez CD nie ma kodu, a drugi model (2) z/bez CD ma kod. Ja dostałem (1). Model ten jest większy od (2) choć oba posiadają chyba tyle samo przycisków. Przyciski są inaczej rozmieszczone. W (2) są jeszcze 4 otwory chyba na 4 śrubki - tak podejrzewam na podstawie rysunku z instrukcji. W (1) nie ma otworów na śrubki. Łatwo się nie rozmontuje.

Pytanie który model widziałeś, Mamert?

Mamert - 2018-11-13, 07:46

Radio w mojej Lodgy wygląda identycznie jak te radia co oglądałem w MCV i Sandero.
Dymek - 2018-11-13, 08:23

Przed odbiorem u dealera wbijają kod żeby sprawdzić czy wszystko działa. Przynajmniej powinni. Dlatego po odbiorze nie trzeba odblokowywać.
Mamert - 2018-11-13, 08:28

Wszystko ok, ale jak wyjmiesz akumulator do naładowania, to radio się zablokuje.
eio - 2018-11-13, 08:29

Mamert napisał/a:
Radio w mojej Lodgy wygląda identycznie jak te radia co oglądałem w MCV i Sandero.

Czyli jak?

Dymek - 2018-11-13, 08:36

Mamert napisał/a:
Wszystko ok, ale jak wyjmiesz akumulator do naładowania, to radio się zablokuje.

Oczywiście. Wyjaśniam dlaczego w salonie mogą stać radia zablokowane a odbierane samochody nie wymagają kodu.

eio - 2018-11-13, 09:49

Ja mam (1) model radia, taki jak u forumowego kolegi tutaj: http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15528 . Z tym że bez otworu na CD.
(2) model tego radia wygląda tak: zdjęcie z Googla.

Pytam się o to, jaki model masz z kodem, bo może dealer mnie wprowadził w błąd i powinienem był otrzymać kod. W innej sprawie mnie wprowadził w błąd twierdząc że w moim Loganie MCV są czujniki ciśnienia w felgach. Nie było ich. Ostatecznie odłączę aku i pojadę do aso.

Mamert - 2018-11-13, 10:21

Dobra, radio ma kod i po odłączeniu aku trzeba go ponownie wpisać. Dostałem kod od dilera.
Co do wyglądu, radio na 2 din bez CD.

gggg - 2018-11-13, 11:54

eio napisał/a:
Dealer nie podał kodu do mojego radia, twierdząc że to radio nie ma kodu. Na wszelki wypadek zachowam sobie podaną tutaj instrukcję odzysku kodu.


Prosto to sprawdzić. Odłącz akumulator. Po chwili podłącz. Załącz radio. Jeżeli załączy się normalnie to nie będzie potrzebny kod. Jeżeli nie to będzie wołało o kod. Wtedy kontaktuj sie z dealerem.
W moim przypadku dealer nie podał mi kodu bo przy wydawaniu samochodu zapomniał. Zadzwoniłem do dealera, ale serwis chciał już kasę za jego podanie i musisz być osobiście. Zadzwoniłem do pracownika, który wydawał mi samochód i on podał mi go telefonicznie za darmo. Przyznał się, że przy wydawaniu samochodu po prostu zapomniał mi go podać. Dzwoniłem do nich po kilkunastu dniach od odbioru samochodu.

charger - 2018-11-13, 11:58

eio napisał/a:
Dealer nie podał kodu do mojego radia, twierdząc że to radio nie ma kodu. Na wszelki wypadek zachowam sobie podaną tutaj instrukcję odzysku kodu.


Ściągnij aplikacje z Google Play - Dacia Radio Calculator. Wpisujesz odpowiednie numery z kodu seryjnego i generuje kod do radia :)

Robiłem tak u siebie kiedy wymontowałem radio i nie miałem kodu.

DrOzda - 2018-11-13, 13:58

Można bez demontażu - http://www.daciaklub.pl/f...1752727#1752727
eio - 2018-11-13, 15:04

Czyli jak moje - model (1). Zadzwoniłem do dealera, tego który podpisywal umowę, a nie tego który zdawał auto.I bez spinki otrzymałem kod. Szkoda. Wcześniej cieszyłem się że go nie ma. Ale trudno. Muszę z tym żyć :)
eio - 2018-11-13, 15:06

DrOzda napisał/a:
Można bez demontażu - http://www.daciaklub.pl/f...1752727#1752727

Dzięki. To jest najlepsze rozwiązanie w przypadku mojego radia - jest ono na wcisk a nie na śrubkach.

Tutiszelest - 2018-12-22, 11:55
Temat postu: Kod do radia fabrycznego Nowy Duster
Hej koledzy jak w temacie, zakładam dedykowany rejestrator z dala od domu
a zapomniałem spisać hasła i zaraz będę bez radia,
nie mogę nigdzie znaleźć na necie i forum, pomożecie?

ADAM 12 - 2018-12-22, 11:59

Dzwoń do sprzedawcy.
BLACHA_997 - 2018-12-22, 12:17

Gdzieś (chyba na Tym Forum, albo bliźniaczym dusterklub) był link do strony gdziem wpisywało się chyba nr fabryczny radia na podstawie którego później wyświetlany był kod odblokowujący. Jak znajdę to podeślę.
paul7 - 2018-12-22, 13:27

Kalkulator kodu Renault apka na android
Kod:
w Google play :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.renaultradiocode.obdhightech.radiocodeunlock.renaultradiocode.renault.code.calculator&hl=pl

Radio kode z numeru seryjnego:
Kod:
https://www.radio-code.co.uk/renault-radio-codes.html

Radio kode on-line:
Kod:
http://renaultradio.cba.pl/index.php

eio - 2018-12-22, 14:02

Radio można samemu rozkodować. Tutaj jest link do procedury (z forum).
paul7 - 2018-12-22, 15:24

Jest jeszcze link na forum w MenuLite 1.6.0 kolegi Aniol. Przy okazji mnóstwo funkcji uwalnianie, wgrywanie map itp. MenuLite_1.6.0 Podprogram wyświetla kod radia!
Tutiszelest - 2018-12-22, 20:36

Dzięki panu, ale radia wyciągnąć chyba nie dam rady
a sposób kolegi Rio nie działa:( no nic wrócę do chaty
po świętach to sobie odczytam

paul7 - 2018-12-22, 20:48

Tutiszelest napisał/a:
Dzięki panu, ale radia wyciągnąć chyba nie dam rady
a sposób kolegi Rio nie działa:( no nic wrócę do chaty
po świętach to sobie odczytam

Wgraj na pendriva MenuLite 1.6.0 i jak włożysz go do usb to z menu wybierz kod i ci wskaże.
Nic nie trzeba wyciągać!

dudu$ - 2018-12-22, 20:50

Tutiszelest napisał/a:
Dzięki panu, ale radia wyciągnąć chyba nie dam rady
a sposób kolegi Rio nie działa:( no nic wrócę do chaty
po świętach to sobie odczytam


Przecież wyciągniecie radia z Dacii to raptem 30 sekund. Zdejmujemy ramkę wokół radia, w każdej dacii trzyma się na zatrzaskach, a następnie odkręcamy 4 torxy i tyle. Robisz zdjęcie naklejki z góry i składasz wszystko z powrotem. Cała operacja zamyka się w 1,5 minuty. Zdjęcie wrzucasz na forum i po chwili będziesz miał kod do radia.

Tutiszelest - 2018-12-22, 23:04

Zmotywowaliscie ścienne mnie, od rana działam!
paul7 - 2018-12-23, 10:31

Jeszcze inne wyjście, w fabrycznej instrukcji powinieneś też mieć wpisany kod przez sprzedawcę. Jest aż tyle możliwości....
Tutiszelest - 2018-12-23, 15:19

spróbowałem wszystkich sposobów i:
- ramki zdjąć mi się nie udało, ciągnąłem, szarpałem i nic,
- program od kolegi Anioł nie dał absolutnie nic,
pojawiła się na chwilę jakaś ikonka, takie 3 poziome paski,
ale po dotknięciu znikła i już się nie pojawiła,
(pendrive zformatowany na fat32, wg instrukcji od Anioł)
- w fabrycznej instrukcji kodu brak, jest on w szufladzie 400 km stąd
- miła Pani z salonu wyśle mi kod bezproblemowo - w czwartek po świętach...
- procedura samodzielnego rozkodowania od kolegi eio też nie działa w tej wersji

paul7 - 2018-12-23, 16:35

Rzeczywiście akurat te ramkę ściąga się trochę inaczej niż we wcześniejszych modelach. Ale musisz znaleźć najlepiej plastikowy płaski , ostry na krawędziach przedmiot, coś w rodzaju łyżki i podważyć ramkę w dolnych częściach. Zaczepy (w sumie 4) są po bokach i powinny powoli wyjść.
Narzędzia podobne jak na zdjęciu.


Podważysz od dołu ramki i ramka sama wyjdzie. Dalej torx T20 x4 .
Nie rób tego śrubokrętem i innym metalowym sprzętem , bo porysujesz.

GRL - 2018-12-23, 16:47

Tutaj masz filmik jak dobrać się do ramki radio => https://www.youtube.com/watch?v=KV2rfx7aMRw
eio - 2018-12-23, 16:58

W chłodzie (mrozie) plastiki z reguły są kruche. Gdybys się zdecydował na ich sciąganie to w cieplejszym garażu albo dopiero na wiosnę.
paul7 - 2018-12-26, 15:01

Wystarczy ciepłego powietrza " wdmuchać " do kabiny podczas pracy silnika. Jak byś przejeżdżał na 50 -tce to mam takie plastikowe narzędzia, lub w Sylwestra i Nowym Roku jestem na Ursynowie.
eplus - 2018-12-26, 19:10

Tutiszelest napisał/a:
- miła Pani z salonu wyśle mi kod bezproblemowo - w czwartek po świętach...

Przypominam, że to już jutro. A pewnie jeszcze nic nie uszkodzone.
Kod można wydrapać na ramce radia, na przyszłość. :lol:

dudu$ - 2018-12-26, 23:08

Dzisiaj dorwałem auto teściowej. Nowego dustera, który ma po dzisiejszej podróży na liczniku niespełna 110km. Temperatura w Warszawie według MNE 4 stopnie ,w aucie ogrzewanie nastawiona na połowę skali, prędkość nadmuchu 1. Ramkę od radia zdjąłem w 10 sekund nie łamiąc żadnego zaczepu i nie mając z nią nigdy wcześniej, żadnego kontaktu. Niestety ale lista kodów, które kiedyś ściągnąłem nie pasuje do tej wersji MNE, ale kiedyś z forum ściągnąłem Path do odczytu kodu radia o, którym któryś z kolegów wcześniej pisał. Wgrałem go na pendriva i po chwili na na ekranie pojawił się komunikat na szarym tle Media Nav Evolution 5917. Kod odczytany w 5 sekund, da się DA :)
Tutiszelest - 2018-12-27, 08:50

Panowie sukces! Nagrzałem w kabinie i zdjąłem tą ch..rną ramkę, ale mi prawie skóra z palców zeszła,
na szczęście nic nie pękło.
A potem już z górki, polecam aplikację na telefon 'kalkulator kodów renault'.

paul7 - 2018-12-27, 13:33

Widać, że można. Nawet w Święta. :lol:
ADAM 12 - 2018-12-27, 13:56

Swoją drogą nasuwa się pytanie po co w tych radiach są kody zabezpieczające ? Chyba tylko po to żeby utruć życie właścicielowi.
dudu$ - 2018-12-27, 20:26

ADAM 12 napisał/a:
Swoją drogą nasuwa się pytanie po co w tych radiach są kody zabezpieczające ? Chyba tylko po to żeby utruć życie właścicielowi.


Kody w radiach istnieją od co najmniej lat 90tych i raczej nie są one po to aby utrudnić życie właścicielowi tylko przypadkowemu nabywcy, chociaż w dzisiejszych czasach generatory kodów są ogólno dostępne i prawie każde radio da się złamać. Mnie tam ten kod nie przeszkadza raz wpisałem go w swoje radio i utkwił mi głęboko w pamieć dzięki czemu mogę sobie odłączać zasilanie setki razy a radio odblokuję w 3 sekundy bez konieczności spoglądać w dokumenty auta

maugu - 2018-12-30, 22:43

Wszystkie kody Renault;
https://www.youtube.com/watch?v=KxT6PaC9ruk

shrek - 2018-12-31, 00:51

A ja moje kody z radia mam napisane na obudowie. Odchylam troche ramki i juz wiem
:mrgreen:

szymekbob - 2019-01-16, 12:58

miałem ostatnio problem z kodem do radia, nijak go nigdzie nie mogłem znaleźć...
Dzwonie do autospektrum kraków, bo mieszkam w KRK- powiedzieli mi 50 zł za sprawdzenie kodu... dzwonie do pietrzaka w jaworznie, bo tam kupowałem dustera z ich komisu- powiedzieli 100zł
szukając na internecie rozwiązania trafiłem na olx, na ogłoszenie pod tytułem: Bezpłatne odblokowanie kodów radia Renault i Dacia PIN Code kod Scenic.
napisałem sms-a z numerem seryjnym radia i minute póxniej pan mi przesłał kod do mojego radia.
podaję link do ogłoszenia gdyby ktoś był w potrzebie: https://www.olx.pl/oferta...19-ID6uuwP.html

paul7 - 2019-01-16, 13:21

Nie lepiej było poczytać posty i samemu odczytać kod?
BLACHA_997 - 2019-01-17, 10:39

szymekbob napisał/a:
...szukając na internecie rozwiązania trafiłem na olx, na ogłoszenie pod tytułem: Bezpłatne odblokowanie kodów radia Renault i Dacia PIN Code kod Scenic....


Trochę podejrzane. Pamiętaj, że nie ma nic za darmo.

maugu - 2019-01-17, 12:45

Wszystkie kody Renault;
https://www.youtube.com/watch?v=KxT6PaC9ruk

czaja197 - 2019-02-16, 12:48
Temat postu: Kod radia Dacia Doker
Witam, sluzbowa Dacia, sprawuje sie super. Po wymianie aku, prosi o kod do radia. Niema papirow, instr, ks. serwisowej itd. jezdzi w Poczcie Polskiej. Prosze pomozcie, bo juz po miesiacu zaczynam gadac do siebie, wszystkie numerki z radia w zalaczonym foto, pozdrawiam
laisar - 2019-02-16, 13:17

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5962

http://www.daciaklub.pl/f...1752727#1752727 (aczkolwiek nikt nie napisał czy faktycznie działa).

Smalcmen - 2019-02-16, 13:34

Wpisz 5927.
Pozdrawiam Piotr

czaja197 - 2019-02-16, 23:13

Nie wiem skad to wziales, ale wielkie dzieki i punkcik dla Ciebie.... DZIALA!!!!
eplus - 2019-02-17, 10:04

Jasnowic :lol: :lol:
charger - 2019-02-17, 12:49

Sa aplikacje na Androida w sklepie gdzie po podaniu numeru seryjnego generuje kod :)
kris konin - 2019-10-09, 18:48
Temat postu: kod do radia duster 2014
koledzy gdzie znajdę kod do radia, od nowosci nie odpinałem aku i tera po odpięciu radio woła kod. w dokumentacji nie mam takich danych lub nie potrafię znaleźć
toka93 - 2019-10-09, 18:52

Demontaż radia i odczytanie z kodu kreskowego.
Ewentualnie nie wiem czy ASO nie podaje za darmo jak się zgłosi. Choć kiedyś żądali po 80zł za to :)

Nikas - 2019-10-09, 20:15

Jest tak fajna apka na androida która z kodu kreskowego naklejki podaje kod
EBmazur - 2019-10-10, 05:48

Mi podali kod na piśmie z własnej nieprzymuszonej woli i bez opłat przy sprzedaży w salonie ,
Może masz w papierach - przejrzyj je

toka93 - 2019-10-10, 06:03

Przy sprzedaży podają. Ale ponowne zapytanie kosztuje
duch - 2019-10-10, 07:33

Sam sobie wygeneruj:

http://renaultradio.cba.p...iqOwaxNaleVWAE0

Pozdrawiam.

kris konin - 2019-10-13, 19:21

wciskanie 1 i 6 to lipa, nic nie pokazuje. w salonie gdzie kupiłem auto podano mi kod bezpłatnie.
paul7 - 2019-10-14, 14:21

kris konin napisał/a:
wciskanie 1 i 6 to lipa, nic nie pokazuje. w salonie gdzie kupiłem auto podano mi kod bezpłatnie.

To co tu kolega robił? tyle zamieszania., :lol:

trybik - 2019-10-23, 08:51
Temat postu: radio
gdy kupowałem samochód , diler powiedział mi jaki jest kod do radia ale w ferworze zakupu zapomniałem go zapisać , jak można odzyskać kod do radia bo w przypadku wymiany "aku" lub innych czynności naprawczych wymagających odpięcia utracę możliwość odbiory ?
może po numerze WIN, może zajechać do serwisu i uzyskam tam informację ? może ktoś z kolegów miał podobny przypadek ?

macminer - 2019-10-23, 09:05

W ASO powinni mieć w bazie ten kod do radia. Niestety zazwyczaj podanie tegoż kodu jest usługą płatną.
Dymek - 2019-10-23, 09:24
Temat postu: Re: radio
trybik napisał/a:
diler powiedział mi jaki jest kod do radia ale w ferworze zakupu zapomniałem go zapisać

W pierwszej kolejności sprawdź, czy aby na pewno sprzedawca Ci go nie zapisał na jakichś papierach, które dostałeś z samochodem. Raczej nie podają kodu wyłącznie ustnie. Jeśli nie ma, to zwróć się po prostu ponownie do dilera. Kod można wygenerować samemu programami, które znajdziesz w internecie, ale wymaga to sprawdzenia numeru na naklejce radia- czyli wyjęcia radia.

EBmazur - 2019-10-23, 10:03

Temat już wałkowany - a później towarzystwo narzeka , że forum zaśmiecone

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5962

trybik - 2019-10-23, 10:08

przepraszam za zaśmiecanie forum , w pierwszym odruchu człowiek zawsze pisze
Kolego Dymku dziękuję znalazłem w papierach , było napisane na karcie przeglądowej

Calvariano - 2019-11-08, 21:24
Temat postu: Pin do radia nie działa Dacia Logan
Dzień dobry wszystkim.
Mam następujący kłopot:
Posiadam oryginalny pin do fabrycznego radia. Potwierdzony formalnie przez ASO z uwagi na fakt iż jestem pierwszym właścicielem samochodu. Pin który mam jest zgodny z tym przysłanym. Padł akumulator który był w aucie od nowości. Nigdy wcześniej nie było potrzebne jego wprowadzanie... Po wymianie akumulatora nie przyjmuje pinu i domaga się wpisania poprawnego po coraz dłuższych odstępach czasowych. Pytanie: jaka jest przyczyna nieprzyjmowania tego pinu i jakie proponujecie rozwiązanie? Proszę o pomoc. Płacenie i wycieczka do serwisu ponad 50 km z takiego powodu nie jest najciekawszym rozwiązaniem...

jas_pik - 2019-11-08, 21:52

Zapewne radio było wymienione i ASO zapomniało zaktualizować numer fabryczny zamontowanego.
Zdejmujesz ( poprzez delikatne podważenie starą kartą kredytową) maskownicę .
Odkręcasz 4 wkręty ( torx T20) , lekko wysuwasz ze środka . Robisz zdjecie lub spisujesz widoczne liczby/cyfry spod kodu paskowego ( wystarczą 4 ostatnie znaki) przyślesz a ja Ci wygeneruję poprawny kod antykradzieżowy
Na przyszłość pisz we właściwym dziale - Multimedia

tinytim - 2020-02-15, 17:25
Temat postu: Rozkodowane Radio
Witajcie
Przypuszczam, że temat był już poruszany na forum, ale nie mogę nic znaleźć w szukajce - otóż miałem ostatnio niemiłą historię z akumulatorem i m.in. rozkodowało się radio. Problem w tym, że niespecjalnie mogę odszukać ten cały 4 cyfrowy kod. Przewertowałem instrukcję oraz teczkę z dokumentami otrzymanymi podczas zakupu auta (w salonie w 2013) i ...nic. Albo jestem ślepy albo nie ma tam żadnego kodu.
Co w takiej sytuacji? Jak uruchomić to radio? Czy wy dostaliście ten kod podczas zakupu? Jeżeli tak to jak z grubsza wygląda dokument na którym się on znajduje (w sensie - czy może kod jest gdzieś małymi literkami ukryty w jakimś niepozornym tekście)?
Aha chodzi o:
Dacia Sandero 2013 1.2 fabr. LPG - zwykłe radio z CD i bluetooth

toka93 - 2020-02-15, 17:34

Zdemontować plastik wokół radia. Pobrać aplikację do generowania kodu z sklep play i zeskanować kod, lub podać 4 ostatnie litery/numery z kodu kreskowego.
Lub zgłosić się do mnie z owymi 4 znakami i Ci wygeneruję.
Ogólnie kod zazwyczaj zapisują na pierwszej stronie instrukcji radia/samochodu lub książce serwisowej.

tinytim - 2020-02-15, 18:20

Okazuje się, że był jednak zapisany w książce serwisowej. Serdecznie dziękuję za wskazówkę!
laisar - 2020-02-15, 22:08

tinytim napisał/a:
nie mogę nic znaleźć w szukajce

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + kod radia = http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5962

albo

DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Kod do radia

Dusterjack - 2020-05-06, 19:16

Dodam tylko że dostępna jest na androida w sklepie Play aplikacja "Dacia Radio Calculator" która pozwala na generowanie 4 cyfrowego kodu do radia. Należy ją zainstalować w telefonie.
Wymontować radio z deski rozdzielczej i odczytać 4 cyfrowy kod na kodem kreskowym np. K915, wpisać do aplikacji i nacisnąć "przelicz". Otrzymamy 4 cyfrowy kod do naszego radia.

taal - 2020-05-09, 11:01
Temat postu: Kod do radia
Witajcie mam radio o pn: 281154137r kupione razem z Dusterem w 2018 roku - takie jak tutaj: https://www.ebay.co.uk/itm/123723247267

Czy ktoś wie jak zdobyć kod do teg radia i jak go wprowadzić >?

Nigdzie nie widze w internecie infrmacji na ten temat.

pozdrawiam,
Tomek

pixa - 2020-05-09, 12:23

Powinien być wpisany w instrukcji do radia, ale nie zawsze ASO to robiło. Jak nie ma, to dzwoń do ASO i ci podadzą.

Jak się wprowadza, to nie wiem, bo aku nigdy nie odłączałem.

toka93 - 2020-05-09, 12:28

Można pobrać aplikację i odczytać z kodu kreskowego wprowadzając 4 ostatnie znaki.
Zakładam, że wprowadza się jak w starszym typie. 1 odpowiada pierwszej liczbie, 2 drugiej itd. aż do 4. (Kod jest 4 cyfrowy). Zatwierdzamy przytrzymując 6.

EBmazur - 2020-05-09, 18:43

Cytat:
taal
Czy ktoś wie jak zdobyć kod do tego radia i jak go wprowadzić >?

Litości - sposób wprowadzenia kodu jest w instrukcji radia , a takową otrzymuje się przy zakupie auta , jest też dostępna jest na stronie Daci

KrzychuB - 2020-05-28, 07:12

toka93 napisał/a:
Pobrać aplikację do generowania kodu z sklep play

czy mogę prosić o nazwę tej aplikacji ? :-D

toka93 - 2020-05-28, 07:21

Dacia radio calculator :)

Działa na 2012->
Jak masz Sandero I i radio blaupunkta to nie wie czy da radę.

KrzychuB - 2020-05-28, 07:23

No właśnie mam wersje z 2011 czyli I. A chce sobie kod na zapas ustalić :)
toka93 - 2020-05-28, 07:48

A jakie radio? Bo z tego co wiem jako tako fabrycznych nie było w Sandero I poza blaupunktem ale tam chyba kodu nawet nie potrzeba.
KrzychuB - 2020-05-28, 08:05

Takie radyjko mam :-D
Dymek - 2020-05-28, 08:31

W pierwszej generacji Sandero nie było jednolicie ustalonych fabrycznych radioodbiorników, więc montowano wiele różnych modeli. Często radio zakładał dopiero sam użytkownik. Najszybciej chyba dobrać się do etykiety radia i ustalić model/numer. Na tej podstawie poszukać jego instrukcji obsługi, która powie czy w ogóle jest kod.
Łukasz_M - 2020-06-07, 16:03

Rozumiem idee kodu antykradzieżowego, ale tylko takiego jaki zna ASO i właściciel. Skoro ze sklepu googla można sobie sciągnąć program do generowania tego kodu to złodziej nie ma żadnego problemu z takim radiem. Zresztą jakby był niekumaty to może napisać tu na forum. I też dostanie. Ten kod to atrapa zabezpieczenia...
toka93 - 2020-06-07, 18:46

Bądźmy szczerzy. Kto w ogóle kradnie teraz fabryczne radio? :->
Killer King - 2020-07-05, 13:11

Witam,

Pytanie dotyczy radia classic z nowego Duster.
Ja to jest z tymi radiami i kodowaniem. Podobno nie ma kodu pin tylko uwierzytelnienie z VIN.

PS. znacie może cenę w ASO lub poza, za nowe ?
Jest możliwość odpłatnego sprawowania radia z samochodem w ASO .

Jakieś propozycje ?

Foto z forum:

Dymek - 2020-07-05, 19:10

Jeśli radio ma czytelną naklejkę fabryczną, to nie ma problemu z wygenerowaniem kodu.
Killer King - 2020-07-05, 21:15

Radio ma czytelną naklejkę, pytanie czy ruszy po instalacji w Sandero,

Było to zgłoszone na naszym forum - http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1731177
Po podłączeniu radia i uruchomieniu nie ma możliwości wpisania kodu.
Dlatego pytam, czy da się to jakoś obejść.

Ktoś jeszcze próbował adoptować radio klasyczne w nowo Dustera ?

Dymek - 2020-07-05, 22:16

Killer King napisał/a:
Radio ma czytelną naklejkę, pytanie czy ruszy po instalacji w Sandero

Ok. Nie wiem jakim cudem, ale odpowiadałem na zupełnie inne pytanie dotyczące możliwości zdobycia kodu do zakupionego używanego radia, gdyby kod podany przez sprzedawcę okazał się niewłaściwy...

Krystian67 - 2020-07-06, 16:47

serwis płatnie i aplikacja też płatna.
d3mol3k - 2020-07-06, 16:55

Killer King, nie mam dostępu do instrukcji tego radia - masz może Ty i jeśli tak to co w nim piszą na ten temat?
Dymek - 2020-07-07, 08:13

d3mol3k napisał/a:
Killer King, nie mam dostępu do instrukcji tego radia...

Instrukcje obsługi do wszystkich chyba radio-systemów używanych w gamie Renault są dostępne do pobrania ze strony Renault.pl: KLIK
Do tego radia z systemem R&GO mamy konkretnie Instrukcję TUTAJ
Rzeczywiście- nie ma tam wzmianki o kodowaniu PIN-em.

maxmaxmax - 2021-12-30, 11:39

Witam
potrzebuje kodu do radia

part code 28115095-4R
supllier code 269779
model no HARN1003
rv2d C3000E

dzieki Max

jas_pik - 2021-12-30, 15:54

maxmaxmax napisał/a:
Witam
potrzebuje kodu do radia

Z tych danych nie odczytasz kodu. Potrzebujesz ostatnich czterech znaków z dużego kodu kreskowego. ( są nadrukowane tuż pod kodem) to jest tzw prekod

maxmaxmax - 2021-12-30, 16:40

juz mam dzieki
lols123 - 2023-03-08, 18:42
Temat postu: kod do radi duster
witam potrzebuję kodu do radia bo poprzedni właściciel Dastera nie zostawił nigdzie
Part code 2811 55052R
Supplier Code 269 779
Model No AGC-1220RF-A
kod kreskowy 281155052RTF233

laisar - 2023-03-08, 19:00

https://www.google.com/se...=utf-8&oe=utf-8

http://renaultradio.prv.pl/index.php

F233 -> 5159

joker74 - 2023-05-11, 07:40

Dzień dobry, od 2 dni jestem posiadaczem Sandero Stepway z 203 roku.
Wszystko fajnie działa, radio, zestaw głośnomówiący.
Przejrzałem wszystkie dokumenty i nie mogę znaleźć kodu do tego radyjka.
Z menu wyczytałem że jest tam system 2.0.9.
Moje pytanie brzmi, czy idzie sczytać kod do radia bez jego wyjmowania przy działającym urządzeniu.
Wolę mieć ten kod, nie obudzić się kiedyś z ręką w ........ przy np. odpięciu klem czy rozładowania akumulatora :)
Pozdrawiam serdecznie :-)

laisar - 2023-05-11, 09:46

DDT4ALL / X52 - Logan/Sandero II / Audio / ULC_gen1_vX.X / 2 - Diagnosis / 23 - Traceablity / AntitheftPrecode [ReadPrecode]

Wersja "X.X" do wypróbowania metodą prób i błędów, chyba że zadziała komenda "Plik / Identify ECU".

Dymek - 2023-05-11, 11:31

Jak by nie patrzył najszybsze jest usunięcie maskownicy radia i nawiewów, jedno szarpnięcie z zatrzasków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Nawet bez wyciągania radia odczyt jego etykiety jest możliwy, bo naklejka jest od góry- choćby robiąc fotkę komórką...
Jest jeszcze opcja użycia oprogramowania kol. Anioła, bo tam jest pozycja sprawdzenia kodu. Czyli wgrać na pendrive i zapodać do radia. Ale może tu być problem, bo mamy do czynienia z bardzo starą wersją radia i jego softu, więc może nie zadziałać. Ale może warto sprawdzić: KLIK

joker74 - 2023-05-11, 13:10

Chyba zdecyduję się na wersję z wyciągnięciem :) Dzięki i pozdrawiam :)
labik - 2023-09-08, 10:17

Czy ktoś wie w jakiej pamięci siedzi kod do radia w Medianav ??
Musze odczytać pamięc ponieważ wygenerowany kod do tego radia jest błedny.
Radio serial nr Q308 kod 9679 nie pasuje niestety

eio - 2024-01-03, 15:56
Temat postu: thief code security - bat na złodziei radia
Koledze ukradli radio niszcząc auto, o czym napisał niedawno na forum - http://www.daciaklub.pl/f...cd86116#1844492
Myślę że wskazówki z forum mogły być pomocne dla koneserów kradzionych urządzeń audio (chodzi o nieskomplikowane znalezienie/wykorzystanie kodu radia). Dlatego w głowie pojawiło mi sie pytanie. Czy istnieje sposób na nadanie prywatnej, właścicielskiej blokady na kod radia, by proceder włamu do auta z kradzieżą był nieatrakcyjny? Myślałem o czymś, co uniemożliwiłoby uzyskanie kodu kradzionego radia przez nie-właściciela, np. zerwanie etykiety i jej spalenie, ukrycie kodu w ddt4all, czy trwałe zablokowanie po 5 nieudanych próbach, albo jakiś spektakularny wybuch radia? ;-) Tak, wiem, że to jest moje fantasy, ale może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł? Być może rozwiązanie problemu jest banalne. Nie wiem. Sama informacja o możliwości trwałego zablokowania radia bardzo by pomogła.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group