DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Centralny zamek - sposób działania

Szaruś - 2008-03-05, 23:12
Temat postu: Centralny zamek - sposób działania
Dzisiaj odebrałem swoją MCV w salonie i mam pytanie odnośnie centralnego zamka - przekręcenia klucza (obojętnie którego) w zamku drzwi kierowcy zamyka/otwiera tylko drzwi kierowcy (a nie wszystkie, to jak w moim Nissanie).

Czy "ten typ tak ma"?

KaS602 - 2008-03-05, 23:18

Szaruś napisał/a:
przekręcenia klucza (obojętnie którego) w zamku drzwi kierowcy zamyka/otwiera tylko drzwi kierowcy (a nie wszystkie, to jak w moim Nissanie).

Czy "ten typ tak ma"?

Tak, ten typ tak ma. Wszystko w normie...

laisar - 2008-03-06, 00:37

Nie, powinien oczywiście wszystkie.

(Hm, KaS wzbudził we mnie wątpliwość - zazwyczaj używam faktycznie pilota, więc jeszcze jutro sprawdzę...).

KaS602 - 2008-03-06, 01:47

laisar napisał/a:
Nie, powinien oczywiście wszystkie


Nie, nie powinien. Chyba, ze od czasu, kiedy zakupilem Daćkowóz cos sie zmienilo...
Owszem, w wersjach nizszych niz laureate - faktycznie - centralny zamek bez sterowania radiowego otwiera wszystkie drzwi wraz z przekreceniem kluczyka w dwowlnym zamku. W wersji laureate i wyzszych (w sumie tylko prestige) wszystkie drzwi (wraz z bagaznikiem) otwieraja sie tylko za pomoca pilota, a przy uzyciu klucza tylko jedne drzwi ( od strony pasazera lub kierowcy).

laisar - 2008-03-06, 02:11

KaS602 napisał/a:
laisar napisał/a:
Nie, powinien oczywiście wszystkie

Nie, nie powinien.

Niezależnie od tego jak jest faktycznie fabrycznie - uważam, że powinien (a już oczywiście najlepiej jakby był wybór).

Pablo78 - 2008-03-06, 08:26

KaS602 napisał/a:
Owszem, w wersjach nizszych niz laureate - faktycznie - centralny zamek bez sterowania radiowego otwiera wszystkie drzwi wraz z przekreceniem kluczyka w dwowlnym zamku.


nie jest to prawdą, w mojej wersji Ambiance rzeczywiście otwiera wszystkie drzwi, ale tylko gdy przekręci się w drzwiach od strony kierowcy.

piotrres - 2008-03-06, 11:40

loganik napisał/a:
Laureate 2005, klucz otwiera tylko jedne drzwi

Jest to, niestety prawda. Raz zdarzyło się, że żona zapomniała mi przekazać kluczyk i pojechała z koleżanką, więc auto otwieralem zapasowym. Jest tak jako rzecze loganik...

KaS602 - 2008-03-07, 00:47

laisar napisał/a:
uważam, że powinien

Fakt, zle to ujalem. Fabrycznie - niezaleznie od indywidualnych upodoban - nie otwiera.
Pablo78 napisał/a:
tylko gdy przekręci się w drzwiach od strony kierowcy.

Jesli tak piszesz nie mam podstw by sie z tym nie zgodzic. Swa wypowiedz o dzaialniu zamka centralnego w poszczegolnych wersjach wyposazenia opieralem glownie na informacjach uzyskanych od sprzedawcy, kiedy szukalem samochodu...

laisar - 2008-03-09, 20:57

Cytat:
A tu ...

...cięcie kosztów w każdym miejscu - ale za to w efekcie jaka cena! (;

Tak swoją drogą udało mi się w końcu wydobyć kluczyki od żony (; więc sprawdziłem - i faktycznie, jednak źle pamiętałem: otwieranie kluczykiem drzwi kierowcy nie uruchamia zamka centralnego ): Choć oczywiście zawsze można to potem zrobić przyciskiem na konsoli, jeśli może to być jakąś pociechą...

Ergo: ten typ tak ma - w całej (niemałej) rozciągłości.

Aha - ale skoro jednak działa to w niższych wersjach, to pewnie można by przerobić.

Mamert - 2009-03-03, 20:58

Odświeżam temat bo dziś miałem małą przygodę z centralnym na pilota.
Podjechałem do marketu i na parkingu podziemnym przez jakiś czas nie mogłem zamknąć auta, a obok facet nie mógł otworzyć. Na pakingu stała w rogu nieciekawa grupka kolesi.
Teraz pytania do znawców tematu :
Czy to było zagłuszanie sygnału mające na celu zostawienie otwartego auta ?
Czy można podłączyć sterowanie centralnego do zamka drzwi kierowcy, ponieważ w fabryce zajumali mi zamek i nie mogę "ręcznie" zamknąć bagażnika ?

Yoda - 2009-03-03, 21:07

Może to był efekt działania takiego urządzenia:
http://allegro.pl/item568...raz_nowosc.html
Z tym bagażnikiem to rzeczywiście jest kłopot jak CZ nie działa. Pozostaje wejść do środka, zamknąć przełącznikiem na konsoli a potem ostatnie drzwi kluczykiem.

Mamert - 2009-03-03, 21:15

Yoda napisał/a:
Pozostaje wejść do środka, zamknąć przełącznikiem na konsoli a potem ostatnie drzwi kluczykiem.

Dzięki, nie pomyślałem. Sytuacja taka jest stresująca i się zaczyna nielogicznie myśleć, chciałem już dzwonić po Dacia Assistance.
A to urządzonko może i dobre, ale włączone na parkingu przy markecie zablokuje połowę aut, pół biedy jak to są centralne, ale alarmy ...

laisar - 2009-03-03, 21:32

Cytat:
Czy można podłączyć sterowanie centralnego do zamka drzwi kierowcy, ponieważ w fabryce zajumali mi zamek i nie mogę "ręcznie" zamknąć bagażnika ?

Bez "kanału zwrotnego", którego - wygląda na to - brak w daćkowych zamkach będzie to chyba trudne... Za to stosunkowo proste byłoby założenie brakującego zamka w drzwiach bagażnika [:

Mamert - 2009-03-03, 21:50

Przejrzałem schematy sedana i rzeczywiście kicha, żaden zamek nie ma sygnału zwrotnego. Przy okazji zauważyłem że w wersji bez pilota można otworzyć centralny przyciskiem na konsoli zamknięty z zamka, przy wersji z pilotem taka sztuka się nie uda (oczywiście przy zamknięciu z pilota).
Beckie - 2009-03-03, 21:58

Yoda napisał/a:
Pozostaje wejść do środka, zamknąć przełącznikiem na konsoli a potem ostatnie drzwi kluczykiem

Najlepsze, że przy odbieraniu auta z salonu kiedy zapytałem jak zamknąć drzwi bagażnika bez pilota pani wydająca auto nie umiała odpowiedzieć. I tak przez dwa trochę się tym martwiłem, aż się pokapowałem. Swoją drogą ciekawe dlaczego centralny nie działa " z kluczyka.

jackthenight - 2009-03-03, 22:04

Dlatego dobrze założyć sobie autoalarm, który również zamyka/otwiera drzwi/bagażnik.
Dzięki temu mam trzy piloty a nie jeden :)

Beckie - 2009-03-03, 22:06

No tylko u mnie w aucie często zostaje duuży pies. Fakt faktem, że nie raz się zapomniałem i zamknąłem go z pilota ale nigdy alarm go nie "wykrył".
Trochę za szybko przeczytałem... skąd 3 piloty?

Mamert - 2009-03-03, 22:07

jackthenight napisał/a:
Dlatego dobrze założyć sobie autoalarm, który również zamyka/otwiera drzwi/bagażnik.

No chyba jeszcze gorzej, bo nie można otworzyć, jak się otworzy z zamka to wyje, no i immobiliser zblokuje. Poza tym nie można alarmu włączyć jak działa ten zagłuszacz.

Mamert - 2009-03-03, 22:11

Beckie napisał/a:
Ale chociaż zamki da się zamknąć.

Ale nie z pilota alarmu, ani centralnego.
Facet obok miał alarm i nie mógł auta ani otworzyć ani rozbroić alarmu.

jackthenight - 2009-03-03, 22:12

Mamert napisał/a:
No chyba jeszcze gorzej, bo nie można otworzyć, jak się otworzy z zamka to wyje, no i immobiliser zblokuje. Poza tym nie można alarmu włączyć jak działa ten zagłuszacz.


Czego nie można otworzyć ?

A po co mam otwierać z zamka ?
Otwieram wszystko z pilota.

A jakby nie mógł z pilota, to alarm mogę również wyłączyć swoim PIN-em.

Alarm immobilisera nie blokuje.

Poza tym klapę bagażnika w Sandero można otworzyć też z kluczyka.

Mamert - 2009-03-03, 22:15

jackthenight napisał/a:
Otwieram wszystko z pilota.

No ale właśnie o to chodzi, że "zagłuszacz" wyłączył mojego pilota do centralnego a obok facetowi pilota do alarmu.

Beckie - 2009-03-03, 22:15

jackthenight napisał/a:
Poza tym klapę bagażnika w Sandero można otworzyć też z kluczyka.

No i sęk w tym, że w MCV nie można (a przynajmniej w części MCV)

jackthenight - 2009-03-03, 22:16

Mamert napisał/a:

No ale właśnie o to chodzi, że "zagłuszacz" wyłączył mojego pilota do centralnego a obok facetowi pilota do alarmu.


No oki, to wtedy otwieram z kluczyka. Wprowadzam swój PIN do alarmu i odjeżdżam, :)

Beckie - 2009-03-03, 22:17

Jaki pin, w co się wprowadza?
jackthenight - 2009-03-03, 22:18

Jak masz alarm Cobrę i nie zmieniłeś Pinu (Standardowy zna każdy złodziej) to alarm ci wyłączą w 3 sekundy.
Jak zmienić PIN opisano w instrukcji od alarmu.

A wstukujesz PIN klikając odpowiednie sekwencje w przycisk koło diody alarmu.

stempik - 2009-03-03, 22:23

Mamert napisał/a:
no i immobiliser zblokuje
nic nie zblokuje, co by to nie miało znaczyć.
Z alarmem można w takiej sytuacji zdjąć klemę z akumulatora i ponownie ją założyć. Jak alarm tani to zadziała.

A poza wszystkim jak zakładamy alarm (nie fabryczny) to zawsze powinniśmy poprosić pana fachowca, dodatkowo o montaż jego obejścia. Najprościej wygląda to tak że uf pan zakłada dodatkowe gniazdo bezpiecznika ale puste. W momencie awarii w gniazdo wpinamy bezpiecznik odpowiedniej mocy i zamykamy obwód omijający zabezpieczenie alarmu.

Beckie - 2009-03-03, 22:23

jackthenight napisał/a:
Jak masz alarm Cobrę i nie zmieniłeś Pinu (Standardowy zna każdy złodziej) to alarm ci wyłączą w 3 sekundy.
Jak zmienić PIN opisano w instrukcji od alarmu.

A wstukujesz PIN klikając odpowiednie sekwencje w przycisk koło diody alarmu.

Chyba nie mam Cobry, bo nie mam diody. Miga mi tylko kontrolka od immobilizera. Cobrę montują w ASO?
A fabryczny alarm to raczej współdziała z immobilizerem, czy tam inną blokadą odjazdu.

stempik - 2009-03-03, 22:33

jackthenight napisał/a:
to alarm ci wyłączą w 3 sekundy
a jak przyjdzie złodziej nieco bardziej wyedukowany to bedzie znał kody serwisowe i też Ci go wyłączy. Lepiej stosować rozwiązania mniej popularne.
Może straszę niepotrzebnie i cobra ich nie ma ale nie ma też takiej pewności.

Beckie napisał/a:
Cobrę montują w ASO?

Jeśli tak to jest spore prawdopodobieństwo że robią to po najmniejszej linii oporu. W Bileksie pan elektryk montując alarm przeciął przewód w odległości 4 cm od stacyjki i tam włśnie wpiął alarm. Wystarczyło by zewrzeć te przewody i odjechać.

jackthenight - 2009-03-03, 23:08

Beckie napisał/a:
A fabryczny alarm to raczej współdziała z immobilizerem


Z imobilajserem nie współdziała.
Tak z inną blokadą odjazdu.

stempik napisał/a:
a jak przyjdzie złodziej nieco bardziej wyedukowany to bedzie znał kody serwisowe i też Ci go wyłączy. Lepiej stosować rozwiązania mniej popularne.
Może straszę niepotrzebnie i cobra ich nie ma ale nie ma też takiej pewności.


Gdybanie, jak coś to przyjadą z lawetą. Alarm nie jest montowany na złodziei profesjonalistów, bo na takich to nawet twój bezpiecznik nie pomoże, bo przyjedzie z lawetą.
Alarmy, i inne blokady tego typu są nie na złodziei tylko na poprawienie tobie samopoczucia.

Poza tym to użytkownikowi alarm może sprawić więcej problemów niż złodziejowi.
Choćby w takim przypadku właśnie jak zagłuszacz sygnałów.
Przeciętny user sobie może faktycznie wtedy nie poradzić.

Mamert - 2009-03-03, 23:18

Alarm fabryczny to chyba w Dacii nie występuje, w Palio (znowu się narażę moderatorowi) występował i blokował immobiliser. Trzeba było go zamówić przed wyjazdem z fabryki ponieważ były kładzione dodatkowe wiązki kabli, czujniki ultradźwiękowe były wbudowane w lampkę sufitową a pilot był w kluczyku.
laisar - 2009-03-03, 23:53

PLASK! (czyli odgłos klepnięcia się w czoło) - wiedziałem, że o czymś zapomniałem napisać w temacie o UCH...

Otóż w Loganie i Sandero moduł ów posiada (fabrycznie nieaktywną) funkcję o nazwie "alarm perymetryczny". Jest to prosty, fabrycznie wbudowany alarm wewnętrzny, który po otworzeniu drzwi "na siłę" przez 30 sekund uruchamia klakson na 2 sekundy co 2 sekundy. Można go rozbudować o dodatkowe czujniki, podłączane do tych samych wejść, co sygnał otwarcia drzwi, oraz syrenę (opisana w tamtym temacie ścieżka EH1-B35).

Aktywowanie tej funkcji wymaga jedynie ustawienia odpowiedniej opcji w konfiguracji UCH.

* * *

Jeszcze a propos zabezpieczeń: 20 lat temu, w pierwszym samochodzie mojego ojca gdzieś pod deską czy pod tapicerką boku ukryty był taki płaski przełącznik, który jakby właśnie odłączał jeden biegun akumulatora. Żadne zwieranie kabli itp sztuczki nic by w takim przypadku oczywiście nie dały.

Nie wiem, czy dla auta bez alarmu itp nie jest to skuteczniejsze rozwiązanie niż współczesne wynalazki...

Mamert - 2009-03-04, 00:38

Odbiegamy trochę od tematu, może nawet należało by go wydzielić ale mam jeszcze takie pytanie awaryjne.
Załóżmy że blokuje się nam immobiliser, czy musimy wzywać assistance ? W instrukcji do Palio było awaryjne odblokowanie (potrzebny był specjalny kluczyk dostarczony z autem i kod który wstukiwało się pedałem gazu).

Yoda - 2009-03-04, 01:08

laisar napisał/a:
[...]ukryty był taki płaski przełącznik, który jakby właśnie odłączał jeden biegun akumulatora. [...] Nie wiem, czy dla auta bez alarmu itp nie jest to skuteczniejsze rozwiązanie niż współczesne wynalazki?
Raczej nie, bo zaraz komputer lub radioodbiornik pozapominają ustawienia lub co gorsza radio poprosi stanowczo o jakiś kod serwisowy jak np. jest to opisane tutaj. Co nie znaczy, że w Dacii by się to rozwiązanie nie sprawdziło.
laisar - 2009-03-04, 01:34

No tak, piszemy "auto bez alarmu", a myślimy "Dacia", mea culpa (:

Z radiem oczywiście fakt (kiedyś nie było tego problemu), ale patent "analogowego immobilizera" pewnie dałoby się wykorzystać po prostu ideowo, natomiast inaczej w szczegółach - np umieścić wyłącznik na linii zasilającej zapłon czy jakoś podobnie...

Mikele - 2009-03-20, 12:41
Temat postu: Problem z centralnym zamkiem
Kiedy odbierałem mojego Logana dostałem do niego dwa komplety kluczy, jeden z pilotem i drugi bez.

Wczoraj kiedy spieszyłem się, wziąłem przypadkowo ten drugi i miałem spore problemy z pozamykaniem auta. Kluczykiem otworzyłem tylko swoje drzwi, choć centralny zamek powinien otworzyć wszystkie, do tego nie mogłem w żaden sposób zamknąć drzwi bagażnika, nawet kiedy wszystkie inne były już zamknięte, z otworzeniem ich nie było żadnego problemu i w końcu musiałem lecieć do domu po drugi kluczyk...

Teraz nie wiem co ja mam zrobić, żeby ten nieszczęsny centralny zamek działał też z kluczyka, a nie tylko z pilota...


Pozdrawiam.

Mamert - 2009-03-20, 12:44

A nie lepiej było wpisać w pole "szukaj" - "centralny zamek" ?
Gość - 2009-07-11, 19:24
Temat postu: Centralny zamek - czy go posiadam?
Jako nowy na forum - Witam wszystkich.

Jestem świeżym posiadaczem Dacii Logan MCV Laureate. Jest to samochód używany (2008 rocznik), sprowadzony z Francji. Mój problem polega na tym, iż posiadam do niego tylko jeden kluczyk, który nie ma żadnych przycisków. Samochód mogę zamknąć (w tym drzwi bagażnika) jedynie poprzez zablokowanie ich od wewnątrz (przyciskiem znajdującym się nad pokrętłami od klimatyzacji), a ostatnie drzwi zamykam z kluczyka.
Kluczyk, który posiadam po przekręceniu w zamku, otwiera bądź zamyka tylko drzwi kierowcy lub pasażera.

Czy ktoś wie, czy samochody (MCV Laureate) produkowane na francuski rynek mają w standardzie centralny zamek? Bo nie wiem czy bawić się w dorabianie takowego.

Może ktoś wie, kto może udzielić mi informacji na temat wyposażenia samochodu, bo niestety komis w tej sprawie nie potrafi udzielić mi odpowiedzi.

jackthenight - 2009-07-11, 19:28

Na 100% masz centralny zamek działający na fale radiowe z pilota.

A tu masz broszurę od auta :

http://dacia.pl/media/Log...roszura_mcv.pdf

gigi303 - 2009-07-11, 19:29

to nie dostałeś drugiego kluczyka ? powinny być dwa :-)
Beckie - 2009-07-11, 19:52

Drugi kluczyk nie ma wbudowanego pilota do CZ .
Gość - 2009-07-11, 20:11

„A tu masz broszurę od auta.”

Tyle że to jest katalog Dacii na Polski rynek, a moja jest sprowadzona z Francji (nie wiem czy tam jest takie samo wyposażenie – przeglądałem francuski katalog, ale nie wiem, czy to co tam określają jako centralne zamykanie drzwi to na pewno centralny zamek, czy tylko możliwość zamknięcia drzwi przyciskiem wewnątrz)

Próbowałem uzyskać jakieś informacje u dealera Dacii, ale po zadzwonieniu do czterech z nich mam sprzeczne informacje.
Pierwszy powiedział, że jak z kluczyka nie zamykają się wszystkie drzwi to centralnego zamka nie ma.
Drugi, że muszę założyć auto alarm żeby mieć centralny zamek.
Trzeci od razu zachęcał do dorabiania kluczyka za 600 zł (trochę drogo)
A czwarty, jak podałem mu numer nadwozia, sprawdził jakiejś informacje bazie danych to stwierdził, że nic nie widzi na temat centralnego zamka.

"to nie dostałeś drugiego kluczyka ? powinny być dwa"
niestewy mam tylko jeden :oops:

"Drugi kluczyk ma wbudowanego pilota do CZ ."
I właśnie tego mi brakuje :cry:

wox - 2009-07-11, 20:46

Auto masz z CZ (korzystasz przecież z przycisku wewnątrz auta).

Kupiłeś samochód z jednym kluczykiem (i to tym gorszym, bez CZ) - trochę mi to "śmierdzi" ;-) (mam na myśli przeszłość auta, albo komis).

A co z ubezpieczeniem auta? Czy masz autocasco? W razie czego (konkretnie - kradzieży) ubezpieczyciel zażąda w pierwszej kolejności komplet kluczyków.

Beckie - 2009-07-11, 20:52

belt666 napisał/a:
Pierwszy powiedział, że jak z kluczyka nie zamykają się wszystkie drzwi to centralnego zamka nie ma.

To ciekawe co ja mam :mrgreen:
Z kluczyka zamykają się tylko te drzwi w których jest kluczyk, przyciskiem na konsoli zamykam wszystkie zamki, tak samo jak z pilota od AA, nie mam możliwości zamknięcia drzwi bagażnika kluczykiem, jak chcę pozamykać auto bez uzbrajania alarmu to otwieram drzwi kierowcy-przyciskiem na konsoli zamykam zamki-po wyjściu z auta kluczykiem zamykam swoje drzwi. Wydawało mi się, że mam CZ. :mrgreen:

PS.
W salonie nie umieli mi powiedzieć jak mam zakluczyć drzwi bagażnika nie używając pilota.
Przycisk na konsoli skumałem dopiero po przeczytaniu instrukcji :mrgreen:

jackthenight - 2009-07-11, 20:52

belt666 napisał/a:
„A tu masz broszurę od auta.”

Tyle że to jest katalog Dacii na Polski rynek, a moja jest sprowadzona z Francji (nie wiem czy tam jest takie samo wyposażenie – przeglądałem francuski katalog, ale nie wiem, czy to co tam określają jako centralne zamykanie drzwi to na pewno centralny zamek, czy tylko możliwość zamknięcia drzwi przyciskiem wewnątrz)



Nie istotne, Laurette posiada jeden kluczyk z pilotem.
Auta z kluczykiem z pilotem mają taką cechę, że zamykając auto z kluczyka od strony kierowcy zamyka tylko drzwi od kierowcy.

Natomiast wersje bez kluczyka z pilotem (Access) powodują, że zamykając kluczykiem auto od strony kierowcy zamykały by się wszystkie cztery drzwi auta i bagażnik chyba też.

U ciebie tak nie jest, bo masz Laurette, czyli wersję z kluczykiem z pilotem i centralnym zamkiem na pilota.
Tego kluczyka na pilota nie masz i to jest właśnie problem u ciebie.

laisar - 2009-07-11, 21:33

Cytat:
Natomiast wersje bez kluczyka (Access) z pilotem powodują, że zamykając kluczykiem auto od strony kierowcy zamykały by się wszystkie cztery drzwi auta i bagażnik chyba też.

Łoj, chyba jednak nie: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=602 - wygląda na to, że żaden z zamków w dacii nie ma "kanału zwrotnego".

jackthenight - 2009-07-11, 22:04

laisar napisał/a:
Łoj, chyba jednak nie: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=602 - wygląda na to, że żaden z zamków w dacii nie ma "kanału zwrotnego".


Nie rozumiem, o jaki kanał zwrotny ci chodzi ?
Sądzę, że chodzi ci o siłownik typu MASTER - to owszem taki siłownik jest po stronie kierowcy w aucie bez pilota radiowego - i wtedy taki siłownik posiada ten sygnał zwrotny.
Natomiast auta z pilotem radiowym mają wszystkie siłowniki typu SLAVE.

W wersji auta bez pilota radiowego, zamknięcie zamka kierowcy zamyka wszystkie drzwi. Są takie wersje na pewno.

Te z pilotem radiowym przy przekręcaniu zamka zamykają tylko drzwi kierowcy.

Seal - 2009-07-11, 22:07

Oglądałem broszurę francuską http://www.dacia.fr/media...re-loganmcv.pdf.
Condamnation centralisee des portes to centralny i nie chcę mi się wierzyć aby Francuzi nie mieli go na pilota w Laureate i Prestige.

laisar - 2009-07-11, 23:35

Cytat:
Nie rozumiem, o jaki kanał zwrotny ci chodzi?

No przecież z zamka w drzwiach do UCH - jak inaczej chciałbyś sterować funkcją centralnego zamka za pomocą samego kluczyka ? (:

Ale już znalazłem źródło nieporozumienia - po prostu zafiksowałem się na tym Accessie o którym pisałeś, a który owego kanału zwrotnego nie ma. I nie ma go również Laureate, o którą to wersje głównie chodziło w przywołanym przeze mnie temacie.

Natomiast masz rację:
Cytat:
Są takie wersje na pewno.

Owszem: Ambiance. I zamek kierowcy ma wtedy kanał zwrotny (znaczy: sterowanie CZ, mówiąc po ludzku (; ) - system SOP02.

(Co Mamert zdaje się przeoczył...).

Mamert - 2009-07-12, 10:56

laisar napisał/a:
Owszem: Ambiance. I zamek kierowcy ma wtedy kanał zwrotny (znaczy: sterowanie CZ, mówiąc po ludzku (; ) - system SOP02.

(Co Mamert zdaje się przeoczył...).

To zależy który Ambiance, bo np MCV 2008 był tylko z centralnym na pilota i nie było zamka MASTER z kanałem zwrotnym, za to wcześniejsze i tegoroczne Ph2 nie mają pilota i występuje zamek MASTER z kanałem zwrotnym (oczywiście mówię o wersji bez opcji "pilot").
Wyższe wersje były tylko z CZ na pilota.

laisar napisał/a:
po prostu zafiksowałem się na tym Accessie o którym pisałeś, a który owego kanału zwrotnego nie ma

No właśnie ten napewno posiada kanał zwrotny.

Gość - 2009-07-13, 20:50

Sprawa została wyjaśniona.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Temat można zamknąć.

eplus - 2010-11-13, 20:54
Temat postu: Duster Laureate - centralny zamek
Koledzy, oświećcie mnie, bo wstyd mi pytać w salonie 2 m-ce po zamówieniu auta:
- czy w tylnej klapie jest centralny zamek otwierany z pilota? czy trzeba dłubać kluczem w zamku? a może jest cięgło ze środka wozu?
- jak wygląda pilot? breloczek do kluczyka, czy integralny kluczyk-scyzoryk?
- bak chyba na kluczyk (to zdążyłem zauważyć)?
(DD Laureate)
:?:

RnR - 2010-11-13, 21:43
Temat postu: Re: Duster Laureate - centralny zamek
eplus napisał/a:
Koledzy, oświećcie mnie, bo wstyd mi pytać w salonie 2 m-ce po zamówieniu auta:
- czy w tylnej klapie jest centralny zamek otwierany z pilota? czy trzeba dłubać kluczem w zamku? a może jest cięgło ze środka wozu?
- jak wygląda pilot? breloczek do kluczyka, czy integralny kluczyk-scyzoryk?
- bak chyba na kluczyk (to zdążyłem zauważyć)?
(DD Laureate)
:?:


Hehe - mam troche podobnie... :)

Z tego co wiem/pamietam:
1. Jest centralny wszedzie - ja pytalem sprzedawce czy jest osobny guzik w pilocie do otwierania bagaznika i tego nie ma ale wszystkie naraz napewno powinny byc
2. Pilot jest w kluczyku - oczywiscie jest nic nie wart jesli zalozysz alarm ;)
3. Klapka napewno nie - a korek - w sumie nie wiem - chyba tak :)

eplus - 2010-11-13, 22:14
Temat postu: Re: Duster Laureate - centralny zamek
RnR napisał/a:
1. Jest centralny wszedzie - ja pytalem sprzedawce czy jest osobny guzik w pilocie do otwierania bagaznika i tego nie ma ale wszystkie naraz napewno powinny byc

Dobrze, bo w Felce brak centralzamka w klapie i przez to jest to pół-zamek - tylną klapę otwieram równie często, jak drzwi kierowcy
Cytat:
2. Pilot jest w kluczyku - oczywiscie jest nic nie wart jesli zalozysz alarm ;)

No to kicha, bo przyzwyczaiłem się nosić pilot w kieszeni na baloniki, a kluczyk zostawiać w stacyjce (i skleroza niestraszna - Babcia pyta: - Jak się nazywa ten Niemiec, który mi ciągle chowa klucze? - Alzheimer, Babciu!)

PiotrWie - 2010-11-13, 22:42

Centralny jest tylko w kluczyku ( tylko w jednym) jest osobny przycisk do zamykania i osobny do otwierania, ale w zamkach nigdzie nie ma połączenia - przy otwieraniu i zamykaniu kluczykiem otwiera się tylko ta strona w której jest kluczyk, dotychczas wszędzie jak miałem centralny to przynajmniej drzwi kierowcy sterowały wszystkimi, a np w BMW nawet zamykając bagażnik kluczykiem zamykało się cały samochód, ale gdzieś trzeba oszczędzić - Dacia nie kosztuje 150tyś.
RnR - 2010-11-14, 10:19
Temat postu: Re: Duster Laureate - centralny zamek
eplus napisał/a:

Cytat:
2. Pilot jest w kluczyku - oczywiscie jest nic nie wart jesli zalozysz alarm ;)

No to kicha, bo przyzwyczaiłem się nosić pilot w kieszeni na baloniki, a kluczyk zostawiać w stacyjce (i skleroza niestraszna - Babcia pyta: - Jak się nazywa ten Niemiec, który mi ciągle chowa klucze? - Alzheimer, Babciu!)


A to chyba Ci bedzie dzialac nadal - poprostu pilot w kluczyku nie rozbroi alarmu ale na odwrot jest ok.

z234 - 2010-11-14, 18:56

Kluczyk jest klasyczny nieskładany, centralny zamek również w klapie, alarm można podpiąć pod centralny i auto obsługujemy 2 przyciskami ( polecam to rozwiązanie- gdyz nie mamy wtedy doatkowego "breloczka"). Klapka od baku otwierana ręcznie, natomiast korek jest na klucz
RnR - 2010-11-14, 19:14

z234 napisał/a:
Kluczyk jest klasyczny nieskładany, centralny zamek również w klapie, alarm można podpiąć pod centralny i auto obsługujemy 2 przyciskami ( polecam to rozwiązanie- gdyz nie mamy wtedy doatkowego "breloczka"). Klapka od baku otwierana ręcznie, natomiast korek jest na klucz


A jaki alarm masz? Ja pytalem w aso i sprzedawca twierdzil, ze "sie nie da" i, ze bede musial breloczek nosic do alarmu :(

jackthenight - 2010-11-14, 19:16

z234 napisał/a:
alarm można podpiąć pod centralny i auto obsługujemy 2 przyciskami ( polecam to rozwiązanie- gdyz nie mamy wtedy doatkowego "breloczka")


Nie każdy alarm można tak podłączyć.
Można tylko tak podłączyć alarm przystosowany do takiego montażu - musi być to odpowiedni model alarmu. Takie alarmy nie posiadają wtedy w ogóle pilotów.

Co do dodatkowego breloczka, to jednak ma pewną zaletę - bo zawsze masz dodatkowe dwa piloty, które w skrajnych przypadkach (uszkodzony pilot kluczyka) mogą być przydatne.

Jarosław P - 2010-11-18, 11:18

Jeśli chodzi o centralny zamek i alarm to uważam , że otwieranie tylko z kluczyka jest idealnym rozwiązaniem , nie wyobrażam sobie otwierania auta z kluczyka i dodatkowo rozbrojenie alarmu z jakiegoś dodatkowego breloczka - to musi być jeden pilot i już.

A co do tego że przy zablokowanych zamkach od środka otwierając jedne drzwi reszta pozostaje zamknięta to też ma swój plus bo zprzodu moge mieć otwarte a tył i bagażnik zamknięty i nikt z tyłu nie wlezie mi do auta.

I jeszcze jedno po co ten automat który sprawia że zamykając auto kluczem blokuja sie wszystkie drzwi , przecież po to jest sterowanie z kluczyka , naciskam i wszystko zamknięte.

PiotrWie - 2010-11-18, 11:46

Jarosław P napisał/a:

I jeszcze jedno po co ten automat który sprawia że zamykając auto kluczem blokuja sie wszystkie drzwi , przecież po to jest sterowanie z kluczyka , naciskam i wszystko zamknięte.

Dopóki wszystko działa to jest niepotrzebne, ale może ci się wyładować bateria i przyzwyczajony do zamykania jednym ruchem zamkniesz tylko drzwi kierowcy. Ale jak ktoś uważa to sobie poradzi.
Odnośnie zamków mam radę dla wszystkich - pomimo centralnego sterowanego z pilota radziłbym kilka razy w roku otworzyć i zamknąć wszystkie zamki z kluczem - nie wiem czy Dacia ma te same zamki co Renault ale w Renault jak się nie używało zamków to po kilku latach nie dało się ich użyć w ogóle - moje w lagunie nie działają, po trzech latach przekonałem się o tym, na szczęście piloty działają dobrze, ale wiem że wielu ludzi miało awarie pilotów i gdy nie działały im zamki to niestety pozostawało wybicie bocznej szyby

jackthenight - 2010-11-18, 13:37

Cytat:
Jeśli chodzi o centralny zamek i alarm to uważam , że otwieranie tylko z kluczyka jest idealnym rozwiązaniem , nie wyobrażam sobie otwierania auta z kluczyka i dodatkowo rozbrojenie alarmu z jakiegoś dodatkowego breloczka - to musi być jeden pilot i już.


Nie, nie JarosławieP to jest trochę inaczej.
Pilotem od alarmu również zamykam i otwieram drzwi. Dzięki temu klikając raz na pilot alarmu zamykam drzwi i włączam od razu alarm - powoduje to że mam dodatkowo dwa piloty więcej, których ty nie posiadasz. Jak uszkodzi ci się pilot kluczyka to co wtedy zrobisz ?
Jak wyłączysz alarm? Znasz procedurę wyłączenia alarmu bez pilota ?
Ja mam dwa piloty od alarmu a ty tylko jeden ? Widzisz jaka jest zaleta posiadania pilotów do alarmu.
Inna sytuacja, chcesz pozostawić na chwilę dziecko w aucie i chcesz zamknąć drzwi bez włączania alarmu ? Jak to zrobisz swoim jednym pilotem ?
Ja zamykając tylko drzwi pilotem kluczyka, zamykam tylko drzwi bez włączania alarmu - ty nie masz takiej możliwości.
Piszesz, że to musi być tylko jeden pilot i już - i właśnie ja tak mam, pilotem alarmu jednym kliknięciem zamykam auto i włączam alarm. Posiadam trzy piloty do centralnego zamka, w tym dwa piloty od alarmu.
Jak mi się np. zepsuje pilot w kluczyku to wszystko robię pilotem od alarmu , a ty niestety musisz wtedy jechać do ASO i płacić grubą gotówkę za dorobienie kluczyka.
Mam nadzieje, że rozjaśniłem tym trochę sytuację.


laisar napisał/a:
A może w Dusterze jednak dali ten kabelek? Bo np w niektórych MCV-kach w Holandii czy Francji jednak był...

No to co za problem to sprawdzić, niech któryś z kolegów posiadających Dustera sprawdzi tą funkcję automatycznego zamykania drzwi czy ją posiada czy też nie.
Sprawdzić czy jest ta funkcja zaimplementowana w Dusterze jest prosto : wystarczy włączyć zapłon i przytrzymać przycisk zamykania drzwi na konsoli środkowej przez jakieś 7 sekund - jeśli usłyszymy sygnał piiip to funkcja jest, jeśli będzie głucho to funkcji nie ma.

sleeva - 2010-11-18, 15:41

a to ja mam kolejne pytanie z serii "nie wiem, to się pytam":

To na konsoli jest jakiś przycisk do blokowania drzwi? Nie no, serio się pytam, bo ok, centralny zamek jest, ale nigdzie nie doczytałem o przycisku (ale bedzie niespodzianek przy odbiorze wózka hehehe)

swoją drogą, czy jest możliwość ściągnięcia skądś pdf z instrukcja obsługi DD /najlepiej PL/?

bebe - 2010-11-18, 16:02

sleeva napisał/a:
To na konsoli jest jakiś przycisk do blokowania drzwi? Nie no, serio się pytam, bo ok, centralny zamek jest, ale nigdzie nie doczytałem o przycisku (ale bedzie niespodzianek przy odbiorze wózka hehehe)

Jest, to ten z kłódeczką:

sleeva - 2010-11-18, 16:10

dzięks, normalnie po przesiadce z 10-letniego Dełu, będę się czuł jak w mercedesie :]
krakry1 - 2010-11-18, 17:45

Cytat:
Inna sytuacja, chcesz pozostawić na chwilę dziecko w aucie i chcesz zamknąć drzwi bez włączania alarmu ? Jak to zrobisz swoim jednym pilotem ?

Jedyne rozwiązanie: najpierw należy od wewnątrz wcisnąć przycisk zamykania drzwi - potem wysiąść i zamknąć za sobą drzwi kluczykiem.

A swoją drogą miałem zabawną historię: na początku posiadania autka - zamknąłem na chwilę pod Obi, moja mamę (zapominając, że włączyłem alarm). Mama po moim powrocie stwierdziła, że chyba się nowy samochód psuje: "bo jak się ruszałam to on piszczy". :mrgreen:

tolkiszon82 - 2010-11-18, 19:25

krakry1 napisał/a:
Cytat:
Inna sytuacja, chcesz pozostawić na chwilę dziecko w aucie i chcesz zamknąć drzwi bez włączania alarmu ? Jak to zrobisz swoim jednym pilotem ?

Jedyne rozwiązanie: najpierw należy od wewnątrz wcisnąć przycisk zamykania drzwi - potem wysiąść i zamknąć za sobą drzwi kluczykiem.

A swoją drogą miałem zabawną historię: na początku posiadania autka - zamknąłem na chwilę pod Obi, moja mamę (zapominając, że włączyłem alarm). Mama po moim powrocie stwierdziła, że chyba się nowy samochód psuje: "bo jak się ruszałam to on piszczy". :mrgreen:



:-P :mrgreen: :mrgreen: :-P :lol:

spadłem z wyra dobre

krakry1 - 2010-11-18, 20:11

tolkiszon82 napisał/a:
spadłem z wyra dobre
... i naprawdę prawdziwe. Mamuśka nieźle się przestraszyła.
viggo00 - 2011-03-09, 07:04

witam serdecznie!mam takie pytanko...czy ktoś może się orientuje czy można zainstalować centralny zamek w Dusterze??jeśli tak to czy traci gwarancje??w renault powiedzieli,że tego nie robią!!albo pakiet przy zakupie albo wogóle...hehe
laisar - 2011-03-09, 07:30

Wszystko można - tylko czasem jest z tym za dużo roboty, żeby się opłacało... I tak to pewnie ocenia ASO, przy swoich stawkach.

Po drugie, na zmienione elementy przepadnie fabryczna gwarancja i zostanie tylko ta zwykła, na prace przeprowadzone przez serwis - na co też niewielu by się zdecydowało.

viggo00 - 2011-03-10, 18:56

dzięki za odpowiedź!miałem nadzieję,że ktoś mi to zamontuje bo już mam serdecznie dosyć tego otwierania i zamykania wszystkich drzwi!!hehe
mrówa - 2011-03-10, 20:37

viggo00 napisał/a:
dbo już mam serdecznie dosyć tego otwierania i zamykania wszystkich drzwi!!hehe


A trzeba było wziąć centralny w pakiecie i nie byłoby problemu :-P

pozor - 2011-11-28, 22:26
Temat postu: Centralny zamek-pytania
Witam serdecznie:) Chcialem sie zapytac czy jak otwieracie-zamykacie kluczykiem drzwi kierowcy to otwieraja-zamykaja wam sie wszystkie drzwi? czy tylko jedne. Pilotem oczywiscie wszystkie sie otwieraja-zamykaja. Moje drugie pytanie dotyczy samoczynnego blokowania sie drzwi. Pamietam ze jak odbieralem samochod z salonu to sprzedawca mi cos mowil,ale emocje byly duze i nie pamietam:( W jakich okolicznosciach dziala samoczynne zamykanie zamkow? dzieki za pomoc:)
bebe - 2011-11-28, 22:36
Temat postu: Re: Centralny zamek-pytania
pozor napisał/a:
Chcialem sie zapytac czy jak otwieracie-zamykacie kluczykiem drzwi kierowcy to otwieraja-zamykaja wam sie wszystkie drzwi? czy tylko jedne.

Nie wiem! Przez ponad rok jeszcze ani razu nie otwierałem kluczykiem... :O Ale z tego, co pamiętam - w wersji bez pilota - wszystkie drzwi, w wersji z pilotem - jedne drzwi. Mogę źle pamiętać.

pozor napisał/a:
Moje drugie pytanie dotyczy samoczynnego blokowania sie drzwi. Pamietam ze jak odbieralem samochod z salonu to sprzedawca mi cos mowil,ale emocje byly duze i nie pamietam:( W jakich okolicznosciach dziala samoczynne zamykanie zamkow? dzieki za pomoc:)

Kiedy odkluczysz zamki z pilota i nie otworzysz drzwi przez 30 sekund.

Trafiały się też egzemplarze, w których działało automagiczne zamykanie zamków przy prędkości powyżej 15 km/h, ale to jakieś rarogi pojedyncze, poza tym dawno i nie prawda. :]

Lukas87 - 2011-11-28, 22:41

pozor napisał/a:
Chcialem sie zapytac czy jak otwieracie-zamykacie kluczykiem drzwi kierowcy to otwieraja-zamykaja wam sie wszystkie drzwi?


tylko te ktore otwierasz kluczykiem ;-)

pozor napisał/a:
Moje drugie pytanie dotyczy samoczynnego blokowania sie drzwi.


jesli otworzysz pilotem a nie otworzysz drzwi tak jak pisze bebe wtedy zamki zamykają się z powrotem

pozor - 2011-11-28, 22:52

Dzieki za pomoc:)U mnie drzwi sie nie zamykaja samoczynie po 30 sekundach po otwarciu z pilota:( hmm :(
jaru - 2011-11-28, 22:56

W drzwiach kierowcy powinien być (i z reguły jest) siłownik typu "master", a w pozostałych drzwiach "slave". Działa to tak, że przy otwieraniu kluczykiem drzwi kierowcy, powinny się otworzyć również pozostałe zamki, a przy otwieraniu innego, niż w drzwiach kierowcy zamka nie otwiera się żaden z pozostałych. W Loganie z 2009r. tak jest i w 10-letnim Twingo też ;-)
laisar - 2011-11-28, 22:58

Wszystkie odpowiedzi są już na forum, wystarczy poszukać - http://www.daciaklub.pl/forum/search.php - to jest naprawdę łatwe (:


Np.:
pozor napisał/a:
czy jak otwieracie-zamykacie kluczykiem drzwi kierowcy to otwieraja-zamykaja wam sie wszystkie drzwi?

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=602 - czyli: zależy od wersji.

CZ bez pilota: przekręcenie kluczyka w zamku drzwi kierowcy otwiera zamki wszystkich drzwi.

CZ z pilotem: kluczyk otwiera tylko aktualnie używany zamek.



Na koniec bardzo polecam Dobre Rady: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2343 - skorzystanie z nich ułatwi zdobycie potrzebnych informacji zarówno Tobie, jak i kolejnym osobom. Dzięki! [:

Stepway - 2011-11-28, 23:08

Mam wersje z alarmem i pilotem.

Kluczykiem otwieram i zamykam tylko jedne drzwi. Dziwny ten centralny, ale podstawowa funkcje czyli zamykanie i otwieranie wszystkich drzwi z pilota dziala "poprawnie".

Jest funkcja, moim zdaniem bardzo pozyteczna, chociaz wystawiajaca nasze silowniki na czestsza prace, pozwalajaca na ryglowanie wszystkich drzwi po przekreceniu kluczyka na II pozycje. Aby ja uaktywnic nalezy przy pozycji II w stacyjce wcisnac i przytrzymac 5s przycisk zamykania w pilocie (od alarmu).

Podobno w wersji bez alarmu, wylacznie z pilotem zintegrowanym w kluczyk, blokade mozna uaktywnic wciskajac przycisk do ryglowania drzwi na konsoli centralnej przez 30s.

chriskb - 2011-11-29, 07:23

W moim DD jest jeszcze jedna pozytywna funkcja. Mam zamontowany alarm i oddzielny pilot, który zamyka/otwiera centralny zamek. W przypadku zamknięcia drzwi od wewnątrz włącznikiem centralnego zamka i po otwarciu ich od wewnątrz po stronie kierowcy pozostałe zamki są zamknięte (tylne drzwi i klapa).
TD Pedro - 2011-11-29, 08:19

mam tak samo z tym, że mam tylko jeden wspólny pilot do CZ i alarmu...
pozor - 2011-11-29, 10:08

Ja mam CZ z pilotem,nie mam alarmu. Zrobilem wczoraj maly test,otwarlem samochod pilotem i tak zostawilem na noc (oczywiscie w garazu) Rano jak wstalem samochod byl dalej otwarty:( Jak mam aktywowac funkcje samoczynnego zamykania sie? czy ona wogole u mnie jest ? Przeszukalem formum ale nie znalazlem odpowiedzi:(
mrówa - 2011-11-29, 10:12

Było na forum (jak dobrze poszukasz to znajdziesz). Samoczynne zamykanie w Sandero posiada wersja Laureate.

P.S. W TYM wątku jest o tym, polecam przeczytać.

Dawid - 2011-11-30, 21:59

Jak zamknąć tylne drzwi w MCV (te za 3 rzędem foteli)gdy jesteśmy zmuszeni chwilowo do użycia kluczyka bez pilota ?
mcvBL - 2011-11-30, 22:06

CZ bez pilota: przekręcenie kluczyka w zamku drzwi kierowcy otwiera zamki wszystkich drzwi.

Guzik prawda ten klucz bez pilota otwiera tylko drzwi kierowcy w moim przypadku

CZ z pilotem: kluczyk otwiera tylko aktualnie używany zamek.

tez nieprawda u mnie z pilota otwieraja sie wszystkie drzwi lacznie z tylem

jackthenight - 2011-11-30, 22:14

mcvBL ty nic nie zrozumiałeś :)

Skrót CZ oznacza Centralny zamek, a nie kluczyk :)

CZ bez pilota oznacza, że w ogóle auto nie posiada centralnego zamka na pilota.
CZ z pilotem oznacza, że twoje auto posiada centralny zamek na pilota i takie jest właśnie twoje i ten przypadek ciebie dotyczy, czyli wkładając kluczyk do zamka otwierasz tylko jedne drzwi, natomiast otwierając z pilota, otwierają się wszystkie zamki. Mam nadzieje, że teraz załapałeś.

mcvBL - 2011-11-30, 22:25

ahaaaaaaaaaa Tak teraz zalapalem i wlasnie tak mam :) bo mam CZ ale ciekawe jest pytanie jak zamykac tylnie drzwi(bagaznika) jak masz CZ i kluczyk bez pilota ???
jackthenight - 2011-11-30, 22:29

U mnie w Sandero to pikus, bo tylna klapa ma normalnie zamek - wkładam kluczyk i już.
U was w MCV, w przypadku awarii pilota, zamykasz zamki przyciskiem na konsoli środkowej, wychodzisz z auta i kluczykiem zamykasz drzwi kierowcy - wszystko się da :)

mrówa - 2011-12-01, 11:40

He, przez tę dyskusję sama zaczęłam sprawdzać jak to działa. Od nowości ani razu nie używałam kluczyka do zamykania/otwierania auta :oops: :-P
Wszystko działa jak opisano powyżej. Jedna ciekawostka: bagażnik zamyka się po przekręceniu kluczyka w prawo, a drzwi - odwrotnie.

Piotrek721015 - 2011-12-01, 12:07

mrówa napisał/a:
Wszystko działa jak opisano powyżej. Jedna ciekawostka: bagażnik zamyka się po przekręceniu kluczyka w prawo, a drzwi - odwrotnie.

Mała rzecz a cieszy. :mrgreen:

mrówa - 2011-12-01, 12:15

No tak, ta chwila rozterki przed otwarciem drzwi, bezcenna: jak to było, w prawo - a może w lewo? Zwłaszcza, że w drugim aucie jest odwrotnie :mrgreen:
wolant - 2012-10-06, 22:31
Temat postu: zamek centralny
Zastanowiła mnie jedna rzecz w kwestii działania zamka centralnego. Mianowicie jak otwieram drzwi z kluczyka to zamek centralny nie działa, otwierają się tylko drzwi kierowcy i tak samo jak otwieram od strony pasażera. Czy takie rozwiązanie jest standardowo zastosowane w Daciach? Czy po prostu jak zamek centralny jest sterowany zdalnie to z kluczyka już nie może działać. W poprzednim aucie miałem zamek centralny wyłącznie z kluczyka i myślałem że jak jest zdalny to z kluczyka również działa. A tu niespodzianka, jak mi się przypadkiem wyczerpie bateria to muszę otwierać drzwi od środka, w każdym bądź razie napewno tylne. Jak to u was jest? Nikt widzę jeszcze nad tym się tu nie zastanawiał.
Axia - 2012-10-06, 22:37

Heh... na pocieszenie Ci powiem, ze u mnie jak jest centralny zamek to mi w ogóle blokuje możliwość otwarcia drzwi z kluczyka.. nie mam pojęcia czemu, pewnie to błąd ale mało utrudniający życie. Raz się zdarzyło że przy wyładowanym akumulatorze musieliśmy wzywać specjalistę włamywacza ( w sumie właśnie wtedy dowiedziałam się, że nie mogę otworzyć drzwi z kluczyka:P )
wolant - 2012-10-06, 23:09

To już wogóle dziwne rozwiązanie które powoduje że drugi kluczyk, który nie ma sterowania zdalnego jest całkiem nieprzydatny. W każdym bądź razie w moim przypadku ten drugi kluczyk również nie jest zbyt funkcjonalny skoro przekręcając zamek nie mogę zamknąć wszystkich drzwi naraz.
TD Pedro - 2012-10-06, 23:11

TTTM :-(
Lukas87 - 2012-10-07, 09:52

W sandero jest tak samo przyciskiem otwierasz wszystko zaś kluczykiem tylko te drzwi gdzie masz kluczyk włożony ;-)
laisar - 2012-10-07, 13:33

A nie prościej najpierw poszukać? (;

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + zamek centralny = http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=602

- wszystko (a nawet więcej) w temacie...

(W skrócie: TD Pedro ma rację - TTTM, ale to jeszcze zależy od wesji).

czaju - 2012-10-07, 14:45

W kabinie masz przycisk do WSZYSTKICH drzwi, także nie jest tak strasznie, szczególnie, że rozładowanie baterii raczej nie następuje często. U mnie miała 4lata, u ojca (w innej marce, ale za to używane kilkanaście razy dziennie) 6lat i mimo, że było wciąż bez zarzutu to wymieniliśmy tak na wszelki wypadek tego lata.
tomala72 - 2012-10-07, 15:11

Rzeczywiście jest tak to rozwiązane i też mnie wnerwia, że nie można zamknąć wszystkich drzwi, wymieniam się autem z zoną i chcąc nie chcąc czasem używam drugiego kluczyka:(
Nie ma też opcji domykania szyb z kluczyka co też mnie smuci bo wszystko to miałem w astrze g i gdyby nie to, że duster fajnie wygląda, ma duży prześwit i bagażnik to bym za nią teraz zatęsknił:)

czaju - 2012-10-07, 15:35

kilka osób z forum ma zrobione domykanie szyb...

Myślę że również taka modyfikacja (niezdalne zamykanie z kluczyka) jest możliwa...

jackthenight - 2012-10-07, 17:20

wolant napisał/a:
Nikt widzę jeszcze nad tym się tu nie zastanawiał.


Słabo szukałeś.

wolant napisał/a:
Mianowicie jak otwieram drzwi z kluczyka to zamek centralny nie działa, otwierają się tylko drzwi kierowcy i tak samo jak otwieram od strony pasażera.


Tak to jest w aucie z centralnym na pilota.

Axia napisał/a:
na pocieszenie Ci powiem, ze u mnie jak jest centralny zamek to mi w ogóle blokuje możliwość otwarcia drzwi z kluczyka.. nie mam pojęcia czemu, pewnie to błąd ale mało utrudniający życie


A ty masz usterkę - może zepsuty wkład bębenka, a może coś innego jest uszkodzone. Jedź do ASO, niech ci to naprawią.
Axia napisał/a:
Raz się zdarzyło że przy wyładowanym akumulatorze musieliśmy wzywać specjalistę włamywacza

To faktycznie mało utrudniające życie. :lol: :lol: :mrgreen:

_Marcin_ - 2012-10-07, 19:31

tomala72 napisał/a:
Rzeczywiście jest tak to rozwiązane i też mnie wnerwia, że nie można zamknąć wszystkich drzwi, wymieniam się autem z zoną i chcąc nie chcąc czasem używam drugiego kluczyka:(

Jest na to sposób, będąc w samochodzie zamykasz wszystkie drzwi przyciskiem na desce, wysiadasz, po czym zamykasz kluczykiem drzwi kierowcy (podczas otwierania danych drzwi od środka wszystkie inne pozostają zamknięte).

jackthenight - 2012-10-07, 20:55

tomala72 napisał/a:
Nie ma też opcji domykania szyb z kluczyka co też mnie smuci

Mnie również brakowało tej funkcji, to sobie ją dodałem :
http://www.daciaklub.pl/f...p?p=52933#52933

tomala72 napisał/a:
Rzeczywiście jest tak to rozwiązane i też mnie wnerwia, że nie można zamknąć wszystkich drzwi, wymieniam się autem z zoną i chcąc nie chcąc czasem używam drugiego kluczyka:(

I tutaj kłania się właśnie zaleta posiadania alarmu z oddzielnym pilotem. Alarm posiada dwa piloty. A pilot od alarmu również współpracuje z centralnym zamkiem.

wolant - 2012-10-08, 11:53

jackthenight napisał/a:
wolant napisał/a:
Mianowicie jak otwieram drzwi z kluczyka to zamek centralny nie działa, otwierają się tylko drzwi kierowcy i tak samo jak otwieram od strony pasażera.


Tak to jest w aucie z centralnym na pilota.


Właśnie o to mi chodziło, czy jak jest centralny na pilota to wyklucza to jego działanie z kluczyka. Widzę, że właśnie tak to działa, przy wyposażeniu fabrycznym samochodach z pilotem centralny z kluczyka nie działa.

tomszafa - 2012-10-08, 12:55

wolant napisał/a:

Właśnie o to mi chodziło, czy jak jest centralny na pilota to wyklucza to jego działanie z kluczyka. Widzę, że właśnie tak to działa, przy wyposażeniu fabrycznym samochodach z pilotem centralny z kluczyka nie działa.


Nie wszedzie tak jest. Nawet powiem, ze rozwiazanie w Dacii jest nienormalne. W wiekszosci jest to normalnie rozwiazane i jak otwierasz z kluczyka to otwiera wszystkie drzwi a w nie ktorych nawet jak otwierasz od pasazera to otwiera wszystkie drzwi. Ale w Dacii widac tutaj kolejne oszczednosci, ale da sie z tym zyc. :mrgreen:

Wickerman - 2012-10-08, 15:45

Ten typ tak ma :) jak odbierałem auto to gość w salonie powiedział mi o tym sam od razu ze '' nie jest to usterką po prostu w Dacii tak jest '' he he
_Marcin_ - 2012-10-08, 17:42

Wickerman napisał/a:
Ten typ tak ma :) jak odbierałem auto to gość w salonie powiedział mi o tym sam od razu ze '' nie jest to usterką po prostu w Dacii tak jest '' he he

Przed Dusterem miałem Scenica (I phII) i w nim było dokładnie tak samo.

tomszafa - 2012-10-08, 20:15

_Marcin_ napisał/a:
Wickerman napisał/a:
Ten typ tak ma :) jak odbierałem auto to gość w salonie powiedział mi o tym sam od razu ze '' nie jest to usterką po prostu w Dacii tak jest '' he he

Przed Dusterem miałem Scenica (I phII) i w nim było dokładnie tak samo.


Mialem Peugeota 206, Opla Astre i mialy inaczej :mrgreen:

_Marcin_ - 2012-10-08, 20:38

tomszafa napisał/a:
_Marcin_ napisał/a:
Wickerman napisał/a:
Ten typ tak ma :) jak odbierałem auto to gość w salonie powiedział mi o tym sam od razu ze '' nie jest to usterką po prostu w Dacii tak jest '' he he

Przed Dusterem miałem Scenica (I phII) i w nim było dokładnie tak samo.


Mialem Peugeota 206, Opla Astre i mialy inaczej :mrgreen:

Dobra, przebiłeś mnie :mrgreen:

matysz - 2013-06-14, 18:29

to ja zadam pytanie z innej beczki trochę.
a co zrobić jak zgubimy kluczyk z pilotem a akurat będziemy mieli zamknięte auto?

chriskb - 2013-06-14, 18:37

Otworzymy drzwi kierowcy drugim kluczykiem, wkładając go do zamka i przekręcając tak jak się otwiera drzwi, gdy nie ma centralnego zamka.
matysz - 2013-06-14, 22:57

a alarm się przypadkiem nie uaktywni?
u mnie zamykając centralny włącza się alarm. otwierając z kluczyka alarm pobudzam.

chriskb - 2013-06-15, 04:53

To chyba nie jest problem, bo po otwarciu drzwi wkładamy kluczyk do stacyjki i przekręcamy w pozycję akcesoria i alarm milknie.
Domel2250 - 2013-06-26, 07:55
Temat postu: Centralny zamek DD Ambience-sterowanie tylko z pilota?
Może to nawet głupio zabrzmi, ale po ponad rocznej eksploatacji samochodu wczoraj chyba pierwszy raz użyłem fizycznie kluczyka :-P i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się iż wtedy otwierają się tylko drzwi kierowcy. Za pomocą przycisku na desce rozdzielczej oraz z pilota centralny działa i tu moje pytanie czy ten typ tak ma, czy coś się u mnie w autku pokrzyczało?
jackthenight - 2013-06-26, 09:15

Ciekawy jestem, ile jeszcze powstanie nowych tematów z tym samym pytaniem.
Tak, ten typ tak ma. Jest to normalne z centralnym na pilota.

Przemek77 - 2013-06-26, 09:51

jackthenight napisał/a:
Ciekawy jestem, ile jeszcze powstanie nowych tematów z tym samym pytaniem.
Tak, ten typ tak ma. Jest to normalne z centralnym na pilota.

No..... nie wiem, bo akurat z tym jest różnie w różnych samochodach. Np. w moim starym punto II przekręcenie kluczyka w dowolnym zamku wywoływało efekt analogiczny do naciśnięcia guzika na pilocie - zablokowanie/odblokowanie WSZYSTKICH drzwi.

Domel2250 - 2013-06-26, 10:00

jackthenight napisał/a:
Ciekawy jestem, ile jeszcze powstanie nowych tematów z tym samym pytaniem.
Tak, ten typ tak ma. Jest to normalne z centralnym na pilota.


Dziękuję za odpowiedź :-D .

PS. Jak zwykle nim się o coś dopytuję na forum, to najpierw użyłem szukajki, tylko nie bardzo znalazłem w niej nic, co mogłoby mi pomóc, nawiasem mówiąc jest ona dla mnie ciut nieczytelna i jej nie ogarniam do końca.... :-? .

W takim razie raz jeszcze dziękuję za pomoc i temat jest do zamknięcia. :-)

jackthenight - 2013-06-26, 10:48

Przemek77 napisał/a:
No..... nie wiem, bo akurat z tym jest różnie w różnych samochodach. Np. w moim starym punto II przekręcenie kluczyka w dowolnym zamku wywoływało efekt analogiczny do naciśnięcia guzika na pilocie - zablokowanie/odblokowanie WSZYSTKICH drzwi.

A czy ktoś się pytał o Punto ? Bo mam wrażenie jakbyś nie na temat odpisał.

Przemek77 - 2013-06-26, 11:06

jackthenight napisał/a:
Przemek77 napisał/a:
No..... nie wiem, bo akurat z tym jest różnie w różnych samochodach. Np. w moim starym punto II przekręcenie kluczyka w dowolnym zamku wywoływało efekt analogiczny do naciśnięcia guzika na pilocie - zablokowanie/odblokowanie WSZYSTKICH drzwi.

A czy ktoś się pytał o Punto ? Bo mam wrażenie jakbyś nie na temat odpisał.


Cytat:
Jest to normalne z centralnym na pilota.


gdybyś dopisał ".... w tym samchodzie" to bym nie produkował się o punciaku. Potraktowałem to ogólnie, może i moja wina. Pozdrawiam.

tomala72 - 2013-06-26, 12:37

A ja się po produkuję trochę i wyżalę bo uważam, że rozwiązanie dustera jest do dupy i w mojej poprzedniej astrze g przekręcenie manualne zamka kluczykiem uruchamiało centralny.
Jak mi bateria w pilocie padła to nie musiałem się gimnastykować by pasażerom drzwi pootwierać.
W dacii kiedyś wziąłem przez pomyłkę drugi kluczyk bez pilota i też mnie zatkało:)
To jest jeszcze jedna z oszczędności daciowych.

jaru - 2013-06-26, 14:03

Nie do końca chyba jest to oszczędność, ale trudno mi ocenić głębszy zamysł konstruktorów.
W Dacii Logan Pickup z 2009, przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy, powoduje otwarcie zamka w drzwiach pasażera, natomiast kręcenie kluczykiem w drzwiach pasażera wpływa jedynie na zamek w tychże. Raczej nie należy sądzić, że kiedyś wyposażenie było bardziej wypasione w Daciach.

Rysiob - 2013-06-26, 14:15

To kwestia IMO tego, czy siłownik w drzwiach jest master czy slave. Jeśli ten pierwszy, to masz pięć przewodów i możliwość otworzenia kluczykiem wszystkich drzwi naraz. Jeśli slave to tylko otwierasz te drzwi, do których wkładasz kluczyk.

Oprócz tego sterownik CZ musi pozwalać na taki myk, bo oznacza to po prostu wiązkę po 5 kabli do masterów, po 2 do slave.

jackthenight - 2013-06-26, 14:47

jaru napisał/a:
W Dacii Logan Pickup z 2009, przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy, powoduje otwarcie zamka w drzwiach pasażera,

Ale za to nie miałeś centralnego na pilota, tylko musiałeś z kluczyka otwierać zawsze drzwi - no chyba że miałeś alarm, ale to już nie jest fabryczne rozwiązanie.

Mowa tutaj o Dacii :

1. z centralnym na pilota - przekręcenie kluczyka w jakichkolwiek drzwiach powoduje otworzenie/zamknięcie tylko tych jednych drzwi.

2. Bez centralnego na pilota - przekręcenie kluczyka tylko w drzwiach kierowcy, powoduje otworzenie/zamknięcie wszystkich drzwi.

I tak to wygląda w naszych Daciach.

husik - 2013-06-26, 15:43

To teraz ja. W mojej Snaderce nowej przekręcenie kluczyka w drzwiach nie daje żadnego efektu. Też tak macie?
BoloSr - 2013-06-26, 16:50

jackthenight napisał/a:
jaru napisał/a:
W Dacii Logan Pickup z 2009, przekręcenie kluczyka w drzwiach kierowcy, powoduje otwarcie zamka w drzwiach pasażera,

Ale za to nie miałeś centralnego na pilota, tylko musiałeś z kluczyka otwierać zawsze drzwi - no chyba że miałeś alarm, ale to już nie jest fabryczne rozwiązanie.

Mowa tutaj o Dacii :

1. z centralnym na pilota - przekręcenie kluczyka w jakichkolwiek drzwiach powoduje otworzenie/zamknięcie tylko tych jednych drzwi.

2. Bez centralnego na pilota - przekręcenie kluczyka tylko w drzwiach kierowcy, powoduje otworzenie/zamknięcie wszystkich drzwi.

I tak to wygląda w naszych Daciach.


Dokładnie ja tak mam w Dusterze :)

jackthenight - 2013-06-26, 19:21

husik napisał/a:
To teraz ja. W mojej Snaderce nowej przekręcenie kluczyka w drzwiach nie daje żadnego efektu. Też tak macie?

Przeczytaj od nowa całość, jest odpowiedź na twoje pytanie.

jan.mielecz - 2013-12-03, 18:57
Temat postu: Centralny zamek bagażnika w Nowych Daciach (2013)
Witam Wszystkich jako nowy użytkownik forum.

Wybaczcie że zadaję może naiwne pytania (ale nie każdy ma możliwość wyskoczyć do najbliższego salonu... a po drugie nie zawsze jest akurat taki model jaki się chce obejrzeć).

Miałem do czynienia z nową wersją Sandero (2013) i ogólnie jestem zachwycony, tylko że trochę mały. Stąd moje pytania, bo czytając informacje w sieci, m.in. tu:

http://www.daciaklub.pl/f...a08a4b4e0cba55c

prawie wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane, ale niestety większość dotyczy starszych wersji (nie produkowanych).

Do rzeczy:

1) Wiem że w Sandero centralny zamek steruje również pokrywą bagażnika (czyli po odryglowaniu przyciskiem na konsoli albo na kluczyku wystarczy wcisnac zamek w klapie i unieść pokrywę bez użycia grota kluczyka). Słyszałem natomiast że tak nie jest w Loganie MCV. Czy to prawda? Czy centralne sterowanie działa tylko na drzwi, a bagażnik trzeba otwierać kluczykiem? A jak jest w Loganie (klasyczna wersja sedan)? Jak w Dokkerze? Chodzi mi o wersję min. Ambience czyli z zamkiem sterowanym radiowo pilota w kluczyku.

2) Czy opcje wybierane w "konfiguratorze" przy zamawianiu samochodu montowane są w fabryce czy w lokalnym ASO? A co z alarmem (nie widzę wśród opcji)?

3) Widziałem że w Sandero da się włączyć opcję samoczynnego zamknięcia centralnego po ruszeniu (odpalenie silnika, przytrzymanie guzika na konsoli, biiip i już działa). Tak samo jest w nowych Loganach / MCV / Dokkerach?

Pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Dominus - 2013-12-03, 19:02

Ad1) Po otwarciu samochodu centralnym w Dusterze klapa bagażnika, zamek jest odryglowany, aby otworzyć klapę tylko wciskamy przycisk. (jeszcze nigdy nie otwierałem bagażnika kluczykiem)

Ad2) Montowane przez fabrykę (np. w moim przypadku opcją były elektryczne szyby tył i to fabryka zrobiła, nie Dealer)
Co do alarmu, montował mi dealer , zestaw nie dedykowany choć taki jest (dopiero po nie wczasie się dowiedziałem przez co alarm muszę aktywować z dodatkowego pilota a nie z kluczyka)

darekG - 2013-12-03, 19:17

ad 3) W dusterze po liftingu można aktywować zamknięcie centralnego po ruszeniu - nie mam alarmu.
jan.mielecz - 2013-12-03, 19:18

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Ze względu na planowane zastosowanie pojazdu, bardziej skłaniam się ku MCV lub Dokkerowi (Duster za drogi i za bardzo wypasiony ;)

Dlaczego drążę temat otwierania bagażnika:

Ruszam, wszystko się zamyka (nikt mi z drogi nie otworzy klapy/drzwi).
Wysiadam (otwarcie drzwi odblokowuje CZ, otwieram bagażnik, zamykam klape, pstryk na kluczyku i wszystko rygluje).
Odblokowuję kluczykiem, wrzucam coś do bagażnika, ruszam, samo się rygluje itd.

Generalnie turlanie, nie potrzebuję dużej mocy, taki wół roboczy. Dlatego skłaniam się ku MCV, ze względu na oszczędny silnik.

Pozdrawiam.

PS. Wysłałem te pytania również na oficjalną infolinię Dacii i do lokalnego dilera, na razie bez odzewu - więc bardzo dziękuję za szybką reakcję (biorąc pod uwagę czas oczekiwania na zamówienie).

sereq - 2013-12-03, 20:33

jan.mielecz napisał/a:
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Ze względu na planowane zastosowanie pojazdu, bardziej skłaniam się ku MCV lub Dokkerowi (Duster za drogi i za bardzo wypasiony ;)

Dlaczego drążę temat otwierania bagażnika:

Ruszam, wszystko się zamyka (nikt mi z drogi nie otworzy klapy/drzwi).
Wysiadam (otwarcie drzwi odblokowuje CZ, otwieram bagażnik, zamykam klape, pstryk na kluczyku i wszystko rygluje).


Jedna uwaga - tyko otwarcie drzwi kierowcy odblokowuje wszystkie pozostałe zamki, w tym bagażnik. Jeśli np. otwarte zostaną drzwi pasażera to inne drzwi (w tym bagażnik) się nie otworzą. Żeby otworzyć bagażnik w takim przypadku trzeba nacisnąć guzik na konsoli albo otworzyć na chwilę drzwi kierowcy.

jan.mielecz - 2013-12-03, 20:41

Czy jest tak we wszystkich nowych modelach Dacii?
Rozumiem, że na 100% w Sandero i Dusterze.
Jak w MCV też, to zamawiam ;)

Ikarusiarz - 2013-12-03, 21:54

W Loganie 2009 bagażnik otwiera się przez wciśnięcie zamka, po wcześniejszym uruchomieniu "centralnego".
Natomiast otwieranie kluczykiem powoduje odblokowanie jednego zamka, tego, w którym przekręciliśmy klucz.

Dominus napisał/a:
(jeszcze nigdy nie otwierałem bagażnika kluczykiem)

To zrób to, poczuj jak to jest... Tak na serio, to ja raz na pół roku manipuluje kluczykiem we wszystkich zamkach. Stoję i kręcę w tą, i we w tą.. Ostatnio miałem problem z bagażnikiem, bo już się "zrosło" w zamku wszystko...

Jeden taki przedstawiciel handlowy otwierał tylko centralnym, aż centralny padł. Skody nie otworzył, bo zamki się zrosły... "Nieużywane zanika".

jan.mielecz - 2013-12-03, 22:22

Bardzo dziękuję wszystkim za informacje.

Jeszcze jedna sprawa, o której się dowiedziałem, bo również trudno znaleźć info, w instrukcji też raczej ani słowa (pożyczyłem na jakieś 2 godziny, więc może jest, więc sorry jeśli to oczywiste - dla znajomego właściciela Sandero nie było, w salonie gdzie kupował też nie umieli mu pomóc).

Mianowicie w Sandero nie ma prostego/klasycznego sposobu żeby zamknąć samochód gdy padnie centralny. Kluczykiem można zamknąć tylko te drzwi które mają zamki, nie ma natomiast w środku żadnych guzików ani zapadek w klamkach.

Oto co należy zrobić:

W drzwiach bez zamka pod kluczyk, po ich otwarciu, w części zamka (czarny plastik) jest taka przesuwana zapadka - należy ją przesunąć (np. końcem kluczyka albo dlugopisem) a następnie zatrzasnąć drzwi - wówczas nie będzie możliwe otwarcie drzwi klamką z zewnątrz (jedynie od środka). Jeśli chodzi o umiejscowienie tej zapadki to najlepiej porównać drzwi kierowcy (tam jej nie ma) z pozostałymi... Przy kolejnym użyciu centralnego, wszystkie zapadki wracają do pozycji pierwotnej czyli nie trzeba nic już z nimi robić jak wszystko zacznie działać.

Może się komuś przyda.


EDIT:

W obecnym aucie nie mam centralnego zamka, otwieranie z kluczyka bagażnika kilka-kilkanaście razy dziennie sprowadza się do wymiany bębenka co roku (po zimie - błoto wciskające się pod ciśnieniem w każdą szczelinę tylnej klapy nie oszczędza zamka). Nadużywanie też nie służy ;)

Cav - 2013-12-03, 22:44

Nie wiem czy mówimy o tych samych zapadkach, ale zazwyczaj takie zapadki/suwaki w tylnych drzwiach mają dokładnie odwrotne działanie - drzwi otwierają się tylko od zewnątrz, a nie od środka.
Chodzi o to, żeby dziecko samo nie wyszło z samochodu - to jest zabezpieczenie na taki właśnie przypadek.

jan.mielecz - 2013-12-03, 22:52

Czyli jednak zaganienie nie jest powszechnie znane...

Nie chodzi o blokadę bezpieczeństwa która jest tylko w tylnych drzwiach.

Chodzi o ryglowanie drzwi bez użycia kluczyka ani zamka centralnego - tak aby samochód zostawić np. na parkingu. Gdy centralny nie zamyka - bo nie da się wcisnąć żadnego "oficjalnego guzika" (jak w większości samchodów), przełączyć jakiejś zapadki (jak np. w starszych hyundaiach) przy klamce otwierania od środka, czy też wepchnąć "w głąb drzwi" samej klamki otwierania od środka (jak w fiatach). Gładkie boczki drzwi w Sandero "dają do myślenia" ;)

W nowym Sandero nie ma innego sposobu na zamknięcie samochodu jak tylko użycie tych specjalnych zapadek jeśli centralny nie działa.

Drobna uwaga - nie wiem co się stanie jeśli uruchomi się jednocześnie blokadę bezpieczeństwa tylnych drzwi (przed dziećmi) i przesunie zapadki ryglujące klamki zewnętrzne - czy wtedy da się jakoś otworzyć drzwi (bez uruchomienia centralnego).

jan.mielecz - 2013-12-04, 13:39

Dla przyzwoitości załączam odpowiedź z Infolinii Renault - rozwiewa wszelkie wątpliwości (chociaż użytkownicy forum rozwiali większość z nich wcześniej). Serdecznie pozdrawiam i temat uznaję za zamknięty.

---
Odpowiadając na Pańskie zapytania, uprzejmie informujemy, że opcje, które zostaną wybrane przez Pana w konfiguratorze, zostaną zamontowane w fabryce. Informujemy również, że zarówno w samochodach marki Renault i Dacia alarm nie jest montowany fabrycznie. Wspomniany element na życzenie Klienta montowany jest w Serwisie Dacia, który w późniejszym czasie ponosi odpowiedzialność za jego działanie.

Nawiązując do kolejnych zapytań, uprzejmie informujemy, iż zarówno w modelu Dacia Logan jak i Dacia Logan MCV centralny zamek otwiera drzwi, jak i klapę bagażnika. W momencie, gdy drzwi samochodu są otwarte, by otworzyć bagażnik, należy wcisnąć przycisk umieszczony na klapie i ją podnieść. Oczywiście możliwe jest również sterowanie ręczne, przy którym należy wprowadzić grot kluczyka do zamka bagażnika, obrócić go (zależnie od wersji pojazdu- wcisnąć przycisk na klapie bagażnika) i podnieść pokrywę bagażnika.

Informujemy również, że nie do końca wiemy, co dokładnie miał Pan na myśli pisząc: „Podobnie słyszałem sprzeczne informacje na temat możliwości włączenia auto-blokowania centralnego zamka po ruszeniu. Czy ta opcja działa?”. Przypuszczamy, iż miał Pan na myśli funkcję automatycznego blokowania zamków drzwi jak i pokrywy bagażnika podczas jazdy. Informujemy, że wspomnianą funkcję kierowca może włączyć lub wyłączyć samodzielnie. Jeśli chodzi o jej uruchomienie, po włączeniu zapłonu należy wcisnąć i przytrzymać przełącznik umieszczony na desce rozdzielczej oznaczony kłódką (centralny zamek do sterowania wewnętrznego- blokuje i odblokowuje zamki drzwi i bagażnika) przez około 5 sekund, aż do sygnału dźwiękowego. Lampka kontrolna wbudowana w przełącznik zapala się, gdy zamki zostaną zablokowane. W identyczny sposób funkcję można dezaktywować.

filozofek - 2014-03-16, 10:30
Temat postu: centralny zamek sandero
kupiłem Sandero w wersji bieda.
posiada centralny zamek ale kluczyk jest wyciosany od siekiery i nie ma w nim możliwości otwarcia drzwi z pilota.
jest możliwość to zmienić???

malygabrys - 2014-03-16, 19:01

Pewnie że tak. Kupujesz sterownik z pilotem na aledrogo za 40 - 50 pln i podłączasz pod przycisk blokowania zamka od środka, sygnalizację pod kierunki - ja mam pod kable od przycisku awaryjnych i śmiga.
filozofek - 2014-03-16, 19:09

http://allegro.pl/sterown...4023804012.html

wystarczy takie coś?

filozofek - 2014-03-16, 19:24

a jak by tamtego pilota przełożyć do tego
http://allegro.pl/dacia-l...3991177657.html

malygabrys - 2014-03-16, 20:15

Ad. 1 tak
Ad. nie wiem czy da radę to tam przełożyć

gladki83 - 2014-08-12, 07:55
Temat postu: Zamykanie samochodu kluczykiem - Lodgy
Czy ktoś z Was wie jak zamknąć wszystkie drzwi samochodu nie używając centralnego zamka?

Powiem szczerze, że dla testów chciałem sobie zamknąć samochód poprzez przekręcenie kluczyka i się zdziwiłem. Zamknęły się tylko drzwi kierowcy. A co z innymi drzwiami?

Czyżby używając kluczyka w zamku nie działał centralny zamek?
Dacia nie ma "bolców" do zamykania drzwi od wewnątrz. Więc jak się to rozwiązuje?

Od środka zamknąć można przyciskiem na konsoli środkowej.
Dodam, że mam włączoną funkcję automatycznego zamykania podczas jazdy.

Zastanawiam się co np. w sytuacji jakbym musiał wyjąć akumulator i jak wtedy zamknę samochód?

route2000 - 2014-08-12, 08:09

Zamykasz drzwi przyciskiem albo pilotem, potem otwierasz kluczykiem drzwi, otwierasz maskę silnika, wyjmujesz akumulator, zamykasz maskę i zamykasz drzwi kluczykiem... taką operację musisz wykonać :->
grapess - 2014-08-12, 09:11

route2000 napisał/a:
Zamykasz drzwi przyciskiem albo pilotem, potem otwierasz kluczykiem drzwi, otwierasz maskę silnika, wyjmujesz akumulator, zamykasz maskę i zamykasz drzwi kluczykiem... taką operację musisz wykonać


A niech ktoś spróbuje wykombinować podobną procedurę ale do Xsary Picasso, gdzie akumulator jest pod fotelem kierowcy i centralny zamek działa, tzn jak otwierasz drzwi kierowcy do odblokowują się wszystkie drzwi?

Na szczęście przez 7 lat posiadania Xsary nie musiałem zaglądać do akumulatora :)

laisar - 2014-08-12, 09:14

gladki83 napisał/a:
Od środka zamknąć można przyciskiem na konsoli środkowej.

...Po czym wychodzisz z auta i drzwi kierowcy zamykasz właśnie kluczykiem - voila, auto zamknięte (:

Sandy - 2014-08-12, 09:15

Rozumiem, że Xsary się pozbyłeś żeby tam nie zaglądać?;)
gladki83 - 2014-08-12, 09:20

laisar napisał/a:
gladki83 napisał/a:
Od środka zamknąć można przyciskiem na konsoli środkowej.

...Po czym wychodzisz z auta i drzwi kierowcy zamykasz właśnie kluczykiem - voila, auto zamknięte (:


Nie do końca właśnie.
otwierając drzwi od strony kierowcy, otwierają się wszystkie drzwi. Więc znowu zamykając kluczykiem, zamknę tylko drzwi kierowcy ;/

laisar - 2014-08-12, 09:24

gladki83 napisał/a:
otwierając drzwi od strony kierowcy, otwierają się wszystkie drzwi.

Otwierając za klamkę od środka???

route2000 - 2014-08-12, 09:29

gladki83 napisał/a:
laisar napisał/a:
gladki83 napisał/a:
Od środka zamknąć można przyciskiem na konsoli środkowej.

...Po czym wychodzisz z auta i drzwi kierowcy zamykasz właśnie kluczykiem - voila, auto zamknięte (:


Nie do końca właśnie.
otwierając drzwi od strony kierowcy, otwierają się wszystkie drzwi. Więc znowu zamykając kluczykiem, zamknę tylko drzwi kierowcy ;/


To pozostaje tylko z pilota zamknąć drzwi a potem tylko kluczykiem otworzyć/zamknąć drzwi....
Jeszcze takiej metody nie próbowałem... :->

laisar - 2014-08-12, 09:40

BTW - RTFM! <;

Nie mam polskiej instrukcji, więc tłumaczenie własne:

Dacia Lodgy - Driver's Handbook napisał/a:
Blokowanie zamków drzwi bez użycia pilota

Na przykład, w przypadku rozładowania baterii lub chwilowego nie działania pilota.

Przy wyłączonym silniku i otwartych drzwiach lub klapie bagażnika, nacisnąć i przytrzymać przez ponad 5 sek. przycisk centralnego zamka na konsoli centralnej.

Po zamknięciu drzwi, wszystkie zamki zostaną zablokowane.

route2000 - 2014-08-12, 09:49

Nie mam w tej chwili samochodu, by je sprawdził w/g instrukcji od laisara. Sprawdzę po południu jak wrócę z pracy (samochód został "w domu"). ;-)
grapess - 2014-08-12, 09:58

Może nie ogarniam ale dlaczego nie można po prostu otworzyć przedniej klapy, zamknąć samochód pilotem wykręcić akumulator i trzasnąć klapą?

A potem w razie potrzeby otworzyć samochód kluczykiem?

benyo - 2014-08-12, 10:02

laisar napisał/a:
Blokowanie zamków drzwi bez użycia pilota

Na przykład, w przypadku rozładowania baterii lub chwilowego nie działania pilota.

Przy wyłączonym silniku i otwartych drzwiach lub klapie bagażnika, nacisnąć i przytrzymać przez ponad 5 sek. przycisk centralnego zamka na konsoli centralnej.

Po zamknięciu drzwi, wszystkie zamki zostaną zablokowane.


Bardzo dobre tłumaczenie :-) w polskiej instrukcji brzmi to prawie identycznie. Jest tylko jeszcze info o tym, że odblokowanie wszystkich drzwi z zewnątrz wyłącznie przy użyciu pilota :-)

gladki83 - 2014-08-12, 10:17

laisar napisał/a:
Otwierając za klamkę od środka???

Tak klamką
grapess napisał/a:
Może nie ogarniam ale dlaczego nie można po prostu otworzyć przedniej klapy, zamknąć samochód pilotem wykręcić akumulator i trzasnąć klapą?

A potem w razie potrzeby otworzyć samochód kluczykiem?


Po prostu pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. W moim fordzie wszystkie klamki drzwi można było docisnąć (zastępowały tradycyjny bolec) i wtedy trzaskając drzwiami zamykały się. Tutaj samym kluczykiem poprzez przekręcenie go w drzwiach zamykam tylko drzwi kierowcy, a inne drzwi nie mogę manualnie zamknąć.
Chyba, że przetestuje podpowiedź laisara. Dziwne że nawet jak jest prąd, to zamykając drzwi kluczykiem po przekręceniu nie działa zamek centralny, a tylko zamykane są drzwi kierowcy.

grapess - 2014-08-12, 10:54

Bardzo się cieszę, że w żadnym samochodzie jaki miałem nie było dziwnego patentu z zatrzaskiwaniem się automatycznym drzwi. Nie raz widziałem zdziwioną minę znajomych jak oglądali swoje kluczyki przez szybę auta :mrgreen:

I zaniepokoiło mnie co napisał Laisar, że wciskając pikając i trzymając coś można taki tryb włączyć. :shock:

bebe - 2014-08-12, 11:07

grapess napisał/a:
Bardzo się cieszę, że w żadnym samochodzie jaki miałem nie było dziwnego patentu z zatrzaskiwaniem się automatycznym drzwi. Nie raz widziałem zdziwioną minę znajomych jak oglądali swoje kluczyki przez szybę auta :mrgreen:

To nie tak jak myślisz. :)

Automagiczne zamykanie drzwi odbywa się w czasie jazdy. Czyli ruszasz, jedziesz sobie, powyżej jakiejś tam prędkości drzwi automagicznie się blokują. Co więcej, jest nawet magiczny patent w sterowniku poduszek powietrznych, który dba o to, żeby w przypadku wystrzelenia poduszek (wypadek) drzwi same się odblokowały.

Jest jeszcze jedno magiczne zamykanie drzwi - kiedy odblokowujesz drzwi z pilota i nie otworzysz żadnych drzwi przez ileśtam sekund, drzwi automagicznie się zablokują. Jeżeli po odblokowaniu drzwi je otworzysz, żeby wrzucić kluczyki do środka, drzwi już się nie zablokują. :)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pomysłowość ludzka jest niezmierzona i na pewno ktoś już opracował patent, jak zatrzasnąć sobie kluczyki w Dacii, ale wydaje mi się, że w prosty sposób się nie da. :]

laisar - 2014-08-12, 13:04

@bebe: Nie - ten fragment instrukcji lodgy dotyczy właśnie zamykania drzwi na postoju.

Dez/aktywację blokowanie zamków w czasie jazdy wykonuje się tym przyciskiem przy działającym silniku.


bebe napisał/a:
na pewno ktoś już opracował patent, jak zatrzasnąć sobie kluczyki w Dacii, ale wydaje mi się, że w prosty sposób się nie da. :]

Da się bardzo prosto (: - przy otwartym bagażniku zamykasz zamki pilotem, odkładasz kluczyki do auta, żeby wziąć jakiś bagaż i zamykasz drzwi. Finito <:

laisar - 2014-08-12, 13:06

gladki83 napisał/a:
Tak klamką

Muszę to sprawdzić jak się wybiorę następny raz do saloonu, bo aż trudno w to uwierzyć...

TSD instrukcja podaje jeszcze drugi sposób ręcznego zablokowania zamków - na rancie drzwi jest podobno wihajster do przekręcenia...

eplus - 2014-08-12, 14:35

Jeśli nie działa wyłącznik otwarcia drzwi kierowcy (który włącza lampkę pod sufitem), to zatrzasnąć klucze jest bardzo prosto. Otwiera się samochód pilotem, wsiada, wkłada kluczyk do stacyjki (moduł kabiny nie odnotowuje otwarcia drzwi, bo wyłącznik drzwiowy nie działa), należy wysiąść (żeby np. wyjąć liścia spod wycieraczki) ... auto samo się zamyka po 30s od otwarcia. :idea: 8-)
Karenzo - 2014-08-12, 14:58

przekręcenie stacyjki również powoduje efekt jak otwarcie drzwi .
A nie znam nikogo kto wsadza kluczyk do stacyjki i go nie przekręca ...

kris konin - 2014-08-12, 15:14

ja miałem xsarę picasso i mi padał aku to zostawiałem auto otwarte pod blokiem a aku do domu, na szczęście się ąaden pasażer w nocy nie przysiadł
gladki83 - 2014-08-12, 16:16

laisar napisał/a:
TSD instrukcja podaje jeszcze drugi sposób ręcznego zablokowania zamków - na rancie drzwi jest podobno wihajster do przekręcenia...


Służy on do zablokowania drzwi od wewnątrz. Np. żeby dziecko nie otworzyło drzwi podczas jazdy.
Ze środka nie otworzysz, możesz to zrobić tylko z zewnątrz :)

laisar - 2014-08-12, 16:46

gladki83 napisał/a:
Służy on do zablokowania drzwi od wewnątrz

Nie - chodzi o wihajster znajdujący się obok blokady anty-dziecięcej i mający działanie dokładnie odwrotne: umożliwia otworzenie wyłącznie od środka.

(Czy ja naprawdę jestem jedyny, który w ogóle kiedykolwiek zagląda do instrukcji? d; ).

Dar1962 - 2014-08-12, 17:26

A w dustrze potrafili zrobić normalnie: 4 zewnętrzne zamki ( przednie drzwi, klapa bagazni i korek paliwa), włącznik centralnego a prócz niego 4 solidne rygle. Czy nie przesadzają z tą oszczędnością?
Karenzo - 2014-08-12, 17:41

No właśnie wystarczy zaryglować drzwi tylnego rzędu a przód otwierać z kluczyka
route2000 - 2014-08-13, 15:15

laisar napisał/a:
gladki83 napisał/a:
Służy on do zablokowania drzwi od wewnątrz

Nie - chodzi o wihajster znajdujący się obok blokady anty-dziecięcej i mający działanie dokładnie odwrotne: umożliwia otworzenie wyłącznie od środka.

(Czy ja naprawdę jestem jedyny, który w ogóle kiedykolwiek zagląda do instrukcji? d; ).


Panowie Lodziarze!
Sam już sprawdziłem na własnej skórze zasadę zamykania drzwi nawet bez akumulatora na pokładzie.
Tak jak pisał kolega laisar, tam jest we wszystkich drzwiach oprócz kierowcy i bagażnika (tam jest zewnętrzny zamek) jest taki okrągły wihajster do ZAMYKANIA drzwi. Otwierasz drzwi, przekręcasz kluczykiem lub płaskim śrubokrętem lekko w prawo (prawe drzwi przednie i tylne), a lewe tylne drzwi przekręcamy w lewo i zamykamy auto (zewnętrzną klamką już nie otworzycie drzwi). Drzwi od kierowcy zamykamy kluczykiem od zewnątrz, bagażnik na swój zamek na kluczyki i wszystko jest zamknięte ;-)
Aby otworzyć auto to chyba już jest proste. Kluczykiem otwierasz od strony kierowcy, a pozostałe drzwi wewnętrzną klamką. Ot, cała filozofia. :-D

mrówa - 2014-09-24, 10:51

http://www.daciaklub.pl/f...1652074#1652074
pawelg napisał/a:
Musiałem przeżyć kilka dni bez pilota - zamykanie całego samochodu kluczykiem w wypadku Dustera jest pewną filozowią ;-)

Na taką ewentualność jestem przygotowana, oto skuteczna eliminacja filozofii: nacisnąć przycisk zamka centralnego na konsoli - wówczas do zamknięcia kluczykiem pozostają jedne jedyne drzwi :mrgreen:

pawelg - 2014-09-25, 08:11

mrówa napisał/a:
pawelg napisał/a:
Musiałem przeżyć kilka dni bez pilota - zamykanie całego samochodu kluczykiem w wypadku Dustera jest pewną filozowią ;-)

Na taką ewentualność jestem przygotowana, oto skuteczna eliminacja filozofii: nacisnąć przycisk zamka centralnego na konsoli - wówczas do zamknięcia kluczykiem pozostają jedne jedyne drzwi :mrgreen:


A skądże, na tyle inteligencji jeszcze we mnie było.
Niestety - zamki da się zamknąć przy pomocy przycisku zamka centralnego tylko kiedy wszystkie drzwi są zamknięte, a otworzenie drzwi kierowcy automatycznie otwiera wszystkie - kółko się zamyka. Trzeba ręcznie zamykać tylne drzwi od środka a potem latać dookoła samochodu i zamykać przednie oraz bagażnik...

p,paw

mrówa - 2014-09-25, 08:23

pawelg napisał/a:
Niestety - zamki da się zamknąć przy pomocy przycisku zamka centralnego tylko kiedy wszystkie drzwi są zamknięte, a otworzenie drzwi kierowcy automatycznie otwiera wszystkie

Co za głupi system! :shock: U mnie na szczęście można zamykać przy otwartych drzwiach, a otwarcie drzwi od środka nie otwiera pozostałych drzwi. Dodatkowo, pasażerowie siedzący z tyłu nie otworzą drzwi i nie mogą wysiąść, dopóki nie nacisnę przycisku otwierania :-P

laisar - 2014-09-25, 09:57

pawelg napisał/a:
zamki da się zamknąć przy pomocy przycisku zamka centralnego tylko kiedy wszystkie drzwi są zamknięte

A to nie działa przypadkiem tak jak w lodgy?

Bartosz81 - 2015-05-11, 13:42

Odkurzam.

Wersja Laureate, pilot działa na wszystkie zamki, sam kluczyk tylko na dany zamek.

Ale zauważyłem coś jeszcze - jak są zablokowane drzwi to pociągnięcie klamki wewnętrznej kierowcy otwiera wszystkie drzwi. Cóż to za dziw? Może jednak da się zrobić tak, aby klucz z automatu otwierał wszystkie drzwi a nie tylko jedne?

laisar - 2015-05-11, 14:44

Bartosz81 napisał/a:
Może jednak da się zrobić tak, aby klucz z automatu otwierał wszystkie drzwi a nie tylko jedne?

Oczywiście, że się da - przecież w wersji Ambiance tak to właśnie działa. Tylko że może wymagać to wymiany siłownika zamka na taki, który po przekręceniu kluczyka wysyła sygnał do "sterownika" centralnego zamka (czyli UCH).

Ewentualnie jest to kwestia podpięcia odpowiedniego kabelka, jeśli sam siłownik ma wyjścia, a jedynie nie podłączone - ale numery części są inne, więc na to bym nie liczył... Sprawdzić jednak nie zaszkodzi: przy otwieraniu kluczykiem powinno się pojawić napięcie na pinie nr 1 w gnieździe siłownika, a przy zamykaniu - na pinie nr 4. Wtedy należy podpiąć je - odpowiednio - do pinów nr 8 i 17 w brązowej wtyczce UCH.

Koszt takiego siłownika zamka - 500 zł, numer OE dla drzwi kierowcy - 8200735225.

Nargo - 2016-05-24, 13:06
Temat postu: Ryglowanie zamków przy otwartych drzwiach - Lodgy 2016
Ktoś się orientuje czy istnieje możliwość przeprogramowania centralnego zamka tak aby ryglował zamki mimo otwartych drzwi?
Teraz jak zamknę pilotem przy zamkniętych drzwiach to zamyka, jak trzymam wciśnięty czujnik tylnych drzwi to zamyka, jak są jedne drzwi otwarte to NIE ZAMYKA :cry:
Przy dwójce szkodników na fotelikach brakuje ręki do zamykania autka, a tak to bym sobie wrota pootwierał zamknął brymkę i dopiero bąble wypakowywał :D. Szczeniaczek tak miał. Tęsknię do tego. :cry:

DrOzda - 2016-05-24, 13:27

Masz przecież blokadę otwierania tylnych drzwi od środka ....
Nargo - 2016-05-24, 13:32

Zgadza się.
Mi zależy na tym, żebym mógł otworzyć drzwi na oścież i kliknąć na kluczyku zamknij i zamki się ryglują a ja mam wolne ręce na wyjmowanie dzieciaków z auta. Potem mając bąble pod pachami tylko "kopne" wrota i mam zamknięty samochód od zewnątrz :-)
Tak to działało w Scenic-u, ale w Lodzi nie chce :-(

kali - 2016-05-24, 13:42

Konstrukcja samego rygla na to wpływa a nie program gdziekolwiek.
Nargo - 2016-05-24, 15:02

kali napisał/a:
Konstrukcja samego rygla na to wpływa a nie program gdziekolwiek.


Fałsz

Wystarczy przytrzymać czujnik otwarcia drzwi i już można zamknąć auto. Potem puszczasz czujniczek i wypakowujesz dzieciaki. tylko nie da się tego zrobić samemu z dwóch stron jednocześnie :-P

shrek - 2016-05-25, 20:49

Jeżeli możesz zamknąć zamek przytrzymując przycisk krańcowy to możesz założyć dwa przekaźniki czasowe po jednym na każde drzwi lub po prostu wypiac kable krańcówki i po problemie. Jednak trzeba pamiętać żeby nie zamknąć w środku.
Nargo - 2016-05-26, 07:05

To rozwiązanie ma wadę:
nieprawidłowa sygnalizacja na desce zamknięcia drzwi, brak oświetlenia wewnątrz przy otwartych drzwiach z tyłu.
Do czasówki trzeba dodatkowe zasilanie :-(

shrek - 2016-05-26, 08:43

Z czegos trzeba byc zadowolonym.
Nargo - 2016-05-26, 10:05

Muszę chyba poszukać schematu elektrycznego Lodzi i coś na jego podstawie wydumać.

I teraz pytanie:
Ma ktoś takowy Schemat ??????????????

shrek - 2016-05-26, 10:36

Nargo napisał/a:

I teraz pytanie:
Ma ktoś takowy Schemat ??????????????


Nie.

W tej krancowce niema nic skomplikowanego - Jeden kabel ktory po zamknieciu drzwi odlacza mase a otwarcie to podanie masy do UCH.

Nargo - 2016-05-26, 12:55

To jest banalne. Wiem.
Tylko myślę o takiej opcji przy otwartych drzwiach:
1) klikam zamknięcie autka - zamykają się i otwierają zamki
to sygnał do własnej produkcji "centralki" że należy zamknąć autko
2) "centralka" symuluje na ok 10s zamknięte drzwi i "klika" przyciskiem na desce.
3) mamy zamknięte zamki przy otwartych drzwiach

i tu pojawia się pytanie: czy od każdych drzwi idzie osobny przewód do UCH czy się jakoś wszystkie łączą?

shrek - 2016-05-26, 13:53

No to pisalem ci o przekaznikach czasowtych.
shrek - 2016-05-26, 19:21

Jak chcesz to zrób swoje sterowanie . Mój pomysł jest taki: w ten sposób nie musisz nic naciskać tylko po otwarciu przednich drzwi tylne automatycznie będą oszukiwaly uch. Myślę, że zadziała.
laisar - 2017-11-02, 01:05

Nargo napisał/a:
centralnego zamka tak aby ryglował zamki mimo otwartych drzwi?

To jest chyba rozwiązanie - http://www.daciaklub.pl/f...1648551#1648551

Dacia Lodgy - Driver's Handbook napisał/a:
Przy wyłączonym silniku i otwartych drzwiach lub klapie bagażnika, nacisnąć i przytrzymać przez ponad 5 sek. przycisk centralnego zamka na konsoli centralnej.

Po zamknięciu drzwi, wszystkie zamki zostaną zablokowane.

WooojaS - 2018-02-20, 12:16
Temat postu: Instalacja elektryczna centralnego zamka
Dobry.
Potrzebuje wyprowadzić z centralki przewód (przewody) na które mogę podać +12 i otworzyć zamki. W sumie mógłbym się z przycisku wyciągnąć przewodem - tylko który nie chce na chybił trafił sprawdzać. I czy masę pobiera z budy czy tez muszę mieć osobną. Powiedzmy ze chce skopiować przycisk z deski ale mając tylko i wyłącznie 1 bądź 2 przewody.

route2000 - 2018-02-20, 14:01

A gdzie dalej chcesz poprowadzić przewody? Do drzwi? :roll:
WooojaS - 2018-02-20, 14:17

Nie nie, nie do drzwi. Tego akurat nie mogę powiedzieć ;)
route2000 - 2018-02-20, 14:28

Aha, taki ukryty przycisk do otwierania drzwi..... :->
To do guru Laisara, nawet na PW, po schemat elektryczny tego auta.. ;-)

shrek - 2018-02-20, 21:04

Jak Logan ph1 to:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1802
Biala wtyczka pin B2, B4
Sprawdz co jest podawane na te piny.
Albo:
Sprawdz co wychodzi z przycisku do uch i podaj to tak samo.

laisar - 2018-02-22, 12:04

Przycisk centralnego zamka na konsoli środkowej:

pin - linia - opis

1 - 20B - sterowanie otwierania zamków (połączony z UCH EH1-A8, wyzwala zasilanie plusem na UCH P1-B4, połączony z pinem nr 3 w siłowniku każdego z zamków)

2 - MAM - masa podświetlenia przycisku

3 - MAM - masa sterowania zamkami

4 - LPD - zasilanie "+" podświetlenia przycisku

5 - 20A - sterowanie zamykania zamków (podłączony do UCH EH1-A17, wyzwala zasilanie plusem na UCH P1-B2, połączony z pinem nr 1 w siłowniku każdego z zamków)


Nie wiem / nie pamiętam / nie mam czasu poszukać, czy siłownik są zmasowane montażowo, czy przez drugi z przewodów do pary - ale ta druga opcja wydaje mi się bardziej prawdopodobna.

aferka1970 - 2020-02-22, 11:06

czy w nowym Loganie, centralnym zamkiem zamyka się klapkę wlewu paliwa, czy korek jest na kluczyk ? Kiedyś, jak kupowałam fiata , to miał zwykły korek niczym nie zabezpieczony .
pikodat - 2020-02-22, 15:04

aferka1970 napisał/a:
czy w nowym Loganie, centralnym zamkiem zamyka się klapkę wlewu paliwa, czy korek jest na kluczyk ? Kiedyś, jak kupowałam fiata , to miał zwykły korek niczym nie zabezpieczony .

Co prawda mam sandero z 2019 a Ty logana z 2020 ale wobec faktu, zę to dwa dość podobne modele , to pozwole sobie odpowiedzieć jak to jest w moim.
Klapka paliwa totalnie niezabezpieczona żadnym zamkiem. Korek - na kluczyk

telecaster1951 - 2020-02-22, 22:16

Mój Logan z 2019. Klapka otwierana ze środka kabiny. Korek dalej na kluczyk.
yurec1st - 2020-05-24, 18:12

Tak przy okazji zapytam jak zamyka się auto, w którym zwarło akumulator ? To też problem chyba tylko dacii.
EBmazur - 2020-05-24, 21:24

Cytat:
Tak przy okazji zapytam jak zamyka się auto, w którym zwarło akumulator ? To też problem chyba tylko dacii.

Jestem prawie pewien , że to problem wielu współczesnych aut , które nie mają zamków na kluczyk i pozbawione są mechanicznych ( przestawianych ręcznie ) blokad .

Dymek - 2020-05-25, 12:10

yurec1st napisał/a:
Tak przy okazji zapytam jak zamyka się auto, w którym zwarło akumulator ? To też problem chyba tylko dacii.

I tu się akurat Kolega myli...
Szybciutko radzę powrócić do instrukcji obsługi. Samochód można zamknąć całkowicie bez prądu- drzwi kierowcy i bagażnik kluczykiem a pozostałe drzwi mają specjalną, niepozorną dźwignię umożliwiającą ich zatrzaśnięcie.
Sprawdzałem- działa, przynajmniej w Sandero :mrgreen:
Tak w odróżnieniu od "nowoczesnych" marek, gdzie w ogóle nie ma zamków na kluczyk...

yurec1st - 2020-05-25, 13:35

Nie myliłem się tylko nie wiedziałem :-P
Fakt, że jest taki hebelek który u mnie trzeba przesunąć w dół, można kluczykiem i jak pisałeś blokuje drzwi od zewnątrz. Jest to jakieś rozwiązanie, dzięki. ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group