DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Uchwyt do nawigacji, telefonu, tableta itp

Piotr_K - 2012-02-08, 00:50
Temat postu: Uchwyt do nawigacji, telefonu, tableta itp
5 calowy ekran GO clevera jest dość ciężkawy, na tych mrozach przyssawka do szyby zawodzi - uchwyt odpada. Zastanawiam się nad stałym zamocowaniem uchwytu np. do kokpitu. Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Kleić? Przykręcać? Bo na pewno nie ssać ..;-D
chriskb - 2012-02-08, 07:36

Piotr_K,

Wykorzystaj jeden ze środkowych nawiewów powietrza. Wystarczy dorobić plastikowe ramię w taki sposób, aby w środku był otwór na dopływ powietrza. Jest trochę rzeźbienia.

Formę można wykonać z gipsu. Należy pamiętać aby połączyć wykonany uchwyt przez elastyczne połączenie które będzie tłumiło drgania z uchwytem nawigacji.

Sądząc z kolegi poprzednich postów, nie brakuje koledze innowacyjności i zdolności manualnych.

eplus - 2012-02-08, 08:22

Piotr_K napisał/a:
5 calowy ekran GO clevera jest dość ciężkawy, na tych mrozach przyssawka do szyby zawodzi - uchwyt odpada. Zastanawiam się nad stałym zamocowaniem uchwytu np. do kokpitu. Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Kleić? Przykręcać? Bo na pewno nie ssać ..;-D

Przyssawkę albo szybę można posmarować gęstym olejem silikonowym - uszczelnia szpary i niweluje efekt twardnienia przyssawki na zimnie.

Piotr_K - 2012-02-08, 10:15

Dzięki, wypróbuję wpierw najprostszych rozwiązań z olejkiem ;)

Zainspirowało mnie to do poszukiwań i co znalazłem:

Z forum forda mozna by adaptować do Dustera:
http://www.hi-fi.auto.pl/...da1c9f39442c657

Patent z Brodit pro clip

http://www.mazdaspeed.pl/...?f=114&t=128270

Pomysły na kratkę nawiewu:

http://www.uchwyty-samoch...wiewu-c-58.html

http://www.strefakierowcy...nawiewu-hr.html

http://www.navishop.pl/p2...raffic-520.html

dundee - 2012-02-08, 12:02

Nawiewy czolowe raczej nie wchodza w gre, przetestowalem z Gocleverem i niestety nie dziala: -nie ma kratek tylko dzielona "pokrwa" -nie ma za co zlapac. O ciezszym sprzecie nawet nie mysle :(
To ford'owskie rozwiazanie jest super -dodatkowo wmontowac od gory srube 1/4" i mozna przytwierdzic kamerke ze standardowym gwintem pod statyw :)

Piotr_K - 2012-02-08, 12:36

Własnie patrzę na przedstawiciela w Polsce i ofertę, maja też uchwyt na telefon do Dacii Logan i Sandero, a jak Sandero to i do Dustera musza pasować ;)

http://www.uchwyty-samoch...a-c-96_239.html

W sumie taki uchwyt na GPS powinien do Dustera pasować

http://www.uchwyty-samoch...207-p-1110.html

wat - 2012-02-08, 12:43

a co to są za przysstawki które łapią do deski rozdzielczej?
Piotr_K - 2012-02-08, 12:55

wat napisał/a:
a co to są za przysstawki które łapią do deski rozdzielczej?


wat, o których piszesz? podaj link, łatwiej będzie odpowiedzieć..;)

wat - 2012-02-08, 13:11

gdzieś na forum widziałem przyssawke do deski i ciekawi mnie jak ona tam załapała
limo - 2012-02-08, 15:39

dobra opcja ten chwyt firmy Kuda do telefonu, dedykowany do dacii, fajnie by było jeszcze sprawdzić czy mój telefon się pomieści ew. więcej zdjęć żeby było. Temat będę śledził bo o ile uchwyt do goclevera się spisuje bardzo dobrze do do nokii, mimo że oryginalny itd. to jest największym generatorem trzeszczenia w samochodzie poza tym niewygodnie mi ręką sięgać do niego w czasie jazdy a po zdjęciach sądząc, przy tym uchwycie telefon byłby dostępny bez odrywania łapy z podkłokietnika. To by było coś :!:
Piotr_K - 2012-02-08, 19:26

wat napisał/a:
a co to są za przysstawki które łapią do deski rozdzielczej?


Może to nie jest całkiem tak , jak widać, to może być uchwyt MORSKI przykręcany śrubkami
http://www.galeriagps.pl/...ski-GPS-60.html

wat - 2012-02-08, 19:31

myślałem że są takie nie przykręcane a tu lipa
Piotr_K - 2012-02-08, 19:32

wat napisał/a:
myślałem że są takie nie przykręcane a tu lipa


Moze być np. taki

http://alga-shop.pl/p/48/...-akcesoria.html

wat - 2012-02-08, 19:36

o to już kultura Panie
trochę gigant ale spełnia wstępnie moje oczekiwania 1,2 kg trochę ciężki muszę się rozejrzeć za czymś w tym stylu i zobaczyć na żywca
dzięki

limo - 2012-02-08, 19:53

ja się dalej trzymam uparcie opcji na telefon, w dusterze wygląda to tak:



a jest to przynajmniej po numerze sądząc identyko co w sandero

http://www.uchwyty-samoch...008-p-1866.html

ajax - 2012-02-08, 20:23

W Jaszczembiu mam inny uchwyt, w Wampirze tak ja na zdjęciu (ostatnie w tym poście). Oba mocowane na wkręty. Nic nie trzeszczy, trzymają dobrze. Wykorzystałem zwykłe uchwyty na przyssawki mocując na wkręty. Mnie wystarcza.
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=40

dundee - 2012-02-08, 20:42

Do telefonu pewnie wystarczy, gorzej z tabletem (prawie 0,5kg)
Mam cos takiego link -niby dedykowany i z metalowa glowica, ale troche mam obawy przykleic toto do szyby i obciazyc :roll: wibracje podczas jazdy robia jednak swoje

wat - 2012-02-08, 22:23

ja jakoś nie mam ochoty na robienie otworków w desce
Piotr_K - 2012-02-08, 23:14

dundee napisał/a:
Do telefonu pewnie wystarczy, gorzej z tabletem (prawie 0,5kg)
Mam cos takiego link -niby dedykowany i z metalowa glowica, ale troche mam obawy przykleic toto do szyby i obciazyc :roll: wibracje podczas jazdy robia jednak swoje


Na tablet widziałbym coś takiego - http://youtu.be/xtNjzHPhYmY

gorzki - 2012-03-09, 12:08

A co powiecie o jakiejś przyssawce na środkową konsolę miedzy wywiewami? Trzyma to się w miarę? Głównie potrzebne pod telefon jako nawigacja, nie spadnie?
Piotr_K - 2012-03-09, 15:08

eplus napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
5 calowy ekran GO clevera jest dość ciężkawy, na tych mrozach przyssawka do szyby zawodzi - uchwyt odpada. Zastanawiam się nad stałym zamocowaniem uchwytu np. do kokpitu. Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Kleić? Przykręcać? Bo na pewno nie ssać ..;-D

Przyssawkę albo szybę można posmarować gęstym olejem silikonowym - uszczelnia szpary i niweluje efekt twardnienia przyssawki na zimnie.


Pomogło ;)) trzyma jak przyspawane - użyłem olejku silikonowego immersyjnego do mikroskopów.

Użyłem "pomógł" ;)

bebe - 2012-04-13, 16:06

Piotr_K napisał/a:
Pomogło ;)) trzyma jak przyspawane - użyłem olejku silikonowego immersyjnego do mikroskopów.

Ludzieee! A skąd wziąć olejek silikonowy, jak się nie ma mikroskopu? Akurat ssawa od nawigacji trzyma mi w miarę dobrze, ale odpada namiętnie jeż z tylnej szyby, a ostatnio odpadło lusterko majkowe, a to już poważna sprawa. :/

Piotr_K - 2012-04-13, 17:44

bebe napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
Pomogło ;)) trzyma jak przyspawane - użyłem olejku silikonowego immersyjnego do mikroskopów.

Ludzieee! A skąd wziąć olejek silikonowy, jak się nie ma mikroskopu? Akurat ssawa od nawigacji trzyma mi w miarę dobrze, ale odpada namiętnie jeż z tylnej szyby, a ostatnio odpadło lusterko majkowe, a to już poważna sprawa. :/


Ja wziąłem kilka kropel z laboratorium ..;) ale olejek silikonowy powinien być też w sprejach tych do uszczelek drzwiowych, trzebaby tylko psiknąć w wnętrze dłoni, poczekać jak odbąbelkuje i natrzeć delikatnie muszelkę ssąsą ...;)

eplus - 2012-04-13, 17:58

Technicoll to marka szerokiej palety klejów, podobnie jak Bison czy Poxipol. Jeden z Technicolli to smar silikonowy o konsystencji rzadkiego miodu, przeźroczysty nie matowy, ale też nie krystaliczny, bo nie krystalizuje i nie wiąże - zwyczajnie jak olej. Silikony nie są agresywne dla plastików i gum. Ten olej jest w plastikowych srebrnych buteleczkach około 50ml z czarną zakrętką. O, jest nawet obrazek: http://www.ekwasek.pl/ind...duct&prod_id=23
bebe - 2012-04-14, 16:26

Dzięki. :) Poszukam w wolnej chwili.

Niestety, jutro startujemy z Majką w naszą pierwszą samotną trasę Majka + ja. :O Wczoraj Maja komisyjnie wymoczyła wszystkie ssawy w wodzie z mydłem, żeby je doczyścić i odtłuścić, może na trochę wystarczy.

monopios - 2012-04-14, 18:15

Przy takich temp. zawsze można posmarować zwykłą wodą i będzie trzymało. Zawsze tak robiłem przy nawi. przylepcach na szybę czy roletach i nigdy mnie nie zawiodło.
kopaczus - 2012-04-24, 10:54

A takie coś: http://www.proline.pl/?p=CLINGO+7000
Testował ktoś?

mariush_78 - 2013-03-21, 10:52

Parę dni temu założyłem coś takiego:
http://www.brodit.bajtel....Europa/?id=5456

materiał i wykonanie bardzo solidne, wygląda całkiem nieźle, taśma montażowa trzyma tak, że jak raz przykleisz to wyrwać można tylko razem z osłoną słupka, kąt widzenia idealny - nie trzeba mocować kulowego regulatora. Jedyna wada jak dla mnie - drogie.

tomszafa - 2013-03-21, 11:53

mariush_78 napisał/a:
Parę dni temu założyłem coś takiego:


A jak z zasilaniem, starcza Ci kabel do zapalniczki czy inaczej podłączasz zasilanie?

skaktus - 2013-03-21, 11:57

Ja bym upchał kabel pod deską / przedłużył a sam zasilacz zlokalizował w plastikowej puszce w okolicach zapalniczki + dodatkowy włącznik włączający zasilanie.

PS-Mam nadzieje że GPs nie zostawiacie na noc w aucie, w lecie i zimie akumulatory strasznie dostają po tyłku ;)

mariush_78 - 2013-03-21, 12:30

Kabla starcza - żeby nie latał to go za obudowę kierownicy wciskam, ale jak pisze kol. Skaktus mam zamiar zrobić jak z kablem od mikrofonu, przepchać go pod deską rozdzielczą i coś z wyłącznikiem pokombinować (tam gdzie jest zaślepione wyłączanie ESP)

Jeśli chodzi o noc to parkuję w ogrzewanym garażu - nie powinno to szkodzić akumulatorom, za to w dzień go czasami wyjmuję żeby się gps-a, szyby i słupka nie pozbyć pod supermarketem.

mekintosz - 2013-03-22, 17:45

Czy ta łapka na samo urzadzenie jest uniwerslna czy jakos sie przyczepia ja do uchwytu ?
bebe - 2013-03-22, 21:43

mekintosz napisał/a:
Czy ta łapka na samo urzadzenie jest uniwerslna czy jakos sie przyczepia ja do uchwytu ?

Może jest też coś uniwersalnego, ale generalna zasada jest taka, że podstawka jest dedykowana do samochodu, a łapka do urządzenia. Dzięki czemu w sumie masz uchwyt idealnie dopasowany do samochodu i do urządzenia.

rimo - 2013-03-22, 22:19

A ja zakupiłem coś takiego do mojego Samsunga oraz mojej małżonki HTC i bardzo sobie chwalę :-)

Nawigacja 5' też się zmieści.

janzet - 2013-06-15, 07:22

Witam
Mam w DD uchwyt w którym się rozsypała przyssawka, więc tak go zamontowałem że rozpiera się między szybą - tą wajchą od przyssawki w deskę kokpitu. Styki ustawione że leżą na kokpicie a nawigacja 5' jest z baterią (z odtwarzaczem filmow itd, itp - polecam). Zasilanie - dodatkowe gniazdko w schowku, przewody schowane, sama się uruchamia i sama się wyłącza wraz z prądem z gniazdka. I jeszcze okulary wieszam....

chriskb - 2013-06-15, 12:36

Wygląda spoko ale trzeba mieć długą rękę aby coś zmienić.
bodzio3333 - 2014-02-20, 12:48

Witam koledzy,
w moim przypadku sprawa była prosta - chciałem użyć wywiewnika od strony kierowcy do uchwytu. Wcześniej go zabezpieczyłem matą atywibracyjną dociętą do otworu i zabezpieczoną przeciw przepływowi powietrza. Oto rezultat:

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

Uchwyt spisuje się doskonale. Mam możliwość przekręcenia go korzystając z ramki obrotowej wywiewnika.

TD Pedro - 2014-02-20, 17:04

witaj w Klubie... :-)
bodzio3333 napisał/a:
chciałem użyć wywiewnika od strony kierowcy do uchwytu

nie szkoda wyeliminowanego "wywiewnika"?

bodzio3333 - 2014-02-23, 19:33

Nie szkoda mi go, przecież obok jest drugi. Oba są ze sobą połączone więc nadmuch w drugim jest dwukrotnie większy.
Taka prawda, że w 90% jeżdżę z nadmuchem na szybę+nogi (nawet latem z klimą), więc nie żal mi go. Za to wygoda tego rozwiązania jest powalająca :D
Szczególnie jak ktoś dużo korzysta z Yanosika i nawigacji :)

Bartosz81 - 2017-02-01, 08:15

Odgrzewam

Czy macie może jakieś nowe rozwiązania typu te podstawki mocowane do konsoli? Te dedykowane KODA są ciut drogie jak za kawałek plastiku. A zależy mi na telefonie obok radio, gdyż robi za bank mp3.

arnold - 2017-02-01, 10:02

Teraz są dostępne uchwyty do telefonów klejone przyssawką bezpoeśrednio do deski, bez żadnej samoprzylepnej podstawki.

http://allegro.pl/uchwyt-...6272812282.html

Jakaś marka Snap ON czy jakoś tak, dwa lata działa.

Lza - 2017-07-01, 20:06
Temat postu: Szukam uchwytu do telefonu mocowanego do deski kokpitu
Poszukuję jakiegoś sprawdzonego uchwytu do telefonu/tableta, z tym że mocowanie do szyby odpada (taki już mam) - potrzebuję uchwyt z przyssawką do kokpitu. Oczywiście jest pierdyliard modeli na alle.

Czy ktoś używa jakiegoś fajnego, jest zadowolony i może polecić?

laisar - 2017-07-01, 20:23

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6649
mbar - 2017-07-02, 06:54

Używam oryginalny uchwyt LG SCU-100 (niby do G4, ale szczęki są regulowane), zamontowałem do deski w tym zagłębieniu na górze. Jeździ już kilka miesięcy, nie odkleił się jeszcze :)
gregorisan - 2017-07-02, 08:54

mbar napisał/a:
zamontowałem do deski w tym zagłębieniu na górze.

Musisz wziąć pod uwagę, że w porównaniu z Dacią, Ford ma kiepskiej jakości plastiki i uchwyt może szybko się odkleić :mrgreen:

arczi_88 - 2017-07-02, 09:06

gregorisan napisał/a:
uchwyt może szybko się odkleić :mrgreen:


Wkrętarka i dwa farmery powinny załatwić sprawę, atom nie ruszy :-D

Marek1603 - 2017-07-02, 10:15

I wieśtuning pierwsza klasa. ;-) :mrgreen: :mrgreen:
Lza - 2017-07-02, 10:35

Wolałbym nie demolować uchwytu, żeby w razie rozpadu lub rozkładu fordowskiego kokpitu, moc wsadzić w jego miejsce kokpit z daci (z rozbitka) i użyć tego samego uchwytu, a nie latać do sklepu po nowy uchwyt.
jas_pik - 2017-07-02, 13:23

Swego czasu używałem uchwytów HR.
Zasadniczo były one robione jako uchwyty do szyby ale można było dokupić coś w rodzaju podstawki samoprzylepnej w kształcie wieczka od słoika które przyklejało się w dowolnym miejscu deski - a wtedy przyssawka miała się czego trzymać.

GRL - 2017-07-02, 13:48

Używam Nokii cr123.
Bardzo wygodny uchwyt, bo bezproblemowo montuje i demontuje się telefon 1 ręką (a to nie jest tak oczywiste).
W zestawie podstawka do naklejenia na kokpit, żeby uchwyt zamontować za pomocą przyssawki.

Z minusów to telefon 5"+ etui jest limitem szerokości.
Oraz raz w ciągu 3 lat przyssawka puściła w bardzo mocno nagrzanym samochodzie.

Następnym razem najprawdopodobniej kupię identyczny.

Lza - 2017-07-03, 08:15

ma ktoś może iOttie EASY ONE TOUCH 3?
gbyrka - 2017-07-03, 08:52

Ja od zawsze używam broditów, osobno kuouje się dedykowany uchwyt do auta, a osobno dedykowany pod telefon. Wychodzi drogo, ale moim zdaniem warto. http://brodit24.pl/
GRL - 2017-07-03, 11:29

gbyrka napisał/a:
Ja od zawsze używam broditów, osobno kuouje się dedykowany uchwyt do auta, a osobno dedykowany pod telefon. Wychodzi drogo, ale moim zdaniem warto. http://brodit24.pl/

Wszystko fajnie, ale wystarczy, że małżonka wsiądzie za kółko i już z uchwytu nie skorzysta.

Lza - 2017-07-03, 11:33

Taki system to porażka, po każdej zmianie telefonu kupować nowy uchwyt? Nie wspominając że wspierają tylko kilku producentów telefonów, Akurat mojego nie wspierają ;)
Wojciech_B - 2017-07-27, 14:09
Temat postu: Uchwyt na telefon i/lub GPS - jaki?
Hej, Daćkowicze. ;-)

Mam następujące pytanie: aby nie trzymać telefonu komórkowego w kieszeni spodni albo w schowkach, tylko na widoku (choćby po to, żeby móc wygodnie go "parować" z MediaNav albo po to, by służył jako druga, zapasowa lub zastępcza, nawigacja), chciałbym zaopatrzyć się w uchwyt na telefon.

I tu nie wiem, co jest najlepsze. Są uchwyty mocowane do szczeliny odtwarzacza CD, ale mój model nie ma (a raczej nie będzie miał, bo go jeszcze fizycznie nie mam) odtwarzacza, więc odpada. Są uchwyty zakładane na nawiewy powietrza/klimatyzacji, ale wziąwszy pod uwagę budowę tychże w Dacii (mój model to Sandero, ale chyba tak jest i w innych Daciach) - chyba nie jest to łatwe albo wręcz możliwe. Są uchwyty przyczepiane na "zassawkę" do szyby, ale tu z kolei jednak w jakimś tam mniejszym lub większym stopniu ogranicza to widoczność. Są takie uchwyty, które jakimś tworzywem plastycznym przytwierdza się do deski rozdzielczej, ale tu z kolei nie jestem pewien trwałości takiego mocowania. Spośród wszystkich tych uchwytów są też takie, które mocują telefon na magnes, ale tu z kolei obawiam się, czy na pewno w żaden sposób nie cierpi na tym elektronika telefonu, zwłaszcza jeśli telefon ma funkcję bezprzewodowego łączenia się z różnymi urządzeniami poprzez przytknięcie (nie pamiętam jak się to poprawnie nazywa).

Zatem cały czas nie wiem, co wybrać... Macie jakieś pomysły, sugestie? Albo co sie najbardziej u Was sprawdza? Z góry dzięki

Wojtek

pawel1313 - 2017-07-27, 16:05

Ja mam taki na przyssawkę umieszczony w lewym dolnym rogu (zamocowany tak że dół uchwytu opiera się o deskę) i jestem zadowolony.
Kumpel ma od dłuższego czasu uchwyt na magnes - z elektroniką nic się nie dzieje ale czasem na bardzo dużych dziurach potrafi się przesunąć lub spaść co nie zmienia faktu że jest z niego bardziej zadowolony niż z tradycyjnego ;-)

masterczerwi - 2017-07-27, 19:04

A ja moi drodzy wkładam telefon na rant schowka i przyciskam go wiekiem (chodzi mi o półkę zamykaną nad konsolą centralną). Nie wypada nawet na kocich łbach :mrgreen: .
pawel1313 - 2017-07-27, 21:31

masterczerwi napisał/a:
A ja moi drodzy wkładam telefon na rant schowka i przyciskam go wiekiem (chodzi mi o półkę zamykaną nad konsolą centralną). Nie wypada nawet na kocich łbach :mrgreen: .

Też tak na początku robiłem ale potem doszedłem do wniosku że sprężyna/docisk wieka na dłuższą metę może tego nie wytrzymać i straci na sile ;-)

Lza - 2017-07-30, 20:50

pawel1313 napisał/a:
Ja mam taki na przyssawkę umieszczony w lewym dolnym rogu (zamocowany tak że dół uchwytu opiera się o deskę) i jestem zadowolony.
Kumpel ma od dłuższego czasu uchwyt na magnes - z elektroniką nic się nie dzieje ale czasem na bardzo dużych dziurach potrafi się przesunąć lub spaść co nie zmienia faktu że jest z niego bardziej zadowolony niż z tradycyjnego ;-)


W moim aucie szyba jest tak daleko, że nie dostawał bym do telefonu. Musiałem przyczepić uchwyt do plastików kokpitu. Na forum karawaningowym polecili mi uchwyt iOttie. (jest do wyboru kilka modeli w zależności od wielkości telefonu/tabletu. Do mojego 6 calowego pasuje model Easy One Touch 3)

Uchwyty tej firmy mają klasyczną przyssawkę do szyby + czarny krążek z jakimś dziwnym czymś od spodu. Moczy się to pod kranem i dociska do deski rozdzielczej. Po chwili trzyma jak kamień i do krążka od góry łapie przyssawka jak do szyby. A jak trzeba oderwać, wystarczy pociągnąć za 'języczek' na czarnym krążku. Zakupiłem, objechałem z tym już 4000km -trzyma i w upale i w zimnie, na dziurach i na gładkich drogach. Nie jest tani, ale robi robotę i jest wart swojej ceny. Polecam.

SWilk - 2018-09-05, 14:41
Temat postu: Magnetyczny uchwyt na smartphone
Hej,


Czy ktoś z Was posiada lub widział na żywo któryś z modeli akcesoryjnych:
- 7711784775 "Magnetyczny uchwyt na smartphone mocowany do tablicy rozdzielczej", lub
- 7711784774 "Magmetyczny uchwyt na smartphone mocowany na otworach nawiewu"

... i może coś więcej powiedzieć na temat ich praktyczności?

Czy ten "do deski rozdzielczej" jest klejony, czy próżniowy (przyssawka)?
Czy ten "do nawiewów" utrzyma się w ogóle w nawiewach Lodgy? Testowałem jakiś no-name do nawiewów, to po pierwszych metrach nawiewy się przekręcały i zamykały...

Uchwyty występują w jako akcesoria do całej gamy Dacii i nie jestem pewien, czy faktycznie są dostosowane do samochodu.

Czy ten uchwyt "magnetyczny" sprawdza się jako tako - czy telefon nie odpada na wybojach?
Czy część wkładana do telefonu lub pod pokrowiec to też magnes, czy stalowa płytka? Fajnie by było mieć dwie takie i zależnie od tego kto prowadzi, montuje swój telefon na jednym uchwycie.

alhaz - 2018-09-05, 17:53

Z racji faktu, ze wlasnie realizuje jeden voucher, dobralem wszystkie 3 uchwyty na telefon do pelnego 800pln. Bede je mial w ciagu 1-2tyg to dam znac :)
Idar - 2018-09-05, 19:11

Dzisiaj realizując voucher zamówiłem ten mocowany do nawiewu, ten na deskę rozdzielczą jest klejony, takie otrzymałem info w salonie.
SWilk - 2018-09-06, 10:42

Idar napisał/a:
ten na deskę rozdzielczą jest klejony

To jak dla mnie odpada - złamie się kiedyś czy coś i potem zostanie ślad na plastiku nie do odmycia pewnie...


Dajcie znać jak się w tych naszych okrągłych nawiewach trzymają uchwyty "do nawiewu"... mam nadzieję, ze lepiej niż ten, który testowałem.

CzarnY - 2018-09-06, 11:25

Używam montowanego na nawiew. Generalnie trzyma i to nieźle - ale magnes na tel trzeba nakleić na urządzenie, a jak ma się pokrowiec na nim to trzyma juz sporo słabiej. Po mieście wystarcza, ale na wertepy czy kostkę brukową - odpada mi telefon i trzeba go szukać pod nogami.

Minusem montowanych na kratkę jest to, że kratka kręci się w 360' więc telefon lata w każdą stronę - nie da się kratki zablokować by mieć jeden, stały kąt patrzenia na telefon.

SWilk - 2018-09-07, 09:17

O to kręcenie się właśnie się boję. Jak testowałem uchwyt nie-reno kolegi, to jeszcze ruszyć nie zdążyłem, a kratka najpierw przekręciła mi się w lewo o 180*, a jak już mogła, to się zamknęła.

Efekt był taki, że wyświetlacz telefonu mogłaby sobie oglądać co najwyżej gałka skrzyni biegów - gdyby miała oczy...

Skoro u Ciebie się kręci, to pewnie ten mój jakoś lżej chodzi i będzie tak samo zjeżdżać...

A ktoś z Was miał ten naklejany i go odklejał? Zostawały ślady?

SWilk - 2018-09-07, 09:19

Aha...

Czy płytka przyklejana do telefonu to faktycznie magnes czy też kawałek stali, który przyczepia się do magnesu w uchwycie? Bo jestem ciekaw czy trzymany w ręce telefon nie będzie miał przekłamań w kompasie. Mam na myśli np. orientację map w trybie wędrówki pieszej, gdy mapa obraca się zależnie od położenia telefonu na podstawie kompasu.

franius - 2018-09-08, 06:55

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania z racji tego że używam takiego mocowania od około 2 lat. Mocowanie to nie jest oczywiście akcesoryjne bo takich wtedy nie było, ale możliwie najlepsze jakie udało mi się znaleźć w sklepie RTV Euro AGD. Opakowanie kartonowe, cena koło 40-50zł producent nie zapamiętany przeze mnie :P

Kilka porad i spostrzeżeń:
1. Aby telefon się nie obracał za często należy nawiew obrócić o 180 stopni a sam uchwyt zamontować idealnie centralnie (patrz załącznik)
2. W komplecie miałem 3 blaszki. 1 kwadratowa większa (pod obudowę lub etui - patrz załącznik) 2 okrągłe (mniejsza i większa) z naklejką 3M do przyklejenia bezpośrednio na telefon.
3. Jeśli masz telefon starszego typu gdzie można przykleić blaszkę pod cienką klapkę zdejmowanej obudowy - jak to mam w S4mini to trzyma idealnie. W przypadku iPhoneSE zastosowałem etui ochronne spiegen bo irytowało mnie haczenie blaszki w kieszeni oraz wchodzenie syfu pod nią. Zastosowana obudowa pogarsza nieco trzymanie dlatego użyłem największej blaszki, ale sam telefon jest lekki i mały więc finalnie nie obraca nawiewu. W trzecim telefonie Redmi 4X zastosowałem przyklejenie największego kółka do telefonu a na to silikonowe etui - z powodów jak wyżej. Telefon ten jest większy i cięższy i czasem potrafi obrócić się lekko na nawiewie (dziury wyboje), ale nigdy nie spadł więc magnes jest ok :)
4. Ja dodatkowo zastosowałem uniwersalny kabel do ładowania micro usb, lighting, usb-c aby łatwo podłączyć dowolny telefon.
5. Polecam też porządną ładowarkę z 2 lub lepiej 4 portami USB firmy Aukey - przejechałem się już na noname

Mam nadzieję że ten akcesoryjny jest nie gorszej jakości. Jeśli tak będzie to polecam to rozwiązanie działa dobrze w okrągłej kratce - lepiej niż w kwadratowej w VW, Seat, Skoda - może tam nie potrafiłem tego ustawić tak aby nie opadało :lol:

Teraz zastanawiam się na uchwytem na deskę rozdzielczą do trybu nocnego (nie lubię jak mi diody led świecą po oczach) - hudway glass oraz przejściem na aplikację hudway go jako nocnej nawigacji.

Bardzo solidnie to chyba takie rozwiązanie tylko -> https://www.brodit24.pl/p..._LODGY-670.html

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem :)

SWilk - 2018-09-11, 16:05

Pomogłeś bardzo! Przekonałeś mnie do dania drugiej szansy uchwytowi na nawiew.


Jestem też pod wrażeniem rozwiązania brodit, ale cena jest dla mnie nie do przeskoczenia :/
96zł za bazę i do tego minimum 120zł za uchwyt telefonu to dużo. Z drugiej strony, bazę kupuje się raz do samochodu... Kto wie...

traks - 2018-09-16, 19:57

Mam magnetyczny, montowany do radia w otwór na płytę CD. Sam uchwyt fajny co z tego, jak co pięć minut strącam go pod nogi, podczas zmiany biegów :(


firarafi - 2018-09-20, 10:07

Odebrałem swojego Dusterka i pojawił się problem montażu telefonu. Moją uwagę zwróciło dziwne gniazdo na seryjnym radiu. Okazało się że to system z Renault R&GO. Zamówiłem dedykowany uchwyt. Tak się to prezentuje.
Dymek - 2018-09-21, 09:19

Do czego służy wbudowane w to USB? Ładowanie indukcyjne?
route2000 - 2018-09-21, 10:08

Na to wygląda.... Samsungi będą zadowolone... :mrgreen:
Belphegor - 2018-09-21, 10:33

Możesz sobie stamtąd podłączyć taki krótki kabelek z telefonu do uchwytu (ma on wbudowane swoje USB). Masz wtedy ładowanie. Tu nie ma indukcji.
Dymek - 2018-09-21, 12:33

OK- już wygooglałem. Gniazdko USB jest z boku uchwytu- czyli telefon trzeba złapać ściskając po bokach a nie góra-dół, bo nie będzie dostępu do gniazda w większości telefonów.


GRL - 2018-09-21, 18:31

Zastanawiałem się nad zakupem tego bajeru.
Po ile to stoi u dealera w PL ?

Robson68 - 2018-09-21, 18:52

Około 130zł
firarafi - 2018-09-24, 18:48

Gniazdo USB jest tak jak napisał kolega powyżej za uchwytem. Bierzemy kabelek jaki chcemy i podpinamy do telefonu. Jedyny problem jaki występuje z tym wbudowanym gniazdem USB (przeczytałem w jakimś artykule o Dusterze), że ma mały prąd ładowania i przy nowoczesnych smartfonach przy włączonej nawigacji, może nie nadążać z ładowaniem.

Potwierdzam cenę, zapłaciłem 130zł

Po kilku dniach użytkowania jestem zadowolony. Ktoś, kto czyta komunikaty z radia może być niezadowolony. Sam uchwyt jest bardzo stabilny i estetyczny. Ja osobiście polecam.

Idar - 2018-09-26, 10:59

Zamontowałem uchwyt na nawiew do Duster II, ten magnetyczny z akcesoriów. Uchwyt trzyma się mocno w "kratce nawiewu", chociaż sama kratka (okrągła) wiadomo, nie jest stabilna, ale można to ustawić tak żeby nie "latało". Magnes trzyma mocno, i to za mocno wręcz gdyż po odczepieniu tel. z uchwytu blaszka zostaje w uchwycie, odkleja się od tel./etui. Za słaby klej na blaszce. Rozwiązanie - klej epoksydowy, blaszka przyklejona "na stałe" do etui. Trzyma elegancko. Uchwyt jest zgrabny, elegancki, niewielkich rozmiarów, ładnie to wygląda. Polecam.

W zestawie są dwie blaszki, mała i duża :)) Mała wystarcza w zupełności do tel.

przemoc84 - 2018-09-26, 11:01

Idar napisał/a:
Zamontowałem uchwyt na nawiew do Duster II, ten magnetyczny z akcesoriów. Uchwyt trzyma się mocno w "kratce nawiewu", chociaż sama kratka (okrągła) wiadomo, nie jest stabilna, ale można to ustawić tak żeby nie "latało". Magnes trzyma mocno, i to za mocno wręcz gdyż po odczepieniu tel. z uchwytu blaszka zostaje w uchwycie, odkleja się od tel./etui. Za słaby klej na blaszce. Rozwiązanie - klej epoksydowy, blaszka przyklejona "na stałe" do etui. Trzyma elegancko. Ogólnie jest git :) Polecam ten uchwyt.


ja mam kupiony na ALI przyklejony do panelu nawiewu nad radiem a do samego telefonu mam na taśme 2stronną w zestawie co była. Jako że mam etui to nie mam problemu z tym by się trzymało wszystko

pbed - 2018-10-03, 03:48

A ja mam coś takiego:
https://roundmount.pl/pl/13-dacia

masterczerwi - 2018-10-08, 14:19

Mam akcesoryjny.
Wszystko co napisali przedmówcy się zgadza.
Moje rozwiązanie problemu:
w telefonie blaszka przyklejona trochę wyżej, więc środek cięzkości jest przesuniętu mocno do dołu względem kratki nawiewu.

W efekcie zjawisko przekręcania się telefonu z kratką jest marginalne.

SWilk - 2018-10-09, 09:09

Ja koniec końców skusiłem się na produkt Roundmount.pl, który zareklamował w innym wątku producent. Narazie jestem bardzo zadowolony ;-)
Adi789 - 2018-11-06, 14:02

pbed napisał/a:
A ja mam coś takiego:
https://roundmount.pl/pl/13-dacia


Hmm ciekawe rozwiązanie... możesz napisać jak ci się sprawdza to mocowanie?
Który uchwyt wybrałeś ? Bo u mnie wchodzi w grę albo magnetyczny albo grawitacyjny, nie wiem czy magnetyczny utrzyma telefon :?:

SWilk - 2018-11-06, 14:29

Też mam ten uchwyt. Wybrałem magnetyczny i dokupiłem kilka blaszek, bo w sumie mamy trzy telefony, które czasem tam montujemy.

Uchwyt bez problemu utrzymuje telefon, ale jeżeli masz model z zaokrąglonymi plecami (jak mój LG G3) to przy dotyku możesz czuć potrzebę przytrzymania telefonu, bo się delikatnie rusza na uchwycie. To raczej psychiczna potrzeba niż faktyczna niestabilność.

Wygląda estetycznie i działa dobrze.

Z grawitacyjnym jest ten problem, że nie da się ustawić telefonu poziomo.

przemoc84 - 2018-11-06, 14:48

niestety nie ma do Sandry I dlatego ja kupiłem zwykły magnetyczny z kulowym zawiasem i trzyma aż miło a umieszczony jest nad radiem a poniżej nawiewów
Adi789 - 2018-11-07, 12:23

W sumie masz racje przy grawitacyjnym odpada poziome ustawienie telefonu... chyba że ktoś nie ma potrzeby trzymania telefonu w poziomie.
A jeszcze pytanie odnośnie montażu tego uchwytu do telefonu, jest to takie proste jak pokazane jest na stronie RoundMount ?

SWilk - 2018-11-07, 12:50

Na ich filmie jest wszystko pokazane.
Ja jakoś go przeoczyłem i zainstalowałem samodzielnie bez żadnych instrukcji i też dało radę.

Najlepiej naszykuj sobie jakieś plastikowe cienkie elementy do podważania oprawy nawiewów, żeby śrubokrętem ich nie porysować. Ja używałem narzędzi do ściągania opon rowerowych.

Adi789 - 2018-11-08, 12:54

ok, dzięki za podpowiedź. Kupie sobie właśnie ten uchwyt.
Black Dusty - 2018-11-29, 17:22

Myślę że ten typ https://allegro.pl/aktywny-uchwyt-fix2car-ladowark-htc-u12-u12-plus-i7413839671.html jest dość dobrym rozwiązaniem tylko ja osobiście zastosuję do niego kabel magnetyczny jak już się ostatecznie zdecyduję i pewnie trochę zmodyfikuję sposób przymocowania.
kacper86866 - 2019-08-16, 18:44

firarafi napisał/a:
Odebrałem swojego Dusterka i pojawił się problem montażu telefonu. Moją uwagę zwróciło dziwne gniazdo na seryjnym radiu. Okazało się że to system z Renault R&GO. Zamówiłem dedykowany uchwyt. Tak się to prezentuje.


Jak się sprawuje uchwyt? Nie spada tel?

askr_poz - 2019-09-10, 17:04

https://allegro.pl/oferta/konsola-kuda-pod-telefon-do-dacia-duster-od-2018-7683110985

Montuje się na wcisk pod ramkę od Media Nav, pasuje idealnie.

corrado - 2019-12-18, 11:19

Cytat:
Ja koniec końców skusiłem się na produkt Roundmount.pl, który zareklamował w innym wątku producent. Narazie jestem bardzo zadowolony ;-)


który model masz??

askr_poz - 2019-12-18, 11:46

Ja mam coś takiego - jest idealne.
https://allegro.pl/oferta/konsola-kuda-pod-telefon-do-dacia-duster-od-2018-7683110985

corrado - 2019-12-18, 13:20

SWilk napisał/a:

Ja koniec końców skusiłem się na produkt Roundmount.pl, który zareklamował w innym wątku producent. Narazie jestem bardzo zadowolony ;-)

Chodzi mi o który masz uchwyt i czy z ładowaniem :
-Standardowy
-Magnetyczny
-Grawitacyjny
-Magnetyczny z ładowarką (Qi)
-Grawitacyjny z ładowarką (Qi)

Dymek - 2019-12-18, 14:58

Nie zabijajcie od razu, bo ja tak tylko z ciekawości- co Was generalnie skłania do używania tych wszystkich uchwytów "innych niż przysysane do szyby"? Od lat mam taki na szybę i służy mi już w drugim z kolei samochodzie i... nie widzę wad... :roll:
jurek - 2019-12-18, 15:04

Wiesz,że chłopy są jak dzieci. Gadzeciarstwo. Polecam też magnetyczny kabel do ładowania i przesyłu danych do smartfona. Sprawdza się :mrgreen: pozdr
JS - 2019-12-18, 15:08

Dzięki Dymek za wpis, bo już myślałem, że jestem jedynym dinozaurem w kwestii uchwytów na szybę. Uważam, że jest spoko, najwyżej za dychę wymienię na nowszy model.
SWilk - 2019-12-18, 15:37

corrado napisał/a:

Chodzi mi o który masz uchwyt i czy z ładowaniem :
-Standardowy
-Magnetyczny
-Grawitacyjny
-Magnetyczny z ładowarką (Qi)
-Grawitacyjny z ładowarką (Qi)


Mam magnetyczny bez ładowarki. Moje telefony nie wspierają ładowania indukcyjnego, więc nie zależało mi na tym.

Żeby taki uchwyt mógł działać, telefon musi być w jakimś pokrowcu lub etui, a między etui a plecki telefonu wkłada się (ew. wkleja) blaszkę.
Blaszka nie blokuje NFC, więc bez problemu można płacić telefonem itd.

Dymek napisał/a:

Nie zabijajcie od razu, bo ja tak tylko z ciekawości- co Was generalnie skłania do używania tych wszystkich uchwytów "innych niż przysysane do szyby"? Od lat mam taki na szybę i służy mi już w drugim z kolei samochodzie i... nie widzę wad... :roll:


Ja też nie widziałem, dopóki nie przesiadłem się do Lodgy. Tu podstawa szyby znajduje się bardzo daleko od kierownicy. Nie mogłem znaleźć żadnego miejsca na szybie takiego, żeby telefon był w zasięgu ręki bez odrywania pleców od oparcia fotela i jednocześnie nie zasłaniał widoczności.

Jedyne takie miejsce znalazłem po lewej stronie od kierownicy, przy słupku drzwi kierowcy, ale jestem praworęczny i nie wytrzymałem długo.

Jak się pojawiło rozwiązanie mocowane do deski postanowiłem spróbować i jestem bardzo zadowolony.

GRL - 2019-12-20, 20:53

A jak z jakością połączeń przez telefon "przyssany" mocnym magnesem?
wojtek013 - 2019-12-20, 21:05

Dymek napisał/a:
Nie zabijajcie od razu, bo ja tak tylko z ciekawości- co Was generalnie skłania do używania tych wszystkich uchwytów "innych niż przysysane do szyby"? Od lat mam taki na szybę i służy mi już w drugim z kolei samochodzie i... nie widzę wad... :roll:


Np. częsty tranzyt przez Słowację.


GRL napisał/a:
A jak z jakością połączeń przez telefon "przyssany" mocnym magnesem?


Nie stwierdziłem pogorszenia jakości rozmów ( ale może mało gadam); jakości/siły sygnału, internetu, czy GPS a tu mapy googla i yanosik włączone prawie cały czas.

Dymek - 2019-12-20, 22:08

SWilk napisał/a:
Ja też nie widziałem, dopóki nie przesiadłem się do Lodgy. Tu podstawa szyby znajduje się bardzo daleko od kierownicy. Nie mogłem znaleźć żadnego miejsca na szybie takiego, żeby telefon był w zasięgu ręki bez odrywania pleców od oparcia fotela i jednocześnie nie zasłaniał widoczności.
Jedyne takie miejsce znalazłem po lewej stronie od kierownicy, przy słupku drzwi kierowcy, ale jestem praworęczny i nie wytrzymałem długo.

No oczywiście, że przy słupku- to jedyne poręczne miejsce, nigdy nie miałem gdzie indziej i nigdy nie byłem leworęczny...

SWilk - 2019-12-23, 09:29

GRL napisał/a:
A jak z jakością połączeń przez telefon "przyssany" mocnym magnesem?


Nie zauważyłem żadnych problemów innych niż tradycyjne już zastrzeżenia do mikrofonu, ale to niezależne od uchwytu.

Dymek napisał/a:
No oczywiście, że przy słupku- to jedyne poręczne miejsce, nigdy nie miałem gdzie indziej i nigdy nie byłem leworęczny...


No to ja może jestem skrajnie praworęczny. Lewą ręką nie potrafię za bardzo odblokować telefonu wzorem, ani trafić w przyciski bez przytrzymania telefonu.
Jak musiałem, to woziłem telefon przy słupku, ale skoro nie muszę, to mnie to tylko cieszy.

Wiadomo jednak, że każdy jest inny, ma inne predyspozycje, inne oczekiwania.

piotr88 - 2020-01-09, 12:02

No właśnie ciekawi mnie jak taki uchwyt będzie się sprawdzał po dłuższym czasie, czy magnes jakoś słabiej będzie trzymał czy jest to dość stabilne i długotrwałe rozwiązanie.
SWilk - 2020-01-09, 15:57

piotr88 napisał/a:
czy magnes jakoś słabiej będzie trzymał


Jeżdżę z moim już ponad rok i nie zauważyłem żadnego osłabienia. Zresztą, wydaje mi się, że magnesy neodymowe nie tracą "mocy" same z siebie.

rgr - 2020-07-23, 18:41
Temat postu: Uchwyt (grawitacyjny) na kratkę
Witam,

ma ktoś taki uchwyt grawitacyjny na kratkę? Da się w ogóle taki zamontować do Sandero I?

https://aliexpress.com/item/4000386516403.html

buladag - 2020-07-23, 22:18

Używam takiego:


przemoc84 - 2020-07-24, 12:48

w SI nie zamontujesz nic za bardzo na kratkę z powodu mocno wystajacych klapek nawiewu
ja mam magnetyczny zamontowany na tym szarym plastiku panelu centralnego także lekko przyslania nawiewy i radio, dla mnie dobrze bo te na przyssawkę jakoś nie mam zaufania

rgr - 2020-07-24, 14:43

Przykręciłeś? Też się do tego przymierzam.

Uchwyt z lewej strony nie bardzo mi odpowiada, a na środku nie za bardzo jest go gdzie przykleić -- nierówna powierzchnia.

Na razie nabyłem jakiś SelectLine w Auchan na długim pałąku do szyby i jest OK, ale pewnie przyssawka jak zwykle rozklei się i przestanie działać.

gg - 2020-07-26, 21:01

buladag napisał/a:
Używam takiego:


Jak trzyma ta przyssawka? Nie ma problemu z przymocowaniem uchwytu do deski?

rgr - 2020-07-26, 21:35

gg napisał/a:
buladag napisał/a:
Używam takiego:


Jak trzyma ta przyssawka? Nie ma problemu z przymocowaniem uchwytu do deski?

Te przyssawki są posmarowane jakimś żelem, trzymają się deski bardzo mocno (przynajmniej kiedyś taką miałem).

Łukasz_M - 2020-07-27, 00:05

z tymi zelowymi przyssawkami czasem jest problem że zostawiają ślad na desce po odklejeniu.
Jak ktoś nie żałuje kasy i ma np ładowanie indukcyjne w telefonie (tablecie) to można rozważyć Xblitz G850 Pro lub G950 Pro.

buladag - 2020-07-27, 13:50

gg napisał/a:
buladag napisał/a:
Używam takiego:


Jak trzyma ta przyssawka? Nie ma problemu z przymocowaniem uchwytu do deski?

Jak koledzy piszą - jest żelowa. Jak było ostatnio 30st C to zastałem ją leżącą na ziemi, ale jak przyssałem ją ponownie gdy było w aucie gorąco tak teraz trzyma się dobrze.

SWilk - 2020-07-28, 10:25

To ja tylko przypomnę o istnieniu "patentu" dedykowanego do Dacii produkowanego przez polską firmę z Białegostoku - roundmount.

W ofercie mają m.in. uchwyty grawitacyjne, montowane pod kratki nawiewu (ale nie wczepiane w sam nawiew).

http://www.youtube.com/watch?v=fbgmwMcH-jc

Sam używam od dłuższego czasu uchwytu na magnes i jestem bardzo zadowolony.

babol - 2020-08-16, 08:49

Te uchwyty firmy z Białegostoku są fajne ale strasz drogie. Ja rozumiem ze jako jedyni oferuja takie rozwiązanie... ale ;/
SWilk - 2020-08-17, 11:02

babol napisał/a:
Te uchwyty firmy z Białegostoku są fajne ale strasz drogie.


To prawda. Mimo wszystko jak dla mnie jakość i dopasowanie do samochodu rekompensuje koszt.
Nie wyobrażam sobie teraz innego miejsca mocowania telefonu w Lodgy.
Mocowanie na szybie po środku jest za daleko, lewą ręką nie umiem obsługiwać telefonu, a i do ładowarki źle podpinać.

Jak płaciłem za swój uchwyt ugryzł mnie wąż w kieszeni, ale zadusiłem gada, wyciągnąłem portfel i nie żałuję ani złotówki.

Łukasz_M - 2020-08-17, 18:59

Rozważałem te uchwyty ale po analizie doszedłem do wniosku że pomimo potencjału który tkwi w tych uchwytach to jednak projekt został koncertowo (wedle moich wymagań) zchrzaniony. Te uchwyty wraz z telefonem utrudniają dostęp do awaryjnych i ryglowania zamków. A wystarczyłoby mocno wycìągnąć łącznik tych pierścieni do góry by uchwyt/ładowarka i telefon były wyżej. W daciach telefon tuż nad nawiewami nadal jest poniżej lini maski i niczego by to nie zasłaniało.

Co dożelowych przyssawek do deski to warto wiedzieć że nienajlepiej trzymają się na desce nasmarowanej plakiem. Najlepiej od razu przed montażem wyczyścić deskę ze wszelkich kosmetykow plaków itp. benzyną ekstrakcyjną lub izopropanolem względnie ciepłą wodą z płynem do naczyń

buladag - 2020-08-17, 21:52

Dokładnie, wyczyściłem ten fragment deski denaturatem. Jak do tej pory uchwyt odczepił się dwa razy w naprawdę duży upał.
Dymek - 2020-08-19, 13:20

Nie testowałem jakości tych mocowań, ale przypominam tylko, że są dostępne tzw. Pro-Clipy dedykowane do Dacii, też nie tanie:


Sandero/Logan
Sandero na słupek
DUSTER

buladag napisał/a:
Używam takiego:
[url=https://i.postimg.cc/x11PgZnT/20200723-055851.jpg]Obrazek[/url]

Abstrahując od systemu grawitacyjnego, jeżeli chodzi o taki montaż przy lewym słupku, to analogiczne usytuowanie mam z użyciem standardowego uchwytu do szyby. Od 7 lat używam niezawodnie, już w drugim samochodzie- jak dotąd nie wpadłem na to, żeby szukać czegoś montowanego do deski.

SWilk - 2020-08-19, 13:21

Łukasz_M napisał/a:
A wystarczyłoby mocno wycìągnąć łącznik tych pierścieni do góry by uchwyt/ładowarka i telefon były wyżej. W daciach telefon tuż nad nawiewami nadal jest poniżej lini maski i niczego by to nie zasłaniało.


Fakt, gdyby gdzieś taki uchwyt (trzymający telefon wyżej) był dostępny, chętnie bym go kupił. Niestety, nie ma.

Do ograniczonego dostępu do świateł i rygla idzie się przyzwyczaić. Przyciski są przysłonięte ale dostępne. Rękę trzeba wsuwać pod telefon i wciskać "na ślepo", ale jest to wykonalne.

Magda69 - 2020-08-31, 18:28
Temat postu: Uchwyt na telefon
Mam problem z dobranie uchwytu na telefon do nawigacji. Czy ktoś polecił by jakiś uchwyt i gdzie go zamocować.Kompletnie nie wiem gdzie by było dobrze. Mile było by widziane zdjęcie....
HWfreak - 2020-09-01, 11:59

Na forum ktoś polecał tego typu uchwyt:
https://roundmount.pl/pl/dacia/logan-sandero-2012-19-dacia-mocowanie-telefonu.html

laisar - 2020-09-03, 23:09

Łukasz_M napisał/a:
projekt został koncertowo (wedle moich wymagań) zchrzaniony

Na własne potrzeby można sobie kazać zrobić takowy wedle własnego projektu w dowolnym zakładzie oferującym "wycinanie laserowe / CNC / podobne".

(Nie, nie wiem jaki jest koszt, ale kol. bebe zrobił sobie tak kiedyś fikuśne adaptery do świateł dziennych w miejscu przeciwmgłowych, można poszukać).

Łukasz_M - 2020-09-04, 07:58

Nie posiadam opisywanego adaptera więc nie znam średnic wewnętrznych, zewnętrznych ani rozstawu koniecznych pierścieni pasujących idealnie do nawiewów a przecież nie będę rozbierał kokpitu\nawiewów żeby sobie to 'spróbować' dobrze pomierzyć - minimalny błąd i pierścienie będą do niczego a koszt wycinania stracony. Dodatkowym aspektem jest grubość blachy nie kolidująca z resztą konstrukcji nawiewów - choć tutaj można znaleźć kompromis między grubością a sztywnością pewnie gdzieś w okolicach grubości 0.75-1mm. niemniej błąd w tej materii również może być kosztowny. Najpewniejszym rozwiązaniem byłoby żeby producent tych uchwytów korzystając ze swojego doświadczenia zmienił projekt na pozbawiony wady. wtedy chętnie bym taki uchwyt zakupił. W końcu to jego pomysł, projekt i należny zarobek z tym związany.
SWilk - 2020-09-04, 09:06

Może napisz do nich. To nie jakiś "chińczyk", który klepie serię i się nie da dogadać jak nie zamawiasz 100 tys. sztuk. To polska firma, z którą z pewnością znajdziesz wspólny język ;D Właściciel był nawet kiedyś tu na forum.

Opisz, jak to sobie wyobrażasz. Może się okazać, że próbowali zrobić inaczej, ale były jakieś przeszkody techniczne. A może podejmą się próby przerobienia projektu?

Spróbować warto.

laisar - 2020-09-04, 10:32

Łukasz_M napisał/a:
nie będę rozbierał kokpitu\nawiewów

Przecież nie trzeba niczego dodatkowo "rozbierać" ponad to, co i tak trzeba zdjąć do montażu zakupionego uchwytu. Samo wyjęcie panelu i kratek jest banalne proste (na stronie producenta są zresztą filmiki), a jedyna niedogodność, to konieczność zrobienia tego dwukrotnie.

Rozumiem oczywiście chęć zakupu gotowego produktu, ale w przypadku gdyby wytwórca nie był gotowy na zmiany, to zrobienie tego samodzielnie naprawdę nie wymaga dostępu do technologii kosmicznych...


(I uprzedzając: nie, nie jest żadnym naruszeniem prawa, ani patentowego, ani innego, z moralnym włącznie - jeśli tylko ograniczy się do wykonania jednej poprawionej sztuki na własny użytek).

d3mol3k - 2020-09-06, 19:00



miałem ale nie polecam

tomas_102 - 2020-09-22, 12:11

Witam,
a co jest z tym uchwytem, że go nie polecasz?
Taki sobie upatrzyłem i miałem kupić, więc opinia będzie cenna.

Prezes - 2020-09-22, 20:35

Miejsce w tym dedykowanym uchwycie dla Dustera 2 uważam za genialne. W weekend zdjąłem swój uchwyt z szyby, zakupiłem klej silikonowy i przykleiłem go sobie na stałe :mrgreen:
d3mol3k - 2020-09-24, 17:15

tomas_102 napisał/a:
Witam,
a co jest z tym uchwytem, że go nie polecasz?
Taki sobie upatrzyłem i miałem kupić, więc opinia będzie cenna.


wypinał się z kratki co jakiś czas
obecnie używam go w toyocie avensis i tam także co jakiś czas zaczyna wysuwać się z kratki i telefon zaczyna "gibaćć się na boki

przemoc84 - 2021-05-31, 11:49
Temat postu: uchwyt na telefon
Szwagier kupił ostatnio DD I i tu ma pytanie czy taki uchwyt będzie pasować i nie będzie żadnych problemów, a może ktoś go mocował?
jurek - 2021-05-31, 12:36

Sam uchwyt grawitacyjny jest ok, bo mam taki na szybie. Ale nie wiem jak będzie się trzymał sam ucwyt. pozdr
Pedros - 2021-05-31, 15:58
Temat postu: Re: uchwyt na telefon
przemoc84 napisał/a:
Szwagier kupił ostatnio DD I i tu ma pytanie czy taki uchwyt będzie pasować i nie będzie żadnych problemów, a może ktoś go mocował?

Wg. mnie świetne rozwiązanie - chyba najlepsze z jakim miałem do tej pory do czynienia.

defunk - 2021-05-31, 16:01

Cholerne drogi.
Z doświadczenia powiem, że świetnie się sprawdzają te maluśkie magnetyczne, które można przylepić w prawie każdym miejscu -- przy telefonie jest tylko taka maciupeńka blaszka. Ja i Małżonka używamy od ok. 2 lat, myślałem, że temperatura zaszkodzi klejowi -- a on nic.

wojtek013 - 2021-05-31, 20:25
Temat postu: Re: uchwyt na telefon
przemoc84 napisał/a:
Szwagier kupił ostatnio DD I i tu ma pytanie czy taki uchwyt będzie pasować i nie będzie żadnych problemów, a może ktoś go mocował?


Mam od nich magnetyczny. Blaszka wydaje się cienka i wiotka, ale po zamontowaniu w nawiewach ładnie się usztywnia. Jak dla mnie jest w porządku.

Jarekf3d - 2022-04-02, 17:46
Temat postu: Oryginalny uchwyt telefonu do Joggera
Hej, można gdzieś kupić taki uchwyt (poza aso aso i allegro gdzie ceny to ponad 100zł) https://youtu.be/QyB5L9LOmzg?t=106 żeby pasował do tych "dziurek" albo jakiś "chwytak, który można podpiąć do tego wyświetlacza ?
Surfer - 2022-04-02, 18:07
Temat postu: Re: Uchwyt telefonu
A nie dostałeś wraz z samochodem?
Jarekf3d - 2022-04-02, 19:16

Dacia jogger wersja comfort, nie dostałem wraz z samochodem.
Surfer - 2022-04-03, 08:48

To jest wyposażenie standardowe, powinieneś się upomnieć bo ktoś chyba "zapomniał" umieścić go w schowku :)
Osa_Sandero - 2022-04-03, 12:39

Surfer napisał/a:
To jest wyposażenie standardowe, powinieneś się upomnieć bo ktoś chyba "zapomniał" umieścić go w schowku :)


Wiem, że były jakieś cięcia w wyposażeniu standardowym, ale w wersji comfort powinno być ( przynajmniej w Sandero tak było). Ważne kiedy zamawiałeś i czy wtedy była w standardzie. Upomnieć się zawsze można, ale teraz to już chyba trochę późno - zawsze mogą powiedzieć "Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi". Protokół odbioru podpisany .... Dlatego przy odbiorze zrobiłem sobie checklistę i wziąłem kumpla i syna. Może i się w salonie śmiali ze mnie, ale wszystko co miało być mam.

Dymek - 2022-04-03, 14:48

Jarekf3d napisał/a:
Dacia jogger wersja comfort, nie dostałem wraz z samochodem.
A w bagażniku szukałeś? Niektórzy w Sandero tam to znajdowali.
Jarekf3d - 2022-04-03, 18:56

Dymek napisał/a:
Jarekf3d napisał/a:
Dacia jogger wersja comfort, nie dostałem wraz z samochodem.
A w bagażniku szukałeś? Niektórzy w Sandero tam to znajdowali.

Tak, szukałem nie było.
To wychodzi na to, że już go nie dorzucają.
Zamawiałem na początku stycznia.

Osa_Sandero - 2022-04-03, 20:08

Patrzyłem w konfiguratorze (pojawia się w widoku wnętrza). W tej chwili w Jogerze jest tylko w wersji Extreme.

Co nie zmienia faktu, że nie wiadomo jak było w styczniu.

Liakim - 2022-04-04, 07:11

Nie polecam tego oryginalnego uchwytu, jest nieporęczny, niewygodny, a telefon wpada w nim w wibracje.
Polecam za to produkty kolegi z forum
https://allegro.pl/uzytkownik/cravedrive-pl/telefony-i-akcesoria?string=sandero
Na pewno te uchwyty sprawdzą się lepiej niż ten fabryczny.

Damiannn28 - 2022-07-12, 12:25
Temat postu: Uchwyt na telefon w Sandero III
Witam. Chciałem zapytać jak wymontować uchwyt na telefon w Sandero III. Fabryczny "trzymak" mi się już połamał i szukam jakiegoś nowego. I druga sprawa może jesteście w stanie polecić jakiś który by pasował ?
Dymek - 2022-07-12, 12:37

Oprócz fabrycznego to chyba tylko takie z tej firmy: KLIK Do wyboru- taki lub magnetyczny.
Tylko podpowiadam- bo ja nie mam nowego Sandero ;-)

Monika_024 - 2022-10-30, 19:06
Temat postu: oryginalny uchwyt do telefonu - jogger
Czy w dacii jogger każde auto powinno mieć uchwyt na telefon montowany do panelu? Czy to dodatkowe akcesorium czy każde auto powinno je miec?
uno0 - 2022-10-30, 19:24

Jakkolwiek mam SS3 to po kupnie chyba uchwyt był w schowku i musiałem go sobie sam zamontować...ale fakt...był....
Jarekf3d - 2022-10-31, 16:14
Temat postu: Re: oryginalny uchwyt do telefonu - jogger
Monika_024 napisał/a:
Czy w dacii jogger każde auto powinno mieć uchwyt na telefon montowany do panelu? Czy to dodatkowe akcesorium czy każde auto powinno je miec?

Ja odbierałem pod koniec marca ( wersja komfort) to nie dostałem, ale ta wyższa już miała (przynajmniej tak było widoczne w konfiguratorze) Nie wiem jak jest teraz musisz sprawdzić. Zresztą ten oryginalny ponoć nie jest taki super, skrzypi i coś jeszcze płakali na ten temat w internecie. Osobiście kupiłem taki :
https://allegro.pl/oferta/czarny-uchwyt-magnetyczny-na-telefon-dacia-jogger-11905945224
Co prawda za 100 zł ale pasuje idealnie i utrzymuje p40 pro bez problemu.

chrom6 - 2022-11-02, 13:06

zależy od wersji wyposażenia. Media nav będzie miał , media control nie
GrzesiekP - 2022-11-03, 23:21

Oryginalny jest niewygodny - trzyma na zasadzie imadła - sprężyna dociska szczęki które trzymają telefon. Wkładając / wyciągając telefon trzeba pokonać siłę sprężyny a że uchwyt jest praktycznie zasłonięty kierownicą to dostęp taki sobie. Mam ten z allegro ( inna wersja niż w linku ) ale wymieniłem w nim samo mocowanie - mam grawitacyjne - telefon tylko się wkłada / podnosi - szczęki są dociskane wagą telefonu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group