DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Dywaniki, maty, wykładziny i wkłady podłogowe i bagażnika

paulus - 2007-11-02, 07:40
Temat postu: Dywaniki, maty, wykładziny i wkłady podłogowe i bagażnika
Serwus! Czy macie namiar na producenta dywaników do MCV? Dacia nie ma jeszcze dywanikow do wersji 7 osób (drugi rząd pasażerów i bagaznik).
jan ostrzyca - 2007-11-02, 08:04

Kolego, lepiej dobierz sobie jakieś uniwersalne na promocji w markecie (kupiłem takie za ok. 39 zł i jestem b. zadowolony).

Akcesoria producenta maja to do siebie, że:
1) są pierońsko drogie,
2) zawyczaj są to "uniwersałki" z doklejonym logo marki i tak średnio pasują.

laisar - 2007-11-02, 09:29

Niektórzy mają lepiej - może i u nas pojawi się coś takiego? http://babelfish.altavist...nl%2f%3fp%3d784
dmas - 2007-11-02, 11:46

jako, ze dealer nie mial nic na 3ci rzad zakupilem na www.chlapacze.pl zestaw plastikowy na bagaznik i 3ci rzad (zdjecie w zal.)
Ten dywanik pod 3ci rzad kompletnie mi nie pasowal - zle lezal i z tego co pamietam, ni komponowal sie rozmiarem.
Na trzeci rzad dokupilem taki (nie pamietam rozmiaru):
http://moto.allegro.pl/it..._bagaznika.html

po przycieciu lezy idealnie i zakrywa ladnie cala nierowna powierzchnie.

eshoo - 2007-12-28, 19:33

Dzisiaj właśnie zakupiłem dywanik do 3 rzedu siedzień. Jest to co prawda uniwersałka, bardzo dobra jednak i godna polecenia, mozna docinać jak się chce i nic nie traci na wyglądzie - sprytnie pomyslane. Jak tylko dotne to wrzuce zdjęcia. Niestety koszt Takiego cuda to 77,99 PL
eshoo - 2008-01-06, 21:31

kilka zdjęć dywaników 3 rzędu
dmas - 2008-01-07, 10:19

z praktyki wiem, ze lepiej polozyc pod trzeci rzad gume, ktora zakryje rowniez to co jest pod drugim rzedem - to ulega zabrudzeniu podczas wchodzenia. I nie bedzie sie latwo przemieszczac. Ja wlasnie wrzucilem na calosc i zdaje egzamin.
jacek - 2008-01-20, 20:27

znalazłem coś takiego http://www.agauto.sk/pl/?..._foto=4444&xf=1

podłokietniki też są i parę innych bajerów do daci

Szaruś - 2008-03-17, 23:23
Temat postu: dywaniki
Które dywaniki gumowe wam dali w salonie:

te:
http://www.dacia.ro/piese...t_download/data

czy te:
http://www.dacia.ro/piese...t_download/data

Bo ja czuję się trochę oszukany. W prospekcie są tylko te drugie, a dali te (bardziej badziewne) pierwsze.

laisar - 2008-03-17, 23:35

Ja dostałem te pierwsze, ale nie uważam ich za badziewne - ot, zwyczajne. Proponowano mi również welurowe, ale one są wg mnie niepraktyczne.
kier - 2008-03-18, 09:06

Mi proponowali pierwsze, ale wzialem welurowe ;) przyjemniej jezdzi sie latem na boso ;]

--
pozdrawiam

El Logano - 2008-03-18, 09:10

Ja również dostałem te pierwsze gumowe. W zimie i sąsiadujących z nią okresach przejściowych dobrze zdają egzamin. Na lato kupiłem dywaniki materiałowe, bo są przyjemniejsze z tym, że trafiłem na złęgo sprzedawcę i mam dywaniki niedopasowane do kształtu podłogi :-(

Przy zakupie dywaników zwracajcie uwagę, czy są zapięcia przytwierdzające dywanik do podłogi za pomocą fabrycznych zatrzasków. Inaczej dywanik się przemieszcza, co w przypadku miejsca kierowcy może być niebezpieczne (wsuwa się pod pedały).

GeRRaD - 2008-03-18, 09:30

Jak wyżej - mam pierwsze. Te drugie nadają się do cięzkiej pracy - wysokie krawędzie, natomiast w codziennej eksploatacji w umiarkowanych warunkach pierwsze wystarczą - trzeba tylko w zimie lub terenie "opukać" buty przed wsiadaniem :-D
laisar - 2008-03-18, 09:42

Przy dzieciach... a właściwie już nawet przy nieco bardziej błotnistych warunkach zewnętrznych wysokość brzegu dywaniku staje się parametrem pomijalnym - i tak wystarczająco dużo brudu przyczepia się do (marnej) wykładziny na progach /:
loganik - 2008-03-18, 10:39

Laisar, jesli mogę coś doradzić: z czarnej mocnej ceraty wyciąłem prostokąty na wymiar tak żeby troche weszły pod dywanik, podnieść uszczelke drzwi, zszywaczem przypiąć carate do listwy plastykowej która jest pod uszczelką, założyć uszczelke :-D
Zalety: nic się nie przyczepia, wystarczy przetrzeć mokrą szmatką.

Loganik :->

licek - 2008-03-18, 10:56

Ja dostałem zupełnie inne, a włascie to nie dostałem ale kupiłem. U mnie zadnych gratisow nie było, oprocz kawy
Pablo78 - 2008-03-18, 14:46

ja dostałem z megane, bo do logana jeszcze wtedy nie mieli... ;-)
laisar - 2008-03-18, 14:55

@Loganek: Dzięki, ale myślałem już o czymś takim i niestety nie jest to aż takie proste...
Kamyk23 - 2008-03-18, 20:43

Witam Wszystkich

Polecam dywaniki i wkładki do bagażnika skrojone na miarę od Łódzkiej firmy ADASZO (www.adaszo.pl). Koszt dywankików gumowych 120,00 PLN, koszt wkładki do bagażnika (sedan) z poliweglanu z podwyższonymi brzegami 5 cm i matą antypoślizgową to również 120,00 PLN - dosyłają w przeciągu 5-10 dni roboczych. Jakoś dywaników (są Niemieckie) jest dużo lepsza od oferowanych u Dealera.
Dla zainteresowanych mogę zrobić zdjęcie i przesłać.

Kamyk

ps.
Czekam na Logana sedana Prestige 1,5 dci 63 kW (obecnie Megi II sedan 1,6 16V) i nie mogę się doczekać.
Pozdro

Pablo78 - 2008-03-18, 20:51

Witamy Kamyk23, cierpliwości, warto poczekać... :-)

Liczymy na jakieś zdjęcia jak już odbierzesz ;-)

Jaki kolor maszyny, Kolego?

Andrzej - 2008-03-23, 17:23

Ja tez mam te pierwsze. Dokupiłem za 15 zł dywaniki gumowe w hipermarkecie i pdłożyłem z przodu pod dywanik kierowcy, który jest trochę za krótki. Pozostałe użyłem do trzeciego żędu.
dmas - 2008-03-25, 12:18

hmmm... moje chyba takie jak te pierwsze tyle, ze szare. Do 3go nic nie mieli musialem dokupic mate.
Blake - 2008-03-25, 20:18
Temat postu: Dywaniki
Witam Wszystkich!

Czy orientujecie się, czy można kupić do MCV-ki większe dywaniki dla kierowcy oraz dla pasażerów z tyłu. Te które otrzymałem z samochodem są strasznie małe, a ten dla kierowcy nie sięga nawet pod pedały.

Kamyk23 - 2008-03-26, 09:47

Spróbój na www.adaszo.pl, koszt około 120 PLN za komplet. Mają doskonałe dywaniki szytę na miarę oraz mogą ze standardowej oferty coś dopasować. Dodatkowo mają maty do bagażnika.
Kupowałem juz do kilkunastu samochodów: min:. Nisann Micra K12, Renault Clio II, III, Thalia, Megane, Laguna, Logan Sedan i zawsze było ok.
Jezeli masz blisko do Łodzi to możesz odebrać osobiście.

Pozdrawiam

slaski - 2008-06-24, 12:04

dmas napisał/a:
jako, ze dealer nie mial nic na 3ci rzad zakupilem na www.chlapacze.pl zestaw plastikowy na bagaznik i 3ci rzad (zdjecie w zal.)
[ciach]


Witam wszystkich,

pytanie do dmas'a - widzę, że masz MCV'kę 7 osobową - jak spisuje sie dywanik do bagażnika (ten, który pokazałeś na zdjęciu)? Głównie chodzi mi o to czy jakoś strasznie nie przeszkadza mocowanie od 3 - go rzędu foteli.

Marek1603 - 2008-06-24, 20:42

W firmie AutoVip czyli www.chlapacze.pl mają również inne wyposażenia takie jak chlapacze błotne, które sam założyłem i pasowały OK.
slaski - 2008-06-24, 21:29

Pytanie dotyczy konkretnie dywaników, kupionych w AutoVip. Ze zdjęcia zamieszczonego powyżej wynika, że są to te samo co w sklepie Rezaw-Plast'u.

Chciałem je zakupić do MCVki 7 osobowej, ale nie jestem pewien jak się układają na zaczepie od 3-go rzędu siedzeń. Przydało by się jakieś info, ew. foto od użytkowników tej wersji z dywanikami w bagażniku - z góry wielkie dzięki.

BTW, za chlapacze na razie dziękuję... ;-)

dogberry - 2008-06-24, 21:55

slaski napisał/a:
Pytanie dotyczy konkretnie dywaników, kupionych w AutoVip. Ze zdjęcia zamieszczonego powyżej wynika, że są to te samo co w sklepie Rezaw-Plast'u.

Chciałem je zakupić do MCVki 7 osobowej, ale nie jestem pewien jak się układają na zaczepie od 3-go rzędu siedzeń. Przydało by się jakieś info, ew. foto od użytkowników tej wersji z dywanikami w bagażniku - z góry wielkie dzięki.

BTW, za chlapacze na razie dziękuję... ;-)

wybrzuszenia są ale reszta ok

Szaruś - 2008-07-02, 09:07

slaski napisał/a:
Pytanie dotyczy konkretnie dywaników, kupionych w AutoVip. Ze zdjęcia zamieszczonego powyżej wynika, że są to te samo co w sklepie Rezaw-Plast'u.

Chciałem je zakupić do MCVki 7 osobowej, ale nie jestem pewien jak się układają na zaczepie od 3-go rzędu siedzeń. Przydało by się jakieś info, ew. foto od użytkowników tej wersji z dywanikami w bagażniku - z góry wielkie dzięki.

BTW, za chlapacze na razie dziękuję... ;-)


Ja mam taki bagażnik (z Rezaw-Plastu). Fotek teraz nie mam, ale może przy okazji coś popstrykam.

Trzeba bało zrobić dwi dziur na tykne zaczepy kanapy trzeciego rzędu, i naciąć na brzegu w dwoich miejscach na przednie zaczepy trzeciego rzędu.

I leży jak ulał.

slaski - 2008-07-02, 10:23

Szaruś napisał/a:

Ja mam taki bagażnik (z Rezaw-Plastu). Fotek teraz nie mam, ale może przy okazji coś popstrykam.

Trzeba bało zrobić dwi dziur na tykne zaczepy kanapy trzeciego rzędu, i naciąć na brzegu w dwoich miejscach na przednie zaczepy trzeciego rzędu.

I leży jak ulał.


Już fotki nie potrzebne...

Wczoraj załozyłem dywaniki z Rezerw-Plastu. Do bagażnika pasuje nawet bez wycinania dziur, co najwyżej lekko się marszczy na mocowaniu foteli 3-go rzędu. Ale stwierdziłem, że nie ma co wycinać, bo przestanie spełniać swoją funkcję (jak by coś na nim się polało). Co do małego dywanika, dołączonego do zestawu, jest on zrobiony pod wersję 5-osobową. W mojej 7ce są schowki na butelki, które kolidują z tym dywanikiem.
W tym przypadku nożyczki będą nieodzowne ;-) ...

Szaruś - 2008-07-02, 11:40

Jeżeli nie wyciąłeś dziur pod (tylne) zamocowanie trzeciego rzęu, to jak tenj trzeci rząd jest zamocowany? Tylko leży na dywaniku, i nie jest "zatrzaśnięty"? Ja bym tak nie jeździł.

A pod nogi trzeciego rzędu to dokupiłem inny (większy niż ten w komplecie) dywanik uniwerslany gumowy, i powycinąłem jak trzeba.

slaski - 2008-07-02, 11:43

Jak jest dywanik w bagażniku to nie ma 3-go rzędu i odwrotnie - jak jest 3-ci rząd to nie ma dywanika (bo raczej wtedy nie jest tam potrzebny).
janusz13 - 2008-07-02, 23:52

Panowie jako zakupiłem MCV do pracy to poszedłem do Praktikera kupiłem najtańszą wykładzinę i zrobiłem dywaniki do bagażnika. Zobaczymy jak się spiszą. :lol:
dmas - 2008-07-07, 11:25

slaski napisał/a:

pytanie do dmas'a - widzę, że masz MCV'kę 7 osobową - jak spisuje sie dywanik do bagażnika (ten, który pokazałeś na zdjęciu)? Głównie chodzi mi o to czy jakoś strasznie nie przeszkadza mocowanie od 3 - go rzędu foteli.


niestety nie moglem odpisac na czas, przepraszam. Teraz juz pro forma: dywanik jest naciety pod mocowania 3go rzedu i wszystko gra.

wieza - 2008-10-08, 05:46
Temat postu: Dywanik bagaznika ?
Witam zamierzam zakupic dywaniki do bagaznika na allegro znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/ite..._mcv_kombi.html co o nich sadzicie??? czekam na opinie bo pilnie potrzebuje
Marek1603 - 2008-10-08, 07:40

Pamiętaj, że są to dywaniki do 5 os, więc musisz wyjąć trzeci rząd. Mały dywanik może ci robić jako wycieraczka pod nogi dla trzeciego rzędu. Jak chcesz tylko za trzeci rząd to musisz pytać, bo żaden z tych dwóch ci nie będzie pasował.
Ja mam takie i są OK z jednym wyjątkiem. Jak ten mały za siedzenia drugiego rzędu trzyma się dobrze, to ten duży zamiast trzeciego rzędu trochę lata przy ruszaniu lub hamowaniu jak w nim coś jest. Po prostu muszę podkleić rzepy od spodu i będzie już wszystko grać. Na początku miałem grubą folię budowlaną na spodzie wywiniętą na boki po około 15cm, którą czasami podkładam pod te dywaniki jak wiozę np: kosiarkę, czy coś co się kruszy, bo lubi się wysypać, a potem jest to ciężko odkurzyć.

Mamert - 2008-10-08, 14:58

Mam dokładnie ten dywanik od tego sprzedawcy, tak jak Marek pisał jest do wersji 5 os. i nie ma wycięć ani wybrzuszeń na punkty mocowania trzeciego rzędu siedzeń, jest wykonany z miękkiego plastiku z matą na środku wykonaną z miękkiej gumy (nałożonej na plastik), dobrze spasowany do bagażnika i mi się nie przesuwa,jak dla mnie jest OK.
tomaszgebala - 2008-10-29, 21:10

też właśnie dzisiaj dostałem takowy do mojej MCV. Ta duża część pasuje praktycznie idealnie, ale ta mniejsza leży bo leży - niezbyt estetycznie - ale generalnie powiem, że warto to mieć.

A co do fragmentu o własnościach antypoślizgowych to jest naprawdę OK - nic nie ma prawa się przesunąc

piotrpek - 2008-10-29, 21:45

Witajcie. Ten dywanik mam w sedanie. Od tej samej firmy. Jakość OK. Zobacz zdjęcie.

http://www.fotosik.pl/pok...bc177a0cbc.html

waski - 2008-10-30, 15:36

piotrpek napisał/a:
Witajcie. Ten dywanik mam w sedanie. Od tej samej firmy. Jakość OK. Zobacz zdjęcie.

http://www.fotosik.pl/pok...bc177a0cbc.html


No i pięknie to wygląda, też muszę wreszcie go kupić, bo mnie wnerwia, jak coś mam w bagażniku niewielkiego, to wszystko wpada podczas jazdy do tej dziury międz oparciem a płytą bagażnika. Wogóle bez tego dywanika w bagażniku, to aż wstyd przed kimś otwierać bagażnik bo te dziursko zaraz wpada w oko, widać tam kable jak idą mocowanie siedzenia. Ochyda, wykończenie, poniżej zera. A ten dywanik pięknie to maskuje widzę.

Więc pora zamówić :-D

loganik - 2008-10-30, 17:08

Piotrpek, mam taki sam dywanik, ale przód bagaznika wyłożyłem srebrną karimatą /auto szara perła/, masz niebieski kolor, dobierz niebieską karimatę - super, nie straszy cię goła blacha i tył oparcia, umocuj na śrubach które tam wystają,

Loganik

Marek1603 - 2008-11-01, 13:50

Z tą dziurą za tylnymi siedzeniami możecie sobie poradzić wycinając pod dywanik np: sklejkę lub płytę pilśniową odmierzając od dywanika. Jest OK. Były już zdjęcia i opis na forum.
loganik - 2008-11-01, 15:45

Mnie chodzi o wyłożnie ściany czołowej bagażnika w sedanie/od dołu do góry/ a nie POD dywanik./zakrycie oparcia tylnej kanapy/.
Marek1603 - 2008-11-01, 21:11

Wiem, wiem, ale waski mówił:

[quote="waski"]
piotrpek napisał/a:
muszę wreszcie go kupić, bo mnie wnerwia, jak coś mam w bagażniku niewielkiego, to wszystko wpada podczas jazdy do tej dziury między oparciem a płytą bagażnika. :-D


wiec dlatego mu to przypominam bo sam dywanik mu może dużo nie pomóc bo może się wyginać i w ostateczności i tak będzie wypadać.

Mamert - 2008-11-19, 00:18

Odniosę się jeszcze raz do tytułowego dywanika, dzisiaj przestał być "OK", mata antypoślizgowa zaczęła się łuszczyć i odpada.
Marek1603 - 2008-11-19, 08:59

Mój jeszcze pod tym wzgledem jest OK.
Wacek - 2008-11-19, 13:06

Jak też mam ten sam komplet dywaników bagażnika. U mnie jak do tej pory sprawuje się bardzo dobrze.
tomaszgebala - 2008-11-19, 21:55

Mamert napisał/a:
Odniosę się jeszcze raz do tytułowego dywanika, dzisiaj przestał być "OK", mata antypoślizgowa zaczęła się łuszczyć i odpada.


... więc go reklamuj u sprzedawcy

Mamert - 2008-11-19, 22:06

tomaszgebala napisał/a:
... więc go reklamuj u sprzedawcy

Szczerze, nie chce mi się i nie mam ochoty się z kimś użerac, poza tą wstawką antypoślizgową która zresztą nie jest mi niezbędna, dalej spełnia zadanie ochrony tapicerki.
A a ten post był postem tylko i wyłącznie informacyjnym dla innych.

MARK - 2008-11-27, 19:55

WITAM! ZNAM TAKI SKLEP W KTÓRYM MOŻNA ZAKUPIĆ TAKI GUMOWY DYWANIK DO BAGAŻNIKA W CENIE OK 90 ZŁ .
Dacia1310p - 2008-11-29, 09:11

Orientuje się ktoś gdzie mogę kupić szary materiał na wykładzinę do bagażnika?
MARK - 2008-11-29, 09:50

JA kupiłem gumowy dywanik do bagażnika, można go dowolnie przycinać bo jest uniwersalny , ja mam sedana jest nieco za długi i za szeroki ale fajnie się go układa , polecam
Dacia1310p - 2008-11-29, 10:34

Ja mam Dacie 1310 i zrobiłem zabudowę bagażnika (specjalnie pod głośniczek). Zabudowane zostały: boki, podłoga i ... butla:D Teraz potrzebuje to obszyć materiałem. Najlepiej właśnie tym specjalnym materiałem, coś takiego:
http://allegro.pl/item486...ik.html#gallery

Tylko gdzie go kupić na wymiar???

Bernhard Basten - 2008-12-03, 23:44
Temat postu: Re: Dywanik bagaznika ?
wieza napisał/a:
Witam zamierzam zakupic dywaniki do bagaznika na allegro znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/ite..._mcv_kombi.html co o nich sadzicie??? czekam na opinie bo pilnie potrzebuje


Witaj,

patrzeć tutaj. 1A jakości, ja też tam kupił. Dywany / gumowe maty do MCV 7Sitzer trudno znaleźć w internecie.

Pozdrowienia
Bernhard

(google translate)

jackthenight - 2008-12-04, 07:10

Bernhard Basten napisał/a:
schau mal hier. 1A-Qualität, habe ich dort auch gekauft. Teppiche/Gummimatten für MCV 7Sitzer kaum im Web zu finden.


Du verstehst Polnisch ? Oder ich habe schlecht gedacht ? ;)
Möglich neben hast du Dolmetscher, wer übersetzt dich ?:)

Trotzdem das ist sehr interessant :)

Ich habe viele Deutsche Leute getroffen, aber keiner versteht Polnisch.

Bernhard Basten - 2008-12-04, 17:41

jackthenight napisał/a:
Bernhard Basten napisał/a:
schau mal hier. 1A-Qualität, habe ich dort auch gekauft. Teppiche/Gummimatten für MCV 7Sitzer kaum im Web zu finden.


Du verstehst Polnisch ? Oder ich habe schlecht gedacht ? ;)
Möglich neben hast du Dolmetscher, wer übersetzt dich ?:)

Trotzdem das ist sehr interessant :)

Ich habe viele Deutsche Leute getroffen, aber keiner versteht Polnisch.



Witaj,

pomoc dla mnie tłumaczenie Google Translate.
Mam również niemiecki jako mała szansa ... :-D
Nikt nie rozumie Polski.
Język polski nie jest w naszej szkole uczył języka niemieckiego w polskich szkołach mają więcej ...

Pozdrowienia
Bernhard

(google translate)

Martens - 2008-12-25, 23:05
Temat postu: Re: Dywanik bagaznika ?
wieza napisał/a:
Witam zamierzam zakupic dywaniki do bagaznika na allegro znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/ite..._mcv_kombi.html co o nich sadzicie??? czekam na opinie bo pilnie potrzebuje


Aukcja zniknęła z allegro. Wiem, że produkuje te dywaniki jakaś firma spod Warszawy, czy macie może namiar?

tomaszgebala - 2008-12-25, 23:49
Temat postu: Re: Dywanik bagaznika ?
Cytat:

Aukcja zniknęła z allegro. Wiem, że produkuje te dywaniki jakaś firma spod Warszawy, czy macie może namiar?



Mam takowy w MCV. Ta duża część pasuje praktycznie idealnie, ale ta mniejsza leży bo leży - niezbyt estetycznie - ale generalnie powiem, że warto to mieć.

A co do fragmentu o własnościach antypoślizgowych to jest naprawdę OK - nic nie ma prawa się przesunąc

A co do adresu to http://www.rezaw-plast.pl/

Martens - 2008-12-25, 23:56

Dziękuję za adres strony. Jeszcze jedno - dobrze rozumiem, że dywanik składa się z dwóch części?
tomaszgebala - 2008-12-26, 00:01

Martens napisał/a:
Dziękuję za adres strony. Jeszcze jedno - dobrze rozumiem, że dywanik składa się z dwóch części?


tak, z dwóch części

jackthenight - 2009-01-09, 19:43
Temat postu: Dywaniki gumowe nieoryginalne są lepsze niż oryginalne
Otóż kupiłem takie dywaniki do auta :

http://www.rezaw-plast.pl/produkt.5.16.634.0.html

Cały komplet - koszt około 56 zł

Są bajka. Większe od oryginalnych. Wyższe progi.
Te mam na zimę, a oryginalne będą na lato :)
Jak kogoś wkurza błoto/śnieg koło pedałów to te dywaniki problem rozwiązują.

Jak kogoś wkurza błoto/śnieg na tylnych miejscach to te dywaniki są idealne, jeśli chodzi również o tył. Są spasowane po prostu rewelacyjnie. Wchodzą bardzo głęboko pod fotel.

Dla kierowcy oczywiście dywanik ma mocowania dla oryginalnych zaczepów.

Dodatkowa czego nie mają oryginalne te dywaniki posiadają dywanik na tylny tunel pomiędzy fotelami - co jest przydatne jak dziecko wędruje na tyle od lewej szyby do prawej itd.

Dywaniki te mają boki o wysokości 4 cm .

Cena jest znośna. Dzisiaj je zamontowałem i wreszcie poczułem że auto jest dobrze odizolowane od błota/śniegu itp.

Aha, te plastykowe mocowanie dobrze jest również połączyć wraz z klejem np. z kropelką. Można bez kleju, ja zrobiłem z klejem w domu. Kiedy klej wysechł zaniosłem do auta i wszystko zamocowałem.

laisar - 2009-01-09, 20:05

Dzięki! - muszę się im przyjrzeć, bo szukam właśnie czegoś na tunel z tyłu.
wox - 2009-01-09, 21:55

Na tunel kupiłem dywanik uniwersalny (super pasuje po delikatnym obcięciu) w OBI za 7 zł.
jackthenight - 2009-01-09, 22:02

wox napisał/a:
Na tunel kupiłem dywanik uniwersalny (super pasuje po delikatnym obcięciu) w OBI za 7 zł.


Ten z razewa pasuje idealnie bez docinania :) Trzyma się bardzo mocno, bo boki się łamią i zakładasz je pod dywaniki tylne.
Jest spasowany idealnie do kształtów tunelu, jak i do osłony wstecznego.

Fromage - 2009-01-13, 23:22

jackthenight napisał/a:
wox napisał/a:
Na tunel kupiłem dywanik uniwersalny (super pasuje po delikatnym obcięciu) w OBI za 7 zł.


Ten z razewa pasuje idealnie bez docinania :) Trzyma się bardzo mocno, bo boki się łamią i zakładasz je pod dywaniki tylne.
Jest spasowany idealnie do kształtów tunelu, jak i do osłony wstecznego.


Hmmm. a wiesz, że myślałem o tej samej aukcji, skoro zachwalasz to chyba się skuszę, mógłyś wrzucić fotę jak dywanik leży pod nogami kierowcy?? Ten sam producent ma do sprzedania gumowany dywanik do bagażnika http://www.allegro.pl/ite..._producent.html - chyba kupię 2 na raz, tylko oczywiście w aukcji nie ma zdjęcia jak leży w Sandero :-/

jackthenight - 2009-01-14, 17:50

Fromage napisał/a:

Hmmm. a wiesz, że myślałem o tej samej aukcji, skoro zachwalasz to chyba się skuszę, mógłyś wrzucić fotę jak dywanik leży pod nogami kierowcy?? Ten sam producent ma do sprzedania gumowany dywanik do bagażnika http://www.allegro.pl/ite..._producent.html - chyba kupię 2 na raz, tylko oczywiście w aukcji nie ma zdjęcia jak leży w Sandero :-/


Jutro wstawię zdjęcia tutaj.

Mariusz - 2009-01-15, 09:38

jackthenight napisał/a:
wox napisał/a:
Na tunel kupiłem dywanik uniwersalny (super pasuje po delikatnym obcięciu) w OBI za 7 zł.


Ten z razewa pasuje idealnie bez docinania :) Trzyma się bardzo mocno, bo boki się łamią i zakładasz je pod dywaniki tylne.
Jest spasowany idealnie do kształtów tunelu, jak i do osłony wstecznego.

Widzę Jacku,że sobie troszką bryczkę tuningujesz.Tuningujesz oczywiście w cudzysłowie.Masz ciekawe pomysły,
Pozdrawiam! :-)

jackthenight - 2009-01-15, 17:01

Zdjęcia, robiłem telefonem także nie za super jakość ale widać to co trzeba.
wox - 2009-01-15, 18:19

No to ja też pokażę zdjęcie - dywanik uniwersalny na tunel za 7 zł
Fromage - 2009-01-15, 21:42

jackthenight napisał/a:
Zdjęcia, robiłem telefonem także nie za super jakość ale widać to co trzeba.


Dzięki bardzo za foty, rzeczywiście bardzo dobrze leżą, jutro zamawiam :)

jackthenight - 2009-01-16, 00:00

No tak, zdjęcia są kiepskiej jakości, syf od błota na dywanikach, ale dywaniki pierwsza klasa czego te zdjęcia nie odzwierciedlają w pełni.

Wox faktycznie ten dywanik na tunel jak bardzo ładny. :)

bartekam - 2009-01-18, 16:07

Po takiej rekomendacji chyba i ja skuszę się na te dywaniki. Zastanawiam się jeszcze nad wspomnianą wykładziną do bagażnika... ale też wolałbym najpierw zobaczyć jak ona leży.
Fromage - 2009-01-18, 23:25

bartekam napisał/a:
Po takiej rekomendacji chyba i ja skuszę się na te dywaniki. Zastanawiam się jeszcze nad wspomnianą wykładziną do bagażnika... ale też wolałbym najpierw zobaczyć jak ona leży.


No i to właśnie jest ból, bo na ukcji są zdjęcia jakiegoś innego auta i chyba logana, jeżeli ktoś już ma coś takiego w Sandero to proszę o info, będę wdzięczny...dozgonnie ;-)

SAJSEN - 2009-01-19, 22:09
Temat postu: mam
Moge sie pochwalic mam juz dywaniki zamowione przez allegro
sa naprawde extra pasuja co do milimetra tylko cena o 1 zloty wyzsza nie 55 a 56 zl. polecam wszystkim.
oryginalne to w porownaniu z tymi lipa
teraz zastanawiam sie nad kupnem dywanika do bagaznika

Fromage - 2009-01-19, 22:11
Temat postu: Re: mam
SAJSEN napisał/a:
Moge sie pochwalic mam juz dywaniki zamowione przez allegro
sa naprawde extra pasuja co do milimetra tylko cena o 1 zloty wyzsza nie 55 a 56 zl. polecam wszystkim.
oryginalne to w porownaniu z tymi lipa
teraz zastanawiam sie nad kupnem dywanika do bagaznika


Moje będą pojutrze...chyba :-)

SAJSEN - 2009-01-19, 22:14

napewno bedziesz zadowolony
aro_rdrg - 2009-01-20, 20:02

jesteście skarbnicą wiedzy. JA męcze się się jakimiś "Teskowymi" dywanikami z kawałkiem weluru który paruje i zamarza mi szyba od środka.
wojtus - 2009-01-21, 07:50

Tak się zastanawiam czy podłoga w Loganie jest taka sama jak w Sandero, i czy dywaniki dedykowane do Sandero pasowałyby do Logana. Ze zdjęć wygląda że te dywaniki są ekstra, a tego typu do Logana chyba nie ma.
laisar - 2009-01-21, 17:57

Cytat:
tego typu do Logana chyba nie ma

Jak nie ma, jak są? Na stronie http://www.rezaw-plast.pl/ wystarczy wpisać "logan" w okienko "Szukaj w katalogu" i wybierać: http://www.rezaw-plast.pl/produkt.5.16.85.0.html

Fromage - 2009-01-21, 22:48

SAJSEN napisał/a:
napewno bedziesz zadowolony


Dziś przyszły i wsadziłem, było ciemno, zimno ale byłem mocno zdeterminowany, generalnie sa zaje-ekstra, jeździłem już kilkoma autami i takich dywaników poważnie nie widziałem (może za młody jestem ;-) ) wypełniają całą podłogę i są naprawdę dobrze spasowane, chyba się skuszę na bagażnik od tego samego producenta - nie chcę robić kryptoreklamy ale dla mnie super!!!

wojtus - 2009-01-22, 07:58

No tak tylko, że te do Logana przynajmniej na zdjęciach wyglądają jak jakieś uniwersalne, nie maja klipsów do mocowania dywanika dla kierowcy i trzeciego dywanika na kanał do tyłu.

laisar napisał/a:
Cytat:
tego typu do Logana chyba nie ma

Jak nie ma, jak są? Na stronie http://www.rezaw-plast.pl/ wystarczy wpisać "logan" w okienko "Szukaj w katalogu" i wybierać: http://www.rezaw-plast.pl/produkt.5.16.85.0.html

laisar - 2009-01-23, 20:39

Akurat fotki dywanika kierowcy wcale nie ma, więc ciężko ocenić, czy mocowanie na nim jest, czy go nie ma... (;

Natomiast podłoga Logana powinna być bardzo podobna do Sandero - z przodu właściwie chyba na 100% (?), z tyłu przypuszczam, że też wystarczająco, żeby dywaniki pasowały. No ale najlepiej byłoby się wybrać do salonu i porównać... Niestety, jak ja byłem ostatnio, to nie było żadnego Sandero na stanie /:

SAJSEN - 2009-01-23, 20:57
Temat postu: hej
Przepraszam ze tak dlugo nie odp. ale walczylem z trojanem
co do logana to sie nie wypowiadam
a nad wykladzina do bagaznika tez sie zastanawiam
i coraz bardziej jestem na tak
tylko cena troszke duza

Potworny - 2009-01-23, 21:04

Kupiłem wykładzinę w rezaw-plaście:
http://www.rezaw-plast.pl/
i jest super.
Dobrze wypełnia podłogę bagażnika i ma na środku matę przeciwślizgową. Przestały się po bagażniku walać w czasie jazdy różne, nie umocowane, drobiazgi.
Minusem tej wykładziny jest cena :cry:
Jeżeli będziecie zainteresowani to zrobię fotki ale dopiero w poniedziałek

wox - 2009-01-23, 21:17

W kwestii dywanika do bagażnika - w REAL-u są o wymiarach 90 x 85 cm (wysokie krawędzie; cena ok. 45 - 50 zł) oraz 90 x 50 cm (28 zł). Są jeszcze 2 inne rozmiary (luknąłem na ulotkę producenta), ale w Nowym Sączu ich nie było.
Akurat nie jestem zainteresowany zakupem, ale informuję, że coś takiego jest.

Potworny - 2009-01-23, 21:38

wox napisał/a:
w REAL-u są o wymiarach 90 x 85 cm (wysokie krawędzie; cena ok. 45 - 50 zł) oraz 90 x 50 cm (28 zł).

Ten, który kupiłem ma krawędzie i jest dedykowany i niestety kosztował drożej (90 PLN) :cry:

czaju - 2009-04-12, 12:05
Temat postu: Dywaniki Sandero
Witam, chce kupić sobie dywaniki welurowe i znalazłem bardzo ciekawą ofertę na oryginalne dywaniki do Dacii Logan (40zł komplet...) czy dywaniki w loganach i sandero są takie same?
Pablo78 - 2009-04-12, 13:42
Temat postu: Re: Dywaniki Sandero
czaju napisał/a:
Witam, chce kupić sobie dywaniki welurowe i znalazłem bardzo ciekawą ofertę na oryginalne dywaniki do Dacii Logan (40zł komplet...)


czaju mógłbys cos o tym napisać, ewentualnie wrzucic stronkę tych dywaników?

czaju - 2009-04-12, 13:59

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=608385645 w sumie już kupiłem, bo z linijką doszedłem do wniosku że są takich samych proporcji jak moje gumowe. Wersja z napisem "LOGAN" na aukcji tego samego sprzedającego za 59
Pablo78 - 2009-04-12, 22:08

Dzięki bardzo! :-)
Konrad - 2009-04-13, 08:13

W Norauto mają welurowe dywaniki dedykowane do Dacii Logan za 79 zł ( w Norauto w Piasecznie mieli sporo dywaników z porozrywanymi opakowaniami przez co cena zeszła do 59 zł za komplet ).
Są o tyle fajne, że tylne dywaniki są połączone i przykrywają zarówno podłogę pod nogami jak i tunel środkowy.

czaju - 2009-04-13, 09:02

myślałem o tym czy by nie iść do jakiegoś Komfortu czy czegoś podobnego i nie wyciąć sobie :)
jackthenight - 2009-04-13, 20:07

A powiedzcie mi tak, nie lepiej używać gumowych dywaników ?
czaju - 2009-04-13, 20:15

w zimę lepiej, jednak latem ładniej wyglądają :)
Konrad - 2009-04-14, 07:28

jackthenight napisał/a:
A powiedzcie mi tak, nie lepiej używać gumowych dywaników ?

Lepiej.
Na lato kupiłem welurowe - co prawda podobno bardziej się kurzy ...ale zobaczymy. Na zimę zostawiłem gumowe.

Gregor - 2009-05-04, 15:24

Znalazłem takie dywaniki do swojej MCV.

http://www.autostory.pl/d...007-p-1272.html

jacek - 2009-05-05, 09:09

bardzo fajne ;-)
skz - 2009-05-12, 21:36

Gregor napisał/a:
Znalazłem takie dywaniki do swojej MCV.

http://www.autostory.pl/d...007-p-1272.html


małe pytanko mianowicie czy te dywaniki są szare czy czarne - preferuje szare (mniej się brudzą - a przynajmniej takie sprawiają wrażenie) zanim kupie chciałbym wiedzieć jakie są, już od dłużdzego czasu szukam dedykowanych do 7 miejscówki w kolorze szarym i nie mogę nigdzie namierzyć

Gregor - 2009-05-13, 09:24

skz napisał/a:
Gregor napisał/a:
Znalazłem takie dywaniki do swojej MCV.

http://www.autostory.pl/d...007-p-1272.html


małe pytanko mianowicie czy te dywaniki są szare czy czarne - preferuje szare (mniej się brudzą - a przynajmniej takie sprawiają wrażenie) zanim kupie chciałbym wiedzieć jakie są, już od dłużdzego czasu szukam dedykowanych do 7 miejscówki w kolorze szarym i nie mogę nigdzie namierzyć


Dywaniki są w kolorze czarnym,szarych nie mają.

sami-99 - 2009-05-13, 14:24

Ja mam oryginalne gumowe, ale nie jestem w 100% zadowolony.
Niestety dywanik kierowcy jest za krótki i przez to jest brudno pod pedałami.
LIPA JAKAŚ :-/

Endi85 - 2009-05-13, 17:34

no też mnie to wkurza zwłaszcza w zimę...
jackthenight - 2009-05-13, 18:15

Dlatego najlepsze do Sandero są takie :

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23031#23031

Mariusz - 2009-05-13, 21:14

jackthenight napisał/a:
Dlatego najlepsze do Sandero są takie :

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23031#23031

Muszę swoje wymienić!!!!!! :-)

kruszyna - 2009-05-22, 08:21

kupiłam dywaniki do mojej Sanderki , są duże i dobrze pasują. Może powinnam je na zimę zostawić, gdy błoto jest, ale tak mi się podobały, że se założyłam :)

http://www.rezaw-plast.pl/produkt.5.16.634.0.html

dzięki za podpowiedzi :-)

Mariusz - 2009-05-22, 11:06

No i dobrze zrobiłaś bo rzeczywiście są świetne
Nova - 2009-05-22, 19:10

Fajne - chyba też sobie takie zamówię. Obecne mają za niską burtę i nie chronią "spocznika" lewej stopy kierowcy :-/
sami-99 - 2009-05-23, 13:17

Też się nad nimi zastanawiam. Na pewno będą lepsze niż te co mam.
gigi303 - 2009-05-23, 21:52

ja juz zamówiłem do siebie czekam na kuriera :mrgreen:
Nova - 2009-05-24, 16:07

gigi303 napisał/a:
ja juz zamówiłem do siebie czekam na kuriera :mrgreen:


A ile winszują sobie za kuriera i jaki czas dostawy?

gigi303 - 2009-05-29, 09:26

20 zł za kuriera , dywaniki miałem na następny dzień (dokonałem szybkiej wpłaty i pewnie dlatego).

Szczerze mówiąc nie jestem w pełni zadowolony z ich wykonania.
Na pierwszy rzut oka są super ale....
Dojechały wybrakowane tzn.. brakowało jednego zaczepu od spodu (te od strony kierowcy) zaślepki były obie, więc przełożyłem z oryginalnych i zaślepki i zaczepy z rzepami (oryginalne zaczepy nie pasują do ich zaślepek).

Jednak największą wadą jest to że są źle wyprofilowane w miejscu pedału gazu.
Na oko wygląda ładnie ale gdy chcę wcisnąć pedał do dechy to ewidentnie przeszkadza mi burta, pedał wcisnę ale jest mi nie wygodnie, czuję zakończenie na stopie.

Mam już plan aby je trochę wyprofilować w tym miejscu :mrgreen:

reszta dywanika jak ulał, spocznik zakryty i w sumie to był główny powód ich zakupu.

Nova - 2009-05-29, 19:41

gigi303 napisał/a:
Mam już plan aby je trochę wyprofilować w tym miejscu :mrgreen:


Czyli co - bez przycinki się nie obejdzie?
A może jednak za bardzo ciśniesz ten gaz i stąd twoje kłopoty z burtą? ;-)

Przemyślę jeszcze temat - obecne dywaniki u mnie się nie za bardzo sprawdzają i i tak muszę je wymienić, ale wycinać nowych mi się nie chce...

gigi303 - 2009-05-29, 19:45

W sandero chyba dobrze leżą skoro nikt nie narzeka, do Logana nie są idealne, jednak będę musiał zrobić dwa delikatne nacięcia aby burta nie wbijała mi sie w stopę :mrgreen:
Nova - 2009-05-29, 19:52

To może prowadź w butach! Problem sam się rozwiąże. :mrgreen:
gigi303 - 2009-05-29, 19:54

:-P rozważę twoją propozycję ;-)
Endi85 - 2009-05-31, 12:14

no nie powiem ale mi burta pod gazem też przeszkadza więc bez norzyka się nie obejdzie
AndrzejW - 2009-07-12, 23:01

Kupiłem dywaniki Sandro z REZAW-PLASTU http://www.rezaw-plast.pl/ do kabiny i do bagażnika. Z dywaników jestem zadowolony. Poniżej przedstawiam zdjęcia bagażnika z dywanikiem.
Gość - 2009-08-16, 18:03

AndrzejW napisał/a:
Kupiłem dywaniki Sandro z REZAW-PLASTU http://www.rezaw-plast.pl/ do kabiny i do bagażnika. Z dywaników jestem zadowolony. Poniżej przedstawiam zdjęcia bagażnika z dywanikiem.

Potwierdzam - kupiłem, zamontowałem, pojechałem w trasę - pasują jak ulał, brak problemów z zaczepianiem nóg o brzegi. Fajnie, że jest kawałek pastiku na odstawienie lewej nogi ze sprzęgła. Dywanik do bagażnika pasuje idealnie. Trochę mniej jestem zadowolony z osłony tunelu środkowego - jakoś nieładnie przycięta i niby można wcisnąć pod burty dywaników tylnich ale wciąż mimo wszystko odstają i nie zaginają się odpowiedni. Wygląda to jakbym rzucił na tunel kawał gumy. Reszta jest OK.

sami-99 - 2009-08-17, 15:24

Czy musiałeś docinać dywanik kierowcy? Słyszałem, że przy pedale gazu guma nie pasuje do końca i się lekko haczy.

A co do wykładziny wewnątrz bagażnika to jestem również jej posiadaczem i sobie BARDZO chwalę.

SAJSEN - 2009-08-21, 13:17

kupilem z rezerw plastu dywaniki dociolem ok.0,5 cm przy pedale sprzegla na nadkolu (zaczepialem zdejmujac noge i stawiajac na nadkole)po tym zabiegu jest ok
aro_rdrg - 2009-08-29, 11:21

a mam pytanko do tych, którzy kupili w rezaw-plast.pl dywaniki. Sa tam takie "cypelki na kołeczki. zwłaszcza z tyłu lewy i prawy wychodzi mniej więcej w połowie tunelu. Robiliście coś z tym bo mi się to nie podoba i chyba je odetnę.
jackthenight - 2009-08-29, 12:13

aro_rdrg napisał/a:
a mam pytanko do tych, którzy kupili w rezaw-plast.pl dywaniki. Sa tam takie "cypelki na kołeczki. zwłaszcza z tyłu lewy i prawy wychodzi mniej więcej w połowie tunelu. Robiliście coś z tym bo mi się to nie podoba i chyba je odetnę.


Ja je wyciąłem we wszystkich dywanikach.

kier - 2009-10-22, 18:26

Witam!

Dostałem właśnie dywaniki z rezaw-plastu i muszę powiedzieć, że są super :D
Do logana dostałem jeszcze środkowy dywanik na tunel od sandero :) (na stronie nie ma go w komplecie, więc napisałem, że chcę)

--
pozdrawiam
kierek

Ikarusiarz - 2009-11-09, 13:10

Czy wykładzina do bagażnika Logana z Rezewplastu pasuje do tych z rocznika 2009? Czy majstrowano coś przy długościach bagażnika, przy liftach?
laisar - 2009-11-09, 13:14

Nie majstrowano - zmiany były właściwie wyłącznie stylistyczne - więc powinna pasować.
radar - 2010-01-19, 10:34
Temat postu: Dywaniki z REZAW-PLAST... TRAGEDIA!!!
Zachciało mi się wymienić nieoryginalne dywaniki na jakieś lepsze. No i wybór padł na Rezaw-Plast. 5x upewniałem się, że będą pasować do MCV 2009 i nawet zdjęcia podłogi wysyłałem, dopytywałem. I gówno. Po prostu szajs! Przód tragedia, źle skrojone, źle się układają, są niewymiarowe. W dywaniku kierowcy 2 spore dziury (to na ch** mi burta?). Tył jako tako leży. Dywanik bagażnika tak tragicznie wykonany, że masakra. Tak gównianego materiału w życiu nie widziałem. Ja bym się to wstydził sprzedawać klientom!!! Przestrzegam przed kupnem do tego modelu wyrobów firmy Rezaw-Plast!!!
laisar - 2010-01-19, 11:10

To bardzo dziwne - kilka osób raczej chwaliło te produkty: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=676

Może najpierw spróbuj skontaktować się ze sprzedawcą? (Producentem, jeśli kupione bezpośrednio).


Natomiast jeśli dziury w dywaniku kierowcy nie są po prostu uszkodzeniami tylko wyglądają na zrobione fabrycznie, to są tam celowo - służą do przypięcia dywanika specjalnymi, dość szczelnymi zatrzaskami (powinny być chyba w komplecie) do oryginalnym zaczepów w podłodze pod spodem, żeby się dywanik nie przesuwał... [:

radar - 2010-01-19, 11:15

No właśnie dlatego zdecydowałem się na ich zakup. Bo kilka osób chwaliło...

Kupiłem u producenta.

Zapewniono mnie, że będą bez stoperów... Ogólnie to zdziwiłem się bo na spodzie dywaników jest naklejka "Pasuje do...". Poczułem się jakby tylko naklejkę zmieniali a dywanik pozostawał taki sam...

Ogólnie mówiąc jestem zawiedziony i chyba skończy się na niekombinowaniu. Oryginalne kosztują 147 zł ale nie ma w oryginale dywanika bagażnika.

laisar - 2010-01-19, 11:24

Domaganie się od sprzedawcy zgodności towaru z umową nie jest żadnym "kombinowaniem"! A skoro większość osób jest zadowolona, to być może faktycznie dostałeś po prostu jakiś wybrakowany egzemplarz? Zdarza się w końcu nawet najlepszym - których rozpoznajemy właśnie po tym, jak traktują reklamacje... <;
radar - 2010-01-19, 11:30

Niestety w pewnym momencie rozmawiano ze mną w stylu: "jak się nie podoba to spadówa". Ponieważ jest to sprzedaż na odległość to mam 10 dni na zwrot ale dlaczego mam jeszcze płacić za odsyłanie? Zamówienie złożyłem gdy mnie zapewniono, że zwrócą mi koszty odesłania. Zobaczymy czy się wywiążą.

Gorzej z matą bagażnika - nie ma w oryginale :/

laisar - 2010-01-19, 12:26

Jak "spadówa", to jeśli tylko koszt 2 przesyłek jest mniejszy niż cena towaru, to warto odesłać - przynajmniej strata będzie mniejsza...
radar - 2010-01-19, 12:30

Wziąłem jeszcze chlapacze. Razem paragon na 200zł.
Toczek - 2010-01-19, 13:15
Temat postu: Re: Dywaniki z REZAW-PLAST... TRAGEDIA!!!
Ja kupiłem do mojego 7-miejscowego Logana dywaniki na allegro, dziś mi je wysłali, jak dostanę, to opiszę jak pasują. Nie są to z Rezaw-Plastu :-)
jackthenight - 2010-01-19, 17:01
Temat postu: Re: Dywaniki z REZAW-PLAST... TRAGEDIA!!!
radar napisał/a:
Zachciało mi się wymienić nieoryginalne dywaniki na jakieś lepsze. No i wybór padł na Rezaw-Plast. 5x upewniałem się, że będą pasować do MCV 2009 i nawet zdjęcia podłogi wysyłałem, dopytywałem. I gówno. Po prostu szajs! Przód tragedia, źle skrojone, źle się układają, są niewymiarowe. W dywaniku kierowcy 2 spore dziury (to na ch** mi burta?). Tył jako tako leży. Dywanik bagażnika tak tragicznie wykonany, że masakra. Tak gównianego materiału w życiu nie widziałem. Ja bym się to wstydził sprzedawać klientom!!! Przestrzegam przed kupnem do tego modelu wyrobów firmy Rezaw-Plast!!!


A ja posiadam dywaniki Razew-Plastu dedykowane dla Sandero - i sobie je bardzo chwale.Świetnie spasowane, wykonane z dobrego materiału, duża burta - ogólnie rewelacja.
Oryginalne dla Sandero się chowają na kilometr od dywaników Razew-Plastu.
Więcej o tym opisałem tutaj :

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23031#23031


Jakość, świetne spasowanie widać na tych zdjęciach :

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23350#23350

Oraz Radar widać na zdjęciach również opisywane przez ciebie dziury, w których są plastykowe zatrzaski (były oddzielnie w torebce z przesyłką dywaników) aby można było przypiąć dywanik kierowcy do zaczepów w podłodze wykładziny auta.

Tylko ja kupowałem bezpośrednio od firmy Razew-Plast - nie wiem jak ty kolego radar.

Toczek - 2010-01-22, 09:28

Dostałem wczoraj dywaniki do Logana MCV 7os. kupione na allegro na aukcji ( http://www.allegro.pl/ite...cv_2007_01.html )
Do bagażnika pasuje idealnie, trzeba tylko wyciąć otwory na zaczepmy ostatniej kanapy (tworzywo nie robi super wrażenia, ale dywanik ma tam leżeć i chronić przed brudem i to robi doskonale), kupiłem jeszcze u tego samego sprzedawcy (kmucha) dywaniki pod nogi, te już nie pasują tak idealnie, ale są dużo lepsze od tych, które dostałem przy zakupie auta

Martens - 2010-01-22, 10:54

Ja kupiłem co prawda tylko do bagażnika (rezaw), ale też nie mam powodu do narzekań, ani na jakość ani na obsługę. Pewnie miałeś pecha, co oczywiście nie znaczy, że należy dać za wygraną. Trzymam kciuki!
radar - 2010-02-01, 14:27

Kasa zwrócona bezboleśnie, niesmak pozostał...
aaikon - 2010-02-10, 17:57

Dzisiaj zamontowałem dywaniki z przodu, z tyłu oraz w bagażniku firmy Rezaw-Plast. Pasują idealnie i są znacznie lepsze od fabrycznych. Polecam
Toczek - 2010-04-22, 08:22
Temat postu: Dywaniki Logan MCV 7os.
Wstawiam fotki dywaników kupionych na Allegro u sprzedawcy"kmucha". Tylko u niego znalazłem wykładzinę bagażnika pod 3 rząd siedzeń z przygotowanymi przetłoczeniami pod zaczepy kanapy, wystarczy je tylko wyciąć ostrożnie i jest ok. Pasuje super, podobnie jak reszta dywaników (2 z przodu i 2 przed drugą kanapą). Do bagażnika za 99zł, reszta za 67zł + koszt wysyłki
Gość ma swoją stronę www.taniewykladziny.pl
Gdyby ktoś chciał więcej fotek to wyślę na maila.

wojtek22 - 2010-09-30, 12:09
Temat postu: Mata do bagażnika - duster
Witam
Może ktoś z forumowiczów spotkał się z matą do bagażnika dla wersji 4X4
Przeglądałem wszelkie oferty z podpowiadaczki Google i nic nie znalazłem. Nawet jak ktoś pisze że mata jest do wersji 4X4 to i tak w opisie jest wysoki rant i faktycznie jest to do wersji z napędem na jedną oś. Za podpowiedź z góry dziękuję

akofreda - 2010-09-30, 16:07

Ja dostałem z samochodem taką piankową, lekką. Ma rant ok. 3 cm. I jest ok. Szukaj na allegro, są też fajne dywaniki z tworzywa (lekko pachnące) idealnie pasuące z przodu i tyłu. Firma REZAW-Plast.
Mariusz - 2010-09-30, 20:12

Allegro lub na E-BAY. Tam powinieneś dostać
mekintosz - 2010-12-08, 02:14
Temat postu: Dywaniki gumowe do Sandero - zamiennik
Witam


Okazuje sie, ze oryginalne dywaniki gumowe szare, ktore mam zamontowane w samochodzie sa dosyc krotkie od strony kierowcy. Duzo sniegu dostaje sie na wykladzine na wysokosci pedałów hamulca/sprzegła/gazu. Znalazlem takie na allegro:

http://allegro.pl/dywanik...1329585192.html

oraz

http://allegro.pl/orygina...1329163055.html

Wydaja sie wieksze i glebsze. Byc moze maja tez stopery dzieki czemu nie przesuwaja sie. Czy ktos uzywa takich lub innych godnych polecenia ?


jackthenight - 2010-12-08, 06:25

Ja używam takich : http://allegro.pl/dywanik...1346821193.html

Ale te twoje co podajesz, również wyglądają dobrze, a może i lepiej niż te moje.

akofreda - 2010-12-08, 07:22

Mają jeszcze jedną zaletę. Ładnie pachną :-D
Pasują do Dustera. Też "oryginalne" wymieniłem na takie.

Ammianus - 2010-12-08, 09:30

jackthenight napisał/a:
Ja używam takich : http://allegro.pl/dywanik...1346821193.html

I pasują pasują bez problemów do Sanderki?

jackthenight - 2010-12-08, 10:13

Tak, pasują bez problemów, ale te co pokazuje kolega mekintosz wyglądają lepiej.
jjmalin - 2010-12-08, 10:16

ja zamówiłem i czekam na dywaniki z rezaw plastu do kokpitu i bagażnika
Mariusz - 2010-12-11, 15:12

Ja odkupiłem od JACKTHENIGHT oryginalne sanderowskie. 100% zadowolenia
jjmalin - 2010-12-11, 19:14

ja także polecam REZAW-PLAST-y. idelanie pasuja i sa antyposlizgowe...
styrc - 2011-01-15, 09:37

W LIDL , wczoraj kupiłem uniwersalne , welurowe , czarne , ładne do Sandero . Cena 27 zł.
lep - 2011-03-12, 20:49
Temat postu: Dywanik bagażnika Logan MCV 7 miejsc
Zakupiłem dywanik plastikowo gumowy i okazało się że jest bardzo dobrze dopasowany
do wersji 7 osobowej. Ma też podwyższone brzegi w miejscach zaczepów linek
oraz zaczepów trzeciego rzędu siedzeń.
Koszt dywanika to 103 zł z przesyłką. Trzeba wyciąć nożykiem otwory tam gdzie potrzeba.
Nie wiem jak inne dywaniki ale ten jest bardzo udany. W środkowej części jest mata
z miękkiej antypoślizgowej gumy. Ogólnie polecam i zamieszczam kilka fotek.








TD Pedro - 2011-03-12, 21:54

kto jest producentem - czy REZAW?
WhiteDragon - 2011-03-12, 22:42

A gdzie kupiłeś? Do wersji pięcioosobowej też mają?
lep - 2011-03-13, 08:41

Cytat:
A gdzie kupiłeś? Do wersji pięcioosobowej też mają?


oczywiście też są jak widać, nie potrzebne są wtedy miejsca na zaczepy od rzędu siedzeń a reszta wygląda podobnie i zapewne też jest dopasowany.
A kupiłem na popularnym portalu aukcyjnym nie chcę tu reklamować za darmo :-) wystarczy
wpisać "dywanik bagażnika".


RnR - 2011-03-15, 22:43

Troche odkopie bo nie znalazlem lepszego watku - zastanawiam sie nad taka mata: http://allegro.pl/mata-an...1507079300.html czy ktos ja/taka moze ma? Jak sie spisuje? Jak dopasowanie itp itd? (zastanawia mnie szczegolnie lewa strona tam gdzie jest taka dziura troche - chodzi o wersje dla 4x4...)

A moze sa lepsze godne polecenia a ich nie znalazlem?

Z gory dzieki za pomoc :)

limo - 2011-03-29, 08:46

a nie orientujecie się czy da się gdzieś kupić dywaniki welurowe do sandero ale w kształcie takim jak jak te z rezaw plastu? strasznie mnie wkur$ia ten piach centralnie przed dywanikiem kierowcy
Apaczus - 2011-07-30, 21:45

slaski napisał/a:
Pytanie dotyczy konkretnie dywaników, kupionych w AutoVip. Ze zdjęcia zamieszczonego powyżej wynika, że są to te samo co w sklepie Rezaw-Plast'u.

Chciałem je zakupić do MCVki 7 osobowej, ale nie jestem pewien jak się układają na zaczepie od 3-go rzędu siedzeń. Przydało by się jakieś info, ew. foto od użytkowników tej wersji z dywanikami w bagażniku - z góry wielkie dzięki.

BTW, za chlapacze na razie dziękuję... ;-)



Dobra chłopaki!

Ja też z Rezaw-Plastu kupiłem dywanik do bagażnika MCV-ka. JEST SUPER!!
Brzydko NIE pachnie, pasuje idealnie, składa się z dwóch części - jednej nie używam bo mam przegrodę (samochód z kratką).
Dywaniki są na prawdę SUPER :))

Namiar na sklep: http://www.sklep.rezaw-plast.pl/

Namiar na Allegro: http://allegro.pl/show_user.php?uid=5498248

grzech - 2011-10-18, 17:30

Używam dywaniki z Rezaw Plastu. Od czasu do czasu, gdy operuję sprzęgłem, zaczepiam obcasem lewej nogi o wytłoczony wzór na dywaniku. Zależy jeszcze w jakich jestem butach. Pod pedałem gazu obsypuje się piasek poza dywanik. Ogólnie pozytywnie oceniam te dywaniki.
Dar1962 - 2011-11-09, 15:14
Temat postu: Dacia Duster kuweta bagażnika - nie warto przepłaać u dilera
Zamawiając Dustera pytałem pracownika o wykładzinę gumową czy jakąś wodoodporną matę powierzchni bagażnika. Dowiedziałem się, że różnią się kształtem w zależności od wersji (przednionapędowa i 4x4) i że można coś takiego zamówić za ok 300 PLN. Wczoraj zamówiłem więc bardzo zgrabną kuwetę o wysokich 5,5 centymetrowych brzegach za 1/3 ceny salonu. Jeśśli kogoś to interesuje są bez problemu dostępne np na allegro
eplus - 2011-11-09, 17:28

Ja kupiłem w salonie za jakieś 120zł (rok minął. nie pamiętam co do grosza, ale 300 bym nie dał).
piotrres - 2011-11-09, 18:18

eplus napisał/a:
Ja kupiłem w salonie za jakieś 120zł (rok minął. nie pamiętam co do grosza, ale 300 bym nie dał).

Ja podobnie.

Zdzicho - 2011-11-11, 01:26

No nie 300 zeta też bym nie dał.

Ale jakiś inkszajszy wynalazek tańszy czemu nie.
Myślałem, że to zbytek ale jak popatrzałem latem na wykładzinę bagażnika to mi się zachciało takiej kuwety.

yarocz - 2011-11-11, 10:12

Do mojej MCV kupiłem bezpośrednio u polskiego producenta czyli w Rezaw-Plast.
Na allegro są też do Dustera:
http://allegro.pl/dywanik...1873220941.html
http://allegro.pl/mata-do...1873584593.html
http://allegro.pl/dywanik...1873645268.html
http://allegro.pl/narty-d...1878669815.html

bad-i - 2011-11-11, 16:56

Potwierdzam. Kupiłem do Dustera 2x4 matę firmy Rezaw-Plast na tej aukcji i pasuje idealnie. A sam wynalazek jest genialny, nie dość, że chroni wnętrze bagażnika to jeszcze zdarzało mi się dosyć często (w poprzednim samochodzie) wykorzystywać go jako podkładkę, kiedy trzeba było zrobić coś pod samochodem, nie brudząc wszystkich ciuchów - kiedyś nawet w garniturze walczyłem z kołem zapasowym wiszącym w koszyczku pod spodem i poza rękami wyszedłem z tych zmagań bez większego szwanku, więc możecie spokojnie kupować "zamienniki" i cieszyć się z kolejnego gadżetu :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-11-11, 19:12 ]
Nt zapasu: http://www.daciaklub.pl/f...p=107029#107029.

rgr - 2011-11-30, 18:43
Temat postu: Mata do bagażnika - sandero
Szukam maty do bagażnika.

Na allegro są w zasadzie dwie wersje:
http://allegro.pl/mata-dy...1915057556.html

lub

http://allegro.pl/renault...1960909807.html

Ma ktoś jedną z nich? Ta pierwsza tańsza w zasadzie byłaby dla mnie najlepsza, jeżeli faktycznie np. plastikowa skrzynka nie latałaby po całym bagażniku.

Ta druga (z antypoślizgiem) wcale mi nie wygląda na skuteczny anty-poślizg.

PS. Jest jeszcze taka tanizna, ale ta pewnie w ogóle nie spełnia swojego zadania (czytałem komentarze sprzedawcy).

tweeciak - 2011-11-30, 18:57

Ja mialem ta druga...z antyposlizgiem
Tylko ze do tego mialem siatke w bagazniku
Ja bylem z niej bardzo zadowolony

pozor - 2011-11-30, 19:03

Ja mam mate do bagaznika antypoślizgiem firmy Rezaw. Jestem z niej zadowolony. Tez sie zastawialem nad zwykla wersja ale jednak wybralem z antyposlizgiem.
matucha - 2011-11-30, 20:23

Ja też mam tą drugą. Ostatnio mi się wylał olej i dzięki niej uratowałem tapicerkę bagażnika przed katastrofą :-)
rgr - 2011-12-01, 15:16

A tej drugiej ta dodatkowa warstwa antypoślizgowa to guma czy jakiś materiał?

Ten główny materiał ma jakieś tam właściwości antypoślizgowe?
Zależy mi na samej macie, byleby nie było na niej poślizgu większego niż na oryginalnej wykładzinie (będą dosyć ciężkie rzeczy na niej stały).

chriskb - 2011-12-01, 15:51

Mogę dodać, bo używam od 5 miesięcy tej antypoślizgowej maty, że trzeba co jakiś czas sprzątać odkurzaczem, gdyż nalewki antypoślizgowe z gumy się kruszą.
Mariusz - 2011-12-01, 16:09

tweeciak napisał/a:
Ja mialem ta druga...z antyposlizgiem
Tylko ze do tego mialem siatke w bagazniku
Ja bylem z niej bardzo zadowolony


I już jej nie masz?
Piszesz w czasie przeszłym :-P

matucha - 2011-12-02, 20:21

Ta warstwa antypoślizgowa to też guma. U mnie się nie kruszy. Może z 2 razy ją myłem Karcherem.
limo - 2011-12-08, 10:22

czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie dywaników do sandero z rezaw plastu? na stronie nie ma a na allegro to chyba uniwersalne foto, chciałbym zobaczyć jak to wygląda w samochodzie. Niestety ori dywaniki przynajmniej ten kierowcy nie daje rady jak spadnie śnieg, trzeba kupić coś z wyższą burtą i miejscem na lewą nogę.
jackthenight - 2011-12-08, 12:03

Do Sandero na zimę : http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23031#23031
a tutaj zdjęcia (klikamy na zdjęcie aby powiększyć) : http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23350#23350

limo - 2011-12-08, 14:03

Królu złoty, dzięki :!: :!:
Dar1962 - 2012-02-06, 18:58
Temat postu: czystość w aucie
kiedyś o tym dyskutowaliśmy,więc postanowiłem rzecz wykonać i przetestować w praktyce

potrzebne materiały:

-kawałek tektury (z niej robimy szablony, żeby nie ciąć i nie marnować niczego metodą prób i błędów)
-nożyczki,linijka,ołówek, nóż introligatorski,ew. klej szewski,suszarka do włosów małżonki :-P
-miękka gumowa wycieraczka (ze sklepu "wszystko za 5 zł"-ja wykorzystałem jakąś starą,która została w spadku po poprzednim aucie)
-1,5 metra taśmy rzepowej samoprzylepnej (lub zwykłej)zakupionej za kilka zet w pasmanterii - wykorzystamy tylko taśmę "męską" - tą z haczykami

z tektury sporządzamy szablony, w oparciu o które z gumowej wycieraczki wycinamy potrzebne kształty, pod nie podklejamy wedle uznania kawałki taśmy rzepowej - ja przy pomocy suszarki mocno rozgrzałem klej na taśmach i przywarły do gumy bez problemu - nie chciało mi się gumy odtłuścić (np benzyną ekstrakcyjną) więc możliwe,że będą odłazić -szczególnie teraz na mrozie :-/ . Aby mieć pewność,że wszystko będzie się trzymać,można posmarować taśmy klejem szewskim (tubka 2 zł) - wówczas można by użyć zwykłej taśmy rzepowej a nie samoprzylepnej
jeden dywanik mocujemy na tunelu, drugi w miejscu,gdzie wędruje w spoczynku lewa stopa kierowcy - łatwo zgadnąć gdzie który :-P , wykładzina podłogowa w aucie dobrze łączy się z rzepem, trzyma stabilnie i się nie przesuwa ani nie ślizga

a tak to wygląda w praktyce
-jeszcze wykombinuję coś w tym stylu pod pedały :-P

chriskb - 2012-02-06, 19:02

Dar1962,

Ja rzepy z gumą połączyłem zszywkami biurowymi (chyba tak się nazywa ang. staples) i trzyma doskonale. Uważałem, że klej w tym miejscu nawet najlepszy nie będzie dobrze trzymał.

Ammianus - 2012-02-06, 19:18

Baleron po 2,99?!
TD Pedro - 2012-02-06, 19:20

nie widzę informacji:

"uwaga przedstawione zdjęcia zawierają lokowanie produktu"... :lol: :-P

a tak na poważnie, to bardzo dobry pomysł... :-) jeżeli nie uczynisz zastrzeżenia patentowego to chętnie skorzystam (ale dopiero jak sie ociepli...) :lol:

akofreda - 2012-02-06, 20:25

Spieszcie się bo jak wejdzie ACTA to skończy się kopiowanie takich pomysłów :-P
Mariusz - 2012-02-07, 18:28

Dar1962,

Gratuluję pomysłu. Podoba mi się

dragon - 2012-02-07, 19:07

Też na coś takiego wpadłem przed wakacjami (akcja uwaga dzieciaki brudzą). Zużyłem dywanik gumowy oryginalny. Ale ciekawe jak to wg. ACTA będzie, jeżeli ktoś wpadnie na identyczny pomysł,nie wiedząc o tym że ktoś to już wymyślił na drugim końcu świata....
limo - 2012-02-07, 20:49

jak ktoś jest leniwy to polecam zakupić gumowe dywaniki z rezaw plastu (było w temacie o dywanikach) Jest i miejsce na lewą nogę i osłona na tunel z tyłu, kupiłem sobie przed zimą i bardzo chwalę. Myślę, że na lato też zostawię chyba, że dorwę welur w tym samym kroju.
Dar1962 - 2012-02-07, 20:55

kiedy te oryginalne dywaniki - szczególnie w wersji "głębokie koryta" do 4x4 są bardzo dobre - mają fajny wzór ryflowanej blachy, są rzeczywiście głębokie (ok 4-5 cm) więc nic z nich się nie wylewa i są idealnie dopasowane do kształtów podłogi. Jedyna wada to brak języka pod stopę w dywaniku kierowcy. O tunelu też producent mógł pomyśleć. Koszt byłby symboliczny :-/
limo - 2012-02-07, 21:32

tak czy inaczej polecam bo nie trzeba zabawy, koszt jak na taką "ulgę" symboliczny a całość spasowana idealnie

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23031#23031

gorzki - 2012-02-08, 16:39

Ja mam zamontowanie dłuższe w Sandero, a z tyłu pomiędzy wyciąłem ładnie ze starej z Uniacza :D
Piotr_K - 2012-02-20, 01:51

Który konkretnie model zamówić aby pasował do Dustera 4x4?

http://www.rezaw-plast.pl/produkt.7.16.0.0.html

elektryk1 - 2012-02-20, 09:25

-dywanik do bagażnika /nr kat. 101360/ w cenie 94 zł

-dywaniki podłogowe /nr kat.203401/ w cenie 97 zł

http://www.rezaw-plast.pl/marka.0.16.842.0.0.html

TD Pedro - 2012-02-20, 10:33

Piotr_K napisał/a:
Który konkretnie model zamówić aby pasował do Dustera 4x4?


może coś z tych ofert...


http://allegro.pl/dacia-d...2078284123.html

http://allegro.pl/dywanik...2147488190.html

http://allegro.pl/wykladz...2085762266.html

Mariusz - 2012-02-20, 10:42

Ceny zupełnie inne niż w salonach ASO
TD Pedro - 2012-02-20, 10:48

Mariusz napisał/a:
Ceny zupełnie inne niż w salonach ASO

trochę tak jak by bardziej przyjazne... :lol:
a produkt na pewno nie gorszy, kupiłem dywanik/matę do bagażnika firmy Rezaw i spełnia moje oczekiwania, jest estetycznie wykonana, pozbawiona przykrego zapachu :lol: , dobrze dopasowana...

Piotr_K - 2012-02-20, 12:56

TD Pedro napisał/a:
Mariusz napisał/a:
Ceny zupełnie inne niż w salonach ASO

trochę tak jak by bardziej przyjazne... :lol:
a produkt na pewno nie gorszy, kupiłem dywanik/matę do bagażnika firmy Rezaw i spełnia moje oczekiwania, jest estetycznie wykonana, pozbawiona przykrego zapachu :lol: , dobrze dopasowana...


Którą kupileś z oferty jaką mi podesłałeś? Mamy tego samego konia ;) będę plegał na Twoim zadowoleniu ;-D

chriskb - 2012-02-20, 14:25

Ja kupiłem również Rezaw (http://allegro.pl/wykladz...2085762266.html) jedna uwaga:

Część środkowa antypoślizgowa to nalewki gumowe, które łatwo się wycierają i trzeba od czasu do czasu odkurzyć, gdyż jest dużo drobin gumowych. Poza tym mata jest estetyczna, dobrze dopasowana (ja mam wersję DD 4X4) co najważniejsze łatwo utrzymać czystość, posiada wysokie ranty i nie ma obawy aby zaświnić auto jak wyleje się jakiś płyn.

Dar1962 - 2012-02-20, 14:48

http://allegro.pl/dacia-d...2078284123.html
mam coś takiego, dobrze dopasowana,nie śmierdzi, na razie nic się nie wyciera. To raczej nie jest guma, tylko jakiś rodzaj bardzo lekkiego tworzywa sztucznego. Środkowa część jest gumowa, antypoślizgowa,ułożone w tym miejscu przedmioty nie jeżdżą po bagażniku podczas manewrów autem. Ryflowany wzorek pasuje do takiego samego motywu na oryginalnych głębokich korytach ;-)

art350 - 2012-02-20, 14:55

dzwoniłem do salonu w sprawie tej kuwety do bagażnika koszt około 200 zł,więc podziękowałem i raczej zakupię na Alledrogo. :mrgreen:
TD Pedro - 2012-02-20, 15:08

Piotr_K napisał/a:
Którą kupileś z oferty jaką mi podesłałeś?

moja była kupiona w marcu 2011 r. ale jest produkcji firmy Rezaw i jeżeli taką kupisz to będzie taka sama tylko zaznacz, że dla wersji 4x4 bo dla 4x2 są trochę inne...

Karenzo - 2012-02-20, 18:33

Za dywaniki przód i tył oraz "kuwetę" do bagażnika na alledrogo dałem 200 zł + dostawa kurierem gratis , w salonie za oba zapłacił bym 400 zł
mariush_78 - 2012-02-20, 20:53

Też tak postąpiłem jak kolega Karenzo. Dywaniki i mata Rezaw-Plast niecałe 200 zł . Jak w ASO je montowali to powiedzieli, że lepiej dopasowane niż fabryczne.
Tak więc polecam.

Dar1962 - 2012-02-24, 21:40

kolega chriskb wykrakał :-P - o ile sam pomysł był niezły, o tyle wykonanie nie do końca okazało się szczęśliwe. Samoprzylepne rzepy zaczęły powoli w niektórych miejscach odłazić (może dlatego,że kleiłem je na szybko i niestarannie) Zerwałem je więc i ich spody (pokryte gumową substancją) potraktowałem solidnym klejem obuwniczym przeznaczonym głównie do gumy. Po wyschnięciu przez dobę w cieple (przyciśnięte czymś ciężkim) trzymają bardzo mocno. Ta metoda powinna działać ;-)
przy okazji wyciąłem z resztek wycieraczki prostokąt o wymiarach mniej więcej 23x21 cm który w identyczny sposób zainstalowałem pod pedałami hamulec-sprzęgło

bushi - 2012-02-25, 15:35

U mnie trzyma sie wszystko bez rzepow i kleju - odpowiednio ponacinalem i wyprofilowalem gumowy dywanik, ktory podlozylem pod oryginalny. Najprostsze rozwiazania tez sa skuteczne :)
yakov - 2012-02-25, 19:01

bushi napisał/a:
U mnie trzyma sie wszystko bez rzepow i kleju - odpowiednio ponacinalem i wyprofilowalem gumowy dywanik, ktory podlozylem pod oryginalny. Najprostsze rozwiazania tez sa skuteczne :)

Poprosiłbym o zdjęcie.

bushi - 2012-02-25, 20:44

To zdjecie, ktore zrobilem w trakcie docinania, tak wiec nie jest to ostateczna wersja. A obecnego syfu zalegajacego na dywanikach nie pokaze na forum ;P Ale ogolny zarys mojej koncepcji widac :)
yakov - 2012-02-26, 09:49

Fajna sprawa :-) - dziękuję.
mariush_78 - 2012-02-26, 15:03

Rezaw-Plast do Dustera środkowego dywanika na razie nie robi. Wiec pojechałem do Carrefura za 9,99 kupiłem uniwersalny dywanik, 15 min roboty ,bez taśm, rzepów itp. - i jest tak.
Jestem zadowolony, ale jak będzie z Rezawa z oryginalny z takim wzorkiem jak reszta to go kupię.

pozor - 2012-02-26, 15:24

U mnie wyglada to tak:)
mariush_78 - 2012-02-26, 16:37

Znalazłem to:
http://allegro.pl/uniwers...2092025480.html

Już zamówiłem :-)
Pozdrowienia

Dar1962 - 2012-02-26, 16:37

fajny ;-) pewnie zamówię i zmodyfikuję
jkab - 2012-02-26, 20:33

mariush_78 napisał/a:
Znalazłem to:
http://allegro.pl/uniwers...2092025480.html

Już zamówiłem :-)
Pozdrowienia


Fajne, tylko koszt przesyłkii=kosztowi dywanika :-) Razem 30PLN. taniej wydzie jakiś Auchan/Kaufland/Biedronka/Lidl/cokolwiek lokalnego + cięcie na wymiar.

mariush_78 - 2012-02-29, 19:12

Kolego jkab,

Jak płacisz 60 tyś za auto to 30 zł aż tak nie boli, a efekt jest zgoła inny niż uniwersalny dywanik za 10 zeta.


Przyszła paczka - zmierzyłem, dociąłem i jest tak - można by powiedzieć - IDEALNIE

Chyba widać różnicę??? i nikt nas nie spyta - a tu co masz , nie było do Daci :lol: kompletu?! :oops:

jkab - 2012-02-29, 19:57

:-)
Ja wolę dywaniki materiałowe/welurowe
Pod wszystkie 4 dywaniki firmowe z ASO (są zbyt krótkie, szczególnie ten kierowcy i oba tylne) dokupiłem czarne welurowe (gumowane od spodu) wycieraczki do butów w "Biedronce" (wyglądają identycznie jak fabryczna wykładzina w MCVce).
Włożyłem to pod każdy gumowy dywanik i na tunel. Nie dość, że są większe od gum (czyli to co z nich spadnie (a zawsze coś spada) to spada na ten dodatkowy poddywanik, to jeszcze mam wrażenie że w aucie zrobiło się ciszej, dodałem w końcu jakby dodatkowe wytłumienie od podłogi..
Całkowity koszt to 5x5=25 PLN brutto :-)

pozor - 2012-02-29, 20:36

mariush_78 napisał/a:
Kolego jkab,

Jak płacisz 60 tyś za auto to 30 zł aż tak nie boli, a efekt jest zgoła inny niż uniwersalny dywanik za 10 zeta.


Przyszła paczka - zmierzyłem, dociąłem i jest tak - można by powiedzieć - IDEALNIE

Chyba widać różnicę??? i nikt nas nie spyta - a tu co masz , nie było do Daci :lol: kompletu?! :oops:


Wyglada Idealnie:) mamy piekne takie same srodkowe dywaniki :-)

mekintosz - 2012-03-05, 00:16

mariush_78 napisał/a:
Kolego jkab,

Jak płacisz 60 tyś za auto to 30 zł aż tak nie boli, a efekt jest zgoła inny niż uniwersalny dywanik za 10 zeta.


Przyszła paczka - zmierzyłem, dociąłem i jest tak - można by powiedzieć - IDEALNIE

Chyba widać różnicę??? i nikt nas nie spyta - a tu co masz , nie było do Daci :lol: kompletu?! :oops:


Wyszlo fajnie, jednak ja mam oryginalne dywaniki gumowe z tylu w kolorze szarym , wiec czern nie pasuje ;-(. Przy okazji nie znosze placic za wysylke drugie tyle co za towar, a jeszcze bardziej jesli allegrowicz wystawia cos za przyslowiowa zlotowke i wali koszt wysylki 20 zl , gdzie realnie koszt 10 zl a druga dyche ma na lewo.

zenek3477 - 2012-03-16, 20:04

Kupiłem w REALU dywanik gumowy na ,,pakę,, do Drakuli. Wymiary 102x102, w szerszym miejscu 110. Pasuje prawie idealnie, na pewno tańsza niż orginał do Dustera, który podobno kosztuje 300 PLN
BLACHA_997 - 2012-03-18, 09:48

W tym temacie znalazłem kolejne zastosowanie słynnej klubowej uszczelki:

http://pl.fotoalbum.eu/BLACHA_997/a685277/00000007

http://pl.fotoalbum.eu/BLACHA_997/a685277/00000008

Dar1962 - 2012-03-18, 12:45

jak się domyślam - ma przytrzymywać na miejscu dywanik na tunel?
BLACHA_997 - 2012-03-18, 13:53

To po pierwsze, a po drugie maskuje niedokładności docięcia samego dywanika :oops:
chriskb - 2012-03-18, 16:56

BLACHA_997,

Gratuluję bardzo dobry pomysł. :idea:

Podejrzewam, że klubowa uszczelka trafi do produkcji jak tak dalej będziemy ja wykorzystywać.

Piotr_K - 2012-03-19, 22:17

mariush_78 napisał/a:
Też tak postąpiłem jak kolega Karenzo. Dywaniki i mata Rezaw-Plast niecałe 200 zł . Jak w ASO je montowali to powiedzieli, że lepiej dopasowane niż fabryczne.
Tak więc polecam.


Potwierdzam, bardzo fajne wykonanie i kuwety i dywaników. Komplet uchwytów do "unieruchamiania" dywanika przydał się tylko pod nogi kierownika, pasażer w wykładzinie już nic nie ma - :-/

mekintosz - 2012-04-01, 13:48

Zaryzykowałem... oryginalna wykladzina do Sandero wersja "long". Paczka dotarła, pierwsze foto po rozłożeniu ;-) Dywanik solidnie wykonany, podgumowany, kolor grafitowy. Estetycznie wykonany. Widnieje wyszyty emblemat Sandero. Prawdopodobnie to jedyne real foto dywanika dostepne w sieci ;-) Jak szukałem google wypluwało tylko foto z katalogu.
mekintosz - 2012-04-01, 13:51

BLACHA_997 napisał/a:
To po pierwsze, a po drugie maskuje niedokładności docięcia samego dywanika :oops:


Bardzo fajnie i elegancko wyszło ;-)

Karenzo - 2012-04-01, 14:01

mariush_78,
na co przymocowałeś ten dywanik ?

mariush_78 - 2012-04-01, 16:55

Na nic go nie montowałem - jest wsadzony jakieś 10 cm pod boczne dywaniki - i ani drgnie, tylko trzeba dokładnie na długość wyciąć, żeby się między kanapą a tunelem nie przesuwał
mekintosz - 2012-04-08, 22:09

Wykładzina bagaznika dluga Sandero, dedykowana do oparć nie dzielonych ;-(
Jakość wykonania bdb, zaś spasowanie mogło być lepsze. Jest o 1 cm za waska, oraz niedostatecznie głęboko docięta od strony progu z bokow. jednak generalnie polecam, bardzo fajnie wyglada szary bagaznik ;-)

FILM:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/234YyMqsTBAEISOfoFIrzFid5b7zAhHRiDOhgtuQx3I?feat=directlink

bushi - 2012-04-24, 18:51

Uzupelniam o aktualna fotke moje rozwiazanie z dywanikiem kierowcy w Dusterze - odpowiednio dociety dywanik chroniacy wykladzine pod pedalami i w miejcu "lewonoznego spoczynku". Dodane dwa wkrecane w oryginalny dywanik stopery by dodatkowy nie "zjezdzal".
Waldzik - 2012-09-16, 14:47
Temat postu: dywaniki
Witam wszystkich forumowiczów
Jestem świeżym posiadaczem logana laureata 2005 (sedan). Zapragnąłem go troszkę dopieścić. Mam w związku z tym pytanie czy kształt (wykładzin) bagażników zmienił się od 2008 roku. Szukam również jakichś zgrabnych popielatych dywaników. Będę wdzięczny za namiary. Z góry przepraszam jęśli odgrzewam temat ale nie znalazłem żadnych informacji. :-/

TD Pedro - 2012-09-16, 20:29

pomóc niestety nie potrafię :-( (inny model) ale w Klubie serdecznie witam... :-)
loganik - 2012-09-17, 19:52

Dywaniki po 2007r są już trochę inne, niestety, szukałem popielatych ale nie znalazłem.
loganik - 2012-09-17, 20:02

Ja mam takie
http://moto.allegro.pl/or...2605800326.html

Waldzik - 2012-09-18, 17:54

Dzięki! Chyba je wezmę i wykładzinę do bagażnika z rezawu
dodek - 2012-12-01, 17:51

Super szybki, hiper tani zimowy tuning naszych daćkowozów.

Korzystając z okazji obejrzenia nowo otwartego hipermarketu "Auch.....n" zakupiłem mojemu daćkowozowi gumowe dywaniki.
Nie są to jednak typowe grube i ciężkie gumy a cienkie i elastyczne o grubości około 1.5 mm.
Od dawna przymierzałem się do dodatkowego zabezpieczenia wykładziny podłogowej w pobliżu nóg kierowcy, pasażera i częstego gościa, który lubi siedzieć za kierowcą.
"Cienkość" gumy okazała sie w tym przypadku zaletą, pozwala bowiem bez żadnego przycinania podłożyć nowe dywaniki pod oryginalne otrzymane przy kupnie samochodu. Cienkie dywaniki dobrze układają się na podłodze i nie przesuwają dzięki
licznym wypustkom na spodniej stronie. Koszt kompletu 4 dywaników - 14,98 PLN - czas ułożenia ok. 3 minuty

Drugi gadżet, ale sprawdzony w poprzednich autkach to osłona na przednią szybę. Naprawdę oszczędza sporo czasuna skrobanie przedniej szyby. Wymiary idealnie
pasują do Daćki.
Do kupienia w "Li...lu" za ok. 11 PLN

Dominus - 2012-12-01, 18:59

dodek, widzę żę cienki dywanik dobrze dopasowuje się pod pedałami i będzie mniej sprzątania.

Moje dywaniki: http://www.daciaklub.pl/f...p=149855#149855

pluto - 2012-12-13, 11:10

W internecie pojawiła się "Podstopnica" do Sandero i Duster wykonana ze stali nierdzewnej niklowo - chromowej.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2868076751

Czy ktoś to stosował ? Ciekawe jak będzie się zachowywała w trakcie użytkowania ?

sereq - 2012-12-13, 12:17

pluto napisał/a:
W internecie pojawiła się "Podstopnica" do Sandero i Duster wykonana ze stali nierdzewnej niklowo - chromowej.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2868076751

Czy ktoś to stosował ? Ciekawe jak będzie się zachowywała w trakcie użytkowania ?


Hm, wygląda fajnie, ale podejrzewam że ośnieżone buty będą się po tym strasznie ślizgać. No i cena moim zdaniem ciut za wysoka.

Dar1962 - 2012-12-13, 12:45

gdyby była z ryflowanej blachy byłaby OK. Niestety, woda i błocko będą po niej spływać a noga może się ślizgać. Lepszym rozwiązaniem jest coś w tym rodzaju - wystarczy kawałek wycieraczki podłogowej ze sklepu "Wszystko za 5 zł", nożyczki i pół metra taśmy rzepowej z klejem. Wykorzystujemy tylko "męską" taśmę z haczykami, bo wykładzina zastępuje "żeńską"
DrOzda - 2012-12-13, 15:20

Czy ktoś widział/używa takie maty w jak w tych ogłoszeniach:
http://allegro.pl/mata-do...2821130575.html
http://allegro.pl/dacia-l...2804082365.html
Oryginalna jest tylko dla 5 osobówki w dodatku tandetna jak diabli.

hojnorek - 2012-12-13, 15:32

daj znać jak się zdecydujesz :) też będe potrzebował :)))
sereq - 2012-12-13, 15:38

DrOzda napisał/a:
Czy ktoś widział/używa takie maty w jak w tych ogłoszeniach:
http://allegro.pl/mata-do...2821130575.html
http://allegro.pl/dacia-l...2804082365.html
Oryginalna jest tylko dla 5 osobówki w dodatku tandetna jak diabli.



Ja używałem i używam takich mat od kilku lat w różnych autach i jestem bardzo zadowolony. W Dusterze też mam. Praktyczne, utrudniające ślizganie się przedmiotów w bagażniku, chroni podłogę bagażnika przed zabrudzeniami, łatwo się czyści/spłukuje, polecam.

Dar1962 - 2012-12-13, 16:27

Mam bardzo podobną i generalnie jestem zadowolony,bardzo lekka,wysokie brzegi,środek ma natryskane podłoże gumowe o chropawej strukturze, która zapobiega ślizganiu się przedmiotów. Te gumowe wypustki mają tendencję do wycierania się
rgr - 2012-12-18, 13:46
Temat postu: Dywaniki welurowe - jakie?
Witam, zakładam nowy wątek, bo istniejący jest o gumowych :).

Kupował i testował ktoś dywaniki welurowe do Sandero na Allegro?
Pełno ich, podobno dopasowane do auta, ale wolę się zapytać czy ktoś już jakieś próbował i może polecić lub odradzić?

Wklejam przykładowe linki (niby każdy dopasowany, ale każdy inny):
http://allegro.pl/dacia-s...2845716518.html
http://allegro.pl/dywanik...2869546925.html
http://allegro.pl/dywanik...2834031277.html

rgr - 2012-12-19, 16:19

Wszyscy lecą na gumie? :)
marszelest - 2012-12-19, 21:15

W większości przypadków tak,
welur jest dobry jak jest ciepło i nie pada przez cały rok,ale u nas jest to niemożliwe,
dlatego lepiej się sprawdzają gumowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wickerman - 2012-12-19, 21:17

Pewnie większość używa gumowych z uwagi na praktyczność i ja się pod tym tez podpisuje w poprzednim aucie miałem welurowe ładnie wyglądają ale szybko się brudzą trudno czyszczą a zima przepuszczają wodę i przymarzają do wykładziny w samochodzie ;/
rgr - 2012-12-20, 11:36

Ale są welurowe ze spodem gumowym nieprzepuszczającym (tak wynika z tych aukcji, które zapodałem - te "PREMIUM").
Tylko opinii nie ma, a w ciemno to nie chcę (ma być na prezent).

japedro@vp.pl - 2013-01-28, 11:48
Temat postu: dywaniki do Logan sedan 2005r
Witam, mam problem ze znalezieniem dywaników gumowych korytek do Dacia Logan Sedan 2005r. Zapszestano juz ich produkcji i mozna tylko dostać te do logana produkowanego 0d 2008r ale tamte nie pasują. Jak ktoś ma jakis pomysł to będę wdzięczny.
loganik - 2013-01-28, 16:00

Ja mam takie: http://moto.allegro.pl/da...2960716846.html

Dość dobrze pasują. Też mam logana 2005r. Temat był już wałkowany :-D

Szajfus - 2013-01-29, 16:28
Temat postu: Jaki dywanik bagażnikowy do Logan MCV wersja 5 osób ???
Planuję zakup dywanika (gumowego, plastikowego, z jakieś elastycznego tworzywa) do bagażnika daćki Logan MCV 2012 wersja 5 osób. Może ktoś ma takowy i doradzi?
Tam potrzeba dwa jeden duży i mały na tą wnękę za siedzeniami drugiego rzędu. Na popularnym serwisie aukcyjnym mają tego mnóstwo tylko różnią się ceną. :roll:

wieza - 2013-01-29, 16:52

ja mam w bagazniku gruba gume docieta pod wymiar , do mcv nie ma dywanika z tym zagłebieniem
Marek1603 - 2013-01-29, 20:24

Dywanika - korytka w jednej całości nie ma ale jest w dwóch. Jedna na zagłębienie i druga na pozostałą płaską część bagażnika. Mam to wiem.
Poszukam namiarów gdzie kupowałem bo to było 4 lata temu ale na pewno na allegro.

Martens - 2013-01-29, 21:32

Marek1603, dokładnie. Wydaje mi się, że kupowałem w firmie REZAW PLAST, ale głowy nie dam, a z drugiej strony - skądinąd znałbym tę nazwę? W każdym razie służy mi do dziś (cztery lata minęły w grudniu) bez zastrzeżeń. Koszt też nie był powalający, pewnie coś ok. 100 zł.
WhiteDragon - 2013-01-29, 22:43

Marek1603 napisał/a:
Dywanika - korytka w jednej całości nie ma ale jest w dwóch. Jedna na zagłębienie i druga na pozostałą płaską część bagażnika. Mam to wiem.
Poszukam namiarów gdzie kupowałem bo to było 4 lata temu ale na pewno na allegro.



Ja też taki mam, tyle że kupowałem w sklepie internetowym za poprzedniego kompa, więc niestety nie mogę wygrzebać Ci namiarów z czeluści Thunderbirda.
Ale ten sklep to sobie po prostu wyszukałem - zapytaj wujka gugla :-D

matysz - 2013-01-30, 09:44

siema
Ja kupiłem w zeszłym roku na u tego sprzedawcy:

http://moto.allegro.pl/ma...2926477543.html

Dywaniku spełniają swoją funkcję. Jedyną rzeczą do ktorej można się przyczepić to to że one nie są gumowe. Gumowane mają jedynie na środku taki kwadrat który widać na zdjęciach. Same maty wykonane są ze sztywnego materiału ni to plastyk ni to guma takie nie wiadomo co. Plus tego materiału to nawet pomimo tego że się wygina i zagniata to nie pęka. nawet pomimo wielokrotnego zagniatania w jednym miejscu.
Ogólnie przydają się w bagażniku. ułatwiają wsadzanie ciężkich rzeczy bo się oprze i przesuwa ;) dobra rzecz gdy ma się małe dziecko i wsadza zaśnieżony wózek do kufra ;)

Domel2250 - 2013-01-30, 11:00

Potwierdzam. Dywaniki firmy Rezaw są godne polecenia! Sam mam w DD, a kupiłem właśnie na podstawie opinii z forum i jestem bardzo zadowolony. Wszystko ładnie spasowane, miejsca na otwory do uchwytów dokładnie tam gdzie być powinny, tworzywo wytrzymałe (wożę w bagażniku dwa psy-jeden duży i z dużymi pazurami ;-) ) , wysokie ranty, więc nawet jak coś się wyleje to nic nie wycieka na wykładzinę i chyba najważniejsze tworzywo nie śmierdzi jak tanie czarne worki na śmieci! :-D
Marek1603 - 2013-01-30, 11:41

Dokładnie te same mam tylko u innego sprzedawcy kupowane. Chyba AutoVip. Tak jest tutaj http://www.phuvip.com/sklep/
Jedno co to ta guma anty poślizgowa się trochę ściera ale na tak intensywne użytkowanie jak u mnie to nie jest źle.

Mają tez chlapacze EXTREME. Nie oryginalne ale da się je fajnie dopasować.

BoloSr - 2013-06-07, 11:19
Temat postu: Dywanik gumowy do bagaznika Dustera
Ktoś kupował na allegro u sprawdzonego sprzedawcy ???
Domel2250 - 2013-06-07, 11:34

Ja kupowałem tutaj i wszystko było oki, dywanik tej firmy jest super, nie śmierdzi gumą (często przewożę i przewoziłem całą zimę na nim wózek dziecięcy-piasek/błoto na kółkach, oraz dwa psy-każdego rodzaju zanieczyszczenia, co się do łap i sierści przyczepią) i nadal mam czysto i sucho w bagażniku, a pedantem nie jestem :-) , z resztą był polecany na forum wielokrotnie.
drza - 2013-06-07, 12:30

Kupowałem tutaj i jestem zadowolony:

http://allegro.pl/dacia-s...3273178179.html

oprócz tego zamawiałem tam dywaniki gumowe.

bossboss - 2013-06-11, 09:43

tez mam taki dywanik i jest super jednak gumą bym tego nie nazwał tylko usztywniona pianką, nawet po wadze to guma nie jest
BoloSr - 2013-06-11, 10:02

drza napisał/a:
Kupowałem tutaj i jestem zadowolony:

http://allegro.pl/dacia-s...3273178179.html

oprócz tego zamawiałem tam dywaniki gumowe.


zamowilem zobaczymy co przyjdzie :)

jjmalin - 2013-06-11, 10:57

z firmy Rezaw Plast kupowałem na allegro do środka i do bagażnika. Idealnie pasują
Dusterjack - 2013-06-11, 19:37

Też kupiłem w Rezaw Plast i sprawuje się bardzo dobrze. Jest łatwy w czyszczeniu, nie rysuje się i świetnie zabezpiecza bagażnik przy przewożeniu bagażu. Mogę polecić z czystym sumieniem.
GrzechuWart - 2013-10-03, 15:53
Temat postu: Dywaniki na zimę
Zbliża nam się sezon zimowy w związku z czym pora pomyśleć o przystosowaniu auta do tego sezonu.
Co myślicie o tych dywanikach: http://allegro.pl/dacia-s...3575081887.html
Czy ktoś z posiadaczy logana/sandero zaopatrzył się w te konketne dywaniki? Co o nich sądzicie?
Słyszałem że dywaniki z wysokimi rantami mają grubszą gumę i przez to niższych temp stają się strasznie sztywne przez co się ślizgają

Dominus - 2013-10-03, 16:03

Są to dywaniki produkowane przez REZAW-PLAST.
Mam osobiście ich dywaniki z wysokim rantem lecz w Dusterze i bardzo dobrze się sprawdzają.
Dopasowane są w 100% do wytłoczeń podłogi.
Co do grubości gumy. Nie są one ani Cienkie ani nad wyraz grubę. Są w sam raz.
Nie doświadczyłem ślizgania buta na nich.
A z drugiej strony ten wzór - kółeczek na tych dywanikiach mają powierzchnie antypoślizgową.
Szczerze - Polecam

laisar - 2013-10-03, 16:08

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=676
gorzki - 2013-10-04, 19:52

Używam takie u siebie, dla wygody zamiast stoperów od spodu podkleiłem rzepami i trzymają się idealnie, a łatwiej wyciągać, aby oczyścić.
zorkadar - 2013-11-15, 17:08
Temat postu: Dywaniki
Kupiłem dedykowane dywaniki ,tył idealnie pasuje czego nie można powiedzieć o przodzie. Nie wiem czy tak ma wyglądać spasowanie dywaników dedykowanych :-( ?, w jednym rogu dywaniki wystają ponad 2 cm co będzie powodować wylewaniem się wody gdyż rant od tej strony zrobił się prawie poziomy.
Czy dopasowanie przednich dywaników tej firmy w waszych mcv też tak wygląda ?.
http://allegro.pl/dywanik...3711538139.html

[img][/img]

Artorius - 2013-12-02, 12:53

Czy jakiekolwiek dywaniki gumowe "uniwersalne" nie sprawdzą się w Loganie 2013 ? Welurowy dywanik, który dostałem za free przy zakupie, po stronie kierowcy jest mniejszy niż pasażera. No są mocowane do podłogi.
Dywaniki bez mocowania bedą problemem ? We Fiacie Albea uzywałem uniwersalnych i jakoś nie wpadały pod pedały hamulca, sprzęgła...

gorzki - 2013-12-02, 15:08

Używam uniwersalnych (gumowe, bez mocowania do podłogi) i nie ma problemu ;) Dobrze podjechać pod mniejszy sklep i w miarę dopasować do samochodu.
Cendra - 2013-12-02, 16:56

Moim zdaniem najprościej będzie zakupić produkty sprawdzonych producentów:
Dywaniki Logan II

trybik - 2013-12-02, 17:44

nie mam zdania testuje ale te przypinane w dokerze mnie powaliły :lol:
Artorius - 2013-12-05, 13:33

Chyba kupię te dywaniki
http://allegro.pl/dywanik...3714506224.html

Mam pytanie - czy tylko dywanik kierowcy jest normalnie mocowany w Loganie ? U mnie tak jest (welurowy). Nie bardzo wiem, jak go zdjąć w przypadku wymiany na gumowy. Nie ma śrubki jest tylko okrągła zatyczka.

nikita1589 - 2013-12-17, 12:05

Dywaniki kupione w sklepie tymczasowe, mata do bagażnika zamówiona na allegro.
marttinj23 - 2014-02-26, 19:04
Temat postu: jaką wykładzine mate do bagażnika duster 4x4
witam może ktoś kupował mate z allegro koledzy doradzie jaka kupić oczywiście gumową mate bagażnika http://allegro.pl/listing...5&string=duster
chriskb - 2014-02-26, 19:08

Ta nie jest zła

http://allegro.pl/mata-ba...3959687242.html

Dar1962 - 2014-02-26, 19:14

ja kupiłem i od 2 lat użytkuję plastikową -
http://allegro.pl/dywanik...3957589750.html
Kosztowała mniej więcej tyle ile teraz. Ogólnie jestem zadowolony. Jest lekka i poręczna, łatwo się wyjmuje i czyści a wysokie ranty chronią wykładzinę bagażnika w razie transportu czegoś brudnego lub mokrego. Powierzchnia natryskana jest gumowymi, antypoślizgowymi kropelkami, które mają tendencję do ścierania i odpadania ale nie wpływa to specjalnie na jej użytkowania

Karenzo - 2014-02-26, 19:24

temat do kasacji
http://www.daciaklub.pl/f...aniki&start=225

jas_pik - 2014-02-26, 20:10

Karenzo napisał/a:
temat do kasacji
http://www.daciaklub.pl/f...aniki&start=225

W przywołanym temacie są wykładziny bagażnika do Logana i MCV-ki a cała reszta dyskusji dotyczy dywaników podłogowych.
Uważam że warto zostawić temat dla właścicieli Dusterów

Karenzo - 2014-02-26, 21:44

nie powinniśmy marnować czasu na człowieka który nie szanuje naszego czasu
Skoro ty nie zadałeś sobie żadnego trudu w poszukaniu odpowiedzi i wolisz żebyś my tracili czas na już kilkanaście racy sprawę omawianą
a jas_pik, też nie zadał sobie trudu przejrzenia tego tematu gdzie duster to dominujący temat i chyba wszystkie możliwe konfiguracje zostały tam omówione .
Skoro dalej masz jakiekolwiek wątpliwości to nic nie stoi na przeszkodzie dopisać się do już istniejącego wątku bo bardzo to ułatwi przyszłym osobą z takim samym problemem jak twój wyszukanie rozwiązania. Gdyby ludzie którzy pisali w tym temacie postąpili tak samo aspołecznie jak ty to teraz nie mielibyśmy gotowej bazy rozwiązań w jednym miejscu .
Pomijam istotę tego banalnego problemu bo na rynku jest tylko 1 producentów nieoryglowanych kuwet do bagażnika (rezerw plast i rezerw plast :lol: ) (wersja z antypoślizgowym środkiem i bez ) i jest ona bardzo dobrej jakości . W tym momencie jest tylko oryginalna kuweta i rezerw plastu więc skoro twórca tematu zdecydował się na nieoryginalną cały wybór sprowadzą się do jednego produktu .

jas_pik - 2014-02-26, 22:18

Karenzo napisał/a:
nie powinniśmy marnować czasu na człowieka który nie szanuje naszego czasu

Przed napisaniem swojego postu przeczytałem bardzo dokładnie temat , użyłem również wyszukiwarki , i albo wyszukiwarka jest zła albo modzi nie potrafią utrzymać porządku.
Jak że jestem dopiero "oczekującym" właścicielem DD a już dwa modele Dacii w ciągu ostatnich 20 lat posiadałem ( 1406 i 1410) to zanim cokolwiek napiszę to wcześniej dokładnie sobie czytam.
W podanym wątku nie było zbyt dużo informacji w szczególności jedynym producencie - ani o różnicach pomiędzy wersjami 4x4 i 4x2.
Nie chcę marnować czyjegoś czasu ale z miła chęcią przyjmę pomoc bardziej doświadczonych posiadaczy DD - bo ja go oglądałem przez kilkanaście minut i niewiele dłużej trwała jazda testowa przed zamówieniem.

moulder - 2014-03-15, 16:52
Temat postu: Mata do Dustera2
Czy ktoś kupował w ASO za 150zł matę do bagażnika do nowego Dustera? Chwyciłem to do ręki a tu jakaś taka pianka niskiej jakości, podobno się nie da rozerwać, ma ktoś coś takiego?
Karenzo - 2014-03-15, 17:20

nie warto
lepiej z allegro
do wyboru do koloru
http://allegro.pl/listing...5&string=duster

bossboss - 2014-03-15, 20:12

dokładnie- też kupiłem na allegro i dużo taniej
mekintosz - 2014-03-15, 20:45

taka jest ładna ;-)

http://allegro.pl/duster-...4039452890.html

bossboss - 2014-03-15, 21:29

może i fajna ale nie praktyczne--brak rantów i nasiąkliwa--a te gumowe i piankowe nie absorbują płynów i maja ranty więc nic nie zabrudzi wykładzin nawet w momencie wylania
Karenzo - 2014-03-15, 21:48

no i czyści się je jak zwykłe dywaniki wodą ze szlaufa .
A taką welurową to trzeba odkurzaczem .

moulder - 2014-03-17, 20:32
Temat postu: Mata
Na allegro są same maty do Dustera 1 czy jest jakaś różnica w wielkości bagażnika?
Cav - 2014-03-17, 22:44

Raczej nie, do mojego pasowała, a nie była jakoś specjalnie do Ph2.
Jedyna różnica to może być między wersjami 2x4 a 4x4.

Dar1962 - 2014-03-18, 07:27

Cav napisał/a:
Jedyna różnica to może być między wersjami 2x4 a 4x4.

jest

JanKo - 2014-03-23, 17:29

Długo (z 4 dni) zastanawiałem się, którą wersje dywaników kupić
i wybór padł na
http://www.rezaw-plast.pl/rysunek.php/RYSUNEK_2173
tylko kupiłem na allegro, bo taniej niż na stronie producenta.

moulder napisał/a:
Na allegro są same maty do Dustera 1 czy jest jakaś różnica w wielkości bagażnika?


Pasują doskonale, nawet zaczepy do siatki w bagażniku.
Jedyny minus to, jak dla mnie, jeszcze zbyt delikatna guma-tworzywo,
z którego jest wykonana mata.

Karenzo - 2014-03-23, 18:38

rezer plast wypuszcza 3 rodzaje tych dywaników
ja mam wersją z gumą antypoślizgową na środku i sobie chwale bo zakupy się nie ślizgają .
Takie jak ty dałeś link mam ale wzór dywaników w samochodzie też ok

Boogie - 2014-03-23, 19:13

Tylko minus tej gumy jest taki, że po jakimś czasie zaczyna się sypać
Karenzo - 2014-03-23, 20:06

zależy do czego się używa ,
mi się sypało tylko jak woziłem duże ciężkie przedmioty .
Ale jak mi się posypie za 2 lata to kupie druga .

BigT - 2014-06-29, 17:38

http://www.daciaklub.pl/f...1644026#1644026
Karenzo napisał/a:
Za mniejsze pieniądze można mieć lepsze dywaniki firmy rezerw plast

Czy tylko mi strona http://www.rezaw-plast.pl/ nie działa ?

BTW - śmierdzi ta guma ?

Dar1962 - 2014-06-29, 17:40

http://www.daciaklub.pl/f...1644026#1644026
Karenzo napisał/a:
Oryginalne dywaniki oferowane przez dilera są naprawdę kiepskie nikomu ich nie polecam .
Nie zasłaniają całkowicie wykładziny oraz są słabo dopasowane .

nie bardzo się zgodzę z tym,że fabryczne korytka nie są dopasowane, ja brałem te głębokie offroadowe o wysokości ok 4,5-5 cm i pasują bardzo dobrze Jedyny ich minus jest taki,że korytko kierowcy nie ma gumy pod lewą stopę i aby nie brudzić wykładziny, trzeba coś samemu wystrugać

Karenzo - 2014-06-29, 17:42

BigT napisał/a:
śmierdzi ta guma ?

nie nie śmierdzi , jest naprawdę godna polecenia .
A strona faktycznie chwilowa nie działka .
Ale można ich produkty np na allegro znaleźć

Karenzo - 2014-06-29, 17:44

Mnie najbardziej w ori przeraziło to że u pasażera nie zakrywają w ogóle przestrzeni pod deską .
Chodzi o ten element podłogi który jest ukośny gdzie każdy lubi trzymać nogi

Dar1962 - 2014-06-29, 18:18

głębokie koryta zakrywają, widocznie te płytkie są takie "oszczędnościowe"
Karenzo - 2014-06-29, 19:07

tak wygląda dywanik renault

a tak rezer plastu (są 2 razy tańsze)

u pasażera jeszcze gorzej to wygląda

Dominus - 2014-06-29, 19:11

Polecam Rezaw-Plastu, mam komplet dywaników u siebie w DD (fotka powyżej to moja jest :mrgreen: )

Dywanik Rezaw-Plastu od pasażera



wojtek_pl - 2014-06-30, 12:27

Karenzo napisał/a:
tak wygląda dywanik renault
Obrazek
a tak rezer plastu (są 2 razy tańsze)
Obrazek
u pasażera jeszcze gorzej to wygląda

A czy te z Plastu są przypinane do podłogi? Bo ja mam oryginalne gumowe dywaniki, głębokie, od trzech lat i nie ma w zasadzie śladów zużycia. A obawiam się, że te gumowe nieoryginalne przetrą się bardzo szybko.

Dominus - 2014-06-30, 12:32

Otrzymuje się stopery i można je przypiąć do wykładziny podłogowej. (na moich zdjęciach akurat nie są przypięte, ale potem przypiąłem je)
Mam je już 2 sezony i brak śladów eksploatacji

Karenzo - 2014-06-30, 13:31

Również mam przepięte .
w innym aucie dywaniki z super marketu wytarły mi sie po 10 latach a były 3 razy cieńsze.
Te rezerw plastu są pewnie grubsze od oryginalnych .

ZbujMadej - 2014-07-17, 08:06

Muszę kupić matę do bagażnika. Mam do wyboru dwie :
polietylen - http://allegro.pl/mata-wk...4348894854.html

guma - http://allegro.pl/mata-wk...4390567289.html


Czy warto dopłacać drugie tyle do gumy ? Czy mata z polietylenu jest "piankowa", czy jest to w miarę twarde tworzywo odporne na wgniecenia/przecięcia ostrymi kantami przedmiotów ?

Obie maty są od firmy Rezaw-Plast. Nie ma to być mata typu "wół roboczy", tylko zabezpieczenie wykładziny przed piachem, błotem czy jakimiś wyciekami. Od czasu do czasu przewieźć wózek z brudnymi kołami, jakieś większe zakupy. Jak już coś wlezie w wykładzinę, to ciężko doczyścić.

Domel2250 - 2014-07-17, 08:14

Osobiście tak samo jak i wielu innych klubowiczów polecam matę i w ogóle dywaniki od firmy REZAW, bez problemu dostępne na alledrogo, dobrze spasowane i ta guma nie śmierdzi w aucie, dodatkowo warto wziąć matę z wkładką antypoślizgową.
Karenzo - 2014-07-17, 23:13

Zdecydowanie bierz tą za 100 zł
jest o niebo lepsza mam takie dywaniki posłuży ci długie lata .
Dodatkowo jest antypoślizgowa a ta za 50 zł nie .

Marmach - 2014-07-18, 16:40

Boogie napisał/a:
Czy warto dopłacać drugie tyle do gumy ? Czy mata z polietylenu jest "piankowa", czy jest to w miarę twarde tworzywo odporne na wgniecenia/przecięcia ostrymi kantami przedmiotów ?

Ja mam taką polietylenową i z pewnością jest odporna na przedziurawienie. Nie jestem przekonany, czy warto kupować matę antypoślizgową, albo z wklejką antyposlizgową - to zależy co się będzie woziło.

Jak się ma taki antypoślizg, to potem wsunięcie do bagażnika szafy, ciężkiej, dużej torby, albo czegoś podobnego graniczy z cudem. Ja dlatego mam matę, a na nią kładę dodatkowo szmatkę antypoślizgową.

Natomiast jeśli ta gumowa jest z grubszej gumy to zawsze może dodatkowo wyciszać bagażnik ;)

ZbujMadej - 2014-07-18, 20:37

Właśnie ta anytpoślizgowość wcale mi jakoś nie jest potrzebna. Nawet jak wożę tylko kilka rzecz w bagażniku, to staram się je tak ustawić, żeby mi się nie poniewierały na zakrętach.
Zaoszczędzone 5-dych zawsze mogę wydać na browar nieodłącznie potrzebny podczas instalacji takiej maty do bagażnika. W końcu to poważna robota wymagająca pomocy szwagra/teścia (niepotrzebne skreślić) :mrgreen:

Cav - 2014-07-18, 21:32

ZbujMadej napisał/a:
Właśnie ta anytpoślizgowość wcale mi jakoś nie jest potrzebna. Nawet jak wożę tylko kilka rzecz w bagażniku, to staram się je tak ustawić, żeby mi się nie poniewierały na zakrętach.
Zaoszczędzone 5-dych zawsze mogę wydać na browar nieodłącznie potrzebny podczas instalacji takiej maty do bagażnika. W końcu to poważna robota wymagająca pomocy szwagra/teścia (niepotrzebne skreślić) :mrgreen:


To mogę tanio sprzedać moją, a sam chętnie nabędę antypoślizgową.
Dużo lepiej sprawdzała mi się w poprzednich autach, przy obecnej zazwyczaj mocuję wszystko co jest w bagażniku linkami, żeby nie latało.

Karenzo - 2014-07-18, 21:48

kupisz co chcesz
chytry dwa razy traci

Marmach - 2014-07-18, 22:20

Karenzo napisał/a:
chytry dwa razy traci

Jak kupowałem do MCV to nie było innych, niż polietylenowe. Jeździ już ze 3 lata, woziłem różne szafy, fotele i inne ciężkie przedmioty i nic się nie zniszczyło.

Wiec nie wiem co z tą chytrością, poza tym każdemu według potrzeb :)

Karenzo - 2014-07-18, 22:27

ja mam tą z plastiku + wkładka antypoślizgowa i nie jestem w pełni zadowolony .
Niby wszystko ok ale wkładka się wydziera od ciężkich przedmiotów . ( nie było wtedy jeszcze gumowej ) . A sam plastik jest ślizki twardy wygląda na tanioche ...

Mam takie gumowe dywaniki i to coś porządnego wartego swoich pieniędzy .
Pewnie za 2 lata kupie sobie taką mate do bagażnika .
Jedyny minus gumowej jest czepianie się brudu , do plastiku nic się nie czepia bo jest śliski

rottweiler - 2014-11-05, 21:29

zastanawiam się nad zakupem dywaników welurowych z napisem DUSTER oraz ze stoperami-tylko, że nie wiem czy powinny być okrągłe czy owalne
http://allegro.pl/7mm-dyw...4742708285.html

kicia - 2014-11-06, 08:23

Wydaje mi się, że są okrągłe. Ale musiałabym sprawdzić.

Tylko po co Ci te dywaniki? Jesteś pewien, że nie dostaniesz ich razem z autem? Ja dostałam 2 komplety: zwykłe i gumowe.

skylar - 2015-02-22, 08:48

Będę potrzebował niedługo kupić dywanik do Logana II MCV. Przez przypadek jeszcze przed zaglądnięciem do tego wątku trafiłem na firmę Rezaw-Plast. Przeglądając ich ofertę i mają na stanie trzy wersje.


Dywanik 1 opisany jako "oryginał". Brak producenta, cena 76zł.
Dywanik 2 niby jakiś antypoślizgowy. Brak producenta, cena 112zł.
Dywanik 3 producent Rezaw-Plast, cena 126zł.

Co o tych dywanikach myślicie. Co byście z tego polecali? Czy ten opisany jako oryginał to jest oryginalny dywanik, który można nabyć u dilerów i jak wygląda jego spasowanie? Z tego co czytałem w tym temacie wcześniej to oryginalne od dilera potrafią nie pasować :shock: .

Dar1962 - 2015-02-22, 09:51

nr 1 to zwykła lekka, cienka, śliska (mimo ryflowania) plastikowa wanienka. Ja używam nr 2 - jest wykonana jako dość głęboka wanienka ze sztywnego i bardzo lekkiego plastiku, co jest zaletą, bo bardzo łatwo wyjąć ją z bagażnika i wytrzepać, czy przenieść. Jest dobrze dopasowana.Ten kwadrat wewnątrz to natryśnieta guma warstwy antypoślizgowej.Nieźle spełnia swoją rolę. Te gumowe wyrostki z biegiem czasu mają tendencję do wycierania się.Nr 3 jest cięższy i bardziej wiotki, wykonany z mieszanki gumy i nieco grubszy. To produkt własny Rezaw. Ten ostatni jest najsolidniejszy i myślę,że warto dopłacić te dwie dychy. Wzorki na nim w kształcie tych koniczynek (charakterystyczne dla Rezaw) są wystające i porowate. Również dobrze chronią przez poślizgiem i nie wycierają się.
skylar - 2015-02-22, 11:30

Cenowo można by się zastanawiać czy 1 czy 2,3 (praktycznie ta sama cena różnica 14zł). Ale skoro mówisz, że 1 jest cienka i śliska to odpada. W takim razie z 2,3 to praktycznie lepiej wybrać solidniejsze rozwiązanie czyli Rezaw.

Ps.Gdzie da się kliknąć "Pomógł" bo nigdzie nie widzę?

Karenzo - 2015-02-22, 14:38

bierz tylko 3
ja mam 2 i mi się wyciera ta guma antypoślizgowa .
pomógł jest tylko dla autora tematu

wat - 2015-02-22, 15:39

mnie ta niby guma doprowadzała do szewskiej pasji, wiecznie się kruszyła, a jak się wkładkę myjką umyło to ładnie wodą nasiąkało, następna będzie nez maty antypoślizgowej w moim przypadku
cookie - 2015-02-23, 11:26

W swojej emcefale mam Nr 3 i sobie chwalę. Pasuje idealnie i ma dość przyjemny jak na gumę zapach. Na razie jeszcze nie myłem. bo wystarczyło zwykłe odkurzenie.
Jurek1966 - 2015-02-26, 14:18

Ja miałem zwykle gumowe pozniej zmienilem na dywaniki i teraz znowu bym zmienił na gumowe bo dywaniki jeżdżą po całym aucie i są za miękkie.
skylar - 2015-02-26, 15:02

Akurat na tej stronie dywaników to jakoś nie widzę. Zresztą nie problem zamówić dywaniki prosto od producenta, w końcu mają swoją stronę http://www.rezaw-plast.pl/ .
Dawid5 - 2015-02-26, 18:41

Dywaniki do Dustera zamawiałem z Allegro. Wyszło taniej niż u producenta REZAW.

Polecam gumowe REZAW (takie kupiłem - zarówno dywaniki jak i matę), nic nie śmierdzi, wszystko świetnej jakości, bardzo dobrze dopasowane.

skylar - 2015-02-26, 22:31

Można i przez alledrogo, ale trzeba uważać bo nie wszystko co na zdjęciu pisze rezaw-plast tak naprawdę nim jest. Ale jak się dobrze trafi to 30 zł zostaje w kieszeni :-)
Ajgor - 2015-02-26, 23:06

Rezaw wyrasta na nadwornego dostawę DKPL ,ale sądząc po jakości moich dywaników( ich produkcji )to słusznie, i warto dopłacić w porównaniu do Nołnejmów.
Michał93 - 2015-03-08, 10:33

To i ja się podzielę swoimi spostrzeżeniami - podłoga w loganie 2 pod pedałami jest bardzo dziwnie ukształtowana, ogranicza ona możliwość dopasowania dywaników.
Oryginalne gumowe dywaniki, które dostałem razem z samochodem, to porażka, to może służyć jako wycieraczka pod drzwi, a nie do samochodu - są małe, cienkie, brak rantu (element podstawowy przy gumowcach) a przede wszystkim mają taki wymiar i kształt, który przed niczym nie chroni. :evil:
Niestety, patrząc na dywaniki rezaw-plastu nie widzę ogromnej różnicy, "listek" na podstopnicę wygląda jak ogryzek, mały i niedorobiony. Skoro mogą uształtować formę tak, by wyszedł im ładny, pionowy rant to i mogą uształtować dalszą część, wchodzącą głębiej pod pedały - wszystkie, razem z pedałem gazu.
Wtedy miałoby to sens. Mam zamiar skontaktować się z firmą rezaw-plast i pojechać do nich na przymiarki, jeśli będzie taka możliwość, bo o ile dywanik pasażera jest świetny - zwłaszcza w porównaniu z oryginałem, to dywanik kierowcy jest dla mnie porażką. :-/

kubalonek - 2015-03-08, 11:04

A ja proponuje taki patent . Zaznaczam tylko że dość dobrze działa ale latem , zimową porą już gorzej , ale ja używam takie dywaniki cały rok . Mianowicie przy pomocy papieru wycinam wzór dywaników tył i przód tak aby było OK ( dochodziły do pedałów , nie było wolnych miejsc ) , później maszeruję do sklepu z wykładzinami i kupuję wyliczoną wcześniej długość wykładzinę podgumowaną do przedpokojów , są takie dość grube , w paseczki , są w różnych kolorach , najczęściej czarne lub brązowe . Niestety problem jest z przycięciem , ja używam noża do tapet jedno ostrze na raz , krawędzie szlifuję papierem ściernym . Na początku dywaniki są trudne do wyłożenia bo sztywne , później jest ok . SĄ PRAKTYCZNE , ŁATWO SIĘ CZYŚCI ,TRZEPIE . MOŻNA MYĆ MYJKĄ CIŚNIENIOWĄ LATEM . Średnio wytrzymują z przodu 3-4 lata . Koszt 4 szt . ok 70 zł.
Michał93 - 2015-03-08, 11:30

Fajny patent, opalarką można by je uplastycznić (guma od spodu).
Natomiast to że fabryczne dywaniki mają taką wielkośc, zostawię to bez komentarza.
Piach, wilgoć i brud wchodzą w tą wykładzinę jak ja w studentki :mrgreen:
Każdy, kto ma nowy samochód chce go jak najdłużej utrzymać w nienagannym stanie technicznym i wizualnym, a taka pierdoła jak dywanik - kawał gumy albo weluru powinien w tym pomóc, a nie tylko sprawiać pozorne wrażenie ;-)
Rezaw-plast wcale nie postarał się tutaj z krojem dywaników - wzorowali się za bardzo na oryginale. Jutro zadzwonię do nich, bo kontaktowałem się z frogumem, ale bez odzewu.
Przecież to nie jest problem żeby od nowa zrobili przymiarki i zrobili porządny produkt, zwłaszcza że dużo ludzi narzeka na to na forum - mieli by większy zysk....
To że to jest dacia, to k***a nie znaczy, że każdy ma robić wszystko "po łebkach" do tych samochodów :evil:

Dar1962 - 2015-03-08, 16:32

ja kupiłem za parę zet miękką wycieraczkę pod drzwi i wyciąłem z niej odpowiednie kształty - jeden spory kawałek pod stopę, drugi pod pedały (tak,żeby zachodziły na oryginalne korytko). Na ich tylnych powierzchniach podkleiłem samoprzylepne taśmy rzepowe kupione gdzieś w pasmanterii. Trzymają się wykładziny bardzo solidnie i spełniają zadanie - chronią przed błotem.
igorr - 2015-03-31, 11:15

Jeżdżę na dywanikach gumowych marki Frogum dedykowane pod Dacie Logan i nie spodziewałem się że lepiej wyjdę nie kupując oryginałów, bo ja nie narzekam. Dywanik dobrze dopasowany do podłogi, ma wzmocnienie pod moimi stopami, mam miejsce na stopery, które zamontowałem wiec dywanik mi się nie przesuwa. W tym samym sklepie kupiłem dywaniki do bagażnika

Robione pod moją Dacie równie dobrze dopasowane pod bagażnik samochodu. Dodatkowo cenie sobie że dywaniki nie śmierdzą gumą

route2000 - 2015-03-31, 11:50

igorr napisał/a:
Jeżdżę na dywanikach gumowych marki Frogum dedykowane pod Dacie Logan i nie spodziewałem się że lepiej wyjdę nie kupując oryginałów, bo ja nie narzekam. Dywanik dobrze dopasowany do podłogi, ma wzmocnienie pod moimi stopami, mam miejsce na stopery, które zamontowałem wiec dywanik mi się nie przesuwa. W tym samym sklepie kupiłem dywaniki do bagażnika

Robione pod moją Dacie równie dobrze dopasowane pod bagażnik samochodu. Dodatkowo cenie sobie że dywaniki nie śmierdzą gumą

A czy dywanik od strony kierowcy ma jakby przedłużenie pod pedały? (tak piszą parę postów wyżej)

igorr - 2015-03-31, 12:26

Moje wyglądają tak:

więc sam oceń czy mają wystarczające. W każdym razie ja nie miałem problemu z dopasowaniem dywanika.

route2000 - 2015-03-31, 13:23

No nie wiem, musiałby je wziąć do łapy i organoleptycznie sprawdzić w swoim samochodzie ;-)
skylar - 2015-04-09, 09:15

igorr ciekawe czy te Twoje dywaniki przypasowałby do Logana II. Niestety Frogum dywaniki do Logana II jak dla mnie zrobił dużo gorsze.

Te rezawplastu też nie są idealne.

O oryginałach to już lepiej nie mówić.
Michał93 i jak kontaktowałeś się może z rezawplast w sparwie "lepszych" dywaników do Logana II?

Michał93 - 2015-04-16, 08:32

Tak, kontaktowałem się dzisiaj z rezaw-plastem...
Sam kontakt z firmą pozostawił mi wiele do życzenia - wytłumaczono mi że dywaniki nie spełniają moich wymagań bo oni w ofercie mają do MCV kombi i MCV sedan :shock:
A że mam "zwykłego sedana" to to jest najprawdopodobniej przyczyna moich bolączek :mrgreen:
Przełączono mnie do dyrektora handlowego, ale jakoś tak przypadkiem zerwało połączenie...
Generalnie usłyszałem że jestem odosobnionym przypadkiem a oni nie mają zamiaru robić czegokolwiek pod indywidualne zamówienie, bo forma, bo koszty itp :-?
Powoływanie się na forum nic nie dało, dalej to jest odosobniony przypadek.

Moim zdaniem dużo lepiej pod kątem kontaktu wypadła firma Frogum, która przynajmniej nie robiła problemów z możliwości spotkania sie celem zrobienia przymiarek, niestety kontakt sie urwał, ale zamierzam go wznowić po ostatnich rewelacjach z RP.
W związku z tym mam pytanie czy ktoś dysponuje sandero ii / loganem ii z wawy lub okolic, bo na przymiarki trzeba by tam podjechać (Grodzisk Mazowiecki). Jeśli nikt się nie skusi to pojadę z Białego, przynajmniej zjem sobie kebaba w warszawie :mrgreen:

Przy okazji wpadł mi pomysł zrobienia podstopnicy home-made. Według mnie wystarczyłby kawałek aluminium dociętego pod wymiar pod kątem 90 stopni, podszlifować krawędzie, a od spodu podkleić paski rzepowe - na lato w sam raz, bo z dywanikami welurowymi będzie ciężej zrobić zarówno wyprowadzenie pod pedały jak i sam "listek" na podstopnicę..

:!: WAŻNE :!:
FROGUM jest chętny na przymiarki w przyszłym tygodniu. Pracują w godzinach 8-16. Czy jest jakiś ochotnik z forum, który ma tam bliżej niż z Bstoku i podjąłby się tego wyzwania? :-D

skylar - 2015-04-19, 18:48

Michał93 napisał/a:
FROGUM jest chętny na przymiarki w przyszłym tygodniu.

Frogum jest chętny bo z tego co widzę nie mają w ogóle w ofercie dywaników do nowego Logana. Jeśliby zrobili naprawdę dobre dywaniki wchodzące pod pedały oraz po stronie pasażera głeboko pod deskę (naprawdę głęboko da się tam nogi wsadzić) to na pewno na tym forum zleźliby parku kupców ;-) .

Z takim podejściem Rezaw-plastu do klientów szybko może się okazać, że na forum będzie chwalony Frogum a nie oni.

Michał93 - 2015-04-19, 22:32

Szablony dywaników od Frogumu już są w drodze - jutro powinien przywieźć mi je kurier :-D
Teraz w moich rękach jest poprawne narysowanie szablonów - postaram sie zrobić dużą podstopnicę (listek) oraz tak,by zachodziły pod pedały - tutaj jedynie szef działu handlowego Frogumu zaznaczył, że po incydencie z dywanikami toyoty w usa producenci mocno naciskają na wytwórców dywaników żeby nie wchodziły pod pedały. Moim zdaniem w tamtym miejscu można zrobić cieńszą, gładką gumę, ważne żeby zasłonić oryginalną wykładzinę ;-)

skylar - 2015-04-20, 20:06

Michał93 napisał/a:
Frogumu zaznaczył, że po incydencie z dywanikami toyoty w usa producenci mocno naciskają na wytwórców dywaników żeby nie wchodziły pod pedały

Z jednej skrajności w drugą. Przecież wszystko da się pomierzyć i z głową zrobić. Zresztą często nawet jak się zrobi krótszy dywanik to podłoga w aucie jest tak wyprofilowana, że wsiadając przepchnie się taki dywanik pod pedały. Mi taki dywanik na szczęście jeszcze nigdy nie zablokował padała, najwyżej chodził trochę ciężej i po tym się orientowałem, że trzeba ręką pociągnąć gumę z powrotem.

piotr. z - 2015-04-21, 07:10

Michał93 napisał/a:
Szablony dywaników od Frogumu już są w drodze - jutro powinien przywieźć mi je kurier :-D
Teraz w moich rękach jest poprawne narysowanie szablonów - postaram sie zrobić dużą podstopnicę (listek) oraz tak,by zachodziły pod pedały - tutaj jedynie szef działu handlowego Frogumu zaznaczył, że po incydencie z dywanikami toyoty w usa producenci mocno naciskają na wytwórców dywaników żeby nie wchodziły pod pedały.

Byłoby fantastiko jeśli dywanik kierowcy miałby możliwość wpięcia się w oryginalne zaczepy w tapicerce podłogi aby uniknąć przesuwania się podczas użytkowania. To jest to czego brakuje mi w dywanikach nieoryginalnych nie mówiąc o tym, że nie ma możliwości ich zakotwiczenia na miejscach pasażerów- bo tam nie ma zaczepów... Piszę akurat o DD ale podejrzewam, że w Loganach 2 jest tak samo.
Obecnie jeżdżę z dodatkowym płaskim dywanikiem wprowadzonym pod pedały- oczywiście trzeba było trochę go ponacinać aby się układał jak należy ale w tym roku śmiga do kosza bo już mu dziurę "wypiętowaliśmy".

majkel - 2015-11-16, 18:06

Chciałbym coś dodać od siebie o dywanikach - otóż w gamie z roku 2016 i wersji Laureate (nie wiem jak jest w innych wersjach) dostałem nowe dywaniki z gumową osłoną (językiem) na podstopnicę tak więc nie trzeba już inwestować w metalową (co niestety ja zrobiłem bo nie wiedziałem, że takie dostanę).
waldek72 - 2015-11-17, 14:00

te dywaniki to są welurowe czy gumowe?
majkel - 2015-11-17, 14:05

waldek72, dywaniki są gumowe z dość twardej gumy.
trybik - 2015-11-18, 09:08

jeżdżę dokerem fakt dywaniki czy wkłady z gumy są do d..... ale przynajmniej wkład dla kierowcy jest dość długi i co fajne wpinany do podłogi , zakupiłem podstopnice i jazda jest przyjemniejsza , guma pasażera z prawej strony kierowcy jest dość dobrze wymierzona i nie przesuwa się , natomiast dla pasażerów z tylu to porażka jeżdżą po całej podłodze , wszystkie są dość płytkie , ale na zimę jest patent pod wkłady gumowe wpycham gazety które wchłaniają wilgoć po jakimś czasie je wymieniam , by na lato całkiem wyrzucić
ken-wawa - 2016-01-17, 22:59

Pozwalam sobie pobic starszy temat - jakie dywaniki nieoryginalne mozecie polecic (niestety wiekszosc linkow prowadacych do allegro jest juz nieaktualna)?
laisar - 2016-01-17, 23:51

ken-wawa napisał/a:
jakie dywaniki nieoryginalne mozecie polecic

Wszyscy chwalą Rezaw-Plast.

Ja ostatnio kupiłem matę do bagażnika Polgumu i też jest bardzo dobra.

piku - 2016-01-18, 06:56

Rezawki rzeczywiście dobrze się układają. Trzeba kupić tylko zapas mocowań, bo gubią się podczas sprzątania auta.
Dar1962 - 2016-01-18, 12:38

laisar napisał/a:
ken-wawa napisał/a:
jakie dywaniki nieoryginalne mozecie polecic

Wszyscy chwalą Rezaw-Plast.

są za to bardzo cienkie - nie twierdzę,że się zaraz przetrą - tylko, że przez to są lekkie, dość wiotkie i łatwo się przemieszczają. Oryginalne, głębokie korytka - przynajmniej w DD moim zadniem lepiej trzymają się wykładziny

ken-wawa - 2016-01-18, 22:28

a jakie nieoryginalne sa ciezkie, by sie nie przemieszczaly?
Marek1603 - 2016-01-19, 05:51

Są specjalne kołki, które wkręcasz do wykładziny, a klips do dywanika i spinasz. Masz po problemie i oryginalne też tak są robione.
Lajkonik - 2016-01-19, 07:00

Oryginalne mają klipsy tylko po stronie kierowcy. U pasażera dywanik ciągle mi podjeżdża do przodu, a tylne to już w ogóle wędrówka po aucie. Te Rezaw-Plast maja chyba lepsze (optycznie, bo nie posiadam) tylne dywaniki, bo wchodzą pod siedzenie. Te oryginalne kończą się przed przednim siedzeniem, są małe i pewnie dlatego jeżdżą.
gregorisan - 2016-01-19, 08:08

Lajkonik napisał/a:
U pasażera dywanik ciągle mi podjeżdża do przodu, a tylne to już w ogóle wędrówka po aucie.

W Sandero oryginalne gumowa nie są złe - jedynie przedni od strony kierowcy jest trochę źle zaprojektowany bo nie zabezpiecza przed brudem - szczególnie w okolicach pedałów. Natomiast ten od pasażera jest bardzo dobry i zachodzi głęboko pod deskę i się w ogóle nie przemieszcza.

Marek1603 - 2016-01-19, 08:39

W lodgy z tyłu też mam klipsy. Brak tylko z przodu u pasażera ale to może dlatego, że wchodzi daleko pod deskę i się lepiej trzyma.
gregorisan - 2016-01-19, 08:48

Ciekawe czy takie podkładki z rzepem przyklejone od spodu do gumowych dywaników spełniłyby swoją rolę ?
Marek1603 - 2016-01-19, 09:16

Ja mam przyczepioną blachę aluminiową na rzepach do tunelu jako uchwyt radia CB.
kris konin - 2016-05-21, 19:31
Temat postu: dywaniki do duster ph2 welurowe
koledzy, pomóżcie namierzyć dywaniki idealnie pasujące do dustera 2014. te zapięcia przy kierowcy się różnią i chce wreszcie kupić prawidłowe. kto kupił do ps2 i ma dobre ? wiekszość speców na allegro podaje dywaniki duster od 2010 ale to kicha jest dla obu wersji to nie to samo.
Karenzo - 2016-05-21, 22:12

gumowe niczym się od siebie nie różnią
więc welurowe też

kris konin - 2016-05-24, 18:24

różnią, różnią, 2 lata temu kupiłem i nie pasują kompletnie otwory do mocowań dla dywanika kierowcy. a jesli mają mieć otworki to niech pasują.
shrek - 2016-05-24, 18:51

To mozesz kupic oryginalne. Ja mam takie jakies podroby gumowe do Lodgy i nawet nie sa najgorsze.
walter_g - 2016-05-24, 19:35

Ja kupiłem w tym tygodniu na tej aukcji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6035489788

Czekam na przesyłkę i dam znać czy pasują

walter_g - 2016-05-28, 00:29

Zgodnie z obietnicą wrzucam kilka fotek dywaników.

Materiał oraz wykończenia takie jak w opisie na allegro. Bardzo dobrze wykonane. Miło, że można samodzielne wybrać kolor, odcień, obszycie oraz materiał z jakiego ma być wykonany sam dywanik.

Niestety stopery w dywaniku kierowcy są trochę krzywo zamontowane (przy składaniu zamówienia warto zwrócić na to uwagę i podać odstęp jaki się ma, firma produkuje każdy komplet pod zamówienie, więc myślę, że nie powinien to być problem, żeby zamontować stopery we właściwym miejscu).
Zrobiłem dla porównania zdjęcie z zapięciem na stoper i bez niego. (przesunięcie jest na ok 5 mm)

Udało się zapiąć dywanik tylko na jeden stoper. Drugi jest w kompletnie złym miejscu.

shrek - 2016-05-28, 05:55

Ladne te dywaniki
kris konin - 2016-05-28, 13:55

no ładne, podobne kupiłem 2 lata temu, stopery tez źle wybite.
gfedorynski - 2016-06-02, 09:34
Temat postu: Kuweta do bagażnika a dywaniki
Ponieważ odbiór samochodu zbliża się do mnie wielkimi krokami, rozglądam się za akcesoriami. Mniej więcej wiem, czego potrzebuję jeśli chodzi o bagażnik dachowy, teraz szukam dywaników.

I tu moje pytanie: czy jeśli kupuje takie coś:

http://allegro.pl/mata-wk...4950889702.html

to załatwia to kwestię dywaników w trzecim rzędzie?

W sumie i tak pewnie kupię dywaniki na trzeci rząd, żeby były, gdybym jechał bez kuwety.

No i czy to prawda, że kaczukowe mniej śmierdzą (bo że w ogóle nie śmierdzą - w to nie wierzę). Oraz czy ktoś z Was eksperymentował z takimi bardziej subtelnymi, z welurem na przykład, a nie tylko wielki kawał gumy.

Widzę też, że allegro na zapytanie "lodgy dywaniki" pokazuje tylko takie maty. To jak znaleźć prawdziwe dywaniki?

laisar - 2016-06-02, 10:08

gfedorynski napisał/a:
załatwia to kwestię dywaników w trzecim rzędzie?

Nie - bo nie sięga w miejsce, gdzie pasażerowie 3 rzędu faktycznie trzymają nogi.

gfedorynski napisał/a:
jak znaleźć prawdziwe dywaniki?

http://allegro.pl/listing...s0-aut-1-4-0510

DD - 2016-06-20, 15:06

To może chociaż ustalimy odległości między tymi plastikowymi pipkami do zamocowania dywanika kierowcy :-) ?
U mnie w DD ph2 2015 (sprzed ery S&S) jest tak:
1) miedzy wirtualnymi środkami tych plastikowych pipków: ok. 21,3-21,4cm
2) między wewnetrznymi krawędziami pipków: ok. 20cm
3) między ich zewnętrzymi krawędziami: ok. 22,5cm
4) średnica pipka: ok. 1,3cm (a nieco dokładniej: niecałe 13mm)

P.S. To nie jest żaden rysnek techniczny ;-) , więc niektóre wymiary się pokrywają... mierzcie, co Wam będzie wygodnie :-) . Mogą być różne roczniki DD, tak na wszelki wypadek, gdyby przypadkiem były jakieś zmiany w ramach danej fazy (ph).

brzuch0 - 2017-03-06, 20:32
Temat postu: Dywaniki gumowe lodgy
Szukam dywaników gumowych do dacii. Co prawda dostałem oryginały, ale w drugim rzędzie zasłaniają tylko 2 miejsca środek jest "dziurawy"
Znalazłem takie http://allegro.pl/dywanik...6637022878.html
Ma ktoś takie ?

arczi_88 - 2017-03-06, 20:50

Firma z linku jest znana na forum i z czystym sumieniem można polecić. Ja mam od nich matę do bagażnika, solidnie zrobiona.
Marek1603 - 2017-03-06, 20:58

Rezaw-plast. Też polecam.
arnold - 2017-03-06, 22:19

Marek1603 napisał/a:
Rezaw-plast. Też polecam.


Mam tej firmy w sandero i jest bardzo dobrze ;-)

imielinek - 2017-03-06, 22:32

mam w lodgy komplet plus wkład bagażnika i polecam
shrek - 2017-03-06, 23:30

Mam takie. Mozna polecic.
brzuch0 - 2017-03-08, 07:15

Dywaniki zamówione dzis powinny dotrzeć . Czeka mnie zamówienie maty do bagażnika nie zamówiłem odrazu gdyż nie wiedziałam że sa tez do wersji 7 osobowej
shrek - 2017-03-08, 09:19

Tak wystepuja do 7 osobowej. Ja kiedys w sklepie widzialem taka uniwersalna, kupilem, przyciolem i tak jezdzi do dzisiaj.
kris konin - 2017-03-12, 12:36
Temat postu: dywaniki welurowe duster
dacia duster produkcja luty 2014, odległosci między stoparami mocowania dywanika kierowcy 21 cm.

czy te oryginalne z salonu z czerwonymi obwódkami będa pasowały ?

moze sa inne dostępne idealnie spasowane ?

jedyne z allegro co wiem że będą pasowały kosztują 35 zł i obawiam sie ich jakości

http://allegro.pl/show_item.php?item=6726630580

corrado - 2017-03-12, 16:57

niezla cena ,
jak kupisz to pochwal sie jak sie spisuja i jak wygladaja :)
dzięki.

MarekZawadzki - 2017-03-22, 13:07

Ja również co do firmy rezaw-plast mogę wypowiedzieć się jak najbardziej pozytywnie. Cały komplet dla Lodgy siedmioosobowej jest bardzo sensownie zrobiony. Gruba guma, ładnie dopasowana, wysokie boczne burty.

Największy plus tego całego zestawu jest taki, że doprowadzenie do czystości przy okazji mycia auta to sekunda - myjnie bezdotykowe mają zwykle takie wielkie spinacze (klamerki) do wieszania właśnie dywaników - można wszystko opędzlować w mniej niż minutę i jak nowe.

Wydaje mi się, że jeśli coś ma być przede wszystkim praktyczne, to jednak guma zdecydowanie przebija welurowe i materiałowe dywaniki, zwłaszcza zimą.

Wkład do bagażnika też świetny - nic po nim nie jeździ i dużo prościej utrzymać porządek.

Paweł85 - 2017-05-21, 18:47
Temat postu: Dywaniki gumowe do Sandero II
Witam,
Potrzebuje kupić dywaniki gumowe do Dacii Sandero. Chciałbym kupić poza ASO, bo te są drogie. Czy ktoś wie gdzie je mogę kupić?
Pozdrawiam

shrek - 2017-05-21, 19:47

Np. tu:
https://allegro.pl/listing?string=dywaniki%20gumowe%20sandero%20ii&order=m&bmatch=s0-uni-1-1-0511

RowerekCombi - 2017-11-01, 15:26

gregorisan napisał/a:

W Sandero oryginalne gumowa nie są złe - jedynie przedni od strony kierowcy jest trochę źle zaprojektowany bo nie zabezpiecza przed brudem - szczególnie w okolicach pedałów. Natomiast ten od pasażera jest bardzo dobry i zachodzi głęboko pod deskę i się w ogóle nie przemieszcza.


No właśnie ten dywanik kierowcy gumowy to jakaś porażka :-/ Czy są jakieś zamienniki do sandero ? bo błoto i woda spadająca z butów i pedałów skutecznie zabrudza autko i wchodzi dosłownie pod ten śmieszny za krótki dywanik. No chyba że do autka trzeba przed wejściem zmienić buty na papcie to inna bajka ja jednak wolę w butach jeździć. Proszę o jakiś link zamienników lub lepszych dywaników gumowych.

Fruxo - 2017-11-01, 16:53

http://lmgtfy.com/?q=dywa...te%3Aallegro.pl
RowerekCombi - 2017-11-02, 09:23

Fruxo napisał/a:
http://lmgtfy.com/?q=dywaniki+sandero+II+site%3Aallegro.pl


Skopałem nie tylko alegro w poszukiwaniu dobrych dywaników i wież mi że nie zadał bym pytania o konkretny link o właściwy i dobry produkt bez poszukiwań w necie. Na forum również czytałem i szukałem i nawet tu jakieś obmiary miały dojść do skutku ale chyba nie doszły więc po prostu nie wiem którym zestawem ten bubel podmienić aby był najlepiej dopasowany .

Proszę raz jeszcze forumowiczów o konkretny link który zestaw dywaników gumowych do Sandero 2 lift będzie najlepszym zamiennikiem do tych niedoróbek salonowych. Bardzo proszę i serdecznie dziękuję za konkretną podpowiedz.

route2000 - 2017-11-02, 12:51

rezawplast.pl - dobra jakość za rozsądną cenę.
Dymek - 2017-11-02, 13:24

route2000 napisał/a:
rezawplast.pl - dobra jakość za rozsądną cenę.

RowerekCombi- chodzi zapewne o zbyt małą "wysokość" dywanika kierowcy w stosunku do dywanika pasażera. Dywanik nie wchodzi za pedały i wszystko co tam wyżej spadnie w rezultacie trafia pod dywanik. Niestety wszystkie dywaniki, które widziałem dedykowane do Sandero są upośledzone w ten sam sposób- RezawPlast do Sandero po 2012r wyglądają tak jak poniżej. Kolega mający ten sam problem w Citroenie kupił sobie jakiś dywanik gumowy na tunel, dociął z niego potrzebny kształt i na taśmę "typu rzep" zamocował do wykładziny za pedałami w taki sposób żeby zachodziła od góry na dywanik fabryczny. Trzyma się i spełnia zadanie.

Fruxo - 2017-11-02, 15:21

Pomyśl co by się stało jak by taki dywaniki zawinął się pod hamulcem.
Dymek - 2017-11-02, 15:38

A co- pedał hamulca dochodzi na styk do podłogi? W Matizie mam dywanik kończący się grubo powyżej pedałów i nawet jakby jakimś cudem się zwinął w rurkę, to i tak za hamulcem byłby luz. Dlaczego w Sandero do 2012r dywanik kierowcy mógł być wysokości zbliżonej do dywanika pasażera? Co się tam zmieniło?
RowerekCombi - 2017-11-02, 19:01

Dymek napisał/a:
A co- pedał hamulca dochodzi na styk do podłogi? W Matizie mam dywanik kończący się grubo powyżej pedałów i nawet jakby jakimś cudem się zwinął w rurkę, to i tak za hamulcem byłby luz. Dlaczego w Sandero do 2012r dywanik kierowcy mógł być wysokości zbliżonej do dywanika pasażera? Co się tam zmieniło?


No właśnie masz rację Dymek jest za krótki i wszystko leci poza dywanik wpis 1
Ten dywanik do 2012 roku byłby chyba ok ale pytanie czy będzie pasował ? może ktoś taki właśnie założył ?
Ja również jeżdżę na prowizorce w tej chwili dorabianej do tej niedoróbki i nie obawiam się ze się zawinie, podwinie czy coś w tym stylu, bo to niczemu nie szkodzi :-P Jest to produkt miękki i podatny na ugięcia ściśnięcia itd. No co innego gdyby to była cegła z pedału gazu lub szczotka do mycia która czasem robiła za tempomat :mrgreen: Panowie bez przesadyzmu. Wszystkie dywaniki zawsze i w każdym aucie wchodzą daleko za pedały i nikomu nigdy się nic nie zawinęło nawet bez mocowań do wykładziny, tylko nie Dacia, wszystko na opak :shock:
No to ponawiam pytanie :-> Jest ktoś kto ma dobre dywaniki i może się podzielić linkiem który pasuje do Sandero 2 FL

goswee - 2017-11-03, 06:03

Ja dostalem do mojej mcvki dywaniki od sandero i sa akurat, dluzsze niz te ze zdjec powyzej
Paweł T - 2018-05-03, 23:30
Temat postu: mata bagażnika dokker van
Czy ktoś ma oryginalną matę bagażnika. Można ją zamówić tylko do diesla lub benzyny. Ciekawe dlaczego do gazu nie. Jeśli chciałem ją dokupić w salonie to kosztuje około 1000netto (szok)
Pytanie, czy ta oryginalna mata jest dobrze dopasowana i warto jej szukać np w rozbitkach.
Drugie pytanie jest o plastikowe osłony błotników. Na zdjęciach też wyglądają całkiem porządnie.
Proszę o opinie tych którzy takowe posiadają.
Dzięki

arczi_88 - 2018-05-04, 09:07

Masz pierwszy lepszy strzał z allegro http://allegro.pl/dacia-d...7259291677.html

Chodzi o te osłony nadkoli, które są w osobowym? Cienki plastik, jak zamierzasz wozić coś ciężkiego to je połamiesz. Nie chroni w sumie przed niczym, tyle, że wygląda.

Paweł T - 2018-05-04, 22:35

tą matę zakupiłem i oddałem, nie pasowała idealnie. Oryginalna wygląda lepiej, ma przetłoczenia jak podłoga bagażnika. Osłony nadkoli tylko po to, aby farba się nie wytarła.
Rumuntt - 2018-09-01, 14:59
Temat postu: Jak alternatywa dla fabrycznych gumowych dywaników do DD II?
Wraz z samochodem dostałem komplet, zażyczyłem takie, fabrycznych gumowych dywaników.
Trzy: pasażera i tylne są ok., ale kierowcy to jakaś porażka. O ile guma na nadkolu jest przydatna, aby postawić na niej w długiej trasie, lewą nogę, tak gumy pod pedałami sprzęgła, hamulca i gazu są za krótkie. Piach, żwir, zamiast spadać z buta na gumę, spada na styk, najczęściej na wykładzinę. Przejrzałem allegro, różne internetowe sklepy, ale przez brak wymiarów nie wiem jakie, konkretnie i tak zostawię tylko ten pod kierownicę, wybrać. Czy jest ktoś na forum, kto już ma w praktyce przetestowane rozwiązania alternatywne.

Nikita_Bennet - 2018-09-01, 16:05

też chętnie bym go wymienił bo dzieje się to co u Ciebie.
tosiek - 2018-09-01, 22:40

Testowaliście rezaw plast? Ewnetualnie dodatkowa tacka pod gaz. 14 dnia na zwrot przez internet macie.
paul7 - 2018-09-02, 08:44

Są takie korytka , gdzie nic się nie wyleje i mają pasek podnóżek na lewą nogę, by sobie oprzeć w czasie długiej jazdy. Ale wcześniej o tym pisano. Zobacz.
Kod:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=676&postdays=0&postorder=asc&start=275

daw - 2018-09-04, 23:05

mi się podobają welurowe dywaniki :D
czarnybociek - 2018-12-29, 13:23
Temat postu: Lodgy 7os - mata do bagażnika
Cześć, mam do Was pytanie jaką matę najlepiej nabyć do bagaznika Lodgy w wersji 7 osobowej. Kupiłem na allegro jedną z niby pasujacyą, ale niestety nie pasowała. W katalogu akcesorii natomiast nie ma do wersji 7 osobowej. Co macie w swoich Lodgy?
imielinek - 2018-12-29, 13:53

ja mam taką i jestem zadowolony
czarnybociek - 2018-12-29, 14:27

Pasuje do wersji 7 osobowej?, poprzednia była podobna i problem był, że odstawala na środku.

Pozdrawiam
Wojtek

gfedorynski - 2018-12-29, 15:14

Ja mam taką samą (albo bardzo podobną) i pasuje. Długo leżakowała z powodu zapachu, to może się ułożyła.
czarnybociek - 2018-12-29, 15:20

Ale jeździ przy złożonych tylnych fotelach?
CzarnY - 2018-12-29, 15:41

Pamiętaj, że w 2018 roku weszła nowa wersja mocowania foteli. Te wkłady są robione na poprzednie wersje - do nowej jeszcze nikt nie zrobił formy i trzeba docinać.
imielinek - 2018-12-29, 16:37

Ja mam z 2015 i pasuje może faktycznie w nowej wersji są inne mocowania i może nie pasować
czarnybociek - 2018-12-29, 18:45

No właśnie, chodzi o ten rok i to nowe mocowanie. Czyli rok się kończy, a nowej formy nie ma?
imielinek - 2018-12-30, 13:27

możesz spróbować skontaktować się z rezawplastem czy mają w planach produkcję maty do modelu po liftingu
shrek - 2018-12-31, 00:39
Temat postu: Re: Lodgy 7os - mata do bagażnika
czarnybociek napisał/a:
Co macie w swoich Lodgy?


Ja dawno,dawno temu jak nie bylo jeszcze akcesorii do Lodowek, to kupilem taka unowersalna do docinania. Dociolem i pasuje do 5 i 7 os. Wersji.

Edycja.
Chyba taka.

https://allegro.pl/oferta/dywanik-mata-bagaznika-uniwersalny-czarna-100-guma-7742639878

Atlik - 2019-03-16, 22:21
Temat postu: Wykładzina do samochodu
Poza zakupieniem wkładu do bagażnika mam pomysł na obicie bagażnika wykładziną, aż do krawędzi siedzeń z 2 rzędu. Na allegro znalazłem tego typu wykładzinę:
Wykładzina Allegro

Jaki jest cel tego? Po pierwsze strasznie nie podoba mi się wykonanie wykładziny tekstylnej w mojej Lodgy. Widzę, że jest bardzo narażona na zabrudzenia i ciężko będzie z niej odkurzyć pewne wióry. Nie wiem czy w tym miesiącu za tą podłogę się zabiorę wszystko zależy od funduszy :).

Marek1603 - 2019-03-16, 22:45

Kup sobie z rezaw-plast i będziesz zadowolony. W taką koniczynkę.
toka93 - 2019-03-17, 10:22

Z tego co ostatnio wyceniałem brak dostępnych mat na wersję 7 osobową.
tAboon - 2019-03-18, 07:55

toka93 napisał/a:
Z tego co ostatnio wyceniałem brak dostępnych mat na wersję 7 osobową.

Mam namiar na sklep, który twierdzi, że będzie miał dywaniki do Lodgy od 2017 - 7osobowa. Jestem z nimi w kontakcie i jeśli tylko będą to dam znać gdzie i jak :)

laisar - 2019-03-18, 09:13

https://www.rezaw-plast.p...e=1&categories=
tAboon - 2019-03-18, 09:33

laisar napisał/a:
https://www.rezaw-plast.p...e=1&categories=
OK, niby są, szkoda, że bez zdjęć.
Mamert - 2019-03-18, 10:30

tAboon,
Podaj namiary na ten sklep, bo też czekam z utęsknieniem na takową matę.

tAboon - 2019-03-18, 10:40

Mamert, proszę:
https://www.newstyling.pl/
Tu mi pisali, w lutym że za 1-2 miesiące będą mieli. Puki co nie ma jeszcze.

Ale z tego linka co podał laisar są do Lodgy polif 7-os dostępne za 138zł.
Widzę, że jesteś z Gdańska, jeśli znajdziemy jeszcze jednego chętnego z 3-miasta to kupując 3 maty przesyłka gratis :)
https://www.rezaw-plast.p...ories=6%2C7%2C8

Mamert - 2019-03-18, 15:11

W newstylingu jest taniej, a co do przesyłki wystarczy jeszcze coś dokupić za 40 zł
tAboon - 2019-03-18, 15:33

Mamert napisał/a:
W newstylingu jest taniej, a co do przesyłki wystarczy jeszcze coś dokupić za 40 zł

W newstyle jeszcze nie mają. Pisałem do nich. Kwestia 2 miesięcy.

Linde - 2019-03-19, 09:50

Te wszystkie dywaniki z Rezaw-Plast i innych podobnych firm to IMHO jest totalne badziewie. Wyprodukowane jest to wszystko jak najtaniej ze zmiękczonego PCV, nie ma w sobie nic gumy, ma małą odporność na ścieranie, twardnieje i kruszeje bardzo szybko.
Przerobiłem tych dywaników całą masę w różnych autach i pomimo starannej ich pielęgnacji bez agresywnej chemii były zawsze bardzo nietrwałe.

Czy nie lepiej kupić oryginalne dywaniki gumowe od Dacia? Przecież nie są takie drogie. Była ostatnio podwyżka akcesoriów, ale może ktoś ma jeszcze w starej cenie.
Mam oryginalne dywaniki gumowe wysokie w Dusterze od roku i uważam, że warte były zapłaconej ceny. Też były produkowane w Polsce.

tAboon - 2019-03-19, 10:11

Linde napisał/a:
Czy nie lepiej kupić oryginalne dywaniki gumowe od Dacia?
Tylko jest jeden problem. Do Lodgy po lifcie nie ma maty bagażnika do wersji 7-osobowej w wersji oryginalnej.
Linde - 2019-03-19, 10:16

Chyba, że nie ma. W cenniku akcesoriów do Lodgy jest coś takiego:
Dywaniki gumowe z podwyższonymi brzegami (do wersji 7-miejscowej)209,00 zł 8201282284

Mnie na tyle zmęczyły te wszystkie rzemieślnicze pseudo gumy, że zdecydowałem się na oryginały zarówno pod nogi jak i do bagażnika - nie, niestety nie dostałem ich za darmo ;)

Dymek - 2019-03-19, 10:20

Linde napisał/a:
Czy nie lepiej kupić oryginalne dywaniki gumowe od Dacia? Przecież nie są takie drogie...

Nie wiem jak w Dusterze, ale oryginalne dywaniki "gumowe" oraz wkłady do bagażnika z katalogu akcesoriów Sandero i Logana również nie mają wiele wspólnego z gumą. To jakieś dość lekkie tworzywo, ale na pewno nie guma...

andrecho - 2019-03-19, 10:55

Trochę się podczepię pod temat... czy wiecie gdzie mogę dostać dywanik (guma/tworzywo) tylko dla kierowcy, ewentualnie cały przód ? Zużyty mam tylko ten od kierowcy reszta w idealnym stanie, trochę bez sensu kupowac cały komplet. Szukałem w necie ale wszędzie tylko komplety. Z góry dzieki za wszelkie informację.
Mamert - 2019-03-19, 10:56

Cytat:
Czy nie lepiej kupić oryginalne dywaniki gumowe od Dacia?

Nie !!! Wykładzina gumowa od Dacii może ładnie wygląda, ale to jest pianka którą łatwo przedziurawić. Rezawy gumowe są naprawdę niezłe, w odróżnieniu do tego gówna z PCV (brzydkie, choć wytrzymałe).

laisar - 2019-03-19, 11:45
Temat postu: Re: Wykładzina do samochodu
Atlik napisał/a:
mam pomysł na obicie bagażnika wykładziną, aż do krawędzi siedzeń z 2 rzędu. Na allegro znalazłem tego typu wykładzinę:
Wykładzina Allegro


Mam taką wykładzinę na podłodze i materiał tekstylny, który jest jej spodnią warstwą, łapie niestety wilgoć. Jej wyjęcie i wysuszenie nie jest problemem, ale trzeba tego pilnować.

Atlik - 2019-03-19, 17:55

Dzięki laisar. Lepiej polegać na doświadczeniach innych i nie popełniać tych samych błędów ;). To kupię kawałek by zastąpić liche wycieraczki z 3 rzędu siedzeń ;).
telecaster1951 - 2019-04-03, 12:33

Zastanawiam się nad zakupem wkładu do bagażnika do Logana. Oryginał zgodnie z cennikiem 150zł. Opłaca się go brać, czy szukać czegoś innego?
JaroPP - 2019-04-08, 18:53

Osobiście matę oraz siatkę kupiłem przez znany nam wszystkim portal all.... Pasuje idealnie i wyszło sporo taniej niż w salonie.
miela - 2019-04-09, 08:44

Czy ktoś ma i używa wkładu EasyFlex do bagażnika do dustera? Zastanawiam się czy jakbym go kupił, to czy łatwo się czyści, czy mógłybm w bagażniku psa wozić.
KliPer - 2019-04-09, 08:58

Ja mam i polecam. Tkanina jest sztuczna, śliska w dotyku, łatwo się odkurza i wyciera. Między dwoma warstwami tkaniny jest plastikowe usztywnienie (chyba płyta z PVC lub coś podobnego w miarę lekkiego). Po montażu rzepów, zasunięciu suwaków otrzymujesz sztywny wkład. Wyciera się łatwo i jest chyba wodoodporne gdyż rozlewał mi się płyn do szyb i po starciu ściereczką było sucho.
boban666 - 2019-04-14, 15:54

Co sądzicie o takich dywanikach ??
https://www.sklep.trio.co...tem-czarne.html
Mam oryginalne gumowe z rantem , ale irytuje mnie mnie brud zbierający pod pedałami i w miejscu gdzie odpoczywa noga od sprzęgła bo tam jest tylko sama tapicerka. W sumie to pierwszy samochód który spotkałem gdzie nie ma w tym miejscu jakiegoś zabezpieczenia nawet Panda ma 😝

Lodgyman - 2019-05-20, 21:45

tAboon napisał/a:
Linde napisał/a:
Czy nie lepiej kupić oryginalne dywaniki gumowe od Dacia?
Tylko jest jeden problem. Do Lodgy po lifcie nie ma maty bagażnika do wersji 7-osobowej w wersji oryginalnej.


Niestety mi wcisnęli pomimo, że nie pasuje - nikt nie raczył poinformować, że będzie problem. Zwrócić oczywiście nie mogę i kupić sobie zamiennika (np. Rezaw Plast), jedynie wymienić na inne akcesoria.

Mam ewentualnie opcję, żeby powycinać matę nożyczkami do odpowiednich wymiarów, ale będzie problem np. w miejscu pasów bezpieczeństwa w trzecim rzędzie.

EBmazur - 2019-05-21, 05:54

U mnie za dodatkową matę bagażnika robi ..... stary , ale nie zniszczony materac dmuchany , a właściwie jego połowa . Rozcięty jest w taki sposób , aby go "rozwarstwić " . Stosuję takie rozwiązanie od "zawsze" . W razie co mam przy okazji doskonałą osłonę przedniej szyby.
Mamert - 2019-06-14, 13:06

Kupiłem antypoślizgową matę (wkład) do bagażnika polskiej firmy Aristar® z linii produkcyjnej Guard-Liner. Nie jest jakaś High Endowa, ale nawet ładnie wygląda i chyba jest dosyć wytrzymała, a co najważniejsze pasuje do Lodgy po 2017 roku. Dodatkowym plusem jest to, że sięga do drugiego rzędu siedzeń i chroni dywanik pod stopami trzeciego rzędu.
https://allegro.pl/oferta/dacia-lodgy-kombi-2012-dywanik-wklad-bagaznika-7968752461

rafalm1978 - 2020-03-22, 20:23

http://www.daciaklub.pl/f...1805791#1805791
marko napisał/a:
W związku z tym, że urzędowo do Sandero otrzymałem dywaniki welurowe...

dywaniki welurowe z czerwona nitką są w standardzie do wersji Techroad :mrgreen:

marko - 2020-03-23, 08:11

Tego nie wiedziałem :shock:
Jakoś nie jestem do takiego luksusu przyzwyczajony zwłaszcza w okresie śnieżnej zimy lub mokrej jesieni :-P
Wolę standardowe dywaniki gumowe, które są zwyczajnie praktyczne.

toka93 - 2020-03-23, 10:11

Podaj cenę, bo moje stan agonalny, a zawsze wolę oryginalne dywaniki :)
Dymek - 2020-03-23, 12:59

marko napisał/a:
Tego nie wiedziałem :shock:
Jakoś nie jestem do takiego luksusu przyzwyczajony zwłaszcza w okresie śnieżnej zimy lub mokrej jesieni :-P
Wolę standardowe dywaniki gumowe, które są zwyczajnie praktyczne.

Również serie "Outdoor" miały w standardzie dywaniki welurowe (w tej wersji w pomarańczowymi haftami), co nie było nigdzie napisane i nawet sprzedawcy nie wiedzieli. Jednak praktycznie wszyscy dealerzy dorzucali w gratisie komplet gumowych. I dobrze, bo ja też zupełnie nie wyobrażam sobie weluru na podłodze- pracuję i często wsiadam do samochodu na zadupiu, z butami po kostki w błocie, gumowe korytka są po prostu niezbędne.

marko - 2020-03-23, 15:18

Właśnie z wersji Outdoor - niebieska Lodgy - pamiętam, że miałem welurowe dywaniki ale mój Dealer dorzucił mi gumowe, tylko ich jakość nie była najlepsza. Po kupnie kompletu RezawPlast, oryginały leżą w garażu a teraz kolejny komplet doszedł z Sandero.
Nawiasem mówiąc szkoda, że Dacia nie ma umowy z RezawPlast na dywaniki gumowe i nie daje ich seryjnie. Jak dla mnie to całkiem udane akcesoria i dopasowane do przynajmniej Lodgy i Sandero.

MartinezTychy - 2020-03-24, 00:31

marko, Byłbyś zainteresowany odsprzedaniem tych oryginalnych z Dacii Lodgy?
Dymek - 2020-03-24, 08:33

marko napisał/a:
... miałem welurowe dywaniki ale mój Dealer dorzucił mi gumowe, tylko ich jakość nie była najlepsza...

Nie widzę mankamentów tych fabrycznych, łącznie z wkładem do bagażnika, przynajmniej w Sandero.
No chyba, że komuś przeszkadza, że nie jest to w 100% ciężka guma, tylko jakaś mieszanka... ale to akurat dla mnie zaleta.
No i one również są "Made in Poland"... 8-)

marko - 2020-03-24, 08:40

Hmmm, moje gumowe musiały chyba leżeć obok gumowych. Dosyć sztywny materiał i dość śliski, robił wrażenie że ma więcej plastyku niż gumy w sobie. Zwyczajnie nie przypadł mi do gustu. Zresztą do Lodgy i tak nie dostałem wkładu do bagażnika więc musiałem zamawiać osobno więc wziąłem komplet na cały samochód.
rafalm1978 - 2020-03-24, 10:03

Ja również miałem dostać dywaniki welurowe gratis.Jednak przy odbiorze poinformowano mnie ,że były razem z autem ,więc dorzucili mi gumowe.
Z racji ,że mam dzieci i problem z brudnym tunelem to zamówiłem sobie ze stopnicą dla kierowcy ,oraz przykryciem tunelu .


https://allegro.pl/oferta/dacia-dokker-5os-2012-dywaniki-gumowe-korytka-8106755583
A w Sandero Stepway Outdoor też wymieniem oryginalne na

Dymek - 2020-03-24, 10:37

Dymek napisał/a:
No chyba, że komuś przeszkadza, że nie jest to w 100% ciężka guma, tylko jakaś mieszanka... ale to akurat dla mnie zaleta.

Może doprecyzuję o co chodzi z tą zaletą :roll:
Te fabryczne gumo-plastikowe dywaniki są rzeczywiście znacznie lżejsze od typowych gumowych. Zazwyczaj korzystam z myjni samoobsługowych i czasem myję też dywaniki. Na stanowiskach zawsze są sprężynowe uchwyty do zawieszenia dywaników do ich umycia, ale w 99% przypadków myjni w mojej okolicy te uchwyty są tak zużyte (słabe), że przeciętny dywanik gumowy ląduje zaraz na ziemi- mam porównanie, bo myję tez dywaniki w innych samochodach. Natomiast te nasze "Daciowo-salonowe" trzymają się w tych zaciskach bez problemu- są znacznie lżejsze. Wydaje mi się że również łatwiej się domywają.

marko - 2020-03-24, 12:18

Temat zszedł na dywaniki, więc że tak powiem @rafalm1978 u Ciebie jakieś lepszej klasy wydają się te oryginały. Do Lodgy dostałem takie, które nie zasłaniają miejsca na lewą stopę obok pedału sprzęgła, być może taki wzór był w 2017. Nie mniej jak odbierałem Lodgy dostałem 2 komplety dywaników (welur i guma) oraz opony zimowe. Do obecnej Sandero jakoś wychodzi że nic. Liczyłem chociaż na brelok do kluczy ale też nic z tego. W końcu kupiłem na allegro i bez łaski.
Michał B24 - 2020-03-24, 12:23

Zgadzam się, mniej też się zużywają, co nie znaczy że wcale.
Mariusz_84 - 2020-05-31, 22:12

Mamy specjalna mate dla wersji 7os., aby nie wyjmowac jej za kazdym razem jak chcę rozłożyć dodatkowe siedzenia?
laisar - 2020-05-31, 22:21

Istnieją - http://www.daciaklub.pl/f...1773677#1773677
telecaster1951 - 2021-05-07, 12:26

Co myślicie o takich dywanikach?
https://allegro.pl/oferta/bezwonne-100-dacia-logan-2012-2021-2013-2014-2015-10657227550?fromVariant=10657186199
Niestety pod pedałem sprzęgła zaczęła mi się wykładzina wycierać i muszę mieć coś, co bardziej ją chroni.

eliks - 2021-11-03, 17:00
Temat postu: Dywaniki gumowe
Panowie, macie jakieś sprawdzone, pasujące dywaniki gumowe do Sandero II 2019? Chce uniknąć sytuacji z niepasującym podłokietnikiem, dlatego proszę was o pomoc. Może jakieś symbole, firmy lub linki do aukcji?
eliks - 2021-11-03, 19:59

Przeniosłeś temat, ok, ale możesz sprawdzić logi że szukałem, także ten temat czytałem i ciężko dojść do jakichś konkluzji. Mam rocznik 2019, podłoga z tymi dwoma cyckami przy fotelu, aktualnie leżą oryginalne welury. Chcę kupić dywaniki guma/pianka wsyztsko jedno, aby były dobrze dopasowane i nie przeszkadzały np. w otwarciu klapy wlewu paliwa.

Znalazłem nawet takie od roku 2018, a że lekkie zmiany mogą być przekonałem się właśnie przy próbie dopasowania podłokietnika

https://allegro.pl/oferta/dywaniki-gumowe-do-dacia-sandero-stepway-od-2018-8850272999?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Acategory&bi_c=NGY5NDQ5MzYtNzBkMC00M2UwLWFkZWQtZDI2NTRjYWYxZTljAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6333cf4a-55a3-48a7-9f21-5fd46a8083d6

Dymek - 2021-11-04, 10:09

eliks napisał/a:
Mam rocznik 2019, podłoga z tymi dwoma cyckami przy fotelu, aktualnie leżą oryginalne welury. Chcę kupić dywaniki guma/pianka wsyztsko jedno, aby były dobrze dopasowane i nie przeszkadzały np. w otwarciu klapy wlewu paliwa.

Te co podlinkowałeś mają raczej niskie brzegi. Kup "fabryczne" oryginały-korytka, które zwykle dawali w salonie w gratisie i po sprawie. Mam, pasują, bo muszą. Ja nie mam w kabinie wajchy od wlewu, ale mam pod nią nacięcie w tapicerce i w dywaniku jest tam na nią specjalne wycięcie. Od 2016 na pewno nic się w podłodze Sandero nie zmieniało. Nie narzekam- welurowe zdjąłem od razu. PRZYKŁAD
Wkład do bagażnika mam taki sam i też jest OK.

eliks - 2021-11-04, 10:23

Jestem w kontakcie z tą firmą. Te mają niskie ranty, wiem. Mają jeszcze coś takiego, też pasują.

https://allegro.pl/oferta/dywaniki-gumowe-no-77-dacia-sandero-i-2012-2020-10865131584

Dymek - 2021-11-04, 10:44

Zasadniczo każde dedykowane, które znajdziesz powinny kształtem pasować. Do wyboru pozostaje wysokość rantu, wzór przetłoczeń, materiał, no i zapach. I niestety wszystkie mają niezrozumiałą dla mnie wadę- zbyt nisko się kończą pod pedałami i cały syf spadający z butów i pedałów trafia pod dywanik. Niezrozumiałą, bo Dacia jest pierwszym samochodem, w którym walczę z tym zjawiskiem i tłumaczenia, że to dla bezpieczeństwa pedałów zupełnie do mnie nie trafiają- jakoś w innych samochodach można robić dywanik sięgający wyżej. Koledzy tu wcześniej już narzekali na to samo.
eliks - 2021-11-04, 13:24

Tyle dobrze że nie mam sprzęgła i ta końcówka nie będzie mi wadzić. Jak kupię to się podzielę opinią.
telecaster1951 - 2021-11-04, 22:47

Ja w Loganie używam tych. https://allegro.pl/oferta/3d-bezwonne-dacia-logan-2012-2020-2013-2014-2015-11103371159?fromVariant=11189166243
Rozwiązują problem syfu pod pedałami. Jedynie pod gazem się zbiera. Dobre i to.

Dymek - 2021-11-05, 08:52

No właśnie głównie pod pedałem gazu jest największy problem...
Łukasz_M - 2021-11-05, 13:57

telecaster1951 napisał/a:
Ja w Loganie używam tych. https://allegro.pl/oferta/3d-bezwonne-dacia-logan-2012-2020-2013-2014-2015-11103371159?fromVariant=11189166243
Rozwiązują problem syfu pod pedałami. Jedynie pod gazem się zbiera. Dobre i to.

a te stopery\klipsy czy jak sie zwą w dywaniku kierowcy pasuja do tych z zamontowanych w daci? czy trzeba coś zmieniać?

eliks - 2021-11-08, 17:49

Przyszły dywaniki TPE z Frogum no 77. Generalnie drogo nie było a pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Z plusów napewno idealne spasowanie do auta. Klipsy pod nogami kierowcy pasują do tych w dywaniku (są plastikowe) i ogólnie jak położysz dywanik tak leży, nie drgnie nigdzie nawet o centymetr bo te ranty są idealnie dopasowane do podłogi w kazdym miejscu i załamaniu mojej Dacii. Na minus brak miejsca na dźwignie klapy wlewu paliwa. Narazie tyle. Cena 134zl i wymiana kilku maili z firmą również bezproblemowa.
telecaster1951 - 2021-11-09, 20:48

Łukasz_M napisał/a:
a te stopery\klipsy czy jak sie zwą w dywaniku kierowcy pasuja do tych z zamontowanych w daci? czy trzeba coś zmieniać?
Pasują idealnie.
withoutnick - 2022-05-30, 21:18

Oryginalna mata bagażnika do Dustera II kosztuje około 180 PLN.
Zamienniki (np. Rezaw Plast, Aristar, Frogum) to koszt 100-120 PLN.
Jest jeszcze wynalazek firmy Mix-Plast za cenę nie do pobicia - 50 PLN! Czy ktoś odważył się na zakup? Zastanawiam się, czy oby nie jest zrobiona z jakiegoś śmierdzącego gównolitu.

https://allegro.pl/oferta/dacia-duster-ii-2wd-od2017r-wklad-dywanik-bagaznik-8300831794


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group