DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - Dacia wprowadza serię limitowaną Story

maciek - 2012-03-03, 09:56
Temat postu: Dacia wprowadza serię limitowaną Story
Dacia już w tym miesiącu zaoferuje klientom limitowane serie modeli Logan i Sandero. Samochody dostępne w tej linii będą mogły być napędzane bądź silnikami benzynowymi (1,2 16V 75 KM i 1.6 85 KM), bądź jednym wysokoprężnym (1.5 dCi 75 KM).

Limitowana seria Logana i Sandero będzie wyposażona w ABS i system wspomagania awaryjnego hamowania, dwie czołowe poduszki powietrzne, klimatyzację, wspomaganie układu kierowniczego, radioodtwarzacz CD/mp3 ze sterowaniem przy kierownicy oraz złączami Jack, USB i BluetoothŸ, a także w centralny zamek sterowany kluczykiem.
W opcji można domówić boczne poduszki powietrzne.

Na karoserii pojawią się naklejki wyróżniające tę linię, zaś we wnętrzu znaleźć można będzie nową tapicerkę.

Ceny skalkulowano na poziomie 7.900-9.550 euro za Logana Story i 8.800-10.450 euro za Sandero Story.

http://www.francuskie.pl/wiadomosci/7857


fajne radio


laisar - 2012-03-03, 10:44

"Story" czyli "Historia" - więc MSZ to z okazji niezbyt odległego zakończenia produkcji, żeby nieco lepszym wyposażeniem zachęcić klientów do kupienia starego modelu, a nie czekania na nowy.

(To samo dotyczy zresztą Stepwaya2).

maciek - 2012-03-03, 11:03

mi się wydaje że Story zastąpi Ambience
laisar - 2012-03-03, 11:14

Ambiance'a raczej nie - np w Rumunii zastąpił Accessa.
maciek - 2012-03-03, 11:21

laisar napisał/a:
Ambiance'a raczej nie - np w Rumunii zastąpił Accessa.


Go! zastąpił Accessa

a Smile! Laureate

esdziewiaty - 2012-03-03, 12:05

U nas sprawa, jeśli w ogóle tyczyć się będzie jedynie Sandero. RP po cichu wycofało ze sprzedaży Logana w wersji sedan.
laisar - 2012-03-03, 12:31

maciek napisał/a:
Go! zastąpił Accessa

Aj, patrzyłem na sedana d:

Czyli jest jeszcze inaczej - Story niczego nie zastępuje, tylko jest "pomiędzy".



(TSD: "chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zwykle" d: - miało być prosto, czyli 3 poziomy wyposażenia plus opcje, we wszystkich krajach tak samo, czasami okazjonalne wersje specjalne. Tymczasem zrobił się bajzel jak 150: Black Line, Silver Line, Prestige, Preference, Go!, Smile! - i do tego w każdym kraju inaczej, bezsęsu... /: ).




@esdziewiaty: No ale niby co - ogłoszenie mieli dać czy w ogóle robić kampanię reklamową? Przy sprzedaży literalnie paru szt/m-c w chyba całym zeszłym roku to kogo by to miało zainteresować?

esdziewiaty - 2012-03-03, 12:47

Nic z tych rzeczy, odniosłem wrażenie, że temat nie byl poruszany na forum. Co więcej, nie każdy zagłębia się w statystyki sprzedaży, co za tym idzie nie posiada wiedzy o popycie na Logany ;-)
Marek1603 - 2012-03-03, 13:04

Było na forum o wycofaniu ze sprzedaży. Po prostu trzeba lepiej uczestniczyć w życiu forum. ;-)
laisar - 2012-03-03, 13:10

esdziewiaty napisał/a:
temat nie byl poruszany na forum

Oczywiście, że był - ale że nie jesteś zainteresowany, to przeoczyłeś, co jest kompletnie zrozumiałe. Jednak ci, którzy rozważali kupno sedana, zapewne dowiedzieli się na czas.

(Inna rzecz, że jakby się ktoś uparł, to by mu pewnie RP sprowadził sedana z innego kraju i tyle - nie licząc krajów spoza Europy, to w Rumunii produkcja jeszcze trwa i na tamtejszym rynku model jest oferowany).

Ale chyba rozumiem - faktycznie, w samych salonach czy w prasie nie było komunikatów "OSTATNIA OKAZJA TERAZ LOGAN W SERII JUBILEUSZOWO-POŻEGNALNEJ". Tylko jak pisałem wcześniej - do kogo by to miało trafić? Do tych kolejnych potencjalnych 50 osób? Cała zeszłoroczna sprzedaż to 80 szt - więc szkoda wysiłku... (Jakby to bezdusznie nie brzmiało).

lurtz - 2012-03-03, 15:32

Ooo a takie radio bedzie mozna sobie zamowic jako akcesorium? Chetnie do dustera bym wzial, ma to czego mi brakuje, BT i USB :)
esdziewiaty - 2012-03-03, 15:59

Faktycznie przeoczyłem. Przepraszam za wprowadzanie zamieszania. Nie jestem w stanie wszystkich tematów ogarnąć :cry: , pomimo usilnych starań.
laisar - 2012-03-03, 16:12

Noależdoprawdy... Nie ma za co przepraszać - wiadomo, że nie ma obowiązku ogarniania, więc o różnych rzeczach można nie wiedzieć [:
eplus - 2012-03-03, 16:13

Ale sprzedając 80 sztuk chyba tak wiele nie dołożyli do interesu... Bo u nas każdy dokłada, nikt nie zarabia... :mrgreen: :mrgreen:
laisar - 2012-03-03, 20:51

Jestem przekonany, że w ogóle nie dołożyli do interesu - ale to jednak chyba i tak mało istotne dla sensu robienia akcji pożegnalnej? Tzn. w PL, bo choć ogólnie takie imprezy oczywiście jakoś tam budują "wizerunek marki", no to u nas... "A jaki to niby wizerunek i komu to potrzebne"? d:


(Ale TSD: może jest to jakiś pomysł dla nas, jako dla klubu, czyli społeczności - odnaleźć pierwszego i ostatniego oficjalnie kupionego w PL logana i zaprosić na jakąś imprezę?).

maciek - 2012-03-03, 22:08

jeszcze inaczej bo
Cytat:
Limitowana seria Logana i Sandero będzie wyposażona w ABS i system wspomagania awaryjnego hamowania, dwie czołowe poduszki powietrzne, klimatyzację, wspomaganie układu kierowniczego, radioodtwarzacz CD/mp3 ze sterowaniem przy kierownicy oraz złączami Jack, USB i BluetoothŸ, a także w centralny zamek sterowany kluczykiem.
W opcji można domówić boczne poduszki powietrzne.


zastąpi Artice? kurcze sam nie wiem jak sklasyfikować tą wersje wyposażenia :shock:

benny86 - 2012-03-03, 22:10

maciek napisał/a:
jako jedyna ma klime w standardzie

Arctica też ma klimę w standardzie, ale fakt - cała reszta wyposażenia bogata w porównaniu z innymi wersjami

laisar - 2012-03-03, 22:15

maciek napisał/a:
nie wiem jak sklasyfikować tą wersje wyposażenia

No ale co tu wiedzieć? Przecież napisałem: niczego nie zastępuje - jest, zgodnie z nazwą, serią dodatkową.

mekintosz - 2012-03-03, 22:19

Szkoda, ze na plus wychodzi tylko radyjko. Czekamy na lifting a nie wariacje na temat wyposazenia. Sandero/Duster zaczyna tracic myszka jesli chodzi o wystroj wnetrza i w moim odczuciu potrzebne jest odswieznie kokpitu. Szczegolnie, ze wiemy jak wygladaja wersje na rynek rosyjski i amerykanski.
laisar - 2012-03-03, 22:22

A mnie się te nowe jarmarczne błyskotki nie do końca podobają d: - namawiam więc producenta: "Więcej możliwości konfiguracji!".
mekintosz - 2012-03-03, 22:31

laisar napisał/a:
A mnie się te nowe jarmarczne błyskotki nie do końca podobają d: - namawiam więc producenta: "Więcej możliwości konfiguracji!".


Jedno drugiego nie wyklucza. Podobnie jak MCV czy Logan PickUP byly w podstawowych wersjach mialy stara deska, w laureate zas nowe.

faj3r - 2012-03-05, 23:40

Radio faktycznie fajne. Ciekawe czy pojawi się w Dusterach 8-)
lurtz - 2012-03-06, 13:17

faj3r napisał/a:
Radio faktycznie fajne. Ciekawe czy pojawi się w Dusterach 8-)


Dlatego pytalem czy bedzie dostepne w salonach jako akcesoria :) Swojego dusterka pewnie jeszcze bede dlugo uzywal a nie chce miec nieoryginalnego radia bo one wszystkie sweica jak choinka :)

laisar - 2012-03-06, 13:26

lurtz napisał/a:
Dlatego pytalem czy bedzie dostepne w salonach jako akcesoria :)

Wszystkie daćkowe części można po prostu zamówić w ASO jako "część zamienną".

faj3r - 2012-03-06, 13:38

laisar napisał/a:
Wszystkie daćkowe części można po prostu zamówić w ASO jako "część zamienną".

tylko koszt jako "część zamienna" będzie pewnie wyższy niż przy zakupie auta jako "opcja". Pytanie jaka będzie róznica.

laisar - 2012-03-06, 14:49

faj3r napisał/a:
koszt jako "część zamienna" będzie pewnie wyższy niż przy zakupie auta jako "opcja"

Niekoniecznie: w dusterze opcja to 1550, natomiast część zamienna (radio+pilot pod kierownice)... 1250.

OIDP z przodu głośniki są zawsze, więc nawet, jeśli trzeba by doliczyć tylne - bo nie pamiętam, czy bez zamówienia radia je dają czy nie - to w zależności od modelu kosztują 60 albo 70 zł / szt., czyli i tak wychodziłoby 1400.

No i teraz jeszcze robocizna...

lurtz - 2012-03-06, 15:27

Hmm no to moze trzeba sie przejechac i zapytac czy juz te radio maja. Sprzedam stare wiec zawsze te kilka zl. bedzie mniej. A co do robocizny, nie powinna byc raczej droga, w 1h powinni sie wyrobic.
Prezes - 2012-03-06, 15:40

laisar napisał/a:
OIDP z przodu głośniki są zawsze
Chyba kable do głośników. U mnie głośników nie było.
mcvBL - 2012-03-06, 18:33

Ktos zna numer tego pieknego radyjka chetnie kupie bo widze ze ma BT wbudowane.
maciek - 2012-03-06, 20:36

trzeba chwilę zaczekać aż pojawi się w sprzedaży
toms57 - 2012-03-14, 06:06

laisar napisał/a:
maciek napisał/a:
nie wiem jak sklasyfikować tą wersje wyposażenia

No ale co tu wiedzieć? Przecież napisałem: niczego nie zastępuje - jest, zgodnie z nazwą, serią dodatkową.


czy nowa czy zastepuje = oto jest pytanie
we wczorajszym emeilu od jednego z dealerów Dacii (dodam, że szukam Logana MCV w wersji Arctica) :
"W załacznikach przesyłam specyfikację wyposażenia oraz oferte na samochód Dacia Logan MCV wersja 5 osobowa według specyfikacji przesłanej w Pańskim zapytaniu. Obecnie nastąpiła zmiana konfiguracji modeli i wersja Arctica jest już niedostępna do produkcji. Wersja która przedstawiłem jest odpowiednikiem tamtej wesji."

Inny dealer z kolei odpisuje w ten sposób :
:Najbardziej opłaca sie wersja laureate 1,6 LPG, ponieważ arctica została zastąpiona wersją "story" która ma uboższe wyposażenie. Cena wersji story 1,6 LPG z opcjami jakie Pan wybrał będzie kosztować 48 270 pln, a Laureate 49 400 pln... przy czym wersja laureate będzie jeszcze lepiej wyposażona (radio CD MP3 bluetooth USB, elektrycznie sterowane lusterka, komputer pokładowy, regulacja fotela kierowcy).

Takiego "Lautreata" 1,6 LPG mogę Panu sprzedać po upuscie za.......xxx :) "

czyli wniosek " koniec Arctica a nowa odmiana to Story

maciek - 2012-03-16, 20:09

JA: Proszę was, aktualizujcie szybciej stronę dacia.pl, bo ludzi odstrasza, co ktoś chce wejść i skonfigurować np. Sandero to ciągle pisze że trwa aktualizacja. Szybka i fachowa zmiana jest nie odczuwalna na klienta i powinna być wprowadzana niezauważalnie

[b]Dacia. Wybieram mądrze.
: Maciej, prace nad naszą stroną aktualnie trwają. Obiecujemy, że już niebawem będą dostępne wszystkie jej funkcjonalności.

JA: jakie teraz będą wersje wyposażeniowe Sandero i MCV? i czy MCV dostanie tą nowszą deskę rozdzielczą do innych tańszych wersji?

Dacia. Wybieram mądrze. Maciej, obecnie jesteśmy na etapie wprowadzania nowych wersji - to właśnie z tego powodu strona jest ostatnio w przebudowie. Wracając do odpowiedzi na Twoje pytania - udostępnimy następujące wersje wyposażenia Sandero: Access, Story, Laureate Black Line 2 oraz serię limitowaną Stepway 2. Logan MCV dostępny będzie w wersjach Access, Story i Laureate Black Line 2, przy czym wersja Story w Logan MCV zastąpi do tej pory istniejące wersje Ambiance i SL Arctica.

Jeśli chodzi o Twoje drugie pytanie: Logan MCV będzie miał nową deskę rozdzielczą również na wersji Story, która zastąpiła Ambiance i Arctica.



http://www.facebook.com/D...comment_mention

limo - 2012-03-16, 20:24

limitowany stepway to ten z czerwonymi wstawkami w środku i w nowym kolorze?
maciek - 2012-03-16, 20:25

limo napisał/a:
limitowany stepway to ten z czerwonymi wstawkami w środku i w nowym kolorze?


będzie można za darmo na to się zdecydować na czerwone wstawki, prywatnie mi się nie podobają

limo - 2012-03-16, 20:30

moim zdaniem są fatalne, przynajmniej na tych fotkach co były na forum.
toms57 - 2012-03-21, 19:10

zgodnie z obietnicą:
DACIA SANDERO STORY:
1,2 16v 75 33.550 zl
1,2 16v 75 LPG 37.450 zl
1,5 dCi 75 40.050 zl

DACIA LOGAN MCV STORY :
1,6 84 39.950 zl
1,6 84 7 MIEJSC 41.950 zl
1,6 84 LPG 43.850 zl
1,6 84 LPG 7 MIEJSC 45.850 zl
1,5 dCi 75 45.250 zl
1,5 dCi 75 7 miejsc 47.250 zl

pamiętajmy, że wersja STORY nie ma klimy w standardzie (jak Arctica)
i to na tyle od dealera z ostatniej chwili ;-)

benny86 - 2012-03-21, 19:19

Ciekawe ile sobie doliczają za klimatyzację? Sandero Arctica kosztowało OIDP 34 600zł, Story tańsza o 1050zł... W laureate pakiet z klimą kosztuje 1500zł. Pożyjemy, zobaczymy
toms57 - 2012-03-21, 19:22

klima z radiem (ale lepszym niż w poprzednich modelach) - pakiet komfort 3 - 1850 zł
benny86 - 2012-03-21, 19:26

Czyli realnie wychodzi mała podwyżka, 300zł jeśli dobrze liczę(1050zł niższa cena, ale za klimę i radio dopłacamy 1850zł. w arctice radio 500zł kosztowało) zyskujemy natomiast lepsze radio.
toms57 - 2012-03-21, 19:27

dokładnie tak - radio nie super hiper ale przyzwoite : usb, mp3, bluetooth z pilotem w kierownicy - takie będe miał :-P
benny86 - 2012-03-21, 19:29

No to za takie radyjko warto te 3 stówki wysupłać;) choć zaraz ktoś powie że np. można kupić radio we własnym zakresie, wynegocjować montaż gratis i też będzie miał rację
toms57 - 2012-03-21, 19:30

no i co mi sie podoba w moim "przyszłym" to tapicerka live ciemna z jasnoszarym obszyciem i trzema owalnymi przeszyciami na górze
no i dodatkowo srebro :-P na wlotach, konsoli i uchwytach w drzwiach :lol:
co do radia - jest w pakiecie z klimą nie miałem wyboru :)
ale i tak mam ten pakiet za free :mrgreen:

maciek - 2012-03-26, 16:10

nie wiem czy zauważyliście ale w LAUREATE BL2 mamy w standardzie klime i radio

ale i zdrożało o 1,5k zł

benny86 - 2012-03-26, 16:22

maciek, i tak zdecydowana większość nabywców tej wersji brała klimę jako opcję, więc finansowo na to samo wyjdzie, a radia dają lepsze teraz więc ogólnie zmiany na plus.
maciek - 2012-03-26, 16:23

piszę z obowiązku kronikarskiego:-D
mcvBL - 2012-04-02, 19:03

Ponawiam pytanie czy znany juz jest nr tego radia jako czesc zamienna bo jestem napalony strasznie na to radio :)
jaru - 2012-04-02, 20:15

Mogę po drodze z pracy spytać w ASO, ale pewnie mniej, niż 1200zł nie będzie kosztować. 1150zł kosztuje to zwykłe czarne Blaupunkta, które ma tylko mp3 z płyt CD i nie ma BT.
monopios - 2012-04-05, 18:19

Zauważyłem, że w konfiguratorze niedostępny jest już "BLEU MINER" - niebieski mineral
maciek - 2012-04-06, 08:31

mcvBL napisał/a:
Ponawiam pytanie czy znany juz jest nr tego radia jako czesc zamienna bo jestem napalony strasznie na to radio :)


uparte cholery :-)

Cytat:
radio fabryczne BluetoothŸ dostępne jest przy kupnie nowego auta, więc jedyne, co nam pozostaje, to przedstawić Ci naszą ofertę akcesoriów. Przykładowe ceny radioodbiorników samochodowych Pioneer: model 4400BT, numer ref. 7711537171 – 519zł netto, model 6400BT, numer ref. 7711537071 – 719zł netto...


https://www.facebook.com/...comment_mention

lurtz - 2012-04-06, 08:50

yyy to co jak komus beda musieli wymienic to radio na gwarancji to sie nie bedzie dalo? na pewnie bedzie mozna go kupic osobno. Jak nie oficjalnie to sposobem :)
laisar - 2012-04-06, 20:35

lurtz napisał/a:
sie nie bedzie dalo?

Nie, po prostu nikt z klubowiczów nie zna jeszcze referencjo tego radia - i jak widać ekipa z FB też nie... Trzeba się przejść do serwisu i poprosić o sprawdzenie w dziale części zamiennych.

jaru - 2012-04-06, 21:36

Okazało się, że jeden mój znajomy pracuje w salonie Renault - już wysłałem mu mmsem zdjęcie radia i po świętach ma się odezwać.
okey32 - 2012-04-07, 15:26

toms57 napisał/a:
dokładnie tak - radio nie super hiper ale przyzwoite : usb, mp3, bluetooth z pilotem w kierownicy - takie będe miał :-P


ja już takie mam :mrgreen: . Fajna sprawa zwłaszcza zestaw głośnomowiacy. Mozna zapisać w pamięci do 5 telefonów . Książka sama sie ładuje, odbieranie połaczeń na pilocie, mikrofon w dachu nad lusterkiem. Jak faktycznie sie sprawuje to jeszcze nie sprawdzałem :-) . Niestety nie ma polskiego menu ale instrukcja po polsku i w sumie nie jest skomplikowane w obsłudze.
[/code][/quote]

maciek - 2012-04-07, 15:43

okey32 napisał/a:
toms57 napisał/a:
dokładnie tak - radio nie super hiper ale przyzwoite : usb, mp3, bluetooth z pilotem w kierownicy - takie będe miał :-P


ja już takie mam :mrgreen: . Fajna sprawa zwłaszcza zestaw głośnomowiacy. Mozna zapisać w pamięci do 5 telefonów . Książka sama sie ładuje, odbieranie połaczeń na pilocie, mikrofon w dachu nad lusterkiem. Jak faktycznie sie sprawuje to jeszcze nie sprawdzałem :-) . Niestety nie ma polskiego menu ale instrukcja po polsku i w sumie nie jest skomplikowane w obsłudze.
[/code]
[/quote]

zrób parę zdjęć jak to wygląda w rzeczywistości

okey32 - 2012-04-07, 16:08
Temat postu: Re: Dacia wprowadza serię limitowaną Story
to jest to radio. w tej chwili nie mam zdjęć swojego ale wyglada tak samo


maciek napisał/a:
Dacia już w tym miesiącu zaoferuje klientom limitowane serie modeli Logan i Sandero. Samochody dostępne w tej linii będą mogły być napędzane bądź silnikami benzynowymi (1,2 16V 75 KM i 1.6 85 KM), bądź jednym wysokoprężnym (1.5 dCi 75 KM).

Limitowana seria Logana i Sandero będzie wyposażona w ABS i system wspomagania awaryjnego hamowania, dwie czołowe poduszki powietrzne, klimatyzację, wspomaganie układu kierowniczego, radioodtwarzacz CD/mp3 ze sterowaniem przy kierownicy oraz złączami Jack, USB i BluetoothŸ, a także w centralny zamek sterowany kluczykiem.
W opcji można domówić boczne poduszki powietrzne.

Na karoserii pojawią się naklejki wyróżniające tę linię, zaś we wnętrzu znaleźć można będzie nową tapicerkę.

Ceny skalkulowano na poziomie 7.900-9.550 euro za Logana Story i 8.800-10.450 euro za Sandero Story.

http://www.francuskie.pl/wiadomosci/7857


fajne radio

Obrazek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group