DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - mahindra verito - czyli indiański koszmarek z Logana

maciek - 2012-07-28, 10:10
Temat postu: mahindra verito - czyli indiański koszmarek z Logana
co ja będę pisał trzeba to zobaczyć ;-)



http://www.mahindraverito.com/

PS. Celowy jest taki tytuł ;-)

monopios - 2012-07-28, 13:30

maciek napisał/a:
mahindra verito - czyli indiański koszmarek z Logana

Tak dla formalności nie indiański tyko hinduski

rimo - 2012-07-28, 18:57

Nie hinduski a indyjski ;-) :-)
Jak na Indie to drogo... Wszystko mająca wersja D6 tylko z dieslem 65KM - 720403.00 INR czyli 43728.46 PLN

johnny303 - 2012-07-28, 23:16

Jak na warunki ekonomiczne Indii cena rzeczywiście wydaje się wysoka.
Przy okazji prośba do kolegów. Nie poprawiajcie polszczyzny innych, nie sprawdziwszy źródeł. Słowniki, w tym USJP, odnotowują obie formy. Przy tym "hinduski" odnosi się do ludzi, również mieszkańców Indii, nie tyko wyznawców hinduizmu, a "indyjski" do kraju.
Zgoda, na pewno nie "indiański", bo rodowici Amerykanie przy tym pojeździe nie majstrowali.

rimo - 2012-07-29, 00:09

johnny303,
Hmm... Mieszkańcy Indii to Hindusi, zaś hindusi to wyznawcy hinduizmu to tak na marginesie, a jeśli już to poprawny tytuł tematu powinien brzmieć:
Mahindra Verito - czyli indyjski koszmarek z Logana, lub Mahindra Verito - czyli Hindusów koszmarek z Logana. Ten drugi bardziej wesoło brzmi :-)
Wszyscy rozumiemy dowcipne znaczenie tytułu tego tematu i tylko się żartobliwie przekomarzamy :-) Choć mój awatar pewno by się za to pogniewał... :-D
To by było tyle mojego czepiania się.
Szczerze mówiąc, to ten koszmarek mi się bardziej podoba niż oryginał :-)

tomala72 - 2012-07-29, 06:54

Kolumb odkrywając wyspy Ameryki, myślał iż odkrył Indie i nazwał autochtonów Indianami więc określenie "indiański" może mieć sens w swej istocie:)
Mikele - 2012-07-29, 22:11

W środku moim zdanie ładniejszy i lepiej pomyślany niż nasz europejski Logan :)
esdziewiaty - 2012-07-30, 00:03

Wygląd mocno dyskusyjny, ale zapewne w Indiach się spodoba.
Przy okazji koncern Renault wyciska co się da z projektu Logana, i robi pieniążki udzielając tego typu licencji.

maciek - 2017-11-13, 20:09

Czas sobie przypomnieć tego Indianina :-D



Całe szczęście w Europie mieli więcej polotu robiąc hatchbacka :D

ale mają elektryka ;-)



http://www.mahindraverito...new-verito.aspx

jas_pik - 2017-11-13, 20:23

Ten elektryczny Logan jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem.
Pojazd pod marką Mahindra E Verito ma możliwość 3 krotnego w ciągu roku pożyczenia prądu na przejazd w trybie EKO około 7 kilometrów. Standardowe akumulatory litowe o energii 20 kWh wystarczają przy masie pojazdu 1500 kg na przejazd 120 km .
Mój Saxo z 2002 roku przy energii w aku 12kWh ( przy napięciu 120 V) przejeżdża zgodnie z instrukcją obsługi 75 km :)
Najciekawsze jest to że poszli w kierunku standaryzowania napięcia akumulatorów trakcyjnych na 72V czyli 20s co w odróżnieniu od obecnych rozwiązań w nowych samochodach elektrycznych gdzie to napięcie wynosi 400 V ( 96s)

kicpra - 2017-11-13, 21:48

Można było patent na Poloneza Hindusom sprzedać, jak tak wszystko łykają :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group