DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Portal - Ceny modeli Dokker Van i Dokker w Polsce

Dj Brabus - 2012-09-14, 09:20
Temat postu: Ceny modeli Dokker Van i Dokker w Polsce
Renault Polska ogłasza ceny modeli Dacia Dokker Van i Dacia Dokker. Obydwa nowe modele oferują rekordowo korzystny stosunek ceny do objętości ładunkowej i własności użytkowych. Wersja dostawcza – Dokker Van dostępna będzie już od 29 900 zł netto, ceny wersji osobowej Dokker zaczynają się od 36 900 zł brutto.

Dacia Dokker Van to niezawodna i solidna furgonetka zapewniająca jedne z największych możliwości ładunkowych spośród samochodów z tego segmentu: ładowność do 750 kg, przestrzeń ładunkowa o pojemności od 3,3 m3 do 3,9 m3 a dzięki pomysłowym możliwościom zmiany konfiguracji wnętrza umożliwia przewóz towarów o długości nawet do 3,11 m. Dacia Dokker Van jest odpowiedzią na wszystkie wymagania przedsiębiorców, przedstawicieli rzemiosła i handlu. Cena podstawowej wersji Dacii Dokker Van to 29 900 zł netto.

Dacia Dokker to praktyczny i wielofunkcyjny samochód dla pięciu osób, oferowany z jednymi lub dwojgiem przesuwnych, przeszklonych bocznych drzwi zapewniających łatwy dostęp do części ładunkowej i tylnych miejsc. Dzięki przestronnemu bagażnikowi i prostym możliwościom zmiany konfiguracji wnętrza jest przede wszystkim przeznaczony dla klientów poszukujących pojazdu wielofunkcyjnego, który jednocześnie umożliwia podróż z całą rodziną w komfortowych warunkach i w zależności od potrzeb załadunek przedmiotów o dużych rozmiarach. Cena podstawowej wersji Dacii Dokker to 36 900 zł brutto.

źródło: renault.pl

laisar - 2012-09-14, 09:35

(Kontynuacja tematu Dokker razy dwa).
Prezes - 2012-09-14, 09:46

Jest już oferta i zdaje się na Modlińskiej można obejrzeć:

http://otomoto.pl/dacia-i...-C25979584.html

Dj Brabus - 2012-09-14, 10:54

Zdjęcia plenerowe z tego ogłoszenia pochodzą chyba z pierwszych jazd Dokkerem, które odbyły się bodajże w Casablance.
maciek - 2012-09-14, 10:59

http://otomoto.pl/dacia-d...m-T3255775.html

VAN

DD - 2012-09-14, 15:54

Dj Brabus napisał/a:
Renault Polska ogłasza ceny modeli Dacia Dokker Van i Dacia Dokker. Obydwa nowe modele oferują rekordowo korzystny stosunek ceny do objętości ładunkowej i własności użytkowych. Wersja dostawcza – Dokker Van dostępna będzie już od 29 900 zł netto, ceny wersji osobowej Dokker zaczynają się od 36 900 zł brutto.

No patrzcie, a to zdaje sie miala byc taka tajemnica, ujawniona dopiero na Pikniku Dacii ;-) .

Szczerze mowiac spodziewalem sie troche nizszej ceny za Dokkera golasa, a konkretnie 35900zl. Opieralem sie przy tym na znanej juz wczesniej polskiej cenie Lodzi oraz na roznicy cen najtanszych wersji Lodzi i Dokkera we Francji (9990€-9400€=590€), ktora w przeliczeniu na zl wynosi nieco ponad 2000zl. Tymczasem okazalo sie, ze na polskim rynku roznica ta wynosi jedynie 1000zl.


Co do ofert na Dokkera, to juz ich sie troche pojawilo (nie tylko z Modlinskiej), np.:

Dacia inny DOKKER AMBIANCE 1.6 84 NOWY (39900zl, Jerozolimskie)

Dacia inny DOKKER AMBIANCE 1.5 dCi 75 (45700zl, Jerozolimskie)

Dacia inny DOKKER nowy kombivan. Sprawdź! (44860zl, Modlinska, Ambiance* 1.6 84, metalic, zapas, klima, radio-CD-MP3)
* chociaz akurat w tekscie ogloszenia wszedzie pojawia sie okreslenie "AMBIENCE"

maciek - 2012-09-14, 18:12

https://docs.google.com/open?id=0B--nMhvZ-gwbOEU4QzdzNmx2Q0E
mekintosz - 2012-09-14, 18:30

Czyli Laureate teraz tylko dieselek ;-(, trzeba czekac na 1.2 tce.
maciek - 2012-09-14, 18:35

Dokker jest o 1000zł tańszy od Lodgy
Więc za TCE zabulimy 49 900zł

ian - 2012-09-14, 18:52

Nie... :evil: :evil:

Duże i bolesne rozczarowanie. Gdy zobaczyłem cenę Lodgy wyraźnie niższą od tej, którą przewidywałem (zamiast 41-42.000zł tylko 37.900zł za wersję bazową i to z wspomaganiem kierownicy-bardzo miłe zaskoczenie ;-) ) byłem pewien, że na początek Dokker w wersji podstawowej będzie oferowany w cenie około 33.900-34.900zł i to ze wspomaganiem kierownicy. Dokupię do wersji podstawowej jeszcze lakier metallic, radioodtwarzacz i cena skoczy do około 40.000zł. Bezsens...

maciek - 2012-09-14, 19:01

ian ja to samo czuje :evil:
ian - 2012-09-14, 19:38

Francuska cena Dokkera to 9.400 euro przy cenie Lodgy 9.990 euro. Ciekawe, że Rumuni nie ujawniają jeszcze ceny tego samochodu :shock:

http://www.dacia.fr/gamme-dacia/dokker/index.jsp

W polskiej ofercie Duster 39.900zł, Lodgy 37.900zł i Dokker powinien kosztować 35.900zł. Boję się myśleć na ile wycenią nowego Logana :-/

Seal - 2012-09-14, 20:17

Mocno jestem zdziwiony :shock: ceną Dokker Laureate 1,5 dCI 90KM (53500 PLN) a Lodgy Laureate 1,5 dCI 90KM 5 osobowy (52500 PLN) liczyłem, że Dokker w tej wersji będzie o 1000 PLN tańszy a nie droższy :evil:
maciek - 2012-09-14, 20:26

Seal, opierniczcie jutro Dealera ;-)
mekintosz - 2012-09-14, 21:07

Troszke to dziwne, ze wersja dostawczaka jest drozsza od porownywalnej wersji Vana ;-) Mimo to dokker bardziej mi sie podoba niz lodgy.
kukubara - 2012-09-15, 10:13

Seal napisał/a:
Mocno jestem zdziwiony :shock: ceną Dokker Laureate 1,5 dCI 90KM (53500 PLN) a Lodgy Laureate 1,5 dCI 90KM 5 osobowy (52500 PLN) liczyłem, że Dokker w tej wersji będzie o 1000 PLN tańszy a nie droższy :evil:


Nie ma sie co dziwic. Logdy jest dla cywili, Dokker dla tych co zarabiaja autem.

Ja czekam az sie przewali pierwsza fala i okolo NR kupie chyba Dokkera.
Przyda mi sie ten bagaznik :)

Ps. Trzy lata temu zastanawialem sie czy kupic Sandro czy Logana,
w koncu kupilem Octavie bo stala w salonie ;) Teraz chyba wroce do Dacii...

Jakub

wat - 2012-09-15, 20:00

Ciekawe że że w dokerze pojawiła się opcja podgrzewanych foteli przednich a w lodzi tego nie ma
Seal - 2012-09-15, 20:08

wat napisał/a:
Ciekawe że że w dokerze pojawiła się opcja podgrzewanych foteli przednich a w lodzi tego nie ma

Oprócz wersji Access jest.
Dopłata 550 zł.

maciek - 2012-09-15, 20:14

jeśli macie cennik opcji proszę wrzućcie ;-)
Seal - 2012-09-15, 20:30

maciek napisał/a:
jeśli macie cennik opcji proszę wrzućcie ;-)

Mamy :-P

maciek - 2012-09-15, 20:35

Seal napisał/a:
maciek napisał/a:
jeśli macie cennik opcji proszę wrzućcie ;-)

Mamy :-P


niech coś zrobi nasz Junior Admin z załącznikami bo pochlastać się można


Tutaj znajduje sie cennik, wersje wyp. i cennik opcji
https://docs.google.com/folder/d/0B--nMhvZ-gwbOEU4QzdzNmx2Q0E/edit

maciek - 2012-09-15, 20:44

Czy cos dealer mówił kiedy pojawi się 1,2 TCE w Dokkerze :?:
Seal - 2012-09-15, 20:51

Nic ale jest polota o 110KM dCI
maciek - 2012-09-15, 20:57

Seal napisał/a:
Nic ale jest polota o 110KM dCI


i co jeszcze skrzynia 6 biegowa :mrgreen:

wat - 2012-09-15, 21:46

tak 6 biegowa nawet fajnie idzie ale jakaś dziwna zwłoka jest po zmianie biegu jakieś dwie sekundy(sprzęgło puszczone gaz w podłodze a reakcja po chwili jak by myślał czy aby na pewno ma dalej przyśpieszać) na dwóch egzemplarzach testowałem rugi miał trochę mniejszą zwłokę ale miał
co do 1,2 to wszyscy dilerzy mówią HGW kiedy będzie :-P

kukubara - 2012-09-16, 08:33

Benzyny nie bedzie w wersji wyzszej niz Ambiance???

Nie bedzie mozna kupic wersji benzynowej z komputerem???

No to chyba ktos nie przemyslal... kto sie w dzisiejszych czasach
napala na klekota???

q

Seal - 2012-09-16, 08:56

wat napisał/a:
tak 6 biegowa nawet fajnie idzie ale jakaś dziwna zwłoka jest po zmianie biegu jakieś dwie sekundy(sprzęgło puszczone gaz w podłodze a reakcja po chwili jak by myślał czy aby na pewno ma dalej przyśpieszać)

Ja też to miałem ale zauważ, że tu mówimy o Dokkerze a nie Lodgy 8-)

ian - 2012-09-17, 20:19

Zdecydowanie wole poczekać na Logana II. Dokker żegnaj :lol: ... Jeszcze kilka dni temu tak ostrożnie zastanawialiśmy się: grudzień 2012-styczeń 2013 jakaś Dokkerowa wyprzedażowa okazja z niewielkim upustem. Dorzucić do tego centralny zamek, koło zapasowe pełnowymiarowe, radioodtwarzacz, ewentualnie kolor metallic. Może wyjdzie 36.500-37.500zł. Ciężko jednak w dzisiejszych, mrocznych i trudnych czasach decydować się na takie wydatki...
Riczi - 2012-09-17, 20:54
Temat postu: Nowe dzieło Dacii już w Polsce! Wielkie jak autobus, tanie j
http://auto.dziennik.pl/p...eria-zdjec.html
kukubara - 2012-09-18, 06:09

ian napisał/a:
Zdecydowanie wole poczekać na Logana II.


Sa juz jakies plotki / zapowiedzi?

W dokkerze kusza mnie odsuwane drzwi i w zwiazku z tym wygodny
dostep do bagaznika - woze duuuze choc lekkie przedmioty...

q

ian - 2012-09-18, 14:32

Cytat:
W dokkerze kusza mnie odsuwane drzwi

U mnie (i nie tylko) najwięcej wątpliwości budzą odsuwane boczne drzwi. Jak to w praktyce będzie wyglądać: czy będą się zacinać, wyskakiwać, dobrze domykać. Czy to będzie dobra, solidna konstrukcja, czy szukanie oszczędności (patrz: drzwi boczne w dostawczaku Gaz Gazela).

kukubara - 2012-09-18, 14:34

Nieee no, odrobine optymizmu :)

Mysle, ze "ruskiej jakosci" nawet Dacia nie dorowna ;)

q

miskowski - 2012-09-18, 15:19

A może ktoś ma możliwość porównania mechanizmu przesuwu i zamykania wspomnianych przed chwilą drzwi z tymi np. z Kangoo? Jakoś tak czuję, że skoro Renault pełną garścią sięga po rozwiązania ze swoich innych samochodów, to i tutaj jest podobnie... :mrgreen:
maciek - 2012-09-18, 16:58















maciek - 2012-09-19, 11:10


ian - 2012-10-04, 00:34

Cytat:
Myślę, ze "ruskiej jakości" nawet Dacia nie dorówna ;)

Fakt... Solidnie przyłożyli się do sprawdzenia niezawodności tych drzwi...
"Przesuwne drzwi boczne oraz drzwi tylne, wielokrotnie otwierane podczas codziennej eksploatacji, zostały także przetestowane podczas 100 000 cykli otwierania i zamykania."
Za:
http://7dosetki.pl/samoch...kker-van/7.html

maciek - 2012-10-04, 18:59

http://dacia.pl/gama-daci...er/prezentacja/

cennik:
http://dacia.pl/media/dok...18/AM12_DOP.pdf

katalog
http://dacia.pl/media/dok...ker_katalog.pdf

kukubara - 2012-10-10, 06:46

Konfigurator juz dziala:
http://www.dacia.pl/gama-...erPriceType=TTC

J.

laisar - 2012-10-10, 07:21

kukubara napisał/a:
Konfigurator juz dziala

Niemal oczom nie wierzę... Bo tak: access to totalny golas (dobrze) i opcji do niego jest mało (źle), a dopłata do ambiance obejmuje rzeczy, które też powinny być do wyboru (niefajnie, bo przydałby się pakiet modularność - ale, niepochwalając, rozumiem wymogi wersjowania). Jednak za to ile do tej ostatniej wersji osobnych dodatków! Nie tylko drugie drzwi przesuwne, alusy czy klima (choć tu akurat szkoda, że znowu tylko z radiem), ale i kierownica regulowana, i siedzenie na wysokość, i podgrzewanie, i relingi, i ESP, i przeciwmgielne... No i pakiet elektryczny też mógłby być rozbity na części (nie wszystko w tej grupie wynika z technologii) - jednak ogólnie to naprawdę nieźle i podoba mi się C:

Acha: nie wiem, czy i kiedy u nas będą, ale w dokumentacji istnieją wersje z 1.2 TCe.

maciek - 2012-10-10, 14:49

będą TCE, trzeba trochę poczekać pewnie mają problemy z homologacją tych silników w nowych modelach.
kukubara - 2012-10-10, 14:51

A ja jestem ciekaw ile z tych 48tys da sie urwac w salonie ;)

J.

ian - 2012-10-10, 19:33

Cytat:
access to totalny golas (dobrze)

Dobrze? Dobrze :shock: ? Za 36.900zł takie gołe auto dostać :?: :?: :?:

Cytat:
obudowa nadkoli tylnych z tworzywa

To dla mnie nowość. Dacia już oferowała coś takiego? W wersji podstawowej brak wykładziny bagażnika tzn.: tych boczków i osłon nadkoli? Centralny zamek w pakiecie za 1000zł, marketingowcom czarnego humoru nie brakuje :evil: .

Relingi dachowe w wersji Access niedostępne? He, he... Mogę producentowi udowodnić, że chyba można je jednak zamontować....

Gdzie jakaś trzecia wersja wyposażeniowa Laureate? limitowana? Taka długa lista wyposażenia dodatkowego, a im pomysłów starczyło na dwie wersje :-/

laisar - 2012-10-10, 21:00

ian napisał/a:
Cytat:
access to totalny golas (dobrze)

Dobrze? Dobrze :shock: ?

Dobrze - bo dla mnie ideałem byłaby sytuacja mega-totalnie-biednego golasa i wszystkie możliwe dodatki jako opcje.

Cytat:
Za 36.900zł takie gołe auto dostać :?: :?: :?:

Czy to dużo, czy mało - to kwestia subiektywna, ale to jest 2 tys. więcej, niż na początku kosztowała MCV-ka ze słabszym motorkiem, albo 2 tys. mniej, niż z takim samym. A dodatkowo mamy przesuwane drzwi, jeszcze większy bagażnik oraz 3 poduchy więcej.

MSZ - uczciwa oferta. No, ale każdy ma prawo do własnego zdania.


Cytat:
Cytat:
obudowa nadkoli tylnych z tworzywa

To dla mnie nowość. Dacia już oferowała coś takiego?

A gdzie to znalazłeś? W broszurze nie widzę, w konfiguratorze także?


Cytat:
Relingi dachowe w wersji Access niedostępne? He, he... Mogę producentowi udowodnić, że chyba można je jednak zamontować....

Żaden wyczyn (; - przecież dostępność większości wyposażenia nie jest związana z możliwościami technicznymi, a wyłącznie z polityką matetyngową d:


Cytat:
Gdzie jakaś trzecia wersja wyposażeniowa Laureate? limitowana? Taka długa lista wyposażenia dodatkowego, a im pomysłów starczyło na dwie wersje :-/

Hmmm... A na pewno gadamy o tym samym? (: O dacii dokker? (Nie van?). Bo ja we wszystkich 3 miejscach - katalog, cennik i konfigurator na Dacia.PL - widzę ją także jako lauerate...

ian - 2012-10-10, 22:47

Mnie wyświetla się coś takiego:
http://www.dacia.pl/gama-...erPriceType=TTC

Osłony tylnych nadkoli pojawiają się przy porównywaniu wersji. Strona wyświetla się w oddzielnym oknie.

laisar - 2012-10-10, 23:42

ian napisał/a:
Mnie wyświetla się coś takiego

Aaaa, już wiem (: - odklikaj silnik benzynowy w pierwszym kroku, bo laureate jest na razie wyłącznie z dieslami.


ian napisał/a:
Osłony tylnych nadkoli pojawiają się przy porównywaniu wersji

Obudowy - tzn. od środka, akcent, że nie tapicerka materiałowa, albo nic (jak w loganie-vanie), tylko plastik.

ian - 2012-10-11, 00:35

Nadmiar myślenia jest niebezpieczny :-D Te osłony od razu przypomniały mi o jednej z pierwszych akcji serwisowych Dacii i nakładaniu dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego tylnych nadkoli. Więc teraz sądziłem, że w ten sposób się zabezpieczyli przed ewentualnymi kłopotami :-P
Dobrze sobie przypomnieć od czasu do czasu, że samochody jeżdżą także z dieslami :mrgreen: Dzięki...

jan ostrzyca - 2013-02-16, 18:32

Obejrzałem sobie dość dokładnie dokera w wersji osobowej i powiem tak: sam nie wiem... Wykończenie miejscami sporo gorsze niż w loganach, gołe blachy, spawy, jakieś dziury pod tapicerką




z drugiej strony parę fajnych usprawnień np. brak tunelu środkowego przed tylnymi siedzeniami i pasy środka tylnych siedzeń mocowane do słupka a nie do ramy tylnych drzwi.



Czy nie można wszystkiego zrobić w miarę dobrze?

Dar1962 - 2013-02-16, 20:35

Dokker to auto o charakterze użytkowym, zapewne można zrobić parę rzeczy lepiej, staranniej czy bardziej elegancko - tylko po co? Nie zmieni to w zasadniczy sposób funkcjonalności pojazdu
laisar - 2013-02-16, 20:41

jan ostrzyca napisał/a:
brak tunelu środkowego przed tylnymi siedzeniami

To tylko dlatego, że wypełnili miejsce pod przednimi siedzeniami do wysokości tego tunelu - więc też se możesz zrobić dokładnie tak samo, wystarczy przyciąć odpowiedni kawałek styropianu (;


jan ostrzyca napisał/a:
nie można wszystkiego zrobić w miarę dobrze?

Technicznie? Można. "Politycznie"? Też można - efekty zaczynają się na "renault..." <:

maciek - 2014-01-08, 22:40

Dokker w końcu w LAUREATE można wybrać 1,6 MPI nadal brak 1,2 TCE :evil:
DD - 2014-01-09, 09:30

maciek napisał/a:
Dokker w końcu w LAUREATE można wybrać 1,6 MPI

Taa... tylko że to "w końcu" trwa już od ponad dwóch miesięcy.

maciek - 2014-01-09, 12:14

i tak o rok są spóźnieni

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group