DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Dacia Duster Black Pearl Dominus'a ;D

Dominus - 2012-09-15, 18:57
Temat postu: Dacia Duster Black Pearl Dominus'a ;D
Dacia Duster Black Pearl Dominus'a ;D

Witam.

Chciałbym się pochwalić moim Dusterkiem.
Chociaż jestem już na forum od czerwca a DD odebrałem 27.07 to dziś miałem troszkę wolnego czasu i przy okazji pucowana zrobiłem parę fotek.


Mój Duster
SL Delsey 1.5 dCi 90 4x2 Czarna perła
+ szyby tylne elekt
+ ESP z ASR

Dodatki:
+ dywaniki gumowe
+ alarm z montażem
+ montaż radia i głośników
+ chlapacze przód i tył
+ poprzeczki dachowe
+ Dodatki Delsey: Walizka i dywaniki welurowe obszyte czerwoną nitką
+ Dealer: Breloczek Dacia-Lisowki, granatowe etui na dokumenty mojadacia.pl oraz winko ;D















Delsey od środka











Radioodtwarzacz PIONEER MVH-140OUB - MOSFET 50W x 4 - podświetlanie czerowne, port AUX, USB, brak CD ;)





Głośniki HERTZ

Przód zestaw ESK 130 - Woofer EV130 100W + Tweeter ET20 100W + Zwrotnica
Tył Woofer EV130 100W

Jeżeli chodzi o montaż miał być jako gratis lecz fachowcy w serwisie stwierdzili że głośniki są za duże.
Głębokość montażowa w naszych daćkach to 52mm a Hertz EV130 ma głębkość montażową 56mm.
Bez żadnego cięcia plastików w drzwiach głośniki zamontowałem sam i się zmieściły.
W przodzie dwie dolne śruby są nie dokręcone około 0,5cm ale w tą lukę włożyłem po dwie gumowe podkładki ;D
Natomiast w tyle głośniki weszły bez problemu.
Montaż bez cięcia kostek, na przejściówkach.









Tweeterki ;D







Aluminiowa nakładka na zderzak oraz obecne zabezpieczenie rantu bagażnika oraz wykładiny, gumową wykładziną






W przeciągu kilku dni mam zamiar rozbudować audio o skrzynie basową, wzmacniacz i kondensator - sprzęt kupiony lecz nie wiem jak rozprowadzić to okablowanie ;D
Klubowej uszczelki i naklejki brak ale postaram się to nadrobić za niedługo.

Marek1603 - 2012-09-15, 19:06

Witaj.

Ładna sesja.

TD Pedro - 2012-09-15, 19:09

ale go wypieściłeś... :lol: (piękny efekt :-P )...
jak się sprawują głośniki?

Dominus - 2012-09-15, 19:22

TD Pedro,
bardzo dobrze;p
Jestem zadowolony z tych Hertz'ów, jak dla mnie dobra jakość dźwięku, przy trochę bardziej podkręconym radiu a tak lubię nie ma mowy o buczeniu albo trzeszczeniu ;D

mekintosz - 2012-09-15, 19:43

Tez mam Hertz ale tylko z przodu. Gdzie schowali zwrotniczke ? Szkoda, ze nie udało się syczków ustawić pod katem w kierunku przodem do kierowcy/pasażera pojazdu. Co to za wykładzina w bagażniku z opcja ochrony progu załadunku ?
Dominus - 2012-09-15, 19:56

Zwrotnice są w drzwiach, wiszą pod głośnikami. Dwoma długimi opaskami zaciskowymi spiąłem je do wiązki kabli która jest pod głośnikiem, ażeby nie leżały w drzwiach.

Mam jeszcze dodatkowe dwa komplety obudów do tweeterków: wpuszczoną w tapicerke lub obudowę przykręcaną do tapicerki taką pod kątem, lecz taki jak jest teraz bardziej mi się podobało.

mekintosz napisał/a:
Co to za wykładzina w bagażniku z opcja ochrony progu załadunku ?


Gumowa cienka wykładzina. Nawet nie wiem z czego mi to zostało. Przeglądając forum znalazłem temat o zabezpieczeniu welurem wiec ja zabezpieczyłem gumową wykładziną. A podłogę bagażnika też wyłożyłem tym gdyż po pierwszym odkurzaniu zauważyłem że się łatwo mechaci a łatwiej będzie przemyć tą gumową płachtę niż odkurzać oryginalną powierzchnie, no i się nie niszczy. ;) Za jakiś czas kupię sobie komplet dywaników od Rezaw-Plast z zabezpieczeniem tunelu w tyle i bagażnikiem

Riczi - 2012-09-15, 21:11

Fajne, tylko widzę światełka jakieś czarne jak w 4x4 .AAAA dobrze, że masz poprzeczki. Może szyby wytrzymają taki bas:)POVER!!.:))
maciek - 2012-09-15, 21:17

Riczi napisał/a:
Fajne, tylko widzę światełka jakieś czarne jak w 4x4


Delsey

Auto zajebiste :mrgreen:

Axia - 2012-09-15, 23:44

Przesuperowe :)
tomszafa - 2012-09-16, 07:48

Świetne autko, witaj w klubie Delsey-ów :mrgreen:
Tez zastanawiam sie nad zmiana glosnikow (z tym, ze ja mam oryginalne radio) ale zastanawiam sie jak wtedy z gwarancja...
I pytanko poza konkursem jak spisuje ci sie ten silniczek, daje rade?
Ja mam benzynke i w sumie dla mnie starcza ;-)

Rysiob - 2012-09-16, 07:57

Witaj!
Autko zacne, w konfiguracji bliskiej moim marzeniom (black + Delsey) :))


Dominus napisał/a:
W przeciągu kilku dni mam zamiar rozbudować audio o skrzynie basową, wzmacniacz i kondensator - sprzęt kupiony lecz nie wiem jak rozprowadzić to okablowanie ;D

Pamiętaj o pociągnięciu kabla zasilania wprost z akumulatora. Co do przewodów, hmmm zastanów się, gdzie ulokujesz wzmacniacz (może pod fotelem pasażera z przodu?). Co do samego ułożenia przewodów - wywal kanapę, fotel pasażera, podejrzyj pod wykładziną ile jest miejsca i tyle. Położyć tak, żeby kable się nie ocierały (może w jakiejś osłonce). Pozostaje kwestia przeciągnięcia kabla zasilania od aku, tzn. gdzie jest przelotka przez ścianę grodziową. No, ale to musisz obadać :)

Dominus - 2012-09-16, 09:25

tomszafa napisał/a:
Tez zastanawiam sie nad zmiana glosnikow (z tym, ze ja mam oryginalne radio) ale zastanawiam sie jak wtedy z gwarancja...


Nie wydaje mi się żeby zmiana głośników z tych oryginalnych "Magnat" na własne , było czymś wbrew gwarancji.
Ja zakupiłem swój zestaw głośników i radio w własnym zakresie i kto będzie pamiętał że zakładali mi to w ASO, a nigdzie nie ma takiej adnotacji.

Jestem tylko ciekaw jak masz głośniki podpięte, czy na przejściówkach czy lutowane.

tomszafa napisał/a:

I pytanko poza konkursem jak spisuje ci sie ten silniczek, daje rade?
Ja mam benzynke i w sumie dla mnie starcza ;-)


1.5 dCi 90 daje radę, jestem jak najbardziej zadowolony z tego silniczka ;D

Rysiob napisał/a:

Pamiętaj o pociągnięciu kabla zasilania wprost z akumulatora. Co do przewodów, hmmm zastanów się, gdzie ulokujesz wzmacniacz (może pod fotelem pasażera z przodu?). Co do samego ułożenia przewodów - wywal kanapę, fotel pasażera, podejrzyj pod wykładziną ile jest miejsca i tyle. Położyć tak, żeby kable się nie ocierały (może w jakiejś osłonce). Pozostaje kwestia przeciągnięcia kabla zasilania od aku, tzn. gdzie jest przelotka przez ścianę grodziową. No, ale to musisz obadać :)


Wzmacniacz i kondensator zamierzam zamontować w bagażniku.
Po lewej stronie przy lampce w bagażniku mamy wnęke. Zamierzam zmajstrować z płyty osb zabudowę w tej wnęce, obić ją oczywiście welurkiem.
Mniej więcej ułożenie kabli od bagażnika do kabiny wiem jak zrobie tylko właśnie jak wyjść z kabiny do silnika zasilaniem do aku.
Okablowanie oczywiście w peszlu ochronnym będzie.

A wie ktoś może jak z gwarancją odnośnie rozbudowy car audio i podpięciem się pod aku? jak na to ASO patrzy?

tomszafa - 2012-09-16, 11:44

Dominus napisał/a:


Nie wydaje mi się żeby zmiana głośników z tych oryginalnych "Magnat" na własne , było czymś wbrew gwarancji.
Ja zakupiłem swój zestaw głośników i radio w własnym zakresie i kto będzie pamiętał że zakładali mi to w ASO, a nigdzie nie ma takiej adnotacji.

Jestem tylko ciekaw jak masz głośniki podpięte, czy na przejściówkach czy lutowane.



A sciagales boczki drzwi do zamontowania tych tweeterkow?

Dominus - 2012-09-16, 11:46

Nie ;D ale było trochę zabawy z przewlekaniem kabla w dół.
tomszafa - 2012-09-16, 17:42

Dominus napisał/a:
Nie ;D ale było trochę zabawy z przewlekaniem kabla w dół.


Zabawa zawsze jest :-P wazne, ze sie da :-D
Musze pomyslec co wstawic bo wlasnie bardzo mi brakuje tweeterow gdzies wyzej.

Dominus - 2012-09-16, 17:46

W takim razie jak chcesz wyżej to tylko słupki przy przedniej szybie ;) tu już będzie dużo więcej zabawy
Dominus - 2012-09-21, 19:35

Moja mała drobna modyfikacja.

A jak się wam Teraz podoba Mój Dusterek?








dystrykt9 - 2012-09-21, 20:54

To malowane czy nakładki jakieś?
Dominus - 2012-09-22, 18:03

dystrykt9, Listwy ochronne rantowe chromowane.
A jak się podoba??

A dziś kolejne zdjęcia z kolejnej modyfikacji;D

Zamontowałem własnoręcznie w zaciszu garażu kratkę ochronną na chłodnicę bez rozkręcania i ściągania zderzaka, jedynie odkręciłem 5 śrub.
Na razie kratka zamontowana w górnej części. W niedalekiej przyszłości spróbuje się dobrać do dolnej.








Key - 2012-09-24, 07:58

iLegancko kolego.
Możesz napisać coś więcej na temat użytej kratki? metalowa/tworzywo? Jak mocowałeś?

Dominus - 2012-09-24, 18:47

Key, siatka aluminiowa malowana proszkowo.

Opis montażu opiszę dokładnie ale będzie to mniej więcej w sobotę gdy znajdę trochę czasu i zrobię dokładne zdjęcia jaki szablon trzeba dociąć, co odkręcić i miejsca mocowania.

tomala72 - 2012-09-27, 08:25

Do tej pory wszystko było super ale jak dla mnie te chromowane listwy na ożebrowaniu grilla trącą wiejskim tuningiem:)
dystrykt9 - 2012-09-27, 11:13

Dominus napisał/a:
dystrykt9, Listwy ochronne rantowe chromowane.
A jak się podoba??

Jak dla mnie ok i może być :-)
Sam może nie będę zakładał, ale podoba mi się inwencja, zapał i personalizacja bolidu :-D

Dorzuć jeszcze tylko proszę te schematy/fotki z montażu kratki ochronnej chłodnicy, bo nad tym myślę.

Dominus - 2012-09-27, 17:35

Zdjęcia, zdjęciami, o wiele ładniej to wygląda na żywo ;) drobny dodatek chromu nikomu nie zaszkodzi.

Jutro znajdę troszkę czasu i zrobię zdjęcia odnośnie montażu kratki górnej.

Dominus - 2012-09-28, 20:15

MONTAŻ SIATKI OCHRONNEJ PRZED CHŁODNICĄ

A. Potrzebujemy:
- siatkę aluminiową ( zakupiłem na allegro arkusz 25x100cm , małe oczko w kształcie rombu 10x6mm)
http://allegro.pl/siatka-...2624360473.html





- spinki zaciskowe czarne szt.8
- nożyce do cięcia/szlifirka kątowa , ucinaczki/nóż


B. Przygotowujemy rozmiar siatki.

Najlepiej zrobić sobie szablon z tektury i sprawdzić wkładając czy nie będzie za mała, lepiej wyciąć większą jak pokazałem na foto czerwoną linią.





C. Montaż

1. Otwieramy maskę, odkręcamy 4 śruby zaznaczone na zdjęciu.



2. Ciągniemy do siebie 'gril' , na środku pod zamkiem maski jest 'bolec' z który trzeba wyciągnąć z tego metalowego 'słupka'. Trochę się z tym trzeba siłować żeby wyszło.





3. Odkręcamy śrubę zaznaczoną w kółku, a następnie należy wyciągnąć kolejny bolec z tego plastikowego słupka, (teraz ten plastikowy słupek trzeba z powrotem dopchnąć do metalowego słupka





4. Teraz możemy wkładać kratkę od góry i mocować ją spinkami.



W punkcie B. fot 2 zaznaczyłem w których miejscach przymocowałem siatkę.



EFEKT KOŃCOWY









Opisałem jak umiałem, mam nadzieje że przyda się ;D

W wolnej chwili zastanowie się jak zabrać się za dolną kratkę

.............................................................................................................................


Idzię Jesień więc mojego Dusterka doposażyłem w owiewki firmy HEKO.

Kupione przez allegro od HEKO_PL. Wysyłka perfekcyjna, od zamówienia do dostarczenie mineły 24h.
Wykonane i dopasowane bardzo dobrze.
Co do montażu według sugerowanej instrukcji można się najeść strachu czy owiewka nie pęknie, lecz wykąbinowałem mniej stresowy sposób jej włożenia;D
Podklejane były tylko w 2-3 miejscach taśmą dwustronną, dodatkowo gęściej podkolejałem taśmę.

Przy montażu miałem problem tylko z szybą przy kierowcy, owiewka ją blokowała, lecz po 2 godzinach wszystko się ułożyło i jest ok, nie ma problemu przy elektrycznych szybach.

Polecam HEKO.












monopios - 2012-09-30, 18:33

Ładna robota z tą siatką jak orginał.
dragon - 2012-10-20, 07:07

Kratka fajny pomysł. co do tuningu optycznego to widzę, że niezależnie wpadamy na podobne pomysły ;-) (grill, blacha na zderzaku tylnym)
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=30
Widzę też brzegi drzwi zabezpieczone, czy mi się zdaje?

Dominus - 2012-10-20, 18:19

dragon, ładny masz grill ;D nawet nie widziałem do dnia dzisiejszego na forum tej modyfikacji u kogoś.

Co do kratki, chciałbym się jeszcze uporać z dolną cześcią tylko jakby się tu zabrać. Chyba cały grill pasuje ściągnąć lecz nie mogę wykąbinować jak aby nie uszkodzić zderzaka.

Zgadza się brzegi drzwi zabezpieczone czarnym gumowym rantem, od góry do dołu

dodek - 2012-10-20, 18:56

Dominus,
Świetna robota. Obserwując zwiększoną sprzedaż siatki u polecanego allegrowicza sądzę, że kilku naszych grupowiczów czeka z niecierpliwością na dalsze opisy montażu dolnej części.
Dodatkowo proszę o kilka słów na temat gumowego zabezpieczenia krawędzi drzwi.
Jaki typ uszczelki, orientacyjna cena, ile mb wychodzi na zabezpieczenie ....... itd.
Zdjęcia mile widziane :)

Dominus - 2012-10-20, 19:59

Rant drzwi zabezpieczonu gumowym czarnym rantem.

http://allegro.pl/listwa-...2630676436.html

3zł za 1metr. Ja kupiłem 8m ale na wszystkie drzwi wystarcza 6m (pozostałe 2 wykorzystałem na drobną modyfkację naszej kultowej dusterkowskiej płachty w bagażniku)

Rant na przednich drzwiach od góry do dołu poprowadzony, natomiast w drzwiach tylnych od góry do dołu zakręcając aż po srebrny element pod drzwiami (foto nr 1 z owiewek), według mnie jedyne najsensowniejsze zakończenie rantu w drzwiach tylnych.

Teraz nie mam obawy że w garażu zachaczę drzwiami i przytrę je przypadkowo o drugi samochód lub o ścianę.

Jak znajdę czas to możę zabiorę się za dolną kratkę.

Najprawdopodobniej po demontażu grilla dam radę zamontować kratkę lecz ciężko jest go ściągnąć.




na czerwono zaznaczyłem elementy zderzaka którę trzymają grill, nie wiem jak je odczepić a nie chcę aby coś pękło.

dragon - 2012-10-21, 13:25

U mnie na drzwiach taki chrom jak kolega na grill założył. Do srebrnego ładnie pasuje, ale ja tylko do linii okien założyłem. Głównie o sąsiednie auta mi chodziło. Garażu nie posiadam, dopiero się WZ-tka uprawomocniła. ;-)
Dominus - 2012-11-04, 17:25

Udało się :-D

Zamontowałem kratkę ochronną pod dolną cześcią chłodnicy

Zdjęcia zrobione 'na szybkości' . Przy ładniejszej pogodzie zrobię dokładne foto.
Niestety podczas montażu nie miałem aparatu.
Oczywiście montaż w dolnej części bez ściąganie zderzaka. Należy jedynie zdemontować grill i wtedy mamy dostęp do dolnej części.
Siatka jednak nie jest w jednym kawałku lecz w dwóch bo się nie mieściła i nie dało się wykręcić ale ładnie udało mi się je spiąć że śladu nie ma.


mekintosz - 2012-11-04, 18:04

Elagancko, wyglada jak fabryczny montaz ;-)
dodek - 2012-11-04, 18:49

Wygląda świetnie. Opisz krótko na jakie problemy można natrafić przy demontażu grila.
Ostatnio chodzi mi po głowie czy nie zamontować takiej kratki w dolnej części zderzaka ale
mocując ją na strapsach od strony zewnętrznej. Może wizualnie nie będzie źle ?

Dominus - 2012-11-04, 19:10

dodek napisał/a:

mocując ją na strapsach od strony zewnętrznej. Może wizualnie nie będzie źle ?


u mnie by to nie przeszło, bo lubię jak coś jest zrobione ładnie a kratka zamontowana od zewnątrz no nie wiem, jak dla mnie nie bardzo.

Tak jak w pierwszej części z montażem kratki w górnej części odkręcamy śruby od góry, tą za znaczkiem Dacia a potem się trzeba trochę pomocować.


(posiłkuje się foto z pewnej aukcji)

W miejscach zaznaczonych na czerwono trzeba odkręcić śruby i pomocować się z tym żeby odbiąć od grilla, trochę się z tym męczyłem a po odchyleniu grilla i żeby odkręcić same śruby z tych miejsc jest dość ciasno. Trzeba uważać aby tych ''nóżek'' nie urwać

Jak już zdołamy odpiąć grill z tych mocować to potem z górki ;-)

piotr. z - 2012-11-04, 19:10

Nie jest źle- zamontowałem jakiś tydzień temu. Należy się wyposażyć w nożyce do cięcia blachy, jakieś cążki do późniejszego dokładniejszego docięcia, drut, z którego wykonamy haczyk do wyciągania końcówki opaski i czarne opaski zaciskowe. Na początku z kartonu odrysowujemy kształt dolnego grila, wycinamy nożyczkami i przymierzamy. Korygujemy w razie potrzeby. Poszedłem na (powiedzmy...) łatwiznę, bo nie miałem drugiej pary rąk, i dolną część grila odrysowałem jako linię prostą. Po wycięciu siatki zgodnie z kształtem z szablonu dokonałem bardziej dokładnego cięcia. Następnie zaczynając od góry zacząłem mocować siatkę opaskami łapiąc ją za najwyższe poprzeczki (wydaje mi się, że za najwyższe, ale mogłem też chwycić za niższą poprzeczkę). Aby pozostawić sobie możliwość manipulowania siatką każdą opaskę zaciskałem tylko na kilka ząbków. Następnie wkładałem kolejną opaskę w oczko siatki, odsuwałem siatkę i przewlekałem opaskę przez niższe oczko siatki po opasaniu poprzeczki z grila. Na tym etapie zacisnąłem mocniej dwie skrajne opaski i powtórzyłem operację na dole z tą różnicą, że nie było tyle miejsca na operowanie paluszkami i przewlekanie końcówki opaski i musiałem użyć haczyka wykonanego z drutu. Znowu opaski złapane były na kilka pierwszych ząbków i po założeniu wszystkich docisnąłem siatę do grila i docisnąłem opaski do końca. Obciąłem końcówy i dociąłem dolną część siaty aby dopasować się do dolnej części grila. Z zewnątrz wygląda OK, będę miał czas to pyknę fotki.
Dominus - 2012-11-04, 19:14

piotr. z, masz zamontowaną kratkę od zewnątrz?? jak będziesz miał te fotki to podziel się nimi, jestem bardzo ciekaw efektu
dodek - 2012-11-04, 20:12

No właśnie myślę o tym co zrobił Piotr. Wedle mojej koncepcji całą dolną siatkę zabezpieczyłbym czarną lub srebrną rantówką. Myślę, że po dokładnym docięciu siatki efekt
wizualny byłby nie najgorszy a skuteczność zabezpieczenia przed kamykami bardzo dobra.

Piotr, wrzuć swoje zdjęcia.

piotr. z - 2012-11-04, 22:08

Dominus,
zgadza się, mam kratkę od zewnątrz i z racji kąta dolnego grilla nie jest ona nawet za bardzo widoczna- nie wspominając o opaskach zaciskowych. Oczywiście jak warunki pogodowe pozwolą to opstrykam siatex i podzielę się na forum.
Ale wydaje mi się, że ktoś z forumowiczów również montował siatkę od zewnątrz i dawał foty, tylko ta skleroza... :-?

Ale górne wloty załatwię "od środka"- tam już siata na zewnątrz nie przejdzie.

PS. po przeszukaniu forum okazało się, że siatex został założony do DD kolegi Maxa ale od wewnątrz , tym bardziej czuję się zobligowany do wykonania fotek :lol:

Marcinho - 2012-11-06, 17:30

Super Duster, zdjęcia dobrej jakości.
Dominus - 2012-11-08, 15:46

Zainspirowany filmikiem bebe "Tydzień z Dusterem - the Movie" postanowiłem zmajstrować sobie przełączniki szyb impulsowe.

Udało mi się zakupić przełącznik do Renault 21 za 30zł :-D a do tego godzinka starannego dopasowania i gotowe :lol:

Taka mała rzecz a cieszy.




Teraz poluje na drugi przełącznik mniej wiecej w takiej samej kwocie

tomszafa - 2012-11-09, 09:39

Dominus napisał/a:

Udało mi się zakupić przełącznik do Renault 21 za 30zł :-D a do tego godzinka starannego dopasowania i gotowe :lol:

Taka mała rzecz a cieszy.


Dużo było z tym roboty?

McRap - 2012-11-13, 13:59

Wrzuć fotki wnętrza z nowymi przełącznikami :-)
Dominus - 2012-11-13, 15:28

tomszafa napisał/a:

Dużo było z tym roboty?

No trochę bawienia się było, żeby nie za dużo przyciąć plastiku i nie okazało się że zostanę bez przełącznika ;-) ale udało się.


McRap napisał/a:

Wrzuć fotki wnętrza z nowymi przełącznikami


Żadnej zmiany wizualnej nie ma, tylko przełącznik impulsowy ma mniejszy 'skok' kołyski niż zwykły. Jak na razie mam tylko od kierowcy impulsowy.

Drugie zdjęcie to już wyłącznik impulsowy (mechanizm) z plastikiem zewnętrznym z naszego przełącznika.

dodek - 2012-11-20, 15:08

Piotrze.Z

Pogoda już lepsza nie będzie :)
Daj się skusić na zrobienie fotek swojej kratki.

piotr. z - 2012-11-20, 21:30

dodek,
nie zapomniałem. Jak było trochę wolniejszej chwili na weekend to mgła była i światło do d... rzyci. A teraz mam troszkę ciśnienia w robocie od zeszłego tygodnia i jak wyłażę z firmy to nie dość, że ciemno to nawet zamrożone szybki się już trafiają... (polecam 2 litrową butelkę z letnią wodą :mrgreen: )
Obiecałem- foty będą :-> Dajcie mi jeszcze trochę czasu :cry:

21.11.2012

OK, Pyknąłem zdjęcia- aż dwa. Jedno en face ale niestety, jest CDD (całkiem do d...), więc nie umieszczam linku, a drugie z kucaka od lewej strony jakieś pół metra od samochodu. Widoczne jasne miejsca na siatce to odsłonięte aluminium ale ze względu na kąt pochylenia dolnego wlotu powietrza są one zupełnie niewidoczne dla obserwatora.
Poniżej lineczka do zdjątka. Uwaga: na focie jest pięć trytytek :)

LINKA

Dominus - 2012-11-29, 15:18

McRap napisał/a:
Wrzuć fotki wnętrza z nowymi przełącznikami :-)


Foto konsoli z przełącznikami impulsowymi i dodatkowo zamiast zaślepki przy przełączniku szyby kierowcy włożyłem przełącznik ogrzewania szyby tylnej i lusterek, na razie nie działający, jak na razie nie miałem czasu aby ogarnąć podłączanie aby dwa działały.



Oraz obiecane dokładne zdjęcia kratki ochronnej zamontowanej w zderzaku przy dolnej chłodnicy.









Oraz prezentacja dywaników od Rezaw-Plast w moim DD.
Dywaniki przód, tył, ochronny na 'tunel' przy przełącznikach szyb tylnych oraz mata w bagażniku. Dobrze dopasowane z rantem.



























:-P

tomszafa - 2012-11-30, 08:43

Fajnie, że dywaniki mają kawałek gumy na lewą stopę kierowcy. Dobre rozwiązanie ;-)
Dominus - 2012-11-30, 08:52

Przy starych dywanikach nie miałem takiego zabezpieczenia i co jakiś czas trzeba było odkurzać, a niestety welur w DD z połączeniem z odkurzaczem szybko się mechaci.
piotr. z - 2012-12-12, 22:10

Dominus,
a możesz zdradzić czy ten dywanik ochronny na tunel kupowałeś w zestawie czy osobno? Możesz puścić info na priv u kogo kupowałeś (domyślam się ze Alle...)?

Dominus - 2012-12-12, 22:25

Tunel kupiłem na osobnej aukcji na allegro ale wszystkie rzeczy od jednego sprzedawcy bo i jedna wysyłka. Sprzedawca autoinside
aukcja widzę że się nie dawno skończyła i jeszcze ponownie nie wystawił jej.
Uniwersalny dywanik na środkowy tunel 19zł

piotr. z - 2012-12-13, 22:08

Dzięki za info. A jesteś w stanie powiedzieć jakiej długości jest ten "jęzor", na którym można oprzeć lewą nogę? Patrząc na zdjęcia z aukcji wygląda tak, że ma może z 15cm a kopyto mam nieco większe niż mają księżniczki...
Dominus - 2012-12-13, 22:24

piotr. z napisał/a:
Dzięki za info. A jesteś w stanie powiedzieć jakiej długości jest ten "jęzor", na którym można oprzeć lewą nogę? Patrząc na zdjęcia z aukcji wygląda tak, że ma może z 15cm a kopyto mam nieco większe niż mają księżniczki...


Długość tego języka od rantu korytka?? Jutro Ci to zmierze i napiszę, teraz trochę zimnawo jest :-P

odp: 16cm od "poziomu podłogi"

Dominus - 2013-02-21, 19:05

Kolejna modyfikacja w Moim Dusterze.

Zamontowałem termometr do pomiaru temperatury zewnętrznej i wewnętrznej.
Oczywiście wyświetlacz negatyw bursztynowy zamontowany w podsufitce.
Między przednią szybą a lampką oświetlającą kabine







[ Komentarz dodany przez: laisar: 2013-02-22, 00:42 ]
Komentarze nt termometru: http://www.daciaklub.pl/f...p=159246#159246 i kolejne.

Dominus - 2013-03-23, 20:00

Zima u mnie odpuściła to zabrałem się za montaż czujników parkowania.

Zamontowałem zestaw polskiego producenta STIG , zestaw "38" z ekranikiem.
Czujniki parkowania 4 na tył i 4 na przód.
Do dwóch przednich czujników zastosowałem podkładki "Valeo" aby zmienić kąt położenia czujnika ze względu na kształt zderzaka aby czujnik był pod odpowiednim kątem.

Czujniki zamontowałem własnoręcznie a z czego jestem dumy :lol: oraz bez demontażu zderzaka w tyle jak i w przodzie :-D tylko grill ściągłem.

Ekranik umieszczony na lusterku wewnętrzym.

Wszelkie sprawy dotyczące montażu , pytania w odpowiednim temacie
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=707



















Oraz przełącznik do aktywacji przednich czujników.
Zamontowałem go pod kierownicą, przy gałce od regulacji wysokości kierownicy



Jestem w pełni zadowlony z tych czujników :-)

Cendra - 2013-03-24, 23:37

Profesjonalna robota! :)
Dominus - 2013-04-23, 20:31

A oto nowe akcesorium dla Dusterka :-D


Dominus - 2013-04-29, 16:59

A oto rozbudowane audio w Moim Dusterku, już od jakiegoś czasu ciesze się z mocniejszego uderzenia ;-)

Regulacja subwoofera zawsze pod ręką





Alpine SWS-1243D - moc RMS 300W szczytowa 900W





Wzmacniacz JBL GT-3501
Kondensator Impulse US Acoustics PCA-5000 5Farad


Transfogarski - 2013-04-30, 14:41

Niezły sprzęt. Brakuje tylko nitro ;-)
marszelest - 2013-05-01, 13:10

ale wypas, teraz możesz otwierać tylna klapa na pilota od suba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tomala72 - 2013-05-01, 15:00

No i powoli z ładnego autka robi się choinka:)

Do tej pory mi się podobało (oprócz pseudo-niklu na grillu) ale ten subwoofer i jego dzikie węże a do tego koszmarny regulator to masakra:)

TD Pedro - 2013-05-01, 16:44

po części podzielam pogląd kol. tomala72... ale szanuję też gust i upodobania kol. Dominus'a jednocześnie gratulując inwencji i jej realizacji... :-)
Dominus - 2013-05-01, 17:56

Różne są gusta i gusciki, szanuje wasze zdanie, jednym się podobają dodatki typu plastikowe nakladki które są praktyczne lecz na czarnym lakierze mi się to nie podoba zbytnio a innym troszkę elementów chromowanych. Kwestia orurowania swego czasu mnie zaciekawila i kupiłem okazyjnie, gdyby nie cena tp ppewnie by nie było. A co do Audio to nie zmienia wyglądu samochodu przecież, jest tylko trochę więcej basu i sub w bagażniku
48piotr - 2013-05-01, 18:01

tomala72 napisał/a:
masakra:)

A co Waść udoskonalił? :shock:
Chętnie zmasakruję!
:mrgreen:

Dominus - 2013-05-01, 18:11

A co do regulatora od Subwoofera to wydaje mi się że masakry nie ma.
Umieszczony w miejscu nie rzucającym się bo poniżej pokręteł od wentylacji/klimatyzacji które i tak są sporo nisko.

tomala72 - 2013-05-01, 19:24

No może z ta masakrą przesadziłem ale na zlot car audio to się z tym basem raczej nie wybierzesz:)
Oczywiście każdy sobie przy aucie dłubie co chce, wedle swego gustu ale skoro już opublikowane zostało publicznie to trza się liczyć z opiniami:)
Ogólnie mi się bardzo ten czarny delsey podoba, byle byś go nie upstrzył za bardzo:)
No ja nie lubię takich pierdolników:pokrętełek, termometrów i do klimatu czarnego, mrocznego delseya nie pasuje mi ten bass z kolorowymi wężykami, ale to oczywiście jest moje zdanie:)

A tak na marginesie to ten ogromny niklowany kaloryfer...kurna bo znowu za daleko się posunąłem, znaczy się orurowanie z przodu nie myli czujników parkowania?

tomala72 - 2013-05-01, 19:31

48piotr napisał/a:
tomala72 napisał/a:
masakra:)

A co Waść udoskonalił? :shock:
Chętnie zmasakruję!
:mrgreen:


Ja kupiłem belki z biedronki, nakleiłem folię na błotniki i...wyrzuciłem popielniczkę:)))

Dominus - 2013-05-01, 19:42

Każda opinia jest mile widziana.
Na żaden zlot audio się nie wybieram, bo to ten subwoofer przy profesjonalnych systemach car audio to nic i dobrze o tym wiem.
Co do "kolorowych wężyków" standardowe oznaczenie kabli do zasilania: czerwony-zasilanie, niebieski-masa (tu akurat mam tylko końcówke oznaczoną na niebiesko). Pokazałem jak to jest podłączone, na codzień tego nie widać bo jest to za tylnym oparciem, po otwarciu bagażnika widoczny jest tylko sub :->
Można by nie było stosować pokrętła regulacji basu lecz ma się pod reką i można przyregulować w zależności od piosenki
Na tym zdjęciu tego nie widać ale orurowanie nie zakrywa czujników i nie ma problemu,
nie przypuszczałem w ogóle że zakupię orurowanie a była okazja a zastanawiałem się swego czasu więc kupiłem (normalna cena ponad 2tysiaki mnie odstraszyła ) ;-)
Z miejscem czujników też mi się udało żę nie są zakryte i orurowanie nie miesza w pomiarach.

mekintosz - 2013-05-01, 21:42

Dominus, jest fajnie. Sub troszke zabiera bagaznika ale cos za cos. Jak ktos lubi poczuc muzyke calym cialem jest nieodzowny. Pomysł z regulacja jego mocy z miejsca kierowcy trafiony. Przewody zasilajace od suba jak wspomniales sa ukryte wiec nie widze tu choinki ;-)
48piotr - 2013-05-02, 08:07

tomala72 napisał/a:
z biedronki

W kropeczki-MASAKRA!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dominus - 2013-09-22, 08:57

Czarna Perła z pakietem Look , wg mnie najładniejsza konfiguracja dla Dustera.
Niestety jak z każdym samochodem z czarnym/ciemnym lakierem, ciężki do utrzymania w nieskazitelnej czystości. Gdybym miał wybierać poraz drugi to i tak bym wybrał Dustera i taki też lakier.
Po ponad roku eksploatacji jak najbardziej jestem zadowolony z Dustera.

A oto mała sesja po pucowaniu.
Nie mogłem się oprzeć i jeden element zewnętrzny został zmieniony. Sami zobaczcie co. ;-)












kilazz - 2013-09-22, 09:22

ciekawie wyglada, tez sie zastanawiam na montazem, sciagales z salonu PL czy LZP?
Dominus - 2013-09-22, 09:25

A o co konkretnie pytasz bo nie jedna rzecz została domontowana przeze Mnie ?? :-P
kilazz - 2013-09-22, 09:30

pytam o chromowany uchwyt tylnej klapy ;-)
Dominus - 2013-09-22, 09:32

Zamówiłem w LZParts
BLONDI83 - 2013-10-01, 20:18

Piękny ten Twój Duster gratuluje!!!
Widzę, że też ciąglę coś modyfikujesz, podobnie jak ja :mrgreen:
Ja jestem na etapie rury ;-)
Pozdawiam

janzet - 2013-10-02, 13:13

Witam

Świetny Duster

fajny subwoofer (ja tam wożę saperkę). czujniki pakowania i rura dodają praktyczności i szyku. Zastanawiam się nad jednym i drugim. Sam też mam już sporo zmian, może zacznę je dokumentować i wpisywać.

Czujniki tylne podłączone są pod wsteczny bieg ? a przednie jak się włączają ?
Mam inne auto i włączenie wstecznego uruchamia czujniki przód i tył. Jak ruszę to chyba przy pewnej prędkości mi się dezaktywują same. Ale żeby dojechać przodem do ściany muszę je sobie włączyć (gdy nie robi tego wsteczny bieg). Tak czujniki do Dustera mnie intrygują...

Dominus - 2013-10-02, 13:19

BLONDI83 napisał/a:
Piękny ten Twój Duster gratuluje!!!
Widzę, że też ciąglę coś modyfikujesz, podobnie jak ja :mrgreen:
Ja jestem na etapie rury ;-)
Pozdawiam


A dziękuje bardzo :->
Dasti też niczego sobie.
Zastanawiam się właśnie nad listwą na klapie bagażnika taką jak Ty masz ale się zdecydować nie mogę czy ta plastikowa czy stalowa.
Chodzą mi też po głowie czarne lampy tylne ale sam nie wiem...


janzet napisał/a:
fajny subwoofer (ja tam wożę saperkę).


Każdy wozi to co lubi :mrgreen:

janzet napisał/a:

Czujniki tylne podłączone są pod wsteczny bieg ?


TAK

janzet napisał/a:

a przednie jak się włączają ?


Aktywacja przednich czujników parkowania jest poprzez przełącznik który zamontowałem pod kierownicą.



Przednie czujniki włączam jak wyjeżdzam/wjeżdam do garażu, podczas parkowania itp

Dominus - 2013-11-08, 19:18

Dziś zdecydowałem się przygotować na zimę i zmieniłem opony na zimówki.

Felgi aluminiowe ENZO W 6.5x16 5x114.3 ET48 na moim Dusterze
Dekielki Dezent'a
Opony Zimowe Goodride SW608. Tak wiem, chińskie opony. Jednak przy moich małych przebiegach zdecydowałem się na te tańsze opony. Ale tańsze nie koniecznie musi oznaczać gorsze.
Chętnie po zimę podzielę się uwagami opiniami choć wiem że są na forum osoby które mają te opony i nie narzekały










malygabrys - 2013-11-09, 07:43

Dominus napisał/a:


Chętnie po zimę podzielę się uwagami opiniami choć wiem że są na forum osoby które mają te opony i nie narzekały



To ja - sam się ujawnię - i jestem zadowolony po dwóch sezonach - a nie jeżdżę tylko po odśnieżonych drogach wielkomiejskich.

kilazz - 2013-11-09, 11:26

hmm.. jak mam byc szczery to nowe felgi srednie..
Dominus - 2013-11-09, 11:31

kilazz napisał/a:
hmm.. jak mam byc szczery to nowe felgi srednie..


Kwestia gustu, co komu się podoba ;-) A mi się podobają.

mekintosz - 2013-11-09, 12:11

Fajne felgi, klasyczne bez udziwnień ;-)
tomszafa - 2013-11-10, 12:21

Fajnie wyglada na tych felgach, tak... zimowo ;-)
Dominus - 2013-11-10, 12:30

tomszafa napisał/a:
Fajnie wyglada na tych felgach, tak... zimowo ;-)


Producent poleca te felgi na zimowe warunki :-)

Coraz bardziej podobają mi się te felgi, ogólnie Duster na tych felgach niż na oryginalnych ciemniejszych Delsey'owskich i zastanawiam się nad pozbyciem się oryginałów a zmianą na inne.

Dominus - 2014-01-01, 11:28

Na ten Nowy Rok Duster otrzymał nowy gadżet.
Chromowane nakładki na lusterka. Oryginalne Renault'owe dostępne u nas (w PL) wraz z wprowadzeniem Duster'a po lifcie. Wcześnie na rynku rosyjskim Renaultowe Dustery już je miały.







Oraz klameczki chromowane z Logdy już u Mnie w Duster'ze






Dominus - 2014-01-06, 15:41

W końcu znalazłem chwilę czasu i zrobiłem z irytującą Mnie zaślepką koło przycisku otwierania szyby kierowcy. Zaślepka zdemontowana a założyłem oryginalny przycisk taki jak był puki go nie włożyli w panel klimatyzacji czyli ogrzewanie tylnej szyby i lusterek .
Na chwilę obecną nie steruje on ogrzewanie szyby ale podświetla się tak jak i reszta przycisków po włączeniu świateł.

Zdjęcie trochę słabe bo robione telefonem ale widać efekt :mrgreen:


BLONDI83 - 2014-01-07, 21:02

Ale przystojniak :mrgreen: poproszę o więcej zdjęć ;-)
Dominus - 2014-01-09, 16:04

Dziś założyłem czarne lampy ledowe carDNA
Więcej zdjęć po małej sesji (zapewne sobotniej) po myciu auta :->



oraz przyciemniłem folią odblaski w zderzaku. (na zdjęciu tylko jeden ale już jest komplecik)

Dar1962 - 2014-01-09, 16:52

proszę o zdjęcie tych lamp działających w porze zmierzchu (nie nocą) ;-)
kilazz - 2014-01-09, 17:33

ładne ;-) ale jak dla mnie za kosmiczne, brakuje im tego OEM-look..
BoloSr - 2014-01-09, 18:29

Dominus napisał/a:
Dziś założyłem czarne lampy ledowe carDNA
Więcej zdjęć po małej sesji (zapewne sobotniej) po myciu auta :->

Obrazek

oraz przyciemniłem folią odblaski w zderzaku. (na zdjęciu tylko jeden ale już jest komplecik)


super wyglada :)

Dominus - 2014-01-09, 19:56

Dar1962 napisał/a:
proszę o zdjęcie tych lamp działających w porze zmierzchu (nie nocą) ;-)


Ok, jak sobie nie zapomnę a będę miał pod ręką aparat to fotki takie zrobię.


kilazz napisał/a:
ładne ;-) ale jak dla mnie za kosmiczne, brakuje im tego OEM-look..


Zdjęcia, zdjęciami. W rzeczywistości dopiero wyglądają kosmicznie ale dla Mnie na Plus. A efekt jak świeci. Bajka :mrgreen:

Dominus - 2014-01-10, 10:17

A oto dziś jednak udało mi się wypucować Duster'a i pokazać dokładniej lampy z ich działaniem
A i lustereczka dla Blondi






































Prezes - 2014-01-10, 11:38

Najlepiej wygląda jak świtała nie są włączone :-) Super efekt. Brakuje czarnych felg ze szlifami :-P Jakbym miał swojego Dustera na 100% takie same ledy bym zamontował.
Dominus - 2014-01-10, 11:54

Prezes napisał/a:
Najlepiej wygląda jak świtała nie są włączone :-) Super efekt. Brakuje czarnych felg ze szlifami :-P Jakbym miał swojego Dustera na 100% takie same ledy bym zamontował.


Wg Mnie efekt jest jeszcze lepszy jak są włączone właśnie :-D
Kwestia gustu.
Jestem jak najbardziej zadowolony z nich :mrgreen:

wat - 2014-01-10, 13:07

No i elegancko a jak z ledami sa wymienne jak się jakiś przepali?
BoloSr - 2014-01-10, 13:45

wat napisał/a:
No i elegancko a jak z ledami sa wymienne jak się jakiś przepali?


po rozklejeniu obudowy napewno :):)

Dominus - 2014-01-10, 18:16

wat napisał/a:
No i elegancko a jak z ledami sa wymienne jak się jakiś przepali?


Tak jak już napisał kolega BoloSr zapewne po rozebraniu/rozklejeniu lampy.
Sam nawet nie wiem jak się otwiera oryginalną seryjną lampę.
Mam nadzieję że jednak nie będę się musiał na tym głowic, oby sprawowały się jak najlepiej

corrado - 2014-01-11, 12:23

A gdzie lampy lift przód ?
http://images62.fotosik.p...8498f75530a.jpg

Dominus - 2014-01-11, 18:41

corrado napisał/a:
A gdzie lampy lift przód ?
http://images62.fotosik.p...8498f75530a.jpg


Niestety ale jednak zostaję przy seryjnych czarnych lampach. A te poliftowe czekają na nowego nabywce.

Karenzo - 2014-02-21, 03:09

Jak się sprawują te czujniki przednie ?
używa się tego w ogóle ?

Dominus - 2014-02-21, 06:25

Tak używam ich, w szczególności przy parkowaniu, wjezdzaniu do garażu i zatrzymaniu się na milimetry przy ścianie. Mam garaż dwustanowiskowy lecz Duster stoi przy drzwiach przez które wchodzimy do garażu i do części gospodarczej więc im bliżej się przytule tym więcej miejsca do przejścia przy samochodzie. Bez czujników parkowania nie byłem do konca pewien ile mam jeszcze miejsca przed jak i za samochodem. Ja sobie je chwale
Transfogarski - 2014-02-25, 12:23

U mnie na parkingu rozwiązuje się to w następujący sposób. Co poniektórzy kładą na ziemi cegły albo płyty chodnikowe. Zbliżając się do ogrodzenia koła natrafiają na przeszkodę i kierujący już wie, że jest w optymalnej odległości od parkanu ;-) Oczywiście rozwiązanie to sprawdza się tylko na miejscach parkingowych, z których korzysta się regularnie :-)
Dominus - 2014-04-21, 09:39

Zawitał u Mnie nowy nabytek :mrgreen:

Termometr z VW New Beetle tzw. 'kilazz style' ;-)

Najlepszy jaki widziałem termometr dla Naszych Dacii aby wyglądało to jak fabrycznie








kilazz - 2014-04-21, 12:23

ladny :) lekko ostre krawedzie plastiku ktore zostaly po cieciu najlepiej spilowac lekko pilniczkiem do paznokci, wtedy usuwaja sie wszystkie nierownosci
Dominus - 2014-04-21, 12:59

kilazz miałeś genialny pomysł z tym termometrem :lol:
Mi się też bardzo podoba

waldek72 - 2014-04-21, 15:36

jakie były koszty kupna i założenia?
Dominus - 2014-04-21, 18:04

Koszta nie małe ale po efekt końcowy jednak zadowala jak najbardziej i widać że było warto.
Ten termometr to niestety nie Plug@Play tylko przeróbka z lusterka z VW New Beetle, rzeźbienie i zmiana koloru podświetlania bo fabrycznie jest niebieskie.

A montaż to oczywiście jak wszystko w Moim samochodzie to samodzielnie zrobiłem.

Marek1603 - 2014-04-21, 18:20

waldek72 napisał/a:
jakie były koszty kupna i założenia?


Za 79 zeta można kupić na allegro.
Są nawet po 250zł tak dla informacji.

Dominus - 2014-04-22, 11:55

Marek1603 napisał/a:
waldek72 napisał/a:
jakie były koszty kupna i założenia?


Za 79 zeta można kupić na allegro.
Są nawet po 250zł tak dla informacji.


+ koszt wymiany podświetlenia i przeróbki obudowy
Całkowity koszt tej imprezy zależy od tego czy przerobisz to sam czy ktoś i oczywiście podłączenie

boss - 2014-04-22, 15:09

Dominus wygląda jak ori ;-)
Dominus - 2014-04-22, 15:40

boss napisał/a:
Dominus wygląda jak ori ;-)


Oto właśnie chodziło :mrgreen: jeszcze raz dzięki za poprawki przy prawidłowej kalibracji temperatury

corrado - 2014-04-22, 16:48

A Wyświetla też temp. wewnętrzną ?
Dominus - 2014-04-22, 17:08

Nie. Przy wcześniejszym termometrze ( dobrze wiesz jakim ) miałem pomiar temperatury wewnętrznej i uznałem że jest mi on nie potrzebny
Dominus - 2014-05-13, 09:47

Przyszła pora na kolejne modyfikacje we wnętrzu Duster'a.
Oprócz gruntowanego wygłuszenia uszczelkowego w ostatnim czasie zamontowałem lampki w podsufitce w przodzie i w tyle z Laguna II oraz lusterko fotochromatyczne z Megane II

A oto jak wyszło:













route2000 - 2014-05-13, 12:23

Super sprawa! :-D
piotr. z - 2014-05-13, 13:09

Dominus,
coś mi się wydaje, że jak tak dalej pójdzie to będziesz miał najmniej z Dustera w Dusterze :mrgreen:

route2000 - 2014-05-13, 13:12

To będzie Renault Duster :mrgreen: jak w Rosji
Dominus - 2014-05-13, 13:14

Dzięki za miłe słowa ;-)
Teraz po drobnych modyfikacjach jest już bardzo dobrze, niektóre tylko rzeczy wymagały własnoręcznego dopracowania :->

jas_pik - 2014-05-14, 23:54

To jaki teraz bedzie kierunek ulepszeń ?
Podrzucam pomysły:
1. Przesłony p-słoneczne z podświetlanym lusterkiem?
2. Sterownik klimy - climatronic
3. Szyberdach/podwójny/elektryczny
4. Podłokietnik na tylnej kanapie z uchwytami na napoje
....... :mrgreen:

djquest - 2014-05-15, 23:07

Termometr wygląda świetnie - faktycznie jak seria :shock: :mrgreen: .
Marcinho - 2014-05-18, 13:46

Gość pomysłowy trzeba przyznać 8-)
Dominus - 2014-06-12, 11:51

Dziś w wolnym czasie zrobiłem kompleksowo z progiem i burtami bocznymi w bagażniku.
Oklejone filcem samoprzylepnym

Udało mi się bez ściągania bocznych plastików w bagażniku tak dopasować filc, przykleić go aby nie było żadnego kawałeczka gołej blachy a i trochę materiału weszło za te boczne plastiki :lol:
A oto jak wyszło:










route2000 - 2014-06-12, 12:01

Super robota! :-D
Dominus - 2014-06-12, 19:09

route2000 :lol:

Polecam tak wykończyć gołe blachy w bagażniku w waszych Daćkach.
Nie będzie zarysować a dopiero teraz jakoś ten bagażnik nabrał wyglądu przez kawałek filcu, wygląda bardzo estetycznie ;-)

Marek1603 - 2014-06-12, 20:37

Niezły patent z tym filcem.
Podaj gdzie i za ile można coś takiego dostać.

Karenzo - 2014-06-12, 21:04

Ile ci filcu zeszło ?
Dominus - 2014-06-12, 21:12

Marek1603 napisał/a:
Niezły patent z tym filcem.
Podaj gdzie i za ile można coś takiego dostać.


Zakupiłem od tego sprzedawcy
http://allegro.pl/filc-sa...4328215756.html
11 zł za 0.5 m2 (kawałek 31/160 cm)

Karenzo napisał/a:
Ile ci filcu zeszło ?


Zakupiłem 2 kawałki , przy czym jak widzę zostało mi około 0,35m2 (0,7 x 0,8m) coś może będę kombinował z spodami "kieszeni" drzwi przednich

Karenzo - 2014-06-12, 21:41

No cóż to jutro jade do budowlanego i kupuje
W sklepach z meblami i wykładzinami powinni mieć
typu np komfort itp
np to
http://www.komfort.pl/akc...rzylepny-283785

route2000 - 2014-06-12, 22:27

Karenzo napisał/a:
No cóż to jutro jade do budowlanego i kupuje
W sklepach z meblami i wykładzinami powinni mieć
typu np komfort itp
np to
http://www.komfort.pl/akc...rzylepny-283785


Ale to jest mały wymiar podany w mm a nie w metrach.. to wyjdzie kratownica w bagażniku :-D

Karenzo - 2014-06-13, 22:51

Fakt byłem dziś w markach gdzie jest kilka sklepów budowlanych i mieli tylko w jednym (właśnie w komforcie ) kawałek 10x20 cm za jedyne 35 zł
Dominus - 2014-06-21, 09:32

Kolejny mod za sprawą kolegi Tomszafy

Polecam rączki drzwiowe, wszystkie jej elementy zatrzaskowe które stykają się z boczkiem drzwiowym okleić taśmą materiałową parcianą.
Eliminuje to skrzypienie, trzaski tych rączek.






BigT - 2014-06-27, 00:55

Pisałem o tym jakiś czas temu :)

Ja polecam dać maskownicę na głośnik, bo potem wystarczy jeden mały przypadek i membrana idzie w diabły. Ja na szczęście, albo i nie miałem DLSa z magnezową membraną i zamiast dziur mam kilka wgniotów, ale tak czy inaczej głośnik stracił sporo ze swojej 4 cyfrowej wartości i ma u mnie dożywocie ;]

Dominus - 2014-07-19, 19:23

Postanowiłem zmienić głośniczki wysoko-tonowe aby wygląda bardziej "fabryczno-seryjnie" z Hert'ów które grały dość dobrze ale wyglądały na "doczepiane"

Wymieniłem na wysoko-tonowe z jakieś Renaultów ( chyba z Megane II )

Wiem że nie są one skierowane w stronę pasażerów lecz efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania a i grają świetnie.




gustlik - 2014-07-19, 22:41

Widzę Dominus, że moje rozwiązanie głośników wysokotonowych przypadło ci do gustu :-)
Wygląda jak oryginał, brzmi jak oryginał, kolor jak oryginał...

Dominus - 2014-07-19, 22:43

gustlik, tak :mrgreen:
Wzorowałem się na Twoich zdjęciach. Miałem właśnie się pytać w odpowiednim dziale czy zamontowałeś wkońcu te wysokotonówki w tyle? Bo się zastanawiam i nie wiem czy pod klamkami czy tym boczku co jest oparcie?

gustlik - 2014-07-19, 22:50

Podobno jest tam miejsca na tyle, żeby się zmieściły, nie wiem dokładnie, osobiście nie sprawdzałem. Szczerze, głośniki leżą w garażu, maskownice też, jedyny problem to brak czasu na rozpoczęcie montażu :-/
Dominus - 2014-07-19, 22:54

Odnośnie głębokości na montaż wiem że jest go o wiele więcej niż przy przednich drzwiach jak już mamy zamontowane lecz nie wiem w którym miejscu ulokować je w tyle ostatecznie.
SilverTM - 2014-07-20, 09:29

Dominus a możesz podać info jakie to są konkretnie głośniki? Bo nie ukrywam właśnie czegoś takiego szukałem.
Dominus - 2014-07-20, 09:49

Wysoko tonówki / Tweeterki montowane w VelSatis'ie, Megane II / Scenic II / Laguna II (chyba głównie w tych modelach)

Co do montażu trzeba zwrócić uwagę po ściągnięciu boczka w którym dokładnie miejscu jest wolna przestrzeń na schowanie głośniczka. Mi w tym miejscu na styk wlazło a sobię niedokładnie zmierzyłem, ale udało się ;-)

SilverTM - 2014-07-20, 11:11

ciekawe ile taki głośniczek w ASO kosztuje i ile by krzyknęli za montaż. Bo do tego zwrotnice są jeszcze potrzebne ?
Dominus - 2014-07-20, 11:17

Można zakupić na allegro równie dobrze ;-)

gustlik zamontowali za 100zł i zwrotniczki nie były potrzebne chyba, podpięte pod sygnał głośników.

http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=275

Ja mam zamontowane do zwrotnic bo takowe miałem ale jak wpinałem do zwrotnicy do sygnału do woofera też grały

route2000 - 2014-07-20, 21:27

Dominus napisał/a:
Wysoko tonówki / Tweeterki montowane w VelSatis'ie, Megane II / Scenic II / Laguna II (chyba głównie w tych modelach)

Co do montażu trzeba zwrócić uwagę po ściągnięciu boczka w którym dokładnie miejscu jest wolna przestrzeń na schowanie głośniczka. Mi w tym miejscu na styk wlazło a sobię niedokładnie zmierzyłem, ale udało się ;-)


A czy możesz zmierzyć średnicę tych maskownic do wysokotonówek? Bo chciałbym je sprawdzić czy zmieszczą się w mojej Dacii Lodgy. Patrzyłem na allegro, tam jest dużo różnych maskownic, ale nie wiem jaką mają średnicę.

Dominus - 2014-07-21, 21:25

route2000, miałem Ci dziś zmierzyć średnicę lecz zapomniałem.
Dam Ci znać w najbliższym czasie

Dominus - 2014-07-22, 19:47

route2000, średnica maskownicy ~ 62mm
Grubość całkowita maskownicy z głośniczkiem ~ 28mm
Dodam że głośniczek jest przyklejona na ciepłym kleju do maskownicy a maskownica do boczka drzwi.

route2000 - 2014-07-22, 21:17

Dominus, dzięki za info. :-D
Dominus - 2014-08-10, 14:10

Ostatnim czasie mam małe zaległości na forum, dziś chwila czasu się znalazła i chciałbym zaprezentować dodatki jakie trafiły do Duster'a

Nakładka podszybia
Nareszcie dzięki niej nie ma tej szczeliny między szybą a maską.
Estetyczniej jest dzięki niej. Pasuje idealnie :mrgreen:









Nakładki do wszystkich 4 drzwi do nałożenia na próg wykładziny
Nareszcie dzięki nim nie mam problemu z odkurzeniem welurowych progów (które i tak głównie od strony kierowcy już miałem trochę zmechacone)
Bardzo dobrze spełniają swoją funkcję.
Teraz tylko wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i jest ok.

















Podstopnica Dacia



Światło 3-go stopu LED
Wkońcu trafiła do Mnie. Teraz jest już kolorystycznie kompletne z czarnym lampami CarDNA.
Wnętrze lampki oczywiście też czarne







Kierunkowskazy BLACK




kicia - 2014-08-10, 15:05

Widzę, że też masz taką podstopnicę, jak ma pluto. :-)
Też mam zamiar kupić taką samą mojej Duśce. :-)

Dominus - 2014-08-10, 15:06

Tak, od dawna ją posiadam lecz nie było okazji się nią pochwalić :-P
kicia - 2014-08-10, 15:10

Całkiem dobrze się trzyma. Na zdjęciach właściwie nie widać zużycia :-)
Dominus - 2014-08-10, 15:20

A i chroni te element wykładziny która i tak nie jest najwyższej jakości.
Polecam

Dominus - 2014-08-17, 19:29

Dziś Dusterkowi poszło trochę w boczki ... :mrgreen:
Pakiet Offroad kompletny :-P
















borys87 - 2014-11-30, 20:32

witam gdzie mozna zdobyc taki termometr jaki masz w dacia?
fotorobart - 2014-11-30, 20:33

a gdzie progi? ;-)
Dominus - 2014-11-30, 20:36

borys87 napisał/a:
witam gdzie mozna zdobyc taki termometr jaki masz w dacia?


To jest termometr samoróbka z lusterka VW New Beetle

fotorobart napisał/a:
a gdzie progi? ;-)


hmm... zastanawiałem się nad rurami progiem lub właśnie progami ale to zmniejszy prześwit.
Choć gdybym miał okazyjną cenę to czemu nie, sprawdził bym u siebie jakby to było :->

fotorobart - 2014-11-30, 20:38

prześwit będzie mniejszy o ok. 6 cm, w swojej Czarnej Perłe będę miał Pakiet Adneture
Ajgor - 2014-11-30, 21:10

Jak z trwałością tych elementów?Możesz stanąć na progu bea problemu?Zastanawiam się nad dołożeniem tych elementów...
Dominus - 2014-11-30, 21:12

Ajgor napisał/a:
Jak z trwałością tych elementów?Możesz stanąć na progu bea problemu?Zastanawiam się nad dołożeniem tych elementów...


hmm.. ja progów nie mam a kolega fotorobart dopiero będzię miał więc my Ci chyba nie odpowiemy na to pytanie :-P

Ajgor - 2014-11-30, 22:57

Sorki ,ale myślałem że organoleptycznie ktoś to sprawdzał przed zamówienim ;-)
Dominus - 2014-11-30, 23:13

Nmzc. Ja niestety nie miałem okazji zobaczyć tych progów ani na nich stawać więc się nie wypowiem
fotorobart - 2014-12-01, 06:18

Progi ze stali nierdzewnej (ref. 82 01 474 334) wytrzymują maks. obciązenie 110kg - taka infromacja jest na stronie Dacii
Dominus - 2014-12-07, 13:33

fotorobart, i nadażyła się okazja. Czekam na przesyłkę z progami :->
Ale montaż chyba na wiosnę

brian7414 - 2014-12-07, 21:24

Ważę 95 kg , skakałem po swoich progach i nic się nie dzieje . Bardzo przydatne w terenie gdy trzeba dociążyć auto z którejś strony.
Dominus - 2015-03-01, 10:36

Od kilku dni ciesze się drobną zmianą wnętrza :mrgreen:

było seryjnie tak:




A teraz ...











Rameczka jest to robota ręczna pewnego gościa z Rumunii, miał mi wylakierować to na kolor pasujący pod wersje Delsey lecz niestety nie dopasował, a może i nawet lepiej bo teraz wygląda chyba lepiej co nie?
Koszt ramki 80E
Tak jak przy ramce pod standardowe radio 2 din trochę plastików trzeba wyciąć, panel klimatyzacji został obniżony i w dwóch miejscach trzeba było go trochę nadciąć.

Nawigacja zakupiona z Renault Captur (450zł) i do tego mikrofon (65zł) , odbiornik gps (110zł) oraz pilot (60zł) oryginalne.
Mam Duster'a z 2012 który ma nowsze wtyczki takie jak najnowsze Dacie więc podłączenie Plug&Play.
Zmieniłem pilot pod kierownicą ten nowszy z narysowaną zieloną/czerwoną słuchaweczką, a mikrofon włożyłem do obudowy lusterka fotochromatycznego.
Wszytko ładnie działa :lol:


Ajgor - 2015-03-01, 11:13

No no, trochę roboty toto kosztowało , ale efekt finałowy super!
Gratulacje!!!

Dominus - 2015-03-01, 11:15

Zgadza się, ale jednak efekt finalny był tego wart.
Stare radyjko, adapter sterowania został na sprzedaż więc koszt tej modyfikacji się nieco może obniży ;-)

Ajgor - 2015-03-01, 11:19

W sumie to dałeś nawet mniej niż połowę ceny Media Nav.
Dominus - 2015-03-01, 11:27

:-D
janzet - 2015-03-11, 10:07

gratulacje, doskonale.

ja montowałem sobie tylko fabryczny mikrofon i radio z CD, blutooth, MicroSD - to fabryczne z wyższych wersji wyposażenia dacii, renault i montowane też ostatnio w dostawczych mercedesach. pilot pod kierownicą działa. zestaw głosnomówiacy działa.

Ale ten pokazany zestaw to wypas. gratulacje. :lol:

Dominus - 2015-03-12, 08:36

Bardzo dziękuje za komentarz :-P

Radyjko 1dinowe to 'nowsze' jest montowane w Mercedesie Citanie ;-)

Dominus - 2015-03-15, 20:24

Pogoda ładna była to i progi zamontowałem

Oto moje efekty dzisiejszej rekreacji :)











Niestety, gdyby nie fakt że nie mam zaprawki to i dziś były zamontowany spoiler na klapę bagażnika, zdecydowałem że będzie mat :)

Ajgor teraz mogę Ci powiedzieć że można bez problemu stanąć na nich, oczywiście nie całą stopą

Marek1603 - 2015-03-15, 20:28

Pięknie. Gratulacje.
Ajgor - 2015-03-15, 20:48

Gratuluję!!! fajnie to zrobiłeś.
Jaki masz teraz prześwit?

fotorobart - 2015-03-15, 20:56

Ajgor napisał/a:
Gratuluję!!! fajnie to zrobiłeś.
Jaki masz teraz prześwit?

pewnie 16 cm

Dominus to brakuje Ci jeszcze "chromowych" nakładek na światła przeciwmgłowe ;-)

Dominus - 2015-03-15, 20:57

Nie mierzylem tego ale podczas montazu poogladalem podwozie i stwierdzam ze ich montaz nie wplywa negatywnie gdyz same osie sa nizej niz uchwyty i belki.
Jutro zmierze stan obecny oe podloza do orurowania

Dominus - 2015-03-15, 21:04

Chromowanych czy tych srebrnych niczym Pakiet Look?
fotorobart - 2015-03-15, 21:06

pod kolor do lusterek i rur :-D , zerknij do mnie ;-)
Dominus - 2015-03-15, 21:15

Wg Mnie by pasowały faktycznie do lusterek i rur to chromowane.
Ale drogie są, a te srebrne miałem i jakoś mi nie podeszły do gustu

Ajgor - 2015-03-15, 21:15

W pakiecie Look nie ma ozdobnych osłon świateł przeciwmgielnych
Dominus - 2015-03-15, 21:18

Te co ma fotorobart mają kolor podobny do pakietu Look, ale nie wchodzą w jego skład.
(może w postach wcześniejszych się nie dokładnie wyraziłem)

fotorobart - 2015-03-16, 06:04

pakiet Comfort: "osłony świateł przeciwmgłowych w kolorze chromu"
Dominus - 2015-03-16, 07:01

Chyba tylko z nazwy sa 'chromowe' :mrgreen:
Dominus - 2015-03-16, 18:48

fotorobart, te 16cm to co Ty mierzyłeś ?
Ja dziś z ciekawości sprawdzałem z poziomicą i przy przednich oraz tylnych drzwiach najbardziej obniżone punkty nowo dołożonych elementów to wsporniki tam wgłąb podwozia a nie od strony orurowania.
I o ile dobrze pamiętam to od przodu to było 20,5cm, a przy tylnych 24,5cm prześwitu.
Ale jak już pisałem są niżej umieszczone elementy pod podwoziem

fotorobart - 2015-03-16, 21:30

Dominus napisał/a:
Chyba tylko z nazwy sa 'chromowe' :mrgreen:

napisałem: "w kolorze chromu" :mrgreen:
nie, nie mierzyłem, takie info dostałem w serwisie w A. ŁYKO przy odbiorze :->

Dominus - 2015-04-11, 18:42

Ostatnim czasie udało mi się troszkę "pogrzebać" przy Dusterku

Ukończyłem montaż kamerki cofania pod Media Nav





Oponki zostały zmienione na letnie bo i ładna pogoda...



... spoiler trafił na klapę bagażnika, czarny mat, bardzo ładnie wygląda wraz z innymi plastikowymi elementami ...




... a i w przednich drzwiach zamontowałem głośniki 165mm Sinuslive SL165c
Nie chciało mi się drzwi rozbebeszać, wycinać plastiku/daszka nad głośnikiem. Zastosowałem zewnętrzną maskownicę.




janzet - 2015-04-13, 07:09

Spoiler mi sie podoba, wszedł bym w taki spojler.
Głośniki i kamera wyglądają super.
Twoje auto od dawna odstaje od wersji "laureate top aventure II" i teraz jeszcze bardziej :-D

Dominus - 2015-04-13, 18:39

janzet, dzięki za opinie.

Spoiler fajnie wygląda, u Ciebie też by czarny mat bardzo dobrze pasował do nakładek na nadkola, do relingów :)
Koszt coś ponad 400zł

janzet - 2015-04-13, 22:04

Dominus wrzuc mi na PW prosze czy sam montowałeś i skąd ten spojler
:-P

SilverTM - 2015-04-14, 08:49

Spoiler fabryczny z ASO widzę nawet mam gdzieś instrukcję jak to montowali. ( klapa jest nawiercana niestety i dodatkowo klejony spoiler o ile dobrze pamiętam ) Sam mam taki od prawie roku ;)
kilazz - 2015-04-14, 21:05

Dominus powoli dochodzisz do granic modyfikacji :) Twoje i fotobart dwa najładniejsze Dustery na forum.

Pozostają ci już ciężkie mody po których ktoś kiedyś może uznać że auto powypadkowe, tj:
- ponowienie próby z frontem po liftingu
- relingi po liftingu

Ale z takich bardziej realnych to widziałbym ciekawsze felgi

a nie, jednak przypomniały mi się dwa fajne mody - podwójny wydech z tyłu i orurowanie tylnego zderzaka (Elia)

:)

Dominus - 2015-04-14, 21:17

kilazz, miłe słowa z Twojej strony :-> dzięki wielkie
Nie spodziewałem się a to mi się podobał bardzo Twój Dusterek, z zewnątrz możę tylko felunek, spoiler i lampy tył zmienione były ale bardzo fajny był :mrgreen:

hmmm podwójnych wydech do zrealizowania były łatwiejszy przy 4x4, (ja mam 4x2) ja mam zapas pod podłogą i przy podwójnym wydechu musiałbym go wyjąć i co w bagażniku . średnioooo.

Co do orurowanie tylnego to przy tylko jednym wydechu czy jest sens? Bo o tym orurowaniu myślałem.

Większy felunek. Może następny sezon szarpnę się na taką inwestycje ;-)

Co do lamp, grilla i relingów z ph2 to za dużo zachodu z tym i jak dobrze piszesz, ktoś stwierdzi że po dzwonie.
A moje czarne lampy są ładne, równie dobrze mogę wymienić je na takie same z czarnym wypełnieniem lecz xenon i dzienne

corrado - 2015-04-14, 21:37

a mi sie nie podoba :-P takze kwestia gustu :-)
Dominus - 2015-04-15, 06:37

A wiadomo są gusta i guściki i ja to rozumiem ;-)
kilazz - 2015-04-15, 10:48

a no fakt, zapomnialem ze 4x2 ma kolo pod spodem, to troche skresla podwojny wydech.. ale orurowanie tylnego zderzaka i tak bym zrobil bo fajnie wyglada a nie jest drogie..
Dominus - 2015-05-17, 12:49

Duster w całej okazałości :)






szklanka - 2015-05-28, 09:34

A co to za światła (tylne)?
fotorobart - 2015-05-28, 09:58

Fajna droga, gdzie to? Pojedzilbym po czyms takim....
Dominus - 2015-05-28, 20:16

szklanka napisał/a:
A co to za światła (tylne)?


Są to światła ledowe CarDNA

fotorobart napisał/a:
Fajna droga, gdzie to? Pojedzilbym po czyms takim....


To zapraszam do Kryspinowa, od strony Rohatyny jest trochę takich polnych dróg wokół zalewu

fotorobart - 2015-05-28, 20:42

tam gdzie plaża nudystów? czy od Olszanicy? :) sobota blisko ;)
Dominus - 2015-05-28, 20:44

Tam od plaży :-P Był to bodajże następny zjazd z głównej drogi po Rohatynie (jadąc z Kryspinowa na Balice)

A oto mapka gdzie to mniej więcej było.


Dominus - 2015-08-15, 13:55

Troszeczkę w Dusterku nie podobało mi się iż koła są bardzo wsunięte w nadkola i postanowiłem to zmienić.
Otóz zamontowałem dystanse i nowe dłuższe śruby (z zwykłym nie ruchomym stożkiem)
na przód 2x24mm a na tył 2x30mm

Wiem że bardziej wysunięte koła mogą powodować większe chlapanie, ale i tak bez tego Duster lubi się chlapać.
Na przodzie mam większe chlapacze a i progi powinny część blokować z kół.
Co do poszerzenia teraz fajniej wg Mnie się prezentuje DD














Dominus - 2015-08-15, 13:57

Nowy mod, nowe zdjęcia :-P

Wkleiłem oryginalną uszczelkę miedzy drzwi przednie a tylne z ph2 i muszę powiedzieć że jest różnica w stosunku do uniwersalnej uszczelki D 14x10.

Uszczelka o wiele wyżej dochodzi do góry i jest ładnie zakończona, wyprofilowana dokładnie do drzwi.
Przy pierwszym zamknięciu tak jak zwykle (od środka) drzwi nie domkły się, za drugim razem już bez problemu.
Jedynie co zauważyłem w dolnej części taśma zabezpieczająca, dwustronną taśmę ma nacięcie tak jakby przygotowane do klejenia tylko do części pionowej drzwi na długości rantu, a druga cześć, około 1,5cm (od dołu) może więcej tak jakby klejona do uszczelki która jest chyba w poziomie. Ale bez tego uszczelka ładnie siedzi. (jutro cyknę zdjęcie tego szczególiku, opis trochę zagmatwany ;p )








Mały lift przodu, tak jak jest to w wersji na wyspach. (czyli zostawili w ph2 czarne lampy z ph1 i nowy grill) ;-)






Jak się podoba?

Ajgor - 2015-08-15, 19:42

Zacnie Ci się prezentuje !!!
Dominus - 2015-08-18, 17:15

Dzięki za miłe słowa :-)

Dzięki nowemu grillowi Duster nabrał charakteru. Nawet bardziej podoba mi się takie zestawienie czarne lampy wraz z grillem ph2 niż nowsze lampy


corrado - 2015-08-18, 19:30

kratke w zderzaku na dole zostawiles stara ?
emblemat w gril pasowal stary z ph1?
czy do atrapy grila te chromy na sztuki kupowales bo kosztuja cos okolo 120pln za szt , co daje ok. 600pln za ten gril z chromami :)

Dominus - 2015-08-18, 19:46

Tak, kratka w dolnej części zderzaka została stara z ph1.
Znaczek DACIA do grilla kupiłem nowy, miał pasować lecz niestety w nowym grillu znaczek ma jakieś inne zatrzepy chyba, a ten co dostałem tylko okrągłe bolce (coś w ten deseń). Aby nie mnożyć dodatkowych kosztów od wewnętrznej części zalałem te bolce klejem na ciepło i znaczek siedzi w grillu bardzo dobrze.
Te chromy kupowałem osobno ale dałem za nie kpl. 200zł nówki ( od znajomego z zagranicy)

corrado - 2015-08-18, 19:51

no to gdzies 300pln gril z chromami :) Poza tym teraz znalazlem za niecale 400pln z chromami. Taki koszt jest OK. Calkiem calkiem wyglada ten gril "plasterki miodu", wg mnie lepiej niz chromowy ph1 , tylko nie wiem czy jeszcze te lampy z ph2 jakos nie zaadoptować :)
BoloSr - 2015-08-18, 19:54

corrado napisał/a:
no to gdzies 300pln gril z chromami :) Poza tym teraz znalazlem za niecale 400pln z chromami. Taki koszt jest OK. Calkiem calkiem wyglada ten gril "plasterki miodu", wg mnie lepiej niz chromowy ph1 , tylko nie wiem czy jeszcze te lampy z ph2 jakos nie zaadoptować :)


A ja szukam czarnej atrapy na grila od phI :-)

Dominus - 2015-08-18, 19:56

Faktycznie, pojawiła się aukcja z poliftowym grillem ;)
Montaż grilla z ph2 jest bezproblemowy bo nic nie trzeba przerabiać :) mocowania pasują, gorzej z lampami.
Miałem lampy z ph2 i próbowałem montować lecz koniec końców nie chciałem aż tak bardzo kombinować z dostosowaniem uchwytów a druga sprawa że bardziej mi się te lampy z czarnym wypełnieniem podobają

BoloSr napisał/a:
corrado napisał/a:
no to gdzies 300pln gril z chromami :) Poza tym teraz znalazlem za niecale 400pln z chromami. Taki koszt jest OK. Calkiem calkiem wyglada ten gril "plasterki miodu", wg mnie lepiej niz chromowy ph1 , tylko nie wiem czy jeszcze te lampy z ph2 jakos nie zaadoptować :)


A ja szukam czarnej atrapy na grila od phI :-)


Jest (lub była) takowa na allegro.
Ten czarnych chromowany element ~200zł
http://allegro.pl/dacia-d...5432610921.html

corrado - 2015-08-18, 19:59

daj do polakierowania lakiernikowi, taniej i szybciej, za 200pln CI pomaluje kazdy na czarny fortepian, przynajmniej ten ktorego pytalem w W-wie :) ja mam pomalowany zwyklym sprajem za 15pln na czarny mat i trzyma sie ciagle , kamionki przezyl i bezdroza i zime bez problemow i mycie szmata zawsze, a nie matowalem dlugo , wiec lakiernik tym bardziej super pomaluje i rzuci klar na to 8-)

Dominus napisał/a:

BoloSr napisał/a:

A ja szukam czarnej atrapy na grila od phI :-)


Jest (lub była) takowa na allegro.
Ten czarnych chromowany element ~200zł
http://allegro.pl/dacia-d...5432610921.html


O to to! czyli wyjdzie na to samo 200pln z przesylka jak lakierowanie :) z tym ze kupujac masz drugi na zapas jak Ci sie znudzi :)

BoloSr - 2015-08-18, 20:06

O kurcze musze jutro zadzwonic :-)
Czym ten pisak zmyc zeby nie bylo sladu ??

Dominus - 2015-08-18, 20:07

Dokładnie. Kupić ten oryginalny, będzie jako drugi :)
corrado - 2015-08-18, 20:11

benzyną, ropą zejdzie :)
Kupuj szybko, bo jak nie to ja kupuję ;-)

BoloSr - 2015-08-18, 20:17

corrado napisał/a:
benzyną, ropą zejdzie :)
Kupuj szybko, bo jak nie to ja kupuję ;-)


Napisalem maila ale jutro dzwonie wiec wara od tego.

corrado - 2015-08-18, 20:19

haha, mam się bać ?:P

@Dominus, zrób coś z tymi zdjęciami oprócz ostatniego, bo klikając gdy chcę je powiększyć to otwiera się główna strona fotosika.pl a nie fotka powiększona ....

Dominus - 2015-08-18, 20:35

Hmmm... ja klikam normalnie w fotki i otwierają się w nowym oknie powiększone
corrado - 2015-08-18, 20:59

OK, w IE się otwiera link fotki ( ale też popup wyskakuje fotosik.pl ) - ale przynajmniej odpala fotke, natomiast w CHROMie którego uzywalem niestety odpala sam link <a href który wskazuje na fotosik.pl, a problem w funkcji javascriptowej onload="rwm_img_loaded(this)" która nie została napisana pod Chrome.

chodzilo mi o te fotki :
http://images70.fotosik.p...de2e9a87c90.jpg
http://images67.fotosik.p...867c8f744fc.jpg

Dominus - 2015-08-18, 21:05

Ja używam Chroma cały czas i żadnych problemów z wyświetlaniem nie ma.
corrado - 2015-08-18, 21:33

OK juz mam popup fotki, natomiast i tak zawsze odpala w nowym tabie na chromie fotosik.pl przez anchor - <a href...>
Ajgor - 2015-08-18, 23:30

Hipotetyczni: jak byś Dominus swoją Furę wystawił anonimowo na jakieś "Oto mo..." to była by niezła dyskusja na forum, co to za hybryda i po ilu przeszczepach, i czy warto... ;-)
Ajgor - 2015-08-18, 23:39

corrado napisał/a:
OK, w IE się otwiera link fotki ( ale też popup wyskakuje fotosik.pl ) - ale przynajmniej odpala fotke, natomiast w CHROMie którego uzywalem niestety odpala sam link <a href który wskazuje na fotosik.pl, a problem w funkcji javascriptowej onload="rwm_img_loaded(this)" która nie została napisana pod Chrome.

chodzilo mi o te fotki :
http://images70.fotosik.p...de2e9a87c90.jpg
http://images67.fotosik.p...867c8f744fc.jpg



Używam Chroma w tablecie i zdjęcia wyświetlają się od razu.

Dominus - 2015-08-19, 04:51

;-)
nie rozstane sie z Dusterkiem na pewno przez najblizsze kilka lat

corrado - 2015-08-19, 08:07

chyba ze sprzedasz, dolożysz coś i kupisz coś lepszego, nowszego :)
fotorobart - 2015-08-19, 12:10

corrado napisał/a:
chyba ze sprzedasz, dolożysz coś i kupisz coś lepszego, nowszego :)




Duster ph3 :D :-)

corrado - 2015-08-19, 14:17

2 x face lifting nie wystepuje :mrgreen:
tylko raz .... nastepny jesli wyjdzie to DUSTER II

Dominus - 2015-08-19, 18:23

Zobaczymy, jak będę myślał o zmianie a Nowy Duster będzie mi odpowiadał to czemu nie ;-)
Xiron - 2015-08-26, 12:28
Temat postu: Pytanie o miejsca zakupu niektórych elementów
Czesc,
super sprawa z tymi dodatkami. Czy możesz podzielic się informacją gdzie zalupiłeś te elementy:
-Nakładka podszybia
-Nakładki do wszystkich 4 drzwi do nałożenia na próg wykładziny
-Podstopnica

Te dwa ostatnie "męczą" mnie najbardziej bo szukam i nie ma- zalew pokrowców i dywaników ale tego nie ma. No może za wyjątkiem podstopnic.
Bede wdzięczny za informacje bo chodzi o sprawdzone jakby nie patrzeć przez Ciebie miejsca

Pozdrawiam
X

Dominus - 2015-08-26, 18:04

Witaj.

Tak się składa że załatwiałem te akcesoria dla Klubowiczów z Ukrainy.
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=100

Podstopnicę zakupiłem na allegro :)

Ajgor - 2015-08-26, 19:41

Dominus napisał/a:
Podstopnicę zakupiłem na allegro :)


Ja również i szczerze polecam !!!

Dominus - 2015-10-18, 09:19

Autko umyte, wysprzątane, zmienione dywaniki i koła :-D









PS. Czy Tylko mi się wydaje że na tych felgach jasnosrebrnych Dusterek wygląda ładniej niż na seryjnych Delsey'owych ciemnoszarych?

kilazz - 2015-10-18, 10:25

Jeśli chodzi o felgi to myślę, że musiałbyś pomyśleć o czymś nowym bo odstają od całego poziomu przeróbek samochodu..

a kolor jak dla mnie delseyowych ciekawszy..

Dominus - 2015-10-18, 10:33

Kolor Delsey'owych ciekawszy ale jakoś wydaje mi się że odstaje on w ogóle od całości. Pakiet look jest jasno srebrny, dodatkowo mam chromowane orurowanie a felgi delseyowe ciemne...

co byś zaproponował, felunku nie będę zwiększał (czy w takim wypadku coś zaproponujesz ? ;-) )

kilazz - 2015-10-18, 10:52

W szesnastu calach ciężko o coś fajnego :) To chyba jednak najładniejsze są te co montują fabrycznie, czyli delseyowe, z polifta i z destination ze srebrnym dekielkiem. Najciekawsze były takie które gdzieś z qashqaia przymierzałeś no ale to już nie 16"

jak dla mnie 17 na zimę i 18 na lato to takie akuratne rozwiązanie do Dustera łączące komfort i wygląd.

Dominus - 2015-10-18, 10:55

19" z najnowszego QQ. Był taki pomysł ;-) może przez zimę plan wróci do zakupu takiego kompletu letniego, zobaczymy...
kilazz - 2015-10-18, 10:58

Też je rozważałem, gdyby nie to że kupiłem wcześniej te 20" cali z myślą o Tucsonie to pewnie bym te 19" z Qashqaia przetestował bo bonus do wyglądu duży. A auta są tego samego rozmiaru i można przekładać komplet z oponami 1:1.. są też dostępne kopie w rozmiarze 17 i 18 cali gdybyś nie chciał iść w taki duży rozmiar 8-)
Dominus - 2015-10-18, 11:04

18 nowego QQ też fajne pięcioramienne ale ładniej wg Mnie prezentują się 19.
kilazz - 2015-10-18, 11:05

http://allegro.pl/felgi-1...5303504305.html
http://allegro.pl/5147-mb...5556456526.html
nawet już 16" zrobili http://allegro.pl/felgi-1...5712885072.html

Dominus - 2015-10-18, 11:06

Tylko jakiej jakości są takie kopie i czy warto pchać a coś takiego kase..
kilazz - 2015-10-18, 11:08

to tak jak z całą chińszyzną, albo trafisz na coś dobrego albo będzie bubel od początku.. opony też masz chińskie czy jakieśtam i pisałeś że dają radę. Moje 20" to też jest chińska produkcja tylko pod europejską nazwą..
Dominus - 2015-10-18, 11:13

W sumie i masz racje ;-) może by tak się skusić faktycznie na 17/18 takie z wyglądu najnowszych 19 z QQ.
kilazz - 2015-10-18, 11:28

Możesz spokojnie zacząć od 17 cali, najwyżej pójdą na zimówki później :-)
kilazz - 2015-10-18, 11:29

ps. robisz w jakimś arkuszu kalkulacyjnym notatki ile już wydałeś na dustera? :lol:
Dominus - 2015-10-18, 11:33

Nie :) wole dokładnie nie wiedzieć ile dołożyłem.
kilazz - 2015-10-18, 11:35

ja przy każdym aucie robię taki arkusz, niby dodatków niewiele ale ceny łączna robi się abstrakcyjna :-) Podejrzewam, że twój wart już dwa razy więcej niż seria w jakiej wyjechał :)
Dominus - 2015-10-18, 11:40

Nie no 2x co seria to nie bo by to było nieopłacalne kompletnie. W takim wypadku QQ można by było kupić od razu niż dokładać do Duster'a ;-)
Ale kilka dodatków do auta nie kosztowały mało choć i tak je wyrwałem w cenie o wiele niższej niż normalnie w ASO kosztują

Marek1603 - 2015-10-18, 15:06

Moim zdaniem też coś z czarnym na felgach, by pasowało, jeżeli nie całe czarne, do całości.
corrado - 2015-10-18, 15:32

abstrahujac od wygladu, bo tu kazdy ma swoj gust, zdjąłbym ten z przodu "zderzak" z chromu z powodów czysto utylitarnych,

bo zamiast przy uderzeniu na przod, energia idzie na " sanki " do ktorych jest przymocowany a sanki do podłuznic ( zamiast energia najpierw isc na plastikowy zderzak, pozniej pod nim wzmocnienie plastikowe i dopiero na belke zderzaka ).
Jak sanki sie odegna/zejda to i podluznice.

Druga sprawa to wieksze zawirowania od niego i wiekszy szum przy szybkiej jezdzie, bo raczej nie poprawia aerodynamiki auta , no ale to juz mniej istotny powod.

Dominus - 2015-10-18, 18:44

Marek1603 napisał/a:
Moim zdaniem też coś z czarnym na felgach, by pasowało, jeżeli nie całe czarne, do całości.


Właśnie w planach były felgi OEM Nissana które są czarno z elementem chromu (głównie z QQ)


corrado napisał/a:
abstrahujac od wygladu, bo tu kazdy ma swoj gust, zdjąłbym ten z przodu "zderzak" z chromu z powodów czysto utylitarnych,

bo zamiast przy uderzeniu na przod, energia idzie na " sanki " do ktorych jest przymocowany a sanki do podłuznic ( zamiast energia najpierw isc na plastikowy zderzak, pozniej pod nim wzmocnienie plastikowe i dopiero na belke zderzaka ).
Jak sanki sie odegna/zejda to i podluznice.

Druga sprawa to wieksze zawirowania od niego i wiekszy szum przy szybkiej jezdzie, bo raczej nie poprawia aerodynamiki auta , no ale to juz mniej istotny powod.


Dzięki za spostrzeżenia jednak gdybym się martwił na wyrost tak to bym przy aucie nic nie zrobił albo nim nie wyjeżdżał z garażu. ;-)
Orurowanie podobało mi się i to kwestia gustu.

Co do zawirowań i głośności. Jeździłem trochę czasu bez orurowań z początku i po montażu nie zaobserwowałem wzrostu głośności. Zapewne coś jest ale nie zauważalne

MZ000 - 2015-10-18, 18:52

Dominus, twój Duster mi się podoba. Szczególnie srebrne felgi i odpowiednim balonem opon.
Nie rozumiem mody na czarne felgi, to tak jak by jeździć na stalówkach bez kołpaków.

Jak będziesz sprzedawał, daj znać ;-)

Ajgor - 2015-10-18, 20:22

Bezapelacyjnie Twoja modyfikacja samochody jest na najwyższym poziomie, a nasze przeróbki są małą miki w porównaniu z tobą chapeau bas!!!
Marek1603 - 2015-10-19, 04:55

MZ000 napisał/a:
Szczególnie srebrne felgi i


Też mi się takie podobają ale do ogółu modów jakie poczynił, typu przyciemniane szyby pasują właśnie czarne moim zdaniem.

Dominus - 2015-10-19, 11:34

MZ000 napisał/a:
Dominus, twój Duster mi się podoba. Szczególnie srebrne felgi i odpowiednim balonem opon.
Nie rozumiem mody na czarne felgi, to tak jak by jeździć na stalówkach bez kołpaków.

Jak będziesz sprzedawał, daj znać ;-)


Dzięki :mrgreen:
A sprzedaż nie prędko będzie. Tak mi to autko pasuje

Ajgor napisał/a:
Bezapelacyjnie Twoja modyfikacja samochody jest na najwyższym poziomie, a nasze przeróbki są małą miki w porównaniu z tobą chapeau bas!!!


:mrgreen:


Marek1603 napisał/a:
MZ000 napisał/a:
Szczególnie srebrne felgi i


Też mi się takie podobają ale do ogółu modów jakie poczynił, typu przyciemniane szyby pasują właśnie czarne moim zdaniem.


Może i kształt felg nie jakiś najnowszy ale kolorystycznie mi się podoba (kształt też nie brzydki) i ładnie się prezentuje bo jest kontrast to czarnego lakieru, tak jak i chrom z czarnym wygląda dobrze.
Co do szybek to zasługa fabryki. Ja z nimi nic nie robiłem.

fotorobart - 2015-10-19, 13:18

Nie wiem czy 19 pasują do DD.
Miałem przez chwile 245/45R18 i mz takie auto (SUV) na niskim profilu nie ma prezencji ...a 19 to profil 225/45 lub 235/45... albo 175/60 (czy guma nie z wąska?).
Patrząc z perspektywy czasu nie kupiłbym drugi raz 18 tylko 17

kilazz - 2015-10-19, 13:23

fotorobart napisał/a:
Miałem przez chwile 245/45R18 i mz takie auto (SUV) na niskim profilu nie ma prezencji


czy ten duster nie ma prezencji? bo moim zdaniem ma taką prezencję jak żaden duster w Polsce..

fotorobart - 2015-10-19, 13:24

kwestia gustu... ale SUV na sliku? :lol:
to jak miejska bulwarówka ;-)

kilazz - 2015-10-19, 13:30

każdy aktualny suv wyżej pozycjonowany od dustera (z tej samej kategorii rozmiarowej auta) ma w ofercie przynajmniej 18 i 19 cali do wyboru w najdroższych odmianach. To tylko dacia oferuje bieda-felgi w jednym malutkim rozmiarze..
kilazz - 2015-10-19, 13:31

fotorobart napisał/a:
to jak miejska bulwarówka


myślę że większość dusterów większość życia spędziła raczej na "miejskich bulwarach" niż w polach i lasach..

fotorobart - 2015-10-19, 13:32

dlatego napisałem "mz" :lol:
Dominus - 2015-10-19, 14:49

Mi się bardzo podoba ten projekt od ELIA. Ale każdy ma swój gust.
fotorobart, chcesz sprzedać swoje alutec?

fotorobart - 2015-10-19, 15:04

a co z oponami? kto je kupi za 2 tys.? :mrgreen:
kilazz - 2015-10-19, 15:10

http://allegro.pl/a094-5x...5506888226.html tu jest komplet 18 w fajnej cenie, miałem ten wzór w 17" i wyglądało to całkiem przyzwoicie


Dominus - 2015-10-19, 15:23

Faktycznie. I wzor i cena ok.
A powiedz mi one nie sa jasne srebrne jak te moje obecne tylko bardziej jak wlasnie fabryczne Daciowe ?

kilazz - 2015-10-19, 15:24

z tego co wiem to wychodziły w kilku odcieniach, ale ten będzie taki jak ja miałem czyli coś co sie nazywa gunmetal, taki bardziej błyszczący delsey
Dominus - 2016-03-27, 08:41

Kamerka cofania podejście drugie - http://www.daciaklub.pl/f...1694645#1694645
Dominus - 2016-04-14, 05:21

Felgi i opony letnie w końcu zmienione.

Nowe felgi ENZO B.






kilazz - 2016-04-14, 07:19

lepsze niż te z poprzedniego sezonu, chociaż maleńkie :->
laisar - 2016-04-14, 09:54

kilazz napisał/a:
maleńkie

Noo, bo przenajzajebiaszcze to by były jakieś 22", pomalowane gumą w spreju (byle cienko! widoczny profil opony to obciach, trzeba go minimalizować!).

Wewogóle to mogliby robić same drogi z jakieś mieszanki wzbogaconej gumą, to dałoby się jeździć na samych felgach, dopiero wtedy auta by jakoś tam w końcu wyglądały - może by się dało założyć nawet 25"?

maciek - 2016-04-14, 14:10

Nie myślicie kreatywnie i innowacyjne jak Mitsubishi :-D


kilazz - 2016-04-14, 15:39

laisar napisał/a:
Noo, bo przenajzajebiaszcze to by były jakieś 22", pomalowane gumą w spreju (byle cienko! widoczny profil opony to obciach, trzeba go minimalizować!).

Wewogóle to mogliby robić same drogi z jakieś mieszanki wzbogaconej gumą, to dałoby się jeździć na samych felgach, dopiero wtedy auta by jakoś tam w końcu wyglądały - może by się dało założyć nawet 25"?


Co to za ból dupy? Z takim podejściem proponuję do dustera 14 cali na kołpakach.. :roll: albo najlepiej bez kołpaków bo jeszcze porysujesz albo ci ukradną pod biedronką i będzie dramat..

Dominus ma auto solidnie przerobione i wiele rzeczy tuningowych tj. zbędnych z punktu widzenia takiego użytkownika jak ty, dlatego też nie widzę problemu żeby mógł zrobić upgrade kół na większe, 17-18 cali to jest koło na którym można spokojnie jeździć na co dzień i o takich była wcześniej mowa w tym temacie..

laisar - 2016-04-14, 15:58

kilazz napisał/a:
Co to za ból dupy?

Nie dupy, tylko brzucha - ze śmiechu (((: A śmieszność tkwi w oku patrzącego - rozumiem różne gusta, ale nic nie poradzę na to, że mnie akurat zbawi "tjuning" w ogóle, daciek w szczególe, a już zwłaszcza cudze bóle dupy pt "maleńkie kółka"... A może uwiera jeszcze kij od szczotki? <;

Kołpaków rzeczywiście nie używam - nie z obawy o nie, tylko jako przedmiotów całkowicie zbędnych - a opony faktycznie lubię na gruuubej gumie, bo na co dzień bardziej cenię komfort, jaki dają, niż dyskusyjnie lepsze prowadzenie się niskoprofilówek. (W dacii... CCCC: ).

kilazz - 2016-04-14, 16:06

Cenisz komfort i jeździsz starą Dacią? Hehe, ty to faktycznie żartowniś jesteś.. Może zły temat wybrałeś bo w tym i tuning, i gość który zmienił już kilka kompletów alufelg bez większego celu, ot tylko po to żeby było ładniej..
laisar - 2016-04-14, 18:02

kilazz napisał/a:
Cenisz komfort i jeździsz starą Dacią?

Oczywiście! Ta stara dacia jest bardziej komfortowa - tym bardziej na wysokim profilu - niż wiele nowych wozów drabiniastych o przesztywnionych zawieszeniach, w których plomby wypadają po najechaniu na namalowane linie ((((:

kilazz napisał/a:
Może zły temat wybrałeś

"Nie znam się, to się wypowiem" (^: - o to przecież chodzi w forach dyskusyjnych...

Dominus - 2016-04-15, 05:29

Plan byl zmiany na wieksze felgi jednak rozsadek zadecydowal :)
Ze zmiany z oryginalnych alu na ten model jestem zadowolony. Uzyskalem zamierzony efekt. A przez ten ksztalt ramion felg wg Mnie felgi sprawiaja wrażenie wiekszych niz 16.
Nie jest zle ;)

a sam Duster z napompowanymi nadkolami i duzymi przestrzeniami wokol opon tez dobrze wyglada na duzym (oryginalnym) i mniejszym profilu opony

corrado - 2016-04-15, 20:44


that one would kick some ass ;)

kilazz - 2016-04-16, 06:32

a były na tapecie... może nadrobi w przyszłym sezonie :-)
Dominus - 2016-08-02, 12:41

Dawno nic nie pisałem, nie wrzucałem fotek bo nic takiego się nie działo.
Duster'ek sprawuje się świetnie.

Tak więc kilka rzeczy przy nim zrobiłem:
- wyczyściłem i wymalowałem uchwyty od przedniego orurowania (oryginalny lakier schodził płatami)
- musiałem odkleić 2 listwy szerokie na drzwiach, jedna sama powoli odchodziła, a drugiej ktoś pomógł chyba na parkingu. Ale już ładnie trzymają. (do usunięcia taśmy dwustronnej użyłem Krążek Gumowy INDASIA, środkami typu benzyna ekstrakcyjna nie chciało zejść)
- oponki straciły na blasku. Tym razem kupiłem nie spray lecz żel - czernidło do opon K2 SIGMA. Wydajne, mało co idzie tego specyfiku a oponki już z 3 tygodnie i 2 mycia nadal ładnie czarne. Efekt "mokrej opony" utrzymywał się z tydzień. Teraz intensywne czarne więc na chwile obecną mogę polecić.
(listwy na próbę tym specyfikiem przeleciałem bo straciły blask i jest ok, również rosyjską nakładkę podszybia)
- zamontowałem światłą dzienne Einparts 2w1, dzienne led i przeciwmgielne led
- nakładki chrom przy tych światłach

jeszcze w planach bębny w tyle do wyczyszczenia i wymalowania :)



Nakładki chrom


Dzienne


Przeciwmgielne + postojówki








Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group