DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Portal - K52 - nowy logan kombi

laisar - 2012-10-31, 11:40
Temat postu: K52 - nowy logan kombi
Dzięki działalności pewnego tajnego super agenta (dziękujemy!!!) możemy dziś po raz pierwszy zobaczyć oficjalny szkic nowego logana w wersji kombi, której premiera nastąpi gdzieś w pierwszym kwartale 2013 r.:
Marek1603 - 2012-10-31, 12:48

Przód mi stilo przypomina.
kapelusznik - 2012-10-31, 13:01

a przód nie jest taki sam jak w Nowych Loganie/Sandero ?
tylko taki rzut dziwny i kreska gruba

Prezes - 2012-10-31, 13:02

Marek1603 napisał/a:
Przód mi stilo przypomina.
Przód będzie pewnie taki sam jak w sedanie :-P

Ciekawe jaka cena 75dCi będzie.. bo jak taka sama jak Clio 1.2 w benzynie, to będzie zagwozdka.. Ze zmianą autka chyba trochę jeszcze poczekam.

piotrres - 2012-10-31, 13:13

Wygląda "poprawnie", i przez to "czegoś" mi brak... Zobaczymy jak będzie wyglądał w naturze.
laisar napisał/a:
Dzięki działalności pewnego tajnego super agenta (dziękujemy!!!)

?Tomek???! :-P
laisar napisał/a:
...możemy dziś po raz pierwszy zobaczyć oficjalny szkic nowego Logana w wersji kombi

Jak sądzę pochodzące z serwisówki do auta którego jeszcze nie ma, ale w
Skunk Works ;) już go testują :lol:
Na serio: Jeżeli nic się nie zmieni, w stosunku do prezentowanej ryciny, to Noul Logan Combi miałby wzdłużne przetłoczenia na dachu, które postulowałem w przypadku Dustera (a w tedy Baj, baj, maszkaro! całość dyskusji: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6869 )
Ale myślę, że dla księgowych to oznaczałoby zbyt duży koszt... :-?

Seal - 2012-10-31, 13:40

Dziękujemy agentowi 007 za info. :mrgreen: :mrgreen:
Ciekawi mnie jaki będzie bagażnik?
Liczę na ponad 550 :lol:

wieza - 2012-10-31, 14:05

Cytat:
Ciekawi mnie jaki będzie bagażnik?
Liczę na ponad 550 :lol:


550 w Dacii kombi to kpina i to duza...

ian - 2012-10-31, 14:19

Gratulacje dla tajnego super agenta za odwagę :-D
Najważniejsze pytanie, to jaki jest rozstaw osi :?: ? Bardziej Loganowy, czy bliższy MCV, co z góry skazuje kombi na wielki sukces :mrgreen: . Poprawnie to chyba będzie tak: Dacia Logan Estate.
Teraz będę jak ten osiołek, któremu do jednego żłobu dano i owsa i siana. Co wybrać: podstawową wersję kombi, czy sedana w wersji Ambiance :roll: :-P Może czas na odmianę?

Seal - 2012-10-31, 14:36

wieza napisał/a:
Seal napisał/a:
Ciekawi mnie jaki będzie bagażnik?
Liczę na ponad 550 :lol:


550 w Dacii kombi to kpina i to duza...

Wieża pamiętaj, że to już tak nie będzie jak w poczciwej starej MCV.

ian napisał/a:

Najważniejsze pytanie, to jaki jest rozstaw osi :?: ? Bardziej Loganowy, czy bliższy MCV, co z góry skazuje kombi na wielki sukces :mrgreen: .

Może być Sanderowy i tego się obawiam :evil:

Domel2250 - 2012-10-31, 14:55

Czyli mniej więcej odpowiadałby tej wizualizacji.
mekintosz - 2012-10-31, 15:10

Czemu wszyscy mówicie o Logan Kombi? Dla mnie to jest Sandero Grand Tour :-) . Logan z definicji jest sedanem zaś MCV kończy swój żywot.
maciek - 2012-10-31, 15:16

dla mnie to MCV 2 :-D
laisar - 2012-10-31, 15:19

ian napisał/a:
jaki jest rozstaw osi :?:

Sądząc po porównaniu:

to w dalszym ciągu MCV-kowy.

(Co mogą - ale nie muszą - potwierdzać pogłoski o wersji 7-os.: 1, 2).


Edycja: A jednak nie - http://www.daciaklub.pl/f...p=146712#146712



Seal napisał/a:
jaki będzie bagażnik?

Wygląda na to, że pi razy oko też jak w MCV-ce, chociaż objętość max pewnie się jednak zmniejszy przez niższą linię dachu.


piotrres napisał/a:
Jeżeli nic się nie zmieni, w stosunku do prezentowanej ryciny, to Noul Logan Combi miałby wzdłużne przetłoczenia na dachu

Nie zmieni.


ian napisał/a:
Poprawnie to chyba będzie tak: Dacia Logan Estate.

Raczej "break", bo takiej nazwy używają frankofoni.


Ale najważniejsze, że nie żaden "sportwagen", ani "shitingbrake", ani coś podobnego, uffffffffff...


Z ciekawostek: będzie oczywiście także wersja z rombem na grillu, a w niej, m.in.... migacze w lusterkach! Czaaad!


Ogólnie: troszkę dobrego wyposażenia i mamy octavię-killera... Oj, coś czuję, że będzie się u nas działo <:

Marckok - 2012-10-31, 15:46

a ja się zastanawiam, po co Dacii taka alternatywa dla klienta między tym a Lodgy

i wcale nie chodzi mi o to, że sam już Lodgy kupiłem

laisar - 2012-10-31, 15:50

Nie wszyscy lubią kobylaste miniwanny - to dlaczego odbierać im możliwość wzbogacenia konta akurat fabryki Dacii? (;

Osobiście nie wierzę w wersję 7-os. tego kombi - to by się dopiero nie trzymało qpy.

Tzn. konstrukcyjnie, bo szeroka paleta modelowa to w przypadku Dacii prawie same zalety - części i tak są w znakomitej większości wspólne, więc różnorodność generuje minimalne koszty.

Natomiast ładowanie 7 miejsc pod zwykły niski dach to po prostu kiepski pomysł.

Domel2250 - 2012-10-31, 16:04

Marckok napisał/a:
a ja się zastanawiam, po co Dacii taka alternatywa dla klienta między tym a Lodgy

i wcale nie chodzi mi o to, że sam już Lodgy kupiłem


MSZ żeby móc powalczyć o kawałek rynkowego tortu z autkami kombi segmentu b- pokroju Fabia combi, 207 break/208-o ile będzie, bo nie wiem, i innymi takimi, poza tym brakowało mi takiego auta w ofercie Daci. Sandero i logan, były "za małe", a mcv zbyt duża. Duster to znowu inny segment.

laisar - 2012-10-31, 17:00

laisar napisał/a:
Sądząc po porównaniu [...] to [rozstaw jest] w dalszym ciągu MCV-kowy

A d***! ): Metoda może mało precyzyjna, ale chyba wystarczająca (i trzeba było od niej zacząć): nałożyłem na siebie szkice sedana i nowego kombi - to jest jednak ten sam rozstaw osi...

Prezes - 2012-10-31, 17:34

Marckok napisał/a:
a ja się zastanawiam, po co Dacii taka alternatywa dla klienta między tym a Lodgy

i wcale nie chodzi mi o to, że sam już Lodgy kupiłem

Może się przydać. Jak za czterdzieści parę tysi uda się kupić z silnikiem diesla Laureate z ESP i miejscem na multimedialną konsolę, to chyba mnie tym kupią. Zamiast ładnego Clio kombi ze zwykłym mułowatym 1.2, choć ładniejszym i bardziej odbajerzonym..

bebe - 2012-10-31, 18:22

Sądząc po kosmicznym nawisie, bagażnik zapowiada się na typowe wśród konkurencji 500 l, może tylko bardziej kształtne niż np. studnia głębinowa z Fabii. ;) Ciekaw jestem, co to się kluje z tyłu - wygląda na pionowe światła na całą wysokość klapy. Poczekam na ph. II, może zrobią z automatem. :]
laisar - 2012-10-31, 18:39

bebe napisał/a:
bagażnik zapowiada się na typowe wśród konkurencji 500 l, może tylko bardziej kształtne

Ja obstawiam, że mniej więcej to samo co w lodgy czy dokkerze - zmniejszony względem nich rozstaw nie wpłynie na nawis. Realne jest więc nawet ponad 600 L (:

piotrres - 2012-10-31, 19:27

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
bagażnik zapowiada się na typowe wśród konkurencji 500 l, może tylko bardziej kształtne

Ja obstawiam, że mniej więcej to samo co w lodgy czy dokkerze - zmniejszony względem nich rozstaw nie wpłynie na nawis. Realne jest więc nawet ponad 600 L (:

Byłoby co najmniej dziwne gdyby to było tyko 550L zwróćcie proszę uwagę na fakt, że "stary" sedan miał "tylko" 510L. Tu oczekiwałbym ponad 600+ Przy MCVlicznym rozstawie osi, licząc do linii okien i uwzględniając, że nie ma tu Strraaaszzliwych Zawiasów do Miażdżenia Walizek może tob yć nawet 650L.
Co by nie było NLB (Noul Logan Break) powinien kufrem konkurować z Szkodą Octavią Kombi :-P
Z kolei pakowanie 7 osób, w tej akurat konfiguracji budy byłoby hmm, mocno niehumanitarne.

A co do nazwy to obstawiam Logan Break, boć przeca Daćka "brejka wszystkie rule" ;-)

bebe - 2012-10-31, 19:41

piotrres napisał/a:
laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
bagażnik zapowiada się na typowe wśród konkurencji 500 l, może tylko bardziej kształtne

Ja obstawiam, że mniej więcej to samo co w lodgy czy dokkerze - zmniejszony względem nich rozstaw nie wpłynie na nawis. Realne jest więc nawet ponad 600 L (:

Byłoby co najmniej dziwne gdyby to było tyko 550L zwróćcie proszę uwagę na fakt, że "stary" sedan miał "tylko" 510L. Tu oczekiwałbym ponad 600+ Przy MCVlicznym rozstawie osi, licząc do linii okien i uwzględniając, że nie ma tu Strraaaszzliwych Zawiasów do Miażdżenia Walizek może tob yć nawet 650L.

No nieee wiem. Rozstaw nie jest MCVliczny, tylko taki sam jak w hatchbacku/sedanie. Fakt, że linia okien (właściwie ostatniego okna) jest poprowadzona wyżej, ale jednak nadal kształt całości bardziej przypomina normalny samochód, a nie silnik przyczepiony do kontenera (MCV ;).

Seal - 2012-10-31, 20:00

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
bagażnik zapowiada się na typowe wśród konkurencji 500 l, może tylko bardziej kształtne

Ja obstawiam, że mniej więcej to samo co w lodgy czy dokkerze - zmniejszony względem nich rozstaw nie wpłynie na nawis. Realne jest więc nawet ponad 600 L (:

Dobrze by było, bo przynajmniej skopałby du.. Rapidowi (550 L).

Co do rozstawu osi to przypominam kol., że Sandero I miał mniejszy od Logana I a ten od MCV.
Pytanie za 100 punktów czy nowy Logan ma taki sam rozstaw jak nowe Sandero czy nie bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji (dacia.ro ; dacia.fr).

Rysiob - 2012-10-31, 20:22

Jak cenowo to dobrze skalkuluja, to może być hit wśród leasingobiorcow. Rapid jest z jednej strony stosunkowo drogi, tak sobie wyposażony, a gama silników nastawiona na downsizing bez alternatyw (bo czy 3cylindrowe 1.2 to dobre źródło napędu?). Coś mówi się o Rapidzie kombi, ale Logan Break rozłoży konkurencję na łopatki, jak będzie w dobrej cenie.
ian - 2012-11-01, 00:53

No to będzie prawdziwa rewolucja na rynku jak się okaże, że kombi Dacii na rynku pojemnością bagażnika może konkurować tylko z...

"Bagażnik Skody Superb jest bardzo duży. Połyka od 603 do 1835 litrów. Jednak i tak nie dorównuje możliwościom transportowym Mercedesa, w którym zmieści się gigantyczne od 695 do 1950 litrów bagażu!"
http://www.auto-swiat.pl/...da-krolem-kombi

Swoją drogą chciałbym widzieć takie porównanie: Dacia kombi-Skoda Superb kombi-Mercedes E kombi. Na wymiary, kolorowe pudełeczka i skrzynki z piwem... I to porównanie cen :shock: :mrgreen:

walther - 2012-11-01, 00:57

patrząc na szkic, wykończenie tylnej części przypomina mi Fiata Palio :-)
Prezes - 2012-11-01, 08:46

Duża szyba - będzie duży bagażnik. Z rysunku wynika, że światła będą długie i trochę rombowate w dolnej części. Coś jak wydłużone światła Lodgy. Chyba, że zrobią unifikację i dadzą światła z Lodgy, a u góry plastik.
RenaultDacia - 2012-11-01, 15:44

Jak wejdzie ten Logan kombi to Dacia będzie miała już kompletną ofertę - narażę się wszystkim posiadaczom obecnego MCV, ale sorry - ten model nijak nie pasuje designowo obecnie do Dustera, nowego Logana i Sandero, i rozsądne jest że zrobią "normalne" kombi.
maciek - 2012-11-01, 16:22

ian napisał/a:
No to będzie prawdziwa rewolucja na rynku jak się okaże, że kombi Dacii na rynku pojemnością bagażnika może konkurować tylko z...

"Bagażnik Skody Superb jest bardzo duży. Połyka od 603 do 1835 litrów. Jednak i tak nie dorównuje możliwościom transportowym Mercedesa, w którym zmieści się gigantyczne od 695 do 1950 litrów bagażu!"
http://www.auto-swiat.pl/...da-krolem-kombi

Swoją drogą chciałbym widzieć takie porównanie: Dacia kombi-Skoda Superb kombi-Mercedes E kombi. Na wymiary, kolorowe pudełeczka i skrzynki z piwem... I to porównanie cen :shock: :mrgreen:


chyba kiedyś w niemieckiej gazecie było podobne porównanie

rimo - 2012-11-01, 21:11

Już 43 nr Auto Świata można było znaleść coś takiego:

Zdjęcie lub wizualizacja znajduje się w artykule "Drukie podejście do auta ludu czyli atak WV na Dacie"

laisar - 2012-11-02, 03:25

bebe napisał/a:
Rozstaw nie jest MCVliczny, tylko taki sam jak w hatchbacku/sedanie

Ale długość całkowita jak w dokkerze, a ten też ma całkiem słuszny bagażniczek...


RenaultDacia napisał/a:
[MCV] nijak nie pasuje designowo obecnie do

Na Trygława, kogo obchodzi jakiś tam design w Dacii?!


rimo napisał/a:
Już 43 nr Auto Świata można było znaleść coś takiego

U nas też d: - http://www.daciaklub.pl/f...p=142502#142502

rimo - 2012-11-02, 06:20

Laisar nie zgodzę się z tobą, w AŚ tylnie boczne szyby są inne oraz światła takie jak w Lodgy. W obliczu powstania nowej Thalii/Symbol nie ździwię się jeśli i ono również powstanie w wersji kombi, bo w tej wizualizacji ramki szyb są identyczne.
laisar - 2012-11-02, 10:39

rimo napisał/a:
boczne szyby są inne oraz światła takie jak w Lodgy

Ale co to zmienia? Bryła - a zatem funkcjonalność - jest niemal identyczna i to jest najważniejsze. Ścięty tył byłby bowiem najgorszym koszmarem...

mekintosz - 2012-11-02, 17:19

Koszmarem wizualnym czy praktycznym ograniczajacym ładownosc ? Clio GrandTour jest sciate i ładne, zas Duster nie jest sciety i pakowniejszy ;-)
laisar - 2012-11-02, 17:45

mekintosz napisał/a:
Koszmarem wizualnym czy praktycznym

MSZ w przypadku kombi to oznacza to samo <:


mekintosz napisał/a:
Clio GrandTour jest sciate i ładne

III ani nie jest ładna, ani nie jest ładnym kombi.

(IV nie widziałem na żywo, więc się nie wypowiem, choć wydaje się, że jest trochę lepiej).

mekintosz - 2012-11-02, 20:56

Widziales Fabie II Kombi? Clio XXL przy niej to dzieło sztuki uzytkowej ;-)
Seal - 2012-11-02, 21:08

A może przetniemy te spekulacje o tym kombi i zapytamy się Renault bezpośrednio na Facebooku?
laisar - 2012-11-02, 21:42

Seal napisał/a:
zapytamy się Renault

Ale o co? Bo wygląd ze szkicu to już nie spekulacje, ale fakty...


mekintosz napisał/a:
Widziales Fabie II Kombi?

Nie jest straszna - no, ale mnie się multipla-ufo podoba i rumster [:

Seal - 2012-11-02, 21:56

laisar napisał/a:
Seal napisał/a:
zapytamy się Renault

Ale o co? Bo wygląd ze szkicu to już nie spekulacje, ale fakty..

A choćby o tą pojemność bagażnika :-P

WhiteDragon - 2012-11-07, 00:16

Lodgy, Dokker, MCV - będzie w czym wybierac :mrgreen:
RenaultDacia - 2012-11-08, 20:11

Jak dla mnie kolejność taka: Dokker, Lodgy, MCV ;)
WhiteDragon - 2012-11-08, 22:06

RenaultDacia napisał/a:
Jak dla mnie kolejność taka: Dokker, Lodgy, MCV ;)


Miałem na myśli kolejnośc chronologiczną - Lodgy już jest, Dokker zaraz będzie a MCV później.

maciek - 2012-11-21, 09:57


_Big_Mac_ - 2012-11-21, 20:17

Byłoby fajnie, jakby kombi dostał mocniejszy silnik. Taki TCe 115 choćby. Średnio wyobrażam sobie wożenia konkretniejszego bagażu plus pasażerów z TCe 90.
Rysiob - 2012-11-21, 20:38

A co powiedzą przyszli właściciele następnego Mondeo, do którego będą wsadzać 1.0 Ecoboost 125 KM :?:

Mi się podoba kierunek, w którym idzie Dacia - w zasadzie jedna platforma, a oferta bardzo zróżnicowana.

laisar - 2012-11-21, 23:25

_Big_Mac_ napisał/a:
Byłoby fajnie, jakby kombi dostał mocniejszy silnik

Może tak być, to całkiem logiczne.

Rysiob napisał/a:
Mi się podoba kierunek, w którym idzie Dacia - w zasadzie jedna platforma, a oferta bardzo zróżnicowana

Idzie? Przecież cały czas tak jest, od początku.

Rysiob - 2012-11-22, 07:44

Chodzi mi raczej o to, że jest to droga konsekwentna w przeciwieństwie np. do Skody, która na początku była tania, potem zaczęła oferować konkretną jakość na dużo lepszych warunkach niż VW, a teraz znów cofa się w rozwoju, oferując auto z przeciętnym wyposażeniem za niemałe pieniądze (Rapid). Choć podobno w przypadku Rapida od przyszłego roku ma pojawić się nieśmiertelny 1.6 MPI - wtedy może sprzedaż w Polsce się obroni.

Z jednej strony szkoda, że nie będzie MCV 2, ale za to mamy Dokkera, Lodgy i wkrótce Logana Kombi.

kapelusznik - 2012-11-22, 08:03

Rysiob napisał/a:
od przyszłego roku ma pojawić się nieśmiertelny 1.6 MPI - wtedy może sprzedaż w Polsce się obroni.
i ile będzie kosztował, skoro 1.2 stoi w cenniku za 48kPLN w wersji "super golas" ?

52kPLN ? (w Octavii Tour różnica między 1.4 a 1.6 wynosiła 4kPLN, przy niższej cenie całkowitej)
i kto to kupi ;-)

laisar - 2012-11-22, 08:08

Rysiob napisał/a:
to droga konsekwentna w przeciwieństwie np. do Skody

A to się okaże dopiero, kiedy Dacia będzie miała tyle lat, ile Skoda obecnie (w sensie: "od przejęcia przez duży koncern") - bo wiele może się zdarzyć, a historia, co lubi się powtarzać, najczęściej czyni to jednak jako farsa, a nie kalka.

Ja odpowiedziałem poprzednio z punktu widzenia techniki, bo tak zrozumiałem tamtą wypowiedź o jednej platformie.

laisar - 2012-11-23, 21:43

http://www.daciaklub.pl/f...p=149318#149318
Dyziek napisał/a:
jesli nowa MCVka tez dostanie wiekszy przeswit, to bedzie gitara :lol:
Ktos moze cos wie?

Ja nie wiem, ale i tak napiszę - będzie miał tyle co sedan, czyli 155 mm.

Seal - 2012-11-24, 16:29

Dyziek napisał/a:
Swoja droga, jeśli nowa MCVka tez dostanie większy prześwit, to będzie gitara :lol:
Ktoś może coś wie?

O prześwit to bym się nie martwił patrząc jaki ma Sandero II a bardziej o bagażnik bo to jest największa niewiadoma (a cenę to można oszacować) :mrgreen: .

marcio - 2012-11-25, 15:59

Jak "skasują" standardy wielkościowe ( w tym bagażnikowe ) MCV to ciekawe, czy kiedyś na coś z Dacii wymienię, lubię swoją MCV.
Dyziek - 2012-11-25, 18:50

Laisar: jetes nieoceniony :) Obys sie nie mylil

Seal: akurat nie sprawdzalem, jaki przeswit ma nowy Logan, czy Sandero, ale sam fakt, ze 'pojemnosciowego nastepce' MCVki obnizyli, rozczarowala mnie. Co do bagaznika, to wszystko co ma ponad 550 l. bedzie (w moim subiektywnym odczuciu) ok.

Marcio: masz 4 letni samochod, nie ma sie co spieszyc z wymiana, chyba ze uzywasz go zarobkowo.

kubalonek - 2012-11-25, 21:47

Oglądałem ostatnio skodę Rapid. Jakość wykonania jest doskonała . Niestety moja MCV nawet w 30 % nie jest tak doskonale zmontowana i pomalowana ...i pełen ocynk ! Tylko ta cena ... w zasadzie poniżej 54 patoli to nie ma po co wchodzić do salonu. Tyle tylko że obecnych czasach mało kto myśli o zmianie wózka ...chyba że firmy....
Dyziek - 2012-11-25, 21:49

Wolalbym chyba C-Elysse. Rapid jest za drogi
mekintosz - 2012-11-25, 23:41

kubalonek napisał/a:
Oglądałem ostatnio skodę Rapid. Jakość wykonania jest doskonała .....


Pisali, ze w Rapidzie zaoszczedzono na wygluszeniu i zastosowano tansze materialy niz stosuje sie obecnie. Sam z ciekaowsci musze sie do skody przejechac obejrzec ten pojazd dla statystycznego Kowalskiego ;-)

Dyziek - 2012-11-26, 06:47

poczytajcie sobie komentarze na autocentrum.pl
tam zrobili taki cykl art o Rapid i Citigo, ze oskarzaja ich o reklamowanie. Niemniej, uwagi forumowiczow sa bardzo trafne.


link do autocentrum

ian - 2012-11-26, 16:58

Cytat:
poczytajcie sobie komentarze na autocentrum.pl

Generalnie za droga. Coś mi się wydaje, że Rapid skończy jak Fiat Linea. Ludzie też bardzo dużo oczekiwali, przede wszystkim rozsądnie skalkulowanej ceny, a tutaj niestety przykra niespodzianka. W ten sposób Fiat miał sprzedaż tego modelu taką jaką miał, czyli mizerną... Już nie po raz pierwszy popełnia ten błąd.

Jarosław P - 2012-11-26, 21:02

Mnie powiedzieli w salonie że żadnego mcv 2 nie będzie , ten segment zastąpiła logii.
bebe - 2012-11-26, 21:06

Jarosław P napisał/a:
Mnie powiedzieli w salonie że żadnego mcv 2 nie będzie , ten segment zastąpiła logii.

Bo nie będzie. :| Będzie Logan Kombi/Sandero Grandtour/Londero Komtur - normalne kombi, a nie mastodont 7-mioosobowy. Co mnie osobiście smuci, bo ja lubię mastodonty. :(

_Big_Mac_ - 2012-11-26, 22:25

Przecież Lodżi to też całkiem tłusty mastodont
bebe - 2012-11-26, 22:36

_Big_Mac_ napisał/a:
Przecież Lodżi to też całkiem tłusty mastodont

Problem w tym, że To Już Nie To™. ;) Porównując obiektywnie i mierzalnie - faktycznie, różnice są niewielkie. (Pomijając prześwit - tutaj Lodgy obsysa, ale też mało kto prześwitu potrzebuje.) Mógłbym długo, dlaczego Logdy mi nie leży, ale to nie ten czas i miejsce. :]

laisar - 2012-11-27, 00:49

bebe napisał/a:
Mógłbym długo, dlaczego Logdy mi nie leży

To ja czekam z niemal zapartym tchem na wynurzenia, jak już znajdziesz czas [:

Dyziek - 2012-11-27, 17:31

dopisuje sie do listy oczekujcych :)
jestem szczerze ciekaw Twoich uwag

Prezes - 2013-01-03, 09:20

Kolejna wizualizacja i zaskoczenie, że Logan Kombi będzie się nazywał Sandero Kombi :mrgreen:

W sumie bez różnicy, przodki i środki te same ;-)



Oryginalny artykuł: http://automobile-magazin...a_sandero_break

Polska wersja/przedruk/czy jak to nazwać: http://www.mototok.pl/Wio...sji-kombi-a2674

kapelusznik - 2013-01-03, 09:41

chyba pierwsza rozsądna wizualizacja kombiacza ;-)
a i nazwa sensowna

laisar - 2013-01-05, 02:31

Szukając info o klockach wyczaiłem w katalogu Textara gamę silnikową dla "Logan II MCV":

0.9 TCe 12V
1.2 16V
1.5 dCi 85
1.5 dCi 90
1.5 dCi 100
1.6 16V

Aczkolwiek na pewno nie wszystkie jednostki będą dostępne akurat u nas...


Druga wiadomość: data rozpoczęcia produkcja to oficjalnie grudzień 2012 - czyli lada chwila powinny zacząć wypływać prawdziwe fotki (;

marszelest - 2013-01-05, 12:00

laisar, coś czuje ,że 1,6 16V nie będzie u nas dostępny
maciek - 2013-01-05, 12:33

laisar napisał/a:
Szukając info o klockach wyczaiłem w katalogu Textara gamę silnikową dla "Logan II MCV":

0.9 TCe 12V
1.2 16V
1.5 dCi 85
1.5 dCi 90
1.5 dCi 100
1.6 16V

Aczkolwiek na pewno nie wszystkie jednostki będą dostępne akurat u nas...


Druga wiadomość: data rozpoczęcia produkcja to oficjalnie grudzień 2012 - czyli lada chwila powinny zacząć wypływać prawdziwe fotki (;


hah ja też dogrzebałem i nie jest tak za bardzo ;-) , są błędy ;-)
0,9TCE ma 67kW czyli 90KM
1.2 16V ma 55kW czyli 75KM
1,5dci 100 ma 78kW czyli 106KM
1,5dci 85 ma 63kW czyli 85KM
1,5dci 90 ma 67kW czyli 91KM
i klucz programu
1,6 16V ma 60kW czyli 82KM czyli jest to 1,6 8V ;-)

tak samo z datą produkcji Logan II i SanderoII też mają oznaczenie 12/12 a wiemy że wcześniej zaczęli je produkować, dla Sandero II i LoganaII też są te same silniki wymienione

r70 - 2013-01-05, 13:26

z całą pewnością 1.5dci 85KM trafi na rynki rynki akceptujące euro4. Ciekawe jak będzie z 1.6 16V 82KM ?
maciek - 2013-01-05, 13:30

r70 napisał/a:
z całą pewnością 1.5dci 85KM trafi na rynki rynki akceptujące euro4. Ciekawe jak będzie z 1.6 16V 82KM ?


oczywista oczywistość to że to silnik 1,6MPI E5

rimo - 2013-01-16, 22:41

A mnie się marzy Logan kombi w wersji Stepway...
laisar - 2013-01-17, 08:05

rimo napisał/a:
mnie się marzy Logan kombi w wersji Stepway

MCV-ka miała, to może nowe kombi też będzie [:

Gimbo - 2013-01-22, 07:20

Właśnie sobie uświadomiłem, że może być jeszcze Logan lub Sandero kombi.

Jeśli się pojawi, to chyba nie będę miał już żadnych wątpliwości, czym powinienem jeździć.

Sandero jest bardzo ładny ale trochę za mały jak dla mnie. Chodzi głównie o możliwości przewozowe. Być może niedługo pojawi się drugi bobas, wiec spory bagażnik by się przydał.

Czekam na kombi :mrgreen:

RenaultDacia - 2013-01-22, 15:55

Ciekawe czy w przypadku Sandero kombi jest planowane zwiększenie rozstawu osi... Zawsze uważam to za dobry pomysł w przypadkach tworzenia kombi na podstawie "kompaktowego" hatchbacka (np. pierwsza generacja i30 vs i30cw).
kapelusznik - 2013-01-22, 16:50

a może to nie będzie Sandero kombi, tylko Logan kombi - a Logan już zwiększony rozstaw osi w porównaniu do Sandero będzie mieć
laisar - 2013-01-23, 00:53

RenaultDacia napisał/a:
czy w przypadku Sandero kombi jest planowane zwiększenie rozstawu osi

Nie.

bebe - 2013-01-23, 12:49

Uściślając - nowy Logan sedan ma większy rozstaw osi niż nowe Sandero (o 45 mm), nowy Logan kombi będzie miał (najprawdopodobniej) taki sam rozstaw osi jak nowy Logan sedan.
laisar - 2013-01-23, 12:51

bebe napisał/a:
nowy Logan kombi będzie miał (najprawdopodobniej) taki sam rozstaw osi jak nowy Logan sedan

...ale może nazywać się "Sandero <kombi>"... <<<:

bebe - 2013-01-23, 12:54

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
nowy Logan kombi będzie miał (najprawdopodobniej) taki sam rozstaw osi jak nowy Logan sedan
...ale może nazywać się "Sandero <kombi>"... <<<:

Czemu nie "Lastun <kombi>"? :> Są jakieś keine grenzen chyba. :>

laisar - 2013-01-23, 13:00

bebe napisał/a:
Są jakieś keine grenzen chyba

Dla połączonych wysiłków działów marketingu i PiAru???

Chociaż w sumie my tu uprawiamy plotki o przeciekach - więc może jednak jest nadzieja...

Ale o ile w kanjarę i popstera nie wierzyłem od początku, to tego "sandero grandtour / break" się boję na serio /:

kapelusznik - 2013-01-23, 13:35

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
nowy Logan kombi będzie miał (najprawdopodobniej) taki sam rozstaw osi jak nowy Logan sedan

...ale może nazywać się "Sandero <kombi>"... <<<:

historia zna takie przypadki (np Palio, Siena i Palio Weekend)

byłby numer, jakby kombi miało całkiem inną nazwę

Dacia Grandero (Grandtour Sander)
Dacia Grogan (Grandtour Logan)
Dacia Breakker (vide Dokker)
;-)

//a tak na bajdełeju, to cały czas czytając Dokker wizualizuje mi się Fokker :-)

laisar - 2013-01-23, 16:15

kapelusznik napisał/a:
jakby kombi miało całkiem inną nazwę

To by było najlepsze wyjście.

bebe - 2013-01-23, 17:15

laisar napisał/a:
kapelusznik napisał/a:
jakby kombi miało całkiem inną nazwę

To by było najlepsze wyjście.

Z jednej strony - fajnie. Odpadłoby mylenie z sedanem, które przynajmniej w przypadku MCVki prowadzi czasem do zabawnych sytuacji. :) Z drugiej - trochę obawiam się inwencji rumuńskich wizjonerów w tej materii. :>

maciek - 2013-01-23, 17:17

MCV to dobra nazwa sama w sobie :)
laisar - 2013-01-23, 17:28

bebe napisał/a:
obawiam się inwencji rumuńskich wizjonerów

Francuskich, jak już...


maciek napisał/a:
MCV to dobra nazwa sama w sobie

Dla 7-os. tak.

kapelusznik - 2013-01-23, 17:36

mcv to słaba nazwa - bo to nie nazwa tylko skrót
a samochód powinien mieć nazwę chwytliwą
przynajmniej takiej marki, której samochody mają normalne nazwy a nie skróty (a tak jest u Dacii w tej chwili)

nie każdy skuma że Logan MCV to tak na prawdę kombi - można by pomyśleć że to jakaś wersja udziwniona

więc albo zwykły kombi/break/cokolwiek co oznacza kombi w normalnym świecie
albo normalna nazwa

jedyny skrót który mi się ostatnio podoba to Subaru BRZ (czytam "brzy" jak w brzydal :-P )

Prezes - 2013-01-25, 11:43

Nie wiem, dlaczego wcześniej nie zauważyłem tej wizualizacji, ale bardzo mi przypadła do gustu:





Źródło: http://www.autobild.de/bi...338.html#bild15

kapelusznik - 2013-01-25, 19:07

ciekawa wizualizacja
ładnie poprowadzona linia boczna - przypomina mi Focusa Kombi II generacji czy też Megane II Grandtour

natomiast tylną klapę widziałbym trochę inaczej - bo tu wygląda jak żywcem przeszczepiona z Sandero

mam nadzieję że w rzeczywistości tylna klapa będzie inna niż w tym wytworze grafików

normalnie czekam z utęsknieniem na tego kombiacza - przecież za 3-4 lata sam będę zmieniał auto ;-)

laisar - 2013-01-25, 19:30

kapelusznik napisał/a:
za 3-4 lata sam będę zmieniał auto

Ooo, to już będzie czas nawet na fazę 2. nowego kombi d:

kapelusznik - 2013-01-25, 19:44

pewnie tak (ew jakaś wyprzedaż starej wersji jak wejdzie nowa ;-) )

mam nadzieję, że ewentualnej fazy II nie zbrzydzą za mocno :-P
bo na razie takie kombi to mój faworyt - choć gdybym miał w tej chwili kupować, to brałbym zeszłorocznikowego Roomstera z silnikiem 1.4 (38kPLN w wersji z klimatyzacją) - no ale nie ma co liczyć na promocje za kilka lat, ale cenę katalogową da się przewidzieć

bebe - 2013-01-25, 19:59

Swoją drogą dziwne, że jeszcze nie ma spajszotów. :/ Zawsze były spajszoty. Czemu nie ma spajszotów? :(
maciek - 2013-01-25, 20:03

Zimmno :mrgreen:
kapelusznik - 2013-01-25, 20:30

u nas zimno, ale na południu Europy może trochę cieplej - tam mogliby poganiać poobklejanego potwora
laisar - 2013-01-25, 20:46

bebe napisał/a:
Zawsze były spajszoty. Czemu nie ma spajszotów? :(

Ponoć po wpadce z dusterem przykręcono śrubę pracownikom.

Ale premiera już za miesiąc, więc lada co powinno się cośkolwiek pojawić...

maciek - 2013-01-29, 09:46

Cytat:
Po ubiegłorocznych debiutach Lodgy, Dokkera i Sandero, na pierwszy ogień pójdzie Nowy Logan. W połowie roku czeka nas jeszcze jeden debiut auta ze stajni Dacii, szczegółów nie mogę na razie ujawnić.


http://www.samar.pl/stref...ia?locale=pl_PL

ryjas - 2013-01-29, 15:36

Ciekaw jestem czy to auto będzie się nazywało Logan Kombi, Sandero Kombi czy może wymyślą zupełnie inną nazwę.
Generalnie byłoby to konsekwentne

Ptah - 2013-01-29, 23:27

Cytat:
Po drugie, w tym roku mocno stawiamy na wzrost sprzedaży naszej drugiej marki, czyli Dacii, która właśnie odnowiła wszystkie swoje modele.


"odnowiła wszystkie swoje modele" Ja bym stawiał na nowego Duster'a po FL

Dyziek - 2013-01-30, 06:52

Heh, do takiego samego wniosku doszedlem wczoraj.
Laisar wspominal, ze na jesieni ma byc u nas pokazany (marzec sedan, kombi latem, a DD jesienia)

laisar - 2013-02-13, 11:01

Ptah napisał/a:
bym stawiał na nowego Duster'a po FL

U nas to dopiero na przełomie następnego roku - połowa tego to na pewno kombi: http://www.daciaklub.pl/f...p=154938#154938

maciek - 2013-03-01, 21:47


laisar - 2013-03-01, 23:43

@maciek: A co pan nam tu serwuje siakieś stare kotlety? (;
maciek - 2013-03-02, 01:23

laisar, tak dla utrwalenia :-)
laisar - 2013-03-04, 14:50
Temat postu: JEST!
http://0-100.hotnews.ro/2...gine-cu-masina/



Czyli najbliżej był chyba Automobile Magazine:



Ufff, wygląda na to, że uniknęliśmy szutingbrejka <;

Relingi i wypukła klapa a la lodgy, tylne światła w stylu dustera?

kapelusznik - 2013-03-04, 14:53

ładna linia - biere !

(za 3 lata jak wejdzie ph2 )

maciek - 2013-03-04, 16:51

widzę podwyższony prześwit :) widziałem tą wizke tydzień temu w Autoświecie
kapelusznik - 2013-03-04, 17:59

też miałem takie wrażenie, ale to chyba przez to, że auto stoi po skosie - narysowałem sobie kółko które by współgrało z wystającym spod kotary kawałkiem opony i nie wygląda jakby był jakiś specjalnie duży prześwit w porównaniu ze zwyczajnym loganem

laisar napisał/a:
tylne światła w stylu dustera?

tak to wygląda - mam nadzieję że nie zrobią takich biednych przetłoczeń na klapie jak w dusterze obok tylnych świateł, a jak zrobią, to niech tam założą jakieś odblaski chociaż ;-)

BoloSr - 2013-03-04, 21:00

kapelusznik napisał/a:
też miałem takie wrażenie, ale to chyba przez to, że auto stoi po skosie - narysowałem sobie kółko które by współgrało z wystającym spod kotary kawałkiem opony i nie wygląda jakby był jakiś specjalnie duży prześwit w porównaniu ze zwyczajnym loganem

laisar napisał/a:
tylne światła w stylu dustera?

tak to wygląda - mam nadzieję że nie zrobią takich biednych przetłoczeń na klapie jak w dusterze obok tylnych świateł, a jak zrobią, to niech tam założą jakieś odblaski chociaż ;-)


znaczy ze jutro cos bedzie wiadomo :)

maciek - 2013-03-04, 21:10

jutro z rana 8,45 lub 9,45 jest konferencja ;-)
RenaultDacia - 2013-03-04, 21:48

Ta wizja z Automobile Magazine, co laisar wrzucił, wygląda miodzio :) Powiedziałbym, że podoba mi się taki biały Logan nawet bardziej niż Duster w czarnym (mój faworyt, jeśli chodzi o markę) :)
maciek - 2013-03-04, 22:04


http://mcvjournaal.wordpress.com/

laisar - 2013-03-04, 23:01

kapelusznik napisał/a:
mam nadzieję że nie zrobią takich biednych przetłoczeń na klapie jak w dusterze obok tylnych świateł

Dla jednego biedne, dla innego stylowe...


maciek napisał/a:
widzę podwyższony prześwit :)

Raczej rzeczywiście złudzenie...


Transmisja na żywo premiery - 8:45 naszego czasu:

http://www.daciagroup.com...ive-geneva-2013

Dar1962 - 2013-03-04, 23:50

laisar napisał/a:
kapelusznik napisał/a:
mam nadzieję że nie zrobią takich biednych przetłoczeń na klapie jak w dusterze obok tylnych świateł

Dla jednego biedne, dla innego stylowe...

dokładnie - mnie akurat bardzo się podobają i dla nich kupiłem dustera :-P

laisar - 2013-03-05, 09:26

C.d.: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8541.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group