DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Statystyczny Duster Klubowy

miskowski - 2012-11-12, 13:36
Temat postu: Statystyczny Duster Klubowy
W którymś z wątków obok pojawiła się sugestia, aby zebrać statystyki z wątku "Dustery odlicz". Ponad 100 samochodów daje dość pokaźną próbę, a błąd statystyczny jest niewielki. Wynika przede wszystkim stąd, że nie wszystkie cechy samochodów, jak np. moc silnika dieslowskiego zostały podane. Wybrałam zatem następujące kryteria: napęd, silnik, wersja wyposażenia oraz kolor. Zapewne chcecie wiedzieć, jakim Dusterem jeździcie według statystyki?

Przeciętny forumowy Duster ma napęd 4x2 i pogania go silnik benzynowy. Najczęściej jest w wersji Laureate, a prawie co czwarty ma pakiet Look. Wśród kolorów karoserii wygrywa brąz, ale jeśli zsumujemy pozostałe, to statystyczny Duster nie jest brązowy.

A teraz konkretne liczby:

napędów 4x2 - 55 szt.
napędów 4x4 - 53 szt.

silników benzynowych - 50 szt.
silników z LPG - 21 szt.
silników Diesla - 37 szt.

wersji Laureate - 80 szt.
wersji Delsey - 8 szt.
wersji Ambiance - 7 szt.
wersji Duster - 2 szt.

brązowy - 32 szt.
czarny - 22 szt.
błękit morski - 14 szt.
szary bazalt - 13 szt.
biały - 8 szt.
szary platynowy - 7 szt.
błękit mineralny - 4 szt.
oliwkowy - 2 szt.

pakietów Look - 23 szt.

Dwie wersja graficzne (sztuki i procenty) z podziękowaniem za wykres sprzed aktualizacji danych dla kolegi tomszafa:

tomala72 - 2012-11-12, 14:13

Nudzi ci się Kolego:)
miskowski - 2012-11-12, 14:24

Pojawiła się prośba, to ją spełniłem. Zresztą zawsze można skasować wątek... :-P
kapelusznik - 2012-11-12, 14:34

miskowski napisał/a:
silników benzynowych - 50 szt.
silników z LPG - 20 szt.
silników Diesla - 35 szt.

czyli właściwie to silników benzynowych 2x więcej od silników wysokoprężnych

wojtek_pl - 2012-11-12, 15:05

kapelusznik napisał/a:
miskowski napisał/a:
silników benzynowych - 50 szt.
silników z LPG - 20 szt.
silników Diesla - 35 szt.

czyli właściwie to silników benzynowych 2x więcej od silników wysokoprężnych

Różnica w cenie robi swoje...

Hawki - 2012-11-12, 15:07

miskowski, fajne podsumowanie i fajnie że Tobie się chce :mrgreen:
Dar1962 - 2012-11-12, 15:10

nie sądzę,aby akurat argument cenowy miał większe znaczenie - przynajmniej w przypadku zakupu bogato wyposażonych wersji. Jeśli ktoś decyduje się np na Laureata 4x4 1,6, dorzuca mu pakiet look, osłony,chlapacze i do tego jeszcze go pasie w dodatkowe wyposażenie windując cenę do - circa 65 tys zł (chciażby :oops: It's me - a nie jestem żadnym wyjątkiem - vide np jeszcze droższe Delseye) - to nie sądzę aby nie był w stanie wysupłać kolejnych 5 czy 7 tys. To kwestia świadomego i wykonanego pełną premedytacją wyboru. I na tym polega fenomen Dacii w ogóle a Dustera w szczególności - dzięki zindywidualizowanym zamównienim dla każdego coś miłego :-P
kapelusznik - 2012-11-12, 15:16

Dar1962 napisał/a:
nie sądzę,że akurat argument cenowy ma większe znaczenie.
tym bardziej, że jeżeli bierzemy pod uwagę fabryczne LPG, to różnica w cenie między najtańszym Dusterem z LPG a z silnikiem wysokoprężnym to 1300zł
nawet jeśli weźmiemy instalację poza ASO, to urwiemy kolejne 1300zł, czyli razem 2600PLN

ta kwota chyba byłaby do przełknięcia, więc akurat argument cenowy do mnie nie przemawia ;-)

miskowski - 2012-11-12, 15:20

W kwestii formalnej: nie dzieliłem"zagazowanych" na te z fabryczną instalacją i bez. LPG to LPG i już.
Słabszych diesli nie było zbyt wielu, więc tu też podział moim zdaniem był zbędny. ;-)

tomszafa - 2012-11-12, 15:29

Dobre podsumowanie.
Ja pozwoliłem sobie przedstawić to w formie wykresów :mrgreen:



Uploaded with ImageShack.us

miskowski - 2012-11-12, 15:30

Fajne uzupełnienie. Dzięki, tomszafa. :mrgreen:
Dar1962 - 2012-11-12, 15:31

pięknie i kolorowo - wypada obu pracowitych kolegów tylko pochwalić ;-)
tomszafa - 2012-11-12, 15:31

miskowski napisał/a:
Fajne uzupełnienie. Dzięki, tomszafa. :mrgreen:


Wydaje mi się, że tak będzie bardziej czytelnie ;-)
Jak ktoś będzie chciał to służe oryginalnym plikiem w excelu.

Daras - 2012-11-12, 15:32

Koledzy...
fajna robota. :-)

Dzięki

miskowski - 2012-11-12, 15:36

Pozwoliłem sobie na skopiowanie wykresów do pierwszego posta. Pełne opracowanie w jednym miejscu. ;-)
tomszafa - 2012-11-12, 15:43

miskowski napisał/a:
Pozwoliłem sobie na skopiowanie wykresów do pierwszego posta. Pełne opracowanie w jednym miejscu. ;-)


Dobra robota :-)

TD Pedro - 2012-11-12, 16:10

też mi się podoba :-P szacun za inwencję... :-)
Dar1962 - 2012-11-12, 16:26

w związku z powyższym ZAPRASZAM kolegów i koleżanki, którzy zakupili DD a nie zajrzeli do postu : http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=105 - o wpisywanie się (choć oczywiście żadnego przymusu nie ma :-P ) - będzie okazja do kolejnych podsumowań - może ktoś kiedyś wykorzysta w części badawczej pracy magisterskiej :mrgreen:
laisar - 2012-11-12, 16:47

Ja tylko chciałem zauważyć, że żadne odliczanie w tematach nie jest potrzebne, bo najłatwiej wykorzystać po prostu dostępne dane użytkowników...

(QED).

miskowski - 2012-11-12, 16:52

Laisar, OK. Tyle tylko, że tam jest 58 stron z wszystkimi samochodami forumowiczów. Nas interesowały wyłącznie Dustery, a przekopanie się przez 8 stron bez klikania w każdego użytkownika było odrobinkę łatwiejsze. ;-)

Tak, wiem że można posortować, ale niewiele to zmienia. ;-)

Marcinho - 2012-11-12, 16:56

Fajna ciekawostka, dobra robota.
laisar - 2012-11-12, 17:01

miskowski napisał/a:
można posortować, ale niewiele to zmienia

Ależ właśnie zmienia, zmienia - bo liczbę stron także można zmienić (np na jedną, dowolnej długości) za pomocą preferencji na stronie głównej.

Ja absolutnie nie krytykuję, wręcz przeciwnie - faktycznie dobra robota (: Tylko szkoda dużego wysiłku, kiedy jeszcze lepsze rezultaty można by uzyskać mniejszym. Stąd podpowiedź - z której korzystanie oczywiście nie jest obowiązkowe...

miskowski - 2012-11-12, 17:10

Laisar, ale aby uzyskać dokładne dane trzeba kliknąć każdego użytkownika, co jest ciut upierdliwe. W wątku wystarczy czytać posty i ewentualnie zerknąć pod avatar. ;-) Poza tym statystyki robi się na pewnej próbie. Myślę, że w przypadku forumowiczów - dusterowiczów liczba ponad 100 aut jest dość wiarygodna. ;-)
laisar - 2012-11-12, 17:38

miskowski napisał/a:
aby uzyskać dokładne dane trzeba kliknąć każdego użytkownika

Przecież mówię: nie trzeba - u góry wybiera się sposób segregowania, w tym markę, model i inne. W efekcie otrzymuje się zbiorczą listę - voila [:

Marcinho - 2012-11-12, 17:57

^ dokładnie
miskowski - 2012-11-12, 18:02

Zbiorczą liczbę Dusterów, którą i tak trzeba rozebrać na części, bo jeśli wybiorę np. sortowanie wedle silnika, to muszę zgadywać który diesel należy do Dustera, a który do MCV lub Sandero. ;-) No chyba, że jest gdzieś jeszcze jakaś dodatkowa opcja sortująca, której nie widzę, choć mi już oczy łzawią od patrzenia w tabelki. :-P

Uprzejmie proszę o wskazanie mi pełnej informacji na temat dowolnego Dustera na podstawie poniższych zrzutów bez klikania w profil uzytkownika, przy założeniu, że nie znamy forumowicza oraz jego pojazdu. ;-)

laisar - 2012-11-12, 18:33

Wykonujemy po prostu dwa sortowania całości - po dusterach i po silnikach. Za każdym razem częścią wspólną jest nick klubowicza, więc nie ma problemu, żeby scalić te dwie listy, dostając wszystkie dustery z ich silnikami. Oraz w gratisie wszystkie pozostałe modele (:

Kolejne sortowania - to dodawanie następnych cech.

Na koniec dostaje się kompletną statystykę każdego modelu, wersji, silnika i koloru - za 10% pracy jakiej wymaga samo przeklepanie danych z jednego tematu "kolejno odlicz"...

miskowski - 2012-11-12, 18:45

Cóż... Chyba jednak wolę śledzić wątek w którym mam informacje podane na talerzu, niż bawić się w dopasowania. No ale co kto lubi... ;-) Szlak przetarty, więc może ktoś się skusi na zrobienie pełniejszej statystyki wedle forumowych tabelek. ;-)
BLACHA_997 - 2012-11-12, 18:48

Miśkowski fajna robota ! Ale Twoje zestawienie nie uwzględnia wersji podstawowej Duster!

Gdzie jest moja bryka :?: :?: :?: :-( :-(

TD Pedro - 2012-11-12, 19:17

Cytat:
Przeciętny forumowy Duster ma napęd 4x4 i pogania go silnik benzynowy. Najczęściej jest w wersji Laureate, a prawie co czwarty ma pakiet Look. Wśród kolorów karoserii wygrywa brąz



i w ten sposób zostałem ujeżdżaczem :-P "przeciętnego forumowego Dustera" :lol: ...

Farurej - 2012-11-12, 19:22

No włacha! Co z DUSTERami? Aż się przestraszyłem, że będę miał jedyny w Polsce egzemplarz golasa i nawet wpisałem w google'a DUSTER DUSTER i co? Nie ma takich! Nie istnieje ani jeden (przynajmniej w pierwszych 876 z Około 5,130,000 wyników (0,60 s)).
A jak nie istnieje w Internecie, to oczywiście nie ma go w ogóle...
I znowu będę miał rzadki okaz dziwoląga... Mój poprzedni Subarek to był drugi biegun dziwności - skrzyżowanie kabrio, terenówki, autobusu, kampera i papa mobile w jednym. Mam już dość szczerze mówiąc "odwracacza głów". Chyba sobie atrapy relingów zafunduję :)

Dusterjack - 2012-11-12, 19:33

Przydatne i ciekawe zestawienie. Biorąc statystycznie można chyba przyjąć, że w skali kraju procenty wygladały by podobnie.
miskowski - 2012-11-12, 19:54

Blacha_997 - przy Twoim pojeździe uznałem, że nie wpisałeś wersji :oops:

Farurej - trza się było w wątku odliczyć, to bym uwzględnił :-P

TD Pedro - można więc założyć, żeś przecietniak forumowy? :mrgreen:

No ale aby cyferki zagrały uzupełnię statystyki.

Edit: no i po aktualizacji mamy poważne zmiany: prowadzenie objął napęd 4x2, a Delsey wyprzedził Ambiance. TD Pedro, już nie jesteś przeciętny. :mrgreen:

W pierwszym poście wątku wylądowały zaktualizowane grafiki.

TD Pedro - 2012-11-12, 21:54

miskowski napisał/a:
TD Pedro, już nie jesteś przeciętny.

jeszcze nic straconego :lol: ... będę walczył, ja się tak łatwo nie poddaję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

Domel2250 - 2012-11-12, 22:29

Świetna robota :!: Statystyki tej próby tylko potwierdzają moje "uliczne" obserwacje, kilka wersji duster, ambience tyle co na lekarstwo-doslownie ze 3 razy tylko widzialem, i cale stada laurete, delsey'a jeszcze nie zoczylem....
bebe - 2012-11-12, 22:58

Nie chcę siać zamętu, ale tu dobrze widać różnicę w podejściu między posiadaczami Dustera a MCVki. :D Ja bym po prostu zrzucił dane z Użytkowników, przeorał je strasznym skryptem i otrzymał spójne, i co więcej - w miarę wiarygodne dane. :] Stąd też nikłe powodzenie analogicznego wątku dla MCVek. ;D
miskowski - 2012-11-12, 23:26

Sugerujesz, że te dane nie są wiarygodne? Cóż, może i próba ponad 110 sztuk nie wygląda zbyt imponująco, ale myślę, że w skali forum bardzo dobrze oddaje stan faktyczny. Zwłaszcza, że całkiem poważne rankingi robione na skalę krajową przez zawodowe ośrodki, przeprowadzane są na próbach rzędu tysiąca sztuk/osób...

Poza tym mi było wygodniej zestawić liczby studiując posty. Nie pisuję skryptów, więc siłą rzeczy nie przeoram statystyk. Jeśli komuś te dane nie wystarczają - niech zrobi własne zestawienie. Szlak przetarty, a gotowe rozwiązania podano. :-P

bebe - 2012-11-12, 23:30

miskowski napisał/a:
Sugerujesz, że te dane nie są wiarygodne?

Nie sugeruję, wiem. :) Wystarczy niewielkie pojęcie o statystyce i staje się jasne, skąd wiem. ;)

Żeby nie było - nie mam nic przeciwko takim zabawom, fajnie, że komuś w ogóle się chciało. :]

miskowski - 2012-11-12, 23:34

Zatem ponawiam propozycję zrobienia staytstyki "z pojęciem". Skoro te dane nie są wiarygodne, wypadałoby przedstawić stan faktyczny... ;-)
laisar - 2012-11-12, 23:38

bebe napisał/a:
Nie sugeruję, wiem

Ale tu nie chodzi o "wiarygodność", tylko o dokładność - dlatego siłą rzeczy z całego forum będą jeszcze lepsze pod tym kątem, ale i stukrekordowa próbka nie jest już wcale zła (:

bebe - 2012-11-12, 23:40

miskowski napisał/a:
Zatem ponawiam propozycję zrobienia staytstyki "z pojęciem". Skoro te dane nie są wiarygodne, wypadałoby przedstawić stan faktyczny... ;-)

Na mnie nie licz w tej materii, cierpię na Raptowny Chęci Brak. ;)

miskowski - 2012-11-12, 23:47

No a Skrypt Orzący? :-P

P.S.
Przejrzałem trochę profili, których nie było w wątku z odliczaniem. Mnóstwo informacji jest niekompletnych, więc śmiem twierdzić że jednak dane zebrane przeze mnie są dość dokładne, a błąd mieści się w granicach przyzwoitości i nie fałszuje stanu faktycznego.

wojtek_pl - 2012-11-13, 08:18

miskowski napisał/a:

Edit: no i po aktualizacji mamy poważne zmiany: prowadzenie objął napęd 4x2, a Delsey wyprzedził Ambiance. TD Pedro, już nie jesteś przeciętny. :mrgreen:

W pierwszym poście wątku wylądowały zaktualizowane grafiki.

Nie możesz pisać, że przeciętny Duster ma napęd taki albo taki gdyż w zasadzie połowa ma 4x2 a połowa 4x4 i tu nie ma przeciętności. Co do rodzaju silnika, wersji czy dodatków można mówić o jakiejś "przeciętności" lub statystycznie znaczącej wartości.

tomszafa - 2012-11-13, 09:02

miskowski napisał/a:

W pierwszym poście wątku wylądowały zaktualizowane grafiki.


Żeby nie było poprawiłem też swoje, faktycznie w widoku 3D fajniej to wygląda ;-)
I kolorki też pozmieniałem :mrgreen:


Niech już zostaną Twoje ale ja też swoje musiałem poprawić ;-)

Domel2250 - 2012-11-13, 09:07

MSZ to świetnie, że takie opracowanie powstało i że koledze "miskowskiemu" się chciało, brawo! Natomiast co do dokładności tego badania-wiadomo, że na większej próbie osiągnięte wyniki są bardziej dokładne i ich rozkład jest bardziej zbliżony do rzeczywistości. Tylko chyba nie o to w tym wszystkim tu chodziło, żeby mieć super dokładność z "poważnych" badań rynkowych i na tym opierać swoje mniemanie o rozkładzie sprzedaży DD w Polsce. Poza tym przy braku niektórych pozycji w danych użytkowników (rodzaj paliwa, wersja, itd) trzeba by było te dane wyestymować - znowu troszkę odchodzimy od rzeczywistego rozkładu. Ja uważam, że dla naszych klubowo-forumowych rozważań takie badanie, jakie wykonał kolega "miskowski" w zupełności wystarcza :-) :-) .
Pamiętajmy, że wszelkie statystyki i średnie kłamią ;-) ;-) , przecież wychodząc na spacerek wieczorem z psem mamy średnio po trzy nogi :mrgreen: :-) . :mrgreen:

miskowski - 2012-11-13, 09:51

Domel2250 - dziękuję Ci za te słowa, bo już zacząłem odnosić wrażenie, że coś przeoczyłem. Nie zmienia to jednak faktu, że odechciało mi się inicjatyw. Tym, którzy podobnie jak Domel2250 właściwie odcztytali moje intencje, towarzyszące tworzeniu opracowania, kłaniam się nisko i serdecznie dziękuję za wspólną zabawę. :mrgreen:

Pozostałym dziękuję za sprowadzenie mnie do pionu i wskazanie miejsca w szeregu.

wojtek_pl - 2012-11-13, 10:11

Nie panikuj. :roll: Dobra robota i tyle. :mrgreen:
laisar - 2012-11-13, 10:34

@miskowski: No ja bardzo przepraszam i proszę o nie zniechęcenia się (: Od początku twierdziłem, że to dobra robota - dodałem tylko podpowiedź jak ją sobie ułatwić oraz ulepszyć wyniki...
Dar1962 - 2012-11-13, 10:39

rozśmieszają mnie malkontenci łamiący tu ręce i ubolewający nad dokładnością i szczegółowością niniejszego opracowania statystycznego. W końcu u podstawy tego przedsięwzięcia leży po prostu dobra zabawa. Odrobina rozrywki nikomu jeszcze nie zaszkodziła. A jeśli potencjalny i przyszły kandydat na zakup DD skorzysta z zawartych tu informacji, to chyba też nie wprowadzą go one w błąd. :-P
Dyziek - 2012-11-13, 13:16

Miskowski, grunt to zabawa. Narobiles sie.
Zawsze mozesz wysc z zalozenia, ze to 'statystyczny Duster aktywnego fumowicza' ;) (czyli takiego, co odpowiedzial na odzew)

Piotrek721015 - 2012-11-13, 15:11

@miskowski jesteś wielki.Za samo to że chciało ci się chcieć. Ta statystyka jest super. To forum, to forum dla właścicieli daciek, którzy chcieli się ujawnić i zapisać na forum. Jako, że nie jesteś pracownią badania opinii publicznej, a po prostu gościem, który się bawi, to pobawiłeś się w statystykę, co jest fajnym wydarzeniem na forum. Bardzo ładnie to przedstawiłeś w formie graficznej i z zainteresowaniem, jako ciekawostkę to poczytałem. Nie traktuję twojej pracy jako super ścisłego z faktami badania. Dokładną statystykę to niech sobie Renault prowadzi, bo wie ile i jakich aut sprzedaje. Życzę Ci dalszej dobrej zabawy przy następnych statystykach, a ja je z chęcią "przestudiuje" ;-) przy kawie.
TD Pedro - 2012-11-13, 19:14

Dar1962 napisał/a:
W końcu u podstawy tego przedsięwzięcia leży po prostu dobra zabawa

- bardzo trafna ocena (zabawa i tylko zabawa która jednak jakiś wynik prezentuje) a z którą to oceną w pełni się identyfikuję (pomimo tego, że znalazłem się w grupie ujeżdżacza przeciętnego forumowego Dustera :mrgreen: a następnie zostałem z tej grupy relegowany :-( :lol: ),
- wszystkim krytykantom mówimy stanowcze nie! :oops:
- kol. miskowski tak trzymać... :-)

ajax - 2012-12-04, 21:33

Dobra, będę malkontentem ;-)
Kolego, nie uwzględniłeś odchylenia standardowego :-P
A w ogóle, to dobra robota i było trochę uciechy z "malkontentów" :-D

BLONDI83 - 2012-12-21, 09:25

Dobra robota ;-)
Sama chciałam to kiedyś policzyć,ale na tym się skończyło.
SZACUN :mrgreen:

DD - 2013-04-26, 18:11
Temat postu: Re: Statystyczny Duster Klubowy
miskowski napisał/a:
napędów 4x2 - 55 szt.
napędów 4x4 - 53 szt.

silników benzynowych - 50 szt.
silników z LPG - 21 szt.
silników Diesla - 37 szt.

wersji Laureate - 80 szt.
wersji Delsey - 8 szt.
wersji Ambiance - 7 szt.
wersji Duster - 2 szt.

brązowy - 32 szt.
czarny - 22 szt.
błękit morski - 14 szt.
szary bazalt - 13 szt.
biały - 8 szt.
szary platynowy - 7 szt.
błękit mineralny - 4 szt.
oliwkowy - 2 szt.

pakietów Look - 23 szt.


Czy moge cos zaprpponowac ;-) ? Chyba lepiej byloby to zestawienie silnikow napisac tak:
Cytat:
silników benzynowych - 71 szt.
w tym silników z LPG - 21 szt.
silników Diesla - 37 szt.

Tak byloby MZ przejrzysciej, a poza tym mozliwe, ze za kilka lat to zestawienie uwzgledni jeszcze cos wiecej i bedzie wygladalo np. tak :-) :
Cytat:
silników benzynowych - 147 szt.
w tym silników z LPG - 72 szt.
silników Diesla - 69 szt.
w tym z LPG - 3 szt.

Dar1962 - 2013-04-26, 18:44

ten ostatni zapis sugeruje,że silników Diesla jest 69 , z czego 3 posiada instalację LPG :-P
dystrykt9 - 2013-04-26, 19:17

Dar, myślę, że kolega DD nie pomylił się :-D
Jakiś czas temu, w tym roku, widziałem w Warszawie przez przypadek targi samochodów z silnikiem wysokoprężnym na gaz. A właściwie przechodziłem w pobliżu, bo miałem tam inne wydarzenie okolicznościowe.
Były tiry, jakieś porsche, dostawczaki, inne cuda marek droższych lub tańszych.
Wszystko ON + gaz :-D

DD - 2013-04-26, 21:10

Zgadza sie, wszystko w tym "zestawieniu przyszlosciowym" napisalem z pelnym rozmyslem :-D .

Instalki lpg do diesli jak najbardziej istnieja (i to nie jakies pierwsze przymiarki, pierwsze jaskolki jak na poczatku XXI w.), rowniez w Polsce sa firmy, ktore je oferuja i montuja. Jest tylko kwestia tego, ze oszczednosci na paliwie nie sa az takie duze jak w przypadku nPb vs lpg. Poza tym sama instalka lpg do diesla jest tez duuzo drozsza od i. do benzyniakow. W zwiazku z tym sens ekonomiczny jest wtedy, kiedy robi sie duze przebiegi, czyli przewaznie firmy. No, ale te instalki kiedys stanieja... przypomnijcie sobie, ile na poczatku (ok. 2004-2005r.) kosztowaly pierwsze instalki IV generacji (sekwencja), a ile teraz kosztuja. Nie chce sie bardziej rozpisywac (to jednak OT w tym watku), wiec konczac wspomne jeszcze, ze lpg w dieslu to nie tylko oszczednosci na paliwie, ale rowniez inne bonusy, m.in. duzo wolniejsza degradacja oleju silnikowego oraz... znaczace zwiekszenie mocy i momentu obrotowego silnika :-D . Z tym ze, wracajac do Dustera, chyba bardziej widzialbym zagazowanie 1.5dCi 90KM niz 1.5dCi 110KM, bo ten ostatni juz z fabryki jest mocno wyzylowany.

etam - 2013-10-18, 18:17

http://gazeo.pl/na-biezac...c,7194,s,2.html

Tu jest rozkład sprzedanych aut marki Dacia, w tym Duster i wcale nie odbiega on znacząco od tego co pokazał autor wykresów.
Osobiście lubię takie zestawienia, miło, że komuś się chciało.

Żywiec - 2017-11-17, 12:00

miskowski dobra robota z widocznym i ciekawym efektem a laisar'a po prostu statystycznie olej, po prostu odrzuć skrajne opinie :-)
pluto - 2017-11-17, 13:24

Ale stary kotlet odgrzebany :mrgreen:
Statystyki zdziebko nieaktualne.

eplus - 2017-11-17, 20:10

wojtek_pl napisał/a:

Nie możesz pisać, że przeciętny Duster ma napęd taki albo taki gdyż w zasadzie połowa ma 4x2 a połowa 4x4 i tu nie ma przeciętności.

A jest, oczywiście, że jest :!: Przeciętny Duster ma napęd na trzy koła :!: 4x3 rządzi :!: :-D :-) :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group