DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - kredyt dacia 50/50

BoloSr - 2013-01-07, 14:05
Temat postu: kredyt dacia 50/50
Witam i sie zapytam czy tak powinna wygladac symulacja kredytu 50/50??

Bo tu troche wychodzi czy mi sie wydaje tylko ???

benny86 - 2013-01-07, 14:41

Połowę wpłacasz przy odbiorze, i kwota ta stanowi wkład własny. Kredy spłacasz w 1 racie po roku od odbioru, więc harmonogram prawidłowy chyba...
wieza - 2013-01-07, 14:53

a dla mnie jest cos nie tak skoro auto kosztuje 60 tys to dlaczego do splaty tzn 2 raty wynosza po 33 tys? czyli za rok dostaja oprocentowania 6 tysi ?
benny86 - 2013-01-07, 15:02

wieza, odbierasz auto i płacisz 30 320 orzełków. Śmigasz rok, płacisz 33 341.68 orzełków i jesteś z bankiem na zero. Łączny koszt kredytu (a więc to, co zapłaciłeś ponad cenę auta) to 3 tysiaki z drobnymi. Tak ja to rozumiem i tak mi to przedstawiają pracownicy różnych salonów oferujących podobne kredyty (pytałem w skodzie i chevrolecie)
kapelusznik - 2013-01-07, 15:12

wieza napisał/a:
skoro auto kosztuje 60 tys to dlaczego do splaty tzn 2 raty wynosza po 33 tys? czyli za rok dostaja oprocentowania 6 tysi ?

pierwsza wpłata to 30300
do zapłaty jest tylko 1 rata w wysokości 33341zł
kapitał do spłaty - 32370zł, w tym opłata przygotowawcza - 1516zł

oprocentowanie nominalne w skali roku - 2.99% - 900zł od 30000

wieza - 2013-01-07, 16:48

oki zle spojralem ale 3,5 tysia za rok :) to ja poprosze takie oprocentowanie :)
kapelusznik - 2013-01-07, 17:14

koszt kredytu to 3020zł, nie 3500zł
9,9999% RRSO - uważasz że to jest jakoś specjalnie dużo :?:

znajdź taką dobrą ofertę w normalnym banku (nie mówimy o ofertach VIP i dla pracowników instytucji finansowych, bo wtedy MOŻE będzie lepiej - np 9.99% + prowizja z której mogą zejść do zera)

benny86 - 2013-01-07, 17:43

kapelusznik napisał/a:
9,9999% RRSO - uważasz że to jest jakoś specjalnie dużo

oferta dobra, ale bez fajerwerków. Chevrolet oferuje "normalne" kredyty (tzn z ratami co miesiąc) na takim samym poziomie oprocentowania, kredytuje santander ale wszystko załatwiane w salonie. Natomiast RRSO przy kredytach z ratami co rok (tzn. 50/50%, 3x33%,4x25%) jest korzystniejsze - dla sparka z klimą w kredycie 4x25% cały koszt wynosi niecałe 2700 zł na 3 lata. W skodzie przy podobnej cenie auta i takim samym okresie kredytowania (mają jeszcze 5x20%) koszt jest jeszcze minimalnie niższy.

kapelusznik - 2013-01-07, 17:59

ok, ale podajesz oferty dla innych producentów aut, a nie bankowe

znajdź mi lepszy kredyt żeby kupić Dacię
problem, prawda, w Chevrolecie nie chcą sfinansować Dacii :lol:

BoloSr - 2013-01-07, 19:22

kapelusznik napisał/a:
wieza napisał/a:
skoro auto kosztuje 60 tys to dlaczego do splaty tzn 2 raty wynosza po 33 tys? czyli za rok dostaja oprocentowania 6 tysi ?

pierwsza wpłata to 30300
do zapłaty jest tylko 1 rata w wysokości 33341zł
kapitał do spłaty - 32370zł, w tym opłata przygotowawcza - 1516zł

oprocentowanie nominalne w skali roku - 2.99% - 900zł od 30000


tylko ze to sie ni wzab nie zgadza :(
jutro bede dzwonil i sie zapytam o co w tym wszystkim chodzi bo cos tu jest dodane tylko nie wiem co :(

kapelusznik - 2013-01-07, 19:30

grosze się nie zgadzają
ale dzwoń ;-)
może gdzieś jeszcze jakieś 50zł prowizji wcisnęli ;-)

BoloSr - 2013-01-07, 19:35

kapelusznik napisał/a:
grosze się nie zgadzają
ale dzwoń ;-)
może gdzieś jeszcze jakieś 50zł prowizji wcisnęli ;-)


wybacz ale jezeli to sa grosze to mi to wiecej wychodzi :)
60640
30240
30240+1516=31756*1,0299=32705

mi wychodzi tak no chyba ze sie myle :(

kapelusznik - 2013-01-07, 19:39

BoloSr napisał/a:
60640
30240
30240+1516=31756*1,0299=32705

po pierwsze
30320 - i od tego jak policzysz, to wyjdzie 32787,90

oprócz tego zaptaszkowana jest opcja "RCI Bezpieczny Kredyt" - ona też pewnie kilkaset złotych kosztuje

BoloSr - 2013-01-07, 19:43

kapelusznik napisał/a:
BoloSr napisał/a:
60640
30240
30240+1516=31756*1,0299=32705

po pierwsze
30320 - i od tego jak policzysz, to wyjdzie 32787,90

oprócz tego zaptaszkowana jest opcja "RCI Bezpieczny Kredyt" - ona też pewnie kilkaset złotych kosztuje


fakt tos mi sie pomerdalo :)
pewnie to jest to co daje im 600 ciekawe czy z tego mozna zrezygnowac :)

kapelusznik - 2013-01-07, 20:04

jeżeli się da, to pewnie oprocentowanie pójdzie do góry (np o 1pp)
BoloSr - 2013-01-07, 20:16

Dowiem sie jutro i napisze co i jak :)
kapelusznik - 2013-01-07, 20:44

aha, ze strony http://www.dacia.pl/gama-dacii/promocje/duster/
Cytat:
• Kredyt 50/50 0% - łączy się z ubezpieczeniem 1,9%

czyli pewnie obowiązkowy

wieza - 2013-01-07, 20:48

no nie wazne ;) nawet 3 tysie to jest 10 % w skali roku :)
BoloSr - 2013-01-07, 20:52

kapelusznik napisał/a:
aha, ze strony http://www.dacia.pl/gama-dacii/promocje/duster/
Cytat:
• Kredyt 50/50 0% - łączy się z ubezpieczeniem 1,9%

czyli pewnie obowiązkowy


to sie dotyczy 2012 a to jest wyliczone na auto 2013 :)

a to 1.9 % to jest ubezpieczenie OC z AC :)

kapelusznik - 2013-01-07, 20:57

wieza napisał/a:
nawet 3 tysie to jest 10 % w skali roku :)
czyli niedużo ;-)
wieza - 2013-01-08, 10:56

kapelusznik napisał/a:
wieza napisał/a:
nawet 3 tysie to jest 10 % w skali roku :)
czyli niedużo ;-)


no to znajdz mi bank ktory da takie oprocentowanie na czysto :)

kapelusznik - 2013-01-08, 11:32

no właśnie nie ma tak łatwo ;-)
na Loganiszcze mam oprocentowanie 9.99% w skali roku
0zł prowizji, bez ubezpieczenia

tyle że to była oferta dla pracowników banku + wynegocjowany brak prowizji, bo i tak powinna być 5%, niezależnie od tego czy się jest pracownikiem, czy nie

BoloSr - 2013-01-08, 11:36

kapelusznik napisał/a:
no właśnie nie ma tak łatwo ;-)
na Loganiszcze mam oprocentowanie 9.99% w skali roku
0zł prowizji, bez ubezpieczenia

tyle że to była oferta dla pracowników banku + wynegocjowany brak prowizji, bo i tak powinna być 5%, niezależnie od tego czy się jest pracownikiem, czy nie


rozumiem ze wedlug was jest ok ze chca 3 tys za 30 tys :)

kapelusznik - 2013-01-08, 11:44

tak
10% RRSO w skali roku - to na pewno nie jest zdzierstwo (powiedziałbym że wręcz przeciwnie)

ale to może zboczenie zawodowe - fakt że ja w banku pracuję na technicznym stanowisku i specjalnie się na ofercie nie wyznaję, ale moja żona pracuje na sprzedaży/obsłudze klienta w innym banku i wiem że rzadko kto dostaje takie oprocentowanie (u nich to pewnie nikt)

KCegielska - 2013-01-21, 09:47

oprocentowanie rzeczywiste 10% to bardzo mało. Nie porównujmy do kredytów bankowych gdzie widnieje oprocentowanie 9,99 bo jest to oprocentowanie nominalne a po przeliczeniu kosztów rzeczywiste wychodzi ok 17%. W większości przypadków trzeba zapłacić prowizję od udzielonego kredytu zazwyczaj 5% gotówką, więc koszt jeszcze wyższy. Przeliczajmy kredyty a nie wierzymy w to co piszą dużą czcionką.

Koszty kredytu 50/50
prowizja 5% od zaciągniętego kredytu
ubezpieczenie kredytobiorcy.

może przykładowa symulacja
cena auta 44 320
wpłata 22 160
prowizja 1 108
RCI bezpieczny kredyt 393

do spłaty po roku 23 661

wg moich wyliczeń oprocentowanie rzeczywiste ok 7%


Jeśli ktoś chciałby aby przeliczyć mu kredyt, piszcie.

quote="kapelusznik"]aha, ze strony http://www.dacia.pl/gama-dacii/promocje/duster/
Cytat:
• Kredyt 50/50 0% - łączy się z ubezpieczeniem 1,9%

czyli pewnie obowiązkowy[/quote]

ubezpieczenie 1,9% dotyczy pakietu ubezpieczeniowego AC, OC, NW
nie jest obowiązkowy ale jak nie skorzystać z ubezpieczenia za ok 800 zł
znajdziesz gdzieś tańsze?

kris konin - 2014-04-07, 19:46
Temat postu: kredyt 50/50 zasady
czy ktoś korzystał przy zakupie z opcji kredytu 50/50?

chodzi mi o to jakie zabezpieczenia stosuje bank, czy jest wpisany jako współwłaściciel pojazdu w dowodzie rejestracyjnym? jest zapis przewłaszczenie na zabezpieczenie. sprzedawca mi mówił w salonie że przejmą cesję na ubezpieczeniu pojazdu ale coś mi tu sie nie zgadza.

jak rozumiem po roku trzeba spłacić połowę wartości auta i opłatę za udzielenie kredytu - razem jakies 27 tys zł - nie ma jakiś dodatkowych kosztów i opłat ?

waldek72 - 2014-04-07, 21:57

ja korzystałem z tej opcji. przedstawiasz tylko zaświadczenie o zarobkach z pracy, dealer wypełnia wniosek elektronicznie a ty podpisujesz po wszystkim wniosek i umowę. nie ma żadnych ukrytych kosztów oprócz opłaty przygotowawczej, w moim przypadku było to 1300 złotych i taki jest koszt kredytu
jas_pik - 2014-04-07, 22:09

Oferta którą ja otrzymałem dla kwoty zakupu 73 700 zł była następująca:
Opłata przygotowawcza : 1 842,50
1 wpłata 36 850
+ Ubezpieczenie kredytodawcy + 653,52

Po roku
2. wpłata 36850
+ Ubezpieczenie kredytodawcy + 653,52
Policzyłem i wyliczyłem że w chwili obecnej mimo obniżenia kosztu ubezpieczania ( zamiast 2,9%) ubezpieczanie roczne wyniesie tylko 1,9 % czyli ok. 1400 zł to ta oferta dla mnie nie jest zbyt interesująca.

ZeneC - 2014-04-08, 11:28

Owo u"ubezpieczenie kredytodawcy" - to czego dotyczy?
waldek72 - 2014-04-08, 12:35

jakieś chyba dodatkowe ubezpieczenie kredytobiorcy
jas_pik - 2014-04-08, 16:17

Rzeczywiście ubezpieczenie kredytobiorcy - BK-RCI - cokolwiek by to miało znaczyć.
Gdyby nie ta opłata x2 ( dlaczego po roku znów płacę to ubezpieczenie skoro spłacam całość po roku?)
Gdyby nie było tego ubezpieczania to rzeczywiście zakup w tym modelu finansowym byłby naprawdę ciekawe finansowo ( bo po właceniu drugiej częsci ceny na dobrą roczną lokatę można uzyskać 4% odsetek w większości banków)

waldek72 - 2014-04-08, 20:11

czy zostałeś zmuszony do takiej opłaty? ja brałem ten kredyt i nie mam go.
jas_pik - 2014-04-08, 20:41

Takie własnie wyliczenie uzyskałem u sprzedawcy. A przyznam się że kręciła mnie ta płatność 50/50 bo że samochód przybył o ponad miesiąc wcześniej niż miałem w umowie to aby go odebrać zmuszony zostałem do zerwania bardzo dobrej lokaty bankowej
TD Pedro - 2014-04-09, 07:26

jas_pik napisał/a:
samochód przybył o ponad miesiąc wcześniej niż miałem w umowie to aby go odebrać zmuszony zostałem do zerwania bardzo dobrej lokaty bankowej


jeżeli nie zależało Ci na wcześniejszym odbiorze samochodu to nie musiałeś go odbierać tylko odczekać do zakończenia lokaty... (wiem, nowy samochód kusił :lol: ale to kwestia wyboru)

johnson - 2014-04-09, 12:30

TD Pedro napisał/a:
jas_pik napisał/a:
samochód przybył o ponad miesiąc wcześniej niż miałem w umowie to aby go odebrać zmuszony zostałem do zerwania bardzo dobrej lokaty bankowej


jeżeli nie zależało Ci na wcześniejszym odbiorze samochodu to nie musiałeś go odbierać tylko odczekać do zakończenia lokaty... (wiem, nowy samochód kusił :lol: ale to kwestia wyboru)

w zamówieniu są terminy odbioru pod rygorem utraty zadatku...

Meikyo - 2014-04-09, 18:54

U mnie była taka sama sytuacja jak u kolegi waldek72. Nawet opłata taka sama :)
W połączeniu z dealerskim pakietem ubezpieczeniowym, to moim zdaniem bardzo korzystna oferta, praktycznie nie do pobicia

TD Pedro - 2014-04-09, 19:27

johnson napisał/a:
w zamówieniu są terminy odbioru pod rygorem utraty zadatku...

- nie wiem jak jest teraz ale u mnie (rok 2010) takiego zapisu w zawartej UMOWIE SPRZEDAŻY (umowa ta była zarazem zamówieniem) nie było,
- była natomiast precyzyjnie uwzględniona sytuacja odwrotna tzn. trybu postępowania (i konsekwencji) na wypadek opóźnienia termin dostarczenia samochodu w stosunku do terminu umownego...
- MSZ sprzedawca nie może egzekwować wykonania umowy (w tym przypadku wpłaty określonej umową kwoty) w terminie wcześniejszym niż to z tej umowy wynika... a utrata zadatku ma miejsce gdy nabywca nie wywiązuje się z warunków umowy po upływie umownego terminu (chyba, że treść umowy taką okoliczność dopuszcza) ...

johnson - 2014-04-09, 20:58

TD Pedro napisał/a:
johnson napisał/a:
w zamówieniu są terminy odbioru pod rygorem utraty zadatku...

- nie wiem jak jest teraz ale u mnie (rok 2010) takiego zapisu w zawartej UMOWIE SPRZEDAŻY (umowa ta była zarazem zamówieniem) nie było,
- była natomiast precyzyjnie uwzględniona sytuacja odwrotna tzn. trybu postępowania (i konsekwencji) na wypadek opóźnienia termin dostarczenia samochodu w stosunku do terminu umownego...
- MSZ sprzedawca nie może egzekwować wykonania umowy (w tym przypadku wpłaty określonej umową kwoty) w terminie wcześniejszym niż to z tej umowy wynika... a utrata zadatku ma miejsce gdy nabywca nie wywiązuje się z warunków umowy po upływie umownego terminu (chyba, że treść umowy taką okoliczność dopuszcza) ...

w zamówieniu(przynajmniej moim) jest napisane że akceptujesz ogólne warunki sprzedaży, w tych warunkach są określone wyłączenia, faktycznie jest tam mowa o terminie dostarczenia pojazdu z umowu ale jest też zapis o terminie określonym przez sprzedającego,

TD Pedro - 2014-04-09, 22:16

johnson napisał/a:
jest też zapis o terminie określonym przez sprzedającego

jest to określenie bardzo "nieostre" podczas gdy termin (ten właściwy) jest precyzyjnie określony w samej umowie i Ty jako strona umowy taki akceptujesz... ja miałem w umowie zawarty termin na 2 lutego 2011 r. a dealer ZAPROPONOWAŁ odbiór pod koniec grudnia 2010 r. bo mój samochód już do niego dojechał, gdybym np. nie był finansowo przygotowany na odbiór i nie odebrał samochodu w tym terminie to nie skutkowało by to żadnymi konsekwencjami... przyznam, że miałem taką pokusę bo samochód byłby "młodszy" o rok ale niecierpliwość :oops: wzięła górę i nie chciałem czekać dłużej... :lol:

ZbujMadej - 2014-05-30, 20:07

Czy nadal wymagane jest zaświadczenie o zarobkach ? Bo mój sprzedawca zapewniał, że tylko dowód osobisty, a ostatnio nie mogę go złapać i nie oddzwania- chyba się obraził ;-)
Gość - 2014-09-12, 13:03

osobiście bym nie polecał lepiej korzystać z normalnego kredytu
ZbujMadej - 2014-09-14, 08:24

Osobiście bym nie polecał korzystać z "normalnego" kredytu.
Dlaczego ? Z powodu RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania.
Przy "normalnym" kredycie RRSO jest w okolicach 11-13%. Dla kredytu 50/50 to około 5,5%.
Polecam uzbierać kwotę do tej połowy auta (np. razem z zostawieniem poprzedniego auta w rozliczeniu), kupić nowy samochód w kredycie 50/50, przez rok dozbierać troszkę pieniędzy i dopiero po roku (jeśli nie mamy wystarczającej ilości $$$ na druga ratę) wziąć tzw. normalny kredyt na raty miesięczne.

grapess - 2014-09-14, 09:11

ZbujMadej, Dobrze to wykombinowałeś.

Od siebie dodam, że wszelkie ubezpieczenia w kredytach są obowiązkowe ale tylko przy zawieraniu umowy.
Po podpisaniu można zrezygnować z ubezpieczenia. Składkę zwracają wtedy.

Robiłem tak w np w EURO.COM.pl Niby raty 0% ale wymagane ubezpieczenie.
Kupiłem telewizor, podpisałem umowę kredytową i na ubezpieczenie bo pani w sklepie nie chciała dać bez.
Wracając do domu, jeszcze z telewizorem w bagażniku podjechałem do firmy ubezpieczeniowej i wypowiedziałem umowę. Na zwrot składki czekałem kilka dni.

Dopiero potem zorientowałem się, że otrzymałem w ten sposób nieoprocentowaną pożyczkę w wysokości kwoty ubezpieczenia, bo składka była wliczona w raty, więc ją spłacałem przez jakiś tam czas a składka za ubezpieczenia w pełnej kwocie była na koncie za kilka dni.


To oczywiście wariant dla tych, którzy nie chcą ubezpieczenia.

benyo - 2014-09-14, 12:04

Ja dodam od siebie, że brałem kredyt 4x25 i wszystkich kosztów wyszło mi 1600 zł, co przeliczając na wartość kredytu to około 4%. W zwykłym kredycie wychodziło mi to o wiele więcej bo się rozpytywałem w bankach przed zakupem.
andzrej02 - 2014-11-14, 18:04
Temat postu: ubezpieczenie na życie w kredycie 50/50
Witajcie.
Jestem już po fakcie zakupu ale ciągle mnie to dręczy.
O tym że muszę wykupić ubezpieczenie na życie do kredytu tak naprawdę dowiedziałem się podczas odbioru samochodu (sprzedawca zarzekał się że mówił, ale ja i żona tego nie odnotowaliśmy więc według nas nie mówił - koszt ponad 500 złotych na pewno by nam nie umknął). Zgodziłem się podpisać deklarację przystąpienia bo sprzedawca twierdzi że bez tego nie może udzielić kredytu, a więc byłem pod ścianą.

Minął tydzień, trochę ochłonąłem, trochę poczytałem ale nie znalazłem kategorycznej odpowiedzi na moje pytanie czy musiałem to brać? a może można się z tego wycofać?

Czy możecie napisać jak było z Wami i waszymi zakupami, czy również musieliście brać obowiązkowe ubezpieczenie na życie?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi lub podpowiedzi

ZbujMadej - 2014-11-14, 19:25

Kupiłem swojego Dustera w kredycie 50/50.
Absolutnie ŻADNEGO dodatkowego kosztu nie mam wpisanego do umowy (tylko prowizja, o której jest napisane na stronie www). Mój sprzedawca zaoferował mi dodatkowe produkty finansowe, ale po pierwszym wytłumaczeniu mu mojego punktu widzenia (tzn. nie chcę i nie zamierzam niczego dodatkowego kupować) więcej do tematu nie wracał.
Według mnie zostałeś wrobiony w dodatkowe ubezpieczenie - jeśli brałeś to u Ossowskiego w Elblągu (wnioskuje po Twoim profilu), to jestem zdziwiony - ze mną takich numerów nie próbowali.
Nie ma obowiązku brania ubezpieczenia, żeby kredyt był udzielony.

eplus - 2014-11-14, 20:27

Popatrz do lustra - może sprzedawca obawiał się, że nie dożyjesz spłaty ostatniej raty :?: ;-) :->

EDIT: Pisałem do nikogo konkretnie. :lol: :lol: :lol: :-D

laisar - 2014-11-14, 21:29

andzrej02 napisał/a:
można się z tego wycofać?

Tak.

ZbujMadej - 2014-11-15, 09:39

Eplus, no to ładnie mi przygadałeś teraz, bo jeszcze czterdziestki nie mam :-/

edit : Chyba, że pisałeś do Andzreja :)

Nikita_Bennet - 2014-11-16, 13:52

ZbujMadej napisał/a:
....Mój sprzedawca zaoferował mi dodatkowe produkty finansowe, ale po pierwszym wytłumaczeniu mu mojego punktu widzenia (tzn. nie chcę i nie zamierzam niczego dodatkowego kupować) więcej do tematu nie wracał...

Podobnie u mnie, powiedziałem co chcę a czym mam mi gitary nie zawracać.
Chcieli zaliczke, ja owszem mogę i 5k pln wpłacić ale jako zadatek.
Jakoś nie zawracali mi za bardzo dupy dodatkami które mogłem mieć taniej niż u nich.
Przy kredycie pani też coś chciała powiedzieć, dodałem że jak nie pasuje to mam podobną ofertę w banku gdzie mam konto gospodarcze a autko wezmę u innego dealera - odpuściła i kredyt nawet wyszedł taniej niż w moim banku. Oby tylko klient im nie uciekł.

andzrej02 - 2014-11-20, 12:20

Witam
Dziękuje Wszystkim za odpowiedzi a szczególnie za podpowiedzi w wiadomościach na priv.
Odstąpiłem od umowy ubezpieczenia i sprawa jest już w toku.
Musiałem jednakże zrobić to bezpośrednio przez bank ale wyszło szybko i bezproblemowo.
Dealer elbląski mnie "olał".
No cóż tak mówią że po transakcji zmienia się "odrobinę" stosunek sprzedawcy.
Najważniejsze że Duster cieszy :)

Kaśka - 2014-11-20, 13:18

andzrej02 napisał/a:
Witam
Dziękuje Wszystkim za odpowiedzi a szczególnie za podpowiedzi w wiadomościach na priv.
Odstąpiłem od umowy ubezpieczenia i sprawa jest już w toku.
Musiałem jednakże zrobić to bezpośrednio przez bank ale wyszło szybko i bezproblemowo.
Dealer elbląski mnie "olał".
No cóż tak mówią że po transakcji zmienia się "odrobinę" stosunek sprzedawcy.
Najważniejsze że Duster cieszy :)

Ja bym na forum podała imię i nazwisko osoby, która tak mnie tak fatalnie obsłużyła i po prostu po koleżeńsku wszystkich potencjalnych kupców ostrzegła przed pazernym sprzedawcą...
Ja swojego dobrego sprzedawcę zareklamowałam bo był bardzo fachowym i niepazernym sprzedawcą.
Chociaż taki miecz mam - nasze odczucia:-) )

andzrej02 - 2014-11-20, 14:57

Ale ja robię nawet więcej. "Reklamuję" w całości dealera z mojego miasta.
Nie można się pomylić - jest tylko jeden.
Chociaż z drugiej strony na priv dostałem info od ZbujMadej że drugi sprzedawca Pan Marcin nie jest taki zły.

Mnie osobiście obsługiwał i całą procedurę prowadził JC

andzrej02 - 2014-12-30, 08:49

Sprawa niechcianego przeze mnie ubezpieczenia skończyła się dobrze. Miesiąc po złożeniu wypowiedzenie ubezpieczyciel przelał całą składkę na konto. Koszt wzięcia kredytu zmniejszył się więc dla mnie o prawie 600 złotych :-D

Nauczka na przyszłość aby bardziej uważać.

Bartek_TG - 2015-01-07, 10:31

Ja miałem podobnie jak niektóre osoby powyżej. Czyli wpłata połowa, druga rata połowa. Koszt kredytu wyszedł 1300zł. Wybrałem ta opcję chociaż miałem całą sumę na samochód. Gdy brałem kredyt ubezpieczenie OC SC i Assistance kosztowało 0,7 czy 0,8 % wartości samochodu. JAko, że zniżek na AC nie mam żadnych to wyszło korzystniej z ta opłatą 1300zł. Jak nie korzystniej to podobnie, a ja miałem w domu (na koncie) połowę kasy na czarną godzinę.
Mar30 - 2016-03-21, 22:29

Panowie podepnę się pod temat 50/50 jak to teraz wygląda? Opłaca się to bardziej niż kiedyś niby stopy procentowe poszły w dół, oby za szybko nie poszły w górę teraz więc się poważnie zacząłem zastanawiać nad kredytem na nowe auto czas już wymienić :)
jas_pik - 2016-03-21, 22:50

Polecam abyś udał się do dealera aby wyliczyli aktualne stawki.
Jesli wytargujesz dobrą cenę ubezpieczenia ( np za 1 zł) to ta różnica przechyli szalę korzyści na Twoją stronę.
Jak widać po aktualnych na dziś wydatkach reklamowych Dacia po 2 dobrych pierwszych miesiącach chyba złapała zadyszkę sprzedażową (inne marki znacznie obniżyły ceny) - a to oznacza że można dostać więcej za mniej.
Rozpocznij negocjacje - notuj wszystko i wprowadzaj do tabelki w excelu - zobaczysz czarno na białym.
Bo dziś na lokatę możesz bez problemu dostać 3% netto

Mar30 - 2016-03-21, 23:05

jas_pik czyli da się teraz wynegocjować stawkę ubezpieczenia za 1 zł ? To pozytywnie mnie zaskoczyłeś. Nie bardzo orientuję się w wydatkach na reklamę Daci bo nie oglądam TV, ale z tego co piszesz to wstrzeliłem się w dobry termin. Pójdę do dealera z laptopem będę wbijał na bieżąco ciekawe co powie. A te produkty bankowe producenta w ogóle brać pod uwagę?
jas_pik - 2016-03-21, 23:28

Tego nie wiem czy się teraz uda.
Ale jeśli masz dobre zdolności negocjacyjne, a dealer do tego chce wyrobić plan bo święta (krótszy czas pracy/żona czeka na premię /dzieci na prezenty) to masz znacznie większe szanse.
Miej na uwadze to że dealer tak naprawdę będzie księgował sprzedaż dopiero w lipcu.
A chce jak najwięcej zarobić przed przerwą wakacyjną w fabryce ( zazwyczaj sierpień)

Mar30 - 2016-03-22, 10:20

W pracy zdolności negocjacyjne mnie nie zawodzą na szczęście. Przygotowuję się do odwiedzin u dealera i się tak zastanawiam, czy jest sens wpisywania do Excela aktualnych promocji:
http://www.daciafinansowanie.pl/promocje/kredyt czy podobną ofertę da mi dealer i nie ma sensu tego robić?

Poprzednio jak kupowałem auto, nie zastanawiałem się nad sezonem na zakup. Dzięki za rady, może teraz zejdę z ceną bardziej :D

hiacek56 - 2016-04-10, 20:02

a czy jeżeli nie pracuję to dostanę taki kredyt czy jakie są zasady?
Kubuch - 2016-04-10, 20:20

hiacek56 napisał/a:
a czy jeżeli nie pracuję to dostanę taki kredyt czy jakie są zasady?


Lol a jak myślisz?

jas_pik - 2016-04-10, 20:32

Zawsze są jakieś warunki
Cytat:
Do zawarcia umowy w przypadku klientów indywidualnych wystarczy:

1. Dowód osobisty lub paszport i prawo jazdy.
2. Dokument potwierdzający źródło i wysokość średnich
dochodów netto z 3 ostatnich miesięcy.

Marcinbzyk - 2016-04-10, 20:41

Ode mnie chcieli tylko oświadczenie o miejscu zatrudnienia i to wszystko.
gregorisan - 2016-04-11, 08:31

Kupując pralkę na raty to Cię "prześwietlą" a co dopiero auto :-)
ajax - 2016-05-06, 19:34

hiacek56 napisał/a:
a czy jeżeli nie pracuję to dostanę taki kredyt czy jakie są zasady?

Jeśli masz bez pracy udokumentowane przychody zapewniające zdolnośc kredytową to powineneś uzyskac kredyt. Możesz mieć np. wysoką emeryturę - jak choć by niesławny agent Tomek

Krzysiek2016MCV - 2017-03-03, 21:34

Cześć

Ja kupiłem auto ekspozycyjne (przejechane 180km) z Salonu Dacii i teoretycznie w umowie było jako używane i Kredyt 50/50 nie przysługuje, ale mimo wszystko udało się skorzystać, dodatkowo upust około 5,5 tys.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że poza dowodem osobistym nie potrzebowałem nic więcej, nie potrzebowałem zaświadczeń z pracy tylko ustny wywiad na temat zdolności kredytowej. :!:

luk006 - 2017-03-23, 20:16

grapess napisał/a:


Od siebie dodam, że wszelkie ubezpieczenia w kredytach są obowiązkowe ale tylko przy zawieraniu umowy.
Po podpisaniu można zrezygnować z ubezpieczenia. Składkę zwracają wtedy.


Nie do końca. O tym, czy ubezpieczenie jest obowiązkowe powinien stanowić np. regulamin promocji, lub jakikolwiek inny dokument potwierdzający, że kredytobiorca, który chce skorzystać z danej promocji musi zostać objęty ochroną ubezpieczeniową.

Co do rezygnacji z ochrony ubezpieczeniowej, według ustawy o kredycie konsumenckim, mamy 30 dni na odstąpienia od tejże. Niestety od jakiegoś czasu kredytodawca ma możliwość zmiany warunków umowy, jeśli kredytobiorca zrezygnuje z ubezpieczenia. Wówczas bank restrukturyzuje kredyt na niekorzyść klienta i tak czy siak kredytobiorca ponosi jakiś koszt...

jammo - 2017-11-05, 17:58

Witam , mam pytanie jaką kwotę zaliczki trzeba wpłacać przy podpisywaniu umowy na Dustera w kredycie 50/50 , gdy okres oczekiwania ma np. wynosić 5 miesięcy?. Czy te 50% ceny auta wpłacam przy zawieraniu umowy , czy przy odbiorze auta?
jas_pik - 2017-11-05, 19:09

Zaliczka 2000z ł .
W chwili odbioru samochodu płacisz (50% ceny- 2000 zł) resztę masz skredytowana na 365 dni.
Po 365 dniach płacisz 50% ceny .

Jacek79 - 2017-11-06, 00:13

W moim przypadku przy 50/50 w chwili zawierania umowy wpłacałem 10% wartości samochodu. Następnie 40% przy odbiorze. Resztę za rok. Czas oczekiwania był 2 miesiące.
jammo - 2017-11-06, 10:13

Dzięki za informację. Pytam , bo wstrzymałem się z zakupem do przyszłego roku, żeby osobiście ocenić nowy model, ale nie wiem jakie będą ceny i czy nie będę zmuszony coś skredytować. Z tego co przeglądałem ta opcja 50/50 jest najtańsza. Podobno w połowie lutego ma już być auto w salonach na pokazie i wtedy mają zaczynać podpisywać umowy. Podejrzewają , że czas oczekiwania może być nawet do pół roku, trochę długo, ale przynajmniej będzie można podskładać trochę więcej kasiorki na drugą ratę, pozdrawiam.

Mam jeszcze pytanie do jas-pik . Podawałeś , że masz do zapłaty 36 850 zł + ubezpieczenie kredytodawcy + 653,52 zł. Czy ta kwota podana w twoim poście 653,52 zł to jest ubezpieczenie AC rozbite na 2 raty?

jas_pik - 2017-11-06, 10:46

Nie zrozumiałeś.
Gdy kupujesz np za gotówkę ubezpieczasz z zasady AC i OC. Ubezpieczania dealerskie dla takiej kwoty to około 2000 zł .
Jeśli kupujesz w kredycie ( np 50/50) to możesz dostać ubezpieczenie OC+AC na rok już za 499 zł za rok - płacisz z góry . Ale nie wiem czy jeszcze to będzie działało w przyszłym roku. Musisz trzymać rękę na pulsie - bo wszystko się może zmienić.Nie wiadomo czy w przyszłym roku będzie to tak opłacalne. Ja sobie policzyłem i dla mnie było to super opłacalne . Bo druga połowa ceny nieźle zarabia w tym czasie :)
W moim przypadku koszt ubezpieczenia był większy ( z powodu tego że drugim kierowca jest syn - a tu wchodzą zwyżki ze względu na wiek i okres posiadania PJ) ale to jest ubezpieczenie na cały rok. Druga rata to tylko 50% ceny samochodu z faktury .
Jeśli będziesz zamawiał w lutym to przygotuj się na odbiór w połowie roku

michele - 2017-11-06, 14:03

Zaliczka, czy zadatek, bo jest to różnica. Ja przy Lodgy płaciłem 500zł w Gliwicach, w Rybniku chciał 1000zł, więc kwestia do dogadania...

Przy kupnie za gotówkę, może się okazać, że będziesz musiał się w skarbówce pojawić i wyspowiadać ze zgromadzonych środków.

kicpra - 2017-11-06, 17:44

Ja wpłaciłem tyle, ile miałem w portfelu akurat :-D .
Z tą skarbówką to nie strasz tak, zawsze można powiedzieć, że się zbierało od komunii :-D .

Jacek79 - 2017-11-06, 20:02

Mnie sprzedawca informował, że promocja na ubezpieczenie za 499zl ma obowiązywać do końca października. W tym terminie trzeba było ubezpieczyć samochód z warunkiem korzystania z finansowania Dacia. Jeśli nadal jest ta promocja to możliwe że została wydłużona.
jas_pik - 2017-11-06, 20:10

Sprzedawcy wiedza tylko to co im przekażą szefowie.
W momencie zamawiania samochodu w maju tego roku sprzedawca miał wiedzę że tylko samochody zamawiane do końca czerwca miały mieć promocyjne ubezpieczenie ( pokazywał maila od szefa) .
Odbierając w lipcu Sanderkę widziałem maila o przedłużenia promocji do końca października . Tak że wszystko jest dynamiczne ;)

michele - 2017-11-07, 09:03

kicpra napisał/a:
Ja wpłaciłem tyle, ile miałem w portfelu akurat :-D .
Z tą skarbówką to nie strasz tak, zawsze można powiedzieć, że się zbierało od komunii :-D .
Nie raczej większości znanych przypadków nie było problemów, ale po co się stresować:D
jammo - 2017-11-07, 12:01

Dzięki jas_pik za info. Co do ubezpieczeń to wiem jak to jest, bo też kupiłem córce auto jeszcze na studiach jak miała niespełna 25 lat, to głowa mnie zabolała jak zaśpiewali cenę ubezpieczenia, musiałem auto wtedy zarejestrować na siebie. Teraz jest już pełnoletnia dla ubezpieczycieli, ale i tak w 2015r jak kupiłem jej nowego Hiundaia i30 to wyliczyli AC+OC na 4000 zł rocznie. Po włączeniu mojego ubezpieczenia ze zniżkami jako gwaranta, cena została skalkulowana na 2400 zł i tyle płacimy.
Podpytywałem wczoraj trochę w salonach o te kredyty 50/50 i to ubezpieczenie kredytodawcy , to powiedzieli , że opcja tego ubezpieczenia zależy tylko i wyłącznie od banku. Dowiedziałem się jeszcze jedną kwestię związaną z zakupem w tym systemie. Po wpłaceniu 50% i odbiorze auta, po roku czasu następuje wpłata drugiej raty. Gdyby zdarzyło się jednak, że ktoś np. nie był w stanie skompletować wystarczającej kwoty gotówki na zapłatę tej drugiej raty w całości , może zgłosić przed upływem terminu spłaty chęć zmiany systemu finansowania na kredyt ratalny, czyli , bank przygotowuje nową umowę, gdzie wpłacamy wtedy kwotę posiadaną na ten czas a brakującą resztę rozkładamy sobie na raty ( ilość do uzgodnienia) . Nurtowało mnie pytanie czy bank nie naliczy nam w tej sytuacji odsetek za ten rok od tej połowy kwoty w związku z nie wywiązaniem się z umowy i zmianą systemu finansowania. Zadzwoniłem do banku RSI finansującego zakupy kredytowe nowych aut koncernu Renault- Nissan- Dacia , gdzie oznajmili mi, że nie ma takiej możliwości naliczenia odsetek. Czyli sumując, ma się cały rok czas na gromadzenie kasy,lub zainwestowania jej jak się już ją ma, a potem i tak można zacząć spłacać w ratach i dopiero wtedy zapłacić odsetki. Jedynym kosztem z tego tytułu według mnie musi być chyba dodatkowe zapłacenie prowizji od przekwalifikowania i przygotowania umowy kredytu od tej brakującej nam kwoty.No , ale wychodzi , że ktoś może zyskać w takim przypadku tzw. odroczenie spłaty na rok bez żadnych konsekwencji.

michele - 2017-11-07, 12:03

No nie takie żadne, bo przez ten rok i tak masz go już w cenę wliczony, koszt tego roku, to gdzieś przy lodgy wyszło mnie około 1700zł jak dobrze pamiętam. Z tego co liczyłem i jak dobrze pamiętam, to wpłata własna na poziomie 50% + kredyt miesięczny wychodziłby mnie taniej niż Twoja opcja z założeniem spłaty przez x lat po roku, bez doliczania prowizji przekwalifikowania (nic mi o niej nie wiadomo). Nie pamiętam już, bo kalkulacji miałem sporo...
jammo - 2017-11-07, 14:11

Hej, tu nie chodzi o celowe odkładanie spłaty na jak piszesz xxx-lat czy miesięcy, ale o przypadek gdy ktoś z różnych przyczyn nie zbierze na czas tej sumy . Ja np. miałem kupować Dustera na jesieni .Mam na niego przeznaczone około 50 tyś zł, ale wiem, że deczko by brakło , dlatego pomysł z opcją 50/50, bo przez rok coś uskładałbym i dlatego można by oscylować w kupnie lepszej wersji wyposażenia. Teraz ceny są promocyjne za te obecne modele , więc niewiele by brakło, ale jednak opcja się zmieniła i czekamy na nowy model. Zakładam , że aby kupić coś lepiej wyposażonego , trzeba będzie wyłożyć około 60-65 tyś zł chociaż w salonie powiedział , że nie spodziewają się zbytniego wzrostu cen ( wczoraj umówiłem się ze sprzedawcą w salonie , że w grudniu przedstawi mi cennik nowej wersji).
Wracając do wątku, zmiany finansowania. Ktoś przy zakupie zdecydował się na wybór droższej opcji niż pierwotnie zakładał i potem po roku okazało się, że nie był w stanie uskładać np. 35 tyś zł na drugą ratę tylko ma 25 tyś, więc po przekwalifikowaniu umowy i wpłacie tych 25 tyś gotówką tylko te 10 tyś sobie skredytuje .Jak mniemam odsetki od tego będą nikłe w porównaniu opcji takiej jak twoja, tym bardziej , że miał rok nie płacąc żadnych odsetek na uskładanie większej kwoty, którą potem wpłacił od razu i dlatego zmniejszyła się znacznie kwota kredytu a zarazem odsetki.
Sam rozważałem taką opcję , gdy byliśmy z żoną w salonie oglądać Dustera i przy okazji pooglądałem również Renault Kadiar. Wiadomo , że cena prawie 30 tyś większa i po wpłacie pierwszej raty , która notabne byłaby nie wiele niższa jak cały Duster, nie byłbym w stanie przez rok tyle doskładać na drugą ratę . Konsultant właśnie podpowiedział mi takie możliwości żeby uskładać ile się da a potem zmienić na spłaty miesięczne wpłacając tyle ile mogę. Na razie czekam na Dustera i myślę , że nie będzie opcji zmiany na inny model, gdyż nie widzę po prawdzie sensu wydawać tyle kasy a Duster naprawdę mi się podoba.
Co do wliczenia kosztów w pierwszym roku to doliczona jest tylko prowizja i koszty przygotowania umowy. Przy zmianie kredytu musieli by sporządzać nową umowę i z tego tytułu na pewno również naliczono by prowizję ale tylko od tych przykładowych 10 tyś które poszły by w kredyt, tak , że nie wiele.
Co do twojej opcji to myślę że wpłata 50% + spłata reszty na raty będzie droższą opcją niż ta moja, a dlaczego?
W obydwu przypadkach trzeba zapłacić koszty przygotowania umowy i prowizję czyli te około 1500-1700 zł . Natomiast ty musisz płacić procent o tej kwoty około 30 tyś zł czyli 50% wartości auta, natomiast moja opcja po roku zakłada tylko kredytowanie tej brakującej sumy np. 10 tyś więc i odsetki wyjdą małe :) . No ale michele ja przedstawiłem tylko taką opcję , którą można zrobić jak komuś coś braknie ( np. moje rozważania z konsultantem w salonie nad wyborem droższego auta).Dla tych co z góry zakładają kredytowanie auta wiadomo , że lepiej jest zrobić to od początku i dopasować wysokość rat dla swoich potrzeb, pozdrawiam.

jas_pik - 2017-11-07, 14:24

Tak musi być przecież tak naprawdę zysk banku ( zamiast odsetek) płacisz na początku - z góry. To są tak naprawdę ich odsetki ukryte w formie tej opłaty. Ja miałem akurat gotówkę na zapłacenie całości od razu ale gdy się okazało że dzięki promocyjnym warunkom ubezpieczania od razu można zaoszczędzić kilkaset złotych a półroczna lokata tez da kilka złotych zysku to po co mam płacić od razu?
Skoro Pan płaci, Pani płaci to po co ja mam jeszcze płacić ?

GRL - 2017-11-07, 16:34

A tak na marginesie - ów kredyt jest dawany na "wylicytowaną" wartość czy na katalogową?
Może się to pytanie wydać głupie, ale mam powody, żeby pytać.

Jakiś czas temu pewien sprzedawca w salonie bodajże Peugeota starał się mi wmówić, że przy moich potrzebach to wynajem długoterminowy może wyjść nawet taniej niż leasing.
Udowodniłem mu, że nie ma racji, ale zdziwiło mnie zupełnie co innego - wartość raty była kalkulowana w oparciu o katalog.
Rabaty nie były uwzględniane, bo... tak. :/

jas_pik - 2017-11-07, 17:05

Na kwotę z faktury .
I istotna uwaga - ja mając przygotowane finansowanie zamawiałem jako zakup za gotówkę .
Finansowanie - kredyt 50/50 wyszedł tak naprawdę kilka dni przed odbiorem po otrzymaniu informacji o tym że samochód już dociera do salonu.
Wtedy szybka analiza finansowa pokazała możliwość oszczędności kwoty dość istotnej aby się tym zainteresować ( na początku wynikła z różnicy w cenie ubezpieczenia )
A że kilka dni wcześniej robiłem dość duże rozeznanie w wielu firmach przy ubezpieczaniu kilku samochodów to mnie to bardzo zainteresowało.
Koniec końców zapłaciłem za pełne OC/AC o 130 zł większe niż promocyjne ( ale z uwagą że kierowcą będzie młody zawodnik)
Oczywiście na młodego jest cały czas ubezpieczenie na skuter - po to aby mu rosła historia ubezpieczeniowa.

matti123wp - 2018-05-01, 15:43

Wiecie może czy są jakieś ukryte koszty przy spłacie kredytu przed terminem?
jammo - 2018-05-01, 17:11

Nie wiem czy chodzi ci o kredyt 50/50 , jeżeli tak , to zastanawiam się po co chcesz spłacać wcześniej ten kredyt. Prowizję 5% od drugiej połowy kredytu płatnej po roku, musisz zapłacić i tak w całości. Jak dla mnie nie ma innych kosztów. Nie ma to znaczenia, czy spłacisz wszystko po pół roku czy po roku, prowizję ustaloną z góry i tak zapłacisz bez zmian.
Jedyny haczyk w tym kredycie stosowany przez niektórych dealerów to nacisk na wykupienie ubezpieczenia kredytobiorcy, a wychodzi to około 500-600 zł. Z tego co dowiedziałem się w banku RSI , to jest to indywidualna sprawa dealera. Dealer z kolei tłumaczy się, że tak rząda bank i kółko się zamyka. Ja tak miałem w Krakowie i pomimo prób nacisków z mojej strony, że tego nie chcę, nic nie dało się zrobić. Pomogła zmiana dealera :mrgreen: :mrgreen:

kicpra - 2018-05-01, 19:55

Ja brałem 50/50 z ubezpieczeniem, spłaciłem wcześniej i zażądałem zwrotu składki za niewykorzystany okres :-) .
Spłaciłem wcześniej i mam spokój z bankiem.

jammo - 2018-05-02, 21:39

A ja dalej nie wiem , co przez tą wcześniejszą spłatę zyskałeś? przecież po roku mam dokładnie tyle samo do spłacenia co po pół roku. Ok , jeżeli by to było oprocentowane to tak , ale zawierając umowę bez ubezpieczenia nie ma to znaczenia.
matti123wp - 2018-05-02, 22:27

jammo, Czasem gdyby ktoś większy kredyt chciał zabrać to wcześniejsza spłata może pomoc
kicpra - 2018-05-02, 22:57

Mam to z głowy i auto jest moje. Tylko tyle zyskałem.
jammo - 2018-05-03, 10:50

Ha,ha, no tak, auto jest twoje :-D . A to niby przedtem nie było twoje ? Rozumiem jak bierzesz normalny kredyt na auto i to auto jest zastawem tego kredytu, czyli w dowodzie z tyłu masz adnotację, że bank jest współwłaścicielem auta do czasu spłaty kredytu a na polisie przez ten czas ciąży cesja. W takim przypadku wiadomo, że wcześniejsza spłata daje ten komfort, nawet taki, że masz wolną rękę, gdyby ktoś zdecydował się wcześniej sprzedać auto. Ale kredyt 50/50 to jest całkiem inna opcja. Ten kredyt to jest nic innego jak odroczona spłata z ustaloną z góry prowizją i nie skutkuje, ani wpisywaniem adnotacji Banku do dowodu, ani żadnym oprocentowaniem, które niekiedy przy różnych kredytach jest uzależnione od długości spłaty zobowiązania. Wiele osób w tym i ja, korzysta z tego 50/50 tylko i wyłącznie po to, aby zyskać promocyjne rabaty udzielane przez dealera przy zakupie nowego auta np. na ubezpieczenie, czy promocyjne ceny serwisu, ewentualnie wykup Eassy Servis w promocyjnej cenie , gdzie warunkiem uzyskania tego jest właśnie opcja kredytowania w banku RCI.
Generał Italia - 2019-01-01, 20:04

byłem u dealera ostatnio i to co mi wyliczył w kredycie 50/50, 0%
cena auta 75020 zł
oplata przygotowawcza 1875 zł
zaznaczone ubezpieczenie kredytobiorcy
1 wpłata 37510 zł
2 wpłata 40216 zł

czyli kosztów wychodzi 2700 zł, biorąc pakiet easy service na 4 lata/60k, wychodzi 900 zł drożej niż kupno tego samego za gotówkę, o promocjach na ubezpieczenie nic nie mówili oprócz tego że cena około 2500 zł

w salonie wspomnieli również, że oferta kredytowa niedługo (w połowie stycznia?) ma się zmienić.

gg - 2019-01-01, 20:26

Chyba wliczyli ci dodatkowe ubezpieczenie bo 50/50 w I racie masz ok a drugą masz jakąś dziwną bo powinno być to samo co I + koszt kredytu 1875. Sprawdź sobie bo mnie też wyszło inaczej niż powinno ;) ale docelowo mam tak jak chciałem.
jammo - 2019-01-01, 23:24

Na 100% doliczyli ci ubezpieczenie kredytobiorcy, które wychodzi około 600 zł. Zmień sobie salon, bo to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, a tylko widzimisię salonu. Mnie w Krakowie u Łyko też tak naliczyli, więc im podziękowałem i w Katowicach u Zięby bez problemu dostałem to 50/50 bez tego ubezpieczenia, a przy tym dodatkowo otrzymałem dużo lepszy upust. Ja też brałem to 50/50 głównie ze względu na promocję w easy service, tak że warto popytać w kilku miejscach, zanim się podpisze umowę.
Generał Italia - 2019-01-01, 23:28

dokładnie, tak wygląda. wychodzi ~800zł ubezpieczenia, to ~2% drugiej raty. mam nadzieje ze mozna z tego zrezygnowac.
jammo - 2019-01-02, 11:24

Mnie w Krakowie zarzekali się, że nie mogą tego obejść, bo im program w komputerze tego nie puści, dodatkowo tłumaczyli się, że to nie od nich zależy tylko od banku. Jak zadzwoniłem do banku RCI, to w banku stwierdzili, że oni nie mają nic do tego, że to leży w gestii salonu. Uważam, że jak by to był odgórny wymóg banku, to było by to obowiązkowe w każdym salonie Renault-Dacia w Polsce, a tak nie jest. Jak się nie da zrezygnować z tego, to zawsze można zmienić dealera. Ja kupowałem auto 250 km od domu, bo miejscowe salony nie chciały słyszeć o upustach, dlatego się na nich wypiąłem a ponad 3 tyś rabatu które otrzymałem w Katowicach piechotą nie chodzi, dlatego opłaciło mi się jechać nawet te 250 km, tym bardziej, że wszystkie formalności załatwiłem mailem i jechałem tam już tylko po odbiór auta.
Prezes - 2019-01-02, 11:52

Może coś się pomylili, albo easy service doliczyli? Ja jak brałem to w drugiej racie tylko opłatę mam. Ale easy service płaciłem na początku.
Nikita_Bennet - 2019-01-02, 13:06

jammo napisał/a:
....Jak się nie da zrezygnować z tego, to zawsze można zmienić dealera. Ja kupowałem auto 250 km od domu, bo miejscowe salony nie chciały słyszeć o upustach, dlatego się na nich wypiąłem a ponad 3 tyś rabatu które otrzymałem w Katowicach piechotą nie chodzi, dlatego opłaciło mi się jechać nawet te 250 km, tym bardziej, że wszystkie formalności załatwiłem mailem i jechałem tam już tylko po odbiór auta.
Dlatego ja wziąłem leasing w banku gdzie mam konto bo porównanie z konkurencją (RCI,ALIOR,PKO) wyszło na korzyść banku gdzie mam konto. Dealer też prawie 200km ode mnie bo Ci najbliżsi memu miejscu zamieszkania to tak jakby chodzili do pracy za karę. Jak nie chce dealer zarobić to trzeba go zmienić jak piszesz ;)
Mamert - 2019-01-02, 15:50

Albo ktoś tu czegoś nie doczytał, albo dodał EasyService, albo wcisnęli mu dodatkowe ubezpieczenie kredytu.
Odbierając Lodgy w Elblągu, biorąc ją w kredycie 50/50 zyskałem ok 200 zł w stosunku do zakupu gotówką (upust na ubezpieczenie samochodu był większy niż opłata za kredyt).

jammo - 2019-01-02, 19:19

Raczej to trzecie kolego Mamert, czyli dodatkowe ubezpieczenie kredytu. Jak wiadomo, w tej sprawie chodziło o to, że chcący skorzystać z ceny promocyjnej przy zakupie Easy Service ( w moim przypadku, w promocji dla Dustera, było 1799 zł zamiast prawie 3 tyś) podstawą było skorzystać z finansowania banku RCI. W tym przypadku chodzi o kredyt 50/50, gdzie część salonów, oprócz opłaty przygotowawczej ( 5% od drugiej połowy raty) nalicza klientowi dodatkowe ubezpieczenie kredytobiorcy, wmawiając mu, że jest to obowiązkowe, co oczywiście jest totalną bzdurą.
Dracid - 2019-01-03, 10:05

Ja dodam, że u Zięby, gdy kupowałem dustera, też mi chcieli wcisnąć ubezpieczenie "bo im system inaczej nie przepuści" (a - tak jak pisał jammo - to bzdura, bo to nieobowiązkowe i robią durnia z klientów). Dlatego wziąłem zwykły gotówkowy w banku na dobrych warunkach i nie muszę się martwić o jakieś wpisy w dowodzie czy cesję z AC (bo AC nawet nie kupowałem).

Powtórzę po swojemu słowa jammo: nie dajcie sobie wcisnąć tego ubezpieczenia i nie nabierajcie się na gadki mistrzów finansów z salonów.

ms-kola - 2019-01-04, 13:11

Właśnie wróciłem od dealera Dacii DECAR ul. Modlińska 154B Warszawa.
Dopytałem o kredyt 50/50 i sporne kwestie związane z ubezpieczeniem.
Otrzymałem informację, że ubezpieczenie kredytobiorcy nie jest obowiązkowe.
W tym salonie na pewno nie jest na chwilę obecną wymagane (co oczywiście może ulec zmianie, jeśli RCI zmieni zasady).
Jedyna opłata, to opłata przygotowawcza w wysokości 5% od połowy wartości auta i jest płacona wraz z drugą ratą.
W takim kredycie przysługuje również pakiet ubezpieczenia dealerskiego w kwocie 899 PLN oraz pakiet Easy Service z wydłużoną gwarancją.

Natomiast problemy informacyjno - komunikacyjne na liniach:
Dacia Polska <-> Dealerzy
Renault Polska <-> Dealerzy
RCI <-> Dealerzy
są ogromne. Często jest tak, że Importer wprowadza jakieś zmiany, a salony dowiadują się od klientów, że coś jest zmienione/wydłużone/wprowadzone.
Dziś np.: realizując voucher dowiedziałem się od pracownika działu akcesoriów, że on nic nie wie o wydłużeniu promocji Voucher dla Przyjaciół do 31.01.2019. Dopiero mój sprzedawca potwierdził mu tę informację, którą też pozyskał najpierw ode mnie, a potem nieoficjalnie. Salon jako taki, nie otrzymał oficjalnej informacji na temat przedłużenia akcji promocyjnej.

Belphegor - 2019-01-04, 20:49

ms-kola napisał/a:
Często jest tak, że Importer wprowadza jakieś zmiany, a salony dowiadują się od klientów, że coś jest zmienione/wydłużone/wprowadzone.


No niestety. Ludzie permanentnie robią z siebie idiotów nie ze swojej winy.

Generał Italia - 2019-01-05, 15:50

byłem dzisiaj w drugim salonie i znowu to samo "u nas ubezpieczenie jest obowiazkowe"
jammo - 2019-01-05, 18:06

Spróbuj podzwonić do salonów poza Wrocławiem, ja tak robiłem, a na pewno coś znajdziesz. Jak byłbyś zainteresowany zakupem w Katowicach u Zięby, to mogę ci dać namiar na jednego pana w salonie, ja tam dostałem bez tego ubezpieczenia. Przy okazji jest szansa, że możesz dostać dobrą ofertę na autko. Co do oferty i podpisania umowy, wszystko załatwisz tak jak ja, przez komputer za pomocą maila, więc wycieczka do Katowic czekała by cię tylko po odbiór autka. Jak co to pisz na PW.
p_a_m - 2019-01-05, 19:46

W salonie w Lubinie rok temu bez problemu dostałem 50/50 bez ubezpieczenia kredytu. W kosztach była tylko opłata przygotowawcza <1800 zł. Z racji kredytu promocyjne ubezpieczenie za 500zł, pakiet easy był za 1499 5lat/80tys. km. Spłaciłem 3 tygodnie przed terminem żeby w nowym ubezpieczeniu auta nie bawić się w już żadne cesje na bank.
Daleko od Wrocławia to nie jest, możesz próbować tam albo w polecanych tu przez większość Katowicach.

Generał Italia - 2019-01-06, 10:11

czytałem owu i z tego ubezpieczenia mozna normalnie zrezygnowac, takze to nie taki wielki problem, natomiast ponoc na dustera nie ma promocji na ubezpieczenie - wg goscia od kredytu, bo wg sprzedawcy jest..., no cyrk
koko1108 - 2019-01-08, 13:08

W krakowie w Antoni Łyko bez problemu mozna bylo zrezygnować z ubezpieczenia kredytobiorcy w kredycie 50/50
jammo - 2019-01-08, 21:49

A to ciekawe z tym Łyko, bo ja właśnie miałem umowę już podpisaną u Łyko, którą niestety zerwałem głównie z powodu tego ubezpieczenia. Jak by nie było, kilka stówek piechotą nie chodzi :-) . Podczas negocjacji przez telefon wszystko było pięknie i ładnie, a jak przyjechałem już te 150 km na miejsce, to okazało się, że naliczają takie ubezpieczenie, o którym o dziwo nawet nie wspomnieli podczas rozmowy, na dodatek nie można było właśnie zrezygnować z tego ubezpieczenia. Dodatkowo, aby było śmieszniej, to przez telefon obiecali mi ubezpieczenie w promocji za 899 zł, a na miejscu okazało się, że niestety, ale to nie obowiązuje w przypadku zakupu nowego Dustera. Negocjacje prowadziłem w marcu 2018r, więc może do teraz coś się zmieniło w tej kwestii.
koko1108 - 2019-01-08, 23:46

Widocznie tak bo u mnie nie było problemów z rezygnacja z tego ubezpieczenia. A co do ubezpieczenia auta za 899zl to niestety, nawet nabstronie jest ze nie obowiazuje NOWEGO DUSTERA... a szkoda :)
Armoth - 2019-03-05, 18:57

Trochę odświeżę temat.
Biorę kredyt 50/50 i o ile nie mam ubezpieczenia kredytu to w par. 6 pkt. 1 umowy, wyczytałem o cesji praw z ubezpieczenia na życie. Orientujecie się czy jest to obligatoryjne? Wcześniej jest adnotacja: niepotrzebne skreślić :)

mistakos - 2019-03-05, 19:42

Ja nie mam ubezpieczenia na życie, ani ubezpieczenia kredytu, więc nie jest.
SWilk - 2019-03-06, 10:58

Ja też nie miałem ubezpieczenia kredytu ani cesji z ubezpieczenia na życie.
Konieczna była jedynie cesja z ubezpieczenia AC.


Ubezpieczenia są dobrowolne, ale doradcy finansowi (i/lub salony) mają od nich prowizję, więc bardzo często próbują wmówić klientowi, że ubezpieczenie jest obowiązkowe.

Czasem też - jeśli trzeba wyrobić plany - salon jest skłonny dać rabat lub akcesoria o wartości ubezpieczenia, pod warunkiem, że klient ubezpieczenie weźmie.

kjs13 - 2019-08-13, 21:46
Temat postu: Kredyt 50/50
Chcę kupić Sandero w kredycie 50/50.
Pierwszą połowę mam i wpłacam a drugą chcę wziąć kredyt na 48 rat.
Powiedziano mi że lepiej i taniej od razu zgłosić że chcę kredyt i spłacać od następnego miesiąca .
Znajomy kupił w zeszłym tygodniu Dastera i jemu powiedzieli żeby przez rok uzbierał pieniędzy ile się da a potem najwyżej weznie kredyt na 48 rat.

To jak w końcu lepiej?

Mnie w kilku salonach powiedziano że ubezpieczenie BK RCI jest obowiązkowe.

pikodat - 2019-08-13, 22:23
Temat postu: Re: Kredyt 50/50
kjs13 napisał/a:
Chcę kupić Sandero w kredycie 50/50.
Pierwszą połowę mam i wpłacam a drugą chcę wziąć kredyt na 48 rat.
Powiedziano mi że lepiej i taniej od razu zgłosić że chcę kredyt i spłacać od następnego miesiąca .
Znajomy kupił w zeszłym tygodniu Dastera i jemu powiedzieli żeby przez rok uzbierał pieniędzy ile się da a potem najwyżej weznie kredyt na 48 rat.

To jak w końcu lepiej?

Mnie w kilku salonach powiedziano że ubezpieczenie BK RCI jest obowiązkowe.


Rozważ wariant:
kredyt 50/50. Zbierasz ile się da i bierzesz w swoim normalnym banku kredyt na resztę drugiej połowy wartości auta. Spłać kredyt po 11 miesiącach.
Zaleta? Brak konieczności robienia cesji polisy AC na bank w drugim roku. Wyciszkasz z RCI co się da a kredyt robisz w innym banku.
Kredyt konsolidacyjny (na spłatę innego) jest łatwo dostać.

PS. Ubezpieczenie NIE JEST OBOWIĄZKOWE. Obowiązkowo sprzedawcy mają namawiać do jego zawarcia. Jak powiedziałem, że jak ma być ubezpieczenie to kupuję za gotówkę to rozmowy o ubezpieczeniu zniknęły z programu rozmów.
A też mam 50/50 (i dzięki temu taniej pierwszy rok ubezpieczenia i taniej easy service)

AndrewMD - 2019-08-30, 12:20

Czy można zrezygnować z tego promocyjnego ubezpieczenia dilerskiego żeby zakupić własne OC i AC? Słyszałem o 1.9% promocyjnego ubezpieczenia a na stronie Renault przy kredycie 50/50 podają 3.9%.
jas_pik - 2019-08-30, 13:33

Podejdź do swojego lokalnego dealera i poproś o przedstawienie oferty na piśmie z wyszczególnieniem wszystkich opłat. A później napisz do innych okolicznych z prośbą o wyliczenia.Jak poczytasz wcześniejsze wpisy w tym temacie to zobaczysz że co dealer to inne kwoty ubezpieczeń/zniżki itd...
pikodat - 2019-08-30, 18:44

AndrewMD napisał/a:
Czy można zrezygnować z tego promocyjnego ubezpieczenia dilerskiego żeby zakupić własne OC i AC? Słyszałem o 1.9% promocyjnego ubezpieczenia a na stronie Renault przy kredycie 50/50 podają 3.9%.

renault - 3,9 %
dacia - 1,9%
dacia z silnikiem 1.0 Sce - 0.9 % (tak było z miesiąc temu, ale to była akcja promocyjna- może juz nie być aktualne)
Zakupić własne - można. Ale z AC nie znajdziesz tak taniego. Przy dacii za 70 tysi (czyli raczej drogiej jak na dacie) będzie to ciut poniżej 1400.

AndrewMD - 2019-08-31, 01:28

Dzięki, kolejny plus Dacii :)
pikodat - 2019-08-31, 17:52

AndrewMD napisał/a:
Dzięki, kolejny plus Dacii :)

Czy juz zamówiłes auto???

AndrewMD - 2019-08-31, 19:48

Tak, już zamówione w Nazaruku.
Andrzej333 - 2020-01-28, 16:23
Temat postu: kredyt 50/50
czy opłata przygotowawcza 5% do drugiej raty kredytu jest obligatoryjna, czy też może komuś udało się uniknąć tej przyjemności?
jas_pik - 2020-01-28, 16:45

O jakiej opłacie piszesz?
W kredycie 50/50 nie ma takiej opłaty.

laisar - 2020-01-28, 16:52

https://www.dacia.pl/fina...-finansowa.html
Cytat:
Kredyt 50/50, 0%
RRSO dla Kredytu 50/50 wynosi 5,01% dla następującego reprezentatywnego przykładu: cena auta 53 473 zł, okres 12 miesięcy, wpłata własna 26 737 zł, stałe oprocentowanie nominalne w skali roku 0%, finansowana opłata przygotowawcza: 1 336,83 zł. Rata kredytu do spłaty po 12 miesiącach wynosi 28 073,33 zł. Całkowita kwota kredytu: 26 736,50 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 28 073,33 zł. Stan na dzień 02.01.2019.


Ona co prawda nie jest "do drugiej raty kredytu", tylko do całego, a tylko jest płatna z tą drugą ratą, ale istnieje - i jest obligatoryjna, bo to jedyny zarobek dla RCI.

(Za to umożliwia skorzystanie z promocji na ubezpieczenie, więc jeśli dla kogoś jego warunki będą atrakcyjne, to wtedy zmieni to całkowity bilans finansowy zakupu).

pikodat - 2020-01-28, 17:01
Temat postu: Re: kredyt 50/50
Andrzej333 napisał/a:
czy opłata przygotowawcza 5% do drugiej raty kredytu jest obligatoryjna, czy też może komuś udało się uniknąć tej przyjemności?

Opłata przygotowawcza jest naliczana przed wzieciem kredytu. I jest w regulaminie.
W wypadku kredytu 50/50 jest to jedyna opłata, której nie da się uniknąć.
W praktyce 50 procent kredytu jest przelewane na konto dilera przez bank na podstawie faktury prawdopodobnie i umowy kredytu (połowe wpłacamy do dilera) . A opłata przygotowawcza płatna jest do banku - ale z opoźnieniem rocznym - czyli widzimy ja jako oplate drugiej raty za samochód (a de facto pierwszej i jedynej raty kredytu).


Podsumowując - opłaty przgotowawczej nie da się uniknąć. Leży to poza zasięgiem dilerów a RCI niby dlaczego miałoby z tego zrezygnować?
Opłata jest płatna po roku od zakupu auta - wraz z ratą kapitałową.
(precyzyjnie - rok od udzielenia kredytu. Ja odbierałem auto 29 czerwca a kredyt został udzielony 3 lipca - więc mam czas do 3 lipca ze spłatą. czas między 29 czerwca a 3 lipca to czas, gdy de facto kredytował mnie diler czekając na przelew z banku - bo wydał auto majac 50 % na koncie).

Płacąc tę opłate możesz mieć tańsze ubezpieczenie ( szacowałem po zakupie, że większośc opłaty przygotowawczej bank zużywa de facto na dopłate do AC/OC).
Płacąc tę opłatę masz prawo do zakupu po niższej cenie pakietu easy Service

Te dwa ostatnie zdania były prawdziwe gdy kupowałem auto i sporo przed i sporo po - ale czy dziś ? Prawdopodobnie tak.
[/list]

jas_pik - 2020-01-28, 17:07

U mnie opłata była nazywana prowizją i nalicza i płacona wraz z płatnością pierwszej raty przy odbiorze samochodu.
Wszystko płaciłem na konto dealera.
Ale w moim przypadku opłata ta była niższa niż oszczędność na ubezpieczeniu OC/AC za pierwszy rok.
Dodatkowo za 299 zł otrzymałem pakiet Eay Service na 3 lata i 60 kkm .
Druga rata w wysokości 50% ceny była płacona po roku na konto RCI.
Przy czy otrzymałem gdzieś miesiąc przed terminem płatności bardzo dobre warunki na rozłożenie tej części na dogodne raty od roku do 4 lat.
Ale że założyłem w momencie zakupu roczną lokatę w moim banku na bardzo dobrych warunkach to po zapłaceniu drugiej taty de facto miałem czysty zysk

SWilk - 2020-01-29, 10:37

Ja nadal stoję na stanowisku, że opłata przygotowawcza podlega zwrotowi w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu.


Informacja na stronie Rzecznika Finansowego

Interpretacja Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKiK napisał/a:



Art. 49 ust. 1 ustawy należy rozumieć w ten sposób, że:

w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego następuje obniżenie wszystkich możliwych kosztów takiego kredytu, niezależnie od ich charakteru i niezależnie od tego, kiedy koszty te zostały faktycznie poniesione przez kredytobiorcę.
redukcja ta ma charakter proporcjonalny, tj. odnosi się do okresu od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.


Kluczowe przepisy ustawy o kredycie konsumenckim napisał/a:


„Art. 5 pkt 6. „całkowity koszt kredytu - wszelkie koszty, które konsument jest zobowiązany ponieść w związku z umową o kredyt, w szczególności:

a) odsetki, opłaty, prowizje, podatki i marże jeżeli są znane kredytodawcy oraz

b) koszty usług dodatkowych w przypadku gdy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu

- z wyjątkiem kosztów opłat notarialnych ponoszonych przez konsumenta;"

„Art. 48. Konsument ma prawo w każdym czasie do spłaty całości lub części kredytu przed terminem określonym w umowie".

„Art. 49 ust. 1. W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą.

2. W przypadku spłaty części kredytu przed terminem określonym w umowie, ust. 1 stosuje się odpowiednio".


Sam o to nie wnioskowałem, bo spłaciłem kredyt tylko przed terminem, więc nie ma o co walczyć. Z drugiej strony, może złożę wniosek dla zasady, zobaczymy jak zareaguje RCI.

Dziś znając interpretacje przepisów widzę, że warto było spłacić cały kredyt tuż po odbiorze samochodu.

pikodat - 2020-01-29, 11:37

SWilk napisał/a:
Ja nadal stoję na stanowisku, że opłata przygotowawcza podlega zwrotowi w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu.

Cytat:


Informacja na stronie Rzecznika Finansowego

Interpretacja Rzecznika Finansowego i Prezesa UOKiK napisał/a:



Art. 49 ust. 1 ustawy należy rozumieć w ten sposób, że:

w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego następuje obniżenie wszystkich możliwych kosztów takiego kredytu, niezależnie od ich charakteru i niezależnie od tego, kiedy koszty te zostały faktycznie poniesione przez kredytobiorcę.
redukcja ta ma charakter proporcjonalny, tj. odnosi się do okresu od dnia faktycznej spłaty kredytu do dnia ostatecznej spłaty określonej w umowie.

[...]

„Art. 49 ust. 1. W przypadku spłaty całości kredytu przed terminem określonym w umowie, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą.

2. W przypadku spłaty części kredytu przed terminem określonym w umowie, ust. 1 stosuje się odpowiednio".


Sam o to nie wnioskowałem, bo spłaciłem kredyt tylko przed terminem, więc nie ma o co walczyć. Z drugiej strony, może złożę wniosek dla zasady, zobaczymy jak zareaguje RCI.

Dziś znając interpretacje przepisów widzę, że warto było spłacić cały kredyt tuż po odbiorze samochodu.


Złóż, proszę, wniosek. Bo jesli RCI ci odpowie w ciagu 30 dni (a musi) i o dziwo - pozytywnie - to i ja swoje 50/50 spłace wcześniej.

Z tego co pamiętam, to ustawa nie wymusza automatyzmu (czyli - bank nie musi sam z siebie oddać w sensie zrobienia przelewu) - Twój wniosek jest chyba konieczny - chociażby dlatego, byś jednoznacznie podał numer swojego konta, na które chcesz zwrotu pieniędzy.


Raczej nie od razu po odbiorze - jeśli w ciągu 14 dni - to umowa jest anulowana - z wszystkimi elementami - w szczególności moga żadac od Ciebie wszystkich bonusów związanych z kredytem (tąńsze OC/AC, tańszy easy Service). Jesli prowizję oddadzą, to optymalne było spłacenie 15 dni od przyznania kredytu (a nie odbioru auta - u mnie kredyt przyznano 3 lipca , odbiór auta był 29 czerwca, jesli prowizję oddają, to optymalne było spłacic kredyt 3+14+1(by nie było wątpliwości, ze nie czternatego dnia po ale po upływie na pewno 14 dni)= 18 lipca). W przybliżeniu wtedy , jeśli oddają, to oddaliby około 95% prowizji.

Darek_2003 - 2020-09-01, 14:13

Witam.
Proszę o informację dot. zakupu samochodu w kredycie 50/50, do jaiego się przymierzam.
Zgodnie z tym co piszecie oraz zgodnie z informacjami na stronie dacia.pl koszt kredytu wynosi 5% płatny z drugą ratą i teoretycznie powinno być bez żadnych ubezpieczeń.
Chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z płatnością z ew. ubezpieczenie i pakiet EasyService - domyślam się, że w przypadku zakupu OC+AC w salonie (a wiem już że taka opcja jest najkorzystniejsza w 1 roku) płatności dokonuje się w salonie przed odbiorem auta.
Jak wygląda opcja zapłaty za pakiet EasyService? - czy jest to płatne jednorazowo (razem z pierwszą ratą) czy może też jest to kredytowane, rozbijane na raty?

ptakooo - 2020-09-01, 16:35

Ubezpieczenie nie jest wymagane, 5% jest doliczone do II raty, easy service w promocyjnej cenie płatne oddzielnie - jednorazowo - można dokupic do 3 miesięcy od odbioru samochodu - nie można tego kredytować.
Darek_2003 - 2020-09-01, 17:42

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie, bo w sumie nie jestem tego pewny czytając ten post - przy kredycie 50/50 jest sprawdzana zdolność kredytowa w BIK? Wymagane jest zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z zakładu pracy? Pytam ponieważ przy sprawdzaniu zdolności w BIK musiałbym wcześniej coś cudować z zamykaniem kart kredytowych, na których dość wysokie limity sprawiają, że różnie może to się skończyć, a zamknięcie kart i ich zniknięcie z BIK trochę trwa.
jammo - 2020-09-01, 17:49

Nie , nic nie jest sprawdzane. Podpisujesz umowę i wpłacasz 50% wartości auta, a zabezpieczeniem drugiej połowy jest samochód, z tym, że nie masz w dowodzie nic zaznaczone tak jak w innych kredytach samochodowych czy leasingu, że właścicielem auta jest bank.
ptakooo - 2020-09-01, 18:57

jammo napisał/a:
Nie , nic nie jest sprawdzane. Podpisujesz umowę i wpłacasz 50% wartości auta, a zabezpieczeniem drugiej połowy jest samochód, z tym, że nie masz w dowodzie nic zaznaczone tak jak w innych kredytach samochodowych czy leasingu, że właścicielem auta jest bank.


Potwierdzam, tak było :-)

pikodat - 2020-09-02, 15:49

Darek_2003 napisał/a:
Dzięki. Jeszcze jedno pytanie, bo w sumie nie jestem tego pewny czytając ten post - przy kredycie 50/50 jest sprawdzana zdolność kredytowa w BIK? Wymagane jest zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z zakładu pracy? Pytam ponieważ przy sprawdzaniu zdolności w BIK musiałbym wcześniej coś cudować z zamykaniem kart kredytowych, na których dość wysokie limity sprawiają, że różnie może to się skończyć, a zamknięcie kart i ich zniknięcie z BIK trochę trwa.


Nawet je

pikodat - 2020-09-02, 15:50

Darek_2003 napisał/a:
Dzięki. Jeszcze jedno pytanie, bo w sumie nie jestem tego pewny czytając ten post - przy kredycie 50/50 jest sprawdzana zdolność kredytowa w BIK? Wymagane jest zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z zakładu pracy? Pytam ponieważ przy sprawdzaniu zdolności w BIK musiałbym wcześniej coś cudować z zamykaniem kart kredytowych, na których dość wysokie limity sprawiają, że różnie może to się skończyć, a zamknięcie kart i ich zniknięcie z BIK trochę trwa.


Nawet jesli sprawdzają BIK to nie dla kart kredytowych a historii niespłaconych kredytów.
Przy zakupie 50/50 miąłem kartę z limitem porównywalnym z 50 % i problemów nie było....

Krystian67 - 2020-09-02, 19:36

Nie wiem o ile coś się pozmieniało. Ja w 2017 roku tak kupiłem samochód. Pakiet serwisowy płaciłem gotówką. Ubezpieczenie oc/ac też , ale zabezpieczeniem nie jest auto , a cesja polisy ac. Nie mam wpisu w dowodzie , ze bank jest wspówłascicielem. Ale ac jest wymaganie do momentu spłaty. Wątpie , zeby bank brał jako zabezpieczenie auto, które np. uległo szkodzie calkowitej. Pisze o moim przypadku , gdzie wpłaciłem wiecej jak połowę samochód.
Krystian67 - 2020-09-02, 19:38

i jescze co do wpisu o dochodach. Taki byl wymagany.
SWilk - 2020-09-03, 08:24

Krystian67 napisał/a:
Nie mam wpisu w dowodzie , ze bank jest wspówłascicielem.


W mojej umowie kredytowej był zapis, że jednym z zabezpieczeń jest Przewłaszczenie pojazdu na rzecz RCI do czasu pełnej spłaty kredytu. To nie jest to samo co współwłasność, więc nie wpisuje się go do dowodu rejestracyjnego, ale np. pozbawia Cię prawa do sprzedaży auta.

Prezes - 2020-09-03, 08:56

Też brałem ten kredyt. Musiałem dać PIT za poprzedni rok, zgodę żony i polisa AC była z cesją na RCI, żadnego wpisu do dowodu nie było
nowy - 2020-09-04, 08:25

Ja bodajże zaświadczenie z pracy o zatrudnieniu i dochodach musiałem dostarczyć
Darek_2003 - 2020-09-05, 20:27

Byłem w salonie w Kielcach (Renault Tandem) i dopytałem.
Niestety przemiła Pani od kredytów stwierdziła, że nie ma możliwości rezygnacji z ubezpieczenia kredytobiorcy - BK RCI przy kredycie 50/50, żadne argumenty typu, że są salony gdzie tego nie naliczają nie pomogły, ubezpieczenie musi być i już. Wychodzi mniej więcej 1,7% od całości kredytowanej kwoty, czyli połowy ceny samochodu + 5% opłaty przygotowawczej.
Dowiedziałem się również, że prz zakupie pakiery Easy Service od razu przy sporządzaniu umowy to opłata ta również jest kredytowana, czyli doliczana do ceny auta i dzielona na pół.
Ubezpieczenie OC/AC 1,9 wartości auta.
Czy ktoś brał autko w salonie w rozsądnej odległości od Kielc (Radom, Kraków, Piotrków Trybunalski, Łódź, Tarnów, ew. Warszawa) gdzie nie naliczyli tego ubezpieczenia kredytobiorcy? Mam zamiar rozesłać kilka maili z zapytaniem ofertowym.

ptakooo - 2020-09-05, 22:07

Zmień salon...
kamimar - 2020-09-06, 08:28

Darek_2003 napisał/a:
Czy ktoś brał autko w salonie w rozsądnej odległości od Kielc (Radom, Kraków, Piotrków Trybunalski, Łódź, Tarnów, ew. Warszawa) gdzie nie naliczyli tego ubezpieczenia kredytobiorcy? ....


RRG Warszawa Puławska. 50/50 brany niby prawie 3 lata temu ale na moje słowa że chciałbym zrezygnować z ubezpieczenia usłyszałem tylko "Oczywiście" - żadnych problemów.

Darek_2003 - 2020-09-06, 10:00

Mail do RRG wysłany.
Proszę o inne salony warte polecenia

SWilk - 2020-09-07, 09:02

Ja w Lublinie u Nazaruka też brałem kredyt 50/50 bez ubezpieczenia. Ale to dawno było (IX 2017).
pikodat - 2020-09-07, 13:43

Darek_2003 napisał/a:

Czy ktoś brał autko w salonie w rozsądnej odległości od Kielc (Radom, Kraków, Piotrków Trybunalski, Łódź, Tarnów, ew. Warszawa) gdzie nie naliczyli tego ubezpieczenia kredytobiorcy?

Skoro Tarnów (Radom - Tarnów 193 km) to może i Zamość (Radom- Zamość 205 km)?
Kupowałem, żadnego obowiązku ubezpieczenia przy 50/50 nie było.
Jak napiszesz na PW to podam telefon do sprzedawcy, ktory mnie obsługiwał.

Darek_2003 - 2020-09-08, 13:03

W RRG ubezpieczenie naliczyli, ale bez problemów, na moją prośbę, "odznaczyli" tą opcję. W Lublinie w Carrara bez problemu można bez żadnego ubezpieczenia, od Nazaruka od wczoraj nie mam żadnej odpowiedzi.
jammo - 2020-09-08, 14:20

Ja kupowałem w salonie Renault-Dacia Zięba w Katowicach ale w 2018r, i nie miałem naliczanego żadnego ubezpieczenia. Podejrzewam, że i dzisiaj warunki się nie zmieniły.
maciek - 2020-09-09, 18:25

Jeśli ktoś nie chce ubezpieczenia w kredycie 50/50 bez problemu go sprzedam ;-) Zapraszam PW
pawelwojciech - 2021-07-20, 08:56
Temat postu: Wcześniejsza spłata kredytu 50/50
Witam wszystkich,
mam kredyt 50/50, zaciągnięty w RCI Banque za pośrednictwem dilera Dacii. Do daty spłaty zostało mi jeszcze ok.3-4 miesiące, ale ponieważ mam wolne środki, pomyślałem o wcześniejszej spłacie. Czy ktoś z Was spłacał taki kredyt przed czasem? Czy jest szansa na odzyskanie części opłat związanych z kredytem (np. część składki za ubezpieczenie na życie, itp.)? Czy trzeba przy wcześniejszej spłacie dokonywać dodatkowych formalności czy wystarczy przelać 2 ratę na konto z harmonogramu spłat. Innymi słowy: czy opłaca się spłacić kredyt nieco wcześniej czy też nie ma to większego sensu i lepiej poczekać już do końca okresu kredytowania?

Prezes - 2021-07-20, 08:59

Jak masz ubezpieczenie, to raczej się opłaca, bo z tego co niektórzy pisali już na forum można je rozwiązać. Ja miałem "opłatę przygotowawczą", więc nie miałem nic do ugrania
defunk - 2021-07-20, 09:03

Jeśli to kredyt konsumencki, kredytodawca ma obowiązek proporcjonalnie zwrócić wszystkie dodatkowe koszty, m.in. prowizje, opłaty (także opłatę przygotowawczą), a także koszty ubezpieczeń (jeśli polisa była niezbędna dla uzyskania kredytu lub konkretnych oferowanych warunków).
pawelwojciech - 2021-09-07, 10:24

Hej,
jakby ktoś był ciekaw jak wygląda wcześniejsza spłata kredytu 50/50 w praktyce (z normalnym kredytem jest pewnie podobnie, ale pewnie wcześniej należy się upewnić jakie mamy saldo kredytu do spłaty).
Co musimy zrobić:
1. Pozostałą kwotę kredytu (w przypadku 50/50 jest to kwota raty z harmonogramu spłat dołączonego do umowy) przelewamy na indywidualny nr konta (jest to jednocześnie nr umowy).
2. Czekamy na list z banku. Tam dostajemy:
-potwierdzenie, że saldo kredytu wynosi 0 zł.
-druk potrzebny w Wydziale Komunikacji do wykreślenia banku jako współwłaściciela (w moim przypadku zbędny, bo nie miałem wpisanego banku w dowodzie rejestracyjnym).
-druk potrzebny do zlikwidowania cesji z AC.
-formularz do wypełnienia - zwrot składki za ubezpieczenie (GAP i ubezpieczenie od utraty pracy, formularz wypełniamy i wysyłamy na adres w nim podany).
-na jednym z druków jest adres na który należy przesłać wniosek o zwrot składki ubezpieczenia na życie.
3. Czekamy na zwrot opłat. Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta. Na zwrot składek jeszcze czekam - dopiero wczoraj moje pisma dotarły na adres ubezpieczycieli.

Jeśli chodzi o cesję z AC - ja mam ubezpieczenie w Ergo Hestia i sprawę załatwiłem przez formularz online, dostałem maila, że cesja została zdjęta.

Prezes - 2021-09-07, 11:11

pawelwojciech napisał/a:
Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta.

Możesz napisać jaka opłata? Przygotowawcza?

Krystian67 - 2021-09-07, 17:17

Pozwolę dopytać . Czy po normalnej spłacie kredytu / gdzie finansowałem większą częsc gotówką / reszta kredyt miałem cesję na ac. Czy po spłacie muszę dopełnić jeszcze jakiś obowiązków u ubezpieczyciela. Nie mam w dowodzie współwłasciciela. Czy dostanę potwiedzenie spłaty kredytu z RCI .
pawelwojciech - 2021-09-08, 08:01

Prezes napisał/a:
pawelwojciech napisał/a:
Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta.

Możesz napisać jaka opłata? Przygotowawcza?

Tak, przygotowawcza.
Krystian67 napisał/a:
Pozwolę dopytać . Czy po normalnej spłacie kredytu / gdzie finansowałem większą częsc gotówką / reszta kredyt miałem cesję na ac. Czy po spłacie muszę dopełnić jeszcze jakiś obowiązków u ubezpieczyciela. Nie mam w dowodzie współwłasciciela. Czy dostanę potwiedzenie spłaty kredytu z RCI .

Ja dostałem po spłacie "Oświadczenie o zwolnieniu cesji praw z polisy", które przesłałem do swojego ubezpieczyciela. Dostałem też pismo z potwierdzeniem spłaty. Wszystkie dokumenty przyszły jednym listem (zwykłym a nie poleconym!).

defunk - 2021-09-08, 09:26

pawelwojciech napisał/a:
Prezes napisał/a:
pawelwojciech napisał/a:
Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta.

Możesz napisać jaka opłata? Przygotowawcza?

Tak, przygotowawcza.


Ściśle: proporcjonalnemu zwrotowi podlegają wszystkie opłaty związane z udzieleniem kredytu (pisałem o tym kilka postów wyżej), w tym przygotowawcza, prowizja, ubezpieczenie kredytu, etc.

Prezes - 2021-09-08, 14:29

Dzięki za info, jeszcze może się kiedyś przyda ;-)
nowy - 2021-09-08, 17:56

Mi już niedługo , bo w październiku lub w listopadzie w zależności jak kasę mi wypłacą.
Michu1107 - 2022-01-18, 21:17
Temat postu: Kredyt 50/50 i 4x25
Cześć wszystkm, orientuje się ktoś czy jest jeszcze dostępny kredyt 4x25 płatny co 8 m-c? Nic na stronie nie pisze o tym a z tego co pamiętam chyba niedawno jeszcze był taki. Czy przy kredycie 50/50 brana pod uwagę jest zdolność kredytowa, oświadczenie o zarobkach i umowa o pracę?
chrom6 - 2022-01-18, 22:25

takie pytanie trzeba w salonie zadawać, oni wiedzą na 100% co jest aktualnie w ofercie.
Batatek - 2023-08-20, 12:09

pawelwojciech napisał/a:
Hej,
jakby ktoś był ciekaw jak wygląda wcześniejsza spłata kredytu 50/50 w praktyce (z normalnym kredytem jest pewnie podobnie, ale pewnie wcześniej należy się upewnić jakie mamy saldo kredytu do spłaty).
Co musimy zrobić:
1. Pozostałą kwotę kredytu (w przypadku 50/50 jest to kwota raty z harmonogramu spłat dołączonego do umowy) przelewamy na indywidualny nr konta (jest to jednocześnie nr umowy).
2. Czekamy na list z banku. Tam dostajemy:
-potwierdzenie, że saldo kredytu wynosi 0 zł.
-druk potrzebny w Wydziale Komunikacji do wykreślenia banku jako współwłaściciela (w moim przypadku zbędny, bo nie miałem wpisanego banku w dowodzie rejestracyjnym).
-druk potrzebny do zlikwidowania cesji z AC.
-formularz do wypełnienia - zwrot składki za ubezpieczenie (GAP i ubezpieczenie od utraty pracy, formularz wypełniamy i wysyłamy na adres w nim podany).
-na jednym z druków jest adres na który należy przesłać wniosek o zwrot składki ubezpieczenia na życie.
3. Czekamy na zwrot opłat. Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta. Na zwrot składek jeszcze czekam - dopiero wczoraj moje pisma dotarły na adres ubezpieczycieli.

Jeśli chodzi o cesję z AC - ja mam ubezpieczenie w Ergo Hestia i sprawę załatwiłem przez formularz online, dostałem maila, że cesja została zdjęta.



Teraz czas na mnie :)

Posiadam kredyt 70/30 po to aby złapać rabaty.
Musiałem spłacić minimum 3 raty aktualnie do 28 sierpnia musze zapłacić już rate nr 4 .

A wieć krok po kroku :

1.Na początek dzwonie do banku RCI Banque że chce spłacić wszystko przed czasem ? Pracownik banku infomuje jaka dokładna kwota do spłaty została.
2.Wysyłam mailowo ten wniosek ?
czy to wniosek jak bym chciał do 14 dni od podpisania umowy wycofać się z tego
3.Przelewam a następnie bank potwierdza ze kredyt jest spłacony?
4.Pisze do Nationale Nederlanden o zwrot za ubezpieczenie kredytu spłaconego przed czasem ?

5 Zgłaszam firmie w tym przypadku Warta gdzie mam OC/AC żę kredo spłacone i całość szkody jak by co idzie do mnie ?

p.s.Ogólnie Bank po poinformowaniu że spłacam całość przed czasem sam z siebie przeleje odsteki za nie wykorzystane miesiące?
Mam rozumieć ze z 2 podmiotów mam otrzymać zwrot na konto ? Tak łopatologicznie pytam ?

Osa_Sandero - 2023-08-21, 12:38

Moim zdaniem żadnych odsetek nie dostaniesz, bo przecież ich nie zapłaciłeś. Zyskujesz to, że nie będziesz ich musiał zapłacić. Co innego z ubezpieczeniem - rozumiem że to było jakieś ubezpieczenie od utraty pracy czy coś takiego, mające zabezpieczyć spłatę kredytu? Jeśli tak, to rzeczywiście kredytu już nie ma - więc zwrot części składek się należy. Chyba że te składki też miałeś proporcjonalnie rozłożone na raty. Do zwrotu może być część opłaty za udzielenie kredytu, ale nie jestem pewien.

Zresztą ja się rozpisuję, a teraz doczytałem, że wyżej już wszystko zostało napisane :)

dss3e - 2023-08-21, 13:39

Dzisiaj w spamie znalazłem informację o tym że samochód jest już do odbioru. Zadzwoniłem, również otrzymałem propozycję 70/30. Po sprawdzeniu ubezpieczeń wyszło na to że te rabaty nic nie są warte i trzeba będzie kombinować jak powyżej Batatek napisał. Po co oni te kredyty oferują?

BTW jak toś chce to może mi na prywatną wiadomość przesłać namiar na agenta ubezpieczeniowego, mam na myśli takiego nieporównywarkowego.

Batatek - 2023-08-21, 18:19

dss3e napisał/a:
Dzisiaj w spamie znalazłem informację o tym że samochód jest już do odbioru. Zadzwoniłem, również otrzymałem propozycję 70/30. Po sprawdzeniu ubezpieczeń wyszło na to że te rabaty nic nie są warte i trzeba będzie kombinować jak powyżej Batatek napisał. Po co oni te kredyty oferują?

BTW jak toś chce to może mi na prywatną wiadomość przesłać namiar na agenta ubezpieczeniowego, mam na myśli takiego nieporównywarkowego.


U mnie akurat rabaty były opłacalne 2 % wartości auta OC/AC
+ Easy Service 5 lat w dużo korzystniejszej cenie . Doliczając haracz za 3 raty i tak wyszedłem na +

No ale wiadomo każdy to postrzega inaczej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group