DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Chlapacze - lodgy / dokker

luk80 - 2013-02-01, 11:51
Temat postu: Chlapacze - lodgy / dokker
Zamontował może już ktoś oryginalne chlapacze do swojej Lodgy. Bo tak się zastanawiam jak to będzie wyglądają i na ile się sprawdzi. Trochę się też obawiam samego sposobu montażu mając w pamięci montaż chlapaczy w mojej Skodzie, gdzie po kilku latach wylazła ruda. "Mechanikowi" coś nie pasowało to sobie pomógł wiertarką.
Boogie - 2013-02-01, 11:56

Chlapacze ma wiciu_r

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8236

luk80 - 2013-02-01, 12:02

Nie jest źle jeśli chodzi o wygląd. W lodgy przednie błotniki to stal czy tworzywo?
laisar - 2013-02-01, 13:15

luk80 napisał/a:
W lodgy przednie błotniki to stal czy tworzywo?

Stal (jak we wszystkich daciach).

grekol - 2013-02-01, 13:53

chlapacze w katalogu akcesoriów są, natomiast słabo z dostępnością.
Czekam na informację od dealera kiedy będą dostępne.

Ptah - 2013-02-01, 21:55

Uniwersalne do Daci Nr ref: 8201235609 ceny niestety jeszcze nie znam.
Dominus - 2013-02-01, 22:00

Ptah napisał/a:
Uniwersalne do Daci Nr ref: 8201235609 ceny niestety jeszcze nie znam.

72,55zł za 2 sztuki uniwersalnych, dostępne także na allegro

Ptah - 2013-02-01, 22:53

Przepraszam nie dopisałem - miałem na myśli cenę w ASO z montażem :oops:
Jocker27 - 2013-05-07, 22:11

Czy waszym zdaniem, czy warto zamontować w lodgy chlapacze?
luk80 - 2013-05-08, 19:30

Montaż chlapaczy ja polecam, mniej kamieni i piachu na drzwiach. Same chlapacze oryginalne Dacia są uniwersalne. Różnią się tylko sposobem montażu do danego modelu. Pełna idioten instrukcja,kołki itp. w komplecie. Chociaż moje ASO sobie nie poradziło i odwaliło takie partactwo, że szkoda gadać. W końcu lepiej samemu zamontować. Montaż odbywa się miejscach fabrycznie do tego przeznaczonych. Ja dodatkowo okleiłem folią bezbarwną M3 miejsca na błotnikach gdzie najwięcej piaskuje.
Jocker27 - 2013-05-09, 07:13

Jeżeli chodzi o chlapacze to rozumiem, że mogę kupić coś takiego:

http://vag-akcesoria.redc...-chlapacze.html

i to powinno do Lodgy pasować?

luk80 - 2013-05-10, 08:33

Powinno ???
Słuchaj wynalazki jak kto lubi. Ja kupiłem ten szajs jak dostałem Clio i leży w garażu. Montaż na klamry z blachy z takimi fajnymi ząbkami i blachowkręty. To powiercisz otwory w błotnikach przymocujesz i będzie dobrze do pierwszej polskiej zimy. Potem pojawi się korozja a ASO powie że masz zamontowane akcesoria nieoryginalne i naprawią ale odpłatnie. Oryginalne chlapacze to koszt około 70 PLN za dwie sztuki. Ja kupiłem cztery chociaż uważam że najbardziej potrzebne są na przód a tył to taka moja zachcianka. Jak znajdę chwilę to podeśle fotki.

trybik - 2014-04-23, 19:10
Temat postu: chlapacze - dokker
jeżdżę dacia dokker zauważyłem jedno.... chlapacze na przód kupić muszę , w salunie oryginalne kosztują 93 zł , czy ktoś zakładał takie uniwersale kupowane na allegro ? są tańsze i po co przepłacać
proszę o uwagi
pozdrawiam

grapess - 2014-04-23, 19:20

Kupiłem kiedyś do seicento, i żałuje. Odleciał lakier i jest rdza.
Marek1603 - 2014-07-22, 18:34
Temat postu: Chlapacze oryginalne 82 01 235 609 - UWAGA
Właśnie montowałem ww chlapacze do przodu w LODGY.

Przeglądając instrukcję montażu przednich coś mi się nie zgadzało więc zacząłem mierzyć na aucie.
Jeżeli podane wymiary rozmieszczenia otworów w tylnych pasują to za "chiny ludowe" z przodu nie pasują. Żeby tego było mało to lewy jest jakby inny od prawego. Lewy udało się podpiąć na dole pod ten duży kapselek mocujący nadkole. Żeby nie było za dobrze to z prawej strony jest on przesunięty dobre 3 centymetry i wychodzi już poza chlapaczem. Musiałem montować do nadkola dodatkowo na dwóch wkrętach.

Jeżeli do LODGY nie pasują otwory to przypuszczam, że do DOKERA też nie będą.
Warto zwrócić uwagę w innych modelach podczas montażu.

route2000 - 2014-07-22, 21:28

Mam kupione chlapacze uniwersalne od firmy Rezaw. Z przodu są krótsze, a z tyłu dłuższe. Mam już od miesiąca, ale jeszcze je nie zamontowałem w Lodgy (chroniczny brak czasu). Jednak już niedługo się zmobilizuję i zamontuję je. Pokażę fotki w swoim poście "Biała polarna Lodgy by route2000".
lukaszbogacz - 2017-05-04, 16:13

Ja u siebie póki co z przodu zamocowałem zgodnie z instrukcją. Już widzę, że jest o wiele lepiej. Problem mam jednak z tylną osią. Nie mam instrukcji u siebie jak te chlapacze zamontować a boje się na dziko to robić. Czy ktoś z forum mógłby może podesłać mi zdjęcie jak to powinno być fachowo zamocowane przy tylnej osi? Jak nie to mnie ASO czeka :D
laisar - 2017-05-04, 18:47

lukaszbogacz napisał/a:
jak to powinno być fachowo zamocowane przy tylnej osi?

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4089

http://www.tech-accessoir...ch-accessoires/ + 8201235609

http://www.tech-accessoir...ocument_id=4139

http://www.tech-accessoir...ocument_id=4665

specek - 2018-12-08, 17:06
Temat postu: Chlapacze lodgy stepway
Witam serdecznie.

Czy ktoś wie jak zamontować chlapacze przednie w dacia lodgy stepway?
Może jest to śmieszny problem, ale nikt do tej pory nie mógł pomóc.
Otóż stepway posiada plastikowe plastiki nad kołami, które łączą się z nadkolami i są przymocowane za pomocą nitów czy spinek ( jak na zdjęciu) Moje pytanie- jak zdemontować te śruby/nity bez uszkodzenia tak, aby można było w ich miejsca zamontować śruby chlapaczy?
W aso partacze raczej popsują niż poprawnie założą.

Pozdrawiam.

Marek1603 - 2018-12-08, 19:20

Prawdopodobnie wykręcasz w lewo jak nakrętkę, jeżeli na zdjęciach jest to o czym myślę.
arczi_88 - 2018-12-08, 20:16

Moim zdaniem inaczej niż wyrwać albo rozwiercić tego nie wyjmiesz. W zestawie w chlapaczami są nowe kołeczki i wkręty.
specek - 2018-12-08, 21:11

Próbowałem rozkręcić ale nie bardzo sie dało. No i czym niby? Jakiś trójkątny śróbokręt by trzeba było.
Jesli to nity to troche mi się nie uśmiecha tego na siłę rwać, boję się urwać gwintu czy co kolwiek tam jest.

Spotkał się ktoś z takim typem łączenia? Ma ktoś stepwaya z przednimi chlapaczami może żeby zobaczyć?

Pozdrawiam

specek - 2018-12-08, 21:26

Chodzi o mocowania w tym miejscu.
Kauris - 2018-12-08, 21:36

Na moje oko to jest 7703072337 nit nacięty (rozkładający się trochę jak kołki typu molly do regipsów?). Stąd wrażenie że dziwny trójkątny śrubokręt potrzebny. Dokładnie tak wyglądają mocowania hokeja pod zderzakiem. Chyba tylko rozwiercić.
specek - 2018-12-08, 21:42

Coś już bliżej chyba jeteśmy. Byłem w Obi, Bricomanie itp - za nic takiego sróbokręta trójkątnego nie ma.

Jak by nie można było zrobić po ludzku, normalnie na wkręty...

Marek1603 - 2018-12-09, 12:32

Raczej jednak obstawiam spinkę niż nita.
route2000 - 2018-12-10, 09:45

A spróbuj wcisnąć w środku kołek co powoduje poluzowanie spinki i wyjęcie tego?
To co na zdjęciu widać, że spinka jest włożona i zablokowana środkowym kołkiem, co powoduje że spinka się rozchyla się u podnóża i uniemożliwia je wypadanie. :roll:

Dymek - 2018-12-10, 11:49

A ten łepek to plastik czy metal? Bo środek wygląda na metal. Jeśli łepek to metal, to tylko wiertarka coraz większymi wiertłami. W nadkolach w innych markach stosuje się nity plastikowe, plastikowo-metalowe lub metalowe z czernionym łbem. Patrzyłem u siebie w Sandero, ale nie ma czegoś takiego- kołki są takie same jak te 4 załączone do fabrycznych chlapaczy- plastikowe, z łebkiem pod zwykły, płaski śrubokręt. Ale w tym u Ciebie to na początek rzeczywiście próbuj wbić ten środkowy "trzpień" do środka.
SWilk - 2018-12-10, 12:21

Mam w Lublinie stepwaya z 2017 z chlapaczami montowanymi w aso przed odbiorem.
Sam nie przyglądałem się jeszcze dokładnie, więc chwilowo nie odpowiem na pytanie.

Jeżeli chcesz, możemy spróbować się spotkać i zobaczysz jak to u mnie jest zamontowane.
Odezwij się na PW z numerem telefonu.

shrek - 2018-12-10, 20:12

Kauris napisał/a:
Na moje oko to jest 7703072337 nit nacięty (rozkładający się trochę jak kołki typu molly do regipsów?). Stąd wrażenie że dziwny trójkątny śrubokręt potrzebny. Dokładnie tak wyglądają mocowania hokeja pod zderzakiem. Chyba tylko rozwiercić.


To raczej jest nit.

Smalcmen - 2019-02-02, 14:26

Skoro nikt nie potwierdził, ja to zrobię dla potomnych.
To JEST nit, dokładnie taki jak opisał to kol. Kauris.
Jedynie rozwiercając, ucinając można się go pozbyć.

Atlik - 2019-03-17, 21:39

Dziś montowałem oryginalne fabryczne chlapacze na przód. Początkowo chciałem postępować zgodnie z instrukcją, ale przy praktycznym podejściu na wstępie problemem były źle dopasowane dziury. Może w starszej wersji Lodgy rozstaw dziur pasował do nadkola ale w nowszej nic nie pasowało. Jutro przy lepszej pogodzie dodam zdjęcia jak to wyszło w praktyce. Dodam że nic nie obcinałem, a gumę dopasowałem na całej jej szerokości, by jak najwięcej brudu wyłapywała z opony podczas jazdy.
Oczywiście chlapacze na tył również chcę zamontować ale pogoda nie pomaga przy takich zabawach.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Lodgyman - 2020-04-06, 22:29

Rozumiem zamontowanie chlapacze przednich, bo wydaje się ze powinny trochę chronic. A czy montaż tylnich w ogóle ma sens skoro będą przymocowane nie od strony karoserii (jak w niektórych autach) tylko od strony zderzaka. Będą chronić zderzak, który i tak, aż do progu bagażnika jest z tworzywa?
laisar - 2020-04-06, 23:17

Tylne nie chronią blacharki auta, w którym są zamontowane, tylko zmniejszają rozrzut spod kół _za_ samochodem - dzięki czemu głównie polepszają widoczność (mniejszy rozrzut plus czyściejsza szyba) oraz trochę chronią lakier i szyby pojazdów jadących z tyłu.
toka93 - 2020-04-07, 12:52

I wyglądają fajnie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group