DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Portal - Nowy Logan MCV - 2013

laisar - 2013-03-05, 08:51
Temat postu: Nowy Logan MCV - 2013
W czasie autosalonu w Genewie Dacia zaprezentowała nowy model pod starą nazwą - Nowego Logana MCV.



W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, jest to klasyczne kombi - wymiary są podobne do sedana, nie ma powiększonego rozstawu osi i podwyższonej linii dachu, brak wersji siedmiomiejscowej, a bagażnik zamyka klapa.



Także stylistyka i wnętrze są takie same jak w innych modelach odświeżonej gamy.





Bagażnik ma 573 dm³:



Silniki: 1.2 16v 75, 1.2 16v 75 LPG, 0,9 TCE 90 oraz 1.5 dCi 75 i 1.5 dCi 90.

Galeria zdjęć:

http://www.daciagroup.com...-noul-logan-mcv

tomszafa - 2013-03-05, 08:51

No i pokazali nowego Logana MCV, wygląda całkiem zacnie :mrgreen:
kapelusznik - 2013-03-05, 09:03

macie jakieś foty/zrzuty ekranu - bo u mnie ta transmisja była blokowana
rimo - 2013-03-05, 09:05

Wygląda tak, jak z fotki którą wrzucił Maciek:)
No i to MCV nie kombi:)

mekintosz - 2013-03-05, 09:10

Foto poprosimy :-)
tomszafa - 2013-03-05, 09:13

mekintosz napisał/a:
Foto poprosimy :-)


Sa na tej stronce
http://www.daciagroup.com...-noul-logan-mcv

I walneli jakas limitowana wersje dustera :lol:

kapelusznik - 2013-03-05, 09:20

ok, z tyłu wygląda całkiem zacnie
tylko ta cena - jeżeli się sprawdzi 9k€ - niewiele niższa od Lodgy, a w Lodgy lepszy silnik w podstawowej wersji :-/

yadoctor - 2013-03-05, 09:22

Wygląda... źle. Ten przerośnięty, na siłę doklejony kufer jest tragiczny.
kapelusznik - 2013-03-05, 09:26

moim zdaniem wygląda świetnie - imho stawiając obok siebie MCV, Lodgy i nowe MCV to nowe MCV jest pięknym łabędziem przy swoich starszych braciach

tradycyjna, nie udziwniona linia kombi

laisar - 2013-03-05, 09:37

Kombi jak kombi - najzwyczajniejsze w świecie, klasyczne, całkiem zgrabne, praktyczne, nie żadne idiotyczne szutingbrejki udające kupe.

Natomiast pozostawienie starej nazwy jest bardziej niż głupie - mogli się chociaż postarać o jakieś nowe rozwinięcie skrótu, żeby to miało sens. A tak jest to trochę żerowanie na renomie poprzednika, z którym nowy wózek nie ma wiele wspólnego...

BoloSr - 2013-03-05, 09:37

ładnie wyglada ale mialo byc cos jeszcze a tu nic nie ma :(
tomszafa - 2013-03-05, 09:37

kapelusznik napisał/a:
moim zdaniem wygląda świetnie - imho stawiając obok siebie MCV, Lodgy i nowe MCV to nowe MCV jest pięknym łabędziem przy swoich starszych braciach

tradycyjna, nie udziwniona linia kombi


Mam podobne zdanie, po zdjeciach jak dla mnie to teraz jeden z najladniejszych modeli Dacii, oczywiscie poza Dusterem ;-)

mekintosz - 2013-03-05, 09:41

Mam nadzieje , ze będzie silnik 1.6 16V lub 1.2 tce oprócz 0,9 tce. Ciekawe jak z opcja 7 osobowa ? Tył wydaje się ładny, z resztą od zwalistego kupra Lodgy wszystko jest ladniejsze :-)
tomszafa - 2013-03-05, 09:41

BoloSr napisał/a:
ładnie wyglada ale mialo byc cos jeszcze a tu nic nie ma :(


A nie mówiłem, że tak będzie? ;-)

BoloSr - 2013-03-05, 09:43

tomszafa napisał/a:
BoloSr napisał/a:
ładnie wyglada ale mialo byc cos jeszcze a tu nic nie ma :(


A nie mówiłem, że tak będzie? ;-)


mówiles a mialem nadziej ze tak nie bedzie :(

laisar - 2013-03-05, 09:46

mekintosz napisał/a:
Mam nadzieje , ze będzie silnik 1.6 16V lub 1.2 tce oprócz 0,9 tce.

Dopisałem całą gamę - na razie nie ma.

I nic nie zapowiada, żeby miały u nas być...


Cytat:
Ciekawe jak z opcja 7 osobowa ?

Oczywiście nie ma - no bo gdzie pod tym niskim dachem?

ryjas - 2013-03-05, 09:48

Nazwa głupia, bo nie ma nic wspólnego z tym autem. MCV-ka była czymś niespotykanym, bardziej kombivanem niż zwykłym kombiakiem, a to co tu widzimy nie ma w sobie niczego niespotykanego.
Ale poza tym, auto naprawdę niebrzydkie, trochę nudne, ale nie będzie wstyd tym jeździć. Cena jesli będzie prawie jak Lodgy to nie będzie dobra wiadomość. Liczę bardziej na cenę podobną jak przy Sandero Stepway.

BoloSr - 2013-03-05, 09:49

ryjas napisał/a:
Nazwa głupia, bo nie ma nic wspólnego z tym autem. MCV-ka była czymś niespotykanym, bardziej kombivanem niż zwykłym kombiakiem, a to co tu widzimy nie ma w sobie niczego niespotykanego.
Ale poza tym, auto naprawdę niebrzydkie, trochę nudne, ale nie będzie wstyd tym jeździć. Cena jesli będzie prawie jak Lodgy to nie będzie dobra wiadomość. Liczę bardziej na cenę podobną jak przy Sandero Stepway.


no wlasnei a kiedy mozna sie spodziewac tego auta ??

yadoctor - 2013-03-05, 09:49

MCV nie był 'szutingbrejkiem udającym kupe', a jednak był znacznie ładniejszy, nie miał masywnego zwisu tylnego i bagażnika doklejonego na siłę.

Edit: oczywiście pierwszy MCV.

laisar - 2013-03-05, 09:55

Oficjalnie niby od 8990 €, ale dla nas to zupełnie nic nie oznacza - Renault "przelicza" sobie ceny na lokalne waluty po jakimś swoim wewnętrznym kursie (czytaj: wymyśla).

Będzie trochę drożej niż sedan, a trochę taniej niż lodgy, i tyle - np 33900?

Zamówienia ponoć od drugiego kwartału.

mekintosz - 2013-03-05, 09:55

Auto tajne ale powinno się nazywać sandero grand tour :-) bo z mcv to tylko łączy je marka producenta. Poczekamy na wymiary bagażnika i wyposażenie.
DrOzda - 2013-03-05, 09:58

1.2 16V
0.9 Tce
1.5dCi 75 i (lub) 90 HP

Trochę lepsze kombi niż w Fabii na przykład :)

rimo - 2013-03-05, 10:01

Bagażnik jak dobrze pamiętam z prezentacji to 571l :-)
i wydaje mi się że chyba podwójna podłoga.
Co drugiego pojazdu, to przecież pokazali Dustera z nowym wnętrzem.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2013-03-05, 10:16 ]
Odpowiedź ws dustera: http://www.daciaklub.pl/f...p=160468#160468.

mekintosz - 2013-03-05, 10:01

Znów promują DCI. Do rodzinnego kombi 90 KM nawet tce to śmiech na sali.
ryjas - 2013-03-05, 10:02

Z tyłu przypomina Chevroleta Lacetti. Tylko razi ten pasek z nazwą Logan MCV. Mogliby go zostawić ale zlikwidować MCV.
laisar - 2013-03-05, 10:08

mekintosz napisał/a:
powinno się nazywać sandero grand tour

Nie - przecież to kombi oparte jest na sedanie, nie na hatchbacku.

Nie - "grand tour" to oznaczenie kombi od Reno. Dacia nie dorobiła się własnego - więc albo należało coś wymyślić, albo w ogóle nazwać tę odmianę nadwozia całkiem inaczej, skoro wszystkie pozostałe wersje je mają.

mekintosz napisał/a:
Poczekamy na wymiary bagażnika i wyposażenie

Bagażnik ma jakieś 100 x 100 cm.

Wyposażenie oczywiście jak w nowym loganie / sandero.


rimo napisał/a:
podwójna podłoga

Tylko jeśli liczyć wnękę na koło zapasowe <;


mekintosz napisał/a:
Do rodzinnego kombi 90 KM nawet tce to śmiech na sali

Liczą się osiągi, a te - jak to u dacii - są wystarczające. Nigdy nie miały być lepsze...

kapelusznik - 2013-03-05, 10:25

laisar napisał/a:
Oficjalnie niby od 8990 €, ale dla nas to zupełnie nic nie oznacza - Renault "przelicza" sobie ceny na lokalne waluty po jakimś swoim wewnętrznym kursie (czytaj: wymyśla).

Będzie trochę drożej niż sedan, a trochę taniej niż lodgy, i tyle - np 33900?
ok, coś mi się ubzdurało że najtańsze Lodgy u nas kosztuje 40kPLN

wychodzi na to, że przelicznik waluty dla Logan, Sander, Lodgy plasuje się w przedziale 3.75-3.8 (zł za euro)

to by rzeczywiście dawało cenę wejściową 33900

Marmach - 2013-03-05, 10:28

Z daleka tył wygląda jak od Octavii kombi ;P
Ogólnie fajny samochód... byłby, gdyby nie powstała wcześniej stara MCVka.
Moim zdaniem MCV była wyjątkową ofertą, bo nie dość, że "kosztowała tyle, ile była warta", to jeszcze dodatkowo miała gigantyczne gabaryty, tak więc dostawało się więcej w niskiej cenie. A nowe MCV będzie tylko tanie.

Bagażnik wygląda na, hm, spory, ale przeciętny :D - nadkola jakoś tak mocno wchodzą w paradę... No i 1.2 to się jakoś średnio nadaje chyba do tego. Już chyba lepsze by było 0.9 TCe (co oczywiście jest niemożliwe z racji ceny), a na pewno 1.6. No ale w sumie do podstawowego Rapida pchają trzycylindrowe 1.2 od kosiarki, więc czemu się dziwię...

kapelusznik - 2013-03-05, 10:29

Marmach napisał/a:
Z daleka tył wygląda jak od Octavii kombi ;P
u mnie pierwsza myśl to była Laguna II
Marmach - 2013-03-05, 10:37

kapelusznik napisał/a:
u mnie pierwsza myśl to była Laguna II

Do Laguny podobna z bliska :D - ma podobnie opadającą linię.
Z Octavią mi się mocno kojarzy z daleka, chyba głównie z racji świateł.

rimo - 2013-03-05, 10:57

Duża ta wnęka na koło...

kapelusznik - 2013-03-05, 11:29

fajnie się gimnazjalistom na stażu w interii połączyły dwa silniki w jedno (1.2 i 0.9 TCE wg interii to 1.2 TCE 90KM ;-) ) - zjedli też słabszego diesla
http://motoryzacja.interi...er,1898976,8316

jak im ktoś sprostuje, to będą musieli zmienić tytuł newsa ;-)
Cytat:
Tak wygląda nowa Dacia Logan MCV. Ma jeden feler...

d3mol3k - 2013-03-05, 11:32

nie no autko fajne - prawdziwy grande tour. Z tym MCV się zgodzę lekka przesada iż pozostawiono (na razie?) tę nazwę. Ciekaw jestem jak się zaprezentuje w rzeczywistości? Na zdjęciach wygląda zgrabnie i ma duży bagażnik. ale jak wiadomo pokazujemy takie zdjęcia ujęcia które ukazują to co chcemy pokazać i jak :).

Na pierwszy rzut oka - autko OK

kapelusznik - 2013-03-05, 11:35

zdjęcie z postu rimo za dużo niestety nie mówi, bo jest prawdopodobnie robione rybim okiem
Gimbo - 2013-03-05, 12:45

Wygląda całkiem zacnie.
maciek - 2013-03-05, 12:48

http://francuskie.pl/daci...duster-aventure

sporo informacji

Dacia napisał/a:
Pokaźne wymiary – 4,49 m długości i bagażnik o pojemności 573 litrów zapewniają rekordową ilość miejsca i pojemność bagażową – o 430 mm więcej niż w Nowym Sandero oraz możliwość przewożenia przedmiotów o długości do 2,7 m. Nowy Logan MCV ma przy tym klasę.

Wnętrze zostało starannie zaprojektowane w sposób ułatwiający korzystanie z samochodu – z licznymi praktycznymi i łatwo dostępnymi schowkami, takimi jak kieszenie w przednichi tylnych drzwiach, kieszenie w oparciach przednich foteli czy schowek w górnej części deski rozdzielczej o łącznej pojemności 16 litrów. Warto też podkreślić, że przesłona części bagażowej (dostępna w zależności od wersji) posiada sztywną półkę, która również może służyć za dodatkowe miejsce na rzeczy.
Tylna kanapa składana z oparciem dzielonym w układzie 1/3 – 2/3, dostępna w standardzie, jest bardzo intuicyjna w obsłudze i oferuje szerokie możliwości zmiany konfiguracji wnętrza.

- Media Nav – kompletny system multimedialny (w zależności od wersji). Jest prosty i łatwy w obsłudze. Duży ekran dotykowy o przekątnej 7 cali (18 cm) oraz menu umożliwiają łatwy dostęp do różnych funkcji, obejmujących telefoniczny zestaw głośnomówiący BluetoothŸ i system nawigacji z funkcją wyświetlania 2D i 3D (Birdview). Przenośne urządzenia audio można podłączyć do gniazda USB lub jack, umieszczonych w panelu radia. Całość uzupełnia pilot do sterowania przy kierownicy.
- lub Dacia Plug&Radio, multimedialny system, który ma wszystko co niezbędne. Jest on wyposażony w ekran idealnie wbudowany w konsolę centralną i wystarczająco duży, żeby umożliwić wyświetlanie informacji w trzech liniach. Dacia Plug&Radio obejmuje radioodtwarzacz CD kompatybilny z formatem MP3, technologię BluetoothŸ i umieszczone w panelu czołowym gniazda USB i jack. Całość uzupełnia pilot do sterowania przy kierownicy.
- Regulator i ogranicznik prędkości (w zależności od wersji): obie funkcje oraz zadaną prędkość można wprowadzać za pomocą przycisków na kierownicy.
- Wspomaganie parkowania tyłem (w zależności od poziomu wyposażenia): umieszczone w tylnym zderzaku czujniki generują sygnały dźwiękowe, informujące kierowcę o zbliżaniu się samochodu do przeszkody.
- wspomaganie układu kierowniczego, dostępne w standardzie już od pierwszego poziomu wyposażenia (Euro5), zapewni wszystkim komfort i przyjemność prowadzenia.

Odnowiona oferta silników zapewniająca lepszy stosunek oszczędności paliwa do osiągów
Podobnie jak w przypadku Nowego Logana i Nowego Sandero, dostępne są dwa silniki benzynowe: uniwersalna i ekonomiczna, zarówno jeśli chodzi o cenę zakupu jak i koszty eksploatacji, jednostka 1.2 16V 75 oraz najnowszy, 3-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy TCe 90, symbol konstrukcyjnych umiejętności Grupy Renault. Waży on o 15 kg mniej od innych silników o porównywalnej mocy. Przyspieszenia przy ruszaniu z miejsca i na kolejnych biegach są płynne i dynamiczne. Pozwala połączyć przyjemność prowadzenia z oszczędnym zużyciem paliwa (5 l / 100 km) i obniżoną emisją CO2 (116 g/km)2.
Niezużywający wiele energii i wyróżniający się rekordową pojemnością bagażnika (573 litry) Nowy Logan MCV oferuje najlepszy stosunek zużycia paliwa do pojemności w tej kategorii aut.

ferta silników wysokoprężnych, koncentruje się ona na silniku 1.5 dCi, dostępnym w wersji o mocy 66 kW (90 KM) lub 55 kW (75 KM – Euro5).
Już obecnie powszechnie doceniany za swoją niezawodność, wysokie osiągi i zmniejszone oddziaływanie na środowisko silnik 1.5 dCi, bestseller Grupy Renault, został dodatkowo zoptymalizowany. Większa przyjemność prowadzenia wynika zwłaszcza z płynniejszych i dynamiczniejszych przyspieszeń. Równocześnie jest on jednym z najoszczędniejszych silników w swoim segmencie (3,8 l/100km) i o obniżonym oddziaływaniu na środowisko (99g/km).
Ponadto Dacia kontynuuje promowanie LPG jako ekonomicznego źródła napędu, alternatywnego względem silników wysokoprężnych. W niektórych krajach silnik 1.2 16V 75 jest dostępny w wersji dwupaliwowej (benzyna/LPG), o niższych kosztach użytkowania i niższej emisji CO2 (120 g/km[1]w trybie LGP).
Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli LPG Dacii, kierowca ma wybór między zasilaniem benzyną lub gazem, a przełączenie z jednego paliwa na drugie jest bardzo proste. Dzięki bardzo niskiej cenie, poniżej 1 euro/litr, zasilanie LPG jest znacznie bardziej atrakcyjne finansowo niż benzyna.
Niemal 10% sprzedawanych samochodów Dacii stanowią wersje LPG produkowane w Pitesti. Dacia potwierdza w ten sposób swoje dążenie do proponowania konkurencyjnych cenowo technologii o wysokiej sprawności energetycznej.


Bezpieczeństwo – bezwzględny wymóg
Podobnie jak Nowy Logan i Sandero, również Nowy Logan MCV zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa użytkowników.

Bezpieczeństwo czynne
Układ dynamicznej kontroli toru jazdy (ESC) pojawia się w standardzie już w podstawowych poziomach wyposażenia (wersja Euro 5), zgodnie z obowiązującymi na terenie Europy przepisami. Zapewnia on stabilność auta nawet w najtrudniejszych sytuacjach drogowych, takich jak omijanie przeszkód, utrata przyczepności na zakręcie czy jazda po śliskiej nawierzchni.
Montowany w nowych modelach Dacii system ABS jest oferowany wraz z układem wspomagania nagłego hamowania. W przypadku gwałtownego hamowania układ wspomagania nagłego hamowania steruje układem hydraulicznym od pierwszej chwili hamowania, zwiększając w nim ciśnienie do maksimum aż do osiągnięcia progu zadziałania systemu ABS.

Bezpieczeństwo bierne
Aby zapewnić maksymalną ochronę użytkowników, Nowego Logana MCV wyposażono już od pierwszego poziomu wyposażenia wersji Euro 5 w czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, jak również w boczne poduszki powietrzne z przodu.
W razie niezapięcia pasów bezpieczeństwa kierowca i pasażer są o tym powiadamiani ostrzegawczym sygnałem świetlnym i dźwiękowym (we wszystkich wersjach sprzedawanych w Europie).
Boczne miejsca z tyłu są wyposażone w system mocowania fotelików dziecięcych Isofix. System ten ułatwia w pełni bezpieczne mocowanie fotelików niemowlęcych i dziecięcych.
Nadwozie posiada szereg wzmocnionych stref kontrolowanego zgniotu.
Przedni zderzak i strefę pokrywy komory silnika zaprojektowano – pod kątem kształtu, sztywności i grubości – w taki sposób, aby umożliwić skuteczniejsze pochłanianie energii zderzenia, a w szczególności ochronę pieszych podczas zderzenia z przodem pojazdu.

Marek1603 - 2013-03-05, 12:50

Może i zacnie ale to już nie MCV-ka więc na dzień dzisiejszy następna dacia będzie Lodgy.
maciek - 2013-03-05, 13:01

koniec Renderów czas na prawdziwe zdjęcia :)








wat - 2013-03-05, 13:02

nie wiem czemu ale mi sie z Paliowekend kojarzy :-P
DD - 2013-03-05, 13:20

mekintosz napisał/a:
Mam nadzieje , ze będzie silnik 1.6 16V lub 1.2 tce oprócz 0,9 tce.)

Ja tez mam nadzieje, ze utrzymaja (jak w starym MCV) 1.6 16V, 1.2 tce mi sie nie widzi, bo odpada zagazowanie (tam jest zdaje sie wtrysk bezposredni) . Z reszta podobnie mam z Dusterkiem, gdyby np. przy okazji FL na poczatku 2014 roku calkowicie zastapili 1.6 16V przez 1.2Tce, to ja definitiwnie odpadam. Ale nie sadze, zeby nie zostawili czegos pod lpg.

No a nowy MCV wyglada slicznie :-D :-D ... ze stylistyka Dacia idzie w dobrym kierunku... zeby tylko z tym downsizingiem troszke przystopowali.

maciek - 2013-03-05, 13:23

nie łudźcie się nie będzie silnika 1,6 16V ( jeśli będzie to tylko w Dusterze dla LPG)
laisar - 2013-03-05, 13:43

rimo napisał/a:
Duża ta wnęka na koło

Wygląda jak w dusterze 4x4...

Marmach napisał/a:
nadkola jakoś tak mocno wchodzą w paradę

Dokładnie tak samo jak w MCV-ce.

Marmach napisał/a:
chyba lepsze by było 0.9 TCe (co oczywiście jest niemożliwe z racji ceny)

Hę? Przecież w ofercie jest również 0,9.

yadoctor napisał/a:
przerośnięty, na siłę doklejony kufer jest tragiczny

Nie jest aż tak źle jak np octavii - no, ale proszę, oto zmota na bazie MCV-ki:

ryjas - 2013-03-05, 13:49

Wystarczyłoby zwiększyć rozstaw o 10 cm i wyglądałby lepiej, ale przecież Dacia nie jest od wyglądania.
kapelusznik - 2013-03-05, 13:53

przez ten krótszy rozstaw zaoszczędzono kasę na
- unifikacji
- większa ilość plastiku ("dłuższy" zderzak) zamiast blach nadkola
;-)

laisar - 2013-03-05, 14:15

Na unifikacji nic nie zaoszczędzono, bo przecież lodgy i dokker zostały na przedłużonej platformie z MCV-ki.

Na blasze też nie zaoszczędzono, bo większy rozstaw osi to tylko przesunięcie materiału zza koła przed nie - ilość się nie zmienia.


Ewentualna potencjalna oszczędność jest jedynie względem wariantu, że tylny nawis zostaje jak jest, a dodatkowo zwiększylibyśmy rozstaw - a więc i długość, do 4,6 m. Tylko że wtedy właśnie nie ma unifikacji, bo jest więcej blachy - i wyższa cena...

kapelusznik - 2013-03-05, 14:19

laisar, opierałem się tylko na twoim rysunku poglądowym - wg niego jest różnica w ilości plastiku i blachy 8-)

co do unifikacji, to zapewne masz rację - aż tak głęboko w Lodżach i Dokerach nie jestem zorientowany

laisar - 2013-03-05, 14:44

kapelusznik napisał/a:
opierałem się tylko na twoim rysunku poglądowym

No toż przecież on właśnie powstał właśnie tak jak powiedziałem - tylko tylne koło jest przesunięte, długość całkowita jest taka sama.

Domel2250 - 2013-03-05, 14:48

Gdyby wprowadzili ten model do sprzedaży dokładnie rok temu to dziś jeździłbym Loganem kombi, a nie DD- niech to posłuży za mój komentarz w sprawie nowej Daćki :-) . Oczywiście teraz bym się nie zamienił, bo już się przyzwyczaiłem do prześwitu DD :-D , ale rok temu nie miałem jeszcze takich doświadczeń , a bagażnik w kombi+różnica w cenie, no i spalaniu załatwiłaby sprawę :-) .
Mnie osobiście trochę przypomina focusa (bryła).

Boogie - 2013-03-05, 14:56

A mi się podoba ten zwis z tyłu, od razu autko jakoś tak bardziej pakownie wygląda :mrgreen: moje pierwsze wrażenie też było takie, że trochę przypomina Lagunę II
Lmoska - 2013-03-05, 15:16

Boogie napisał/a:
A mi się podoba ten zwis z tyłu, od razu autko jakoś tak bardziej pakownie wygląda :mrgreen: moje pierwsze wrażenie też było takie, że trochę przypomina Lagunę II

A mi Skoda Octavia III kombi zwłaszcza tył :)
A poza tym pięknie wygląda tak jak przystało na funkcjonalne tanie kombi.
Brawo Dacia :)

Louis79 - 2013-03-05, 16:33
Temat postu: mcv z onetu
http://moto.onet.pl/35541...html?node=52098
wieza - 2013-03-05, 17:08

kapelusznik napisał/a:
moim zdaniem wygląda świetnie - imho stawiając obok siebie MCV, Lodgy i nowe MCV to nowe MCV jest pięknym łabędziem przy swoich starszych braciach

tradycyjna, nie udziwniona linia kombi



porównujesz mcv nowa ze stara.... to tak jak bys porównał zone 40 letnia z laska 20 letnia ;)

kapelusznik - 2013-03-05, 17:12

wieza napisał/a:
to tak jak bys porównał zone 40 letnia z laska 20 letnia ;)
uff, całe szczęście że moja ma 29 i nie muszę kombinować ;-)

btw - właśnie miałem długą rozmowę na temat ogólnie Dacii i nowego kombi, bo dzisiejsza prezentacja już wzbudziła zainteresowanie, a znajomy wiedział że ujeżdżam rumuna

czyli jakieś efekty dzisiejszej premiery są

wieza - 2013-03-05, 17:20

Mnie ciekawi jaki bedzie przeswit i druda rzecz dosc istotan jam stara MCV nawet załadowałem b.mocno to przeswit był b.duzy... a w nowej obawiam sie ze bedzie tak, jak kazde inne kombi czyli bedzie siedziec nisko i trzeba na wybojach sie troszke martwic ;)
laisar - 2013-03-05, 17:36

wieza napisał/a:
jaki bedzie przeswit

Chyba jak w nowym loganie - 155 mm.

maciek - 2013-03-05, 17:50

Logan MCV też na Wyspach :-)
http://www.dacia.co.uk/ve...m_campaign=Text

mcvBL - 2013-03-05, 18:24

Ładny, ładny, śliczny, piękny ,its a biutiful, ale.... jest to zwykły logan "kombi" z kufrem otwieranym do góry co z poprezdniej wersji MCV były 2 skrzydła na boki. i pytanie jak ładunkowo wypada nowy MCV czy oby nie jest niższy niż stara wersja (czy wchodzi lodówka i karton)??? ja wybrałem MCV ze względu nie na wygląd ale na funkcjonalnosc i przestrzeń.
maciek - 2013-03-05, 18:30

mcvBL napisał/a:
jak ładunkowo wypada nowy MCV czy oby nie jest niższy niż stara wersja (czy wchodzi lodówka i karton)???


masz z tym problem?
Lodgy
Dokker
:mrgreen:

mcvBL - 2013-03-05, 18:35

maciek napisał/a:
mcvBL napisał/a:
jak ładunkowo wypada nowy MCV czy oby nie jest niższy niż stara wersja (czy wchodzi lodówka i karton)???


masz z tym problem?
Lodgy
Dokker
:mrgreen:


Nie oczywiscie wiem ze jest w gamie jeszcze lodgy i dokker ale chodzi mi o to iz sama nazwa MCV wzbudza u mnie wizje auta pakownego a to co przedstawiane jest na zdjęciach nazwał bym kombi. tak jak mamy np. Mazda 6 kombi i mazda MPV. dwa różne auta .
chodzi mi o to iż nazwa MCV jest w tym przypadku myląca. "dla mnie".

mekintosz - 2013-03-05, 18:37

Czy dobrze widzę nie osłonięta plastikiem blachę tylnej klapy oraz mocowanie pasa gdzieś daleko pod sufitem ?
mcvBL - 2013-03-05, 18:45

I najważniejsze pytanie czy nowy MCV ma KKU w standardzie.
Marek1603 - 2013-03-05, 19:54

Powinno być tak:
Logan kombi,
Lodgy MCV.
;-)

Dar1962 - 2013-03-05, 20:29

http://motoryzacja.interi...825#pst59354429
Dyziek - 2013-03-05, 20:41

bagaznik jak w mojej Xsarze :)
Geba mi sie rozdziawila w usmiechu...
Mam nadzieje, ze 33900 (wg zgadywanek forumowych) bedzie przeszacowane - toz to 5 klockow ponad sedana. Licze na conajmniej tysiac mniej. Model Laureate z 1.2 i LPG powinien kosztowac max 43-44 tys.
Oczywiscie to jest moj punkt widzenia i ja go sie kurczowo trzymam. :->

Dar1962 - 2013-03-05, 21:03

http://www.auto-swiat.pl/...jecia/0#gallery
trochę fotek - myślę,że będzie jakieś 3,5 tys droższy od sedana

maciek - 2013-03-05, 21:19

do ceny Sandero należy dodać 3000zł ;-) ( taka jest różnica pomiędzy Clio a Clio kombi)


---
nasi nie śpią :-)
http://dacia.pl/gama-dacii/nowy-logan-mcv/

wat - 2013-03-05, 21:45

czyżby tylna roleta zwijana?
maciek - 2013-03-05, 21:46

oczywiście :-)
funyo - 2013-03-05, 21:59

To teraz niech tylko dodadzą wersję Stepway z podwyższonym prześwitem i ładnymi plastikami i będzie cacy 8-)
Cendra - 2013-03-05, 22:40

W kolorze czerwonym/bordowym to nawet jakoś wygląda :)
Ale to po prostu zwykłe kombi, a szkoda...
Tył bardzo przypomina mi Octavie II, nie wiem jak wy tam widzicie okrąglutką Lagunę II ;)
Ogólnie wg mnie szału nie ma, zobaczymy na żywo, nowe Sandero/Logan też mnie nie powaliło, a obecnie Sandero bardzo mi się podoba :)

piotrres - 2013-03-05, 22:45

Wygląda sympatycznie, acz wizualnie nie jest to taki "charakterniak" jak wcześniejsze modele.
Z punktu widzenia aerodynamiki, bardziej dopracowany od starszych braci: stosunek prześwitu do długości i pionowy "boattailing" wróży najniższy Cx w całej daćkowej familii.
Brak silników wolnossących większych niż 1.2 16V 75 KM. (np. 1.6 16V) Szkoda.
Z drugiej strony: widzę, że księgowość broni gołych blach na wnętrzu tylnej klapy jak niepodległości i przodującego ustroju :-?

funyo napisał/a:
To teraz niech tylko dodadzą wersję Stepway z podwyższonym prześwitem i ładnymi plastikami i będzie cacy 8-)

Do tego 4x4 i bedzie Logan MV Scout :-P

laisar - 2013-03-05, 23:51

mcvBL napisał/a:
jak ładunkowo wypada nowy MCV czy oby nie jest niższy niż stara wersja

Oczywiście, że jest niższy - przecież nie ma podwyższonego dachu, więc wzrost jest mniej więcej taki sam, jak obecnej generacji sedana (pomijając relingi).

mcvBL napisał/a:
nazwa MCV jest w tym przypadku myląca

Dokładnie.


mekintosz napisał/a:
Czy dobrze widzę nie osłonięta plastikiem blachę tylnej klapy

Źle widzisz - w połowie jest osłonięta <;

Cytat:
mocowanie pasa gdzieś daleko pod sufitem?

To tylko dacia d: - takie luksusy jak pas w oparciu kanapy to tylko w renówkach...

(Aczkolwiek od strony technicznej faktycznie nie jest to takie super-proste - oparcie musi być wtedy znacznie solidniejsze i mieć mocniejsze zawiasy. Tymczasem w przypadku pięcioosobówki praktyczność nie jest aż taka znowu dużo większa - normalnie pas przecież i tak jeździ wpięty już w jedną klamrę na siedzisku, nie trzeba zatem za każdym razem sięgać daleeeeko do tylnego słupka).


piotrres napisał/a:
księgowość broni gołych blach na wnętrzu tylnej klapy jak niepodległości i przodującego ustroju

Kto wie, może to bardziej marketingowcy, a propos "imidżu marki"? <;

Marmach - 2013-03-06, 00:56

laisar napisał/a:
Hę? Przecież w ofercie jest również 0,9.

Yyy, faktycznie. To straszny smuteczek. Jakoś założyłem, że do kombi będzie 1.2 TCe i mózg pominął sygnały z oczu - a tu faktycznie 0,9. Raczej kiepska to alternatywa dla 1.5dCi :(
Wprawdzie przy polepszonej opływowości i pewnie niedużej masie nie powinno być tragedii, ale jednak do kombi bardziej widziałbym 1.6 16V (albo najmarniej 8V) i 1.2TCe, niż to co jest teraz :(

laisar napisał/a:
Dokładnie tak samo jak w MCV-ce.

W MCV oczywiście też są wystające nadkola, tylko bagażnik jakby większy. Oczywiście to są teoretyczne dywagacje, bo najlepiej zobaczyć na żywo i potem marudzić.
Po prostu bardziej oczekiwałem pomniejszonego MCV, niż powiększonego Sandero. Ale nie dziwię się takiemu obrotowi spraw, stare MCV było jednak produktem niszowym. Cóż, [*] !

Tymczasem jednak nowe MCV wygląda na tyle nieźle, że ma szansę pożreć wielu klientów Astrze, Rapidowi i innym. Ja bym osobiście nie dopłacał za ładniejsze guziczki w środku, a różnicę w cenie zainwestował w 1.2TCe... ups...

Za to bardzo interesują mnie testy zderzeniowe wszystkich tych nowości - jak będą wypadały tak jak w przypadku Lodgy, to niestety moja sympatia dla marki może się okazać jednorazowa.

laisar - 2013-03-06, 01:59

Marmach napisał/a:
0,9. Raczej kiepska to alternatywa dla 1.5dCi

Zamiast mirmiłować lepiej chyba po prostu zaczekać do jazdy próbnej, bo teraz to wróżenie z oparów paliwa - a oprócz silnika liczy się przecież także skrzynia.

Marmach napisał/a:
W MCV oczywiście też są wystające nadkola, tylko bagażnik jakby większy

Ale wygląda na to, że jedynie w pionie - szerokość i głębokość są w zasadzie takie same: ok. 100 cm między nadkolami, ok. 100 cm od progu do oparcia kanapy.

Marmach napisał/a:
bardziej oczekiwałem pomniejszonego MCV

Przecież dokładnie to dostaliśmy: niższą MCVką z klapą - a długość jest taka sama jak teraz.

Marmach napisał/a:
powiększonego Sandero

Bez przesadyzmu - jak już, to jest to powiększony logan, nie sandero.

Dyziek - 2013-03-06, 06:54

Laisair,
Jaka to roznica, czy to powiekszony Logan, czy Sandero. Podejdz skrotowo: powiekszone cos mniejszego. :->

Do pozostalych rozczarowanych utrata legendarnego MCV
Co do reszty: skoro jest Lodgy i Dokker, to naprawde nikt nie chce robic sobie wewnetrznej konkurencji mdzy modelami. Jestem pewien, ze to rozumiecie, a marudzicie "bo tak!" :-P
Bardziej sie martwie tym, ze ogolnie Dacia idzie w kierunku samochodow benzynowych 'niegazowalnych' dla rynku unijnego. Skoro norma Euro 6 nie wprowadza dla PB zadnych zmian, to wolalbym pozostawienie jeszcze silnika 1.6 16V, ktory bylby sprzedawany np. wylacznie z fabryczna instalacja LPG (ot, mowimy o 'ekologii'). Rozumiem, ze nie wszyscy lubia gaz, ale we Francji i Niemczech to paliwo jest rowniez coraz bardziej powszechne (myLPG.eu - polecam).
Oczywiscie, nie jest to tendencja jednego producenta...

tomala72 - 2013-03-06, 07:43

Nic nadzwyczajnego, zwykły przeciętniak, który rynek może zdobyć nieskomplikowana konstrukcją i niską ceną.
Poprzedni logan mcv był na rynku czymś innowacyjnym a ten niczego nowego nie wnosi.

robertp1983 - 2013-03-06, 08:06

http://moto.onet.pl/35541...html?node=52098
laisar - 2013-03-06, 08:09

Dyziek napisał/a:
Jaka to roznica

Zasadnicza! (;

Dyziek napisał/a:
rozumiecie, a marudzicie "bo tak!"

Można rozumieć i jednocześnie nie być zadowolonym.

Problemem nie jest (nie)robienie konkurencji, tylko bezsensowne używanie starej nazwy na coś nowego, zupełnie odmiennego (nawet jeśli tak ogólnie to przyzwoite auto i przyzwoite kombi) oraz niedostatki najbliższego następcy - lodgy.

Dyziek napisał/a:
Dacia idzie w kierunku samochodow benzynowych 'niegazowalnych' dla rynku unijnego

Akurat 0,9 powinno się dać zagazować bez większych problemów.

Dyziek napisał/a:
nie jest to tendencja jednego producenta

W rzeczywistości chodzi o kierunek na zmniejszania zużycia paliwa. Znowu: w zasadzie zrozumiały, ale z metody można być niezadowolonym - nawet jeśli ona też jest zrozumiała.

kapelusznik - 2013-03-06, 08:24

tomala72 napisał/a:
Poprzedni logan mcv był na rynku czymś innowacyjnym a ten niczego nowego nie wnosi.
nie odrzucający na 50m wygląd ;-)

dla praktyków którzy kupowali stare MCV jest Dokker i Lodgy
nowe MCV ma szanse przyciągnąć do Dacii nowych klientów którym poprzednia generacja kombi nie odpowiadała

sądząc po wczorajszym odzewie wśród moich znajomych, jest na to szansa - wg ludzi nie związanych w żaden sposób z Dacią, wreszcie jest praktyczne auto które może się podobać (bo bądźmy szczerzy - MCV, Dokker i Lodgy są trochę kontrowersyjne jeżeli chodzi o design)

ryjas - 2013-03-06, 08:24

0,9 tCe nawet jak się zagazuje, to nie będzie to opłacalna inwestycja.
Raz, że ponoć mało palą te silniki, a dwa ze turbina dostanie mocno po tyłku. To jest mały silniczek gdzie turbo chodzi praktycznie non stop, żeby była jakakolwiek dynamika. Wyższa temperatura spalania LPG może turbinie zaszkodzić.
Myślę, że Dacia oferowałaby już LPG do tego silnika gdyby było to w pełni opłacalne i bezpieczne.
Dobrze ze jest 1,2 75KM LPG i wcale nie takie drogie diesle. Do oszczędzania w sam raz.

kapelusznik - 2013-03-06, 08:29

ryjas napisał/a:
Raz, że ponoć mało palą te silniki
czy aby na pewno tak mało :?: (jakby paliły 4l w trasie z obciążeniem, to by się nie opłacało montować lpg)

ryjas napisał/a:
dwa ze turbina dostanie mocno po tyłku. To jest mały silniczek gdzie turbo chodzi praktycznie non stop, żeby była jakakolwiek dynamika. Wyższa temperatura spalania LPG może turbinie zaszkodzić.
poczekamy zobaczymy
ryjas - 2013-03-06, 08:30

kapelusznik napisał/a:
...Dokker... są trochę kontrowersyjne jeżeli chodzi o design)


Dokker jest tak samo kontrowersyjny pod względem wizualnym jak konkurencja. Dokerowi naprawdę nie można niczego zarzucić patrząc równoczesnie na kilka nowych kombivanów. Kwestią sporną jest wykończenie, które dla typowych użytkowników aut takich jak Berlingo np. może być zbyt spartańskie (chodzi głównie o drugi rząd siedzeń, bagażnik).

kapelusznik - 2013-03-06, 08:32

ryjas napisał/a:
Dokker jest tak samo kontrowersyjny pod względem wizualnym jak konkurencja
jak najbardziej się zgadzam

każdy kombivan jest kontrowersyjny pod względem wizualnym, jeżeli rozpatrujemy zastosowanie jako "rodzinne kombi" i podstawowe auto w rodzinie

a o tym piszę

jako kombivan - a proszę bardzo, może wyglądać jak chce

ryjas - 2013-03-06, 08:34

kapelusznik napisał/a:
ryjas napisał/a:
Raz, że ponoć mało palą te silniki
czy aby na pewno tak mało :?: (jakby paliły 4l w trasie z obciążeniem, to by się nie opłacało montować lpg)


Praktyka z testów pokazuje że np. w Clio palą niewiele ok. 6l/100 średnio. W trasie 5,0-5,5 w mieście maks. 7,5

A u kolegi Pshemo wynosi od 4,9 w trasie do 6,7 w mieście wg kompa.
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=15

Przyjmując, że sekwencja spala także benzynę to montaz wg mnie zwróci się po kilku latach. Lepiej wziąć diesla w takim przypadku

kapelusznik - 2013-03-06, 08:38

ryjas napisał/a:
Praktyka z testów
a praktyka z praktyki :?:
bo 5.3l/100 w trasie to ja też potrafię zrobić swoim 1.4, ale tak się nie da jeździć na codzień

czyli wychodzi na to, że spalanie podobne, a z ręką na sercu mogę powiedzieć że przy takim spalaniu montaż normalnego LPG jest opłacalny (a skoro 0.9 Tce to silnik MPI to wszystkie znaki na niebiesiach wskazują że wystarczy zwykła sekwencja)

ryjas napisał/a:
sekwencja spala także benzynę
tylko przy rozruchu, potem tylko LPG

wg moich obliczeń przy moim stylu jazdy w 1.4 potrzeba ok 18kkm żeby montaż się zwrócił, w takim 0.9 Tce który spala troszeczkę mniej, to może być załóżmy 22kkm
jeżeli ktoś robi 22kkm w kilka lat, to ani lpg mu nie potrzebne, ani 0.9 Tce, zastanawiałbym się także nad sensem posiadania samochodu ;-)

laisar - 2013-03-06, 08:41

Marmach napisał/a:
bardzo interesują mnie testy zderzeniowe

Przecież wiadomo - będą 3*... <:

ryjas - 2013-03-06, 08:49

kapelusznik napisał/a:

czyli wychodzi na to, że spalanie podobne, a z ręką na sercu mogę powiedzieć że przy takim spalaniu montaż normalnego LPG jest opłacalny (a skoro 0.9 Tce to silnik MPI to wszystkie znaki na niebiesiach wskazują że wystarczy zwykła sekwencja)


Ale najpierw musisz dopłacić za ten silnik, więc dorzucając jeszcze 3,5-4 tys za instalacje wychodzi Ci cena diesla.

yadoctor - 2013-03-06, 08:52

Sekwencja to teraz wydatek 2500zł. Poza tym jednak koszt przejechaniu km jest w dieslu większy niż na LPG.
kapelusznik - 2013-03-06, 08:53

jasne, tylko że
- jazda na ON i tak jest droższa
- nie każdy jest fanem diesla

różni ludzie mają różne potrzeby i dlatego produkowane są różne wersje silnikowe
w innym przypadku wszystkie auta miały by montowane 1.9TDI

ryjas - 2013-03-06, 09:01

yadoctor napisał/a:
Sekwencja to teraz wydatek 2500zł. Poza tym jednak koszt przejechaniu km jest w dieslu większy niż na LPG.


Zależy z jakimi bajerami. Poza tym czysto teoretycznie piszę odnośnie dostępności instalacji w salonie, gdzie dopłata kosztuje 3,5 tys.

kapelusznik napisał/a:
jasne, tylko że
- jazda na ON i tak jest droższa
- nie każdy jest fanem diesla

różni ludzie mają różne potrzeby i dlatego produkowane są różne wersje silnikowe
w innym przypadku wszystkie auta miały by montowane 1.9TDI


Do kombi z tak dużym kufrem i teoretycznym przeznaczeniem (zakładam, ze będzie to auto flotowe) diesel pasuje jak ulał.
Odnośnie jazdy na ON. Jeśli podliczysz wszystkie za i przeciw to niekoniecznie jest to droższe. W mieście pewnie tak. ale na trasie, gdzie dCi będzie spalało 4,5 l/100 bez zbytniego ecodrivingu, zapewniając przy tym lepsza dynamikę to nie jest taki głupi pomysł.
Koszty przeglądu instalacji LPG, częstsza wymiana świec i innych bajerów tez nie jest tu bez znaczenia.
Generalnie do miasta tańsze będzie 1,2 75 KM. Ale w trasę ten silnik jest za słaby. Gdyby był dostępny 1,6 pewnie sens diesla czy 0,9 tCe byłby żaden.

Nie jestem przeciwnikiem LPG, bo sam go miałem w poprzednim aucie (Lanos 1,6) ale np. teraz zupełnie mi się to nie opłaca mimo iż jeżdżę 10-12 tys. rocznie. Auto mi pali 8 l/100 w mieście gdzie robię małe przebiegi. W trasie jest to 5,5-6,5 (zależy jak cisnę). Mam z głowy dodatkowe opłaty za przeglądy. Ew. problemy ze świecami, cewkami itp.
Jeżdżąc w mieście gaz przełącza się po ok. 2 km a ja robię jednorazowe trasy od 3 do 6, czasem dłuższe ok. 20 jak mam przejechać przez Trójmiasto (ale to nie jest typowa miejska jazda)

piotrres - 2013-03-06, 10:05

laisar napisał/a:
Marmach napisał/a:
bardzo interesują mnie testy zderzeniowe

Przecież wiadomo - będą 3*... <:

Amen! Safety First!

DD - 2013-03-06, 10:41

laisar napisał/a:
Oficjalnie niby od 8990 €, ale dla nas to zupełnie nic nie oznacza - Renault "przelicza" sobie ceny na lokalne waluty po jakimś swoim wewnętrznym kursie (czytaj: wymyśla).

Będzie trochę drożej niż sedan, a trochę taniej niż lodgy, i tyle - np 33900?

Watpie w 33900zl. Ile normalnie kosztowal stary MCV Access przed upustami zwiazanymi z wyprzedaza? ZTCP wyraznie ponad 34kzl, zdaje sie ok. 34,5kzl czy 34,7 czy jakos tak. Nie sadze, zeby nowy MCV mial byc tanszy od starego (nawet mimo tego, ze jest mniejszy). Tak wiec spodziewam sie raczej ceny co najmniej 34900zl. Chociaz oczywiscie chcialbym sie mylic :-)

laisar - 2013-03-06, 13:21

DD napisał/a:
Ile normalnie kosztowal stary MCV Access przed upustami zwiazanymi z wyprzedaza?

34150 - co jednak nie ma najmniejszego znaczenia: wtedy było wtedy, teraz jest teraz, a cena ma niewiele wspólnego z czymkolwiek obiektywnym.

33900 to jedynie zgadywanka - taka kwota wydaje się logiczna patrząc na polskie ceny (logan 28900, sandero 29900, mcv ???, dokker 36900, lodgy 37900). Jednak nigdzie nie jest powiedziane, że to musi być - i będzie - logiczne...

laisar - 2013-03-06, 13:28

@ryjas & kapelusznik: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=401 d(;
mekintosz - 2013-03-06, 18:28

piotrres napisał/a:
laisar napisał/a:
Marmach napisał/a:
bardzo interesują mnie testy zderzeniowe

Przecież wiadomo - będą 3*... <:

Amen! Safety First!


Jeśli kolejne modele daci wciąż będą tylko na trzy gwiazdki to nie wróży tej marce rekordów w sprzedaży. Przynajmniej musi być 4. Bynajmniej ja nowego pojazdu z 3 gwiazdkami bym nie chciał kupić. Nawet kupując dustera używanego szukalbym z ESP by mieć max wyposażenie z zakresu ochrony pasażerów.

wat - 2013-03-06, 20:34

kij z gwiazdkami mnie dobija raczej dalszy brak płaskiej podłogi w nowej mcv po rozłożeniu siedzeń troche poracha jak czasem trzeba przewieść coś dłuższego
luk80 - 2013-03-06, 20:43

Mnie się umiarkowanie podoba. Jak już to w tym czerwonym kolorze. Co prawda MCV-ki to nie przypomina, ale to już chyba taki zamysł, że jak ktoś chce coś bardziej pakownego to bierze Dokera lub Lodgy. Co do silników to w takim autku ten zwykły 1.2 75KM odpada. Mam go w Clio i raczej sprawdza się tylko i wyłącznie do spokojnej jazdy po mieście najlepiej nieobładowanym autkiem. Na TCe psów bym nie wieszał bo na pewno będzie lepszym rozwiązaniem niż wspomniane wcześniej 75KM. Fakt dziwnie to wygląda z taka pojemnością ale przecież Ford ma litrowego EcoBoost w Focusie i jakoś nikt z tego problemu nie robi. Diesle wiadomo jak kto lubi lub potrzebuje.
Ogólnie ciekawa propozycja która systematyzuje ofertę Dacii.

mekintosz - 2013-03-06, 20:53

wat napisał/a:
kij z gwiazdkami mnie dobija raczej dalszy brak płaskiej podłogi w nowej mcv po rozłożeniu siedzeń troche poracha jak czasem trzeba przewieść coś dłuższego



Być może usyskasz ją jak zdemontujesz siedziska tylnej kanapy i oprzesz je o oparcia foteli kierowcy i pasażera to dzielone oparcie tylnej kanapy ułoży się na płasko z podłogą bagażnika ? Niech ktoś to potwierdzi bo gdybam :-)

Louis79 - 2013-03-06, 21:30
Temat postu: coś z super expresu
http://superauto24.se.pl/...nie_310257.html
wat - 2013-03-06, 21:59

chyba zostali przy standardowym rozwiązaniu bo juz teraz nawet jak klapniesz siedzisko nie masz płaskiej podłogi
Marmach - 2013-03-06, 22:17

laisar napisał/a:
Zamiast mirmiłować lepiej chyba po prostu zaczekać do jazdy próbnej, bo teraz to wróżenie z oparów paliwa - a oprócz silnika liczy się przecież także skrzynia.

Stawiam, że jednak 0,9TCe nie ma najmniejszych szans z 1,5dCI 90.
Już w tej chwili po testach Sandero wiadomo, że 0,9TCe jest słabsze od dCi 85, a 90 ma niżej maksymalny moment. Co więcej, nowe MCV nie będzie lżejsze od Sandero.

Z drugiej strony, 0,9TCe jest pewnie mniej skomplikowane niż 1.2TCe, osiągi będą pewnie nie gorsze niż z 1,6 8V, a wszystko to w takt warkotu silnika (wprawdzie trzy cylindry to już pół malucha...), a nie paskudnego klekotania :mrgreen: . Gdyby tak jeszcze dali szósty bieg...

Laisar napisał/a:
Przecież dokładnie to dostaliśmy: niższą MCVką z klapą - a długość jest taka sama jak teraz.

I tak i nie. Bo nawet jeśli jest równie długa - przyznaję, nie wczytywałem się bardzo dokładnie, rzuciło mi się w oczy tylko o rozstawie osi - to łukowaty dach i pochyła tylna szyba mocno ograniczają zdolności przewozowe :)

Co do gwiazdek przed oczami (po zderzeniu), to niech sobie będą te trzy, byle bez dodatkowych atrakcji, jak w Lodówce. Cztery poduchy w standardzie i ESP to jednak dużo lepiej, niż tylko dwie przednie - tak jak mam teraz :P

Stanowczo chciałem sprzeciwić się stawianiu Lodgy i Dokkera jako zamienników starej MCVki. Jednak MCV to jest samochód kombi - może wysoki, może brzydki jak dostawczak, może dach muszę szorować z drabiny, ale jednak to tylko powiększony Logan ;P

rimo - 2013-03-07, 07:04

Nie chcąc się mądrzyć ale...
Porównując z Nowym Sandero w którym jest wyraźny próg po złożeniu tylnego siedzenia (jak starym), to sugerując się zdjęciem

w Nowym Loganie jednak jest :
1 brak progu przy złożeniu tylniego siedzenia (jak widać jest tylko pochyła od wysokości siedzeń)
a więc jest
2 podwójna podłoga ( choćby na różne pierdółki, klucze i inne takie :-) ) .
Co do silnika 0.9 TCE, to powiem że lepiej ciągnie niż 1.6 16v w Megane i jest cichutki. W jeździe po mieście, w kabinie jest ciszej niż w Renault. Jedynie co, to czuć wibracje przy trochę zbyt niskich obrotach. 1.5DCi miałem jako zastępcze ponad rok temu w Megane kombi i za dużo nie pamiętam, jedynie to, że spalanie było na niskim poziomie.

Lmoska - 2013-03-07, 10:13

Kilka filmików znalozionych na necie :)

Filmik I
Filmik II

Można podejżeć kilka szegułów

Powiem szczerzy miał bym dylemat co kupic Logana MCV czy Lodgy.
:-/

rimo - 2013-03-07, 10:33

Ha! Czyli niestety jednak ma garba! Tylko zamaskowanego. Jak widać bagażnik lepiej wykończony niż w Sandero... Wycofuję to co pisałem :-)
Dar1962 - 2013-03-07, 11:11

a roleta panie - luksus :mrgreen: chciałbym taką w DD. Ten próg nie jest taki tragiczny. Maskują go dwa uchylne panele (pewnie płyta pilśniowa obciągnięta wykładziną) Jakby coś tam podłożył, pewnie dwie osoby spokojnie by się przespały
Seal - 2013-03-07, 13:42

Marmach napisał/a:

Stawiam, że jednak 0,9TCe nie ma najmniejszych szans z 1,5dCI 90.

Jeździłem Sandero II z silnikami 0.9 TCE i dCI 75KM i powiem Tobie, że 75KM jeździ lepiej :-P a o dCI 90KM już nie ma co wspominać :lol:

Seal - 2013-03-07, 21:27

To w końcu ile ten bagażnik będzie miał tych litrów?
Tu piszą o 573 l http://superauto24.se.pl/...nie_310257.html, a Laisar pod zdjęciem podaje 537 l.

maciek - 2013-03-07, 21:30

Încăpător şi funcţional, Noul Logan MCV oferă, datorită dimensiunilor sale, un spaţiu interior generos, cu 5 locuri, şi un portbagaj cu un volum de 573 litri.

http://www.daciagroup.com...-noul-logan-mcv

573 litrów :-)

laisar - 2013-03-07, 21:46

Seal napisał/a:
Laisar pod zdjęciem podaje 537 l

"Czeski błąd" - poprawiłem, dzięki.

bebe - 2013-03-08, 08:46

To jeszcze ja - Jarząbek Wacław - bo wcześniej nie mówiłem, bo byłem na szkoleniu.

Samochód - bardzo wporzo. Normalne kombi do jeżdżenia, a nie kontener z silnikiem, jak poprzedniczka. ;) Wiadomo - trzeba obejrzeć na żywca, wleźć do bagażnika, usiąść na każdym siedzonku, zajrzeć do schowków, i ogólnie narobić obory. :] Ale tak na pierwszy rzut oka to rewelacja, przynajmniej dla normalnych ludzi. Problem jest z nienormalnymi - jeśli bym zmieniał samochód, rozglądałbym się teraz za czymś z automatem, może z napędem na 4 łapy, prześwitem, większym silnikiem wolnossącym. Szkoda, że Dacia nie pójdzie drogą Szkody, konkretnie - Skód Scout. Z jednej strony - Dacia nie kanibalizowałaby Passatów/Audi, z drugiej - nie kanibalizowałaby, bo Renault nie ma w swojej ofercie osobówek z 4x4, więc nie bardzo jest z czego buchnąć technologię.

Nazwa - żenua, szarganie legendy i rzucanie kalumniów. :> No chyba, że o MCValiczności modelu świadczą te plastikowe skrzydełka nad tylnymi światłami, jak w batmobilu. :>

laisar - 2013-03-09, 02:32

mekintosz napisał/a:
Jeśli kolejne modele daci wciąż będą tylko na trzy gwiazdki

Ty znowu z tą fiksacją na gwiazdkach... A niech będą i 3 - byle porządne: stabilna konstrukcja i dobre wyposażenie podstawowe. Jeśli czwartej * nie będzie za brak alkometru, to czniać ją!

Cytat:
to nie wróży tej marce rekordów w sprzedaży.

Aliansowi i tak raczej na tym nie zależy...


wat napisał/a:
brak płaskiej podłogi w nowej mcv po rozłożeniu siedzeń troche poracha jak czasem trzeba przewieść coś dłuższego

Przy rzadkich "czasem" to mniej ważne, do częstych są po prostu inne modele.


luk80 napisał/a:
w takim autku ten zwykły 1.2 75KM odpada

Znajdą się zadowoleni - kwestia gustu.

I skrzyni.


Marmach napisał/a:
łukowaty dach i pochyła tylna szyba mocno ograniczają zdolności przewozowe

W rozmiarze ogólnym daje to właśnie "pomniejszone MCV" - ale teraz rozumiem, że bardziej chodziło Ci o kształt. No to faktycznie - już nie jest to prostopadłościan (; Chociaż na szczęście i tak nie ma tragedii - ani dach nie taki bardzo łukowaty, ani ta szyba jakoś strasznie pochyła... Jak pisałem - klasyczne kombi, dalekie i od kombivanów, i od sziting-kupe-wagonów. Alleluja!


Seal napisał/a:
Jeździłem Sandero II z silnikami 0.9 TCE i dCI 75KM i powiem Tobie, że 75KM jeździ lepiej :-P a o dCI 90KM już nie ma co wspominać

Przecież to nieprawda jest d: - prawidłowo jest: "jeździło mi się lepiej" <:


bebe napisał/a:
nie bardzo jest z czego buchnąć technologię [4x4]

Ależ jest - po pierwsze z Nissana, oczywiście, a po drugie nie trzeba buchać, można po prostu kupić, od podwykonawców.

bebe napisał/a:
Szkoda, że Dacia nie pójdzie drogą Szkody

Problemem jest polityka, imidź, marketing, pozycjonowanie - a nie technika czy ekonomia.

Ale... dlatego też jest nadzieja - jeśli nastąpiłaby zmiana polityki, o co teoretycznie d: łatwiej niż o opracowanie technologii...

bebe napisał/a:
z automatem, może z napędem na 4 łapy, prześwitem, większym silnikiem wolnossącym

ASB + 4x4 + prześwit od 200 mm + silnik od 2,5 litra + długość od 4200 mm:
    Jeep Grand Cherokee
    Mercedes GLK
    Mercedes G
    Mercedes GL
    Ssangyong Rexton
    Subaru Outback

No, nie jest to chyba jednak skautowa konkurencja (;

Z drugiej strony, uelastyczniając wymagania, oferta by się rozszerzyła i coś by się chyba dało wybrać...?

mekintosz - 2013-03-09, 08:02

Laisar, mimo jak najsolidniejszej konstrukcji i praktycznosci trzy gwiazdki co za nimi się kryje niedostatki w dziedzinie bezpieczeństwa na tle pozostałej nowej konkurencji nie podobają się wielu forumowiczom. Pojazdy rodzinne typu mcv czy Lodgy powinny być na cztery. Akurat w nosie mam marketing ale moje bezpieczeństwo juz nie. Twoja bezwarunkowa akceptacja noty ncap daci jest jakąś irracjonalna, podobnie jak częste usprawiedliwia wad daci pt. TTTM. Oczywiście możemy się różnic w ocenie wad/zalet danego modelu, każdy ma określone priorytety i oczekiwania. Tylko kwestie bezpieczeństwa powinny być bezdyskusyjnie.
laisar - 2013-03-09, 11:28

mekintosz napisał/a:
trzy gwiazdki co za nimi się kryje niedostatki w dziedzinie bezpieczeństwa

MSZ istotne jest po prostu to, jakie to są niedostatki.

Auto z 4* jest słabe, jeżeli to szczyt możliwości jego konstrukcji. Auto na 3* przez brak kontrolek, brzęczyków, ogranicznika prędkości i słabą ochronę pieszych, ale z dobrą konstrukcją, która mogłaby dostać 5* po doposażeniu w powyższe duperele - jest dla mnie zwyczajnie lepsze.

To samo przy porównywaniu 3* z innymi 3*, czy 4* z 4* - wbrew pozorom nie są to przecież identyczne wyniki.

mekintosz napisał/a:
Twoja bezwarunkowa akceptacja noty ncap daci jest jakąś irracjonalna

MSZ absolutnie i wręcz przeciwnie: po dokładnym sprawdzeniu co konkretnie kryje się za tymi notami niektóre przyjmuję "z dobrodziejstwem inwentarza", a inne potępiam jako katastrofę.

Nieracjonalne jest za to dla mnie sugerowanie się wyłącznie gwiazdkami.

mekintosz napisał/a:
częste usprawiedliwia[nie] wad daci

Bynajmniej - mylnie odczytujesz moje opisy, analizy i przyczyny sytuacji z ich usprawiedliwianiem. "TTTM" to stwierdzenie faktu, nie ocena, pochwała czy krytyka.

mekintosz napisał/a:
powinny być bezdyskusyjnie.

Na tym świecie nie ma żadnych takich kwestii.

W tym przypadku też wcale nie dyskutujemy o bezpieczeństwie - obaj uważamy, że auto ma takie być. Jak widać, można natomiast różnić się w metodzie jego oceny - mnie interesują wyniki testów, Ciebie najwyraźniej tylko gwiazdkowa etykietka. Nie krytykuję Twojego podejścia, ale swoje uważam oczywiście za lepsze, inaczej bym go nie stosował [:

Ikarusiarz - 2013-03-09, 17:01

Piękny i prosty samochód. Wprost dla mnie. Chyba sprzedam obecną ST43.

PS. Łeb boli: Żona chce sedana, ja Dokera i kombi...

Seal - 2013-03-09, 20:32

laisar napisał/a:

Seal napisał/a:
Jeździłem Sandero II z silnikami 0.9 TCE i dCI 75KM i powiem Tobie, że 75KM jeździ lepiej :-P a o dCI 90KM już nie ma co wspominać

Przecież to nieprawda jest d: - prawidłowo jest: "jeździło mi się lepiej" <:

Jak już tak ma być to "jeździło mi się dużo lepiej" :mrgreen:

wat - 2013-03-09, 22:18

Ikarusiarz napisał/a:


PS. Łeb boli: Żona chce sedana, ja Dokera i kombi...


najlepiej kupic wszystkie trzy :-P

Auto Krytyk - 2013-03-10, 08:47

Ładny ten MCV, podobny do Octavii.
ryjas - 2013-03-10, 12:23

Ciekawe z której strony on jest podobny do Octavii.
yadoctor - 2013-03-10, 12:38

Od kiedy Octavia jest ładna? Moze liftback jeszcze, ale na pewno nie kombi.
Endymion - 2013-03-10, 13:28

No i niestety, moim następnym samochodem nie będzie nowy Logan MCV :-(
Dla mnie to jest zwykły Logan w wersji kombi, a dopisek MCV powinien znaczyć że mamy do czynienia z największym kombi na rynku zdolnym przewieść 7 osób.
Teraz jedynym modelem Dacii który odpowiada moim potrzebom to Dokker: ma wielki bagażnik, z tyłu mamy drzwi dzielone 2/1, tylko dostęp do drugiego rzędu siedzeń jest troszkę problematyczny z powodu przesuwnych drzwi.

Marmach - 2013-03-10, 16:24

ryjas napisał/a:
Ciekawe z której strony on jest podobny do Octavii.

Z tyłu, oczywiście :)

ryjas - 2013-03-10, 18:17

TO w celu przypomnienia:
Octavia
link1: http://www.amitbhawani.co...via-Combi-4.jpg
link2: http://www.v10.pl/narzedz...1024x768_b6.jpg

Logan MCV
link1: http://www.noticiasautomo..._mcv_2013-4.jpg

Gdzie to jest podobne?

Marmach - 2013-03-10, 19:35

ryjas napisał/a:
Gdzie to jest podobne?

Jak to? Cały tył jest podobny! :P

Pochylona szyba, podobne kształty bocznych szyb bagażnika, światła o podobnym układzie "mijania-kierunkowskazy", zachodzące na boki bagaznika, tamże kończące się boczne przetłoczenie i wyraźnie wystający próg zderzaka.

Oczywiście, wszystko zależy co zdefiniujemy jako podobieństwo, ale Octavia kombi drugiej generacji to było moje pierwsze skojarzenie po ujrzeniu nowego MCV :)

mekintosz - 2013-03-10, 20:12

Marmach napisał/a:
ryjas napisał/a:
Gdzie to jest podobne?

Jak to? Cały tył jest podobny! :P


Powiem żartem " Marmach - jestes podobny Kolego do Gregory'ego Pecka.. z boku i z daleka ;-) " Na tej samej zasadzie logan przypomina skode. Moze jedyne co je łączy to dosyć duży tylny zwis będący pokłosiem zwiększania bagażnika z zachowaniem rozstawu osi sedana. Po prostu zwykle, nudne aczkolwiek jak większość klasycznych kombi praktyczne i ładowne auto. Plus za mocno pionowa tylna szybę, która nie ogranicza załadunku dużych gabarytowo przedmiotów.

Endymion - 2013-03-10, 21:25

Moje pierwsze skojarzenie również było z Octavią, ale gdy przyjrzałem się dokładniej to widać wyraźne różnice.
Marmach - 2013-03-10, 22:14

No właśnie, "jak dokładnie się przyjrzeć", to Logan MCV nie wygląda jak Octavia. Właśnie dlatego, że nią nie jest ;)

Tak jak powiedziałem, wszystko zależy od tego, jak zdefiniować podobieństwo. Dla mnie opcja pomylenia z daleka dwóch modeli to całkiem duże podobieństwo ;)

Natomiast nie uważam za złe naśladowania dobrych wzorów - MCV ma ładny tył, prawie jak od Octavii :P, oraz bardzo ładny przód. Ogólnie podoba mi się chyba mniej, niż Sandero, ale bardziej, niż sedan.

maciek - 2013-03-10, 22:44

http://www.autobild.de/ar...13-3899402.html
MCVII vs. Clio Estate IV

Jarosław P - 2013-03-11, 20:56

We wrześniujakbyłem w salonie to uzyskałem info że nowego mcv nie bedzie ,że ten segment zastąpiła logy , a jednak jest-sprzedawca widac zorientowany :-) .

A tak poprawdzie rozdział na sandero i logan już teraz nie ma sensu bo to to samo tylko w innych wersjach sedan hechbak i kombi i tyle.

bebe - 2013-03-12, 20:05

laisar napisał/a:
ASB + 4x4 + prześwit od 200 mm + silnik od 2,5 litra + długość od 4200 mm:
    Jeep Grand Cherokee
    Mercedes GLK
    Mercedes G
    Mercedes GL
    Ssangyong Rexton
    Subaru Outback

No, nie jest to chyba jednak skautowa konkurencja (;

Tak i nie. :) Z jednej strony założyłem, że Scout był do kupienia za jakieś 60-70 tysi. No więc - nie był. Za sensowną wersję według cennika trzeba było zapłacić raczej 140 tysięcy (za Octavię! :DDD), a do tego i tak za żadne pieniądze nie dało się kupić jej z automatem, bo nie robili. Z drugiej strony - obecnie nowe Subaru Outback kosztuje jakieś 160 tysięcy. 20 kafli w tej sytuacji to żaden pieniądz, w związku z czym po raz kolejny dochodzę do wniosku, że osobie odpowiedzialnej za ceny w Skodzie słoń nadepnął na głowę. :] Z trzeciej strony - nie potrafię uzasadnić wydania 160 kafli na samochód, skoro za 1/4 tej kasy mogę mieć jakąś równie nową, choć mniej fajną Dacię. Fakt, że nie mam i raczej nie będę miał takiej kasy, jako nierelewantny, pomijam. :>

RenaultDacia - 2013-03-12, 22:33

Jarosław P napisał/a:

A tak poprawdzie rozdział na sandero i logan już teraz nie ma sensu bo to to samo tylko w innych wersjach sedan hechbak i kombi i tyle.

Wg mnie jak najbardziej taki rozdział ma marketingowy sens; kojarzy to mi się z Toyotą, która swego czasu z Corolli hatchback zrobiła Aurisa, a sedan pozostał przy starej nazwie. Jest wrażenie, że jednak linia modelowa jest szersza? Jest :)

laisar - 2013-03-14, 12:24

http://www.daciaclub.ro/i...dpost&p=3744839

- kilka zbliżeń na szczegóły, np wanna bagażowa (;


kapelusznik - 2013-03-14, 14:04

tłumik z sedana

widzę że są teleskopy na klapie - a w sedanie pożałowali - szkoda

laisar - 2013-03-14, 15:01

kapelusznik napisał/a:
w sedanie pożałowali

Po prostu inna konstrukcja - w niej sprężyna się sprawdza.

(Ale czemu nie zrobili niestety zwykłych zawiasów, tylko takie dziwne, to nie mam pojęcia).

Dyziek - 2013-03-14, 17:11

te sprezyny z sedana sa koszmarne :(
laisar - 2013-03-14, 18:32

Dyziek napisał/a:
sprezyny z sedana sa koszmarne

Teleskopy nic by nie zmieniły - prawdziwym problemem są zawiasy.

kapelusznik - 2013-03-14, 18:39

no tak - komplet zawiasy + teleskopy - tak jak jest w Fabii ble Sedan
mekintosz - 2013-03-14, 19:18

Znów będą mówić, że dacia rdzewieje juz w salonie ;-(:

http://www.daciaclub.ro/i...t&id=1627874753


laisar - 2013-03-14, 20:09

mekintosz napisał/a:
Znów będą mówić, że dacia rdzewieje juz w salonie

Jeśli rdzewieje, to niech gadają - i niech się Renault i Dacia o to martwią.

(Ale z fotki to akurat nie wynika - brązowy nalot może być rdzą, ale może być tez czymś innym).

Dyziek - 2013-03-14, 21:11

laisar napisał/a:
Dyziek napisał/a:
sprezyny z sedana sa koszmarne

Teleskopy nic by nie zmieniły - prawdziwym problemem są zawiasy.


Zgodze sie Panie Kolego. Nie zmienia to faktu, ze sprezyny sa paskudne. 8-)

ryjas - 2013-03-14, 21:23

mekintosz napisał/a:
Znów będą mówić, że dacia rdzewieje juz w salonie ;-(:

http://www.daciaclub.ro/i...t&id=1627874753

Obrazek


Przecież to zabezpieczenie antykorozyjne...

Dar1962 - 2013-03-14, 21:41

to nie rdza tylko jakieś brązowe mazidło
mekintosz - 2013-03-14, 21:54

Kolorem przypomina rdzę ;-) Spójrzcie na ogólny wygląd wykończenia blacharskiego okolicy tłumika i nadkola. Mam na myśli malowanie tym "lepikiem", niestaranne łaczenia, etc - wygląda to strasznie i nie zachęca do zakupu. Widać jak na dłoni brak jakiejkolwiek estetyki. Mam nadzieje, ze to jest choć trwałe. Ponadto widac otwarty pojedynczy profil blachy tylnego nadkola. Oczywiście to sie i tak usyfi ale mnie sie to wydaje strasznie nieestetycznie wykończone. Zamiast pomalować to wszystko czarna farba to mamy miks kolorów nadwozia, czern, oraz jasny wosk ?/ zabezpieczenie oraz rudo podobne mazajki. Tak przygotowany pojazd na targi jako model premierowy. Normalnie obciach - wstyd dla Renault. Na pewno premierowe pojazdy Renault wyglądają o niebo lepiej pod spodem.
laisar - 2013-03-14, 22:23

mekintosz napisał/a:
mnie sie to wydaje strasznie nieestetycznie wykonczone

100% racji - wydaje Ci się ((((: Nie pomyliłeś forum? Z jaguarowym, czy coś? (; No na litość świętej Spawarki - toż to tylko d-a-c-i-a, czego się spodziewać, wykończenia jak w szwajcarskim zegarku? d(((: To się ma trzymać, wytrzymać i nie rdzewieć - reszta to jakieś niepotrzebne nowomodne fanaberie... (:

mekintosz napisał/a:
Na pewno premierowe pojazdy Renault wyglądają o niebo lepiej pod spodem

Nie mów? Niemożliwe! Ciekawe dlaczegóż by tak mieli czynić...

<;

Dyziek - 2013-03-14, 22:49

laisar napisał/a:
To się ma trzymać, wytrzymać i nie rdzewieć - reszta to jakieś niepotrzebne nowomodne fanaberie... (:


o! tylko z tym rdzewieniem jakos jeszcze budzet sie nie spina...

laisar - 2013-03-14, 23:15

Endymion napisał/a:
dostęp do drugiego rzędu siedzeń jest troszkę problematyczny z powodu przesuwnych drzwi

Dziwne - wszyscy twierdzą, że właśnie takie są najlepsze, a jeszcze Dacia się chwali, że dokkerowe są najszersze...


Jarosław P napisał/a:
uzyskałem info że nowego mcv nie bedzie

No bo nie ma - przecież ten kombi to tak naprawdę nowa rzecz, a tylko (bezsensownie) nazwę ukradli ze starej /:

Jarosław P napisał/a:
rozdział na sandero i logan już teraz nie ma sensu

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby różne wersje nadwoziowe nazywać odmiennie - vide golf/jetta/vento/bora czy megane/fluence.

Natomiast rzeczywiście głupio, jak nie ma w tym konsekwencji - vide znowu golf variant czy właśnie obecne daćki...


RenaultDacia napisał/a:
Jest wrażenie[?]

Pewnie, że jest - i nazywa się ono: "żenada" <;


bebe napisał/a:
Tak i nie

Nie myślałem o cenach, wyłącznie o technice.

bebe napisał/a:
osobie odpowiedzialnej za ceny w Skodzie słoń nadepnął na głowę

Skoro ktoś to jednak kupuje, to wcale nie - nakłady są przecież minimalne, za to marża podniebna, więc ta osoba to ma raczej łeb jak... jak... słoń!

Za to w Renault/Dacii właśnie chyba mają te przydeptane głowy - wrzucenie 4WD od dustera do całej gamy to jest dosłownie 5 min roboty... O nissana się boją? Niepotrzebnie przecież, to konkurencję by zjadali.


Dyziek napisał/a:
z tym rdzewieniem jakos jeszcze budzet sie nie spina

???

Dyziek - 2013-03-14, 23:36

laisar, skrot myslowy.
Ochrona antykorozyjna jest w mojej ocenie problematyczna/dyskusyjna, przynajmniej w dotychczasowych modelach. Budzet sie nie spinal (czyt. gdzies trzeba ciac) i poszli nieco zbyt daleko.

Marmach - 2013-03-15, 00:24

laisar napisał/a:
Za to w Renault/Dacii właśnie chyba mają te przydeptane głowy - wrzucenie 4WD od dustera do całej gamy to jest dosłownie 5 min roboty... O nissana się boją? Niepotrzebnie przecież, to konkurencję by zjadali.

Stare MCV z 4WD - wciąż mi się śni ;(

Mogłoby nawet być i nowe ;P

laisar - 2013-03-15, 00:26

Dyziek napisał/a:
w mojej ocenie

No ale na jakiej podstawie? Jakieś dane? Czy to po prostu ogólne, bliżej nieudokumentonowane wrażenie, "wszyscy wiemy jak jest" itp?

(To nie zarzut, serio pytam - ja po prostu nie znam takich danych, ale nie widzę też jakiejś nadzwyczajnej liczby zgłoszeń o korozji, a czytam też kilka zagranicznych forów. Skąd więc bierze się taka opinia?).

bebe - 2013-03-15, 10:54

laisar napisał/a:
Nie myślałem o cenach, wyłącznie o technice.

Ja myślałem o teoretycznie możliwym następcy mojego samochodu, przy moich obecnych i prawdopodobnie przyszłych możliwościach finansowo-mentalnych. ;) Gdyby cena nie miała znaczenia, to kupiłbym sobie Range Rovera czy co tam i miał samochód do wszystkiego. :)

laisar napisał/a:
Za to w Renault/Dacii właśnie chyba mają te przydeptane głowy - wrzucenie 4WD od dustera do całej gamy to jest dosłownie 5 min roboty...

Pokoloruj mnie na "nieprzekonany". :/ Według mojej (minimalnej :) wiedzy to jest bardzo daleko od 5 minut - inna konstrukcja podłogi (wał napędowy), punktów zaczepienia zawieszenia, to jest niemal inny samochód po prostu.

laisar napisał/a:
O nissana się boją? Niepotrzebnie przecież, to konkurencję by zjadali.

Nissan teraz robi jakieś Puke'i i inne wynalazki, nie ma normalnych Nissanów więc i bać się nie ma czego. IMHO boją się kosztów projektowania, które mogłyby zjeść konkurencyjną cenę Dacii, oraz zjedzenia Renault i w ogóle wszystkiego :) - ja przynajmniej, mając do wyboru, nawet w tej samej cenie, dopieszczone stylistycznie i wygładzone guzikowo, wszystko-mające Renault oraz podobnych rozmiarów kostropatą Dacię z napędem na 4 łapy, nawet nie spojrzałbym w kierunku Renault (ani niczego innego). Napęd na 4 łapy jest cudowny, likwiduje efekt cieplarniany i ratuje małe kotki. :> Jak dla mnie - Dacia w cenie daciowej z 4x4 powinna zeżreć cały rynek samochodów jakichkolwiek. Jeśli Duster 4x4 tego nie zrobił, to tylko znak, że ludzie są głupi i/lub ja nie mam kwalifikacji do kierowania koncernem Renault. :]

Dyziek - 2013-03-15, 11:43

laisar napisał/a:
Dyziek napisał/a:
w mojej ocenie

No ale na jakiej podstawie? Jakieś dane? Czy to po prostu ogólne, bliżej nieudokumentonowane wrażenie, "wszyscy wiemy jak jest" itp?

(To nie zarzut, serio pytam - ja po prostu nie znam takich danych, ale nie widzę też jakiejś nadzwyczajnej liczby zgłoszeń o korozji, a czytam też kilka zagranicznych forów. Skąd więc bierze się taka opinia?).


DKPL
korozja / zabezpieczenia antykorozyjne w Dacii
Czy / kiedy twoją Dacie zaczęła wcinać rdza

mekintosz - 2013-03-15, 17:05

laisar napisał/a:

100% racji - wydaje Ci się ((((: Nie pomyliłeś forum? Z jaguarowym, czy coś? (; No na litość świętej Spawarki - toż to tylko d-a-c-i-a, czego się spodziewać, wykończenia jak w szwajcarskim zegarku? d(((: To się ma trzymać, wytrzymać i nie rdzewieć - reszta to jakieś niepotrzebne nowomodne fanaberie... (:

mekintosz napisał/a:
Na pewno premierowe pojazdy Renault wyglądają o niebo lepiej pod spodem

Nie mów? Niemożliwe! Ciekawe dlaczegóż by tak mieli czynić...

<;


Też nie wiem... koszty ? Tną w daci ile mogą i to widać wyłazi tu i ówdzie. Nie pomyliłem forum , uważam, że jest wykonane paskudnie i wydaje mi sie,ze nawet jak na dacie jest lipa. Nie wymagam od daci cudów ale to co widzę w nowym pojeździe z 2013 r. zakrawa na kupę śmiechu. Oglądałem dustera i jest lepiej wykonczony w tym samym miejscu. Mimo≤ ze jestem sympatykiem daci i jej uzytkownikiem nie wychwalam jej dla dziwnie pojętej zasady "to tylko dacia" wiec ma prawo być tandetna.

laisar - 2013-03-15, 20:18

bebe napisał/a:
myślałem o teoretycznie możliwym następcy mojego samochodu

Powiedziałbym, że scouty okazały się właśnie nie pasować do podanych wcześniej parametrów - i to nie tylko ceną...

bebe napisał/a:
miał samochód do wszystkiego

Takich rzeczy to nawet w Erze nie było (;

bebe napisał/a:
to jest niemal inny samochód po prostu

No właśnie nie jest - różnice geometryczne w karoserii to w zasadzie tylko tylne nadkola, zawierające dodatkowe punkty mocowania drążków wielowahacza (pozostałe wchodzą w miejsce belki w 4x2), oraz podłoga bagażnika. Reszta ma pewne drobne różnice, ale głównie wzmacniające konstrukcję, a nie rzutujące na możliwość montażu potrzebnych mechanizmów 4x4 (np tego wału).

Płyta podłogowa daciek to naprawdę jest niemal plug & play - stąd moje rozczarowanie wyraźną niechęcią Renault do wykorzystania jej możliwości. W tej chwili chyba jedyne volkswagenowskie superhipernowoczesne MQB/MLB są bardziej elastyczne.

bebe napisał/a:
nie ma normalnych Nissanów

W Europie obstawiają właśnie 4x4 - tylko że właśnie też coś słabo.

bebe napisał/a:
nie spojrzałbym w kierunku Renault

Bez urazy, ale po prostu nie jesteś "normalny" (;

bebe napisał/a:
ie mam kwalifikacji do kierowania koncernem Renault

Może wcale nie - obecne wyniki firmy rzucają cień wątpliwości właśnie raczej na aktualny zarząd.


Dyziek napisał/a:
korozja / zabezpieczenia antykorozyjne w Dacii
Czy / kiedy twoją Dacie zaczęła wcinać rdza

Pierwszego nikt nie podsumował i MSZ nie odstaje od innych marek.

Drugie - OK, kwestia gustu, w końcu nawet 1% można przecież uznawać za wysoki procent, więc tym bardziej tamte liczby. Patrząc jednak dokładniej, to próbka 50 egzemplarzy jest jednak po prostu trochę przymała do rzetelnych wniosków.


mekintosz napisał/a:
koszty?

Nie. Zgaduj dalej <;

(Odpowiedź zaczyna się na "P"...).

mekintosz napisał/a:
tandetna

"Tandetna" się okaże, jeśli się popsuje - a wygląd (w dodatku w takim miejscu) to w przypadku dacii sprawa na ostatnim miejscu.

marszelest - 2013-03-15, 20:22

Cytat:
(Odpowiedź zaczyna się na "P"...).


Pieniądze :lol: :lol: :lol:

kapelusznik - 2013-03-15, 21:16

prestiż
poddaństwo
pańszczyzna
pozycjonowanie

bebe - 2013-03-16, 09:18

laisar napisał/a:
Powiedziałbym, że scouty okazały się właśnie nie pasować do podanych wcześniej parametrów - i to nie tylko ceną...

Teraz to wiem. Wcześniej gdzieś przeczytałem, jakie te Scouty fajne - że tańsze od Audi Allroad, wygodniejsze niż zwykła Octavia (to akurat żaden wyczyn - miewam teraz auto służbowe, mokry sen przedstawicieli handlowych, Octavię w tedeiku - o matko moja...), i w'ugle ósmy cud świata. ;) Nie należy wierzyć wszystkiemu, co się czyta. :]

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
nie spojrzałbym w kierunku Renault

Bez urazy, ale po prostu nie jesteś "normalny" (;

"I'm not insane - my mother had me tested!" ;>

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
ie mam kwalifikacji do kierowania koncernem Renault

Może wcale nie - obecne wyniki firmy rzucają cień wątpliwości właśnie raczej na aktualny zarząd.

To co... Aplikować? :)

mekintosz - 2013-03-16, 11:23

Laisar, bebe pomyliliscie forum ze skodaklub ;-)
laisar - 2013-03-17, 17:39

mekintosz napisał/a:
pomyliliscie forum ze skodaklub

Ależ bynajmniej (: - przecież cały czas chodzi o dacie, Czeszka to tylko przykładowy punkt odniesienia...

bebe napisał/a:
Aplikować?

Poparłbym!

kapelusznik napisał/a:
pozycjonowanie

Brawo dla tego pana, tam, tego w kapeluszu! (((:

Czyli reasumując: Renault nie wstydzi się "marnego" wyglądu Dacii na wystawie, bo przecież samo go zaplanowało. Dla wymagających klientów ma w końcu i tak coś lepszego.

(Dla jasności: ja nie uważam, żeby akurat to faktycznie marnie wyglądało, ale zasadniczo też uważam takie działanie "pogarszające" za głupie i przeciwskuteczne).

marcio - 2013-03-23, 10:25

Ten nowy Logan MCV jest ... niebrzydki, ale już taki jak każdy kombi, a w starym modelu spodobały mi się ( i są bardzo praktyczne ) tylne drzwi. Na razie nie zamierzam zmieniać samochodu.
Prezes - 2013-03-23, 20:24

Dzisiaj obejrzałem sobie nowe Sandero, przejechałem się TCe. Muszą przyznać, że ten silniczek jest OK. Jak Clio jeździłem, jakoś gorzej go odbierałem. Co do wnętrza, kokpitu - tutaj zdecydowanie lepiej w Lodgy się czuję. Jakbym dziś miał kupować auto to chyba wybrałbym Lodgy, nie czekał na MCV. Ale ciekaw jestem ostatecznie cennika.
piotrres - 2013-03-24, 18:45

Autko wygląda zacnie w środku i na zewnątrz. Fakt, wykończenie pod spodu wygląda niechlujnie. Chyba, że... tak ma wyglądać
Podstawowe silniki wydają się ciutkę słabe nie można było dać w np. 1.6 16V +LPG ?
1. Nakładka na próg, jakiej nie ma mój wypasiony DD ;-)

http://www.daciaclub.ro/i...t&id=1627874750

2. Czy ja dobrze widzę? Plastikowe nadkola :shock:
http://www.daciaclub.ro/i...t&id=1627874751

3. Normalna roleta, więc w odróżnieniu od DD jednak da się:
http://www.daciaclub.ro/i...t&id=1627874747
No ale ja już przywykłem do Szarej Fałdy Rozkoszy. Ma tyle zastosowań :-P

4. Bebe, aplikuj proszę na Prezesa Zarządu R... :D

laisar - 2013-03-24, 20:25

piotrres napisał/a:
Czy ja dobrze widzę? Plastikowe nadkola

Tylko takie same jak w reszcie daciek - tylna połówka. Po prostu tak wyglądają na tym ujęciu...

okey32 - 2013-03-26, 09:42

Wczoraj u Nazaruka serwisie na pytanie kiedy bedzie można zobaczyć czy kupic nowego Logana MCV odpowiedź -NIGDY :shock: .
piotrres - 2013-03-26, 11:45

laisar napisał/a:
piotrres napisał/a:
Czy ja dobrze widzę? Plastikowe nadkola

Tylko takie same jak w reszcie daciek - tylna połówka. Po prostu tak wyglądają na tym ujęciu...


No tak, o połowę plastiku mniej: co znaczy dbałość o śrdowisko i dobre samopoczucie księgowości :lol:

A w moim DD nawetb tyle nie ma (jeno "baranek")... znaczy się to chyba nie Dacia :-P

laisar - 2013-03-26, 11:51

piotrres napisał/a:
w moim DD nawetb tyle nie ma

No jak nie jak tak?

maciek - 2013-04-04, 16:38

Cytat:
Dokker z fabryczną instalacją LPG planowany jest na koniec tego roku. Warto też dodać, że pod koniec kwietnia otwieramy zamówienia na Logana MCV, który będzie również dostępny w wersji z instalacją LPG.


Dacia. Wybieram mądrze.

piotrres - 2013-04-07, 10:42

laisar napisał/a:
piotrres napisał/a:
w moim DD nawetb tyle nie ma

No jak nie jak tak?
Obrazek

Mash 100% racji! Bredziłem w malignie! ;)

PiotrWie - 2013-04-15, 10:20

Dyziek napisał/a:
laisar napisał/a:
Dyziek napisał/a:
w mojej ocenie

No ale na jakiej podstawie? Jakieś dane? Czy to po prostu ogólne, bliżej nieudokumentonowane wrażenie, "wszyscy wiemy jak jest" itp?

(To nie zarzut, serio pytam - ja po prostu nie znam takich danych, ale nie widzę też jakiejś nadzwyczajnej liczby zgłoszeń o korozji, a czytam też kilka zagranicznych forów. Skąd więc bierze się taka opinia?).


DKPL
korozja / zabezpieczenia antykorozyjne w Dacii
Czy / kiedy twoją Dacie zaczęła wcinać rdza

Tyle że po przeczytaniu tych wątków wychodzi że większość autorów pisze o pierdołach - że rdzewieją felgi stalowe ( jakby istniały takie co nie rdzewieją) że bębny hamulcowe maja rdzawy nalot ( nie miałem samochodu gdzie by tak nie było ) że na wydechu rdzawy nalot - ale nikt nie pisze że z powodu korozji wymienił wydech wcześniej niż po 100tyś czy 5 latach, co prasa motoryzacyjna uważa za dobry wynik.
Korozja to korozja - rdzewiejące progi, błotniki, klapy czy purchle pod lakierem - co się zdarza ale porównując z innym markami z podobną częstotliwością.

PiotrWie - 2013-04-15, 10:25

Logan MCV był promowany w ostatnim ...To&owo. Jeśli jest prawdą to co piszą ( a nie wyssane z palca przez redaktora jak informacje o życiu celebrytów) to wygląda to całkie dobrze - w podstawowym modelu ABS, ESC, składana tylna kanapa i cztery poduszki, o wspomaganiu nie piszą ale sądzę że jak 4 poduszki to i wspomaganie. Cena od 28 900.
Dj Brabus - 2013-04-17, 12:27

Bardzo wątpię w tę cenę 28 900 zł za MCV - tyle to kosztuje Logan sedan. Podejrzewam ok. 34 000 zł (połowa drogi między Loganem sedan a Lodgy).
bebe - 2013-04-17, 17:49

Dj Brabus napisał/a:
Bardzo wątpię w tę cenę 28 900 zł za MCV - tyle to kosztuje Logan sedan.

Stara MCV się zaczynała od 35 kafli, a była gdzieś tak 998132746 razy większa od sedana. :) Nowa MCV to zwykłe kombi, bez opcji 7-mioosobowej, bez bagażnika typu "o ja j..bię". ;) 29 albo 30 kafli jest IMHO realne.

DrOzda - 2013-04-18, 10:25

Ostatnio udało mi się przewidzieć ceny Lodgy z dokładnością do 1000 PLN dla wersji access i laureate więc tu obstawiam 31900 za golasa i 38900 za laureate 1.2 16V.
ryjas - 2013-04-18, 16:33

Za podstawę będzie 29900. To jest bardzo dobra cena pod względem marketingowym. I tak jej nikt nie kupi, więc można sobie na to pozwolić.
Za Laureata zaśpiewają 1000 zł więcej niż Sandero czyli 38400

laisar - 2013-05-09, 10:08

Cytat:
W związku z koniecznością dopracowania modelu kontrola techniczna nakazała opóźnić wprowadzenie do sprzedaży Nowego Logana MCV

Na razie brak jest konkretnych terminów, dalszych wieści można spodziewać się latem, prawdopodobnie będzie to wrzesień.

Dyziek - 2013-05-09, 11:12

no to czekamy
szkoda, myslalem, ze pomacam go sobie na pikniku 15.06

Dj Brabus - 2013-05-09, 14:34

laisar napisał/a:
Cytat:
W związku z koniecznością dopracowania modelu kontrola techniczna nakazała opóźnić wprowadzenie do sprzedaży Nowego Logana MCV

Na razie brak jest konkretnych terminów, dalszych wieści można spodziewać się latem, prawdopodobnie będzie to wrzesień.

Skąd te pesymistyczne doniesienia? :cry:

Zbychu504 - 2013-05-09, 14:57
Temat postu: Piknik
Piknik najprawdopodobniej też będzie przełożony i nowy Logan Kombi będzie w salonach od połowy września....
laisar - 2013-05-09, 15:30

Dj Brabus napisał/a:
Skąd te pesymistyczne doniesienia?

Od sprzedawców, po ostatnim szkoleniu w RP.

chriskb - 2013-05-09, 16:04

No to nowa skodzina combi znowu wyprzedzi Dacię.
Zbychu504 - 2013-05-09, 21:17

za 3 tygodnie będzie można już składać zamówienia na Logana kombi :)
wat - 2013-05-09, 22:18

to jest patent zamawiac juz bedzie mozna ale ogladac i jeździc nie
Dyziek - 2013-05-10, 06:06

wat napisał/a:
to jest patent zamawiac juz bedzie mozna ale ogladac i jeździc nie


Dacia - "Simply Clever" Selling
Zobacz jakie oszczednosci na kosztach ekspozycji :)

Zbychu504 - 2013-05-10, 09:16

w każdej marce jest tak samo jak wprowadzają nowy model...nie rozumiem zdziwienia. :)
yadoctor - 2013-05-10, 09:23

Że przez pól roku nie można go zobaczyć w salonie? Nie w każdej.
Zbychu504 - 2013-05-10, 09:37

yadoctor napisał/a:
Że przez pól roku nie można go zobaczyć w salonie? Nie w każdej.

Kampanii reklamowej nie było, nikt nie głosił,że auto wejdzie do sprzedaży w styczniu....na tą chwilę zupełnie nie rozumiem skąd wypominasz te "pół roku" ?? :)

yadoctor - 2013-05-10, 10:11

No, pięć miesięcy. Na stronie Dacii od jakiegoś czasu jest wzmianka o MCV, więc trudno mówić o niezaczętej kampanii. Za dwa tygodnie będzie można zamówić, ale samochód obejrzeć będę mógł dopiero we wrześniu. Z czymś takim jeszcze się nie spotkałem.

PS. nie odbieraj tego, proszę, jako ataku na siebie, salony lub markę.

Prezes - 2013-05-10, 12:42

Skoro można zamawiać, to znane są ceny, tak?
Jakie są polskie ceny różnych wersji silnikowych dla Laureate, jeśli można się spytać?

Zbychu504 - 2013-05-10, 13:58
Temat postu: Logan mcv
jak będę znał ceny napiszę Wam o tym...na tą chwilę niestety nic więcej jeszcze nie wiadomo. Auta będzie można zamawiać od 21 tygodnia 2013r więc za dwa tygodnie ceny powinny być już ogólnodostępne.
DrOzda - 2013-05-20, 12:53

Cytat:
Pod koniec maja do sprzedaży wchodzi, pokazany na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie model Logan MCV z bagażnikiem o pojemności 573 litrów i ceną 33 900 zł.


http://moto.wp.pl/kat,551...109ed&_ticrsn=3

Jeśli za golasa to trochę drogo.

kapelusznik - 2013-05-20, 12:56

5 tys drożej od sedana, 4 tys drożej od hatchbacka
to drogo :?:

przecież taką właśnie cenę przewidywaliśmy na samym początku tego wątku

DrOzda - 2013-05-20, 13:14

Z drugiej strony Lodgy droższa jest tylko o 4000 PLN ....
Jedno co cieszy to przeniesienie Logana do klasy kompakt przez redaktórów :)

Prezes - 2013-05-20, 13:21

kapelusznik napisał/a:
przecież taką właśnie cenę przewidywaliśmy na samym początku tego wątku
Ja się spodziewałem +2000 do Sandero.. 4 tysie to już sporo. Może w wersji Laureate ta różnica stopnieje..
kapelusznik - 2013-05-20, 13:23

DrOzda napisał/a:
Z drugiej strony Lodgy droższa jest tylko o 4000 PLN ....
co z kolejnej strony oznacza że za 3.5kPLN drożej od gołego Logdy będzie można dostać Logana MCV Laureate ;-)

jeden lubi śliwki, drugi jak mu nogi śmierdzą

Dyziek - 2013-05-20, 17:55

Obawialem sie takiej ceny, choc liczylem na mniej.
Jesli proporcje sie zachowaja, to Laureate bedzie gdzies za 41 tysi, a liczylem, ze bedzie ponizej psychologicznego poziomu 40 ptysiów...

Ciekaw jestem, co to za wpadki na kontroli jakosci wyszly, ze jest opoznienie...

Prezes - 2013-05-21, 08:06

Dyziek napisał/a:
Ciekaw jestem, co to za wpadki na kontroli jakosci wyszly, ze jest opoznienie...
Pewnie nic takiego.. brak kół w pierwszych 100 egzemplarzach :lol:
DrOzda - 2013-05-21, 08:13

Prezes napisał/a:
Dyziek napisał/a:
Ciekaw jestem, co to za wpadki na kontroli jakosci wyszly, ze jest opoznienie...
Pewnie nic takiego.. brak kół w pierwszych 100 egzemplarzach :lol:


Eee pewnie testy zderzeniowe poszły za dobrze i postanowiono skorzystać z doświadczeń brazylijskiej filii Renault:

Cytat:
One auto engineer described the situation by sketching two car body designs with identical perimeters, but one depicted internal gaps — missing body reinforcements.

He worked three decades for Volkswagen and spent the last 10 years as an independent engineering consultant for big automakers. He asked that his name not be published for fear of losing contracts and benefits.

"The secret of a car's body being able to withstand the crash test are the weld spots," he said.

"Let's say this is a German car," he pointed to the gapless sketch. "It's really sophisticated. Nothing is missing."

Then he pointed at the car made in Brazil, full of incomplete ink strokes.

"The Brazilian version looks the same from the outside, but it's missing pieces," he said. "In one version they include the reinforcement, in the other they don't. What's of interest is the final shape. What's inside, nobody can see."


http://www.nytimes.com/ap...wanted=all&_r=0

Zbychu504 - 2013-05-25, 13:44
Temat postu: Ceny LOK
Znana już jest cena podstawowa LOGANA KOMBI :
podstawowy : 33900zł (są lakierowane zderzaki)
Do każdego logana sedana +5000zł :)
Tyle na tą chwilę wiem :)

laisar - 2013-05-25, 20:34

Dużo...

A nawet chyba za dużo, jak na stosunkowo niewielkie zmiany względem sedana - praktyczność faktycznie jest sporo większa, ale nie aż tak jak w poprzedniej MCV-ce, która naprawdę znacząco różniła się konstrukcyjnie. Teraz te 5 kzł to jednak pokaźny "skok na kasę" - głównie wynik pozycjonowania, a nie uczciwej kalkulacji wartości /:

(Choć widać to tylko w porównaniu z innymi daciami, bo wobec konkurencji cena wydaje się mimo wszystko atrakcyjna).

Edycja:
Aaaacha - no chyba że wersja podstawowa ma jednak inny silnik niż sedan, bo to by wtedy zmieniało postać rzeczy...

Prezes - 2013-05-31, 14:14

Na www.dacia.ro pojawiły się już cenniki i konfigurator nowego Logana MCV. U nich cena to Logan sedan + 1100 EUR.
kapelusznik - 2013-05-31, 14:19

wg przelicznika dla sedana cena w PL to 33600
wg przelicznika dla Sandero cena w PL to 33300

laisar - 2013-05-31, 14:50

Na Dacia.DE też jest już cennik.
maciek - 2013-05-31, 16:56

pojawiła się 'skóra' :mrgreen:
kapelusznik - 2013-05-31, 17:24

dobrze widzę, że w Niemieckich Daciach za klimatyzację w Laureate trzeba dopłacić prawie 600 Euro :?:
maciek - 2013-06-04, 20:02


DD - 2013-06-11, 12:53

laisar napisał/a:
Dużo...

A nawet chyba za dużo, jak na stosunkowo niewielkie zmiany względem sedana - praktyczność faktycznie jest sporo większa, ale nie aż tak jak w poprzedniej MCV-ce, która naprawdę znacząco różniła się konstrukcyjnie. Teraz te 5 kzł to jednak pokaźny "skok na kasę" - głównie wynik pozycjonowania, a nie uczciwej kalkulacji wartości /:

No i Renault wysluchalo Twojego "narzekania" na te duza roznice w cenie n. Logan vs n. MCV i zmiejszylo ja z 5kzl do 4zkl :mrgreen: (przy zalozeniu zapowiedzianej przez kol. Zbychu504 ceny MCV-ki 33,9kzl.)

laisar napisał/a:
Na Dacia.DE też jest już cennik.

Ciekawe kiedy go tam po raz pierwszy zamiescili?
BTW na polskiej stronie Dacii od ok. 3-ech miesiecy ciagle ta sama zapowiedz nowej MCV-ki bez zadnych konkretow, ani co do terminu rozpoczecia sprzedazy, ani chocby ceny "juz od". Jak patrzylem w tym czasie kilkakrotnie na stony Dacii w innych krajach europejskich, to nie wszedzie tak nabrano wode w usta jak na dacia.pl. Konkretnie 29.04.2013 na stronie austriackiej byla zapowiedz sprzedazy "od lata 2013", na bulgarskiej "oficjalne rozpoczęcie sprzedaży - czerwiec 2013" (po kilku tyg. zmieniono na "wkrotce"), na holenderskiej "mozna skladac zamowienia od czerwca 2013", na niemieciej OIDP tez cos w stylu ze "od czerwcza 2013". I to nic, ze pozniej w przypadku AT i NL z "lata/czerwca" zrobila sie (jak teraz patrze) "jesien", ale przynajmniej cos sie dzialo/dzieje ;-) . To jesli chodzi o zapowiedzi terminow, natomiast co do zapowiedzi ceny, to byla tylko jedna takowa, nie wiem kiedy dokladnie sie pojawila, ale ja juz 28.04.2013 ją zobaczylem na dacia.de: "Der neue Dacia Logan MCV ab 7.990,- Euro". Po porownaniu nienieckiej ceny n. Sandero 6.990 Eur z polska 29.9kzl wiedzialem juz tego 28.04.2013 (z duza doza prawdopodobiemnstwa), ze moje obawy co do ceny n. MCV-ki 34,9kz (lub wyzszej) sie na szczescie nie sprawdza i ze prawdopodobnie bedzie ona wynosila 33,9kzl (7.990 Eur wg owczesnego kursu 4,15 to 33.158zl, wg dzisiejszego ok. 4,27 to 34.117zl).

zdzisiu27 - 2013-06-29, 20:04

na francuskich piszą, że sprzedaż od września a zamówienia pod koniec wakacji ;(

http://francuskie.pl/nowy...y-polski-cennik

laisar - 2013-07-05, 12:58

Ciąg dalszy dyskusji: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9038.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group