DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Klasyk z lat 90 na zloty itp

jjmalin - 2013-05-17, 09:50
Temat postu: Klasyk z lat 90 na zloty itp
Chciałbym zakupić do ok. 5 tys. jakiegoś klasyka w swoim wieku ( ok. 22 lata, rocznik 1990 ). Może być coś do remontu. Swojego czasu była fajna oferta na otomoto Dacii Nova 1,6 GTi. Co prawda 1996 rok. Ostatnio bardzo ciekawe oferty widziałem Łady Niva ( nawet z dieslem od Peugeot lub Citroena o poj. 1,9 ). Pierwotnie planuję zakup Zastavy 1100. Chcę zrobić tacie prezent na 60 lub 65 urodziny ( jak dożyje ). Odpicować taka Zastavę.

Głównie szukam coś dla siebie. Co polecacie ( oczywiście może być Dacia hehe ) ??

DrOzda - 2013-05-17, 09:56

Też myślę o takim klasyku - Zastava to naprawdę fajny samochód z dobrym silnikiem. Problem w tym że blachy były fatalnej jakości i te wozy ruda zżerała już po kilku latach. Ostatnie egzemplarze FSO składało w 1983 roku.
Spotykam czasami gościa który zajął się renowacją takich samochodów - sprowadza je z południa Europy i Skandynawii - tam nie używa się soli więc trafiają się naprawdę niezłe rodzynki. Ty masz blisko do Austrii - tam też jest sporo klasyków za nieduże pieniądze do znalezienia. Szukaj na portalach aukcyjnych itp.

d3mol3k - 2013-05-17, 17:46

Oj tam zaraz zżerało :). Mi się podoba w dalszym ciągu wersja mediterane czy jakoś tak.
A taką spotkałem w maju ubiegłego roku (zdjęcia trochę przesadzone ale):

KaS602 - 2013-05-17, 22:29

jjmalin napisał/a:
Głównie szukam coś dla siebie. Co polecacie ( oczywiście może być Dacia hehe ) ??


A może coś zza oceanu..? ;-)

DrOzda - 2013-05-17, 23:21

d3mol3k napisał/a:
Oj tam zaraz zżerało :). Mi się podoba w dalszym ciągu wersja mediterane czy jakoś tak.

Mediteran to 3 drzwiowe coupe. Co ciekawe składane wyłącznie w FSO.

jjmalin - 2013-05-18, 18:28

hmmmm w 5 tys. zza oceanu raczej nie ma szans. doliczając koszty transpotu cła podatków itd...
KaS602 - 2013-05-19, 00:26

jjmalin napisał/a:
doliczając koszty transpotu cła podatków itd...


Ćwiczyć cierpliwość i szukać europejskiej wersji... (o ile w ogóle występowała). Jeśli w ogóle brałeś pod uwagę / lubisz coś z amerykańskiej motoryzacji, bo ja tylko tak wypaliłem z moim poprzednim postem.

W budżecie, o którym piszesz to te rodowite europejczyki chyba też będą się nadawały tylko do renowacji lub rekonstrukcji...

jjmalin - 2013-05-19, 11:14

Polska motoryzacja jakoś mnie nie przekonuje... rozglądam się za Ładą Niva, Zastavą 1100, Mini Cooper, VW Golf II,Audi 80 B3 Coupe ( podwójny ocynk hehe ), jakieś BMW ( na Sandero nie umiem poderwać, z 20 letnim BMW nie będzie problemu ... ), Mercedes - Benz 190 ( najlepiej diesel - i lejemy olej roślinny ... ), z Ameryki - Honda Prelude i chyba tyle ...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group