DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Portal - Oficjalnie Nowy Duster (faza 2)

ryjas - 2013-08-28, 07:39
Temat postu: Oficjalnie Nowy Duster (faza 2)


Po wielu miesiącach oczekiwań, domysłów, przecieków, wizji i innych wiadomości wreszcie mamy oficjalne zdjęcia Dustera po liftingu.

Zmiany z zewnątrz objęły przede wszystkim przód, gdzie widzimy nowy grill, nowe przednie reflektory ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej. Z boku widzimy nowe lusterka oraz nowy wzór felg. Zmiany z tyłu to jedynie nowe lampy.
Całości zmian dopełniają nowe, bardziej masywne relingi dachowe z nazwą modelu.

Czy zmianom uległo wnętrze? Tego nie wiemy. Musimy poczekać do targów we Frankfurcie.

ryjas - 2013-08-28, 07:57

http://www.netcarshow.com...allpaper_02.htm Jeszcze tył;)
BoloSr - 2013-08-28, 08:15

Nawet to zbgrabnie wyglada :)
BoloSr - 2013-08-28, 09:41
Temat postu: Oficjalnie Nowy Duster
Na stronie Dacia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Prezes - 2013-08-28, 09:52

Nie wiem czy nie posunęli się ze zmianami na zewnątrz. Tył już nie przypomina wcale starego Dustera, a powinien choć trochę... :lol: :lol: :lol:
Spoko, tylko plastik atrapy i światła -> zaszaleli, bo z diodami. Dobra robota!
Czekam na środek.

BoloSr - 2013-08-28, 09:56

Prezes napisał/a:
Nie wiem czy nie posunęli się ze zmianami na zewnątrz. Tył już nie przypomina wcale starego Dustera, a powinien choć trochę... :lol: :lol: :lol:
Spoko, tylko plastik atrapy i światła -> zaszaleli, bo z diodami. Dobra robota!
Czekam na środek.


toc z tylu to chyba tylko swiatla zmienili reszta pozostała po staremu chyba ze sie myle :(

maciek - 2013-08-28, 10:07

nie spodziewałem się że aż tak zmienią światła przednie. Co się zmieniło z tyłu? bo ja nic nie widzę :-)

Ciekawe jak łatwa będzie zamiana świateł przednich na nowe ;-) ?
Mam nadzieje że środek będzie do niepoznania :mrgreen: .

BoloSr - 2013-08-28, 10:08

maciek napisał/a:
nie spodziewałem się że aż tak zmienią światła przednie. Co się zmieniło z tyłu? bo ja nic nie widzę :-)

Ciekawe jak łatwa będzie zamiana świateł przednich na nowe ;-) ?
Mam nadzieje że środek będzie do niepoznania :mrgreen: .


moze bedzie p&p ze swiatlami :):)
a srodek to zagwostka tylko parenascie dni i wszystko bedzie wiadomo :)

funyo - 2013-08-28, 10:11

Listwa nad tablicą dostała przetłoczenia, a w lampach zmienił się głównie kształt kierunków z owalnego na bardziej męski, kwadratowy ;-)
Ale ja widzę nadal żarówki, a nie diody...
Ładnie za to wyglądają szersze relingi z napisem i dobrze, że nie przekombinowali przodu.
Fajny kolor - grafit metalik.

BoloSr - 2013-08-28, 10:17

Fotki ze strony troche wieksze :)
maciek - 2013-08-28, 10:28

chyba w końcu światła dzienne będą LEDowe
BoloSr - 2013-08-28, 10:38

maciek napisał/a:
chyba w końcu światła dzienne będą LEDowe


tez tak sadze i fajnie by byly jakby byly p&p wyciagam stare wkladam nowe (plus podlaczenie ledow ale to wcale nie musi byc )

kilazz - 2013-08-28, 11:13

tyl brzydszy, relingi ciekawsze, przod ciezko stwierdzic, lampy chyba ladniejsze ale grill jakos mi nie lezy.. ciekawe jak ze srodkiem i silnikami bo dla takich zmian to przesiadka z ph1 na ph2 nie ma wiekszego sensu. Moj typ to Duster ph1 z lampami od ph2 :)




Niezaprzeczalny wygląd auta 4x4
Duster prezentuje nowy przód z chromowaną osłoną chłodnicy i reflektorami z podwójnym układem optycznym z wbudowanymi światłami do jazdy dziennej.

Dynamiczny profil
Duster, wyposażony w nowe relingi dachowe i 16-calowe aluminiowe obręcze kół w kolorze Dark Metal, z oponami „Mud and Snow”, zyskał jeszcze bardziej nowoczesny, solidny i dynamiczny wygląd.

Jeszcze bardziej wyrazisty
Terenowy wygląd Dustera podkreślają chromowane wstawki w nowych tylnych światłach. Uzupełnieniem zewnętrznych zmian stylistycznych jest chromowana końcówka wydechu oraz nowe oznakowanie „4WD”.

NOWA DACIA DUSTER - TO NIE KONIEC NIESPODZIANEK… ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ!


David Durand, Dyrektor ds. Designu gamy Entry, mówi o Nowej Dacii Duster: „Wykorzystaliśmy do maksimum to, co od początku zadecydowało o atrakcyjności auta, oraz proporcje nadwozia. Charakterystyczne dla niego elementy, takie jak osłona chłodnicy, zostały zmodernizowane. Ponadto wzmocniliśmy cechy typowe dla auta z napędem 4x4 przy zachowaniu jego zalet użytkowych. Nowy Duster ma jeszcze bardziej zdecydowany charakter, a jednocześnie zachowuje swoje pierwotne geny”.

Kratylos - 2013-08-28, 12:45


Ernest - 2013-08-28, 13:08

kiedy zdjęcia wnętrza ?
BoloSr - 2013-08-28, 13:19

Ernest napisał/a:
kiedy zdjęcia wnętrza ?

9 wrzesien ????

Vo - 2013-08-28, 13:52

ktoś wie jak ceny? wzrosną czy pozostaną na podobnym poziomie?
BoloSr - 2013-08-28, 14:00

Vo napisał/a:
ktoś wie jak ceny? wzrosną czy pozostaną na podobnym poziomie?


toc oficjanie na stronie nie ma cen MCV a ty chesz na cos co ma byc dopiero w sprzedazy za kilka miechow juz ceny ???

mariush_78 - 2013-08-28, 14:27

I mamy komplet zdjęć :)

http://www.321auto.com/Di...abitacle_13.jpg

ryjas - 2013-08-28, 14:30

Przeciez to jest wnętrze Sandero.
maciek - 2013-08-28, 15:42

mariush_78 napisał/a:
I mamy komplet zdjęć :)

http://www.321auto.com/Di...abitacle_13.jpg


ktoś tutaj w konia leci bo zdjęcia z zewnątrz bazują na dzisiejszych zdjęciach prasowych które były dostępne w wysokiej rozdzielczości, niektóre zdjęcia to wycinki detali, a środek to Sandero Stepway

Dar1962 - 2013-08-28, 16:16

a gdzie pokrętło zmiany napędu?
chriskb - 2013-08-28, 16:30

Dla nie cierpliwych zrobili zdjęcia z innego modeli i spoko :roll:
DD - 2013-08-28, 17:05

BoloSr napisał/a:
Vo napisał/a:
ktoś wie jak ceny? wzrosną czy pozostaną na podobnym poziomie?


toc oficjanie na stronie nie ma cen MCV a ty chesz na cos co ma byc dopiero w sprzedazy za kilka miechow juz ceny ???

Cennik nowej MCV-ki na dacia.pl jest juz dosc dlugo, bo od 10.07.2013.

ryjas - 2013-08-28, 17:21

Ceny powinny zostać na tym samym poziomie. Zmiana może dotyczyć najwyższej wersji z silnikiem 1,2
Vo - 2013-08-28, 18:25

jest wnętrze!


Cendra - 2013-08-28, 18:34

Pff... zmienili grill, lampy przód i tył i tyle? Nawet przetłoczeń blach nie ruszali (na to wygląda). Słabo, liczyłem, że coś więcej...
48piotr - 2013-08-28, 18:40

Cendra napisał/a:
Słabo, liczyłem, że coś więcej.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pol34 - 2013-08-28, 19:07

Wygląd zewnętrzny jest fajny i dobrze że za dużo nie pozmieniali,mnie najbardziej interesuje jak wygląda wnętrze i czy będzie co najmniej dorównywało wyglądem z nowego logana MCV i czy zrobili jakieś postępy w lepszym wyciszeni wnętrza?
BoloSr - 2013-08-28, 19:13

pol34 napisał/a:
Wygląd zewnętrzny jest fajny i dobrze że za dużo nie pozmieniali,mnie najbardziej interesuje jak wygląda wnętrze i czy będzie co najmniej dorównywało wyglądem z nowego logana MCV i czy zrobili jakieś postępy w lepszym wyciszeni wnętrza?


tez czekam na wnetrze :)
ale patrzac jak jest teraz to moze byc tak ze deska bedzie taka jak w Doker/Lodgy bo Sandero/Logan/Logan MCV to ta sam deska wiec wychodzi ze Duster powinien miec deske jak Doker/Lodgy :)

Louis79 - 2013-08-28, 20:06
Temat postu: duster po liftingu
http://motoryzacja.interi...-podoba,1945183
mekintosz - 2013-08-28, 20:26

Z zewnatrz fajny, licze na wnetrze zblizone do wersji Renault Duster. Bardziej "sportowe"


maciek - 2013-08-28, 20:53

Ja liczę że w Dusterze Klima będzie standardem w średniej wersji a w najbogatszej będzie opcja na automatyczną
mekintosz - 2013-08-28, 20:59

Maciek, piłeś coś ;-) klima automatyczna w Polsce nie będzie w dusterze oferowana. Niech poprawia wyciszenie, dadza fajne silniki ;-)
maciek - 2013-08-28, 21:01

mekintosz napisał/a:
Maciek, piłeś coś ;-) klima automatyczna w Polsce nie będzie w dusterze oferowana. Niech poprawia wyciszenie, dadza fajne silniki ;-)

Na Ukrainie jest oferowana w Nowym Sandero, silniki benzynowe nowe będą, a pić to ja jutro będę :-P

Marcinho - 2013-08-28, 21:38

Mało pozmieniali to dobrze, też mnie ciekawi środek.
zdzisiu27 - 2013-08-28, 21:57

Samochód ma swój styl i nie ma sensu zmieniać go z zewnątrz, wygląda dobrze. Jak bym miał się bardzo czepiać to coś zrobiłbym z tymi przetłoczeniami na tylnej klapie, które symulują światła ;-P

Co do wnętrza, to wyciszenie i środek z Sandero albo Lodgy będzie szczytem szczęscia i nie spodziewam się nic innego. I za parę latem przesiadka :-)

mekintosz - 2013-08-28, 22:20

zdzisiu27 napisał/a:
Jak bym miał się bardzo czepiać to coś zrobiłbym z tymi przetłoczeniami na tylnej klapie, które symulują światła ;-P


Powinni je zlikwidowac albo nakleic stosownie pasujace.. odblaski czerwone ;-)
Zauwazyłem kolejna oszczednosc - są tylko trzy czujniki cofania. Zakładam, ze o wiekszym zasiegu niz cztery montowane dotychczas.

mekintosz - 2013-08-28, 23:27

maciek napisał/a:

Na Ukrainie jest oferowana w Nowym Sandero, silniki benzynowe nowe będą, a pić to ja jutro będę :-P


.. jako RENAULT SANDERO ;-) !!!
http://www.renault.ua/med...577/Sandero.pdf

DD - 2013-08-29, 01:27

maciek napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Maciek, piłeś coś ;-) klima automatyczna w Polsce nie będzie w dusterze oferowana. Niech poprawia wyciszenie, dadza fajne silniki ;-)

Na Ukrainie jest oferowana w Nowym Sandero,

Na Ukrainie nie sa Dacie Sandero, tylko Renaulty Sandero (jak juz tu wczesniej wspomnial kol. Mekintosz). Bynajmniej nie jest to tylko kwestia innego znaczka czy grila. Ceny na Ukrainie sa duuzo wyzsze, wiec moga tam oferowac rzeczy niedostepne w Daciach, a i tak sowicie zarobia (duzo wiecej niz w PL). Z innych ciekawostek, nie do pomyslenia ;-) w Dacii Sandero2, to brak w ofercie silnika 0.9TCe za to jest... no oczywiscie 1.6 8V. Albo czy to ktos widzial w Dacii Sandero, zeby 1.5dCi byl tanszy od benzyniaka :mrgreen: ? A w R. Sandero w kilku przypadkach tak wlasnie jest. (np. w obu wersjach wyposazenia Stepwaya 2).
Podobnie R. Dustery sa na Ukrainie duzo drozsze i tam mogl byc np. inny kokpit czy silnik 2.0 czy skrzynia automat., a w przypadku DD nie. Napisalem "mogl", bo w cenniku z 01.08.2013 juz nie ma ani 2.0, ani automatu, ale co najmniej kilka m-cy temu one byly w ofercie/cenniku.

Ze wzgledu na powyzsze, raczej czarno widze mozliwosc pojawienia sie automatycznej klimy w DD ph2.

EDIT 01.06.2014: Jednak były wtedy w ww cenniku z 01.08.2013 te wersje z silnikami 2.0, a także z automatami (moja wina, po prostu wtedy nie przewinąlem na drugą stronę :oops: ). Ale w obecnym cenniku już ich naprawde ich nie ma, zostały juz tylko 4 wersje wyposażeniowo-silnikowe, a wtedy było aż 20!!

tomala72 - 2013-08-29, 07:23

Jest dobrze, nic nie zepsuli na szczęście bo już się bałem tworu podobnego do nissana terrano. Oby tylko wnętrza nie zmasakrowali deską z lodgy...powinni dać dusterowi coś indywidualnego, wyróżniającego od sandero, lodgy czy dokkera.
BoloSr - 2013-08-29, 07:28

mekintosz napisał/a:
Z zewnatrz fajny, licze na wnetrze zblizone do wersji Renault Duster. Bardziej "sportowe"

Obrazek


jezeli takie by dali bedzie oki wedlug mnie ale moze cos bardziej nowego wstawia zobaczymy :)

maciek - 2013-08-29, 09:45

chodzi o to że możliwości techniczne mają, Duster to topowy samochód Dacii i warto dodać mu cechy ekstra nawet za dopłatą, nowych klientów to przyciągnie
Zbychu504 - 2013-08-29, 13:33
Temat postu: Duster 2
http://www.samar.pl/__/3/...ml?locale=pl_PL
mekintosz - 2013-08-29, 18:04

Zbychu, juz znamy te nowomowę marketingową Renault, twoj link nic nowego nie wnosi ;-(
Dusterjack - 2013-08-29, 21:21

Mam nadzieje że będzie termometr i opcja Navi, reszta może być po staremu.
mekintosz - 2013-08-29, 21:55

Skoro jest w Sandero/Logan to na 99% bedzie w Dusterze ;-)
Piotr_K - 2013-08-29, 23:04

Ja z mojego Dustera jestem zadowolony, jak coś poczekam na 2 lub nawet 3 lifting.
przemlinek - 2013-08-30, 08:30

A ja się zastanawiam czy jakby wnętrze zrobili sporo ciekawsze to czy nie dogadać się jakoś z salonem w którym zamówiłem Dustera (odbiór pod koniec września) i zrezygnować z tego a poczekać na nowszego. Tego który już się dla mnie produkuje pewnie i tak sprzedadzą.

Tylko znowu obawiam się tego że teraz przez 3 lata zdążyli poprawić większość baboli jakie wyszły i teoretycznie ostatnio rocznik jest "dopracowany" pod tym względem a w nowej wersji cały cykl zacznie się od nowa (nowe babole :/)

funyo - 2013-08-30, 08:34

To lifting, a nie nowy model. Liftingi się robi, żeby w elegancki sposób pozbyć się baboli, więc auta po lifcie są lepiej dopracowane i zwykle wyposażone od tych przed.
maciek - 2013-08-31, 18:49

CAYO94 napisał/a:

Bonjours, voici la nouvelle gamme:
DUSTER
EQUIPEMENTS
ABS + AFU
Airbags frontaux et latéraux
avant
Banquette arrière rabattable
monobloc
Eco-mode
Indicateur de chgt de vitesses
Feux de jour
Kit de gonflage
Rétroviseurs extérieurs
manuels
Système de contrôle de
trajectoire (ESC)
DESIGN
Boucliers avant et arrière noirs
Jantes tôle 16"
Poignées ext. noires
Projecteurs double optiques
Rétroviseurs extérieurs noirs
Sellerie Duster
OPTIONS
Barres de toit
Roue de secours
AMBIANCE
EQUIPEMENTS
3 appuis-tête arrière
Condamnation centralisée des
ouvrants avec télécommande
Dacia Plug & Radio
Lève-vitres avant électriques
Banquette arrière 1/3 - 2/3
Siège conducteur, ceintures
avant et volant réglables en
hauteur
DESIGN
Barres de toit noires
Cerclages chromés autour des
aérateurs et sur le volant
Décor intérieur Gris Cosmos
Sellerie Ambiance
OPTIONS
Cartographie Europe
Climatisation manuelle
Limiteur/régulateur de vitesse
MEDIA NAV
Roue de secours
Peinture métallisée
Projecteurs antibrouillard
LAUREATE
EQUIPEMENTS
Climatisation manuelle
Lève-vitre conducteur
impulsionnel
Miroir de courtoisie passager
Ordinateur de bord (sauf
versions GPL)
Poches aumônières filet au dos
des sièges avant
Projecteurs antibrouillard
Rétroviseurs ext. élec
DESIGN
Boucliers avant/arrière biton ton
Décor intérieur Gris platine
Jantes acier stylisées 16"
Poignées ext. ton carrosserie
Poignées de porte int. chrome
Sellerie avec broderie "Duster"
OPTIONS
Peinture métallisée
Roue de secours
Pack look extérieur Dark Metal
+ tous les équipements
PRESTIGE
EQUIPEMENTS
Aide au parking arrière
Lève-vitres arrière électriques
Limiteur/régulateur de vitesse
MEDIA NAV
Volant et pommeau de vitesses
cuir
DESIGN
Pack look extérieur Dark Metal
OPTIONS
Cartographie Europe
Peinture métallisée
Roue de secours + cric
Sellerie cuir/TEP**

Sièges chauffants avant


http://www.forum-auto.com...t1703-13475.htm


CAYO94 napisał/a:

Design
1. Evolutions extérieures
Phares double-optique, calandre, barres de toit et jantes alliage
2. Nouvelle planche de bord
Style 4x4 affirmé avec une console centrale verticale bien délimitée
3. Nouvel intérieur qualitatif
Planche de bord plus moderne et flatteuse, ergonomie des commandes améliorée
4 nouvelles selleries
Fonctionnalités et équipements
1. Nouveaux équipements modernes
MEDIA NAV, Dacia Plug & Radio, régulateur/limiteur de vitesse, radar de recul
2. Sécurité
Système de contrôle de trajectoire (ESC) et airbags latéraux avant de sér
3. Vie à bord
Cache-bagage avec une tablette rigide, emplacements de stockage additionnels
Affichage de la température extérieure, planche de bord qualitative
Performance et polyvalence
1. Moteurs
Nouvelle offre essence TCe 125, éco-mode et indicateurs de changement de vitesse
2. Acoustique en progrès

Isolation compartiment moteur, isolation habitacle

http://www.forum-auto.com...475.htm#t776371

mekintosz - 2013-08-31, 22:20

Czyli nowy silnik 1.2 tce czy 1.4 125 KM ???
Rysiob - 2013-09-01, 08:08

Krótko mówiąc:
- będzie nowa deska rozdzielcza i boczki drzwi;
- systemy audio takie jak w Lodgy/Dokkerze/Logan2...;
- będzie tempomat / ogranicznik prędkości;
- prawdopodobnie na środku kokpitu będzie wyświetlacz komputera pokładowego/minitablet (tak zrozumiałem z francuska);
- lepsze wyciszenie! (Acoustique en progrès);

A TCe 125 to może być ten silnik z Clio 3 z turbiną, ale z wtryskiem pośrednim (wielopunktowym). Czyli ta starsza odmiana. No chyba, że coś zupelnie nowego.

DrOzda - 2013-09-01, 10:32

Ten sam co w lodgy tylko z turbo o zmiennej geometrii.
Renault zrezygnowalo z 14 tce

maciek - 2013-09-01, 11:42

ten 1,2 TCE mocniejszy co jest w Megane 3
DD - 2013-09-02, 13:45

przemlinek napisał/a:
Tego który już się dla mnie produkuje pewnie i tak sprzedadzą.

Raczej nie powinni miec z tym problemu :-) .

przemlinek napisał/a:
Tylko znowu obawiam się tego że teraz przez 3 lata zdążyli poprawić większość baboli jakie wyszły i teoretycznie ostatnio rocznik jest "dopracowany" pod tym względem a w nowej wersji cały cykl zacznie się od nowa (nowe babole :/)

No niestety potencjalnie istnieje takie ryzyko. Decyzja o zakupie nowego auta nie jest latwa ;-) .

Marcinho - 2013-09-02, 14:28

W najnowszym AŚ i Motor są wzmianki o nowym DD.
Dar1962 - 2013-09-02, 14:41

nowy (czytaj poliftingowy) DD pojawić się ma w salonach sprzedaży na przełomie listopada-grudnia br. To teoria. Jeśli więc ktoś chciałby takim jeździć to i tak po złożeniu zamówienia interesującą go wersję odbierze go po nowym roku. O ile wiadomo jak będzie wyglądał z zewnątrz, na temat wnętrza wielka tajemnica. Należy przyjąć,że będzie zmodyfikowane do wyglądu Logana i Sandero II z zachowaniem charakterystycznych elementów typowych dla DD . A jeśli już mówimy o wyglądzie zewnętrznym - o ile pomysł świateł do jazdy dziennej pochwalam, o tyle same reflektory już mi się nie podobają - w aktualnym DD - szczególnie w wersji 4x4 czarny reflektor z podwójną okrągłą lampą wygląda o wiele bardziej wyraziście niż nowy, bezsensownie podzielony na różnego kształtu dziwne wgłębienia i półeczki. A atrapa jest zwyczajnie brzydka i przekombinowana. Fajne są ażury w relingach i te napisy na nich. I jest to oczywiście moje całkowicie subiektywne zdanie na ten temat ;-)
DD - 2013-09-02, 15:03

Moje subiektywne zdanie w tej materii jest podobne: atrapa mi sie nie podoba (trafnie to okresliles "przekombinowana", ktos inny na necie napisal "Po co te pryszcze?" :mrgreen: ), rowniez reflektory troche przekombinowane, stare uwazam za bardziej udane.
Rysiob - 2013-09-02, 19:08

W przyszłym tygodniu poznamy wnętrze, bo ruszy salon samochodowy we Frankfurcie. Może być ciekawie :) Co do reflektorów - subiektywnie mi się baardzo podobają.
mekintosz - 2013-09-02, 20:17

Jeszcze tłumacz google podpowiada:

Sièges chauffants avant -> Podgrzewane fotele przednie

ciekawe czy na wszystkie rynki ?

;-)

BoloSr - 2013-09-03, 06:56

mekintosz napisał/a:
Jeszcze tłumacz google podpowiada:

Sièges chauffants avant -> Podgrzewane fotele przednie

ciekawe czy na wszystkie rynki ?

;-)


ino tydzien zostal wiec wszystko sie wyjasni :)

DD - 2013-09-03, 07:22

maciek napisał/a:
ten 1,2 TCE mocniejszy co jest w Megane 3

Co ciekawe, w takiej zwyklej Megane hb oferowane sa 4 silniki benzynowe, 2 z wtryskiem bezposrednim i 2 z posrednim. Z bezposrednim to dwie wersje 1.2TCe (1.2TCe115 85kW oraz 1.2TCe130 97kW, czyli ok. 131,82KM, czyli prawie 132KM). Z posrednim wtryskiem to dwie wersje... K4M (1.6 16V), jedna 100KM, druga 110KM. Bylby to niezly paradoks, gdyby sie tak stalo, ze w Renaultach K4M byly nadal oferowany, a nie byl w zadnym modelu Dacii (obecnie jest tylko w DD, ale nie wiadomo co bedzie po FL).

maciek - 2013-09-03, 07:52

^^ wejdzie E6 i nie będzie K4M
DD - 2013-09-03, 08:16

maciek napisał/a:
^^ wejdzie E6 i nie będzie K4M

A mozna prosic troche jasniej?

DrOzda - 2013-09-03, 08:27

DD napisał/a:
maciek napisał/a:
^^ wejdzie E6 i nie będzie K4M

A mozna prosic troche jasniej?

Norma Euro 6.
Dlatego ciekawe czy Renault będzie inwestowało w dostosowanie 1.6 MPI i 1.2 16V do tej normy czy zastąpi wolnossaki w Lodgy,Sandero i Loganie uturbionymi.
Ciekawe jak by jeździła Lodgy z 0.9 Tce ....

DD - 2013-09-03, 08:51

Maciek & DrOzda: Ale normy emisji spalin dla Euro5 i Euro6 sa w przypadku benzyniakow takie same (co innego diesle).
laisar - 2013-09-03, 08:59

DrOzda napisał/a:
dostosowanie 1.6 MPI

1.6 MPI to ośmiozaworowiec - K7M.

Wspomniany wcześniej K4M to inny wolnossak - też 1.6, ale 16V.

DD - 2013-09-03, 09:05

Kolega DrOzda zszedl w dalszej czesci swojego poprzedniego postu na inne Dacie, stad wzmianka o 1.6MPI, a nawet o 1.2 16V.
DrOzda - 2013-09-03, 09:06

Wiem i wiem też że Renault oficjalnie zaorało K4M w gamie swoich produktów zastępując go 1.2 Tce w nowych modelach.
Ciekawy jestem czy to samo zrobią z pozostałymi wolnossakami w swojej gamie.
Już podawałem przykład Francji gdzie 1.6 MPI nie opłaca się kupować od początku roku, bo klient musi płacić 1000 Euro kary za przekroczenie limitu emisji CO2.

DD - 2013-09-03, 09:35

W Polsce nie ma takich kar, wiec jesli tylko beda chcieli, to moga oferowac rozne silniki na roznych rynkach, zaleznie od norm emisji tudziez oplat/kar w danym kraju, ew. jakiejs lokalnej specyfiki (np. wielu chetnych na lpg). Tak jak to sie od dawna dzialo i nadal dzieje, np. na Ukrainie oferowane sa nowe R. Logany, Sandera i Stepwaye z silnikiem K7M, a nie sa z H4Bt (0.9TCe).
ryjas - 2013-09-03, 17:50

Ktoś wie ile kosztuje ściągniecie auta z Ukrainy? Tam są normalne silniki w razie czego.
maciek - 2013-09-03, 18:18

ale tam silniki nie spełniają Polskich Norm, nikt ci tego nie zarejestruje
marszelest - 2013-09-03, 20:14

ew przełożyć katalizator z kaszkaja może spasuje po małych przeróbkach od wersji 2,0 :mrgreen:
maciek - 2013-09-03, 20:20

o ile pamięć mnie nie myli Renault ma inne 2,0 w benzynie niż Nissan ;-)
DD - 2013-09-04, 07:28

ryjas napisał/a:
Ktoś wie ile kosztuje ściągniecie auta z Ukrainy? Tam są normalne silniki w razie czego.

Nawet pomijajac to, ze tamte silniki nie spelniaja Euro5, to i tak gra nie jest warta swieczki, bo ceny R. Dusterow (tudziez Loganow, Sander itd.) na Ukrainie sa duuzo wyzsze niz Dacii w Polsce.

Alien - 2013-09-04, 15:49

Wg mnie poliftowy wygląda całkiem dobrze, stylistycznie ciekawy, nieprzeładowany fanaberiami jak Nissan Juke, jedno czego mi brakuje (brakowało w obecnym i brakuje w poliftowym) to zmiana tyłu - zostały malutkie światełka i ogólnie nieciekawy tył - tak jakby projektantom się nie chciało i tył dokończyły po godzinach sprzątaczki. Plastik nad tablicą to za mało. Generalnie 8/10
mud maX - 2013-09-04, 19:19

To że zmienili mało i w ogóle nie ruszali blacharki ma jeden plus - jak ktoś chce to może sobie dokupić nowe lampy, grill, relingi i przeprowadzić facelifting we własnym garażu.
Tylko z wnętrzem byłoby już trudniej...

Rysiob - 2013-09-07, 14:56











Jest i fota wnętrza !!! :) jak widać elementy wspólne dla nowej linii modelowej, ale kokpit jednak inny :)

BoloSr - 2013-09-07, 15:48

Jak tak bedzie to ja bede czekal na zakup na takiego DD za 5 latek
tomala72 - 2013-09-07, 17:11

Ogólnie zmiany na plus...rewolucji nie ma ale może to i dobrze bo aktualna wersja wcale nie wygląda przy tej "nie świeżo":)
maciek - 2013-09-07, 17:20


ale zepsuli środek deski rozdzielczej.

mud maX - 2013-09-07, 17:26

I zmienili naklejkę 4WD - na brzydszą...
aksel - 2013-09-08, 10:34

jak dla mnie na + to tylko przednie światła, dodatkowe miejsce na pierdoły na desce i fakt że przełączniki szyb wędrują na prawidłowe miejsce
wygląd d..py nie urywa

zdzisiu27 - 2013-09-08, 12:06

Kilka zdjęć z tej serii więcej jest tutaj: http://francuskie.pl/nowa...y-komplet-zdjec

aksel napisał/a:
jak dla mnie na + to tylko przednie światła, dodatkowe miejsce na pierdoły na desce i fakt że przełączniki szyb wędrują na prawidłowe miejsce
wygląd d..py nie urywa


Wyglądu niech nie ruszają - jest bardzo dobry!
Jak dla mnie bardzo udane rozwinięcie Dustera, na pewno ma lepiej wyciszone wnętrze no i MediaNav. Z zewnątrz rasowy SUV ;-P

mekintosz - 2013-09-08, 15:00

Widać , ze wszystko jest zbudowane na bazie starej deski sandero/duster. W szczególności znów za nisko pokrętła nawiewów/ogrzewania. Jednak wizualnie kokpit jest odświeżony, sportowo-rekreacyjny ;-) . Licze, ze przed szybka w tej ciemnej wnece znajdzie sie wyswietlacz komputerka/zegarek/termometr. Faktycznie mogli plastik okalajacy media nav dac pomalowany na kolor ciemnoszary metalik jak na kierownicy. Troszke sie szaro zrobiło. Zauwazylem tez inne wytłoczenia wykladziny obok pedałów. Może to dzięki lepszemu wyciszeniu ;-)

Strona ze zdjeciami renault duster. Mozna dokladnie obejrzec wnetrze oraz lepsze wyciszenie , czy schowki. Oczywiscie to wersja aktualnie sprzedawana. Zwracam uwage na ciekawe umieszczenie lampki tylnego rzedu oraz drugiej zapalniczki , czy tasiemki na kubek pasazera ;-)

http://www.team-bhp.com/f...ial-review.html

DD - 2013-09-08, 18:59

Zauwazcie, ze w RD zamiast tej nieudanej "rolety" bagaznika jest polka. Ciekawe czy wraz z liftem DD cos poprawia w tej materii?
maciek - 2013-09-08, 19:34

DD napisał/a:
Zauwazcie, ze w RD zamiast tej nieudanej "rolety" bagaznika jest polka. Ciekawe czy wraz z liftem DD cos poprawia w tej materii?


ma się ponoć zmienić

piotrres - 2013-09-08, 23:12

1. Nowe lamy OK
2. Atrapa chłodnicy: taka sobie
3. Deska rozdzielcza: pokretła nawiewu dalej za nisko.
Przyjrzałem się kontroli centralnej i... ujrzałem poszarzałą twarz robota-blaszaka. W nowym Loganie ładniejsza.
4. Relingi: Ten napis z boku jest trochę pretensjonalny: ale to rzecz gustu.
Ciekaw jestem czy:
1. fałda rozkoszy zostanie zamieniona na roletę/pokrywę?
2. jaka jest gama silników
3. o kurtynach bocznych można pomarzyć ( księgowi na pewno broniliby tego braku jak niepodległości )

DD - 2013-09-09, 01:04

maciek napisał/a:
ma się ponoć zmienić

Ale wiadomo cos blizej, czy ma to byc jaks prawdziwa roleta, czy polka?

Chociaz w sumie pewnie juz jutro sie okaze...

Karenzo - 2013-09-09, 01:43

Duster dużo lepiej się prezentuję z jasną tapicerką i plaskami ,niebo a ziemia , szkoda że u nas takich nie sprzedają . Bardzo lubię jasna tapicerkę , gdyby była w ofercie myślał by nawet o wymianie samochodu . Wiadomo że się brudzi itp ale jest piękna
BoloSr - 2013-09-09, 06:18

Troche info :)
Na temat silnikow :)

funyo - 2013-09-09, 06:58

Jak dla mnie, wszystkie zmiany na plus. :-D
Wygląd zewnętrzny - ok.
Nowa deska - ok.
Lepsze wyciszenie - ok.
Półka bagażnika - ok. :-D
Media Nav - ok.
Termometr zewnętrzny - ok.
Tempomat - ok.
Umiejscowienie podnośników szyb - ok.
Nowy benzyniak + skrzynia "6" - ok.

Pozostaje pytanie o ceny, ale nie powinny być dużo wyższe. :roll:

Teraz to naprawdę dopracowany samochód, choć już wcześniej był fajny.
Chyba dobrze zrobiłem, odkładając w czasie zakup Dustera :-)

laisar - 2013-09-09, 07:34

DD napisał/a:
czy ma to byc jaks prawdziwa roleta, czy polka?

Oto rozwiązanie tej Najbardziej Palącej Zagadki (:

(Nową będzie: "Czy ona pasuje do starego kurzaczka???").

Prezes - 2013-09-09, 07:47

Będzie miało co pukać i stukać :-P Już chyba wcześniejsza wersja lepsza. Roleta tak, półce mówię zdecydowane nie.
maciek - 2013-09-09, 08:20

laisar, nie wiesz czy będzie jakaś prezentacja online ?
maciek - 2013-09-09, 08:23

4x4

4x2

środek

DrOzda - 2013-09-09, 08:57

Konsola porażka, zalatuje paskudnym Focusem 3 albo Chevroletem ala ufo plastix.
Nosz kurcze Lodgy Sandero i Logan 2 jest powszechnie chwalone za wnętrze - musieli w takim razie dolać dziegciu żeby za dobrze nie było.

BoloSr - 2013-09-09, 09:30

DrOzda napisał/a:
Konsola porażka, zalatuje paskudnym Focusem 3 albo Chevroletem ala ufo plastix.
Nosz kurcze Lodgy Sandero i Logan 2 jest powszechnie chwalone za wnętrze - musieli w takim razie dolać dziegciu żeby za dobrze nie było.


przesadza kolega ino zrobili dobra robote

maciek - 2013-09-09, 09:36








tweeciak - 2013-09-09, 10:10

BoloSr napisał/a:
Troche info :)
Na temat silnikow :)


z "francuskie.pl" : Jeśli chodzi o silniki to szykują się zmiany. Przede wszystkim czterocylindrowy silnik 1.2 TCe o mocy 125 KM. 90% momentu obrotowego dostępnego jest już przy 1500 obrotów. Średnie zużycie paliwa z tym silnikiem – według producenta – ma wynosić 6 litrów na 100 kilometrów. Do tego sześciobiegowa skrzynia biegów.

Silniki 1.6 105 KM pozostanie w niektórych krajach w ofercie, podobnie jak 1.5 dCi o mocy 90 lub 110 KM.

Karenzo - 2013-09-09, 10:18

a mi się tak marzy te 1.6 16v z turbinką to by było z 200 kucy
ale to pewnie do daci nie dadzą :(

sereq - 2013-09-09, 11:10

Zaraz, ale to wychodzi na to że TCe tylko do wersji 4x4 (bo 6-cio biegowa skrzynia) ?
BoloSr - 2013-09-09, 11:14

sereq napisał/a:
Zaraz, ale to wychodzi na to że TCe tylko do wersji 4x4 (bo 6-cio biegowa skrzynia) ?


nigdzie to nie jest jeszcze napisane poczekac trza na oficjalne info

Prezes - 2013-09-09, 12:09

Z filmików wynika, że jednak nie będzie led do jazdy dziennej, tylko zwykłe żarówki, jak w pozostałych Daćkach.
BoloSr - 2013-09-09, 12:12

Prezes napisał/a:
Z filmików wynika, że jednak nie będzie led do jazdy dziennej, tylko zwykłe żarówki, jak w pozostałych Daćkach.

ale to chyba lepiej :)
jak padnei to tylko zarowka a nie listwa z ledami ktorje nie da sie tak latwo wmienic :)

DD - 2013-09-09, 12:42

sereq napisał/a:
Zaraz, ale to wychodzi na to że TCe tylko do wersji 4x4 (bo 6-cio biegowa skrzynia) ?

Owszem, ow nowy 1.2TCe 125KM ma byc sprzezonony ze skrzynia 6b., ale niekoniecznie musi byc dostepny wylacznie w wersji 4x4 (nie ma na razie zadnych kategorycznych informacji na ten temat).

Prezes napisał/a:
Z filmików wynika, że jednak nie będzie led do jazdy dziennej, tylko zwykłe żarówki, jak w pozostałych Daćkach.

Pewnie niejednemu podpadne ;-) , ale ja tam wole, ze sa zwykle zarowki.

BoloSr - 2013-09-09, 12:48

chyba cos bedzie na zywo tu :)
maciek - 2013-09-09, 13:30

Cytat:
W odświeżonej wersji Dustera zagości nowy przedni pas ze zmodyfikowanym zderzakiem, reflektorami oraz atrapą chłodnicy. Z tyłu można zauważyć nieco odmienione lampy. Dacia Duster po zmianach będzie mogła zostać wyposażona w pakiety Adventure oraz Off-road. Pierwszy wniesie poszerzone nadkola oraz ochraniacze na progi, a drugi aluminiowe wstawki oraz orurowanie przodu.
Auto otrzyma wnętrze podobne do Logana i Sandero drugiej generacji. Rzucającą się w oczy zmianą będą nowe fotele oraz tylna kanapa i przeniesienie przycisków do sterowania szybami z konsoli centralnej na boczki drzwi. Dacia przygotowała cztery nowe wzory tapicerki, łącznie ze skórzaną. Wyższe wersje wyposażenia otrzymają system multimedialny MEDIA NAV z łącznością Bluetooth. Na liście opcji znajdą się takie nowości, jak system anykradzieżowy, łańcuchy na koła, zestaw gaśniczy oraz fotelik dziecięcy.
Bliźniak nowego Nissana Terrano będzie mógł występować teraz w nowej wersji silnikowej. Motor 1,2 TCe połączony z 6-biegową manualną skrzynią biegów wygeneruje 125 KM i 90% maksymalnego momentu obrotowego już od 1500 obr./min. Średnie spalanie auta w tej konfiguracji ma wynosić 6 l/100 km.

http://autokult.pl/2013/0...czegolach-wideo
pisane pewnie na podstawie notki prasowej

BoloSr - 2013-09-09, 13:35

to tylko czekac na konfigurator i cennik :)
maciek - 2013-09-09, 14:27
























maciek - 2013-09-09, 14:36

ponoć ładowność relingów/bagażnika dachowego będzie wynosić 100 kg
Dar1962 - 2013-09-09, 14:54

to by oznaczało,że można zaryzykować montaż namiotu dachowego ;-)
Rysiob - 2013-09-09, 15:22

Po chwili zastanowienia, środkowa część kokpitu przypomina nieco rozwiązanie z Qashqaia. Generalnie szkoda, że nachylenie tej części pozostało takie jak dotąd - nie wiem, jak będzie z wygodą obserwowania Media NAV...
Dominus - 2013-09-09, 15:23

Obrazek

Możliwość sterowania tylko przednimi szybami od strony kierowcy ??

sereq - 2013-09-09, 15:32

Dominus napisał/a:
Obrazek

Możliwość sterowania tylko przednimi szybami od strony kierowcy ??


Rzeczywiście, sterowanie tylnymi pewnie zostaje na swoim miejscu :lol:

Dominus - 2013-09-09, 15:36

Możę jednak to błąd w grafice gdyż na zdjęciu

http://www.blogcdn.com/es...dusteronso7.jpg

jest cały panel z sterowaniem wszystkich szyb.

sereq - 2013-09-09, 15:36

Rysiob napisał/a:
Po chwili zastanowienia, środkowa część kokpitu przypomina nieco rozwiązanie z Qashqaia. Generalnie szkoda, że nachylenie tej części pozostało takie jak dotąd - nie wiem, jak będzie z wygodą obserwowania Media NAV...


Ta konsola jest dużo węższa niż w nowym Sandero, nie mam pojęcia dlaczego - przez co przyciski awaryjnych i blokady drzwi są umieszczone poniżej nawiewów (w Sandero pomiędzy), co z kolei obniża ekran NAV, trochę bez sensu.

sereq - 2013-09-09, 15:37

Dominus napisał/a:
Możę jednak to błąd w grafice gdyż na zdjęciu

http://www.blogcdn.com/es...dusteronso7.jpg

jest cały panel z sterowaniem wszystkich szyb.


Zapewne sterowanie tyłem będzie w opcji za 300 PLN :mrgreen:

Dominus - 2013-09-09, 15:48

Może być i tak :)

Przyciski od awaryjnych i blokady drzwi mogli jakoś sensownie w komponować poniżej Navi aby ją "dźwignąć" do góry a tak to jest obniżona.
Zaobserwowałem że nawiewy środkowe w stosunku do wersji przed liftem są wyżej umiejscowione

mekintosz - 2013-09-09, 18:48

Ciekawe czy przyciski otwierania/zamykania okien umieszczone na drzwiach beda podswietlone, czy jak w Lodgy - "led ready - do it yourself" ;-)
Rysiob - 2013-09-09, 19:04

Hiszpański Autoblog podaje, że na listę wyposażenia standardowego trafi ESP i... sześć poduszek powietrznych. Ponadto dziennikarze donoszą, że zmieniono nastawy zawieszenia w celu jeszcze lepszej amortyzacji.

źródło: http://es.autoblog.com/20...mas-en-detalle/

Ponadto wedle presskita, cena bazowa pozostanie bez zmian.

funyo - 2013-09-09, 23:13

Co do sterowania szybami tylnymi ze zdjęcia Dominusa - nie przyszło Wam do głowy, że to zdjęcie auta z elektryką tylko z przodu? ;-)
Poniżej porównanie starej deski z nową...z "pełną" elektryką.
Widać wyraźnie, że dla oszczędności praktycznie wszystko pozostało na swoim miejscu, z wyjątkiem środkowych nawiewów, które są nieco wyżej. Inaczej (czyt. ładniej) to tylko opakowano.

Dominus - 2013-09-10, 06:48

funyo napisał/a:
Co do sterowania szybami tylnymi ze zdjęcia Dominusa - nie przyszło Wam do głowy, że to zdjęcie auta z elektryką tylko z przodu? ;-)

Trafna uwaga, przecież tył możę być w opcji na korbę :)


funyo napisał/a:

Widać wyraźnie, że dla oszczędności praktycznie wszystko pozostało na swoim miejscu, z wyjątkiem środkowych nawiewów, które są nieco wyżej. Inaczej (czyt. ładniej) to tylko opakowano.

I bardzo dobrze żę nie nawydziwiali tylko opakowali to ładniej. Ale przycisk od ryglowania drzwi i awaryjne mogli dać pod navi a ono do góry

DrOzda - 2013-09-10, 09:07

Rysiob napisał/a:
Hiszpański Autoblog podaje, że na listę wyposażenia standardowego trafi ESP i... sześć poduszek powietrznych.

Łaski z ESP nie robią bo to wymóg homologacji. W sześć poduszek nie wierzę bo za bardzo nie ma gdzie kurtyn upchnąć - będą boczne zintegrowane z kurtynami.
Rysiob napisał/a:

Ponadto wedle presskita, cena bazowa pozostanie bez zmian.

Być może za golasa tak , sądzę że niestety tak jak Logan/Sandero2 będą niewielkie podwyżki na polskim rynku - za bardzo opłaca się wywozić od nas nówki do Niemiec i Francji.

funyo - 2013-09-10, 10:05

DrOzda napisał/a:

Łaski z ESP nie robią bo to wymóg homologacji. W sześć poduszek nie wierzę bo za bardzo nie ma gdzie kurtyn upchnąć - będą boczne zintegrowane z kurtynami.

Robią, robią...
Przepisy homologacyjne dotyczą całkiem nowych modeli wprowadzanych do obrotu na terenie UE, a Nowy Duster to tylko lifting. Śmiało mogli poczekać ze standardowym ESP do premiery następcy :-P

DrOzda - 2013-09-10, 10:24

Ale to nie ma znaczenia , samochód ma nową homologację , pulę numeracji VIN itp. I podpada pod nowe wymagania. Zobacz liftingowane trojaczki z Kolina - zmiany kosmetyczne ale wyposażenie musiało się zgadzać z minimalnym dla nowych homologoacji.
BoloSr - 2013-09-10, 11:10

No dobra dzisiaj 10 i gdzie sa oficjalne fotki z targow ???
DD - 2013-09-10, 11:31

DrOzda napisał/a:
Łaski z ESP nie robią bo to wymóg homologacji.

Czyli wszystkie wersje DD ph2 beda mialy ESP w standardzie (takze golas)? Jesli tak, to chyba beda musieli zaproponiwac jakies znaczace upusty na ph1, ew. znaczaco podniesc ceny ph2. Inaczej nie wyobrazem sobie, zeby jakas wieksza liczka osob skusila sie jeszcze na ph1, gdy ph2 bedzie w samej lub zblizonej cenie.

BoloSr - 2013-09-10, 11:33

DD napisał/a:
DrOzda napisał/a:
Łaski z ESP nie robią bo to wymóg homologacji.

Czyli wszystkie wersje DD ph2 beda mialy ESP w standardzie (takze golas)? Jesli tak, to chyba beda musieli zaproponiwac jakies znaczace upusty na ph1, ew. znaczaco podniesc ceny ph2. Inaczej nie wyobrazem sobie, zeby jakas wieksza liczka osob skusila sie jeszcze na ph1, gdy ph2 bedzie w samej lub zblizonej cenie.


ale w czym problem w koncu DD sie zamawia wiec przyjdzie moment ze nei zamowisz starej wersji tylko nowa :)

DrOzda - 2013-09-10, 11:40

I zapewne od następnego tygodnie już nie zamówi się starego dustera w salonie :)
DD - 2013-09-10, 12:14

DrOzda napisał/a:
I zapewne od następnego tygodnie już nie zamówi się starego dustera w salonie :)

Od nastepnego tygodnia nie bedzie sie juz dalo zamowic ph1? To tylko Twoje przypuszczenia, czy moze masz jakies pewne zrodlo takiej informacji??

DrOzda - 2013-09-10, 12:18

DD napisał/a:
DrOzda napisał/a:
I zapewne od następnego tygodnie już nie zamówi się starego dustera w salonie :)

Od nastepnego tygodnia nie bedzie sie juz dalo zamowic ph1? To tylko Twoje przypuszczenia, czy moze masz jakies pewne zrodlo takiej informacji??

No jeśli dziennikarze napisali że nowe Dustery zaczną pojawiać się pod koniec roku, a cykl produkcyjny to jest te dwa - trzy miesiące to muszą się spieszyć z wygaszaniem zamówień na starego.
Tymczasem za 10 minut rusza konferencja prasowa i pokaz:
http://event.media.renaul...?nocache=249874

maciek - 2013-09-10, 12:32

BoloSr napisał/a:
No dobra dzisiaj 10 i gdzie sa oficjalne fotki z targow ???


widziałem fotki na facebooku interii z targów, Duster phII istnieje ;-)

BoloSr - 2013-09-10, 12:35

maciek napisał/a:
BoloSr napisał/a:
No dobra dzisiaj 10 i gdzie sa oficjalne fotki z targow ???


widziałem fotki na facebooku interii z targów, Duster phII istnieje ;-)


daj linka :)

maciek - 2013-09-10, 12:45

BoloSr napisał/a:
maciek napisał/a:
BoloSr napisał/a:
No dobra dzisiaj 10 i gdzie sa oficjalne fotki z targow ???


widziałem fotki na facebooku interii z targów, Duster phII istnieje ;-)


daj linka :)


https://www.facebook.com/...70425125&type=1

Domel2250 - 2013-09-10, 13:42

http://moto.wp.pl/kat,123...l?ticaid=111486

Zwróćcie uwagę na brak rolety w bagażniku, jest półka, jak w Renault Duster np. w Indiach :-) . Szkoda, że zwijana "cywilizowana roleta".

maciek - 2013-09-10, 13:55

Domel2250, parę stron wcześniej było i jest zdjęcie
Domel2250 - 2013-09-10, 14:00

tego białego, co ładnie widać półeczkę, jakoś przeoczyłem :-P
maciek - 2013-09-10, 16:31



+ parę zdjeć z Frankfurtu
https://www.facebook.com/daciaklubpolska?ref=hl

maciek - 2013-09-10, 18:29








project2010 - 2013-09-11, 09:15

Ktoś ma zdjęcie tej półki? Da się ją do starego włożyć?

Kurcze, napisałem "starego"? On dopiero ma rok z okładem, siła market-bełkotu... :):):)

DD - 2013-09-11, 09:50

Napewno sie da... tylko kwestia tego, ile w sumie elementow trzeba byloby przeszczepic.
maciek - 2013-09-11, 10:01



pejot - 2013-09-11, 14:17

z innej beczki: do czego służą przyciski +/- z lewej strony na kierownicy, skoro pod kierownicą jest regulacja radiem?
Dominus - 2013-09-11, 14:26

Przyciski te są od regulatora ogranicznika prędkości
tomala72 - 2013-09-11, 15:37

Ciekawe czy da się zaadaptować grilla z nowej wersji:)
Dominus - 2013-09-11, 16:12

tomala72 napisał/a:
Ciekawe czy da się zaadaptować grilla z nowej wersji:)


Wydaje mi się że lampy, grill, kratka przy dolnej chłodnicy bez problemu będzie można zamontować u Nas

tomala72 - 2013-09-11, 16:17

Czyli jak nie sprzedam dusterka:) To na wiosnę na alledrogo pojawią się nowe "akcesoria" do starej wersji z rozpierduchy poliftowych w zachodniej europie.
Po zimie trochę trachniętych dusterów po lifcie powinno być:)))

Proponuję stworzyć listę "akcesoriów" możliwych do przeszczepu w starszej wersji:

- grill
- lampy przednie
- lampy tylne
- relingi
- kratka chroniąca chłodnicę
- półka bagażnika
- co jeszcze?

maciek - 2013-09-11, 16:24

wyciszenie ;-)
BoloSr - 2013-09-11, 18:01

tomala72 napisał/a:
Czyli jak nie sprzedam dusterka:) To na wiosnę na alledrogo pojawią się nowe "akcesoria" do starej wersji z rozpierduchy poliftowych w zachodniej europie.
Po zimie trochę trachniętych dusterów po lifcie powinno być:)))

Proponuję stworzyć listę "akcesoriów" możliwych do przeszczepu w starszej wersji:

- grill
- lampy przednie
- lampy tylne
- relingi
- kratka chroniąca chłodnicę
- półka bagażnika
- co jeszcze?


deska z navi :):)

project2010 - 2013-09-11, 18:05

Widać w miarę dobrze półeczkę, na drugim filmie.

http://moto.pl/MotoPL/1,8...o.html#TRrelSST

chriskb - 2013-09-11, 18:22

Jeszcze dodam
Siedzenia
Boczki drzwi
Kierownica
oraz
UCH i ECU w zależności od silnika i kilka innych dupereli (okablowanie, złączki itp.)

maciek - 2013-09-11, 18:41






funyo - 2013-09-11, 19:40

Gość na 2 i 3 zdjęciu wygląda jak John Malkovich :roll:
Natomiast co do auta: na pierwszej fotce widać zapalone jednocześnie światła dzienne, krótkie i halogeny. Ostatnie pomijam, ale czy dzienne nie powinny gasnąć w momencie włączenia krótkich?

maciek - 2013-09-11, 20:10

Tak, to John
bebe - 2013-09-11, 20:15

funyo napisał/a:
Natomiast co do auta: na pierwszej fotce widać zapalone jednocześnie światła dzienne, krótkie i halogeny. Ostatnie pomijam, ale czy dzienne nie powinny gasnąć w momencie włączenia krótkich?

Zasadniczo - powinny. Ale jeśli lampa jest dwojga imion, to znaczy ma homologację zarówno świateł do jazdy dziennej jak i pozycyjnych/postojowych/nigdy-nie-pamiętam-jaka-jest-właściwa-nazwa, to efekt może być jak powyżej.

funyo - 2013-09-11, 22:19

bebe napisał/a:

Zasadniczo - powinny. Ale jeśli lampa jest dwojga imion, to znaczy ma homologację zarówno świateł do jazdy dziennej jak i pozycyjnych/postojowych/nigdy-nie-pamiętam-jaka-jest-właściwa-nazwa, to efekt może być jak powyżej.

:?: :?: :?:

ryjas - 2013-09-12, 10:04

bebe napisał/a:
Ale jeśli lampa jest dwojga imion, to znaczy ma homologację zarówno świateł do jazdy dziennej jak i pozycyjnych/postojowych/nigdy-nie-pamiętam-jaka-jest-właściwa-nazwa, to efekt może być jak powyżej.


Często dzienne ledowe pełnią rolę tzw obrysówek.

DrOzda - 2013-09-12, 10:23

Tu zapewne jest żarówka dwuwłóknowa P 5/21 (jak z tyłu w pozycyjnych/stop) która pełni funkcję dziennych / pozycyjnych. Albo dwie żarówki 5W i 21W w jednym odbłyśniku. Najtańsze i najbardziej logiczne rozwiązanie dość upakowanego reflektora Dustera.
DD - 2013-09-13, 12:13

tomala72 napisał/a:
Czyli jak nie sprzedam dusterka:) To na wiosnę na alledrogo pojawią się nowe "akcesoria" do starej wersji z rozpierduchy poliftowych w zachodniej europie.
Po zimie trochę trachniętych dusterów po lifcie powinno być:)))

Na wiosne?? Jeszcze nikt nawet nie zamowil DD ph2, a Ty juz na wiosne chcialbys czesci z nich na alledrogo? Sadzac po przykladzie DD ph1, na jakas troche wieksza liczbe czesci z rozbitkow DD ph2 na znanym portalu aukcyjnym raczej nie ma co liczyc wczesniej niz po ok. roku od pierwszych odbiorow.
Nie mowiac juz o tym, po ile sprzedawcy na alledrogo beda wołać za te czesci, gdy bedzie ich niewiele oraz gdy zorientuja sie, ilu ludziom na ich widok slinka cieknie :mrgreen: . Piszcie tego typu "listy akcesoriow do przeszczepu", a znakomicie w ten sporob podbijecie ceny :mrgreen: (forum jest ogolnodostepne, nawet nie trzeba sie zarejestrowac!)

tomala72 napisał/a:
Proponuję stworzyć listę "akcesoriów" możliwych do przeszczepu w starszej wersji:

1.2TCe125 wraz ze skrzynia 6b.

Prezes - 2013-09-13, 12:20

Ceny na alledrogo mogą być mylące. Jak wymieniałem lampy na czarne, to nowe w serwisie zamówiłem taniej niż na alledrogo chodziły używki z ułamany uchwytami :-P
BoloSr - 2013-09-13, 12:23

Prezes napisał/a:
Ceny na alledrogo mogą być mylące. Jak wymieniałem lampy na czarne, to nowe w serwisie zamówiłem taniej niż na alledrogo chodziły używki z ułamany uchwytami :-P

a tak sie zapytam z ciekawosci po ile byly w ASO ??

DD - 2013-09-13, 13:00

Prezes napisał/a:
Ceny na alledrogo mogą być mylące. Jak wymieniałem lampy na czarne, to nowe w serwisie zamówiłem taniej niż na alledrogo chodziły używki z ułamany uchwytami :-P

No moze tak byc gdy chodzi o nowosci, bo wtedy podaz jest mala. Z czasem wszystko wraca do normy, teraz na alledrogo spokojnie kupisz taniej niz w ASO (bez znajomosci), nawet nowe oryginaly.
Ale tez nie zawsze musi tak byc jak w Twoim przypadku z czarnymi lampami, nawet w dosc "świeżym" okresie. Ceny w ASO jednak zazwyczaj do niskich raczej nie naleza. Ciekawe ile kosztowac beda w ASO np. fotele czy relingi do ph2? To napewno nie beda male kwoty.

Prezes - 2013-09-13, 13:00

400 PLN brutto sztuka. Dziś nawet nowe oryginały na aukcji są po 490 :-P Ale są tez jakieś nowe podróby po 190. Jak ja kupowałem, to używki podchodziły pod 500.
BoloSr - 2013-09-13, 13:04

Prezes napisał/a:
400 PLN brutto sztuka. Dziś nawet nowe oryginały na aukcji są po 490 :-P Ale są tez jakieś nowe podróby po 190. Jak ja kupowałem, to używki podchodziły pod 500.


to w sumie nie tak zla kwota :)

DD - 2013-09-13, 13:16

Moze warto byloby w swoim czasie zorganizowac jakies klubowe zakupy grupowe niektorych czesci czy nawet jakichs "pakiektow liftingowych" :-) (z Rumunii?, Niemiec??)?
BoloSr - 2013-09-13, 13:17

DD napisał/a:
Moze warto byloby w swoim czasie zorganizowac jakies klubowe zakupy grupowe niektorych czesci czy nawet jakichs "pakiektow liftingowych" :-) (z Rumunii?, Niemiec??)?


ale co bys chcial ???
i to raczej za rok - dwa lata nie wczesniej pewnie :)

DD - 2013-09-13, 13:39

Pisalem nie pod katem siebie, tylko taki ogolny pomysl rzucilem (skoro wiele osob planuje swoje lifty). Aczkolwiek niewykluczone, ze tez mialbym jakies zamowionko, gdyby taki zakup grupowy sie kiedys zmaterializowal :-) .
maciek - 2013-09-16, 12:45

chodzą słuchy że TCE będzie na początku oferowane tylko z napędem 4x2
1,6/1,6 LPG też 4x2
1,5dci 90 4x2
1,5dci 110 4x2/4x4
to we Francji, może u nas będzie inaczej

BoloSr - 2013-09-16, 12:48

maciek napisał/a:
chodzą słuchy że TCE będzie na początku oferowane tylko z napędem 4x2


na stronie www.dacia.de tam juz tak napisali :)

boro2013 - 2013-09-16, 16:53

Poza wyglądem co rzeczywiście poprawiono /dodano proszę uzupełniajcie listę:

- nowy silnik
- światła do jazdy dziennej
- czujniki cofania
- lepsze wygłuszenie kabiny
- nowy kokpit ze schowkiem nad nawiewami
- nowe zegary - czy dodano coś do funkcji komp. pokładowego poza temperaturą na zewnątrz?
- radio /nawigacja GPS
- sterowanie szybami od strony kierowcy
- tempomat
- nowe fotele - co jest w nich lepsze?
- półka w bagażniku
- ..... ?

Tutaj w miarę szczegółowy film nowego Dustera:
http://www.youtube.com/watch?v=QEbThhtQIcw

Czy widać jakieś różnice w komorze silnika i tej słynnej mastyce - połączeniu dachu i błotnika?

Dar1962 - 2013-09-16, 17:49

co to jest w spodzie lusterka zewnętrznego?
pluto - 2013-09-16, 17:51

Czujnik temperatury zewnętrznej
maciek - 2013-09-16, 18:27

12V z tyłu, SUPER :mrgreen:
funyo - 2013-09-16, 18:55

No to teraz jedyne, czego mi brakuje, to klakson w kierownicy...
mekintosz - 2013-09-16, 22:57

Dopatrzyłem sie:

- dodatkowej pianki wygłuszajacej pod mata wygłuszająca komorę silnika
- zaślepek na łby śrubek w miejscu na kubeczki
- płynna regulacja oparcia fotela za pomocą gałki a nie dźwigienki
- prawdopodobnie wciąż łatwa samodzielna wymiana głośników bez potrzeby zdejmowania całego boczka jak w nowym Sandero
- tłumik i część wydechujest fabrycznie pomalowana na czarno


Ciekawi mnie czy jakies ekstra wygłuszenie jest ponad podsufitka oraz w drzwiach ?

Gimbo - 2013-09-19, 07:44

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem i zostanie podjęta decyzja o zmianie auta, to najprawdopodobniej będzie to Dacia Duster :lol:

Spodobało mi się to auto, kiedy przyjrzałem mu się nieco bliżej na ostatnim pikniku Dacii. Wcześniej myślałem o Lodgy, ale to auto jakoś mi nie pasuje. Logan MCV też nie ma tego "czegoś". Duster natomiast ma to "coś".
Może pełnić funkcje auta rodzinnego i oferować odrobinę szaleństwa na weekend 8-)
Z nowym wnętrzem będzie jeszcze bardziej atrakcyjny niż obecna wersja. Ciekaw jestem tylko, jakie będą ceny i wersje oferowane na polskim rynku.

wojtek22 - 2013-09-19, 08:28

Witam
Wczoraj zostałem zapytany przez mojego agenta ubezpieczeniowego czy mam automatyczna klimatyzacje, bo taka opcja wyposażenia wyskoczyła mu w bazie wyposażenia. Czyżby nowy Duster tak ma miec

laisar - 2013-09-19, 09:01

wojtek22 napisał/a:
Czyżby nowy Duster tak ma miec

Nie - jak na razie nic nie było słychać nawet o półautomatycznej (choć to dość prosta modyfikacja), więc na w pełni automatyczną nie ma raczej żadnych szans.

(I wydaje się to potwierdzać dokumentacja techniczna, w której nie ma ani śladu takich rozwiązań, a inne - np silnik 1.2 TCE - pojawiają się zawsze ze sporym wyprzedzeniem).

johnson - 2013-09-19, 12:38

ceny tce wygladaja na malo zachecajece niestety, trzymaja poziom dci :(
cennik nie jest oficjalny ale daje jakies pojecie o poziomach dla poszczegolnych wersji
http://www.autocentrale.f...ase-2-pas-cher/

maciek - 2013-09-19, 12:46

Jak dodasz eco karę do 1,6 16V to wychodzi że TCE ( z eco karą ) jest tańsze o 100 Euro ;-)
johnson - 2013-09-19, 13:02

liczylem ze tce bedzie w polowie drogi w cenniku miedzy 1.6 16v a dci 110. Zostaje brac diesla jezeli taka relacja cen sie utrzyma.
DD - 2013-09-19, 13:50

Tak jak przypuszczalem, 1.2TCe125 pewnie bedzie tylko w Laureacie (+ew. moze w jakichs SL), podobnie przeciez bylo/jest z mocniejsza wersja 1.5dCi. Poza tym wyglada na to, ze sprawdza sie wczesniejsze przecieki, ze 1.2TCe tylko w 4x2.
johnson - 2013-09-19, 14:07

tce chyba na poczatku tylko bedzie 4x2, info o takiej konfiguracji jest juz dosc dlugo na dacia.de i dacia.ro:
-Die neue Motorisierung TCe 125 4x2

mekintosz - 2013-09-19, 17:00

Czyli dla osob ceniacych sobie bezproblemowe benzyniaki, ewentualnie z LPG w połączeniu z napędem 4x4 nie będzie Dusterka ?
DD - 2013-09-19, 17:10

No na razie na to wyglada... w tym cenniku tez: ttp://www.daciacenter.be/...ter_prix_nl.pdf .

No, ale w Polsce moze bedzie inaczej. Jesli nie, to DD ph1 1.6 16V 4x4 stana sie wartosciowsze ;-) .

laisar - 2013-09-19, 17:26

mekintosz napisał/a:
nie będzie Dusterka ?

Oczywiście - już nigdy, przenigdy! Wszak taki (baczność!) Cennik jest bardziej nienaruszalny niż Biblia...

<;

maciek - 2013-09-19, 18:48

:!:
aktualnie we Francji nie ma możliwości kupienia Dustera ph I z silnikiem benzynowym 4x4
ale nie martwcie się my jesteśmy Ci gorsi i pewnie dostaniemy 1,6 16V w 4x2 i 4x4 i jeszcze TCe 4x2 w cenie 1,6 4x4 bo u nas nie ma durnych ecopodatków więc będą mogli nam oferować wszystkie modele silnikowe bez dodatkowych opłat.

mekintosz - 2013-09-19, 20:42

W Polsce oferuja czesto gorsze konfiguracje ;-(. Laisar, z Biblia wielu dyskutuje ;-)
Osobiscie bym przytulił Dusterka 4x2 125 KM Tce... za 3 lata moze ;-)

Lajkonik - 2013-09-20, 07:57

DD napisał/a:
No, ale w Polsce moze bedzie inaczej.

Już nie raz się zdarzało, że na Europę wschodnią samochody produkowane były z inną konfiguracją i z innym wyposażeniem. Biorąc pod uwagę popularność 4x4 w naszym kraju, na pewno dostosują ofertę. Może nie od pierwszego dnia sprzedaży, ale dostosują.

boro2013 - 2013-09-20, 20:52

Kilka ciekawych ujęć odświeżonego Dustera...

http://www.youtube.com/wa...etailpage#t=150

Stepway - 2013-09-21, 16:57

boro2013 napisał/a:
Poza wyglądem co rzeczywiście poprawiono /dodano proszę uzupełniajcie listę:
(...)
http://www.youtube.com/watch?v=QEbThhtQIcw


Na filmie widać zdaje się dwie wersje: oliwkową(?) 4x4 oraz białą 4x2, jeżeli dobrze oceniam to w Duster 4x2 posiada teraz inny, pełniejszy rodzaj kosza na koło zapasowe chociaż mogę się mylić bo phI miałem 4x4 z zapasem wewnątrz.

W obydwu Sandero phI, po dwóch latach opona na kole zapasowym uległa uszkodzeniu od wieszaków. Swoją drogą jak to teraz wygląda w nowym Sandero?

laisar - 2013-09-21, 18:21

Stepway napisał/a:
Duster 4x2 posiada teraz inny, pełniejszy rodzaj kosza na koło zapasowe

Nie, taka osłona była w koszu od początku - http://www.daciaklub.pl/f...p?p=54364#54364


Stepway napisał/a:
jak to teraz wygląda w nowym Sandero?

Zapas jest w bagażniku.

MZ000 - 2013-09-22, 07:48

boro2013 napisał/a:
Poza wyglądem co rzeczywiście poprawiono /dodano proszę uzupełniajcie listę:


- nowe zegary - czy dodano coś do funkcji komp. pokładowego poza temperaturą na zewnątrz?


Szkoda tylko, że popsuli zegary. Idą tą samą drogą co Opel kilka lat temu, na szczęście w Astrze IV naprawili swój błąd. Brak wskaźnika temperatury silnika :-(

boro2013 - 2013-09-24, 21:36

Przyłapany na ulicy robi pozytywne wrażenie:

http://autoindustry.ro/st...bucuresti-18980

mekintosz - 2013-09-24, 21:48

Coz za wielkie otwory w maskowicy - grila ? Siatka wydaje sie nieodzowna. Co to za rurka w kształcie grzałki od pralki ;-) ?
Piotr_K - 2013-09-24, 21:55

Gęściejsze oczka by się przydały - w ogóle nas nie czytają :-(
bebe - 2013-09-25, 10:23

MZ000 napisał/a:
Brak wskaźnika temperatury silnika :-(

Wskaźnik jest, tyle, że "dwucegiełkowy": brak kontrolki - jest ok, kontrolka się świeci - przegrzanie silnika, wszyscy zginiemy, PULL UP, PULL UP, TERRAIN AHEAD. ;>

Lajkonik - 2013-09-25, 10:27

mekintosz napisał/a:
Co to za rurka w kształcie grzałki od pralki ;-) ?

To, zdaje się, chłodzenie układu wspomagania. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

DD - 2013-09-25, 13:03

bebe napisał/a:
MZ000 napisał/a:
Brak wskaźnika temperatury silnika :-(

Wskaźnik jest, tyle, że "dwucegiełkowy": brak kontrolki - jest ok, kontrolka się świeci - przegrzanie silnika, wszyscy zginiemy, PULL UP, PULL UP, TERRAIN AHEAD. ;>

No to niezle dali ciala :evil: . Trzeba bedzie we wlasnym zakresie dorobic.

Lajkonik napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Co to za rurka w kształcie grzałki od pralki ;-) ?

To, zdaje się, chłodzenie układu wspomagania.

Tak, podobne widywalem w innych markach.

Piotr_K - 2013-09-25, 16:43

Patrzyłem dziś przy okazji poprawiania odbłyśnika po wymianie H7, też mamy w naszym Dasterku tę "grzałkę" tylko niżej i czarną, jest ona prawie niewidoczna.
piotrres - 2013-09-25, 23:08

Piotr_K napisał/a:
Gęściejsze oczka by się przydały - w ogóle nas nie czytają :-(

W ogóle w nowszych modelach również, innych marek jest taka tendencja "wszystko na wierzchu", chyba po to żeby kamienować chłodnicę-jawnogrzesznicę i serwis miał na czym zarabiać. Z punktu widzenia aerodynamiki pojazdu jest to również totalnie bez sensu bo podnosi wartość oporu aerodynamicznego nadwozia. Wewnętrzne opory chłodzenia to od 6...11% całkowitego oporu aerodynamicznego auta!
Czyżby jakiemuś wspanialcowi w biurze konstrukcyjnym nienaoliwiona szyja skrzypem pomyślunek turbowała? ;-)

A tu ciekawostka: http://sydney.edu.au/engi...s/AFMC00216.pdf

bebe napisał/a:
MZ000 napisał/a:
Brak wskaźnika temperatury silnika :-(

Wskaźnik jest, tyle, że "dwucegiełkowy": brak kontrolki - jest ok, kontrolka się świeci - przegrzanie silnika, wszyscy zginiemy, PULL UP, PULL UP, TERRAIN AHEAD. ;>


Hełe hłe hłe! Zasada ciemnego kokpitu ( brak światełek w przyciskach oznacza normalną sytuacje eksploatacyjną, samolotu. W przypadku wystąpienia awarii, na panelu górnym zapali się w odpowiednim przycisku lampka) "Auto-destrukcja za 10 sekund! Opuścić samochód!"
Kowalski, opcje! :lol:
Lecz przy tak roznegliżowanej chłodnicy przegrzanie jest właściwie niemożliwe. :mrgreen: Chyba, że się w nią wróbel lub kamień wbije i spowoduje wyciek :-/ na skutek nieostatecznej ochrony .

DD - 2013-09-26, 00:13

piotrres napisał/a:
Hełe hłe hłe! Zasada ciemnego kokpitu" ( brak światełek w przyciskach oznacza normalną sytuacje eksploatacyjną, samolotu. W przypadku wystąpienia awarii, na panelu górnym zapali się w odpowiednim przycisku lampka) "Auto-destrukcja za 10 sekund! Opuścić samochód!"
Kowalski, opcje! :lol:
Lecz przy tak roznegliżowanej chłodnicy przegrzanie jest właściwie niemożliwe. :mrgreen: Chyba, że się w nią wróbel lub kamień wbije i spowoduje wyciek :-/ na skutek nieostatecznej ochrony .

Nie trzeba az takich wyszukanych przypadkow :mrgreen: ... wystarczy prozaiczny pad temostatu w pozycji zamknietej, albo chocby jego niedomaganie polegajace na tylko czesciowym otwarciu. Ew. pad wentylatora chlodnicy (lub jego zasilania) i jakies dluzsze stanie/pelzanie z wlaczonym silnikiem w korku. No ale w przypadku przegrzania jest chociaz kontrolka informujaca o tym. Natomiast gdy termostat nie bedzie w pelni domykal, to niektorzy moga czesto jezdzic z niedogrzanym silnikiem, nawet nic o tym nie wiedzac.

MZ000 - 2013-09-26, 18:11

Dla mnie to porażka, wiem co mówię bo w Kangoo też mam dorabiany dodatkowy elektroniczny. Po gwarancji wymienię na zegary z modelu previledge.

Szczególnie jeżeli mówimy o silniku z turbiną ...
Śmieszne, bo taki komputer pokładowy (średnio potrzebny gadżet) mógłby wyświetlać temperaturę, fabrykę by to nic nie kosztowało :shock:

maciek - 2013-09-29, 13:45

Hiszpański Cennik
PRECIOS DUSTER 2WD
1.6 MPI 105 CV Base 10.900 €
1.6 MPI 105 CV Ambiance 12.650 €
1.6 MPI 105 CV GLP Ambiance 13.650 €
1.2 TCe 125 CV Ambiance 13.750 €
1.2 TCe 125 CV Laureaté 14.950 €
1.5 dCi 90 CV Ambiance 14.250 €
1.5 dCi 90 CV Laureaté 15.450 €
1.5 dCi 109 CV Ambiance 14.850 €
1.5 dCi 109 CV Laureaté 16.850 €
PRECIOS DUSTER 4WD
1.6 MPI 105 CV Base 12.900 €
1.6 MPI 105 CV Ambiance 14.650 €
1.6 MPI 105 CV Laureaté 15.850 €
1.5 dCi 109 CV Ambiance 16.850 €
1.5 dCi 109 CV Laureaté 18.050 €
http://es.autoblog.com/20...o-dacia-duster/

piotrres - 2013-09-29, 21:52

DD napisał/a:
wystarczy prozaiczny pad termostatu w pozycji zamkniętej, albo choćby jego niedomaganie polegające na tylko częściowym otwarciu.(...)Natomiast gdy termostat nie bedzie w pelni domykał, to niektórzy mogą często jeździć z niedogrzanym silnikiem, nawet nic o tym nie wiedząc.


Ja zaliczyłem swego czasu zdech czujnika temperatury (m-ki Siemens ale sdiełano w P.R.C.):
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=120
Właśnie po zwariowanych wskazaniach na wyświetlaczu i zwiększonym zużyciu paliwa połapałem się, że co jest nie teges. Dlatego tu wolę dotychczasowe rozwiązanie.

A tak swoją szosą to kto mi powie, po jakiego grzyba, chłodnice w nowych/odświeżonych autach są tak bardzo wyeksponowane... :-?

Lajkonik - 2013-09-30, 06:58

piotrres napisał/a:
A tak swoją szosą to kto mi powie, po jakiego grzyba, chłodnice w nowych/odświeżonych autach są tak bardzo wyeksponowane... :-?

Silniki są coraz bardziej wyżyłowane, więc i chłodzenie musi być skuteczniejsze. Ale atrapa, przez którą, jak już ktoś zauważył, wróbel przeleci, to trochę przesada.

Pepiś - 2013-09-30, 07:18

no a kiedy u nas spodziewany duster po lifcie? :roll: :roll:
DD - 2013-09-30, 11:11

maciek napisał/a:
Hiszpański Cennik

Widze, ze nie ma Laurete'a 1.6 16V 4x2.

Pepiś napisał/a:
no a kiedy u nas spodziewany duster po lifcie? :roll: :roll:

Kiedy bedzie, to bedzie ;-) (moze pod koniec tego roku, a moze dopiero w przyszlym), ale warto byloby najpierw wiedziec, kiedy beda znane cenniki i od kiedy bedzie mozliwosc zamawiania DD ph2.

BoloSr - 2013-09-30, 11:12

DD napisał/a:
maciek napisał/a:
Hiszpański Cennik

Widze, ze nie ma Laurete'a 1.6 16V 4x2.

Pepiś napisał/a:
no a kiedy u nas spodziewany duster po lifcie? :roll: :roll:

Kiedy bedzie, to bedzie ;-) (moze pod koniec tego roku, a moze dopiero w przyszlym), ale warto byloby najpierw wiedziec, kiedy beda znane cenniki i od kiedy bedzie mozliwosc zamawiania DD ph2.


to ze tam nie ma nie oznacza ze u nas nie bedzie :)

DD - 2013-09-30, 11:55

BoloSr napisał/a:
to ze tam nie ma nie oznacza ze u nas nie bedzie :)

Bynajmniej nie zamierzalem nikomu sugerowc, ze u nas nie bedzie ;-) .
Przy okazji, w przeciwienstwie do wczesniej wspomnianych francuskiego i belgijskiego, w tym hiszpanskiem jest 1.6 16V 4x4 (i to nawet we wszystkich wersjach wyposazenia).

laisar - 2013-09-30, 23:52

piotrres napisał/a:
przy tak roznegliżowanej chłodnicy przegrzanie jest właściwie niemożliwe

Marudziliście, to teraz macie,
skumbrie w tomacie,
bęc!


(No chyba że to przez czytanie badań z antypodów...).

piotrres - 2013-10-01, 21:37

laisar napisał/a:
No chyba że to przez czytanie badań z antypodów...

"Cudzoziemskich ksiąg nie czytaj, czego nie wiesz..." :mrgreen:
A to rozumiem, tycia-micia chłodniczka (75 KM,90 KM TCe,w tym drugim przypadku sprawność cieplna jest ciut większa niż w 90 KM MPI), a tu trzeba jakoś przód furmanki ukształtować i skutkiem tego, jak się ktoś nie przygląda tak jak my, to nic w oko nie wadzi. ;)
Górna cześć wlotu, powyżej zderzaka objęta tym chromem to czysta lipa stylistyczna, (podobnie jak same chromowane kierownice powietrza) główny wlot został przeniesiony pod zderzak. Miało być wyraziście to jest! A dziura nieadekwatnie duża do wymiarów kuhlhauby. :)
Mam nadzieję, że pomiędzy chłodnicą a tym czymś po lewej na zdjęciu nie ma otworu?

lajkonik napisał/a:
Silniki są coraz bardziej wyżyłowane, więc i chłodzenie musi być skuteczniejsze.

Au contraire, mon ami, chłodzenie i dotychczas było tak było nadmiarowe:
Duży przepływ przez chłodnicę=duży opór aerodynamiczny = większa moc itd...
Oczywiście nie należy przesadzać w żadną stronę.

laisar - 2013-10-01, 22:30

piotrres napisał/a:
Górna cześć wlotu, powyżej zderzaka objęta tym chromem to czysta lipa stylistyczna

W sumie dziwne, że całkiem nie zrezygnowali... No ale może po prostu zachowawczo - że niby klient lubi piosenki, które zna.


Cytat:
Mam nadzieję, że pomiędzy chłodnicą a tym czymś po lewej na zdjęciu nie ma otworu?

Ależ! Skąd te wątpliwości wobec dacio-inyżnierów? Oczywiście, że nie:

piotrres - 2013-10-02, 21:48

Dzięki Krtku, za ten eksploziwny rysuneczek. Sporo wyjaśnia.
A co do inżynierów (niekoniecznie Dackich) to w w świetle tego co napisałeś, hmm...
Pewien Znany Inżynier na M. lubił tylko te piosenki które znał... ;-)

Lajkonik - 2013-10-03, 08:25

laisar, ja się nie znam, wiec objaśnij mi proszę ten schemat.
6 - to jest chłodnica silnika?
1 - to chłodnica klimy?
co to jest 14?

laisar - 2013-10-03, 09:05

Lajkonik napisał/a:
6 - to jest chłodnica silnika?
1 - to chłodnica klimy?
co to jest 14?

Tak.
Tak.
Chłodnica powietrza doładowania - czyli intercooler.

maciek - 2013-10-04, 18:55

Facebook mówi że 0-100 km/h Duster 1,2TCE zrobi w 10,4 s w wersji 4x2

+
Szwedzki cennik ;-)
http://www.dacia.se/duster-pris-utrustning/

piotrres - 2013-10-04, 19:17

maciek napisał/a:


...Szwedzki cennik ;-)

Jest jak szwedzka pompka :mrgreen:

maciek - 2013-10-04, 21:00

ajjj, zapomniałem dać link, ale zemnie ciapa :mrgreen:
etam - 2013-10-06, 08:08

maciek napisał/a:

+
Szwedzki cennik ;-)
http://www.dacia.se/duster-pris-utrustning/


Odnoszę wrażenie, że Duster drożeje i to mnie martwi. Od czerwca myślę o zmianie auta i mój wybór padł na Dustera pod warunkiem, że w środku byłby trochę mniej spartański, a więc sobie pomyślałam - może po lifcie. I sobie czekam, aż tak bardzo mi się nie śpieszyło. Teraz jednak widzę, że dalsze czekanie większego sensu nie ma, bo w tej samej cenie co był stary duster nowego sprzedawać nie będą i chyba tracę czas. Czy ktoś wie kiedy będą dostępne polskie cenniki?

Dar1962 - 2013-10-06, 08:20

Nie sądzę aby model po liftingu podrożał w jakiś drastyczny sposób. Przypuszczam, że te zmiany będą kosztować circa 3 tys PLN.
wodzak - 2013-10-06, 08:29

Mnie z kolei martwi fakt, że w najbogatszej wersji zabraknąć może silnika 1.6. A cena TCe już taka zbliżona do obecnej nie będzie.
etam - 2013-10-06, 09:06

Dar1962 napisał/a:
Nie sądzę aby model po liftingu podrożał w jakiś drastyczny sposób. Przypuszczam, że te zmiany będą kosztować circa 3 tys PLN.


Skonfigurowałam wersję, która mnie interesuje wg cennika szwedzkiego i hiszpańskiego. Różnica w stosunku do tego co mi wyliczył dealer w czerwcu tu jest w granicach 5 tys dla benzyny, dla diesla jeszcze więcej. A to oznacza, że zakup Dustera dla mnie przynajmniej przestaje mieć sens i przyjdzie mi się "przeprosić" z innymi markami, które wcześniej w moich kalkulacjach przegrywały z Dusterem. Z jednej strony szkoda,bo już się mentalnie nastawiłam na tego dustera dlatego dla tzw. świętego spokoju przejrzałabym nowy cennik, żeby ze spokojnym sumieniem rozpocząć nowy "tour the salon"

Dar1962 - 2013-10-06, 11:20

etam napisał/a:
Skonfigurowałam wersję, która mnie interesuje

co konkretnie cię intersuje? DD "wyjściowo" jest tani a pakując mu wyposażenie cenę da się wywindować niemal o 100%, Np ja - uznałem,że interesuje mnie silnik benzynowy (DD "Duster" 1,6 16V 2x4=39,900), wybrałem Laureate,dodałem napęd, lakier, look, skórę, elektrykę szyb,osłony na nadkola i drzwi, ESP i parę drobiazgów. Efekt? - 64.800. (do tego radio, felgi i zimówki kupione samodzielnie) Z perspektywy oceniam, że bez części wyposażenia mógłbym żyć ;-) Chodzi o to,by przy konfigurowaniu zamówienia na zimno przemyśleć: - gdzie, kiedy i jak często będziemy jeździć, w jaki sposób je użytkować,co będzie potrzebne, bez czego możemy się obyć. Już wybór lakieru ( mnie bardzo podoba się biały) oszczędza prawie 2 tys. Rezygnując z najbogatszej wersji na rzecz średniej i dokupując niezbędne dodatki - podobnie. Oceniam,że każdej złotwki warte jest 4x4, które jazdę podczas ostatniej śnieżnej końcówki zimy uczyniła prawdziwą frajdą. Dla kogoś, kto porusza się po szosie będzie to wyrzucone w błoto 10 tys (nie wspominając o kosztach przy dystrybutorze paliwa) Więc dla każdego coś miłego. Na tym właśnie polega urok tego auta :mrgreen:

etam - 2013-10-06, 13:08

Wiadomo, że większość aut wyjściowo jest tania, a jak zaczyna się dokładać dodatki to się okazuje już tak tanio nie jest.
Ale popatrz na swoim przykładzie. Kupiłeś swoją wersję za 64800. No to teraz wg hiszpańskiego cennika nowy taki Laureate bez dodatków, które wymieniasz typu lakier, look, skóra zaczyna się od prawie 67.000, a wg szwedzkiego cennika za ok. 63.000 czyli prawie tyle co zapłaciłeś kupić możesz jedynie wersję Ambience, a gdzie dodatki które masz? W dieslach rozjazd cenowy jest jeszcze większy więc jeśli tak będzie u nas to słabo widzę swój zakup Dustera.
Ale cóż pożyjemy zobaczymy...

esdziewiaty - 2013-10-06, 14:10

Witam.
Szukam w całym internecie konkretnej i pewnej informacji, czy nowy Duster będzie dostępny z motorem Tce i napędem na obie osie?
Więkoszośc danych nie nastraja optymistycznie pod tym względem, ale może ma ktoś inne informacje i zechce tutaj napisać :)
Pozdrawiam

chriskb - 2013-10-06, 17:29

Nie wiem czy jeszcze raz zmienił bym na Dacię prostę auto i tylę mogę powiedzieć. Zgzdza się, że cena jest atrakcyjna a w tym segmencie trudno jest zaleźć auto o tych możliwościach i pojemności ale to tytylko wymiary. Nie mam problemu ale oprócz Aussie miałem już kilka aut w swojej historii i Dacia jak na rarazie nie jest moim faworytem na przyszłość. Nadal daleko do standartów dla aut, gdzie normalny użytkownil szuka komfortu i wartości użytkowych.
johnson - 2013-10-06, 17:52

na francuskich stronach dacii jest tez cennik, cena starego i nowego jest identyczna a porownujac do ceny u nas jest wyzsza o jakies 2000 euro, wiec ceny nowego powinny byc bardzo zblizone do starego, co do tce to we Francji od 8 pazdziernika mozna zamawiac i tce ma byc dostepny z opoznieniem, na poczatku tez nie ma miec wersji 4x4, mysle ze tce bedzie w polowie drogi miedzy 1.6 a dci 110, rozmawialem ze znajomym dealerem i mowil ze u nas beda kolo listopada, mowil tez ze maja duzo starych dusterow na stocku wiec najpierw beda chcieli je wypchnac zanim wejdzie nowy, maja tez byc duze obnizki na stary model, ale w sumie kto to kupi w perspektywie tego ze to stary model i wersja po faceliftingu wreszczie wyglada jak cywilizowany samochod ze wszystkim na miejscu (moze poza regulacja wys swiatel ktora taka sama byla w polonezie)
Dar1962 - 2013-10-06, 17:54

etam napisał/a:
pożyjemy zobaczymy...
lifting DD miał poprawić i w dużej mierze poprawił wytykane niedoróbki. Przybyły dwie półki, przeniesiono sterowanie szybami we właściwe miejsce ale akurat to (podobnie jak parę chromowanych ozdóbek czy nowe relingi) kosztuje niewiele. Cenę tak naprawdę podnosi opcjonalna nawigacja. Więc tak jak wcześniej prognozowałem, wystarczająco wyposażona wersja może podrożeć ok 2,5 do 3 tys. Windowanie ceny o 5 czy 6 tys stwarza ryzyko,że auto będzie się gorzej sprzedawać, z czego producent zdaje sobie dobrze sprawę.
chriskb - 2013-10-06, 18:09

A co dla przeciętnego użytkowmika wniosła nowa wersja Dustera? Do jazdy nie są potrzenne gadżety, które każdy użytkownik dobiera według własnych upodobań. Każdy tzw. "lifting modelu" to możliwość podniesienia cen bez tłumaczenia się, że wzrost jest uzasadniony.
johnson - 2013-10-06, 18:24

chriskb napisał/a:
A co dla przeciętnego użytkowmika wniosła nowa wersja Dustera? Do jazdy nie są potrzenne gadżety, które każdy użytkownik dobiera według własnych upodobań. Każdy tzw. "lifting modelu" to możliwość podniesienia cen bez tłumaczenia się, że wzrost jest uzasadniony.

do starego modelu nie dolozysz wiekszosci z nowych gadzetow, wreszcie bedzie jakas normalna benzyna a nie zlopiace paliwo 1.6 (ja nie uznaje gazu), oczywiscie w tej chwili 1.2 bedzie bez 4x4, do tego konsola w normalnym ukladzie i wszystkie wlaczniki zgodnie z jakimis prawidlami ergonomii a nie tam gdzie byla dziura, jak dla mnie to poprawili babole pierwszej wersji i weszlo troche cywilizacji

Dar1962 - 2013-10-06, 18:28

chriskb napisał/a:
A co dla przeciętnego użytkowmika wniosła nowa wersja Dustera?

jeśli chodzi o właściwości jezdne ? - nic
jeśli chodzi o ergonomię kabiny? - kilka zmian na plus
jeśli chodzi o bryłę auta? - niewiele, nie wszystkim podoba się nowa atrapa i światła

wodzak - 2013-10-06, 18:35

Trochę dziwi to czekanie z cennikiem u nas.Prezentacja cennika w terminie rozpoczynających się wyprzedaży rocznika u innych producentów może pozbawić Dacię potencjalnych nabywców.
chriskb - 2013-10-06, 18:41

Kol. johnson, ja tylko używam diesel i kosiarkowy TCE nie jest moim faworytem, miałem je w firmowej flocie.
Kol. Dar1962, ergonomia to indyiwidualne odczucie, dla mnie nawet niezbyt fortunne umiejscowienie sygnału nie sprawia problemu. Miałem w swojej karierze kilka aut i ich ergonomii musiałem się uczyć przez kilkaset kilometrów. Dacia MSZ nie odbiega od standardu.

Dar1962 - 2013-10-06, 18:50

a,propos ergnomii - ja przywykłem zwrówno do klaksona jak i podnośników. Jedyne, co chętnie widziałbym w swoim aucie to te dwie półeczki :-P
johnson - 2013-10-06, 18:50

dyskusja byla na temat zmian, dla mnie zmiana 1.6 na 1.2 to krok naprzod zwlaszcza ze jezdzilem clio z tym silnikiem wiec wiem czego sie po nim spodziewac, tak samo jezdzilem 1.2 tce i wiem jak sie zachowuje, co do 1.5 tez uwazam go za najlepszy wybor (szkoda ze nie ma 1.6 dci), chyba ze roznica w cenie bedzie ekonomicznie bez sensu
Dar1962 - 2013-10-06, 18:53

nie mam nic przeciwko Tce i dobrze, że się pojawi. Choć mając do wyboru nową paletę silników ponownie wybrałbym 1,6 16V. CHYBA, że pojawiłby się 2,0 16V, na co niestety szansy nie ma
etam - 2013-10-06, 19:35

Dar1962 napisał/a:
chriskb napisał/a:
A co dla przeciętnego użytkowmika wniosła nowa wersja Dustera?

jeśli chodzi o właściwości jezdne ? - nic
jeśli chodzi o ergonomię kabiny? - kilka zmian na plus
jeśli chodzi o bryłę auta? - niewiele, nie wszystkim podoba się nowa atrapa i światła


Dla mnie przed liftem wszystko było OK oprócz kabiny. Nie wymagam cudów, nie musi być tip top, ale w starej kabinie czułam się jak w aucie z lat 70-tych. Nie pasowała mi i tyle. Pewnie można by się przyzwyczaić, ale po co skoro była perspektywa liftu. Wierzę, ze teraz będzie lepiej chociaż zdjęcia niestety upiększają rzeczywistość więc i tak trza będzie poczekać i zobaczyć jak to wygląda w naturze. I jak cena nie wzrośnie to kupię dustera:lol: :lol:

Dar1962 - 2013-10-06, 19:46

etam napisał/a:
Pewnie można by się przyzwyczaić
daję ci słowo honoru,że można :mrgreen: . Przesiadłem się z nissana, więc sądziłem,że jest to ewidentnie jakościowo krok do tyłu. Pierwsze wrażenie: mnóstwo czarnego, tanio wyglądającego i niespecjalnie pachnącego plastiku. Wrażnie drugie: może i taniego ale o dziwo, nieźle spasowanego - po dwóch latach nadal praktycznie nic nie skrzypi (w nissanie zaczęło po 2 miesiącach) a jeśli już coś się odezwie, to łatwo daje się uciszyć. Wrażenie trzecie: może trochę tandetnie, ale jakże praktycznie - kilka ruchów nasączoną szmatką do mebli potem odkurzaczem i po sprawie. Nic nie odpada, nie odkręca, nie obłamuje.Doceniłem nawet ciemne obicia (rozewseliłem je zielonymi "koszulkami"), które świetnie zdają surowy egzamin z użytkowania w różnych warunkach lepiej niż jasne - beżowe-piaskowe, przyjemne ale szybko brudzące się wnętrze nissana.
Ergo? Wprowadzenie wersji poliftingowej może być dobrą okazją na kupienie schodzącego modelu ze zniżką, lub przynajmniej jego nieodpłatne doposażenie.

funyo - 2013-10-06, 23:23

A mnie najbardziej ciekawi różnica w poziomie wyciszenia wnętrza - jest to rzecz, za którą warto dopłacić, kupując model po lifcie.
Dar1962 - 2013-10-07, 06:43

funyo napisał/a:
A mnie najbardziej ciekawi różnica w poziomie wyciszenia wnętrza - jest to rzecz, za którą warto dopłacić, kupując model po lifcie.

jeśli kupujący decyduje się akurat na 1,6 16V w wersji 4x4 to kwestia wyciszenia schodzi na dlaszy plan, bo zestopniowanie skrzyni biegów i spore spalanie zniechęca do jazdy szybszej niż 120 km/h. A sporo hałasu (któego raczej nie da się uniknąć) generują relingi, lusterka zewnętrzne i szerokie ogumienie. WIęc jakiegoś akustycznego przełomu trudno oczekiwać - w wersji 1,2 może być zauważalnie ciszej

Zbychu504 - 2013-10-07, 08:44
Temat postu: New DST
Nowy Duster z silnikiem TCe 125km będzie dostępny tylko i wyłącznie z napędem 4x2
BoloSr - 2013-10-07, 09:07
Temat postu: Re: New DST
Zbychu504 napisał/a:
Nowy Duster z silnikiem TCe 125km będzie dostępny tylko i wyłącznie z napędem 4x2


a wiadomo od kiedy i jak to cenowo będzie wyglądało ???

DrOzda - 2013-10-07, 09:19
Temat postu: Re: New DST
Zbychu504 napisał/a:
Nowy Duster z silnikiem TCe 125km będzie dostępny tylko i wyłącznie z napędem 4x2

Czyli komedii p.t. nie dopuścimy do wewnętrznej konkurencji z Renault Megane SUV ciąg dalszy ....

Zbychu504 - 2013-10-07, 12:17
Temat postu: NEW DST
W tym tygodniu mają się pojawić ceny - jak coś będzie już wiadomo wrzucę info na forum.
johnson - 2013-10-07, 12:41

Wiadomo może jak z dostępnościa samochodów? W tym roku zjadą jeszcze 2013 czy dopiero od nowego i już 2014?
Zbychu504 - 2013-10-07, 13:24
Temat postu: DST NEW
W tym tygodniu będzie już można zamawiać nowe Dustery z terminem odbioru na koniec tego roku.... Wersja z LPG i TCe125km będzie można produkować dopiero od Listopada więc w tych przypadkach termin odbioru prawdopodobnie wypadnie na początek 2014r.
johnson - 2013-10-07, 18:29
Temat postu: Re: New DST
Zbychu504 napisał/a:
Nowy Duster z silnikiem TCe 125km będzie dostępny tylko i wyłącznie z napędem 4x2

Na 100% nic się nie zmieni za jakiś czas? Taka wersja 4x4 najbardziej by mnie interesowała, z racji symbolicznych przebiegów.

maciek - 2013-10-07, 19:08

prędzej czy później pojawi się nowy silnik benzynowy z 4x4, pewnie jeszcze przeprowadzają badania nad wytrzymałością silnika, skrzyni, napędu itp.
etam - 2013-10-08, 05:09

maciek napisał/a:
prędzej czy później pojawi się nowy silnik benzynowy z 4x4

Stawiam, że pojawi się wraz z nowym modelem co to o nim piszą, że jest planowany na 2015 roku.

Hakama 4x4 - 2013-10-08, 07:31

A wiecie co z lpg?
Z tego co wiem ma być 1,2 tce i diesel a co z lpg?Wypadłby z oferty? To zaszkodziłoby sprzedaży.

BoloSr - 2013-10-08, 07:32

Hakama 4x4 napisał/a:
A wiecie co z lpg?
Z tego co wiem ma być 1,2 tce i diesel a co z lpg?Wypadłby z oferty? To zaszkodziłoby sprzedaży.


A co ma być :)
Toć TCE idzie zagazować wiec w czym problem :)

Hakama 4x4 - 2013-10-08, 08:16

W tym, że to się średnio opłaca. Instalacja to koszt ok. 6 tyś zł i pali pół na pół lpg i benzyny.
Zbychu504 - 2013-10-08, 08:16
Temat postu: DST NEW
Silnik 1.6 16v 105km zostaje więc LPG będzie dostępne :)
Hakama 4x4 - 2013-10-08, 08:22

A tego właśnie nie słyszałem ale to dobra wiadomość.
Takie duże auto powinno mieć taką alternatywę jak prosta jesnostka z LPG.

BoloSr - 2013-10-08, 08:24

Hakama 4x4 napisał/a:
W tym, że to się średnio opłaca. Instalacja to koszt ok. 6 tyś zł i pali pół na pół lpg i benzyny.


ale nikt nie mówi ze się nie da :) a że kosztuje i się nie opłaca przy małych przebiegach to już co innego :)

DrOzda - 2013-10-08, 08:34

Hakama 4x4 napisał/a:
W tym, że to się średnio opłaca. Instalacja to koszt ok. 6 tyś zł i pali pół na pół lpg i benzyny.

A to akurat połowiczna prawda , kosztuje nawet więcej ale co ciekawe wogóle nie potrzebuje benzyny , nawet rozruch jest na LPG. Niestety instalki w Polsce są w wersji prealfa na razie , polecam pouczająca lektura:
http://forum.octaviaclub....t=60377&start=0

maciek - 2013-10-08, 09:21

Hakama 4x4 napisał/a:
A wiecie co z lpg?
Z tego co wiem ma być 1,2 tce i diesel a co z lpg?Wypadłby z oferty? To zaszkodziłoby sprzedaży.


Zbychu504 napisał/a:
W tym tygodniu będzie już można zamawiać nowe Dustery z terminem odbioru na koniec tego roku.... Wersja z LPG i TCe125km będzie można produkować dopiero od Listopada więc w tych przypadkach termin odbioru prawdopodobnie wypadnie na początek 2014r.

maciek - 2013-10-09, 19:42

http://www.dacia.fr/gamme...erPriceType=TTC
francuski konfigurator

wat - 2013-10-09, 20:36

fajne ceny wychodzą z tego
a ciekawostek to chyba zauważyłem że oferują dwa ekrany DVD za dodatkową opłata ale ja francuskiego nie łapie ciekawa opcja by była i to do tego w Dacii.

wodzak - 2013-10-09, 21:12

czy tylko u mnie w tym francuskim cenniku do wyboru jest jedynie diesel?
BoloSr - 2013-10-09, 21:15

Też widze tylko diesle :(
wodzak - 2013-10-09, 21:18

To jednak tylko kwestia konfiguratora.
W broszurze wymienione są pozostałe jednostki napędowe
http://www.dacia.fr/media...iant_duster.pdf

maciek - 2013-10-09, 21:36

przeglądajcie te forum a nie na każdej stronie te samo pytanie jest zadawane
Zbychu504 - 2013-10-10, 10:29
Temat postu: Polskie CENY
SILNIK NAPĘD DUSTER AMBIANCE LAUREATE PRESTIGE
1.6 16V 105 39 900 45 900 51 500 -
1.6 16V 105 LPG - 49 400* 55 500* -
TCe 125 - - 57 500* 61 500*
1.5 dCi 90 - 51 900 - -
1.5 dCi 110 - 55 400 61 000 -
1.6 16V 105 - 53 400 59 000 -
1.5 dCi 110 - - 68 500 72 500

Zbychu504 - 2013-10-10, 10:32
Temat postu: Ceny
Przepraszam ale coś nie wyszło powyżej
SILNIK NAPĘD
Duster Duster 4x21.6 16 zostaje w cenie 39900zł i będzie miał ESP + 4x AIR bag w tej cenie
Duster z LPG 4x2 Ambiance cena od 49400zł
Duster z LPG 4x2 LAureate 55500zł
Duster Laureate 4x2 tce125km 57500zł

BoloSr - 2013-10-10, 10:36

Zbychu504 napisał/a:
1.5 dCi 90 - 51 900 - -


tylko w wersji AMBIANCE ????

Zbychu504 - 2013-10-10, 11:35
Temat postu: DST
Tak Tak ...dci 90km 4x2 będzie dostępny tylko w Ambiance
BoloSr - 2013-10-10, 11:36

jak dla mnie straszna lipa :(
wodzak - 2013-10-10, 11:38

a co oznaczają * przy cenach?
BoloSr - 2013-10-10, 11:39

pewnie późniejszy termin :)
wodzak - 2013-10-10, 11:47

Cenowo nie wygląda to źle. Czekam niecierpliwie na konfigurator i szczegółowy cennik.
Zbychu504 - 2013-10-10, 11:49
Temat postu: dst
* gwiazdki przy cenach oznaczają dostępność aut w późniejszym terminie czyli bedzie można takie pojazdy zamawiać od końca listopada 2013
BoloSr - 2013-10-10, 11:49

tak to wyglada :)
wodzak - 2013-10-10, 11:53

A można prosić o dalszy ciąg cennika? Ciekaw jestem co znajduje się w poszczególnych wersjach wyposażenia.

ps Jest to swego rodzaju wyprzedaż rocznika, bo ceny dotyczą tylko modeli wyprodukowanych w bieżącym roku.

BoloSr - 2013-10-10, 11:54

Nie wiem czy mogę :)
wodzak - 2013-10-10, 11:59

BoloSr napisał/a:
Nie wiem czy mogę :)



Skoro od wczoraj obowiązuje to chyba można ? :)

BoloSr - 2013-10-10, 12:00

oki to wstawie to co dostałem :)
ryjas - 2013-10-10, 12:13

Ceny praktycznie takie same jak teraz. To dobrze. Nie ma diesla 90 KM w wersji 4x2 w Laureacie. ale za to dostępny jest tCe.

Mnie cieszy, że pozostał silnik 1,6. To że opcjonalnie dostępny w wersji z LPG to jedno, ale z napędem 4x4 do jazdy w ciężkim terenie chyba bezpieczniejszy niż małolitrażowa turbina.

Ciekaw jestem cen za wyposażenie dodatkowe (patrz klima w Ambiance) no i z chęcią bym zobaczył Ambiance z pomalowanymi zderzakami (tak jak w UK)

wodzak - 2013-10-10, 12:16

Kruca bomba, 1.6 z LPG czy TCe ? :)
BoloSr - 2013-10-10, 12:17

Ja osobiście bym brał TCE :)
Lajkonik - 2013-10-10, 12:58

Dla mnie istotna jest pojemność bagażnika, a tam podają dla wszystkich wersji minimum 408l. Czy to znaczy, że koło będzie w bagażniku niezależnie od tego, czy napęd jest na jedną, czy na obie osie?
DrOzda - 2013-10-10, 13:16

A pamiętam jak był Ambience 4x4 za 49900 :(
BoloSr - 2013-10-10, 13:25

DrOzda napisał/a:
A pamiętam jak był Ambience 4x4 za 49900 :(


tylko tamta wersja wyposażenia a ta to trochę się rożni :)

ryjas - 2013-10-10, 13:58

No właśnie. Zauważyłem, że w standardzie jest oczywiście ESP. Ale także regulacja kierownicy, któej w poprzednim Ambiance nie było. Czy jest coś jeszcze?
Dominus - 2013-10-10, 13:58

Brakuje danych dotycZących silnika Tce , jego spalania, osiagow itp.
Jak widzę ten cennik to szkoda że lifta nie było go rok temu gdy kupowałem swojego Dustera.
Prawie w tej samej cenie bym miał fajnie wyposżone Tce .
No ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

chriskb - 2013-10-10, 14:17

No coś dla palaczy, zapalniczka i popielniczka siedem dych. :shock:
Zbychu504 - 2013-10-10, 15:40

Dane do silnika TCE i LPG powinny się pojawić koniec października początek listopada.
bebe - 2013-10-10, 16:26

Czemu nie ma Phestiiiż z silnikiem 1.6 16v?
maciek - 2013-10-10, 16:32

czy któryś z kochanych Modów mógł by stworzyć oddzielny temat na temat cen?
Cendra - 2013-10-10, 16:37

Bo ten silnik nie jest prestiżowy ;)
Swoją drogą nie wiedziałem, że 1.6 16v ma najlepsze osiągi :P Nigdy nie sprawdzałem danych katalogowych dla tego silnik, takie skojarzenia mam po czytaniu opinii na forum ;) Wielu narzeka, że to muł ;)

Dar1962 - 2013-10-10, 17:44

Cendra napisał/a:
Wielu narzeka, że to muł ;)
to elastyczna i całkiem sprawna choć niezbyt oszczędna jednostka. Jego mułowatość wynika z zestoponiowania skrzyni - szczególnie szóstki
johnson - 2013-10-10, 18:48

strasznie spolaryzowana ta oferta, jak ktoś chce prestige to albo tce albo dci 4x4, brakuje mi dci 4x2 w tej opcji, bo doplata do wszystkich opcji z prestige tak winduje cenę, że to zakup bez sensu
BoloSr - 2013-10-10, 19:10

johnson napisał/a:
strasznie spolaryzowana ta oferta, jak ktoś chce prestige to albo tce albo dci 4x4, brakuje mi dci 4x2 w tej opcji, bo doplata do wszystkich opcji z prestige tak winduje cenę, że to zakup bez sensu


podejrzewam ze od 2014 trochę się to pozmienia :)

johnson - 2013-10-10, 19:12

cena pewnie też się zmieni jak w poprzednim modelu
BoloSr - 2013-10-10, 19:16

Korekta pewnie będzie ale czy na pewno to czas pokaże :)
wodzak - 2013-10-10, 19:38

Jak sądzicie, ceny w 2014 wzrosną w stosunku do tych właśnie zaproponowanych? Bo nie wiem czy rzucać się na tą ofertę czy już zaczekać te kilka miesięcy.
BoloSr - 2013-10-10, 19:47

Toć jak zamówisz to i tak na koniec roku będziesz miał auto :)
Dominus - 2013-10-10, 19:54

Uważam że ceny są bardzo dobre i na obniżki nie ma co liczyć.
Wręcz przeciwnie. Obstawiam że ten cennik będzie do końca roku jako zachęta dla nowych posiadaczy. Po nowym roku coś pewnie podniosą.

dwakleszcze - 2013-10-11, 08:12

Hmm... czy zmienili przełożenia skrzyni, wydlużyli ostatni bieg? W nowym 1.6 4x4 czas 0-100 zmieniony na 13.5s z 12.8
Prezes - 2013-10-11, 08:54

Ciekawe czy cały czas napinacze pirotechniczne tylko od poziomu Laureate, czy dla Ambiance może dadzą..
BoloSr - 2013-10-11, 08:56

Prezes napisał/a:
Ciekawe czy cały czas napinacze pirotechniczne tylko od poziomu Laureate, czy dla Ambiance może dadzą..

tu masz odpowiedz :)

wodzak - 2013-10-11, 09:04

W najbliższym mi salonie twierdzą, że TCe będzie montowany dopiero po nowym roku, a w listopadzie można będzie go zamówić na podstawie obecnego cennika.
BoloSr - 2013-10-11, 09:05

wodzak napisał/a:
W najbliższym mi salonie twierdzą, że TCe będzie montowany dopiero po nowym roku, a w listopadzie można będzie go zamówić na podstawie obecnego cennika.

bo jak zamówisz w listopadzie to pewnie odbiór dopiero po nowym roku i to pewnie na przełomie stycznia lutego :)

wodzak - 2013-10-11, 09:11

Jeśli rok produkcji będzie 2014 to jakoś przeczekam.
BoloSr - 2013-10-11, 09:15

pewnie tak będzie :) ale czy na pewno to byś musiał się zapytać tych co sprzedają :)
janus_z - 2013-10-11, 10:04

Witam

Czekałem na lifting Dustera i na jakiś nowy silnik, i jednak cena auta z silnikiem TCe mnie akurat zaskoczyła in minus, bo powiedzmy sobie szczerze 57500 to już trochę jest, teraz w sumie za około 59,9 tys (plus lakier metalik, tak samo jak i w Daci) można dostać Nissana Quashqai 1.6, 117km (silnik dosyć nowoczesny, a już na pewno lepszy niż stary 1.6 w Duster), w sumie z wyposażeniem podobnym jak w Duster Laureate. I teraz mam zagwozdkę bo Nisann jednak kusi lepszym wykonaniem i przede wszystkim dobrymi blachami. Czy któryś z kolegów również myślący o zakupie doszedł do takiego wniosku ?
ps. no i jeszcze kwestia bezpieczeństwa - tam mamy 6 poduszek a w Daci tylko 4 - brak kurtyn
Pozdrawiam

wodzak - 2013-10-11, 10:15

Takie rabaty w Nissanie? Na stronie info o 8 000 i cena za podstawę to 64 500.
A wyposażenie w duster TCe Prestige za te 61 500 jak dla mnie całkiem bogate.

Dominus - 2013-10-11, 10:16

Ale chyba mówisz o używanym Qashqai'u bo przecież ceny nowego zaczynają się od 72,500 a Qashqai I+2 od 81,300. Nie zagłębiałem się zbytnio w cennik konfigurator ale jeszcze trzeba doliczyć kolor itp... więc skąd cena 59,9 tys?

Gdybym nie kupił Dustera rok temu, to od razu był startował po TCe Prestige

janus_z - 2013-10-11, 10:28

No nie mówię o aucie z salonu teraz akurat jest cena 60600, teraz sa duże rabaty bo w 2014 roku wchodzi nowy model- ale wcześniej jeszcze była aukcja i po 59900 - link do otomoto, w sumie z lakierem robi się ledwo 2500 różnicy, a w Quashai jednak lepsze wyposażenie, lepsza jakość auta - w sumie nie widzę różnicy na plus dla nowego Dustera link
ryjas - 2013-10-11, 10:53

Ale silnik 1,6 117 KM to czym się różni od tego w Dusterze? chodzi mi o osiagi, spalanie itp.
Jesli porównywać to do Laureata 1,6 4x2 a tu cena zaczyna się od 51500
Dopłata do wersji 1,2 tCe także w Quashqayu byłaby na poziomie min. 5 tys.

To co jest na zdjęciach w ofercie to nie jest Visia, która wygląda tak:
http://www.autotrader.pl/...3_r/119067129/g

janus_z - 2013-10-11, 11:04

ryjas napisał/a:
Ale silnik 1,6 117 KM to czym się różni od tego w Dusterze? Jesli porównywac to do Laureata 1,6 4x2 a tu cena zaczyna się od 51500
Dopłata do wersji 1,2 tCe także w Quashqayu byłaby na poziomie min. 5 tys.

To co jest na zdjęciach w ofercie to nie jest Visia, która wygląda tak:
http://www.autotrader.pl/...3_r/119067129/g


no jest to silnik Nissana na łańcuchu rozrządu, ogólnie jest bardzo niezawodny i oszczędny, no i o na pewno o wyższej kulturze pracy niż starsza technologicznie, paliowżerna jednostka o mocy 105 Km w Dusterze, no i można ją tez zgazować....
Jeździłem takim Visia 1.6, oraz Dusterem 1.6 i powiem wam, że różnica w dynamice, w wyciszeniu, w kulturze pracy silnika jest naprawdę duża - na korzyść Nissana.
No i środek tez nieporównywalnie lepiej wykonany, miejsca również więcej zwłaszcza powiedziałbym na szerokość wnętrza - jedyne co to ciut mniejszy bagażnik


Ja porównywałem właśnie wersje Visia w Nissan i Laurate w Dacii i jednak Nissan wypada tu zdecydowanie in plus, np. posiada Kurtyny boczne (ważna sprawa) . Ja pomału dochodzę do wniosku, że dacia jest tania ale tylko w podstawie...

ryjas - 2013-10-11, 11:20

Z tą ilością miejsca to bym dyskutował;)

janus_z napisał/a:
Ja pomału dochodzę do wniosku, że dacia jest tania ale tylko w podstawie...


Laureat 1,6 4x2 cennikowo jest 20 tys. tańszy od Quashgaya Visia 1,6. Po rabacie jest to 10 tys. Wydaje mi się, ze to jest dalej tanie auto;)

janus_z - 2013-10-11, 11:24

ryjas napisał/a:
Z tą ilością miejsca to bym dyskutował;)


Fakt nie jest to jakaś duża różnica (według katalogów również przewagę na szerokość ma Nissan) - akurat ten parametr jest dla mnie mało ważny (bo różnica nieduża) - a może się kolega na temat reszty wypowie ?

janus_z - 2013-10-11, 11:32

ryjas napisał/a:
Z tą ilością miejsca to bym dyskutował;)

janus_z napisał/a:
Ja pomału dochodzę do wniosku, że dacia jest tania ale tylko w podstawie...


Laureat 1,6 4x2 cennikowo jest 20 tys. tańszy od Quashgaya Visia 1,6. Po rabacie jest to 10 tys. Wydaje mi się, ze to jest dalej tanie auto;)


No moim zdaniem nie można obu wersji 1.6 porównywać, ten w nissanie jest powiedzmy tak pośrodku pomiędzy tym starym 1.6 w dacii (nie jest juz stosowany w Renault, tam jest wersja mocniejsza z KZFR które jest awaryjne) a wersją 1.2 TCE.
Próbuje tak trzeźwo spojrzeć na Dustera ale jednak nie widzę dużych plusów - dla mnie dużym minusem jest brak bocznych kurtyn - bezpieczeństwo jest ważne, a silnik 1.2 TCE zbyt drogi no i można się z LPG pożegnać a z trwałością też nie wiadomo jak będzie...

A jeździł kolega obydwoma autami 1.6 aby porównywać te silniki ?

wodzak - 2013-10-11, 11:55

QQ w dyskutowanej wersji to jednak model z wyprzedaży rocznika i już niebawem pojawi się jego nowsze wcielenie. Czy nie powinniśmy porównać QQ z Dusterem przed FL? Przypuszczam, że przy porównaniu nowego Dustera z nowym QQ okaże się, że Dacia jest jednak tanim samochodem.
janus_z - 2013-10-11, 12:04

wodzak napisał/a:
QQ w dyskutowanej wersji to jednak model z wyprzedaży rocznika i już niebawem pojawi się jego nowsze wcielenie. Czy nie powinniśmy porównać QQ z Dusterem przed FL? Przypuszczam, że przy porównaniu nowego Dustera z nowym QQ okaże się, że Dacia jest jednak tanim samochodem.


A ja jednak myślę, że porównanie jak najbardziej Ok, w sumie Duster częściowo bazuje np. na zawieszeniu aktualnego Quashqai, a nowy model Nissana z pewnością będzie klasa sama w sobie - sa zapowiedzi że "odskoczy konkurencji" . A aktualny model właśnie z racji wyprzedaży jest teraz atrakcyjny cenowo... a jak się wsiądzie do nawet wersji podstawowej to różnica wizualna całego wystroju auta jest jak dla mnie na plus dla Nissana, a te realne 2500-3000 zł więcej (w tym momencie może i mniej bo jak dzwoniłem to standardem jest montaz np. alarmu, w Dacii można o tym zapomnieć) jest warte dopłaty.

Tak więc co będzie na plus dla Dustera przekonajcie mnie ? :mrgreen:

laisar - 2013-10-11, 12:15

janus_z napisał/a:
przekonajcie mnie ?

Po co? Bierz kaszkaja i tyle.

(Tylko może jeszcze najpierw warto sprawdzić ceny serwisu i części).

wodzak - 2013-10-11, 12:16

janus_z napisał/a:
a jak się wsiądzie do nawet wersji podstawowej to różnica wizualna całego wystroju auta jest jak dla mnie na plus dla Nissana


Czy kolega miał możliwość obejrzenia nowego Dustera na żywo? W salonie mi powiedzieli że dopiero listopad/grudzień będą go mieli do testów.

janus_z - 2013-10-11, 12:24

laisar napisał/a:
janus_z napisał/a:
przekonajcie mnie ?

Po co? Bierz kaszkaja i tyle.

(Tylko może jeszcze najpierw warto sprawdzić ceny serwisu i części).



za sam serwis (bez materiałów około 350-370zł) cena nie odbiega od dacii (tez widzę koledzy pisza o podobnych rozpiętościach cenowych), możesz zadzwonić i zapytać, a wybór części jest na rynku bardzo duży.. wynika z dużej liczby aut i zamienników jest dużo..

janus_z - 2013-10-11, 12:26

wodzak napisał/a:
janus_z napisał/a:
a jak się wsiądzie do nawet wersji podstawowej to różnica wizualna całego wystroju auta jest jak dla mnie na plus dla Nissana


Czy kolega miał możliwość obejrzenia nowego Dustera na żywo? W salonie mi powiedzieli że dopiero listopad/grudzień będą go mieli do testów.


Nowego nie, tylko ze zdjęć, ale jakoś diametralnych zmian nie ma aby "przyćmić" deskę Nissana

yakov - 2013-10-11, 12:39

laisar napisał/a:
janus_z napisał/a:
przekonajcie mnie ?

Po co? Bierz kaszkaja i tyle.

(Tylko może jeszcze najpierw warto sprawdzić ceny serwisu i części).


Ale dlaczego mamy kogoś przekonywać? To raczej robota dla sprzedawcy/dealera :-)
Skoro się Nissan bardziej podoba to się bierze Nissana?

janus_z - 2013-10-11, 12:48

zależy mi na wypowiedzi tych którzy też sa na etapie zakupu auta (z wypowiedzi widzę że sa tacy koledzy), i ciekawy jestem czy brali pod uwagę Quashqai.
Ja czekałem na ten Lift Dustera i liczyłem na ten nowy silnik 1.2TCE, oraz na wprowadzenie Kurtyn - z myślą o dzieciach ...
ale cena mnie "zabiła" ....no i dlatego ponownie zacząłem brać pod uwagę Nissana...
A silnik 1.6 (ten jest tańszy i tu widać jakąś sensowną różnice w cenie) jednak mi nie pasuje w Dacii, dlatego pytałem tez czy ktoś z kolegów jeżdził obydwoma autami i jakie ma odczucia.

BoloSr - 2013-10-11, 12:51

janus_z napisał/a:
zależy mi na wypowiedzi tych którzy też sa na etapie zakupu auta (z wypowiedzi widzę że sa tacy koledzy), i ciekawy jestem czy brali pod uwagę Quashqai.
Ja czekałem na ten Lift Dustera i liczyłem na ten nowy silnik 1.2TCE, oraz na wprowadzenie Kurtyn - z myślą o dzieciach ...
ale cena mnie "zabiła" ....no i dlatego ponownie zacząłem brać pod uwagę Nissana...
A silnik 1.6 (ten jest tańszy i tu widać jakąś sensowną różnice w cenie) jednak mi nie pasuje w Dacii, dlatego pytałem tez czy ktoś z kolegów jeżdził obydwoma autami i jakie ma odczucia.


Brałem pod uwage nissana ale cena w porownaniu do Daci byla o 20 tys wieksza i teraz tak jest wiec odpada jak dlamnie po drugie serwis jest 2 razy drozszy i to w przypadku Diesla bo sie pytalem tu i tu wiec nie mow ze to samo :)

Dominus - 2013-10-11, 12:57

janus_z napisał/a:
laisar napisał/a:
janus_z napisał/a:
przekonajcie mnie ?

Po co? Bierz kaszkaja i tyle.

(Tylko może jeszcze najpierw warto sprawdzić ceny serwisu i części).



za sam serwis (bez materiałów około 350-370zł) cena nie odbiega od dacii


Pierwszy przegląd Dustera 1.5 dCi 90KM bez materiałów ASO, sama robota 201,47zł.

Więc odbiega...

janus_z - 2013-10-11, 12:58

BoloSr napisał/a:
janus_z napisał/a:
zależy mi na wypowiedzi tych którzy też sa na etapie zakupu auta (z wypowiedzi widzę że sa tacy koledzy), i ciekawy jestem czy brali pod uwagę Quashqai.
Ja czekałem na ten Lift Dustera i liczyłem na ten nowy silnik 1.2TCE, oraz na wprowadzenie Kurtyn - z myślą o dzieciach ...
ale cena mnie "zabiła" ....no i dlatego ponownie zacząłem brać pod uwagę Nissana...
A silnik 1.6 (ten jest tańszy i tu widać jakąś sensowną różnice w cenie) jednak mi nie pasuje w Dacii, dlatego pytałem tez czy ktoś z kolegów jeżdził obydwoma autami i jakie ma odczucia.


Brałem pod uwage nissana ale cena w porownaniu do Daci byla o 20 tys wieksza i teraz tak jest wiec odpada jak dlamnie po drugie serwis jest 2 razy drozszy i to w przypadku Diesla bo sie pytalem tu i tu wiec nie mow ze to samo :)


Fakt diesel wygląda już inaczej - ja rozpatruje benzyne

janus_z - 2013-10-11, 13:02

Dominus napisał/a:
janus_z napisał/a:
laisar napisał/a:
janus_z napisał/a:
przekonajcie mnie ?

Po co? Bierz kaszkaja i tyle.

(Tylko może jeszcze najpierw warto sprawdzić ceny serwisu i części).



za sam serwis (bez materiałów około 350-370zł) cena nie odbiega od dacii


Pierwszy przegląd Dustera 1.5 dCi 90KM bez materiałów ASO, sama robota 201,47zł.

Więc odbiega...


To bardzo mało, jak przeglądałem posty kolegów którzy maja benzyne to tu na forum pisali o kwotach rzędu 270 do nawet - 400zł

Ale fakt jeśli ktoś chce diesla to Nissan jest droższy wyraźnie i tu widać, że Dacia tansza (choć te same silniki) a z benzyna jest bardzo mała różnica...jeśli ktoś chce np. 1.2 TCE i pewnie gorszy ale prostszy silnik 1.6 w Nissanie (choć dużo lepszy niż 1.6 w Daci)

Dominus - 2013-10-11, 13:08

janus_z napisał/a:
wodzak napisał/a:
QQ w dyskutowanej wersji to jednak model z wyprzedaży rocznika i już niebawem pojawi się jego nowsze wcielenie. Czy nie powinniśmy porównać QQ z Dusterem przed FL? Przypuszczam, że przy porównaniu nowego Dustera z nowym QQ okaże się, że Dacia jest jednak tanim samochodem.


A ja jednak myślę, że porównanie jak najbardziej Ok, w sumie Duster częściowo bazuje np. na zawieszeniu aktualnego Quashqai :mrgreen:


Raz porównywana jest cena a drugi raz wyposażenie, jakość wykończenia itp.

Trzeba się zastanowić bo według mnie porównanie QQ z wersji wyprzedażowej a Dustera po lifcie nie jest trafne jeśli patrzymy na cene i to który jest tańszy, bardziej opłacalny zakup
Jeśli chodzi o cenę to pewnie są jeszcze dostępne w salonach "stare" Dustery i z faku pojawienia się FL na pewno będzie spadek ceny w porównaniu do QQ wyprzedażowej.
I tutaj możemy robić porównanie.


janus_z napisał/a:

A ja jednak myślę, że porównanie jak najbardziej Ok, w sumie Duster częściowo bazuje np. na zawieszeniu aktualnego Quashqai :mrgreen:


Bazuje ale na zawieszeniu tylnym z X-Traila a przeniesienie napędu z Murano, z QQ mamy szkielet (o ile dobrze pamiętam)

Dominus - 2013-10-11, 13:15

janus_z napisał/a:
laisar napisał/a:
janus_z napisał/a:
przekonajcie mnie ?

Po co? Bierz kaszkaja i tyle.

(Tylko może jeszcze najpierw warto sprawdzić ceny serwisu i części).



za sam serwis (bez materiałów około 350-370zł) cena nie odbiega od dacii (tez widzę koledzy pisza o podobnych rozpiętościach cenowych), możesz zadzwonić i zapytać, a wybór części jest na rynku bardzo duży.. wynika z dużej liczby aut i zamienników jest dużo..


Nie wiem kolego skąd masz takie informację że koszt 1.6 beznyny QQ bez materiałów to koszy 350-370zł...
Z ciekawości wszedłem na forum QQ i użytkownicy piszą o sporo większych przeglądach.

Np.
1.6 Visia przegląd po 30 tys. km lub 2 latach
- olej + filtr, - filtr powietrza, - filrt przeciwpyłkowy, - wymiana płynu hamulcowego,
koszt całości - 1.100 zł.

Lajkonik - 2013-10-11, 13:19

Fajnie, że porównujecie cenę serwisu bez części, ale nie oznacza to chyba, że części same z nieba spadną (szczególnie po okresie gwarancji). Porównajcie cenę klocków, sprzęgła, czy wahaczy. Też jest niewielka różnica?
Dominus - 2013-10-11, 13:21

Lajkonik napisał/a:
Fajnie, że porównujecie cenę serwisu bez części, ale nie oznacza to chyba, że części same z nieba spadną (szczególnie po okresie gwarancji). Porównajcie cenę klocków, sprzęgła, czy wahaczy. Też jest niewielka różnica?


Kolega podał cenę bez części (która z forum QQ się nie pokrywa) wieć również podałem ile ja zapłaciłem bez cześci kilka postów wcześniej. Złe porównanie? :-?
A

BoloSr - 2013-10-11, 13:21

Lajkonik napisał/a:
Fajnie, że porównujecie cenę serwisu bez części, ale nie oznacza to chyba, że części same z nieba spadną (szczególnie po okresie gwarancji). Porównajcie cenę klocków, sprzęgła, czy wahaczy. Też jest niewielka różnica?


Tam to dopiero będzie różnica ale zaraz ktoś napisze że to się nie popsuje tak szybko :)

PS i tak samo jest bez sensu porównywanie ceny tego co stoi w salonie z tym co się zamawia :)

Dominus - 2013-10-11, 13:24

Możemy tak gdybać bez końca. Według mnie albo porównanie wersji wyprzedaż owych ze sobą albo po FL
BoloSr - 2013-10-11, 13:27

Dominus napisał/a:
Możemy tak gdybać bez końca. Według mnie albo porównanie wersji wyprzedaż owych ze sobą albo po FL


dokładnie

a to zrobiłem w ten sposób wziołem jeden cennik i drugi i zobaczyłem różnice :) wyszło około 20 tys do tego serwis i tu było 2 razy drożej :) potem jeszcze OC i AC i cena tez wyższa i do tego problemy z DPF w nissanie wiec wybór był oczywisty :)

ryjas - 2013-10-11, 13:28

janus_z napisał/a:

No moim zdaniem nie można obu wersji 1.6 porównywać, ten w nissanie jest powiedzmy tak pośrodku pomiędzy tym starym 1.6 w dacii (nie jest juz stosowany w Renault, tam jest wersja mocniejsza z KZFR które jest awaryjne) a wersją 1.2 TCE.
Próbuje tak trzeźwo spojrzeć na Dustera ale jednak nie widzę dużych plusów - dla mnie dużym minusem jest brak bocznych kurtyn - bezpieczeństwo jest ważne, a silnik 1.2 TCE zbyt drogi no i można się z LPG pożegnać a z trwałością też nie wiadomo jak będzie...

A jeździł kolega obydwoma autami 1.6 aby porównywać te silniki ?


Nie jeździłem obydwoma autami, ale trudno mi uwierzyć, że różnica jest diametralna. Chodzi o odczucia w codziennym użytkowaniu. Na papierze wygląda to podobnie. Może spalanie 0,5/100 niższe w tym silniku Nissana. Pewnie ma lepiej wyciszona jednostkę.
Z racji tego, że Nissan cięższy o ok. 150-200 kg to podejrzewam ze różnicy w mocy się nie dostrzeże przy przyspieszaniu. Kwestią do oceny jest zestopniowanie skrzyni i prędkość maksymalna. (tu też ma znaczenie aerodynamika, która w Dacii pewnie jest gorsza)
Jeśli zależy Ci na dynamice to silnik 1,2 tCe na bank poradzi sobie lepiej z Dusterem niż ten 1,6 117 KM w QQ. Jeśli chodzi o spalanie to nie oczekiwałbym niższego niż jest teraz w 1,6.

Generalnie jeśli chodzi o odczucia wobec QQ to miałem do czynienia tylko z dieslem 2,0. Silnik super. Wnętrze? Wydało mi się ciasne. Fotele dość dobre i nieźle wykonane. Słabe wrażenie na mnie zrobiła deska. O ile w Dacii ilość plastiku mnie nie przeraża (wiem za co płacę) to QQ wypadł bardzo podobnie pod tym względem, a cena jednak z innej planety.

Dominus - 2013-10-11, 13:30

Aby poprawić nico moje porównianie dotyczące przeglądu to znalazłem z forum QQ jak już pisałem wcześniej.

1.6 Visia przegląd po 30 tys. km lub 2 latach
- olej + filtr, - filtr powietrza, - filrt przeciwpyłkowy, - wymiana płynu hamulcowego,
koszt całości - 1.100 zł.

A kolega Dar1962 mający 1.6 16V 4x4 - 562,00 zł całość
(materiały sam kupił)

wodzak - 2013-10-11, 13:39

Ja jestem zainteresowany DD TCe. Z ofertą QQ do tej pory nie miałem styczności.
Za QQ przemawiają kurtyny i prestiż marki. Już sam fakt, że większość sąsiadek nie będzie w stanie przeczytać nazwy modelu stawia mnie w pozycji osiedlowego bogacza :)

A tak zupełnie poważnie, ku DD skłania mnie fakt "nowości" modelu, zaciekawienie TCe i bagażnik oraz mniejsza popularność Daci.

Piotrek721015 - 2013-10-11, 14:08

Ale co tu porównywać ceny silnika 1,6 bądź co bądź już mającego swoje lata na karku z nowoczesnym TCe? Wiadomo, że za nowości się płaci. Dlatego Dacia z tym motorem swoje kosztuje. Takie rozpatrywanie różnicy ceny jest trochę jak porównywanie ceny benzyniaka i diesla. I wielkie zdziwienie, że benzyna tańsza. Tak samo z Nissanem. Choć motor stary to i tak droższy od nowoczesnego w Daci.
chriskb - 2013-10-11, 14:25

Porównałem wymiary:
Nissan QQ+2
Dł/szer/wys. : 4541/1783/1645
Rozstaw osi: 2765mm
Poj. bagażnika: 450 l; max. 1520 l
Ładowność: 565 kg
Silnik: 1.6 117KM
Najtańszy model VISIA - 81 300 PLN

Dacia Duster
Dł/szer/wys.; 4315/1822/1695
Rozstaw osi: 2673 mm
Poj. bagażnika: 475 l; max. 1570 l
Ładowność 550 kg
Silnik: 1.6 105 KM
Najtańszy model 39 900 PLN

Biorąc pod uwagę wymiary i cenę to trudno mówić o równoważnym aucie.

laisar - 2013-10-11, 14:46

janus_z napisał/a:
możesz zadzwonić i zapytać

Nie jestem zainteresowany ani dusterem, ani qashqaiem - podpowiadam tylko na co być może warto zwrócić uwagę, bo też słyszałem, że w nissanie jednak sporo drożej. Gdyby tak nie było - to bierz japońca i masz problem z głowy, nad czym się tu roztkliwiać.

johnson - 2013-10-11, 18:11

Widzę że kolega ma taki dylemat jak ja :)
Cena zakupu w benzynie jest porównywalna z dusterem. Za to w dieslu to już przepaść. W cenie nissana jest duster ze wszystkim a i tak jeszcze trochę zostaje $$$ w zapasie.
Co do serwisu to pytałem u źródła i trzeba się liczyć z cenami 1000-1200 za przeglądy 1.6.

Duster wypada dużo lepiej. Tak samo 2 lata dodatkowej gwarancji kosztują śmieszne 500 pln. Przy cenach serwisu ASO spokojnie można tam jeździć i korzystać.

No i na dustera jest ciągle 7% rabatu dla myśliwych, leśników itd. Przy 70 tys. robi to 5 tys obniżki co jest przyzwoitym bonusem.

janus_z - 2013-10-11, 19:19

johnson napisał/a:
Widzę że kolega ma taki dylemat jak ja :)
Cena zakupu w benzynie jest porównywalna z dusterem. Za to w dieslu to już przepaść. W cenie nissana jest duster ze wszystkim a i tak jeszcze trochę zostaje $$$ w zapasie.
Co do serwisu to pytałem u źródła i trzeba się liczyć z cenami 1000-1200 za przeglądy 1.6.

Duster wypada dużo lepiej. Tak samo 2 lata dodatkowej gwarancji kosztują śmieszne 500 pln. Przy cenach serwisu ASO spokojnie można tam jeździć i korzystać.

No i na dustera jest ciągle 7% rabatu dla myśliwych, leśników itd. Przy 70 tys. robi to 5 tys obniżki co jest przyzwoitym bonusem.


Widze choć, że nie jestem sam, bo jakoś tak wszyscy na mnie tutaj naskoczyli :-?

a tu koledzy już porównują QQ+2 Visia do Dustera golasa :roll:
ja powtarzam biore pod uwage QQ Visia 1.6 za około 62500 - 63000 który jest i tak lepiej wyposażony niż Duster 1.2 TCE Laurate - różnica w cenie około 2500-3000zł.

Jesli chodzi o serwis ceny sa rozbieżne zarówno w Dacii niektórzy też tu płacili koło 300zł za sam pierwszy przegląd w Nissanie na pewno cos drożej ale jak dzwoniłem to dla Rzeszowa wychodziło mi 60zł różnicy - na samej robociźnie. Co do części ogólnie pewnie drożej będzie w ASO Nissana ale już same zamienniki np wahaczy, hamulców nie ma dużej różnicy.
No i QQ jednak nie rdzewieją, przynajmniej maja taka opinie...a z Dusterem i dacia to sami widzicie, ze dużo jest osób z tymi problemami
Choć nie powiem gdyby Duster po liftingu z 1.2 TCe Laurate kosztował tak faktycznie mniej z 10 tys niż QQ Visia to była by inna bajka - oczywiście dla mnie

janus_z - 2013-10-11, 19:42

Dominus napisał/a:
Aby poprawić nico moje porównianie dotyczące przeglądu to znalazłem z forum QQ jak już pisałem wcześniej.

1.6 Visia przegląd po 30 tys. km lub 2 latach
- olej + filtr, - filtr powietrza, - filrt przeciwpyłkowy, - wymiana płynu hamulcowego,
koszt całości - 1.100 zł.

A kolega Dar1962 mający 1.6 16V 4x4 - 562,00 zł całość
(materiały sam kupił)


Aż poszukałem tego wpisu bo jakoś inaczej zapamiętałem tą kwotę - i za samą robociznę powiedzieli mu pierwsze 400- 500zł :!: po "molestowaniach" kierownika udało mu się w końcu zjechać do - 380zł no gdzie tu do 200zł wcześniejszego kolegi ..
U mnie w Rzeszowie różnica około 60zł plus oczywiście oleje filtry - ale ceny tych sa bardzo podobne..

Dominus - 2013-10-11, 19:48

janus_z napisał/a:
Dominus napisał/a:
Aby poprawić nico moje porównianie dotyczące przeglądu to znalazłem z forum QQ jak już pisałem wcześniej.

1.6 Visia przegląd po 30 tys. km lub 2 latach
- olej + filtr, - filtr powietrza, - filrt przeciwpyłkowy, - wymiana płynu hamulcowego,
koszt całości - 1.100 zł.

A kolega Dar1962 mający 1.6 16V 4x4 - 562,00 zł całość
(materiały sam kupił)


Aż poszukałem tego wpisu bo jakoś inaczej zapamiętałem tą kwotę - i za samą robociznę powiedzieli mu pierwsze 400- 500zł :!: po "molestowaniach" kierownika udało mu się w końcu zjechać do - 380zł no gdzie tu do 200zł wcześniejszego kolegi ..
U mnie w Rzeszowie różnica około 60zł plus oczywiście oleje filtry - ale ceny tych sa bardzo podobne..


Kolega Dar1962 na forum Dustera przedstawił nam oto takie koszty.
Odnośnik http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=58

Znalazłem tu na forum jeszcze wpis

_Marcin_ napisał/a:
Dziś robiłem pierwszy przegląd mojego Dustera, przebieg 16.666 km.
Wszystkie materiały ASO, koszt całkowity 419zł

- olej Motrio 5W40 130,17zł
- filtr oleju 29,52zł
- uszczelka korka 9,52zł
- filtr kabinowy 58,79zł
- środek do czyszczenia hamulców 38,97zł
- robocizna 152,16zł


oraz

pawel_w napisał/a:
Marcin widzę, że nasze "bliźniaki" rozwijają się w podobnym tempie.
Dziś również zaliczony przegląd po roku:
przebieg: 17 434,00
koszt robocizny: 100,74 serwis 14,54 wymiana filtra kabiny
filtr oleju: 25,09
uszczelka: 8,09
filtr kabinowy: 60,33
olej motrio 5W40: 149,22
płyn chłodzący motrio: 17,48
razem: 375,49

Wszystkie materiały ASO, rabat za kartę klubu Dacia. Zużycie klocków na poziomie 40%. Nic nie stuka, nic nie puka :) delikatnie zaniepokoiło mnie tylko połknięcie płynu chłodzącego i konieczność jego dolania. Przegląd zrobiony na Puławskiej - jakość obsługi sprzedaży w Alejach zniechęciła mnie do tego adresu.


Więc w stosunku do cen serwisu Nissana to u Dacii taniej.
Wszystkie trzy przeglądy 1.6 benzyny

janus_z - 2013-10-11, 20:04

Dominus napisał/a:
janus_z napisał/a:
Dominus napisał/a:
Aby poprawić nico moje porównianie dotyczące przeglądu to znalazłem z forum QQ jak już pisałem wcześniej.

1.6 Visia przegląd po 30 tys. km lub 2 latach
- olej + filtr, - filtr powietrza, - filrt przeciwpyłkowy, - wymiana płynu hamulcowego,
koszt całości - 1.100 zł.

A kolega Dar1962 mający 1.6 16V 4x4 - 562,00 zł całość
(materiały sam kupił)


Aż poszukałem tego wpisu bo jakoś inaczej zapamiętałem tą kwotę - i za samą robociznę powiedzieli mu pierwsze 400- 500zł :!: po "molestowaniach" kierownika udało mu się w końcu zjechać do - 380zł no gdzie tu do 200zł wcześniejszego kolegi ..
U mnie w Rzeszowie różnica około 60zł plus oczywiście oleje filtry - ale ceny tych sa bardzo podobne..


Kolega Dar1962 na forum Dustera przedstawił nam oto takie koszty.
Odnośnik http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=58

Znalazłem tu na forum jeszcze wpis

_Marcin_ napisał/a:
Dziś robiłem pierwszy przegląd mojego Dustera, przebieg 16.666 km.
Wszystkie materiały ASO, koszt całkowity 419zł

- olej Motrio 5W40 130,17zł
- filtr oleju 29,52zł
- uszczelka korka 9,52zł
- filtr kabinowy 58,79zł
- środek do czyszczenia hamulców 38,97zł
- robocizna 152,16zł


oraz

pawel_w napisał/a:
Marcin widzę, że nasze "bliźniaki" rozwijają się w podobnym tempie.
Dziś również zaliczony przegląd po roku:
przebieg: 17 434,00
koszt robocizny: 100,74 serwis 14,54 wymiana filtra kabiny
filtr oleju: 25,09
uszczelka: 8,09
filtr kabinowy: 60,33
olej motrio 5W40: 149,22
płyn chłodzący motrio: 17,48
razem: 375,49

Wszystkie materiały ASO, rabat za kartę klubu Dacia. Zużycie klocków na poziomie 40%. Nic nie stuka, nic nie puka :) delikatnie zaniepokoiło mnie tylko połknięcie płynu chłodzącego i konieczność jego dolania. Przegląd zrobiony na Puławskiej - jakość obsługi sprzedaży w Alejach zniechęciła mnie do tego adresu.


Więc w stosunku do cen serwisu Nissana to u Dacii taniej.
Wszystkie trzy przeglądy 1.6 benzyny


Jak widać są różne ceny, poniżej również wycinek - post poniżej wpisu kolegi Dar1962

No i dzisiaj mój dzień nadszedł na przegląd :-)
1. Pierwszy przegląd po 20tyś km
2. Serwis - Renault Rosiak&Syn - Szczecin
3. Standardowy przegląd, wymiana oleju, filtra oleju, uszczelka korka, filtr kabinowy, kontrola auta.
4. Olej Elf Excelium (czy jakoś tak) + reszta filtrow i uszczelek - wszystko materiały ASO
5. Koszt całkowity 730 i tutaj mój zachwyt mija :shock: :-(
7. Nie było wykonywane nic więcej - żadnych usterek nie zgłaszałem o dziwo :-P

Ogólnie skasowali mnie jak za zboże :-x nie wiem czy pojade tam jeszcze raz no może ze swoimi rzeczami to tak.


Może tak napisze, zależy gdzie sie mieszka, w mojej okolicy różnica 60zł - na robociźnie

Dominus - 2013-10-11, 20:07

Zgadza się, zależy od miasta, od tego jak ASO nastawione jest na klienta oraz czy zakupi się w własnym zakresie materiały na przegląd.
To tylko w takim razie pozazdrościć że masz w swoim pobliżu tak tanie ASO Nissana, bo jak już pisałem z forum QQ ludzie pisali o cenach po 1000zł.

janus_z - 2013-10-11, 20:11

Dominus napisał/a:
Zgadza się, zależy od miasta, od tego jak ASO nastawione jest na klienta oraz czy zakupi się w własnym zakresie materiały na przegląd.
To tylko w takim razie pozazdrościć że masz w swoim pobliżu tak tanie ASO Nissana, bo jak już pisałem z forum QQ ludzie pisali o cenach po 1000zł.


Po 1000zł to płacili za całość z materiałami, a tam są droższe oleje i filtry, ale jak sie kupi swoje to wychodzi koszt podobny jak w dacii.
A za samą robociznę to płacili od 300 -550zł więcej to chyba nigdzie nie znalazłem na forum QQ w watku o przeglądach

johnson - 2013-10-11, 20:19

Ja sporo poczytałem i dzwoniłem i we Wrocławiu nissan nie zrobi mi przeglądu za mniej niz 1000 pln, w Dacii to samo za 600. W Dacii 5 lat gwarancji za 500 pln w Nissanie za 2900. Ten QQ wcale taki bezawaryjny nie jest więc myslę, że wypadnie podobnie jak Duster.
Nie wiem tez ile kosztuje AC za Nissana ale za nowego Dustera w dci prestige liczą sobie 1900pln co jest dobrą ceną.
Do tego ten silnik 1.6 w Nissanie na 100% będzie gorszy niż 1.2 tce, zarówno w spalaniu jak i w codziennej dynamice (elastyczność itd.).
Z mojej strony duży plus dla Dustera za agresywność i to że nie boi sie pobrudzić. QQ to takie wyższe kombi, żal by mi było go okurzyć. Duster to taki fajny zakapior :)
Jak dla mnie Duster :)

Dominus - 2013-10-11, 20:19

To mamy porównanie przeglądu w ASO u Dacii i Nissana powiedzmy porównane..
Wrócmy do tematu czyli Nowego Dustera.

Oto nowa reklama
https://www.dailymotion.c...uster-2013_auto

BoloSr - 2013-10-11, 20:22

Dominus daj spokoj koles pisze o QQ z silnikiem 1.6 a w przyadku Daci o TCe to jak juz to trza to porownac do QQ z silniem diesla wteddy relacja cenowa bedzie gorsza :)
Dominus - 2013-10-11, 20:26

BoloSr napisał/a:
Dominus daj spokoj koles pisze o QQ z silnikiem 1.6 a w przyadku Daci o TCe to jak juz to trza to porownac do QQ z silniem diesla wteddy relacja cenowa bedzie gorsza :)


Ja wyraziłem moje zdanie co do Nowego Dustera oraz porównania przeglądów w Dacii bo po to przecież kolega zawitał na Nasze forum. Teraz tylko wykorzysta widzę z stąd zaczerpniętą i zrobi jak uważa za stosowne.

PS. Ciebie za to udało mi się na dCi namówić swego czasu :-P

BoloSr - 2013-10-11, 20:31

Dominus napisał/a:
BoloSr napisał/a:
Dominus daj spokoj koles pisze o QQ z silnikiem 1.6 a w przyadku Daci o TCe to jak juz to trza to porownac do QQ z silniem diesla wteddy relacja cenowa bedzie gorsza :)


Ja wyraziłem moje zdanie co do Nowego Dustera oraz porównania przeglądów w Dacii bo po to przecież kolega zawitał na Nasze forum. Teraz tylko wykorzysta widzę z stąd zaczerpniętą i zrobi jak uważa za stosowne.

PS. Ciebie za to udało mi się na dCi namówić swego czasu :-P



I powiem ci ze jest super :)

laisar - 2013-10-12, 00:37

janus_z napisał/a:
wszyscy na mnie tutaj naskoczyli

Nieprawda.

etam - 2013-10-12, 06:54

janus_z napisał/a:

Jeździłem takim Visia 1.6, oraz Dusterem 1.6 i powiem wam, że różnica w dynamice, w wyciszeniu, w kulturze pracy silnika jest naprawdę duża - na korzyść Nissana.
No i środek tez nieporównywalnie lepiej wykonany, miejsca również więcej zwłaszcza powiedziałbym na szerokość wnętrza - jedyne co to ciut mniejszy bagażnik


Też jezdziłam wersją Visią oraz dusterem i mam odczucia całkowicie odmienne. W Dusterze miałam wrażenie, że miejsca jest więcej. W środku wersja Visa nie podobała mi sie tak samo jak duster przed liftem. Może ciut lepiej mi sie siedziało w QQ, ale w sumie porównywalnie, za to cena dustera, przegladów i częsci jednak sporo nizsza. Gdy robiłam swoje przymiarki do auta to właściwie w cenie wersji Visia mozna było kupic dustera w dieslu.
Wersja którą ja w QQ brałam poważnie pod uwagę to Acenta no ale ona sie zaczyna od 70 tys. Visię odpuściłam od razu. Teraz natomiast przed wprowadzeniem nowego modelu QQ sensu na kupowanie starego (nawet acenty) nie widze jeszcze bardziej, ale to moje odczucia - każdy kupuje auto pod siebie.

etam - 2013-10-12, 08:01

Przy okazji zapytam fachowców:
Wg zamieszczonego nowego cennika różnica wersji Laureate i Prestige to 4000 PLN.
Wg specyfikacji wyposażenia skłąda sie na to pakiet look1 2500 oraz look2 1500 PLN. Prestige mam nawigację, a do laureate mozna ją sobie dokupić za 950 PLN. Innych róznic nie widzę, ale może coś zle czytam. Więc teraz pytanie czy ktoś wie co znajdzie się w pakiecie look1 oraz look2?

Dominus - 2013-10-12, 08:24

Nie ma cześci elementów opisanych jako Look a cześci jako Look2.
Wszystkie poniżej elementy zawierają się w jednym Pakiecie Look
Pakiet Look to pakiet wizualny zewnętrzny czyli dodatki elementów ciemnoszarych:
- obudowy lusterek bocznych
- osłona podwozia przód i tył
- alufelgi
- listwy progowe
- chromowa końcówka wydechu
- tylne szyby przyciemniane
- dwukolorowe relingi cześć czarnych, część ciemnoszarych

Dar1962 - 2013-10-12, 09:35

sorry za OT ale:
koszty serwisu da się zminimalizować w następujący sposób:
-sami kupujemy olej przez net (oszczędzność nawet 40%)
-sami kupujemy podstawowy zestaw serwisowy: filtry kabinowy,oleju, uszczelka pod korek spustowy (oszczędność jw)
-sami wymieniamy filtr kabinowy (robocizna w aso to ok 20 lub więcej PLN a czynność trwa 1minutę i jest naprawdę łatwa)
samodzielnie również da się bez większego problemu wymienić ramki wycieraczek, filtr powietrza, większość żarówek

etam - 2013-10-12, 11:02

wodzak napisał/a:
Cenowo nie wygląda to źle. Czekam niecierpliwie na konfigurator i szczegółowy cennik.


Też czekam, aczkolwiek cenowo nie wygląda to zle, to trzeba dodać - jak dla kogo.
Robiąc w czerwcu przymiarkę wycenili mi diesla laureate z tym co chciałam na 61 tys w wersji słabszej i na 65 tys z groszami w wersji mocniejszej. I te 61 tys było dla mnie akceptowalne, a wersji mocniejszej wcale nie potrzebuję. Teraz jednak gdybym się miała kupować dustera to muszę wziąć wersję mocniejszą i nawet jeśli z pakietami wyjdzie to w tej samej cenie co przed liftem to finalnie za auto będę musiała zapłacić o 4 tys więcej w stosunku do tego co zamierzałam wydać, moich potrzeb i preferencji. Więc dla mnie jest to podwyżka o 4 tys PLN ( nawigacji w ogóle nie liczę, bo mam w telefonie i jest to dla mnie OK).
Dlatego mnie wcale ten cennik nie zachwyca. Póki co jestem w kropce i zaczynam od nowa oglądać co można kupić w cenie około 60 tys. Został mi jeszcze do obejrzenia peugeot 2008, ale pewnie będzie za mały. A juz miałam wybrane auto, eh

funyo - 2013-10-12, 11:24

etam napisał/a:
wodzak napisał/a:
Cenowo nie wygląda to źle. Czekam niecierpliwie na konfigurator i szczegółowy cennik.


Też czekam, aczkolwiek cenowo nie wygląda to zle, to trzeba dodać - jak dla kogo.
Robiąc w czerwcu przymiarkę wycenili mi diesla laureate z tym co chciałam na 61 tys w wersji słabszej i na 65 tys z groszami w wersji mocniejszej. I te 61 tys było dla mnie akceptowalne, a wersji mocniejszej wcale nie potrzebuję. Teraz jednak gdybym się miała kupować dustera to muszę wziąć wersję mocniejszą i nawet jeśli z pakietami wyjdzie to w tej samej cenie co przed liftem to finalnie za auto będę musiała zapłacić o 4 tys więcej w stosunku do tego co zamierzałam wydać, moich potrzeb i preferencji. Więc dla mnie jest to podwyżka o 4 tys PLN ( nawigacji w ogóle nie liczę, bo mam w telefonie i jest to dla mnie OK).
Dlatego mnie wcale ten cennik nie zachwyca. Póki co jestem w kropce i zaczynam od nowa oglądać co można kupić w cenie około 60 tys. Został mi jeszcze do obejrzenia peugeot 2008, ale pewnie będzie za mały. A juz miałam wybrane auto, eh

To kup teraz auto przedliftingowe. Powinnaś dostać jeszcze upust od tego, co Ci proponowali wczesniej. :-P

Dominus - 2013-10-12, 11:28

funyo napisał/a:
etam napisał/a:
wodzak napisał/a:
Cenowo nie wygląda to źle. Czekam niecierpliwie na konfigurator i szczegółowy cennik.


Też czekam, aczkolwiek cenowo nie wygląda to zle, to trzeba dodać - jak dla kogo.
Robiąc w czerwcu przymiarkę wycenili mi diesla laureate z tym co chciałam na 61 tys w wersji słabszej i na 65 tys z groszami w wersji mocniejszej. I te 61 tys było dla mnie akceptowalne, a wersji mocniejszej wcale nie potrzebuję. Teraz jednak gdybym się miała kupować dustera to muszę wziąć wersję mocniejszą i nawet jeśli z pakietami wyjdzie to w tej samej cenie co przed liftem to finalnie za auto będę musiała zapłacić o 4 tys więcej w stosunku do tego co zamierzałam wydać, moich potrzeb i preferencji. Więc dla mnie jest to podwyżka o 4 tys PLN ( nawigacji w ogóle nie liczę, bo mam w telefonie i jest to dla mnie OK).
Dlatego mnie wcale ten cennik nie zachwyca. Póki co jestem w kropce i zaczynam od nowa oglądać co można kupić w cenie około 60 tys. Został mi jeszcze do obejrzenia peugeot 2008, ale pewnie będzie za mały. A juz miałam wybrane auto, eh

To kup teraz auto przedliftingowe. Powinnaś dostać jeszcze upust od tego, co Ci proponowali wczesniej. :-P


@etam
Otóż to. Na pewno znajdzie się w Polsce w jakimś salonie pasujący do Twoich potrzeb Duster. A na wieść o wersji FL pewnie też będą zniżki jak w przypadku QQ

Zobacz sobie na allegro.
Pełno jest ofert dealerskich z nowymi Dusterami wersje LAUREATE.
Może znajdziesz coś dla siebie w przystępnej cenie albo jedz do najbliższego dealera i on sprawdzi w bazie co jest dostępne od ręki w PL

etam - 2013-10-12, 12:02

funyo napisał/a:

To kup teraz auto przedliftingowe. Powinnaś dostać jeszcze upust od tego, co Ci proponowali wczesniej. :-P


Auto przedliftingowe mogłam kupić już dawno i pewnie zrobiłabym to gdyby auto, a właściwie jego wnętrze mi się podobało. Ale właśnie to wnętrze zadecydowało, że tak się nie stało. Nie pasuje mi i już. Z tego samego powodu nie kupiłam np. QQ w wersji Visa. Liczyłam, że kupię po lifcie to samo, w tej samej cenie tyle że z nowym wnętrzem, ale jak widać nie kupię

BoloSr - 2013-10-12, 12:09

Kupisz tylko weź z silnikiem TCE i masz tą samą cenę.
etam - 2013-10-12, 12:15

BoloSr napisał/a:
Kupisz tylkoo wez z silnikuem TCE i masz ta sama cene.

Wiesz z racji tego, że sporo jeżdzę - około 60-70 tys rocznie cały czas myślałam o dieslu raczej, ale pewnie przemyślę także i to TCE.
Zresztą kto wie, jeszcze może się okazać, że do końca roku zmienię pracę co w sumie jest możliwe i wtedy na pewno będę jezdzić mniej i problem "samochodowy" się sam rozwiąże:)

Dar1962 - 2013-10-12, 12:55

etam napisał/a:
Póki co jestem w kropce i zaczynam od nowa oglądać co można kupić w cenie około 60 tys.

jeśli 4x4, to jedynie suzuki jimny ;-) i więcej nic

wodzak - 2013-10-12, 12:58

etam napisał/a:
wodzak napisał/a:
Cenowo nie wygląda to źle. Czekam niecierpliwie na konfigurator i szczegółowy cennik.


Został mi jeszcze do obejrzenia peugeot 2008, ale pewnie będzie za mały. A juz miałam wybrane auto, eh


Oglądałem 2008, ale w cenie dustera dostaniemy 2008 Acces 1.4 HDi 68 km bez klimatyzacji i żadnego audio. Auto wygląda świetnie, jak dla mnie za mały bagażnik. Rozważałem swego czasu jeszcze Fiata Sedici i Skodę Roomster. Ale DD bardziej mi się jednak podoba.

etam - 2013-10-12, 13:26

wodzak napisał/a:

Oglądałem 2008, ale w cenie dustera dostaniemy 2008 Acces 1.4 HDi 68 km bez klimatyzacji i żadnego audio. Auto wygląda świetnie, jak dla mnie za mały bagażnik.


No teraz juz mozna znależć ogłoszenia na 1.4 HDi z cenami około 61 tys za wersję active z klimą i wyświetlaczem, ale też mam obawę, że bagażnik będzie zbyt mały. W sumie całkiem przyjemne auto, ale środku nie siedziałam. Zrobiłam swego czasu z 80 tys służbowym 307 i w sumie miło wspominam. Ni psuło sie to to, nie rdzewiało, elektryka, drobiazgi bez uwag, a parę lat juz miało i km tez troche nakręcone.
A sprawdzałeś ceny częsci, przegladów itd?

etam - 2013-10-12, 13:39

Dar1962 napisał/a:

to jedynie suzuki jimny ;-) i więcej nic

jakby było 5 drzwiowe to kto wie:)

GDkris44 - 2013-10-12, 14:30

Ja dokladnie rok temu kupile DD z salonu i calosc mi wyszla 63000 zl,oczywiscie bez radia,ale dostalem :skóra kierownica,skóra drazka zmiany biegów,hak,czujniki cofania{tył}laker metalik,pelne ubezpieczenie na rok,opony zimowe,pakiet look.hlapacze na kola,wersja laurate i montowany gaz w salonie co bylo moja najlepsza inwestycja bo srednio przejezdzam 100 km, za okolo 20 zl.50trasa 50 miasto.Zastanawialem sie nad QQ ale" szala" poszla na strone DD.Przejechane mam 20000 km. i jestem bardzo zadowolony.Polecam wykupic gwarancje za 500 zl.do 5 lat.
Malo tego,,,,,czesci sa tak tanie ze nawet nie mysle o jakis usterkach,zreszta mam gwarancje i odpalajac autko cuje sie komfortowo.
Wszystkie opowiesci o skrzypiacych plastikach sa wyssane z palca i nie pokrywaja sie z zeczewistoscią.Do wyposazenia dokupilen dobre radio z glosnikami i BT {instalowane w serwisie gratis}co wyszlo mi 700 zl extra.
Silnik 1,6 pieknie pracuje z gazem i mysle ze tak bedzie.Polecam bo zawieszenie przeciez jest z QQ a silnik z sprawdzonego RENAUT.
I tyle z moich spostrzezen.....

Dominus - 2013-10-12, 14:47

GDkris44 napisał/a:
....Polecam bo zawieszenie przeciez jest z QQ a silnik z sprawdzonego RENAUT.
I tyle z moich spostrzezen.....


Duster bazuje ale na zawieszeniu tylnym z X-Traila a przeniesienie napędu z Murano.

funyo - 2013-10-12, 16:02

Nie ma czegoś takiego jak "szkielet" w samochodach o konstrukcji samonośnej, a taką ma Duster. Tu najważniejsza jest płyta podłogowa, która w tym przypadku bazuje na Loganie, a ta z kolei na Clio III. Z QQ nie ma więc nic wspólnego.
Dominus - 2013-10-12, 16:08

No tak. płyta podłogowa w Daćkach to B0 a w QQ mamy C więc nawet moje twierdzenie o szkielecie nie trzyma się k...
mea culpa

GDkris44 - 2013-10-12, 17:07

Panowie,prosze o wypowiedz dla czego podwozie QQ ruzni sie od powozia DD i silnika 1,6 ranaut montowanyn w DD....
laisar - 2013-10-12, 17:38

GDkris44 napisał/a:
dla czego podwozie QQ ruzni sie od powozia DD i silnika 1.6

Dlatego że zostały zaprojektowane osobno:


http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_B_platform

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_C_platform


http://en.wikipedia.org/w...nault_engines#K

http://en.wikipedia.org/w...nault_engines#H

funyo - 2013-10-12, 17:54

GDkris44 napisał/a:
Panowie,prosze o wypowiedz dla czego podwozie QQ ruzni sie od powozia DD i silnika 1,6 ranaut montowanyn w DD....

Bo to są zupełnie inne samochody, więc czemu mają się nie różnić? ;-) :-P

Dar1962 - 2013-10-12, 20:16

zawieszenie i przeniesiene napędu w DD 4x4 to mieszanka podzespołów X-trail i Murano. Z QQ ma więc niewiele wspólnego. Masywniejszych elementów użyto zapewne po to,że z założenia Duster nie ma być tylko bulwarowym SUVem a zjeżdżać czasem z drogi i ciężko popracować. Moim zdaniem QQ w porównywalnej wersji (4x4 plus 1,6 Pb) nie ma z DD w terenie większych szans - choćby z racji marnego prześwitu i zupełnie innego zestopniowania skrzyni biegów
mekintosz - 2013-10-12, 22:39

Obiło mi się o uszy, że nowy duster ma mieć 6 poduszek.. czy tylko to moje pobożne życzenie? Na liście są wciąż tylko 4.
janus_z - 2013-10-13, 06:14

Dar1962 napisał/a:
zawieszenie i przeniesiene napędu w DD 4x4 to mieszanka podzespołów X-trail i Murano. Z QQ ma więc niewiele wspólnego. Masywniejszych elementów użyto zapewne po to,że z założenia Duster nie ma być tylko bulwarowym SUVem a zjeżdżać czasem z drogi i ciężko popracować. Moim zdaniem QQ w porównywalnej wersji (4x4 plus 1,6 Pb) nie ma z DD w terenie większych szans - choćby z racji marnego prześwitu i zupełnie innego zestopniowania skrzyni biegów


Ja znowu słyszałem że w wersji 4x4 ten właśnie napęd tj. sprzęgło wiskotyczne tylne półosie itd. jest taki sam, prześwit też podobny może różnica z 1 cm, choć pewnie kąty zejścia ma lepsze Dacia, a skrzynia w QQ jest bardzie szosowa dlatego na jakieś dalsze trasy wakacyjne sie QQ bardziej nadaje.
Tyle, że QQ 4x4 jest duzo droższy bo wystepuje najtaniej z benzyną 4x4.

Ja myślę tylko o wersji 4x2 z okresem eksploatacji tak z 10 lat. Wczoraj spotkałem znajomego ma Dustera z 2010 roku 1.6, i tak sie z nim zgadałem że tez zastanawiam się nad kupnem - to ten o dziwo zaczął mi raczej rozradzać jeśli myślę tyle go trzymać - pytam dlaczego, bo wcześniej mówi że zadowolony ogólnie, a on na to, ze on potrzyma do 5 lat puki jest gwarancja bo już miał malowane dwie pary drzwi - wychodzą ogniska korozji - takie kropki - i tu zonk :-(

ryjas - 2013-10-13, 13:32

"Ja znowu słyszałem że w wersji 4x4 ten właśnie napęd tj. sprzęgło wiskotyczne tylne półosie itd. jest taki sam, prześwit też podobny może różnica z 1 cm,"

Prześwit w DD to 21 cm. W QQ ponoć 20, ale proszę sobie porównać dwa auta stojące obok siebie;)

etam - 2013-10-14, 05:57

janus_z napisał/a:

wychodzą ogniska korozji - takie kropki - i tu zonk :-(

Przegrzebywałam internet na tą okoliczność swego czasu i doniesienia na temat korozji nowych w sumie aut znalazłam zarówno o DD jak QQ. Wyszło mi, że pod tym względem oba te samochody mogą nie okazać się idealne, ale za różnicę w cenie zakupu to sobie można DD zabezpieczyć i jeszcze pewnie odmalować ze dwa razy jak ktoś się uprze, żeby jeździć autem 10 lat.

Hakama 4x4 - 2013-10-14, 06:40

W ASO Renult mechanik powiedział mi, że tylni mechanizm w napędzie 4x4 jest identyczny jak w Kangoo 4x4. Ponoć nigdy jeszcze nie miał w serwisie auta z awarią tego mechanizmu. Jest bardzo mocny. Potem poszedł do QQ Dustera i Murano.
Nie wiem czy to wiarygodne ale dobrze by było wiedzieć co z czego mamy w autach.
Jeszcze słówko odnośnie zmian.
1) co do przycisków podnoszenia szyb na środku to denerwowało mnie to na początku. Kiedy się przyzwyczaiłem uważam, że to super rozwiązanie bo pasażer może zamykać i otwierać szybę kierowcy a większość aut z przyciskami w drzwiach nie ma takiej opcji.
Poza tym nowe przyciski są w kobylastej,olbrzymiej puszce która wygląda jak nieproporcjonalna samoróbka dołożona do drzwi albo zestaw uniwersalny do wszystkich marek. Nowa deska jest nowocześniejsza ale stara bardziej mi pasuje.
2) wyposażenie jest wyższe i to się chwali (chyba, żeby naciągało cenę w nieproporcjonalnym stopniu ale tego akurat nie widzę)
3) lampy przednie nowe są ładniejsze moim zdaniem.
4) relingi mi się bardziej podobały stare - nowe wyglądają delikatniej.
Ciekawe czy wyprostowano pierdółki, które psuły się w Dusterze (np. falująca się uszczelka szyby czy pękający lakier na mastykach) Jak tak to cacy

chriskb - 2013-10-14, 06:51

X-Trail (4X4) - 2000 rok, Renault Kangoo (4X4) - 2001 rok :?:
Hakama 4x4 - 2013-10-14, 07:32

chriskb napisał/a:
X-Trail (4X4) - 2000 rok, Renault Kangoo (4X4) - 2001 rok :?:


No właśnie... Szkoda, że nie mam pewnych informacji na ten temat i, że nie ma tego na forum.

drza - 2013-10-14, 07:34

Dominus napisał/a:
GDkris44 napisał/a:
....Polecam bo zawieszenie przeciez jest z QQ a silnik z sprawdzonego RENAUT.
I tyle z moich spostrzezen.....


Duster bazuje ale na zawieszeniu tylnym z X-Traila a przeniesienie napędu z Murano.


Panowie powiedźcie mi czy Duster 4x2 (nie 4x4) także bazuje na zawieszeniu nissana?

DrOzda - 2013-10-14, 11:22

Duster 4x2 bazuje na zawieszeniu .... Logana.
laisar - 2013-10-14, 12:08

Hakama 4x4 napisał/a:
nie ma tego na forum

Oczywiście, że jest: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=70367#70367 d:

Dar1962 - 2013-10-14, 13:22

a logan na zawieszeniu renaulta :-P
bebe - 2013-10-14, 14:04

Przestrzegam przed ślepym tłumaczeniem angielskiego "platform" na "płytę podłogową". Owszem, to jedno z możliwych tłumaczeń, ale nie jedyne i nie do końca poprawne. W którymś momencie "platform" w motoryzacji w kontekście rodzin modeli samochodów zaczęło przede wszystkim oznaczać platformę technologiczną, a nie płytę podłogową. Stąd właśnie Duster i Logan dzielą gamę silników, skrzyń biegów, UCH, osprzętu, ale akurat sama płyta podłogowa jest w nich zupełnie różna. :)

Ta "płyta podłogowa" wzięła się z braku czujności rewolucyjnej wśród polskich dziennikarzy motoryzacyjnych. :>

laisar - 2013-10-14, 15:52

bebe napisał/a:
sama płyta podłogowa jest w nich zupełnie różna

"Zupełnie" to znaczna przesada - część elementów blacharskich jest wspólna, część różni się minimalnie, a konstrukcja jest taka sama. W zasadzie oprócz starej mcv-ki i lodgy pozostałe modele są w efekcie baaardzo zbliżone wymiarami. (Łącznie z identycznymi niektórymi wymiarami geometrii).

Zatem w przypadku daciek w praktyce jest to faktycznie "płyta podłogowa" - choć ani to "płyta", ani nie tylko "podłoga" ((((:

BLONDI83 - 2013-10-17, 08:31

http://www.youtube.com/watch?v=QEbThhtQIcw
Można sobie dokładnie "zobaczyć" nowego Dustera

etam - 2013-10-17, 18:23

No jak dla mnie zrobiło się w środku całkiem przyjemne autko. Nic więcej nie potrzebuję - jest OK.
Lajkonik - 2013-10-18, 07:47

Marzy mi się wymienić kilka rzeczy na takie z nowego Dustera. Szczególnie ze środka :mrgreen:
Jak pojawią się pierwsze Dustery po lifcie, to pewnie znajdą się majsterkowicze, którzy zaraz będą sprawdzać co się da przełożyć do staruszka :lol:

etam - 2013-10-18, 16:38

Mam pytanie: czy w internecie są gdzieś dostępne warunki gwarancji dla Dustera?
Chciałabym dla swojego spokoju jeszcze ten element przeanalizować i porównać z resztą dostępnych aut. Mam już ASX-a, czekam na quasqaia i brakuje mi dustera. Czy zostaje mi tylko wizyta w salonie?

laisar - 2013-10-18, 19:39

etam napisał/a:
czy w internecie są gdzieś dostępne warunki gwarancji dla Dustera?

Ooo, nieeee, komu by się tam chciało robić jakieś kompendium, fotki, luje muje dzikie węże, i tak by potem tego nikt nie używał, szkoda wysiłku, więc na pewno takie zwierzę nie istnieje...

Dominus - 2013-10-18, 20:37

Pojawił się w końcu oficjalnie cennik na stronie Dacii
etam - 2013-10-19, 06:12

laisar napisał/a:

Ooo, nieeee, komu by się tam chciało robić jakieś kompendium, i tak by potem tego nikt nie używał, ......


Dziękuję pięknie, porównałam sobie. Różnice w zapisach są jednak.

GerardC - 2013-10-21, 15:46

Nie wielkie zmiany, blachy Te same, zmieniony kokpit,gril, światełka. jak sie zamowi navi to nie ma Cd, nadeszła era mp3, dla mnie lipa.
MateuszDacia - 2013-10-22, 16:33
Temat postu: Dacia Duster po liftingu Ceny i wyposażenie
Może kogoś zainteresuje

http://moto.pl/MotoPL/1,8...yposazenie.html

wat - 2013-10-23, 20:23

Ciekawe ile czasu zajmie uruchomienie konfiguratora = o dziwo już działa
Dominus - 2013-10-23, 20:28

Konfiguracja działa już od 2 dni ale zauważyłem że przy benzynie nie ma TCe tylko 1.6 16V
wat - 2013-10-23, 20:50

jak dla mnie lipa że dci w 4x4 zaczyna się od laureta a nie ambienca albo przynajmniej 90 KM w 4x4 chyba ze faktycznie ten silnik przy 4x4 nie wyrabia
mekintosz - 2013-10-23, 21:51

Na forum ktoś mówił, że się rzekomo wyrabia… pewnie jak sandero 68 KM.. na swój sposób daje radę ;-)
bebe - 2013-10-24, 14:45

Dominus napisał/a:
Konfiguracja działa już od 2 dni ale zauważyłem że przy benzynie nie ma TCe tylko 1.6 16V

TCe i LPG będą od grudnia bodajże, było milion razy. ;>

pluto - 2013-11-02, 23:02
Temat postu: Dacia Duster 1.2 TCe
Całkiem żwawo przyśpiesza Duster z tym silnikiem :mrgreen:
0-100 km/h - 10,4 s
Poniżej link do filmu
http://www.youtube.com/wa...ayer_detailpage

mekintosz - 2013-11-03, 09:14

W końcu odpowiedni silnik dla Dustera 4x2 ;-)
czaju - 2013-11-03, 10:51

Szału nima - DCI 107 robi to podobnie - przynajmniej do 80-90km/h, gdzie musiałaby nastąpić nadmiarowa zmiana biegu...
yakov - 2013-11-04, 09:44

"Stary" :-) Duster tylko sekundę gorszy:
http://www.youtube.com/watch?v=3XvCFuEz6Jc

Ale ciekawsze byłoby porównanie elastyczności 3,4,5 bieg.

Marmach - 2013-11-04, 18:46

czaju napisał/a:
Szału nima - DCI 107 robi to podobnie - przynajmniej do 80-90km/h, gdzie musiałaby nastąpić nadmiarowa zmiana biegu...

Jeno kosztuje więcej i naprawy też pewnie droższe...
yakov napisał/a:
Ale ciekawsze byłoby porównanie elastyczności 3,4,5 bieg.

W gruncie rzeczy to jedyne ciekawe porównania, bo czy samochód przyspiesza w 11 czy 13 sekund to taka sama różnica, jak przeżyć miesiąc za 1100 albo za 1300 :D - na luksusy i tak nie starcza :D

czaju - 2013-11-05, 07:13

Cytat:
naprawy też pewnie droższe...

Dlaczego?

Marmach - 2013-11-05, 17:50

czaju napisał/a:
Dlaczego?

FAP (nieawaryjny, ale jednak z jakimś czasem życia), bardziej wrażliwe wtryski (nie słyszałem jeszcze nigdy o awaryjnych wtryskach w turbobenzynach), szansa unieruchomienia w zimie, plus nie wiem jak kształtują się ceny przeglądów dla TCe, ale z pewnością w stosunku do zwykłych benzyn diesel wychodzi drożej. Dwumasa jest chyba tu i tu, więc nie ma różnicy.

Oczywiście ze względu na efekt nowości części co TCe mogą być droższe, także mogę się mylić w kilku bądź wszystkich względach :)

laisar - 2013-11-05, 18:38

Marmach napisał/a:
Dwumasa jest chyba

W TCE chiba jednak nie ma...

Dominus - 2013-11-05, 22:26

No proszę, w nowych akcesoriach dodatkowych jest możliwość zakupu do nowego Dustera SPOJLERa dachowego od 594zł czy też PAKIETu ADVENTURE z Przednia osłona rurowa, dodatkowe stalowe progi, dywaniki gumowe za 2750 ZŁ (W TYM RABAT 50%)
Domel2250 - 2013-11-06, 08:47
Temat postu: Nowy Duster na WP-tce.
Dział moto na WP.PL ma nizłe opóźnienia w "niusach" :mrgreen:
http://moto.wp.pl/gid,161...riazdjecie.html

Alien - 2013-11-06, 13:20
Temat postu: Re: Nowy Duster na WP-tce.
Domel2250 napisał/a:
Dział moto na WP.PL ma nizłe opóźnienia w "niusach" :mrgreen:
http://moto.wp.pl/gid,161...riazdjecie.html


ale Terrano mocno niezłe - podobają mi się szczególnie tylne lampy zespolone, zrobili to czego zawsze brakowało mi w Dacii a czego spodziewałem się w Lifcie (ale niestety się zawiodłem...) - większe, zachodzące na tylną klapę.

esdziewiaty - 2013-11-08, 18:45

Widziałem dziś nowego Dustera.
Podróżował w kierunku Gdyni, trójmiejską obwodnicą na lawecie, wraz z nowym Sandero i Outlanderem. Fotki nie zrobiłem poniewaz zabawa smartfonem podczas jazdy to średni pomysł.
Tak czy siak, można juz zacząć wypatrywać Dustera po FL na przysalonowych parkingach :)
Moje wrażenia? Zmiany na żywo są naprawdę niewielkie, i wydają się być mniejsze niż wynika to z fotografii.

Pozdrawiam ;-)

maciek - 2013-11-08, 20:29

bo z zewnątrz jest ok, środek teraz jest "normalny"
wieza - 2013-11-12, 14:31
Temat postu: U kosmetyczki ;)
http://moto.wp.pl/kat,107...,wiadomosc.html
mekintosz - 2013-11-12, 20:46

Fajna wersja z czarnymi zderzakami dla prawdziwych twardzieli, leśników i .. Laisara ;-)


bebe - 2013-11-13, 00:46

Od zeszłego tygodnia są już dwie śtuki na Puławskiej. Wiem, bo bylim i macalim z kol. laisarem. :) Nowy Duster na żywo całkiem fajny, chociaż tradycyjnie już zacząłem się czepiać pierdół, a potem rzuciliśmy się przymierzać nową półkę do starego Dustera itp. ;)

Większą formę spłodzę, jak wygram sobie jakiegoś w konkursie. ;)

DrOzda - 2013-11-13, 09:11

Jest też w Morach - czarny metalik 2WD dCi.
ryjas - 2013-11-13, 10:44

Na allegro widziałem już reflektory od wersji po lifcie. Made in Poland;) Jakby ktoś chciał miec nowego po lifcie to trzeba tylko grill jeszcze wyrwać;)
laisar - 2013-11-13, 10:49

ryjas napisał/a:
Na allegro widziałem już reflektory od wersji po lifcie

Niemożliwe! <;

BoloSr - 2013-11-13, 10:49

ryjas napisał/a:
Na allegro widziałem już reflektory od wersji po lifcie. Made in Poland;) Jakby ktoś chciał miec nowego po lifcie to trzeba tylko grill jeszcze wyrwać;)


http://www.daciaklub.pl/f...1621016#1621016

DD - 2013-11-13, 13:50

ryjas napisał/a:
Na allegro widziałem już reflektory od wersji po lifcie.

Ja je widzialem po raz pierwszy juz 12/13.10.2013, jest/bylo dwoch sprzedawcow na alledrogo, obaj z Poznania, u jednego za 299zl, u drugiego 259zl (to u tego widac naklejke).

ryjas napisał/a:
Made in Poland;)

AL w Sosnowcu, widzialem tez na alledrogo lampy ph1 wyprodukowane w tym samym miejscu. Mam tez info, ze tylne jak rowniez przednie lampy (przynajmniej do ph1), produkowane sa/byly w AL w Riazaniu (Rosja), ale bynajmniej nie tylko do R. Dusterow na rosyjski rynek, lecz rowniez na eksport do fabryk w Rumunii, Brazylii, Indiach i Kolumbii. Z tego co pamietam rowniez na alledrogo.pl widzialem kiedys fotke uzywanej tylnej lampy od DD z napisami "AL" i "Russia" (tak na 99%, bo naklejke bylo slabo widac).

ryjas napisał/a:
Jakby ktoś chciał miec nowego po lifcie to trzeba tylko grill jeszcze wyrwać;)

Co prawda na razie jeszcze bez grilla, ale sciezke do przeszczepu lamp ph2 do ph1 przetarl juz dzielnie kol. Dominus :-D : http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=30

Dominus - 2013-11-13, 13:59

DD napisał/a:

ryjas napisał/a:
Made in Poland;)

AL w Sosnowcu, widzialem tez na alledrogo lampy ph1 wyprodukowane w tym samym miejscu.


O ile się dobrze dowiedziałem to właśnie przednie lampy z PH1 jak i PH2 są produkowane w Polsce

DD napisał/a:

ryjas napisał/a:
Jakby ktoś chciał miec nowego po lifcie to trzeba tylko grill jeszcze wyrwać;)

Co prawda na razie jeszcze bez grilla, ale sciezke do przeszczepu lamp ph2 do ph1 przetarl juz dzielnie kol. Dominus :-D : http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=30


Będę kontynuował przeszczep ale jak będę miał do kompletu nowy grill. Temat powrócił. :-D

ryjas - 2013-11-13, 18:39

O nawet nei wiedziałem że kolega próbował. Mam dokładnie takie samo zdanie. Jak nowe lampy to tylko z nowym grillem. Te stare czarne wyglądają naprawdę ok.

Mam pytanie: Czy te nowe lampy świecą lepiej czy gorzej od starych? Porównywałeś może w nocy długie?

Dominus - 2013-11-13, 18:44

ryjas napisał/a:
O nawet nei wiedziałem że kolega próbował. Mam dokładnie takie samo zdanie. Jak nowe lampy to tylko z nowym grillem. Te stare czarne wyglądają naprawdę ok.

Mam pytanie: Czy te nowe lampy świecą lepiej czy gorzej od starych? Porównywałeś może w nocy długie?


Zamontowałem tylko jedną ale tylko tak na spasowanie czy wejdzie i spasuje z grillem. Nie porównywałem z starą lampą jakości świecenia.
Na razie lampy leżą zabezpieczone w pudełku i czekają na grill.

piotrres - 2013-11-13, 19:07
Temat postu: Nowy Duster 1.2 TCe 2WD
W ubiegły piątek miałem przyjemność przymierzyć sie do poliftingowego DD. Oto kilka wrażeń w telegraficznym skrócie.
Egzemplarz który oglądałem stał w salonie Autospektrum (d. Zodiac) przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie. Brakowało mu opisówki, gdyż przyjechał poprzedniego wieczora. Napęd: przedni.
Wygląd zewnętrzny: comete gris + pakiet Look (uwaga: napis Duster na relingach jak dla mnie wygląda trochę pretensjonalnie) Wnętrze w tonacji czarnej ze wstawkami z w kolorze zbliżonym do karoserii (szary kometa). Tanie rumuńskie plastiki (?)wyglądają jednak na nieco droższe niż w moim DD (AD 2010)

1. Zmodernizowany przedni grill wygląda lepiej niż na zdjęciach, Przednie światła: ich układ i stylizacja robią pozytywne wrażenie.
2. Deska rozdzielcza: podobnie, jak wyżej. Ogólnie podobają mi się dwie półeczki na podszybiu: rzecz bardzo praktyczna. Pod kierownicą sterowanie radiem takie jak w poprzednich modelach Dacii. Na panelu środkowym ekran MediaNav (działała tylko funkcja radia) Moim zadaniem, jak na nawigację ekran umieszczono trochę za nisko. Pokrętła od nawiewu/klimatyzacji, niestety tam gdzie zwykle.
3. Przełączniki od szyb od strony kierowcy przeniesione na drzwi znajdują się w dość wygodnym (jak dla mnie) położeniu. Sterowanie tylnych szyb wylądowało na podłokietniku, i trzeba sie trochę nagimnastykować, żeby do nich sięgnąć. Ale przynajmniej dzieci nie zadepczą. A propos tyłu: nad tylną kanapą lampka podsufitowa! :-D
4. Na kanale środkowym dwa gniazdka zapalniczkowe 12 V. W ogóle to obudowa kanału wydaje się trochę sztywniejsza niż w moim DD.
5. W bagażniku: firma jak niepodległości broni nieosłoniętej niczym krawędzi progu. W nowym MCV dało się to czymś przykryć tutaj: nie. Miła niespodzianka to dość przyzwoicie wyglądająca dwudzielna półka zamiast Gołąbkowej Fałdy Rozkoszy™.

5. Pod maską zauważyłem silnik 1.2 TCe 125 KM. Co to jest, wydedukowałem po rozmiarach bloku silnika, turbosprężarce i intercoolerze, bo napisu żadnego nie uświadczysz. Kolejna miła niespodzianka to mata wygłuszająca na pokrywie silnika, oraz blaszana (tak, nie plastik!) płyta podsilnikowa.

Podsumowując: ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

Dar1962 - 2013-11-13, 19:45

mam zastrzeżenia do tych napisów na relingach - pomijając ich urodę lub jej brak - to zwykłe kalkomanie a nie wytrawione w aluminium litery. Założenie poprzeczek pod box załatwi je dość szybko
Lajkonik - 2013-11-14, 07:55

Dar1962 napisał/a:
mam zastrzeżenia do tych napisów na relingach - pomijając ich urodę lub jej brak - to zwykłe kalkomanie a nie wytrawione w aluminium litery. Założenie poprzeczek pod box załatwi je dość szybko


Wczoraj czytałem jakiś artykuł, w którym pisali, że to zwykła naklejka i trzeba uważać z belkami bagażnika, bo łatwo ją zedrzeć - lipa, ja bym od razy zdarł, nie czekając aż sparcieje i zacznie odpadać kawałkami.

Zbychu504 - 2013-11-14, 21:31

Cytat:
piotrres napisał/a:
. Pod maską zauważyłem silnik 1.2 TCe 125 KM. Co to jest, wydedukowałem po rozmiarach bloku silnika, turbosprężarce i intercoolerze, bo napisu żadnego nie uświadczysz. Kolejna miła niespodzianka to mata wygłuszająca na pokrywie silnika, oraz blaszana (tak, nie plastik!) płyta podsilnikowa.


Nie ma opcji żeby któryś z salonów miał już DST F2 z silnikiem tCe 125- dopiero od jutra rusza produkcja więc opcji,że widziałeś DD z tym motorem nie ma :)

DD - 2013-11-15, 07:19

bebe napisał/a:
Od zeszłego tygodnia są już dwie śtuki na Puławskiej. Wiem, bo bylim i macalim z kol. laisarem. :)

To chyba coś niezbyt się rozglądaliście lub/i słabo liczyliście ;-) ;-) , bo ja w piątek (08.11.2013) naliczyłem aż 6 sztuk :-) . No, albo może już się rozjechały...

Dominus - 2013-11-15, 10:31

A czy któryś z kolegów sprawdzał może działanie szyb? Tzn czy działają one w trybie impulsowym?
funyo - 2013-11-15, 12:00

Dominus napisał/a:
A czy któryś z kolegów sprawdzał może działanie szyb? Tzn czy działają one w trybie impulsowym?

Tylko lewy przód - kierowcy, reszta zwykła.

orzeszek2 - 2013-11-16, 21:48

A tu logan u kosmetyczki

http://www.forum-dacia.co...ile-t75-60.html

Dominus - 2013-11-16, 22:04
Temat postu: Re: Nowy Duster 1.2 TCe 2WD
piotrres napisał/a:
W ubiegły piątek miałem przyjemność przymierzyć sie do poliftingowego DD. Oto kilka wrażeń w telegraficznym skrócie
....... A propos tyłu: nad tylną kanapą lampka podsufitowa! :-D


Jaka lampka została zastosowana. Taka jak w przodzie? Czy jest ona jakoś obniżona albo podsufitka inaczej wyprofilowana bo lampa z przodu nie bardzo ma jak się zmieścić w miejsce między podsufitką a dachem :-/

laisar - 2013-11-17, 02:03

Dominus napisał/a:
Taka jak w przodzie?

Tak.

Dominus - 2013-11-17, 10:11

A w miejscu lampki zrobili jakieś obniżenie podsufitki czy coś?
laisar - 2013-11-17, 11:00

Dominus napisał/a:
zrobili jakieś obniżenie podsufitki

Nie wiem - widziałem nowego dustera tylko raz i jakoś nie zwróciłem uwagi. Ale chyba nie wyglądało na to:

http://img.netcarshow.com...allpaper_2d.jpg
http://img.netcarshow.com...allpaper_3d.jpg

Dominus - 2013-11-17, 11:04

Właśnie znalazłem też te zdjęcia. Dzięki.
Draże nadal temat tej lampki podsufitowej i zastanawiam się jak oni ją tam zmieścili gdyż lampka ma 3cm głębokości a wbijając igłę w podsufitkę nad kanapą jest około 1cm a nad miejscem na kubki podsuftika jest trochę obniżona i tam z 2,5cm jest około tylko wydaje mi się że lampka powinna być bardziej nad kanapą.

Chyba trzeba zobaczyć samemu w salonie co i jak w nowym DD zrobili

etam - 2013-11-17, 20:12

Dominus napisał/a:

jak oni ją tam zmieścili gdyż lampka ma 3cm głębokości a wbijając igłę w podsufitkę nad kanapą jest około 1cm a nad miejscem na kubki podsuftika jest trochę obniżona i tam z 2,5cm jest około tylko wydaje mi się że lampka powinna być bardziej nad kanapą.

Nie jest nad kanapą, jest nad miejscem na kubki. Lampka trochę wystaje w stosunku do poziomu podsufitki tak 0,5 cm może ciut więcej, czyli to by się pewnie zgadzało. Na tych zdjęciach tego nie widać. Lampka nie jest na równi z podsufitką, a jak puknęłam w podsufitkę to słychać było coś takiego jakbym puknęła w blachę, bo podsufitka jest cienka

Rysiob - 2013-11-18, 12:13

Przypadkiem dzisiaj zajrzałem do salonu, bo przechodząc obok zauważyłem grafitowego Dustera FL. No nie no, musiałem! (:

Był to szary comete z pakietem Look w wersji 4x4. Pierwsze wrażenie: WOW. Duster mi się zawsze podobał, ale teraz to jest naprawdę milutko! Na żywo reflektory przednie wyglądają lepiej niż na fotkach. Podobnie sprawa ma się z grillem. Wsiadam i ... dla mnie to naprawdę inna epoka. Inne plastiki, stylizacja, sterowanie szybami na drzwiach, eleganckie zegary i konsola, która przypadła mi do gustu, choć obawiałem się, jak to będzie z czytelnością nawigacji umieszczonej tak nisko. Nie jest źle, powiedziałbym: może być. Bardzo ale to bardzo mi Duster FL odpowiada i nie mam do czego się przyczepić. Nic nie pozostaje, jak zbierać pieniążki :))

jan ostrzyca - 2013-11-18, 19:16
Temat postu: Duster 150 koni mechanicznych!
Dzisiejszy Auto Świat poinformował, że jest takie coś jak Duster 1.6 - 150 koników mechanicznych. Normalnie Moby Dick...
Marcinho - 2013-11-18, 19:30

W najnowszym wydaniu tygodnika ,,Auto Świat" i ,,Motor" piszą o nowym DD.
Daster - 2013-11-18, 19:31

Zero im sie przesunelo i tak to wyglada.
Dar1962 - 2013-11-18, 20:53

ale poniżej w danych technicznych juz trochę moc mu obniżyli :-P Choć osobiśnie nie miałbym nic przeciwko temu,żeby było 150
Daster - 2013-11-19, 08:10

Byłem 05.11.2013 w salonie Dacia Motozbyt Białystok i macając nową DD zauważyłem, że drzwi przyjemniej (ciszej, bardziej głucho) klepią przy zamykaniu. Wiec jest odrobina prawdy w informacji o tym, że jest lepiej wyciszony. Normalnie aż zachciało mi się zrobić zamianę na ten model :)
mariush_78 - 2013-11-19, 09:59
Temat postu: Dobra Rumunka może być Twoja! Za grosze!
W Onecie pojawił się "mini test" nowego DUSTERA

http://moto.onet.pl/dobra...za-grosze/90v4r

"To już nie jest po­przed­nia "ciam­cia­ram­cia", na którą smut­no było pa­trzeć. ..."


O czym ten gość pisze??? :shock:

laisar - 2013-11-19, 10:42

johnson napisał/a:
wlaczniki [sterowania szybami] zgodnie z jakimis prawidlami ergonomii a nie tam gdzie byla dziura

Akurat jest dokładnie odwrotnie - sterowanie szybami montowano początkowo w autach luksusowych właśnie w okolicach tunelu środkowego, bo tak jest po prostu wygodniej ich używać.

Przyciski zastąpiły natomiast korbki na drzwiach w ramach pseudoergonomicznej bezmyślności: "drzwi=szyby=guziole"...

Szkoda, że Dacia jednak uległa tej modzie ):

laisar - 2013-11-19, 11:49

mariush_78 napisał/a:
O czym ten gość pisze???

Jest tam więcej takich kwiatków: "ob­ni­żo­ny wlot po­wie­trza ra­so­wej »te­re­nów­ki«" (pewnie żeby lepiej zasysać błocko), "Naj­waż­niej­szą zmia­ną, którą po­czu­je pa­sa­żer i kie­row­ca to prze­strzeń" (czyli identyczna jak przed liftingiem), "w trud­niej­szym te­re­nie skrzy­nia była za krót­ka" (dlatego terenówki mają reduktory)...

funyo - 2013-11-19, 15:34

laisar napisał/a:

Akurat jest dokładnie odwrotnie - sterowanie szybami montowano początkowo w autach luksusowych właśnie w okolicach tunelu środkowego, bo tak jest po prostu wygodniej ich używać.

Przyciski zastąpiły natomiast korbki na drzwiach w ramach pseudoergonomicznej bezmyślności: "drzwi=szyby=guziole"...

Szkoda, że Dacia jednak uległa tej modzie ):

Tyle, że w autach luksusowych, o których piszesz, tunel środkowy był dużo wyższy i szerszy (skutek tylnego napędu). Umieszczone tam klawisze szyb były po prostu umieszczone ergonomicznie, pod ręką, spoczywającą na podłokietniku. Dacia ma tunel dużo węższy - nie bardzo jest miejsce na klawisze po obu stronach drążka biegów, oraz sporo niższy - trzeba się nachylić, żeby sięgnąć ręką.
Poza tym od kilku lat nawet w autach klasy premium montuje się sterowanie szyb w drzwiach, jest to po prostu taki standard i Dacia go aktualnie spełnia. Nie ma co doszukiwać się jakiegoś drugiego dna i szukać porównań z klasą premium itp.
Wcześniej Dacia stosowała takie rozwiązanie tylko ze względu na koszty, teraz zaś poprawia niedociągnięcia robiąc jednocześnie ukłon w stronę klientów.

Marmach - 2013-11-19, 23:16

funyo napisał/a:
Umieszczone tam klawisze szyb były po prostu umieszczone ergonomicznie, pod ręką, spoczywającą na podłokietniku.

O to to! Guziki otwierania na środku są do kitu nie dlatego, że są na środku, tylko dlatego, że są za daleko od kierownika :(

Natomiast kompletnie nie rozumiem powtarzającego się w testach Dacii zarzutu umieszczenia elektrycznej regulacji lusterek pod dźwignią ręcznego - toż to jest bardzo wygodne i ręczny kompletnie nie przeszkadza w tej banalnej czynności...

funyo - 2013-11-19, 23:55

Marmach napisał/a:

... Guziki otwierania na środku są do kitu nie dlatego, że są na środku, tylko dlatego, że są za daleko od kierownika :(

Natomiast kompletnie nie rozumiem powtarzającego się w testach Dacii zarzutu umieszczenia elektrycznej regulacji lusterek pod dźwignią ręcznego - toż to jest bardzo wygodne i ręczny kompletnie nie przeszkadza w tej banalnej czynności...

Tym bardziej, że w Dusterze klawisze szyb przednich były na konsoli środkowej (czyli jeszcze dalej), a tylnych na końcu tunelu. :roll:
Może to urocze i klimatyczne - taka esencja budżetowości - ale na pewno nie ergonomiczne, dla żadnego z pasażerów.
Co do sterownika lusterek - mam dokładnie takie samo odczucie.

sereq - 2013-11-20, 09:22

Marmach napisał/a:

Natomiast kompletnie nie rozumiem powtarzającego się w testach Dacii zarzutu umieszczenia elektrycznej regulacji lusterek pod dźwignią ręcznego - toż to jest bardzo wygodne i ręczny kompletnie nie przeszkadza w tej banalnej czynności...


W pełni zgoda. W Nowym Sandero są umieszczone po lewej stronie, poniżej kierownicy, dostęp bardzo kiepski i do tego trzeba ustawiać lewą ręką. Rozwiązanie w Dusterze o niebo wygodniejsze.

Dominus - 2013-11-20, 10:24

Szczerze sterowanie szyb z konsoli centralnej jak dla Mnie jest wygodne , nie za nisko jak w nowym Sandero. I ja się do niego przyzwyczaiłem a w chwili obecnej jadąc VW mam niekiedy odruch na konsole centralna a nie na drzwi.
Nie są one daleko, bez problemu pod ręką jak dla Mnie.
Choć gdyby się dało i zdobył Ramke z Renault Sandero chętnie był sterowanie wrzucił do drzwi ale tylko że względu estetycznego aby wyrzucić te pozaokraglane guziki

darekG - 2013-11-23, 09:44

Na stronie dacii jest już katalog nowego Dustera.
W nim kilka ciekawostek, np. czujniki cofania przód i tył inne akcesoria. Parametry, przełożenia skrzyni biegów itd.

Na pierwszy rzut oka.
- nowe oznaczenia skrzyni biegów,
- doszło wspomaganie elektrohydrauliczne
- ABS wersja 9 zamias 8

maciek - 2013-11-23, 14:26

lampka w schowku wcześniej była ?
chriskb - 2013-11-23, 14:41

W Laureate była. Musiałem przerobić, bo działała tylko jak były włączone światła.
d3mol3k - 2013-11-23, 18:11

Byłem dzisiaj w salonie u siebie na wsi i obejrzałem tego "nowego" dusterka - żonce się spodobał tak zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Jest jedna rzecz która mi osobiście się nie podoba - umiejscowienie wyświetlacza - jak dla mnie za nisko - nie ergonomicznie jeśli chodzi o odrywanie wzroku od drogi podczas podglądania navi (ale to tylko moje odczucie ciekawe jak skomentują to użytkownicy?). Bardziej widziałbym go jednak powyżej - nad nawiewami.

Regulacja lusterek i jej umiejscowienie - potwierdzam zajebiste miejsce łatwo i pod ręką podczas manewru cofania w lukę tyłem. W dokkerze mam po lewej gdzieś za kierownicą i się to chusteczkowo używa :-( .

A przy okazji odwiedzin doszedłem do wniosku że dla mojej królowej najlepsza dacia to skrzyżowanie lodgy/duster/sandero. Choć najbardziej przypadła jej jednak do gustu lodgy. Jeździła carnivalem to się chyba zna w czym jej najlepiej

Dar1962 - 2013-11-23, 18:19

niskie umieszczenie ekranu navi ma jedną zaletę - ekranu nie oświetla permanentnie słońce, przez co jest bardziej czytelny
sereq - 2013-11-24, 16:42

Dar1962 napisał/a:
niskie umieszczenie ekranu navi ma jedną zaletę - ekranu nie oświetla permanentnie słońce, przez co jest bardziej czytelny


i to jest jedyna zaleta. Konstruktorzy Dacii dali d.. po całości, nie wiem dlaczego w mniejszym i węższym samochodzie (Nowe Sandero) dało się umieścić ekran na normalnej wysokości a w większym i szerszym nie.

laisar - 2013-11-25, 02:51

sereq napisał/a:
dlaczego w mniejszym i węższym samochodzie (Nowe Sandero) dało się

Wnętrza sandero i dustera mają takie same wymiary - kilka mm to żadna różnica.

Dominus - 2013-11-27, 21:51

A oto Nowy Duster ale Renault'owy



Osobiście uważam że grill paskudny

etam - 2013-11-28, 20:39

Dominus napisał/a:

Osobiście uważam że grill paskudny


To zdjęcie uświadomiło mi, że marka jednak ma spore znaczenie. Patrzę i jestem na 100% przekonana, że nie kupiłabym tego auta. Kiedyś lat temu kilka stojąc na czerwonym świetle, bez żadnego uprzedzenia, wariowania wskazników, wzrostu temperatury silnika lub czegokolwiek zapaliła mi się Laguna - w sumie nowe, dwuletnie auto. Najpierw pokazał się dym, a zaraz potem żywy ogień na wysokości przednich świateł. Uczynni kierowcy zużyli ze 6 gaśnic zanim udało się opanować pożar. Auto do kasacji, a ja pozostałam z mocnym postanowieniem - nigdy więcej renault. I tak się wypłoszyłam, że mnie widać trzyma do dziś. To głupie wiem, bo zdaje sobie sprawę, że przymierzam się do Dustera, a więc samochodu, który jest dokładnie tym samym co widzę na zdjęciu, a jednak auta ze zdjęcia bym nie kupiła, a Dustera prawdopodobnie tak. Idiotyzm

Cav - 2013-11-28, 20:58

Mam tak samo, głębokie uprzedzenie do Renault po Megance, która sypała się bardziej niż kilka innych ostatnich moich aut razem wziętych - kilkanaście awarii przez 3,5 roku.
Dopiero Stepway i Duster (a raczej ich stosunek jakość/cena) przekonały mnie do zmiany zdania, widać Dacia maj większy dar przekonywania.....

Marcinho - 2013-11-28, 21:30

etam- odnośnie twojego posta , tak mi się skojarzyło :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=Po5siJ5E_lg

funyo - 2013-11-29, 00:12

Etam i Cav - wasze podejście jest kompletnie irracjonalne, przecież Dacia to w 100% Renault. :roll:
Mało tego, podkopuje podstawy ideałów przyświecających prawdziwym fanom Dacii - znaczek nie ma znaczenia, liczy się realna wartość, jaką samochód przedstawia. Nie należy się sugerować znaczkiem ;-) :mrgreen:

Dar1962 - 2013-11-29, 08:29

funyo napisał/a:
Etam i Cav - wasze podejście jest kompletnie irracjonalne, przecież Dacia to w 100% Renault.

tyle,że podzespoły użyte do poskładania Dacii to stare i proste konstrukcyjnie, latami eksploatacji sprawdzone elementy a nie nowoczesne i stosunkowo wadliwe nowinki techniczne

funyo - 2013-11-29, 10:04

Dar1962 napisał/a:

tyle,że podzespoły użyte do poskładania Dacii to stare i proste konstrukcyjnie, latami eksploatacji sprawdzone elementy a nie nowoczesne i stosunkowo wadliwe nowinki techniczne

Tak jak 1.2 Tce? Czy choćby aktualnie montowany w całej gamie Renault 1.5 DCi?

Marmach - 2013-11-29, 11:19

funyo napisał/a:
Tak jak 1.2 Tce?

1.2TCe to oczywiście nowość. Ale już 0.9 TCe jest tylko częściowo nowoczesny (nie ma wtrysku bezpośredniego), a 1,5dCi można chyba uznać za tak samo nietypowy i niesprawdzony, jak 1,9TDI grupy VW :)

Dar1962 - 2013-11-29, 11:59

miałem na myśli głównie 1,6 i 1,2 oraz dci
etam - 2013-11-29, 19:09

Marcinho napisał/a:
etam- odnośnie twojego posta , tak mi się skojarzyło :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=Po5siJ5E_lg

He he, podobnie, ale u mnie wyglądało groźniej. Moje auto się regularnie paliło, płomienie na metr w górę. Jakieś zwarcia w instalacji elektrycznej się zrobiło i poszło.

Piotr_K - 2013-12-13, 09:23

Może już był - fajny filmik z nowym Dusterem


Marcinho - 2013-12-26, 20:37

W najnowszym ,,Top Gear" piszą o DD 1.2 TCe.
rottweiler - 2013-12-27, 16:28

Marcinho napisał/a:
W najnowszym ,,Top Gear" piszą o DD 1.2 TCe.

o to musze kupić bo akurat ten motor tce mnie interesuje

Prezes - 2013-12-28, 15:49

Dopiero wczoraj obejrzałem nowego Dustera. Świtała jak światła, grill jak grill. Konsola i półka na plus. Największe wrażenie na mnie zrobiło: zamykanie drzwi - bajka i kraina luksusu.. Aż muszę się przejechać, bo po takim zamykaniu drzwi wydaje się, że cicho być powinno.
johnson - 2013-12-28, 16:15

Prezes napisał/a:
Dopiero wczoraj obejrzałem nowego Dustera. Świtała jak światła, grill jak grill. Konsola i półka na plus. Największe wrażenie na mnie zrobiło: zamykanie drzwi - bajka i kraina luksusu.. Aż muszę się przejechać, bo po takim zamykaniu drzwi wydaje się, że cicho być powinno.

bratnia dusza :) ja jak pierwszy raz zamknąłem to uszom nie wierzyłem. Najbardziej mi się podoba że te drzwi zamykają sie jakby na wcisk, nie ma tam żadnego luzu.

Cav - 2013-12-28, 17:06

Już to pisałem - zwróciłem na to samo uwagę przy pierwszym oglądaniu nowego Dustera.
Niby mała rzecz, głupie uszczelki, a jak wiele zmienia w odbiorze auta.
Dźwięk zamykanej puszki był tragiczny.

Zbychu504 - 2015-01-15, 11:02
Temat postu: Zmiany w nowym Dusterze
od 2015 Do Dustera zostają wprowadzone następujące zmiany:
1.Znika z palety barw kolor CNA brąz Cajou
2.Znikają z oferty silniki 1.5 dCi 90km w wersji Laureate (nie mam pojęcia na jak długo i dlaczego)
3.Koło zapasowe wchodzi jako wyposażenie opcjonalne
4.Ambiance - znika możliwość zamówienia Tempomatu
5.Laureate - pojawia się opcja pakietu EASY czyli Tempomat i czujniki parkowania razem oraz znika możliwość zamawiania do auta aluminiowych felg 16" (teraz tylko w pakiecie LOOK)

fotorobart - 2015-01-16, 07:55

jak na razie na stronie dacia.pl konfigurator bez zmian
Zbychu504 - 2015-01-18, 21:58
Temat postu: DST
fotorobart Półki będą jeszcze gdzieś na salonach lub na placach DST F2 w opcjach które znikają będziesz mógł w Konfiguratorze taką wersję stworzyć :-)
Ajgor - 2015-01-21, 23:51

fotorobart napisał/a:
jak na razie na stronie dacia.pl konfigurator bez zmian







Jak to bez zmian, a zniknięcie z opisu Nowy? Teraz jest tylko Duster ;-)

fotorobart - 2015-01-22, 06:05

tylko na głównej znikło, "w środku" jest dalej :D
DD - 2015-02-03, 00:46
Temat postu: Re: zmiany w DD 2015
Zbychu504 napisał/a:
od 2015 Do Dustera zostają wprowadzone następujące zmiany:
[..]
3.Koło zapasowe wchodzi jako wyposażenie opcjonalne
Ja nie miałbym nic przeciwko temu... pod jednym wszakże warunkiem - żeby wersje zamówione bez kola zapasowego miały inną wytłoczkę podlogi bagażnika, a konkretnie taką, żeby miejsce po kole zapasowym zostało wykorzystane (zwiększając poj. bagażnika), a nie zmarnowane. Przede wszystkim mam na myśli wersje 4x2, chociaż pewnie i w 4x4 daloby się zoptymalizować.

A swoją drogą ciekawe, czy w przypadkach "złapania gumy" nie będzie żadnych problemów po potraktowaniu czujników TPMS kleistym specyfikiem z fabrycznego zestawu naprawczego ;-) ?

krimar - 2015-02-17, 21:40

Ponoć czujniki się zapychają i trzeba je potem wymienić jeśli się nie da oczyścić.
etam - 2015-06-02, 05:53
Temat postu: Re: Zmiany w nowym Dusterze
Zbychu504 napisał/a:
od 2015 Do Dustera zostają wprowadzone następujące zmiany:
2.Znikają z oferty silniki 1.5 dCi 90km w wersji Laureate (nie mam pojęcia na jak długo i dlaczego)
3.Koło zapasowe wchodzi jako wyposażenie opcjonalne
4.Ambiance - znika możliwość zamówienia Tempomatu
5.Laureate - pojawia się opcja pakietu EASY czyli Tempomat i czujniki parkowania razem oraz znika możliwość zamawiania do auta aluminiowych felg 16" (teraz tylko w pakiecie LOOK)

Wiadomo dlaczego. Wszystkie te zmiany mają na celu ukierunkowanie klienta na wydanie więcej kasy w salonie poprzez: zakup droższych wersji samochodu, droższych wersji silnikowych lub zakup dodatków w pakiecie a nie pojedyńczo itd.
I trudno się dziwić - auto się sprzedaje to się odcina kupony tam gdzie się da.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group