| Autor |
Wiadomość |
Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
DrOzda
Odpowiedzi: 466
Wyświetleń: 368755
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-27, 07:53 Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
Oryginalny Type D został wycofany ze względu na toksyczność i normy środowiskowe.
No to się okazało że zamiennik niszczy niektóre pompy płynu i powoduje korozję silników B4A i B4D.
I jeszcze jedno, są dwa różne płyny po nazwą Glaceol RX Type D
stary numer 7711428130
uaktualniony 7711949701 (dla silników B4A i B4D)
i jeszcze Type E
7711947051 |
Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
DrOzda
Odpowiedzi: 466
Wyświetleń: 368755
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-24, 07:11 Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
Ciekawostka, podobno w UK Renault wraca do oryginalnego Type D w serwisach
https://www.facebook.com/share/p/1JvvRSjT1L/ |
Temat: lampa tył dacia dokker |
DrOzda
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 583
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-18, 09:00 Temat: lampa tył dacia dokker |
Pierwszy link w google
https://www.youtube.com/watch?v=9xkMWPqpHY0 |
Temat: Dołożenie tempomatu Dacia Duster I 2012 |
DrOzda
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 559
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-11, 07:29 Temat: Dołożenie tempomatu Dacia Duster I 2012 |
| ECU do K4M w Daciach nie posiada funkcji tempomatu ZTCP. dCi w Dusterach 1 posiadało. |
Temat: Dacia Jogger test długodystansowy po 100 kkm - AutoWelt |
DrOzda
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2023
|
Forum: Przegląd mediów o Dacii Wysłany: 2026-05-02, 19:30 Temat: Dacia Jogger test długodystansowy po 100 kkm - AutoWelt |
Nope - przeszli w polskiej edycji na wydania elektroniczne.
Test zajął 3 sezony - widać nawet po znaczku. |
Temat: Chyba pożegnanie z dokkerem :( |
DrOzda
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 958
|
Forum: Galeria naszych samochodów Wysłany: 2026-04-30, 17:05 Temat: Chyba pożegnanie z dokkerem :( |
| Jeśli tylny zawias nie jest przesunięty to IMHO warto naprawić |
Temat: Olej skrzyni biegów |
DrOzda
Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 228040
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-30, 08:09 Temat: Olej skrzyni biegów |
| A który Castrol ? Transmax czy Syntrans ? Serwisy skrzyń zamiast elf polecają FUCHS SINTOFLUID 75W80. |
Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS |
DrOzda
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2242
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-23, 05:44 Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS |
| Zacznijmy od tego, że to Duster 2, niekoniecznie jest to bezpiecznik od zapalniczki, a po drugie tam jest wspomaganie w pełni elektryczne a nie elektrohydrauliczne. |
Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS |
DrOzda
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2242
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-22, 13:18 Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS |
| To raczej niemożliwe, miałem przepalone oba bezpieczniki od zapalniczek i nie miało to wpływu na inne podzespoły. |
Temat: Dacia Jogger test długodystansowy po 100 kkm - AutoWelt |
DrOzda
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2023
|
Forum: Przegląd mediów o Dacii Wysłany: 2026-04-22, 11:12 Temat: Dacia Jogger test długodystansowy po 100 kkm - AutoWelt |
Oprócz ognisk korozji całkiem pozytywnie.
https://archive.is/DX1eL |
Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz |
DrOzda
Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41623
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-21, 08:08 Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz |
| To wszyscy wiedzą, problemem jest rozklejenie reflektora tak żeby można go było ponownie skleić. |
Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS |
DrOzda
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2242
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-20, 07:16 Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS |
| A co z pompą płynu? Bezpiecznik był od którego obwodu? |
Temat: Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - II generacja |
DrOzda
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 157498
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-16, 18:22 Temat: Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - II generacja |
| Wiem, ale odpisywałeś pod pytaniem o Lodgy. |
Temat: Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - II generacja |
DrOzda
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 157498
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-16, 14:04 Temat: Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - II generacja |
^^^^
To nie jest skrzynka Lodgy.
| wisniawy napisał/a: | Witam
Czy oba gniazda zapalniczki mają ten sam bezpiecznik? Mam prąd w przednim gnieździe ale w tym pod łokietnikiem juz nie. |
Wiem że późno, ale na wszelki wypadek bezpiecznik tylnego gniazda jest pod numerem 10 w Lodgy 2012.
 |
Temat: Opony do sandero eco g120hp - zaminnik rozmiaru |
DrOzda
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 931
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-13, 07:46 Temat: Opony do sandero eco g120hp - zaminnik rozmiaru |
Coś chyba pomieszałeś, z tego co pamiętam w starszych Sandero i Logan 1 w wersjach Access były montowane 165/80 R14, ale kolejnym homologowanym rozmiarem dla wyższych wersji był 185/65 R15.
Stepway 2 miały fabrycznie montowane 205/55R16
Sandero 3 z kolei wychodzą też na 205/60 R16 |
Temat: Wyciek płynu chłodzącego 1.2 Tce |
DrOzda
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1324
|
Forum: Dział ogólny o daciach Wysłany: 2026-03-31, 10:41 Temat: Wyciek płynu chłodzącego 1.2 Tce |
| Kupujesz barwnik UV za kilka złotych wlewasz i po krótkiej jeździe sprawdzasz. |
Temat: Klocki hamulcowe |
DrOzda
Odpowiedzi: 610
Wyświetleń: 418336
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-03-18, 09:20 Temat: Klocki hamulcowe |
| Serio masz różnej wielkości klocki na kołach ? Przecież to czysty kryminał !!! |
Temat: Nowa DACIA STRIKER |
DrOzda
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5935
|
Forum: Portal Wysłany: 2026-03-11, 12:33 Temat: Nowa DACIA STRIKER |
| toka93 napisał/a: | | DrOzda napisał/a: | | W końcu jakiś normalniejszy samochód a nie same SUV-y. Może w końcu zmienię z Lodgy. |
Przecież to znowu SUV
Normalnych aut segmentu C już nie będzie. |
No wiem, ale przynajmniej nie jest tak podniesiony jak Bigster czy Duster. |
Temat: Nowa DACIA STRIKER |
DrOzda
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5935
|
Forum: Portal Wysłany: 2026-03-10, 20:02 Temat: Nowa DACIA STRIKER |
| W końcu jakiś normalniejszy samochód a nie same SUV-y. Może w końcu zmienię z Lodgy. |
Temat: Co to za model Dacii? |
DrOzda
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2350
|
Forum: Dział ogólny o daciach Wysłany: 2026-03-09, 08:32 Temat: Co to za model Dacii? |
| Nie, nie były. Była tylko wersja 1.0 Tce z LPG i to chyba wyłącznie Laureate. Jak wchodził na początku 2021 kosztowała 50 tysięcy z małym hakiem. |
Temat: Jaki olej do skrzyni biegów 1.2 tce |
DrOzda
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3259
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-27, 11:33 Temat: Jaki olej do skrzyni biegów 1.2 tce |
| Jedno ogłoszenie znalazłem, w pozostałych gdy piszą NFP lub NFJ to faktycznie oferują "zamiennik" NFX który ma dużo mniejszą lepkość kinematyczną 167 w porównaniu do 175 dla NFJ i 185 dla NFP. |
Temat: Jaki olej do skrzyni biegów 1.2 tce |
DrOzda
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3259
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-26, 09:34 Temat: Jaki olej do skrzyni biegów 1.2 tce |
| NFJ jest niedostępny , NFX to woda, polecany jest FUCHS SINTOFLUID 75W80 |
Temat: Wypadki z udziałem Dacii |
DrOzda
Odpowiedzi: 1065
Wyświetleń: 814936
|
Forum: Przegląd mediów o Dacii Wysłany: 2026-02-25, 21:58 Temat: Wypadki z udziałem Dacii |
| https://www.facebook.com/share/v/1C1AFcBg1w/ |
Temat: kręci ale nie odpala 3 błędy Dacia Duster 2019 r 1.5 dci |
DrOzda
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2149
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-25, 12:21 Temat: kręci ale nie odpala 3 błędy Dacia Duster 2019 r 1.5 dci |
Przeczytaj ten wątek
https://www.daciaklub.pl/...der=asc&start=0 |
Temat: Dacia Logan mcv czy posiada chłodniczkę oleju |
DrOzda
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11719
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-02, 08:49 Temat: Dacia Logan mcv czy posiada chłodniczkę oleju |
| Żaden wolnossak benzynowy w Daciach nie miał czegoś takiego bo i po co ? |
| |