Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT
Znalezionych wyników: 4328
DACIA Klub Polska
Autor Wiadomość
  Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy
DrOzda

Odpowiedzi: 466
Wyświetleń: 368755

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-27, 07:53   Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy
Oryginalny Type D został wycofany ze względu na toksyczność i normy środowiskowe.
No to się okazało że zamiennik niszczy niektóre pompy płynu i powoduje korozję silników B4A i B4D.
I jeszcze jedno, są dwa różne płyny po nazwą Glaceol RX Type D
stary numer 7711428130
uaktualniony 7711949701 (dla silników B4A i B4D)
i jeszcze Type E
7711947051
  Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy
DrOzda

Odpowiedzi: 466
Wyświetleń: 368755

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-24, 07:11   Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy
Ciekawostka, podobno w UK Renault wraca do oryginalnego Type D w serwisach

https://www.facebook.com/share/p/1JvvRSjT1L/
  Temat: lampa tył dacia dokker
DrOzda

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 583

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-18, 09:00   Temat: lampa tył dacia dokker
Pierwszy link w google

https://www.youtube.com/watch?v=9xkMWPqpHY0
  Temat: Dołożenie tempomatu Dacia Duster I 2012
DrOzda

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 559

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-11, 07:29   Temat: Dołożenie tempomatu Dacia Duster I 2012
ECU do K4M w Daciach nie posiada funkcji tempomatu ZTCP. dCi w Dusterach 1 posiadało.
  Temat: Dacia Jogger test długodystansowy po 100 kkm - AutoWelt
DrOzda

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2023

PostForum: Przegląd mediów o Dacii   Wysłany: 2026-05-02, 19:30   Temat: Dacia Jogger test długodystansowy po 100 kkm - AutoWelt
Nope - przeszli w polskiej edycji na wydania elektroniczne.
Test zajął 3 sezony - widać nawet po znaczku.
  Temat: Chyba pożegnanie z dokkerem :(
DrOzda

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 958

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2026-04-30, 17:05   Temat: Chyba pożegnanie z dokkerem :(
Jeśli tylny zawias nie jest przesunięty to IMHO warto naprawić
  Temat: Olej skrzyni biegów
DrOzda

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 228040

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-30, 08:09   Temat: Olej skrzyni biegów
A który Castrol ? Transmax czy Syntrans ? Serwisy skrzyń zamiast elf polecają FUCHS SINTOFLUID 75W80.
  Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS
DrOzda

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2242

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-23, 05:44   Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS
Zacznijmy od tego, że to Duster 2, niekoniecznie jest to bezpiecznik od zapalniczki, a po drugie tam jest wspomaganie w pełni elektryczne a nie elektrohydrauliczne.
  Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS
DrOzda

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2242

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-22, 13:18   Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS
To raczej niemożliwe, miałem przepalone oba bezpieczniki od zapalniczek i nie miało to wpływu na inne podzespoły.
  Temat: Dacia Jogger test długodystansowy po 100 kkm - AutoWelt
DrOzda

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 2023

PostForum: Przegląd mediów o Dacii   Wysłany: 2026-04-22, 11:12   Temat: Dacia Jogger test długodystansowy po 100 kkm - AutoWelt
Oprócz ognisk korozji całkiem pozytywnie.

https://archive.is/DX1eL
  Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz
DrOzda

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 41623

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-21, 08:08   Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz
To wszyscy wiedzą, problemem jest rozklejenie reflektora tak żeby można go było ponownie skleić.
  Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS
DrOzda

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2242

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-20, 07:16   Temat: Dacia Lodgy MY2020 diesel czujnik kąta skrętu kierownicy ABS
A co z pompą płynu? Bezpiecznik był od którego obwodu?
  Temat: Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - II generacja
DrOzda

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 157498

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-16, 18:22   Temat: Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - II generacja
Wiem, ale odpisywałeś pod pytaniem o Lodgy.
  Temat: Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - II generacja
DrOzda

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 157498

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-16, 14:04   Temat: Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie - II generacja
^^^^
To nie jest skrzynka Lodgy.

wisniawy napisał/a:
Witam
Czy oba gniazda zapalniczki mają ten sam bezpiecznik? Mam prąd w przednim gnieździe ale w tym pod łokietnikiem juz nie.


Wiem że późno, ale na wszelki wypadek bezpiecznik tylnego gniazda jest pod numerem 10 w Lodgy 2012.

  Temat: Opony do sandero eco g120hp - zaminnik rozmiaru
DrOzda

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 931

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-13, 07:46   Temat: Opony do sandero eco g120hp - zaminnik rozmiaru
Coś chyba pomieszałeś, z tego co pamiętam w starszych Sandero i Logan 1 w wersjach Access były montowane 165/80 R14, ale kolejnym homologowanym rozmiarem dla wyższych wersji był 185/65 R15.
Stepway 2 miały fabrycznie montowane 205/55R16
Sandero 3 z kolei wychodzą też na 205/60 R16
  Temat: Wyciek płynu chłodzącego 1.2 Tce
DrOzda

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1324

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2026-03-31, 10:41   Temat: Wyciek płynu chłodzącego 1.2 Tce
Kupujesz barwnik UV za kilka złotych wlewasz i po krótkiej jeździe sprawdzasz.
  Temat: Klocki hamulcowe
DrOzda

Odpowiedzi: 610
Wyświetleń: 418336

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-03-18, 09:20   Temat: Klocki hamulcowe
Serio masz różnej wielkości klocki na kołach ? Przecież to czysty kryminał !!!
  Temat: Nowa DACIA STRIKER
DrOzda

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5935

PostForum: Portal   Wysłany: 2026-03-11, 12:33   Temat: Nowa DACIA STRIKER
toka93 napisał/a:
DrOzda napisał/a:
W końcu jakiś normalniejszy samochód a nie same SUV-y. Może w końcu zmienię z Lodgy.

Przecież to znowu SUV ;-)
Normalnych aut segmentu C już nie będzie.

No wiem, ale przynajmniej nie jest tak podniesiony jak Bigster czy Duster.
  Temat: Nowa DACIA STRIKER
DrOzda

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5935

PostForum: Portal   Wysłany: 2026-03-10, 20:02   Temat: Nowa DACIA STRIKER
W końcu jakiś normalniejszy samochód a nie same SUV-y. Może w końcu zmienię z Lodgy.
  Temat: Co to za model Dacii?
DrOzda

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2350

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2026-03-09, 08:32   Temat: Co to za model Dacii?
Nie, nie były. Była tylko wersja 1.0 Tce z LPG i to chyba wyłącznie Laureate. Jak wchodził na początku 2021 kosztowała 50 tysięcy z małym hakiem.
  Temat: Jaki olej do skrzyni biegów 1.2 tce
DrOzda

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3259

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-27, 11:33   Temat: Jaki olej do skrzyni biegów 1.2 tce
Jedno ogłoszenie znalazłem, w pozostałych gdy piszą NFP lub NFJ to faktycznie oferują "zamiennik" NFX który ma dużo mniejszą lepkość kinematyczną 167 w porównaniu do 175 dla NFJ i 185 dla NFP.
  Temat: Jaki olej do skrzyni biegów 1.2 tce
DrOzda

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3259

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-26, 09:34   Temat: Jaki olej do skrzyni biegów 1.2 tce
NFJ jest niedostępny , NFX to woda, polecany jest FUCHS SINTOFLUID 75W80
  Temat: Wypadki z udziałem Dacii
DrOzda

Odpowiedzi: 1065
Wyświetleń: 814936

PostForum: Przegląd mediów o Dacii   Wysłany: 2026-02-25, 21:58   Temat: Wypadki z udziałem Dacii
https://www.facebook.com/share/v/1C1AFcBg1w/
  Temat: kręci ale nie odpala 3 błędy Dacia Duster 2019 r 1.5 dci
DrOzda

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2149

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-25, 12:21   Temat: kręci ale nie odpala 3 błędy Dacia Duster 2019 r 1.5 dci
Przeczytaj ten wątek
https://www.daciaklub.pl/...der=asc&start=0
  Temat: Dacia Logan mcv czy posiada chłodniczkę oleju
DrOzda

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11719

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-02, 08:49   Temat: Dacia Logan mcv czy posiada chłodniczkę oleju
Żaden wolnossak benzynowy w Daciach nie miał czegoś takiego bo i po co ?
 
Strona 1 z 174
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne