Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT
Znalezionych wyników: 5151
DACIA Klub Polska
Autor Wiadomość
  Temat: Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ
Karenzo

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 298

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-06-05, 21:18   Temat: Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ
wychodzi że to zamiennik 546114237R
  Temat: Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ
Karenzo

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 298

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-06-05, 01:04   Temat: Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ
Dziś chciałem wymienić gumy stabilizatora z przodu a tu zonk.
Gumy są wklejone do drążka trzeba je wycinać.
Założyłem ori 546114237R ale widać na zdjeciach jak pasują
pomoże ktoś namierzyć co to za wynalazki ?
stabilizator ma 20mm
  Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
Karenzo

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 961

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-06-04, 01:10   Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
Na co wpływa ten tryb ECO ?
bo u mnie wyraźnie na pogorszenie tego muła zamiast 1-2 sek potrafi być 3-4 na ciepłym czy zimnym. Zawsze przy pierwszym przyspieszaniu z 2-3 biegu
  Temat: Podgrzewane fotele
Karenzo

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 367777

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-06-04, 01:07   Temat: Podgrzewane fotele
U mnie już grzeje
W kostce od strony samochodu do fotela dołożyłem 2,8 JPT żeński , pasuje jak się dotnie skrzydełka (inaczej są za długie i się nie blokuje)
W dusterze 2 pod bezpiecznikiem od grzania foteli jest coś innego na cienkim kablu ale obok jest wolna slot z zasilaniem z szyny też trzeba założyć 2,8 JPT.
i najlepsze fotele od 2010 do 2023 mają dokładnie te same szynę. wszystkie 2 mają też te samą kostkę.
  Temat: Podgrzewane fotele
Karenzo

Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 367777

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-29, 21:46   Temat: Podgrzewane fotele
Jak nazywają się te konektorki od zasialania mat grzewczych w kostce. Mam męskie potrzebuje żeńskie. Szerokość ~3mm
  Temat: [Duster I Lift] Relingi dachowe oryginalne - hałas.
Karenzo

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 799

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-28, 14:12   Temat: [Duster I Lift] Relingi dachowe oryginalne - hałas.
zdejmij podsufitkę i daj butyl na wyciszenie.
  Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
Karenzo

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 961

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-26, 19:55   Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
Spróbujmy wrócić do tego tematu.
Na moje to nie jest EGR właśnie mi się egr zawalił w 0.9 tce to od razu człowiek to pozna.
Tutaj jest co subtelnego , ale silnik nad tym panuje , to nie generuje żadnego DTC.
Co lepsze to nigdy nie występuje na 1 biegu , prawie zawsze na 2 albo 3.
Faktem jest też że ma to korelacje z temperaturą na zewnątrz czym zimniej tym gorzej.
Ponieważ oglądałem 3 różne dustery 1.5 z 22 r i występowało to w każdym w zimę to za bardzo sie tym nie przejąłem no ale z czego to do cholery wynika.
  Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
Karenzo

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 961

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-20, 10:30   Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
EGR i ab blu wypragromowane. Przepustnica w wydechu wycięta.
  Temat: Separator oleju / filtr oparów odmy / oil catch tank
Karenzo

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7360

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-19, 22:13   Temat: Separator oleju / filtr oparów odmy / oil catch tank
wąż +
\OCT

Maksymalnie krótkie przewody , pojemnik się nagrzewa więc nie będzie zbierał wody niepotrzebnie, bez żadnej rzeźby z montażem bo jest luźny , odchylasz tylko pojemnik o odkręcasz pojemnik
Nie zakładajcie żadnych wynalazków z filtrami albo bez podłączenia do dolotu. Odpowietrzenie skrzyni korbowej to bardzo ważny element , jak będzie za duży opór w układzie może wam wysrać uszczelnienia albo co gorsze zatrzeć silnik od zanieczyszczeń w oleju.
Rozwiązania w sporcie sprawdzają się tylko dwa:
Mały zbiornik maksymalnie blisko i podłączenie do podciśnienia albo wąż pod samochód prosto z odmy. Jak zrobicie za duży/ za daleko zbiornik będzie w nim wytrącać się para wodna wiec będzie trzeba często opróżniać zbiornik
  Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
Karenzo

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 961

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-19, 18:07   Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
Czy w 1.5 dci 115km jest jakiś ogranicznik momentu zależenie od temperatury oleju ?
Jeździłem kilkoma i każdy po starcie po wciśnięciu minimalnie gazu zachowuje się jak by mu komputer cofał zapłon po wykryciu spalania stukowego tzn odcina całkowicie moc. Trwa to 2-3 sekundy
To tak ma pracować ?
Jeździłem innymi nowymi dislami i tam ograniczenie jest związane z obrotami i stałe jak odcinka (coś jak tryb eco) a w daci szarpie od 1500 obr i nie ważne jak słabo wciskam pedał występuje zawsze ale bardzo szybko mija.

Próbując to opisać to wyjeżdżam z garażu toczę się na 1 do bramy , wyjeżdżam na ulice zapinam 2 i zawsze ale to zawsze pierwsze 50m samochód żabkuje czyli 0.5sek przyspiesza kolejne 0.5 sek obcina doładowanie , potem znowu przyspiesza odcina po 0.5 i tak w kółko
  Temat: Poduszka skrzyni 1.5 blu dci
Karenzo

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 2974

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-19, 17:58   Temat: Poduszka skrzyni 1.5 blu dci
po wielu miesiącach jest
co prawda jeszcze nie dostałem ale można chociaż zamówić
https://www.pgdczesci.pl/...-dacia-oe-36317
  Temat: bosch MD1CS016 1.5 dci
Karenzo

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2713

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-05, 18:41   Temat: bosch MD1CS016 1.5 dci
Sprawa jest rozwiązana https://www.autotuner.com...-mail-in-unlock
odblokowanie w Holandii 2 tyś z wysyłka sterownika , reszta modow 2-3 tyś czas operacyjny 5 dni roboczych
Może kiedyś zrobią odblokowywanie zdalne będzie wtedy sporo tańsze typu 500 zł ale kiedy i czy w ogóle tego nie wie nikt.
  Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci
Karenzo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7945

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-05-05, 18:39   Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci
Generalnie jestem już po wymianie , świece pasują zwykłe żarowe od reno po 7 zł nie trzeba wydawać 1000 zł na cały krócieć
  Temat: Modyfikacje dustera II w ddt4all
Karenzo

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 55465

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-04-10, 20:55   Temat: Modyfikacje dustera II w ddt4all
Na co wpływa strefa klimatyczna opisana tutaj ?
https://goduster.pl/instrukcje-montazowe/pokaz-kotku-co-masz-w-srodku-zabawa-z-ecu-tweaker/a-gdyby-tu-nagle-afryka-zmieniamy-strefe-klimatyczna-i-to-doslownie/
Gdzieś na forum była ścieżka do wyłączenia inteligentnego ładowania akumulatora szukam już długo bezskutecznie
  Temat: [Tutorial] Wyliczanie APV (PIN) przy pomocy DDT2000
Karenzo

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17263

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-03-29, 22:25   Temat: [Tutorial] Wyliczanie APV (PIN) przy pomocy DDT2000
Mam Continental 95040
niestety z każdej komendy dostaje apv 000000000000000
testowałem różne kable vag kkl
teraz zamówiłem renolinka ale podobno on działa dokładnie na tej samej zasadzie i zostaje tylko aso
  Temat: Podłokietniki - rodzaje, modele, montaż
Karenzo

Odpowiedzi: 702
Wyświetleń: 529168

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-03-24, 19:41   Temat: Podłokietniki - rodzaje, modele, montaż
odpowiedź i zdjęcia są w tym temacie , wystarczy go przejrzeć
  Temat: Przypisanie / kodowanie kluczyków
Karenzo

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 42013

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-03-19, 15:12   Temat: Przypisanie / kodowanie kluczyków
znalazłem tylko info że guzik od otwierania/zamykania drzwi w kabinie 10 sek po czym nowy pilot
  Temat: Przypisanie / kodowanie kluczyków
Karenzo

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 42013

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-03-18, 17:25   Temat: Przypisanie / kodowanie kluczyków
Kluczyk zaprogramowany w imo , samochód odpala
nie działa centralny coś trzeba jeszcze zrobić ?
duster 2012 z Continental 95040
  Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci
Karenzo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7945

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-03-08, 09:26   Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci
Mam 3 dacie w tym momencie z 2012 , 2016 i 2022 żadnej nie planuje sprzedawać. oczywiście najwięcej psuje się najnowsza
  Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci
Karenzo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7945

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-18, 18:41   Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci
Wszystkie świece spalone , wywalamy dpf ad blu i egr
  Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci
Karenzo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7945

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-14, 00:09   Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci
Na zimnym silniku wali mi błędem p1641 p1642 p1643
Czyli świece grzewcze układu chłodzenia. Jak przystało na reno są one potrzebne do wypalania dpf więc wali wielki napis ryzyku uszkodzenia silnika i odcina moc.
Oczywiście dostępu nie ma żadnego bo świece znajdują się z przodu silnika pod intercollerem


Czy dobrze znalazłem że sterownik świec nurowych to 271202380R

Z opisów na allegro wynika że to sterownik świec żarowych
Ktos podpowie co jeszcze można sprawdzać poza ponownym rozbieraniem połowy samochodu ?
Jak bym wiedział który to sterownik to po pomierzę rezystancji wiedział bym czy problem jest przed czy po
  Temat: 1.5 blu dci termostaty
Karenzo

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3682

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-06, 09:14   Temat: 1.5 blu dci termostaty
Pompa to 34 210103582R
  Temat: 1.5 blu dci termostaty
Karenzo

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3682

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-05, 15:29   Temat: 1.5 blu dci termostaty
Przy silniku jest termostat 110606973R temp otwarcie 73C

Jest też dodatkowy termostat 212002893R temp nieznane czyżby 93 C ? (poz 35)


Czy ktos ma do tego schemat żeby połapać się co jest połączone z czym ?
wynikało by że silnik od osiągniecia 73 C na wodzie nie chłodzi intercoolera ? a chłodnica otwiera się dopiero od 93 ?
  Temat: 1.5 dci remont
Karenzo

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6115

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-05, 15:05   Temat: 1.5 dci remont
Nie wiem o co chodzi ale po wymianie regulator ciśnienia oleju 152417113R i czujnika ciśnienia problem zniknął
  Temat: 1.5 dci remont
Karenzo

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6115

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-01-28, 21:19   Temat: 1.5 dci remont
zdjęcia tego kanału
 
Strona 1 z 207
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne