| Autor |
Wiadomość |
Temat: Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ |
Karenzo
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 301
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-06-05, 21:18 Temat: Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ |
| wychodzi że to zamiennik 546114237R |
Temat: Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ |
Karenzo
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 301
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-06-05, 01:04 Temat: Tuleja stabilizatora duster 2 nowy typ |
Dziś chciałem wymienić gumy stabilizatora z przodu a tu zonk.
Gumy są wklejone do drążka trzeba je wycinać.
Założyłem ori 546114237R ale widać na zdjeciach jak pasują
pomoże ktoś namierzyć co to za wynalazki ?
stabilizator ma 20mm
 |
Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 961
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-06-04, 01:10 Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci |
Na co wpływa ten tryb ECO ?
bo u mnie wyraźnie na pogorszenie tego muła zamiast 1-2 sek potrafi być 3-4 na ciepłym czy zimnym. Zawsze przy pierwszym przyspieszaniu z 2-3 biegu |
Temat: Podgrzewane fotele |
Karenzo
Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 367804
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-06-04, 01:07 Temat: Podgrzewane fotele |
U mnie już grzeje
W kostce od strony samochodu do fotela dołożyłem 2,8 JPT żeński , pasuje jak się dotnie skrzydełka (inaczej są za długie i się nie blokuje)
W dusterze 2 pod bezpiecznikiem od grzania foteli jest coś innego na cienkim kablu ale obok jest wolna slot z zasilaniem z szyny też trzeba założyć 2,8 JPT.
i najlepsze fotele od 2010 do 2023 mają dokładnie te same szynę. wszystkie 2 mają też te samą kostkę. |
Temat: Podgrzewane fotele |
Karenzo
Odpowiedzi: 478
Wyświetleń: 367804
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-29, 21:46 Temat: Podgrzewane fotele |
| Jak nazywają się te konektorki od zasialania mat grzewczych w kostce. Mam męskie potrzebuje żeńskie. Szerokość ~3mm |
Temat: [Duster I Lift] Relingi dachowe oryginalne - hałas. |
Karenzo
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 799
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-28, 14:12 Temat: [Duster I Lift] Relingi dachowe oryginalne - hałas. |
| zdejmij podsufitkę i daj butyl na wyciszenie. |
Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 961
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-26, 19:55 Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci |
Spróbujmy wrócić do tego tematu.
Na moje to nie jest EGR właśnie mi się egr zawalił w 0.9 tce to od razu człowiek to pozna.
Tutaj jest co subtelnego , ale silnik nad tym panuje , to nie generuje żadnego DTC.
Co lepsze to nigdy nie występuje na 1 biegu , prawie zawsze na 2 albo 3.
Faktem jest też że ma to korelacje z temperaturą na zewnątrz czym zimniej tym gorzej.
Ponieważ oglądałem 3 różne dustery 1.5 z 22 r i występowało to w każdym w zimę to za bardzo sie tym nie przejąłem no ale z czego to do cholery wynika. |
Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 961
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-20, 10:30 Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci |
| EGR i ab blu wypragromowane. Przepustnica w wydechu wycięta. |
Temat: Separator oleju / filtr oparów odmy / oil catch tank |
Karenzo
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7360
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-19, 22:13 Temat: Separator oleju / filtr oparów odmy / oil catch tank |
wąż +
\OCT
Maksymalnie krótkie przewody , pojemnik się nagrzewa więc nie będzie zbierał wody niepotrzebnie, bez żadnej rzeźby z montażem bo jest luźny , odchylasz tylko pojemnik o odkręcasz pojemnik
Nie zakładajcie żadnych wynalazków z filtrami albo bez podłączenia do dolotu. Odpowietrzenie skrzyni korbowej to bardzo ważny element , jak będzie za duży opór w układzie może wam wysrać uszczelnienia albo co gorsze zatrzeć silnik od zanieczyszczeń w oleju.
Rozwiązania w sporcie sprawdzają się tylko dwa:
Mały zbiornik maksymalnie blisko i podłączenie do podciśnienia albo wąż pod samochód prosto z odmy. Jak zrobicie za duży/ za daleko zbiornik będzie w nim wytrącać się para wodna wiec będzie trzeba często opróżniać zbiornik |
Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 961
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-19, 18:07 Temat: ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci |
Czy w 1.5 dci 115km jest jakiś ogranicznik momentu zależenie od temperatury oleju ?
Jeździłem kilkoma i każdy po starcie po wciśnięciu minimalnie gazu zachowuje się jak by mu komputer cofał zapłon po wykryciu spalania stukowego tzn odcina całkowicie moc. Trwa to 2-3 sekundy
To tak ma pracować ?
Jeździłem innymi nowymi dislami i tam ograniczenie jest związane z obrotami i stałe jak odcinka (coś jak tryb eco) a w daci szarpie od 1500 obr i nie ważne jak słabo wciskam pedał występuje zawsze ale bardzo szybko mija.
Próbując to opisać to wyjeżdżam z garażu toczę się na 1 do bramy , wyjeżdżam na ulice zapinam 2 i zawsze ale to zawsze pierwsze 50m samochód żabkuje czyli 0.5sek przyspiesza kolejne 0.5 sek obcina doładowanie , potem znowu przyspiesza odcina po 0.5 i tak w kółko |
Temat: Poduszka skrzyni 1.5 blu dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 2974
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-19, 17:58 Temat: Poduszka skrzyni 1.5 blu dci |
po wielu miesiącach jest
co prawda jeszcze nie dostałem ale można chociaż zamówić
https://www.pgdczesci.pl/...-dacia-oe-36317 |
Temat: bosch MD1CS016 1.5 dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2713
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-05, 18:41 Temat: bosch MD1CS016 1.5 dci |
Sprawa jest rozwiązana https://www.autotuner.com...-mail-in-unlock
odblokowanie w Holandii 2 tyś z wysyłka sterownika , reszta modow 2-3 tyś czas operacyjny 5 dni roboczych
Może kiedyś zrobią odblokowywanie zdalne będzie wtedy sporo tańsze typu 500 zł ale kiedy i czy w ogóle tego nie wie nikt. |
Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7945
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-05, 18:39 Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci |
| Generalnie jestem już po wymianie , świece pasują zwykłe żarowe od reno po 7 zł nie trzeba wydawać 1000 zł na cały krócieć |
Temat: Modyfikacje dustera II w ddt4all |
Karenzo
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 55465
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-04-10, 20:55 Temat: Modyfikacje dustera II w ddt4all |
Na co wpływa strefa klimatyczna opisana tutaj ?
https://goduster.pl/instrukcje-montazowe/pokaz-kotku-co-masz-w-srodku-zabawa-z-ecu-tweaker/a-gdyby-tu-nagle-afryka-zmieniamy-strefe-klimatyczna-i-to-doslownie/
Gdzieś na forum była ścieżka do wyłączenia inteligentnego ładowania akumulatora szukam już długo bezskutecznie |
Temat: [Tutorial] Wyliczanie APV (PIN) przy pomocy DDT2000 |
Karenzo
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17263
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-03-29, 22:25 Temat: [Tutorial] Wyliczanie APV (PIN) przy pomocy DDT2000 |
Mam Continental 95040
niestety z każdej komendy dostaje apv 000000000000000
testowałem różne kable vag kkl
teraz zamówiłem renolinka ale podobno on działa dokładnie na tej samej zasadzie i zostaje tylko aso |
Temat: Podłokietniki - rodzaje, modele, montaż |
Karenzo
Odpowiedzi: 702
Wyświetleń: 529174
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-03-24, 19:41 Temat: Podłokietniki - rodzaje, modele, montaż |
| odpowiedź i zdjęcia są w tym temacie , wystarczy go przejrzeć |
Temat: Przypisanie / kodowanie kluczyków |
Karenzo
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 42016
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-03-19, 15:12 Temat: Przypisanie / kodowanie kluczyków |
| znalazłem tylko info że guzik od otwierania/zamykania drzwi w kabinie 10 sek po czym nowy pilot |
Temat: Przypisanie / kodowanie kluczyków |
Karenzo
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 42016
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-03-18, 17:25 Temat: Przypisanie / kodowanie kluczyków |
Kluczyk zaprogramowany w imo , samochód odpala
nie działa centralny coś trzeba jeszcze zrobić ?
duster 2012 z Continental 95040 |
Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7945
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-03-08, 09:26 Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci |
| Mam 3 dacie w tym momencie z 2012 , 2016 i 2022 żadnej nie planuje sprzedawać. oczywiście najwięcej psuje się najnowsza |
Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7945
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-18, 18:41 Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci |
| Wszystkie świece spalone , wywalamy dpf ad blu i egr |
Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci |
Karenzo
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7945
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-14, 00:09 Temat: p1641 p1642 p1643 świec grzewcze płynu 1.5 blu dci |
Na zimnym silniku wali mi błędem p1641 p1642 p1643
Czyli świece grzewcze układu chłodzenia. Jak przystało na reno są one potrzebne do wypalania dpf więc wali wielki napis ryzyku uszkodzenia silnika i odcina moc.
Oczywiście dostępu nie ma żadnego bo świece znajdują się z przodu silnika pod intercollerem
Czy dobrze znalazłem że sterownik świec nurowych to 271202380R
Z opisów na allegro wynika że to sterownik świec żarowych
Ktos podpowie co jeszcze można sprawdzać poza ponownym rozbieraniem połowy samochodu ?
Jak bym wiedział który to sterownik to po pomierzę rezystancji wiedział bym czy problem jest przed czy po |
Temat: 1.5 blu dci termostaty |
Karenzo
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3682
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-06, 09:14 Temat: 1.5 blu dci termostaty |
| Pompa to 34 210103582R |
Temat: 1.5 blu dci termostaty |
Karenzo
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3682
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-05, 15:29 Temat: 1.5 blu dci termostaty |
Przy silniku jest termostat 110606973R temp otwarcie 73C
Jest też dodatkowy termostat 212002893R temp nieznane czyżby 93 C ? (poz 35)
Czy ktos ma do tego schemat żeby połapać się co jest połączone z czym ?
wynikało by że silnik od osiągniecia 73 C na wodzie nie chłodzi intercoolera ? a chłodnica otwiera się dopiero od 93 ? |
Temat: 1.5 dci remont |
Karenzo
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6115
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-02-05, 15:05 Temat: 1.5 dci remont |
| Nie wiem o co chodzi ale po wymianie regulator ciśnienia oleju 152417113R i czujnika ciśnienia problem zniknął |
Temat: 1.5 dci remont |
Karenzo
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6115
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-01-28, 21:19 Temat: 1.5 dci remont |
| zdjęcia tego kanału |
| |