DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT
Znalezionych wyników: 5
DACIA Klub Polska
Autor Wiadomość
  Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Mich9400

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22177

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2018-12-06, 13:04   Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Witam ponownie!
Po kilku kolejnych miesiącach postanowiłem uzupełnić swój pierwszy wpis.
Obecnie Sandero ma już na liczniku przejechane 5600 km.
Do tej pory jedyną usterką jaka się pojawiła był już wyżej przeze mnie wspomniany wskaźnik poziomu paliwa. Od tamtej pory odpukać nic złego się nie dzieje.
Spalanie auta już się ustabilizowało i obniżyło się w porównaniu do tego co było jeszcze kilka miesięcy temu. Obecnie Sandero pali tak do 6l/100 km.
Oby tak dalej :)
  Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Mich9400

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22177

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2018-07-22, 17:20   Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Witam ponownie!
Moje Sandero jest już po pierwszej poważnej trasie o której już wspominałem (Lublin-Gorzów Wielkopolski i z powrotem), długa trasa plus jazda miejska spowodowały że stan licznika mojego Sandero powoli zbliża się do 3000 km.

Spalanie:
Zdecydowanie się poprawiło, po części to pewnie zasługa docierania się silnika, a poza tym zacząłem się już do tego auta przyzwyczajać po przesiadce z wysokoprężnego VW Passata. Obecnie taki średni wynik to ok 5,6-5,7, w zatłoczonym mieście powyżej 6 ale to i tak lepiej niż jeszcze 1,5 miesiąca temu.
Usterki:
Niestety pierwsza usterka już została zaliczona, na początku lipca, zepsuł się wskaźnik ilości paliwa, pokazywał "rezerwę" cały czas niezależnie od ilości benzyny w zbiorniku, na szczęście to nic poważnego, usterka została usunięta w ASO w ciągu jednego dnia. Poza tym odpukać, wszystko ok.

Nie licząc tej drobnej przygody z paliwomierzem, na chwilę obecną jestem z auta zadowolony.
  Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Mich9400

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22177

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2018-06-14, 09:03   Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Witam ponownie
Jestem na „świeżo” po pierwszej poważnej trasie mojego Sandero a mianowicie Lublin-Gorzów Wielkopolski i z powrotem czyli łącznie ok. 1200 km.
Auto spisywało się bardzo dobrze, nie pojawiły się żadne problemy.
Pomimo wielu kilometrów nie pojawiły się żadne „dolegliwości” związane z długotrwałym siedzeniem na fotelu, klima i radio bez zarzutów.
Mam też wrażenie że silnik z każdym przebytym kilometrem pracuje delikatnie ciszej, charakterystyczny warkot pojawia się troszeczkę później i nie wiem jak to powiedzieć silnik pracuje bardziej regularnie tzn. ma ogólnie troszkę wyższą kulturę pracy niż zaraz po wyjeździe z salonu (być może efekt docierania)
Spalanie na całej trasie to coś w granicach 6,0-6,2 litra, z tym że przez sporą część trasy jechałem autostradą z praktycznie stałą prędkością ok. 110-125, max 135 km/h.
Jedyne co popsuło mi humor to czynnik nie związany z samochodem a mianowicie opłaty za autostradę A2 :-( , a tak poza tym ok. ;-)
  Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Mich9400

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22177

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2018-06-07, 15:40   Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Domel2250 napisał/a:
pixa napisał/a:
...
Popracuj nad spalaniem. Ja w mieszanym w 1.2 (40% miasta) mam średnią z 15.000 km mam na poziomie 5,99 litra, a 1.0 powinien być ciut bardziej oszczędny.


Zdecydowanie. Moj ojczulek w MCV2 z tym silniczkiem, po pierwszych 1300 km od wyjazdu z salonu ma średnią 5,1l/km-oczywiście przy spokojnej jeździe, gdzie ponad 80% to trasa i około połowy z tej trasy to dwupasmówka i jazda ze względy na docieranie tak do 110km/h, ale za to w komplecie 4-5 osób + bagaże+ pies :-) .
A co do plastików Skoda vs. Dacia to ostatnio jechałem Kodiaqiem w podstawowej wersji i powiem, że po opukaniu boczków drzwi nie widzę różnicy między Kodiaqiem, a moim DD ph1 :shock: . Lekki szok, bo o ile spodziewałem się tego po takiej Fabi w bieda wersji, to po Kodiaqu już nie.


Być może moje wyniki spalania są spowodowane moim przyzwyczajeniem do "przeciągania" biegów które nabyłem będąc kierowcą autobusu (zwłaszcza przy jeżdżeniu starszymi typami pojazdów typu Jelcz czy Autosan gdzie by uzyskać odpowiednią dynamikę na dłuższej trasie na prawdę trzeba było "podreptać").
Staram się zmieniać biegi na niższych obrotach ale przyzwyczajenie często wygrywa i zapominam o ekonomicznej jeździe np. zdarza mi się piątkę w Sandero wbijać dopiero przy ok 90 km/h ;-)
  Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
Mich9400

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22177

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2018-06-06, 17:29   Temat: Dacia Sandero 1.0 SCE wrażenia po zakupie auta.
O zakupie nowego samochodu na poważnie zacząłem myśleć w zeszłym roku. Mój Passat rocznik 03 1.9 TDI miał już prawie 550 tys przebiegu i pomimo tego że wciąż był w dobrym stanie postanowiłem go sprzedać (zresztą z tym też wiąże się dość ciekawa historia).
Zdecydowałem się na dużo mniejszy od Passata samochód, ze względu na to że dzieci są już dorosłe, mieszkają poza domem, ja od kwietnia jestem na emeryturze więc nie potrzebny mi duży samochód z mocnym silnikiem tym bardziej że będę jeździł głównie w mieście gdzie konie mechaniczne nie mają aż tak wielkiego znaczenia.
Najpierw wyznaczyłem sobie kilka typów:
-Skodę Fabię
- VW Polo
- Dacię Sandero
-Peugeota 208
Peugeota odrzuciłem bardzo szybko gdy pierwszy raz zobaczyłem to auto na żywo, po prostu nie spodobało mi się.
Z VW Polo zrezygnowałem gdy zacząłem „bawić się” konfiguratorem na stronie VW. Po prostu moim zdaniem to auto jest troszkę za drogie.
Tak więc na „placu boju” pozostały już tylko Dacia Sandero i Skoda Fabia.
Najpierw przejechałem się Fabią z silnikiem 1.0 MPI o mocy 75 km, a później Dacią z silnikiem 1.0 SCE pod maską.
Ostatecznie zdecydowałem się na Dacię. Po jazdach próbnych nie dostrzegłem wielkich różnic w jakości wykończenia obu samochodów ani też w dynamice silnika, a Dacia była jednak sporo tańsza.
Moje ostateczna decyzja to Dacia Sandero w wersji OPEN z silnikiem 1.0 SCE 73 KM, z opcji wybrałem klimatyzację oraz kolor (brązowy Vision).
Autko odebrałem dwa miesiące temu zrobiłem ok. 1300 km i mogę się podzielić pewnymi spostrzeżeniami.

Silnik:
Na papierze 1.0 SCE wygląda mizernie ale w rzeczywistości nie jest tak źle. Zwłaszcza na niższych biegach, auto jest żwawe. Powyżej 90-100 km/h niestety traci już na dynamice, dodatkowo pojawia się niezbyt przyjemny „warkot” trzycylindrowego silnika do którego już jednak zdążyłem przywyknąć. Na początku silnik spalał ok. 7l/100 km, z czasem wartość ta obniżyła się do ok. 6,5 w mieście i ok. 5,5-6,0 w trasie. Na drodze ekspresowej przy prędkości 130 km/h spalanie podskoczyło do ok. 8,0-8,5 l/100 km.

Komfort:
Przed zakupem często słyszałem opinię o trzeszczących i twardych plastikach w Daciach. I muszę przyznać że to chyba jakiś mit. Ogólnie to plastik jak plastik czy twardy czy miękki nie ma znaczenia, całować go przecież nie będę, najważniejsze że dobrze spasowany, nawet na większych dołkach nic nie trzeszczy, nie stuka. Siedzenia są wygodne, nawet po dłuższej trasie nie ma większego dyskomfortu.
Klimatyzacja działa dobrze, jest bardzo prosta w obsłudze, dobrze schładza wnętrze nawet podczas ostatnich upałów, niestety napełniona jest tzw „nowym czynnikiem” ale to bolączka wszystkich nowych aut sprzedawanych w UE.
Niestety nie mogę się wypowiedzieć o komforcie z punktu widzenia pasażera, gdyż żona nie posiada prawa jazdy i to ja zawsze prowadzę.

Radio nagłośnienie:
Radio działa moim zdaniem bardzo dobrze, nie ma problemu z wyszukiwaniem i zapisywaniem stacji, bez problemu też odtwarza utwory z pent driva.

Zawieszenie.
Jest troszkę za miękkie moim zdaniem, szczególnie na nierównościach ale do tego też idzie się przyzwyczaić.

Co do awaryjności, kosztów serwisowania nie mogę się na razie wypowiedzieć bo przebieg auta na razie mi na to nie pozwala.
Pozdrawiam wszystkich.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne