Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT
Znalezionych wyników: 36
DACIA Klub Polska
Autor Wiadomość
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-12, 18:04   Temat: Mapy do MediaNav
Nie ma nic za darmo! Mapy online też nie są za darmo, zbierają różne dane, przetwarzają je i udostępniają, sieją reklamy itp. do tego też nie zawsze dobrze prowadzą. No i pozostaje kwestia jazdy w braku zasięgu (np. w górach), w zasięgu sieci zagranicznych (np. wschodnich) itp.
Prędzej czy później mapy online zaczną też pobierać opłaty finansowe, abonamenty, subskrypcje i wtedy już "za darmo" nie będzie.

W mojej ocenie mapy offline są jednak czasem przydatne i są alternatywą dla tych online zwłaszcza w ww. przypadkach. A taka polityka cenowa jaką stosują niektórzy sprzedawcy offline prowadzi do nikąd czyli do uwalniania navigacji, portali aukcyjnych A i warsztatów cFanych Januszy.

Nie wiem jak jest z mapami open street - niektórzy bardzo sobie je chwalą i polecają!?
Korzysta z nich np. znana aplikacja antyradar Y!
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-11, 17:48   Temat: Mapy do MediaNav
Dymek napisał/a:
PPiotrek78 napisał/a:
Czy jeśli dołożę licencję z TMC:
LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_WEU_17Q2_HM_POI_KML_SPC_TMC_JV_iWEUHM@17Q2RenaultULC.lyc
i pliki dostawców TMC (Poland_CeTraffic.tmc i Poland_MediamobileNordic.tmc), to taki zestaw licencji wystarczy dla ww. map i TMC?
Tak, powinno wystarczyć. Nic więcej nie dopisywałem.Czy zmieniać jakoś nazwy plików dostawców TMC (skracać), czy zostawić takie jak wyżej (pewnie tak?): Poland_CeTraffic.tmc i Poland_MediamobileNordic.tmc?

Do jakiego folderu wrzuca się pliki .hnr? (do folderu map?) i czy zmienia się ich nazwy?
W paczce internetowej są takie nazwy:
Western_Europe_Economical_2021.Q2_210819__HERE.hnr
Western_Europe_Fast_2021.Q2_210819__HERE.hnr
Western_Europe_Short_2021.Q2_210819__HERE.hnr

A w MNE3 są inne/zmienione nazwy:
WesternEuropeEconomic.hnr
WesternEuropeFastest.hnr
WesternEuropeShortest.hnr

A więc nazwy plików .hnr trochę się różnią w MNE3 o d tych z paczki z internetu (są bez dolnych myślników i końcówki nazw mają inne niż w internetowej paczce)

Podobny problem mam z nazwą mapy Czech:
Czech_Republic_8.3_2021.Q2_210718__HERE.fbl
a
CzechRep.fbl

No i ponawiam pytanie czy nawigacja w MNE3 obsługuje trasy Easy.hnr i Green.hnr? (to tylko z ciekawości)
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-10, 19:03   Temat: Mapy do MediaNav
W swoim MNE3 dotychczas jeszcze nie uwalnianym z fabrycznym zestawem 8 map w wersji 2018.Q4, uaktualnionym ostatnio do wersji 1.0.15.1, chcę dołożyć dodatkowe mapy m.in.: Niemiec, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, a także TMC. W MNE3 posiadam następujące oryginalne licencje:
1. LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_PO_17Q2_HM_POI_KML_SPC_JV_iPOHM@17Q2RenaultULC.lyc
2. Mega_Latest_Map_Guarantee_FEU_NQ_Renault_Dacia_2018_Q4.lyc
3. Renault_Dacia_Global_Config_update.lyc
4. Renault_Dacia_ULC2_Language_Update.lyc

Czy jeśli dołożę licencję z TMC:
LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_WEU_17Q2_HM_POI_KML_SPC_TMC_JV_iWEUHM@17Q2RenaultULC.lyc
i pliki dostawców TMC (Poland_CeTraffic.tmc i Poland_MediamobileNordic.tmc), to taki zestaw licencji wystarczy dla ww. map i TMC, czy powinienem dołożyć jeszcze jakieś inne licencje?
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-08, 12:56   Temat: Mapy do MediaNav
internet.jerzy po zalogowaniu do Dacia Toolbox w menu aplikacji Dacia Toolbox możesz sobie sprawdzić zawartość fabryczną (oficjalną) swojej nawigacji, czyli możesz sprawdzić jakich krajów mapy możesz/powinieneś mieć oficjalnie w MNE. Możesz tam też pobierać nowe mapy płatnie lub usuwać te co masz ale są ci nie potrzebne bezpłatnie. Usunięcie map z MNE za pośrednictwem Dacia Toolbox nie jest na stałe/trwałe (w Toolbox nadal one pozostaną, a w MNE po aktualizacji odciskiem znikną, ale będziesz je mógł ponownie pobrać bezpłatnie z Dacia Toolbox w wersji fabrycznej i doinstalować w MNE w dowolnej chwili).
Więc nadal możesz sprawdzić jakie możesz/powinieneś mieć mapy fabryczne w MNE w aucie i je ponownie dodawać lub usuwać w wersji fabrycznej do woli, przy każdej aktualizacji przez Dacia Toolbox.
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-07, 20:04   Temat: Mapy do MediaNav
Robson68 napisał/a:
Chyba mam taki zestaw i ewentualnie mogę jutro go udostępnić.


Z góry dziękuję, będę wdzięczny ...
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-07, 18:07   Temat: Mapy do MediaNav
Dymek napisał/a:
Bo zwykle nie ma osobnej paczki z radarami. Ze 2-3 "strony" wcześniej dawałem linka do POLAND... Radary są tam razem a nie oddzielnie.


Ja wiem, że nie ma osobnej paczki ze speedcam, ale pobrałem zestaw map q2.2021 z gsmhosting który nie zawierał speedcam i mam nadzieję, że może ktoś mi spakuje speedcamy w paczkę i podeśle linka do pobrania np. z google drive itp.

Byłbym wdzięczny, a moja wdzięczność to wielka nagroda! ;-)
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-07, 18:00   Temat: Mapy do MediaNav
internet.jerzy napisał/a:
Proszę o pomoc,
Po aktualizacji do wersji 1.0.15.1 powstał wielki problem. Wywaliło mi mapy które miałem w wersji 2020q2. Mam teraz mapy w wersji 2019q2 bez mapy Polski. Jak mam naprawić ten problem i jak ewentualnie wgrac najnowsze mapy


Spokojnie, zaktualizuj wg przewodnika z goduster.pl krok po kroku. Tylko podejdź do tematu na spokojnie i wczytaj się w instrukcję ze zrozumieniem.
Przygotuj sobie katalog plików do aktualizacji wg instrukcji z goduster.pl autorun_patch_navi zawierający potrzebne ci składniki np. map + inne które chcesz/potrzebujesz np. building, dem, phoneme, poi, tmc, licence itp.

Pamiętaj aby pozmieniać nazwy państw na skrócone czyli np. Poland.fbl, Germay.fbl itp. we wszystkich typach plików map i pozostałych tego typu

Przed aktualizacją wykonaj backup MNE na wszelki wypadek wg instrukcji z goduster.pl autorun_backup_navi
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-07, 11:15   Temat: Mapy do MediaNav
Czy ktoś mógłby udostępnić link do speedcam lub paczkę z plikami speedcam dla wersji Q2.2021 ?
Szukałem w necie osobnej paczki ze speedcam ale nie udało mi się znaleźć!
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-07, 11:03   Temat: Mapy do MediaNav
Niestety to nie tak!

Odcisk to nie to samo co backup, odcisk pobierasz na sformatowany (czysty/pusty) pendrive z MNE w ustawieniach Nawigacji: Opcje, Aktualizuj

Backup to nie to samo co odcisk, backup to kopia zapasowa (bezpieczeństwa) zawartości MNE (wykonuje się go zawsze przed aktualizacją lub zmianami). Backup pobierasz zapisując na pendrive pliki autorun_backup_navi i wkładając pendrive do gniazda USB MNE (sam się wówczas pobierze)

Skoro udało ci się zaktualizować MNE poprzez pobranie aktualizacji sprzętowej przed zalogowaniem się do Dacia Media Nav Toolbox i masz najnowszą wersje oprogramowania sprzętowego MNE 1.0.15.1, to teraz ponownie pobierz odcisk z auta i ponownie sprawdź w Dacia Media Nav Toolbox po zalogowaniu się do tej aplikacji, czy nie masz tam do pobrania kolejnych oczekujących aktualizacji (np. oprogramowania navigacji - ja miałem oczekujące 2 kolejne aktualizacje nawigacji po zalogowaniu się do Dacia Toolboxa), jeśli są pobierz je i zainstaluj w MNE, potem ponownie pobierz odcisk i ponownie zaloguj się do Dacia Toolbox i sprawdź czy nie ma następnej aktualizacji i dalej tak samo aż w Dacia Toolbox skończą się kolejne aktualizacje. Dopiero wówczas masz w pełni zaktualizowane oprogramowanie MNE i Nawigacji (iGO).

W tym momencie możesz zrobić backup i dalszą aktualizację map i dodatków do nawigacji zapisując na czystym pendrive autorun_patch_navi i dorzucając do niego mapy i wszystko co Ci potrzebne (Metoda 1) lub programem Media Nav Toolbox Unleashed (Metoda 2) jeśli potrafisz. Nie widziałem aby ktoś się tutaj chwalił że robi aktualizację aplikacją Media Nav Toolbox Unleashed i że wszystko potem działa jak trzeba!?

I tutaj uwaga - zanim cokolwiek zrobisz poczytaj więcej na ten temat żebyś nie uwalił tematu, potem przygotuj pliki do aktualizacji i dopiero wtedy działaj jak będziesz pewien, że wszystko wiesz co i jak i że wszystko masz dobrze przygotowane: mapy, dodatki do map, dodatki do nawigacji, licencje i znasz kolejność działania itd.
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-07, 09:07   Temat: Mapy do MediaNav
Czasem tak jest, że pasek postępu stoi w miejscu, ale aktualizacja i tak idzie (dioda pendrive miga). Ja aktualizowałem wczoraj to co Ty i poszło (pasek postępu stał, ale pendrive migał, jak skończył migać MNE uruchomiło się ponownie zaktualizowane i nie zapętliło się). U ciebie wygląda na to, że się zapętliło skoro leci w pętli non-stop.

Spróbuj wyjąć pendrive jak się MNE wyłączy po aktualizacji (w trakcie restartu MNE) żeby ponownie uruchomił się bez pendrive w gnieździe. Jak się uruchomi sprawdź czy się zaktualizował (sprawdź wersję oprogramowania) i wykonaj hard reset MNE (długo przytrzymaj przycisk on/off w MNE aż się wyłączy i samo uruchomi ponownie).
Jeśli MNE się nie zaktualizował sformatuj pendrive i ponownie pobierz odcisk z auta a następnie aktualizację z Dacia Media Nav Toolbox i spróbuj ponownie zaktualizować MNE w aucie.
Jeśli się nie uda znowu spróbuj zmienić pendrive na inny albo kombinuj z kolejnością czynności metodą prób i błędów (np. włóż pendrive z aktualizacją zanim włączysz MNE, albo po uruchomieniu MNE itp.). Między próbami uruchom nawigację - sprawdź czy działa.

U mnie w Dacia Media Nav Toolbox po aktualizacji oprogrmowania MNE czekało kilka kolejnych aktualizacji navigacji (chodziłem do auta ze 3-4 razy po kolejny odcisk i z kolejną aktualizacją wracałem do auta)
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-06, 21:10   Temat: Mapy do MediaNav
Pytanie - jak nazwać pliki .hnr do aktualizacji w MNE3

Media Nav Toolbox Unleashed na podstawie odcisku pobranego z auta pokazuje nazwy:
EasternEuropeEconomics.hnr
EasternEuropeFastest.hnr
EasternEuropeShortest.hnr
WesternEuropeEconomics.hnr
WesternEuropeFastest.hnr
WesternEuropeShortest.hnr

a w plikach map do aktualizacji nazwy są nieco inne:
Eastern_Europe_Economical_2021.Q2_210819__HERE.hnr
Eastern_Europe_Fast_2021.Q2_210819__HERE.hnr
Eastern_Europe_Short_2021.Q2_210819__HERE.hnr
Western_Europe_Economical_2021.Q2_210819__HERE.hnr
Western_Europe_Fast_2021.Q2_210819__HERE.hnr
Western_Europe_Short_2021.Q2_210819__HERE.hnr

To że skrócić nazwę o _2021.Q2_210819__HERE to wiem, ale chodzi mi o początek nazwy pliku czyli: Eastern_Europe_Economical czy EasternEuropeEconomics? Chodzi mi o końcówki nazw i te dolne myślniki (spacje itp. jak je zwał tak je zwał)

A tak przy okazji czy nawigacja w MNE3 obsługuje trasy green i easy (widzi je po dołożeniu)?
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-06, 08:09   Temat: Mapy do MediaNav
Zaktualizowanie oprogramowania sprzętowego MN3 do najnowszej wersji pobranej z Dacia Media Nav Toolbox nie ma wpływu na oryginalną Daci zawartość nawigacji (w tym map). W przypadku gdy aktualizowałeś już wcześniej mapy poza Dacia Media Nav Toolbox to też nie powinno raczej być z tym problemu. Możesz po tym zaktualizować mapy do najnowszej dostępnej wersji np. zgodnie z instrukcją z goduster.pl. Nie powinno być z tym problemów.
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-05, 20:20   Temat: Mapy do MediaNav
Dla zainteresowanych:

dzisiaj za pośrednictwem Dacia Media Nav Evolution Toolbox pobrałem aktualizację oprogramowania MNE (MN3) upgrade.lgu

Dotychczas posiadałem wersję oprogramowania 1.0.13.3.369_r60. Po pobraniu aktualizacji do odcisku wersji 1.0.13.3.369_r60 nowe (aktualne) upgrade.lgu wygląda tak:


<build-date>2020-12-23</build-date>
<version>1.0.15.1.19</version>

<firmware src="/HU/firmware/dab" version="0.6.36.9763">dab</firmware>
<firmware src="/HU/firmware/micom" version="1.0.15.1.1223">micom</firmware>
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-04, 19:41   Temat: Mapy do MediaNav
Tak
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-04, 11:43   Temat: Mapy do MediaNav
Ok, dzięki za wszystkie informacje w tym temacie. W tej sytuacji chyba jednak zaktualizuję oprogramowanie MNE w Dacia Toolbox przed jej uwolnieniem i przy okazji usunę zbędne mapy, a następnie uwolnię sprzęt i dodam brakujące mapy, zaktualizuję nieaktualne mapy i speedcamy itp i dodam licencję na TMC i pliki TMC. Obecnie mam wersję os_name="GNU/Linux" os_version="1.0.13.3.369_r60"
Mam tylko nadzieję, że przy okazji nie uwale se MNE ani nie zablokuje nawigacji, kurde ...
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-03, 20:58   Temat: Mapy do MediaNav
Dzięki za odpowiedź. Z tego co się zorientowałem czytając wiele na ten temat nie ma sensu aktualizować basemap, a licencje czasem trzeba, bo mają określony termin ważność i działają dla danej wersji map lub aktualnej i kolejnej oraz określony zakres regionalny map (to oczywiste), ponoć niektóre się też gryzą ze sobą (czasem blokują się nawzajem lub wykluczają co do składników aktualizacji),.
Oczywiście przy ewentualnym uwolnieniu, dodaniu brakujących map i aktualizacji dotychczasowych też chcę dodać TMC. Nie wiem tylko jask usunąć zbędne mapy np: Islandii, Estonii, Łotwy itp.
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-03, 14:01   Temat: Mapy do MediaNav
Dymek napisał/a:
internet.jerzy napisał/a:
Czy to chodzi o ten link https://goduster.pl/odblokowywanie-nawigacji-na-linuxie/ w kwestii map na MN3

Tak, potwierdzam. Jeśli o mnie chodzi, to wykorzystałem "Metodę 1".
Cała filozofia, to zachować szczególną uwagę, aby wgrać na pendrive odpowiednie pliki (z odpowiednio skróconą nazwą) w odpowiednie katalogi a w przypadku folderu map nie zapomnieć o wgraniu razem z plikami krajów także pliku mapy podstawowej Basemap.fbl
Jednak zanim weźmiesz się za mapy zalecam najpierw uaktualnić Twoją wersję oprogramowania MediaNav do 1.0.15.1 metodą oficjalną, za pomocą programu Toolbox.


Czy możesz wyjaśnić po co aktualizować mapę podstawową granic państw i konturów kontynentów basemap.fbl i oprogramowanie MediaNav (zdaje się że nie jest to konieczne?)?
Jaka jest najnowsza wersja nr oprogramowania do pobrania przez Dacia Toolbox?
oraz
czy aktualizując mapy do wersji najnowszej aktualnie dostępnej czyli Q2.2021 trzeba dodać nowe aktualne licencje dla tej wersji map, wykasować stare licencje oryginalne, czy zaktualizować licencje? (zakładając, że dotychczas posiada się tylko te oryginalne licencje i mapy fabryczne Dacia 8 standardowych krajów np. 2018.Q4)

basemap.fbl - mapa podstawowa granic/konturów/obrysów krajów i kontynentów
Nie usuwać mapy podstawowej basemap.fbl. Nie ma sensu jej też aktualizować, chyba że zmienią się granice państw lub kontury/obrysy któregoś kontynentu.
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-03, 12:44   Temat: Mapy do MediaNav
Tak, dokładnie dla MNE3 na GNU Linux!
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-11-01, 07:35   Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78 napisał/a:
Tutaj np. wyszukiwarka znalazła mapy: https://forum.gsmhosting.com/vbb/f491/igo-here-europe-2021-q2-2989351/
A tutaj np. instrukcje: https://goduster.pl/odblokowywanie-nawigacji-na-linuxie/


Jest to skomplikowane i nie ma zbyt wielu chętnych do pomocy, wyjaśnienia, odpowiadania na ewentualne pytania, dlatego powinieneś najpierw przejrzeć wcześniejsze posty na forum na ten temat tutaj i inne fora poczytać, a i tak nie wszystko będzie dla Ciebie jasne,bo temat jest rozdrobnioni i poszatkowany, w dużym rozdrobnieniu. Ja miałem wrażenie, że im więcej czytam tym mniej wiem, a na pytania nie uzyskałem odpowiedzi.

Poczytaj wstecz ten temat od końca 2018 r., szukaj też odpowiedzi w innych tematach na tym forum. Masz też stronę goduster.pl i grupy Dacia i Duster oraz Lodgy na Facebooku. O czytaj się. Ja czytałem też o tym na forum rosyjskim i stronie Rumuna Lisandru (szukaj w Google).

Niestety nie jest łatwo uzyskać pomoc w tym zakresie.

Powyżej masz instrukcję z goduster.
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-10-31, 16:06   Temat: Mapy do MediaNav
eliks napisał/a:
Masz tu pełny opis

http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0internet.jerzy napisał/a:
Witajcie,
Zdobyłem mapy Here 2021Q2 i stanąłem w miejscu ponieważ nie wiem jak je wczytać do mojego MN3. Proszę o pomocKolega internet.jerzy wyżej ma MN3 jak sam napisał, to ten podany prze Ciebie eliks sposób mu się raczej nie przyda
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-10-26, 13:25   Temat: Mapy do MediaNav
uno0 napisał/a:
PPiotrek78 napisał/a:
Tutaj np. wyszukiwarka znalazła mapy: https://forum.gsmhosting.com/vbb/f491/igo-here-europe-2021-q2-2989351/
/

Czy ktoś ma to może pobrane i udostępnia na normalnym serwerze? Prędkość pobierania normal powala :-(Nie sądzę, ale może ktoś Ci udostępni to od siebie. Ja niestety też dla siebie pobieram zazwyczaj tego typu dane w wersji Slow, bo nie chcę już prosić tutaj o pomoc, bo brak chętnych do pomocy, a z torrentów nie korzystam.
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-10-25, 20:15   Temat: Mapy do MediaNav
Zależy co kto woli! Jedni wolą to, inni tamto a jeszcze inni to i tamto. Każdy powinien mieć wybór i decydować samemu co woli, co mu się podoba, jak chce, nie tylko w tym temacie, ale i w innych, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy inni chcą decydować za Ciebie, jak masz żyć i postępować.
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-10-25, 17:46   Temat: Mapy do MediaNav
Tutaj np. wyszukiwarka znalazła mapy: https://forum.gsmhosting.com/vbb/f491/igo-here-europe-2021-q2-2989351/
A tutaj np. instrukcje: https://goduster.pl/odblokowywanie-nawigacji-na-linuxie/
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-10-16, 18:49   Temat: Mapy do MediaNav
Eddy_Edek napisał/a:
paul7 napisał/a:
Pliki .fds nie są używane więc nie ma potrzeby ich ściągać. Często są dołączane do zestawów map, ale nie wiadomo do czego miały by służyć.
I jeszcze najnowszą licencję zapodaję.

.fds w Igo ostrzegają o niebezpiecznych i ostrych zakrętach. Jednak czy MNV z nich korzysta?


*.fds – Dangerous parts of the roads or curves - niebezpieczne odcinki dróg lub zakrętów (dostępne tylko dla niektórych urządzeń), z tego co się orientuję nie działają w MediaNav
  Temat: Mapy do MediaNav
PPiotrek78

Odpowiedzi: 1917
Wyświetleń: 1136401

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2021-09-12, 09:58   Temat: Mapy do MediaNav
Dziękuję Wszystkim za wasze rzeczowe odpowiedzi na moje pytania! Bez Was nie wiedziałbym co robić dalej, a teraz już wiem. Przecież w końcu po to są fora i grupy dyskusyjne żeby pomagać potrzebującym a nie być tylko towarzystwem wzajemnej adoracji, fora są też po to aby czasem być też niepokornym wobec systemu i otaczającej nas skomercjalizowanej rzeczywistości! Ludzie ludziom zgotowali ten los! Pozdrawiam ...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne