Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
trzaski z okolic przedniej szyby
Autor Wiadomość
Norbert 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6, 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-24, 18:21   trzaski z okolic przedniej szyby

Witam Wszystkich,
na początku chcę napisać, że jest to mój pierwszy wpis na tym forum.
Mam pytanie, czy ktoś spotkał się z takim problemem jak mój, a polegającym na występowaniu dziwnych dźwięków podczas jazdy?
Te odgłosy dochodzą z okolicy styku przedniej szyby z deską rozdzielczą (tam gdzie jest ta "sławna" uszczelka z gąbki). Pojawiają się podczas jazdy nawet po równej drodze.
Na początku wydawało mi się, że to trzeszczy przednia szyba tak jakby była pęknięta, więc ją dokładnie obejrzałem i niczego niepokojącego nie znalazłem, a trzeszczenie było nadal.
Było już tak denerwujące, że pojechałem z tym problemem do serwisu, a tam Pan Mechanik pojeździł ze mną i stwierdził, że jego zdaniem szyba przednia jest wadliwie wklejona i trzeba ją wyciąć i ponownie wkleić. Kolejny mechanik stwierdził, że to jednak nie może być szyba tylko pewnie jakiś plastik sobie trzeszczy - któryś z tych od wewnątrz (takie po których spływa woda z przedniej szyby). Wszystko przejrzał i stwierdził, że powinno być dobrze, ale gdyby coś to żebym ponownie się zgłosił i obyło się bez wycinania szyby :-)
Po tym zabiegu było spokoju przez 2 tygodnie i teraz znowu się zaczęło - jest to taki dziwny dźwięk jakby odrywającego się kleju od gąbki (ciężko to określić), ale ostatnio odkryłem, że jak uciskam deskę rozdzielczą przy szybie i przy tej uszczelce to w jednym miejscu pojawia się właśnie ten dziwny dźwięk.
Moja diagnoza problemu jest taka, że to ten nieszczęsny klej na tej uszczelce w czasie jazdy i drgań deski rozdzielczej wydaje takie odgłosy, ale do końca nie jestem pewien.
Dodam tylko, że jest to dosyć głośny dźwięk i jest bardzo denerwujący podczas jazdy.
Może ktoś miał podobny problem i znalazł jego rozwiązanie?
Jeśli ktoś wie co może być przyczyną tego dźwięku i co można z tym zrobić to bardzo bym prosił o poradę :lol:
Dodam tylko, że mój Duster ma dopiero 3 miesiące i przebieg 4300 km.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Norbert 2011-10-24, 18:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-10-24, 19:13   

Podejrzewam jednak uszczelkę - chociaż ta daje u mnie znać jak jest zimno. Co ja się nagłówkowałem poprzedniej zimy co to może być. :-D
 
Norbert 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6, 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-24, 19:26   

Ja też bym obstawiał uszczelkę, tylko że u mnie te odgłosy są niezależnie od temperatury - czasem są jak jest zimno, a czasem jak jest ciepło i jest włączone ogrzewanie.
A Ty zrobiłeś coś z tą uszczelką, czy nadal masz ten problem?
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-10-24, 19:40   

Nic nie robiłem, nie była przyklejona (co najwyżej liźnięta klejem), więc ją wyjąłem i na powrót włożyłem i jest O.K. :mrgreen:
 
Norbert 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6, 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-24, 19:58   

Dzięki za odpowiedź. Bo mi w serwisie powiedzieli, że żeby wymienić tą uszczelkę lub ją ponownie zamontować konieczne jest zdemontowanie całej deski rozdzielczej lub wycięcie przedniej szyby. Serwis twierdzi, że inaczej nie da się wymienić tej uszczelki w Dusterze. Trochę mnie to dziwi, bo po co rozbierać pół samochodu żeby poprawić kawałek gąbki :shock:
 
leszeks
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-25, 08:23   

U nie trzeszczy prawa osłona przeciwsłoneczna, przykleja się do podsufitki, trzba ją na chwilkę opuścić i przez jakiś czas jest dobrze.
 
toon 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCi 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-10-25, 08:42   

Trudno jednoznacznie powiedzieć, że miewam to samo ale Twój opis wskazuje, że tak. Dodam, że u mnie "to" słychać w pewnym niskim (ale nie najniższym) zakresie prędkości obrotowej silnika i tylko przez pewien czas jazdy jakby zależny od temperatury w kabinie. Miałem wymienianą szybę i "to" coś przed wymianą było po prawej stronie, a teraz jest po lewej.
Ja się do tego po prostu przyzwyczaiłem i słucham troszkę głośniejszej muzyki.
Jak skutecznie zlokalizujesz i usuniesz "to" to daj proszę znać na forum. :-)
 
Norbert 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6, 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-25, 18:03   

toon,
z tego wynika, że jest to bardzo dziwna sprawa - ja jednak obstawiam, że przyczyną tych dźwięków jest ta uszczelka pomiędzy szybą a deską rozdzielczą albo coś pod deską rozdzielczą.
Ja napewno spróbuje coś z tym problemem zrobić i w tym celu odwiedzę serwis - zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak tylko będę coś więcej wiedział napewno napiszę na forum.
 
neurosis 


Marka: Ford/Dacia
Model: Puma/Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Luboń
Wysłany: 2011-10-27, 17:43   

Mam dokładnie te same objawy i również podejrzewam uszczelkę. Kilka dni temu byłem w serwisie z ...sześcioma różnymi usterkami (w tym 5 dotyczyło różnych świerszczy), wśród nich właśnie ta (prawdodobnie) uszczelka. Niestety podczas jazdy próbnej - i tutaj kłania się prawo Murphy'ego - akurat nic nie skrzypiało, więc odpuściłem sobie.

Tak szczerze, to czekam, aż ktoś wywali to badziewie i napisze na forum, że problem zniknął, to następnego dnia zrobię to samo.

Przy okazji wspomnę, jakie inne dźwięki miałem w swoim aucie:
- hałasująca przy hamowaniu i przyspieszaniu osłona prawego słupka drzwi (naprawili)
- hałasujący pedał sprzęgła (naprawili)
- hałas z tylnej klapy (naprawili)
- "cykanie" z fotela pasażera (nie naprawili, bo akurat nie "cykało")
- deska rozdzielcza, czyli wspomniana uszczelka
- tragiczne wycieraczki (nie naprawili i im tego nie odpuszczę!).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-27, 17:59   

neurosis napisał/a:
tragiczne wycieraczki (nie naprawili i im tego nie odpuszczę!).

???
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-27, 17:59   

neurosis napisał/a:
czekam, aż ktoś wywali to badziewie i napisze na forum, że problem zniknął, to następnego dnia zrobię to samo

Nie czekaj - bądź prekursorem (:

TSD http://www.daciaklub.pl/f...p?p=95846#95846
 
akofreda 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 220
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-10-27, 18:29   

ja usunąłem uszczelkę i nie narzekam :-D
 
Dusterjack 



Marka: Dacia/Jeep
Model: Duster/Grand Cherokee
Silnik: 1,5 dCi 110 4x4/ 3.0 CRD 4x4
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 319
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2011-10-27, 19:28   

toon napisał/a:
Trudno jednoznacznie powiedzieć, że miewam to samo ale Twój opis wskazuje, że tak. Dodam, że u mnie "to" słychać w pewnym niskim (ale nie najniższym) zakresie prędkości obrotowej silnika i tylko przez pewien czas jazdy jakby zależny od temperatury w kabinie. Miałem wymienianą szybę i "to" coś przed wymianą było po prawej stronie, a teraz jest po lewej.
Ja się do tego po prostu przyzwyczaiłem i słucham troszkę głośniejszej muzyki.
Jak skutecznie zlokalizujesz i usuniesz "to" to daj proszę znać na forum. :-)


Mam dokładnie to samo, tylko przed wymianą szyby odgłos był od strony kierowcy, po wczorajszej wymianie szyby dziś ten sam odgłos jest po stronie pasażera. Na 100% jest to odgłos powodowany przez uszczelkę, ale nie moge dojść czy to ocieranie uszczelki o szybę, czy o plastik deski rodzielczej.
 
robo1973 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 403
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2011-10-27, 19:59   

akofreda napisał/a:
ja usunąłem uszczelkę i nie narzekam :-D


Narazie nie mam tego problemu Ale jak się zacznie to dobry pomysł Można wywalić tą pianeczkę i wstawić jakąś fajną gumkę uszczelniającą. Może macie namiary na fajne profilowane uszczelniacze?
Ostatnio zmieniony przez robo1973 2011-10-27, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
akofreda 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 220
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-10-27, 20:17   

Bez tej uszczelki naprawdę dobrze i profesjonalnie wnętrze wygląda.
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-27, 20:39   

Spryskać gąbkę WD40 to przestanie skrzypieć. Lub innym smarem w sprayu, mniej śmierdzącym. :mrgreen:
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-10-27, 20:46   

wojtek_pl napisał/a:
innym smarem w sprayu, mniej śmierdzącym.

jak smród przeszkadza polecam cx-80, tak samo dobry a tańszy i nie śmierdzi
 
zachjan 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Skalbmierz
Wysłany: 2011-10-29, 16:11   

U mnie trzaski pojawiły się parę dni temu, zwłaszcza z od strony kierowcy. Słychać je było głównie podczas jazdy na wybojach, na równej drodze cisza. Na początku - będąc na tropie dziwnych dźwięków - jak wszyscy - podejrzewałem uszczelkę. Sprawdziłem, przyklejona jest tylko od strony deski a do szyby tylko dolega bez kleju. To nie ona powodowała trzaski. Dziś zwróciłem uwagę na plastikowe osłony szyby z zewnątrz pojazdu. Te w dolnych narożach szyby przy błotnikach. Dotykają one bezpośrednio szyby i tam zbiera się kurz. Przeczyściłem miejsca styku tych plastików z szybą i teraz błoga cisza. Myślę też o podłożeniu tam małych gumowych lub korkowych podkładek aby zachować dystans pomiędzy szybą a osłonami. Spróbujcie, może tu tkwi przyczyna trzasków.
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-10-30, 01:03   

zachjan napisał/a:
U mnie trzaski pojawiły się parę dni temu, zwłaszcza z od strony kierowcy. Słychać je było głównie podczas jazdy na wybojach, na równej drodze cisza. Na początku - będąc na tropie dziwnych dźwięków - jak wszyscy - podejrzewałem uszczelkę. Sprawdziłem, przyklejona jest tylko od strony deski a do szyby tylko dolega bez kleju. To nie ona powodowała trzaski. Dziś zwróciłem uwagę na plastikowe osłony szyby z zewnątrz pojazdu. Te w dolnych narożach szyby przy błotnikach. Dotykają one bezpośrednio szyby i tam zbiera się kurz. Przeczyściłem miejsca styku tych plastików z szybą i teraz błoga cisza. Myślę też o podłożeniu tam małych gumowych lub korkowych podkładek aby zachować dystans pomiędzy szybą a osłonami. Spróbujcie, może tu tkwi przyczyna trzasków.


Muszę to sprawdzić u siebie.
Może to strzał w 10?

Bo czyżby to ta pianka tak rozrabiała?

A tak po prawdzie po co ona jest? Wygląda na byle jak wsadzone coś.
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-30, 13:49   

Zdzicho napisał/a:
tak po prawdzie po co ona jest?

MSZ najprawdopodobniej - by zwiększyć wyciszenie.
 
Dusterjack 



Marka: Dacia/Jeep
Model: Duster/Grand Cherokee
Silnik: 1,5 dCi 110 4x4/ 3.0 CRD 4x4
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 319
Skąd: wielkopolska
  Wysłany: 2011-10-31, 22:00   

zachjan napisał/a:
U mnie trzaski pojawiły się parę dni temu, zwłaszcza z od strony kierowcy. Słychać je było głównie podczas jazdy na wybojach, na równej drodze cisza. Na początku - będąc na tropie dziwnych dźwięków - jak wszyscy - podejrzewałem uszczelkę. Sprawdziłem, przyklejona jest tylko od strony deski a do szyby tylko dolega bez kleju. To nie ona powodowała trzaski. Dziś zwróciłem uwagę na plastikowe osłony szyby z zewnątrz pojazdu. Te w dolnych narożach szyby przy błotnikach. Dotykają one bezpośrednio szyby i tam zbiera się kurz. Przeczyściłem miejsca styku tych plastików z szybą i teraz błoga cisza. Myślę też o podłożeniu tam małych gumowych lub korkowych podkładek aby zachować dystans pomiędzy szybą a osłonami. Spróbujcie, może tu tkwi przyczyna trzasków.


Trawiłeś w 10 !!!! Ja byłem pewny ze to uszczelka :oops:

Czarne plastikowe osłonki (a właściwie maskownice) które znajdują się na dolnej części szyby czołowej (na zewnątrz samochodu, zaraz na połączeniu z górną częścią błotnika) są przyczyną tych dziwnych dźwięków. Jeśli ktoś ma z tym problem należy odkręcić osłonkę z tej strony z której dochodzą dziwne dźwięki i po jej odkręceniu przejechać się po wertepach. Jęśli odgłosy zniknęły - mamy przyczynę. Ja tak zrobiłem, mocnej dokręciłem śrubkę (imbus sześciokątny) i na razie jest błoga cisza. Zobaczę co się stanie za pewien czas, jeśli się to powtórzy, chyba najlepiej będzie pomiędzy szybę a osłonkę wstawić np. taśmę dwustronnie przylepną aby oddzielić osłonkę od szyby. Pożyjemy - zobaczymy.
 
zachjan 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Skalbmierz
Wysłany: 2011-10-31, 22:58   

Ja u siebie nic nie dokręcałem. Po przeczyszczeniu tych plastikowych naroży jest cisza. Dodatkowo dziś podłożyłem tam gumowe podkładki - z dętki rowerowej - prostokąty 5mm x10 mm. Wystarczy lekko odciągnąć plastik od szyby i wsunąć gumki. Zachowuje to dystans około 1 mm i to w zupełności wystarcza. Sprawdzone na wertepach.
 
Grunschlk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-03, 21:35   

Miałem (mam) dokładnie ten sam problem. Trzeszczące dźwięki z okolic przedniej szyby/deski rozdzielczej.
Trzaski pojawiły się jakieś trzy tygodnie temu i coraz bardziej się nasilały, do czasu (też już chciałem do serwisu jechać).
Te odgłosy doprowadzały mnie do szewskiej pasji, więc co chwila chodziłem oglądać samochód, szukając przyczyny.
Kiedy podczas oględzin oparłem się o przednie nadkole plastik w dolnej bocznej części szyby zaczął przeraźliwie trzeszczeć. Jako że byłem już mocno wkurzony "psiknąłem" tam WD40. Plastik nawet pod naporem przestał trzeszczeć, a skutkiem ubocznym było to, że samochód przestał trzeszczeć podczas jazdy.
Myślałem, że to przypadek ale może jednak nie.

Teraz muszę się tylko rozprawić z trzeszczącą podczas jazdy tylną klapą (albo jej elementami).
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-11-04, 06:25   

Co to klapy to u mnie byla to kwestja regulacji zamka itp. Jedz do aso, to chwila :)
_________________
 
gamera 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 54
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-12-08, 10:06   

Dusterjack, Zachjan - dajcie no zdjęcie gdzie dokładnie jest ten piszczący problem

Co do klapy. Co jakiś czas podczas nierówności coś mi klepało i trzaskało. Pojechałem nawet do ASO z tym. Zamki posprawdzali, pod plastiki w wewnątrz dali gumki i ....... nic.
Wsadziłem żonę za kierownicę, siadłem z tyłu, wywaliłem plandekę z bagażnika poskładałem jedno siedzenie i jedziemy. Jak zaczęło "pykać" wlazłem w pół do bagażnika i wiecie co? waliła.... REJESTRACJA, Blacha z tablicy powodowała wibracje i przenosiła te odgłosy do środka. Kupiłem w tesko gumki pod meble (takie okrągłe, samoprzylepne. Ponaklejałem je w kilku miejscach pod rejestrację i BINGO. Nic już nie wali.
Sprawdźcie.
_________________
Gamera
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne