Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Remont kuchni
Autor Wiadomość
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-29, 20:33   Remont kuchni

Słuchajcie mam niezły dylemat, po prostu przerasta mnie już samo myślenie o remoncie kuchni.
Chciałbym zrobić całkowity remont kuchni, od wyniesienia starych mebli, zerwaniu starych kafelek i położenia nowych kafelek na podłodze i ścianach, zrobieniu mebli na wymiar.
I teraz szukam w Łodzi firmy, która by mi to zrobiła. Mogą być dwie firmy, jedna od budowlanki a druga od mebli, a może teraz są już takie firmy co robią wszystko kompleksowo.
Może ktoś z kolegów robił jakiś remont i poleciłby jakąś dobrą i sprawdzoną firmę.
A może jakiś kolega z forum zajmuje się remontami, czy meblami kuchennymi na wymiar i chciałby zarobić ?
_________________

 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-29, 21:58   

Wyprobuj najpierw Ikea Home Planer - soft do planowania kuchni w oparciu o meble z IKEI. Zakladajac, ze uda sie dopasowac do istniejacego pomieszczenia.
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 531
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2011-10-30, 17:18   

Ja robię czasami (zima) takie rzeczy, ale do Łodzi mam trochę za daleko.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-10-30, 17:59   

No to szkoda :(
_________________

 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-10-30, 18:03   

w łodzkim niestety nikogo nie znam, jeśli byłbyś w stanie podać precyzyjne wymiary i odebrać meble z Ustronia w woj. śląskim to znam gościa który robi świetne meble choć drogie (nie używa sztucznych płyt hdf i innych, lite drewno i kamien na blat)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-02, 12:16   

Lite drewno w kuchni to nie jest wbrew pozorom dobry pomysł, duża wilgotność i temperatura to nie jest dobre środowisko dla desek - no chyba że kuchnia ma być dekoracją do mieszkania.
Ikea jest bardzo rozsądnym kompromisem , choć to zależy od frontów jakie wybierzesz. Ja mam górne szklano aluminiowe rubrik i dolne plus cargo szary abstrakt. Za pięć metrów szafek zapłaciłem z montażem około 7 tys. PLN.
W tzw. studiach za podobny projekt przy zbliżonych materiałach (zawiasy i prowadnice szuflad Blum) żądano od 9 tys. w górę.
W Ikei kupiłem tylko szafki i okap - reszta AGD to wolnostojąca lodówka AEG i zmywarka AEG oraz piekarnik i płyta Amiki. Oświetlenie pod i nadszafkowe zrobiłem sam - ikeowskie nie podobało mi się.
Lodówki do zabudowy nieikeowskie stwarzają pewne problemy to samo zmywarki 45 cm - ale 60 wchodzą wszystkie.
Dodatkowo zamówiłem sobie blat z granitu na całość już po montażu szafek - blaty z IKEI są trochę szersze niż standard i jeśli chcesz inny z MDF to trzeba kupić jeszcze szerszy i docinać - miałem pewne obawy czy szafki ikeowskie wytrzymają te dodatkowe 200 kg kamienia ale kamieniarze powiedzieli że akurat tej firmy nie stwarzają żadnych problemów a blat opiera się tylko i wyłącznie na nich i standardowych nóżkach.
Jestem bardzo zadowolony - kuchnia intensywnie użytkowana dwa lata i nie ma żadnych problemów jak dotąd.
Wystrzegaj się BRW - porównywalne cenowo do IKEI ale jakościowo to po prostu porażka.
Po zrobieniu wstępnego projektu kuchni w Ikea Plannerze zamów sobie gościa do wymiarowania - kosztuje to 100 PLN ale jest odejmowane od ceny kuchni - przyjdzie i dokładnie sprawdzi czy to co chcesz wstawić będzie pasowało , sprawdzi które instalacje wodne czy elektryczne wymagają przesunięcia i zrobi dokładny rysunek jak powinna być przygotowana kuchnia pod montaż. Na tej podstawie ekipa może Ci przygotować pomieszczenie. Polecam zamówić montaż mebli w sklepie - chyba że chcesz się samo pobawić ale oni robią to tak szybko i z taką wprawą że aż miło popatrzeć - dodatkowo umieją dopasować szafki do ewentualnych problemów - u mnie np. zmniejszyli szafkę nad lodówką o kilka centymetrów - mają nawet frezarkę na takie wypadki przy sobie.


Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2011-11-02, 12:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-11-02, 13:13   

DrOzda napisał/a:
Lite drewno w kuchni to nie jest wbrew pozorom dobry pomysł, duża wilgotność i temperatura to nie jest dobre środowisko dla desek

Ja się na stolarce nie znam, wspomniani fachowcy robili kuchnię kuzynowi i coś wspominali że te drewno jest specjalnie zabezpieczone właśnie przed wilgocią, nagłymi zmianami temperatury (gdybyś np. postawił gorący garnek a obok mrożonkę z warzywami), niestety nie wiem/nie pamiętam jakich preparatów/środków do tego używali. Po 3 latach kuchnia jest w nienagannym stanie, ale kosztowała zdecydowanie za drogo moim zdaniem...
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-11-20, 10:55   

Dzięki za cenne uwagi.
Potrzebuje firmy, która by mnie poprowadziła jak dziecko za rączkę.
Ja mówię co mniej więcej chcę w kuchni, jakie schowki, jakie mniej więcej rozmieszczenie, a oni to robią, pokazują jakieś przykładowe kuchnie na zdjęciach, ja sobie wybieram i już.
Nie chce mi się nic samemu robić, nawet podnosić młotka, ma wszystko wykonać jakaś firma - ja płacę i tylko przyglądam się jako kierownik :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2011-11-20, 11:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne