Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
ASO czy nie ASO...
Autor Wiadomość
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-25, 15:15   

petek napisał/a:
E tam. Sam możesz sobie wymienić nie ruszając karteczki. A jak nie umiesz sam to dowolny mechanik Ci to zrobi. Nie popadajmy w paranoję uwielbienia dla ASO.

Ja jednak z ASO "za plecami" pewniej się czuje.
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-09-25, 16:15   

MartinPŃ napisał/a:
Ja jednak z ASO "za plecami" pewniej się czuje.


N 8-) ie wiem dlaczego, ale ja także
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-25, 17:13   

A ja po poznaniu kuchni pracy ASO nie czuje się pewnie, jak powiedział kiedyś pewien pan ufaj ale kontroluj :lol:
_________________
GeRRaD
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-25, 22:43   

GeRRaD napisał/a:
A ja po poznaniu kuchni pracy ASO nie czuje się pewnie, jak powiedział kiedyś pewien pan ufaj ale kontroluj :lol:

Kontrolować trzeba to prawda. Ale np. w ASO jak coś spartolą to zawsze można smęcić do oporu bo w końcu "to się należy" a w zwykłym warsztacie jak zaczniesz się robić za bardzo namolny to jeszcze Cię zbluzgają i szukaj sobie mechanika dobrego potem. A poza tym zawsze można się odwołać do wyższej instancji niż ASO czyli do Renault, a w zwykłym warsztacie to można co najwyżej mocno zacisnąć zęby.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-26, 17:17   

Prawda, dlatego też trzeba mieć sprawdzone warsztaty.
_________________
GeRRaD
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-26, 17:21   

GeRRaD a gdzie Ty serwisujesz swoje auto? Rozumiem, że w którymś ASO w Warszawie?
_________________
MCV Laureate dCi
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-26, 17:47   

Dawny Kiljańczyk Al. Jerozolimskie (ale staram się unikać ASO - na razie nic sie nie psuje :lol: )
_________________
GeRRaD
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-26, 17:50   

Ich serwis wygląda profesjonalnie, tyle że dla mnie jest wiecznie nie po drodze. Jestem natomiast zadowolony z ich obsługi w salonie sprzedaży (p. Maciej Majdax). Choć mam do Decaru na Modlińskiej około 1 km z domu, samochód ze względu na obsługę kupiłem właśnie u Kiljańczyka. Teraz zbliża mi się pierwszy przegląd i muszę się zastanowić komu go powierzyć. W sumie na pierwszym przeglądzie i tak nic nie robią ważnego, więc chyba zajadę po drodze do Decaru. Ich serwis od kuchni wygląda profesjonalnie, ale nic nie wiem o mechanikach tam pracujących.
_________________
MCV Laureate dCi
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-26, 19:24   

Ja też kupiłem u Majdaxa, natomiast co do Decaru, to w salonie jak juz kiedyś mówiłem nie wykazywali żadnego zainteresowaniq negocjacją ceny, mimo że przychodziłem klika razy, dzwoniłem itp. Niestety takim zachowaniem zrażaja klientów - samochód to nie bułki - więc dywaniki gratis to mogę obśmiać, a dziś nie socjalizm - więc nie ma cen urzędowych - komu zależy na sprzedaży potrafi byc elastyczny (byc może serwis Decaru jest lepszy niż salon).
_________________
GeRRaD
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-26, 19:48   

Widzę, że mamy te same odczucia do sprzedawców z Decaru :)
_________________
MCV Laureate dCi
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-09-27, 07:50   

GeRRaD napisał/a:
Ja też kupiłem u Majdaxa, natomiast co do Decaru, to w salonie jak juz kiedyś mówiłem nie wykazywali żadnego zainteresowaniq negocjacją ceny, mimo że przychodziłem klika razy, dzwoniłem itp. Niestety takim zachowaniem zrażaja klientów - samochód to nie bułki - więc dywaniki gratis to mogę obśmiać, a dziś nie socjalizm - więc nie ma cen urzędowych - komu zależy na sprzedaży potrafi byc elastyczny (byc może serwis Decaru jest lepszy niż salon).


Panowie, opiszcie swoje wrazenia po serwisie w czesci o warsztatach. Ja tez kupowalem u Kiljanczyka i tam chcialem serwisowac. Ale ostatnio dowiedzialem sie, ze przeglady Dacia zaczal robic serwis Renault na Wroclawskiej (Bemowo) i tam uderze jak przyjdzie pora.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-09-27, 08:02   

Wy to macie fajnie w tej Wawie - tyle salonów do wyboru. Im większa konkurencja, tym lepiej. My tu we Wrocku mamy tylko dwa, ale to chyba i tak nie jest źle.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
vandergaart 


Marka: Dacia
Model: Logan LAURÉATE
Silnik: 1.4 MPI
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-09-27, 08:07   

Ja kupiłem autko w Impwarze kolo Legnicy. Nawrot mógł mi sprowadzić w ciągu 3 miesięcy, Impwar miał na miejscu kilka do wyboru :/
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-09-27, 08:10   

No ja właśnie czekam...
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-27, 10:17   

No niestety czasem długo się czeka :-/

Ele czemu ten temat schodzi w innym kierunku niż Pytanie o olej :-?
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-30, 12:27   

MartinPŃ i Pablo78 - co do pewności za plecami po wizycie w ASO polecam mój wątek o serwisie w Siedlcach i niedokręconym kole w dziale Warsztaty.
_________________
MCV Laureate dCi
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-10-01, 14:40   

petek napisał/a:
MartinPŃ i Pablo78 - co do pewności za plecami po wizycie w ASO polecam mój wątek o serwisie w Siedlcach i niedokręconym kole w dziale Warsztaty.


Petek ja pisałem o swoim ASO. Nie twierdzę, że nie ma dziadowskich. Wystarczy poczytać co pisał o tym Kratylos.

Ale z drugiej strony nie mylą sie tylko tam gdzie nic się nie robi... ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-01, 20:23   

Pablo78, nie chcę tu siać paniki na forum, ale czy masz dostęp do swojego samochodu w trakcie naprawy? Czy możesz stać i przypatrywać się przeglądowi/naprawie, aby w każdej chwili móc wymienić uwagi/zapytać (nie pouczać) z mechanikiem? Jeśli tak - OK, taki serwis mi się podoba. Jeśli nie - skąd pewność, że są lepsi? W każdym serwisie obsługa jest raczej miła, natomiast co dzieje się z Twoim autem jest tajemnicą.
Z własnego doświadczenia. Moim drugim samochodem, jak już gdzieś pisałem, jest Matiz. Kupiony nowy w salonie, serwisowany był w ASO. Pierwsze przeglądy i drobne naprawy miał w ASO w Warszawie, gdzie zawsze miałem miłą obsługę, kawę itp., ale nie miałem bezpośredniego kontaktu z mechanikiem. Zaciekawiony czy tak jest wszędzie odwiedziłem ASO w Białymstoku. Tam nie było kawy (a może była, tylko nie zauważyłem), ale w trakcie przeglądu mogłem stać przy samochodzie i w każdej chwili porozmawiać z mechanikiem, zapytać itp. Od tej pory tylko tam serwisuję auto, gdzie przy okazji przeglądów rzeczywiście się uczę jak dbać o swój samochód i co zrobić, gdy coś jest nie tak. Uważam, że to klient powinien nieć wybór gdzie spędzi czas w trakcie wizyty w serwisie. I niech nikt mi nie pisze o względach bezpieczeństwa, bo to bzdura. Jak się boją o moje zdrowie niech mi każą założyć kask, jak na budowie, a na pewno nie potraktuję tego jako ujmę.

Pozdrawiam
_________________
MCV Laureate dCi
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-10-01, 20:37   

petek napisał/a:
Pablo78, nie chcę tu siać paniki na forum, ale czy masz dostęp do swojego samochodu w trakcie naprawy? Czy możesz stać i przypatrywać się przeglądowi/naprawie, aby w każdej chwili móc wymienić uwagi/zapytać (nie pouczać) z mechanikiem? Jeśli tak - OK, taki serwis mi się podoba. Jeśli nie - skąd pewność, że są lepsi? W każdym serwisie obsługa jest raczej miła, natomiast co dzieje się z Twoim autem jest tajemnicą.
Z własnego doświadczenia. Moim drugim samochodem, jak już gdzieś pisałem, jest Matiz. Kupiony nowy w salonie, serwisowany był w ASO. Pierwsze przeglądy i drobne naprawy miał w ASO w Warszawie, gdzie zawsze miałem miłą obsługę, kawę itp., ale nie miałem bezpośredniego kontaktu z mechanikiem. Zaciekawiony czy tak jest wszędzie odwiedziłem ASO w Białymstoku. Tam nie było kawy (a może była, tylko nie zauważyłem), ale w trakcie przeglądu mogłem stać przy samochodzie i w każdej chwili porozmawiać z mechanikiem, zapytać itp. Od tej pory tylko tam serwisuję auto, gdzie przy okazji przeglądów rzeczywiście się uczę jak dbać o swój samochód i co zrobić, gdy coś jest nie tak. Uważam, że to klient powinien nieć wybór gdzie spędzi czas w trakcie wizyty w serwisie. I niech nikt mi nie pisze o względach bezpieczeństwa, bo to bzdura. Jak się boją o moje zdrowie niech mi każą założyć kask, jak na budowie, a na pewno nie potraktuję tego jako ujmę.

Pozdrawiam


Rzeczywiście nie stoję w czasie przeglądów przy samochodzie, ale:

1.Miałem jedną usterkę z czujnikiem (opisywałem na starym forum). Zanalizowali, wymienili i wszystko śmiga. Od tego czsu żadnych kłopotów z tym podzespołem.
2.Nigdy nie miałem problemów z jakimiś niedoróbkami serwisu po przeglądach, a serwisuję u nich już prawie 3 lata.
3. Po przeglądach zawsze dzwonią za jakiś czas i pytają czy wszystko ok.
4.Na przeglądzie sprawdzają nietylko to co pisze w książce przeglądów DACIA, ale przy okazji wszystko, żeby samochód wyjechał z przeglądu w pełni sprawny (zawsze dobijają cisnieni w oponach na przykład), ale może takie są standardy Renault.
5.Pracuje tam jeden mój znajomy mechanik ;-) :mrgreen:

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2007-10-01, 21:39 ]
Osobiście polecam ten serwis, opisywałem go w dziale "Warsztaty".
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-10-02, 08:14   

petek napisał/a:
Pablo78, nie chcę tu siać paniki na forum, ale czy masz dostęp do swojego samochodu w trakcie naprawy? Czy możesz stać i przypatrywać się przeglądowi/naprawie, aby w każdej chwili móc wymienić uwagi/zapytać (nie pouczać) z mechanikiem? Jeśli tak - OK, taki serwis mi się podoba.


W Katowicach w Auto Zięba moglem podczas wymiany czujnika/włącznika wstecznego. I podczas innych wizyt tez nieraz chwilowo patrzylem jak cos robią , ale do konca nigdy nie chcialo mi sie czekac i zazwyczaj rezygnowałem z tej możliwości.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne