Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2016-10-25, 11:41
czujniki ultradźwiękowe / radar parkowania / cofania
Autor Wiadomość
Blake 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 85 KM
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-27, 18:46   czujniki ultradźwiękowe / radar parkowania / cofania

Mam pytanko dotyczące czujników parkowania do MCV-KI. Co byście polecili w tym temacie?
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-27, 18:57   

Też się zastanawiam nad takim czujnikiem. Z tego co wiem to ceny zestawu zaczynają się od ok. 150 zł. Tylko, że jest to ingerencja w instalację el., a więc mogą być problemy z gwarancją.
Jeśli chodzi o mnie to biorę pod uwagę czujnik z czterema sensorami i sygnalizacją dźwiękową - bo, jak mi się wydaje jest stosunkowo prosy w instalacji i w zasadzie nie wymaga dużych przeróbek w aucie - tylko otwory w zderzaku [żonka ma w Fabii czujnik właśnie z czterema sensorami i sygnalizacją dźwiękową /seryjny/ - w zupełności wystarcza].
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-12-27, 22:43   

Andrzej napisał/a:
Też się zastanawiam nad takim czujnikiem. Z tego co wiem to ceny zestawu zaczynają się od ok. 150 zł. Tylko, że jest to ingerencja w instalację el., a więc mogą być problemy z gwarancją.


Nie sądze, jak będzie zakładany w ASO
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Blake 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 85 KM
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-28, 08:28   

Andrzej, serdeczne dzięki za info.
Zastanawiam się nad tą ingerencją w instalację elektryczną - to jest kwestia podłaczenia się tylko do światła stopu - więc czy w takim przypadku mogą być problemy z gwarancją? Zastanawiam się także ile mogą kosztować czujniki wraz z montażem i to w Warszawie? Dzwoniłem do serwisu Dacii i podali mi 450 zł za czujnik oraz 400 zł za montaż. Trochę dużo. Jak byście coś na ten temat wiedzieli to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi dla Waszych MCV-ek. :-)
_________________
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi dla Waszych MCV-ek!

Blake
Dacia Logan MCV 1.5 dCi 85 KM v. 5 osob. Laurete, Szary Comete.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-28, 10:38   

Z tego, co znalazłem w sieci to ceny w Warszawie zaczynają się od 300zł [czujnik + montaż].
 
Blake 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 85 KM
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-28, 10:52   

No to już zaczynamy rozmawiać o normalnych cenach. Te z ASO są nie do przyjęcia.
_________________
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi dla Waszych MCV-ek!

Blake
Dacia Logan MCV 1.5 dCi 85 KM v. 5 osob. Laurete, Szary Comete.
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-12-28, 11:21   

Wchodzisz na panoramę firm, szukasz firmy, dzwonisz do nich i dowiadujesz się jaka cena.

http://katalog.pf.pl/Wars...P0R10C-m09.html
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-12-28, 13:26   

Blake napisał/a:

Zastanawiam się nad tą ingerencją w instalację elektryczną - to jest kwestia podłaczenia się tylko do światła stopu

Tak jakos mi sie rzucil w oczy ten stop, ale pewnie chodzilo o swiatlo cofania :mrgreen:
 
Blake 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 85 KM
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-28, 13:47   

No jasne, masz rację Marcin.
_________________
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi dla Waszych MCV-ek!

Blake
Dacia Logan MCV 1.5 dCi 85 KM v. 5 osob. Laurete, Szary Comete.
 
Yoda 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-29, 03:29   

Wątek na starym forum w zasadzie wyjaśnia wszystkie wątpliwości:
http://www.logan.fora.pl/...azenia,559.html

Co do montażu, to jest on, owszem, dosyć pracochłonny zwłaszcza jeśli chce sie to zrobić bez wiercenia karoserii. Pracochłonny w sensie dużej ilości śrubek do odkręcenia, przeciągania kabelków itp., natomiast nie wymaga ani specjalistycznych narzedzi, ani fachowej wiedzy.
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-12-29, 09:14   

Zapytałem kiedyś u Kiljańczyka w Al. Jerozolimskich o koszt prostej operacji elektrycznej polegającej na zmianie położenia uchwytu do telefonu wraz z kablem do ładowania. Podano mi w tym serwisie cenę 170,00 zł za godzinę, a gdyby operacja trwała troche dłużej - to płacę za 2 godziny, czyli 340, 00. :roll:
_________________

 
kuba18 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-02, 14:35   czujniki ultradźwiękowe parkowania

Czołem :!:
Czy ktoś z kolegów zakładał już sobie czujniki parkowania do sedana? Czy to trudna sztuka, a kupne czujniki są coś warte? Przed urodzeniem większości forumowiczów miałem automobil marki FSO Syrena 104. W nim, jak sobie podłożyłem pod tyłek poduszkę (jestem nieduży), to widziałem przez okna wszystkie krawędzie auta i parkowanie było łatwe, podobnie jak z Trapolo. Z Loganem jest gorzej - bryka duża - zadek wydatny - krawędzi przednich błotników też nie widać, a lakieru metalic szkoda. A może warto sobie założyć na tylną tablicę malutką kamerkę połączoną bezprzewodowo (aby nie pieprzyć się z drutami) z wyświetlaczem zasilanym z gniazda zapalniczki. Są takie ustrojstwa na allegro po około 400 zł. Wyświetlacz jest łatwo zdejmowalny i chowalny przed złodziejami.
Poradźcie Bracia Loganiarze! :lol:
_________________
Pozdro dla Wszystkich!
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-01-14, 00:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-02, 16:23   

Zakładałem (poza ASO oczywiście) - wybrałem wersję z samym biperem (jakiś czujnik z Allegro za około 150 zł) - bo cofając patrzę przez szybe lub lusterka, a nie na nieprecyzyjny wyświetlacz. Dla większego komfortu instalacji należy zdjąc tylny zderzak (siedzi na kilku śrubach widocznych od spodu i prowadnicach z boku - zderzak zdejmujemy po odpięciu lampki oswietlenia tablicy). Mierzysz odległosci pomięszy sonarami, zanzaczasz i wiercisz wiertłem koronowym załączonym do zestawu. Kable od sonarów spinasz razem i przepuszczasz do środka bagaznika np otworem od oświetlenia tablicy rej. Z centralką podpinasz się pod prawą tylna lampę - (zasilanie na świtało cofania, drugi gdzieś na masę) a biper montujesz w bagazniku lub wewnątrz (są przelotki konstrukcyjne do tego).Szacunkwy czas instalacji 1-2 godz.

Całość chodzi super - tylko należy uważać w czasie mrozów i śnieżyc - czyszcząc często sonary, aby nie wariowały.

Daj znać jak pomogłem ;-)
_________________
GeRRaD
 
kuba18 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-04, 15:51   

GeRRad!
Dałeś dobrą RRaDę. Wpisałem Ci punkt.
Pozdro!
kuba18 :-D
_________________
Pozdro dla Wszystkich!
 
Yoda 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-05, 20:09   

Sporo zdjęć na temat montażu czujnika parkowania do sedana jest tutaj:
http://www.dacia-logan-mc...tance_sedan.htm

Czas instalacji podany przez kol GeRRaD-a pomnożyłbym przynajmniej przez 2.
Sam montowałem sobie czujnik parkowania (do MCV) i były to 2 wieczory i 1 poranek, przy czym większość czasu zajęło szukanie śrubek, które należy jeszcze odkręcić, wynajdowanie przejść dla kabelków (nic oprócz zderzaka nie wierciłem), przepychanie kabelków, mierzenie itp. Wtedy jeszcze nie było w Internecie instrukcji jak to zrobić (była jedna, ale koleś wiercił otwory w karoserii). Porobiłem zdjęcia podczas montażu, ale jakoś zabrakło mi motywacji żeby wrzucić na forum :oops:
Podstawowy wniosek: potrzebne są 2 osoby - na upartego można zrobić wszystko samemu, ale trwa to znaaaacznie dłużej.

Podstawa działania czujnika to piszczenie. Ewentualny wyświetlacz nie jest konieczny.
Jeśli już jest, to bardzo polecam rozwiązanie jakie zastosowałem u siebie - montaż wyświetlacza z tyłu, tak aby był widoczny w lusterku.

Mój czujnik zaczyna działać w odległości 1,5 m, natomiast najmniejsza odległość dla niego to 30 cm. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Rozwiązania z kamerką nie znam, więc nie będę się odnosił.
 
kuba18 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-07, 14:30   

Dzięki, Yoda za rady i serwis zdjęciowy.
Jeszcze się nie zdecydowałem, montować samemu, czy zlecić założenie czujników Amervox( z wyższej półki) w autoryzowanym warsztacie Kamiński (ul. Wołodyjowskiego, tel. 601 203 560 w Warszawie) :?: . To jest kosztowne: czujniki Amervox są tylko w wybranych warsztatach, kosztują ok. 480 zł, robocizna 300 zł. :cry:
kuba18
_________________
Pozdro dla Wszystkich!
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-07, 14:43   

A czy ta wyższopółkowość ma jakiś większy sens? Tzn czy one są faktycznie wyraźnie lepsze od zwyczajnych czujek?
 
kuba18 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-07, 23:24   

Nie wiem, od jakiej półki zacząć wybór czujników. W firmie instalacyjnej na Niedźwiedziej w Warszawie instalują Phantomy (bodajże kosztują 150 PLN) i biorą za wszystko 450 PLN. Nie wiem, jak działają, firma daje jakąś gwarancję. Ciekaw jestem jakiej marki są czujniki GeRRaDa i Yody, bo można by rzeczywiście nieco przyoszczędzic na tańszym sprzęcie. Jakie macie zdanie, Koledzy :?:
kuba18
_________________
Pozdro dla Wszystkich!
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-08, 00:19   

Biorąc pod uwagę ceny (np tu) wydaje się, że 150 to już naprawdę rozsądne maksimum...
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-08, 13:12   

Nie pamiętam już nazwy czujników - jakieś made in taiwan - kupiłem na Allegro - była, gwarancja 12 miesięcy i odpukać po ponad 8 miesiącach uzytkowania nic się nie dzieje - zniosły bez uszczerbku nawet bliski kontakt z UNO - które po wszystkim ledwo odjechało o własnych siłach :mrgreen: Myślę że nawet jak padną po 2 latach to i tak z kosztami jestem na plus w stosunku do fabrycznych - wymienię wtedy na nowe (myslę że większość czujek ma zbliżoną średnicę wieć nie dziury w zderzaku zostaną - najwyżej kupię z większymi czujkami i reozwiercę :-D ).
_________________
GeRRaD
 
Yoda 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-09, 00:26   

Ja swój kupiłem też na Allegro od AUTODODATKI_PL za niecałe 100 PLN, model taki jak ten, sensory czarne:
http://www.autododatki.pl...RONIC-F208.html
Montując wyświetlacz z tyłu należy tylko podłączyć czujniki odwrotnie (zamieniona strona lewa z prawą).
 
andwod 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 26
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-04-25, 20:21   

Kupiłe czujnik parkowania z exusa coś takiego:
http://www.nokaut.pl/ofer...xus-led-q4.html
i choć wyświetlacz nie jest dokładny to pozwala szybko określić z której strony jest przeszkoda. Za całość dałem 180PLN i działa bezawaryjnie trzeci rok.
UWAGA: warto "potrenować" rozmieszczenie czujników zanim powiertamy zderzak aby uniknąć "martwych" stref.
Ja zamontowałem na nielakierowanej części zderzaka - w zestawie była otwornica do wykonania otworów.
 
blue 



Marka: Dacia
Model: Logan MCVka
Silnik: 1.5 dCi 68
Rocznik: VII 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-05-04, 20:57   

Kurcze, tez juz jakis czas mysle nad "parktronikiem' :-P

Wpałd mi w oko ten zestaw. Przeraża mnie tylko montaż tego, to wiercenie, te kabelki, przeciaganie, podłączanie...
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-04, 21:26   

Nie jest to takie straszne - ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z wyświetlacza bo to raczej zbedny bajer - biper + lusterka wystarczą
_________________
GeRRaD
 
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-08, 13:49   

GeRRaD napisał/a:
Nie jest to takie straszne - ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z wyświetlacza bo to raczej zbedny bajer - biper + lusterka wystarczą


A ja polecam wyświetlacz, gdy masz kontrole nad tym, czy przeszkodę masz po lewej czy prawej stronie, a dodatkowo masz kolorowe diody dla lewej i prawej strony, które pokazują ci zbliżanie się do przeszkody oraz cyfrowy wskaźnik odległości z dokładnością do 0,1 m. Dodatkowo diody oraz wskaźnik odległości działają wcześniej, niż pojawia się pikanie.
Tak więc dodatkowych plusów wyświetlacza jest naprawdę wiele.

A yak wygląda sam wyświetlacz:

http://picasaweb.google.c...412502607691186

Pozdrawiam,
Kristoff
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne