Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-10-13, 23:14
Salon Dacia
Autor Wiadomość
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2012-01-11, 07:37   

To były pierwsze wrażenia na świeżo po wizycie w salonie....poza tym w obecnym aucie jeżdżę na zmianę z żoną (ja 198 cm, żona 170...), ale fakt-kwestia przyzwyczajenia, można wyregulować lustra przed jazdą :-) jeszcze na parkingu i mieć z głowy :-) , no i w moim aktualnym aucie lusterka są małe i wymagają ekstra regulacji np. miasto vs. trasa. Wszystko przez oszczędności, kable idą jedną wiązką przez środek auta i tyle-dzięki temu auto może być tańsze :mrgreen:
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2012-01-11, 09:24   

Domel2250 napisał/a:
można wyregulować lustra przed jazdą jeszcze na parkingu

Tak nawet uczą na kursie prawa jazdy. Grzebanie w lusterkach bocznych wczasie jazdy może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu :lol:
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2012-01-11, 09:34   

Na parkingu, przed jazdą, to jeszcze nie widać czego nie będzie widać w lusterkach :lol:
 
Joanka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: spod Elblaga
Wysłany: 2012-01-17, 11:24   

To ja dorzucę swoje "trzy grosze":

1. salon Dacia - ja chyba szczęśliwie trafiłam - pierwszy kontakt z salonem (mailowo) miałam w lipcu, od tamtej pory panowie mają mnie zarejestrowaną w systemie komputerowym z adnotacjami o każdej rozmowie telefonicznej itd... Co jakiś czas odnawiali kontakt i koniec końców pomogli mi podjąć decyzję o zakupie pierwszego w życiu nowego samochodu. Zachęcili mnie do zakupu również poprzez miłe negocjacje (do DUstera Laureate 1,6 4x4 wyrwałam dywaniki, alarm, radio Pioneer z montażem oraz montaż plastic full protection i podłokietnika oraz przedłużoną gwarancję)

2. całe życie jeżdżę używkami (a było ich już sporo), ale zwłaszcza dwa przypadki tak mi "dały popalić", że pomimo obrazy/odrazy ze strony reszty rodziny zdecydowałam się na dopłacenie do komfortu "mania gdzieś" -bo jest na gwarancji i niech się serwis martwi - i zamówiłam NOWY (chociaż to się - zdaniem mojego taty i brata - w ogóle nie opłaca - przecież tyle się traci wyjeżdżając z salonu....)

3. uzasadniać potrzeby posiadania samochodu w ogóle, a z napędem na cztery w szczególe -szeroko nie będę - powiem tylko, ze mam dwójkę małych dzieci, mieszkam poza miastem (tylko PKS dwa razy na dzień jeździ), do pracy muszę dojechać, dzieci do przedszkola do miasta (a niedługo -do szkoły) , jak również często do lekarza dowieźć muszę, czasem tez psa dużego do weta muszę dostarczyć - a to wszystko w każdych warunkach (jak pół metra śniegu spadnie to też nie ma zmiłuj)

4. pokrętło do ustawiania lusterek w Dusterze - pewnie sama bym nie wpadła na to, gdzie go szukać :-P , ale jak już wiedziałam gdzie, to podczas jazdy testowej sprawdziłam, ze aligancko można pokrętęłkiem kręcic przy opuszczonej dźwigience ręcznego (no chyba że ktoś ma łapy jak drwal lub inne "ponadstandardowej" wielkości, to wtedy faktycznie tylko na postoju.. :mrgreen: )
PS faktycznie, na parkingu sie ustawia, ale potem w trakcie jazdy (np po wielopasmówce) czasami trzeba jeszcze lustereczka "dostroić"

Pozdrawiam serdecznie i CZEKAM.....(odbiór w drugiej połowie lutego)
_________________
Były: kaszlak,fiesta, Corolla, mercedes 190, laguna kombi, cherokee, musso (ble), był scenic RX4 , jest ford escape (4x4), i JEST: DUSTER (4x4)
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-01-17, 12:40   

Czytam i jestem pełen podziwu dla kobiety rozsądniejszej od męskiego grona rodziny.
Argumenty które podałaś nie podlegają dyskusji.
Oponentom najprawdopodobniej najtrudniej przełknąć znaczek firmowy.
Zobaczysz co powiedzą w praktyce....
Życzę miłej,bezpiecznei i bezawaryjnej jazdy.
Natenczas cierpliwości w oczekiwaniu.....
:-)
_________________
48piotr
 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2012-01-17, 12:42   

Joanka...widze ze potwierdzasz tylko moja teze...ze jak juz sie wsiadzie w 4x4 ...to sie nie chce zmieniac na 4x2:)
 
Joanka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: spod Elblaga
Wysłany: 2012-01-17, 13:37   

48piotr napisał/a:
Natenczas cierpliwości w oczekiwaniu.....
:-)


No właśnie - cierpliwości... (to nie jest moja mocna strona :oops: )

Cytat:
Joanka...widzę że potwierdzasz tylko moja teze...ze jak juz sie wsiadzie w 4x4 ...to sie nie chce zmieniac na 4x2:)
- to miał byc cytat, ale cos mi nie wyszło.... Niewidzialna ręka moda wspomogła (;

No pewnie, że nie! A w większości typowych "osobówek" to się d... na asfalcie siedzi... (ja już do takiej na przykład hondy accord to wsiąść nie potrafię - albo się w łeb gwizdnę, albo "spadnę" na siedzenie :mrgreen: )

Mojego Scenica RX4 to ja nieustająco lubię, ale to swego rodzaju wynalazek jest, no i stary troszkę - 2002 rocznik. Ale napęd na cztery (auto) ma całkiem, całkiem (chociaż Duster ma LEPSZY). No a w środku jest po prostu renault scenic: funkcjonalnie, duuzo miejsca, mnóstwo schowków, przyjemne radyjko ze sterowaniem przy kierownicy (bardzo lubię) i climatronic - tego będzie mi trochę brakować, ale jakoś przeżyję... ;-)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-01-18, 00:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
Joanka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: spod Elblaga
Wysłany: 2012-01-18, 16:22   

Dziękuję Ci, Niewidzialna Ręko! :-D
_________________
Były: kaszlak,fiesta, Corolla, mercedes 190, laguna kombi, cherokee, musso (ble), był scenic RX4 , jest ford escape (4x4), i JEST: DUSTER (4x4)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne