Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2016-02-13, 22:36
Kamera cofania
Autor Wiadomość
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-25, 04:08   

zastanawiam się nad zakupem nawigacji z bezprzewodową kamerką cofania w komplecie. Jest już spora oferta w necie, najprzystępniejszą cenę i jakość oferuje chyba Go Clever NAVIO 500 z kamerką cofania.

Czy ktoś zetknął się z czymś podobnym? Dobrze to działa? Odpadłaby robota z kabelkami, której nie cierpię ...;-D
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-25, 04:56   

Daster napisał/a:
chriskb napisał/a:
Daster,

Obejrzyj ten post http://www.daciaklub.pl/f...p?p=94294#94294

Czytalem lecz nie widac na focie oraz w opisie sposobu przytwierdzenia calej kamery do nadwozia.
Przydaloby sie dodatkowe zdjecie wykonane od spodu ukazujace mocowanie do nadwozia.
Rozumiem ze osadzenie kamery jest od zewnatrz ale i tak wamagane jest odkrecenie wewnetrznych plastikow klapy bagaznika.

A teraz obowiazkowy zestaw pytan:
1. Dlaczego nie da sie tego zdemontowac od zewnatrz oraz jak dokonales regulacji ustawienia kata widzenia kamery?
2. Jak wyglada oswietlenie tablicy rej. po takiej przerobce tzn. czy widac znaczna roznice w rodzaju padajacego swiatla po obu stronach?


Może prościej kupić taki gadżet?

http://www.interdigital.p...rodukt/451.html
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2012-01-25, 17:07   

Piotr_K napisał/a:
zastanawiam się nad zakupem nawigacji z bezprzewodową kamerką cofania w komplecie. Jest już spora oferta w necie, najprzystępniejszą cenę i jakość oferuje chyba Go Clever NAVIO 500 z kamerką cofania.

Czy ktoś zetknął się z czymś podobnym? Dobrze to działa? Odpadłaby robota z kabelkami, której nie cierpię ...;-D

Zdarza się, że wjeżdżasz w obszar, gdzie masz zakłócenia i widzisz szum na ekranie zamiast nawigacji, podobno czasem widać obraz z kamer przemysłowych.
Jeśli wybierzesz nawigację w rozdzielczości 800x480, to może ona nie obsługiwać wszystkich programów, jedynie te, które mają skóry odpowiednie do tej rozdziałki.
Ostatnio zmieniony przez eplus 2012-01-25, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-26, 00:35   

eplus napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
zastanawiam się nad zakupem nawigacji z bezprzewodową kamerką cofania w komplecie. Jest już spora oferta w necie, najprzystępniejszą cenę i jakość oferuje chyba Go Clever NAVIO 500 z kamerką cofania.

Czy ktoś zetknął się z czymś podobnym? Dobrze to działa? Odpadłaby robota z kabelkami, której nie cierpię ...;-D

Zdarza się, że wjeżdżasz w obszar, gdzie masz zakłócenia i widzisz szum na ekranie zamiast nawigacji, podobno czasem widać obraz z kamer przemysłowych.
Jeśli wybierzesz nawigację w rozdzielczości 800x480, to może ona nie obsługiwać wszystkich programów, jedynie te, które mają skóry odpowiednie do tej rozdziałki.


Hm, a którą inną opcję byś doradził ?
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2012-01-26, 00:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2012-01-26, 16:17   

Mam GC5066 FMBT HD, ale kamerkę pociągnąłem przewodem. samo przeciągnięcie z tyłu do przodu jest łatwe.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2012-01-29, 12:09   

Myślałem też o tym monitorze w lusterku,ostatecznie zamontowałem SYSTEM PARKOWANIA:

THUNDER PK024

Z KAMERĄ, WYŚWIETLACZEM LCD 2.5 CALA,kamerę umieściłem w otworze w zderzaku na tym lekkim skosie(wcześniej sprawdziłem ją we wnętrzu podkleiłem ją pod lampką stopu,lecz w ciemności podświetlanie odbijało się w szybie i słabo było widać ) ,system działa bardzo ładnie w dzień jak i w nocy bez zakłóceń,nawet przy tym dużym mrozie,na wyświetlaczu jest żółta podziałka pozwalająca oszacować odległość od przeszkody,monitor przykleiłem nad lusterkiem wstecznym :-D ,cena zestawu 150zł razem z wysyłką kurierem :-D

4610_thunder-pk024-tolatokamera-LCD-monitor-szett-I n.jpg
Plik ściągnięto 266 raz(y) 116,93 KB

_________________
D u s t e r D r a k u l a
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-01-29, 12:17   

greg1367 napisał/a:
kamerę umieściłem w otworze w zderzaku na tym lekkim skosie

- jakieś zdjęcia?
- czy bardzo się brudzi?
:-)
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2012-01-29, 12:28   

TD Pedro napisał/a:
czy bardzo się brudzi?
:-)

Zależne jest to od pogody,co jakiś czas trzeba ją przetrzeć,jedyne miejsce gdzie była by czysta to tylko pod światłem stopu,bo nawet w miejscu oświetlenia tablicy rejestracyjnej też się zbrudzi,lekkie zabrudzenie nie przeszkadza :-D .Fotki dodałem :-D

PIMG0805.JPG
Monitor przyklejony do szyby na oryginalnej podstawce.
Plik ściągnięto 343 raz(y) 55,85 KB

PIMG0800.JPG
Plik ściągnięto 305 raz(y) 121,65 KB

PIMG0799.JPG
Myślałem że ten garbik na zderzaku będzie widoczny w monitorze (:
Plik ściągnięto 277 raz(y) 51,04 KB

PIMG0796.JPG
Bardzo dobra rozdzielczość monitora,tylko foto kiepskie.Silne oświetlenie słoneczne nie przeszkadza :)
Plik ściągnięto 460 raz(y) 88,08 KB

PIMG0793.JPG
i tak jest w rzeczywistości ok 1m
Plik ściągnięto 322 raz(y) 53,08 KB

PIMG0792.JPG
Pokazuje na wyświetlaczu ok. 1m od przeszkody
Plik ściągnięto 452 raz(y) 71,35 KB

_________________
D u s t e r D r a k u l a
Ostatnio zmieniony przez greg1367 2012-01-29, 14:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-31, 22:35   

Pomysł i wykonanie fajne, dziś dostałem paczkę z 5 calowym GPS + kamerka cofania, jest malutka i można będzie ją sprytnie zamocować pod światłem stopu na górze tylnej szyby. jak to zrealizuję postaram się obrazkowo to udokumentować ;) Na razie mróz a ja jestem bez garażu. Warsztat u kolegi rokuje nadzieje (jak nie będzie zapchany).
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-02-01, 09:21   

Piotr_K napisał/a:
dziś dostałem paczkę z 5 calowym GPS + kamerka cofania

jakiś namiar? połączenie bezprzewodowe?... :lol:
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-01, 09:45   

TD Pedro napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
dziś dostałem paczkę z 5 calowym GPS + kamerka cofania

jakiś namiar? połączenie bezprzewodowe?... :lol:


tak, dokładnie, jest już wybór w GPS + kamera cofania ale moją uwagę przyciągnął:
http://www.monsterpc.pl/G...ra-Cofania.html
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2012-02-01, 18:37   

Piotr_K napisał/a:
można będzie ją sprytnie zamocować pod światłem stopu na górze tylnej szyby
Musisz sprawdzić w ciemności czy czasem szyba nie pogorszy odbioru,ja mam diody podczerwieni i one odbijały się w szybie , widoczność była zerowa(rozjaśniony monitor) ,kamera powędrowała w zderzak i jest ok :-)
_________________
D u s t e r D r a k u l a
Ostatnio zmieniony przez greg1367 2012-02-01, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-01, 19:17   

greg1367 napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
można będzie ją sprytnie zamocować pod światłem stopu na górze tylnej szyby
Musisz sprawdzić w ciemności czy czasem szyba nie pogorszy odbioru,ja mam diody podczerwieni i one odbijały się w szybie , widoczność była zerowa(rozjaśniony monitor) ,kamera powędrowała w zderzak i jest ok :-)


Słuszna uwaga, najpierw wypróbuję, mam nadzieję, że troszkę ciemny w rogu warsztat dobrze będzie imitował wieczór w rzeczywistości.
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-03, 00:02   

Element wyposażenia, który w Polsce wciąż uchodzi za luksusowy, w USA ma szansę stać się wymaganym prawem standardem. Nowe prawo miałoby ograniczyć liczbę śmiertelnych wypadków na parkingach.
NHTSA, amerykańska agencja badająca bezpieczeństwo samochodów, zamierza powalczyć w kongresie o wprowadzenie obowiązku wyposażania sprzedawanych w USA samochodów w kamery cofania. Jak argumentuje, konsekwencje braku takiego wyposażenia są znacznie poważniejsze niż duża liczba stłuczek. Około setki dzieci i dwustu dorosłych w USA ginie co roku w wyniku potrącenia przez cofający pojazd. Oczywiście to tylko niewielki odsetek potrąceń tego typu. Ewentualne wprowadzenie takiego obowiązku ma zmniejszyć liczbę wypadków, a zarazem przynieść wymierne oszczędności w służbie zdrowia. Dodatkowymi kosztami zostaną jednak obarczeni nabywcy samochodów. Przewiduje się, że w związku z wprowadzeniem nakazu branża motoryzacyjna każdego roku wydałaby na wyposażenie aut w kamery cofania 2,7 mld dolarów. Oznaczałoby to, że przeciętnie cena auta wzrosłaby o 160-200 dolarów.
Niektórzy są jednak zdania, że propozycja nowej regulacji nie przyniesie założonego skutku. Aż 45 proc. spośród nowych samochodów sprzedanych w USA w roku 2011 było standardowo wyposażonych w kamery cofania. W przypadku dalszych 23 proc. pojazdów była to opcja. W porównaniu z Europą to poziomy wręcz zawrotne. Można więc powiedzieć, że kamery cofania już są niezwykle popularne wśród Amerykanów. Niektórzy wskazują również na to, że tylko nieznacznie mniej częstą przyczyną śmiertelnych wypadków jest niezauważenie pojazdu znajdującego się w martwym polu i wykonanie manewru skutkującego kolizją. Czy oznacza to, że mechanizm, który zapobiegałby takim wypadkom również miałby się stać obowiązkowy?

wiadomość za -> http://moto.wp.pl/kat,106...,wiadomosc.html
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2012-03-03, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
maurycy 



Marka: prawie Dacia
Model: prawie Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: Jeszcze w Rumunii
Wersja: Laureate
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 13
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2012-03-03, 08:33   

Piotr, czy zamontowałeś już ten zestaw który zakupiłeś? Wygląda to dość ciekawie...a jak sprawdza się w praktyce? Czy rzeczywiście nie trzeba ciągnąć żadnych przewodów przez cały samochód? jak z widocznością ? Napisz co i jak..pozdrawiam
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-03-03, 15:02   

Po pól roku eksploatacji kamery cofania, mam następujące przemyślenia:

1. W DD kamera zamontowana (czy to w ramce tablicy rejestracyjnej, czy też w oświetleniu tylnej tablicy rejestracyjnej) bardzo się brudzi w czasie jazdy, co utrudnia widzialność, gdy jest słabe światło. Niska czytelność obrazu.
2. Szczelność tych kamer oraz wewnętrzny montaż nie jest najwyższej klasy. (ja już swoja naprawiałem)

Moje wnioski:

1. Umieścić kamerę we wnętrzu pojazdu. Zapewne spowoduje to dość znaczne przekłamania, szczególnie, gdy kamera posiada naniesioną podziałkę odległości.
Dla kamer z diodami podczerwieni, tylna szyba, będzie powodowała refleksy.

2. Zastanawiam się nad rozwiązaniem, gdzie kamera będzie umieszczona z tyłu z przysłoniętym obiektywem i będzie automatycznie odsłaniać obiektyw jak się włączy wsteczny bieg. W DD pod przykryciem w tylnej klapie jest sporo miejsca aby taki mechanizm umieścić. Najważniejszy problem do rozwiązania, to szybkość działania takiego mechanizmu (a właściwie odsłonięcia obiektywu) i chyba najlepiej będzie zbudowanie czegoś na wzór przysłony, jak jest to rozwiązane w aparatach fotograficznych. IMHO takie rozwiązania zdecydowanie poprawi działanie jak i widoczność z kamery cofania.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2012-03-03, 16:22   

Tu smętnie przypomnę: A nie mówiłem :?: :-?

 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-03, 19:56   

maurycy napisał/a:
Piotr, czy zamontowałeś już ten zestaw który zakupiłeś? Wygląda to dość ciekawie...a jak sprawdza się w praktyce? Czy rzeczywiście nie trzeba ciągnąć żadnych przewodów przez cały samochód? jak z widocznością ? Napisz co i jak..pozdrawiam


Wstyd przyznać ale jeszcze nie, robiłem jedynie przymiarki i mniej więcej już wiem jak zamocować kamerkę. Będzie podobnie jak u eplus.


Kolega eplus dość dokładnie opisał swój montaż tutaj - > http://www.daciaklub.pl/f...ighlight=#76355
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-03, 20:00   

eplus napisał/a:
Tu smętnie przypomnę: A nie mówiłem :?: :-?


Do kolegi eplus mam pytanie -

z cytatu "...GoClever ma usypianie - budzi się po podaniu prądu, a mały programik (darmowy, opcja) gasi go, aby na postoju się nie rozładował. "

O jaki program chodzi? Czy jest w sieci?

Drugie to sposób zasilania GPS + kamera cofania - myślałem, że będzie chodziło podpięte pod zasilanie USB. Z opisu widzę, że jednak opcja z kamerą nie pozwala na taki sposób - dlaczego?
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2012-03-03, 20:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2012-03-03, 21:22   

Moja instalacja to GoClever 5066FMBTHDCAM i tego dotyczy opis.
Nawigacja ma zasilanie przez port USB, ten sam, co do programowania, przez zasilacz 12V>miniUSB. Kamerka bierze zasilanie z lampy cofania. Sygnał kamery puściłem przewodem koncentrycznym prawą stroną samochodu wzdłuż progu, kabelek kończy się minijackiem 4-polowym, wchodzącym w inne gniazdo nawigacji. Przełączenie na obraz z kamery następuje automatycznie po pojawieniu się sygnału, a ten wystąpi po zasileniu kamery, czyli na biegu wstecznym. Efekt podobny, jak włączenie tunera satelitarnego podłączonego do TV przez euro. ;-) Powrót do ekranu nawigacji też samoczynny, zwłoka rzędu 2 sekund w każdą stronę.
Program do usypiania mojej nawigacji to dzieło kol. Dasiora z my-navia:
http://www.my-navia.pl/vi...der=asc&start=0
http://www.my-navia.pl/vi...der=asc&start=0
Jest to gdzieś w tych wątkach. Mam go też na dysku. Jego nazwa to AVIN, gdyby wyszukiwać.
Co do GC5066 HD FMBT - znam temat i pomogę dalej, jeśli inna nawigacja, to już niuanse się różnią i trzeba samemu popróbować. Polecam forum my-navia.
Na łączu bezprzewodowym potrafią pokazać się jakieś zakłócenia albo podobno obraz z kamer przemysłowych zamiast nawigacji. Również w razie awarii dedykowanego zasilacza tracimy odbiornik TV, który jest w nim zintegrowany (taki zasilacz ma 2 wtyczki - USB i ten minijack z sygnałem). Teraz mam uniwersalny zasilacz tylko z USB i to o większej wydajności niż ten oryginalny hybryd, który nie wyrabiał z ładowaniem akumulatorka nawigacji.
 
langdonj@tlen 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5
Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 6
Skąd: małopolska
Wysłany: 2012-03-11, 20:26   

A próbował ktoś podpiąć smartfona albo Tableta i na nich mieć obraz z Kamerki cofania Da się TAK????Dzieki za Info Pozdrawiam
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-12, 21:55   

langdonj@tlen napisał/a:
A próbował ktoś podpiąć smartfona albo Tableta i na nich mieć obraz z Kamerki cofania Da się TAK????Dzieki za Info Pozdrawiam

Wedle najlepszej mojej wiedzy - nie da się. Brakuje wszystkiego - smartfony/tablety nie mają wejścia video, po blutututu brakuje jakiegoś sensownego protokołu do przesyłania obrazu, nawet gdyby przesłać surowy obraz po serialu, to najprawdopodobniej nie będzie softu i kodeków do jego odtworzenia.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to wyposażyć kamerkę w moduł GSM i wysyłać obraz z kamery na youtube po czym naprawdę szybko odtwarzać go na smartfonie/tablecie. :D
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-12, 22:10   

bebe napisał/a:
smartfony/tablety nie mają wejścia video

USB? Plus webcam (;
 
akofreda 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 220
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-03-12, 22:17   

a kamerka wifi?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-12, 22:29   

bebe napisał/a:
blutututu brakuje jakiegoś sensownego protokołu do przesyłania obrazu

Hmmm - http://en.wikipedia.org/w...ofile_.28VDP.29 nie jest sensowny?

Albo http://en.wikipedia.org/w...ofile_.28BIP.29 ?

Ale nie mam pojęcia, czy jakikolwiek sprzęt je wykorzystuje...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne