Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
niezdecydowany wita Wszystkich
Autor Wiadomość
bmb
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-22, 21:43   niezdecydowany wita Wszystkich

Witam

Może to śmieszne troszkę ale zalogowałem się na forum przed kupnem samochodu.
W 99% będzie to stepway 1,6 z LPG. Jestem po dwóch wizytach z salonach i tak: pierwszy powinien się zamknąć sam szybko z pomocą (bez pomocy z takim podejściem do klienta też długo nie pociągnie) w drugim, o niebo lepiej, zostałem potraktowany jak człowiek:).

Do wyposażenia seryjnego wybrałem dodatkowo radio i klimatyzację.
Pytanie - na co mogę liczyć od dealera w momencie podpisywania umowy? Na upust cenowy nie liczę:)
Na starcie dostałem podłokietnik gratis...

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
pozdrawiam
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-22, 21:46   

Witaj!
Nie kryj tego salonu tylko go podaj aby inni nie musieli tak jak Ty być rozczarowani.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-03-22, 21:49   

Jedyną opcję zamówiłeś, na upust cenowy nie liczysz... może przedłużenie gwarancji do 5 lat by Cię ucieszyło?
 
jkab 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 8V LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 114
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-22, 21:54   

negocjuj jeszcze
chlapacze, dywaniki i koło zapasowe. Przy LPG koło nie przysługuje, a zawsze lepiej mieć felgę i oponę (nawet jak będzie inna) niż oryginalne.
Generalnie zasada jest taka, ze im wyższą wersję kupujesz (droższe auto) tym większe szanse w negocjacjach ;-)
 
bmb
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-22, 21:54   

To moje odczucie, wracałem prosto z pracy zalatany, zabiegany i nie pod krawatem:D... może sprzedawca miał gorszy dzień. Wizyta miała miejsce w Będzinie.


ooo dzięki za szybkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez bmb 2012-03-22, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
jkab 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 8V LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 114
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-22, 21:56   

benny86 napisał/a:
Jedyną opcję zamówiłeś, na upust cenowy nie liczysz... może przedłużenie gwarancji do 5 lat by Cię ucieszyło?

5lat gwarancji i ubezpieczenie AC/OC w PZU za 1% wartości - to proste bez negocjacji. Wystarczy wziąć auto na kredyt. nawet jakbyś miał go spłacić na drugi dzień. :-)
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2012-03-22, 21:56   Re: niezdecydowany wita Wszystkich

bmb napisał/a:


Może to śmieszne troszkę ale zalogowałem się na forum przed kupnem samochodu


nic w tym śmiesznego nie ma, przeciwnie - bardzo rozsądnie.

Jeżeli chodzi o opcje dodatkowe to szału ni ma nie ma w czym wybierać, na twoim miejscu starałbym się o wytargowaniu jakichś praktycznych dodatków takich jak hak czy poprzeczki na relingi albo chociaż konkretny rabat na te akcesoria.

Kolor prospektowy czerwony czy szalejesz i wybierasz jeden z dwóch pozostałych? :mrgreen:
Powodzenia w negocjacjach!
 
jkab 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 8V LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 114
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-22, 21:59   Re: niezdecydowany wita Wszystkich

Nie każdy ma zamiar ciągnąc za sobą przyczepkę. Ale hak jako element obrony tyłu samochodu jest faktycznie bardzo praktyczny 8-)
Ostatnio zmieniony przez jkab 2012-03-22, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-03-22, 22:00   

limo napisał/a:
czy szalejesz i wybierasz jeden z dwóch pozostałych?

jak szaleć to na całego - wchodzi właśnie brąż cajou do stepwaya więc ma 3 alternatywy wobec czerwieni 8-)
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-22, 22:01   

bmb napisał/a:
To moje odczucie, wracałem prosto z pracy zalatany, zabiegany i nie pod krawatem:D... może sprzedawca miał gorszy dzień. Wizyta miała miejsce w Będzinie.

O wszystko jasne Tandem :mrgreen: :mrgreen:
No to chyba Czaju miał z nimi jakieś przejścia.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-03-22, 22:02   

hak jest idealny jako miejsce mocowania rowerów. Zastanawiam się nad montażem tego elementu wyłącznie w tym celu
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-03-22, 22:09   

Nie tylko czaju. Moje drzwi też ucierpiały podczas montażu ramki pod rejestrację. Po dwóch latach taka ładna rdza była. Na szczęście zrobili to. No i nie wymienili oleju a skasowali za niego.
Omijaj Tandem szerokim kołem

Świętochłowice lub Jaworzno.
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2012-03-22, 22:11   

W lecie też mnie to czeka, ale głównym powodem w moim przypadku jest rozpierducha, którą obecnie uskuteczniam w moim osiedlowym garażyku, uzbierała się cała przyczepa tynku ze ścian, dojdzie pseudo wylewka i ze 3 przyczepy ziemi. Bez haka (i przyczepki oczywiście) wszystko trwałoby 2x dłużej. Bardzo praktyczna rzecz, mnie kosztowała 390 zł z przesyłką za hak + symboliczne grosze za montaż + 35 zł przegląd. Montaż w warsztaci w moich stronach - z tego co wiem - ok 200 zł a ile w wydziale komunikacji to nie wiem bo idę dopiero jutro.
 
bmb
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-22, 22:13   

kolor pozostawiam do wyboru żonie, obstawiam w 99% czerwony a jakże - przecież to kobieta:). Hak mi się nie przyda chyba że do obrony samochodu (niezłe), mam sprintera więc jak zobaczycie na drodze przyczepę za stepwayem to nie będę ja.

Jeszcze odnośnie kredytu:
-kupuje za gotówkę,
-mam wątpliwości czy da się spłacić zaciągnięty kredyt na drugi dzień...
Ostatnio zmieniony przez bmb 2012-03-22, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-22, 22:16   

jkab napisał/a:
hak jako element obrony tyłu samochodu jest faktycznie bardzo praktyczny

O, nie - i to zdecydowanie nie! Bo to, że czegoś nie widać (= uszkodzenia płyty podłogowej) nie oznacza, że tego nie ma - to zderzaki są zaprojektowane do obrony auta, a miejsca, w które się montuje hak...


Dar1962 napisał/a:
hak jest idealny jako miejsce mocowania rowerów

100% racji.
 
jkab 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 8V LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 114
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-22, 22:21   

da się.
Możesz spłacać dowolną ilość rat. Jest tu jednak haczyk. Niby te spłaty są za darmo, ale przeliczenie nowego harmonogramu spłat kosztuje 50 PLN :evil: .
Więc nie opłaca się spłacać np 2 czy 3 rat naraz. Jak już to iść po bandzie i faktycznie spłacać więcej, np z 10.
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2012-03-22, 22:21   

bmb napisał/a:

-mam wątpliwości czy da się spłacić zaciągnięty kredyt na drugi dzień...


dać się pewnie da tylko cały bajer polega na tym żeby wartość osiągniętych z tytułu kredytu korzyści była większa od kosztów takiego kredytu. W innym wypadku to po chu chu chu po co się tak bawić. Ale może ktoś kto tak działał się wypowie.
 
bmb
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-22, 22:45   

Z kredytami mam dwa doświadczenia 'życiowe', mianowicie: kosztują - i to nie mało (nigdy nie miałem żadnego kredytu); chciałem kiedyś kredyt (na sprintera o którym już pisałem że mam) to dostałem odmowę ze względu na brak historii w BIK - co mnie rozbawiło do łez, nikt nie pytał o zarobki, sytuacje finansową, pit i co tam jeszcze w bankach chcą. Zapytałem miłej Pani w banku czy jakbym kupił za chwilę czajnik w sklepie obok na 2 raty i je spłacił to wtedy będę ok? Odpowiedź brzmiała tak! o zgrozo dziękuje z góry nie pożyczam pieniędzy od wariatów!
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-22, 22:48   

Ja się tak bawiłem. Kredyt w RCI Bank Polska. Spłaca się przy pierwszej racie (po miesiącu), za moich czasów minimalna kwota kredytu, żeby załapać się na wszystkie promocje (rok ubezpieczenia i gwarancja na 5 lat za 1 zł), wynosiła 10 000 zł, całkowity koszt kredytu i odsetek od pierwszej raty wyniósł trochę ponad 400 zł, wcześniejsza spłata nie wiązała się z dodatkową opłatą. Przy takiej kwocie kredytu nie ma wpisu do dowodu rejestracyjnego, w onych czasach samochód do wartości bodajże 50 albo 60 tysi (nie pamiętam teraz) nie wymagał dodatkowego zabezpieczenia w postaci autoalarmu albo blokady, więc cała operacja nie zostawiła żadnego śladu na nas i samochodzie. :)

Od samego początku nie kryliśmy się z naszym szatańskim planem i nikt nie robił żadnych problemów, wszystko od początku było wiadome, wszystkie koszty wyszły zgodnie z symulacją. Polecam po prostu pogadać z salonowym ludziem od kredytów.
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-22, 23:09   

bebe napisał/a:
Ja się tak bawiłem. Kredyt w RCI Bank Polska. Spłaca się przy pierwszej racie (po miesiącu), za moich czasów minimalna kwota kredytu, żeby załapać się na wszystkie promocje (rok ubezpieczenia i gwarancja na 5 lat za 1 zł), wynosiła 10 000 zł, całkowity koszt kredytu i odsetek od pierwszej raty wyniósł trochę ponad 400 zł, wcześniejsza spłata nie wiązała się z dodatkową opłatą. Przy takiej kwocie kredytu nie ma wpisu do dowodu rejestracyjnego, w onych czasach samochód do wartości bodajże 50 albo 60 tysi (nie pamiętam teraz) nie wymagał dodatkowego zabezpieczenia w postaci autoalarmu albo blokady, więc cała operacja nie zostawiła żadnego śladu na nas i samochodzie. :)

Od samego początku nie kryliśmy się z naszym szatańskim planem i nikt nie robił żadnych problemów, wszystko od początku było wiadome, wszystkie koszty wyszły zgodnie z symulacją. Polecam po prostu pogadać z salonowym ludziem od kredytów.

Wszystko się zgadza jak napisał kol. Bebe z tą różnicą, że u nas minimalna kwota wynosiła już 5000 PLN (lipiec 2011).
W salonach sprzedawcy znają te " numery " i nikt nie robi problemów (w ręcz sami takie rozwiązanie podpowiadają) :mrgreen: :mrgreen:
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-03-23, 08:26   

Cytat:


To moje odczucie, wracałem prosto z pracy zalatany, zabiegany i nie pod krawatem:D... może sprzedawca miał gorszy dzień. Wizyta miała miejsce w Będzinie.


W Tandemie się nie kupuje - ja kupiłem wszystko było fajnie, aż nie spartolili roboty, a potem nawet nie przeprosili, ba sądem straszył mnie jeden pracownik (już tam nie pracuje), a dyrektor do spraw klienta jakiś rok temu obiecał mi dokumentację sprawy sprzed 2lat... do dzisiaj jej nie dostałem, ba zero odzewu na próby kontaktu.

Jest nawet wątek w mojej sprawie, który polecam, bo widać w nim, jak długo pozostawałem w przekonaniu, że oddałem samochód w dobre ręce
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-03-23, 09:44   

Seal napisał/a:
Wszystko się zgadza jak napisał kol. Bebe z tą różnicą, że u nas minimalna kwota wynosiła już 5000 PLN (lipiec 2011).

- również mam podobne doświadczenie...
w 2008 r. przy zakupie Renault Kangoo sprzedawca zasugerował by skorzystać z "promocji" ubezpieczenia pakietowego za "0" pln, warunkiem był zakup samochodu w kredycie, minimalna kwota kredytu to 5 tys. pln, wartość ubezpieczenia ok. 1,8 tys. pln,
- umowa kredytu umożliwiała wcześniejszą spłatę bez dodatkowych kosztów, jedyna sugestia sprzedawcy, by nie czynić tego przed upływem 1 miesiąca bo były przypadki, że Renault Credit (kredytodawca) anulował udzielony kredyt z uwagi na jego "pozorność",
- tak też zrobiłem, kredyt spłaciłem po dwóch miesiącach co kosztowało mnie łącznie ok. 400 pln...
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2012-03-28, 19:36   

Witaj w klubie :-D
 
art350 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 116
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-03-29, 10:07   

Witaj na forum.Nie Ty jedyny zalogowałeś się na forum nie mając jeszcze autka większość z nas tak zrobiła. :mrgreen:
_________________
art350
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2012-03-31, 21:21   

art350 napisał/a:
Witaj na forum.Nie Ty jedyny zalogowałeś się na forum nie mając jeszcze autka większość z nas tak zrobiła. :mrgreen:


Potwierdzam - ze mną tez tak było.

Zatem witaj :-)
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne