Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Grzyby i buraki
Autor Wiadomość
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2012-04-04, 10:09   Grzyby i buraki

Niestety, nie o przepisach świątecznych!

Chciałbym po dwumiesięcznych doświadczeniach z jazdy dusterem po Wawie i okolicach jednoznacznie stwierdzić, iż wszyscy napotkani przez mnie dotychczas właściciele tychże to smutne, stetryczałe grzyby i nadęte buraki. (Pomijając, rzecz jasna, nasz przesympatyczny spot WPR!!!).

Otóż moi drodzy, od lutego, widząc siostrzane autko na ulicy, czy to na sąsiednim pasie, czy tez nadjeżdżające z przeciwka, staram się do właściciela/ki uśmiechnąć, ewentualnie pomachać, mając nadzieję na choćby cień uśmiechu zwrotnego, czy też porozumiewawcze spojrzenie, które przecież nic nie kosztuje, a może uczynić codzienną batalię wielkomiejską choć nieco bardziej strawną. Przecież to nie „golf w tedeiku”, tych aut nie ma aż tyle, może nie stanowią już ewenementu na naszych drogach, ale wciąż nieczęsty to widok. Miło byłoby zatem, gdyby właściciele / użytkownicy choćby porozumiewawczym skinieniem głowy wyrażali sobie uznanie dla doskonałego gustu motoryzacyjnego kolegi / koleżanki. Nic z tego. Żaden / żadna nie widzi, a jeżeli widzi, to patrzą się jak na idiotę, „o cóż to mi niby może chodzić”. Albo jadą, dumnie wyprostowani, z wielkopańskim przechyłem główki na prawo i tak nieco do góry, swojego promiennego uśmiechu, najwyraźniej dla nie takich plebejuszy jak ja zarezerwowanego, skąpiąc. No komedia, powiadam. Albo, jak mawiają Rosjanie: „I smieszno, i straszno”.

W moim poprzednim, równie mało popularnym aucie koreańskim, rzeczy miały się zgoła inaczej. Odbyłem kilka przemiłych pogawędek z napotkanymi użytkownikami, czy to na parkingu, czy nawet na dłuższym postoju na światłach… Zatem pragnę tą drogą wystosować taki drobny apel, do dusterowców mazowieckich szczególnie: wyjmijcie, szanowni państwo, ten kij od szczotki z przełyku, lżej będzie wam oddychać, a i świat bardziej strawnym się wam wyda! :)

Z innej beczki – wczoraj pewien starszy pan, jegomość zdecydowanie w okolicach osiemdziesiątki, dozorujący jeden z osiedlowych parkingów, długo wpatrywał się z niedowierzaniem w plakietkę z nazwą marki na mojej DD… W końcu, zauważywszy mnie w środku podszedł i – upewniwszy się, że nic nie pokręcił co do producenta, wciąż nie mogąc w pełni w to „zjawisko” uwierzyć, stwierdził filozoficznie: „Się pozmieniało…” :) Ano się pozmieniało...

Miłe takie nieoczekiwane, sympatyczne pogawędki. Nic nie kosztują, a ubarwiają nieco szarą rzeczywistość. Szkoda, że coraz rzadziej się zdarzają.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-04-04, 10:22   

A może ci ludzie po prostu delektują się jazdą drakulą i bożego świata poza nią nie widzą ;-) :mrgreen:
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2012-04-04, 10:23   

Kratylos napisał/a:
nasze gorum znacznei zanizalo srednia wieku typowego klienta...


No nie wiem... Wszystkie wspomniane nadęte bufony wydawały się grubo poniżej czterdziestki, to nie czas na tetryczenie... :)
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2012-04-04, 11:00   

To chyba nie tylko specyfika warszawki. Ja mam podobne spostrzeżenia. W zasadzie przyzwyczaiłam się do tego i już tylko z przyzwyczajenia zerkam na mijane dacie, a nuż któryś z kierowników/kierowniczek się przełamie... :->
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-04-04, 12:04   

W rutynie i pośpiechu dnia codziennego nie zwracamy zbyt wiele uwagi na innych kierowców. Marek1603 nawet pytał mnie kiedyś czemu na CB nie odpowiadam jak się mijamy (postanowiłem wtedy poprawę ;) ), także mogą zyskiwać przy bliższym kontakcie.
 
bodzio 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-04-04, 12:08   

Ja prawie zawsze pozdrawiam kierowców daciek i w wiekszosci przypadków pozdrowienia są odwzajemnione.
_________________
Poison Zyankalli + Shimano XT
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-04-04, 12:35   

mrówa napisał/a:
To chyba nie tylko specyfika warszawki.

potwierdzam... ale też faktem staje się, że Dacia (w tym również Duster - który to stał się przyczynkiem podjęcia tego tematu przez kol. project2010) zaczyna "występować masowo" :-) na naszych ulicach i drogach... i w ruchu miejskim bywa, że kilka "drakulek" otacza nas (mija) jednocześnie z kilku stron co utrudnia przyjazne gesty, natomiast poza miastem nieodwzajemnienie życzliwego gestu to buractwo... :-(


ale jest też faktem, że
czaju napisał/a:
W rutynie i pośpiechu dnia codziennego nie zwracamy zbyt wiele uwagi na innych kierowców
Ostatnio zmieniony przez TD Pedro 2012-04-04, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2012-04-04, 13:10   

wiesz stateczny czy nie stateczny... ja jestem b. praktyczny :) jezdze wieloma autami poczawszy od najtanszych do luksusowych, nie ma znaczenia jade z punktu A do punktu B, jedyna roznica to jak wejde zatankowac na stacji i wtedy np wyszlo 28L / 100km ;) srednie spalanie
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez wieza 2012-04-04, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-04-04, 13:28   

Nie jest tak źle w okolicach Trójmiasta i Trójmieście właściciele Daciek odwzajemniają pozdrowienia. Fakt jest ich coraz więcej i miałem przypadek, że na skrzyżowaniu w Pruszczu Gdańskim i drogą do Straszyna spotkały się 3 Dustery jednocześnie.
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2012-04-04, 13:53   

chriskb napisał/a:
Nie jest tak źle w okolicach Trójmiasta


Zawsze mnie w tamte okolice ciągnęło, los rzucił na Mazowsze... Okazuje się, ze nawet dusterowcy tam milsi jacyś...

Oczywiście moje zrzędzenie nie dotyczy sytuacji, gdy w gęstym ruchu, w szczycie, będąc mijanymi przez klika daciek na raz staramy się jakoś przetrwać bez katastrofy, natomiast nieodwzajemnienie uśmiechu na lokalnej drodze, patrząc jednocześnie uśmiechającemu się w oczy... Zacięte, puste, nienawistne buractwo. Nie lubię. :)

To pewnie ta przygnębiająca pogoda.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-04, 14:20   

Może patrzą się na drogę, zamiast na odbicie nieba w szybie i gdzieś za nim majaczącą twarz? ;)

Ja w przypadku Spotkania III Stopnia w pierwszej kolejności koncentruję się na obserwacji tyłu i/lub przedniej szyby, w poszukiwaniu klubowego znaczka. :) Jak spotkam, to będę trąbił, mrugał, machał i co ino, ale póki co jeszcze klubowicza w przyrodzie nie spotkałem. :] Z niezrzeszonymi kierowcami Dacii staram się nawiązać kontakt wzrokowy i wymienić uśmiechy, ale w ruchu miejskim rzadko mi się to udaje. Wracając wieczorem/nocą ciemną po "dobrym" dniu w pracy staram się przede wszystkim dotrzeć do domu nie uderzywszy w krajobraz i/lub innych użyszkodników drogi, wypatrywanie Dacii schodzi wtedy na dalszy plan.

Co do buractwa Warszawiaków, to ciężko mi się wypowiadać - jestem stąd, moi przyjaciele są stąd, jakiegoś strasznego buractwa u siebie i u nich nie zauważam. :) Z drugiej strony - w zespole, w którym pracuję, jest (łącznie ze mną) 11 osób. Jestem jedyną osobą z tych 11, która się tu urodziła, a nie przyjechała do pracy po studiach. :) Także "prawdziwych Warszawiaków już nie ma..." ;) Z trzeciej strony - głupota nie ma ojczyzny. :]
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-04-04, 14:24   

A widziałeś reklamę, gdzie laska kupiła czerwone auto, a tu ją lesba w takim samym na sąsiednim pasie pozdrawia :?: Zmieniła na błękitne - a tu znowu łysy gejowaty Romeo macha :!: No to kupiła motor :!: :idea:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-04, 14:44   

project2010 napisał/a:
moi drodzy, od lutego, widząc siostrzane autko ...

Bo może to jedynie te auta powinny jakoś się do siebie z sympatiom odnosić. W końcu to one stanowią swojego rodzaju rodzinę.

Przyznam że nigdy w ten sposób o tym nie myślałem, więc jak już jadę dumnie swoim buraczkowym autkiem to ze skruchą (stety czy niestety jedynie oczekiwaną) przyznam że moim głównym celem jest pokonanie na czas jakiejś odległości a nie budowanie relacji towarzyskich. Drażni mnie nawet moda na namnażanie przyjaciół
A co do uprzejmości to na ogół staram się, w stosunku do wszystkich.
Chyba poszukam jakiejś terapii dla siebie.
Z poważaniem, grzyboburak
Ostatnio zmieniony przez stempik 2012-04-04, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-04-04, 15:23   

Bo gościu kupił Dustera i wszyscy wokół widzą, że ma jakieś nowe auto super-hiper SUV, a on pęka z dumy, i tylko jeden akurat jedzie z przeciwka takim samym autem i wie, że ono kosztuje od 39.900,- i myśli o tym dumnym:
Cytat:
O, jedzie biedak taki sam, jak ja!
i jeszcze go pozdrawia, no to już nie do wytrzymania :mrgreen: :mrgreen: :evil: :evil: :!: :!: :!:
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2012-04-04, 17:57   

buauahahhahahahaha :mrgreen:
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2012-04-04, 21:05   

eplus napisał/a:
Cytat:
O, jedzie biedak taki sam, jak ja!
i jeszcze go pozdrawia, no to już nie do wytrzymania :mrgreen: :mrgreen: :evil: :evil: :!: :!: :!:


Hi, hi, hi... tak, to wszystko wyjaśnia... :):):) A z tymi, którzy uznali moje jesienne marudzenie za sprawę śmiertelnie poważną, łączę się w bulu i nadzieji... :):):)
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-04, 21:13   

project2010 napisał/a:
A z tymi, którzy uznali moje jesienne marudzenie za sprawę śmiertelnie poważną, łączę się w bulu i nadzieji... :):):)
pełen luzik
 
toms57 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Story
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-05, 00:07   

stempik napisał/a:

A co do uprzejmości to na ogół staram się, w stosunku do wszystkich.
Chyba poszukam jakiejś terapii dla siebie.
Z poważaniem, grzyboburak


i tak trzymać ;-) uprzejmość "ukierunkowana" jest ..... nie do końca szczera :lol:

z poważaniem burakogrzyb
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2012-04-05, 11:01   

No i super :-D
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-06-29, 16:22   

eplus napisał/a:
Bo gościu kupił Dustera i wszyscy wokół widzą, że ma jakieś nowe auto super-hiper SUV, a on pęka z dumy, i tylko jeden akurat jedzie z przeciwka takim samym autem i wie, że ono kosztuje od 39.900,- i myśli o tym dumnym:
Cytat:
O, jedzie biedak taki sam, jak ja!
i jeszcze go pozdrawia, no to już nie do wytrzymania :mrgreen: :mrgreen: :evil: :evil: :!: :!: :!:


I tu eplusie trafiłeś w sam środek sedna :-) Sznureczek od metki w musk ;-) uwiera :-D Ot i kompleks Dacii? NIe stac na Kiszkaja, Jedi, a zachciało sie suvnicy...
Co ciekawe widzę ostatnio w okolicy RZ i RP wysyp Loganów Ph I (zapewne rocznik 2005 pewnie z DE lub NL ) a za kierownicą dość wysoka średnia wieku zacięta mina+ nadwaga i nieobecność na Daciaklub.pl ;-)
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2012-06-29, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
  Wysłany: 2012-06-29, 16:36   

W końcu to tylko samochód, nie będę cieszył ryja do każdego w napotkanym dusterze bo pomyślą, że mam coś z deklem:)
U mnie w mieścinie jak do tej pory namierzyłem jeszcze dwa dustery z tego jednego kierownika znam a drugi to jakiś pizduś, który potwierdza wrażenia kolegi, wygląda jak by siedział w mercedesie ml i nawet nie zerknie, pewno rzeczywiście, chyba dlatego, iż wiem ile dacia kosztuje:)
 
art350 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 116
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-06, 20:12   

Ja pozdrawiam wszystkie Dacie jak widzę i jeszcze się nie zdarzyło aby ktoś nie odpowiedział,pomachał czy błysnął kierunkami lub światłami więc wszystko zależy tylko od tego kto siedzi za kółkiem. :mrgreen:
_________________
art350
 
tomekl 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-09-09, 21:51   

Tak czytam i chyba coś w tym jest. W moim rejonie nawet normalni ludzie, po kupnie Dustera zachowują się jakby wznosili się 5 cm nad ziemią. Najsympatyczniejsi w moim mieście są ochroniarze - ale to Dustery firmowe, wiec się nie liczy :-)
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-09-11, 18:42   

zrobcie logo klubowe - duza naklejke na maske
wtedy beda musieli odwzajemnic pozdrowienie, lub klubowo dostana 'zrype'
;-)
Ostatnio zmieniony przez Dyziek 2012-09-11, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2015-01-31, 17:06   

Wracając po 2 latach do tematu - w mojej okolicy jest paru chłopaków na DD, z którymi sobie machamy, paru sztywniaków, z którymi nigdy nie machamy, a jak widzę kogoś pierwszy raz (jak 2 dni temu w Rzeszowie) - spojrzenie - odwzajemnione - ukłonik - też odwzajemniony, i człowiek się luzuje w miejskiej dżungli. A nie wiem, czy się chwaliłem, że jestem nestorem Dustera w miasteczku albo i w powiecie, wszyscy inni to naśladowcy :mrgreen: (mam 3 inne Dustery w promieniu 200 metrów od mojej chaty). Sam też jestem naśladowcą w ogólniejszym sensie - gdy kupowałem DD, to sąsiad o 100 metrów ode mnie miał Logana chyba wtedy sześcioletniego i ma go do dzisiaj. A wiedziałem, że stać go na pewno na nowe auto, więc musiał być zadowolony z Dacii, skoro nie zmieniał i dotąd nie sprzedał. :idea:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne