Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przeganiamy Daćkę dookoła morza Czarnego
Autor Wiadomość
Pat13 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 116
Skąd: Pszów
Wysłany: 2012-04-04, 21:17   

Miło Steway że wróciłeś do mojego wątku, ale z tą przetwornicą na 230 V lekko przesadziłeś, w końcu już Lenin elektryfikował Rosiję :lol:
 
stolek6 
Zielony listek



Marka: hyundai
Model: santa fe 2wd
Silnik: 2.0 CRDI
Rocznik: 2003
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 7
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-04-04, 22:49   

Irytujacy jest brak pasow krancowych i srodkowych na drodze. W nocy to meczy. Pamietam jak przekroczylem granice w nocy spowrotem do polski, to poczulem sie jak w las vegas. Moze wymiana zarowek na jakies philips vision plus czy jakos tak.
Pat13 szacun za ta wyprawke :->
_________________
Byly: 126px2, caro1,4, primera 2,0-:), astra 1,7dti, mondeo mk2 1,8td, mk3 2,2tdci -:), santa fe 3,5v6 4x4 A/T -:D.
Ostatnio zmieniony przez stolek6 2012-04-04, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2012-04-04, 22:58   

Żarówki na pewno będę zmieniał. Jeździłem na Osramach Night Breakerach, ale one wytrzymują jedynie pół roku, a potem trzeba wykosztować się na nowe... Ostatnio ich ceny skoczyły i teraz komplet to prawie 100 złotych. Ale przed wyjazdem na pewno na takich rzeczach oszczędzał nie będę...
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-07, 15:15   

napisz do Continental-a
http://www.dziennikwschod...UBLIN/120409620
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2012-04-10, 07:28   

Co do ukraińskiej milicji... łapią często..nawet bez powodu...i oczekują "gratyfikacji". Moją radą jest kilka portfeli i podzielenie kasy na podróż... główna gotówka gdzie indziej... W portfelu tam gdzie dokumenty do kontroli - jakaś drobnica - rozmienione na drobne np,. dolary... W razie kontroli mówisz, że zostało Ci tylko tyle ile w portfelu bo towarzysze milicjanci wcześniej Cie kontrolowali kilka razy ;-) Bo jak pokażesz od razu całą gotówkę - pozbędziesz się jej zanim przejedziesz Ukrainę ;-)
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
KrzysiekG 


Marka: Peugeot
Model: 807
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2003
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2012-04-11, 13:54   

Nie straszcie człowieka :-)

Zaliczyliśmy w ramach testów kilku, przeprowadzonych na potrzeby Francuskie.pl:
- Krym;
- Bułgarię, Rumunię, Serbię;
- Turcję z wjazdem do Gruzji.
Oczywiście piszę o tych regionach, które Ciebie interesują.

Ukraina faktycznie jakością dróg nie szokuje, zwłaszcza w części zachodniej, jak o tym wspominano, ale nie przesadzałbym - tragedii nie ma. Poczytaj sobie nasze wrażenia: http://francuskie.pl/testy/5126.
Stacje benzynowe na Ukrainie są, jak najbardziej, nawet całkiem kulturalne, poza może toaletami. Tankuj raczej paliwo wyższych lotów, nie najtańsze.
Uważaj jedynie na ewentualnych cwaniaczków, nie podnoś nie swoich portfeli itp.
Żarcie (lokalne) na Ukrainie jest świetne. Hotele trzygwiazdkowe powinny być co najmniej wystarczające dla rodziny :-)
Ceny ogólnie raczej przystępne.

W Gruzji jest generalnie tanio dla Polaków, pomyśl o tamtejszych winach (zwłaszcza deserowych). Ludzie są nam szalenie przyjaźni, pewnie za nasze polityczne zaangażowanie w ich sprawy :-) Pytanie, jak granica rosyjsko-gruzińska, bo oni tam się niespecjalnie kochają.

Turcja - szalenie drogie paliwo. Z hotelami i żarciem będzie już dużo korzystniej. Uważaj tam na fotoradary - potrafią je ustawić "gdzieś tam", a patrol, który Cię zatrzymuje, stoi sporo dalej. Nawet Ci nie pokażą pomiaru, a chyba kłócić się nie zamierzasz po turecku? ;-) Ale to raczej w miastach, jednak nawet na dwupasmówkach. Po prostu staraj się przestrzegać przepisów.
http://francuskie.pl/testy/5994

Rumunia i Bułgaria mają nad Morzem raczej niezłe drogi, ceny też nie zabijają, ale staraj się w Bułgarii nie korzystać z kantorów. Różnica kursowa między kupnem i sprzedażą jest minimalna, ale dochodzi spora prowizja, więc to się nie opłaca. Płać kartami, korzystaj z bankomatów, ale kantory omijaj :-)
Rumuńskie drogi przez Karpaty i w zachodniej części kraju wymagają uwagi. Są dziurawe w stopniu o wiele większym, niż polskie :-(
http://francuskie.pl/testy/32

Ogólnie nasze podróże w te rejony nie zakończyły się ani jednym kapciem, ani jedną łapówką, czy nawet jej oczekiwaniem przez milicję/policję, żadnych problemów!

Zanim Ci życzę szczęśliwej podróży, zapraszam jeszcze do kontaktu - najlepiej mailowego. Znajdziesz nas pod http://francuskie.pl/redakcja. Jesteśmy gotowi Cię wspomóc w związku z tym wyjazdem.

A może jakieś spotkanie? Wszak z Kraśnika mam niedaleko :-) A w Lublinie będę nawet dziś po południu, tylko nie wiem, czy mógłbym Ci dziś czas zaoferować. Chyba, że Ty masz możliwość pojawienia się między 17:00, a 20:00 w japońskiej knajpce na drugim piętrze Olimpu II - będę tam na zlocie citroenowym.

A teraz obiecane SZCZĘŚLIWEJ PODRÓŻY i czekam na kontakt.
Ostatnio zmieniony przez KrzysiekG 2012-04-11, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2012-04-11, 22:37   

KrzysiekG napisał/a:
Pytanie, jak granica rosyjsko-gruzińska, bo oni tam się niespecjalnie kochają.


No właśnie opinii jest tyle, ile piszących/mówiących osób. Jedni twierdzą, że z Rosji do Gruzji się nie wjedzie, inni że jak najbardziej... Będziemy próbowali zagadać z miejscowymi przez couchsurfing, ale to za jakiś czas.

KrzysiekG napisał/a:
Uważaj tam na fotoradary - potrafią je ustawić "gdzieś tam", a patrol, który Cię zatrzymuje, stoi sporo dalej. Nawet Ci nie pokażą pomiaru, a chyba kłócić się nie zamierzasz po turecku? ;-)


To znam z Portugalii, pokazywał mi poznany tam policjant. W ogóle w Portugalii mają chyba 6 rodzajów policji :lol:
A kłócić się z Turkami nie mam zamiaru, w ich języku potrafię powiedzieć tylko "aman Allachim", czyli "w imię Boga", "na Boga", coś w ten deseń. Ale po zrobieniu riserczu kulturowego stwierdziłem, że będę kadził tym, co znają angielski/francuski/rosyjski jak to Polacy są Turkom wdzięczni, że nie uznali, jako jedyne państwo na świecie, rozbiorów I RP.

KrzysiekG napisał/a:

Ogólnie nasze podróże w te rejony nie zakończyły się ani jednym kapciem, ani jedną łapówką, czy nawet jej oczekiwaniem przez milicję/policję, żadnych problemów!

Zanim Ci życzę szczęśliwej podróży, zapraszam jeszcze do kontaktu - najlepiej mailowego. Znajdziesz nas pod http://francuskie.pl/redakcja. Jesteśmy gotowi Cię wspomóc w związku z tym wyjazdem.

A może jakieś spotkanie? Wszak z Kraśnika mam niedaleko :-) A w Lublinie będę nawet dziś po południu, tylko nie wiem, czy mógłbym Ci dziś czas zaoferować. Chyba, że Ty masz możliwość pojawienia się między 17:00, a 20:00 w japońskiej knajpce na drugim piętrze Olimpu II - będę tam na zlocie citroenowym.

A teraz obiecane SZCZĘŚLIWEJ PODRÓŻY i czekam na kontakt.


Oby i u nas poszło tak ładnie :)
A co do spotkania, to z przyjemnością, ale musimy najpierw ustalić jakąś datę Jutro przeganiamy Daćkę do Wiednia na kilka dni, a za dwa tygodnie śmigamy do 10 dni do Grecji, też naszym rumuńskim cudem :mrgreen:
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-04-12, 08:54   

KrzysiekG napisał/a:
Pytanie, jak granica rosyjsko-gruzińska, bo oni tam się niespecjalnie kochają.

W tle konfliktu Zachodu z Iranem pojawiają się informacje o możliwym zajęciu przez Rosję Gruzji i Armenii. Być może nawet latem tego roku, gdyby doszło do działań wojennych.
Może to być tylko wydmuszka dziennikarska, ale śledź proszę Mikele bieżącą prasę i sytuację polityczną w całym rejonie Morza Czarnego, tym bardziej, że jedziecie rodzinnie.

Ja sam dawno temu, wracając z głębokiej Azji w byłym ZSRR, dopiero po przekroczeniu granicy polskiej dowiedziałem się od naszych kolejarzy, że jesteśmy ostatnim wpuszczonym pociągiem, że granica jest czasowo zamknięta, a w Moskwie doszło do puczu. Szczęśliwy traf. Ale mogłem przecież jechać przez przypadek później i "kiblowałbym" po niewłaściwej stronie szlabanu, zastanawiając się, czy w okolicy też nie szykuje się jakaś "draka".

Ale... na bok czarne scenariusze :-D Wierzę, że Wam się uda.
Trzymam mocno kciuki, żeby Wam się udało. Powodzenia! :-D

TUTAJ jeszcze link do artykułu z informacją o potencjalnym możliwym konflikcie.
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-04-12, 10:54   

trzeba rozważyć zorganizowanie sobie miejsc do spania w Dusterze na wzór Irasa - tak na wszelki wypadek ;-)
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2012-04-12, 11:08   

Widać, że nie zalajkowałeś mojego profilu na FB ;-)
Już w nocy wrzuciłem link do artykułu o możliwym konflikcie... Mam nadzieje, ze jednak nie zaczną do siebie strzelać. Już Karabach musiałem odpuścić dla bezpieczeństwa mojego i rodziny...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3489
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-04-12, 12:33   

dystrykt9 napisał/a:
dowiedziałem się od naszych kolejarzy, że jesteśmy ostatnim wpuszczonym pociągiem, że granica jest czasowo zamknięta, a w Moskwie doszło do puczu. Szczęśliwy traf. Ale mogłem przecież jechać przez przypadek później

Cezary Baryka w "Przedwiośniu" poradziłby, że pomaga spontaniczna zbiórka wśród pasażerów "na naprawę lokomotywy". :mrgreen:
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-12, 13:40   

Według mojej wiedzy aktualnie górska granica gruzińsko-rosyjska jest otwarta, zdaje się od sierpnia 2011. Trzeba jechać przez Władykaukaz i potem w stronę Gruzji, na południe. Pamiętaj, że to Osetia i można spotkać przygody. Osobiście wybrałbym sie promem z Krymu do Batumi, niż pchał się przez Osetię z rodziną.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-04-12, 14:38   

Dar1962 napisał/a:
trzeba rozważyć zorganizowanie sobie miejsc do spania w Dusterze na wzór Irasa

ale kol. Mikele jedzie Loganem :-P ...
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-04-12, 14:45   

Mikele napisał/a:
Widać, że nie zalajkowałeś mojego profilu na FB ;-)

Zaluje, ze tego nie zrobilem, ale gdybym kiedykolwiek, w przewidywalnej przyszlosci, mial sie pojawic na fejsie, to na pewno bylby lajk :-D
Niestety na FB raczej sie nie wybieram i wiem, ze nie jestem taki znowu odosobniony w tym moim podejsciu (co nie oznacza, ze w ogole jestem przeciwny trendom spolecznosciowym -> vide moja obecnosc na DKPL :mrgreen: ).
Ale i tak Ci kibicuje :-P
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-04-12, 14:53   

eplus napisał/a:
dystrykt9 napisał/a:
dowiedziałem się od naszych kolejarzy, że jesteśmy ostatnim wpuszczonym pociągiem, że granica jest czasowo zamknięta, a w Moskwie doszło do puczu. Szczęśliwy traf. Ale mogłem przecież jechać przez przypadek później

Cezary Baryka w "Przedwiośniu" poradziłby, że pomaga spontaniczna zbiórka wśród pasażerów "na naprawę lokomotywy". :mrgreen:

Spontaniczne zbiorki mielismy okazje kilkakrotnie robic na rozne cele, bedac za wschodnia granica. Najczesciej we wlasnym gronie, wsrod uczestnikow wyprawy. Zawsze chodzilo generalnie o przyjazn miedzy narodami i zeby nam sie lepiej zylo ... :mrgreen:
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-04-12, 17:31   

TD Pedro napisał/a:

kol. Mikele jedzie Loganem :-P ...

faktycznie :oops: - no ale jakby się uprzeć to i w Loganie da się coś zorganizować :-P
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-04-12, 18:19   

Dar1962 napisał/a:
jakby się uprzeć to i w Loganie da się coś zorganizować

a jeszcze jak by to był MCV... :mrgreen:
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2012-04-13, 19:09   

Na razie jesteśmy w Austrii i pozdrawiamy z Wiednia :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne